http://kariera.mk

Arben Ristani kërkon të bashkojë popullin kundër Ramës: Do protestojmë masivisht deri në largimin e tij, ja pse e pranuam LSI-në

më 1.2018 - Gazeta Tema

Arben Ristani është një prej figurave të Partisë Demokratike që pritet të jetë në ballë të protestave të janarit për të rrëzuar qeverinë “Rama”. Ai tregon se do të qëndrojë përpara kryeministrisë deri...

EMRAT: Deputetët ‘memecë’ të Kuvendit, 18 prej tyre kanë thënë vetëm…’betohem’!

më 1.2018 - Gazeta Tema

Plot 18 deputetët kane thene vetem nje fjale ne tre muajt e pare te Kuvendit te ketij viti. “Kane thene vetem “betohem” dhe 20 deputetët më me shumë fjalime në seancat plenare shtator-dhjetor 2017……”-...

Ja kush janë deputetët më të  heshtur dhe me më shumë fjalime

më 1.2018 - Shqiptarja

Në një studim të bërë nga Instituti i Studimeve Politike (ISP) me mbështetjen e qeverisë së Holandës, kanë monitoruar Kuvendin e Shqipërisë gjatë periudhës shtator- dhjetor 2017. Të dhënat kanë nxjerrë...

Ristani në Report TV: Protestat  e PD, deri në largimin e Ramës

më 1.2018 - Shqiptarja

Protestat do të nisin në 27 janar dhe nuk do të përfundojmë pa largimin e kryeministrit Rama nga qeverisja. Kështu shprehet Sekretari i Përgjithëm i PD-së, Arben Ristani në një intervistë për Report TV,...

DEPUTETËT ‘MEMECË’ TË KUVENDIT, 18 PREJ TYRE KANË THËNË VETËM NJË FJALË

më 1.2018 - NOA

Jo pak por plot 18 deputetë  kanë thënë vetëm një fjalë prej shtatorit të vitit që lamë pas. Në një analizë të kryer nga Instituti i Studimeve Politike, Afrim Krasniqi shkruan se këta deputetë kanë thënë...

Dalin emrat, ja deputetët ‘memecë’ të Kuvendit. 18 thanë vetëm…’betohem’

më 1.2018 - Gazeta Express

Plot 18 deputetët kane thene vetem nje fjale ne tre muajt e pare te Kuvendit te ketij viti. “Kane thene vetem “betohem” dhe 20 deputetët më me shumë fjalime në seancat plenare shtator-dhjetor 2017……”-...

Ja kush janë deputetët me të angazhuar dhe ata më memecë në 3 muajt e parë të Kuvendit

më 1.2018 - Syri

Të dhëna domethënese për deputetët e Kuvendit janë publikuar sot lidhur me angazhimin e tyre në Kuvendin e Shqipërisë në 3 muajt e parë të këtij mandati. Instituti i Studimeve Politike ka monitoruar prej...

Del raporti: Ja kush janë deputetët me të angazhuar dhe ata më memecë në 3 muajt e parë të Kuvendit

më 1.2018 - Syri

Të dhëna domethënese për deputetët e Kuvendit janë publikuar sot lidhur me angazhimin e tyre në Kuvendin e Shqipërisë në 3 muajt e parë të këtij mandati. Instituti i Studimeve Politike ka monitoruar prej...

A e dini se ekzistojnë? Këto janë deputetët "memecë" në Kuvend (FOTO LAJM)

më 1.2018 - Albeu

Kuvendi i Shqipërisë karakterizohet nga debatet e forta, akuza të rënda e deri në bllokim seance e përjashtim deputetë sh. Në 18 seanca të ndjekura, shqiptarët janë përplasur me të gjithë llojet e politikanëve,...

Ristani: Protestat e PD do vazhdojnë deri në largimin e Ramës

më 1.2018 - Java News

Protestat do të nisin në 27 janar dhe nuk do të përfundojmë pa largimin e kryeministrit Rama nga qeverisja. Kështu shprehet Sekretari i Përgjithëm i PD-së, Arben Ristani në një intervistë për Report TV,...

EMRAT/ Deputetët ‘memecë’ të Kuvendit, 18 prej tyre kanë thanë vetëm…’betohem’!

më 1.2018 - Java News

Plot 18 deputetët kane thene vetem nje fjale ne tre muajt e pare te Kuvendit te ketij viti. “Kane thene vetem “betohem” dhe 20 deputetët më me shumë fjalime në seancat plenare shtator-dhjetor 2017……”-...

Braimllari: Qëllimi i protestës së LSI-së është të largojë Ramën nga pushteti

më 1.2018 - Medial

Vetëm pak ditë na ndajnë nga protesta që do të realizojë Opozita e bashkuar kundër qeverisë Rama 2. LSI dhe PD në krye të protestës kërkojnë një zëri rrëzimin e largimin e Ramës nga pushteti duke argumentuar...

Dalin emrat, ja deputetët ‘memecë’ të Kuvendit. 18 thanë vetëm…’betohem’

më 1.2018 - Sovrani

Plot 18 deputetët kane thene vetem nje fjale ne tre muajt e pare te Kuvendit te ketij viti. “Kane thene vetem “betohem” dhe 20 deputetët më me shumë fjalime në seancat plenare shtator-dhjetor 2017……”-...

Braimllari: Qëllimi i protestës së LSI-së është të largojë Ramën nga pushteti

më 1.2018 - Standard

Vetëm pak ditë na ndajnë nga protesta që do të realizojë Opozita e bashkuar kundër qeverisë Rama 2. LSI dhe PD në krye të protestës kërkojnë një zëri rrëzimin e largimin e Ramës nga pushteti duke argumentuar...

Dalin emrat, ja deputetët ‘memecë’ të Kuvendit. 18 thanë vetëm…’betohem’

më 1.2018 - AlbPress

Share This Tags Dalin emrat ja deputetët ‘memecë’ të Kuvendit. 18 thanë vetëm…’betohem’ Plot 18 deputetët kane thene vetem nje fjale ne tre muajt e pare te Kuvendit te ketij viti. “Kane thene vetem “betohem”...

Luçiano Boçi: Ja cili do të jetë skenari i protestës, me LSI na bashkojnë kauzat opozitare, për koalicion zyrtar do vendosin qytetarët

më 1.2018 - Sot News

Deputeti i PD, Luçiano Boçi, dje gjatë një interviste për gazetën “SOT”, foli rreth aktualitetit politik në vend dhe protestës që do të organizojë opozita. Deputeti i demokrat, teksa u ndal tek protesta...

Luan Rama: Në 2018-n do i shpallim luftë krimit të organizuar

më 1.2018 - Gazeta Telegraf

Nënkryetari i LSI-së, Luan Rama ka folur pas mbledhjes së grupit parlamentar të LSI për protestën e organizuar nga opozita në 27 janar. Ai tha se në 27 janar, opozita dhe LSI-ja do sjellin, jo vetëm revoltën...

Endrit Braimllari: Qëllimi i protestës së LSI-së është të largojë Ramën nga pushteti

më 1.2018 - Gazeta Telegraf

Klaudia Malaj Vetëm pak ditë na ndajnë nga protesta që do të realizojë Opozita e bashkuar kundër qeverisë Rama 2. LSI dhe PD në krye të protestës kërkojnë një zëri rrëzimin e largimin e Ramës nga pushteti...

Deputeti i PD sqaron arsyet: Pse duhet protestuar më 27 janar

më 1.2018 - BalkanWeb

TIRANE – Deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji, i ftuar në rubrikën “Opinion” në studion e lajmeve në News24, foli për protestën e opozitës më 27 janar dhe marrëdhëniet mes PD e LSI në këtë lëvizje...

Deputeti i PD: Pse duhet protestuar më 27 janar

më 1.2018 - GazetaBlic

Deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji, i ftuar në rubrikën “Opinion” në studion e lajmeve në News24, foli për protestën e opozitës më 27 janar dhe marrëdhëniet mes PD e LSI në këtë lëvizje opozitare...

Deputeti i PD: Pse duhet protestuar më 27 janar

më 1.2018 - Gazeta Express

Deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji, i ftuar në rubrikën “Opinion” në studion e lajmeve në News24, foli për protestën e opozitës më 27 janar dhe marrëdhëniet mes PD e LSI në këtë lëvizje opozitare...

Salianji: LSI i është ngjitur PD-së për çështje që i kemi ngritur me kohë

më 1.2018 - Java News

Deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji, i ftuar në rubrikën “Opinion” në studion e lajmeve në News24, foli për protestën e opozitës më 27 janar dhe marrëdhëniet mes PD e LSI në këtë lëvizje opozitare...

PD raport të kushtëzuar me Kuvendin/Paloka: Vendimet do të lidhen jo vetëm me reformën në...

më 1.2018 - Syri

Partia Demokratike do të ketë një raport të kushtëzuar me Kuvendin. Kështu u shpreh në një prononcim për mediat nënkryetari i Kuvendit, Edi Paloka, njëherëz edhe nënkryetar i PD-së. Paloka tha se vendimet...

Deputeti i PD: Pse duhet protestuar më 27 janar

më 1.2018 - Infokusi

Deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji, i ftuar në rubrikën “Opinion” në studion e lajmeve në News24, foli për protestën e opozitës më 27 janar dhe marrëdhëniet mes PD e LSI në këtë lëvizje opozitare...

Deputeti i PD: Pse duhet protestuar më 27 janar

më 1.2018 - AlbPress

Share This Tags Deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji, i ftuar në rubrikën “Opinion” në studion e lajmeve në News24, foli për protestën e opozitës më 27 janar dhe marrëdhëniet mes PD e LSI në...

Deputeti i PD: Pse duhet protestuar me 27 janar?

më 1.2018 - Sovrani

Deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji, i ftuar në rubrikën “Opinion” në studion e lajmeve në News24, foli për protestën e opozitës më 27 janar dhe marrëdhëniet mes PD e LSI në këtë lëvizje opozitare...

Protesta e 27 janarit, Luan Rama: Nuk do sjellim vetëm revoltën qytetare, por…

më 1.2018 - BalkanWeb

TIRANE- Nënkryetari i LSI-së, Luan Rama ka folur pas mbledhjes së grupit parlamentar të LSI për protestën e organizuar nga opozita në 27 janar. Ai tha se në 27 janar, opozita dhe LSI do sjellin jo vetëm...

Luan Rama:Vija e demarkacionit mes PS-LSI,jo vetëm Drejtësia

më 1.2018 - Shqiptarja

Pas deklaratave të kryeministrit Edi Rama se LSI nuk e do Reformën në Drejtësi dhe se ishte pikërisht kjo reformë që e ndau atë nga partia e koalicionit PS, kanë ardhur reagimet e forta nga partia e drejtuar...

LSI: Presion qeverisë për integrimin, reformën në drejtësi dhe atë zgjedhore

më 1.2018 - Gazeta Shqip

Lëvizja Socialiste për Integrim ka deklaruar se do të marrë pjesë në seancën plenare të së hënës në Parlament, ndonëse po përgatitet ashtu si Partia Demokratike për protestën e 27 janarit. Nënkryetari...

Rama: Kredo e LSI për 2018 integrimi europian, reformat në drejtësi e zgjedhore

më 1.2018 - 24 ore

LSI do të ketë kredo të saj politike për 2018 integrimin europian të vendit, zbatimin e reformës në drejtësi dhe reformës zgjedhore. Ka qenë nënkryetari i LSI, Luan Rama që ka bërë të ditur ato çfarë u...

Luan Rama: LSI presion qeverisë për integrimin, reformën në drejtësi dhe atë zgjedhore

më 1.2018 - NOA

Nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Luan Rama, deklaroi se partia që ai përfaqëson do të vazhdojë të rrisë presionin ndaj qeverisë, në mënyrë që viti 2018 të jetë viti i zbatimit të reformës...

LSI, Luan Rama: Protesta e 27 janarit, revoltë popullore

më 1.2018 - Gazeta Shqip

Lëvizja Socialiste për Integrim ka deklaruar se do të marrë pjesë në seancën plenare të së hënës në Parlament, ndonëse po përgatitet ashtu si Partia Demokratike për protestën e 27 janarit. Nënkryetari...

VIDEO/ 'LSI mbështet protestën e 27 janarit, tërësisht e angazhuar për të sjellë jo vetëm revoltën qytetare'

më 1.2018 - Syri

LSI e mbështetet fuqimisht protestën e forcave opozitare më 27 janar dhe ka premtuar se do të jetë tërësisht e angazhuar për të sjellë më shumë sesa revoltën qytetare. Ishte Nënkryetari i LSI, Luan Rama,...

Armiku më i madh i Ramës është Rama

më 1.2018 - Java News

Në një intervistë për tesheshi.com, një ndër zërat më racionalë të opinionbërjes politike në Shqipëri, Skënder Minxhozi, ia heq të drejtën LSI-së për të qenë ajo balli i protestave të pritshme të opozitës....

Protesta e 27 janarit, Luan Rama: Nuk do sjellim vetëm revoltën qytetare, por…

më 1.2018 - Gazeta Telegraf

Nënkryetari i LSI-së, Luan Rama ka folur pas mbledhjes së grupit parlamentar të LSI për protestën e organizuar nga opozita në 27 janar. Ai tha se në 27 janar, opozita dhe LSI do sjellin jo vetëm revoltën...

Pas aleatëve, edhe deputetët demokratë kundër bashkëpunimit me Kryemadhin: Nuk kemi asgjë të përbashkët me LSI, aleanca e pamundur

më 1.2018 - Zhurnal

Tiranë, 12 janar - Vijojnë replikat në PD sa i takon bashkëpunimit me Lëvizjen Socialiste për Integrim. Pas qëndrimit të shfaqur nga ana e aleatëve disa ditë më parë, ku këta të fundit u shprehën kundër...

Thellohen përplasjet në opozitë, LSI refuzon braktisjen e Parlamentit, PD paralajmëron marrëdhënie të kushtëzuar

më 1.2018 - Zhurnal

Tiranë, 12 janar - Thellohen përplasjet në opozitë. PD dhe LSI vijojnë të jenë me qëndrime të ndara sa i takon rutinës parlamentare që duhet të ndjekin. Edhe pse ditët e fundit u pa dhe një konfirmim i...

INTERVISTA/ Skënder Minxhozi: Rama pa konkurrent. Pas tij, ende asnjë lloj drite në fund të tunelit

më 1.2018 - Gazeta Tema

Në një intervistë për tesheshi.com, një ndër zërat më racionalë të opinionbërjes politike në Shqipëri, Skënder Minxhozi, ia heq të drejtën LSI-së për të qenë ajo balli i protestave të pritshme të opozitës....

Thellohen përplasjet në opozitë, LSI refuzon braktisjen e Parlamentit, PD paralajmëron marrëdhënie të kushtëzuar

më 1.2018 - Indeks.mk

Thellohen përplasjet në opozitë. PD dhe LSI vijojnë të jenë me qëndrime të ndara sa i takon rutinës parlamentare që duhet të ndjekin. Edhe pse ditët e fundit u pa dhe një konfirmim i aleancës mes PD dhe...

Thellohen përplasjet në opozitë, LSI refuzon braktisjen e Parlamentit, PD paralajmëron marrëdhënie të kushtëzuar

më 1.2018 - Sot News

Thellohen përplasjet në opozitë. PD dhe LSI vijojnë të jenë me qëndrime të ndara sa i takon rutinës parlamentare që duhet të ndjekin. Edhe pse ditët e fundit u pa dhe një konfirmim i aleancës mes PD dhe...

Pas aleatëve, edhe deputetët demokratë kundër bashkëpunimit me Kryemadhin: Nuk kemi asgjë të përbashkët me LSI, aleanca e pamundur

më 1.2018 - Sot News

Vijojnë replikat në PD sa i takon bashkëpunimit me Lëvizjen Socialiste për Integrim. Pas qëndrimit të shfaqur nga ana e aleatëve disa ditë më parë, ku këta të fundit u shprehën kundër bashkëpunimit me...

Vasili: Dashuria e ‘Rilindjes’ për drejtësinë, maskaradë

më 1.2018 - Gazeta 55

Teksa mazhoranca i ka akuzuar PD-LSI, si forca politike që nuk duan reformën në drejtësi, kreu i grupit parlamentar të LSI, Petrit Vasili e cilësoi një maskaradë të PS-së propagandën për dashurinë për...

Dita/Opozita kërkon dorëheqjen e Gramoz Ruçit, shkeli Kushtetutën në seancën e 18 dhjetorit

më 1.2018 - Gazeta 55

Edmond Spaho: “ Dorëheqja e Gramoz Ruçit si zbatues i puçit kushtetues të 18 dhjetorit, është hapi i parë për kthimin e normalitetit parlamentar” Nisur nga faktet dhe argumentet e paraqitura ditën e djeshme...

LSI padit sërish Edi Ramën për thirrjen ndaj Policisë gjatë fushatës elektorale

më 1.2018 - Gazeta 55

Vasili: “E ripaditëm pasi çështja u mbyll pa u shqyrtuar Kryetari i Grupit Parlamentar, Petrit Vasili deklaroi se LSI e ka paditur sërish Ramën për thirrjen drejtuar policisë gjatë fushatës elektorale....

Thellohen përplasjet brenda opozitës në Shqipëri

më 1.2018 - Shenja

Thellohen përplasjet në opozitë. PD dhe LSI vijojnë të jenë me qëndrime të ndara sa i takon rutinës parlamentare që duhet të ndjekin. Edhe pse ditët e fundit u pa dhe një konfirmim i aleancës mes PD dhe...

Rama shkatërroi vendin duke kapur drejtësinë

më 1.2018 - Gazeta Telegraf

Ja dokumenti i LSI-së për padinë ndaj Kryeministrit shqiptar Lëvizja Socialiste për Integrim ka paditur kryeministrin e vendit Edi Rama në Prokurorinë e Krimeve të Rënda, për konsumimin e të paktën 3 veprave...

Thellohen përplasjet brenda opozitës në Shqipëri

më 1.2018 - AlbPortali

Thellohen përplasjet në opozitë. PD dhe LSI vijojnë të jenë me qëndrime të ndara sa i takon rutinës parlamentare që duhet të ndjekin. Edhe pse ditët e fundit u pa dhe një konfirmim i aleancës mes PD dhe...

Shqetësimi i partive të opozitës dhe heshtja e kritizerëve në prag të protestës

më 1.2018 - Gazeta 55

Partia Demokratike Shqiptare së bashku me partitë e tjera aleate të opozitës, dhe së fundmi edhe me LSI, kanë vendosur të thërrasin një protestë me, 27 Janar 2018, ditën e Shtunë ora 12.00, në bulevardin...

Skënder Minxhozi: Rama ende pa konkurent. Pas tij, ende asnjë lloj drite në fund të tunelit

më 1.2018 - Te Sheshi

Në një intervistë për tesheshi.com, një ndër zërat më racionalë të opinionbërjes politike në Shqipëri, Skënder Minxhozi, ia heq të drejtën LSI-së për të qenë ajo balli i protestave të pritshme të opozitës....

PD kërkon dorëheqjen e Gramoz Ruçit

më 1.2018 - Koha.net

Partia Demokratike ka kërkuar dorëheqjen e Gramoz Ruçit si kryetar i Kuvendit. Ka qenë kreu i grupit parlamentar të PD-së, Edmond Spaho që ka shprehur kërkesën në mbledhjen e Konferencës së Kryetarëve....

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK