http://kariera.mk

Për herë të parë Arabia Saudite lejon gratë në stadium të ndjekin ndeshje futbolli

më 1.2018 - BalkanWeb

ARABI -Gratë në Arabinë Saudite do të lejohen në stadiumet e vendit për të ndjekur ndeshje futbolli, megjithatë më një ndarje nga tribuna ku ka vetëm meshkuj, duke u ulur në tribunën e ndarë, të quajtura...

​Për herë të parë, gratë përcjellin një ndeshje futbolli

më 1.2018 - RTV 21

Një hap i madh për të drejtat e grave në Arabinë Saudite Gratë në Arabinë Saudite për herë të parë janë lejuar të hyjnë në një stadium sporti për të parë një ndeshje futbolli. Kjo ndodhi pas një vendimi...

Gratë arabe për herë të parë “pushtojnë” stadiumin

më 1.2018 - Standard

Një ngjarje e jashtëzakonshme ka ndodhur në Arabinë Saudite. Gratë e këtij vendi janë parë për herë të parë në stadium. Tani nuk do të jetë aspak çudi nëse shikohen edhe vajza në shkallët e stadiumit....

Vjen çudia nga Arabia Saudite, për herë të parë gratë lejohen të hyjnë në stadium

më 1.2018 - Standard

Në Arabin Saudite këtë të premte gratë për herë të parë janë lejuar me ligj të hyjnë brenda një stadiumi për të parë një lojë futbolli profesionale midis dy skuadrash. Përplasja shumëvjeçare midis rivalëve...

Arabia Saudite thyen ‘tabunë’, femra lejohen në stadiume

më 1.2018 - BalkanWeb

ARABI SAUDITE – Në muajin tetor të vitit të kaluar u lajmërua se në Arabinë Saudinë do të vinte një ndryshim i madh për sa i përket lejimit të femrave në stadiume. Dhe ja tek shihen femrat e para që i...

ARABIA SAUDITE HAP STADIUMET PËR FEMRAT

më 1.2018 - RTSH

Arabia Saudite i ka lejuar femrat, për herë të parë, për të hyrë në një stadium për të ndjekur të premten një ndeshje futbolli, në një tjetër hap të mbretërisë konservative për të lehtësuar ligjet dhjetëravjeçare...

Arabia Saudite lejon gratë në stadium për ndeshje futbolli

më 1.2018 - Gazeta e re

Stadiumi i parë që ka hapur dyert për gratë, është ai në qytetin Xhide. Gratë në Arabinë Saudite do të lejohen në stadiumet e vendit për të ndjekur ndeshje futbolli, megjithatë më një ndarje nga tribuna...

Arabia Saudite lejon gratë në stadium për ndeshje futbolli

më 1.2018 - Anadolu Agency

Speciale arkiv RIJAD (AA) — Gratë në Arabinë Saudite do të lejohen në stadiumet e vendit për të ndjekur ndeshje futbolli, megjithatë më një ndarje nga tribuna ku ka vetëm meshkuj, duke u ulur në tribunën...

Gratë arabe marrin pjesë në ndeshje futbolli

më 1.2018 - Medial

Gratë në Arabinë Saudite po lënë gjurmë në histori këtë muaj, pasi ato janë lejuar të shikojnë ndeshjet live nga stadimet për herë të parë. Ato do të jenë të ulura në stola në tre qytetetet kryesore të...

Nga sot gratë në Arabi mund të shikojnë futboll në stadium

më 1.2018 - RTV 21

Për herë të parë në historinë e Arabisë Saudite Qeveria ka vendosur që grave tu lejohet të shikojnë futboll në stadium por jo të vetmuar ato duhet të jenë të shoqëruar me ndonjë pjesëtarë të familjës,...

Arabi Saudite: Gratë po bëjnë historinë e futbollit

më 1.2018 - Politiko

Gratë në Arabinë Saudite po lënë gjurmë në histori këtë muaj, pasi ato janë lejuar të shikojnë ndeshjet live nga stadimet për herë të parë. Ato do të jenë të ulura në stola në tre qytetetet kryesore të...

Gratë arabe marrin pjesë në ndeshje futbolli

më 1.2018 - Aktuale

Gratë në Arabinë Saudite po lënë gjurmë në histori këtë muaj, pasi ato janë lejuar të shikojnë ndeshjet live nga stadimet për herë të parë. Ato do të jenë të ulura në stola në tre qytetetet kryesore të...

Arabi Saudite, si gratë po bëjnë historinë e futbollit

më 1.2018 - Syri

Gratë në Arabinë Saudite po lënë gjurmë në histori këtë muaj, pasi ato janë lejuar të shikojnë ndeshjet live nga stadimet për herë të parë. Ato do të jenë të ulura në stola në tre qytetetet kryesore të...

Arabia Saudite lejon femrat që të punojnë taksiste

më 1.2018 - Infokusi

Rekrutimi i taksisteve femra po lulëzon në Arabinë Saudite pasi mbretëria e Gjirit Persik vendosi që nga qershori i këtij viti t’iu lejojë grave t’i japin makinës. Interes të veçantë ka shprehur Uber-i,...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK