http://kariera.mk

Facebook u jep prioritet postimeve të miqve dhe familjes në News Feed

më 1.2018 - Gazeta e re

Të Enjten Facebook nisi aplikimin e disa ndryshimeve në mënyrën sesi filtrohen postimet dhe videot në News Feed. Shefi ekzekutiv Zuckerberg tha se një seri ndryshimesh priten në dizajnin e rrjetit social...

Kujdes çfarë publikoni në Facebook, aplikacioni nis filtrimin e postimeve

më 1.2018 - Ina

ë enjten Facebook nisi aplikimin e disa ndryshimeve në mënyrën sesi filtrohen postimet dhe videot në News Feed. Shefi ekzekutiv Zuckerberg tha se një seri ndryshimesh priten në dizajnin e rrjetit social...

‘Facebook’ bën ndryshimin radikal…!

më 1.2018 - Antpress

“Facebook” ka vendosur të ndryshojë radikalisht mënyrën e funksionit të lajmeve në këtë platformë, duke bërë që postimet nga bizneset, markat apo mediat të mos kenë më prioritet. Në vend të tyre do të...

Kujdes çfarë publikoni në Facebook, aplikacioni nis filtrimin e postimeve

më 1.2018 - TV Koha

Të enjten Facebook nisi aplikimin e disa ndryshimeve në mënyrën sesi filtrohen postimet dhe videot në News Feed. Shefi ekzekutiv Zuckerberg tha se një seri ndryshimesh priten në dizajnin e rrjetit social...

Facebook bën ndryshime, fazorizohen postimet e familjarëve karshi bizneseve

më 1.2018 - Shenja

Facebook do të ndryshojë mënyrën e mekanizimit të postimeve, duke bërë që postimet nga bizneset, markat dhe mediat të jenë më pak të dukshme. Ndërkohë, përmbajtjet apo postimet që nxisin biseda mes familjarëve...

Facebook bën ndryshime radikale

më 1.2018 - Opinion

Facebook do të ndryshojë mënyrën e mekanizimit të postimeve, duke bërë që postimet nga bizneset, markat dhe mediat të jenë më pak të dukshme. Ndërkohë, përmbajtjet apo postimet që nxisin biseda mes familjarëve...

Facebook bën ndryshimin drastik, kjo do të jetë tashmë kryefaqja juaj

më 1.2018 - Te Sheshi

Facebook po bën ndryshime të mëdha në Feedin e Lajmeve në mënyrë që përdoruesit të shohin më shumë përmbajtje nga miqtë dhe familjarët në krahasim me mediat dhe bizneset. Themeluesi Mark Zuckerberg njoftoi...

Facebook ndryshon mekanizmat e faqes, fokusohet në postimet e miqve

më 1.2018 - AlbPortali

Loading... Rrjeti gjigand social Facebook ka lajmëruar dje për një sërë ndryshimesh që priten të vinë shumë shpejt, raporton TechSot.Al. Sipas burimeve të TechSot.Al, Facebook do fillojë të shfaqë më shumë...

Facebook njofton ndryshime të mëdha

më 1.2018 - Klan

Facebook ka deklaruar se do të bëjë ndryshime të mëdha sa i përket postimeve të fundit. Nga këto ndryshime preken kryesisht bizneset dhe mediat. Bëhet fjalë për përhapjen dhe masivizimin e lajmeve nga...

Mark Zuckerberg: Ja se si të përdorim Facebook për t’u ndier më të lumtur

më 1.2018 - Ina

Mediat sociale dëshirojnë të përmirësojë mirëqenien e përdoruesve. Kështu thotë Mark Zuckerberg, miliarderi titan i teknologjisë që krijoi mediat shoqërore. Kur e përdorni Facebook për të biseduar me miqtë...

Mark Zuckerberg: Ja se si të përdorim Facebook për t’u ndier më të lumtur

më 1.2018 - GazetaBlic

Mediat sociale dëshirojnë të përmirësojë mirëqenien e përdoruesve. Kështu thotë Mark Zuckerberg, miliarderi titan i teknologjisë që krijoi mediat shoqërore. Kur e përdorni Facebook për të biseduar me miqtë...

Mark Zuckerberg: Ja se si të përdorim Facebook për t’u ndier më të lumtur

më 1.2018 - Lajmi.net

Mediat sociale dëshirojnë të përmirësojë mirëqenien e përdoruesve. Kështu thotë Mark Zuckerberg, miliarderi titan i teknologjisë që krijoi mediat shoqërore. Kur e përdorni Facebook për të biseduar me miqtë...

Facebook planifikon ndryshime radikale në javën e ardhshme: Ja kush do të preket

më 1.2018 - Syri

Rrjeti social më i madh në botë, Facebook, planifikon disa ndryshime shumë të rëndësishme. Sipas themeluesit Mark Zuckerberg, Facebook do të shpërndajë gjithmonë e më pak postime nga bizneset, mediat apo...

Facebook i jep goditjen e fortë bizneseve, këto janë ndryshimet e fundit

më 1.2018 - Albeu

Facebook -u po bën ndryshime të rëndësishme për kohështrirjen, duke vënë në plan të parë postimet e miqve. Nëse deri dje u janë shfaqur shumë postime të faqeve të bizneseve , përshembull markat e veshjeve,...

Shpërndarjet në Facebook bien për 5% që nga njoftimi i madh i Mark Zuckerberg

më 1.2018 - Lajmi.net

Aksionet në shpërndarjen në rrjetin më të madh social Facebook kanë pësuar rënie, që kur drjtori i saj bëri një ndryshim në Newsfeed. Mark Zuckerberg, drejtor ekzekutiv i Facebook t, tha se News Feed është...

Plani për lajmet në facebook, profesori i gazetarisë: Zuckerberg ka frikë mediat!

më 1.2018 - Java News

Planet e Mark Zuckerbergut për rrjedhjen e lajmeve në Facebook u takuan me kritika fillestare. Profesori i gazetarisë amerikane Jeff Jarvis postuar një shkrim në blog. Facebook nuk mund të heqë dorë nga...

Mark Zuckerberg: Ja se si të përdorim Facebook për t’u ndier më të lumtur

më 1.2018 - Infokusi

Mediat sociale dëshirojnë të përmirësojë mirëqenien e përdoruesve. Kështu thotë Mark Zuckerberg, miliarderi titan i teknologjisë që krijoi mediat shoqërore. Kur e përdorni Facebook për të biseduar me miqtë...

Facebook planifikon ndryshimet e mëdha: Ja kush do të preket

më 1.2018 - Bota Press

Rrjeti social më i madh në botë, Facebook, planifikon disa ndryshime shumë të rëndësishme. Sipas themeluesit Mark Zuckerberg, Facebook do të shpërndajë gjithmonë e më pak postime nga bizneset, mediat apo...

Mark Zuckerberg: Ja se si të përdorim Facebook për t’u ndier më të lumtur

më 1.2018 - Gazeta Monitor

Mediat sociale dëshirojnë të përmirësojë mirëqenien e përdoruesve. Kështu thotë Mark Zuckerberg, miliarderi titan i teknologjisë që krijoi mediat shoqërore. Kur e përdorni Facebook për të biseduar me miqtë...

“Facebook” bën ndryshimin radikal! Zuckerberg jep lajmin: Postimet nga…

më 1.2018 - Almakos

“Facebook” ka vendosur të ndryshojë mënyrën e të bërit biznes duke sjellë kështu ndryshime në ardhjen e lajmeve në këtë platformë. Postimet nga bizneset, markat apo mediat nuk do të kenë më prioritet....

“Facebook” ndryshon radikalisht, vëmendja te postimet familjare

më 1.2018 - Gazeta Shqip

“Facebook”, rrjeti social me numrin më të lartë të përdoruesve në botë ka vendosur që të ndryshojë radikalisht qasjen e vetë ndaj lajmeve të mediave të ndryshme në këtë platformë. Lajmërimin e ka bërë...

“Facebook” drejt ndryshimeve të mëdha, ja çfarë do të ndodhë

më 1.2018 - NOA

Rrjetet sociale përpos të ardhurave që gjenerojnë nga klikimet kanë edhe reklamimin si një burim thelbësor për të gjeneruar fitime. “Facebook” ka vendosur të ndryshojë tërësisht mënyrën e funksionit të...

Vijnë kundërshtimet e para për NewsFeed-in e ri të Facebook-ut, “bllokohen” mediat!

më 1.2018 - Lajmi.net

Planet e Mark Zuckerbergut për rrjedhjen e lajmeve në Facebook u takuan me kritika fillestare. Profesori i gazetarisë amerikane Jeff Jarvis postuar një shkrim në blog. Facebook nuk mund të heqë dorë nga...

“Facebook” do të shmangë lajmet

më 1.2018 - Gazeta Tema

Facebook vjen me ndryshime të reja në mënyrën e funksionit të lajmeve në këtë platformë, ku do t’i shfaqë përdoruesve të tij më shumë dhe më shpesh postime të miqve të tyre se sa lajme apo reklama. Ndryshimet...

Shpërndarjet në Facebook bien për 5% që nga njoftimi i madh i Mark Zuckerberg

më 1.2018 - Infokusi

Aksionet në shpërndarjen në rrjetin më të madh social Facebook kanë pësuar rënie, që kur drjtori i saj bëri një ndryshim në Newsfeed. Mark Zuckerberg, drejtor ekzekutiv i Facebook t, tha se News Feed është...

“Facebook” bën ndryshimin radikal! Zuckerberg jep lajmin

më 1.2018 - InfoShqip

“Facebook” ka vendosur të ndryshojë mënyrën e të bërit biznes duke sjellë kështu ndryshime në ardhjen e lajmeve në këtë platformë. Postimet nga bizneset, markat apo mediat nuk do të kenë më prioritet....

“Facebook” bën ndryshimin radikal! Zuckerberg jep lajmin: Postimet nga…

më 1.2018 - BalkanWeb

“Facebook” ka vendosur të ndryshojë mënyrën e të bërit biznes duke sjellë kështu ndryshime në ardhjen e lajmeve në këtë platformë. Postimet nga bizneset, markat apo mediat nuk do të kenë më prioritet....

Facebook i jep goditjen e fortë bizneseve, këto janë ndryshimet e fundit

më 1.2018 - Fol

Facebook-u po bën ndryshime të rëndësishme për kohështrirjen, duke vënë në plan të parë postimet e miqve. Nëse deri dje u janë shfaqur shumë postime të faqeve të bizneseve, përshembull markat e veshjeve,...

“Facebook” bën ndryshimin radikal !

më 1.2018 - Gazeta e re

“Facebook” ka vendosur të ndryshojë radikalisht mënyrën e funksionit të lajmeve në këtë platformë, duke bërë që postimet nga bizneset, markat apo mediat të mos kenë më prioritet. Në vend të tyre do të...

Facebook paralajmëron ndryshime të mëdha

më 1.2018 - Albinfo

Facebooku po ndryshon funksionimin e faqes bazë, duke i bërë postimet e bizneseve, brendeve dhe medieve më pak të rëndësishme. Në vend të kësaj, përmbajtja mes familjarëve dhe miqve do të vihet më shumë...

Facebook ndryshime radikale lidhur me postimet reklamë në platformën e saj

më 1.2018 - Java News

“Facebook” ka vendosur të ndryshojë mënyrën e të bërit biznes duke sjellë kështu ndryshime në ardhjen e lajmeve në këtë platformë. Postimet nga bizneset, markat apo mediat nuk do të kenë më prioritet....

“Facebook” ndryshon funksionimin e lajmeve

më 1.2018 - RTSH

“Facebook” ka vendosur të ndryshojë mënyrën e funksionit të lajmeve në këtë platformë, duke bërë që postimet nga bizneset, markat apo mediat të mos kenë më prioritet. Në vend të tyre do të theksohet përmbajtja...

S'ka më lajme e reklama, Facebook merr vendimin e rëndësishëm

më 1.2018 - Albeu

“ Facebook ” ka vendosur të ndryshojë radikalisht mënyrën e funksionit të lajmeve në këtë platformë, duke bërë që postimet nga bizneset, markat apo mediat të mos kenë më prioritet. Në vend të tyre do të...

“Facebook” bën ndryshimin radikal!

më 1.2018 - Alsat-M

“Facebook” ka vendosur të ndryshojë radikalisht mënyrën e funksionit të lajmeve në këtë platformë, duke bërë që postimet nga bizneset, markat apo mediat të mos kenë më prioritet. Në vend të tyre do të...

Facebook njofton ndryshime të mëdha në News Feed

më 1.2018 - Albeu

Facebook po bën ndryshime të mëdha në Feedin e Lajmeve në mënyrë që përdoruesit të shohin më shumë përmbajtje nga miqtë dhe familjarët në krahasim me mediat dhe bizneset . Themeluesi Mark Zuckerberg njoftoi...

“Facebook” bën ndryshimin radikal !

më 1.2018 - Telegrafi

“Facebook” ka vendosur të ndryshojë radikalisht mënyrën e funksionit të lajmeve në këtë platformë, duke bërë që postimet nga bizneset, markat apo mediat të mos kenë më prioritet. Në vend të tyre do të...

Tani e tutje në ‘Facebook’ do të shihni më pak lajme dhe reklama

më 1.2018 - RTV 21

“Facebook” bën ndryshimin radikal! “Facebook” ka vendosur të ndryshojë radikalisht mënyrën e funksionit të lajmeve në këtë platformë, duke bërë që postimet nga bizneset, markat apo mediat të mos kenë më...

Facebook bën ndryshime të mëdha në postime

më 1.2018 - Koha.net

Facebooku ka njoftuar për ndryshimet e mëdha që ka bërë në “Murin” e përdoruesve. Shefi i Facebookut, Marc Zuckerberg përmes një postimi ka njoftuar se përdoruesit tani do të shohin më shumë përmbajtje...

‘Facebook’ bën ndryshimin radikal…!

më 1.2018 - Syri

“Facebook” ka vendosur të ndryshojë radikalisht mënyrën e funksionit të lajmeve në këtë platformë, duke bërë që postimet nga bizneset, markat apo mediat të mos kenë më prioritet. Në vend të tyre do të...

Me këtë ndryshim, Facebook nuk do të jetë siç jemi mësuar ta shohim

më 1.2018 - Gazeta Express

“Facebook” ka vendosur të ndryshojë radikalisht mënyrën e funksionit të postimeve në këtë platformë, duke bërë që postimet nga bizneset, markat apo mediat të mos kenë më prioritet. Në vend të tyre do të...

“Facebook” bën ndryshimin radikal

më 1.2018 - GazetaBlic

“Facebook” ka vendosur të ndryshojë radikalisht mënyrën e funksionit të lajmeve në këtë platformë, duke bërë që postimet nga bizneset, markat apo mediat të mos kenë më prioritet. Në vend të tyre do të...

“Facebook” bën ndryshimin radikal…!

më 1.2018 - Lajmi.net

“Facebook” ka vendosur të ndryshojë radikalisht mënyrën e funksionit të lajmeve në këtë platformë, duke bërë që postimet nga bizneset, markat apo mediat të mos kenë më prioritet. Në vend të tyre do të...

Me këtë ndryshim, Facebook nuk do të jetë siç jemi mësuar ta shohim

më 1.2018 - Fol

“Facebook” ka vendosur të ndryshojë radikalisht mënyrën e funksionit të postimeve në këtë platformë, duke bërë që postimet nga bizneset, markat apo mediat të mos kenë më prioritet. Në vend të tyre do të...

Me këtë ndryshim, Facebook nuk do të jetë siç jemi mësuar ta shohim

më 1.2018 - Gazeta Monitor

“Facebook” ka vendosur të ndryshojë radikalisht mënyrën e funksionit të postimeve në këtë platformë, duke bërë që postimet nga bizneset, markat apo mediat të mos kenë më prioritet. Në vend të tyre do të...

“Facebook” bën ndryshimin radikal !

më 1.2018 - Almakos

“Facebook” ka vendosur të ndryshojë radikalisht mënyrën e funksionit të lajmeve në këtë platformë, duke bërë që postimet nga bizneset, markat apo mediat të mos kenë më prioritet. Në vend të tyre do të...

Facebook me ndryshime të mëdha. Prioritet do jenë temat sociale, jo reklamat dhe bizneset

më 1.2018 - Fol

Facebook ka njoftuar se do bëjë ndryshime, duke bërë që postimet nga bizneset, markat dhe mediat të bëhen më pak të dukshme. Në vend të kësaj, përmbajtjet që nxisin biseda mes familjes dhe miqve nëpër...

“Facebook” bën ndryshimin radikal…!

më 1.2018 - Infokusi

“Facebook” ka vendosur të ndryshojë radikalisht mënyrën e funksionit të lajmeve në këtë platformë, duke bërë që postimet nga bizneset, markat apo mediat të mos kenë më prioritet. Në vend të tyre do të...

Ndryshimi radikal i Facebook, lajmet dhe reklamat nuk do kenë më prioritet

më 1.2018 - Java News

“Facebook” ka vendosur të ndryshojë radikalisht mënyrën e funksionit të lajmeve në këtë platformë, duke bërë që postimet nga bizneset, markat apo mediat të mos kenë më prioritet. Në vend të tyre do të...

Facebook bën ndryshim radikal, ja çka do të ketë prioritet tash e tutje

më 1.2018 - Periskopi

“Facebook” ka vendosur të ndryshojë radikalisht mënyrën e funksionit të lajmeve në këtë platformë, duke bërë që postimet nga bizneset, markat apo mediat të mos kenë më prioritet. Në vend të tyre do të...

“Facebook” bën ndryshimin radikal !

më 1.2018 - KosovaPress

Në vend të tyre do të theksohet përmbajtja që sjell bashkëveprim mes njerëzve të afërt dhe miqve që përdorin këtë rrjet social. Më qartë, “Facebook” do t’i shfaqë përdoruesve të tij më shpesh dhe më shumë...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK