http://kariera.mk

Juncker: Ballkani Perëndimor prioritet i BE-së

para 9 muajve - Klan Kosova

Presidenti i Komisionit Europian, Jean Claude Juncker, gjatë vizitës së tij në Sofje në kuadër të marrjes së Presidencës nga ana e Bullgarisë vlerësoi vëmendjen që është treguar edhe për Ballkanin Perëndimor,...

Juncker: Ballkani Perëndimor prioritet i BE-së

para 9 muajve - Lajmi.net

Presidenti i Komisionit Europian, Jean Claude Juncker, gjatë vizitës së tij në Sofje në kuadër të marrjes së Presidencës nga ana e Bullgarisë vlerësoi vëmendjen që është treguar edhe për Ballkanin Perëndimor,...

Juncker: Ballkani Perëndimor prioritet i BE-së

para 9 muajve - Gazeta Express

Presidenti i Komisionit Europian, Jean Claude Juncker, gjatë vizitës së tij në Sofje në kuadër të marrjes së Presidencës nga ana e Bullgarisë vlerësoi vëmendjen që është treguar edhe për Ballkanin Perëndimor,...

Juncker: Ballkani Perëndimor prioritet i BE-së

para 9 muajve - GazetaBlic

Presidenti i Komisionit Europian, Jean Claude Juncker, gjatë vizitës së tij në Sofje në kuadër të marrjes së Presidencës nga ana e Bullgarisë vlerësoi vëmendjen që është treguar edhe për Ballkanin Perëndimor,...

Juncker “pro” Ballkanit: Tregojmë vëmendje që të mos përsëriten sërish luftrat

para 9 muajve - Opinion

Presidenti i Komisionit Europian Jean Claude Juncker gjatë vizitës së tij në Sofje në kuadër të marrjes së Presidencës nga ana e Bullgarisë vlerësoi vëmendjen që është treguar edhe për Ballkanin Perëndimor,...

Juncker: Ballkani Perëndimor prioritet i BE-së

para 9 muajve - AlbPortali

European Commission’s President Jean-Claude Juncker delivers a speech as he makes his State of the Union address to the European Parliament in Strasbourg, eastern France, on September 14, 2016. / AFP...

Juncker: Ballkani Perëndimor prioritet i BE-së

para 9 muajve - Fakti Ditor

European Commission’s President Jean-Claude Juncker delivers a speech as he makes his State of the Union address to the European Parliament in Strasbourg, eastern France, on September 14, 2016. / AFP...

Juncker: T'i sigurohet perspektivë evropiane Ballkanit Perëndimor

para 9 muajve - Shqiptarja

Presidenti i Komisionit Evropian, Jean Claude Juncker nga Bullgaria ka bërë thirrje për anëtarësim në BE të Ballkanit Perëndimor. Juncker ka deklaruar se pa një perspektivë të qartë evropiane, ka një rrezik...

Juncker thotë se Ballkani Perëndimor është prioritet i BE-së

para 9 muajve - Gazeta Liria

Presidenti i Komisionit Europian, Jean Claude Juncker, gjatë vizitës së tij në Sofje në kuadër të marrjes së Presidencës nga ana e Bullgarisë vlerësoi vëmendjen që është treguar edhe për Ballkanin Perëndimor,...

Fajon: Integrim në BE, ose Ballkani merr drejtim tjetër

para 9 muajve - Zhurnal

Shkup, 12 janar - Nëse udhëheqësit europianë nuk do të mbajnë premtimet për Ballkanin, rajoni mund të marrë një drejtim tjetër. Kështu shprehet eurodeputetja Tania Fajon, në një intervistë për “Euronews”....

Juncker: Pa perspektivë të qartë evropiane, Ballkani Perëndimor mund të kthehet në vitet e 90-ta

para 9 muajve - Telegrafi

Kryetari i Komisionit Evropian, Jean-Claude Juncker paralajmëroi për rrezikun që pa një perspektivë të qartë evropiane mund të vijë deri në përkeqësim serioz të gjendjes në Ballkanin Perëndimor, përcjell...

Juncker: Ballkani Perëndimor prioritet i BE-së

para 9 muajve - Insajderi

Presidenti i Komisionit Europian, Jean Claude Juncker, gjatë vizitës së tij në Sofje në kuadër të marrjes së Presidencës nga ana e Bullgarisë vlerësoi vëmendjen që është treguar edhe për Ballkanin Perëndimor,...

Juncker thotë se Ballkani Perëndimor është prioritet i BE-së

para 9 muajve - Periskopi

Presidenti i Komisionit Europian, Jean Claude Juncker, gjatë vizitës së tij në Sofje në kuadër të marrjes së Presidencës nga ana e Bullgarisë vlerësoi vëmendjen që është treguar edhe për Ballkanin Perëndimor,...

Juncker: T’i sigurohet perspektivë evropiane Ballkanit Perëndimor

para 9 muajve - Portalb

Presidenti i Komisionit Evropian, Jean Claude Juncker, tha se ka rrezik që pa një perspektivë të qartë evropiane, mund të vijë tek ashpërsimi serioz i situatës në Ballkanin Perëndimor, transmeton REL....

Juncker: Ballkani Perëndimor prioritet i BE-së

para 9 muajve - Gazeta Monitor

European Commission's President Jean-Claude Juncker delivers a speech as he makes his State of the Union address to the European Parliament in Strasbourg, eastern France, on September 14, 2016. / AFP...

Perspektiva e Ballkanit në BE: Serbia afër, Kosova e Bosnja shumë larg

para 9 muajve - Koha.net

Viti 2025 është shans real për vendet e Ballkanit Perëndimor për të hyrë në Bashkimin Evropian, por kjo varet nga përpjekjet e tyre për të përmbushur kriteret, sipas ministres së jashtme të Bullgarisë,...

Mesazhi i fortë: Mund të shohim ngjarje që e kthejnë Ballkanin në vitet ’90

para 9 muajve - Java News

Ballkani Perëndimor është në qendër të vëmendjes nga ana e bashkimit Evropian, një interesim i rritur ndjeshëm pas përpjekjeve ruse për të shtuar influencën në rajonin problematik. Mesazhet e politikanëve...

Juncker: T'i sigurohet perspektivë evropiane Ballkanit Perëndimor

para 9 muajve - Evropa e Lirë

Presidenti i Komisionit Evropian, Jean Claude Juncker, tha se ka rrezik që pa një perspektivë të qartë evropiane, mund të vijë tek ashpërsimi serioz i situatës në Ballkanin Perëndimor. Për këtë arsye,...

Kreu i KE-së Junker, për vizitë në Bullgari

para 9 muajve - Alsat-M

Ballkanit Perëndimor duhet t’i jepet perspektivë e qartë europiane, në mënyrë që të mos përsëriten ngjarjet e viteve të 90-ta. Kjo ishte porosia e kryetarit të Komisionit Evropian, Zhan Klod Junker për...

Juncker: Pa perspektivë të qartë evropiane, Ballkani Perëndimor mund të kthehet në vitet e 90-ta

para 9 muajve - Almakos

Kryetari i Komisionit Evropian, Jean-Claude Juncker paralajmëroi për rrezikun që pa një perspektivë të qartë evropiane mund të vijë deri në përkeqësim serioz të gjendjes në Ballkanin Perëndimor, përcjell...

‘Serbia afër, Kosova e Bosnja shumë larg BE-së’

para 9 muajve - Periskopi

Viti 2025 është shans real për vendet e Ballkanit Perëndimor për të hyrë në Bashkimin Evropian, por kjo varet nga përpjekjet e tyre për të përmbushur kriteret, sipas ministres së jashtme të Bullgarisë,...

Junker: Bullgaria i zbaton të gjitha kushtet për aderimin në Shengen

para 9 muajve - 24 ore

Kryetari i KE-së Zhan-Klod Junker deklaro se Bullgaria i zbaton të gjitha kushtet dhe është gati të aderohet në Shengen dhe në sallën e pritjes të euros ERM 2. Në një konferencë të përbashkët me Kryeministrin...

Zhan Klod Junker: Për aderimin tuaj në Eurozonë ka nevojë për akoma pak përpjekje

para 9 muajve - 24 ore

Vizita e elitës drejtuese të Bashkimit Evropian në Bullgari vazhdoi sot me një seri takimesh të komisionerëve evropianë dhe kryetarit të tyre Zhan Klod Junker me deputetë dhe ministra bullgarë. Pas bisedës...

SOFJE – Juncker: Kompromisi i koalicionit në Gjermani, pozitiv për të ardhmen e BE-së

para 9 muajve - 24 ore

Presidenti i Komisionit Evropian, Jean-Claude Juncker përshëndeti sot kompromisin për koalicion të arritur në Gjermani mes konservatorëve dhe social-demokratëve duke theksuar se bëhej fjalë për një kontribut...

Perspektiva e Ballkanit në BE: Serbia afër, Kosova e Bosnja shumë larg

para 9 muajve - Gazeta Fjala

Viti 2025 është shans real për vendet e Ballkanit Perëndimor për të hyrë në Bashkimin Evropian, por kjo varet nga përpjekjet e tyre për të përmbushur kriteret, sipas ministres së jashtme të Bullgarisë,...

Perspektiva e Ballkanit në BE: Serbia afër, Kosova e Bosnja shumë larg

para 9 muajve - Gazeta e re

Viti 2025 është shans real për vendet e Ballkanit Perëndimor për të hyrë në Bashkimin Evropian, por kjo varet nga përpjekjet e tyre për të përmbushur kriteret, sipas ministres së jashtme të Bullgarisë,...

Zgjerimi i BE-së me ballkanin:12 shtete letër presidentit të KE-së Juncer

para 9 muajve - MRT

12 shtete anëtare të BE-së i janë drejtuar me një letër presidentit të Komisionit Europian, Zhan Klod Junker... 12 shtete anëtare të BE-së i janë drejtuar me një letër presidentit të Komisionit Europian,...

Fajon paralajmëron: Integrim në BE, ose Ballkani merr drejtim tjetër

para 9 muajve - InfoShqip

Nëse udhëheqësit europianë nuk do të mbajnë premtimet për Ballkanin, rajoni mund të marrë një drejtim tjetër. Kështu shprehet eurodeputetja Tania Fajon, në një intervistë për “Euronews”. Ndërsa Bullgaria...

Bullgaria dhe KE-ja presin përmirësim të dialogut me Ballkanin Perëndimor

para 9 muajve - Zhurnal

Kryeministri Bojko Borisov dhe Kryetari i Komisionit Evropian Zhan-Klod Junker shqyrtuan në Sofje partneritetin mes qeverisë dhe KE-së gjatë Kryesisë Bullgare sipas parimit të rotacionit të Këshillit të...

Integrimi i Ballkanit Perëndimor, 12 shtete letër Junker-it

para 9 muajve - Klan

12 shtete anëtare të BE-së i janë drejtuar me një letër presidentit të Komisionit Europian, Zhan Klod Junker, ku i kërkojnë përshpejtim të integrimit të Ballkanit Perëndimor. Nismën për këtë letër e kanë...

Gjysma e qytetarëve të Maqedonisë janë euroskeptikë

para 9 muajve - TV Koha

Hetimet e “Horizon 2020” që janë bërë në programin e BE-së në lidhje me atë se si banorët e Ballkanit Perëndimor e shohin qasjen në BE, tregojnë që qytetarët e Maqedonisë, Serbisë, Malit të Zi dhe Bosnjës,...

Gjysma e qytetarëve të Maqedonisë janë euroskeptikë

para 9 muajve - Telegrafi

Hetimet e “Horizon 2020” që janë bërë në programin e BE-së në lidhje me atë se si banorët e Ballkanit Perëndimor e shohin qasjen në BE, tregojnë që qytetarët e Maqedonisë, Serbisë, Malit të Zi dhe Bosnjës,...

50% e qytetarëve të Maqedonisë janë euroskeptik

para 9 muajve - Gazeta Express

Hetimet e “Horizon 2020” që janë bërë në programin e BE-së në lidhje me atë se si banorët e Ballkanit Perëndimor e shohin qasjen në BE, tregojnë që qytetarët e Maqedonisë, Serbisë, Malit të Zi dhe Bosnjës,...

Tanja Fajon kërkon që BE të mbajë premtimin për Ballkanin Perëndimor

para 9 muajve - Politiko

Sofja e ka bërë të qartë se një nga prioritet kyçe të presidencës së saj është rigjallërimi i ofertave për anëtarësi. “Në qoftë se udhëheqësit e BE-së nuk do të jenë të vetëdijshëm për atë që është në...

Tanja Fajon kërkon që BE të mbajë premtimin për Ballkanin Perëndimor

para 9 muajve - Gazeta Express

Sofja e ka bërë të qartë se një nga prioritet kyçe të presidencës së saj është rigjallërimi i ofertave për anëtarësi. “Në qoftë se udhëheqësit e BE-së nuk do të jenë të vetëdijshëm për atë që është në...

Fajon paralajmëron: Integrim në BE, ose Ballkani merr drejtim tjetër

para 9 muajve - Koha.net

Nëse udhëheqësit europianë nuk do të mbajnë premtimet për Ballkanin, rajoni mund të marrë një drejtim tjetër. Kështu shprehet eurodeputetja Tania Fajon, në një intervistë për “Euronews”. Ndërsa Bullgaria...

Bullgaria dhe KE-ja presin përmirësim të dialogut me Ballkanin Perëndimor

para 9 muajve - 24 ore

Kryeministri Bojko Borisov dhe Kryetari i Komisionit Evropian Zhan-Klod Junker shqyrtuan në Sofje partneritetin mes qeverisë dhe KE-së gjatë Kryesisë Bullgare sipas parimit të rotacionit të Këshillit të...

Fajon: BE-ja ta mbajë premtimin për Ballkanin Perëndimor

para 9 muajve - Illyria

Sofje, 12 janar 2018 – Sofja e ka bërë të qartë se një nga prioritetet kyçe të Presidencës së saj është rigjallërimi i ofertave për anëtarësi. “Në qoftë se udhëheqësit e BE-së nuk do të jenë të vetëdijshëm...

Tanja Fajon: BE të mbajë premtimin për Ballkanin Perëndimor

para 9 muajve - Gazeta Express

BE të mbajë premtimin për Ballkanin Perëndimor, pasi ata mund të shkojnë gjetiu, deklaroi deputetja e BE-së, Tanja Fajon. Ndërsa Bullgaria merr presidencën e radhës së Këshillit të BE-së, Fajon ka një...

Tanja Fajon: BE të mbajë premtimin për Ballkanin Perëndimor

para 9 muajve - GazetaBlic

BE të mbajë premtimin për Ballkanin Perëndimor, pasi ata mund të shkojnë gjetiu, deklaroi deputetja e BE-së, Tanja Fajon. Ndërsa Bullgaria merr presidencën e radhës së Këshillit të BE-së, Fajon ka një...

Fajon thirrje BE: Integroni vendet e Ballkanit, ose Rajoni merr drejtim tjetër

para 9 muajve - Java News

Nëse udhëheqësit europianë nuk do të mbajnë premtimet për Ballkanin, rajoni mund të marrë një drejtim tjetër. Kështu shprehet eurodeputetja Tania Fajon, në një intervistë për “Euronews”. Ndërsa Bullgaria...

Tanja Fajon kërkon që BE-ja ta mbajë premtimin për Ballkanin Perëndimor

para 9 muajve - Gazeta Monitor

Sofja e ka bërë të qartë se një nga prioritetet kyçe të Presidencës së saj është rigjallërimi i ofertave për anëtarësi. “Në qoftë se udhëheqësit e BE-së nuk do të jenë të vetëdijshëm për atë që është në...

Tanja Fajon: BE të mbajë premtimin për Ballkanin Perëndimor

para 9 muajve - Infokusi

BE të mbajë premtimin për Ballkanin Perëndimor, pasi ata mund të shkojnë gjetiu, deklaroi deputetja e BE-së, Tanja Fajon. Ndërsa Bullgaria merr presidencën e radhës së Këshillit të BE-së, Fajon ka një...

Sot qeveritarët bullgarë do të takohen me Kolegjiumin e KE-së

para 9 muajve - 24 ore

Pas hapjes së djeshme solemne të Presidencës Bullgare të Këshillit të Bashkimit Evropian, sot në Sofje udhëheqësit evropianë, që po ndodhen Sofje, do të zhvillojnë takime me qeveritarët bullgarë. Kryetari...

Fajon paralajmëron se Ballkani merr drejtim tjetër nëse nuk integrohet në BE

para 9 muajve - Insajderi

Nëse udhëheqësit europianë nuk do të mbajnë premtimet për Ballkanin, rajoni mund të marrë një drejtim tjetër. Kështu shprehet eurodeputetja Tania Fajon, në një intervistë për “Euronews”. Ndërsa Bullgaria...

Zhan-Klod Junker: Vendi i Bullgarisë është në Evropë dhe në Eurozonë

para 9 muajve - 24 ore

Para 11 vitesh, në vitin 2007, Bullgaria u bë anëtare e BE-së, por procesi filloi shumë para kësaj. Krenohem, se jam një pjesë e vogël e aderimit të Bullgarisë në BE-në. Këtë e tha kryetari i Komisionit...

Karajançeva premtoi, bullgarët të japin kontribut në formimin e politikave evropiane

para 9 muajve - 24 ore

Përfaqësuesit popullorë bullgarë do të japim kontribut në formimin e politikave kryesore evropiane. Këtë e tha kryetarja e Kuvendit Popullor Cveta Karajançeva në hapjen zyrtare të Presidencës Bullgare...

Tanja Fajon kërkon që BE të mbajë premtimin për Ballkanin Perëndimor

para 9 muajve - Periskopi

BE të mbajë premtimin për Ballkanin Perëndimor, pasi ata mund të shkojnë gjetiu, deklaroi deputetja e BE-së, Tanja Fajon. Ndërsa Bullgaria merr presidencën e radhës së Këshillit të BE-së, Fajon ka një...

Tanja Fajon: BE të mbajë premtimin për Ballkanin Perëndimor

para 9 muajve - BalkanWeb

“BE të mbajë premtimin për Ballkanin Perëndimor, pasi ata mund të shkojnë gjetiu, deklaroi deputetja e BE-së, Tanja Fajon. Ndërsa Bullgaria merr presidencën e radhës së Këshillit të BE-së, Fajon ka një...

Paralajmërimi i Fajon: Integrim në BE, ose Ballkani merr tjetër drejtim

para 9 muajve - Gazeta Shqip

Nëse udhëheqësit europianë nuk do të mbajnë premtimet për Ballkanin, rajoni mund të marrë një drejtim tjetër. Kështu shprehet eurodeputetja Tania Fajon, në një intervistë për “Euronews”. Ndërsa Bullgaria...

Bullgaria merr Presidencën e BE/ Hahn e Fajon kanë një mesazh për Ballkanin Perëndimor...

para 9 muajve - Syri

Bullgaria merr presidencën e Bashkimit Europian, ndërsa Komisioneri për Zgjerimin Johannes Hahn dhe europarlamentarja Tanja Fajon kanë apeluar për shfrytëzimin e momentin për integrimin e vendeve të Ballkanit...

BE: Prioritetet reformuese dhe Marrëveshja e Përzhinës kyçe për Maqedoninë

para 9 muajve - Zhurnal

Shkup, 11 Janar - Bashkimi Evropian nga pushteti dhe nga opozita në Maqedoni pret të vazhdojnë me plotësimin e marrëveshjes politike të Përzhinës, e në të njëjtën kohë nga vendi pritet të punojë në prioritetet...

BE: Prioritetet reformuese dhe Marrëveshja e Përzhinës kyçe për Maqedoninë

para 9 muajve - Portalb

Bashkimi Evropian nga pushteti dhe nga opozita në Maqedoni pret të vazhdojnë me plotësimin e marrëveshjes politike të Përzhinës, e në të njëjtën kohë nga vendi pritet të punojë në prioritetet urgjente...

BE kërkon zbatimin e Marrëveshjes së Përzhinos

para 9 muajve - Gazeta Express

Komisioni Evropian nga qeveria dhe opozita e Maqedonisë presin që të vazhdojnë me zbatimin e marrëveshjes politike të Përzhinos, në të njëjtën kohë nga vendi presin që të punojë për reformat urgjente prioritare...

BE: Prioritetet reformuese dhe Marrëveshja e Përzhinës kyçe për Maqedoninë

para 9 muajve - TV Koha

Bashkimi Evropian nga pushteti dhe nga opozita në Maqedoni pret të vazhdojnë me plotësimin e marrëveshjes politike të Përzhinës, e në të njëjtën kohë nga vendi pritet të punojë në prioritetet urgjente...

Fajon: BE të mbajë premtimin për Ballkanin Perëndimor

para 9 muajve - 24 ore

BE të mbajë premtimin për Ballkanin Perëndimor, pasi ata mund të shkojnë gjetiu, deklaroi deputetja e BE-së, Tanja Fajon. Ndërsa Bullgaria merr presidencën e radhës së Këshillit të BE-së, Fajon ka një...

BE: Prioritetet reformuese dhe Marrëveshja e Përzhinës kyçe për Maqedoninë

para 9 muajve - Medial

Bashkimi Evropian nga pushteti dhe nga opozita në Maqedoni pret të vazhdojnë me plotësimin e marrëveshjes politike të Përzhinës, e në të njëjtën kohë nga vendi pritet të punojë në prioritetet urgjente...

BE: Prioritetet reformuese dhe Marrëveshja e Përzhinës kyçe për Maqedoninë

para 9 muajve - Almakos

Bashkimi Evropian nga pushteti dhe nga opozita në Maqedoni pret të vazhdojnë me plotësimin e marrëveshjes politike të Përzhinës, e në të njëjtën kohë nga vendi pritet të punojë në prioritetet urgjente...

Bashkimi Evropian kërkon zbatimin e marrëveshjes së Përzhinos, reforma dhe punë

para 9 muajve - Telegrafi

Bashkimi Evropian pret nga pushteti dhe opozita e Maqedonisë që të vazhdojnë me zbatimin e marrëvesjes politike të Përzhinos, përcjell Telegrafi Maqedoni. Njëkohësisht, nga Maqedonia presin që të punojë...

BE: Prioritetet reformuese dhe Marrëveshja e Përzhinës kyçe për Maqedoninë

para 9 muajve - Lajm

Bashkimi Evropian nga pushteti dhe nga opozita në Maqedoni pret të vazhdojnë me plotësimin e marrëveshjes politike të Përzhinës, e në të njëjtën kohë nga vendi pritet të punojë në prioritetet urgjente...

BE: Maqedonia të vazhdojë me zbatimin e reformave

para 9 muajve - Shenja

Vendet e Ballkanit Perëndimor meritojnë perspektivë për anëtarësim në BE dhe ajo duhet të vendos themelet për pranimin e tyre. Kështu ka deklaruar kryetari i Komisionit Evropian Zhan Klod Junker për Dojçe...

BE: Të vazhdohet zbatimi i Marrëveshjes së Përzhinos

para 9 muajve - Shenja

Komisioni Evropian nga qeveria dhe opozita e Maqedonisë presin që të vazhdojnë me zbatimin e marrëveshjes politike të Përzhinos, në të njëjtën kohë nga vendi presin që të punojë për reformat urgjente...

BE: Prioritetet reformuese dhe Marrëveshja e Përzhinës kyçe për Maqedoninë

para 9 muajve - Fol

Bashkimi Evropian nga pushteti dhe nga opozita në Maqedoni pret të vazhdojnë me plotësimin e marrëveshjes politike të Përzhinës, e në të njëjtën kohë nga vendi pritet të punojë në prioritetet urgjente...

Komisioni Evropian: Të vazhdohet zbatimi i Marrëveshjes së Përzhinos

para 9 muajve - Shenja

Komisioni Evropian nga qeveria dhe opozita e Maqedonisë presin që të vazhdojnë me zbatimin e marrëveshjes politike të Përzhinos, në të njëjtën kohë nga vendi presin që të punojë për reformat urgjente...

Juncker: Vendet e Ballkanit nuk bëhen pjesë e BE-së deri në tetor të 2019

para 9 muajve - Gazeta Liria

Vendet e Ballkanit Perëndimor kanë një mbështetje të gjerë për shpejtimin e ritmit të pranimit si anëtare të BE-së. Zyrtari i lartë europian Jean Claude Juncker deklaroi në një intervistë për “Deutsche...

BE-ja nuk lëshon pe për Kosovën dhe Shqipërinë në anëtarësim

para 9 muajve - Politiko

Thirrja e presidentit të Komisionit Evropian, Jean Claude Juncker, që t’u jepet një perspektivë më e qartë vendeve të Ballkanit Perëndimor, ka hasur në mbështetje edhe të vendeve anëtare dhe shumë prej...

Juncker: Vendet e Ballkanit nuk bëhen pjesë e BE-së deri në tetor të 2019

para 9 muajve - Sovrani

Vendet e Ballkanit Perëndimor kanë një mbështetje të gjerë për shpejtimin e ritmit të pranimit si anëtare të BE-së. Zyrtari i lartë europian Jean Claude Juncker deklaroi në një intervistë për “Deutsche...

BE-ja nuk lëshon pe për Kosovën dhe Shqipërinë në anëtarësim

para 9 muajve - Indeks.mk

Thirrja e presidentit të Komisionit Evropian, Jean Claude Juncker, që t’u jepet një perspektivë më e qartë vendeve të Ballkanit Perëndimor, ka hasur në mbështetje edhe të vendeve anëtare dhe shumë prej...

BE nuk lëshon pe për Kosovën dhe Shqipërinë në anëtarësim

para 9 muajve - Gazeta Express

Thirrja e presidentit të Komisionit Evropian, Jean Claude Juncker, që t’u jepet një perspektivë më e qartë vendeve të Ballkanit Perëndimor, ka hasur në mbështetje edhe të vendeve anëtare dhe shumë prej...

BE nuk do të tolerojë për Kosovën dhe Shqipërinë në anëtarësim

para 9 muajve - Albeu

Thirrja e presidentit të Komisionit Evropian, Jean Claude Juncker, që t’u jepet një perspektivë më e qartë vendeve të Ballkanit Perëndimor, ka hasur në mbështetje edhe të vendeve anëtare dhe shumë prej...

Anëtarësimi i vendeve të Ballkanit në BE, Juncker: Nuk ndodh gjatë mandatit tim

para 9 muajve - 24 ore

“Vendet e Ballkanit Perëndimor e meritojnë një perspektivë anëtarësimi në BE”, deklaroi Jean Claude Juncker në një intervistë dhënë “Deutsche Welle”, ku u kujdes njëkohësisht të tregonte se kjo nuk do...

BE nuk lëshon pe për Kosovën dhe Shqipërinë në anëtarësim

para 9 muajve - Infokusi

Thirrja e presidentit të Komisionit Evropian, Jean Claude Juncker, që t’u jepet një perspektivë më e qartë vendeve të Ballkanit Perëndimor, ka hasur në mbështetje edhe të vendeve anëtare dhe shumë prej...

BE nuk lëshon pe për Kosovën dhe Shqipërinë në anëtarësim

para 9 muajve - Sovrani

Thirrja e presidentit të Komisionit Evropian, Jean Claude Juncker, që t’u jepet një perspektivë më e qartë vendeve të Ballkanit Perëndimor, ka hasur në mbështetje edhe të vendeve anëtare dhe shumë prej...

‘Të mos ketë lëshime për vendet e Ballkanit’ – Plani i BE’së për procesin e zgjerimit

para 9 muajve - Periskopi

Thirrja e presidentit të Komisionit Evropian, Jean Claude Juncker, që t’u jepet një perspektivë më e qartë vendeve të Ballkanit Perëndimor, ka hasur në mbështetje edhe të vendeve anëtare dhe shumë prej...

BE nuk lëshon pe për Kosovën dhe Shqipërinë në anëtarësim

para 9 muajve - Bota Press

Botapress, 11 janar- Thirrja e presidentit të Komisionit Evropian, Jean Claude Juncker, që t’u jepet një perspektivë më e qartë vendeve të Ballkanit Perëndimor, ka hasur në mbështetje edhe të vendeve anëtare...

Të shpejtohet zgjerimi, por të mos ketë lëshime për vendet e Ballkanit

para 9 muajve - Insajderi

Thirrja e presidentit të Komisionit Evropian, Jean Claude Juncker, që t’u jepet një perspektivë më e qartë vendeve të Ballkanit Perëndimor, ka hasur në mbështetje edhe të vendeve anëtare dhe shumë prej...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK