http://kariera.mk

Kosovë-Serbi, të martën takimi i radhës në Bruksel

para 9 muajve - Medial

Delegacioni i Kosovës dhe ai i Serbisë pritet të rinisin takimet në Bruksel të martën e ardhshme, më 16 janar. Lajmin e ka bërë të ditur Avni Arifi, i emëruar dje shef i negociatave me Serbinë nga qeveria...

LB për Avni Arifin: Shefi i ri i bisedimeve të vjetra

para 9 muajve - GazetaBlic

Vendimi i Kryeministrit Haradinaj për emërimin e Avni Arifit si shef të bisedimeve me Serbinë nuk ka asnjë kuptim tjetër logjik përveç vazhdimit të pakuptimtë të bisedimeve me Serbinë. Kështu ka vlerësuar...

LB: Shefi i ri i bisedimeve të vjetra me Serbinë

para 9 muajve - Koha.net

Lëvizja për Bashkim ka komentuar emërimin e Avni Ariit si shef të bisedimeve me Serbinë. LB-ja në një komunikatë ka thënë se forma e deritashme e bisedimeve me Serbinë ka qenë e pafrytshme. “Vendimi i...

Avni Arifi të Martën në Bruksel për Bisedime me Serbinë

para 9 muajve - Kallxo

Të martën, Avni Arifi do ta kryesojë për herë të parë delegacionin kosovar në bisedimet me Serbinë të ndërmjetësuara nga Bashkimi Europian, katër ditë pasi është emëruar nga kryeministri Ramush Haradinaj...

Avni Arifi të martën ballafaqohet me palën serbe në Bruksel

para 9 muajve - Gazeta Express

Avni Arifi bashkë me Blerand Stavilecin e Ardian Arifajn e Presidencës do të marrin pjesë të martën do të takohen me palën serbe në Bruksel në kuadër të bisedimeve dypalëshe. Ky do të jetë takimi i parë...

TË MARTËN NË BRUKSEL TAKIMI KOSOVË-SERBI

para 9 muajve - TV21

Sipas Arifit ky takim do të jetë vazhdimësi e takimeve të ndërprera muaj më parë Më 16 janar, Avni Arifi do ta kryesojë për herë të parë delegacionin kosovar në bisedimet me Serbinë të ndërmjetësuara nga...

Të martën në Bruksel takimi Kosovë-Serbi

para 9 muajve - RTV 21

Sipas Arifit ky takim do të jetë vazhdimësi e takimeve të ndërprera muaj më parë Më 16 janar, Avni Arifi do ta kryesojë për herë të parë delegacionin kosovar në bisedimet me Serbinë të ndërmjetësuara nga...

Bisedimet Kosovë – Serbi

para 9 muajve - RTSH

Të martën më 16 janar, Delegacionet e Kosovës dhe ai i Serbisë pritet të rinisin takimet në Bruksel sipa  Avin Arifi, shef për bisedimet me Serbinë nga qeveria e Kosovës, kanë nisur përgatitjet për takimet...

Kosovë-Serbi, të martën takimi i radhës në Bruksel

para 9 muajve - Alsat-M

Delegacioni i Kosovës dhe ai i Serbisë pritet të rinisin takimet në Bruksel të martën e ardhshme, më 16 janar. Lajmin e ka bërë të ditur Avni Arifi, i emëruar dje shef i negociatave me Serbinë nga qeveria...

Më 16 janar takimi Kosovë-Serbi në Bruksel

para 9 muajve - Koha.net

Shefi për bisedimet me Serbinë nga Qeveria e Kosovës, Avni Arifi, ka bërë të ditur për koha.net se më datë 16 janar, ditë e martë, do të mbahet takimi i radhës Kosovë-Serbi. Koha.net ka mësuar se në këtë...

Avni Arifi të martën ballafaqohet me palën serbe në Bruksel

para 9 muajve - Infokusi

Avni Arifi bashkë me Blerand Stavilecin e Ardian Arifajn e Presidencës do të marrin pjesë të martën do të takohen me palën serbe në Bruksel në kuadër të bisedimeve dypalëshe. Ky do të jetë takimi i parë...

“Të martën, takimi i delegacioneve negociatore Kosovë-Serbi në Bruksel”

para 9 muajve - TV Koha

Delegacioni i Kosovës dhe ai i Serbisë pritet të rinisin takimet në Bruksel të martën e ardhshme – me 16 janar. Lajmin e ka bërë të ditur Avin Arifi, i emëruar shef për bisedimet me Serbinë nga qeveria...

“BE pret identifikimin e qëllimit dhe dinamikës së dialogut”

para 9 muajve - TV Koha

Presidenti Hashim Thaçi dhe homologu i tij Aleksandar Vuçiq nuk janë takuar që nga gushti i vitit të kaluar. Por takimi i radhës mes dy presidentësh nuk dihet se kur do të mbahet. Maja Kocijançiq, zëdhënëse...

Të martën në Bruksel zhvillohet takimi i radhës Kosovë–Serbi

para 9 muajve - Java News

Delegacioni i Kosovës dhe ai i Serbisë pritet të rinisin takimet në Bruksel të martën e ardhshme – me 16 janar. Lajmin e ka bërë të ditur Avin Arifi, i emëruar shef për bisedimet me Serbinë nga qeveria...

Të martën, takimi i delegacioneve negociatore Kosovë-Serbi në Bruksel

para 9 muajve - Telegrafi

Delegacioni i Kosovës dhe ai i Serbisë pritet të rinisin takimet në Bruksel të martën e ardhshme – me 16 janar. Lajmin e ka bërë të ditur Avin Arifi, i emëruar shef për bisedimet me Serbinë nga qeveria...

LB: Shefi i ri i bisedimeve të vjetra

para 9 muajve - KosovaPress

Kështu ka vlerësuar Lëvizja për Bashkim përmes një reagimi për media lidhur. “Ka kohë që i gjithë opinioni kosovar pothuajse në formë plebishitare është pajtuar se forma e deritashme e bisedimeve me Serbinë...

Të martën, takimi i radhës Kosovë – Serbi në Bruksel

para 9 muajve - Klan Kosova

Delegacioni i Kosovës dhe ai i Serbisë pritet të rinisin takimet në Bruksel të martën e ardhshme – me 16 janar, njofton Klan Kosova. Lajmin e ka bërë të ditur Avin Arifi, i emëruar shef për bisedimet me...

Më në fund Thaçi do të takohet me Vucicin, caktohet data

para 9 muajve - Albeu

Delegacioni i Kosovës dhe ai i Serbisë pritet të rinisin takimet në Bruksel të martën e ardhshme – me 16 janar. Lajmin e ka bërë të ditur Avin Arifi , i emëruar shef për bisedimet me Serbinë nga qeveria...

Të martën, takimi i radhës Kosovë – Serbi në Bruksel

para 9 muajve - Gazeta Express

Delegacioni i Kosovës dhe ai i Serbisë pritet të rinisin takimet në Bruksel të martën e ardhshme – me 16 janar. Lajmin e ka bërë të ditur Avin Arifi, i emëruar shef për bisedimet me Serbinë nga qeveria...

Këto janë temat e diskutimit të së martës ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit

para 9 muajve - Periskopi

Negociatat teknike midis Beogradit dhe Prishtinës do të vazhdojnë në Bruksel të martën, më 16 janar dhe delegacioni serb do të udhëhiqet nga drejtori i Zyrës për Kosovë dhe Metohi Marko Djuriç, raporton...

Avni Arifi, koordinator i ri i dialogut

para 9 muajve - Ina

Kryeministri Ramush Haradinaj e ka caktuar Avni Arifin për dialogun me Serbinë, njofton Klan Kosova. Ai do ta kryesojë delegacionin kosovar në bisedime për çështje teknike me shtetin fqinj. Se si do t’i...

BE pret që Prishtina e Beogradi të identifikojnë qëllimin e ritmin e dialogut

para 9 muajve - Zhurnal

Prishtinë, 13 janar - Presidenti Hashim Thaçi dhe homologu i tij Aleksandar Vuçiq nuk janë takuar që nga gushti i vitit të kaluar. Por takimi i radhës mes dy presidentësh nuk dihet se kur do të mbahet....

Këto janë temat e diskutimit të së martës ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit

para 9 muajve - Bota Press

Negociatat teknike midis Beogradit dhe Prishtinës do të vazhdojnë në Bruksel të martën, më 16 janar dhe delegacioni serb do të udhëhiqet nga drejtori i Zyrës për Kosovë dhe Metohi Marko Djuriç. Tema e...

Avni Arifi të martën ballafaqohet me palën serbe në Bruksel

para 9 muajve - Gazeta Fjala

Avni Arifi bashkë me Blerand Stavilecin e Ardian Arifajn e Presidencës do të marrin pjesë të martën do të takohen me palën serbe në Bruksel në kuadër të bisedimeve dypalëshe. Ky do të jetë takimi i parë...

BE pret identifikimin e qëllimit dhe dinamikës së dialogut

para 9 muajve - Telegrafi

Presidenti Hashim Thaçi dhe homologu i tij Aleksandar Vuçiq nuk janë takuar që nga gushti i vitit të kaluar. Por takimi i radhës mes dy presidentësh nuk dihet se kur do të mbahet. Maja Kocijançiq, zëdhënëse...

BE pret nga Kosova e Serbia që të identifikojnë qëllimin dhe ritmin e dialogut

para 9 muajve - Koha.net

Presidenti Hashim Thaçi dhe homologu i tij Aleksandar Vuçiq nuk janë takuar që nga gushti i vitit të kaluar. Por takimi i radhës mes dy presidentësh nuk dihet se kur do të mbahet. Maja Kocijançiq, zëdhënëse...

BE pret që Prishtina e Beogradi të identifikojnë qëllimin e ritmin e dialogut

para 9 muajve - GazetaBlic

Presidenti Hashim Thaçi dhe homologu i tij Aleksandar Vuçiq nuk janë takuar që nga gushti i vitit të kaluar. Por takimi i radhës mes dy presidentësh nuk dihet se kur do të mbahet. Maja Kocijanqiç, zëdhënëse...

BE ka një mesazh për presidentët e Kosovës dhe Serbisë

para 9 muajve - Albeu

Presidenti Hashim Thaçi dhe homologu i tij Aleksandar Vuçiq nuk janë takuar që nga gushti i vitit të kaluar. Por takimi i radhës mes dy presidentësh nuk dihet se kur do të mbahet. Maja Kocijanqiç, zëdhënëse...

BE pret që Prishtina e Beogradi të identifikojnë qëllimin e ritmin e dialogut

para 9 muajve - Gazeta Express

Presidenti Hashim Thaçi dhe homologu i tij Aleksandar Vuçiq nuk janë takuar që nga gushti i vitit të kaluar. Por takimi i radhës mes dy presidentësh nuk dihet se kur do të mbahet. Maja Kocijanqiç, zëdhënëse...

BE pret që Prishtina e Beogradi të identifikojnë qëllimin e ritmin e dialogut

para 9 muajve - Lajmi.net

Presidenti Hashim Thaçi dhe homologu i tij Aleksandar Vuçiq nuk janë takuar që nga gushti i vitit të kaluar. Por takimi i radhës mes dy presidentësh nuk dihet se kur do të mbahet. Maja Kocijanqiç, zëdhënëse...

Të martën, takimi i delegacioneve negociatore Kosovë-Serbi në Bruksel

para 9 muajve - Gazeta Monitor

Delegacioni i Kosovës dhe ai i Serbisë pritet të rinisin takimet në Bruksel të martën e ardhshme – me 16 janar. Lajmin e ka bërë të ditur Avin Arifi, i emëruar shef për bisedimet me Serbinë nga qeveria...

Të martën, në Bruksel, mbahet takimi i radhës Kosovë – Serbi

para 9 muajve - Illyria

Prishtinë, 13 janar 2018 – Të martën e ardhshme, më 16 janar, në Bruksel do të takohen delegacionet e Kosovës dhe Serbisë, për të vazhduar bisedimet e ndërprera para gati një viti. Lajmin e ka bërë të...

BE pret identifikimin e qëllimit, dinamikës dhe formatit të dialogut

para 9 muajve - Illyria

Bruksel, 13 janar 2018 – Maja Kocijançiç, zëdhënëse e në zyrën e Përfaqësues së Lartë për Politikën e Jashtme, Federica Mogherini, ka thënë se Prishtina dhe Beogradi duhet të identifikojnë qëllimin, dinamikën...

Mësohet kur nisin takimet e delegacioneve negociatore Kosovë-Serbi në Bruksel

para 9 muajve - Periskopi

Delegacioni i Kosovës dhe ai i Serbisë pritet të rinisin takimet në Bruksel të martën e ardhshme – me 16 janar. Lajmin e ka bërë të ditur Avin Arifi, i emëruar shef për bisedimet me Serbinë nga qeveria...

BE pret që Prishtina e Beogradi të identifikojnë qëllimin e ritmin e dialogut

para 9 muajve - Infokusi

Presidenti Hashim Thaçi dhe homologu i tij Aleksandar Vuçiq nuk janë takuar që nga gushti i vitit të kaluar. Por takimi i radhës mes dy presidentësh nuk dihet se kur do të mbahet. Maja Kocijanqiç, zëdhënëse...

Të martën, takimi i radhës Kosovë – Serbi në Bruksel

para 9 muajve - Gazeta Fjala

Delegacioni i Kosovës dhe ai i Serbisë pritet të rinisin takimet në Bruksel të martën e ardhshme – me 16 janar, njofton Klan Kosova. Lajmin e ka bërë të ditur Avin Arifi, i emëruar shef për bisedimet me...

BE pret identifikimin e qëllimit dhe dinamikës së dialogut

para 9 muajve - Almakos

Presidenti Hashim Thaçi dhe homologu i tij Aleksandar Vuçiq nuk janë takuar që nga gushti i vitit të kaluar. Por takimi i radhës mes dy presidentësh nuk dihet se kur do të mbahet. Maja Kocijançiq, zëdhënëse...

Të martën nis raundi i ri i bisedimeve Kosovë – Serbi

para 9 muajve - Insajderi

Delegacioni i Kosovës dhe ai i Serbisë pritet të rinisin takimet në Bruksel të martën e ardhshme – me 16 janar, njofton Klan Kosova. Lajmin e ka bërë të ditur Avin Arifi, i emëruar shef për bisedimet me...

Të martën rifillojnë bisedimet Kosovë-Serbi, BE: Palët të identifikojnë qëllimin e ritmin e dialogut

para 9 muajve - Te Sheshi

Delegacioni i Kosovës dhe ai i Serbisë pritet të rinisin takimet në Bruksel të martën e ardhshme – me 16 janar. Lajmin e ka bërë të ditur Avin Arifi, i emëruar shef për bisedimet me Serbinë nga qeveria...

Të martën, takimi i radhës Kosovë – Serbi në Bruksel

para 9 muajve - Sovrani

Delegacioni i Kosovës dhe ai i Serbisë pritet të rinisin takimet në Bruksel të martën e ardhshme – me 16 janar. Lajmin e ka bërë të ditur Avin Arifi, i emëruar shef për bisedimet me Serbinë nga qeveria...

Të martën, takimi i radhës Kosovë – Serbi në Bruksel

para 9 muajve - Bota Press

Delegacioni i Kosovës dhe ai i Serbisë pritet të rinisin takimet në Bruksel të martën e ardhshme – me 16 janar. Lajmin e ka bërë të ditur Avin Arifi, i emëruar shef për bisedimet me Serbinë nga qeveria...

BE pret që Prishtina e Beogradi të identifikojnë qëllimin e ritmin e dialogut

para 9 muajve - Gazeta Fjala

Presidenti Hashim Thaçi dhe homologu i tij Aleksandar Vuçiq nuk janë takuar që nga gushti i vitit të kaluar. Por takimi i radhës mes dy presidentësh nuk dihet se kur do të mbahet. Maja Kocijanqiç, zëdhënëse...

BE pret identifikimin e qëllimit dhe dinamikës së dialogut

para 9 muajve - Gazeta Liria

Presidenti Hashim Thaçi dhe homologu i tij Aleksandar Vuçiq nuk janë takuar që nga gushti i vitit të kaluar. Por takimi i radhës mes dy presidentësh nuk dihet se kur do të mbahet. Maja Kocijançiq, zëdhënëse...

BE deklarohet për dialogun mes Kosovës e Serbisë

para 9 muajve - Periskopi

Presidenti Hashim Thaçi dhe homologu i tij Aleksandar Vuçiq nuk janë takuar që nga gushti i vitit të kaluar. Por takimi i radhës mes dy presidentësh nuk dihet se kur do të mbahet. Maja Kocijanqiç, zëdhënëse...

BE pret që Prishtina e Beogradi të identifikojnë qëllimin e ritmin e dialogut

para 9 muajve - Bota Press

Presidenti Hashim Thaçi dhe homologu i tij Aleksandar Vuçiq nuk janë takuar që nga gushti i vitit të kaluar. Por takimi i radhës mes dy presidentësh nuk dihet se kur do të mbahet. Maja Kocijanqiç, zëdhënëse...

Kosova emëron përfaqësuesin në bisedimet me Serbinë

para 9 muajve - BalkanWeb

PRISHTINE- Qeveria e Kosovës vendosi të premten që Avni Arifi, shef i kabinetit të kryeministrit, Ramush Haradinaj, të jetë përfaqësues i saj në bisedimet për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet Kosovës...

Avni Arifi, koordinator i ri i dialogut

para 9 muajve - Klan Kosova

Kryeministri Ramush Haradinaj e ka caktuar Avni Arifin për dialogun me Serbinë, njofton Klan Kosova. Ai do ta kryesojë delegacionin kosovar në bisedime për çështje teknike me shtetin fqinj. Se si do t’i...

Arifi intervistë për Klan Kosovën – tregon cili do jetë angazhimi i tij në bisedimet me Serbinë

para 9 muajve - Klan Kosova

Avin Arifi, i emëruar nga kryeministri i Kosovës shef i negociatave me Serbinë, ka dhënë një intervistë ekskluzive për Klan Kosovën ku ka shpjeguar se cili do të jetë roli i tij në këto bisedime. Arifi...

Qeveria e Kosovës emëron Avni Arifin shef të negociatave me Serbinë

para 9 muajve - Anadolu Agency

Speciale arkiv PRISHTINË (AA) - Qeveria e Republikës së Kosovës emëroi sot Avni Arifin shef të negociatave me Serbinë, transmeton Anadolu Agency (AA). Sot në mbledhjen e Qeverisë së Kosovës, kryeministri...

Avni Arifi emërohet përfaqësues i Qeverisë së Kosovës në dialog me Serbinë

para 9 muajve - Portalb

Qeveria e Kosovës ka marrë vendim që Avni Arifi, shef i kabinetit të kryeministrit, të jetë përfaqësues i Qeverinë, në dialogun për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, transmeton...

Qeveria e Kosovës emëron përfaqësuesin e saj në bisedimet me Serbinë

para 9 muajve - Zëri i Amerikës

Qeveria e Kosovës vendosi të premten që Avni Arifi, shef i kabinetit të kryeministrit, Ramush Haradinaj, të jetë përfaqësues i saj në bisedimet për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë....

Haradinaj emëron Arifin shef për negociata me Serbinë

para 9 muajve - Klan Kosova

Avni Arifi është propozuar nga Kryeministri Ramush Haradinaj për pozitën e shefit të negociatave me Serbinë. Ky propozim u aprovua edhe nga kabineti qeveritar në mbledhjen që po mbahet sot. Interesante

Haradinaj emëron Avni Arifin si shef për dialogun me Serbinë

para 9 muajve - Klan Kosova

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj, ka propozuar Avni Arifin si shef për negociata në mes të Kosovës dhe Serbisë. Kryeministri Haradinaj tha se kërkesa për emërimin e një përfaqësuesi nga qeveria...

Haradinaj emëron Arifin shef për negociata me Serbinë

para 9 muajve - Aktuale

Avni Arifi është propozuar nga Kryeministri Ramush Haradinaj për pozitën e shefit të negociatave me Serbinë. Ky propozim u aprovua edhe nga kabineti qeveritar në mbledhjen që po mbahet sot.

Haradinaj emëron Arifajn shef për negociata me Serbinë

para 9 muajve - Klan Kosova

Avni Arifi është propozuar nga Kryeministri Ramush Haradinaj për pozitën e shefit të negociatave me Serbinë. Ky propozim u aprovua edhe nga kabineti qeveritar në mbledhjen që po mbahet sot. Interesante

Avni Arifi emërohet përfaqësues i Qeverisë së Kosovës në dialog me Serbinë

para 9 muajve - Politiko

Qeveria e Kosovës ka marrë vendim që Avni Arifi, shef i kabinetit të kryeministrit, të jetë përfaqësues i Qeverinë, në dialogun për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Emërimi thuhet...

Avni Arifi emërohet shef i negociatave me Serbinë

para 9 muajve - Telegrafi

Qeveria e Kosovës emëroi sot Avni Arifin shef të negociatave me Serbinë. Arifi është këshilltar i kryeministrit Ramush Haradinaj. Ky i fundit tha se arsye pse është bërë një emërim i tillë është se Qeveria...

Avni Arifi emërohet shef i negociatave me Serbinë

para 9 muajve - Albeu

Qeveria e Kosovës emëroi sot Avni Arifin shef të negociatave me Serbinë. Arifi është këshilltar i kryeministrit Ramush Haradinaj. Kreu i qeverisë tha se arsyeja pse është bërë një emërim i tillë është...

Ramushi pranon të jetë pjesë e dialogut me Serbinë

para 9 muajve - Albeu

Qeveria e Kosovës, në mbledhjen e së premtës ka emëruar shefin e stafit të kryeministrit Ramush Haradinaj , Avni Arifi , edhe shef të negociatave me Serbinë, që po zhvillohen me ndërmjetësim të Bashkimit...

Haradinaj cakton këshilltarin e tij, shef për dialog me Serbinë

para 9 muajve - Gazeta Express

Me propozimin e kryeministrit Ramush Haradinaj, Qeveria e Kosovës ka caktuar Avni Arifin shef “për negociata” ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Kryeministri Haradinaj tha se kërkesa për emërimin e një përfaqësuesi...

Avni Arifi emërohet përfaqësues i Qeverisë së Kosovës në dialog me Serbinë

para 9 muajve - Evropa e Lirë

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, në mbledhjen e Qeverisë të mbajtur të premten, ka thënë se tashmë ka ardhur koha e fazës finale të dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, që po lehtësohet nga...

Avni Arifi Zëvendëson Edita Tahirin në Dialog me Serbinë

para 9 muajve - Kallxo

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, e ka emëruar shefin e stafit të tij, Avni Arifin, në pozitën e shefit të delegacionit të Kosovës në dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, të ndërmjetësuar nga...

Emërohet shefi për negociata me Serbinë

para 9 muajve - RTV 21

Qeveria e Kosovës emëroi sot Avni Arifin shef të negociatave me Serbinë Arifi është këshilltar i kryeministrit Ramush Haradinaj . Ky i fundit tha se arsye pse është bërë një emërim i tillë është se Qeveria...

​Avni Arifi emërohet shef i negociatave me Serbinë

para 9 muajve - GazetaBlic

Qeveria e Kosovës emëroi sot Avni Arifin shef të negociatave me Serbinë. Arifi është këshilltar i kryeministrit Ramush Haradinaj. Ky i fundit tha se arsye pse është bërë një emërim i tillë është se Qeveria...

Avni Arifi emërohet përfaqësues i qeverisë në dialog me Serbinë

para 9 muajve - Lajmi.net

Kryeministri Ramush Haradinaj në mbledhjen e qeverisë ka folur për dialogun me Serbinë. Shefi i ekzekutivit kosovar ka thënë se tash kanë ardhur në një fazë finale. Ai ka thënë se nga BE-ja i është kërkuar...

Avni Arifi emërohet shef i negociatave me Serbinë

para 9 muajve - Koha.net

Qeveria e Kosovës emëroi sot Avni Arifin shef të negociatave me Serbinë. Arifi është këshilltar i kryeministrit Ramush Haradinaj. Ky i fundit tha se arsye pse është bërë një emërim i tillë është se Qeveria...

Avni Arifi emërohet shef i negociatave me Serbinë

para 9 muajve - Almakos

Qeveria e Kosovës emëroi sot Avni Arifin shef të negociatave me Serbinë. Arifi është këshilltar i kryeministrit Ramush Haradinaj. Ky i fundit tha se arsye pse është bërë një emërim i tillë është se Qeveria...

Avni Arifi emërohet shef i negociatave me Serbinë

para 9 muajve - Infokusi

Qeveria e Kosovës emëroi sot Avni Arifin shef të negociatave me Serbinë. Arifi është këshilltar i kryeministrit Ramush Haradinaj. Ky i fundit tha se arsye pse është bërë një emërim i tillë është se Qeveria...

Avni Arifi emërohet përfaqësues i Qeverisë në negociatat me Serbinë

para 9 muajve - Illyria

Prishtinë, 12 janar 2018 – Qeveria e Kosovës ka marrë vendim që Avni Arifi, shef i kabinetit të kryeministrit, të jetë përfaqësues i Qeverisë në dialogun për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet Kosovës...

Haradinaj emëron Arifin shef për negociata me Serbinë

para 9 muajve - AlbPortali

Loading... Avni Arifi është propozuar nga Kryeministri Ramush Haradinaj për pozitën e shefit të negociatave me Serbinë. Ky propozim u aprovua edhe nga kabineti qeveritar në mbledhjen që po mbahet sot. AlbPortali:

Kryeministri emëron pasuesin e Edita Tahirit në negociatat me Serbinë

para 9 muajve - Sovrani

Qeveria e Kosovës emëroi sot Avni Arifin shef të negociatave me Serbinë. Arifi është këshilltar i kryeministrit Ramush Haradinaj. Ky i fundit tha se arsye pse është bërë një emërim i tillë është se Qeveria...

Haradinaj emëron Arifin shef për negociata me Serbinë

para 9 muajve - Fakti Ditor

Avni Arifi është propozuar nga Kryeministri Ramush Haradinaj për pozitën e shefit të negociatave me Serbinë. Ky propozim u aprovua edhe nga kabineti qeveritar në mbledhjen që po mbahet sot.

Kryeministri emëron pasuesin e Edita Tahirit në negociatat me Serbinë

para 9 muajve - Insajderi

Qeveria e Kosovës emëroi sot Avni Arifin shef të negociatave me Serbinë. Arifi është këshilltar i kryeministrit Ramush Haradinaj. Ky i fundit tha se arsye pse është bërë një emërim i tillë është se Qeveria...

Avni Arifi emërohet shef i negociatave me Serbinë

para 9 muajve - Gazeta e re

Qeveria e Kosovës emëroi sot Avni Arifin shef të negociatave me Serbinë. Arifi është këshilltar i kryeministrit Ramush Haradinaj. Ky i fundit tha se arsye pse është bërë një emërim i tillë është se Qeveria...

Haradinaj emëron Arifain shef për negociata me Serbinë

para 9 muajve - Periskopi

Kryeministri Ramush Haradinaj ka propozuar shefin e kabinetit të tij për shef të negociatave me Serbinë, Avni Arifin. Propozimin e Haradinajt e ka aprovuar edhe kabinetit Qeveritar, në mbledhjen që po mbahet sot./Periskopi/

Avni Arifi emërohet përfaqësues i qeverisë në dialog me Serbinë

para 9 muajve - Gazeta Fjala

Kryeministri Ramush Haradinaj në mbledhjen e qeverisë ka folur për dialogun me Serbinë. Shefi i ekzekutivit kosovar ka thënë se tash kanë ardhur në një fazë finale. Ai ka thënë se nga BE-ja i është kërkuar...

Avni Arifi emërohet shef i negociatave me Serbinë

para 9 muajve - Bota Press

Botapress, 12 janar- Qeveria e Kosovës emëroi sot Avni Arifin shef të negociatave me Serbinë. Arifi është këshilltar i kryeministrit Ramush Haradinaj. Ky i fundit tha se arsye pse është bërë një emërim...

Avni Arifi emërohet shef i negociatave me Serbinë

para 9 muajve - KosovaPress

Ky i fundit tha se arsye pse është bërë një emërim i tillë është se Qeveria ka kërkuar që të emërohet një shef për negociata me Serbinë ndërsa dialogu politik sipas tij përfaqësohet nga presidenti Hashim...

Haradinaj emëron Arifajn shef për negociata me Serbinë

para 9 muajve - Periskopi

Kryeministri Ramush Haradinaj ka propozuar shefin e kabinetit të tij për shef të negociatave me Serbinë, Avni Arifin. Propozimin e Haradinajt e ka aprovuar edhe kabinetit Qeveritar, në mbledhjen që po mbahet sot./Periskopi/

Shqipja, gjuhë zyrtare në Maqedoni

para 9 muajve - Klan Kosova

Në Maqedoni, Kuvendi miratoi ligjin i cili zyrtarizon gjuhen shqipe në këtë vend. Kjo është mirëpritur nga liderët në Kosovë e Shqipëri. Për më shumë, ndiqeni kronikën nga Kosovë Gjoci. Interesante

Shqipja, gjuhë zyrtare në Maqedoni

para 9 muajve - GazetaBlic

Në Maqedoni, Kuvendi miratoi ligjin i cili zyrtarizon gjuhen shqipe në këtë vend. Kjo është mirëpritur nga liderët në Kosovë e Shqipëri. Për më shumë, ndiqeni kronikën nga Kosovë Gjoci.

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK