http://kariera.mk

Goditja që Albin Kurti sot i bëri Dardan Molliqajt

para 9 muajve - GazetaBlic

Albin Kurti i cili po kërkon edhe një mandat në krye të Vetëvendosjes ka paraqitur sot platformën e tij . Me një fjalim të gjatë para të pranishmëve, ish-kryetari i VV’së ka goditur ish-sekretarin e partisë...

Si e sulmoi sot në tubim Kurti, Molliqajn – për abuzim me paratë e VV-së!

para 9 muajve - GazetaBlic

Albin Kurti i cili po kërkon edhe një mandat në krye të Vetëvendosjes ka paraqitur sot platformën e tij. Me një fjalim të gjatë para të pranishmëve, ish-kryetari i VV-së ka goditur ish-sekretarin e partisë...

Si e sulmoi sot në tubim Albin Kurti Molliqajn për abuzim me paratë e Vetëvendosjes

para 9 muajve - Gazeta Express

Albin Kurti i cili po kërkon edhe një mandat në krye të Vetëvendosjes ka paraqitur sot platformën e tij. Me një fjalim të gjatë para të pranishmëve, ish-kryetari i VV’së ka goditur ish-sekretarin e partisë...

Goditja që Albin Kurti sot i bëri Dardan Molliqajt

para 9 muajve - Lajm

Albin Kurti i cili po kërkon edhe një mandat në krye të Vetëvendosjes ka paraqitur sot platformën e tij. Me një fjalim të gjatë para të pranishmëve, ish-kryetari i VV’së ka goditur ish-sekretarin e partisë...

Si e sulmoi sot në tubim Kurti, Molliqajn – për abuzim me paratë e VV-së!

para 9 muajve - Infokusi

Albin Kurti i cili po kërkon edhe një mandat në krye të Vetëvendosjes ka paraqitur sot platformën e tij. Me një fjalim të gjatë para të pranishmëve, ish-kryetari i VV-së ka goditur ish-sekretarin e partisë...

Platforma ime si kryetar i Lëvizjes Vetëvendosje*

para 9 muajve - Lajmi.net

Të falemnderit Albulenë. Këto lavdata aq shumë më obligojnë saqë ma marrin vetëbesimin për këtë fjalim që kam përgatitur, mirëpo, ky vetëbesim më kthehet porsa mendoj që në VETËVENDOSJE! kemi gra aktiviste...

Si e sulmoi sot në tubim Albin Kurti Molliqajn për abuzim me paratë e Vetëvendosjes

para 9 muajve - AlbPortali

Albin Kurti i cili po kërkon edhe një mandat në krye të Vetëvendosjes ka paraqitur sot platformën e tij. Me një fjalim të gjatë para të pranishmëve, ish-kryetari i VV’së ka goditur ish-sekretarin e partisë...

Si e sulmoi sot në tubim Albin Kurti Molliqajn për abuzim me paratë e Vetëvendosjes

para 9 muajve - Fakti Ditor

Albin Kurti i cili po kërkon edhe një mandat në krye të Vetëvendosjes ka paraqitur sot platformën e tij. Me një fjalim të gjatë para të pranishmëve, ish-kryetari i VV’së ka goditur ish-sekretarin e partisë...

Kurti dhe gara për kryetar të lëvizjes Vetëvendosje

para 9 muajve - Zëri i Amerikës

Në Kosovë, Albin Kurti tha se do të bashkëpunojë me të gjithë për interesin e lëvizjes Vetëvendosje. Ai i bëri këto komente gjatë shpalosjes së programit të tij si kandidati i vetëm për postin e kryetarit...

Këta janë deputetët që injoruan tubimin e Albin Kurtit

para 9 muajve - Portalb

Albin Kurti, kandidati i vetëm për kryetar të Lëvizjes Vetëvendosje, ka shpalosur platformën e tij për udhëheqjen e Vetëvendosjes në vitet e ardhshme, njofton Klan Kosova. Por të pranishëm për ta dëgjuar...

Albin Kurti përmes katër pikave do ta udhëheqë Vetëvendosjen

para 9 muajve - Klan Kosova

Albin Kurti, kandidati i vetëm për kryetar të Lëvizjes Vetëvendosje, ka shpalosur platformën e tij për udhëheqjen e Vetëvendosjes në vitet e ardhshme, njofton Klan Kosova. Nëse Kurti e fiton votëbesimin...

Lista e deputetëve të VV-së që nuk morën pjesë në tubimin e Kurtit

para 9 muajve - GazetaBlic

Kandidati për kryetar të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka prezantuar platformën para anëtareve e aktivistëve të kësaj partie. Ndër të tjera, Kurti ka theksuar se si çështje që do trajtohet me shumë...

Platforma e Albin Kurtit për kryetar të Vetëvendosjes

para 9 muajve - GazetaBlic

Me fjalët “Duke besuar në shoqëri e në komb, e në qytetari, në Lëvizje e në shtet, në punë e në dije”, Albin Kurti, kandidati i vetëm për të parin e Lëvizjes Vetëvendosje, ka kërkuar besimin e anëtarëve...

Mblidhet nesër VV e Prishtinës

para 9 muajve - Periskopi

Sot kandidati i vetëm për kryetar të Vetëvendosjes, Albin Kurti mbajti sot një tubim ku prezantoi  platformën e tij qeverisëse. Kurse, nesër Lëvizja Vetëvendosje do të mbaj mbledhjen e Këshillit të Qendrës...

Vetëvendosje e Prishtinës mblidhet nesër

para 9 muajve - Sovrani

Sot kandidati i vetëm për kryetar të Vetëvendosjes, Albin Kurti mbajti sot një tubim ku prezantoi  platformën e tij qeverisëse. Në këtë tubim munguan shumë deputetë e aktivistë, shkruan Indeksonline. Kurse,...

Kurti prezanton platformën e tij udhëheqëse – i pakënaqur që nuk ka kundërkandidat

para 9 muajve - Koha.net

Me ovacione e duartrokitje që kanë zgjatur disa minuta është pritur kandidati i vetëm për kryetar të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti. Para se Kurti të niste prezantimin, deputetja Albulena Haxhiu, ka...

Vetëm gjysma e deputetëve të VV-së në tubimin e Kurtit

para 9 muajve - Telegrafi

Kandidati për kryetar të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka prezantuar platformën para anëtareve e aktivistëve të kësaj partie. Ndër të tjera, Kurti ka theksuar se si çështje që do trajtohet me shumë...

Kurti: Visari është anëtar dhe deputet i Lëvizjes bashkë me neve

para 9 muajve - Alsat-M

Kandidati për kryetar të Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti, njëherësh themelues, në fillim të prezantimit të platformës së tij, ka vlerësuar lartë kontributin e ish-kryetarit të Lëvizjes Visar Ymeri. Kurti...

Albin Kurti prezanton platformën

para 9 muajve - Vizion Plus

Lëvizja Vetëvendosje mban zgjedhjet për kryetar, pas krizës së thellë që ka përfshirë këtë subjekt politik që nga formimi i tij. Kandidati i vetëm për kryetar, Albin Kurti, ka prezantuar platformën para...

Këta janë deputetët që injoruan tubimin e Albin Kurtit

para 9 muajve - Klan Kosova

Albin Kurti, kandidati i vetëm për kryetar të Lëvizjes Vetëvendosje, ka shpalosur platformën e tij për udhëheqjen e Vetëvendosjes në vitet e ardhshme, njofton Klan Kosova. Por të pranishëm për ta dëgjuar...

Nga 32 deputet, vetëm 16 prej tyre morën pjesë në tubimin e Kurtit

para 9 muajve - Telegrafi

Kandidati për kryetar të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti,  ka prezantuar platformën para anëtareve e aktivistëve të kësaj partie. Ndër të tjera, Kurti ka theksuar se si çështje që do trajtohet me shumë...

Kurti: Keq që s’kam kundërkandidat!

para 9 muajve - RTV 21

Mungojnë kryetari i Prishitnës, Ahmeti, ish kryetari Ymeri dhe të tjerët Kandidati i vetëm për kryetar tw Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, duke prezantuar platformën e tij në tubimin në Sallën e Kuqe...

Problemet në Vetëvendosje, edhe Shpend Ahmeti rrezikon largimin të hënën

para 9 muajve - Opinion

Kryesia e Lëvizjes Vetëvendosje do të takohet me Grupin Parlamentar të partisë të hënën për të kërkuar zgjidhje rreth përçarjes së partisë, ose për t’u ndarë përfundimisht. Gazeta Express ka mësuar se...

Militantët brohorasin parreshtur ‘Albin Kurti’

para 9 muajve - Telegrafi

Kandidati i vetëm për postin e kryetarit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti gjatë ditës se sotme paraqiti platformën e tij për kryetar të Lëvizjes. Më shumë se tre minuta simpatizantët e Albin Kurtit,...

Shpend Ahmeti jep dorëheqje nga VV javën e ardhshme, nëse marrëveshja nuk arrihet të hënën

para 9 muajve - GazetaBlic

Kryesia e Lëvizjes Vetëvendosje do të takohet me Grupin Parlamentar të partisë të hënën për të kërkuar zgjidhje rreth përçarjes së partisë, ose për t’u ndarë përfundimisht. Express ka mësuar se ky takim...

Shpend Ahmeti jep dorëheqje nga VV javën e ardhshme, nëse marrëveshja nuk arrihet të hënën

para 9 muajve - Gazeta Express

Kryesia e Lëvizjes Vetëvendosje do të takohet me Grupin Parlamentar të partisë të hënë për të kërkuar zgjidhje rreth përçarjes së partisë, ose për t’u ndarë përfundimisht. Gazeta Express ka mësuar se ky...

Lista e deputetëve të VV-së që nuk morën pjesë në tubimin e Kurtit

para 9 muajve - Infokusi

Kandidati për kryetar të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka prezantuar platformën para anëtareve e aktivistëve të kësaj partie. Ndër të tjera, Kurti ka theksuar se si çështje që do trajtohet me shumë...

Platforma e Albin Kurtit për kryetar të Vetëvendosjes

para 9 muajve - Infokusi

Me fjalët “Duke besuar në shoqëri e në komb, e në qytetari, në Lëvizje e në shtet, në punë e në dije”, Albin Kurti, kandidati i vetëm për të parin e Lëvizjes Vetëvendosje, ka kërkuar besimin e anëtarëve...

Këta janë deputetët që nuk morën pjesë në tubimin e Albin Kurtit

para 9 muajve - Albeu

Albin Kurti sot prezantoi platformën për kryetar të Lëvizjes Vetëvendosje, si kandidati i vetëm për këtë pozitë. Të pranishë ishin anëtarë, aktivistë të Lëvizjes e qytetarë të shumtë. Por kishte edhe prej...

Shpend Ahmeti e Driton Çaushi e ndoqën nga Facebook-u platformën e Kurtit për kryetar

para 9 muajve - Lajmi.net

Kreu i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka zgjedhur apo ka rastisur që me bashkëpunëtorë të tij të jetë në Tiranë, në ditën kur në Prishtinë kandidati i vetëm për kryetar të Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka paralajmëruar...

Kurti: Disa kandidatë s’garantojnë demokracinë, një kandidat s’tregon mungesën e saj

para 9 muajve - Klan Kosova

Albin Kurti, kandidati i vetëm për kryetar të Lëvizjes Vetëvendosje, ka shpalosur platformën e tij për udhëheqjen e Vetëvendosjes në vitet e ardhshme, njofton Klan Kosova. Ai me një fjalim të gjatë ka...

Kurti: Disa kandidat s’garantojnë demokracinë, një kandidat s’tregon mungesën e saj

para 9 muajve - Klan Kosova

Albin Kurti, kandidati i vetëm për kryetar të Lëvizjes Vetëvendosje, ka shpalosur platformën e tij për udhëheqjen e Vetëvendosjes në vitet e ardhshme, njofton Klan Kosova. Ai me një fjalim të gjatë ka...

Kurti: Visari Ymeri është anëtar dhe deputet i Lëvizjes bashkë me neve

para 9 muajve - Telegrafi

Kandidati për kryetar të Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti, njëherësh themelues, në fillim të prezantimit të platformës së tij, ka vlerësuar lartë kontributin e ish-kryetarit të Lëvizjes Visar Ymeri. Kurti...

Militantët e VV-së brohorasin fort “Albin, Albin”

para 9 muajve - Gazeta Express

Më shumë se tre minuta simpatizantët e Albin Kurtit, duartrokitën e brohoritën për të, përderisa ngjitej në skenë për paraqitjen e platformës së tij para anëtarëve të kësaj partie. Militanët e VV-së thërrisnin...

Haxhiu: Merita më e madhe për suksesin e Lëvizjes i takon Albin Kurtit

para 9 muajve - Telegrafi

Anëtarja e kryesisë së Vetëvendosjes Albulena Haxhiu, ka falënderuar për kontributin e tyre në Lëvizjen Vetëvendosje ish-kryetarin e Visar Ymerin, dhe të gjithë ata, që sipas saj, ka pasur mospajtime....

Kurti: Visari është Bashkë Me Ne

para 9 muajve - Kallxo

Albin Kurti gjatë prezantimit të platformës së tij ka folur fjalë të mira për Visar Ymerin. Albin Kurti gjatë prezantimit të platformës së tij për kryetar ka folur fjalë të mira për Visar Ymerin, ish-kryetarin...

Haskuka Dhe Prindërit e Astrit Deharit në Prezantimin e Albin Kurtit

para 9 muajve - Kallxo

Kryetari i Prizrenit dhe prindërit e Astrit Deharit janë të pranishëm në prezantimin e platformës së Albin Kurtit. Kryetari i Prizrenit Mytaher Haskuka, por edhe prindërtit e Astrit Deharit janë të pranishëm...

Video/Albin Kurti për Kryetar, tubimi hapet me himnin shqiptar dhe ovacione në sallë

para 9 muajve - Opinion

Ka filluar tubimi i Lëvizjes Vetëvendosje në sallën e kuqe në Prishtinë, ku kandidati i vetëm i Vetëvendosjes Albin Kurti do të prezantojë programin e tij politik për kryetar të Lëvizjes. Në tubim nuk...

Albin Kurti prezanton platformën e tij udhëheqëse në VV (LIVE/Vdeo)

para 9 muajve - Telegrafi

Në kuadër të zgjedhjeve të brendshme në Lëvizjën Vetëvendosje, kandidati për kryetar të Lëvizjes, Albin Kurti, po prezanton platformën e tij. Prezantimi po bëhet në “Sallën e Kuqe” të Pallatit të Rinisë...

Haxhiu lartëson Kurtin!

para 9 muajve - GazetaBlic

Anëtarja e kryesisë së Vetëvendosjes, Albulena Haxhiu, ka bërë hapjen para anëtarëve të VV’së, të cilët janë mbledhur për të dëgjuar platformën e Albin Kurtit për kryetar. Haxhiu ka falënderuar për kontributin...

Kjo është lista e deputetëve të VV-së që injoruan tubimin e Albin Kurtit

para 9 muajve - GazetaBlic

Nga 32 deputetë sa i ka gjithsej Lëvizja Vetëvendosje, vetëm 15 prej tyre ishin të pranishëm në prezantimin e platformës për kryetar të LVV-së nga Albin Kurti. Më poshtë emrat e tyre: Glauk Konjufca, Fatmire...

Shpend Ahmeti e përcjell Albin Kurtin nga Facebook-u

para 9 muajve - Ina

Kreu i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka zgjedhur apo ka rastisur që me bashkëpunëtorë të tij të jetë në Tiranë, në ditën kur në Prishtinë kandidati i vetëm për kryetar të Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka paralajmëruar...

Kurti kërkon besimin për t’u rikthyer në krye të partisë që po i shkapërderdhët

para 9 muajve - Lajmi.net

Kandidati i vetëm për kryetar të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti gjatë shpalosjes së platformës së tij, për kryetar të kësaj partie, ka paralajmëruar reforma e riorganizim të VV-së, në të gjitha strukturat...

Të dorëhequrit nuk marrin pjesë në prezantimin e platformës së Kurtit

para 9 muajve - Telegrafi

Në sallën e Kuqe në Prishtinë, janë mbledhur anëtarë e aktivistë të Lëvizjes Vetëvendosje, të cilëve pritet t’u drejtohet kandidati për kryetar të kësaj partie, Albin Kurti për të prezantuar platformën...

Shpend Ahmeti s’rri të dëgjojë platformën e Kurtit, shkon në Tiranë me Pacollin

para 9 muajve - Lajmi.net

Shpend Ahmeti akoma nuk ka vendosur nëse i bie më mirë nëse deklarohet publikisht kundër Albin Kurtit, ai ka bojkotuar prezantimin e platformës për kryetar të partisë nga Kurti. Shpend Ahmeti ka njoftuar...

Fillon tubimi i Vetëvendosjes – Kurti shpalos ofertën

para 9 muajve - Klan Kosova

Ka filluar tubimi i Lëvizjes Vetëvendosje në sallën e kuqe në Prishtinë, njofton Klan Kosova. Në këtë tubim Albin Kurti, si kandidat i vetëm i Vetëvendosjes, do të prezantojë ofertën e tij për kryetar...

Albulena Haxhiu lartëson Kurtin si njeriun që ka fituar zemrat e aktivistëve

para 9 muajve - Gazeta Express

Anëtarja e kryesisë së Vetëvendosjes, Albulena Haxhiu, ka bërë hapjen para anëtarëve të VV’së, të cilët janë mbledhur për të dëgjuar platformën e Albin Kurtit për kryetar. Haxhiu ka falënderuar për kontributin...

Të dorëhequrit nga Vetëvendosje nuk marrin pjesë në prezantimin e Kurtit

para 9 muajve - Koha.net

Në Sallën e Kuqe në Prishtinë, janë mbledhur anëtarë e aktivistë të Lëvizjes Vetëvendosje, të cilëve pritet t’u drejtohet kandidati për kryetar të kësaj partie, Albin Kurti për të prezantuar platformën...

Kurti: Do të konsultohem me ish-Kryetarin

para 9 muajve - GazetaBlic

Kandidati i vetëm për postin e kryetarit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti në paraqitjen e platformës së tij para anëtarëve të kësaj partie, e ka falënderuar ish-kryetarin Visar Ymeri për kontributin...

Kurti: Do të konsultohem me Visar Ymerin, gjatë udhëheqjes së VV

para 9 muajve - RTV 21

Kurti: Visari është anëtar dhe deputet i Lëvizjes bashkë me neve Kandidati për kryetar të Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti, njëherësh themelues, në fillim të prezantimit të platformës së tij, ka vlerësuar...

Tashmë Shpend Ahmeti e ndjek nga Facebook-u fjalimin e Kurtit

para 9 muajve - Albeu

Kreu i Prishtinës, Shpend Ahmeti , ka zgjedhur apo ka rastisur që me bashkëpunëtorë të tij të jetë në Tiranë, në ditën kur në Prishtinë kandidati i vetëm për kryetar të Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka paralajmëruar...

Shpend Ahmeti s’rri të dëgjojë platformën e Kurtit, shëtitet në Tiranë me Pacollin

para 9 muajve - GazetaBlic

Shpend Ahmeti akoma nuk ka vendosur nëse i bie më mirë nëse deklarohet publikisht kundër Albin Kurtit, ai ka bojkotuar prezantimin e platformës për kryetar të partisë nga Kurti. Shpend Ahmeti ka njoftuar...

As kryetari i kësaj komune nga VV nuk merr pjesë në paraqitjen e Kurtit

para 9 muajve - GazetaBlic

Kryetari i Prizrenit dhe prindërit e Astrit Deharit janë të pranishëm në prezantimin e platformës së Albin Kurtit. Por, nuk është i pranishëm kryetari i Kamenicës, Qëndron Kastrati që dha dorëheqje para...

Baba i Vetëvendosjes tallet me Visar Ymerin: Do të konsultohem me ish-Kryetarin

para 9 muajve - Gazeta Express

Kandidati i vetëm për postin e kryetarit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti në paraqitjen e platformës së tij para anëtarëve të kësaj partie, e ka falënderuar ish-kryetarin Visar Ymeri për kontributin...

Haxhiu: Merita më e madhe për suksesin e Lëvizjes i takon njeriut më të votuar në Kosovë

para 9 muajve - Koha.net

Anëtarja e kryesisë së Vetëvendosjes, Albulena Haxhiu, ka falënderuar për kontributin e tyre në Lëvizjen Vetëvendosje ish-kryetarin e Visar Ymeri, dhe të gjithë ata të cilët, sipas saj, kanë pasur mospajtime....

Krahu i Molliqajt bojkoton platformën e Albinit për kryetar

para 9 muajve - GazetaBlic

Krahu i Dardan Molliqajt ka bojkotuar organizimin ku albin Kurti shpalosë platformën e tij për kryetar të Lëvizjes së Vetëvendosjes. Bashkë me ta, paraqitjen e platformës së Kurtit e injoroi edhe kryetari...

Kurti: Visari është bashkë me ne

para 9 muajve - Politiko

Albin Kurti gjatë prezantimit të platformës së tij për kryetar ka folur fjalë të mira për Visar Ymerin, ish-kryetarin e Vetëvendosjes. “Visari është anetar bashkë me ne, deputet bashkë me ne. Gjithmonë...

Kurti: E falenderoj Ymerin, nuk heqim dorë nga bashkimi kombëtar

para 9 muajve - Albeu

Kandidati për kryetar i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti po shpalos platformën e tij para anëtarëve të partisë. Ai fillimisht ka shprehur keqardhje që nuk ka një kundërkandidat pasi sipas tij në zgjedhje...

Haxhiu: Merita më e madhe për VV i takon Kurtit

para 9 muajve - RTV 21

Ajo falënderoi edhe Ymerin e të tjerët të cilët janë dorëhequr Anëtarja e kryesisë së Vetëvendosjes Albulena Haxhiu, ka falënderuar për kontributin e tyre në Lëvizjen Vetëvendosje ish-kryetarin e Visar...

Shpend Ahmeti e përcjell Albin Kurtin nga Facebook-u

para 9 muajve - Gazeta Express

Kreu i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka zgjedhur apo ka rastisur që me bashkëpunëtorë të tij të jetë në Tiranë, në ditën kur në Prishtinë kandidati i vetëm për kryetar të Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka paralajmëruar...

As kryetari i Kamenicës nga VV nuk merr pjesë në paraqitjen e Kurtit

para 9 muajve - Gazeta Express

Kryetari i Prizrenit dhe prindërit e Astrit Deharit janë të pranishëm në prezantimin e platformës së Albin Kurtit. Por, nuk është i pranishëm kryetari i Kamenicës, Qendron Kastrati që dha dorëheqje para...

Shpend Ahmeti s’rri të dëgjojë platformën e Kurtit, shëtitet në Tiranë me Pacollin

para 9 muajve - Gazeta Express

Shpend Ahmeti akoma nuk ka vendosur nëse i bie më mirë nëse deklarohet publikisht kundër Albin Kurtit, ai ka bojkotuar prezantimin e platformës për kryetar të partisë nga Kurti. Shpend Ahmeti ka njoftuar...

Ahmeti e Çaushi e ndjekin nga Facebook-u platformën e Kurtit për kryetar të VV-së

para 9 muajve - GazetaBlic

Kreu i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka zgjedhur apo ka rastisur që me bashkëpunëtorë të tij të jetë në Tiranë, në ditën kur në Prishtinë kandidati i vetëm për kryetar të Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka paralajmëruar...

Të hënën vendoset për fatin e Vetëvendosjes!

para 9 muajve - Sovrani

Zhvillimet e fundit në Vetëvendosje, përçarjet, dorëheqjet, zgjedhjet e reja për kryetar të partisë i kanë mbledhur shumë shpesh kryesinë, anëtarët e aktivistët këto ditë. Pas mbledhjes së kryesisë që...

Kurti: Ymeri është anëtar i VV-së, do të konsultohem me të siç bënte ai me mua

para 9 muajve - Koha.net

Kandidati i vetëm për postin e kryetarit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti në paraqitjen e platformës së tij para anëtarëve të kësaj partie, e ka falënderuar ish-kryetarin Visar Ymeri për kontributin...

VIDEO/ Albin Kurti prezanton platformën për “shpëtimin” e Vetëvendosjes: Falenderoj Visar Ymerin, do konsultohem me të

para 9 muajve - Gazeta Tema

Kandidati për kryetar i Lëvizjes “Vetëvendosje” Albin Kurti, ka falenderuar ish-kreun e dorëhequr të kësaj partie Visar Ymeri. Kurti është duke shpalosur platformën e tij për të drejtuar këtë forcë politike...

Ahmeti e Çaushi e ndjekin nga Facebook-u platformën e Kurtit për kryetar të VV-së

para 9 muajve - Koha.net

Kreu i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka zgjedhur apo ka rastisur që me bashkëpunëtorë të tij të jetë në Tiranë, në ditën kur në Prishtinë kandidati i vetëm për kryetar të Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka paralajmëruar...

Kurti falënderon Ymerin për drejtimin e VV-së

para 9 muajve - Lajmi.net

Kandidati  për kryetar të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti gjatë shpalosjes së platformës së tij, për kryetar të kësaj partie ka thënë kjo parti e dëshiron demokracinë në Kosovës dhe e praktikon atë...

Kurti falënderon Ymerin për drejtimin e VV-së

para 9 muajve - GazetaBlic

Kandidati për kryetar të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti gjatë shpalosjes së platformës së tij, për kryetar të kësaj partie ka thënë kjo parti e dëshiron demokracinë në Kosovës dhe e praktikon atë...

Kurti falënderon Ymerin për drejtimin e VV-së

para 9 muajve - GazetaBlic

Kandidati për kryetar të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti gjatë shpalosjes së platformës së tij, për kryetar të kësaj partie ka thënë kjo parti e dëshiron demokracinë në Kosovës dhe e praktikon atë brenda...

Kurti shpalos programin, mungojnë të dorëhequrit

para 9 muajve - Albinfo

Në prezantimin e programit të Kurtit kanë munguar anëtarët e kësaj partie që dhanë udhëheqje nga postet e tyre e po ashtu ka munguar edhe kreu i Prishtinës, Shpend Ahmeti Kandidati i vetëm për kryetar...

Kështu do ta udhëheqë Vetëvendosjen Albin Kurti

para 9 muajve - Gazeta Fjala

Albin Kurti, kandidati i vetëm për kryetar të Lëvizjes Vetëvendosje, ka shpalosur platformën e tij për udhëheqjen e Vetëvendosjes në vitet e ardhshme, njofton Klan Kosova. Nëse Kurti e fiton votëbesimin...

Shpendi dhe Qëndroni nuk marrin pjesë në tubimin e Albin Kurtit

para 9 muajve - Albeu

Albin Kurti i ka mbledhur anëtarët e degëve dhe strukturat e Lëvizjes Vetëvendosje për të prezantuar platformën e tij. Në këtë takim po merr pjesë vetëm një kryetar komune. Kryetari i Prizrenit, Mytaher...

Fillon tubimi i Vetëvendosjes – Kurti shpalos ofertën

para 9 muajve - GazetaBlic

Ka filluar tubimi i Lëvizjes Vetëvendosje në sallën e kuqe në Prishtinë. Në këtë tubim Albin Kurti, si kandidat i vetëm i Vetëvendosjes, do të prezantojë ofertën e tij për kryetar të Lëvizjes. Kurtit nuk...

Krahu i Molliqajt bojkoton platformën e Albinit për kryetar

para 9 muajve - Gazeta Express

Krahu i Dardan Molliqajt ka bojkotuar organizimin ku albin Kurti shpalosë platformën e tij për kryetar të Lëvizjes së Vetëvendosjes. Bashkë me ta, paraqitjen e platformës së Kurtit e injoroi edhe kryetari...

Kjo është platforma e Kurtit, kandidatit të vetëm për kryetar të VV-së

para 9 muajve - Gazeta Monitor

Kandidati i vetëm për kryetar të Vetëvendosjes, Albin Kurti sot ka prezantuar platformën e tij me të cilën kandidon. Ndonëse në tubimin e thirrur nga ai, munguan 17 deputetë të Vetëvendosjes, kjo nuk e...

Të dorëhequrit nuk marrin pjesë në prezantimin e platformës së Kurtit

para 9 muajve - RTV 21

Albin Kurti po prezanton platformën Në sallën e Kuqe në Prishtinë, janë mbledhur anëtarë e aktivistë të Lëvizjes Vetëvendosje, të cilëve pritet t’u drejtohet kandidati për kryetar të kësaj partie, Albin...

Ky kryetar i komunës po merr pjesë në takimin e Vetëvendosjes

para 9 muajve - GazetaBlic

Albin Kurti i ka mbledhur anëtarët e degëve dhe strukturat e Lëvizjes Vetëvendosje për të prezantuar platformën e tij. Në këtë takim po merr pjesë vetëm një kryetar komune. Kryetari i Prizrenit, Mytaher...

Shpend Ahmeti jep dorëheqje nga VV javën e ardhshme, nëse marrëveshja nuk arrihet të hënën

para 9 muajve - Infokusi

Kryesia e Lëvizjes Vetëvendosje do të takohet me Grupin Parlamentar të partisë të hënën për të kërkuar zgjidhje rreth përçarjes së partisë, ose për t’u ndarë përfundimisht. Express ka mësuar se ky takim...

Kurti sot prezantoi platformën si kandidat për kryetar të VV-së, ja fjalimi i plotë i tij

para 9 muajve - Periskopi

Me fjalët “Duke besuar në shoqëri e në komb, e në qytetari, në Lëvizje e në shtet, në punë e në dije”, Albin Kurti, kandidati i vetëm për të parin e Lëvizjes Vetëvendosje, ka kërkuar besimin e anëtarëve...

Kurti sot prezantoi platformën si kandidat për kryetar të VV-së, ja fjalimi i plotë i tij

para 9 muajve - Periskopi

Me fjalët “Duke besuar në shoqëri e në komb, e në qytetari, në Lëvizje e në shtet, në punë e në dije”, Albin Kurti, kandidati i vetëm për të parin e Lëvizjes Vetëvendosje, ka kërkuar besimin e anëtarëve...

Në tubimin ku Kurti shpalos platformën e tij, nuk marrin pjesë grupi anti-Kurti

para 9 muajve - Lajmi.net

Ka nisur tubimi i Vetëvendosjes, në të cilin kandidati i vetëm për kryetar të kësaj partie Albin Kurti do të shpalosë platformën e tij. Në këtë tubim i cili po mbahet në ‘Sallën e Kuqe’, të Pallatit të...

Nga 32 deputet, vetëm 16 prej tyre morën pjesë në tubimin e Kurtit

para 9 muajve - Almakos

Kandidati për kryetar të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti,  ka prezantuar platformën para anëtareve e aktivistëve të kësaj partie. Ndër të tjera, Kurti ka theksuar se si çështje që do trajtohet me shumë...

Kjo është platforma e Kurtit, kandidatit të vetëm për kryetar të VV-së

para 9 muajve - Sovrani

Kandidati i vetëm për kryetar të Vetëvendosjes, Albin Kurti sot ka prezantuar platformën e tij me të cilën kandidon. Ndonëse në tubimin e thirrur nga ai, munguan 17 deputetë të Vetëvendosjes, kjo nuk e...

Katër pikat që do ta përcjellin Vetëvendosjen nën udhëheqjen e Albin Kurtit

para 9 muajve - Insajderi

Lëvizja Vetëvendosje, përmes një njoftimi në llogarinë e saj në Facebook, ka njoftuar për katër pikshin që do ta përcjellë këtë parti nëse kandidati i vetëm për kryetar të VV-së, Albin Kurti arrin të bëhet...

Lista e deputetëve të VV’së që nuk morën pjesë në prezantimin e platformës së Kurtit

para 9 muajve - Gazeta Fjala

Albin Kurti prezantoi sot platformën e kandidaturës për kryetar të Lëvizjes Vetëvendosje. Duke qenë se partia në këto kohë është e përçarë thellësisht dhe aktivitetin e partisë e kanë karakterizuar shumë...

Militantët brohorasin parreshtur ‘Albin Kurti’

para 9 muajve - Almakos

Kandidati i vetëm për postin e kryetarit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti gjatë ditës se sotme paraqiti platformën e tij për kryetar të Lëvizjes. Më shumë se tre minuta simpatizantët e Albin Kurtit,...

Albin Kurti: më vjen keq që s’kam kundërkandidat, me Ymerin do të konsultohem siç bënte ai me mua

para 9 muajve - Te Sheshi

Kandidati i vetëm për postin e kryetarit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti në paraqitjen e platformës së tij para anëtarëve të kësaj partie, e ka falënderuar ish-kryetarin Visar Ymeri për kontributin...

Shpend Ahmeti jep dorëheqje nga VV javën e ardhshme?

para 9 muajve - Gazeta Fjala

Kryesia e Lëvizjes Vetëvendosje do të takohet me Grupin Parlamentar të partisë të hënën për të kërkuar zgjidhje rreth përçarjes së partisë, ose për t’u ndarë përfundimisht. Gazeta Express ka mësuar se...

Militantët e VV-së brohorasin fort “Albin, Albin”

para 9 muajve - Infokusi

Më shumë se tre minuta simpatizantët e Albin Kurtit, duartrokitën e brohoritën për të, përderisa ngjitej në skenë për paraqitjen e platformës së tij para anëtarëve të kësaj partie. Militanët e VV-së thërrisnin...

Platforma e Albin Kurtit për kryetar të Vetëvendosjes

para 9 muajve - Gazeta e re

Me fjalët “Duke besuar në shoqëri e në komb, e në qytetari, në Lëvizje e në shtet, në punë e në dije”, Albin Kurti, kandidati i vetëm për të parin e Lëvizjes Vetëvendosje, ka kërkuar besimin e anëtarëve...

Platforma e Albin Kurtit për kryetar të Vetëvendosjes

para 9 muajve - KosovaPress

Kandidati për të parin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, sot ka shpalosur platformën e tij qeverisëse në krye të LVV-së, ku ka theksuar se ka pasur dëshirë që të ketë një kundër-kandidat. Kurti ka...

Të dorëhequrit e Vetëvendosjes bojkotojnë Kurtin

para 9 muajve - Java News

Në Sallën e Kuqe në Prishtinë, janë mbledhur anëtarë e aktivistë të Lëvizjes Vetëvendosje, të cilëve pritet t’u drejtohet kandidati për kryetar të kësaj partie, Albin Kurti për të prezantuar platformën...

Kjo është lista e deputetëve të VV-së që injoruan tubimin e Albin Kurtit

para 9 muajve - Infokusi

Nga 32 deputetë sa i ka gjithsej Lëvizja Vetëvendosje, vetëm 15 prej tyre ishin të pranishëm në prezantimin e platformës për kryetar të LVV-së nga Albin Kurti. Më poshtë emrat e tyre: Glauk Konjufca, Fatmire...

Kurti: Visari Ymeri është anëtar dhe deputet i Lëvizjes bashkë me neve

para 9 muajve - Infokusi

Kandidati për kryetar të Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti, njëherësh themelues, në fillim të prezantimit të platformës së tij, ka vlerësuar lartë kontributin e ish-kryetarit të Lëvizjes Visar Ymeri. Kurti...

Shpend Ahmeti jep dorëheqje nga VV javën e ardhshme, nëse marrëveshja nuk arrihet të hënën

para 9 muajve - Fol

Kryesia e Lëvizjes Vetëvendosje do të takohet me Grupin Parlamentar të partisë të hënën për të kërkuar zgjidhje rreth përçarjes së partisë, ose për t’u ndarë përfundimisht. Gazeta Express ka mësuar se...

Kurti: Visari Ymeri është anëtar dhe deputet i Lëvizjes bashkë me neve

para 9 muajve - Almakos

Kandidati për kryetar të Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti, njëherësh themelues, në fillim të prezantimit të platformës së tij, ka vlerësuar lartë kontributin e ish-kryetarit të Lëvizjes Visar Ymeri. Kurti...

Haxhiu: Merita më e madhe për suksesin e Lëvizjes i takon Albin Kurtit

para 9 muajve - Almakos

Anëtarja e kryesisë së Vetëvendosjes Albulena Haxhiu, ka falënderuar për kontributin e tyre në Lëvizjen Vetëvendosje ish-kryetarin e Visar Ymerin, dhe të gjithë ata, që sipas saj, ka pasur mospajtime....

Baba i Vetëvendosjes tallet me Visar Ymerin: Do të konsultohem me ish-Kryetarin

para 9 muajve - Gazeta Liria

Kandidati i vetëm për postin e kryetarit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti në paraqitjen e platformës së tij para anëtarëve të kësaj partie, e ka falënderuar ish-kryetarin Visar Ymeri për kontributin...

Kurti: Do të konsultohem me ish-Kryetarin

para 9 muajve - Infokusi

Kandidati i vetëm për postin e kryetarit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti në paraqitjen e platformës së tij para anëtarëve të kësaj partie, e ka falënderuar ish-kryetarin Visar Ymeri për kontributin...

Shpend Ahmeti e përcjell Albin Kurtin nga Facebook-u

para 9 muajve - Infokusi

Kreu i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka zgjedhur apo ka rastisur që me bashkëpunëtorë të tij të jetë në Tiranë, në ditën kur në Prishtinë kandidati i vetëm për kryetar të Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka paralajmëruar...

Shpend Ahmeti duhet të vendosë deri të hënën, të mbetet apo të largohet nga Vetëvendosje

para 9 muajve - Bota Press

Botapress, 13 janar – Kryesia e Lëvizjes Vetëvendosje do të takohet me Grupin Parlamentar të partisë të hënën për të kërkuar zgjidhje rreth përçarjes së partisë, ose për t’u ndarë përfundimisht. Gazeta...

Haxhiu: Merita më e madhe për suksesin e Lëvizjes i takon njeriut më të votuar në Kosovë

para 9 muajve - Infokusi

Anëtarja e kryesisë së Vetëvendosjes, Albulena Haxhiu, ka falënderuar për kontributin e tyre në Lëvizjen Vetëvendosje ish-kryetarin e Visar Ymeri, dhe të gjithë ata të cilët, sipas saj, kanë pasur mospajtime....

Albin Kurti prezanton platformën e tij udhëheqëse në VV (LIVE/Video)

para 9 muajve - Almakos

Në kuadër të zgjedhjeve të brendshme në Lëvizjën Vetëvendosje, kandidati për kryetar të Lëvizjes, Albin Kurti, po prezanton platformën e tij. Prezantimi po bëhet në “Sallën e Kuqe” të Pallatit të Rinisë...

Kurti falënderon Ymerin për drejtimin e VV-së

para 9 muajve - Infokusi

Kandidati për kryetar të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti gjatë shpalosjes së platformës së tij, për kryetar të kësaj partie ka thënë kjo parti e dëshiron demokracinë në Kosovës dhe e praktikon atë brenda...

Kurti: Do të konsultohem me Visarin për interesin e VV-së

para 9 muajve - Gazeta e re

Kandidati për kryetar të Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti, njëherësh themelues i kësaj Lëvizje ka falënderuar ish-kryetarin Visar Ymeri për udhëheqjen gati tri vjeçare. Ndonëse, ish -kryetari Visar Ymeri,...

Të dorëhequrit nuk marrin pjesë në prezantimin e platformës së Kurtit

para 9 muajve - Infokusi

Në sallën e Kuqe në Prishtinë, janë mbledhur anëtarë e aktivistë të Lëvizjes Vetëvendosje, të cilëve pritet t’u drejtohet kandidati për kryetar të kësaj partie, Albin Kurti për të prezantuar platformën...

Të dorëhequrit nuk marrin pjesë në prezantimin e platformës së Kurtit

para 9 muajve - Almakos

Në sallën e Kuqe në Prishtinë, janë mbledhur anëtarë e aktivistë të Lëvizjes Vetëvendosje, të cilëve pritet t’u drejtohet kandidati për kryetar të kësaj partie, Albin Kurti për të prezantuar platformën...

Deputetët e VV-së që nuk morën pjesë në prezantimin e Kurtit

para 9 muajve - Insajderi

Albin Kurti prezantoi sot platformën e kandidaturës për kryetar të Lëvizjes Vetëvendosje. Duke qenë se partia në këto kohë është e përçarë dhe aktivitetin e partisë e kanë karakterizuar shumë edhe dorëheqjet...

Ky kryetar i komunës po merr pjesë në takimin e Vetëvendosjes

para 9 muajve - Infokusi

Albin Kurti i ka mbledhur anëtarët e degëve dhe strukturat e Lëvizjes Vetëvendosje për të prezantuar platformën e tij. Në këtë takim po merr pjesë vetëm një kryetar komune. Kryetari i Prizrenit, Mytaher...

Prindërit e Astrit Deharit në tubimin dëgjues të Albin Kurtit

para 9 muajve - Infokusi

Në kuadër të zgjedhjeve të brendshme në Lëvizjen Vetëvendosje, kandidati për kryetar të Lëvizjes, Albin Kurti, po prezanton platformën e tij. Pjesë e ceremonisë janë edhe prindërit e të ndjerit Astrit...

Skandaloze: 16 deputetë bojkotojnë Albin Kurtin në prezantimin e tij për kryetar të Vetëvendosjes

para 9 muajve - Bota Press

Nga 32 deputetë sa i ka gjithsej Lëvizja Vetëvendosje, vetëm 16 prej tyre janë të pranishëm në prezantimin e platformës për kryetar të LVV-së nga Albin Kurti. Indeksonline ua jep më poshtë emrat e tyre:...

Albin Kurti tregon se si financohet Lëvizja Vetëvendosje

para 9 muajve - Sovrani

Albin Kurti, i cili është edhe kandidati i vetëm për kryetar të Lëvizës Vetëvendosje, ka shpalosur sot planin e tij për mandatin katër vjeçar. Në fjalimin e gjatë që ka mbajtur sot, ai ka përmendur tri...

Kurti: Do të konsultohem me Visarin për interesin e VV-së

para 9 muajve - KosovaPress

Ndonëse, ish -kryetari Visar Ymeri, nuk kishte ardhur për të dëgjuar programin e kandidatit për kryetar të LVV-së Albin Kurti, ky i fundit tha se do të bashkëpunojë me Ymerin në të mirë të Lëvizjes. “Dua...

Lista e deputetëve të VV’së që nuk morën pjesë në prezantimin e platformës së Kurtit

para 9 muajve - Gazeta Monitor

Albin Kurti prezantoi sot platformën e kandidaturës për kryetar të Lëvizjes Vetëvendosje. Duke qenë se partia në këto kohë është e përçarë thellësisht dhe aktivitetin e partisë e kanë karakterizuar shumë...

Prindërit e Astrit Deharit në tubimin dëgjues të Albin Kurtit

para 9 muajve - AlbPortali

Loading... Në kuadër të zgjedhjeve të brendshme në Lëvizjen Vetëvendosje, kandidati për kryetar të Lëvizjes, Albin Kurti, po prezanton platformën e tij. Pjesë e ceremonisë janë edhe prindërit e të ndjerit...

Prindërit e Astrit Deharit në tubimin dëgjues të Albin Kurtit

para 9 muajve - Fakti Ditor

Në kuadër të zgjedhjeve të brendshme në Lëvizjen Vetëvendosje, kandidati për kryetar të Lëvizjes, Albin Kurti, po prezanton platformën e tij. Pjesë e ceremonisë janë edhe prindërit e të ndjerit Astrit...

Ahmeti e Çaushi e ndjekin nga Facebook-u platformën e Kurtit

para 9 muajve - Insajderi

Kreu i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka zgjedhur apo ka rastisur që me bashkëpunëtorë të tij të jetë në Tiranë, në ditën kur në Prishtinë kandidati i vetëm për kryetar të Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka paralajmëruar...

Militantët e VV-së brohorasin fort “Albin, Albin”

para 9 muajve - Gazeta Monitor

Më shumë se tre minuta simpatizantët e Albin Kurtit, duartrokitën e brohoritën për të, përderisa ngjitej në skenë për paraqitjen e platformës së tij para anëtarëve të kësaj partie. Militanët e VV-së thërrisnin...

Albulena Haxhiu lartëson Albin Kurtin: Ai është aktivist model

para 9 muajve - Insajderi

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu e cila muaj më parë kishte dhënë dorëheqje nga postet në këtë parti, e më pas ishte kthyer përsëri ka mbajtur fjalim në prezantimin e Albin Kurtit, për...

Kurti kërkon besimin për t’u rikthyer në krye të partisë

para 9 muajve - Gazeta Fjala

Kandidati i vetëm për kryetar të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti gjatë shpalosjes së platformës së tij, për kryetar të kësaj partie, ka paralajmëruar reforma e riorganizim të VV-së, në të gjitha strukturat...

Këta janë deputetët e Vetëvendosjes që nuk morën pjesë në tubimin e Albin Kurtit

para 9 muajve - Periskopi

Albin Kurti sot prezantoi platformën për kryetar të Lëvizjes Vetëvendosje, si kandidati i vetëm për këtë pozitë. Të pranishë ishin anëtarë, aktivistë të Lëvizjes e qytetarët të shumtë. Por kishte edhe...

Tri burimet nga financohet Vetëvendosja sipas Albin Kurtit

para 9 muajve - Insajderi

Albin Kurti, i cili është edhe kandidati i vetëm për kryetar të Lëvizës Vetëvendosje, ka shpalosur sot planin e tij për mandatin katër vjeçar. Në fjalimin e gjatë që ka mbajtur sot, ai ka përmendur tri...

Haxhiu: Merita më e madhe për suksesin e Lëvizjes i takon njeriut më të votuar në Kosovë

para 9 muajve - Gazeta Liria

Anëtarja e kryesisë së Vetëvendosjes, Albulena Haxhiu, ka falënderuar për kontributin e tyre në Lëvizjen Vetëvendosje ish-kryetarin e Visar Ymeri, dhe të gjithë ata të cilët, sipas saj, kanë pasur mospajtime....

Dy kryetarët e komunave që nuk morën pjesë në prezantimin e Albin Kurtit

para 9 muajve - Insajderi

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka ishte i vetmi nga tre kryetarët e komunave nga Lëvizja Vetëvendosje, që morën pjesë në prezantimin e programit të Albin Kurtit si kandidat për kryetar të...

Haxhiu: Merita më e madhe për suksesin e Lëvizjes i takon njeriut më të votuar në Kosovë

para 9 muajve - Gazeta e re

Anëtarja e kryesisë së Vetëvendosjes Albulena Haxhiu, ka falënderuar për kontributin e tyre në Lëvizjen Vetëvendosje ish-kryetarin e Visar Ymerin, dhe të gjithë ata që sipas saj ka pasur mospajtime. Tha...

Kurti shpreh keqardhje që nuk ka kundërkandidat – flet edhe për Ymerin

para 9 muajve - Insajderi

Kandidati i vetëm për kryetar të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka shpalosur sot planin e tij për mandatin katër vjeçar si kryetar i këtij subjekti politik. Ka thënë se do të dëshironte të kishte kundërkandidat...

Këta deputetë ishin të pranishëm në tubimin e Albin Kurtit

para 9 muajve - Sovrani

Nga 32 deputetë sa i ka gjithsej Lëvizja Vetëvendosje, vetëm 15 prej tyre ishin të pranishëm në prezantimin e platformës për kryetar të LVV-së nga Albin Kurti. Më poshtë keni emrat e tyre: Glauk Konjufca,...

Kurti: Visari është anëtar dhe deputet i Lëvizjes bashkë me neve

para 9 muajve - Gazeta e re

Kandidati për kryetar të Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti, njëherësh themelues, në fillim të prezantimit të platformës së tij, ka vlerësuar lartë kontributin e ish-kryetarit të Lëvizjes Visar Ymeri. Kurti...

Të dorëhequrit nuk po marrin pjesë në prezantimin e platformës së Kurtit

para 9 muajve - Periskopi

Në sallën e Kuqe në Prishtinë, janë mbledhur anëtarë e aktivistë të Lëvizjes Vetëvendosje, të cilëve po u u drejtohet kandidati për kryetar të kësaj partie, Albin Kurti për të prezantuar platformën e tij....

Albin Kurti lavdëron punën e Visar Ymerit

para 9 muajve - Insajderi

Kandidati i vetëm për postin e kryetarit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti në paraqitjen e platformës së tij para anëtarëve të kësaj partie, e ka falënderuar ish-kryetarin Visar Ymeri për kontributin...

Haxhiu: Merita më e madhe për suksesin e Lëvizjes i takon njeriut më të votuar në Kosovë

para 9 muajve - Insajderi

Anëtarja e kryesisë së Vetëvendosjes, Albulena Haxhiu, ka falënderuar për kontributin e tyre në Lëvizjen Vetëvendosje ish-kryetarin e Visar Ymeri, dhe të gjithë ata të cilët, sipas saj, kanë pasur mospajtime....

Kurti: Do të vazhdojë bashkëpunimin me Visar Ymerin

para 9 muajve - Periskopi

Kandidati për kryetar të Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti, njëherësh themelues, në fillim të prezantimit të platformës së tij, ka vlerësuar lartë kontributin e ish-kryetarit të Lëvizjes Visar Ymeri. Kurti...

Kurti falënderon Ymerin për drejtimin e VV-së

para 9 muajve - Sovrani

Kandidati i vetëm për postin e kryetarit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti në paraqitjen e platformës së tij para anëtarëve të kësaj partie, e ka falënderuar ish-kryetarin Visar Ymeri për kontributin...

Ahmeti e Çaushi e ndjekin nga Facebook-u platformën e Kurtit për kryetar të VV-së

para 9 muajve - Sovrani

Kreu i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka zgjedhur apo ka rastisur që me bashkëpunëtorë të tij të jetë në Tiranë, në ditën kur në Prishtinë kandidati i vetëm për kryetar të Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka paralajmëruar...

Filloi tubimi i Lëvizjes Vetëvendosje

para 9 muajve - Sovrani

Ka nisur tubimi i Vetëvendosjes, në të cilin kandidati i vetëm për kryetar të kësaj partie Albin Kurti do të shpalosë platformën e tij. Në këtë tubim i cili po mbahet në ‘Sallën e Kuqe’, të Pallatit të...

Kurti: Visari është anëtar dhe deputet i Lëvizjes bashkë me neve

para 9 muajve - KosovaPress

Kurti tha se Ymeri vazhdon të jetë anëtar i VV-së dhe deputet i kësaj partie në Kuvendin e Kosovës. “Dua ta falënderoj Visar Ymerin për udhëheqjen e drejtimin gati tre vjeçar të Lëvizjes, për punën e kontributin...

Albin Kurti prezanton platformën, i vjen keq që s’ka kundërkandidat

para 9 muajve - Bota Press

Në kuadër të zgjedhjeve të brendshme në Lëvizjen Vetëvendosje, kandidati për kryetar të Lëvizjes, Albin Kurti ka prezantuar plaformën e re. Kurti ka thënë se nuk ndihet mirë që nuk pati kundërkandidat....

Të dorëhequrit nuk marrin pjesë në prezantimin e platformës së Kurtit

para 9 muajve - Gazeta Monitor

Në sallën e Kuqe në Prishtinë, janë mbledhur anëtarë e aktivistë të Lëvizjes Vetëvendosje, të cilëve pritet t’u drejtohet kandidati për kryetar të kësaj partie, Albin Kurti për të prezantuar platformën...

Nis tubimi i Vetëvendosjes, mungon grupi i “të rebeluarve”

para 9 muajve - Insajderi

Ka nisur tubimi i Vetëvendosjes, në të cilin kandidati i vetëm për kryetar të kësaj partie Albin Kurti do të shpalosë platformën e tij. Në këtë tubim i cili po mbahet në ‘Sallën e Kuqe’, të Pallatit të...

Haxhiu: Albin Kurti është emri më i brohoritur nga popullata shqiptare

para 9 muajve - Periskopi

Deputetja e VV-së, Albulena Haxhiu, ka shkruar se cilat rrethana e kanë karakterizuar vitin 2017. Ajo përmend rritjen e VV-së në nivel lokal dhe atë nacional, shkruan Periskopi. Më poshtë mund të ndiqni...

Haxhiu: Merita më e madhe për suksesin e Lëvizjes i takon njeriut më të votuar në Kosovë

para 9 muajve - KosovaPress

Tha se viti i kaluar ka qenë vit elektoral, me dy palë zgjedhje që e dyfishuan vv në nivel lokal por edhe qendror. “Merita për këto arritje mbajnë të gjithë aktivistët, deputetët, kandidatët për kryetar...

Të dorëhequrit nuk marrin pjesë në prezantimin e platformës së Kurtit

para 9 muajve - Gazeta e re

Në sallën e Kuqe në Prishtinë, janë mbledhur anëtarë e aktivistë të Lëvizjes Vetëvendosje, të cilëve pritet t’u drejtohet kandidati për kryetar të kësaj partie, Albin Kurti për të prezantuar platformën...

Fillon tubimi i VV’së ku Albin Kurti pritet të shpalosë platformën programore

para 9 muajve - Periskopi

Tubimi i thirrur nga Lëvizja Vetëvendosje për të shpalosur platformën kandidati për kryetar i kësaj partie Albin Kurti sapo ka filluar. Në këtë tubim shihen disa nga emrat kryesorë të VV’së si kryetari...

Të dorëhequrit nuk marrin pjesë në prezantimin e platformës së Kurtit

para 9 muajve - KosovaPress

Në sallë mungojnë  të gjithë të dorëhequrit ditë më parë nga funksionet e kësaj partie. Ndër të pranishmit përveç aktivisteve, janë Glauk Konjufc a, Albulena Haxhiu, Fatmire Kollçaku, kryetari i Prizrenit...

Në tubimin ku Kurti shpalos platformën e tij, nuk marrin pjesë grupi anti-Kurti

para 9 muajve - Bota Press

Ka nisur tubimi i Vetëvendosjes, në të cilin kandidati i vetëm për kryetar të kësaj partie Albin Kurti do të shpalosë platformën e tij. Në këtë tubim i cili po mbahet në ‘Sallën e Kuqe’, të Pallatit të...

Prindërit e Astrit Deharit në tubimin dëgjues të Albin Kurtit

para 9 muajve - Bota Press

Në kuadër të zgjedhjeve të brendshme në Lëvizjen Vetëvendosje, kandidati për kryetar të Lëvizjes, Albin Kurti, po prezanton platformën e tij. Pjesë e ceremonisë janë edhe prindërit e të ndjerit Astrit...

Kurti sot fillon – i vetëm – garën për kryetar të VV-së

para 9 muajve - Ina

Albin Kurti nuk do të garojë kundër askujt në garën për kryetar të Lëvizjes Vetëvendosje. Ai vetëm duhet të bindë anëtarët e VV-së që t’i besojnë platformës së tij të cilën do të fillojë ta shpalosë sot....

Ish lideri komunist për Vetëvendosjen: Në një parti ku gjatë zgjedhjeve nuk ka më shumë se një kandidat, aty nuk ka demokraci

para 9 muajve - Lajmi.net

Tanimë ka përfunduar afati për dorëzimin e kandidatëve për zgjedhjet e brendshme në Lëvizjen Vetëvendosje. Në këto zgjedhje kandidat i vetëm do të jetë Albin Kurti, i cili ka udhëhequr me VV-në edhe për...

Albin Kurti sot prezanton platformën e tij udhëheqëse në VV

para 9 muajve - BalkanWeb

KOSOVË- Në kuadër të zgjedhjeve të brendshme në Lëvizjen Vetëvendosje, kandidati për kryetar të Lëvizjes, Albin Kurti, sot prezanton platformën e tij. Prezantimi do të bëhet në “Sallën e Kuqe”, tek Pallati...

Albin Kurti sot prezanton platformën e tij udhëheqëse në VV

para 9 muajve - Zhurnal

Prishtinë, 13 janar - Në kuadër të zgjedhjeve të brendshme në Lëvizjën Vetëvendosje, kandidati për kryetar të Lëvizjes, Albin Kurti, sot prezanton platformën e tij. Prezantimi do të bëhet në “Sallën e...

Albin Kurti sot prezanton platformën për kryetar i Lëvizjes Vetëvendosje

para 9 muajve - Shqiptarja

Para zgjedhjeve brenda Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti kandidati për të drejtuar këtë parti pritet të prezantojnë platformën e tij drejtuese. Prezantimi do të bëhet në Sallën e Kuqe”, tek Pallati i...

“S’ka demokraci në Vetëvendosje, përderisa ka vetëm një kandidat”

para 9 muajve - GazetaBlic

Tanimë ka përfunduar afati për dorëzimin e kandidatëve për zgjedhjet e brendshme në Lëvizjen Vetëvendosje. Në këto zgjedhje kandidat i vetëm do të jetë Albin Kurti, i cili ka udhëhequr me VV-në edhe për...

Kurti sot fillon – i vetëm – garën për kryetar të VV-së

para 9 muajve - Klan Kosova

Albin Kurti nuk do të garojë kundër askujt në garën për kryetar të Lëvizjes Vetëvendosje. Ai vetëm duhet të bindë anëtarët e VV-së që t’i besojnë platformës së tij të cilën do të fillojë ta shpalosë sot....

Albin Kurti prezanton sot programin e tij

para 9 muajve - Syri

Në kuadër të zgjedhjeve të brendshme në Lëvizjën Vetëvendosje, kandidati për kryetar të Lëvizjes, Albin Kurti, sot prezanton platformën e tij. Prezantimi do të bëhet në “Sallën e Kuqe”, tek Pallati i Rinisë...

Kurti sot fillon i vetëm garën për kryetar të VV-së

para 9 muajve - GazetaBlic

Albin Kurti nuk do të garojë kundër askujt në garën për kryetar të Lëvizjes Vetëvendosje. Ai vetëm duhet të bindë anëtarët e VV-së që t’i besojnë platformës së tij të cilën do të fillojë ta shpalosë sot....

Kurti sot prezanton platformën e tij

para 9 muajve - Politiko

Në kuadër të zgjedhjeve të brendshme në Lëvizjen Vetëvendosje, kandidati për kryetar të Lëvizjes, Albin Kurti, sot prezanton platformën e tij. Prezantimi do të bëhet në “Sallën e Kuqe”, tek Pallati i Rinisë...

Albin Kurti sot prezanton platformën e tij udhëheqëse në VV

para 9 muajve - Telegrafi

Në kuadër të zgjedhjeve të brendshme në Lëvizjën Vetëvendosje, kandidati për kryetar të Lëvizjes, Albin Kurti, sot prezanton platformën e tij. Prezantimi do të bëhet në “Sallën e Kuqe”, tek Pallati i Rinisë...

Nënkryetari i LDK-së thotë se dëshmitari nuk është i besueshëm

para 9 muajve - Albeu

Kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri , në Debat, në RTK, komentuar deklarimet e mbrëmshme të dëshmitarit të mbrojtur të Prokurorisë Speciale, Shkumbin Mehmeti . Ky i fundit në rrëfim të tij në Zona e Debatit...

Albin Kurti Sot Prezanton Platformën

para 9 muajve - Kallxo

Kandidati për kryetar të Vetëvendosjes sot do ta prezantojë platformën e tij. Kandidati për kryetar të Vetëvendosjes Albin Kurti sot do të tregojë se si do ta udhëheqë këtë subjekt, duke paraqitur platformën...

Albin Kurti sot prezanton platformën e tij

para 9 muajve - Albeu

Në kuadër të zgjedhjeve të brendshme në Lëvizjen Vetëvendosje, kandidati për kryetar të Lëvizjes, Albin Kurti , sot prezanton platformën e tij. Prezantimi do të bëhet në " Sallën e Kuqe", tek Pallati i...

Albin Kurti sot prezanton platformën e tij

para 9 muajve - Koha.net

Në kuadër të zgjedhjeve të brendshme në Lëvizjën Vetëvendosje, kandidati për kryetar të Lëvizjes, Albin Kurti, sot prezanton platformën e tij. Prezantimi do të bëhet në “Sallën e Kuqe”, tek Pallati i Rinisë...

Albin Kurti sot prezanton platformën

para 9 muajve - Lajmi.net

Kandidati për kryetar të Vetëvendosjes sot do ta prezantojë platformën e tij. Kandidati për kryetar të Vetëvendosjes Albin Kurti sot do të tregojë se si do ta udhëheqë këtë subjekt, duke paraqitur platformën...

Albin Kurti sot prezanton platformën e tij

para 9 muajve - RTV 21

Kurti është kandidati i vetëm për kryetar të VV-së Kandidati i vetëm për Kryetar të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti do të prezantojë platformën e tij për qeverisje sot në orën 15:00. Vetëvendosje njoftoi...

Albin Kurti para se të bëhet babë i Vetëvendosjes, sot prezanton platformën e tij

para 9 muajve - Gazeta Express

Në kuadër të zgjedhjeve të brendshme në Lëvizjen Vetëvendosje, kandidati për kryetar të Lëvizjes, Albin Kurti, sot prezanton platformën e tij. Prezantimi do të bëhet në "Sallën e Kuqe", tek Pallati i Rinisë...

Albin Kurti prezanton sot platformën e tij politike

para 9 muajve - Java News

Në kuadër të zgjedhjeve të brendshme në Lëvizjen Vetëvendosje, kandidati për kryetar të Lëvizjes, Albin Kurti prezanton platformën e tij.Prezantimi do të bëhet në “Sallën e Kuqe”, tek Pallati i Rinisë...

Albin Kurti prezanton sot programin e tij

para 9 muajve - Lajm

Në kuadër të zgjedhjeve të brendshme në Lëvizjën Vetëvendosje, kandidati për kryetar të Lëvizjes, Albin Kurti, sot prezanton platformën e tij. Prezantimi do të bëhet në “Sallën e Kuqe”, tek Pallati i Rinisë...

Albin Kurti sot prezanton platformën e tij udhëheqëse në VV

para 9 muajve - Gazeta Telegraf

Në kuadër të zgjedhjeve të brendshme në Lëvizjen Vetëvendosje, kandidati për kryetar të Lëvizjes, Albin Kurti, sot prezanton platformën e tij. Prezantimi do të bëhet në “Sallën e Kuqe”, tek Pallati i Rinisë...

“S’ka demokraci në Vetëvendosje, përderisa ka vetëm një kandidat”

para 9 muajve - Infokusi

Tanimë ka përfunduar afati për dorëzimin e kandidatëve për zgjedhjet e brendshme në Lëvizjen Vetëvendosje. Në këto zgjedhje kandidat i vetëm do të jetë Albin Kurti, i cili ka udhëhequr me VV-në edhe për...

Albin Kurti para se të bëhet babë i Vetëvendosjes, sot prezanton platformën e tij

para 9 muajve - Infokusi

Në kuadër të zgjedhjeve të brendshme në Lëvizjen Vetëvendosje, kandidati për kryetar të Lëvizjes, Albin Kurti, sot prezanton platformën e tij. Prezantimi do të bëhet në “Sallën e Kuqe”, tek Pallati i Rinisë...

Albin Kurti sot prezanton platformën e tij udhëheqëse në VV

para 9 muajve - Almakos

Në kuadër të zgjedhjeve të brendshme në Lëvizjën Vetëvendosje, kandidati për kryetar të Lëvizjes, Albin Kurti, sot prezanton platformën e tij. Prezantimi do të bëhet në “Sallën e Kuqe”, tek Pallati i Rinisë...

Albin Kurti sot prezanton platformën e tij

para 9 muajve - Gazeta e re

Në kuadër të zgjedhjeve të brendshme në Lëvizjën Vetëvendosje, kandidati për kryetar të Lëvizjes, Albin Kurti, sot prezanton platformën e tij. Prezantimi do të bëhet në “Sallën e Kuqe”, tek Pallati i Rinisë...

Albin Kurti sot prezanton platformën e tij udhëheqëse në VV

para 9 muajve - Fol

Në kuadër të zgjedhjeve të brendshme në Lëvizjën Vetëvendosje, kandidati për kryetar të Lëvizjes, Albin Kurti, sot prezanton platformën e tij. Prezantimi do të bëhet në “Sallën e Kuqe”, tek Pallati i Rinisë...

Vllasi komenton situatën e Vetëvendosjes

para 9 muajve - Sovrani

Tanimë ka përfunduar afati për dorëzimin e kandidatëve për zgjedhjet e brendshme në Lëvizjen Vetëvendosje. Në këto zgjedhje kandidat i vetëm do të jetë Albin Kurti, i cili ka udhëhequr me VV-në edhe për...

Albin Kurti sot prezanton platformën e tij udhëheqëse në VV

para 9 muajve - Gazeta Liria

Në kuadër të zgjedhjeve të brendshme në Lëvizjën Vetëvendosje, kandidati për kryetar të Lëvizjes, Albin Kurti, sot prezanton platformën e tij. Prezantimi do të bëhet në “Sallën e Kuqe”, tek Pallati i Rinisë...

Ish-lideri komunist komenton situatën në Vetëvendosje

para 9 muajve - Insajderi

Tanimë ka përfunduar afati për dorëzimin e kandidatëve për zgjedhjet e brendshme në Lëvizjen Vetëvendosje. Në këto zgjedhje kandidat i vetëm do të jetë Albin Kurti, i cili ka udhëhequr me VV-në edhe për...

“S’ka demokraci në Vetëvendosje, përderisa ka vetëm një kandidat”

para 9 muajve - Bota Press

Tanimë ka përfunduar afati për dorëzimin e kandidatëve për zgjedhjet e brendshme në Lëvizjen Vetëvendosje. Në këto zgjedhje kandidat i vetëm do të jetë Albin Kurti, i cili ka udhëhequr me VV-në edhe për...

Sot Albin Kurti prezanton platformën e tij

para 9 muajve - Sovrani

Në kuadër të zgjedhjeve të brendshme në Lëvizjen Vetëvendosje, kandidati për kryetar të Lëvizjes, Albin Kurti, sot prezanton platformën e tij. Prezantimi do të bëhet në “Sallën e Kuqe”, tek Pallati i Rinisë...

Albin Kurti sot prezanton platformën

para 9 muajve - Gazeta Fjala

Kandidati për kryetar të Vetëvendosjes Albin Kurti sot do të tregojë se si do ta udhëheqë këtë subjekt, duke paraqitur platformën e tij. LVV njoftoi se Kurti do të bëjë prezantimin në Sallën e Kuqe te...

Kandidati Kurti sot prezanton platformën e tij

para 9 muajve - Insajderi

Në kuadër të zgjedhjeve të brendshme në Lëvizjën Vetëvendosje, kandidati për kryetar të Lëvizjes, Albin Kurti, sot prezanton platformën e tij. Prezantimi do të bëhet në “Sallën e Kuqe”, tek Pallati i Rinisë...

Albin Kurti para se të bëhet babë i Vetëvendosjes, sot prezanton platformën e tij

para 9 muajve - Bota Press

Botapress, 13 janar- Në kuadër të zgjedhjeve të brendshme në Lëvizjen Vetëvendosje, kandidati për kryetar të Lëvizjes, Albin Kurti, sot prezanton platformën e tij. Prezantimi do të bëhet në “Sallën e Kuqe”,...

Nga “anatemimi” deri te “hyjnizimi” i Molliqajt

para 9 muajve - Zhurnal

Flamur Kuçi Lajm i lidhur "Çka po dojm, na po bajmë" Euforia dhe vetëkënaqësia i dëmtojnë proceset demokratike Po vijnë plehrat radioaktive të Europës, gati për luftë! Përçarjet te Lëvizja BESA dhe katarzi...

Haziri nuk e sheh si të besueshëm Shkumbin Mehmetin

para 9 muajve - Zhurnal

Kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri, në Debat në RTK, ka komentuar deklarimet e mbrëmshme të dëshmitarit të mbrojtur të Prokurorisë Speciale, Shkumbin Mehmeti. Ky i fundit në rrëfim të tij në Zona e Debatit...

Haziri nuk e sheh si të besueshëm Shkumbin Mehmetin

para 9 muajve - Telegrafi

Kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri, në Debat, në RTK, komentuar deklarimet e mbrëmshme të dëshmitarit të mbrojtur të Prokurorisë Speciale, Shkumbin Mehmeti. Ky i fundit në rrëfim të tij në Zona e Debatit...

Albin Kurti nesër shpalos platformën e tij si kandidati i vetëm për kryetar të VV-së

para 9 muajve - Telegrafi

Kandidati i vetëm për kryetar të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti nesër do të shpalosë platformën e tij për kryetar. Kurti prezantimin e kësaj platforme do ta bëjë në “Sallën e Kuqe” në Pallatin e Rinisë...

Albin Kurti nesër shpalosë platformën e tij si kandidati i vetëm për kryetar të VV-së

para 9 muajve - Telegrafi

Kandidati i vetëm për kryetar të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti nesër do të shpalosë platformën e tij për kryetar. Kurti prezantimin e kësaj platforme do ta bëjë në “Sallën e Kuqe” në Pallatin e Rinisë...

‘Të rebeluarit’ e Vetëvendosjes ka gjasë të zbuten

para 9 muajve - GazetaBlic

Tash e një kohë Vetëvendosja po ballafaqohet me disa probleme, ku si pasojë e këtyre problemeve kanë dhënë dorëheqje nga postet të cilat i mbanin në këtë parti këto figura politike: Aida Dërguti, Visar...

Albin Kurti nesër shpalos platformën e tij si kandidati i vetëm për kryetar të VV

para 9 muajve - Albeu

Kandidati i vetëm për kryetar të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti nesër do të shpalosë platformën e tij për kryetar . Kurti prezantimin e kësaj platforme do ta bëjë në “Sallën e Kuqe” në Pallatin e Rinisë...

Nga “anatemimi” deri te “hyjnizimi” i Molliqajt

para 9 muajve - Zhurnal

Flamur Kuçi Flamur Kuçi Se do të vie koha që shoqëria “demokratike” kosovare, do ta cilësojë dikë brenda Vetëvendosjes si liberal, si të shtypur e të linçuar, këtë nuk do ta besonte as optimisti më sy-mbullur....

Përplasjet / “Dardan Molliqaj ishte kundër kandidimit të Kurtit për kryetar”

para 9 muajve - Opinion

Xhelal Sveçla nga Lëvizja Vetëvendosje ka thënë që Dardan Molliqaj ka tentuar që t’ia pamundësojë kandidimin për kryetar të Vetëvendosjes Albin Kurtit. Në një intervistë në Info Magazine të Klan Kosovës,...

Haziri nuk e sheh si të besueshëm Shkumbin Mehmetin

para 9 muajve - Almakos

Kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri, në Debat në RTK, ka komentuar deklarimet e mbrëmshme të dëshmitarit të mbrojtur të Prokurorisë Speciale, Shkumbin Mehmeti. Ky i fundit në rrëfim të tij në Zona e Debatit...

Nënkryetari i LDK-së komenton deklaratat e Shkumbin Mehmetit

para 9 muajve - Gazeta Liria

Kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri, në Debat, në RTK, komentuar deklarimet e mbrëmshme të dëshmitarit të mbrojtur të Prokurorisë Speciale, Shkumbin Mehmeti. Ky i fundit në rrëfim të tij në Zona e Debatit...

‘Molliqaj ka dashur ta bllokojë kandidaturën e Kurtit përmes shantazheve’

para 9 muajve - GazetaBlic

Xhelal Sveçla nga Lëvizja Vetëvendosje ka thënë që Dardan Molliqaj ka tentuar që t’ia pamundësojë kandidimin për kryetar të Vetëvendosjes Albin Kurtit. Në një intervistë në Info Magazine të Klan Kosovës,...

Sveçla: Molliqaj ka dashur ta bllokojë kandidaturën e Kurtit përmes shantazheve

para 9 muajve - Telegrafi

Xhelal Sveçla nga Lëvizja Vetëvendosje ka thënë që Dardan Molliqaj ka tentuar që t’ia pamundësojë kandidimin për kryetar të Vetëvendosjes Albin Kurtit. Në një intervistë në Info Magazine të Klan Kosovës,...

Sveçla: Molliqaj ka dashur ta bllokojë kandidaturën e Kurtit përmes shantazheve

para 9 muajve - Lajmi.net

Xhelal Sveçla nga Lëvizja Vetëvendosje ka thënë që Dardan Molliqaj ka tentuar që t’ia pamundësojë kandidimin për kryetar të Vetëvendosjes Albin Kurtit. Në një intervistë në Info Magazine të Klan Kosovës,...

Dardan Molliqaj e ka shkaktuar problemin në Vetëvendosje

para 9 muajve - Lajmi.net

Xhelal Sveçla ka thënë në Info Magazine të Klan Kosovës se problemin në Lëvizjen Vetëvendosje e ka shkaktuar Dardan Molliqaj, ish-sekretari Organizativ i Vetëvendosjes. Sipas Sveçlës Molliqaj dhe mospajtimet...

Sveçla tregon përse s’i doli Kurtit asnjë kundër-kandidat

para 9 muajve - Klan Kosova

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Xhelal Sveçla, ka pohuar se mungesa e një kundër-kandidati për kryetar të Lëvizjes Vetëvendosje mund të ketë qenë shkak i mungesës së besimit apo vetëbesimit se ata mund...

Xhelal Sveçla: As Albin Kurti nuk është i pazëvendësueshëm

para 9 muajve - Klan Kosova

Deputeti i Vetëvendosjes, Xhelal Sveçla, ka thënë në Info Magazine të Klan Kosovës se Lëvizja është e sigurt dhe s’mund të ndahet. Ai ka shtuar se Vetëvendosjes funksionon përkundër dorëheqjeve të fundit...

Dardan Molliqaj e ka shkaktuar problemin në Vetëvendosje, thotë Sveçla

para 9 muajve - Zhurnal

Xhelal Sveçla ka thënë në Info Magazine të Klan Kosovës se problemin në Lëvizjen Vetëvendosje e ka shkaktuar Dardan Molliqaj, ish-sekretari Organizativ i Vetëvendosjes. Sipas Sveçlës Molliqaj dhe mospajtimet...

Sveçla: Molliqaj ka dashur ta bllokojë kandidaturën e Kurtit përmes shantazheve

para 9 muajve - Gazeta Express

Xhelal Sveçla nga Lëvizja Vetëvendosje ka thënë që Dardan Molliqaj ka tentuar që t’ia pamundësojë kandidimin për kryetar të Vetëvendosjes Albin Kurtit. Në një intervistë në Info Magazine të Klan Kosovës,...

‘Të rebeluarit’ e Vetëvendosjes ka gjasë të zbuten

para 9 muajve - Infokusi

Tash e një kohë Vetëvendosja po ballafaqohet me disa probleme, ku si pasojë e këtyre problemeve kanë dhënë dorëheqje nga postet të cilat i mbanin në këtë parti këto figura politike: Aida Dërguti, Visar...

Seçla tregon përse s’i doli Kurtit asnjë kundër-kandidat

para 9 muajve - Klan Kosova

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Xhelal Sveçla, ka pohuar se mungesa e një kundër-kandidati për kryetar të Lëvizjes Vetëvendosje mund të ketë qenë shkak i mungesës së besimit apo vetëbesimit se ata mund...

Dardan Molliqaj e ka shkaktuar problemin në Vetëvendosje, thotë Sveçla

para 9 muajve - Klan Kosova

Xhelal Sveçla ka thënë në Info Magazine të Klan Kosovës se problemin në Lëvizjen Vetëvendosje e ka shkaktuar Dardan Molliqaj, ish-sekretari Organizativ i Vetëvendosjes. Sipas Sveçlës Molliqaj dhe mospajtimet...

Nënkryetari i LDK-së komenton deklaratat e Shkumbin Mehmetit

para 9 muajve - Periskopi

Kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri, në Debat, në RTK, komentuar deklarimet e mbrëmshme të dëshmitarit të mbrojtur të Prokurorisë Speciale, Shkumbin Mehmeti. Ky i fundit në rrëfim të tij në Zona e Debatit...

Albin Kurti nesër shpalos platformën e tij si kandidati i vetëm për kryetar të VV-së

para 9 muajve - Almakos

Kandidati i vetëm për kryetar të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti nesër do të shpalosë platformën e tij për kryetar. Kurti prezantimin e kësaj platforme do ta bëjë në “Sallën e Kuqe” në Pallatin e Rinisë...

Albin Kurti nesër prezanton platformën për kryetar të VV-së

para 9 muajve - AlbPortali

Kandidati i vetëm për Kryetar të Lëvizjes Vetëvendosje ,Albin Kurti do të prezantojë platformën e tij për qeverisje nesër në orën 15. Loading... LVV njoftoi se Kurti do të bëjë prezantimin në Sallën e...

Albin Kurti nesër prezanton platformën për kryetar të VV-së

para 9 muajve - Fakti Ditor

Kandidati i vetëm për Kryetar të Lëvizjes Vetëvendosje ,Albin Kurti do të prezantojë platformën e tij për qeverisje nesër në orën 15. LVV njoftoi se Kurti do të bëjë prezantimin në Sallën e Kuqe te Pallati...

Deputeti i VV-së: As Albin Kurti nuk është i pazëvendësueshëm

para 9 muajve - GazetaBlic

Deputeti i Vetëvendosjes, Xhelal Sveçla, ka thënë në Info Magazine të Klan Kosovës se Lëvizja është e sigurt dhe s’mund të ndahet. Ai ka shtuar se Vetëvendosjes funksionon përkundër dorëheqjeve të fundit...

Albin Kurti nesër shpalosë platformën e tij si kandidati i vetëm për kryetar të VV-së

para 9 muajve - Almakos

Kandidati i vetëm për kryetar të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti nesër do të shpalosë platformën e tij për kryetar. Kurti prezantimin e kësaj platforme do ta bëjë në “Sallën e Kuqe” në Pallatin e Rinisë...

Seçla tregon përse s’i doli Kurtit asnjë kundër-kandidat

para 9 muajve - GazetaBlic

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Xhelal Sveçla, ka pohuar se mungesa e një kundër-kandidati për kryetar të Lëvizjes Vetëvendosje mund të ketë qenë shkak i mungesës së besimit apo vetëbesimit se ata mund...

E thotë Sveçla, ja kush e nisi ‘luftën’ në Vetëvendosje

para 9 muajve - GazetaBlic

Xhelal Sveçla ka thënë në Info Magazine të Klan Kosovës se problemin në Lëvizjen Vetëvendosje e ka shkaktuar Dardan Molliqaj, ish-sekretari Organizativ i Vetëvendosjes. Sipas Sveçlës Molliqaj dhe mospajtimet...

Haziri nuk e sheh si të besueshëm Shkumbin Mehmetin

para 9 muajve - Gazeta Fjala

Kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri, në Debat në RTK, ka komentuar deklarimet e mbrëmshme të dëshmitarit të mbrojtur të Prokurorisë Speciale, Shkumbin Mehmeti. Ky i fundit në rrëfim të tij në Zona e Debatit...

Çarja e Vetëvendosje-s: edhe i ndjeri Astrit Dehari “futet në lojë”

para 9 muajve - Te Sheshi

Nga Blendi Gashi Edhe i ndjeri Astrit Dehari, ish-aktivisti i vdekur në burg, është shndërruar në “aktor me rol” në përçarjen e Vetëvendosjes. Nga kjo parti, tashmë ka nisur dhe përplasjet mbi atë nëse...

Sveçla: Molliqaj ka dashur ta bllokojë kandidaturën e Kurtit përmes shantazheve

para 9 muajve - Infokusi

Xhelal Sveçla nga Lëvizja Vetëvendosje ka thënë që Dardan Molliqaj ka tentuar që t’ia pamundësojë kandidimin për kryetar të Vetëvendosjes Albin Kurtit. Në një intervistë në Info Magazine të Klan Kosovës,...

Sveçla: Molliqaj ka dashur ta bllokojë kandidaturën e Kurtit përmes shantazheve

para 9 muajve - Infokusi

Xhelal Sveçla nga Lëvizja Vetëvendosje ka thënë që Dardan Molliqaj ka tentuar që t’ia pamundësojë kandidimin për kryetar të Vetëvendosjes Albin Kurtit. Në një intervistë në Info Magazine të Klan Kosovës,...

Sveçla: Molliqaj ka dashur ta bllokojë kandidaturën e Kurtit përmes shantazheve

para 9 muajve - Almakos

Xhelal Sveçla nga Lëvizja Vetëvendosje ka thënë që Dardan Molliqaj ka tentuar që t’ia pamundësojë kandidimin për kryetar të Vetëvendosjes Albin Kurtit. Në një intervistë në Info Magazine të Klan Kosovës,...

Vetëvendosja mbledh Këshillin, ja kur do të mbahen zgjedhjet

para 9 muajve - BalkanWeb

Lëvizja Vetëvendosje ditën e diel do të mbajë mbledhjen e Këshillit të Qendrës së Prishtinës, ku do të zhvillohen zgjedhjet e brendshme. Sipas njoftimit, kjo mbledhje do të mbahet pranë American School...

Seçla tregon përse s’i doli Kurtit asnjë kundër-kandidat

para 9 muajve - Infokusi

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Xhelal Sveçla, ka pohuar se mungesa e një kundër-kandidati për kryetar të Lëvizjes Vetëvendosje mund të ketë qenë shkak i mungesës së besimit apo vetëbesimit se ata mund...

Xhelal Sveçla: As Albin Kurti nuk është i pazëvendësueshëm

para 9 muajve - Infokusi

Deputeti i Vetëvendosjes, Xhelal Sveçla, ka thënë në Info Magazine të Klan Kosovës se Lëvizja është e sigurt dhe s’mund të ndahet. Ai ka shtuar se Vetëvendosjes funksionon përkundër dorëheqjeve të fundit...

E thotë Sveçla, ja kush e nisi ‘luftën’ në Vetëvendosje

para 9 muajve - Infokusi

Xhelal Sveçla ka thënë në Info Magazine të Klan Kosovës se problemin në Lëvizjen Vetëvendosje e ka shkaktuar Dardan Molliqaj, ish-sekretari Organizativ i Vetëvendosjes. Sipas Sveçlës Molliqaj dhe mospajtimet...

VV nis zgjedhjet e brendshme, me mbledhjen e Këshillit të Qendrës së Prishtinës

para 9 muajve - Telegrafi

Lëvizja Vetëvendosje (VV) të dielën do të mbajë mbledhjen e Këshillit të Qendrës së Prishtinës,  ku do të mbahen zgjedhjet e brendshme. Sipas njoftimit, kjo mbledhje do të mbahet pranë American School...

VV nis organizimin për zgjedhjet e brendshme, fton anëtarët të marrin pjesë në mbledhje

para 9 muajve - Politiko

Lëvizja Vetëvendosje do të fillojë zgjedhjet e brendshme, të dielën do të mbajë mbledhjen e Këshillit të Qendrës së Prishtinës. Sipas njoftimit të VV-së kjo mbledhje do të mbahet pranë Agjencisë së Statistikave...

Info Magazine: Xhelal Sveçla

para 9 muajve - Klan Kosova

Në edicionin e sontëm të Info Magazine i ftuar do të jetë deputeti nga radhët e Vetëvendosjes Xhelal Sveçla, njëherit edhe anëtar i kryesisë së kësaj partie. Me deputetin Sveçla do të diskutohet rreth...

Çfarë po ndodh në lëvizjen “Vetëvendosje”? Ja kur do të mbahen zgjedhjet

para 9 muajve - Gazeta Tema

Lëvizja Vetëvendosje ditën e diel do të mbajë mbledhjen e Këshillit të Qendrës së Prishtinës, ku do të zhvillohen zgjedhjet e brendshme. Sipas njoftimit, kjo mbledhje do të mbahet pranë American School...

Albin Kurti Prezanton Platformën për Kryetar Partie

para 9 muajve - Kallxo

Kandidati i Vetëm për Kryetar të Lëvizjes Vetëvendosje ,Albin Kurti do të prezantojë platformën e tij për qeverisje nesër në orën 15. LVV njoftoi se Kurti do të bëjë prezantimin në Sallën e Kuqe te Pallati...

Albin Kurti prezanton platformën për kryetar partie

para 9 muajve - RTV 21

Prezantimi do të bëhet në Sallën e Kuqe te Pallati i Rinisë në Prishtinë Kandidati i Vetëm për Kryetar të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti do të prezantojë platformën e tij për qeverisje nesër në orën...

Sveçla: Molliqaj ka dashur ta bllokojë kandidaturën e Kurtit përmes shantazheve

para 9 muajve - Fol

Xhelal Sveçla nga Lëvizja Vetëvendosje ka thënë që Dardan Molliqaj ka tentuar që t’ia pamundësojë kandidimin për kryetar të Vetëvendosjes Albin Kurtit. Në një intervistë në Info Magazine të Klan Kosovës,...

Vetëvendosje ka një njoftim për anëtarët

para 9 muajve - Albeu

Lëvizja Vetëvendosje do të fillojë zgjedhjet e brendshme, të dielën do të mbajë mbledhjen e Këshillit të Qendrës së Prishtinës . Sipas njoftimit të VV-së kjo mbledhje do të mbahet pranë Agjencisë së Statistikave...

Albin Kurti nesër prezanton platformën për kryetar të VV-së

para 9 muajve - Medial

Kandidati i vetëm për Kryetar të Lëvizjes Vetëvendosje ,Albin Kurti do të prezantojë platformën e tij për qeverisje nesër në orën 15. LVV njoftoi se Kurti do të bëjë prezantimin në Sallën e Kuqe te Pallati...

Dardan Molliqaj e largon emrin e Albulena Haxhiut pasi që ajo e quajti shpifëse deklaraten e tij

para 9 muajve - Infokusi

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosjes, Dardan Molliqaj, dje ka përshëndetur vendimin e kryesisë së kësaj partie për takim të përbashkët me Grupin Parlamentar për të gjetur rrugëdalje nga kriza e krijuar në...

VV nis zgjedhjet me mbledhjen e Këshillit të Qendrës së Prishtinës

para 9 muajve - GazetaBlic

Lëvizja Vetëvendosje do të fillojë zgjedhjet e brendshme, të dielën do të mbajë mbledhjen e Këshillit të Qendrës së Prishtinës. Sipas njoftimit, kjo mbledhje do të mbahet pranë ASK, në ora 15:00. “Ftojmë...

Deputeti i VV-së tregon përse Albin Kurti nuk ka kundërkandidat për kryetar të partisë

para 9 muajve - Insajderi

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Xhelal Sveçla, ka thënë se mungesa e një kundër-kandidati për kryetar të Lëvizjes Vetëvendosje mund të ketë qenë shkak i mungesës së besimit apo vetëbesimit se ata mund...

Deputeti i VV-së: As Albin Kurti nuk është i pazëvendësueshëm

para 9 muajve - Bota Press

Deputeti i Vetëvendosjes, Xhelal Sveçla, ka thënë në Info Magazine të Klan Kosovës se Lëvizja është e sigurt dhe s’mund të ndahet.Ai ka shtuar se Vetëvendosjes funksionon përkundër dorëheqjeve të fundit...

Këto janë akuzat e Xhelal Sveçlës ndaj Dardan Molliqajt

para 9 muajve - Sovrani

Xhelal Sveçla nga Lëvizja Vetëvendosje ka thënë që Dardan Molliqaj ka tentuar që t’ia pamundësojë kandidimin për kryetar të Vetëvendosjes Albin Kurtit. Në një intervistë në Info Magazine të Klan Kosovës,...

Sveçla tregon përse s’i doli Kurtit asnjë kundër-kandidat

para 9 muajve - Periskopi

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Xhelal Sveçla, ka thënë se mungesa e një kundër-kandidati për kryetar të Lëvizjes Vetëvendosje mund të ketë qenë shkak i mungesës së besimit apo vetëbesimit se ata mund...

Akuzat e Xhelal Sveçles ndaj Dardan Molliqajt

para 9 muajve - Insajderi

Xhelal Sveçla nga Lëvizja Vetëvendosje ka thënë që Dardan Molliqaj ka tentuar që t’ia pamundësojë kandidimin për kryetar të Vetëvendosjes Albin Kurtit. Në një intervistë në Info Magazine të Klan Kosovës,...

Sveçla tregon përse s’i doli Kurtit asnjë kundër-kandidat

para 9 muajve - Gazeta e re

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Xhelal Sveçla, ka pohuar se mungesa e një kundër-kandidati për kryetar të Lëvizjes Vetëvendosje mund të ketë qenë shkak i mungesës së besimit apo vetëbesimit se ata mund...

Dardan Molliqaj e ka shkaktuar problemin në Vetëvendosje, thotë Sveçla

para 9 muajve - Gazeta e re

Xhelal Sveçla ka thënë në Info Magazine të Klan Kosovës se problemin në Lëvizjen Vetëvendosje e ka shkaktuar Dardan Molliqaj, ish-sekretari Organizativ i Vetëvendosjes. Sipas Sveçlës Molliqaj dhe mospajtimet...

Seçla tregon përse s’i doli Kurtit asnjë kundër-kandidat

para 9 muajve - Gazeta Monitor

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Xhelal Sveçla, ka pohuar se mungesa e një kundër-kandidati për kryetar të Lëvizjes Vetëvendosje mund të ketë qenë shkak i mungesës së besimit apo vetëbesimit se ata mund...

Deputeti i Lëvizjes pretendon se e di cili anëtar krijoi krizën në Vetëvendosje

para 9 muajve - Insajderi

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Xhelal Sveçla ka thënë se ish-sekretari Organizativ Dardan Molliqaj është burim i krizës brenda partisë. Sveçla, në një intervistë për Info Magazine të Klan Kosovës, deklaroi...

Nesër bëhet shpalosja e platformës për kryetar

para 9 muajve - Gazeta e re

Lëvizja Vetëvendosje përmes faqes zyrtare në facebook ka njoftuar për programin ku do të shpaloset platforma e kandidatit për kryetar, transmeton Gazeta e Re. Kandidati për kryetar të Lëvizjes, Albin Kurti nesër...

VV organizon mbledhjen e Këshillit të Qendrës së Prishtinës

para 9 muajve - Infokusi

Lëvizja Vetëvendosje do të fillojë zgjedhjet e brendshme, të dielën do të mbajë mbledhjen e Këshillit të Qendrës së Prishtinës. Sipas njoftimit të VV-së kjo mbledhje do të mbahet pranë Agjencisë së Statistikave...

VV nis organizimin për zgjedhjet e brendshme, fton anëtarët të marrin pjesë në mbledhje

para 9 muajve - Gazeta Monitor

Lëvizja Vetëvendosje do të fillojë zgjedhjet e brendshme, të dielën do të mbajë mbledhjen e Këshillit të Qendrës së Prishtinës. Sipas njoftimit të VV-së kjo mbledhje do të mbahet pranë Agjencisë së Statistikave...

Nuk mbarojnë sherret e anëtarëve të VV-së

para 9 muajve - Zhurnal

Prishtinë, 12 janar - Dardan Molliqaj nuk e përjashton ende mundësinë që në Vetëvendosje të tejkalohen problemet. Në deklarimin e fundit të tij publik, e vlerëson si pozitive iniciativën për takim midis...

VV nis zgjedhjet me mbledhjen e Këshillit të Qendrës së Prishtinës

para 9 muajve - Gazeta e re

Lëvizja Vetëvendosje do të fillojë zgjedhjet e brendshme, të dielën do të mbajë mbledhjen e Këshillit të Qendrës së Prishtinës. Sipas njoftimit, kjo mbledhje do të mbahet pranë ASK, në ora 14:00. “Ftojmë...

Takimi vendimtar i Vetëvendosjes: pse gjasat për pajtim janë të vogla

para 9 muajve - Te Sheshi

Nga Blendi Gashi Deputetët e dorëhequr në Vetëvendosje, përfshirë edhe kryetarin Visar Ymeri, pritet të takohen të hënën në atë që quhet takimi i parë i përbashkët pas krizës për ta tejkaluar atë. Dy krahët...

Kurtin s’e ndal dot grupi i Molliqajt, nesër prezanton platformën për kryetar të Vetëvendosjes

para 9 muajve - Gazeta Liria

Kandidati i vetëm për kryetar të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti të shtunën do të bëjë prezantimin e platformës së tij. Këtë ai sipas njoftimit të Vetëvendosjes do të bëjë në ‘Sallën e Kuqe’ në Prishtinë...

Albin Kurti nesër prezanton platformën për kryetar të VV-së

para 9 muajve - Periskopi

Kandidati i vetëm për Kryetar të Lëvizjes Vetëvendosje ,Albin Kurti do të prezantojë platformën e tij për qeverisje nesër në orën 15. LVV njoftoi se Kurti do të bëjë prezantimin në Sallën e Kuqe te Pallati...

VV organizon mbledhjen e Këshillit të Qendrës së Prishtinës

para 9 muajve - Bota Press

Lëvizja Vetëvendosje do të fillojë zgjedhjet e brendshme, të dielën do të mbajë mbledhjen e Këshillit të Qendrës së Prishtinës. Sipas njoftimit të VV-së kjo mbledhje do të mbahet pranë Agjencisë së Statistikave...

VV organizon mbledhjen e Këshillit të Qendrës së Prishtinës

para 9 muajve - Sovrani

Lëvizja Vetëvendosje do të fillojë zgjedhjet e brendshme, të dielën do të mbajë mbledhjen e Këshillit të Qendrës së Prishtinës. Sipas njoftimit të VV-së kjo mbledhje do të mbahet pranë Agjencisë së Statistikave...

Nuk mbarojnë sherret e anëtarëve të VV-së

para 9 muajve - Java News

Dardan Molliqaj nuk e përjashton ende mundësinë që në Vetëvendosje të tejkalohen problemet. Në deklarimin e fundit të tij publik, e vlerëson si pozitive iniciativën për takim midis Kryesisë së Partisë...

Haxhiu e Mihali e quajnë shpifje deklaratën e Molliqajt

para 9 muajve - Koha.net

Deputetja e Vetëvendosjes, Albulena Haxhiu dhe anëtarja e Kryesisë së Vetëvendosjes, Dejona Mihali i janë kundërpërgjigjur deputetit të Vetëvendosjes, Dardan Molliqaj, duke i quajtur shpifje deklarata...

Nga “anatemimi” deri te “hyjnizimi” i Molliqajt

para 9 muajve - Infokusi

Shkruan: Flamur Kuçi Se do të vie koha që shoqëria “demokratike” kosovare, do ta cilësojë dikë brenda Vetëvendosjes si liberal, si të shtypur e të linçuar, këtë nuk do ta besonte as optimisti më sy-mbullur....

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK