http://kariera.mk

Rama: 2017, viti më i mirë i Policisë së Shtetit

para 9 muajve - Klan

Në ceromoninë e 105-vjetorit të Policisë së Shtetit organizuar në Lezhë, kryeministri Edi Rama tha se 2017 ishte viti me rezultatet më të mira në 27 vitet e fundit. Edi Rama: “Shqiperia doli nga harta...

Urimi i veçantë i ish-drejtorit për 105 vjetorin e policisë

para 9 muajve - Gazeta Express

Ish-drejtori i Policisë së Shtetit Ahmet Prençi ka uruar punonjësit e policisë për 105 vjetorin e krijimit të tyre. Përmes një status në profilin e tij në ‘Facebook’, Prençi duke uruar punonjësit e ndershëm...

Shënohet 105-vjetori i krijimit të Policisë së Shqipërisë

para 9 muajve - Anadolu Agency

Speciale arkiv TIRANË/LEZHË (AA) – Është shënuar sot 105-vjetori i krijimit të Policisë së Shqipërisë. Këtë vit ceremonitë me rastin e përvjetorit të krijimit të Policisë së Shqipërisë janë zhvilluar në...

Xhafaj: Të ndalet dhuna verbale ndaj policisë, do reagojmë ligjërisht...

para 9 muajve - Syri

Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj, kërkoi ndërprerjen e asaj që e quajti dhunë verbale ndaj Policisë së Shtetit, ndërsa shprehu bindjen se operacioni “Forca e Ligjit” do të vendosë autoritetin e policisë....

105-vjetori i Policisë së Shtetit, Rama: Sukses në 4 vjet, por ka edhe policë të lidhur me krimin

para 9 muajve - 24 ore

Për kryeministrin Edi Rama, 105-vjetori i Policisë së Shtetit e ka gjetur këtë organizatë të rilindur dhe institucionin me besueshmëri më të lartë të publikut. Sipas tij, shifrat tregojnë se policia e...

105 vjetori i Policisë, Xhafaj: Sfidë arritja e standarteve të BE, dështoi kapja nga politika

para 9 muajve - Gazeta Express

Në një fjalim të gjatë në aktivitetin e 105 vjetorit të themelimit të policisë së shtetit, ministri i Brendshëm ka mjaftuar një fjalim të gjatë ku ka folur rreth sfidave që ka kaluar ky institucion, dhe...

105-vjetori i krijimit të Policisë së Shtetit

para 9 muajve - RTSH

13 janari shënon përvjetorin e krijimit të Policisë së Shtetit. Këtë vit policia shqiptare bën plot 105 vjet nga krijimi dhe ceremonitë e rastit janë zhvilluar në qytetin e Lezhës ku prej ditës së djeshme...

Rama e pranon: Drejtues policie të korruptuar dhe të lidhur me trafikantë

para 9 muajve - BalkanWeb

LEZHE- Në 105-vjetorin e krijimit të Policisë së Shtetit është zhvilluar sot në qytetin e Lezhës një ceremoni në nderim të uniformave të policisë. Në fjalën e tij para të pranishmëve, kryeministri Edi...

105-vjetori i Policisë, Xhafaj në Lezhë: Vettingu do largojë nga sistemi ata që s’përmbushin kriteret

para 9 muajve - BalkanWeb

LEZHE – Në 105-vjetorin e krijimit të Policisë së Shtetit është mbajtur sot një aktivitet në qytetin e Lezhës. Në fjalën e tij para të pranishmëve, ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj tha se procesi i...

105 vjetori i krijimit të Policisë së Shteti, Xhafaj: Ndaloni sulmin politik për ta treguar policinë si organizatë të inkriminuar

para 9 muajve - Gazeta Tema

Në kuadër të 105 vjetorit të Policisë së Shtetit, ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj ka folur lidhur mbi të shkuarën, gjendjen aktuale si dhe sfidat e reja të policisë. Gjatë ceremonisë të organizuar në...

Rama: Vettingu në polici nis së shpejti! Zhdukim drejtuesit e lidhur me krimin dhe me pasuri të pajustifikuar

para 9 muajve - NOA

Kryeministri Edi Rama thotë së sfida më e madhe e Policisë së Shtetit ka qenë dhe mbetet e njëjta, sfida për tu përballur me të keqen në shoqëri dhe gjithë ata që kërcënojnë bashkëjetesën shoqërore duke...

Rama sulmon ashpër drejtues të policisë: Të korruptuar dhe të inkriminuar

para 9 muajve - Opinion

Kryeministri Edi Rama ka bërë disa akuza të ashpra ndaj drejtuesve dhe ish-drejtuesve të policisë në vend. Ai pranoi se një pjesë e tyre kanë bashkëpunuar me trafikantë droge dhe janë përfshirë në veprimtari...

VIDEO/ Ja çfarë nuk përmendi Edi Rama në 105 vjetorin e policisë...

para 9 muajve - Syri

Kryeministri Edi Rama në fjalën e mbajtur në 105 vjetorin e krijimit të Policisë së Shtetit renditi sukseset e arritura në 4 vitet e fundit, duke mos përmendur faktin tashmë të pranuar botërisht, atë të...

105 vjetori i Policisë së Shtetit

para 9 muajve - Vizion Plus

Ne 105 vjetorin e Policisë se Shtetit, kryeministri Rama siguroi pastrimin e plote te uniformave blu nga te inkriminuarit. Nga Lezha, shefi i qeverise tha se vetingu do te godasë policet e lidhur me bandat,...

Edi Rama: Largimi i policëve të inkriminuar, baza e këtij mandati

para 9 muajve - Shqiptarja

Nga Lezha ku u mbajt ceremonia e 105 vjetorit të themelimit të policisë së shtetit, kryeministri Edi Rama deklaroi se largimi i policëve të inkriminuar nga radhët e policisë së shtetit do jetë baza e punës...

105-vjetori i Policisë, Rama: Mbyllëm plagën e kanabisit, vettingu sfida e rradhës

para 9 muajve - Gazeta Shqip

Me rastin e 105-vjetorit të krijimit të Policisë së Shtetit, në qytetin e Lezhës, ku ndodhet prej dy ditësh kabineti qeverisës, është zhvilluar sot një ceremoni në nderim të uniformave të policisë. Para...

105 vjetori i policisë, Xhafaj:Sfidë kapja e ritmit të standardet të BE

para 9 muajve - Shqiptarja

Me rastin e 105-vjetorit të krijimit të Policisë së Shtetit është mbajtur sot një aktivitet në qytetin e Lezhës. Në fjalën e tij para të pranishmëve, ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj tha se Policia...

105 vjetori i policisë, Demiraj: Ka nevojë të depolitizohet

para 9 muajve - Gazeta Express

Ish- ministri i Brendshëm, Dritan Demiraj reagon në lidhje me rastin e 105 vjetorit të Policisë së Shtetit. Demiraj shkruan se sot policia shqiptare ka nevojë të depolitizohet, te përmirësojë infrastrukturën...

105 vjetori i Policisë së Shtetit/ Dritan Demiraj: Ja sfida kryesore që kanë uniformat blu…

para 9 muajve - Standard

Ish-ministri i Brendshëm Dritan Demiraj ka uruar Policinë e Shtetit në 105 vjetorin e saj. Kolonel Demiraj ka renditur në një postim në rrjetet sociale arritjet dhe sfidat që duhet të kalojë Policia e...

105 vjetori i Policisë, Xhafaj: Sfidë arritja e standarteve të BE, kapja nga politika dështoi

para 9 muajve - AlbPress

Share This Tags Në një fjalim të gjatë në aktivitetin e 105 vjetorit të themelimit të policisë së shtetit, ministri i Brendshëm ka mjaftuar një fjalim të gjatë ku ka folur rreth sfidave që ka kaluar ky...

105 vjetori i Policisë së Shtetit/ Dritan Demiraj: Ja sfida kryesore që kanë uniformat blu...

para 9 muajve - Syri

Ish-ministri i Brendshëm Dritan Demiraj ka uruar Policinë e Shtetit në 105 vjetorin e saj. Kolonel Demiraj ka renditur në një postim në rrjetet sociale arritjet dhe sfidat që duhet të kalojë Policia e...

“Mjaft e treguat policinë si organizatë të inkriminuar”, Mesazhi i Xhafajt për 105-vjetorin

para 9 muajve - Java News

Në kuadër të 105 vjetorit të Policisë së Shtetit, ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj ka folur lidhur mbi të shkuarën, gjendjen aktuale si dhe sfidat e reja të policisë. Gjatë ceremonisë të organizuar në...

Rama për 105-vjetorin e Policisë: Sot nuk ka më ‘Lazaratër’, sfidat e mëdha…

para 9 muajve - Java News

Kryeminsitri Edi rama ishte i pranishëm në ceremoninë e zhvilluar me rastin e 105-vjetorit të krijimit të Policisë. Gjatë fjalës së mbajtur rama listoi disa arritje të uniformave blu ku theksoi uljen e...

105 vjetori i Policisë së Shtetit/ Dritan Demiraj: Ja sfida kryesore që kanë uniformat blu...

para 9 muajve - Gazeta Telegraf

Ish-ministri i Brendshëm Dritan Demiraj ka uruar Policinë e Shtetit në 105 vjetorin e saj. Kolonel Demiraj ka renditur në një postim në rrjetet sociale arritjet dhe sfidat që duhet të kalojë Policia e...

Rama sulmon ashpër drejtues të policisë: Të korruptuar dhe të inkriminuar

para 9 muajve - Gazeta Telegraf

Kryeministri Edi Rama ka bërë disa akuza të ashpra ndaj drejtuesve dhe ish-drejtuesve të policisë në vend. Ai pranoi se një pjesë e tyre kanë bashkëpunuar me trafikantë droge dhe janë përfshirë në veprimtari...

105-vjetori i Policisë, Rama ndryshe Bashës: as Lazarat e as Lazaratër

para 9 muajve - Te Sheshi

Ndryshe nga kreu i opozitës Basha që 105-vjetorin e Policisë e ka parë si një jubile denoncimi për atë që ai e gjykon se ka shkuar e po shkon keq e më keq nën qeverisjen e Ramës, ky i fundit ia dedikon...

105-vjetori i themelimit të Policisë, Rama: Sot kemi një akademi të rilindur, dy janë sfidat më të mëdha të saj

para 9 muajve - Gazeta Telegraf

Në 105-vjetorin e krijimit të Policisë së Shtetit është zhvilluar sot në qytetin e Lezhës një ceremoni në nderim të uniformave të policisë. Në fjalën e tij para të pranishmëve, kryeministri Edi Rama tha...

Xhafaj me kreun e antikorrupsionit, Kantone: Vetingu në polici, promovim për punonjësit me integritet

para 9 muajve - Gazeta Telegraf

VETINGU/ Ministri Xhafaj takohet me Presidentin e anti-korrupsionit italian Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj priti dje në një takim Presidentin e Autoritetit Kombëtar Kundër Korrupsionit në Itali, Raffaele...

Vetting-u në polici; Largohet kush s’pranon testin e alkoolit, drogës dhe makinën e së vërtetës

para 9 muajve - Opinion

Punonjësit e policisë, që gjatë procesit të vlerësimit të njohur si Vetting-u, do të japin deklarime apo informacione të rreme, do të përjashtohen nga radhët e uniformave blu. Kështu parashikohet në nenin...

Do të largohet nga Policia kush s’pranon testin e alkoolit, drogës dhe makinën e së vërtetës

para 9 muajve - Gazeta Monitor

Punonjësit e policisë, që gjatë procesit të vlerësimit të njohur si Vetting-u, do të japin deklarime apo informacione të rreme, do të përjashtohen nga radhët e uniformave blu. Kështu parashikohet në nenin...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK