http://kariera.mk

Ekonomistët nuk pajtohen me Eurobondin e ri

më 1.2018 - Alsat-M

Lëshimi i Eurobondit të ri prej gjysmë miliard euro në fillim të këtij viti, sipas ekonomistëve hap dyshime për ekonominë e vendit. Ata dyshojnë se ka probleme me të ardhurat dhe në mbledhjen e tatimeve,...

Ekonomistët nuk pajtohen me Eurobondin e ri

më 1.2018 - Gazeta Express

Lëshimi i Eurobondit të ri prej gjysmë miliard euro në fillim të këtij viti, sipas ekonomistëve hap dyshime për ekonominë e vendit. Ata dyshojnë se ka probleme me të ardhurat dhe në mbledhjen e tatimeve,...

Tevdovski: Eurobondi është për pagat dhe borxhet

më 1.2018 - Portalb

Paratë nga eurobondi i ri i lëshuar dje, do të shpenzohen për mbulimin e deficitit buxhetor, për paga më të larta në Shëndetësi dhe Arsim, për të punësuarit në ARM dhe për procesin e aderimit NATO. Një...

Tevdovski: Eurobondi është për pagat dhe borxhet

më 1.2018 - Gazeta Express

Paratë nga eurobondi i ri i lëshuar dje, do të shpenzohen për mbulimin e deficitit buxhetor, për paga më të larta në Shëndetësi dhe Arsim, për të punësuarit në ARM dhe për procesin e aderimit NATO. Një...

Tevdovski: Eurobondi është për pagat dhe borxhet

më 1.2018 - Alsat-M

Paratë nga eurobondi i ri i lëshuar dje, do të shpenzohen për mbulimin e deficitit buxhetor, për paga më të larta në Shëndetësi dhe Arsim, për të punësuarit në ARM dhe për procesin e aderimit NATO. Një...

Tevdovski: Eurobonoja është për kthimin e borxheve të vjetra

më 1.2018 - Aktuale

Huamarrja e re në vlerë prej gjysmë miliard euro është në interes të ekonomisë së Maqedonisë. Ministri i financave, Tevdovski, u mundua të arsyetoj lëshimin e eurobondit të gjashtë me radhë. Ai ceku se...

HUAMARRJE PREJ GJYSMË MILION EURO, NUK KA DETAJE SE SI DO TË SHPENZOHEN PARATË

më 1.2018 - TV21

Huamarrja e re në vlerë prej gjysmë miliard euro është në interes të ekonomisë së Maqedonisë. Ministri i financave, Tevdovski, u mundua të arsyetoj lëshimin e eurobondit të gjashtë me radhë. Ai ceku se...

Maqedonia merr borxh të ri në vlerë prej 500 milionë euro

më 1.2018 - Telegrafi

Republika e Maqedonisë në tregun ndërkombëtar të kapitalit sot lëshoi në ankand letra shtetërore me vlerë prej 500 milionë euro me afat 7 vjetor dhe përqindje interesi prej 2,75 për qind, përcjell Telegrafi...

Maqedoni, borxh ri me vlerë prej gjysmë miliardë euro

më 1.2018 - Portalb

Ministria e Financave në tregun ndërkombëtar të kapitalit lëshoi eurobond në shumë prej gjysmë miliardë euro me afat të mbërritjes prej shtatë vitesh dhe normë interesi prej 2,75 %. Sipas Ministrisë, kjo...

Eurobond i ri me vlerë prej gjysmë miliardë euro

më 1.2018 - Alsat-M

Ministria e Financave në tregun ndërkombëtar të kapitalit lëshoi eurobond në shumë prej gjysmë miliardë euro me afat të mbërritjes prej shtatë vitesh dhe normë interesi prej 2,75 %. Sipas Ministrisë, kjo...

Eurobond i ri me vlerë prej gjysmë miliardë euro

më 1.2018 - Gazeta Express

Ministria e Financave në tregun ndërkombëtar të kapitalit lëshoi eurobond në shumë prej gjysmë miliardë euro me afat të mbërritjes prej shtatë vitesh dhe normë interesi prej 2,75 %. Sipas Ministrisë, kjo...

Maqedonia merr 500 milionë euro borxh

më 1.2018 - Aktuale

Republika e Maqedonisë sot ka lëshuar një eurobond në tregun ndërkombëtar të kapitalit me një shumë prej 500 milionë eurosh me një maturim 7 vjet dhe një normë interesi prej 2.75%. Kjo është historikisht,...

Maqedoni, borxh ri me vlerë prej gjysmë miliardë euro

më 1.2018 - Lajm

Ministria e Financave në tregun ndërkombëtar të kapitalit lëshoi eurobond në shumë prej gjysmë miliardë euro me afat të mbërritjes prej shtatë vitesh dhe normë interesi prej 2,75 %. Sipas Ministrisë, kjo...

Maqedoni, borxh ri me vlerë prej gjysmë miliardë euro

më 1.2018 - Fol

Ministria e Financave në tregun ndërkombëtar të kapitalit lëshoi eurobond në shumë prej gjysmë miliardë euro me afat të mbërritjes prej shtatë vitesh dhe normë interesi prej 2,75 %. Sipas Ministrisë, kjo...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK