http://kariera.mk

Real Madridi dhe Manchester United hedhin milionat në tavolinë për Neymarin

më 1.2018 - Telegrafi

Real Madridi dhe Manchester Unitedin janë gati të bëjë çmendurinë për të nënshkruar me brazilianin e PSG-së, Neymar. Fillimisht ishte e përditshmja Marca, që shkruan se Florentino Perez e do me çdo Neymarin....

“Çmendet” gjiganti evropian, ofron 500 mln euro për Neymarin

më 1.2018 - Lajmi.net

Manchester United nuk do të tolerojë një tjetër sezon pa titull të Premierligës vitin e ardhshëm. ‘Djajtë e Kuq’ sipas ‘10sport’, janë të interesuar vendosin rekord të ri në tregun e transferimeve, me...

Agjenti i Ronaldos nis bisedimet me PSG. Në sulm për portugezin edhe Manchester United

më 1.2018 - Syri

E ardhmja e portugezit Cristiano Ronaldo duket gjithnjë e më larg Real Madridit. Sipas asaj që raporton “Don Balon”, agjenti i pesë herë më të mirit në botë, Jorge Mendes, tashmë ka nisur bisedimet me...

City ende shpreson në Alexis

më 1.2018 - Klan Kosova

Manchester City ende shpreson në transferimin e Alexis Sanchez në afatin kalimtar të janarit, pavarësisht ndërhyrjes së Manchester United, sipas Goal. Planet e ‘qytetarëve’ për kilianin mbeten të pandryshuara,...

Allegri dhe Luis Enrique në listën e Chelsea-s

më 1.2018 - Klan Kosova

Chelsea ka identifikuar Massimiliano Allegri-n dhe Luis Enriqut-n si trajnerët që mund ta zëvendësojnë Antonio Conte-n në fund të stinorit, sipas Daily Mail. Kjo duket të jetë gjithmonë e më e mundshme,...

Shpërblehet De Gea, më i paguari te Man United

më 1.2018 - Gazeta Express

​300 mijë funte në javë, kaq është i gatshëm t’i ofrojë Man United De Geas me kontratën e re. Duke parë se kontrata e David de Geas skadon në vitin 2019 dhe interesimin e vazhdueshëm të Real Madridit,...

Vardy dhe Chicharito kërkohen nga United

më 1.2018 - Klan Kosova

Manchester United po synon ta transferojë Jamie Vardy-n dhe Javier “Chicharito” Hernandez-in, raporton The Telegraph. Vardy raportohet se do të ishte opsioni më i shtrenjtë për Djajtë e Kuq, teksa po synojnë...

Çmenduria e Man United, thyen të gjitha rekordet për blerjen e Neymarit

më 1.2018 - Albeu

500 milionë euro , kaq është i gatshëm të ofrojë Unitedi për Neymarin, më shumë se dyfishin që pagoi PSG-ja për ta marrë atë nga Barcelona në vitin 2017. Manchester United është i gatshëm që të bëjë çmenduri...

Vardy dhe Chicharito kërkohen nga gjiganti anglez

më 1.2018 - GazetaBlic

Manchester United po synon ta transferojë Jamie Vardy-n dhe Javier “Chicharito” Hernandez-in, raporton The Telegraph. Vardy raportohet se do të ishte opsioni më i shtrenjtë për Djajtë e Kuq, teksa po synojnë...

Low, trajneri i Realit?

më 1.2018 - Klan Kosova

Joachim Low po përfolet si njëri nga emrat që mund ta zë vendin e Zinedine Zidane te Real Madridi, pohon La Stampa. E ardhmja e francezit, duket të jetë në mëdyshje, pas dështimit të cilin po e pësojnë...

Nisin bisedimet mes Ronaldos e PSG-së

më 1.2018 - Ina

Agjenti i Ronaldos ka nisur bisedimet me PSG-në për një transferim të mundshëm në Francë në vitin 2018. E ardhmja e portugezit, Cristiano Ronaldo, duket gjithnjë e më larg Real Madridit. Sipas asaj që...

Zidane i jep lamtumirën Realit, bëhet trajner i gjigantit evropian

më 1.2018 - Lajmi.net

. Mund të ju duket e pabesueshme, por Zinedine Zidane mund të largohet nga Real Madridi, në kërkim të një aventure të re. Menjëherë pasi ‘Corriere dello Sport’ njoftoi se Massimiliano Allegri mund të largohet ...

Mahrez fillon bisedimet me Liverpool

më 1.2018 - Klan Kosova

Ylli i Leicester-it, Riyad Mahrez, ka hapur bisedimet me Liverpool-in për një transferim të mundshëm në afatin kalimtar të janarit, raporton The Express. Të Kuqtë po synojnë ta përforcojnë fazën ofensive...

Real Madridi dhe Manchester United hedhin milionat në tavolinë për Neymarin

më 1.2018 - Almakos

Real Madridi dhe Manchester Unitedin janë gati të bëjë çmendurinë për të nënshkruar me brazilianin e PSG-së, Neymar. Fillimisht ishte e përditshmja Marca, që shkruan se Florentino Perez e do me çdo Neymarin....

Ronaldo po largohet nga Real Madrid, nis bisedimet me gjigantin evropian

më 1.2018 - GazetaBlic

Agjenti i Ronaldos ka nisur bisedimet me PSG-në për një transferim të mundshëm në Francë në vitin 2018. E ardhmja e portugezit, Cristiano Ronaldo, duket gjithnjë e më larg Real Madridit. Sipas asaj që...

Nisin bisedimet mes Ronaldos e PSG-së

më 1.2018 - Gazeta Express

Agjenti i Ronaldos ka nisur bisedimet me PSG-në për një transferim të mundshëm në Francë në vitin 2018. E ardhmja e portugezit, Cristiano Ronaldo, duket gjithnjë e më larg Real Madridit. Sipas asaj që...

Florentino Perez, 400 milionë euro për Neymar?!

më 1.2018 - Gazeta Shqip

Reali i Madridit është gati të bëjë çmendurinë e shekullit. Sikurse informon e përditshmja spanjolle Marca, një gazetë shumë pranë klubit madrilen, Florentino Perez kërkon me çdo kusht të blejë Neymar....

Shpërblehet De Gea, më i paguari te Man United

më 1.2018 - Infokusi

300 mijë funte në javë, kaq është i gatshëm t’i ofrojë Man United De Geas me kontratën e re. Duke parë se kontrata e David de Geas skadon në vitin 2019 dhe interesimin e vazhdueshëm të Real Madridit, Manchester...

​​Conte nuk përjashton mundësinë e largimit nga Chelsea

më 1.2018 - RTV 21

Trajneri italian ka edhe një vit kontratë me kampionët e Premier Ligës Antonio Conte ka lënë të hapur çdo mundësi rreth së ardhmes së tij me Chelsean. Italiani ka edhe një vit kontratë me “Blutë”, por...

Reali bën “çmendurinë”, verën e ardhshme Neymar prezantohet në Bernabeu

më 1.2018 - Lajmi.net

. Real Madrid e ka marrë seriozisht punën e transferimit të Neymar. Sipas ‘Marca, ‘Los Blancos’ do të tentojnë që në verën e ardhshme të rikthejnë në La Liga sulmuesin brazilian, për të zëvendësuar Cristiano...

Çmenduria e Man United, thyen gjitha rekordet për blerjen e Neymarit

më 1.2018 - Gazeta Express

500 milionë euro, kaq është i gatshëm të ofrojë Unitedi për Neymarin, më shumë se dyfishin që pagoi PSG-ja për ta marrë atë nga Barcelona në vitin 2017. Manchester United është i gatshëm që të bëjë çmenduri...

Unitedi e ‘bllokon’ transferimin e De Geas te Real Madrid

më 1.2018 - Lajmi.net

. Manchester United janë gati t’i ofrojnë një kontratë të re portierit David de Geas. ‘Djajtë e Kuq’ sipas ‘The Sun’ po punojnë që të nënshkruajnë një kontratë të re me portierin David de Gea, për të mbajtur...

Manchester United përgatit shifrën e “çmendur” për blerjen e Neymarit

më 1.2018 - Koha.net

Manchester Unitedi është i gatshëm që të bëjë çmenduri për të sjellë brazilianin Neymar në Angli. Sipas “Le10Sport”, Unitedi po përgatit plot 500 milionë euro për sulmuesin, i cili verën e kaluar la Barcelonën...

Candreva: Dua të luaj në Ligën Premier

më 1.2018 - Telegrafi

Anësori i Interit, Antonio Candreva, ka thënë se do të pëlqente të luante në Ligën Premier, ndërsa me të janë të lidhur Manchester United, Chelsea dhe Arsenal. Italiani që tani është 30 vjet në dy vitet...

Mourinho i përgjigjet Contes për herë të fundit

më 1.2018 - Lajmi.net

Jose Mourinho ka vendosur të zgjedh heshtjen në “luftën” verbale me Antonio Conte. Këta dy trajner që janë edhe rivalë të mëdhenj, ditëve të fundit kanë nisur një “luftë” speciale me deklarata. Por, tani...

Manchester United “i mbyll gojën” De Gea-s, do bëhet lojtari më i paguar në skuadër

më 1.2018 - BalkanWeb

Në orët e fundit të merkatos verore të verës 2015 David De Gea ishte pothuajse lojtar i Real Madrid, por disa pengesa të vogla me vetëdije që Manchester United i bëri “galaktikëve”, në fund e bënë të pavlefshme...

City ende shpreson në Alexis

më 1.2018 - Gazeta Liria

Manchester City ende shpreson në transferimin e Alexis Sanchez në afatin kalimtar të janarit, pavarësisht ndërhyrjes së Manchester United, sipas Goal. Planet e ‘qytetarëve’ për kilianin mbeten të pandryshuara,...

​Candreva: Gjithmonë kam dashur të luaj në Premier Ligë

më 1.2018 - KosovaPress

Antonio Candrevaka zbuluar se në të ardhmen synon të luajë në Premier Ligë, ku rivaliteti është shumë i madh dhe emocionues. Në të kaluarën mesfushori i Interit ka qenë në listën e dëshirave të Manchester...

Nisin bisedimet mes Ronaldos e PSG-së

më 1.2018 - Infokusi

Agjenti i Ronaldos ka nisur bisedimet me PSG-në për një transferim të mundshëm në Francë në vitin 2018. E ardhmja e portugezit, Cristiano Ronaldo, duket gjithnjë e më larg Real Madridit. Sipas asaj që...

Shpërblehet De Gea, më i paguari te Man United

më 1.2018 - Gazeta Monitor

​300 mijë funte në javë, kaq është i gatshëm t’i ofrojë Man United De Geas me kontratën e re. Duke parë se kontrata e David de Geas skadon në vitin 2019 dhe interesimin e vazhdueshëm të Real Madridit,...

Mourinho nuk e përjashton transferimin e Sanchezit

më 1.2018 - Gazeta Express

Mourinho ka lavdëruar Sanchezin, për të cilin ka shprehur interesim edhe Manchester Unitedi. Trajneri i Manchester United, Jose Mourinho, ka refuzuar të përjashtojë transferimin e mundshëm të Alexis Sanchez,...

Reali kthen vëmendjen kah Neymar

më 1.2018 - Klan Kosova

Real Madrid ka kthyer vëmendjen kah Neymar, pasi që po synon që të nënshkruajë me të, sipas Marca. Mbretërit ndjejnë se kanë nevojë për super-përforcim në skuadrën e tyre,pas rezultateve të dobëta në muajt...

Përgatitet rikthimi i bujshëm i Zinedine Zidane

më 1.2018 - Syri

Zinedine Zidane te Juventusi si pasues i Massimiliano Allegrit. Është kjo ëndrra e Andrea Agnellit, e cila nuk duket edhe aq e pamundur për t’u realizuar. Ajo që e bën si të realizueshëm një operacion...

Hazard do të nënshkruajë kontratë të re me Chelsea-n

më 1.2018 - Klan Kosova

Ylli i Chelsea-s, Eden Hazard, ka ofruar shpresë se do të nënshkruajë kontratë të re me Chelsea-n, por së pari këtë duhet ta bëjë Thibaut Courtois. Ai është lidhur tash sa kohë me një kalim në Real Madrid,...

Emery e komenton mundësinë e transferimit të Neymar tek Real Madridi

më 1.2018 - Sovrani

Trajneri i Paris Saint-Germain (PSG), Unai Emery, akuzoi mediat me pretendimin se po tentojnë të destabilizojnë ekipin e tij, madje duke dhënë një shembull konkret për një nga gazetat më të mëdha spanjolle,...

Real Madrid me sytë nga Neymar

më 1.2018 - Albeu

Real Madrid ka kthyer vëmendjen kah Neymar , pasi që po synon që të nënshkruajë me të, sipas Marca. Mbretërit ndjejnë se kanë nevojë për super-përforcim në skuadrën e tyre,pas rezultateve të dobëta në...

Kush po e lodhë Zidanin ?

më 1.2018 - GazetaBlic

Zinedine Zidane ka reaguar për kritikat e shumta drejtuar skuadrës së tij. Real Madrid po kalon një nga sezonet më të vështira viteve të fundit, ku pas 18 xhirove në La Liga, renditet në vendin e katërt,...

Unitedi dhe Chelsea në “luftë” për futbollistin e njohur

më 1.2018 - Lajmi.net

. Manchester United dhe Chelsea kanë nisur një gare tjetër mes vete, në tregun e transferimeve. Dy skuadrat e mëdha të Premierligës, kanë nisur një “luftë” mes vete për të siguruar shërbimet e një talenti...

Ronaldo po largohet nga Real Madrid, nis bisedimet me gjigantin evropian

më 1.2018 - Bota Press

Agjenti i Ronaldos ka nisur bisedimet me PSG-në për një transferim të mundshëm në Francë në vitin 2018.E ardhmja e portugezit, Cristiano Ronaldo, duket gjithnjë e më larg Real Madridit.Sipas asaj që raporton...

United gati të shpenzojë 500 mln euro për Neymar

më 1.2018 - Java News

500 milionë euro, kaq është i gatshëm të ofrojë Manchester Unitedi për Neymarin, më shumë se dyfishin që pagoi PSG-ja për ta marrë atë nga Barcelona në vitin 2017. Manchester United është i gatshëm të...

Super-lajm për Liverpoolin para derbit me Cityn

më 1.2018 - Lajmi.net

Një lajm i mirë për Liverpoolin para derbit të fundjavës me Manchester Cityn. ‘The Reds’ të dielën në ‘Anfield Road’ me fillim nga ora 17:0 presin liderët e Manchester Cityt, për të zhvilluar ndeshjen...

“Nuk ka marrëveshje me Juventusin”

më 1.2018 - Almakos

Agjenti i Dennis Praet, ka thënë se nuk ka asnjë të vërtet rreth transferimit të tij nga Sampdoria te Juventusi. Bianconerët kanë qenë të lidhur me belgun në ditët e fundit dhe madje u flit për një marrëveshje...

Conte qetëson Unitedin e Cityn për Sanchezin

më 1.2018 - Gazeta Express

E ardhmja e sulmuesit të Arsenalit vazhdon të jetë e pazgjidhur. Conte nuk ka asnjë dyshim se kiliani do të luajë për një “klub fantastik”. Trajneri i Chelseat, Antonio Conte, ka përsëritur admirimin që...

Florentino Perez, 400 milionë euro për Neymar?!

më 1.2018 - Shenja

Reali i Madridit është gati të bëjë çmendurinë e shekullit. Sikurse informon e përdtishmja spanjolle Marca, një gazetë shumë pranë klubit madrilen, Florentino Perez kërkon me çdo kusht të blejë Neymar....

Conte: E doja Sanchezin te Juventusi

më 1.2018 - Telegrafi

Trajneri i Chelseat, Antonio Conte, ka thënë se e ka kërkuar Alexis Sanchezin te  Juventusi kur ishte lojtar i Udineses. Arsenali mund të mbetet pa Alexisin pasi ky i fundit mbete pa kontratë në fund të...

Reali ofron Ronaldon dhe 200 milionë euro për Neymarin

më 1.2018 - InfoShqip

Real Madrid po kalon një ndër sezonet më të dobëta në historinë 116 vjeçare të klubit. Madrilenët janë 16 pikë pas rivalit të përbetuar të Barcelonës, të cilët kryesojnë si e vetëm renditjen tabelore të...

‘Shpërthen’ Zidane: Jam lodhur me këtë gjë!

më 1.2018 - Lajmi.net

. Zinedine Zidane ka reaguar për kritikat e shumta drejtuar skuadrës së tij. Real Madrid po kalon një nga sezonet më të vështira viteve të fundit, ku pas 18 xhirove në La Liga, renditet në vendin e katërt,...

Zidane i jep lamtumirën Realit, bëhet trajner i gjigantit evropian

më 1.2018 - Gazeta Monitor

Mund të ju duket e pabesueshme, por Zinedine Zidane mund të largohet nga Real Madridi, në kërkim të një aventure të re. Menjëherë pasi ‘Corriere dello Sport’ njoftoi se Massimiliano Allegri mund të largohet ...

Ronaldo po largohet nga Real Madrid, nis bisedimet me gjigantin evropian?

më 1.2018 - Periskopi

Agjenti i Ronaldos ka nisur bisedimet me PSG-në për një transferim të mundshëm në Francë në vitin 2018. E ardhmja e portugezit, Cristiano Ronaldo, duket gjithnjë e më larg Real Madridit. Sipas asaj që...

Zidane: Thuhet se te Real Madridi është gjithçka keq, por nuk është ashtu

më 1.2018 - Telegrafi

Zinedine Zidane ka thënë se lajmet që e rrethojnë Real Madridin janë shumë negative. Reali ka mbetur 16 pikë pas Barcelonës në garën në La Liga, ndërsa kaloi në çerekfinale të Kupës duke e eliminuar Numancia....

LAJMI I FUNDIT: Dështon transferimi i Sanchezit te Manchester City

më 1.2018 - Lajmi.net

. Transferimi i Alexis Sanchez te Manchester City ka dështuar. Alexis Sanchez me shumë gjasë do të mbetet te Arsenali, së paku deri në përfundim të sezonit. Mediet në Angli raportojnë se Manchester City...

Nisin bisedimet mes Ronaldos e PSG-së

më 1.2018 - Fol

Agjenti i Ronaldos ka nisur bisedimet me PSG-në për një transferim të mundshëm në Francë në vitin 2018. E ardhmja e portugezit, Cristiano Ronaldo, duket gjithnjë e më larg Real Madridit. Sipas asaj që...

Premier League, ëndrra e parealizuar e Antonio Candrevas

më 1.2018 - GazetaBlic

Ka një kampionat që e intrigon Antonio Candrevan më shumë se Seria A. Italiani ka zbuluar se në të ardhmen aspiron të luajë në Premier League, ku rivaliteti është i ashpër dhe emocionues. Në të kaluarën...

Zidane e kap keq me mediat: Shkruani keq kur nuk është ashtu

më 1.2018 - Albeu

Zinedine Zidane nuk po është shfaqur i mërzitur për situatën në konferencën për shtyp. Francezi ishte më optimist se kurrë teksa tha se nuk i intereson se çfarë flitet lart e poshtë por i intereson fakti...

Zidane pritet të marrë drejtimin e gjigantit italian

më 1.2018 - Koha.net

Zinedine Zidane te Juventusi si pasues i Massimiliano Allegrit. Është kjo ëndrra e Andrea Agnellit e cila nuk duket edhe aq e pamundur për t’u realizuar. Ajo që e bën si të realizueshëm një operacion të...

Candreva: Dua të luaj në Ligën Premier

më 1.2018 - Almakos

Anësori i Interit, Antonio Candreva, ka thënë se do të pëlqente të luante në Ligën Premier, ndërsa me të janë të lidhur Manchester United, Chelsea dhe Arsenal. Italiani që tani është 30 vjet në dy vitet...

Reali kthen vëmendjen kah Neymar

më 1.2018 - Gazeta Fjala

Real Madrid ka kthyer vëmendjen kah Neymar, pasi që po synon që të nënshkruajë me të, sipas Marca. Mbretërit ndjejnë se kanë nevojë për super-përforcim në skuadrën e tyre,pas rezultateve të dobëta në muajt...

Reali shënjestron Lowin si zëvendësues të Zidanet

më 1.2018 - Zhurnal

Real Madridi thuhet se ka identifikuar trajnerin e Gjermanisë, Joachim Low si një zëvendësim të mundshëm për Zinedine Zidanen. Sipas gazetës italiane La Stampa, Real Madridi do të shkarkojë Zidanen nëse...

Candreva gëzon Chelsean e Man Unitedin: “Më pëlqen Premierliga”

më 1.2018 - Gazeta Express

Candreva thotë se do të dëshironte të luajë në Premierligë. Anësori i Interit, Antonio Candreva, që kërkohet nga klube si Arsenali, Chelsea e Manchester Unitedi, u ka dhënë sinjale pozitive gjigantëve...

Sanchez – Chelsea, Conte zbulon gjithçka

më 1.2018 - Lajmi.net

Antonio Conte ka pranuar se ka admirim të madh për sulmuesin e Arsenalit, Alexis Sanchez, por ka përgënjeshtruar gjitha spekulimet që e lidhin kilianin me një kalim te Chelsea. Sanchez është emri më i...

Dy klubet që kanë bërë gati nga 500 milionë euro për Neymar

më 1.2018 - Sovrani

Është shumë herët për të folur për merkaton e verës, por mediumi i njohur francez ‘Le10 Sport’ ka publikuar një artikull me pretendime se braziliani Neymar do të jetë protagonisti kryesor i merkatos së...

Florentino Perez, 400 milionë euro për Neymar?!

më 1.2018 - AlbPortali

Reali i Madridit është gati të bëjë çmendurinë e shekullit. Sikurse informon e përdtishmja spanjolle Marca, një gazetë shumë pranë klubit madrilen, Florentino Perez kërkon me çdo kusht të blejë Neymar....

​Conte nuk përjashton mundësinë e largimit nga Chelsea

më 1.2018 - KosovaPress

Antonio Conte ka lënë të hapur çdo mundësi rreth së ardhmes së tij me Chelsean. Italiani ka edhe një vit kontratë me “Blutë”, por në mediat angleze ka kohë që flitet se ai do të largohet në fund të stinorit,...

Reali shënjestron Lowin si zëvendësues të Zidanet

më 1.2018 - Telegrafi

Real Madridi thuhet se ka identifikuar trajnerin e Gjermanisë, Joachim Low si një zëvendësim të mundshëm për Zinedine Zidanen. Sipas gazetës italiane La Stampa , Real Madridi do të shkarkojë Zidanen nëse...

Lajm fantastik për Liverpoolin para derbit me Cityn

më 1.2018 - Infokusi

Liverpooli në fundjavë e pret në  stadiumin ‘Anfield Road’ skuadrën lidere të premier Ligës angleze, shkruan infokusi.com. Lajmi i madh për skuadrën e Jurgen Klopp është se futbollisti me formën më të...

Conte konfirmon lajmin e keq për tifozët e Chelseas

më 1.2018 - Lajmi.net

. Antonio Conte ka pranuar se mund të largohet nga posti i menaxherit në Chelsea. “Gjithçka është e mundur. Kam edhe një vit në kontratë me këtë klub, por në futboll gjithçka është e mundur”, ka thënë...

Hazard do të nënshkruajë kontratë të re me Chelsea-n

më 1.2018 - Gazeta Fjala

Ylli i Chelsea-s, Eden Hazard, ka ofruar shpresë se do të nënshkruajë kontratë të re me Chelsea-n, por së pari këtë duhet ta bëjë Thibaut Courtois. Ai është lidhur tash sa kohë me një kalim në Real Madrid,...

Gruaja e Di Marias e paralajmëron Lucas Mouran për kalimin tek United

më 1.2018 - Sovrani

Transferimi i Lucas Mouras tek Manchester United është vënë në dyshim serioz pas një ndërhyrje të bashkëshortes së Angel Di Marias, raporton The Sun, përcjellë Sovrani.info. Moura ishte i bindur të largohet...

Candreva i shkel syrin Premier Leagues

më 1.2018 - Albeu

Candreva ka folur me elozhe për kampionatin anglez, në të cilin do të donte të luante. “Më pëlqen shumë Liga Premier , pasi është një garë e jashtëzakonshme. Do të doja të luaja në Ligën Premier ”, ka...

Zidanin po e pret ky super klub me duar të hapura

më 1.2018 - GazetaBlic

Zinedine Zidane te Juventusi si pasues i Massimiliano Allegrit.Është kjo ëndrra e Andrea Agnellit e cila nuk duket edhe aq e pamundur për t’u realizuar. Ajo që e bën si të realizueshëm një operacion të...

Conte e pranon se mund të largohet nga Chelsea në fund të këtij sezoni

më 1.2018 - Gazeta Express

Trajneri i Chelseat, Antonio Conte, ka thënë se gjithçka mund të ndodhë kur është pyetur nëse ai mund të largohet nga klubi në fund të sezonit. “Gjithçka është e mundur. Kam edhe një vit në kontratë me...

Salah rikthehet nga lëndimi, i gatshëm për Cityn

më 1.2018 - Koha.net

Menaxheri i Liverpoolit, Jurgen Klopp, ka konfirmuar se Mohamed Salah me shumë gjasë do të përfshihet në ekipin që do të përballet me Manchester Cityn. Salah, i cili ka realizuar 23 gola në të gjitha garat...

Mourinho me deklaratë befasuese për Sanchez

më 1.2018 - Sovrani

Dy ditët e fundit u raportua se Manchester United ka lëvizur duke dërguar një ofertë konkrete drejt Arsenalit për Alexis Sanchez deri në 30 milionë euro, duke provuar kështu t’a befasoj Manchester CCity,...

Salah rikthehet, gati kundër City

më 1.2018 - Java News

Salah është gati kundër ekipit të Guardiolës. Menaxheri i Liverpoolit, Jurgen Klopp, ka konfirmuar se Mohamed Salah me shumë gjasë do të përfshihet në ekipin që do të përballet me Manchester Cityn. Salah,...

​Low në vend të Zidane te Reali

më 1.2018 - RTV 21

Trajneri i kombëtares së Gjermanisë, mund të jetë pasardhësi i Zinedine Zidane Real Madridi ka dominuar në Evropë në dy vitet e fundit duke fituar dy herë rresht Ligën e Kampionëve dhe për këtë një meritë...

Zidane te Juventusi, nëse ikën Allegri

më 1.2018 - Klan Kosova

Ëndrra e Andrea Agnellit që Zinedine Zidane të shkojë te Juventusi si pasues i Massimiliano Allegrit nuk duket edhe aq e pamundur për t’u realizuar. Ajo që e bën si të realizueshëm një operacion të tillë...

Nëse shkarkohet Allegri, Juventus ëndërron Zidanen pasues

më 1.2018 - Albeu

Zinedine Zidane te Juventusi si pasues i Massimiliano Allegrit.Është kjo ëndrra e Andrea Agnellit e cila nuk duket edhe aq e pamundur për t’u realizuar. Ajo që e bën si të realizueshëm një operacion të...

Candreva pëlqen Ligën Premier: Do doja të luaja aty

më 1.2018 - Telegrafi

Antonio Candreva pranon se do të donte të luante në Ligën Premier, por falënderoi trajnerin Luciano Spallettin, i cili e ndihmoi atë të mësonte gjëra të reja në Inter. Mesfushori italian mbush 31 vjet...

Conte: E doja Sanchezin te Juventusi

më 1.2018 - Almakos

Trajneri i Chelseat, Antonio Conte, ka thënë se e ka kërkuar Alexis Sanchezin te  Juventusi kur ishte lojtar i Udineses. Arsenali mund të mbetet pa Alexisin pasi ky i fundit mbete pa kontratë në fund të...

Wenger s'e hedh poshtë mundësinë që Alexis Sanchez të largohet në janar

më 1.2018 - Gazeta Express

Trajneri i Arsenalit, Arsene Wenger, nuk e ka hedhur poshtë mundësinë që Alexis Sanchez të largohet gjatë këtij muaji, por ka insistuar se klubi nuk do ta lërë atë të ikën pa e blerë fillimisht zëvendësuesin...

Zidane shpërthen ndaj medieve: Mjaftë pështytë në Realin!

më 1.2018 - Lajm

Zinedine Zidane ka akuzuar mediat se për Realin shkruajnë vetëm në kontekst negativ dhe se po nënvlerësojnë arritjet e klubit. “Jam lodhur nga shkrimet e juaja se Reali është i dobët, më së lehti është...

Mourinho rivalizon Guardiolen për Sanchezin

më 1.2018 - Insajderi

Edhe pse Manchester City e ka kërkuar gjatë dhe me ngulm sulmuesin kilian Alexis Sanchez, ky i fundit mund të udhëtojë në Manchester, por për të luajtur me fqinjët e United. Lajmin e ka konfirmuar sot...

Chelsea-Hazard, ky është lajmi i fundit

më 1.2018 - Infokusi

Ylli i madh i Chelseat është afër vazhdimit të kontratës me skuadrën aktuale, shkruan infokusi.com. ‘The Mirror’ ka bërë të ditur se skuadra e Chelseat dhe Hazard janë të gatshëm për të arritur marrëveshje...

Zinedine Zidane te Juventusi, nëse ikën Alegri

më 1.2018 - Gazeta Shqip

Zinedine Zidane te Juventusi si pasues i Massimiliano Allegrit.Është kjo ëndrra e Andrea Agnellit e cila nuk duket edhe aq e pamundur për t’u realizuar. Ajo që e bën si të realizueshëm një operacion të...

Çmenduria e Realit për Neymarin i kalon limitet, jep Ronaldon + 200 mln euro

më 1.2018 - Portalb

Real Madrid dëshiron të bëjë “biznes” me Neymarin. Drejtues të “Los Blancos” po vështrojnë lëvizjet e sulmuesit brazilian dhe në verën e vitit 2019 pritet të bëjë një ofertë joshëse për Paris Saint Germain,...

Zidane-Juve, të destinuar për t’u bashkuar

më 1.2018 - Gazeta Tema

Zërat që kanë qarkulluar orët e fundit për një interesim të Floretino Perez ndaj Joachim Low, kanë krijuar një efekt zinxhir dhe zhurma nga Madridi ka dërguar jehonën deri në Torino. Presidenti i bardhezinjve...

Zidane: Jam lodhur duke dëgjuar se Real Madridi është i keq

më 1.2018 - Gazeta Express

Zinedine Zidane i ka kritikuar mediat dhe ata që shpërndajnë lajme negative për Real Madridin, duke thënë se e bëjnë një gjë të tillë sepse kështu shesin më shumë. Reali është 16 pikë prapa liderit Barcelonës...

Zidane: Thuhet se te Real Madridi është gjithçka keq, por nuk është ashtu

më 1.2018 - Almakos

Zinedine Zidane ka thënë se lajmet që e rrethojnë Real Madridin janë shumë negative. Reali ka mbetur 16 pikë pas Barcelonës në garën në La Liga, ndërsa kaloi në çerekfinale të Kupës duke e eliminuar Numancia....

Man Utd-David de Gea, ky është lajmi i fundit

më 1.2018 - Infokusi

Manchester United është gati të fillojë bisedimet me David de Gea për vazhdimin e kontratës, shkruan infokusi.com. Një burim i afërm me skuadrën angleze citohet të ketë thënë: “Klubi më në fund do të nisë...

Salah i përqendruar te Liverpooli: Nuk më shqetësojnë zërat që më lidhin me Realin

më 1.2018 - Zhurnal

Me transferimet e Barcelonës, kanë dal në qarkullim disa fjalë që sugjerojnë se Real Madrid dëshiron Mohamed Salah si kundërpërgjigje ndaj rivalëve të tyre që sollën Philippe Coutinhon. Humbja e Coutinhos...

Tejkalohet Pogba, ja kush bëhet lojtari më i paguar në ‘Old Trafford’

më 1.2018 - Sovrani

Manchester United është i gatshëm t’i japë David de Geas një ngritje masive të pagës në përpjekje për të shmangur interesin nga Real Madridi, raporton The Sun’, përcjellë Sovrani.info. Madridi ende po...

Presidenca e Realit ka vetëm një ëndërr, quhet Neymar

më 1.2018 - Albeu

Epoka e kontrasteve për Santiago Bernabeun, vendimmarrja që do të shënojë të ardhmen e klubit dhe ekipin për vitet e ardhshme. 5 titujt e vitit 2017 e nidhmojnë ekipin të qetësohet dhe pse disa prej tyre...

Ylli i Interit: “Do të doja të luaja në Premierligë”

më 1.2018 - Gazeta Express

. Antonio Candreva e ka pranuar se do të donte të luante në Premierligën angleze, teksa e falënderon trajnerin Luciano Spalletti për ndihmën që ia ka ofruar për të mësuar gjëra të reja në Inter. Anësori...

Sanchez refuzon Unitedin

më 1.2018 - Gazeta e re

Sulmuesi kilian dëshiron kalimin te Manchester City. Alexis Sanchez është duke u kërkuar nga dy skuadrat e qytetit të Manchesterit, pasi largimi i tij nga Arsenali tanimë duket i pashmangshëm. Prej kohësh...

Legjenda Ronaldo kritikon Neymarin për kalimin te PSG-ja

më 1.2018 - Koha.net

Legjenda e Brazilit, Ronaldo, ka pohuar se Neymari ka bërë një hap prapa në karrierë kur braktisi Barcelonën për Paris Saint-Germainin gjatë verës së kaluar. Neymar u bë lojtari më i shtrenjtë në histori...

Hazard: Do ta vazhdoj kontratën me Chelsean

më 1.2018 - RTV 21

Reprezentuesi belg dëshiron të qëndrojë edhe më tutje në Stamford Bridge Eden Hazard ka bërë me dije se do ta vazhdojë kontratën me Chelsean menjëherë pas zyrtarizimit të Thibaut Courtois, pasi portieri...

‘Shpërthen’ Zidane: Jam lodhur me këtë gjë!

më 1.2018 - Gazeta Monitor

Zinedine Zidane ka reaguar për kritikat e shumta drejtuar skuadrës së tij Real Madrid po kalon një nga sezonet më të vështira viteve të fundit, ku pas 18 xhirove në La Liga, renditet në vendin e katërt,...

Candreva zgjedh Premierligën

më 1.2018 - Lajmi.net

Antonio Candreva dëshiron të luajë në Premierligë. Antonio Candreva ëndërron të luajë në Premierligë. Sulmuesi i Interit ka pranuar se do të dëshironte të kalonte një aventurë te elita e futbollit anglez....

Eden Hazard ka pranuar të rinovojë me Chelsea-n

më 1.2018 - Infokusi

Tifozët e Chelsea mund të marrin frymë lirisht më në fund, pasi Eden Hazard do të vazhdojë të jetë pjesë e skuadrës londienze. Nëse pak javë më parë babai i futbollistit kishte deklaruar se rinovimi me...

Sanchez refuzon Unitedin

më 1.2018 - Medial

Alexis Sanchez është duke u kërkuar nga dy skuadrat e qytetit të Manchesterit, pasi largimi i tij nga Arsenali tanimë duket i pashmangshëm. Prej kohësh për kilianin është duke u interesuar Manchester City,...

Reali shënjestron Lowin si zëvendësues të Zidanet

më 1.2018 - Almakos

Real Madridi thuhet se ka identifikuar trajnerin e Gjermanisë, Joachim Low si një zëvendësim të mundshëm për Zinedine Zidanen. Sipas gazetës italiane La Stampa , Real Madridi do të shkarkojë Zidanen nëse...

Sanchez refuzon Unitedin

më 1.2018 - RTV 21

Sulmuesi kilian dëshiron kalimin te Manchester City Alexis Sanchez është duke u kërkuar nga dy skuadrat e qytetit të Manchesterit, pasi largimi i tij nga Arsenali tanimë duket i pashmangshëm. Prej kohësh...

A do të jetë kjo e treta e vërteta për Neymarin dhe Real Madridin?

më 1.2018 - Medial

Deri tani Neymari dhe Real Madridi kanë biseduar për një transferim të mundshëm në dy raste dhe mbase tash, 12 vite pas, do të jetë e treta e vërteta. Neymari ishte në prova te Real Madridi kur ishte 14...

Premier League, ëndrra e parealizuar e Antonio Candrevas

më 1.2018 - Gazeta Liria

Ka një kampionat që e intrigon Antonio Candrevan më shumë se Seria A. Italiani ka zbuluar se në të ardhmen aspiron të luajë në Premier League, ku rivaliteti është i ashpër dhe emocionues. Në të kaluarën...

Zidane te gjiganti italian?

më 1.2018 - Medial

Zinedine Zidane është duke u konsideruar nga Juventusi si kandidat potencial për ta zëvendësuar Massimiliano Allegrin, i cili ka mundësi të largohet gjatë verës. Media të ndryshme kanë raportuar se Antonio...

Zidane pritet të marrë drejtimin e gjigantit italian

më 1.2018 - Insajderi

Zinedine Zidane te Juventusi si pasues i Massimiliano Allegrit. Është kjo ëndrra e Andrea Agnellit e cila nuk duket edhe aq e pamundur për t’u realizuar. Ajo që e bën si të realizueshëm një operacion të...

Man Utd arrin marrëveshje me Alexis Sanchez

më 1.2018 - Infokusi

Skuadra angleze Man United është afër transferimit të kileanit Alexis Sanchez, shkruan infokusi.com. Sipas Sky Italia, Manchester United ka pranuar kushtet e sulmuesit të Arsenalit. United tani duket të...

E duan klubet e mëdha angleze, Candreva kërkon Premier League-n

më 1.2018 - Newsport

Ylli i Interit, Antonio Candreva i cili kërkohet nga klube të mëdha angleze si Arsenal, Chelsea e Manchester United duket se i ka dhënë dritën jeshileve klubeve nga Premier League. Në një intervistë për...

Zidane te Juventusi, nëse ikën Allegri

më 1.2018 - Gazeta Liria

Ëndrra e Andrea Agnellit që Zinedine Zidane të shkojë te Juventusi si pasues i Massimiliano Allegrit nuk duket edhe aq e pamundur për t’u realizuar. Ajo që e bën si të realizueshëm një operacion të tillë...

Mahrezin nuk kanë ndërmend ta shesin

më 1.2018 - Albeu

Claude Puel dëshiron të mbajë te Leicester City, Riyad Mahrez . Pavarësisht zërave të merkatos, që e lidhin emrin e sulmuesit me disa klube të mëdha europiane, dëshira e teknikut është që lojtari të qëndrojë,...

E kërkojnë klubet e mëdha angleze, Candreva kërkon Premier League-n

më 1.2018 - Newsport

Ylli i Interit, Antonio Candreva i cili kërkohet nga klube të mëdha angleze si Arsenal, Chelsea e Manchester United duket se i ka dhënë dritën jeshileve klubeve nga Premier League. Në një intervistë për...

Tre trajnerë në listën e dëshirave të Juventusit, Zidane pjesë e tij

më 1.2018 - Telegrafi

Zinedine Zidane, Simone Inzaghi dhe Roberto Mancini janë të gjithë kandidatë për stolin e Juventusit pasi Max Allegri pritet të largohet në sezonin e ardhshëm. Ka pasur disa raporte që Antonio Conte është...

Zidane: Na lodhën lajmet negative për Realin

më 1.2018 - Shenja

Zinedine Zidane i ka kritikuar mediat dhe ata që shpërndajnë lajme negative për Real Madridin, duke thënë se e bëjnë një gjë të tillë sepse kështu shesin më shumë. Reali është 16 pikë prapa liderit Barcelonës...

A do të jetë kjo e treta e vërteta për Neymarin dhe Real Madridin?

më 1.2018 - Gazeta Express

. Deri tani Neymari dhe Real Madridi kanë biseduar për një transferim të mundshëm në dy raste dhe mbase tash, 12 vite pas, do të jetë e treta e vërteta. Neymari ishte në prova te Real Madridi kur ishte...

Candreva gëzon Chelsean e Man Unitedin: “Më pëlqen Premierliga”

më 1.2018 - Gazeta Telegraf

Candreva thotë se do të dëshironte të luajë në Premierligë. Anësori i Interit, Antonio Candreva, që kërkohet nga klube si Arsenali, Chelsea e Manchester Unitedi, u ka dhënë sinjale pozitive gjigantëve...

Candreva pëlqen Ligën Premier: Do doja të luaja aty

më 1.2018 - Almakos

Antonio Candreva pranon se do të donte të luante në Ligën Premier, por falënderoi trajnerin Luciano Spallettin, i cili e ndihmoi atë të mësonte gjëra të reja në Inter. Mesfushori italian mbush 31 vjet...

Zidane te Juventusi,nëse ikën Allegri

më 1.2018 - Infokusi

Ëndrra e Andrea Agnellit që Zinedine Zidane të shkojë te Juventusi si pasues i Massimiliano Allegrit nuk duket edhe aq e pamundur për t’u realizuar. Ajo që e bën si të realizueshëm një operacion të tillë...

“Ylli” i Chelsea e pranon: Do rinovoj edhe unë, por pas tij

më 1.2018 - Newsport

Chelsea është një nga ekipet që është shënjestruar nga Real Madrid për ti marrë “yjet” e ekipit. Lojtarë si Hazard apo Courtois shihen si shumë të vlefshëm nga madrilenët që kanë hedhur “grepat”e tyre...

Po i “çmend” të gjithë në Francë, Totthenham gati 40 milionë paund për brazilianin

më 1.2018 - Newsport

Po shkëlqen këtë vit në kampionatin francez dhe shikohet si një nga talentet e rradhës të futbollit brazilian. Malcolm, 20 vjeçari që aktivizohet me Bordeaux në Ligue 1 ka tërhequr vëmendjen e shumë klubeve....

Salah flet për spekulimet rreth Realit

më 1.2018 - Albeu

Real Madrid dëshiron Mohamed Salah si kundërpërgjigje ndaj rivalëve të tyre që sollën Philippe Coutinhon. Humbja e Coutinhos në mes të sezonit është një goditje e madhe për Liverpoolin dhe do të ishte...

Conte ka dy oferta në tavolinë, Chelsea e lë të largohet në verë

më 1.2018 - Telegrafi

Trajneri italian, Antonio Conte ka dy oferta në tavolinë për t’u larguar nga Chelsea. Conte nuk po gjen qetësinë e duhur te Chelsea edhe përkundër fitimit të titullit kampion të Ligës Premier në sezonin...

Zidane te gjiganti italian?

më 1.2018 - Gazeta Express

. Zinedine Zidane është duke u konsideruar nga Juventusi si kandidat potencial për ta zëvendësuar Massimiliano Allegrin, i cili ka mundësi të largohet gjatë verës. Media të ndryshme kanë raportuar se Antonio...

Vardy largohet nga Leicester City, befason me klubin e ri

më 1.2018 - Lajmi.net

"The Sun" shkruan se Jose Mourinho kërkon yllin e Leicester Cityt, Jamie Vardy. Man Utd ka një alternativë të re për sulm, në rast të largimit të Zlatan Ibrahimovic. “The Sun” shkruan se Jose Mourinho...

Tre trajnerë në listën e dëshirave të Juventusit, Zidane pjesë e saj

më 1.2018 - GazetaBlic

Zinedine Zidane, Simone Inzaghi dhe Roberto Mancini janë të gjithë kandidatë për stolin e Juventusit pasi Max Allegri pritet të largohet në sezonin e ardhshëm. Ka pasur disa raporte që Antonio Conte është...

Shpërthen Zidane: Jam i lodhur nga…

më 1.2018 - Sovrani

Trajneri i Real Madridit Zinedine Zidane ka mbajtur një konference shtypi ku përmes fjalëve të tij ka goditur ata që po flasin vetëm gjëra negatove për skuadrën e tij, transmeton Sovrani.info. “Jam lodhur...

Çmendet Reali, Ronaldon plus miliona për Neymarin

më 1.2018 - Albeu

Sipas Marcas, mbretërit janë të gatshëm të ndajnë 400 milionë euro për sulmuesin brazilian, Neymar. Shumë e cila përfshin edhe rrogën për lojtarin gjatë katër vjetëve. Një opsion tjetër është edhe ofrimi...

Wenger i dorëzuar, pranon lajmin e keq për Sanchezin

më 1.2018 - Lajmi.net

. Arsene Wenger ka dhënë lajmin e fundit në lidhje me sulmuesin Alexis Sanchez. Menaxheri i Arsenalit ka theksuar se nuk ka asgjë konkrete në lidhje me largimin e yllit kilian nga Emirates Stadium. “Nuk...

Conte e pranon se mund të largohet nga Chelsea në fund të këtij sezoni

më 1.2018 - Gazeta Fjala

Trajneri i Chelseat, Antonio Conte, ka thënë se gjithçka mund të ndodhë kur është pyetur nëse ai mund të largohet nga klubi në fund të sezonit. “Gjithçka është e mundur. Kam edhe një vit në kontratë me...

Salah i përqendruar te Liverpooli: Nuk më shqetësojnë zërat që më lidhin me Realin

më 1.2018 - Telegrafi

Me transferimet e Barcelonës, kanë dal në qarkullim disa fjalë që sugjerojnë se Real Madrid dëshiron Mohamed Salah si kundërpërgjigje ndaj rivalëve të tyre që sollën Philippe Coutinhon. Humbja e Coutinhos...

Legjenda Ronaldo kritikon Neymarin për kalimin te PSG-ja

më 1.2018 - Infokusi

Legjenda e Brazilit, Ronaldo, ka pohuar se Neymari ka bërë një hap prapa në karrierë kur braktisi Barcelonën për Paris Saint-Germainin gjatë verës së kaluar. Neymar u bë lojtari më i shtrenjtë në histori...

Conte e pranon se ka dyshime serioze rreth të ardhmes tek Chelsea

më 1.2018 - Sovrani

Trajneri i Chelseat, Antonio Conte, ka thënë se gjithçka mund të ndodhë kur është pyetur nëse ai mund të largohet nga klubi në fund të sezonit. “Gjithçka është e mundur. Kam edhe një vit në kontratë me...

Gati marrëveshja, Inter dhe Manchester United shumë pranë shkëmbimit të lojtarëve

më 1.2018 - Newsport

Duket se gjërat kanë filluar të lëvizin në aksin Manchester-Milano. Mes United dhe Inter duket më pranë se kurrë marrëveshja për të shkëmbyer lojtarët e tyre. Bëhet fjalë për një shkëmbim mes mesfushorëve...

Conte ka dy oferta në tavolinë, Chelsea e lë të largohet në verë

më 1.2018 - GazetaBlic

Trajneri italian, Antonio Conte ka dy oferta në tavolinë për t’u larguar nga Chelsea. Conte nuk po gjen qetësinë e duhur te Chelsea edhe përkundër fitimit të titullit kampion të Ligës Premier në sezonin...

Transferimi i Sanchez, Mourinho sfidon Guardiolën

më 1.2018 - Gazeta Tema

Transferimi i Alexis Sanchez te Manchester City ishte thuajse i kryer për shumën e 25 milionë eurove, por Jose Mourinho ka menduar t’ia bëjë malore rivalit të tij. Manchester United është përfshirë rishtazi...

Çmenduria e Realit për Neymarin i kalon limitet, jep Ronaldon + 200 mln euro

më 1.2018 - Syri

Real Madrid dëshiron të bëjë “biznes” me Neymarin. Drejtues të “Los Blancos” po vështrojnë lëvizjet e sulmuesit brazilian dhe në verën e vitit 2019 pritet të bëjë një ofertë joshëse për Paris Saint Germain....

Conte e pranon se mund të largohet nga Chelsea në fund të këtij sezoni

më 1.2018 - Sovrani

Trajneri i Chelseat, Antonio Conte, ka thënë se gjithçka mund të ndodhë kur është pyetur nëse ai mund të largohet nga klubi në fund të sezonit. “Gjithçka është e mundur. Kam edhe një vit në kontratë me...

Përveç Sanchezit, Man United i do edhe këta dy sulmues

më 1.2018 - Gazeta Express

. Manchester United, përveç Alexis Sanchezit, është duke i konsideruar edhe Jamie Vardyn dhe Javier Hernandezin si opsione të mundshme për janar, raporton the Telegraph. Vardy raportohet të jetë opsioni...

Dy shtyllat kryesore të sezonit të kaluar që nuk po i shohim tek Reali

më 1.2018 - Albeu

Ekipi i drejtuar nga Zidane po kalon nëpër një situatë mjaft të komplikuar. Rezultatet nuk po arrijnë dhe loja nuk po i bënë të lumtur tifozët. Kritikët i janë vërshuar lojtarëve Madrilene dhe duhet shumë...

Nisin bisedimet mes Liverpoolit dhe yllit të Premierligës

më 1.2018 - Gazeta Express

Anësori i Leicester Cityt, Riyad Mahrez, ka nisur bisedimet me Liverpoolin për një transferim të mundshëm në “Anfield” gjatë janarit, raporton Daily Express. “Të kuqtë” janë duke kërkuar ta përforcojnë...

Ibra afër eksperiencës së re turke

më 1.2018 - Albeu

Skuadra e madhe turke , Besiktas dëshiron shërbimet e suedezit, Zlatan Ibrahimovic. Sipas mediumit italian Tuttomercatoweb, drejtuesit e Besiktasit kanë etiketuar një emër të madh për ta sjell në skuadër....

Ky është zëvendësuesi i Antonio Conte

më 1.2018 - Infokusi

Antonio Conte do të largohet nga skuadra e Chelsea në fund të sezonit, raporton Daily Mail. Sipas gazetës së njohur pasuesi i tij te skuadra e Chelseat do të jetë Massimiliano Allegri, i cili aktualisht...

Zidane: Na lodhën lajmet negative për Realin

më 1.2018 - AlbPortali

Zinedine Zidane i ka kritikuar mediat dhe ata që shpërndajnë lajme negative për Real Madridin, duke thënë se e bëjnë një gjë të tillë sepse kështu shesin më shumë. Loading... Reali është 16 pikë prapa...

Reali ofron Ronaldon dhe 200 milionë euro për Neymarin

më 1.2018 - Telegrafi

Real Madrid po kalon një ndër sezonet më të dobëta në historinë 116 vjeçare të klubit. Madrilenët janë 16 pikë pas rivalit të përbetuar të Barcelonës, të cilët kryesojnë si e vetëm renditjen tabelore të...

Zidane: Jam lodhur duke dëgjuar se Real Madridi është i dobët

më 1.2018 - Gazeta Fjala

Zinedine Zidane i ka kritikuar mediat dhe ata që shpërndajnë lajme negative për Real Madridin, duke thënë se e bëjnë një gjë të tillë sepse kështu shesin më shumë. Reali është 16 pikë prapa liderit Barcelonës...

Real Madrid do me patjetër Neymar, bën planin për të arritur te braziliani

më 1.2018 - Newsport

Prej kohësh diskutohet një kalim i Neymar te Real Madrid. Mund të duket si një fantazi e merkatos së futbollistëve, por duket se në këtë mes ka më tepër sa sa zëra. Sipas Marcas, drejtuesit e Real Madrid...

Mourinho do një sulmues, Unitedi synon njërin mes Vardyt ose Chicharitos

më 1.2018 - Zhurnal

Manchester Unitedi ka shënjestruar dy sulmuesit e njohur nga Liga Premier, Jamie Vardy dhe Javier Hernandez i njohur si Chicharito për ta transferuar njërin në afatin kalimtar të janarit. Djajtë e Kuq...

Besiktasi nis bisedimet me Raiolan për Ibrahimovicin

më 1.2018 - Zhurnal

Skuadra e madhe turke, Besiktas ka bërë lëvizjen e parë për të tentuar afrimin e sulmuesit të Manchester Unitedit, Zlatan Ibrahimovic. Besiktasi është e etur në përforcimin e skuadrës, pasi duan të përsëritin...

Shifra e çmendur e Realit; 400 milionë euro për Neymarin

më 1.2018 - Lajm

Të tilla shifra mund të diskutohen te Real Madridi. 400 milionë euro është investimi për të siguruar nënshkrimin e Neymar, verën e ardhshme. Siç është raportuar të premten nga gazeta “Marca”, inkorporimi...

Besiktasi nis bisedimet me Raiolan për Ibrahimovicin

më 1.2018 - Telegrafi

Skuadra e madhe turke, Besiktas ka bërë lëvizjen e parë për të tentuar afrimin e sulmuesit të Manchester Unitedit, Zlatan Ibrahimovic. Besiktasi është e etur në përforcimin e skuadrës, pasi duan të përsëritin...

Transferimi i Sançez, Mourinjo sfidon Guardiolën

më 1.2018 - Gazeta Shqip

Transferimi i Alexis Sançez te Mançester Siti ishte thuajse i kryer për shumën e 25 milionë eurove, por Hoze Mourinjo ka menduar t’ia bëjë malore rivalit të tij. Mançester Junajtid është përfshirë rishtazi...

Ish-kampioni i Anglisë “tradhëton” Arsenal, do që të luajë me Liverpool

më 1.2018 - Newsport

Tashmë që Philippe Coutinho është larguar, te Liverpool janë vënë në kërkim të zëvendësuesit të brazilianit. Merkato vështirë që mund të ofrojë emra të mëdhenj në këtë moment, por duket se në “derë” për...

Ibrahimovic ndahet nga Man Utd, zgjedh klubin që ka shumë tifozë në Kosovë

më 1.2018 - Lajmi.net

. Zlatan Ibrahimovic është i gatshëm ta shkëpus kontratën në Manchester United. Mediat angleze raportojnë se sulmuesi suedez është i pakënaqur me hapësirën e kufizuar për lojë dhe mund të largohet nga...

Zemërohet Cristiano Ronaldo

më 1.2018 - Politiko

Cristiano Ronaldo është tërbuar nga blerjet e reja të Real Madridit, sipas Don Balon. Ylli portugez thuhet te jetë tejet i zhgënjyer nga aktiviteti i presidentit të Real Madridit, Florentino Perez, në...

Low në vend të Zidane te Reali

më 1.2018 - KosovaPress

Real Madridi ka dominuar në Evropë në dy vitet e fundit duke fituar dy herë rresht Ligën e Kampionëve dhe për këtë një meritë të madhe ka trajneri Zinedine Zidane. Por rezultatet negative të këtij sezoni...

Mourinho do një sulmues, Unitedi synon njërin Vardyn dhe Chichariton

më 1.2018 - Telegrafi

Manchester Unitedi ka shënjestruar dy sulmuesit e njohur nga Liga Premier, Jamie Vardy dhe Javier Hernandez i njohur si Chicharito për ta transferuar njërin në afatin kalimtar të janarit. Djajtë e Kuq...

Hazard: Do ta vazhdoj kontratën me Chelsean

më 1.2018 - Sovrani

Reprezentuesi belg dëshiron të qëndrojë edhe më tutje në Stamford Bridge Eden Hazard ka bërë me dije se do ta vazhdojë kontratën me Chelsean menjëherë pas zyrtarizimit të Thibaut Courtois, pasi portieri...

Hazard: Do të nënshkruaj kontratë të re me Chelsean, por pasi ta ketë bërë Courtois

më 1.2018 - GazetaBlic

Ylli i Chelseat, Eden Hazard, ka thënë mbrëmë se do të nënshkruajë kontratë të re me “Të kaltrit”, por pohon se bashkëlojtari i tij, Thibaut Courtois, do të jetë i parë që do ta zgjasë kontratën. Hazard...

Besiktasi nis bisedimet me Raiolan për Ibrahimovicin

më 1.2018 - GazetaBlic

Skuadra e madhe turke, Besiktas ka bërë lëvizjen e parë për të tentuar afrimin e sulmuesit të Manchester Unitedit, Zlatan Ibrahimovic. Besiktasi është e etur në përforcimin e skuadrës, pasi duan të përsëritin...

Sanchez refuzon Unitedin

më 1.2018 - Sovrani

Alexis Sanchez është duke u kërkuar nga dy skuadrat e qytetit të Manchesterit, pasi largimi i tij nga Arsenali tanimë duket i pashmangshëm. Prej kohësh për kilianin është duke u interesuar Manchester City,...

Tre trajnerë në listën e dëshirave të Juventusit, Zidane pjesë e saj

më 1.2018 - Almakos

Zinedine Zidane, Simone Inzaghi dhe Roberto Mancini janë të gjithë kandidatë për stolin e Juventusit pasi Max Allegri pritet të largohet në sezonin e ardhshëm. Ka pasur disa raporte që Antonio Conte është...

Lamtumirë Real Madrid, Zidane kthehet si trajner në Serie A

më 1.2018 - Lajmi.net

. Zinedine Zidane mund të rikthehet në Serie A. Në rast të largimit nga posti i trajnerit të Real Madridit, pas përfundimit të këtij sezoni, francezi ka ofertë për të marrë drejtimin e një ish skuadre...

Eden Hazard arrin akordin me Real Madridin

më 1.2018 - Politiko

Real Madridi mësohet të ketë arritur një marrëveshje me yllin e Chelsea, Eden Hazard, i cili do të transferohet te “Los Blancos” verën e ardhshme. Sipas radios franceze “RMC”, palët kanë arritur marrëveshjen....

Hazard ka një kusht për vazhdimin e kontratës në Chelsea

më 1.2018 - Lajmi.net

Eden Hazard ka thënë se dëshiron që para tij të ardhmen në klub ta konfirmojë portieri, Thibaut Courtois. Eden Hazard ka shfaqur gatishmëri për vazhdimin e kontratës në Chelsea. Por, mesfushori ka thënë...

Zemërohet Cristiano Ronaldo

më 1.2018 - Gazeta Express

. Cristiano Ronaldo është tërbuar nga blerjet e reja të Real Madridit, sipas Don Balon. Ylli portugez thuhet te jetë tejet i zhgënjyer nga aktiviteti i presidentit të Real Madridit, Florentino Perez, në...

Ronaldo braziliani: “Duke ikur me PSG, Neymari bëri hap prapa në karrierë”

më 1.2018 - Java News

Ronaldo beson se Neymari gaboi me transferimin në PSG.Në një intervistë për kanalin zyrtar në Youtube të legjendës, ‘Zico’, Ronaldo Nazario foli për vendimin e Neymarit që të transferohet te Paris Saint...

Conte ka dy oferta në tavolinë, Chelsea e lë të largohet në verë

më 1.2018 - Almakos

Trajneri italian, Antonio Conte ka dy oferta në tavolinë për t’u larguar nga Chelsea. Conte nuk po gjen qetësinë e duhur te Chelsea edhe përkundër fitimit të titullit kampion të Ligës Premier në sezonin...

Arsene Wenger tregon të ardhmen e Alexis Sanchez

më 1.2018 - Infokusi

Trajneri  Arsene Wenger ka folur për largimin e mundshëm eventual të Alexis Sanchez, nga Arsenali. “Ai dëshiron të fitojë dhe të bëjë më të mirën për klubin,” tha Wenger në konferencën për media. “Unë...

Dy trajnerët që mund ta zëvendësojnë Antonio Conten në Chelsea

më 1.2018 - Gazeta Express

Chelsea i ka identifikuar dy emra të mëdhenj si zëvendësues të mundshëm të Antonio Contes. Bëhet fjalë për trajnerin aktual të Juventusit, Massimiliano Allegrin, dhe ish-trajnerin e Barcelonës, Luis Enriquen,...

Salah i përqendruar te Liverpooli: Nuk më shqetësojnë zërat që më lidhin me Realin

më 1.2018 - Almakos

Me transferimet e Barcelonës, kanë dal në qarkullim disa fjalë që sugjerojnë se Real Madrid dëshiron Mohamed Salah si kundërpërgjigje ndaj rivalëve të tyre që sollën Philippe Coutinhon. Humbja e Coutinhos...

Salah i përqendruar te Liverpooli: Nuk më shqetësojnë zërat që më lidhin me Realin

më 1.2018 - Infokusi

Me transferimet e Barcelonës, kanë dal në qarkullim disa fjalë që sugjerojnë se Real Madrid dëshiron Mohamed Salah si kundërpërgjigje ndaj rivalëve të tyre që sollën Philippe Coutinhon. Humbja e Coutinhos...

Mkhitaryan befason me skuadrën e re

më 1.2018 - Infokusi

Henrikh Mkhitaryan është i gatshëm të kthehet në Borussia Dortmund këtë afat kalimtar, shkruan infokusi.com Aktualisht ekziston një hapsirë e  konsiderueshme në mes të futbollistit dhe skuadrës së Man...

Manchester Unitedit është vonuar për Alexis Sanchezin

më 1.2018 - Gazeta Express

Manchester United ka bërë përpjekje tepër të vonuar për ta mposhtur Manchester Cityn në garë për t’i siguruar shërbimet e Alexis Sanchezit nga Arsenali, sipas Daily Express. Raportohet se “Djajtë e kuq”...

Hazard vendos për të ardhmen

më 1.2018 - Gazeta Express

Ylli i Chelseat, Eden Hazard, ka thënë mbrëmë se do të nënshkruajë kontratë të re me “Të kaltrit”, por pohon se bashkëlojtari i tij, Thibaut Courtois, do të jetë i parë që do ta zgjasë kontratën. Hazard...

Sanchez refuzon Unitedin

më 1.2018 - KosovaPress

Alexis Sanchez është duke u kërkuar nga dy skuadrat e qytetit të Manchesterit, pasi largimi i tij nga Arsenali tanimë duket i pashmangshëm. Prej kohësh për kilianin është duke u interesuar Manchester City,...

A do të jetë kjo e treta e vërteta për Neymarin dhe Real Madridin?

më 1.2018 - Sovrani

Deri tani Neymari dhe Real Madridi kanë biseduar për një transferim të mundshëm në dy raste dhe mbase tash, 12 vite pas, do të jetë e treta e vërteta. Neymari ishte në prova te Real Madridi kur ishte 14...

Transferimi i Sanchez, Mourinho sfidon Guardiolën

më 1.2018 - Infokusi

Transferimi i Alexis Sanchez te Manchester City ishte thuajse i kryer për shumën e 25 milionë eurove, por Jose Mourinho ka menduar t’ia bëjë malore rivalit të tij. Manchester United është përfshirë rishtazi...

Real Madrid gëzon tifozët me vendimin për Neymarin

më 1.2018 - Lajmi.net

. Real Madrid planifikon transferimin e sulmuesit të Paris Saint-Germain, Neymar. E përditshmja sportive madrilene “Marca”, shkruan se “Los Blancos” kanë në mendje blerjen e yllit brazilian. Neymar iu...

Hazard: Do ta vazhdoj kontratën me Chelsean

më 1.2018 - KosovaPress

Eden Hazard ka bërë me dije se do ta vazhdojë kontratën me Chelsean menjëherë pas zyrtarizimit të Thibaut Courtois, pasi portieri është shumë pranë marrëveshjes së re me klubin. Për Hazard është raportuar...

Zidane te gjiganti italian?

më 1.2018 - Sovrani

Zinedine Zidane është duke u konsideruar nga Juventusi si kandidat potencial për ta zëvendësuar Massimiliano Allegrin, i cili ka mundësi të largohet gjatë verës. Media të ndryshme kanë raportuar se Antonio...

Reali duket e bindur të ndërrojë Zidanen me Loew

më 1.2018 - Java News

Florentino Perez është i fiksuar pas Joachim Loew-it. Trajneri i përfaqësues gjermane vazhdon të mbetet dëshira kryesore e presidentit të Realit të Madridit për t’i besuar stolin e Los Blancos. Sipas asaj...

Zemërohet Cristiano Ronaldo

më 1.2018 - Infokusi

Cristiano Ronaldo është tërbuar nga blerjet e reja të Real Madridit, sipas Don Balon. Ylli portugez thuhet te jetë tejet i zhgënjyer nga aktiviteti i presidentit të Real Madridit, Florentino Perez, në...

Besiktasi nis bisedimet me Raiolan për Ibrahimovicin

më 1.2018 - Infokusi

Skuadra e madhe turke, Besiktas ka bërë lëvizjen e parë për të tentuar afrimin e sulmuesit të Manchester Unitedit, Zlatan Ibrahimovic. Besiktasi është e etur në përforcimin e skuadrës, pasi duan të përsëritin...

Salah i përqendruar te Liverpooli: Nuk më shqetësojnë zërat që më lidhin me Realin

më 1.2018 - Sovrani

Me transferimet e Barcelonës, kanë dal në qarkullim disa fjalë që sugjerojnë se Real Madrid dëshiron Mohamed Salah si kundërpërgjigje ndaj rivalëve të tyre që sollën Philippe Coutinhon. Humbja e Coutinhos...

Besiktasi nis bisedimet me Raiolan për Ibrahimovicin

më 1.2018 - Almakos

Skuadra e madhe turke, Besiktas ka bërë lëvizjen e parë për të tentuar afrimin e sulmuesit të Manchester Unitedit, Zlatan Ibrahimovic. Besiktasi është e etur në përforcimin e skuadrës, pasi duan të përsëritin...

Mourinho do një sulmues, Unitedi synon njërin mes Vardyt dhe Chicharitos

më 1.2018 - Almakos

Manchester Unitedi ka shënjestruar dy sulmuesit e njohur nga Liga Premier, Jamie Vardy dhe Javier Hernandez i njohur si Chicharito për ta transferuar njërin në afatin kalimtar të janarit. Djajtë e Kuq...

United dhe Liverpool sytë kah Pulisic

më 1.2018 - Infokusi

Manchester United do ta rivalizojë Liverpool-in për Christian Pulisic-in, në rast se ky i fundit do të tentojë ta sjellë në Anfield Road, amerikanin gjatë kësaj vere. 19 vjeçari është lidhur me një transferim...

Cristiano Ronaldo zemërohet me bashkëlojtarët e rinj

më 1.2018 - Gazeta Fjala

Cristiano Ronaldo është tërbuar nga blerjet e reja të Real Madridit, sipas Don Balon. Ylli portugez thuhet te jetë tejet i zhgënjyer nga aktiviteti i presidentit të Real Madridit, Florentino Perez, në...

Zemërohet Cristiano Ronaldo

më 1.2018 - Sovrani

Cristiano Ronaldo është tërbuar nga blerjet e reja të Real Madridit, sipas Don Balon. Ylli portugez thuhet te jetë tejet i zhgënjyer nga aktiviteti i presidentit të Real Madridit, Florentino Perez, në...

Dy trajnerët që mund ta zëvendësojnë Antonio Conten në Chelsea

më 1.2018 - Insajderi

Chelsea i ka identifikuar dy emra të mëdhenj si zëvendësues të mundshëm të Antonio Contes. Bëhet fjalë për trajnerin aktual të Juventusit, Massimiliano Allegrin, dhe ish-trajnerin e Barcelonës, Luis Enriquen,...

Hazard vendos për të ardhmen

më 1.2018 - Sovrani

Ylli i Chelseat, Eden Hazard, ka thënë mbrëmë se do të nënshkruajë kontratë të re me “Të kaltrit”, por pohon se bashkëlojtari i tij, Thibaut Courtois, do të jetë i parë që do ta zgjasë kontratën. Hazard...

Manchester Unitedit është vonuar për Alexis Sanchezin

më 1.2018 - Sovrani

16 Manchester United ka bërë përpjekje tepër të vonuar për ta mposhtur Manchester Cityn në garë për t’i siguruar shërbimet e Alexis Sanchezit nga Arsenali, sipas Daily Express. Raportohet se “Djajtë e...

Plas “bomba” te Real Madrid

më 1.2018 - Ina

Zinedine Zidane, trajnerit të Real Madridit, tashmë i ka skaduar data, sipas informacionit që ka filluar të filtrohet nga politika e klubit mbretëror spanjoll. Siç raportohet nga portali “Unë jam Madridist”,...

United dhe Liverpool sytë kah Pulisic

më 1.2018 - Klan Kosova

Manchester United do ta rivalizojë Liverpool-in për Christian Pulisic-in, në rast se ky i fundit do të tentojë ta sjellë në Anfield Road, amerikanin gjatë kësaj vere. 19 vjeçari është lidhur me një transferim...

Real Madrid i kundërpërgjigjet Barcelonës, arrin marrëveshjen me Eden Hazard

më 1.2018 - BalkanWeb

Transferimi i Philipp Coutinho-s te Barcelona ka mërzitur tifozët e Realit të cilët nuk po shohin një yll botëror si braziliani të afrohet në ekipin e tyre. Mediat flasin se në merkaton e janarit njëri...

E bujshme/ Eden Hazard arrin akordin me Real Madridin

më 1.2018 - Syri

Real Madridi mësohet të ketë arritur një marrëveshje me yllin e Chelsea, Eden Hazard, i cili do të transferohet te “Los Blancos” verën e ardhshme. Sipas radios franceze “RMC”, palët kanë arritur marrëveshjen....

Ronaldo: “Duke shkuar në PSG, Neymari bëri një hap prapa në karrierë”

më 1.2018 - Gazeta Express

Ronaldo beson se Neymari gaboi me transferimin në PSG. Në një intervistë për kanalin zyrtar në Youtube të legjendës, 'Zico', Ronaldo Nazario foli për vendimin e Neymarit që të transferohet te Paris Saint...

Djajtë e Kuq me ofërtë të madhe për Asension

më 1.2018 - Klan Kosova

Manchester United i është afruar Marco Asensio-s me një ofertë të madhe, në mënyrë që ta sjellin në Old Trafford, pohon Don Balon. Asensio konsiderohet si ndër talentët më të spikatur spanjollë, dhe kjo...

Arsenal arrin marrëveshje me Ancelotti-n

më 1.2018 - Klan Kosova

Carlo Ancelotti ka arritur një marrëveshje katërvjeçare me Arsenalin, raporton Corriere dello Sport. Italiani do ta zëvendësojë Arsene Wenger-in në Emirates në fund të këtij stinori. Topçinjtë vitin e...

Tre emra të mëdhenj për fazën e sulmit të Manchester United

më 1.2018 - Lajmi.net

Manchester United po kërkon të sjellë një emër të madh për fazën e sulmit këtë afat kalimtar. Gjatë ditës së sotme ka pasur raportime të medieve në Angli se ‘Djajtë e Kuq’ në momentet e fundit kanë hyrë...

Chelsea synon Allegri-n

më 1.2018 - Klan Kosova

Chelsea ka filluar ta planifikojë jetën pas ikjes së trajnerit aktual, Antonio Conte. Sipas Corriere dello Sport, kampioni në fuqi i Anglisë ia ka vënë syrin Massimiliano Allegrit si zëvendësim për Conte-n....

Spurs sfidon United-in për Lucas

më 1.2018 - Klan Kosova

Tottenham Hotspur mund të bëjë një ofertë për Lucas Moura-n gjatë janarit, sipas Le 10 Sport. Manchester United po ashtu është lidhur me një transferim të mundshëm të tij. Megjithatë, përderisa Paris Saint-Germain...

Reali zëvendëson Zidanen me një gjerman

më 1.2018 - Koha.net

Florentino Perez i fiksuar pas Joachim Loewit. Trajneri i përfaqësues gjermane vazhdon të mbetet dëshira kryesore e presidentit të Realit të Madridit për t’i besuar stolin e Los Blancos. Sipas asaj që...

Perez i fiksuar pas Löw, gjermani drejt stolit të Realit

më 1.2018 - Gazeta Shqip

Florentino Perez i fiksuar pas Joachim Löw. Trajneri i përfaqësues gjermane vazhdon të mbetet dëshira kryesore e presidentit të Realit të Madridit për t’i besuar stolin e Los Blancos. Sipas asaj që raportojnë...

United rivalizon Cityn, ofron Mkhitaryanin dhe 28 milionë euro për Sanchezin

më 1.2018 - Telegrafi

Manchester United ka kontaktuar me lojtarin e rebeluar të Arsenalit Alexis Sanchez. Ky i fundit dukej se do të shkonte te Manchester City këtë muaj ose gjatë verës si lojtar i lirë. Por sipas Sky Sports,...

Manchester United ofron 28 milionë euro dhe këtë super lojtar për Sanchezin

më 1.2018 - GazetaBlic

Manchester United ka kontaktuar me lojtarin e rebeluar të Arsenalit Alexis Sanchez. Ky i fundit dukej se do të shkonte te Manchester City këtë muaj ose gjatë verës si lojtar i lirë. Por sipas Sky Sports,...

Arsene Wenger pranë largimit, Arsenal ka gati trajnerin e ri

më 1.2018 - Newsport

Ka vite që diskutohet që Arsene Wenger do largohet nga Arsenal në fund të sezonit. Një gjë e tillë nuk ka ndodhur, por duket se “kupa është mbushur” dhe në fund të këtij sezoni rrugët e trajnerit francez...

Real Madrid – Eden Hazard, arrihet marrëveshja

më 1.2018 - Lajmi.net

.. Karriera e Eden Hazard mund të vazhdojë në La Liga. Anësori belg është gati t’i bashkohet Real Madridit, pas refuzimit për vazhdimin e kontratës me Chelsea. Lajmi bëhet i ditur nga ‘RMC’, përcjell lajmi.net....

Chelsea “pazar” në Itali, gjen zëvendësuesin e Antonio Contes

më 1.2018 - Newsport

Me shumë mundësi në fund të sezonit nga ekipi i Chelseas do largohet trajneri Antonio Conte. Shumë emra janë përfolur për zëvendësimin e italianit si Ancelotti apo edhe Mancini por së fundmi një tjetër...

United oferton për Sanchez

më 1.2018 - Klan Kosova

Manchester United ka bërë një ofertë prej 25 milionë funtesh për Alexis Sanchez, raporton The Guardian. Në anën tjetër, Pep Guardiola thuhet të ketë përgatitur një ofertë prej 20 milionë funtesh për lojtarin...

“Neymar gaboi rëndë”

më 1.2018 - Sovrani

Ronaldo beson se Neymari gaboi me transferimin në PSG. Në një intervistë për kanalin zyrtar në Youtube të legjendës, ‘Zico’, Ronaldo Nazario foli për vendimin e Neymarit që të transferohet te Paris Saint...

Totthenham i “prish” punë Manchester United, futet në garë për lojtarin e PSG

më 1.2018 - Newsport

Prej kohësh tashmë diskutohet se nga ekipi i PSG do largohet një lojtar që në fillim erdhi me shumë bujë si Lucas Moura. Braziliani duket i tepërt në Paris dhe pas diskutimeve që ai mund të largohej në...

Lucas Moura në radarin e gjigantit anglez

më 1.2018 - GazetaBlic

“Le 10 Sport” shkruan që Tottenham Hotspur është futur fuqishëm në garë për futbollistin brazilian Lucas Moura do të transferohet në Premierligë. Mirëpo, Manchester United s’do të jetë skuadra e tij e...

Lucas Moura në radarin e gjigantit italian

më 1.2018 - GazetaBlic

“Le 10 Sport” shkruan që Tottenham Hotspur është futur fuqishëm në garë për futbollistin brazilian Lucas Moura do të transferohet në Premierligë. Mirëpo, Manchester United s’do të jetë skuadra e tij e...

Lucas Moura në Premierligë, skuadra e re është befasi e madhe

më 1.2018 - Lajmi.net

"Le 10 Sport" shkruan që Tottenham Hotspur është futur fuqishëm në garë për futbollistin. Lucas Moura do të transferohet në Premierligë. Mirëpo, Manchester United s’do të jetë skuadra e tij e re, përcjellë...

Arsenal e gjen zëvendësuesin e Sanchez, luan në Francë

më 1.2018 - GazetaBlic

Arsenali ka vendosur të zhvillojë bisedime me Bordoeux për të diskutuar sjelljen e Malcom në “Emirates Stadium” 20-vjeçari ka qenë i lidhur me Tottenham, por tani kanë dalë zëra se ai mund të jetë zëvendësim...

Zyrtare: Real Madrid arrin marrëveshje me Eden Hazardin

më 1.2018 - Periskopi

Real Madrid mësohet të ketë arritur një marrëveshje me yllin e Chelsea, Eden Hazard, i cili do të transferohet te “Los Blancos” verën e ardhshme. Sipas radios franceze “RMC”, palët kanë arritur marrëveshjen...

Perez e dëshiron fiksimin e tij pas Botërorit

më 1.2018 - Albeu

Florentino Perez i fiksuar pas Joachim Loew . Trajneri i përfaqësues gjermane vazhdon të mbetet dëshira kryesore e presidentit të Realit të Madridit për t’i besuar stolin e Los Blancos . Sipas asaj që...

Real Madrid kontakton trajnerin e Gjermanisë, Joachim Low

më 1.2018 - Gazeta Tema

Suksesi me dy Champions League radhazi të fituara, nuk janë garanci e përjetshme dhe pankina e Zinedine Zidane ka filluar të lëkundet. Në këto kushte drejtuesit e skuadrës madrilene kanë filluar të shikojnë...

Ja ku po transferohet Riyad Mahrez

më 1.2018 - Infokusi

Liverpooli është duke e shqyrtuar mundësin e transferimit të yllit të Leicesterit. Riyad Mahrez vlersohet nga skuadra angleze si zëvendësues potencial i Philippe Coutinho, raporton infokusi.com. Sipas...

CR7 jep preferencën e tij nëse Zidane shkarkohet

më 1.2018 - Albeu

Don Balon shkruan se Ronaldo është i dëshpëruar dhe dëshiron që të zëvëndësohet Zidane , kurse Klopp është preferenca e tij. Loja sulmuese e ka bërë Ronaldon të joshet nga Kloppi raporton në anën tjetër...

Pulisic në Premierligë, te Liverpool apo Man Utd?

më 1.2018 - Lajmi.net

Manchester Unitedi dhe Liverpooli janë në garë për talentin e ri të BorussiaDortmund, Christian Pulisic. Sipas Independent, Pulisic është kthyer në një objektiv kryesor për klubin nga Old Trafford. Liverpooli po...

E bujshme/ Perez humb durimin, projekton zëvendësimin e Zidane me Joachim Low

më 1.2018 - Syri

Presidenti i Real Madridit, Florentino Perez, ka vendosur për të ardhmen e Zinedine Zidane, pasi gjasat e skuadrës së tij për ta mbrojtur titullin në La Liga janë tejet të vogla, me Barcelonën që kryeson...

Ronaldo e përkrah Kloppin si zëvendësues të Zidanes

më 1.2018 - Zhurnal

Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo, do të mirëpriste Jugen Kloppin si zëvëndësues të Zinedine Zidanes. E ardhmja e Zidanes u vë në dyshim të madh pas rezultateve të fundit të ekipit mbretëror. Don...

“Ujku ujku, por çakalli bën kërdinë”, United ‘stërkëmbësh’ City-t për Sanchez

më 1.2018 - BalkanWeb

Është kjo shprehja popullore e shqiptarëve që mund të tregojë më së mirë për çështjen e Alexis Sanchez, futbollistit të Arsenal që i përfundon kontrata në fund të këtij sezoni. Mediat angleze raportuan...

United rivalizon Cityn, ofron Mkhitaryanin dhe 28 milionë euro për Sanchezin

më 1.2018 - Almakos

Manchester United ka kontaktuar me lojtarin e rebeluar të Arsenalit Alexis Sanchez. Ky i fundit dukej se do të shkonte te Manchester City këtë muaj ose gjatë verës si lojtar i lirë. Por sipas Sky Sports,...

Spurs sfidon United-in për Lucas

më 1.2018 - Gazeta Fjala

Tottenham Hotspur mund të bëjë një ofertë për Lucas Moura-n gjatë janarit, sipas Le 10 Sport. Manchester United po ashtu është lidhur me një transferim të mundshëm të tij. Megjithatë, përderisa Paris Saint-Germain...

Një italian e zëvendëson Wengerin në Arsenal

më 1.2018 - GazetaBlic

Mediat në Itali raportojnë për marrëveshje mes trajnerit dhe klubit nga Premier Liga Carlo Ancelotti në vendin e Arsen Wenger tek Arsenali. Kështu shkruan Corriere dello Sport, e cila shton që trajneri...

United rivalizon City-n, ofron 25 milionë për Sanchez

më 1.2018 - Klan Kosova

Manchester City e ka përballë rivalin e qytetit Manchester United për sulmuesin Alexis Sanchez. Djajtë e kuq, kanë ofruar 25 milionë funta për futbollistin e Arsenal, shkruan Guardian, përcjellë Klan Kosova....

Ronaldo e përkrah Kloppin si zëvendësues të Zidanes

më 1.2018 - Telegrafi

Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo, do të mirëpriste Jugen Kloppin si zëvëndësues të Zinedine Zidanes. E ardhmja e Zidanes u vë në dyshim të madh pas rezultateve të fundit të ekipit mbretëror. Don...

Unied dhe Liverpool nisin luftën për Pulisic

më 1.2018 - Albeu

Manchester Unitedi dhe Liverpooli janë në garë për talentin e ri të Borussia Dortmund, Christian Pulisic . Sipas Independent, Pulisic është kthyer në një objektiv kryesor për klubin nga Old Trafford. Liverpooli...

Sanchez shokon Cityn, kalon te gjiganti tjetër i Premierligës

më 1.2018 - Lajmi.net

. Manchester United po kërkon sulmues në afatin kalimtar. Sipas “Guardian”, klubi ka shprehur interesim për sulmuesin e Arsenalit, Alexis Sanchez, përcjellë “Lajmi.net”. United ka bërë gati 25 milionë...

​Ancelotti pasardhës i Wenger tek Arsenali

më 1.2018 - RTV 21

Mediat në Itali raportojnë për marrëveshje mes trajnerit dhe klubit nga Premier Liga Carlo Ancelotti në vendin e Arsene Wenger tek Arsenali. Kështu shkruan Corriere dello Sport, e cila shton që trajneri...

Jamie Vardy rikthehet nga lëndimi, i gatshëm për duelin ndaj Chelsea

më 1.2018 - GazetaBlic

Skuadra e Chelseat takohet me Leicester të shtunën me fillim nga ora 16:00. Ky takim do të zhvillohet në kuadër të Premierligës, shkruan GazetaBlic. Para këtij takimi, Leciester City ka pranuar lajme të...

Manchester United dhe Liverpool pas Pulisic

më 1.2018 - Zhurnal

Manchester Unitedi dhe Liverpooli janë futur në garë për yllin e ri të Borussia Dortmund, Christian Pulisic. Sipas Independent, Pulisic është kthyer në një objektiv kryesor për klubin nga Old Trafford....

Ky është i preferuari i Ronaldos për trajner të Real Madridit

më 1.2018 - GazetaBlic

Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo, do të mirëpriste Jugen Kloppin si zëvëndësues të Zinedine Zidanes. E ardhmja e Zidanes u vë në dyshim të madh pas rezultateve të fundit të ekipit mbretëror. Don...

Zidane largohet nga Real Madridi, ky është zëvendësuesi i tij

më 1.2018 - GazetaBlic

Skuadra e Real Madridit ka vendosur të shkarkojë Zidane në fund të sezonit. ‘Los Blancos’ po zhvillon një sezon të dobët në La Liga, ku tashmë është 16 pikë pas Barcelonës, shkruan GazetaBlic. ‘Dario Sport’...

United ofertë për Asension

më 1.2018 - Klan Kosova

Manchester United i kanë bërë një ofertë masive Marco Asensios për ta sjellur atë nga Real Madrid, shkruan Don Balon, njofton Klan Kosova. Asensio konsiderohet si një nga talentët më premtues në Bernabeu,...

Mahrez – Liverpool, janë orë deçizive

më 1.2018 - Sovrani

Sulmuesi i krahut tek Leicester City Ryad Mahrez njoftohet se është në bisedime të avancuara me drejtuesit e skuadrës së Liverpoolit, raporton ‘Daily Express’, përcjellë Sovrani.info. Megjithëse paraprakisht...

Manchester United dhe Liverpool pas Pulisic

më 1.2018 - Telegrafi

Manchester Unitedi dhe Liverpooli janë futur në garë për yllin e ri të Borussia Dortmund, Christian Pulisic. Sipas Independent, Pulisic është kthyer në një objektiv kryesor për klubin nga Old Trafford....

Reali nis bisedimet me trajnerin e ri, Zidane largohet në verë

më 1.2018 - Gazeta Express

. Real Madridi ka vendosur ta shkarkojë trajnerin Zinedine Zidane në fund të këtij sezoni dhe tashmë ka nisur bisedimet me Joachim Lowin. Presidenti i gjigantit spanjoll, Florentino Perez, ka vendosur...

United rivalizon City-n, ofron 25 milionë për Sanchez

më 1.2018 - Gazeta Fjala

Manchester City e ka përballë rivalin e qytetit Manchester United për sulmuesin Alexis Sanchez. Djajtë e kuq, kanë ofruar 25 milionë funta për futbollistin e Arsenal, shkruan Guardian. Pep Guardiola thuhet...

Man Utd me ofertë serioze për Sanchez

më 1.2018 - Infokusi

Manchester United ka përgatitur një ofertë serioze për Alexis Sanchez, raporton infokusi.com. Për dallim nga Manchester City të cilët kanë ofruar 20 milionë funta, Manchester United ka ofruar 5 milionë...

Plas “bomba” te Reali: Zidane largohet në qershor, bisedime me Löw!

më 1.2018 - Lajm

Zinedine Zidane, trajnerit të Real Madridit, tashmë i ka skaduar data, sipas informacionit që ka filluar të filtrohet nga politika e klubit mbretëror spanjoll. Siç raportohet nga portali “Unë jam Madridist”,...

“Tronditet” Reali, Asensio te gjiganti i Premierligës

më 1.2018 - Lajmi.net

"Don Balon" ka zbuluar se United interesohet fuqishëm për yllin e ri të Real Madridit. Manchester United është duke e përgatitur “bombën” e madhe. “Don Balon” ka zbuluar se United interesohet fuqishëm...

Arsenal largon Wengerin, vjen Ancelotti

më 1.2018 - Klan Kosova

Carlo Ancelotti është pajtuar të nënshkruajë një kontratë katër vjeçare me Arsenalin. Ai do ta zëvendësojë, Arsene Wenger verën e këtij viti, shkruan Corriere dello Sport, njofton Klan Kosova. Revolveristët...

Lajm i madh për të ardhmën e Firminos

më 1.2018 - GazetaBlic

Roberto Firmino mund ta përfundojë karrierën në Liverpool. “Daily Telegraph” raporton se klubi nga Anfield ka bërë gati kontratë afatgjate për sulmuesin. Firmino po ashtu është i lumtur në Liverpool dhe...

Chelsea gjen zëvendësuesin e Contes

më 1.2018 - Koha.net

Trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri, raportohet se është pajtuar për zëvendësimin e Antonio Contes te Chelsea gjatë verës. Edhe pse fitoi titullin e Premier Ligës sezonin e kaluar, e ardhmja e...

Arsenal largon Wengerin, vjen Ancelotti

më 1.2018 - Ina

Carlo Ancelotti është pajtuar të nënshkruajë një kontratë katër vjeçare me Arsenalin. Ai do ta zëvendësojë, Arsene Wenger verën e këtij viti, shkruan Corriere dello Sport, njofton Klan Kosova. Revolveristët...

Firmino befason me vendimin e tij në Liverpool

më 1.2018 - Lajmi.net

. Roberto Firmino mund ta përfundojë karrierën në Liverpool. “Daily Telegraph” raporton se klubi nga Anfield ka bërë gati kontratë afatgjate për sulmuesin. Firmino po ashtu është i lumtur në Liverpool...

Ylli i Chelseas drejt Realit, Hazard zëvendëson Ronaldon

më 1.2018 - Newsport

Karriera e Eden Hazard duket se do të vazhdojë në kampionatin spanjoll La Liga. Anësori belg është gati t’i bashkohet Real Madridit, pas refuzimit për vazhdimin e kontratës me Chelsea. Ky lajm është bërë...

Chelsea, United e PSG pas lojtarit të Juves

më 1.2018 - Gazeta Fjala

Chelsea dhe Manchester United do të bëjnë garë me PSG-në për mbrojtësin e krahut të majtë të Juventusit, Alex Sandro, raporton Calciomercato. Dy klubet rivale nga Premier Liga kanë qenë të lidhura me kalimin...

Lajmi i fundit, Real Madrid-Zinedine Zidane

më 1.2018 - Infokusi

Trajneri Zinedine Zidane ka nënshkruar një kontratë të re me Real Madridin. Los Blancos nuk po kanë rezultate të knaqshme,  për momentin ndodhen në pozitë të palakmueshme në Laliga, 16 pikë pas rivalëve...

Mourinho i etur t’ia rrëmbejë Sanchezin Guardiolas, United ofron Mkhitaryanin dhe 28m euro për kilianin

më 1.2018 - Gazeta Express

Manchester United e ka bërë një ofertë për ta transferuar Alexis Sanchezin nga Arsenali, me Jose Mourinhon të etur për t’ia shuar shpresat Manchester Cityt për t’i siguruar shërbimet e sulmuesit kilian...

Manchester United ka gati transferimin e super yllit të Real Madridit

më 1.2018 - GazetaBlic

Manchester United ka përgatitur një ofertë të majme për Marco Asensio, të cilin e kërkon për sezonin e ardhshëm, shkruan Don Balon. Asensio konsiderohet si një nga talentët më të mëdhenj të Realit dhe...

Unitedi tenton t’ia rrëmbejë Sanchezin Cityt

më 1.2018 - Koha.net

Manchester Unitedi ka bërë ofertë për transferimin e Alexis Sanchezit nga Arsenali pasi Jose Mourinho po tenton t’ia shuajë shpresat Manchester Cityt në garën për kilianin. Sanchezi tashmë është pajtuar...

Derbi londinez për talentin brazilian

më 1.2018 - Periskopi

Arsenali ka planifikuar një takim me Bordeauxin për të diskutuar për një transferim të mundshëm të sulmuesit brazilian, Malcom. 20-vjeçari, i cili dëshirohet po ashtu nga Tottenham, është shfaqur si një...

​Unitedi me ofertë të majme për Asension

më 1.2018 - Gazeta Express

Manchester United e dëshiron talentin spanjoll të Real Madridit, Marco Asensio Skuadra angleze Manchester United ka përgatitur një ofertë të majme për Marco Asensio, të cilin e kërkon për sezonin e ardhshëm,...

Ronaldo e përkrah Kloppin si zëvendësues të Zidanes

më 1.2018 - Almakos

Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo, do të mirëpriste Jugen Kloppin si zëvëndësues të Zinedine Zidanes. E ardhmja e Zidanes u vë në dyshim të madh pas rezultateve të fundit të ekipit mbretëror. Don...

Ancelotti befason tifozët e futbollit me klubin e ri

më 1.2018 - Aktuale

Pronarëve të klubit londinez u ka sosur durimi me francezin, që për herë të fundit titullin e Premier League e ka fituar në vitin 2004. Carlo Ancelotti do të jetë pasuesi i Arsene Wenger tek Arsenali....

Mourinho befason Guardiolën, dërgon ofertë zyrtare për Sanchez

më 1.2018 - Sovrani

Manchester United ka paraqitur një ofertë prej 25 milionë funtesh për Alexis Sanchez pasi ata kërkojnë të mposhtin rivalët e Manchester Cityt për sulmuesin e Arsenalit, raporton ‘The Guardian’, përcjellë...

Mourinho tenton t’ia rrëmbejë Sanchezin Guardiolas

më 1.2018 - Infokusi

Manchester United ka bërë një ofertë të befasishme për sulmuesin e Arsenalit, Alexis Sanchez, shkruajnë mediat ndërkombëtare. Kur të gjithë po pritnin momentin kur kiliani do t’i bashkohej Guardiolas te...

Manchester United dhe Liverpool pas Pulisic

më 1.2018 - Almakos

Manchester Unitedi dhe Liverpooli janë futur në garë për yllin e ri të Borussia Dortmund, Christian Pulisic. Sipas Independent, Pulisic është kthyer në një objektiv kryesor për klubin nga Old Trafford....

Arsenal ka gati ‘bombën’ e merkatos, ky është lojtari që do ta zëvendësojë Sanchezin

më 1.2018 - GazetaBlic

Sulmuesi i Arsenalit, Alexis Sanchez është shumë pranë largimit nga ‘Topçinjtë’. Sipas mediave britanike, Sanchez do të transferohet tek Manchester City për 25 milionë euro, shkruan GazetaBlic. Arsene...

Unitedi tenton t’ia rrëmbejë Sanchezin Cityt

më 1.2018 - Insajderi

Manchester Unitedi ka bërë ofertë për transferimin e Alexis Sanchezit nga Arsenali pasi Jose Mourinho po tenton t’ia shuajë shpresat Manchester Cityt në garën për kilianin. Sanchezi tashmë është pajtuar...

Bomba: Manchester United dëshiron shërbimet e yllit të Arsenalit

më 1.2018 - Periskopi

Sipas një raporti në Itali nga tabloidi anglez ‘Sky’ Manchester United është duke e përgatitur një ofertë që do ta tejkalonte ofertën e Manchester Citit për Alexis Sanchezin. Manchester United është gati...

Carlo Ancelotti trajner i skuadrës së madhe angleze

më 1.2018 - Infokusi

Carlo Ancelotti ka rënë dakord për një marrëveshje katërvjeçare me Arsenalin, raporton infokusi.com Sipas Corriere dello Sport, Arsene Wenger do të largohet nga ‘Emirates’ në fund të stinorit, pasi është...

Ancelotti sezonin e ardhshëm merr drejtimin e gjigantëve europianë

më 1.2018 - Syri

Carlo Ancelotti do të jetë pasuesi i Arsene Wenger tek Arsenali. Kështu raportojnë mediat angleze dhe ato italiane. Trajneri francez, që drejton prej 21-vjetësh “Topçinjtë” do të largohet në fund të sezonit,...

Mourinho e dëshiron yllin e Realit

më 1.2018 - Infokusi

Manchester United është duke monitoruar situatën e Marco Asensio te Real Madridi, raporton infokusi.com. Sipas ‘Don Balon’, skuadra e Jose Morinho është duke përgatitur një mega-ofertë për yllin e Realit....

Mungon vetëm zyrtarizimi, por Arsenali po bëhet gati për Ançelottin

më 1.2018 - Albeu

Carlo Ancelotti do të jetë pasuesi i Arsene Wenger tek Arsenali . Kështu raportojnë mediat angleze dhe ato italiane. Trajneri francez, që drejton prej 21-vjetësh “Topçinjtë” do të largohet në fund të sezonit,...

United rivalizon City-n, ofron 25 milionë për Sanchez

më 1.2018 - Gazeta Liria

Manchester City e ka përballë rivalin e qytetit Manchester United për sulmuesin Alexis Sanchez. Djajtë e kuq, kanë ofruar 25 milionë funta për futbollistin e Arsenal, shkruan Guardian. Pep Guardiola thuhet...

Chelsea, United e PSG pas lojtarit të Juves

më 1.2018 - Klan Kosova

Chelsea dhe Manchester United do të bëjnë garë me PSG-në për mbrojtësin e krahut të majtë të Juventusit, Alex Sandro, raporton Calciomercato, njofton Klan Kosova. Dy klubet rivale nga Premier Liga kanë...

Liverpool e gjen tek Milan zëvendësuesin e Coutinhos

më 1.2018 - Albeu

Liverpool është duke kërkuar një zëvendësues të Coutinhos dhe këtë si duket e ka gjetur në Itali. Bëhet fjalë për një rikthim të mundshëm të Susos te The Reds, i cili për tre sezone ishte lojtari i skuadrës...

Lamtumirë Zidane, Real Madrid fillon bisedimet me trajnerin e ri

më 1.2018 - Lajmi.net

Florentino Perez ka filluar kontaktet me selektorin e Kombëtares gjermane, Joachim Low. Real Madrid është në bisedime me një trajner të ri. Mediat spanjolle kanë njoftuar se presidenti Florentino Perez...

Ronaldo e përkrah Kloppin si zëvendësues të Zidanes

më 1.2018 - Fol

Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo, do të mirëpriste Jugen Kloppin si zëvëndësues të Zinedine Zidanes. E ardhmja e Zidanes u vë në dyshim të madh pas rezultateve të fundit të ekipit mbretëror. Don...

Largohet Conte, vjen trajneri i gjigantit nga Serie A

më 1.2018 - Sovrani

Trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri, raportohet se është pajtuar për zëvendësimin e Antonio Contes te Chelsea gjatë verës. Edhe pse fitoi titullin e Premier Ligës sezonin e kaluar, e ardhmja e...

Manchester United dhe Liverpool pas Pulisic

më 1.2018 - Gazeta Monitor

Manchester Unitedi dhe Liverpooli janë futur në garë për yllin e ri të Borussia Dortmund, Christian Pulisic. Sipas Independent, Pulisic është kthyer në një objektiv kryesor për klubin nga Old Trafford....

Allegri në listën e ngushtë të Chelseat për trajner

më 1.2018 - Medial

Mësohet se Massimiliano Allegri është në listën e ngushtë të Chelseat si zëvendësues i Antonio Contes. Trajneri italian e ka fituar kampionatin dhe Kupën e Italisë në tri vite radhazi, ndërsa ka luajtur...

Eden Hazard ka arritur marrëveshje me Real Madrid

më 1.2018 - Klan Kosova

Eden Hazard është gati t’i bashkohet Real Madrid pasi ka refuzuar të nënshkruaj zgjatjen e marrëveshjes me Chelsean, shkruan gazeta britanike Express, njofton Klan Kosova. Raportohet se Hazard prej kohësh...

Ancelotti pasues i Wenger te Arsenali

më 1.2018 - Zhurnal

Ai është trajneri me më së shumti ndeshje në Ligën Premier, por nuk e ka fituar titullin që nga viti 2004. Klubi janë duke u marr më shumë  me largimin e Alexis Sanchez drejt Manchester Cityt, por tashmë...

Allegri në listën e ngushtë të Chelseat për trajner

më 1.2018 - Zhurnal

Mësohet se Massimiliano Allegri është në listën e ngushtë të Chelseat si zëvendësues i Antonio Contes. Trajneri italian e ka fituar kampionatin dhe Kupën e Italisë në tri vite radhazi, ndërsa ka luajtur...

Eden Hazard ka arritur marrëveshje me Real Madrid

më 1.2018 - Medial

Eden Hazard është gati t’i bashkohet Real Madrid pasi ka refuzuar të nënshkruaj zgjatjen e marrëveshjes me Chelsean, shkruan gazeta britanike Express, njofton Klan Kosova. Raportohet se Hazard prej kohësh...

De Bruyne e shikon si shpëtimtar Sanchezin

më 1.2018 - Medial

Pep Guardiola nuk do ta ketë në dispozicion Gabriel Jesusin për dy muaj pas lëndimit të ligamentit të gjurit, derisa Sergio Aguero ka pasur probleme me gjendjen fizike kohët e fundit. De Bruyne beson se...

Reali beson se Low do ta zëvendësoi Zidanin

më 1.2018 - Insajderi

Zinedine Zidane, trajnerit të Real Madridit, tashmë i ka skaduar data, sipas informacionit që ka filluar të filtrohet nga politika e klubit mbretëror spanjoll. Siç raportohet nga portali “Unë jam Madridist”,...

Allegri në listën e ngushtë të Chelseat për trajner

më 1.2018 - Telegrafi

Mësohet se Massimiliano Allegri është në listën e ngushtë të Chelseat si zëvendësues i Antonio Contes. Trajneri italian e ka fituar kampionatin dhe Kupën e Italisë në tri vite radhazi, ndërsa ka luajtur...

Carlo Ancelotti merr vendin e Wenger në fund të sezonit

më 1.2018 - Gazeta Tema

Carlo Ancelotti do të jetë pasuesi i Arsene Wenger tek Arsenali. Kwshtu raportojnw mediat angleze dhe ato italiane. Trajneri francez, që drejton prej 21-vjetësh “Topçinjtë” do të largohet në fund të sezonit,...

De Bruyne e shikon si shpëtimtar Sanchezin

më 1.2018 - Albeu

Pep Guardiola nuk do ta ketë në dispozicion Gabriel Jesusin për dy muaj pas lëndimit të ligamentit të gjurit, derisa Sergio Aguero ka pasur probleme me gjendjen fizike kohët e fundit. De Bruyne beson se...

Jurgen Klopp nuk dëshiron largimin e super sulmuesit nga Liverpool

më 1.2018 - GazetaBlic

Lajmi i madh është se Liverpool po përgatitet të nënshkruajë me Firminon për një marrëveshje të re afatgjatë me klubin. Sulmuesi 26-vjeçar është nën kontratë deri në vitin 2020. Liverpool dëshiron të sigurojë...

Ancelotti pasues i Wenger te Arsenali

më 1.2018 - Telegrafi

Ai është trajneri me më së shumti ndeshje në Ligën Premier, por nuk e ka fituar titullin që nga viti 2004. Klubi janë duke u marr më shumë  me largimin e Alexis Sanchez drejt Manchester Cityt, por tashmë...

Unitedi tenton t’ia rrëmbejë Sanchezin Cityt

më 1.2018 - Gazeta Fjala

Manchester Unitedi ka bërë ofertë për transferimin e Alexis Sanchezit nga Arsenali pasi Jose Mourinho po tenton t’ia shuajë shpresat Manchester Cityt në garën për kilianin. Sanchezi tashmë është pajtuar...

Allegri në radarët e Chelseat për të zëvendësuar Conten

më 1.2018 - Albeu

Massimiliano Allegri është në listën e ngushtë të Chelseat si zëvendësues i Antonio Contes. Conte pritet të largohet nga Stamford Bridge në fund të sezonit dhe sipas Corriere dello Sport, Allegri është...

Manchester United po përgatit një ofertë të majme për yllin e Real Madridit

më 1.2018 - Sovrani

Së fundi po raportohet se Manchester United e dëshiron transferimin e talentit spanjoll, Marco Asensio. Sipas “Don Balon” gjiganti anglezë po përgatit një ofertë të madhe për futbollistin e Realit. “Djajtë...

Reali mendon t'i përgjigjet Barcelonës me Salah

më 1.2018 - Albeu

Futbollistët më të mirë të Liverpoolit janë kthyer në objekt dëshirash për skuadrat më të mëdha të La Ligas. Reali i Madridit kërkon ti kundërpërgjigjet Barcelonës që pak ditë më parë firmosi me Coutinhon...

Carlo Ancelotti merr vendin e Wenger në fund të sezonit

më 1.2018 - Gazeta Shqip

Carlo Ancelotti do të jetë pasuesi i Arsene Wenger tek Arsenali. Kwshtu raportojnw mediat angleze dhe ato italiane. Trajneri francez, që drejton prej 21-vjetësh “Topçinjtë” do të largohet në fund të sezonit,...

Ancelotti befason tifozët e futbollit me klubin e ri

më 1.2018 - Lajmi.net

Pronarëve të klubit londinez u ka sosur durimi me francezin, që për herë të fundit titullin e Premier League e ka fituar në vitin 2004. Carlo Ancelotti do të jetë pasuesi i Arsene Wenger tek Arsenali....

​Unitedi me ofertë të majme për Asension

më 1.2018 - Gazeta Liria

Manchester United e dëshiron talentin spanjoll të Real Madridit, Marco Asensio Skuadra angleze Manchester United ka përgatitur një ofertë të majme për Marco Asensio, të cilin e kërkon për sezonin e ardhshëm,...

Wenger shpreson që Sanchez të qëndroj në Arsenal

më 1.2018 - RTV 21

Wenger deklarohet rreth situatës së Alexis Sanchez Trajneri i Arsenalit, Arsene Wenger po shpreson që sulmuesi, Alexis Sanchez do të nënshkruaj kontratën e re me klubin dhe duke hedhur poshtë spekulimet...

​Hazard arrin marrëveshje me Real Madrid

më 1.2018 - Gazeta Express

Eden hazard është i gatshëm të largohet nga Chelsea për të kaluar në Real Madrid Ylli belg, Eden hazard ka refuzuar të vazhdojë kontratën e tij me Chelsean dhe është i gatshëm të transferohet në Real Madrid....

Mkhitaryan do të rikthehet te Dortmundi, nuk e do Mourinho

më 1.2018 - Java News

Futbollisti armen, Henrikh Mkhitaryan nuk po kalon kohë të mira te Manchester United. Mkhitaryan lë të hapur mundësinë që të kthehet te Borussia Dormtund gjatë kësaj merkate. Lojtari armen, ka prishur...

​Arsenal nis bisedimet me Malcom

më 1.2018 - Gazeta Express

Arsenal e dëshiron në skuadër anësorin fantastik të Bordeaux, Malcom Skuadra angleze, Arsenal ka nisur bisedimet me përfaqësuesin e anësorit brazilian të Bordeaux, Malcom, shkruan Gianluca Di Marzio. City...

Ancelotti pasardhës i Wenger tek Arsenali

më 1.2018 - KosovaPress

Kështu shkruan Corriere dello Sport, e cila shton që trajneri francez, i cili drejton prej 21-vjetësh “Topçinjtë” do të largohet në fund të sezonit, për t’ia lënë vendin italianit, i cili do të nënshkruajë...

‘Ciao’ Juventus, Allegri te top klubi nga Premierliga?

më 1.2018 - Lajmi.net

. Massimiliano Allegri ka ofertë nga Premierliga. E përditshmja sportive italiane “Corriere dello Sport” raporton se trajneri i Juventusit mund të largohet nga skuadra kampione nga Serie A, pas përfundimit...

Eden Hazard ka arritur marrëveshje me Real Madrid

më 1.2018 - Shenja

Eden Hazard është gati t’i bashkohet Real Madrid pasi ka refuzuar të nënshkruaj zgjatjen e marrëveshjes me Chelsean, shkruan gazeta britanike Express, njofton Klan Kosova. Raportohet se Hazard prej kohësh...

Allegri në listën e ngushtë të Chelseat për trajner

më 1.2018 - Almakos

Mësohet se Massimiliano Allegri është në listën e ngushtë të Chelseat si zëvendësues i Antonio Contes. Trajneri italian e ka fituar kampionatin dhe Kupën e Italisë në tri vite radhazi, ndërsa ka luajtur...

Ancelotti befason tifozët e futbollit me klubin e ri

më 1.2018 - Sovrani

Pronarëve të klubit londinez u ka sosur durimi me francezin, që për herë të fundit titullin e Premier League e ka fituar në vitin 2004. Carlo Ancelotti do të jetë pasuesi i Arsene Wenger tek Arsenali....

Ancelotti pasues i Wenger te Arsenali

më 1.2018 - Almakos

Ai është trajneri me më së shumti ndeshje në Ligën Premier, por nuk e ka fituar titullin që nga viti 2004. Klubi janë duke u marr më shumë  me largimin e Alexis Sanchez drejt Manchester Cityt, por tashmë...

‘Bomba’ e ditës: Hazard arrin marrëveshje me këtë skuadër

më 1.2018 - Sovrani

Si duket ylli i Chelseas, Eden Hazard, është shprehur i gatshëm që të largohet nga skuadra angleze. Ylli belg raportohet se ka refuzuar të vazhdojë kontratën e tij me klubin nga Londra dhe është i gatshëm...

Eden Hazard ka arritur marrëveshje me Real Madrid

më 1.2018 - AlbPortali

Eden Hazard është gati t’i bashkohet Real Madrid pasi ka refuzuar të nënshkruaj zgjatjen e marrëveshjes me Chelsean, shkruan gazeta britanike Express, njofton Klan Kosova. Loading... Raportohet se Hazard...

Liverpooli kërkon rikthimin në “Anfield” të yllit të Milanit

më 1.2018 - Sovrani

Pas largimit të Coutinhos nga skuadra, Liverpooli kërkon ta rikthejë në skuadër tani lojtarin që aktivizohet te skuadra e Milanit. Bëhet fjalë për spanjollin Suso, i cili ishte pjesë e “The Reds” për tre...

Hazard arrin marrëveshje me Real Madrid

më 1.2018 - Gazeta Monitor

Eden hazard është i gatshëm të largohet nga Chelsea për të kaluar në Real Madrid Ylli belg, Eden hazard ka refuzuar të vazhdojë kontratën e tij me Chelsean dhe është i gatshëm të transferohet në Real Madrid....

De Bruyne flet rreth transferimit të Sanchezit te City, ja se çfarë thotë për sulmuesin e Arsenalit

më 1.2018 - Sovrani

Kevin De Bruyne ka pranuar se mezi pret kalimin e Alexis Sanchezit te Manchester City. Lideri i Ligës Premier ka shprehur interesim për sulmuesin e Arsenalit, të cilin nuk arriti ta transferonte gjatë...

Në Spanjë e japin të sigurtë: Reali ka blerë Kane dhe Hazard për 297 milion paund…për sezonin tjetër

më 1.2018 - Te Sheshi

Në kulmin e debatit për formën e dobët që po paraqet në ndeshjet e fundit, Reali i Madridit, është duke bërë sot, atë që duhet të bëjë nesër. Këtë lë të kuptohet të paktën, lajmi sensacional që ka botuar...

Guardiola komenton përplasjen mes Contes dhe Mourinho-s

më 1.2018 - Insajderi

Sherri që po zhvillohet mes Jose Mourinho-s dhe Antonio Conte është komentuar edhe nga trajneri i Manchester City-it, Pep Guardiola, i cili beson se vëmendja nuk duhet të jetë te trajnerët e skuadrave....

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK