http://kariera.mk

“Do të hakmerremi ndaj sanksioneve të SHBA-së”

para 9 muajve - RTV 21

Irani reagon ashpër Autoritetet iraniane kanë thënë se Shtetet e Bashkuara të Amerikës e kanë shkelur vijën e kuqe, duke i vendosur sanksione të reja kreut iranian të gjyqësorit, Ajatollah Sadeq Amoli...

Irani reagon ashpër: Do të hakmerremi ndaj sanksioneve të SHBA-së

para 9 muajve - Koha.net

Irani reagoi ashpër ndaj vendimit të Shteteve të Bashkuara për t’i vendosur sanksione kreut të tij të gjyqësorit, duke e cilësuar një veprim të tillë si “shkelje të vijave të kuqe”. Republika Islamike...

Irani reagon ashpër: Do të hakmerremi ndaj sanksioneve të SHBA-së

para 9 muajve - 24 ore

Irani reagoi ashpër ndaj vendimit të Shteteve të Bashkuara për t’i vendosur sanksione kreut të tij të gjyqësorit, duke e cilësuar një veprim të tillë si “shkelje të vijave të kuqe”. Republika Islamike...

Sanksionet e SHBA, Irani: Hakmarrje për lëvizjen e Trump

para 9 muajve - Gazeta Shqip

Irani thotë se SHBA-të kanë “kaluar vijën e kuqe” duke imponuar sanksione mbi kreun e gjyqësorit të vet, Ajatollah Sadeq Amoli-Larijani. Ministria e Jashtme u zotua të hakmerret, por nuk tha se në çfarë...

Irani: Do të hakmerremi ndaj Trump

para 9 muajve - Vizion Plus

Ministria e Jashtme Iraniane ka akuzuar Shtetet e Bashkuara se e kanë “kaluar vijën e kuqe”, me përpjekjet për të vendosur sanksione të reja ndaj Teheranit. Në një deklaratë për mediat, theksohet se Trump...

Trump-aleatëve: Firmosni tani për Iranin, ose kurrë më. Teherani: Shkele vijën e kuqe!

para 9 muajve - Gazeta Tema

“Ky është një shans i fundit. Ndryshe SHBA do të tërhiqet. Ky është parlajmërimi i presidentit amerikan, Donald Trump, në lidhje me marrëveshjen bërthamore me Iranin. Në deklaratën drejtuar aleatëve europianë,...

Trump ultimatum aleatëve perëndimorë për marrëveshjen me Iranin

para 9 muajve - Klan

Presidenti Donald Trump u dha një ultimatum aleatëve evropianë të Amerikës që të ndreqin “të metat e tmerrshme”, siç u shpreh ai, në marrëveshjen bërthamore me Iranin, përndryshe ai do t’i tërheqë Shtetet...

Irani reagon ashpër: Do të hakmerremi ndaj sanksioneve të SHBA-së

para 9 muajve - Gazeta Telegraf

Irani reagoi ashpër ndaj vendimit të Shteteve të Bashkuara për t’i vendosur sanksione kreut të tij të gjyqësorit, duke e cilësuar një veprim të tillë si “shkelje të vijave të kuqe”. Republika Islamike...

Irani kundërshton kërkesën e Trumpit mbi ndryshimet e marrëveshjes bërthamore

para 9 muajve - Periskopi

Qeveria e Iranit ka thënë të shtunën se refuzon çdo rinegocim të marrëveshjes nukleare të vitit 2015, e ndjekur nga komentet e Presidentit të SHBA’së Donald Trump ku ai e kishte quajtur një marrëveshje...

Trump, ultimatum aleatëve perëndimorë për marrëveshjen me Iranin

para 9 muajve - Zhurnal

Presidenti Donald Trump u dha një ultimatum aleatëve evropianë të Amerikës që të ndreqin "të metat e tmerrshme", siç u shpreh ai, në marrëveshjen bërthamore me Iranin, përndryshe ai do t’i tërheqë Shtetet...

Marrëveshja bërthamore me Iranin në rrezik dështimi

para 9 muajve - Portalb

Pak pas shtypjes së protestave në Iran Presidenti i SHBA-së, Trump, duhet të vendosë për marrëveshjen bërthamore me Iranin dhe sanksionet shkruan DW. Donald Trumpi dhe administrata e tij e konsiderojnë...

Marrëveshja atomike me Iranin/ Trump paralajmëron aleatët europianë...

para 9 muajve - Syri

Presidenti Donald Trump u dha një ultimatum aleatëve evropianë që të ndreqin “të metat e tmerrshme” në marrëveshjen bërthamore me Iranin, përndryshe ai do t’i tërheqë Shtetet e Bashkuara brenda disa muajve...

Trump, ultimatum aleatëve perëndimorë për marrëveshjen me Iranin

para 9 muajve - Zëri i Amerikës

Presidenti Donald Trump u dha një ultimatum aleatëve evropianë të Amerikës që të ndreqin "të metat e tmerrshme", siç u shpreh ai, në marrëveshjen bërthamore me Iranin, përndryshe ai do t’i tërheqë Shtetet...

Marrëveshja bërthamore me Iranin në rrezik dështimi

para 9 muajve - DW

Pak pas shtypjes së protestave në Iran Presidenti i SHBA-së, Trump, duhet të vendosë për marrëveshjen bërthamore me Iranin dhe sanksionet. Donald Trumpi dhe administrata e tij e konsiderojnë marrëveshjen...

Macron kërkon respektim të marrëveshjes bërthamore iraniane

para 9 muajve - Syri

Presidenti francez, Emmanuel Macron theksoi gjatë një bisede telefonike me Donald Trump rëndësinë e respektimit nga të gjithë firmëtarët të marrëveshjes bërthamore me Iranin. “Presidenti i Republikës rikujtoi...

Macron kërkon respektim të marrëveshjes bërthamore iraniane

para 9 muajve - GazetaBlic

Presidenti francez, Emmanuel Macron theksoi gjatë një bisede telefonike me Donald Trump rëndësinë e respektimit nga të gjithë firmëtarët të marrëveshjes bërthamore me Iranin. “Presidenti i Republikës rikujtoi...

Macron kërkon respektim të marrëveshjes bërthamore iraniane

para 9 muajve - Infokusi

Presidenti francez, Emmanuel Macron theksoi gjatë një bisede telefonike me Donald Trump rëndësinë e respektimit nga të gjithë firmëtarët të marrëveshjes bërthamore me Iranin. “Presidenti i Republikës rikujtoi...

Macron kërkon respektim të marrëveshjes bërthamore iraniane

para 9 muajve - Gazeta e re

Presidenti francez, Emmanuel Macron theksoi gjatë një bisede telefonike me Donald Trump rëndësinë e respektimit nga të gjithë firmëtarët të marrëveshjes bërthamore me Iranin. “Presidenti i Republikës rikujtoi...

Macron i thekson Trump-it rëndësinë e respektimit të marrëveshjes bërthamore iraniane

para 9 muajve - 24 ore

Presidenti francez, Emmanuel Macron theksoi gjatë një bisede telefonike me Donald Trump rendësinë e respektimit nga të gjithë firmëtarët të marrëveshjes bërthamore me Iranin, njoftoi sot Elizeja. “Presidenti...

Macron kërkon respektim të marrëveshjes bërthamore iraniane

para 9 muajve - KosovaPress

“Presidenti i Republikës rikujtoi vendosmërinë e Francës në favor të një aplikimi strikt të marrëveshjes dhe rëndësisë së respektimit të saj nga të gjithë firmëtarët”, theksoi Elizeja në një komunikatë...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK