http://kariera.mk

Albin Kurti përmes katër pikave do ta udhëheqë Vetëvendosjen

më 1.2018 - Klan Kosova

Albin Kurti, kandidati i vetëm për kryetar të Lëvizjes Vetëvendosje, ka shpalosur platformën e tij për udhëheqjen e Vetëvendosjes në vitet e ardhshme, njofton Klan Kosova. Nëse Kurti e fiton votëbesimin...

Kurti prezanton platformën e tij udhëheqëse – i pakënaqur që nuk ka kundërkandidat

më 1.2018 - Koha.net

Me ovacione e duartrokitje që kanë zgjatur disa minuta është pritur kandidati i vetëm për kryetar të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti. Para se Kurti të niste prezantimin, deputetja Albulena Haxhiu, ka...

Vetëm gjysma e deputetëve të VV-së në tubimin e Kurtit

më 1.2018 - Telegrafi

Kandidati për kryetar të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka prezantuar platformën para anëtareve e aktivistëve të kësaj partie. Ndër të tjera, Kurti ka theksuar se si çështje që do trajtohet me shumë...

Albin Kurti prezanton platformën

më 1.2018 - Vizion Plus

Lëvizja Vetëvendosje mban zgjedhjet për kryetar, pas krizës së thellë që ka përfshirë këtë subjekt politik që nga formimi i tij. Kandidati i vetëm për kryetar, Albin Kurti, ka prezantuar platformën para...

Kurti: Visari është anëtar dhe deputet i Lëvizjes bashkë me neve

më 1.2018 - Alsat-M

Kandidati për kryetar të Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti, njëherësh themelues, në fillim të prezantimit të platformës së tij, ka vlerësuar lartë kontributin e ish-kryetarit të Lëvizjes Visar Ymeri. Kurti...

Nga 32 deputet, vetëm 16 prej tyre morën pjesë në tubimin e Kurtit

më 1.2018 - Telegrafi

Kandidati për kryetar të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti,  ka prezantuar platformën para anëtareve e aktivistëve të kësaj partie. Ndër të tjera, Kurti ka theksuar se si çështje që do trajtohet me shumë...

Kurti: Keq që s’kam kundërkandidat!

më 1.2018 - RTV 21

Mungojnë kryetari i Prishitnës, Ahmeti, ish kryetari Ymeri dhe të tjerët Kandidati i vetëm për kryetar tw Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, duke prezantuar platformën e tij në tubimin në Sallën e Kuqe...

Problemet në Vetëvendosje, edhe Shpend Ahmeti rrezikon largimin të hënën

më 1.2018 - Opinion

Kryesia e Lëvizjes Vetëvendosje do të takohet me Grupin Parlamentar të partisë të hënën për të kërkuar zgjidhje rreth përçarjes së partisë, ose për t’u ndarë përfundimisht. Gazeta Express ka mësuar se...

Militantët brohorasin parreshtur ‘Albin Kurti’

më 1.2018 - Telegrafi

Kandidati i vetëm për postin e kryetarit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti gjatë ditës se sotme paraqiti platformën e tij për kryetar të Lëvizjes. Më shumë se tre minuta simpatizantët e Albin Kurtit,...

Shpend Ahmeti jep dorëheqje nga VV javën e ardhshme, nëse marrëveshja nuk arrihet të hënën

më 1.2018 - GazetaBlic

Kryesia e Lëvizjes Vetëvendosje do të takohet me Grupin Parlamentar të partisë të hënën për të kërkuar zgjidhje rreth përçarjes së partisë, ose për t’u ndarë përfundimisht. Express ka mësuar se ky takim...

Shpend Ahmeti jep dorëheqje nga VV javën e ardhshme, nëse marrëveshja nuk arrihet të hënën

më 1.2018 - Gazeta Express

Kryesia e Lëvizjes Vetëvendosje do të takohet me Grupin Parlamentar të partisë të hënë për të kërkuar zgjidhje rreth përçarjes së partisë, ose për t’u ndarë përfundimisht. Gazeta Express ka mësuar se ky...

Shpend Ahmeti e Driton Çaushi e ndoqën nga Facebook-u platformën e Kurtit për kryetar

më 1.2018 - Lajmi.net

Kreu i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka zgjedhur apo ka rastisur që me bashkëpunëtorë të tij të jetë në Tiranë, në ditën kur në Prishtinë kandidati i vetëm për kryetar të Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka paralajmëruar...

Kurti: Disa kandidatë s’garantojnë demokracinë, një kandidat s’tregon mungesën e saj

më 1.2018 - Klan Kosova

Albin Kurti, kandidati i vetëm për kryetar të Lëvizjes Vetëvendosje, ka shpalosur platformën e tij për udhëheqjen e Vetëvendosjes në vitet e ardhshme, njofton Klan Kosova. Ai me një fjalim të gjatë ka...

Kurti: Disa kandidat s’garantojnë demokracinë, një kandidat s’tregon mungesën e saj

më 1.2018 - Klan Kosova

Albin Kurti, kandidati i vetëm për kryetar të Lëvizjes Vetëvendosje, ka shpalosur platformën e tij për udhëheqjen e Vetëvendosjes në vitet e ardhshme, njofton Klan Kosova. Ai me një fjalim të gjatë ka...

Militantët e VV-së brohorasin fort “Albin, Albin”

më 1.2018 - Gazeta Express

Më shumë se tre minuta simpatizantët e Albin Kurtit, duartrokitën e brohoritën për të, përderisa ngjitej në skenë për paraqitjen e platformës së tij para anëtarëve të kësaj partie. Militanët e VV-së thërrisnin...

Kurti: Visari Ymeri është anëtar dhe deputet i Lëvizjes bashkë me neve

më 1.2018 - Telegrafi

Kandidati për kryetar të Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti, njëherësh themelues, në fillim të prezantimit të platformës së tij, ka vlerësuar lartë kontributin e ish-kryetarit të Lëvizjes Visar Ymeri. Kurti...

Haxhiu: Merita më e madhe për suksesin e Lëvizjes i takon Albin Kurtit

më 1.2018 - Telegrafi

Anëtarja e kryesisë së Vetëvendosjes Albulena Haxhiu, ka falënderuar për kontributin e tyre në Lëvizjen Vetëvendosje ish-kryetarin e Visar Ymerin, dhe të gjithë ata, që sipas saj, ka pasur mospajtime....

Haskuka Dhe Prindërit e Astrit Deharit në Prezantimin e Albin Kurtit

më 1.2018 - Kallxo

Kryetari i Prizrenit dhe prindërit e Astrit Deharit janë të pranishëm në prezantimin e platformës së Albin Kurtit. Kryetari i Prizrenit Mytaher Haskuka, por edhe prindërtit e Astrit Deharit janë të pranishëm...

Kurti: Visari është Bashkë Me Ne

më 1.2018 - Kallxo

Albin Kurti gjatë prezantimit të platformës së tij ka folur fjalë të mira për Visar Ymerin. Albin Kurti gjatë prezantimit të platformës së tij për kryetar ka folur fjalë të mira për Visar Ymerin, ish-kryetarin...

Video/Albin Kurti për Kryetar, tubimi hapet me himnin shqiptar dhe ovacione në sallë

më 1.2018 - Opinion

Ka filluar tubimi i Lëvizjes Vetëvendosje në sallën e kuqe në Prishtinë, ku kandidati i vetëm i Vetëvendosjes Albin Kurti do të prezantojë programin e tij politik për kryetar të Lëvizjes. Në tubim nuk...

Albin Kurti prezanton platformën e tij udhëheqëse në VV (LIVE/Vdeo)

më 1.2018 - Telegrafi

Në kuadër të zgjedhjeve të brendshme në Lëvizjën Vetëvendosje, kandidati për kryetar të Lëvizjes, Albin Kurti, po prezanton platformën e tij. Prezantimi po bëhet në “Sallën e Kuqe” të Pallatit të Rinisë...

Haxhiu lartëson Kurtin!

më 1.2018 - GazetaBlic

Anëtarja e kryesisë së Vetëvendosjes, Albulena Haxhiu, ka bërë hapjen para anëtarëve të VV’së, të cilët janë mbledhur për të dëgjuar platformën e Albin Kurtit për kryetar. Haxhiu ka falënderuar për kontributin...

Shpend Ahmeti e përcjell Albin Kurtin nga Facebook-u

më 1.2018 - Ina

Kreu i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka zgjedhur apo ka rastisur që me bashkëpunëtorë të tij të jetë në Tiranë, në ditën kur në Prishtinë kandidati i vetëm për kryetar të Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka paralajmëruar...

Të dorëhequrit nuk marrin pjesë në prezantimin e platformës së Kurtit

më 1.2018 - Telegrafi

Në sallën e Kuqe në Prishtinë, janë mbledhur anëtarë e aktivistë të Lëvizjes Vetëvendosje, të cilëve pritet t’u drejtohet kandidati për kryetar të kësaj partie, Albin Kurti për të prezantuar platformën...

Shpend Ahmeti s’rri të dëgjojë platformën e Kurtit, shkon në Tiranë me Pacollin

më 1.2018 - Lajmi.net

Shpend Ahmeti akoma nuk ka vendosur nëse i bie më mirë nëse deklarohet publikisht kundër Albin Kurtit, ai ka bojkotuar prezantimin e platformës për kryetar të partisë nga Kurti. Shpend Ahmeti ka njoftuar...

Fillon tubimi i Vetëvendosjes – Kurti shpalos ofertën

më 1.2018 - Klan Kosova

Ka filluar tubimi i Lëvizjes Vetëvendosje në sallën e kuqe në Prishtinë, njofton Klan Kosova. Në këtë tubim Albin Kurti, si kandidat i vetëm i Vetëvendosjes, do të prezantojë ofertën e tij për kryetar...

Të dorëhequrit nga Vetëvendosje nuk marrin pjesë në prezantimin e Kurtit

më 1.2018 - Koha.net

Në Sallën e Kuqe në Prishtinë, janë mbledhur anëtarë e aktivistë të Lëvizjes Vetëvendosje, të cilëve pritet t’u drejtohet kandidati për kryetar të kësaj partie, Albin Kurti për të prezantuar platformën...

Albulena Haxhiu lartëson Kurtin si njeriun që ka fituar zemrat e aktivistëve

më 1.2018 - Gazeta Express

Anëtarja e kryesisë së Vetëvendosjes, Albulena Haxhiu, ka bërë hapjen para anëtarëve të VV’së, të cilët janë mbledhur për të dëgjuar platformën e Albin Kurtit për kryetar. Haxhiu ka falënderuar për kontributin...

Kurti: Do të konsultohem me ish-Kryetarin

më 1.2018 - GazetaBlic

Kandidati i vetëm për postin e kryetarit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti në paraqitjen e platformës së tij para anëtarëve të kësaj partie, e ka falënderuar ish-kryetarin Visar Ymeri për kontributin...

Kurti: Do të konsultohem me Visar Ymerin, gjatë udhëheqjes së VV

më 1.2018 - RTV 21

Kurti: Visari është anëtar dhe deputet i Lëvizjes bashkë me neve Kandidati për kryetar të Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti, njëherësh themelues, në fillim të prezantimit të platformës së tij, ka vlerësuar...

Tashmë Shpend Ahmeti e ndjek nga Facebook-u fjalimin e Kurtit

më 1.2018 - Albeu

Kreu i Prishtinës, Shpend Ahmeti , ka zgjedhur apo ka rastisur që me bashkëpunëtorë të tij të jetë në Tiranë, në ditën kur në Prishtinë kandidati i vetëm për kryetar të Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka paralajmëruar...

As kryetari i kësaj komune nga VV nuk merr pjesë në paraqitjen e Kurtit

më 1.2018 - GazetaBlic

Kryetari i Prizrenit dhe prindërit e Astrit Deharit janë të pranishëm në prezantimin e platformës së Albin Kurtit. Por, nuk është i pranishëm kryetari i Kamenicës, Qëndron Kastrati që dha dorëheqje para...

Shpend Ahmeti s’rri të dëgjojë platformën e Kurtit, shëtitet në Tiranë me Pacollin

më 1.2018 - GazetaBlic

Shpend Ahmeti akoma nuk ka vendosur nëse i bie më mirë nëse deklarohet publikisht kundër Albin Kurtit, ai ka bojkotuar prezantimin e platformës për kryetar të partisë nga Kurti. Shpend Ahmeti ka njoftuar...

Haxhiu: Merita më e madhe për suksesin e Lëvizjes i takon njeriut më të votuar në Kosovë

më 1.2018 - Koha.net

Anëtarja e kryesisë së Vetëvendosjes, Albulena Haxhiu, ka falënderuar për kontributin e tyre në Lëvizjen Vetëvendosje ish-kryetarin e Visar Ymeri, dhe të gjithë ata të cilët, sipas saj, kanë pasur mospajtime....

Baba i Vetëvendosjes tallet me Visar Ymerin: Do të konsultohem me ish-Kryetarin

më 1.2018 - Gazeta Express

Kandidati i vetëm për postin e kryetarit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti në paraqitjen e platformës së tij para anëtarëve të kësaj partie, e ka falënderuar ish-kryetarin Visar Ymeri për kontributin...

Krahu i Molliqajt bojkoton platformën e Albinit për kryetar

më 1.2018 - GazetaBlic

Krahu i Dardan Molliqajt ka bojkotuar organizimin ku albin Kurti shpalosë platformën e tij për kryetar të Lëvizjes së Vetëvendosjes. Bashkë me ta, paraqitjen e platformës së Kurtit e injoroi edhe kryetari...

Kurti: Visari është bashkë me ne

më 1.2018 - Politiko

Albin Kurti gjatë prezantimit të platformës së tij për kryetar ka folur fjalë të mira për Visar Ymerin, ish-kryetarin e Vetëvendosjes. “Visari është anetar bashkë me ne, deputet bashkë me ne. Gjithmonë...

Kurti: E falenderoj Ymerin, nuk heqim dorë nga bashkimi kombëtar

më 1.2018 - Albeu

Kandidati për kryetar i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti po shpalos platformën e tij para anëtarëve të partisë. Ai fillimisht ka shprehur keqardhje që nuk ka një kundërkandidat pasi sipas tij në zgjedhje...

Haxhiu: Merita më e madhe për VV i takon Kurtit

më 1.2018 - RTV 21

Ajo falënderoi edhe Ymerin e të tjerët të cilët janë dorëhequr Anëtarja e kryesisë së Vetëvendosjes Albulena Haxhiu, ka falënderuar për kontributin e tyre në Lëvizjen Vetëvendosje ish-kryetarin e Visar...

Shpend Ahmeti e përcjell Albin Kurtin nga Facebook-u

më 1.2018 - Gazeta Express

Kreu i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka zgjedhur apo ka rastisur që me bashkëpunëtorë të tij të jetë në Tiranë, në ditën kur në Prishtinë kandidati i vetëm për kryetar të Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka paralajmëruar...

As kryetari i Kamenicës nga VV nuk merr pjesë në paraqitjen e Kurtit

më 1.2018 - Gazeta Express

Kryetari i Prizrenit dhe prindërit e Astrit Deharit janë të pranishëm në prezantimin e platformës së Albin Kurtit. Por, nuk është i pranishëm kryetari i Kamenicës, Qendron Kastrati që dha dorëheqje para...

Shpend Ahmeti s’rri të dëgjojë platformën e Kurtit, shëtitet në Tiranë me Pacollin

më 1.2018 - Gazeta Express

Shpend Ahmeti akoma nuk ka vendosur nëse i bie më mirë nëse deklarohet publikisht kundër Albin Kurtit, ai ka bojkotuar prezantimin e platformës për kryetar të partisë nga Kurti. Shpend Ahmeti ka njoftuar...

Ahmeti e Çaushi e ndjekin nga Facebook-u platformën e Kurtit për kryetar të VV-së

më 1.2018 - GazetaBlic

Kreu i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka zgjedhur apo ka rastisur që me bashkëpunëtorë të tij të jetë në Tiranë, në ditën kur në Prishtinë kandidati i vetëm për kryetar të Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka paralajmëruar...

Ahmeti e Çaushi e ndjekin nga Facebook-u platformën e Kurtit për kryetar të VV-së

më 1.2018 - Koha.net

Kreu i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka zgjedhur apo ka rastisur që me bashkëpunëtorë të tij të jetë në Tiranë, në ditën kur në Prishtinë kandidati i vetëm për kryetar të Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka paralajmëruar...

Kurti: Ymeri është anëtar i VV-së, do të konsultohem me të siç bënte ai me mua

më 1.2018 - Koha.net

Kandidati i vetëm për postin e kryetarit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti në paraqitjen e platformës së tij para anëtarëve të kësaj partie, e ka falënderuar ish-kryetarin Visar Ymeri për kontributin...

VIDEO/ Albin Kurti prezanton platformën për “shpëtimin” e Vetëvendosjes: Falenderoj Visar Ymerin, do konsultohem me të

më 1.2018 - Gazeta Tema

Kandidati për kryetar i Lëvizjes “Vetëvendosje” Albin Kurti, ka falenderuar ish-kreun e dorëhequr të kësaj partie Visar Ymeri. Kurti është duke shpalosur platformën e tij për të drejtuar këtë forcë politike...

Kurti falënderon Ymerin për drejtimin e VV-së

më 1.2018 - Lajmi.net

Kandidati  për kryetar të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti gjatë shpalosjes së platformës së tij, për kryetar të kësaj partie ka thënë kjo parti e dëshiron demokracinë në Kosovës dhe e praktikon atë...

Kurti falënderon Ymerin për drejtimin e VV-së

më 1.2018 - GazetaBlic

Kandidati për kryetar të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti gjatë shpalosjes së platformës së tij, për kryetar të kësaj partie ka thënë kjo parti e dëshiron demokracinë në Kosovës dhe e praktikon atë...

Kurti falënderon Ymerin për drejtimin e VV-së

më 1.2018 - GazetaBlic

Kandidati për kryetar të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti gjatë shpalosjes së platformës së tij, për kryetar të kësaj partie ka thënë kjo parti e dëshiron demokracinë në Kosovës dhe e praktikon atë brenda...

Shpendi dhe Qëndroni nuk marrin pjesë në tubimin e Albin Kurtit

më 1.2018 - Albeu

Albin Kurti i ka mbledhur anëtarët e degëve dhe strukturat e Lëvizjes Vetëvendosje për të prezantuar platformën e tij. Në këtë takim po merr pjesë vetëm një kryetar komune. Kryetari i Prizrenit, Mytaher...

Fillon tubimi i Vetëvendosjes – Kurti shpalos ofertën

më 1.2018 - GazetaBlic

Ka filluar tubimi i Lëvizjes Vetëvendosje në sallën e kuqe në Prishtinë. Në këtë tubim Albin Kurti, si kandidat i vetëm i Vetëvendosjes, do të prezantojë ofertën e tij për kryetar të Lëvizjes. Kurtit nuk...

Krahu i Molliqajt bojkoton platformën e Albinit për kryetar

më 1.2018 - Gazeta Express

Krahu i Dardan Molliqajt ka bojkotuar organizimin ku albin Kurti shpalosë platformën e tij për kryetar të Lëvizjes së Vetëvendosjes. Bashkë me ta, paraqitjen e platformës së Kurtit e injoroi edhe kryetari...

Të dorëhequrit nuk marrin pjesë në prezantimin e platformës së Kurtit

më 1.2018 - RTV 21

Albin Kurti po prezanton platformën Në sallën e Kuqe në Prishtinë, janë mbledhur anëtarë e aktivistë të Lëvizjes Vetëvendosje, të cilëve pritet t’u drejtohet kandidati për kryetar të kësaj partie, Albin...

Ky kryetar i komunës po merr pjesë në takimin e Vetëvendosjes

më 1.2018 - GazetaBlic

Albin Kurti i ka mbledhur anëtarët e degëve dhe strukturat e Lëvizjes Vetëvendosje për të prezantuar platformën e tij. Në këtë takim po merr pjesë vetëm një kryetar komune. Kryetari i Prizrenit, Mytaher...

Shpend Ahmeti jep dorëheqje nga VV javën e ardhshme, nëse marrëveshja nuk arrihet të hënën

më 1.2018 - Infokusi

Kryesia e Lëvizjes Vetëvendosje do të takohet me Grupin Parlamentar të partisë të hënën për të kërkuar zgjidhje rreth përçarjes së partisë, ose për t’u ndarë përfundimisht. Express ka mësuar se ky takim...

Në tubimin ku Kurti shpalos platformën e tij, nuk marrin pjesë grupi anti-Kurti

më 1.2018 - Lajmi.net

Ka nisur tubimi i Vetëvendosjes, në të cilin kandidati i vetëm për kryetar të kësaj partie Albin Kurti do të shpalosë platformën e tij. Në këtë tubim i cili po mbahet në ‘Sallën e Kuqe’, të Pallatit të...

Nga 32 deputet, vetëm 16 prej tyre morën pjesë në tubimin e Kurtit

më 1.2018 - Almakos

Kandidati për kryetar të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti,  ka prezantuar platformën para anëtareve e aktivistëve të kësaj partie. Ndër të tjera, Kurti ka theksuar se si çështje që do trajtohet me shumë...

Kjo është platforma e Kurtit, kandidatit të vetëm për kryetar të VV-së

më 1.2018 - Sovrani

Kandidati i vetëm për kryetar të Vetëvendosjes, Albin Kurti sot ka prezantuar platformën e tij me të cilën kandidon. Ndonëse në tubimin e thirrur nga ai, munguan 17 deputetë të Vetëvendosjes, kjo nuk e...

Katër pikat që do ta përcjellin Vetëvendosjen nën udhëheqjen e Albin Kurtit

më 1.2018 - Insajderi

Lëvizja Vetëvendosje, përmes një njoftimi në llogarinë e saj në Facebook, ka njoftuar për katër pikshin që do ta përcjellë këtë parti nëse kandidati i vetëm për kryetar të VV-së, Albin Kurti arrin të bëhet...

Lista e deputetëve të VV’së që nuk morën pjesë në prezantimin e platformës së Kurtit

më 1.2018 - Gazeta Fjala

Albin Kurti prezantoi sot platformën e kandidaturës për kryetar të Lëvizjes Vetëvendosje. Duke qenë se partia në këto kohë është e përçarë thellësisht dhe aktivitetin e partisë e kanë karakterizuar shumë...

Militantët brohorasin parreshtur ‘Albin Kurti’

më 1.2018 - Almakos

Kandidati i vetëm për postin e kryetarit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti gjatë ditës se sotme paraqiti platformën e tij për kryetar të Lëvizjes. Më shumë se tre minuta simpatizantët e Albin Kurtit,...

Albin Kurti: më vjen keq që s’kam kundërkandidat, me Ymerin do të konsultohem siç bënte ai me mua

më 1.2018 - Te Sheshi

Kandidati i vetëm për postin e kryetarit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti në paraqitjen e platformës së tij para anëtarëve të kësaj partie, e ka falënderuar ish-kryetarin Visar Ymeri për kontributin...

Shpend Ahmeti jep dorëheqje nga VV javën e ardhshme?

më 1.2018 - Gazeta Fjala

Kryesia e Lëvizjes Vetëvendosje do të takohet me Grupin Parlamentar të partisë të hënën për të kërkuar zgjidhje rreth përçarjes së partisë, ose për t’u ndarë përfundimisht. Gazeta Express ka mësuar se...

Militantët e VV-së brohorasin fort “Albin, Albin”

më 1.2018 - Infokusi

Më shumë se tre minuta simpatizantët e Albin Kurtit, duartrokitën e brohoritën për të, përderisa ngjitej në skenë për paraqitjen e platformës së tij para anëtarëve të kësaj partie. Militanët e VV-së thërrisnin...

Platforma e Albin Kurtit për kryetar të Vetëvendosjes

më 1.2018 - Gazeta e re

Me fjalët “Duke besuar në shoqëri e në komb, e në qytetari, në Lëvizje e në shtet, në punë e në dije”, Albin Kurti, kandidati i vetëm për të parin e Lëvizjes Vetëvendosje, ka kërkuar besimin e anëtarëve...

Platforma e Albin Kurtit për kryetar të Vetëvendosjes

më 1.2018 - KosovaPress

Kandidati për të parin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, sot ka shpalosur platformën e tij qeverisëse në krye të LVV-së, ku ka theksuar se ka pasur dëshirë që të ketë një kundër-kandidat. Kurti ka...

Të dorëhequrit e Vetëvendosjes bojkotojnë Kurtin

më 1.2018 - Java News

Në Sallën e Kuqe në Prishtinë, janë mbledhur anëtarë e aktivistë të Lëvizjes Vetëvendosje, të cilëve pritet t’u drejtohet kandidati për kryetar të kësaj partie, Albin Kurti për të prezantuar platformën...

Kurti: Visari Ymeri është anëtar dhe deputet i Lëvizjes bashkë me neve

më 1.2018 - Infokusi

Kandidati për kryetar të Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti, njëherësh themelues, në fillim të prezantimit të platformës së tij, ka vlerësuar lartë kontributin e ish-kryetarit të Lëvizjes Visar Ymeri. Kurti...

Shpend Ahmeti jep dorëheqje nga VV javën e ardhshme, nëse marrëveshja nuk arrihet të hënën

më 1.2018 - Fol

Kryesia e Lëvizjes Vetëvendosje do të takohet me Grupin Parlamentar të partisë të hënën për të kërkuar zgjidhje rreth përçarjes së partisë, ose për t’u ndarë përfundimisht. Gazeta Express ka mësuar se...

Haxhiu: Merita më e madhe për suksesin e Lëvizjes i takon Albin Kurtit

më 1.2018 - Almakos

Anëtarja e kryesisë së Vetëvendosjes Albulena Haxhiu, ka falënderuar për kontributin e tyre në Lëvizjen Vetëvendosje ish-kryetarin e Visar Ymerin, dhe të gjithë ata, që sipas saj, ka pasur mospajtime....

Kurti: Visari Ymeri është anëtar dhe deputet i Lëvizjes bashkë me neve

më 1.2018 - Almakos

Kandidati për kryetar të Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti, njëherësh themelues, në fillim të prezantimit të platformës së tij, ka vlerësuar lartë kontributin e ish-kryetarit të Lëvizjes Visar Ymeri. Kurti...

Baba i Vetëvendosjes tallet me Visar Ymerin: Do të konsultohem me ish-Kryetarin

më 1.2018 - Gazeta Liria

Kandidati i vetëm për postin e kryetarit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti në paraqitjen e platformës së tij para anëtarëve të kësaj partie, e ka falënderuar ish-kryetarin Visar Ymeri për kontributin...

Kurti: Do të konsultohem me ish-Kryetarin

më 1.2018 - Infokusi

Kandidati i vetëm për postin e kryetarit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti në paraqitjen e platformës së tij para anëtarëve të kësaj partie, e ka falënderuar ish-kryetarin Visar Ymeri për kontributin...

Shpend Ahmeti e përcjell Albin Kurtin nga Facebook-u

më 1.2018 - Infokusi

Kreu i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka zgjedhur apo ka rastisur që me bashkëpunëtorë të tij të jetë në Tiranë, në ditën kur në Prishtinë kandidati i vetëm për kryetar të Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka paralajmëruar...

Shpend Ahmeti duhet të vendosë deri të hënën, të mbetet apo të largohet nga Vetëvendosje

më 1.2018 - Bota Press

Botapress, 13 janar – Kryesia e Lëvizjes Vetëvendosje do të takohet me Grupin Parlamentar të partisë të hënën për të kërkuar zgjidhje rreth përçarjes së partisë, ose për t’u ndarë përfundimisht. Gazeta...

Haxhiu: Merita më e madhe për suksesin e Lëvizjes i takon njeriut më të votuar në Kosovë

më 1.2018 - Infokusi

Anëtarja e kryesisë së Vetëvendosjes, Albulena Haxhiu, ka falënderuar për kontributin e tyre në Lëvizjen Vetëvendosje ish-kryetarin e Visar Ymeri, dhe të gjithë ata të cilët, sipas saj, kanë pasur mospajtime....

Kurti falënderon Ymerin për drejtimin e VV-së

më 1.2018 - Infokusi

Kandidati për kryetar të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti gjatë shpalosjes së platformës së tij, për kryetar të kësaj partie ka thënë kjo parti e dëshiron demokracinë në Kosovës dhe e praktikon atë brenda...

Kurti: Do të konsultohem me Visarin për interesin e VV-së

më 1.2018 - Gazeta e re

Kandidati për kryetar të Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti, njëherësh themelues i kësaj Lëvizje ka falënderuar ish-kryetarin Visar Ymeri për udhëheqjen gati tri vjeçare. Ndonëse, ish -kryetari Visar Ymeri,...

Të dorëhequrit nuk marrin pjesë në prezantimin e platformës së Kurtit

më 1.2018 - Infokusi

Në sallën e Kuqe në Prishtinë, janë mbledhur anëtarë e aktivistë të Lëvizjes Vetëvendosje, të cilëve pritet t’u drejtohet kandidati për kryetar të kësaj partie, Albin Kurti për të prezantuar platformën...

Të dorëhequrit nuk marrin pjesë në prezantimin e platformës së Kurtit

më 1.2018 - Almakos

Në sallën e Kuqe në Prishtinë, janë mbledhur anëtarë e aktivistë të Lëvizjes Vetëvendosje, të cilëve pritet t’u drejtohet kandidati për kryetar të kësaj partie, Albin Kurti për të prezantuar platformën...

Deputetët e VV-së që nuk morën pjesë në prezantimin e Kurtit

më 1.2018 - Insajderi

Albin Kurti prezantoi sot platformën e kandidaturës për kryetar të Lëvizjes Vetëvendosje. Duke qenë se partia në këto kohë është e përçarë dhe aktivitetin e partisë e kanë karakterizuar shumë edhe dorëheqjet...

Prindërit e Astrit Deharit në tubimin dëgjues të Albin Kurtit

më 1.2018 - Infokusi

Në kuadër të zgjedhjeve të brendshme në Lëvizjen Vetëvendosje, kandidati për kryetar të Lëvizjes, Albin Kurti, po prezanton platformën e tij. Pjesë e ceremonisë janë edhe prindërit e të ndjerit Astrit...

Ky kryetar i komunës po merr pjesë në takimin e Vetëvendosjes

më 1.2018 - Infokusi

Albin Kurti i ka mbledhur anëtarët e degëve dhe strukturat e Lëvizjes Vetëvendosje për të prezantuar platformën e tij. Në këtë takim po merr pjesë vetëm një kryetar komune. Kryetari i Prizrenit, Mytaher...

Albin Kurti tregon se si financohet Lëvizja Vetëvendosje

më 1.2018 - Sovrani

Albin Kurti, i cili është edhe kandidati i vetëm për kryetar të Lëvizës Vetëvendosje, ka shpalosur sot planin e tij për mandatin katër vjeçar. Në fjalimin e gjatë që ka mbajtur sot, ai ka përmendur tri...

Kurti: Do të konsultohem me Visarin për interesin e VV-së

më 1.2018 - KosovaPress

Ndonëse, ish -kryetari Visar Ymeri, nuk kishte ardhur për të dëgjuar programin e kandidatit për kryetar të LVV-së Albin Kurti, ky i fundit tha se do të bashkëpunojë me Ymerin në të mirë të Lëvizjes. “Dua...

Lista e deputetëve të VV’së që nuk morën pjesë në prezantimin e platformës së Kurtit

më 1.2018 - Gazeta Monitor

Albin Kurti prezantoi sot platformën e kandidaturës për kryetar të Lëvizjes Vetëvendosje. Duke qenë se partia në këto kohë është e përçarë thellësisht dhe aktivitetin e partisë e kanë karakterizuar shumë...

Prindërit e Astrit Deharit në tubimin dëgjues të Albin Kurtit

më 1.2018 - AlbPortali

Loading... Në kuadër të zgjedhjeve të brendshme në Lëvizjen Vetëvendosje, kandidati për kryetar të Lëvizjes, Albin Kurti, po prezanton platformën e tij. Pjesë e ceremonisë janë edhe prindërit e të ndjerit...

Prindërit e Astrit Deharit në tubimin dëgjues të Albin Kurtit

më 1.2018 - Fakti Ditor

Në kuadër të zgjedhjeve të brendshme në Lëvizjen Vetëvendosje, kandidati për kryetar të Lëvizjes, Albin Kurti, po prezanton platformën e tij. Pjesë e ceremonisë janë edhe prindërit e të ndjerit Astrit...

Ahmeti e Çaushi e ndjekin nga Facebook-u platformën e Kurtit

më 1.2018 - Insajderi

Kreu i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka zgjedhur apo ka rastisur që me bashkëpunëtorë të tij të jetë në Tiranë, në ditën kur në Prishtinë kandidati i vetëm për kryetar të Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka paralajmëruar...

Militantët e VV-së brohorasin fort “Albin, Albin”

më 1.2018 - Gazeta Monitor

Më shumë se tre minuta simpatizantët e Albin Kurtit, duartrokitën e brohoritën për të, përderisa ngjitej në skenë për paraqitjen e platformës së tij para anëtarëve të kësaj partie. Militanët e VV-së thërrisnin...

Albulena Haxhiu lartëson Albin Kurtin: Ai është aktivist model

më 1.2018 - Insajderi

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu e cila muaj më parë kishte dhënë dorëheqje nga postet në këtë parti, e më pas ishte kthyer përsëri ka mbajtur fjalim në prezantimin e Albin Kurtit, për...

Tri burimet nga financohet Vetëvendosja sipas Albin Kurtit

më 1.2018 - Insajderi

Albin Kurti, i cili është edhe kandidati i vetëm për kryetar të Lëvizës Vetëvendosje, ka shpalosur sot planin e tij për mandatin katër vjeçar. Në fjalimin e gjatë që ka mbajtur sot, ai ka përmendur tri...

Haxhiu: Merita më e madhe për suksesin e Lëvizjes i takon njeriut më të votuar në Kosovë

më 1.2018 - Gazeta Liria

Anëtarja e kryesisë së Vetëvendosjes, Albulena Haxhiu, ka falënderuar për kontributin e tyre në Lëvizjen Vetëvendosje ish-kryetarin e Visar Ymeri, dhe të gjithë ata të cilët, sipas saj, kanë pasur mospajtime....

Dy kryetarët e komunave që nuk morën pjesë në prezantimin e Albin Kurtit

më 1.2018 - Insajderi

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka ishte i vetmi nga tre kryetarët e komunave nga Lëvizja Vetëvendosje, që morën pjesë në prezantimin e programit të Albin Kurtit si kandidat për kryetar të...

Haxhiu: Merita më e madhe për suksesin e Lëvizjes i takon njeriut më të votuar në Kosovë

më 1.2018 - Gazeta e re

Anëtarja e kryesisë së Vetëvendosjes Albulena Haxhiu, ka falënderuar për kontributin e tyre në Lëvizjen Vetëvendosje ish-kryetarin e Visar Ymerin, dhe të gjithë ata që sipas saj ka pasur mospajtime. Tha...

Kurti shpreh keqardhje që nuk ka kundërkandidat – flet edhe për Ymerin

më 1.2018 - Insajderi

Kandidati i vetëm për kryetar të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka shpalosur sot planin e tij për mandatin katër vjeçar si kryetar i këtij subjekti politik. Ka thënë se do të dëshironte të kishte kundërkandidat...

Kurti: Visari është anëtar dhe deputet i Lëvizjes bashkë me neve

më 1.2018 - Gazeta e re

Kandidati për kryetar të Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti, njëherësh themelues, në fillim të prezantimit të platformës së tij, ka vlerësuar lartë kontributin e ish-kryetarit të Lëvizjes Visar Ymeri. Kurti...

Të dorëhequrit nuk po marrin pjesë në prezantimin e platformës së Kurtit

më 1.2018 - Periskopi

Në sallën e Kuqe në Prishtinë, janë mbledhur anëtarë e aktivistë të Lëvizjes Vetëvendosje, të cilëve po u u drejtohet kandidati për kryetar të kësaj partie, Albin Kurti për të prezantuar platformën e tij....

Albin Kurti lavdëron punën e Visar Ymerit

më 1.2018 - Insajderi

Kandidati i vetëm për postin e kryetarit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti në paraqitjen e platformës së tij para anëtarëve të kësaj partie, e ka falënderuar ish-kryetarin Visar Ymeri për kontributin...

Haxhiu: Merita më e madhe për suksesin e Lëvizjes i takon njeriut më të votuar në Kosovë

më 1.2018 - Insajderi

Anëtarja e kryesisë së Vetëvendosjes, Albulena Haxhiu, ka falënderuar për kontributin e tyre në Lëvizjen Vetëvendosje ish-kryetarin e Visar Ymeri, dhe të gjithë ata të cilët, sipas saj, kanë pasur mospajtime....

Kurti: Do të vazhdojë bashkëpunimin me Visar Ymerin

më 1.2018 - Periskopi

Kandidati për kryetar të Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti, njëherësh themelues, në fillim të prezantimit të platformës së tij, ka vlerësuar lartë kontributin e ish-kryetarit të Lëvizjes Visar Ymeri. Kurti...

Ahmeti e Çaushi e ndjekin nga Facebook-u platformën e Kurtit për kryetar të VV-së

më 1.2018 - Sovrani

Kreu i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka zgjedhur apo ka rastisur që me bashkëpunëtorë të tij të jetë në Tiranë, në ditën kur në Prishtinë kandidati i vetëm për kryetar të Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka paralajmëruar...

Kurti falënderon Ymerin për drejtimin e VV-së

më 1.2018 - Sovrani

Kandidati i vetëm për postin e kryetarit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti në paraqitjen e platformës së tij para anëtarëve të kësaj partie, e ka falënderuar ish-kryetarin Visar Ymeri për kontributin...

Filloi tubimi i Lëvizjes Vetëvendosje

më 1.2018 - Sovrani

Ka nisur tubimi i Vetëvendosjes, në të cilin kandidati i vetëm për kryetar të kësaj partie Albin Kurti do të shpalosë platformën e tij. Në këtë tubim i cili po mbahet në ‘Sallën e Kuqe’, të Pallatit të...

Kurti: Visari është anëtar dhe deputet i Lëvizjes bashkë me neve

më 1.2018 - KosovaPress

Kurti tha se Ymeri vazhdon të jetë anëtar i VV-së dhe deputet i kësaj partie në Kuvendin e Kosovës. “Dua ta falënderoj Visar Ymerin për udhëheqjen e drejtimin gati tre vjeçar të Lëvizjes, për punën e kontributin...

Albin Kurti prezanton platformën, i vjen keq që s’ka kundërkandidat

më 1.2018 - Bota Press

Në kuadër të zgjedhjeve të brendshme në Lëvizjen Vetëvendosje, kandidati për kryetar të Lëvizjes, Albin Kurti ka prezantuar plaformën e re. Kurti ka thënë se nuk ndihet mirë që nuk pati kundërkandidat....

Të dorëhequrit nuk marrin pjesë në prezantimin e platformës së Kurtit

më 1.2018 - Gazeta Monitor

Në sallën e Kuqe në Prishtinë, janë mbledhur anëtarë e aktivistë të Lëvizjes Vetëvendosje, të cilëve pritet t’u drejtohet kandidati për kryetar të kësaj partie, Albin Kurti për të prezantuar platformën...

Nis tubimi i Vetëvendosjes, mungon grupi i “të rebeluarve”

më 1.2018 - Insajderi

Ka nisur tubimi i Vetëvendosjes, në të cilin kandidati i vetëm për kryetar të kësaj partie Albin Kurti do të shpalosë platformën e tij. Në këtë tubim i cili po mbahet në ‘Sallën e Kuqe’, të Pallatit të...

Haxhiu: Albin Kurti është emri më i brohoritur nga popullata shqiptare

më 1.2018 - Periskopi

Deputetja e VV-së, Albulena Haxhiu, ka shkruar se cilat rrethana e kanë karakterizuar vitin 2017. Ajo përmend rritjen e VV-së në nivel lokal dhe atë nacional, shkruan Periskopi. Më poshtë mund të ndiqni...

Të dorëhequrit nuk marrin pjesë në prezantimin e platformës së Kurtit

më 1.2018 - Gazeta e re

Në sallën e Kuqe në Prishtinë, janë mbledhur anëtarë e aktivistë të Lëvizjes Vetëvendosje, të cilëve pritet t’u drejtohet kandidati për kryetar të kësaj partie, Albin Kurti për të prezantuar platformën...

Haxhiu: Merita më e madhe për suksesin e Lëvizjes i takon njeriut më të votuar në Kosovë

më 1.2018 - KosovaPress

Tha se viti i kaluar ka qenë vit elektoral, me dy palë zgjedhje që e dyfishuan vv në nivel lokal por edhe qendror. “Merita për këto arritje mbajnë të gjithë aktivistët, deputetët, kandidatët për kryetar...

Fillon tubimi i VV’së ku Albin Kurti pritet të shpalosë platformën programore

më 1.2018 - Periskopi

Tubimi i thirrur nga Lëvizja Vetëvendosje për të shpalosur platformën kandidati për kryetar i kësaj partie Albin Kurti sapo ka filluar. Në këtë tubim shihen disa nga emrat kryesorë të VV’së si kryetari...

Të dorëhequrit nuk marrin pjesë në prezantimin e platformës së Kurtit

më 1.2018 - KosovaPress

Në sallë mungojnë  të gjithë të dorëhequrit ditë më parë nga funksionet e kësaj partie. Ndër të pranishmit përveç aktivisteve, janë Glauk Konjufc a, Albulena Haxhiu, Fatmire Kollçaku, kryetari i Prizrenit...

Në tubimin ku Kurti shpalos platformën e tij, nuk marrin pjesë grupi anti-Kurti

më 1.2018 - Bota Press

Ka nisur tubimi i Vetëvendosjes, në të cilin kandidati i vetëm për kryetar të kësaj partie Albin Kurti do të shpalosë platformën e tij. Në këtë tubim i cili po mbahet në ‘Sallën e Kuqe’, të Pallatit të...

Prindërit e Astrit Deharit në tubimin dëgjues të Albin Kurtit

më 1.2018 - Bota Press

Në kuadër të zgjedhjeve të brendshme në Lëvizjen Vetëvendosje, kandidati për kryetar të Lëvizjes, Albin Kurti, po prezanton platformën e tij. Pjesë e ceremonisë janë edhe prindërit e të ndjerit Astrit...

Kurti sot fillon – i vetëm – garën për kryetar të VV-së

më 1.2018 - Ina

Albin Kurti nuk do të garojë kundër askujt në garën për kryetar të Lëvizjes Vetëvendosje. Ai vetëm duhet të bindë anëtarët e VV-së që t’i besojnë platformës së tij të cilën do të fillojë ta shpalosë sot....

Ish lideri komunist për Vetëvendosjen: Në një parti ku gjatë zgjedhjeve nuk ka më shumë se një kandidat, aty nuk ka demokraci

më 1.2018 - Lajmi.net

Tanimë ka përfunduar afati për dorëzimin e kandidatëve për zgjedhjet e brendshme në Lëvizjen Vetëvendosje. Në këto zgjedhje kandidat i vetëm do të jetë Albin Kurti, i cili ka udhëhequr me VV-në edhe për...

Albin Kurti sot prezanton platformën e tij udhëheqëse në VV

më 1.2018 - BalkanWeb

KOSOVË- Në kuadër të zgjedhjeve të brendshme në Lëvizjen Vetëvendosje, kandidati për kryetar të Lëvizjes, Albin Kurti, sot prezanton platformën e tij. Prezantimi do të bëhet në “Sallën e Kuqe”, tek Pallati...

Albin Kurti sot prezanton platformën e tij udhëheqëse në VV

më 1.2018 - Zhurnal

Prishtinë, 13 janar - Në kuadër të zgjedhjeve të brendshme në Lëvizjën Vetëvendosje, kandidati për kryetar të Lëvizjes, Albin Kurti, sot prezanton platformën e tij. Prezantimi do të bëhet në “Sallën e...

Albin Kurti sot prezanton platformën për kryetar i Lëvizjes Vetëvendosje

më 1.2018 - Shqiptarja

Para zgjedhjeve brenda Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti kandidati për të drejtuar këtë parti pritet të prezantojnë platformën e tij drejtuese. Prezantimi do të bëhet në Sallën e Kuqe”, tek Pallati i...

“S’ka demokraci në Vetëvendosje, përderisa ka vetëm një kandidat”

më 1.2018 - GazetaBlic

Tanimë ka përfunduar afati për dorëzimin e kandidatëve për zgjedhjet e brendshme në Lëvizjen Vetëvendosje. Në këto zgjedhje kandidat i vetëm do të jetë Albin Kurti, i cili ka udhëhequr me VV-në edhe për...

Kurti sot fillon – i vetëm – garën për kryetar të VV-së

më 1.2018 - Klan Kosova

Albin Kurti nuk do të garojë kundër askujt në garën për kryetar të Lëvizjes Vetëvendosje. Ai vetëm duhet të bindë anëtarët e VV-së që t’i besojnë platformës së tij të cilën do të fillojë ta shpalosë sot....

Albin Kurti prezanton sot programin e tij

më 1.2018 - Syri

Në kuadër të zgjedhjeve të brendshme në Lëvizjën Vetëvendosje, kandidati për kryetar të Lëvizjes, Albin Kurti, sot prezanton platformën e tij. Prezantimi do të bëhet në “Sallën e Kuqe”, tek Pallati i Rinisë...

Kurti sot fillon i vetëm garën për kryetar të VV-së

më 1.2018 - GazetaBlic

Albin Kurti nuk do të garojë kundër askujt në garën për kryetar të Lëvizjes Vetëvendosje. Ai vetëm duhet të bindë anëtarët e VV-së që t’i besojnë platformës së tij të cilën do të fillojë ta shpalosë sot....

Kurti sot prezanton platformën e tij

më 1.2018 - Politiko

Në kuadër të zgjedhjeve të brendshme në Lëvizjen Vetëvendosje, kandidati për kryetar të Lëvizjes, Albin Kurti, sot prezanton platformën e tij. Prezantimi do të bëhet në “Sallën e Kuqe”, tek Pallati i Rinisë...

Albin Kurti sot prezanton platformën e tij udhëheqëse në VV

më 1.2018 - Telegrafi

Në kuadër të zgjedhjeve të brendshme në Lëvizjën Vetëvendosje, kandidati për kryetar të Lëvizjes, Albin Kurti, sot prezanton platformën e tij. Prezantimi do të bëhet në “Sallën e Kuqe”, tek Pallati i Rinisë...

Albin Kurti Sot Prezanton Platformën

më 1.2018 - Kallxo

Kandidati për kryetar të Vetëvendosjes sot do ta prezantojë platformën e tij. Kandidati për kryetar të Vetëvendosjes Albin Kurti sot do të tregojë se si do ta udhëheqë këtë subjekt, duke paraqitur platformën...

Albin Kurti sot prezanton platformën e tij

më 1.2018 - Albeu

Në kuadër të zgjedhjeve të brendshme në Lëvizjen Vetëvendosje, kandidati për kryetar të Lëvizjes, Albin Kurti , sot prezanton platformën e tij. Prezantimi do të bëhet në " Sallën e Kuqe", tek Pallati i...

Albin Kurti sot prezanton platformën e tij

më 1.2018 - Koha.net

Në kuadër të zgjedhjeve të brendshme në Lëvizjën Vetëvendosje, kandidati për kryetar të Lëvizjes, Albin Kurti, sot prezanton platformën e tij. Prezantimi do të bëhet në “Sallën e Kuqe”, tek Pallati i Rinisë...

Albin Kurti sot prezanton platformën

më 1.2018 - Lajmi.net

Kandidati për kryetar të Vetëvendosjes sot do ta prezantojë platformën e tij. Kandidati për kryetar të Vetëvendosjes Albin Kurti sot do të tregojë se si do ta udhëheqë këtë subjekt, duke paraqitur platformën...

Albin Kurti sot prezanton platformën e tij

më 1.2018 - RTV 21

Kurti është kandidati i vetëm për kryetar të VV-së Kandidati i vetëm për Kryetar të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti do të prezantojë platformën e tij për qeverisje sot në orën 15:00. Vetëvendosje njoftoi...

Albin Kurti para se të bëhet babë i Vetëvendosjes, sot prezanton platformën e tij

më 1.2018 - Gazeta Express

Në kuadër të zgjedhjeve të brendshme në Lëvizjen Vetëvendosje, kandidati për kryetar të Lëvizjes, Albin Kurti, sot prezanton platformën e tij. Prezantimi do të bëhet në "Sallën e Kuqe", tek Pallati i Rinisë...

Albin Kurti prezanton sot platformën e tij politike

më 1.2018 - Java News

Në kuadër të zgjedhjeve të brendshme në Lëvizjen Vetëvendosje, kandidati për kryetar të Lëvizjes, Albin Kurti prezanton platformën e tij.Prezantimi do të bëhet në “Sallën e Kuqe”, tek Pallati i Rinisë...

Albin Kurti prezanton sot programin e tij

më 1.2018 - Lajm

Në kuadër të zgjedhjeve të brendshme në Lëvizjën Vetëvendosje, kandidati për kryetar të Lëvizjes, Albin Kurti, sot prezanton platformën e tij. Prezantimi do të bëhet në “Sallën e Kuqe”, tek Pallati i Rinisë...

Albin Kurti sot prezanton platformën e tij udhëheqëse në VV

më 1.2018 - Gazeta Telegraf

Në kuadër të zgjedhjeve të brendshme në Lëvizjen Vetëvendosje, kandidati për kryetar të Lëvizjes, Albin Kurti, sot prezanton platformën e tij. Prezantimi do të bëhet në “Sallën e Kuqe”, tek Pallati i Rinisë...

“S’ka demokraci në Vetëvendosje, përderisa ka vetëm një kandidat”

më 1.2018 - Infokusi

Tanimë ka përfunduar afati për dorëzimin e kandidatëve për zgjedhjet e brendshme në Lëvizjen Vetëvendosje. Në këto zgjedhje kandidat i vetëm do të jetë Albin Kurti, i cili ka udhëhequr me VV-në edhe për...

Albin Kurti para se të bëhet babë i Vetëvendosjes, sot prezanton platformën e tij

më 1.2018 - Infokusi

Në kuadër të zgjedhjeve të brendshme në Lëvizjen Vetëvendosje, kandidati për kryetar të Lëvizjes, Albin Kurti, sot prezanton platformën e tij. Prezantimi do të bëhet në “Sallën e Kuqe”, tek Pallati i Rinisë...

Albin Kurti sot prezanton platformën e tij

më 1.2018 - Gazeta e re

Në kuadër të zgjedhjeve të brendshme në Lëvizjën Vetëvendosje, kandidati për kryetar të Lëvizjes, Albin Kurti, sot prezanton platformën e tij. Prezantimi do të bëhet në “Sallën e Kuqe”, tek Pallati i Rinisë...

Albin Kurti sot prezanton platformën e tij udhëheqëse në VV

më 1.2018 - Fol

Në kuadër të zgjedhjeve të brendshme në Lëvizjën Vetëvendosje, kandidati për kryetar të Lëvizjes, Albin Kurti, sot prezanton platformën e tij. Prezantimi do të bëhet në “Sallën e Kuqe”, tek Pallati i Rinisë...

Vllasi komenton situatën e Vetëvendosjes

më 1.2018 - Sovrani

Tanimë ka përfunduar afati për dorëzimin e kandidatëve për zgjedhjet e brendshme në Lëvizjen Vetëvendosje. Në këto zgjedhje kandidat i vetëm do të jetë Albin Kurti, i cili ka udhëhequr me VV-në edhe për...

Ish-lideri komunist komenton situatën në Vetëvendosje

më 1.2018 - Insajderi

Tanimë ka përfunduar afati për dorëzimin e kandidatëve për zgjedhjet e brendshme në Lëvizjen Vetëvendosje. Në këto zgjedhje kandidat i vetëm do të jetë Albin Kurti, i cili ka udhëhequr me VV-në edhe për...

“S’ka demokraci në Vetëvendosje, përderisa ka vetëm një kandidat”

më 1.2018 - Bota Press

Tanimë ka përfunduar afati për dorëzimin e kandidatëve për zgjedhjet e brendshme në Lëvizjen Vetëvendosje. Në këto zgjedhje kandidat i vetëm do të jetë Albin Kurti, i cili ka udhëhequr me VV-në edhe për...

Sot Albin Kurti prezanton platformën e tij

më 1.2018 - Sovrani

Në kuadër të zgjedhjeve të brendshme në Lëvizjen Vetëvendosje, kandidati për kryetar të Lëvizjes, Albin Kurti, sot prezanton platformën e tij. Prezantimi do të bëhet në “Sallën e Kuqe”, tek Pallati i Rinisë...

Albin Kurti sot prezanton platformën

më 1.2018 - Gazeta Fjala

Kandidati për kryetar të Vetëvendosjes Albin Kurti sot do të tregojë se si do ta udhëheqë këtë subjekt, duke paraqitur platformën e tij. LVV njoftoi se Kurti do të bëjë prezantimin në Sallën e Kuqe te...

Kandidati Kurti sot prezanton platformën e tij

më 1.2018 - Insajderi

Në kuadër të zgjedhjeve të brendshme në Lëvizjën Vetëvendosje, kandidati për kryetar të Lëvizjes, Albin Kurti, sot prezanton platformën e tij. Prezantimi do të bëhet në “Sallën e Kuqe”, tek Pallati i Rinisë...

Albin Kurti para se të bëhet babë i Vetëvendosjes, sot prezanton platformën e tij

më 1.2018 - Bota Press

Botapress, 13 janar- Në kuadër të zgjedhjeve të brendshme në Lëvizjen Vetëvendosje, kandidati për kryetar të Lëvizjes, Albin Kurti, sot prezanton platformën e tij. Prezantimi do të bëhet në “Sallën e Kuqe”,...

Nga “anatemimi” deri te “hyjnizimi” i Molliqajt

më 1.2018 - Zhurnal

Flamur Kuçi Lajm i lidhur "Çka po dojm, na po bajmë" Euforia dhe vetëkënaqësia i dëmtojnë proceset demokratike Po vijnë plehrat radioaktive të Europës, gati për luftë! Përçarjet te Lëvizja BESA dhe katarzi...

Albin Kurti nesër shpalos platformën e tij si kandidati i vetëm për kryetar të VV-së

më 1.2018 - Telegrafi

Kandidati i vetëm për kryetar të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti nesër do të shpalosë platformën e tij për kryetar. Kurti prezantimin e kësaj platforme do ta bëjë në “Sallën e Kuqe” në Pallatin e Rinisë...

Albin Kurti nesër shpalosë platformën e tij si kandidati i vetëm për kryetar të VV-së

më 1.2018 - Telegrafi

Kandidati i vetëm për kryetar të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti nesër do të shpalosë platformën e tij për kryetar. Kurti prezantimin e kësaj platforme do ta bëjë në “Sallën e Kuqe” në Pallatin e Rinisë...

‘Të rebeluarit’ e Vetëvendosjes ka gjasë të zbuten

më 1.2018 - GazetaBlic

Tash e një kohë Vetëvendosja po ballafaqohet me disa probleme, ku si pasojë e këtyre problemeve kanë dhënë dorëheqje nga postet të cilat i mbanin në këtë parti këto figura politike: Aida Dërguti, Visar...

Albin Kurti nesër shpalos platformën e tij si kandidati i vetëm për kryetar të VV

më 1.2018 - Albeu

Kandidati i vetëm për kryetar të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti nesër do të shpalosë platformën e tij për kryetar . Kurti prezantimin e kësaj platforme do ta bëjë në “Sallën e Kuqe” në Pallatin e Rinisë...

Nga “anatemimi” deri te “hyjnizimi” i Molliqajt

më 1.2018 - Zhurnal

Flamur Kuçi Flamur Kuçi Se do të vie koha që shoqëria “demokratike” kosovare, do ta cilësojë dikë brenda Vetëvendosjes si liberal, si të shtypur e të linçuar, këtë nuk do ta besonte as optimisti më sy-mbullur....

Përplasjet / “Dardan Molliqaj ishte kundër kandidimit të Kurtit për kryetar”

më 1.2018 - Opinion

Xhelal Sveçla nga Lëvizja Vetëvendosje ka thënë që Dardan Molliqaj ka tentuar që t’ia pamundësojë kandidimin për kryetar të Vetëvendosjes Albin Kurtit. Në një intervistë në Info Magazine të Klan Kosovës,...

Dorëheqjet, Trysni mbi Albin Kurtin

më 1.2018 - Kallxo

Vala e dorëheqjeve në Lëvizjen Vetëvendosje, besohet se nuk është spontane, por pasojë e pakënaqësive të akumuluara në këtë subjekt politik. Me 32 ulëse në Kuvendin e Kosovës, Vetëvendosje aktualisht është...

‘Molliqaj ka dashur ta bllokojë kandidaturën e Kurtit përmes shantazheve’

më 1.2018 - GazetaBlic

Xhelal Sveçla nga Lëvizja Vetëvendosje ka thënë që Dardan Molliqaj ka tentuar që t’ia pamundësojë kandidimin për kryetar të Vetëvendosjes Albin Kurtit. Në një intervistë në Info Magazine të Klan Kosovës,...

Sveçla: Molliqaj ka dashur ta bllokojë kandidaturën e Kurtit përmes shantazheve

më 1.2018 - Telegrafi

Xhelal Sveçla nga Lëvizja Vetëvendosje ka thënë që Dardan Molliqaj ka tentuar që t’ia pamundësojë kandidimin për kryetar të Vetëvendosjes Albin Kurtit. Në një intervistë në Info Magazine të Klan Kosovës,...

Dardan Molliqaj e ka shkaktuar problemin në Vetëvendosje

më 1.2018 - Lajmi.net

Xhelal Sveçla ka thënë në Info Magazine të Klan Kosovës se problemin në Lëvizjen Vetëvendosje e ka shkaktuar Dardan Molliqaj, ish-sekretari Organizativ i Vetëvendosjes. Sipas Sveçlës Molliqaj dhe mospajtimet...

Sveçla: Molliqaj ka dashur ta bllokojë kandidaturën e Kurtit përmes shantazheve

më 1.2018 - Lajmi.net

Xhelal Sveçla nga Lëvizja Vetëvendosje ka thënë që Dardan Molliqaj ka tentuar që t’ia pamundësojë kandidimin për kryetar të Vetëvendosjes Albin Kurtit. Në një intervistë në Info Magazine të Klan Kosovës,...

Xhelal Sveçla: As Albin Kurti nuk është i pazëvendësueshëm

më 1.2018 - Klan Kosova

Deputeti i Vetëvendosjes, Xhelal Sveçla, ka thënë në Info Magazine të Klan Kosovës se Lëvizja është e sigurt dhe s’mund të ndahet. Ai ka shtuar se Vetëvendosjes funksionon përkundër dorëheqjeve të fundit...

Sveçla tregon përse s’i doli Kurtit asnjë kundër-kandidat

më 1.2018 - Klan Kosova

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Xhelal Sveçla, ka pohuar se mungesa e një kundër-kandidati për kryetar të Lëvizjes Vetëvendosje mund të ketë qenë shkak i mungesës së besimit apo vetëbesimit se ata mund...

Dardan Molliqaj e ka shkaktuar problemin në Vetëvendosje, thotë Sveçla

më 1.2018 - Zhurnal

Xhelal Sveçla ka thënë në Info Magazine të Klan Kosovës se problemin në Lëvizjen Vetëvendosje e ka shkaktuar Dardan Molliqaj, ish-sekretari Organizativ i Vetëvendosjes. Sipas Sveçlës Molliqaj dhe mospajtimet...

Sveçla: Molliqaj ka dashur ta bllokojë kandidaturën e Kurtit përmes shantazheve

më 1.2018 - Gazeta Express

Xhelal Sveçla nga Lëvizja Vetëvendosje ka thënë që Dardan Molliqaj ka tentuar që t’ia pamundësojë kandidimin për kryetar të Vetëvendosjes Albin Kurtit. Në një intervistë në Info Magazine të Klan Kosovës,...

‘Të rebeluarit’ e Vetëvendosjes ka gjasë të zbuten

më 1.2018 - Infokusi

Tash e një kohë Vetëvendosja po ballafaqohet me disa probleme, ku si pasojë e këtyre problemeve kanë dhënë dorëheqje nga postet të cilat i mbanin në këtë parti këto figura politike: Aida Dërguti, Visar...

Seçla tregon përse s’i doli Kurtit asnjë kundër-kandidat

më 1.2018 - Klan Kosova

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Xhelal Sveçla, ka pohuar se mungesa e një kundër-kandidati për kryetar të Lëvizjes Vetëvendosje mund të ketë qenë shkak i mungesës së besimit apo vetëbesimit se ata mund...

Dardan Molliqaj e ka shkaktuar problemin në Vetëvendosje, thotë Sveçla

më 1.2018 - Klan Kosova

Xhelal Sveçla ka thënë në Info Magazine të Klan Kosovës se problemin në Lëvizjen Vetëvendosje e ka shkaktuar Dardan Molliqaj, ish-sekretari Organizativ i Vetëvendosjes. Sipas Sveçlës Molliqaj dhe mospajtimet...

Albin Kurti nesër prezanton platformën për kryetar të VV-së

më 1.2018 - AlbPortali

Kandidati i vetëm për Kryetar të Lëvizjes Vetëvendosje ,Albin Kurti do të prezantojë platformën e tij për qeverisje nesër në orën 15. Loading... LVV njoftoi se Kurti do të bëjë prezantimin në Sallën e...

Albin Kurti nesër prezanton platformën për kryetar të VV-së

më 1.2018 - Fakti Ditor

Kandidati i vetëm për Kryetar të Lëvizjes Vetëvendosje ,Albin Kurti do të prezantojë platformën e tij për qeverisje nesër në orën 15. LVV njoftoi se Kurti do të bëjë prezantimin në Sallën e Kuqe te Pallati...

Deputeti i VV-së: As Albin Kurti nuk është i pazëvendësueshëm

më 1.2018 - GazetaBlic

Deputeti i Vetëvendosjes, Xhelal Sveçla, ka thënë në Info Magazine të Klan Kosovës se Lëvizja është e sigurt dhe s’mund të ndahet. Ai ka shtuar se Vetëvendosjes funksionon përkundër dorëheqjeve të fundit...

E thotë Sveçla, ja kush e nisi ‘luftën’ në Vetëvendosje

më 1.2018 - GazetaBlic

Xhelal Sveçla ka thënë në Info Magazine të Klan Kosovës se problemin në Lëvizjen Vetëvendosje e ka shkaktuar Dardan Molliqaj, ish-sekretari Organizativ i Vetëvendosjes. Sipas Sveçlës Molliqaj dhe mospajtimet...

Seçla tregon përse s’i doli Kurtit asnjë kundër-kandidat

më 1.2018 - GazetaBlic

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Xhelal Sveçla, ka pohuar se mungesa e një kundër-kandidati për kryetar të Lëvizjes Vetëvendosje mund të ketë qenë shkak i mungesës së besimit apo vetëbesimit se ata mund...

Dorëheqjet, trysni mbi Albin Kurtin

më 1.2018 - Lajmi.net

Vala e dorëheqjeve në Lëvizjen Vetëvendosje, besohet se nuk është spontane, por pasojë e pakënaqësive të akumuluara në këtë subjekt politik. Me 32 ulëse në Kuvendin e Kosovës, Vetëvendosje aktualisht është...

Dorëheqjet, trysni mbi Albin Kurtin

më 1.2018 - Portalb

Vala e dorëheqjeve në Lëvizjen Vetëvendosje, besohet se nuk është spontane, por pasojë e pakënaqësive të akumuluara në këtë subjekt politik. Me 32 ulëse në Kuvendin e Kosovës, Vetëvendosje aktualisht është...

Dorëheqjet, trysni mbi Albin Kurtin!

më 1.2018 - Telegrafi

Vala e dorëheqjeve në Lëvizjen Vetëvendosje, besohet se nuk është spontane, por pasojë e pakënaqësive të akumuluara në këtë subjekt politik. Me 32 ulëse në Kuvendin e Kosovës, Vetëvendosje aktualisht është...

Çarja e Vetëvendosje-s: edhe i ndjeri Astrit Dehari “futet në lojë”

më 1.2018 - Te Sheshi

Nga Blendi Gashi Edhe i ndjeri Astrit Dehari, ish-aktivisti i vdekur në burg, është shndërruar në “aktor me rol” në përçarjen e Vetëvendosjes. Nga kjo parti, tashmë ka nisur dhe përplasjet mbi atë nëse...

Dorëheqjet trysni mbi Albin Kurtin

më 1.2018 - Politiko

Me 32 ulëse në Kuvendin e Kosovës, Vetëvendosje aktualisht është subjekti më i madh opozitar. Viteve të fundit, Vetëvendosje ishte subjekti më i zëshëm në Kuvend dhe në disa raste edhe më me ndikim, pavarësisht...

ANALIZA: Dorëheqjet në Vetëvendosje, trysni mbi Albin Kurtin

më 1.2018 - Gazeta Tema

Vala e dorëheqjeve në Lëvizjen Vetëvendosje, besohet se nuk është spontane, por pasojë e pakënaqësive të akumuluara në këtë subjekt politik. Me 32 ulëse në Kuvendin e Kosovës, Vetëvendosje aktualisht është...

Sveçla: Molliqaj ka dashur ta bllokojë kandidaturën e Kurtit përmes shantazheve

më 1.2018 - Infokusi

Xhelal Sveçla nga Lëvizja Vetëvendosje ka thënë që Dardan Molliqaj ka tentuar që t’ia pamundësojë kandidimin për kryetar të Vetëvendosjes Albin Kurtit. Në një intervistë në Info Magazine të Klan Kosovës,...

Sveçla: Molliqaj ka dashur ta bllokojë kandidaturën e Kurtit përmes shantazheve

më 1.2018 - Infokusi

Xhelal Sveçla nga Lëvizja Vetëvendosje ka thënë që Dardan Molliqaj ka tentuar që t’ia pamundësojë kandidimin për kryetar të Vetëvendosjes Albin Kurtit. Në një intervistë në Info Magazine të Klan Kosovës,...

Sveçla: Molliqaj ka dashur ta bllokojë kandidaturën e Kurtit përmes shantazheve

më 1.2018 - Almakos

Xhelal Sveçla nga Lëvizja Vetëvendosje ka thënë që Dardan Molliqaj ka tentuar që t’ia pamundësojë kandidimin për kryetar të Vetëvendosjes Albin Kurtit. Në një intervistë në Info Magazine të Klan Kosovës,...

Dorëheqjet, trysni mbi Albin Kurtin

më 1.2018 - GazetaBlic

Vala e dorëheqjeve në Lëvizjen Vetëvendosje, besohet se nuk është spontane, por pasojë e pakënaqësive të akumuluara në këtë subjekt politik. Me 32 ulëse në Kuvendin e Kosovës, Vetëvendosje aktualisht është...

Dorëheqjet, trysni mbi Albin Kurtin

më 1.2018 - Koha.net

Vala e dorëheqjeve në Lëvizjen Vetëvendosje, besohet se nuk është spontane, por pasojë e pakënaqësive të akumuluara në këtë subjekt politik. Me 32 ulëse në Kuvendin e Kosovës, Vetëvendosje aktualisht është...

E thotë Sveçla, ja kush e nisi ‘luftën’ në Vetëvendosje

më 1.2018 - Infokusi

Xhelal Sveçla ka thënë në Info Magazine të Klan Kosovës se problemin në Lëvizjen Vetëvendosje e ka shkaktuar Dardan Molliqaj, ish-sekretari Organizativ i Vetëvendosjes. Sipas Sveçlës Molliqaj dhe mospajtimet...

Xhelal Sveçla: As Albin Kurti nuk është i pazëvendësueshëm

më 1.2018 - Infokusi

Deputeti i Vetëvendosjes, Xhelal Sveçla, ka thënë në Info Magazine të Klan Kosovës se Lëvizja është e sigurt dhe s’mund të ndahet. Ai ka shtuar se Vetëvendosjes funksionon përkundër dorëheqjeve të fundit...

Seçla tregon përse s’i doli Kurtit asnjë kundër-kandidat

më 1.2018 - Infokusi

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Xhelal Sveçla, ka pohuar se mungesa e një kundër-kandidati për kryetar të Lëvizjes Vetëvendosje mund të ketë qenë shkak i mungesës së besimit apo vetëbesimit se ata mund...

Dorëheqjet, trysni mbi Albin Kurtin

më 1.2018 - Infokusi

Vala e dorëheqjeve në Lëvizjen Vetëvendosje, besohet se nuk është spontane, por pasojë e pakënaqësive të akumuluara në këtë subjekt politik. Me 32 ulëse në Kuvendin e Kosovës, Vetëvendosje aktualisht është...

Dorëheqjet trysni mbi Albin Kurtin

më 1.2018 - Evropa e Lirë

Vala e dorëheqjeve në Lëvizjen Vetëvendosje, besohet se nuk është spontane, por pasojë e pakënaqësive të akumuluara në këtë subjekt politik. Me 32 ulëse në Kuvend, Vetëvendosje aktualisht është subjekti...

Albin Kurti Prezanton Platformën për Kryetar Partie

më 1.2018 - Kallxo

Kandidati i Vetëm për Kryetar të Lëvizjes Vetëvendosje ,Albin Kurti do të prezantojë platformën e tij për qeverisje nesër në orën 15. LVV njoftoi se Kurti do të bëjë prezantimin në Sallën e Kuqe te Pallati...

Albin Kurti prezanton platformën për kryetar partie

më 1.2018 - RTV 21

Prezantimi do të bëhet në Sallën e Kuqe te Pallati i Rinisë në Prishtinë Kandidati i Vetëm për Kryetar të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti do të prezantojë platformën e tij për qeverisje nesër në orën...

Sveçla: Molliqaj ka dashur ta bllokojë kandidaturën e Kurtit përmes shantazheve

më 1.2018 - Fol

Xhelal Sveçla nga Lëvizja Vetëvendosje ka thënë që Dardan Molliqaj ka tentuar që t’ia pamundësojë kandidimin për kryetar të Vetëvendosjes Albin Kurtit. Në një intervistë në Info Magazine të Klan Kosovës,...

Albin Kurti nesër prezanton platformën për kryetar të VV-së

më 1.2018 - Medial

Kandidati i vetëm për Kryetar të Lëvizjes Vetëvendosje ,Albin Kurti do të prezantojë platformën e tij për qeverisje nesër në orën 15. LVV njoftoi se Kurti do të bëjë prezantimin në Sallën e Kuqe te Pallati...

Dardan Molliqaj e largon emrin e Albulena Haxhiut pasi që ajo e quajti shpifëse deklaraten e tij

më 1.2018 - Infokusi

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosjes, Dardan Molliqaj, dje ka përshëndetur vendimin e kryesisë së kësaj partie për takim të përbashkët me Grupin Parlamentar për të gjetur rrugëdalje nga kriza e krijuar në...

Dorëheqjet, trysni mbi Albin Kurtin

më 1.2018 - Gazeta Fjala

Vala e dorëheqjeve në Lëvizjen Vetëvendosje, besohet se nuk është spontane, por pasojë e pakënaqësive të akumuluara në këtë subjekt politik. Me 32 ulëse në Kuvendin e Kosovës, Vetëvendosje aktualisht është...

Deputeti i VV-së tregon përse Albin Kurti nuk ka kundërkandidat për kryetar të partisë

më 1.2018 - Insajderi

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Xhelal Sveçla, ka thënë se mungesa e një kundër-kandidati për kryetar të Lëvizjes Vetëvendosje mund të ketë qenë shkak i mungesës së besimit apo vetëbesimit se ata mund...

Deputeti i VV-së: As Albin Kurti nuk është i pazëvendësueshëm

më 1.2018 - Bota Press

Deputeti i Vetëvendosjes, Xhelal Sveçla, ka thënë në Info Magazine të Klan Kosovës se Lëvizja është e sigurt dhe s’mund të ndahet.Ai ka shtuar se Vetëvendosjes funksionon përkundër dorëheqjeve të fundit...

Këto janë akuzat e Xhelal Sveçlës ndaj Dardan Molliqajt

më 1.2018 - Sovrani

Xhelal Sveçla nga Lëvizja Vetëvendosje ka thënë që Dardan Molliqaj ka tentuar që t’ia pamundësojë kandidimin për kryetar të Vetëvendosjes Albin Kurtit. Në një intervistë në Info Magazine të Klan Kosovës,...

Dorëheqjet në Vetëvendosje, trysni mbi Albin Kurtin

më 1.2018 - Java News

Vala e dorëheqjeve në Lëvizjen Vetëvendosje, besohet se nuk është spontane, por pasojë e pakënaqësive të akumuluara në këtë subjekt politik. Me 32 ulëse në Kuvendin e Kosovës, Vetëvendosje aktualisht është...

Sveçla tregon përse s’i doli Kurtit asnjë kundër-kandidat

më 1.2018 - Periskopi

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Xhelal Sveçla, ka thënë se mungesa e një kundër-kandidati për kryetar të Lëvizjes Vetëvendosje mund të ketë qenë shkak i mungesës së besimit apo vetëbesimit se ata mund...

Akuzat e Xhelal Sveçles ndaj Dardan Molliqajt

më 1.2018 - Insajderi

Xhelal Sveçla nga Lëvizja Vetëvendosje ka thënë që Dardan Molliqaj ka tentuar që t’ia pamundësojë kandidimin për kryetar të Vetëvendosjes Albin Kurtit. Në një intervistë në Info Magazine të Klan Kosovës,...

Dorëheqjet, trysni mbi Albin Kurtin!

më 1.2018 - Almakos

Vala e dorëheqjeve në Lëvizjen Vetëvendosje, besohet se nuk është spontane, por pasojë e pakënaqësive të akumuluara në këtë subjekt politik. Me 32 ulëse në Kuvendin e Kosovës, Vetëvendosje aktualisht është...

Sveçla tregon përse s’i doli Kurtit asnjë kundër-kandidat

më 1.2018 - Gazeta e re

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Xhelal Sveçla, ka pohuar se mungesa e një kundër-kandidati për kryetar të Lëvizjes Vetëvendosje mund të ketë qenë shkak i mungesës së besimit apo vetëbesimit se ata mund...

Dardan Molliqaj e ka shkaktuar problemin në Vetëvendosje, thotë Sveçla

më 1.2018 - Gazeta e re

Xhelal Sveçla ka thënë në Info Magazine të Klan Kosovës se problemin në Lëvizjen Vetëvendosje e ka shkaktuar Dardan Molliqaj, ish-sekretari Organizativ i Vetëvendosjes. Sipas Sveçlës Molliqaj dhe mospajtimet...

Seçla tregon përse s’i doli Kurtit asnjë kundër-kandidat

më 1.2018 - Gazeta Monitor

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Xhelal Sveçla, ka pohuar se mungesa e një kundër-kandidati për kryetar të Lëvizjes Vetëvendosje mund të ketë qenë shkak i mungesës së besimit apo vetëbesimit se ata mund...

Deputeti i Lëvizjes pretendon se e di cili anëtar krijoi krizën në Vetëvendosje

më 1.2018 - Insajderi

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Xhelal Sveçla ka thënë se ish-sekretari Organizativ Dardan Molliqaj është burim i krizës brenda partisë. Sveçla, në një intervistë për Info Magazine të Klan Kosovës, deklaroi...

Nesër bëhet shpalosja e platformës për kryetar

më 1.2018 - Gazeta e re

Lëvizja Vetëvendosje përmes faqes zyrtare në facebook ka njoftuar për programin ku do të shpaloset platforma e kandidatit për kryetar, transmeton Gazeta e Re. Kandidati për kryetar të Lëvizjes, Albin Kurti nesër...

Dorëheqjet në Vetëvendosje, trysni mbi Albin Kurtin

më 1.2018 - Illyria

Prishtinë, 12 janar 2018 – Vala e dorëheqjeve në Lëvizjen Vetëvendosje, besohet se nuk është spontane, por pasojë e pakënaqësive të akumuluara në këtë subjekt politik. Me 32 ulëse në Kuvendin e Kosovës,...

“Dorëheqjet brenda VV-së,  trysni mbi Albin Kurtin”

më 1.2018 - Insajderi

Vala e dorëheqjeve në Lëvizjen Vetëvendosje, besohet se nuk është spontane, por pasojë e pakënaqësive të akumuluara në këtë subjekt politik. Me 32 ulëse në Kuvendin e Kosovës, Vetëvendosje aktualisht është...

Dorëheqjet, trysni mbi Albin Kurtin

më 1.2018 - Gazeta e re

Vala e dorëheqjeve në Lëvizjen Vetëvendosje, besohet se nuk është spontane, por pasojë e pakënaqësive të akumuluara në këtë subjekt politik. Me 32 ulëse në Kuvendin e Kosovës, Vetëvendosje aktualisht është...

Nuk mbarojnë sherret e anëtarëve të VV-së

më 1.2018 - Zhurnal

Prishtinë, 12 janar - Dardan Molliqaj nuk e përjashton ende mundësinë që në Vetëvendosje të tejkalohen problemet. Në deklarimin e fundit të tij publik, e vlerëson si pozitive iniciativën për takim midis...

Takimi vendimtar i Vetëvendosjes: pse gjasat për pajtim janë të vogla

më 1.2018 - Te Sheshi

Nga Blendi Gashi Deputetët e dorëhequr në Vetëvendosje, përfshirë edhe kryetarin Visar Ymeri, pritet të takohen të hënën në atë që quhet takimi i parë i përbashkët pas krizës për ta tejkaluar atë. Dy krahët...

Albin Kurti nesër prezanton platformën për kryetar të VV-së

më 1.2018 - Periskopi

Kandidati i vetëm për Kryetar të Lëvizjes Vetëvendosje ,Albin Kurti do të prezantojë platformën e tij për qeverisje nesër në orën 15. LVV njoftoi se Kurti do të bëjë prezantimin në Sallën e Kuqe te Pallati...

Selimi: Nëse jap dorëheqje nga VV, jap edhe nga posti i deputetit

më 1.2018 - Albeu

Rexhep Selimi, deputet i Vetëvendosjes, thotë se nëse ai do të vendoste të jepte dorëheqje nga pozita që ka në parti, siç kanë bërë disa fytyra të njohura të partisë, do të largohej edhe nga pozita e deputetit....

Nuk mbarojnë sherret e anëtarëve të VV-së

më 1.2018 - Java News

Dardan Molliqaj nuk e përjashton ende mundësinë që në Vetëvendosje të tejkalohen problemet. Në deklarimin e fundit të tij publik, e vlerëson si pozitive iniciativën për takim midis Kryesisë së Partisë...

Rexhep Selimi i VV: Po të jepja dorëheqje do largohesha si deputet

më 1.2018 - Java News

Rexhep Selimi, deputet i Vetëvendosjes, thotë se nëse ai do të vendoste të jepte dorëheqje nga pozita që ka në parti, siç kanë bërë disa fytyra të njohura të partisë, do të largohej edhe nga mandati i...

Flet Molliqaj: Jam i zhgënjyer ndaj Kurtit, Haxhiut e Sveçlës

më 1.2018 - Ina

Deputeti i Lëvizjes vetëvendosje, Dardan Molliqaj ka thënë se është lajm i mirë për VV, pasi do të mbahet takimi i përbashkët me Grupin Parlamentar, për të gjetur rrugëdalje nga kriza, përcjell Bota sot....

Albulena Haxhiu: Molliqaj Kushtëzoi Moskandidimin e Albin Kurtit

më 1.2018 - Kallxo

Deputetja e Vetëvendosjes , Albulena Haxhiu në emsionin Click në RTV 21, deklaroi se deputeti tjetër i këtij subjekti politik Dardan Molliqaj  e ka kushtëzuar prezencën e tij në Vetëvendosje me moskandidimin...

Takimi Vendimtar i Vetëvendosjes

më 1.2018 - Kallxo

Deputetët e dorëhequr nga pozitat e tyre në Vetëvendosje përfshirë edhe kryetarin e dorëhequr Visar Ymeri pritet të takohen të hënën në atë që quhet takimi i parë I përbashkët pas krizës. Deputetja e Vetëvendosjes...

Selimi: Nëse do të jepja dorëheqje nga VV-ja do të largohesha edhe nga pozita e deputetit

më 1.2018 - Koha.net

Rexhep Selimi, deputet i Vetëvendosjes, thotë se nëse ai do të vendoste të jepte dorëheqje nga pozita që ka në parti, siç kanë bërë disa fytyra të njohura të partisë, do të largohej edhe nga pozita e deputetit....

Rreshtohet Rexhep Selimi: Ja cilin krah e mbështet

më 1.2018 - GazetaBlic

​Rexhep Selimi, deputet i Vetëvendosjes, thotë se dorëheqjet e udhëheqësve të partisë nga pozitat e tyre brendapartiake nuk i kanë bërë mirë VV-së . Sipas tij, nëse ai do të vendoste për largim nga pozita...

Selimi: Nëse do të jepja dorëheqje nga VV, do të jepja dorëheqje edhe si deputet

më 1.2018 - Gazeta Express

​Rexhep Selimi, deputet i Vetëvendosjes, thotë se dorëheqjet e udhëheqësve të partisë nga pozitat e tyre brendapartiake nuk i kanë bërë mirë VV-së. Sipas tij, nëse ai do të vendoste për largim nga pozita...

Problemet në VV, të hënën takohen Kryesia dhe Grupi Parlamentar i partisë

më 1.2018 - Gazeta Express

Kryesia dhe Grupi Parlamentar i Vetëvendosjes të hënën do të mbajnë mbledhjen e përbashkët, ku do të diskutohet për problemet që e kanë përfshirë këtë subjekt, dhe të tentojnë të gjejnë zgjidhje për këto...

Selimi: Nëse do të jepja dorëheqje nga VV-ja do të jepja dorëheqje edhe si deputet

më 1.2018 - Koha.net

Rexhep Selimi, deputet i Vetëvendosjes, thotë se dorëheqjet e udhëheqësve të partisë nga pozitat e tyre brendapartiake nuk i kanë bërë mirë VV-së. Sipas tij, nëse ai do të vendoste për largim nga pozita...

Vazhdon përplasja virtuale e anëtarëve të VV-së

më 1.2018 - Koha.net

Dardan Molliqaj nuk e përjashton ende mundësinë që në Vetëvendosje të tejkalohen problemet. Në deklarimin e fundit të tij publik, e vlerëson si pozitive iniciativën për takim midis Kryesisë së Partisë...

S’ka qetësi në Vetëvendosje. Dy deputetë përfshihen në replika të ashpra

më 1.2018 - Standard

Në Lëvizjen Vetëvendosje nuk  ka qetësi. Së fundi janë dy deputetë të saj që kanë replikuar me njëri-tjetrin.  Albulena Haxhiu ka reaguar lidhur me deklaratën e Dardan Molliqajt, ku ky i fundit pak minuta...

Problemet në VV, të hënën takohen Kryesia dhe Grupi Parlamentar i këtij subjekti

më 1.2018 - Telegrafi

Kryesia dhe Grupi Parlamentar i Vetëvendosjes të hënë do të mbajë mbledhjen e përbashkët ku do të diskutohet për problemet që e kanë përfshirë këtë subjekt, dhe të tentojnë të gjejnë zgjidhje për këto...

Kjo është dorëheqja që e ka habitur më së shumti Haxhiun!

më 1.2018 - GazetaBlic

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu ka folur për dorëheqjet e fundit nga postet brenda partisë së figurave të rëndësishme por për disa prej tyre ka thënë se është ndjerë e befasuar. Duke...

Zhvillime të reja në Vetëvendosje: Ja kur takohen Kryesia dhe Grupi Parlamentar i këtij subjekti

më 1.2018 - GazetaBlic

Kryesia dhe Grupi Parlamentar i Vetëvendosjes të hënë do të mbajë mbledhjen e përbashkët ku do të diskutohet për problemet që e kanë përfshirë këtë subjekt, dhe të tentojnë të gjejnë zgjidhje për këto...

Problemet në VV, të hënë takohen Kryesia dhe Grupi Parlamentar i këtij subjekti

më 1.2018 - Telegrafi

Kryesia dhe Grupi Parlamentar i Vetëvendosjes të hënë do të mbajë mbledhjen e përbashkët ku do të diskutohet për problemet që e kanë përfshirë këtë subjekt, dhe të tentojnë të gjejnë zgjidhje për këto...

Problemet në VV, të hënën takohen Kryesia dhe Grupi Parlamentar i këtij subjekti

më 1.2018 - Lajmi.net

Kryesia dhe Grupi Parlamentar i Vetëvendosjes të hënë do të mbajë mbledhjen e përbashkët ku do të diskutohet për problemet që e kanë përfshirë këtë subjekt, dhe të tentojnë të gjejnë zgjidhje për këto...

Haxhiu i kundërpërgjigjet Molliqajt: Ti po shpif

më 1.2018 - Klan Kosova

Deputetja e Vetëvendosjes, Albulena Haxhiu ka reaguar lidhur me deklaratën e Dardan Molliqajt, ku ky i fundit përmes një postimi në Facebook tha se Haxhiu së bashku me Albin Kurtin e Xhelal Sveçlen nuk...

Haxhiu: Kusht për Molliqajn, moskandidimi i Kurtit

më 1.2018 - Lajmi.net

Deputetja e Vetëvendosjes , Albulena Haxhiu në emsionin Click në RTV 21, deklaroi se deputeti tjetër i këtij subjekti politik Dardan Molliqaj e ka kushtëzuar prezencën e tij në Vetëvendosje me moskandidimin...

Haxhiu: Ky është kushti i Molliqajt

më 1.2018 - GazetaBlic

Deputetja e Vetëvendosjes , Albulena Haxhiu në emsionin Click në RTV 21, deklaroi se deputeti tjetër i këtij subjekti politik Dardan Molliqaj e ka kushtëzuar prezencën e tij në Vetëvendosje me moskandidimin...

Sherret tek Vetvendosja, Albin Kurti i vetëm për kryetar, me 21 Janar votimet

më 1.2018 - Medial

Ish lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti si duket nuk do të këtë përballë asnjë kundër kandidat për të ardhur përsëri në pozitën e kreut të kësaj partie, në kuadër të një procesi parazgjedhor të përcjellë...

Mbledhja e Vetëvendosjes mbahet të hënën

më 1.2018 - RTV 21

Haxhiu: Uroj që të bëjmë përpjekjen maksimale për bashkim Kryesia e Lëvizjes Vetëvendosje,  mori vendim që të bëhet një takim i përbashkët me Grupin Parlamentar për të gjetur rrugëdalje nga kriza e krijuar...

Kurteshi: Kurti mund të dështojë të zgjidhet kryetar i VV-së

më 1.2018 - Telegrafi

Zgjedhjet e brendshme në Lëvizjen Vetëvendosje për kryetar të partisë tashmë kanë hyrë në fazën finale me vetëm Albin Kurtin kandidat për këtë post. Por fakti se Kurti është i vetmi kandidat për këtë post,...

Haxhiu: Kusht për Molliqajn, moskandidimi i Kurtit

më 1.2018 - RTV 21

Në kuadër të emisionit Click po debatohet lidhur me situatën në Vetëvendosje Deputetja e Vetëvendosjes , Albulena Haxhiu në emsionin Click në RTV 21, deklaroi se deputeti tjetër i këtij subjekti politik...

Kurteshi: Asnjëri nuk është tërhequr nga Vetëvendosje

më 1.2018 - RTV 21

Në “Click” po diskutohet rreth situatës së krijuar në Lëvizjen Vetëvendosje Ismaili Kurteshi nga Lëvizja Vetëvendosje në emisionin Click në RTV 21, deklaroi se asnjë nga ata të cilët kanë dhënë dorëheqje...

Molliqaj: Do të takohem edhe njëherë me Kurtin dhe të tjerët

më 1.2018 - Zhurnal

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Dardan Molliqaj i është gëzuar vendimit të Kryesisë së partisë për takim me Grupin Parlamentar për të gjetur rrugëdalje nga kriza në parti. Ai ka paralajmëruar se do të...

Rreshtohet Rexhep Selimi: Ja cilin krah e mbështet

më 1.2018 - Infokusi

Rexhep Selimi, deputet i Vetëvendosjes, thotë se dorëheqjet e udhëheqësve të partisë nga pozitat e tyre brendapartiake nuk i kanë bërë mirë VV-së . Sipas tij, nëse ai do të vendoste për largim nga pozita...

Zyrtarja e VV-së i kundërpërgjigjet Molliqajt!

më 1.2018 - GazetaBlic

Zyrtarja e Lëvizjes “Vetëvendosje”nga Shqipëria, Dejona Mihali përmes rrrjetit të saj social Facebook ka reaguar pasi Dardan Molliqaj deklaroi se ajo votoi kundër një takimi të përbashkët të personave...

Haxhiu e Mihali e quajnë shpifje deklaratën e Molliqajt

më 1.2018 - Politiko

Deputetja e Vetëvendosjes, Albulena Haxhiu dhe anëtarja e Kryesisë së Vetëvendosjes, Dejona Mihali i janë kundërpërgjigjur deputetit të Vetëvendosjes, Dardan Molliqaj, duke i quajtur shpifje deklarata...

Takimi final i Kurtit me të pakënaqurit

më 1.2018 - Politiko

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Dardan Molliqaj i është gëzuar vendimit të Kryesisë së partisë për takim me Grupin Parlamentar për të gjetur rrugëdalje nga kriza në parti. Ai ka paralajmëruar se do të...

Haxhiu e Mihali e quajnë shpifje deklaratën e Molliqajt

më 1.2018 - Koha.net

Deputetja e Vetëvendosjes, Albulena Haxhiu dhe anëtarja e Kryesisë së Vetëvendosjes, Dejona Mihali i janë kundërpërgjigjur deputetit të Vetëvendosjes, Dardan Molliqaj, duke i quajtur shpifje deklarata...

Rritjen e Vetëvendosjes Krasniqi ia atribuon Ymerit e Molliqajt

më 1.2018 - Koha.net

Pjesën më të madhe të rritjes së “Vetëvendosjes!”, ish-deputeti nga kjo parti, Florin Krasniqi ia atribuon Visar Ymerit e Dardan Molliqajt. “Mirë që ka dalë Albini në terren, kam dal edhe unë, por fitorja...

Kjo është dorëheqja që e ka habitur më së shumti Haxhiun!

më 1.2018 - Infokusi

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu ka folur për dorëheqjet e fundit nga postet brenda partisë së figurave të rëndësishme por për disa prej tyre ka thënë se është ndjerë e befasuar. Duke...

Zhvillime të reja në Vetëvendosje: Ja kur takohen Kryesia dhe Grupi Parlamentar i këtij subjekti

më 1.2018 - Infokusi

Kryesia dhe Grupi Parlamentar i Vetëvendosjes të hënë do të mbajë mbledhjen e përbashkët ku do të diskutohet për problemet që e kanë përfshirë këtë subjekt, dhe të tentojnë të gjejnë zgjidhje për këto...

Nga “anatemimi” deri te “hyjnizimi” i Molliqajt

më 1.2018 - Infokusi

Shkruan: Flamur Kuçi Se do të vie koha që shoqëria “demokratike” kosovare, do ta cilësojë dikë brenda Vetëvendosjes si liberal, si të shtypur e të linçuar, këtë nuk do ta besonte as optimisti më sy-mbullur....

Molliqaj: Do të Takohemi për të Gjetur Rrugëdalje nga Kriza

më 1.2018 - Kallxo

Deputeti nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Dardan Molliqaj, ka paralajmëruar mbajtjen e një takimi mes zyrtarëve të mbetur dhe atyre të dorëhequr të VV-së për të gjetur një rrugëdalje nga kriza në të...

Dejona Mihali Përgënjeshtron Dardan Molliqajn

më 1.2018 - Kallxo

Anëtarja e Kryesisë së Lëvizjes Vetëvendosje, Dejona Mihali, ka reaguar ndaj një postimi të deputetit të Kuvendit të Kosovës nga radhët e VV-së, Dardan Molliqaj. Ky i fundit e ka quajtur lajm shumë të...

Haxhiu: Ky është kushti i Molliqajt

më 1.2018 - Infokusi

Deputetja e Vetëvendosjes , Albulena Haxhiu në emsionin Click në RTV 21, deklaroi se deputeti tjetër i këtij subjekti politik Dardan Molliqaj e ka kushtëzuar prezencën e tij në Vetëvendosje me moskandidimin...

“Figura e Kurtit është e pazëvendësueshme”

më 1.2018 - GazetaBlic

Ish-deputeti i Vetëvendosjes, Florin Krasniqi, pas një bisede me Albin Kurtin, kandidatin e vetëm për kryetar të VV-së, në një intervistë për Rubikon tha se nuk sheh problem esencial brenda partisë, çka...

Haxhiu- Molliqajt: Kjo është shpifje!

më 1.2018 - RTV 21

Pas deklaratave të Molliqajt, reagon Haxhiu Pas deklaratës së deputetit të Vetëvendosjes, Dardan Molliqaj,  i cili përshëndeti vendimin e kryesisë së kësaj partie për takim të përbashkët me Grupin Parlamentar,...

Për Krasniqin, figura e Kurtit është e pazëvendësueshme

më 1.2018 - Koha.net

Ish-deputeti i Vetëvendosjes, Florin Krasniqi, pas një bisede me Albin Kurtin, kandidatin e vetëm për kryetar të VV-së, në një intervistë për Rubikon tha se nuk sheh problem esencial brenda partisë, çka...

Albulena Haxhiu, Dardan Molliqajt: Ajo që po thoni ju është shpifje

më 1.2018 - Telegrafi

Deputetja e VV-së, Albulena Haxhiu ka reaguar lidhur me deklaratën e Dardan Molliqaj, ku ky i fundit pak minuta më parë përmes një postimi në Facebook tha se Haxhiu së bashku me Albin Kurtin e Xhelal Sveçlen...

Dejona Mihaili: Nuk kam votuar kundër, Dardan Molliqaj ka mundur të më thërras në telefon

më 1.2018 - Lajmi.net

Anëtarja e lëvizjes Vetëvendosje, Dejona Mihaili, i është përgjigjur ish-sekretarit të lëvizjes Vetëvendosje, Dardan Molliqaj, i cili e kishte përmendur atë se kishte votuar kundër vendimit që Grupi parlamentar...

Albulena Haxhiu e thellon ndarjen në VV, thotë se Dardan Molliqaj po shpifë

më 1.2018 - Lajmi.net

Albulena Haxhiu i ka reaguar Dardan Molliqajt, i cili tha se ndihem tepër i zhgënjyer që deputetët të cilët janë edhe anëtarë kryesie, Albin Kurti, Albulena Haxhiu dhe Xhelal Sveçla abstenuan dhe nuk votuan...

Haxhiu i përgjigjet Molliqajt: Ajo që po thoni ju është shpifje

më 1.2018 - Gazeta Express

Deputetja e VV-së, Albulena Haxhiu ka reaguar lidhur me deklaratën e Dardan Molliqaj, ku ky i fundit pak minuta më parë përmes një postimi në Facebook tha se Haxhiu së bashku me Albin Kurtin e Xhelal...

Molliqaj optimist se VV-ja do të dalë nga kriza

më 1.2018 - RTV 21

Sipas tij, lajm shumë i mirë për Lëvizjen vendimi i djeshëm i Kryesisë së Lëvizjes Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosjes, Dardan Molliqaj, ka përshëndetur vendimin e kryesisë së kësaj partie për takim të përbashkët...

Haxhiu i reagon ashpër Molliqajt, ja si i quan deklaratat e tij

më 1.2018 - GazetaBlic

Pas deklaratës së Dardan Molliqajt, i cili ka thënë që ndihet keq që deputetja Albulena Haxhiu ka abstenuar dhe nuk ka votuar pro iniciativës që të mbahet një takim i përbashkët mes kryesisë dhe grupit...

Selimi: Nuk kam ndërmend të jap dorëheqje nga Lëvizja Vetëvendosje

më 1.2018 - Insajderi

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi ka thënë se as që e ka ndërmend të jap dorëheqje nga Lëvizja Vetëvendosje. “Unë as që kam ndërmend të jap dorëheqje nga Lëvizja në të cilën jam, sepse ne...

Selimi: Po të dorëhiqesha nga VV, do ta lija edhe postin e deputetit

më 1.2018 - Periskopi

Rexhep Selimi, deputet i Vetëvendosjes, thotë se nëse ai do të vendoste të jepte dorëheqje nga pozita që ka në parti, siç kanë bërë disa fytyra të njohura të partisë, do të largohej edhe nga pozita e deputetit....

Haxhiu: Kusht për Molliqajn, moskandidimi i Kurtit

më 1.2018 - Gazeta Monitor

Deputetja e Vetëvendosjes, Albulena Haxhiu në emsionin Click në RTV 21, deklaroi se deputeti tjetër i këtij subjekti politik Dardan Molliqaj e ka kushtëzuar prezencën e tij në Vetëvendosje me moskandidimin...

Haxhiu: Ky është kushti i Molliqajt

më 1.2018 - Sovrani

Deputetja e Vetëvendosjes , Albulena Haxhiu në emsionin Click në RTV 21, deklaroi se deputeti tjetër i këtij subjekti politik Dardan Molliqaj e ka kushtëzuar prezencën e tij në Vetëvendosje me moskandidimin...

“Figura e Kurtit është e pazëvendësueshme”

më 1.2018 - Infokusi

Ish-deputeti i Vetëvendosjes, Florin Krasniqi, pas një bisede me Albin Kurtin, kandidatin e vetëm për kryetar të VV-së, në një intervistë për Rubikon tha se nuk sheh problem esencial brenda partisë, çka...

Dorëheqja që ka befasuar Albulena Haxhiun

më 1.2018 - Insajderi

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu ka folur për dorëheqjet e fundit nga postet brenda partisë së figurave të rëndësishme por për disa prej tyre ka thënë se është ndjerë e befasuar. Duke...

Haxhiu thotë se dorëheqjet në VV janë të orkestruara nga dikush brenda partisë

më 1.2018 - Insajderi

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu ka folur për dorëheqjet e figurave të rëndësishme në parti nga postet e tyre,  fillimisht duke ironizuar se “letrat e të dorëhequrve të fundit” nuk i...

Haxhiu: Të hënën mbahet mbledhja e përbashkët mes Kryesisë dhe Grupit Parlamentar

më 1.2018 - Periskopi

Deputetja e Vetëvendosjes Albulena Haxhiu ka konfirmuar se mbledhja e përbashkët e Kryesisë me Grupin Parlamentar të partisë, do të mbahet të hënën. Këtë ajo e ka bërë të ditur në emisionin e drejtpërdrejtë...

Ismail Kurteshi bën thirrje për ndalje të komenteve ofenduese, tregon edhe arsyet e dorëheqjeve

më 1.2018 - Periskopi

Sekretari Organizativ i Vetëvendosjes, Ismail Kurteshi tha se zyrtarët e Vetëvendosjes që po japin dorëheqje nga funksionet drejtuese, tash po arsyetohen ndryshe nga arsyet që jepnin më parë, e që sipas...

Kurteshi: Kurti mund të mos zgjidhet kryetar edhe pse s’ka kandidat

më 1.2018 - Periskopi

Zgjedhjet e brendshme në Lëvizjen Vetëvendosje për kryetar të partisë tashmë kanë hyrë në fazën finale me vetëm Albin Kurtin kandidat për këtë post. Por fakti se Kurti është i vetmi kandidat për këtë post,...

Postimi i Molliqajt që tregon se Kurti ka vendosur për ndarjen e Vetëvendosjes

më 1.2018 - Infokusi

Ish-sekretari organizativ i Lëvizjes Vetëvendosje, Dardan Molliqaj, ka thyer më në fund heshtjen, duke komentuar rreth zhvillimeve më të fundit në partinë e tij. Ai ka vënë në pah se udhëheqësi shpirtëror...

Kurteshi tregon sesi mund të dështoj Kurti të zgjidhet kryetar

më 1.2018 - Insajderi

Zgjedhjet e brendshme në Lëvizjen Vetëvendosje për kryetar të partisë tashmë kanë hyrë në fazën finale me vetëm Albin Kurtin kandidat për këtë post. Por fakti se Kurti është i vetmi kandidat për këtë post,...

Albulena Haxhiu, Dardan Molliqajt: Ajo që po thoni ju është shpifje

më 1.2018 - Almakos

Deputetja e VV-së, Albulena Haxhiu ka reaguar lidhur me deklaratën e Dardan Molliqaj, ku ky i fundit pak minuta më parë përmes një postimi në Facebook tha se Haxhiu së bashku me Albin Kurtin e Xhelal Sveçlen...

Haxhiu e Mihali e quajnë shpifje deklaratën e Molliqajt

më 1.2018 - Gazeta Fjala

Deputetja e Vetëvendosjes, Albulena Haxhiu dhe anëtarja e Kryesisë së Vetëvendosjes, Dejona Mihali i janë kundërpërgjigjur deputetit të Vetëvendosjes, Dardan Molliqaj, duke i quajtur shpifje deklarata...

Molliqaj deklaroi se Dejona Mihali votoi kundër, mirëpo ja çfarë pretendon ajo!

më 1.2018 - Sovrani

Zyrtarja e Lëvizjes “Vetëvendosje”nga Shqipëria, Dejona Mihali ka reaguar  pasi Dardan Molliqaj deklaroi se ajo votoi kundër një takimi të përbashkët të personave që dhanë dorëheqje nga strukturat e partisë...

Mihali përgënjeshtron Dardan Mollqiajn

më 1.2018 - Insajderi

Anëtarja e Kryesisë së Lëvizjes Vetëvendosje, Dejona Mihali, ka reaguar në lidhje me deklaraten e Dardan Molliqaj se ajo në mbledhjen e kryesisë ka votuar kundër një takimi të përbashkët të grupit parlamentar....

Dardan Molliqaj merr reagime të ashpra nga dy anëtaret e Kryesisë së LV-së

më 1.2018 - Periskopi

Dardan Molliqaj ka marrë reagime të ashpra nga dy anëtaret e Kryesisë, Albulena Haxhiu e Dejona Mihali, pas një statusi të tij, ku shprehet i zhgënjyer pse, sipas tij, Haxhiu ka abstenuar e Mihali ka votuar...

Florin Krasniqi: Ata që e fyen Visar Ymerin, janë armiq të Albin Kurtit

më 1.2018 - Periskopi

Ish deputeti i Vetëvendosjes Florin Krasniqi ka folur për gjendjen e krijuar në Vetëvendosje me besimin se problemet janë të zgjidhshme. Krasniqi ka folur edhe për Albin Kurtin e Visar Ymerin. Ai ka thënë...

Molliqaj: Do të takohem edhe njëherë me Kurtin dhe të tjerët

më 1.2018 - Gazeta Fjala

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Dardan Molliqaj i është gëzuar vendimit të Kryesisë së partisë për takim me Grupin Parlamentar për të gjetur rrugëdalje nga kriza në parti. Ai ka paralajmëruar se do të...

Molliqaj optimist se VV-ja do të dalë nga kriza

më 1.2018 - Gazeta e re

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosjes, Dardan Molliqaj, ka përshëndetur vendimin e kryesisë së kësaj partie për takim të përbashkët me Grupin Parlamentar për të gjetur rrugëdalje nga kriza e krijuar në VV....

Haxhiu e quan shpifës Dardan Molliqajn

më 1.2018 - Insajderi

Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu ka reaguar në lidhje me deklaratën e Dardan Molliqajt ngase sipas tij, Haxhiu ka abstenuar për të mbajtur një takim të...

Albulena Haxhiu i kundërpërgjigjet Dardan Molliqajt

më 1.2018 - Sovrani

Deputetja e VV-së, Albulena Haxhiu ka reaguar lidhur me deklaratën e Dardan Molliqaj, ku ky i fundit pak minuta më parë përmes një postimi në Facebook tha se Haxhiu së bashku me Albin Kurtin e Xhelal Sveçlen...

Postimi i Molliqajt që tregon se Kurti ka vendosur për ndarjen e Vetëvendosjes

më 1.2018 - Bota Press

Ish-sekretari organizativ i Lëvizjes Vetëvendosje, Dardan Molliqaj, ka thyer më në fund heshtjen, duke komentuar rreth zhvillimeve më të fundit në partinë e tij. Ai ka vënë në pah se udhëheqësi shpirtëror...

Nga Molliqaj tek Krasniqi – Njëmbëdhjetë dorëheqjet në Vetëvendosje

më 1.2018 - Insajderi

Dorëheqjet brenda Lëvizjes Vetëvendosje filluan me sekretarin organizativ i kësaj Lëvizje Dardan Molliqaj që dha dorëheqje nga korriku i vitit të kaluar. Pas Molliqajt u pasua sekretari tjetër Ylli Hoxhaj...

Molliqaj: Lajm shumë i mirë për Lëvizjen Vetëvendosje

më 1.2018 - Sovrani

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Dardan Molliqaj  i është gëzuar iniciativës për një takim të përbashkët mes simpatizuesve dhe GP- të kësaj partie. Ai ka thënë se vetëm në këtë mënyrë mund të kalojnë...

Molliqaj mirëpret vendimin për takim mes Kryesisë e Grupit Parlamentar: Lajm shumë i mirë për Lëvizjen

më 1.2018 - Periskopi

Deputeti i VV-së Dardan Molliqaj e ka mirëpritur lajmin për takim mes Grupit Parlamentar të VV-së dhe Kryesisë së saj për të diskutuar format që VV-ja të gjejë rrugëdalje nga kriza e brendshme. Molliqaj...

Molliqaj i gëzohet vendimit që nuk u votua nga Kurti

më 1.2018 - Insajderi

Vendimi i Kryesisë së Lëvizjes Vetëvendosje që nuk është votuar nga ish-lideri dhe kandidati për kryetar Albin Kurti bashkë me krahun e tij, ka gëzuar deputetin nga kjo parti Dardan Molliqaj. Ai nëpërmjet...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK