http://kariera.mk

Agi Haxhimurati: Ofenduese logoja e ngjashme, Kosova dështoi të sjellë turistë

para 9 muajve - Koha.net

Dizajneri nga Rahoveci, Agi Haxhimurati deklaruar se është ofenduese dhe e pakuptimtë që Kosovës i është ofruar logo e ngjashme për 10 vjetorin e Pavarësisë. Ngjashmëria ndërmjet logos së 10 Vjetorit të...

Dizajneri Limani për logon e Pavarësisë: Autori ka mashtruar veten, pastaj Presidencën e BDI-në

para 9 muajve - Koha.net

Ngjashmëria ndërmjet logos së 10 Vjetorit të Pavarësisë së Kosovës dhe Kongresit të partisë shqiptare në Maqedoni, BDI, që të dyja të punuara nga artisti Zeni Ballazhi, ka zgjuar reagimin e shumë artistëve...

Autori Zeni Ballazhi, mohon se është plagjiaturë logoja e 10-vjetorit të Pavarësisë

para 9 muajve - Telegrafi

Pas publikimit se edhe logoja e dytë për 10 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës , kishte ngjashmëri me atë të Kongresit të Partisë Shqiptarë të Maqedonisë, Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI), ka reaguar...

Autori mohon se është plagjiaturë logoja e 10 Vjetorit të Pavarësisë

para 9 muajve - Telegrafi

Pas publikimit se edhe logoja e dytë për 10 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës , kishte ngjashmëri me atë të Kongresit të Partisë Shqiptarë të Maqedonisë, Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI), ka reaguar...

Autori i logos së 10-vjetorit të Pavarësisë së kosovës mohon akuzat për plagjiaturë

para 9 muajve - Albeu

Pas publikimit se edhe logoja e dytë për 10 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës , kishte ngjashmëri me atë të Kongresit të Partisë Shqiptarë të Maqedonisë, Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI), ka reaguar...

Pas skandalit me të parën, Kosova nxjerr logo të re të ngjashme me të BDI-së!

para 9 muajve - Portalb

Ditë më parë, Këshilli Organizativ për Shënimin e 10-Vjetorit të Pavarësisë mori vendim që të anulojë logon e përzgjedhur për shënimin e 10 vjetorit të pavarësisë së Kosovës, pasi që u konstatua se ajo...

Pas skandalit me të parën, Kosova nxjerrë logo të re të ngjashme me të BDI-së!

para 9 muajve - Portalb

Ditë më parë, Këshilli Organizativ për Shënimin e 10-Vjetorit të Pavarësisë mori vendim që të anulojë logon e përzgjedhur për shënimin e 10 vjetorit të pavarësisë së Kosovës, pasi që u konstatua se ajo...

Flet autori i logos së re të 10 vjetorit të Pavarësisë: S’është e vjedhur, të dyja i kam punuar unë

para 9 muajve - Telegrafi

Pas dyshimeve se edhe logoja tjetër e shënimit të 10 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës është plagjiaturë, ka folur autori i saj. Lajmi.net ka kontaktuar me Zani Ballazhin, autorin e logos, i cili ka thënë...

Pas pretendimeve se edhe logoja e dytë është e vjedhur, flet autori

para 9 muajve - RTV 21

Edhe logoja e dytë e 10 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës po del të ketë ngjashmëri Pas publikimit të logos së dytë të përvjetorit të Pavarësisë së Kosovës, në rrjetet sociale u pretendua se edhe ajo është...

A është e kopjuar edhe logoja tjetër e 10 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës?

para 9 muajve - Telegrafi

Këshilli Organizativ për Shënimin e 10 vjetorit të Pavarësisë ka përzgjedhur një logo të re, pas shqetësimeve të shfaqura në publik, se logoja e parë ishte plagjiaturë, pasi që ngjante me një agjenci turistike...

A është e kopjuar edhe logoja tjetër e 10 vjetorit të pavarësisë së Kosovës?

para 9 muajve - Telegrafi

Këshilli Organizativ për Shënimin e 10 vjetorit të Pavarësisë ka përzgjedhur një logo të re, pas shqetësimeve të shfaqura në publik, se logoja e parë ishte plagjiaturë, pasi që ngjante me një agjenci turistike...

Autori mohon se është plagjiaturë logoja e 10 Vjetorit të Pavarësisë

para 9 muajve - Koha.net

Pas pretendimeve se logoja e 10 Vjetorit të Pavarësisë së Kosovës është plagjiaturë, është përgjigjur vetë autori i saj, Zeni Ballazhi. Ditë më parë Këshilli Organizativ i 10 Vjetorit të Pavarësisë kishte...

Edhe Logoja e Re me Dyshime në Origjinalitet

para 9 muajve - Kallxo

Logoja që duhet të jetë simbol i 10 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës ka nxitur sërish dyshime për kopjim pasi janë gjetur ngjashmëri me një dizajn të një logoje tjetër, raporton KALLXO.com. Presidenti...

Flet për Express autori i logos së dytë të 10 vjetorit: S'ka plagjiat, ky është stili im

para 9 muajve - Gazeta Express

Pas anulimit të logos së parë të shënimit të 10 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës, u raportua se edhe kjo e dyta nuk është origjinale. Ngjashmëri doli të ketë me logon e Kongresit të partisë shqiptare...

Kosova një dekadë, logo e re sërish e ngjashme me një tjetër

para 9 muajve - Klan Kosova

Edhe logoja e re e dhjetë vjetorit të Pavarësisë duket shumë e ngjashme me logon e Bashkimit Demokratik për Integrim të publikuar për Kongresin Tematik që është mbajtur më 2015, njofton Klan Kosova. Logo...

Flet autori i logos së re të 10 vjetorit të pavarësisë: S’është e vjedhur, të dyja i kam punuar unë

para 9 muajve - GazetaBlic

Pas dyshimeve se edhe logoja tjetër e shënimit të 10 vjetorit të pavarësisë së Kosovës është plagjiaturë, ka folur autori i saj. Lajmi ka kontaktuar me Zani Ballazhin, autorin e logos, i cili ka thënë...

Logoja e dytë e 10 Vjetorit të Pavarësisë, e ngjashme me atë të Kongresit të BDI-së

para 9 muajve - Koha.net

Ditë më parë, Këshilli Organizativ për Shënimin e 10-Vjetorit të Pavarësisë mori vendim që të anulojë logon e përzgjedhur për shënimin e 10 vjetorit të pavarësisë së Kosovës, pasi që u konstatua se ajo...

Flet autori i logos së re të 10 vjetorit të pavarësisë: S’është e vjedhur, të dyja i kam punuar unë

para 9 muajve - Lajmi.net

Pas dyshimeve se edhe logoja tjetër e shënimit të 10 vjetorit të pavarësisë së Kosovës është plagjiaturë, ka folur autori i saj. Lajmi.net ka kontaktuar me Zani Ballazhin, autorin e logos, i cili ka thënë...

Kosova kopjon nga BDI-ja: Logon e 10 vjetorit të Pavarësisë e vjedh nga BDI

para 9 muajve - AlbPortali

up Loading... Për shënimin e 10 vjetorit të shtetit të Kosovës janë bërë përgatitje të mëdha. Ndër përgatitjet është edhe përzgjedhja e logos zyrtare për këtë jubile që do të përdorët nëpër dokumente,...

Kosova kopjon nga BDI-ja: Logon e 10 vjetorit të Pavarësisë e vjedh nga BDI

para 9 muajve - Fakti Ditor

up Për shënimin e 10 vjetorit të shtetit të Kosovës janë bërë përgatitje të mëdha. Ndër përgatitjet është edhe përzgjedhja e logos zyrtare për këtë jubile që do të përdorët nëpër dokumente, festime, dekorata,...

Edhe logo tjetër për 10 vjetorin e pavarësisë, del të jetë e vjedhur?

para 9 muajve - GazetaBlic

Për shënimin e 10 vjetorit të shtetit të Kosovës janë bërë përgatitje të mëdha. Ndër përgatitjet është edhe përzgjedhja e logos zyrtare për këtë jubile që do të përdorët nëpër dokumente, festime, dekorata,...

A është e “vjedhur” edhe logoja tjetër e 10 vjetorit të pavarësisë së Kosovës?

para 9 muajve - Gazeta Express

Për shënimin e 10 vjetorit të shtetit të Kosovës janë bërë përgatitje të mëdha. Ndër përgatitjet është edhe përzgjedhja e logos zyrtare për këtë jubile që do të përdorët nëpër dokumente, festime, dekorata,...

Pas skandalit me të parën, Kosova nxjerr logo të re të ngjashme me të BDI-së!

para 9 muajve - Almakos

Ditë më parë, Këshilli Organizativ për Shënimin e 10-Vjetorit të Pavarësisë mori vendim që të anulojë logon e përzgjedhur për shënimin e 10 vjetorit të pavarësisë së Kosovës, pasi që u konstatua se ajo...

A është e “vjedhur” edhe logoja tjetër e 10 vjetorit të pavarësisë së Kosovës? /FOTO

para 9 muajve - Lajmi.net

Për shënimin e 10 vjetorit të shtetit të Kosovës janë bërë përgatitje të mëdha. Ndër përgatitjet është edhe përzgjedhja e logos zyrtare për këtë jubile që do të përdorët nëpër dokumente, festime, dekorata,...

Autori Zeni Ballazhi, mohon se është plagjiaturë logoja e 10-vjetorit të Pavarësisë

para 9 muajve - Almakos

Pas publikimit se edhe logoja e dytë për 10 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës , kishte ngjashmëri me atë të Kongresit të Partisë Shqiptarë të Maqedonisë, Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI), ka reaguar...

Flet autori i logos së re të 10 vjetorit të Pavarësisë: S’është e vjedhur, të dyja i kam punuar unë

para 9 muajve - Almakos

Pas dyshimeve se edhe logoja tjetër e shënimit të 10 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës është plagjiaturë, ka folur autori i saj. Lajmi.net ka kontaktuar me Zani Ballazhin, autorin e logos, i cili ka thënë...

Skandaloze, edhe logoja e re del e vjedhur…

para 9 muajve - Gazeta e re

Për shënimin e 10 vjetorit të shtetit të Kosovës, Qeveria ka bërë përgatitje të mëdha, ndër përgatitjet është edhe përzgjedhja e logos zyrtare që do të përdorët nëpër institucione shtetërorë, dokumente,...

Assesi të biem në llogon e 10 vjetorit, edhe kjo e reja duket e vjedhur

para 9 muajve - Infokusi

Për shënimin e 10 vjetorit të shtetit të Kosovës janë bërë përgatitje të mëdha. Ndër përgatitjet është edhe përzgjedhja e logos zyrtare për këtë jubile që do të përdorët nëpër dokumente, festime, dekorata,...

A është e kopjuar edhe logoja tjetër e 10 vjetorit të pavarësisë së Kosovës?

para 9 muajve - Almakos

Këshilli Organizativ për Shënimin e 10 vjetorit të Pavarësisë ka përzgjedhur një logo të re, pas shqetësimeve të shfaqura në publik, se logoja e parë ishte plagjiaturë, pasi që ngjante me një agjenci turistike...

Autori i logos së re të 10 vjetorit të pavarësisë: Nuk është e vjedhur, të dyja i kam bërë unë

para 9 muajve - Gazeta Monitor

Pas dyshimeve se edhe logoja tjetër e shënimit të 10 vjetorit të pavarësisë së Kosovës është plagjiaturë, ka folur autori i saj. Lajmi.net ka kontaktuar me Zani Ballazhin, autorin e logos, i cili ka thënë...

Flet autori i logos së re të 10 vjetorit të Pavarësisë: Dyja i kam punuar unë

para 9 muajve - Insajderi

Pas dyshimeve se edhe logoja tjetër e shënimit të 10 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës është plagjiaturë, ka folur autori i saj. Zani Ballazhin, autorin e logos, ka thënë se është autor edhe i logos së...

Edhe logoja e dytë e 10-vjetorit të pavarësisë doli të jetë e kopjuar, kështu arsyetohet autori

para 9 muajve - Periskopi

Pas anulimit të Logos së parë për 10 vjetorin e pavarësisë së Kosovës që kishte ngjashmëri me logon e një agjencioni në Gjermani, komisioni përzgjodhi një logo të re. Kjo logo e re është krijuar nga artisti...

Flet autori i logos së dytë të 10 vjetorit: S’ka plagjiat, ky është stili im

para 9 muajve - Sovrani

Pas anulimit të logos së parë të shënimit të 10 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës, u raportua se edhe kjo e dyta nuk është origjinale. Ngjashmëri doli të ketë me logon e Kongresit të partisë shqiptare...

Presidenca nuk ia qëllon dot, edhe logoja tjetër për 10-vjetorin e pavarësisë është e vjedhur?

para 9 muajve - Periskopi

Për shënimin e 10 vjetorit të shtetit të Kosovës janë bërë përgatitje të mëdha. Ndër përgatitjet është edhe përzgjedhja e logos zyrtare për këtë jubile që do të përdorët nëpër dokumente, festime, dekorata,...

Edhe logoja e re për 10 vjetorin e pavarësisë plagjiaturë

para 9 muajve - Fol

Edhe logoja e re e dhjetë vjetorit të pavarësisë së Kosovës duket e ngjashme me logon e Bashkimit Demokratik për Integrim të publikuar për Kongresin Tematik që është mbajtur më 2015. Numri një dhe gjashtë...

A është e kopjuar edhe logoja tjetër e 10 vjetorit të pavarësisë së Kosovës?

para 9 muajve - Bota Press

Botapress, 13 Dhjetor – Këshilli Organizativ për Shënimin e 10 vjetorit të Pavarësisë ka përzgjedhur një logo të re, pas shqetësimeve të shfaqura në publik, se logoja e parë ishte plagjiaturë, pasi që...

A është e “vjedhur” edhe logoja tjetër e 10 vjetorit të pavarësisë së Kosovës?

para 9 muajve - Sovrani

Për shënimin e 10 vjetorit të shtetit të Kosovës janë bërë përgatitje të mëdha. Ndër përgatitjet është edhe përzgjedhja e logos zyrtare për këtë jubile që do të përdorët nëpër dokumente, festime, dekorata,...

Edhe logoja e re për 10 vjetorin e pavarësisë e ngjashme me një logo tjetër

para 9 muajve - Insajderi

Edhe logoja e re e dhjetë vjetorit të pavarësisë së Kosovës duket e ngjashme me logon e Bashkimit Demokratik për Integrim të publikuar për Kongresin Tematik që është mbajtur më 2015. Numri një dhe gjashtë...

Cili është kuptimi i logos së re të 10 vjetorit të Pavarësisë

para 9 muajve - Koha.net

Këshilli Organizativ për Shënimin e 10-Vjetorit të Pavarësisë ka përzgjedhur një logo të re, pas shqetësimeve të shfaqura në publik se logoja e parë ishte plagjiaturë, gjë që kishte nxitur edhe reagimin...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK