http://kariera.mk

Komunat që nesër bora do t’i zbardhë!

para 9 muajve - GazetaBlic

E diela në mbrëmje pritet të sjellë reshje bore në zonat mbi 700 m nga niveli i detit. “Meteoalb” ka publikuar edhe hartën e reshjeve të borës.

Zbardhet harta/ Ja zonat që do të zbardhen nga bora nesër…

para 9 muajve - Lajmi.net

E diela në mbrëmje pritet të sjellë reshje bore në zonat mbi 700 m nga niveli i detit. “Meteoalb” ka publikuar edhe hartën e reshjeve të borës.

Komunat që nesër bora do t’i zbardhë!

para 9 muajve - Infokusi

E diela në mbrëmje pritet të sjellë reshje bore në zonat mbi 700 m nga niveli i detit. “Meteoalb” ka publikuar edhe hartën e reshjeve të borës.

Parashikimi i motit, e diel 14 janar 2018

para 9 muajve - NOA

Tiranë, NOA.al- Kthjellime dhe vranësira kalimtare dominojnë në Jug dhe Qendër ndërsa vranësira më të dukshme lokalizohen në Veri dhe zonat Lindore të Shqipërisë. Pasditja sjell fuqizim të vranësirave...

Del harta, ja zonat që do të zbardhen nga dëbora nesër (FOTO LAJM)

para 9 muajve - Albeu

Fundjava parashikon të sjellë dimrin e vërtetë pas shumë ditësh me mot të kthjellët dhe temperatura të larta. Por e diela në mbrëmje pritet të sjellë reshje shiu por edhe reshje dëbore mbi 700 m nga niveli...

Zbardhet harta/ Ja zonat që do të zbardhen nga bora nesër...

para 9 muajve - Syri

E diela në mbrëmje pritet të sjellë reshje bore në zonat mbi 700 m nga niveli i detit. “Meteoalb” ka publikuar edhe hartën e reshjeve të borës. © SYRI.net Komentet Shto koment

Këto janë komunat që nesër do t’i zbardhë bora

para 9 muajve - Periskopi

E diela në mbrëmje pritet të sjellë reshje bore në zonat mbi 700 m nga niveli i detit. “Meteoalb” ka publikuar edhe hartën e reshjeve të borës. Pritet që borë të ketë në Tiranë, Kukës, , Shkodër, Vlorë,...

Zbardhet harta/ Ja zonat që do të zbardhen nga bora nesër...

para 9 muajve - Gazeta Telegraf

E diela në mbrëmje pritet të sjellë reshje bore në zonat mbi 700 m nga niveli i detit. “Meteoalb” ka publikuar edhe hartën e reshjeve të borës.

Parashikimi, si do të jetë koha të dielën

para 9 muajve - Syri

Instituti i Gjeoshkencave njoftoi se sot pasdite dhe nesër, të dielën, 14 janar 2018, pritet të ketë reshje të dobëta pothuajse në të gjithë territorin, ndërsa në disa qarqe lokalisht deri mesatare (siç...

MOTI SOT

para 9 muajve - TV21

Mot i vranët e me mundësi reshjesh Moti sot në Maqedoni do të jetë me vranësira dhe reshje të pakëta të shiut dhe borës në vendet më të larta malore. Do të fryejë erë e dobët nga drejtimi verilindor. Temperaturat...

Moti sot në Maqedoni

para 9 muajve - Portalb

Moti sot do të jetë kryesisht i vrenjtur me reshje të dobëta shiu dhe borë nëpër viset malore. Do të fryjë erë e lehtë nga drejtimi verilindor. Temperatura do të jetë nga 2 në 9 gradë Celsius. Në Shkup...

Moti sot i vranët dhe reshje lokale shiu

para 9 muajve - Alsat-M

Moti sot në mbarë Maqedoninë do të jetë i vrenjtur dhe me reshje të vogla shiu lokal. Në viset malore pritet të ketë reshje bore. Temperaturat e ditës do të lëvizin nga 2 në 9 gradë. Në Shkup dhe rrethinë...

Moti në Maqedoni

para 9 muajve - RTV 21

Mot i vranët e me mundësi reshjesh Moti sot në Maqedoni do të jetë me vranësira dhe reshje të pakëta të shiut dhe borës në vendet më të larta malore. Do të fryejë erë e dobët nga drejtimi verilindor. Temperaturat...

Moti në vendin tonë

para 9 muajve - Medial

Moti sot do të jetë kryesisht i vrenjtur me reshje të dobëta shiu dhe borë nëpër viset malore. Do të fryjë erë e lehtë nga drejtimi verilindor. Temperatura do të jetë nga 2 në 9 gradë Celsius. Në Shkup...

Moti sot me reshje shiu dhe bore

para 9 muajve - Ina

Moti sot në Maqedoni pritet të jetë me vranësira dhe reshje të pakëta të shiut dhe borës në vendet më të larta malore. Do të fryejë erë e dobët nga drejtimi verilindor. Temperaturat ditore do të lëvizin...

Moti sot në Maqedoni

para 9 muajve - Telegrafi

Moti sot në Maqedoni do të jetë me vranësira dhe reshje të pakëta të shiut dhe borës në vendet më të larta malore. Do të fryejë erë e dobët nga drejtimi verilindor. Temperaturat ditore do të lëvizin prej...

Parashikimi i motit 13 Janar

para 9 muajve - Klan

Orët e para të ditës dominohen nga alternime kthjellimesh me vranësira të shpeshta në të gjithë territorin por vranësira të dendura dhe reshje të pakta dëbore do të ketë në zonat kufitare Lindore. Pasditja...

Moti në Shqipëri

para 9 muajve - RTV 21

Fundjavë me reshje shiu e dëbore Dita e shtunë vijon nën ndikimin e kthjellimeve me alternime vranësirash të shpeshta, kryesisht në zonat lindore dhe ekstremet veri-jug të Shqipërisë ku priten edhe reshje...

Moti sot në Maqedoni

para 9 muajve - TV Koha

Moti sot në Maqedoni do të jetë me vranësira dhe reshje të pakëta të shiut dhe borës në vendet më të larta malore. Do të fryejë erë e dobët nga drejtimi verilindor. Temperaturat ditore do të lëvizin prej...

Moti sot në Maqedoni

para 9 muajve - Albeu

Moti sot do të jetë kryesisht i vrenjtur me reshje të dobëta shiu dhe borë nëpër viset malore. Do të fryjë erë e lehtë nga drejtimi verilindor . Temperatura do të jetë nga 2 në 9 gradë. Në Shkup dhe rrethinë...

Moti në Maqedoni

para 9 muajve - Aktuale

Moti sot në vend do të jetë me vranësira dhe reshje të pakëta të shiut dhe borës në vendet më të larta malore. Do të fryejë erë e dobët nga drejtimi verilindor. Temperatura maksimale do të arrijë në 9...

Moti sot në Maqedoni

para 9 muajve - Gazeta Express

Moti sot do të jetë kryesisht i vrenjtur me reshje të dobëta shiu dhe borë nëpër viset malore. Do të fryjë erë e lehtë nga drejtimi verilindor. Temperatura do të jetë nga 2 në 9 gradë. Në Shkup dhe rrethinë...

Sot vranët, të dielën me borë

para 9 muajve - Telegrafi

Sipas parashikimit të Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës sot dhe nesër vendi ynë do të jetë nën ndikimin e masave të ajrit me presion të lartë atmosferik. Në këtë gjendje meteorologjike do të mbajë...

Rikthehet bora dhe shiu, si parashikohet të jetë fundjava

para 9 muajve - NOA

Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit jep të dhëna lidhur me motin në vendin tonë, ku rikthehen hemperaturat e ulëta, reshjet e shiut dhe dëborës. Ditën e sotme, e shtunë 13 janar, temperaturat...

Parashikimi/ Si do të jetë moti këtë të shtunë

para 9 muajve - Opinion

Orët e para të ditës dominohen nga alternime kthjellimesh me vranësira të shpeshta në të gjithë territorin por vranësira të dendura dhe reshje të pakta dëbore do të ketë në zonat kufitare Lindore. Pasditja...

Mësoni motin për fundjavën

para 9 muajve - Albeu

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se të shtunën dhe të dielën vendi ynë do të jetë nën ndikimin e masave të ajrit me presion të lartë atmosferik. Sipas Institutit, në këtë gjendje meteorologjike...

Sot më Ftohtë, Nesër Rënie e Borës

para 9 muajve - Kallxo

Temperaturat do të jenë më të ulëta sot. Meteorologët për sot parashohin mot me vranësira të pjesshme të cilat më të theksuara do të jenë në pjesën e parë të ditës. Temperaturat, krahasuar me ditë më parë,...

Rrebeshe shiu e dëbore, temperaturat shkojnë nën zero në fundjavë

para 9 muajve - Albeu

Java që po lëmë pas është karakterizuar me një mot mjaft të mirë dhe temperatura të larta, edhe pse jemi në mes të stinës së dimrit. Por fundjava pritet të rezervojë rikthimin e temperaturave të ulëta,...

Moti sot dhe nesër në Kosovë

para 9 muajve - Koha.net

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se të shtunën dhe të dielën vendi ynë do të jetë nën ndikimin e masave të ajrit me presion të lartë atmosferik. Sipas Institutit, në këtë gjendje meteorologjike...

Ndryshon sëri sh moti në Shqipëri, në këto zona do ketë reshje bore

para 9 muajve - Gazeta Express

​Gjatë ditës së sotmë në Shqipëri pritet të ketë reshje lokale të dobëta, ndërsa në qarkun Vlorë lokalisht deri mesatare (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark). Mbi 1.000 m mbi nivelin...

Fundjavë, reshje shiu e dëbore dhe ulje temperaturash

para 9 muajve - Syri

Dita e shtunë vijon nën ndikimin e kthjellimeve me alternime vranësirash të shpeshta, kryesisht në zonat lindore dhe ekstremet veri-jug ku priten edhe reshje shiu e dëbore. Dita e diel, vijon me kthjellime...

Parashikimi i motit

para 9 muajve - RTV 21

Temperaturat shënojnë rënie Meteorologët, për sot, parashohin mot me vranësira të pjesshme të cilat më të theksuara do të jenë në pjesën e parë të ditës. Temperaturat, krahasuar me ditë më parë, do të...

Parashikimi, si do të jetë koha të dielën

para 9 muajve - Gazeta Telegraf

Instituti i Gjeoshkencave njoftoi se sot pasdite dhe nesër, të dielën, 14 janar 2018, pritet të ketë reshje të dobëta pothuajse në të gjithë territorin, ndërsa në disa qarqe lokalisht deri mesatare (siç...

Mot me vranësira dhe reshje të pakëta të shiut dhe borës

para 9 muajve - Shenja

Moti sot në Maqedoni pritet të jetë me vranësira dhe reshje të pakëta të shiut dhe borës në vendet më të larta malore. Do të fryejë erë e dobët nga drejtimi verilindor. Temperaturat ditore do të lëvizin...

Moti sot në Maqedoni

para 9 muajve - Lajm

Moti sot në Maqedoni do të jetë me vranësira dhe reshje të pakëta të shiut dhe borës në vendet më të larta malore. Do të fryejë erë e dobët nga drejtimi verilindor. Temperaturat ditore do të lëvizin prej...

Moti në fundjavë: Reshje shiu e dëbore dhe temperatura nën zero

para 9 muajve - AlbPortali

Këtë fundjave moti parashikohet të mos jetë shumë i qëndrueshëm. Loading... Të shtunën dhe të dielën në disa zona pritet të ketë reshje shiu dhe bore, ndërsa temperaturat do të bien deri në minus 4 gradë...

Sot vranët, të dielën me borë

para 9 muajve - Almakos

Sipas parashikimit të Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës sot dhe nesër vendi ynë do të jetë nën ndikimin e masave të ajrit me presion të lartë atmosferik. Në këtë gjendje meteorologjike do të mbajë...

Moti sot dhe neser

para 9 muajve - Gazeta e re

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se të shtunën dhe të dielën vendi ynë do të jetë nën ndikimin e masave të ajrit me presion të lartë atmosferik. Sipas Institutit, në këtë gjendje meteorologjike...

Moti sot në Maqedoni

para 9 muajve - Sovrani

Moti sot do të jetë kryesisht i vrenjtur me reshje të dobëta shiu dhe borë nëpër viset malore. Do të fryjë erë e lehtë nga drejtimi verilindor. Temperatura do të jetë nga 2 në 9 gradë. Në Shkup dhe rrethinë...

Ky është moti për fundjavë

para 9 muajve - Gazeta Fjala

Edhe gjatë ditëve të fundjavës moti në Kosovë, do të jetë kryesisht i vranët edhe me temperatura nga -3 deri 0 minimale dhe 2-4 ato maksimale. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, të dielën...

Moti sot në Maqedoni

para 9 muajve - Fol

Moti sot do të jetë me vranësira dhe reshje të shiut, ndërsa nëpër viset malore temperatura më të ulëta dhe borë, shkruan Fol. Temperatura maksimale do të arrijë prej 6 deri 10 gradë Celsius. Edhe në Shkup...

Sot vranët, të dielën me borë

para 9 muajve - Gazeta Liria

Sipas parashikimit të Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës sot dhe nesër vendi ynë do të jetë nën ndikimin e masave të ajrit me presion të lartë atmosferik. Në këtë gjendje meteorologjike do të mbajë...

Sot vranët, të dielën me bore

para 9 muajve - Gazeta Monitor

Sipas parashikimit të Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës sot dhe nesër vendi ynë do të jetë nën ndikimin e masave të ajrit me presion të lartë atmosferik. Në këtë gjendje meteorologjike do të mbajë...

Ndryshon sërish moti në Shqipëri, në këto zona do ketë reshje bore

para 9 muajve - Sovrani

Gjatë ditës së sotmë në Shqipëri pritet të ketë reshje lokale të dobëta, ndërsa në qarkun Vlorë lokalisht deri mesatare (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark). Mbi 1.000 m mbi nivelin...

E diela do të jetë me borë

para 9 muajve - Insajderi

Sipas parashikimit të Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës sot dhe nesër vendi ynë do të jetë nën ndikimin e masave të ajrit me presion të lartë atmosferik. Në këtë gjendje meteorologjike do të mbajë...

Moti për fundjavë në Kosovë

para 9 muajve - Sovrani

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se të shtunën dhe të dielën vendi ynë do të jetë nën ndikimin e masave të ajrit me presion të lartë atmosferik. Sipas Institutit, në këtë gjendje meteorologjike...

Kështu do të jetë moti për fundjavë në Kosovë

para 9 muajve - Bota Press

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se të shtunën dhe të dielën vendi ynë do të jetë nën ndikimin e masave të ajrit me presion të lartë atmosferik. Sipas Institutit, në këtë gjendje meteorologjike...

Rikthehet të ftohtit, bëhuni gati për ndryshim drastik të motit

para 9 muajve - Periskopi

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se të shtunën dhe të dielën vendi ynë do të jetë nën ndikimin e masave të ajrit me presion të lartë atmosferik. Sipas Institutit, në këtë gjendje meteorologjike...

Moti sot dhe nesër

para 9 muajve - KosovaPress

Sipas Institutit, në këtë gjendje meteorologjike do të mbajë mot kryesisht i vranët. Mëngjesi i së dielës parashihet të jetë me ngrica të lehta dhe vende-vende me mjegull ,si pasoj e radiacionit dhe ndryshimeve...

Moti sot dhe neser

para 9 muajve - KosovaPress

Sipas Institutit, në këtë gjendje meteorologjike do të mbajë mot kryesisht i vranët. Mëngjesi i së dielës parashihet të jetë me ngrica të lehta dhe vende-vende me mjegull ,si pasoj e radiacionit dhe ndryshimeve...

E Shtunë 13 janar 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

para 9 muajve - RTSH

Gadishulli i Ballkanit do te vazhdoje te mbetet ne ndikimin e masave ajrore te ftohta te paqendrueshme veriore te cilat do te kushtezojne edhe vendin tone ne fundjave me mot te vranet ,rreshje shiu dhe...

Moti, shi dhe dëborë në fundjavë

para 9 muajve - Shqiptarja

Ditët me temperatura të larta që na kishin shoqëruar ditët e fundit edhe pse në stinën e dimrit, marrin fund nesër, pasi pritet që të rikthehen reshjet e shiut, por edhe të dëborës në zonat malore. Instituti...

Si na “mashtroi” moti, rrëmbeni sërish palltot sepse i ftohti nuk ka ikur, ja kur kthehet

para 9 muajve - GazetaBlic

Java që lamë na la përshtypjen sikur ishim në pranverë duke marrë parasysh temperaturat. Por fundjava do të sjellë sërish dimrin. Meto Alb ka publikuar parashikimin për këtë fundjavë nga kur ndryshimet...

Iken ‘pranvera’, fundjava sjell borë dhe shi…

para 9 muajve - AlbPress

Share This Tags fundjava sjell borë dhe shi... Iken 'pranvera' Meteo Alb ka publikuar parashikimin për këtë fundjavë nga kur ndryshimet fillojnë që mëngjesin e të shtunës. Kështu: Dita e shtunë vijon nën...

Si na ?mashtroi? moti, rrëmbeni sërish palltot sepse i ftohti nuk ka ikur

para 9 muajve - Albeu

Java që lamë na la përshtypjen sikur ishim në pranverë duke marrë parasysh temperaturat. Por fundjava do të sjellë sërish dimrin. Meto Alb ka publikuar parashikimin për këtë fundjavë nga kur ndryshimet...

Rikthehet moti i ftohtë, shi dhe dëborë në fundjavë

para 9 muajve - NOA

Java që po lëmë pas është karakterizuar me një mot mjaft të mirë dhe temperatura të larta, edhe pse jemi në mes të stinës së dimrit. Por fundjava pritet të rezervojë rikthimin e temperaturave të ulëta,...

Një lajm i madh për ata që e duan dëborën/ Ja kur pritet të bien flokët e parë në Tiranë

para 9 muajve - Syri

Meto Alb ka publikuar parashikimin për këtë fundjavë nga kur ndryshimet fillojnë që mëngjesin e të shtunës. Kështu: Dita e shtunë vijon nën ndikimin e kthjellimeve me alternime vranësirash të shpeshta,...

Dëborë dhe shi sjell fundjava në Shqipëri

para 9 muajve - Gazeta Express

Meto Alb ka publikuar parashikimin për këtë fundjavë nga kur ndryshimet fillojnë që mëngjesin e të shtunës. Kështu: Dita e shtunë vijon nën ndikimin e kthjellimeve me alternime vranësirash të shpeshta,...

U vjen fundit ditëve me diell dhe temperaturave të larta, kjo fundjavë rikthen dimrin

para 9 muajve - Opinion

Këtë fundjavë priten uljen të temperaturave dhe rikthim i reshjeve të shiut dhe dëborës. Sipas Meteoalb, dita e shtunë pritet të jetë me kthjellime dhe vranësia të shpeshta, kryesisht në zonat Lindore...

Si na “mashtroi” moti, rrëmbeni sërish palltot sepse i ftohti nuk ka ikur

para 9 muajve - InfoShqip

Java që lamë na la përshtypjen sikur ishim në pranverë duke marrë parasysh temperaturat. Por fundjava do të sjellë sërish dimrin. Meto Alb ka publikuar parashikimin për këtë fundjavë nga kur ndryshimet...

Si na “mashtroi” moti, rrëmbeni sërish palltot sepse i ftohti nuk ka ikur, ja kur kthehet

para 9 muajve - Infokusi

Java që lamë na la përshtypjen sikur ishim në pranverë duke marrë parasysh temperaturat. Por fundjava do të sjellë sërish dimrin. Meto Alb ka publikuar parashikimin për këtë fundjavë nga kur ndryshimet...

Fundjava rikthen dimrin, reshje shiu e dëbore

para 9 muajve - Java News

Java që lamë na la përshtypjen sikur ishim në pranverë duke marrë parasysh temperaturat. Por fundjava do të sjellë sërish dimrin. Meto Alb ka publikuar parashikimin për këtë fundjavë nga kur ndryshimet...

Përgatituni, ja kur pritet të nisin reshjet e borës

para 9 muajve - GazetaBlic

Edhe gjatë ditëve të fundjavës moti në Kosovë, do të jetë kryesisht i vranët edhe me temperatura nga -3 deri 0 minimale dhe 2-4 ato maksimale. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, të dielën...

Parashikimi i motit, e shtunë 13 janar 2018

para 9 muajve - NOA

Orët e para të ditës dominohen nga alternime kthjellimesh me vranësira të shpeshta në të gjithë territorin por vranësira të dendura dhe reshje të pakta dëbore do të ketë në zonat kufitare Lindore. Pasditja...

Dëborë dhe shi sjell fundjava në Shqipëri

para 9 muajve - Gazeta Telegraf

Ja parashikimi për këtë fundjavë nga kur ndryshimet fillojnë që mëngjesin e të shtunës. Dita e shtunë vijon nën ndikimin e kthjellimeve me alternime vranësirash të shpeshta, kryesisht në zonat Lindore...

Nese keni plane për fundjavë lexojeni edhe motin

para 9 muajve - Albeu

Sipas Institutit Hiderometerologjik të Kosovës, vendi ynë në ditët e vikendit do të jetë nën ndikimin e masave të ajrit me presion të lartë atmosferik. Në këtë gjendje meteorologjike do të mbajë mot kryesisht...

Vikendi i vranët dhe me reshje bore

para 9 muajve - Telegrafi

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se gjatë vikendit vendi ynë do të jetë nën ndikimin e masave të ajrit me presion të lartë atmosferik dhe në këtë gjendje meteorologjike do të mbajë...

Përgatituni, ja kur pritet të nisin reshjet e borës

para 9 muajve - Infokusi

Edhe gjatë ditëve të fundjavës moti në Kosovë, do të jetë kryesisht i vranët edhe me temperatura nga -3 deri 0 minimale dhe 2-4 ato maksimale. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, të dielën...

Moti për fundjavë, të dielën priten reshje bore

para 9 muajve - GazetaBlic

Edhe gjatë ditëve të fundjavës moti në Kosovë, do të jetë kryesisht i vranët edhe me temperatura nga -3 deri 0 minimale dhe 2-4 ato maksimale. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, të dielën...

Moti për fundjavë, të dielën priten reshje bore

para 9 muajve - Lajmi.net

Edhe gjatë ditëve të fundjavës moti në Kosovë, do të jetë kryesisht i vranët edhe me temperatura nga -3 deri 0 minimale dhe 2-4 ato maksimale. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, të dielën...

Parashikimi i motit për fundjavë

para 9 muajve - RTV 21

Të dielën edhe ngrica Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se të shtunën dhe të dielën vendi ynë do të jetë nën ndikimin e masave të ajrit me presion të lartë atmosferik. Sipas Institutit,...

Parashikimi i motit për vikend në Kosovë

para 9 muajve - Koha.net

Vendi ynë do të jetë nën ndikimin e masave të ajrit me presion të lartë atmosferik. Në këtë gjendje meteorologjike do të mbajë mot kryesisht i vranët, parashikon Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës,...

Përgatituni, ja kur pritet të nisin reshjet e borës

para 9 muajve - Bota Press

Edhe gjatë ditëve të fundjavës moti në Kosovë, do të jetë kryesisht i vranët edhe me temperatura nga -3 deri 0 minimale dhe 2-4 ato maksimale.Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, të dielën pritet...

Moti për fundjavë, të dielën priten reshje bore

para 9 muajve - Infokusi

Edhe gjatë ditëve të fundjavës moti në Kosovë, do të jetë kryesisht i vranët edhe me temperatura nga -3 deri 0 minimale dhe 2-4 ato maksimale. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, të dielën...

Moti sot me shi dhe me dëborë

para 9 muajve - TV Koha

Moti sot do të jetë me shi kurse në vendet malore do të ketë edhe borë, transmeton Zhurnal. Gjithashtu do të fryejë erë jo e fortë, kurse temperatura sillet nga tre në dhjetë gradë celsius. Dhe në Shkup...

Vikendi i vranët dhe me reshje bore

para 9 muajve - Almakos

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se gjatë vikendit vendi ynë do të jetë nën ndikimin e masave të ajrit me presion të lartë atmosferik dhe në këtë gjendje meteorologjike do të mbajë...

Moti sot në Maqedoni

para 9 muajve - TV Koha

Gjatë ditës do të mbretërojë mot kryesisht i vranët, në pjesët perëndimore dhe jugore rreshje shiu, ndërkaq në male priten rreshje bore, njofton Aktuale.mk. Temperatura maksimale do të jetë 10 gradë celsiuz....

Moti sot me shi dhe me dëborë

para 9 muajve - Zhurnal

Shkup, 12 Janar - Moti sot do të jetë me shi kurse në vendet malore do të ketë edhe borë, transmeton Zhurnal. Gjithashtu do të fryejë erë jo e fortë, kurse temperatura sillet nga tre në dhjetë gradë celsius....

Moti sot me vranësira dhe reshje lokale shiu

para 9 muajve - Alsat-M

Sot në Maqedoni moti do të jetë kryesisht me vranësira dhe reshje shiu në pjesët perëndimore dhe jugore të vendit ndërkohë në viset malore pritet të ketë edhe reshje bore. Temperatura do të lëvizë prej...

Përgatituni, ja kur pritet të nisin reshjet e borës

para 9 muajve - Periskopi

Edhe gjatë ditëve të fundjavës moti në Kosovë, do të jetë kryesisht i vranët edhe me temperatura nga -3 deri 0 minimale dhe 2-4 ato maksimale. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, të dielën...

Moti për fundjavë, të dielën priten reshje bore

para 9 muajve - Gazeta Liria

Edhe gjatë ditëve të fundjavës moti në Kosovë, do të jetë kryesisht i vranët edhe me temperatura nga -3 deri 0 minimale dhe 2-4 ato maksimale. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, të dielën...

Parashikimi i motit, këtë të premte temperaturat bien sërish

para 9 muajve - Zhurnal

Tiranë, 12 janar - Pavarësisht se në orët e para të paradites në Shqipëri do të mbizotërojë moti i kthjellët me pak vranësira, pritet që situata të ndryshojë në orët e drekës e më pas pasditesh e darkës....

Moti në Shqipëri

para 9 muajve - RTV 21

Temperaturat e ajrit do pësojnë një rënie Pavarësisht se në orët e para të paradites në Shqipëri do të mbizotërojë moti i kthjellët me pak vranësira, pritet që situata të ndryshojë në orët e drekës e më...

Moti gjatë ditës në Maqedoni

para 9 muajve - MRT

Gjatë ditës do të mbretërojë mot kryesisht i vranët, në pjesët perëndimore dhe jugore rreshje shiu... Gjatë ditës do të mbretërojë mot kryesisht i vranët, në pjesët perëndimore dhe jugore rreshje shiu,...

Moti për vikend, ja temperaturat

para 9 muajve - Sovrani

Sipas Institutit Hiderometerologjik të Kosovës, vendi ynë në ditët e vikendit do të jetë nën ndikimin e masave të ajrit me presion të lartë atmosferik. Në këtë gjendje meteorologjike do të mbajë mot kryesisht...

Moti për fundjavë, të dielën priten reshje bore

para 9 muajve - Gazeta Monitor

Edhe gjatë ditëve të fundjavës moti në Kosovë, do të jetë kryesisht i vranët edhe me temperatura nga -3 deri 0 minimale dhe 2-4 ato maksimale. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, të dielën...

Moti për fundjavë

para 9 muajve - Bota Press

Edhe gjatë ditëve të fundjavës moti në Kosovë, do të jetë kryesisht i vranët edhe me temperatura nga -3 deri 0 minimale dhe 2-4 ato maksimale. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, të dielën...

Mot i vranët, me reshje

para 9 muajve - Telegrafi

Nga dje pasdite një front nga drejtimi i lindjes me presion të ulët do të depërtojë mbi vendin tonë duke kushtëzuar mot me vranësira të ç’rregullta të cilat vende-vende do të sjellin reshje shiu. Temperaturat...

Të dielën priten reshje bore

para 9 muajve - Gazeta Fjala

Edhe gjatë ditëve të fundjavës moti në Kosovë, do të jetë kryesisht i vranët edhe me temperatura nga -3 deri 0 minimale dhe 2-4 ato maksimale. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, të dielën...

Moti sot në Maqedoni

para 9 muajve - Albeu

Moti në Maqedoni do të jetë me vranësira të ndryshueshme , pasdite në perëndim me të reshura të dobëta lokale, në vendet më të larta me borë. Në disa fushëgropa me paraqitje të mjegullës së dobët, posaçërisht...

Moti sot në Maqedoni

para 9 muajve - Portalb

Moti në Maqedoni do të jetë kryesisht me vranësira, në pjesët perëndimore dhe jugore me reshje lokale të shiut, në male borë e dobët. Do të fryjë erë e dobët në pjesët perëndimore nga drejtimi lindor....

Parashikimi i motit, këtë të premte temperaturat bien sërish

para 9 muajve - Sot News

Pavarësisht se në orët e para të paradites në Shqipëri do të mbizotërojë moti i kthjellët me pak vranësira, pritet që situata të ndryshojë në orët e drekës e më pas pasditesh e darkës. Pasditja vijon në...

Moti gjatë fundjavës

para 9 muajve - Gazeta e re

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se të shtunën dhe të dielën vendi ynë do të jetë nën ndikimin e masave të ajrit me presion të lartë atmosferik. Sipas Institutit, në këtë gjendje meteorologjike...

Moti sot në Maqedoni

para 9 muajve - Gazeta Express

Gjatë ditës do të mbretërojë mot kryesisht i vranët, në pjesët perëndimore dhe jugore rreshje shiu, ndërkaq në male priten rreshje bore, njofton Aktuale.mk. Temperatura maksimale do të jetë 10 gradë celsiuz....

Moti gjatë vikendit

para 9 muajve - KosovaPress

Sipas Institutit, në këtë gjendje meteorologjike do të mbajë mot kryesisht i vranët. Mëngjesi i së dielës parashihet të jetë me ngrica të lehta dhe vende-vende me mjeull ,si pasoj e radiacionit dhe ndryshimeve...

Parashikimi i motit për fundjavë

para 9 muajve - Gazeta e re

Instituti hidrometeorologjik i Kosovës ka publikuar një njoftim ku parashikohet moti për fundjavë. Sipas IHMK-së, vendi ynë do të jetë nën ndikimin e masave të ajrit me presion të lartë atmosferik. Në...

E premte, shtohen vranësirat, reshje të pakta në veri dhe jug

para 9 muajve - Syri

Të premten, moti mbetet me kthjellime të shkurtra e vranësira të shpeshta duke rrezikuar reshje të pakta në veri – jug. Edhe pasditja vijon me vranësira të shpeshta në territor ndërsa reshje të pakta dëbore...

Parashikimi i Motit

para 9 muajve - Kallxo

Meteorologët parashohin që sot, mbi vendin tonë do të mbajë mot i vranët, kohë pas kohe do të ketë edhe riga shiu të cilat vende-vende mund të kalojnë edhe në reshje të dobëta bore. Temperaturat do të...

Parashikimi/ Ja si do jete moti sot

para 9 muajve - Opinion

Moti sot do jete me kthjellime të shkurtra e vranësira të shpeshta duke rrezikuar reshje të pakta në Veri – Jug. Edhe pasditja vijon me vranësira të shpeshta në territor ndërsa reshje të pakta dëbore do...

Moti sot në Maqedoni

para 9 muajve - Indeks.mk

Moti në Maqedoni do të jetë me vranësira të ndryshueshme, pasdite në perëndim me të reshura të dobëta lokale, në vendet më të larta me borë. Në disa fushëgropa me paraqitje të mjegullës së dobët, posaçërisht...

Moti gjatë ditës në Maqedoni

para 9 muajve - Aktuale

Gjatë ditës do të mbretërojë mot kryesisht i vranët, në pjesët perëndimore dhe jugore rreshje shiu, ndërkaq në male priten rreshje bore, njofton Aktuale.mk. Temperatura maksimale do të jetë 10 gradë celsiuz....

Rënie temperaturash e reshje, ky është moti për ditën e sotme

para 9 muajve - Albeu

Moti vijon me kthjellime e vranësira të shpeshta duke rrezikuar nga reshje të pakta , zona të izoluara në ekstremet Veri- Jug. Pasditja vijon në kushtet e vranësirave të shpeshta në të gjithë territorin...

Moti në Maqedoni

para 9 muajve - RTV 21

Mot i vranët e me mundësi reshjesh Moti sot në Maqedoni do të jetë i vrënët, ndërkaq pritet të ketë edhe reshje shiu. Në vendet malore pritet të ketë edhe reshje bore. Megjithatë, do të krijohen kushte...

Shënojnë rënie temperaturat në Kosovë

para 9 muajve - Albeu

Meteorologët parashohin që sot, mbi vendin tonë do të mbajë mot i vranët. Kohë pas kohe do të ketë edhe riga shiu të cilat vende-vende mund të kalojnë edhe në reshje të dobëta bore. Temperaturat do të...

Mos u gënjeni nga dielli, këtë të premte temperaturat bien sërish

para 9 muajve - Gazeta Express

Pavarësisht se në orët e para të paradites në Shqipëri do të mbizotërojë moti i kthjellët me pak vranësira, pritet që situata të ndryshojë në orët e drekës e më pas pasditesh e darkës. Pasditja vijon në...

Bien temperaturat në Kosovë, ky është moti për sot

para 9 muajve - GazetaBlic

Mot i vranët e me mundësi reshjesh. Meteorologët parashohin që sot, mbi vendin tonë do të mbajë mot i vranët. Kohë pas kohe do të ketë edhe riga shiu të cilat vende-vende mund të kalojnë edhe në reshje...

Parashikimi i motit, ndryshojnë temperaturat

para 9 muajve - Lajmi.net

Mot i vranët e me mundësi reshjesh. Meteorologët parashohin që sot, në Kosovë do të mbajë mot i vranët. Kohë pas kohe do të ketë edhe riga shiu të cilat vende-vende mund të kalojnë edhe në reshje të dobëta...

Temperaturat sërish po bien, ky është moti për sot

para 9 muajve - Gazeta Express

Mot i vranët e me mundësi reshjesh Meteorologët parashohin që sot, mbi vendin tonë do të mbajë mot i vranët. Kohë pas kohe do të ketë edhe riga shiu të cilat vende-vende mund të kalojnë edhe në reshje...

Parashikimi i motit, ndryshojnë temperaturat

para 9 muajve - RTV 21

Mot i vranët e me mundësi reshjesh Meteorologët parashohin që sot, mbi vendin tonë do të mbajë mot i vranët. Kohë pas kohe do të ketë edhe riga shiu të cilat vende-vende mund të kalojnë edhe në reshje...

Bien temperaturat në Kosovë, ky është moti për sot

para 9 muajve - Infokusi

Mot i vranët e me mundësi reshjesh. Meteorologët parashohin që sot, mbi vendin tonë do të mbajë mot i vranët. Kohë pas kohe do të ketë edhe riga shiu të cilat vende-vende mund të kalojnë edhe në reshje...

Mot i vranët me mundësi për reshje shiu

para 9 muajve - Shenja

Moti në Maqedoni do të jetë kryesisht me vranësira, në pjesët perëndimore dhe jugore me reshje lokale të shiut, në male borë e dobët. Do të fryjë erë e dobët në pjesët perëndimore nga drejtimi lindor....

Parashikimi i motit, 12 Janar 2018

para 9 muajve - Java News

Moti vijon me kthjellime e vranësira të shpeshta duke rrezikuar nga reshje të pakta, zona të izoluara në ekstremet Veri-Jug. Pasditja vijon në kushtet e vranësirave të shpeshta në të gjithë territorin...

Mos u gënjeni nga dielli, këtë të premte temperaturat bien sërish

para 9 muajve - AlbPress

Share This Tags Pavarësisht se në orët e para të paradites në Shqipëri do të mbizotërojë moti i kthjellët me pak vranësira, pritet që situata të ndryshojë në orët e drekës e më pas pasditesh e darkës....

Maqedoni, parashikimi i motit për sot

para 9 muajve - Fol

Moti në Maqedoni do të jetë kryesisht me vranësira, në pjesët përëndimore dhe jugore me reshje lokale të shiut, në viset malore me borë të dobët, shkruan Fol. Temperatura do të lëvizë prej 3 deri 10 gradë...

Kthjellime dhe vranësira, ja parashikimi i motit për sot

para 9 muajve - AlbPortali

Reshje të përkohshme në Veri dhe Jug, me kthjellime të shkurtra e vranësira të shpeshta, priten sot në mbarë territorin e vendit. Loading... Edhe pasditja vijon me vranësira të shpeshta në territor ndërsa...

E premte, shtohen vranësirat, reshje të pakta në veri dhe jug

para 9 muajve - Gazeta Telegraf

Të premten, moti mbetet me kthjellime të shkurtra e vranësira të shpeshta duke rrezikuar reshje të pakta në veri – jug. Edhe pasditja vijon me vranësira të shpeshta në territor ndërsa reshje të pakta dëbore...

Mos u gënjeni nga dielli, këtë të premte temperaturat bien sërish

para 9 muajve - Sovrani

Pavarësisht se në orët e para të paradites në Shqipëri do të mbizotërojë moti i kthjellët me pak vranësira, pritet që situata të ndryshojë në orët e drekës e më pas pasditesh e darkës. Pasditja vijon në...

Ndryshon moti në Kosovë

para 9 muajve - Insajderi

Mot i vranët e me mundësi reshjesh. Meteorologët parashohin që sot, mbi vendin tonë do të mbajë mot i vranët. Kohë pas kohe do të ketë edhe riga shiu të cilat vende-vende mund të kalojnë edhe në reshje...

Ndryshon moti në Kosovë, ja çfarë temperatura do të mbajnë

para 9 muajve - Periskopi

Mot i vranët e me mundësi reshjesh. Meteorologët parashohin që sot, mbi vendin tonë do të mbajë mot i vranët. Kohë pas kohe do të ketë edhe riga shiu të cilat vende-vende mund të kalojnë edhe në reshje...

Temperaturat sërish po bien, ky është moti për sot

para 9 muajve - Bota Press

Mot i vranët e me mundësi reshjesh Meteorologët parashohin që sot, mbi vendin tonë do të mbajë mot i vranët. Kohë pas kohe do të ketë edhe riga shiu të cilat vende-vende mund të kalojnë edhe në reshje...

Temperaturat sërish po bien, ky është moti për sot

para 9 muajve - Gazeta Monitor

Mot i vranët e me mundësi reshjesh Meteorologët parashohin që sot, mbi vendin tonë do të mbajë mot i vranët. Kohë pas kohe do të ketë edhe riga shiu të cilat vende-vende mund të kalojnë edhe në reshje...

E Premte 12 janar 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

para 9 muajve - RTSH

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga qarkullimi i masave ajrore te paqendrueshme te ftohta veriore te cilat po kushtezojne edhe vendin tone me mot te vranet, rreshje shiu dhe rreshje bore ne zonat malore....

Si do të jetë moti ditën e nesërme në Shqipëri

para 9 muajve - Gazeta Express

Dita e premte do të sjellë një mot me kthjellime të shkurtra e vranësira të shpeshta duke rrezikuar reshje të pakta në Veri – Jug. Sipas Meteoalb edhe pasditja vijon me vranësira të shpeshta në territor...

U gëzuat nga Janari pranveror? Moti merr kthesën e papritur

para 9 muajve - Bota Press

U gëzuat nga Janari pranveror? Moti merr kthesën e papritur Ditët me diell që po lëmë pas, duket se nuk do të vazhdojmë t’i kemi dhe për shumë gjatë.Kjo pasi duke filluar nga nesër, jo vetëm që do të kthehen...

Moti, si është parashikimi për nesër që nis fundjava

para 9 muajve - Java News

Dita e premte do të sjellë një mot me kthjellime të shkurtra e vranësira të shpeshta duke rrezikuar reshje të pakta në Veri – Jug. Sipas Meteoalb edhe pasditja vijon me vranësira të shpeshta në territor...

Ju kujtohet djali i vogël i gjakosur nga sulmet në Alepo, shihni si është ai sot

para 9 muajve - Gazeta Liria

Sulmet në Alepo u konsideruan si një ndër sulmet më të egra, ku përveç militantëve vdiqën dhe u lënduan shumë civilë. Ndër të lënduarit ka pasur edhe shumë fëmijë, por fotoja që e theu internetin në atë...

Si do të jetë moti ditën e nesërme në Shqipëri

para 9 muajve - Sovrani

Dita e premte do të sjellë një mot me kthjellime të shkurtra e vranësira të shpeshta duke rrezikuar reshje të pakta në Veri – Jug. Sipas Meteoalb edhe pasditja vijon me vranësira të shpeshta në territor...

Moti/ Parashikohet ulje e temperaturave

para 9 muajve - Opinion

Paraditja e sotme do të mbetet me shira të dobët në ultësirën perëndimore por reshje më të konsiderueshme në zonat malore. Sipas Meteoalb në mesditë përmirëson kushtet e motit fillimisht në zonat perëndimore...

Parashikimi i motit/Ja kur nis shiu. Në zonat malore do të ketë borë

para 9 muajve - Opinion

Dita e sotme është gdhire e verenjtur. Pas mesdite vranësirat shtohen dukshëm në territor duke sjellë në orët e vona të pasdites dhe kryesisht gjatë natës, shira në pjesën më të madhe të vendit. Ndërsa...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK