http://kariera.mk

Protesta kundër Trump, media amerikane i bën jehonë emigrantit shqiptar

më 1.2018 - Klan

Fjalët fyese të presidentit amerikan Donald Trump drejtuar emigrantëve nga Haiti, El Salvadori dhe vendet afrikane kanë provokuar reagime të shumta nga këto të fundit. Ambasadorët në OKB të vendeve afrikane...

Kombet afrikane dhe Haiti protestojnë kundër vulgaritetit të Trump

më 1.2018 - Gazeta e re

Një grup i 54 kombeve afrikane janë shprehur në union se “ndihen jashtëzakonisht të tronditur” dhe kanë kërkuar që presidenti amerikan, Donald Trump të kërkojë falje për gjuhën vulgare, të cilën e ka përdorur...

Reagime ndërkombëtare ndaj komenteve fyese të Presidentit Trump

më 1.2018 - Telegrafi

Presidenti Donald Trump gjendet sërish në ujëra të rrezikshme, këtë radhë në skenën ndërkombëtare, pas njoftimeve se ai përdori fjalor fyes për vende më të varfra gjatë një takimi për të diskutuar reformën...

Deklaratat e Trumpit për migrantët, reagojnë 54 shtete të Afrikës

më 1.2018 - Gazeta e re

Ambasadorët e 54 shteteve të Afrikës në Kombet e Bashkuara (OKB), kërkuan nga presidenti amerikan, Donald Trump, që të kërkojë falje për shkak të fjalëve ofenduese të tij ndaj migrantëve që vijnë në vendin...

Reagime ndërkombëtare ndaj komenteve fyese të Presidentit Trump

më 1.2018 - Koha.net

Presidenti Donald Trump gjendet sërish në ujëra të rrezikshme, këtë radhë në skenën ndërkombëtare, pas njoftimeve se ai përdori fjalor fyes për vende më të varfra gjatë një takimi për të diskutuar reformën...

Deklaratat e Trumpit për migrantët, reagojnë 54 shtete të Afrikës

më 1.2018 - Anadolu Agency

Speciale arkiv DAKAR (AA) - Ambasadorët e 54 shteteve të Afrikës në Kombet e Bashkuara (OKB), kërkuan nga presidenti amerikan, Donald Trump, që të kërkojë falje për shkak të fjalëve ofenduese të tij ndaj...

Reagime për komentete fyese të Trumpit për emigrantët

më 1.2018 - Shenja

Ambasadorët e 54 shteteve të Afrikës në Kombet e Bashkuara (OKB), kërkuan nga presidenti amerikan, Donald Trump, që të kërkojë falje për shkak të fjalëve ofenduese të tij ndaj migrantëve që vijnë në vendin...

Reagime ndërkombëtare ndaj komenteve fyese të Presidentit Trump

më 1.2018 - Zëri i Amerikës

Presidenti Donald Trump gjendet sërish në ujëra të rrezikshme, këtë radhë në skenën ndërkombëtare, pas njoftimeve se ai përdori fjalor fyes për vende më të varfëra gjatë një takimi për të diskutuar reformën...

Kombet Afrikane dhe Haiti protestojnë kundër gjuhës vulgare të Trump

më 1.2018 - Zhurnal

Një grup i 54 kombeve afrikane kanë kërkuar që presidenti amerikan, Donald Trump të kërkojë falje për gjuhën vulgare, të cilën e ka përdorur për të përshkruar ata në një diskutim për migrimin në Shtëpinë...

Reagime për komentete fyese të Trumpit për emigrantët

më 1.2018 - AlbPortali

Ambasadorët e 54 shteteve të Afrikës në Kombet e Bashkuara (OKB), kërkuan nga presidenti amerikan, Donald Trump, që të kërkojë falje për shkak të fjalëve ofenduese të tij ndaj migrantëve që vijnë në vendin...

Kombet Afrikane dhe Haiti protestojnë kundër gjuhës vulgare të Trump

më 1.2018 - MRT

Një grup i 54 kombeve afrikane kanë kërkuar që presidenti amerikan, Donald Trump të kërkojë falje për gjuhën vulgare.... Një grup i 54 kombeve afrikane kanë kërkuar që presidenti amerikan, Donald Trump...

Kombet afrikane dhe Haiti protestojnë kundër gjuhës vulgare së presidentit Trump

më 1.2018 - Portalb

Një grup i 54 kombeve afrikane ka thënë se “janë jashtëzakonisht të tronditur” dhe kanë kërkuar që presidenti amerikan, Donald Trump të kërkojë falje për gjuhën vulgare, të cilën e ka përdorur për të përshkruar...

Kombet afrikane dhe Haiti protestojnë kundër vulgaritetit të Trump

më 1.2018 - Gazeta Shqip

Një grup i 54 kombeve afrikane janë shprehur në union se “ndihen jashtëzakonisht të tronditur” dhe kanë kërkuar që presidenti amerikan, Donald Trump të kërkojë falje për gjuhën vulgare, të cilën e ka përdorur...

Afrikanët dhe Haitianët Protestojnë Kundër Trump-it

më 1.2018 - Kallxo

Pas deklaratave të Trump-it për imigrantët protestojnë afrikanët dhe haitianët. Një grup nga 54 kombe afrikane ka thënë se “janë jashtëzakonisht të tronditur” dhe kanë kërkuar që presidenti amerikan, Donald...

"Trump është fytyra e zymtë e barbarizmit perëndimor"

më 1.2018 - Anadolu Agency

Speciale arkiv DAKAR (AA) - Aktivisti Kemi Seba me origjinë nga Benini, i cili është bërë i njohur me reagimin në lidhje me përdorimin e parasë së periudhës koloniale nga vendet e Afrikës Qendrore, ka...

Kombet afrikane dhe Haiti protestojnë kundër gjuhës vulgare së presidentit Trump

më 1.2018 - Evropa e Lirë

Një grup i 54 kombeve afrikane ka thënë se “janë jashtëzakonisht të tronditur” dhe kanë kërkuar që presidenti amerikan, Donald Trump të kërkojë falje për gjuhën vulgare, të cilën e ka përdorur për të përshkruar...

Deklaratat e Trumpit për “vendet e ndyra” provokojnë zemërim

më 1.2018 - Alsat-M

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, ka shkaktuar kritika gjithandej, pas raporteve se ka përdorur gjuhë të ashpër për t’i përshkruar disa vende në një takim në Zyrën Ovale. Sipas disa raporteve,...

Vendet afrikane duan që Trump t’u kërkojë falje

më 1.2018 - Klan Kosova

Organizata që përfaqëson vendet afrikane ka kërkuar nga presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, të kërkojë falje pasi është raportuar se ai i ka quajtur vendet afrikane si “vende plehra”, shkruan...

“Trump është fytyra e zymtë e barbarizmit perëndimor”

më 1.2018 - Gazeta e re

Duke kritikuar deklaratat e Trumpit Seba ka theksuar se “Deklaratat e derrit të egër Trump, kanë shkaktuar rizgjimin e afrikanëve që shpresojnë të gjejnë shpëtim nga SHBA dhe Perëndimi” Aktivisti Kemi...

I vlerësoi mbi haitianët e afrikanët, norvegjezët i thonë Trumpit: ne emigrantë në SHBA? Jo, faleminderit!

më 1.2018 - Te Sheshi

Donald Trump mund të preferojë emigrantët nga Norvegjia dhe jo nga ato vende të cilat raportohet se ai i quajti “qenef”, si Haiti apo ato në Afrikë. Por njerëzit në vendin nordik, të cilët vitin e kaluar...

Kombet afrikane dhe Haiti protestojnë kundër gjuhës vulgare së presidentit Trump

më 1.2018 - Insajderi

Një grup i 54 kombeve afrikane ka thënë se “janë jashtëzakonisht të tronditur” dhe kanë kërkuar që presidenti amerikan, Donald Trump të kërkojë falje për gjuhën vulgare, të cilën e ka përdorur për të përshkruar...

OKB: Deklaratat e Trumpit për emigrantët janë raciste

më 1.2018 - Portalb

Kombet e Bashkuara i kanë konsideruar “raciste” deklaratat e Presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, i cili gjatë një takimi në Shtëpinë e Bardhë, kishte adresuar kritika ndaj emigrantëve...

Deklaratat e Trumpit për “vendet e ndyra” provokojnë zemërim

më 1.2018 - Lajmi.net

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, ka shkaktuar kritika gjithandej, pas raporteve se ka përdorur gjuhë të ashpër për t’i përshkruar disa vende në një takim në Zyrën Ovale. Sipas disa raporteve,...

Reagime të shumta kundër deklaratës fyese të Donald Trump

më 1.2018 - Gazeta Express

Reagime të shumta kanë ardhur pas zemërimit që shkaktoi gjuha e përdorur nga presidenti amerikan, Donald Trump, për të përshkruar disa vende të huaja në një takim në Zyrën Ovale. Organizata e Kombeve të...

Reagime të shumta kundër deklaratës fyese të Donald Trump

më 1.2018 - GazetaBlic

Reagime të shumta kanë ardhur pas zemërimit që shkaktoi gjuha e përdorur nga presidenti amerikan, Donald Trump, për të përshkruar disa vende të huaja në një takim në Zyrën Ovale. Organizata e Kombeve të...

OKB: Deklaratat e Trumpit për emigrantët janë raciste

më 1.2018 - Gazeta Tema

Kombet e Bashkuara i kanë konsideruar “raciste” deklaratat e Presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, i cili gjatë një takimi në Shtëpinë e Bardhë, kishte adresuar kritika ndaj emigrantëve...

Trump: Përse në SHBA vijnë emigrantë nga vende m***?

më 1.2018 - InfoShqip

Presidenti Donald Trump, i irrituar nga përgjegjësia e vazhdueshme e Amerikës për emigrantët që ikin nga fatkeqësitë natyrore të Botës së Tretë, u kërkoi anëtarëve të Kongresit të enjten, në mënyrë vulgare,...

Trump mohon të ketë përdorur gjuhë raciste/ Ja deklarata e Shtëpisë së Bardhë...

më 1.2018 - Syri

Në një koment në Twitter, Presidenti amerikan Donald Trump mohoi të kishte përdorur fjalët, të cilave po i refererohen mediat. “Gjuha e përdorur prej meje në takimin për DACA-n ishte e ashpër, por jo ajo...

Reagime pas komenteve të Presidentit Trump për imigrantët

më 1.2018 - Zëri i Amerikës

Komentet me fjalë vulgare që bëri dje para ligjvënësve Presidenti Trump gjatë një takimi në Shtëpinë e Bardhë për imigracionin, ku, sipas njoftimeve ai iu referua Haitit dhe vendeve afrikane, janë dënuar...

Deklaratat e Trumpit për “vendet e ndyra” provokojnë zemërim

më 1.2018 - Evropa e Lirë

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, ka shkaktuar kritika gjithandej, pas raporteve se ka përdorur gjuhë të ashpër për t’i përshkruar disa vende në një takim në Zyrën Ovale. Sipas disa raporteve,...

Trump mohon të ketë thënë se nuk dëshiron emigrantë nga 'vende të pista'

më 1.2018 - Gazeta Express

Vazhdojnë reagimet lidhur me gjuhën e përdorur nga Presidenti Donald Trump dje gjatë një takimi në Shtëpinë e Bardhë për imigracionin, ku, sipas njoftimeve ai iu referua Haitit dhe vendeve afrikane me...

Trump mohon të ketë thënë se nuk dëshiron emigrantë nga ‘vende të pista’

më 1.2018 - GazetaBlic

Vazhdojnë reagimet lidhur me gjuhën e përdorur nga Presidenti Donald Trump dje gjatë një takimi në Shtëpinë e Bardhë për imigracionin, ku, sipas njoftimeve ai iu referua Haitit dhe vendeve afrikane me...

Reagime të shumta kundër deklaratës fyese të Donald Trump

më 1.2018 - Infokusi

Reagime të shumta kanë ardhur pas zemërimit që shkaktoi gjuha e përdorur nga presidenti amerikan, Donald Trump, për të përshkruar disa vende të huaja në një takim në Zyrën Ovale. Organizata e Kombeve të...

Dita/Presidenti Trump mohon njoftimet: Nuk ishte kjo gjuha e përdorur

më 1.2018 - Gazeta 55

Vazhdojnë reagimet lidhur me gjuhën e përdorur nga Presidenti Donald Trump dje gjatë një takimi në Shtëpinë e Bardhë për imigracionin, ku, sipas njoftimeve ai iu referua Haitit dhe vendeve afrikane me...

Reagime të shumta kundër deklaratës fyese të Donald Trump

më 1.2018 - Sovrani

Reagime të shumta kanë ardhur pas zemërimit që shkaktoi gjuha e përdorur nga presidenti amerikan, Donald Trump, për të përshkruar disa vende të huaja në një takim në Zyrën Ovale. Organizata e Kombeve të...

Trump mohon të ketë përdorur gjuhë raciste/ Ja deklarata e Shtëpisë së Bardhë…

më 1.2018 - Fol

Në një koment në Twitter, Presidenti amerikan Donald Trump mohoi të kishte përdorur fjalët, të cilave po i refererohen mediat. “Gjuha e përdorur prej meje në takimin për DACA-n ishte e ashpër, por jo ajo...

Reagime të shumta kundër deklaratës fyese të Donald Trump

më 1.2018 - Insajderi

Reagime të shumta kanë ardhur pas zemërimit që shkaktoi gjuha e përdorur nga presidenti amerikan, Donald Trump, për të përshkruar disa vende të huaja në një takim në Zyrën Ovale. Organizata e Kombeve të...

Komentet e Trump për vende “qenef”, OKB: raciste dhe të turpshme

më 1.2018 - Te Sheshi

Zyra e Komisionerit të Lartë të Kombeve të Bashkuara për të Drejtat e Njeriut ka përshkruar si “raciste” komentet nga Presidenti i SHBA, Donald Trump për emigrantët nga Haiti dhe vendet afrikane. “Nëse...

Trump mohon të ketë thënë se nuk dëshiron emigrantë nga ‘vende të pista’

më 1.2018 - Infokusi

Vazhdojnë reagimet lidhur me gjuhën e përdorur nga Presidenti Donald Trump dje gjatë një takimi në Shtëpinë e Bardhë për imigracionin, ku, sipas njoftimeve ai iu referua Haitit dhe vendeve afrikane me...

Trump ofendon emigrantët; Reagime të forta nga OKB për racizëm

më 1.2018 - Gazeta Fjala

Kombet e Bashkuara reaguan të indinjuara ndaj komenteve ofenduese të Donald Trump për emigrantët, duke i cilësuar fjalët pa doreza të shefit të Shtëpisë së Bardhë si “shokuese, të turpshme dhe raciste”....

Trump mohon të ketë thënë se nuk dëshiron emigrantë nga ‘vende të pista’

më 1.2018 - Fol

Vazhdojnë reagimet lidhur me gjuhën e përdorur nga Presidenti Donald Trump dje gjatë një takimi në Shtëpinë e Bardhë për imigracionin, ku, sipas njoftimeve ai iu referua Haitit dhe vendeve afrikane me...

Trump ofendon emigrantët; Reagime të forta nga OKB për racizëm

më 1.2018 - Fol

Kombet e Bashkuara reaguan të indinjuara ndaj komenteve ofenduese të Donald Trump për emigrantët, duke i cilësuar fjalët pa doreza të shefit të Shtëpisë së Bardhë si “shokuese, të turpshme dhe raciste”....

OKB: Deklaratat e Trumpit “nuk duam migrantë nga “shtete të ndyra”, por nga Norvegjia” janë raciste

më 1.2018 - Portalb

Kombet e Bashkuara (OKB) i kanë konsideruar “raciste” deklaratat e Presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA), Donald Trump, i cili gjatë një takimi në Shtëpinë e Bardhë, kishte adresuar kritika...

Trump ofendon emigrantët; Reagime të forta nga OKB për racizëm

më 1.2018 - Syri

Kombet e Bashkuara reaguan të indinjuara ndaj komenteve ofenduese të Donald Trump për emigrantët, duke i cilësuar fjalët pa doreza të shefit të Shtëpisë së Bardhë si “shokuese, të turpshme dhe raciste”....

Deklarata për “vende të ndyra” në Afrikë, OKB e quan Trump-in racist

më 1.2018 - BalkanWeb

SHBA- Zëdhënësi i të drejtave të njeriut sulmon Presidentin amerikan se po ‘hedh poshtë shumë vende dhe kontinente’ me komentin e tij në Zyrën Ovale. Organizata e Kombeve të Bashkuara i ka quajtur ‘raciste’...

Deklarata për “vende të ndyra” në Afrikë, OKB e quan Trump-in racist

më 1.2018 - TV Koha

SHBA- Zëdhënësi i të drejtave të njeriut sulmon Presidentin amerikan se po ‘hedh poshtë shumë vende dhe kontinente’ me komentin e tij në Zyrën Ovale. Organizata e Kombeve të Bashkuara i ka quajtur ‘raciste’...

Trump mohon deklaratat raciste

më 1.2018 - Telegrafi

Presidenti amerikan Donald Trump ka mohuar se ka përdorur fjalë të papërshtatshme për Haitin, El Salvadorin dhe vendet afrikane. Raportimet se i kishte quajtur këto shtete ‘vende të pista’, në një takim...

Trump mohon të ketë thënë se nuk dëshiron emigrantë nga ‘vende të pista’

më 1.2018 - Periskopi

Vazhdojnë reagimet lidhur me gjuhën e përdorur nga Presidenti Donald Trump dje gjatë një takimi në Shtëpinë e Bardhë për imigracionin, ku, sipas njoftimeve ai iu referua Haitit dhe vendeve afrikane me...

Trump mohon të ketë thënë se nuk dëshiron emigrantë nga ‘vende të pista’

më 1.2018 - 24 ore

Vazhdojnë reagimet lidhur me gjuhën e përdorur nga Presidenti Donald Trump dje gjatë një takimi në Shtëpinë e Bardhë për imigracionin, ku, sipas njoftimeve ai iu referua Haitit dhe vendeve afrikane me...

Trump mohon të ketë përdorë fjalën “m*t” në takimin për imigrim

më 1.2018 - Klan Kosova

Presidenti amerikan Donald Trump ka mohuar të ketë përdorë fjalë të ndyta për shtetet Haiti, El Salvador dhe vendet afrikane. Sipas disa raportimeve Trump i ka quajtur këto shtete “m*t” gjatë një takimi...

Trump mohon të ketë thënë se nuk dëshiron emigrantë nga ‘vende të pista’

më 1.2018 - Sovrani

Vazhdojnë reagimet lidhur me gjuhën e përdorur nga Presidenti Donald Trump dje gjatë një takimi në Shtëpinë e Bardhë për imigracionin, ku, sipas njoftimeve ai iu referua Haitit dhe vendeve afrikane me...

Trump mohon njoftimet: Nuk ishte kjo gjuha e përdorur

më 1.2018 - Zëri i Amerikës

Vazhdojnë reagimet lidhur me gjuhën e përdorur nga Presidenti Donald Trump dje gjatë një takimi në Shtëpinë e Bardhë për imigracionin, ku, sipas njoftimeve ai iu referua Haitit dhe vendeve afrikane me...

Trump mohon deklaratat raciste

më 1.2018 - Koha.net

Presidenti amerikan Donald Trump ka mohuar se ka përdorur fjalë të pista për Haitin, El Salvadorin dhe vendet afrikane. Raportimet se i kishte quajtur këto shtete ‘vende të pista’, në një takim në Zyrën...

Trump mohon deklaratat raciste

më 1.2018 - GazetaBlic

Presidenti amerikan Donald Trump ka mohuar se ka përdorur fjalë të papërshtatshme për Haitin, El Salvadorin dhe vendet afrikane. Raportimet se i kishte quajtur këto shtete ‘vende të pista’, në një takim...

Trump ofendon emigrantët; Reagime të forta nga OKB për racizëm

më 1.2018 - 24 ore

Kombet e Bashkuara reaguan të indinjuara ndaj komenteve ofenduese të Donald Trump për emigrantët, duke i cilësuar fjalët pa doreza të shefit të Shtëpisë së Bardhë si “shokuese, të turpshme dhe raciste”....

Kombet e Bashkuara e quajnë racist Trumpin

më 1.2018 - Gazeta Express

Zyra për të drejtat e njeriut në Kombet e Bashkuara i ka quajtur raciste dhe ksenofobe deklaratën e presidentit të SHBA-së, Donald Trump, i cili imigrantët nga Afrika dhe Haiti i quajti si ardhje nga vende...

Trump mohon deklaratat raciste

më 1.2018 - RTV 21

Sipas presidentit amerikan gjuha ishte e ashpër por jo ajo që raportohet të ketë thënë Presidenti amerikan Donald Trump ka mohuar se ka përdorur fjalë të papërshtatshme për Haitin, El Salvadorin dhe vendet...

OKB: Deklaratat e Trumpit për migrantët janë raciste

më 1.2018 - Politiko

Kombet e Bashkuara (OKB) i kanë konsideruar “raciste” deklaratat e Presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA), Donald Trump, i cili gjatë një takimi në Shtëpinë e Bardhë, kishte adresuar kritika...

Tramp fyen sërish emigrantët

më 1.2018 - RTSH

Presidenti Donald Trump i habiti ligjvënësit gjatë një takimi në Shtëpinë e Bardhë për imigracionin, kur sipas njoftimeve iu referua Haitit dhe vendeve afrikane me një fjalë të papërshtatshme.”Pse i pranojmë...

OKB: Deklaratat e Trumpit për migrantët janë raciste

më 1.2018 - Gazeta e re

“Nëse konfirmohet, këto janë komente tronditëse dhe shokuese nga presidenti i SHBA-ve. Na vjen keq, por (për deklaratat) asgjë tjetër nuk mund të përdoret përveç fjalës ‘raciste'” Kombet e Bashkuara (OKB)...

OKB: Deklaratat e Trumpit për migrantët janë raciste

më 1.2018 - Anadolu Agency

Speciale arkiv GJENEVË (AA) - Kombet e Bashkuara (OKB) i kanë konsideruar "raciste" deklaratat e Presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA), Donald Trump, i cili gjatë një takimi në Shtëpinë...

SHBA: Gafat e Trumpit nuk kanë fund, ja më e reja…

më 1.2018 - Politiko

Presidenti i ShBA-së, Donald Trump, gjatë konferencës së përbashkët për shtyp me Kryeministren e Norvegjisë, Erna Solberg, të organizuar në Shtëpinë e Bardhë në Uashington, bëri një gafë të re. Deklarata...

OKB vë në shënjestër Presidentin Trump: Racist!

më 1.2018 - Java News

Zyra për të drejtat e njeriut në Kombet e Bashkuara i ka quajtur raciste dhe ksenofobe deklaratën e presidentit të SHBA-së, Donald Trump, i cili imigrantët nga Afrika dhe Haiti i quajti si ardhje nga vende...

Trump ofendon emigrantët

më 1.2018 - Vizion Plus

Presidenti i Shteteve te Bashkuara Donald Trump ka sulmuar ashpër emigrantët dhe sidomos vendet e tyre. Shefi i Shtëpisë se Bardhe ka përdorur fjalë banale gjatë një takimi me ligjvënës nga të dyja partitë...

Kombet e Bashkuara e quajnë racist Trumpin

më 1.2018 - Koha.net

Zyra për të drejtat e njeriut në Kombet e Bashkuara i ka quajtur raciste dhe ksenofobe deklaratën e presidentit të SHBA-së, Donald Trump, i cili imigrantët nga Afrika dhe Haiti i quajti si ardhje nga vende...

Kombet e Bashkuara e quajnë racist Trump-in

më 1.2018 - Infokusi

Zyra për të drejtat e njeriut në Kombet e Bashkuara i ka quajtur raciste dhe ksenofobe deklaratën e presidentit të SHBA-së, Donald Trump, i cili imigrantët nga Afrika dhe Haiti i quajti si ardhje nga vende...

OKB: Deklaratat e Trumpit për migrantët janë raciste

më 1.2018 - Shenja

Kombet e Bashkuara (OKB) i kanë konsideruar “raciste” deklaratat e Presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA), Donald Trump, i cili gjatë një takimi në Shtëpinë e Bardhë, kishte adresuar kritika...

Trump revoltohet sërish: Ofendon emigrantët dhe vendet nga vijnë

më 1.2018 - MRT

Mediat amerikane raportojnë se Donald Trump sulmoi ashpër emigrantët dhe sidomos vendet e tyre me fjalë banale... Mediat amerikane raportojnë se Donald Trump sulmoi ashpër emigrantët dhe sidomos vendet...

Trump fyen sërish emigrantët dhe vendet e tyre

më 1.2018 - Telegrafi

Presidenti amerikan, Donald Trump sërish ka kritikuar emigrantët që ia mësyjnë vendit të tij, duke thënë se pse SHBA-të po i pranojnë emigrantët “nga vendet e mjera”, raporton Washington Post. Ai këto...

Trump përsëri fyen rëndë emigrantët dhe vendet e tyre

më 1.2018 - Alsat-M

Mediat amerikane raportojnë se Donald Trump sulmoi ashpër emigrantët dhe sidomos vendet e tyre me fjalë banale gjatë një takimi në Zyrën Ovale. “Pse lejojmë që njerëz nga këto vende të ndyra të vijnë këtu”,...

Për deklaratat raciste të Trump-it, reagon ashpër edhe OKB-ja

më 1.2018 - Gazeta e re

Presidenti i ShBA-së, Donald Trump ka përdorur fjalë të papërshtatshme për Haitin, El Salvadorin dhe vendet afrikane. Është raportuar se ai i kishte quajtur këto shtete ‘vende të pista’, në një takim në...

Trump ballafaqohet me kritika për shprehjen vulgare për imigrantët

më 1.2018 - Evropa e Lirë

Presidenti amerikan, Donald Trump, po ballafaqohet me kritika për shkak të komenteve vulgare për të cilat raportohet se ai i ka bërë gjatë një takimi të djeshëm me ligjvënësit për çështjen e imigrantëve....

Kombet e Bashkuara e quajnë racist Trump-in

më 1.2018 - Gazeta Monitor

Zyra për të drejtat e njeriut në Kombet e Bashkuara i ka quajtur raciste dhe ksenofobe deklaratën e presidentit të SHBA-së, Donald Trump, i cili imigrantët nga Afrika dhe Haiti i quajti si ardhje nga vende...

Trump e bën sërish, fyen emigrantët e vendet e tyre

më 1.2018 - Syri

Mediat amerikane raportojnë se Donald Trump sulmoi ashpër emigrantët dhe sidomos vendet e tyre me fjalë banale gjatë një takimi në Zyrën Ovale. “Pse lejojmë që njerëz nga këto vende të ndyra të vijnë këtu”,...

Trump mohon të ketë përdorë fjalën “m*t” në takimin për imigrim

më 1.2018 - Gazeta Fjala

Presidenti amerikan Donald Trump ka mohuar të ketë përdorë fjalë të ndyta për shtetet Haiti, El Salvador dhe vendet afrikane. Sipas disa raportimeve Trump i ka quajtur këto shtete “m*t” gjatë një takimi...

OKB: Deklaratat e Trumpit për migrantët janë raciste

më 1.2018 - AlbPortali

Kombet e Bashkuara (OKB) i kanë konsideruar “raciste” deklaratat e Presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA), Donald Trump, i cili gjatë një takimi në Shtëpinë e Bardhë, kishte adresuar kritika...

Mediat: Trump komenton me fjalë të papërshtatshme për imigrantët

më 1.2018 - Koha.net

Presidenti Donald Trump i habiti ligjvënësit të enjten gjatë një takimi në Shtëpinë e Bardhë për imigracionin, kur sipas njoftimeve iu referua Haitit dhe vendeve afrikane me një fjalë të papërshtatshme....

Fraza vulgare e Trumpit zemëron organizatat ndërkombëtare

më 1.2018 - Periskopi

Organizata ndërkombëtare përfshirë Kombet e Bashkuara dhe Unionin Afrikan, politikanë, afrikanë të zakonshëm dhe karabianë janë të zemëruar për vërejtjet e fundit të Presidentit të SHBA’së Donald Trump....

Trump: Nuk duam migrantë nga "shtete të ndyra", por nga Norvegjia

më 1.2018 - Anadolu Agency

Speciale arkiv WASHINGTON (AA) – Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA), Donald Trump, gjatë një takimi në Shtëpinë e Bardhë, ka adresuar kritika në llogari të migrantëve nga disa shtete...

Trump fyen sërish emigrantët: Vijnë nga vende plehra!

më 1.2018 - Gazeta Shqip

Fraza tronditëse të cituara nga presidenti amerikan Donald Trump gjatë një takimi në Zyrën Ovale me disa anëtarë të Kongresit. Ata që i kërkonin të rikonsideronte vendimin për të hequr statusin e mbrojtjes...

Trump mohon deklaratat raciste

më 1.2018 - KosovaPress

Raportimet se i kishte quajtur këto shtete ‘vende të pista’, në një takim në Zyrën Ovale, kanë ngjallë një reagim të ashpër në mbarë botën. Një zyrtar i OKB-së i ka cilësuar raciste komentet e Trump, duke...

‘Pse të marrim emigrantë nga vende të pista’, Trump kritikohet për komentet vulgare

më 1.2018 - Java News

Presidenti amerikan, Donald Trump, po perballet me kritika te shumta, pas komenteve vilgare, qe thuhet se ka bere gjatë një takimi të djeshëm me ligjvënësit për çështjen e imigrantëve. Mediat e huaja raportojne...

Donald Trump ofendon prejardhjen e imigrantëve

më 1.2018 - GazetaBlic

Presidenti Donald Trump i habiti ligjvënësit të enjten gjatë një takimi në Shtëpinë e Bardhë për imigracionin, kur sipas njoftimeve iu referua Haitit dhe vendeve afrikane me një fjalë të papërshtatshme....

Mediat: Trump komenton me fjalë të papërshtatshme për imigrantët

më 1.2018 - Zëri i Amerikës

Presidenti Donald Trump i habiti ligjvënësit të enjten gjatë një takimi në Shtëpinë e Bardhë për imigracionin, kur sipas njoftimeve iu referua Haitit dhe vendeve afrikane me një fjalë të papërshtatshme....

Trump e bën sërish, fyen emigrantët e vendet e tyre

më 1.2018 - Politiko

‘Pse lejojmë që njerëz nga këto vende të ndyra të vijnë këtu”, deklaroi Trump para ligjvënësve në zyrën e tij, sipas “Washington Post”. Kjo e fundit sqaron se komenti i Trump ishte për njerëzit nga Haiti,...

OKB: Deklaratat e Trumpit për migrantët janë raciste

më 1.2018 - Fol

Kombet e Bashkuara (OKB) i kanë konsideruar “raciste” deklaratat e Presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA), Donald Trump, i cili gjatë një takimi në Shtëpinë e Bardhë, kishte adresuar kritika...

Trump komenton me fjalë të papërshtatshme për imigrantët

më 1.2018 - Lajmi.net

Presidenti Donald Trump i habiti ligjvënësit të enjten gjatë një takimi në Shtëpinë e Bardhë për imigracionin, kur sipas njoftimeve iu referua Haitit dhe vendeve afrikane me një fjalë të papërshtatshme....

Donald Trump shokon sërish: Nuk duam emigrantë nga Haiti dhe Afrika, janë vende nevojtore

më 1.2018 - Gazeta Tema

Donald Trump shokon sërish me një deklaratë për emigrantët. Gjatë një takimi në zyrën e tij me disa anëtarë të Kongresit, ai ka përdorur një fjalor të ashpër për emigrantët e disa vendeve të Amerikës Latine...

Kombet e Bashkuara e quajnë racist Trumpin

më 1.2018 - Gazeta Fjala

Zyra për të drejtat e njeriut në Kombet e Bashkuara i ka quajtur raciste dhe ksenofobe deklaratën e presidentit të SHBA-së, Donald Trump, i cili imigrantët nga Afrika dhe Haiti i quajti si ardhje nga vende...

Trump e bën sërish, fyen emigrantët e vendet e tyre

më 1.2018 - KosovaPress

“Pse lejojmë që njerëz nga këto vende të ndyra të vijnë këtu”, deklaroi Trump para ligjvënësve në zyrën e tij, sipas “Washington Post”. Kjo e fundit sqaron se komenti i Trump ishte për njerëzit nga Haiti,...

Trump: Nuk duam migrantë nga “shtete të ndyra”, por nga Norvegjia

më 1.2018 - Gazeta e re

“Përse duan të vijnë këtu migrantë nga këto shtete të ndyra. Do të duhet të marrim më shumë migrantë nga Norvegjia”, ka thënë Trump. Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA), Donald Trump,...

Trump: Nuk duam migrantë nga “shtete të ndyra”, por nga Norvegjia

më 1.2018 - Fol

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA), Donald Trump, gjatë një takimi në Shtëpinë e Bardhë, ka adresuar kritika në llogari të migrantëve nga disa shtete të Amerikës Latine dhe Afrikës,...

Trump, fjalë të papërshtatshme për emigrantët…

më 1.2018 - Java News

Presidenti Donald Trump i habiti ligjvënësit të enjten gjatë një takimi në Shtëpinë e Bardhë për imigracionin, kur sipas njoftimeve iu referua Haitit dhe vendeve afrikane me një fjalë të papërshtatshme....

Trump: Përse në SHBA vijnë emigrantë nga vende të m*** dhe jo nga Norvegjia?

më 1.2018 - Periskopi

Presidenti i SHBA’së Donald Trump pyeti pse SHBA i lejon emigrantët nga “vende të m****”, ndërsa diskuton një plan me dy senatorë në Zyrën Ovale, thonë burime të shumta. Shtëpia e Bardhë nuk i mohoi raportet....

Trump trondit Amerikën: Nuk duam emigrant nga vendet “qenef”

më 1.2018 - Te Sheshi

Donald Trump ka shokuar senatorët gjatë një mbledhjeje në studion ovale ku ka përdorur një fjalor të rëndë ndaj disa shteteve të pazhvilluara. Siç bën të ditur Washington Post , gjatë një takimi me disa...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK