http://kariera.mk

Veseli takon ambasadorin Delawie zotohet: Nuk do ta zhbëjmë Specialen

më 1.2018 - BalkanWeb

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar sot një takim me Ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë, Greg Delawie. Sipas komunikatës nga ky takim, ata kanë biseduar...

Kadri Veseli prapë zotohet para amerikanëve se nuk e zhbëjnë Specialen

më 1.2018 - Medial

Kryeparlamentari Kadri Veseli takon Ambasadorin Delaëie, rikonfirmon qëndrimin për Gjykatën Speciale Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar sot një takim me Ambasadorin e Shteteve të...

Gucati i OVL-së mendon se Specialja shfuqizohet të mërkurën, por e vërteta është ndryshe

më 1.2018 - Lajmi.net

Mbledhja e Kryesisë së Kuvendit të Kosovës, e cila mbahet të mërkurën pritet të përcillet me tensione pasi kryesia do të vendos nëse do ta procedoj për seancë, shfuqizimin e ligjit për Gjykatën Speciale...

Gucati: Specialja shfuqizohet të mërkurën

më 1.2018 - Gazeta Express

​ Mbledhja e Kryesisë së Kuvendit të Kosovës, e cila mbahet të mërkurën pritet të përcillet me tensione pasi kryesia do të vendos nëse do ta procedoj për seancë, shfuqizimin e ligjit për Gjykatën Speciale...

Gucati: Të mërkurën shfuqizohet Specialja, kemi mbështetjen edhe të LDK-së

më 1.2018 - GazetaBlic

Mbledhja e Kryesisë së Kuvendit të Kosovës, e cila mbahet të mërkurën pritet të përcillet me tensione pasi kryesia do të vendos nëse do ta procedoj për seancë, shfuqizimin e ligjit për Gjykatën Speciale....

New York Times: Sytë e gjithë botës në Kosovë dhe rrëzimin e Gjykatës Speciale

më 1.2018 - Aktuale

Gjatë ditës së sotme gazeta prestigjoze “The New York Times” ka shkruar mbi shfuqizimin e mundshëm të Gjykatës Speciale për krime lufte në Kosovë të kryera nga Shqiptarët. “Sytë e botës në Kosovën dhe...

Veseli e Delawie takohen “fshehurazi”

më 1.2018 - GazetaBlic

U takuan për herë të parë pas nismës për shfuqizim të Speciales . Por takimi nuk u bë madhor, madje kaloi pothuajse fshehurazi. U publikua vetëm në faqen zyrtare të Kuvendit të Kosovës. Jo që nuk u thirrën...

Gucati: Të mërkurën shfuqizohet Specialja, kemi mbështetjen edhe të LDK-së

më 1.2018 - Infokusi

Mbledhja e Kryesisë së Kuvendit të Kosovës, e cila mbahet të mërkurën pritet të përcillet me tensione pasi kryesia do të vendos nëse do ta procedoj për seancë, shfuqizimin e ligjit për Gjykatën Speciale....

Përplasjet për Gjykatën Speciale

më 1.2018 - Kallxo

Gjykata Speciale ka trazuar skenën politike në Kosovë. Përplasjet verbale lidhur me iniciativën e 43 deputetëve të Kuvendit të Kosovës për shfuqizimin e Ligjit për Dhomat e Specializuara dhe Zyrën e Prokurorit...

Përplasjet për Gjykatën Speciale – PDK s’e përfill qëndrimin e Veselit

më 1.2018 - Telegrafi

Përplasje verbale lidhur me iniciativën e 43 deputetëve të Kuvendit të Kosovës për shfuqizimin e Ligjit për Dhomat e Specializuara dhe Zyrën e Prokurorit të Specializuar, që njihet si Gjykata Speciale...

Veseli takon Delawie, thotë se partneriteti me Amerikën është i përhershëm

më 1.2018 - Klan Kosova

Kryetar i Kuvendit Kadri Veseli, ka takuar ambasadorin amerikan në Kosovë, Greg Delawie, njofton Klan Kosova. “Me Ambasadorin Delawie diskutuam për agjendën e institucioneve të Kosovës për këtë vit”. “Partneriteti...

“New York Times”: Sytë e botës mbi Kosovën, ndërsa pritet të arrestohen figura kyçe politike

më 1.2018 - Gazeta Tema

E përditshmja amerikane “New York Times” shkruan se përpjekjet e politikanëve kosovarë për të pezulluar gjykatën e krimeve të luftës, e cila është themeluar për të ndjekur krimet e kryera nga shqiptarët...

New York Times: Sytë e gjithë botës në Kosovë dhe rrëzimin e Gjykatës Speciale

më 1.2018 - Lajmi.net

Gjatë ditës së sotme gazeta prestigjoze “The New York Times” ka shkruar mbi shfuqizimin e mundshëm të Gjykatës Speciale për krime lufte në Kosovë të kryera nga Shqiptarët. “Sytë e botës në Kosovën dhe...

Veseli, qëndrojmë pas obligimeve për gjykatën speciale

më 1.2018 - MRT

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar të shtunën një takim.... Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar të shtunën një takim me Ambasadorin e Shteteve të Bashkuara...

Përplasjet për Gjykatën Speciale

më 1.2018 - Telegrafi

Përplasje verbale lidhur me iniciativën e 43 deputetëve të Kuvendit të Kosovës për shfuqizimin e Ligjit për Dhomat e Specializuara dhe Zyrën e Prokurorit të Specializuar, që njihet si Gjykata Speciale...

Kush është pro e kush kundër Speciales

më 1.2018 - Koha.net

Ambasadorit amerikan Greg Delawie, edhe një herë tjetër i është dashur të shkojë në Kuvendin e Kosovës pas natës së 22 dhjetorit, por nuk ka qenë i shqetësuar sikur atë ditë. Në fotografinë e dërguar pas...

Veseli: Kosova do t’u qëndrojë pas obligimeve për Gjykatën Speciale

më 1.2018 - Portalb

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar të shtunën një takim me Ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Greg Delawie, shkruan REL . Në një komunikatë për media të...

Veseli: Kosova do t’u qëndrojë obligimeve ndërkombëtare, nuk do ta zhbëjmë Specialen

më 1.2018 - KosovaLive360

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar sot një takim me ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë, Greg Delawie. Ata kanë biseduar për zhvillimet e fundit në vend...

Dështon iniciativa e deputetëve për shfuqizimin e Gjykatës Speciale, tërhiqen shumica e nënshkrimeve

më 1.2018 - Lajmi.net

Të mërkurën e 17 janarit, Kryesia e Kuvendit do të mblidhet për të diskutuar për seancën e parë të sesionit pranveror të Kuvendit të Kosovës. Në mesin e shumë pikave të rendit të ditës në këtë mbledhje...

PDK s’e përfill qëndrimin e Veselit për Specialen

më 1.2018 - GazetaBlic

Më 22 dhjetor, dy tentime që kërkesa e 43 deputetëve për shfuqizimin e Ligjit për Dhomat e Specializuara dhe Zyrën e Prokurorit të Specializuar, që njihet si Gjykata Speciale për krime të luftës në Kosovë,...

Gucati: Të mërkurën shfuqizohet Specialja, kemi mbështetjen edhe të LDK-së

më 1.2018 - Fakti Ditor

Mbledhja e Kryesisë së Kuvendit të Kosovës, e cila mbahet të mërkurën pritet të përcillet me tensione pasi kryesia do të vendos nëse do ta procedoj për seancë, shfuqizimin e ligjit për Gjykatën Speciale....

Gucati: Të mërkurën shfuqizohet Specialja, kemi mbështetjen edhe të LDK-së

më 1.2018 - Gazeta Monitor

Mbledhja e Kryesisë së Kuvendit të Kosovës, e cila mbahet të mërkurën pritet të përcillet me tensione pasi kryesia do të vendos nëse do ta procedoj për seancë, shfuqizimin e ligjit për Gjykatën Speciale....

Përplasjet për Gjykatën Speciale

më 1.2018 - Klan Kosova

Përplasjet verbale lidhur me iniciativën e 43 deputetëve të Kuvendit të Kosovës për shfuqizimin e Ligjit për Dhomat e Specializuara dhe Zyrën e Prokurorit të Specializuar, që njihet si Gjykata Speciale...

Përplasjet për Gjykatën Speciale

më 1.2018 - GazetaBlic

Përplasjet verbale lidhur me iniciativën e 43 deputetëve të Kuvendit të Kosovës për shfuqizimin e Ligjit për Dhomat e Specializuara dhe Zyrën e Prokurorit të Specializuar, që njihet si Gjykata Speciale...

PDK s’e përfill qëndrimin e Veselit për Specialen

më 1.2018 - Gazeta Express

Më 22 dhjetor, dy tentime që kërkesa e 43 deputetëve për shfuqizimin e Ligjit për Dhomat e Specializuara dhe Zyrën e Prokurorit të Specializuar, që njihet si Gjykata Speciale për krime të luftës në Kosovë,...

New York Times: Sytë e gjithë botës në Kosovë dhe rrëzimin e Gjykatës Speciale

më 1.2018 - Gazeta e re

Gjatë ditës së sotme gazeta prestigjoze “The New York Times” ka shkruar mbi shfuqizimin e mundshëm të Gjykatës Speciale për krime lufte në Kosovë të kryera nga Shqiptarët. “Sytë e botës në Kosovën dhe...

Përplasjet për Gjykatën Speciale

më 1.2018 - Lajmi.net

Përplasjet verbale lidhur me iniciativën e 43 deputetëve të Kuvendit të Kosovës për shfuqizimin e Ligjit për Dhomat e Specializuara dhe Zyrën e Prokurorit të Specializuar, që njihet si Gjykata Speciale...

Gucati: Të mërkurën shfuqizohet Specialja, kemi mbështetjen edhe të LDK-së! A është kjo e vërtetë?

më 1.2018 - Bota Press

Botapress, `13 janar- Mbledhja e Kryesisë së Kuvendit të Kosovës, e cila mbahet të mërkurën pritet të përcillet me tensione pasi kryesia do të vendos nëse do ta procedoj për seancë, shfuqizimin e ligjit...

Veseli e Delawie takohen “fshehurazi”

më 1.2018 - Infokusi

U takuan për herë të parë pas nismës për shfuqizim të Speciales. Por takimi nuk u bë madhor, madje kaloi pothuajse fshehurazi. U publikua vetëm në faqen zyrtare të Kuvendit të Kosovës. Jo që nuk u thirrën...

Gucati i OVL-UÇK-së: Të mërkurën shfuqizohet Specialja, kemi mbështetjen e LDK-së

më 1.2018 - Periskopi

Mbledhja e Kryesisë së Kuvendit të Kosovës, e cila mbahet të mërkurën pritet të përcillet me tensione pasi kryesia do të vendos nëse do ta procedoj për seancë, shfuqizimin e ligjit për Gjykatën Speciale....

Gucati: Të mërkurën shfuqizohet Specialja, kemi mbështetjen edhe të LDK-së

më 1.2018 - Sovrani

Mbledhja e Kryesisë së Kuvendit të Kosovës, e cila mbahet të mërkurën pritet të përcillet me tensione pasi kryesia do të vendos nëse do ta procedoj për seancë, shfuqizimin e ligjit për Gjykatën Speciale....

NYT: E gjithë bota sytë drejt Kosovës, midis tentimit për të shfuqizuar Specialen

më 1.2018 - Infokusi

The NewYork Times ka raportuar mbi atë se çfarë është duke ndodhur në Kosovë, lidhur më Gjykatën Speciale 2 ditë para se deputetët të kthehën në parlament nga pushimi dimeror. Përpjekjet e Kosovës për...

Veseli: Kosova do t’u qëndrojë pas obligimeve për Gjykatën Speciale

më 1.2018 - Alsat-M

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar të shtunën një takim me Ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Greg Delawie. Në një komunikatë për media të leshura nga zyra...

NYT: Sytë e botës mbi Kosovën midis tentimit për të shfuqizuar Specialen

më 1.2018 - GazetaBlic

Përpjekjet e Kosovës për të suspenduar një gjykatë të krimeve të luftës të themeluar për të ndjekur krimet e kryera nga shqiptarët gjatë betejës së tyre për pavarësi po i kërcënojnë marrëdhëniet me aleatët...

Veseli, qëndrojmë pas obligimeve për gjykatën speciale

më 1.2018 - AlbPortali

Loading... Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar të shtunën një takim…. Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar të shtunën një takim me Ambasadorin e Shteteve të...

PDK s’e përfill qëndrimin e Veselit për Specialen

më 1.2018 - Koha.net

Më 22 dhjetor, dy tentime që kërkesa e 43 deputetëve për shfuqizimin e Ligjit për Dhomat e Specializuara dhe Zyrën e Prokurorit të Specializuar, që njihet si Gjykata Speciale për krime të luftës në Kosovë,...

Përplasjet për Gjykatën Speciale

më 1.2018 - Politiko

e Komentet Përplasjet verbale lidhur me iniciativën e 43 deputetëve të Kuvendit të Kosovës për shfuqizimin e Ligjit për Dhomat e Specializuara dhe Zyrën e Prokurorit të Specializuar, që njihet si Gjykata...

NYT: Sytë e botës mbi Kosovën midis tentimit për të shfuqizuar Specialen

më 1.2018 - Gazeta Express

Përpjekjet e Kosovës për të suspenduar një gjykatë të krimeve të luftës të themeluar për të ndjekur krimet e kryera nga shqiptarët gjatë betejës së tyre për pavarësi po i kërcënojnë marrëdhëniet me aleatët...

Veseli: Kosova qëndron prapa Gjykatës së Posaçme

më 1.2018 - Zëri i Amerikës

Kryetari i Parlamentit të Kosovës, Kadri Veseli tha të shtunën se Kosova do t'u qëndrojë detyrimeve ndërkombëtare deri në fund, përfshirë edhe Gjykatën e Posaçme për krime lufte. Sipas një komunikatë të...

Veseli, qëndrojmë pas obligimeve për gjykatën speciale

më 1.2018 - Fakti Ditor

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar të shtunën një takim…. Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar të shtunën një takim me Ambasadorin e Shteteve të Bashkuara...

ANALIZA: Përplasjet për Gjykatën Speciale në Kosovë dhe rrugëdalja

më 1.2018 - Gazeta Tema

Përplasjet verbale lidhur me iniciativën e 43 deputetëve të Kuvendit të Kosovës për shfuqizimin e Ligjit për Dhomat e Specializuara dhe Zyrën e Prokurorit të Specializuar, që njihet si Gjykata Speciale...

“Aventura e rrezikshme” për ta zhbërë Specialen

më 1.2018 - Infokusi

Nisma e deputetëve të Kuvendit të Kosovës për ta shfuqizuar Ligjin për Gjykatën Speciale, po synohet që të çohet deri në fund. Iniciativa e 22 dhjetorit të 2017-ës po përsëritet, pasi si pikë shqyrtimi...

Gjykata Speciale, NYT: Bota me sytë nga Kosova, figura kyçe politike rrezikojnë me arrest!

më 1.2018 - Java News

Përpjekjet e Kosovës për të suspenduar një gjykatë të krimeve të luftës të themeluar për të ndjekur krimet e kryera nga shqiptarët gjatë betejës së tyre për pavarësi po i kërcënojnë marrëdhëniet me aleatët...

Përplasjet për Gjykatën Speciale

më 1.2018 - Evropa e Lirë

Përplasjet verbale lidhur me iniciativën e 43 deputetëve të Kuvendit të Kosovës për shfuqizimin e Ligjit për Dhomat e Specializuara dhe Zyrën e Prokurorit të Specializuar, që njihet si Gjykata Speciale...

Përplasjet për Gjykatën Speciale

më 1.2018 - Albeu

Përplasjet verbale lidhur me iniciativën e 43 deputetëve të Kuvendit të Kosovës për shfuqizimin e Ligjit për Dhomat e Specializuara dhe Zyrën e Prokurorit të Specializuar, që njihet si Gjykata Speciale...

Kush është pro e kush kundër Gjykatës Speciale?

më 1.2018 - Periskopi

Ambasadorit amerikan Greg Delawie, edhe një herë tjetër i është dashur të shkojë në Kuvendin e Kosovës pas natës së 22 dhjetorit, por nuk ka qenë i shqetësuar sikur atë ditë. Në fotografinë e dërguar pas...

NYT: Sytë e botës mbi Kosovën midis tentimit për të shfuqizuar Specialen

më 1.2018 - Koha.net

Përpjekjet e Kosovës për të suspenduar një gjykatë të krimeve të luftës të themeluar për të ndjekur krimet e kryera nga shqiptarët gjatë betejës së tyre për pavarësi po i kërcënojnë marrëdhëniet me aleatët...

Veseli Siguron Delawie-n se Kosova do të Kryejë Obligimet e Marra

më 1.2018 - Kallxo

Kryetari i Kuvendit është takuar sot me ambasadorin amerikan në Kosovë Greg Delawie Kadri Veseli është takuar sot me ambadsadorin amerikan në Kosovë Greg Delawie, të cilin sipas një komunikate të lëshuar...

Përplasjet për Gjykatën Speciale – PDK s’e përfill qëndrimin e Veselit

më 1.2018 - Almakos

Përplasje verbale lidhur me iniciativën e 43 deputetëve të Kuvendit të Kosovës për shfuqizimin e Ligjit për Dhomat e Specializuara dhe Zyrën e Prokurorit të Specializuar, që njihet si Gjykata Speciale...

Përplasjet për Gjykatën Speciale

më 1.2018 - Infokusi

Përplasjet verbale lidhur me iniciativën e 43 deputetëve të Kuvendit të Kosovës për shfuqizimin e Ligjit për Dhomat e Specializuara dhe Zyrën e Prokurorit të Specializuar, që njihet si Gjykata Speciale...

Përplasjet për Gjykatën Speciale

më 1.2018 - Almakos

Përplasje verbale lidhur me iniciativën e 43 deputetëve të Kuvendit të Kosovës për shfuqizimin e Ligjit për Dhomat e Specializuara dhe Zyrën e Prokurorit të Specializuar, që njihet si Gjykata Speciale...

Veseli: Kosova do t’u qëndrojë pas obligimeve për Gjykatën Speciale

më 1.2018 - Evropa e Lirë

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar të shtunën një takim me Ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Greg Delawie. Në një komunikatë për media të leshura nga zyra...

Veseli takon ambasadorin Delawie, zotohet se nuk do ta zhbëjnë Specialen

më 1.2018 - Telegrafi

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar sot një takim me Ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë, Greg Delawie. Sipas komunikatës nga ky takim, ata kanë biseduar...

NYT: Sytë e botës mbi Kosovën midis tentimit për të shfuqizuar Specialen

më 1.2018 - Infokusi

Përpjekjet e Kosovës për të suspenduar një gjykatë të krimeve të luftës të themeluar për të ndjekur krimet e kryera nga shqiptarët gjatë betejës së tyre për pavarësi po i kërcënojnë marrëdhëniet me aleatët...

Veseli takohet me Delawie: I jep garanca për Specialen

më 1.2018 - Klan Kosova

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar sot një takim me Ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë, Greg Delawie, njofton Klan Kosova. Ata kanë biseduar për zhvillimet...

Përplasjet për Gjykatën Speciale

më 1.2018 - Fol

Përplasje verbale lidhur me iniciativën e 43 deputetëve të Kuvendit të Kosovës për shfuqizimin e Ligjit për Dhomat e Specializuara dhe Zyrën e Prokurorit të Specializuar, që njihet si Gjykata Speciale...

«New York Times»: Sytë e botës mbi Kosovën midis tentimit për të shfuqizuar Gjykatën Speciale, ndërsa pritet të arrestohen figura kyçe politike

më 1.2018 - DialogPlus

E përditshmja amerikane «New York Times» shkruan se përpjekjet e politikanëve kosovarë për të suspenduar gjykatën e krimeve të luftës, e cila është themeluar për të ndjekur krimet e kryera nga shqiptarët...

AKR nuk përkrah iniciativat që dëmtojnë raportet e Kosovës me aleatët perëndimor

më 1.2018 - Telegrafi

Shefja e Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Nataliya Apostolova ka takuar deputetët e AKR-së, Islam Pacollin dhe Labinot Tahirin, për të diskutuar rreth ngjarjeve të fundit në Kosovë. Lajmin për takimin...

Kadri Veseli prapë zotohet para amerikanëve se nuk e zhbëjnë Specialen

më 1.2018 - Politiko

Njëri nga ideatorët për shfuqizimin e Gjykatës Speciale, kryeparlamentari Kadri Veseli, siç duket, ka ndryshuar njëmend qëndrim për shfuqizimin e Speciales. Ai i ka thënë sot ambasadorit amerikan, Greg...

Veseli ia konfirmon ambasadorit se është pro Speciales

më 1.2018 - Albeu

Njëri nga ideatorët për shfuqizimin e Gjykatës Speciale, kryeparlamentari Kadri Veseli , siç duket, ka ndryshuar njëmend qëndrim për shfuqizimin e Speciales . Ai i ka thënë sot ambasadorit amerikan, Greg...

Përplasjet për Gjykatën Speciale në Kosovë dhe rrugëdalja

më 1.2018 - Java News

Përplasjet verbale lidhur me iniciativën e 43 deputetëve të Kuvendit të Kosovës për shfuqizimin e Ligjit për Dhomat e Specializuara dhe Zyrën e Prokurorit të Specializuar, që njihet si Gjykata Speciale...

Veseli – Delawies: Kosova do t’i qëndrojë pas obligimeve për Specialen

më 1.2018 - Koha.net

“Kosova do t’i qëndrojë obligimeve të veta ndërkombëtare deri në fund, përfshirë Dhomat e Specializuara”. Kështu i ka thënë kryetari i Kuvendit dhe i PDK-së, Kadri Veseli, ambasadorit të SHBA-ve në Kosovë....

Përplasjet për Gjykatën Speciale

më 1.2018 - Gazeta Fjala

Përplasjet verbale lidhur me iniciativën e 43 deputetëve të Kuvendit të Kosovës për shfuqizimin e Ligjit për Dhomat e Specializuara dhe Zyrën e Prokurorit të Specializuar, që njihet si Gjykata Speciale...

“Aventura e rrezikshme” për ta zhbërë Specialen

më 1.2018 - Gazeta Fjala

Nisma e deputetëve të Kuvendit të Kosovës për ta shfuqizuar Ligjin për Gjykatën Speciale, po synohet që të çohet deri në fund. Iniciativa e 22 dhjetorit të 2017-ës po përsëritet, pasi si pikë shqyrtimi...

Veseli takohet me ambasadorin amerikan Greg Delawie

më 1.2018 - RTV 21

Ata biseduan për për zhvillimet e fundit në vend dhe agjendën e Kuvendit për 2018-të Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar sot një takim me Ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës...

Kadri Veseli prapë zotohet para amerikanëve se nuk e zhbëjnë Specialen

më 1.2018 - GazetaBlic

Kryeparlamentari Kadri Veseli takon Ambasadorin Delawie, rikonfirmon qëndrimin për Gjykatën Speciale Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar sot një takim me Ambasadorin e Shteteve të...

Mospajtime brenda PDK-së për Gjykatën Speciale, nuk e përfillin qëndrimin e Kadri Veselit

më 1.2018 - Periskopi

Më 22 dhjetor, dy tentime që kërkesa e 43 deputetëve për shfuqizimin e Ligjit për Dhomat e Specializuara dhe Zyrën e Prokurorit të Specializuar, që njihet si Gjykata Speciale për krime të luftës në Kosovë,...

Përplasjet për Gjykatën Speciale

më 1.2018 - AlbPortali

Loading... Përplasjet për Gjykatën Speciale Përplasje verbale lidhur me iniciativën e 43 deputetëve të Kuvendit të Kosovës për shfuqizimin e Ligjit për Dhomat e Specializuara dhe Zyrën e Prokurorit të...

Si do t’i përgjigjen LDK-ja e VV-ja rikthimit për zhbërjen e Speciales

më 1.2018 - Koha.net

Drama e 22 dhjetorit të vitit të kaluar pritet të vazhdojë edhe javën që vjen. Partitë opozitare, Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës, vazhdojnë të mos e përkrahin iniciativën për zhbërjen...

Kryeparlamentari Veseli takon Ambasadorin Delawie, rikonfirmon qëndrimin për Gjykatën Speciale

më 1.2018 - Lajmi.net

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar sot një takim me Ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë, Greg Delawie. Ata kanë biseduar për zhvillimet e fundit në vend...

Kadri Veseli prapë zotohet para amerikanëve se nuk e zhbëjnë Specialen

më 1.2018 - Gazeta Express

Kryeparlamentari Kadri Veseli takon Ambasadorin Delaëie, rikonfirmon qëndrimin për Gjykatën Speciale Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar sot një takim me Ambasadorin e Shteteve të...

Si do t’i përgjigjen rikthimit për zhbërjen e Speciales LDK-ja e VV-ja

më 1.2018 - Koha.net

Partitë opozitare, Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës, vazhdojnë të mos e përkrahin iniciativën për zhbërjen e Speciales. Mbledhja e Kryesisë së Kuvendit e cila do të mbahet të mërkurën,...

Përplasjet për Gjykatën Speciale

më 1.2018 - Fakti Ditor

Përplasjet për Gjykatën Speciale Përplasje verbale lidhur me iniciativën e 43 deputetëve të Kuvendit të Kosovës për shfuqizimin e Ligjit për Dhomat e Specializuara dhe Zyrën e Prokurorit të Specializuar,...

Përplasje të mëdha në PDK, shumica e deputetëve nuk përkrahin Kadri Veselin për Specialen

më 1.2018 - Bota Press

Botapress, 13 Janar – Më 22 dhjetor, dy tentime që kërkesa e 43 deputetëve për shfuqizimin e Ligjit për Dhomat e Specializuara dhe Zyrën e Prokurorit të Specializuar, që njihet si Gjykata Speciale për...

Veseli tregon se çfarë bisedoi me Delawie

më 1.2018 - Sovrani

Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, nëpërmjet një njoftimi në Facebook ka treguar se çfarë ka biseduar sot me Ambasadorin Delawie. Veseli tha se ata diskutuan për agjendën e institucioneve të Kosovës për...

AKR-ja i premton Apostolovës se nuk do bëhet pjesë e iniciativës që prish marrëdhëniet me aleatët

më 1.2018 - Lajmi.net

Shefja e Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Nataliya Apostolova ka takuar deputetët e AKR-së, Islam Pacollin dhe Labinot Tahirin për të diskutuar rreth ngjarjeve të fundit në Kosovë. Deputeti Pacolli...

AKR kundër PDK’së e AAK’së: Nuk përkrahim zhbërjen e Speciales

më 1.2018 - Gazeta Express

Shefja e Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Nataliya Apostolova ka takuar deputetët e AKR-së, Islam Pacollin dhe Labinot Tahirin për të diskutuar rreth ngjarjeve të fundit në Kosovë. Deputeti Pacolli...

Lulzim Peci i baraspeshoi liderët aktual kosovarë me Sllobodan Milloshoviqin e Serbisë

më 1.2018 - Portalb

Për Lulzim Pecin, që për një kohë të shkurtër ka qenë i dërguar i Kosovës në zyrën ndërlidhëse në Beograd, përpjekja e vazhdueshme e treshes në majë të pushtetit për ta zhbërë Gjykatën Speciale, është...

Disa deputetë të PDK-së nuk do të përfillin qëndrimin e Veselit

më 1.2018 - Gazeta Fjala

Më 22 dhjetor, dy tentime që kërkesa e 43 deputetëve për shfuqizimin e Ligjit për Dhomat e Specializuara dhe Zyrën e Prokurorit të Specializuar, që njihet si Gjykata Speciale për krime të luftës në Kosovë,...

Apostolova në takim me deputetët e AKR-së

më 1.2018 - RTV 21

Ata diskutuan për ngjarjet e fundit në Kosovë Shefja e Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Nataliya Apostolova ka takuar deputetët e AKR-së, Islam Pacollin dhe Labinot Tahirin për të diskutuar rreth...

Deputetët e PDK-së shpërfillin qëndrimin e Veselit për Gjykatën Speciale

më 1.2018 - Insajderi

Më 22 dhjetor, dy tentime që kërkesa e 43 deputetëve për shfuqizimin e Ligjit për Dhomat e Specializuara dhe Zyrën e Prokurorit të Specializuar, që njihet si Gjykata Speciale për krime të luftës në Kosovë,...

Veseli: Kosova do t’u qëndrojë pas obligimeve për Gjykatën Speciale

më 1.2018 - Illyria

Prishtinë, 13 janar 2018 – Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar të shtunën një takim me Ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Greg Delawie. Në një komunikatë...

AKR-ja i premton Apostolovës se nuk do bëhet pjesë e iniciativës që prish marrëdhëniet me aleatët

më 1.2018 - Koha.net

Shefja e Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Nataliya Apostolova ka takuar deputetët e AKR-së, Islam Pacollin dhe Labinot Tahirin për të diskutuar rreth ngjarjeve të fundit në Kosovë. Deputeti Pacolli...

NYT: Sytë e botës mbi Kosovën midis tentimit për të shfuqizuar Specialen

më 1.2018 - Gazeta Fjala

Përpjekjet e Kosovës për të suspenduar një gjykatë të krimeve të luftës të themeluar për të ndjekur krimet e kryera nga shqiptarët gjatë betejës së tyre për pavarësi po i kërcënojnë marrëdhëniet me aleatët...

“NYT”: Thaçi fali ish-pjesëtarët e UÇK-së, të dënuar për vrasjen e një familjeje shqiptare

më 1.2018 - Insajderi

Përpjekjet e Kosovës për të pezulluar një gjykatë për krime lufte, e formuar për të ndjekur penalisht mizoritë e kryera nga shqiptarët etnikë gjatë luftës së tyre për pavarësi po kërcënojnë marrëdhëniet...

Vazhdon “loja” e Kuvendit me zhbërjen e Speciales

më 1.2018 - GazetaBlic

Në ankth vazhdojnë të mbahen qytetarët e Kosovës, në mes të kërkesës për zhbërjen e Gjykatës Speciale dhe thirrjeve të vazhdueshme ndërkombëtare për të mos e bërë një gjë të tillë. Kryesia e Kuvendit të...

Përplasjet për Gjykatën Speciale

më 1.2018 - Illyria

Prishtinë, 13 janar 2018 – Përplasjet verbale lidhur me iniciativën e 43 deputetëve të Kuvendit të Kosovës për shfuqizimin e Ligjit për Dhomat e Specializuara dhe Zyrën e Prokurorit të Specializuar, që...

New York Times: Sytë e botës mbi Kosovën dhe tentimeve për të shfuqizuar Specialen

më 1.2018 - Periskopi

Përpjekjet e Kosovës për të suspenduar një gjykatë të krimeve të luftës të themeluar për të ndjekur krimet e kryera nga shqiptarët gjatë betejës së tyre për pavarësi po i kërcënojnë marrëdhëniet me aleatët...

NYT: Sytë e botës mbi Kosovën, midis tentimit për shfuqizimin e Speciales

më 1.2018 - Illyria

New York, 13 janar 2018 – “Përpjekjet e Kosovës për të suspenduar një gjykatë të krimeve të luftës të themeluar për të ndjekur krimet e kryera nga shqiptarët gjatë betejës së tyre për pavarësi po i kërcënojnë...

Veseli takon ambasadorin Delawie, zotohet se nuk do ta zhbëjnë Specialen

më 1.2018 - Almakos

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar sot një takim me Ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë, Greg Delawie. Sipas komunikatës nga ky takim, ata kanë biseduar...

Po vazhdojnë përplasjet verbale për Gjykatën Speciale

më 1.2018 - Periskopi

Përplasjet verbale lidhur me iniciativën e 43 deputetëve të Kuvendit të Kosovës për shfuqizimin e Ligjit për Dhomat e Specializuara dhe Zyrën e Prokurorit të Specializuar, që njihet si Gjykata Speciale...

Përplasjet për Gjykatën Speciale

më 1.2018 - Sovrani

Përplasjet verbale lidhur me iniciativën e 43 deputetëve të Kuvendit të Kosovës për shfuqizimin e Ligjit për Dhomat e Specializuara dhe Zyrën e Prokurorit të Specializuar, që njihet si Gjykata Speciale...

“Peci porosit udhëheqësit shtetëror: “Shkoni në shtëpi, na leni të ecim përpara””

më 1.2018 - TV Koha

Diplomati kosovar Lulzim Peci, ish-përfaqësuesi i Kosovës në Zyrën Ndërlidhëse në Beograd, ka reaguar pas bërjes publike të rendit ditës të mbledhjes së Kryesisë së Kuvendit, në të cilin është përfshirë...

Kadri Veseli prapë zotohet para amerikanëve se nuk e zhbëjnë Specialen

më 1.2018 - Infokusi

Kryeparlamentari Kadri Veseli takon Ambasadorin Delawie, rikonfirmon qëndrimin për Gjykatën Speciale Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar sot një takim me Ambasadorin e Shteteve të...

“Peci: Të ashtuquajturit liderë mund t’ia bëjnë Kosovës atë që Millosheviqi ia bëri Serbisë”

më 1.2018 - TV Koha

Për Lulzim Pecin, që për një kohë të shkurtër ka qenë i dërguar i Kosovës në zyrën ndërlidhëse në Beograd, përpjekja e vazhdueshme e treshes në majë të pushtetit për ta zhbërë Gjykatën Speciale, është...

AKR nuk përkrah iniciativat që dëmtojnë raportet e Kosovës me aleatët perëndimorë

më 1.2018 - Almakos

Shefja e Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Nataliya Apostolova ka takuar deputetët e AKR-së, Islam Pacollin dhe Labinot Tahirin, për të diskutuar rreth ngjarjeve të fundit në Kosovë. Lajmin për takimin...

Vazhdon “loja” e Kuvendit me zhbërjen e Speciales

më 1.2018 - Koha.net

Në ankth vazhdojnë të mbahen qytetarët e Kosovës, në mes të kërkesës për zhbërjen e Gjykatës Speciale dhe thirrjeve të vazhdueshme ndërkombëtare për të mos e bërë një gjë të tillë. Kryesia e Kuvendit të...

Labinot Tahiri takohet me Shefen e BE-së në Kosovë, Natalyia Apostolova

më 1.2018 - Lajmi.net

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Labinot Tahiri , gjatë ditës së sotme është takuar me Shefen e Zyrës së BE-së në Kosovë, Natalyia Apostolova. Tahiri, përmes llogarisë së tij në Facebook ka bërë të ditur...

Labinot Tahiri takohet me Shefen e BE-së në Kosovë, Natalyia Apostolova

më 1.2018 - GazetaBlic

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Labinot Tahiri , gjatë ditës së sotme është takuar me Shefen e Zyrës së BE-së në Kosovë, Natalyia Apostolova. Tahiri, përmes llogarisë së tij në Facebook ka bërë të ditur...

Peci i quan shtet-shkatërrues tre liderët e Kosovës

më 1.2018 - Lajmi.net

Lulzim Peci, ish-përfaqësues i Kosovës në Zyrën Ndërlidhëse në Beograd i ka quajtur shtetshkatërrues tre liderët institucional të Kosovës. Ai ka shkruar në facebook se Koosva mund të përballet me probleme...

Veseli e siguron ambasadorin amerikan për Specialen

më 1.2018 - Albinfo

“Kosova do t’u qëndrojë obligimeve të veta ndërkombëtare deri në fund, përfshirë Dhomat e Specializuara”, ka thënë Veseli Kryetari i Kuvendit dhe i PDK-së, Kadri Veseli, duket se e ka ndarë mendjen për...

Lulzim Peci i Quan Shtetshkatërrues Liderët e Kosovës

më 1.2018 - Kallxo

Ish-përfaqësuesi i Kosovës në Zyrën Ndërlidhëse në Beograd i ka quajtur shtetshkatërrues tre liderët institucionalë të Kosovës. Lulzim Peci, ish-përfaqësuesi i Kosovës në Zyrën Ndërlidhëse në Beograd i...

Valon Murati, ish-ministri i Diasporës kosovare: është koha e përballjes me Specialen e jo zhbërjen e saj

më 1.2018 - Te Sheshi

Intervistoi: Blendi Gashi (Mos)shfuqizimi i ligjit për Gjykatën Speciale aktualisht është tema që po trazon skenën politike kosovare duke lënë engimë nëse Kuvendi i Kosovës do tentoi sërish ta rrëzoi apo...

Peci porosit udhëheqësit shtetëror: “Shkoni në shtëpi, na leni të ecim përpara”

më 1.2018 - Telegrafi

Diplomati kosovar Lulzim Peci, ish-përfaqësuesi i Kosovës në Zyrën Ndërlidhëse në Beograd, ka reaguar pas bërjes publike të rendit ditës të mbledhjes së Kryesisë së Kuvendit, në të cilin është përfshirë...

AKR e Pacollit, kundër Thaçit për shfuqizimin e Speciales: jemi me ndërkombëtarët

më 1.2018 - Te Sheshi

Aleanca Kosova e Re e Behgjet Pacollit i ka dalë “pro” ndërkombëtarëve dhe kundër presidentit Thaçi sa i përket Gjykatës Speciale, pra iniciativës për shfuqizimin e saj. Deputetët e kësaj partie, Islam...

NYT: Ndërkombëtarët kërcënojnë Kosovën pas tentimeve për shfuqizim të Speciales

më 1.2018 - Bota Press

Përpjekjet e Kosovës për të pezulluar një gjykatë për krimet e luftës të ngritura për të ndjekur penalisht mizoritë e kryera nga shqiptarët etnikë gjatë luftës së tyre të pavarësisë po kërcënojnë marrëdhëniet...

Kryeparlamentari Veseli takon Ambasadorin Delawie, rikonfirmon qëndrimin për Gjykatën Speciale

më 1.2018 - Gazeta Fjala

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar sot një takim me Ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë, Greg Delawie. Ata kanë biseduar për zhvillimet e fundit në vend...

Peci porosit udhëheqësit shtetëror: “Shkoni në shtëpi, na leni të ecim përpara”

më 1.2018 - Ina

Diplomati kosovar Lulzim Peci, ish-përfaqësuesi i Kosovës në Zyrën Ndërlidhëse në Beograd, ka reaguar pas bërjes publike të rendit ditës të mbledhjes së Kryesisë së Kuvendit, në të cilin është përfshirë...

Kadri Veseli prapë zotohet para amerikanëve se nuk e zhbëjnë Specialen

më 1.2018 - Sovrani

Kryeparlamentari Kadri Veseli takon Ambasadorin Delawie, rikonfirmon qëndrimin për Gjykatën Speciale Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar sot një takim me Ambasadorin e Shteteve të...

Veseli takohet me Delawien, ja çfarë i tha për Gjykatën Speciale

më 1.2018 - Periskopi

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar sot një takim me Ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë, Greg Delawie. Ata kanë biseduar për zhvillimet e fundit në vend...

LDK e VV tregojnë nëse do ta votojnë shfuqizimin e Speciales, pas rikthimit në Kuvend

më 1.2018 - Bota Press

Partitë opozitare, Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës, vazhdojnë të mos e përkrahin iniciativën për zhbërjen e Speciales. Mbledhja e Kryesisë së Kuvendit e cila do të mbahet të mërkurën,...

Peci e tepëron, i krahason liderët shqiptarë me Milloshevicin

më 1.2018 - Albeu

Për Lulzim Pecin, që për një kohë të shkurtër ka qenë i dërguar i Kosovës në zyrën ndërlidhëse në Beograd, përpjekja e vazhdueshme e treshes në majë të pushtetit për ta zhbërë Gjykatën Speciale , është...

Lulzim Peci i quan shtetshkatërrues liderët kosovarë

më 1.2018 - RTV 21

Ai tha se Kosova mund të përballet me sanksione Ish-përfaqësuesi i Kosovës në Zyrën Ndërlidhëse në Beograd i ka quajtur shtetshkatërrues tre liderët institucionalë të Kosovës. Lulzim Peci, ish-përfaqësuesi...

LDK e VV tregojnë nëse do ta votojnë shfuqizimin e Speciales, pas rikthimit në Kuvend

më 1.2018 - Periskopi

Partitë opozitare, Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës, vazhdojnë të mos e përkrahin iniciativën për zhbërjen e Speciales. Mbledhja e Kryesisë së Kuvendit e cila do të mbahet të mërkurën,...

Kadri Veseli prapë zotohet para amerikanëve se nuk e zhbëjnë Specialen

më 1.2018 - Gazeta Liria

Njëri nga ideatorët për shfuqizimin e Gjykatës Speciale, kryeparlamentari Kadri Veseli, siç duket, ka ndryshuar njëmend qëndrim për shfuqizimin e Speciales. Ai i ka thënë sot ambasadorit amerikan, Greg...

Kadri Veseli prapë zotohet para amerikanëve se nuk e zhbëjnë Specialen

më 1.2018 - Gazeta Monitor

Kryeparlamentari Kadri Veseli takon Ambasadorin Delaëie, rikonfirmon qëndrimin për Gjykatën Speciale Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar sot një takim me Ambasadorin e Shteteve të...

Si do t’i përgjigjen LDK-ja e VV-ja rikthimit për zhbërjen e Speciales

më 1.2018 - Gazeta Liria

Drama e 22 dhjetorit të vitit të kaluar pritet të vazhdojë edhe javën që vjen. Partitë opozitare, Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës, vazhdojnë të mos e përkrahin iniciativën për zhbërjen...

Veseli garanton Delawie se nuk do të shfuqizohet Gjykata Speciale

më 1.2018 - KosovaPress

Sipas komunikatës për media nga zyra për informim e Kuvendit, ata kanë biseduar për zhvillimet e fundit në vend dhe për agjendën e Kuvendit të Kosovës për vitin 2018. Në takimin e Kryetarit Veseli dhe...

Kadri Veseli prapë zotohet para amerikanëve se nuk e zhbëjnë Specialen

më 1.2018 - Insajderi

Kryeparlamentari Kadri Veseli takon Ambasadorin Delawie, rikonfirmon qëndrimin për Gjykatën Speciale Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar sot një takim me Ambasadorin e Shteteve të...

Kadri Veseli prapë zotohet para amerikanëve se nuk e zhbëjnë Specialen

më 1.2018 - Bota Press

Kryeparlamentari Kadri Veseli takon Ambasadorin Delaëie, rikonfirmon qëndrimin për Gjykatën Speciale Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar sot një takim me Ambasadorin e Shteteve të...

NYT: Ndërkombëtarët kërcënojnë Kosovën pas tentimeve për shfuqizim të Speciales

më 1.2018 - Periskopi

Përpjekjet e Kosovës për të pezulluar një gjykatë për krimet e luftës të ngritura për të ndjekur penalisht mizoritë e kryera nga shqiptarët etnikë gjatë luftës së tyre të pavarësisë po kërcënojnë marrëdhëniet...

Lulzim Peci i quan shtetshkatërrues Thaçin, Haradinajn e Veselin!

më 1.2018 - GazetaBlic

Ish-përfaqësuesi i Kosovës në Zyrën Ndërlidhëse në Beograd i ka quajtur shtetshkatërrues tre liderët institucionalë të Kosovës. Lulzim Peci, ish-përfaqësuesi i Kosovës në Zyrën Ndërlidhëse në Beograd i...

Deputetët e AKR-së – shefes së BE-së: Nuk përkrahim iniciativa që dëmtojnë raportet me ndërkombëtarët

më 1.2018 - Periskopi

Shefja e Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Nataliya Apostolova ka takuar deputetët e AKR-së, Islam Pacollin dhe Labinot Tahirin për të diskutuar rreth ngjarjeve të fundit në Kosovë. Deputeti Pacolli...

Deputetët e AKR-së në takim me Apostolovan: Nuk përkrahim zhbërjen e Speciales

më 1.2018 - Insajderi

Dy deputetët e AKR’së kanë ndryshuar mendje rreth shfuqizimit të Gjykatës Speciale. Islam Pacolli dhe Labinot Tahiri në një takim me shefen e Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Natalya Apostolova,...

AKR: Nuk përkrahim zhbërjen e Speciales

më 1.2018 - Gazeta Fjala

Dy deputetët e AKR’së kanë ndryshuar mendje rreth shfuqizimit të Gjykatës Speciale. Islam Pacolli dhe Labinot Tahiri në një takim me shefen e Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Natalya Apostolova,...

Labinot Tahiri takohet me Shefen e BE-së në Kosovë, Natalyia Apostolova

më 1.2018 - Infokusi

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Labinot Tahiri , gjatë ditës së sotme është takuar me Shefen e Zyrës së BE-së në Kosovë, Natalyia Apostolova. Tahiri, përmes llogarisë së tij në Facebook ka bërë të ditur...

AKR kundër PDK’së e AAK’së: Nuk përkrahim zhbërjen e Speciales

më 1.2018 - Bota Press

Botapress, 13 janar- Dy deputetët e AKR’së kanë ndryshuar mendje rreth shfuqizimit të Gjykatës Speciale. Islam Pacolli dhe Labinot Tahiri në një takim me shefen e Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë,...

Peci thotë se të ashtuquajturit liderë mund t’ia bëjnë Kosovës atë që Millosheviqi ia bëri Serbisë

më 1.2018 - Koha.net

Për Lulzim Pecin, që për një kohë të shkurtër ka qenë i dërguar i Kosovës në zyrën ndërlidhëse në Beograd, përpjekja e vazhdueshme e treshes në majë të pushtetit për ta zhbërë Gjykatën Speciale, është...

Vazhdon “loja” e rrezikshme e Kuvendit me zhbërjen e Speciales

më 1.2018 - Periskopi

Në ankth vazhdojnë të mbahen qytetarët e Kosovës, në mes të kërkesës për zhbërjen e Gjykatës Speciale dhe thirrjeve të vazhdueshme ndërkombëtare për të mos e bërë një gjë të tillë. Kryesia e Kuvendit të...

Peci porosit udhëheqësit shtetëror: “Shkoni në shtëpi, na leni të ecim përpara”

më 1.2018 - Almakos

Diplomati kosovar Lulzim Peci, ish-përfaqësuesi i Kosovës në Zyrën Ndërlidhëse në Beograd, ka reaguar pas bërjes publike të rendit ditës të mbledhjes së Kryesisë së Kuvendit, në të cilin është përfshirë...

Lulzim Peci i quan shtetshkatërrues Thaçin, Haradinajn e Veselin!

më 1.2018 - Infokusi

Ish-përfaqësuesi i Kosovës në Zyrën Ndërlidhëse në Beograd i ka quajtur shtetshkatërrues tre liderët institucionalë të Kosovës. Lulzim Peci, ish-përfaqësuesi i Kosovës në Zyrën Ndërlidhëse në Beograd i...

Labinot Tahiri takohet me Shefen e BE-së në Kosovë

më 1.2018 - Sovrani

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Labinot Tahiri , gjatë ditës së sotme është takuar me Shefen e Zyrës së BE-së në Kosovë, Natalyia Apostolova. Tahiri, përmes llogarisë së tij në Facebook ka bërë të ditur...

Labinot Tahiri takohet me Shefen e BE-së në Kosovë, Natalyia Apostolova

më 1.2018 - Bota Press

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Labinot Tahri është takuar me takuar me Shefen e Zyrës së BE-së në Kosovë, Natalyia Apostolova. Këtë e ka bërë të ditur vet Tahiri përmes një postimit në Facebook , ku ka...

Tahiri takohet me Shefen e BE-së në Kosovë, Natalyia Apostolova

më 1.2018 - Gazeta Fjala

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Labinot Tahiri , gjatë ditës së sotme është takuar me Shefen e Zyrës së BE-së në Kosovë, Natalyia Apostolova. Tahiri, përmes llogarisë së tij në Facebook ka bërë të ditur...

Peci i quan shtet-shkatërrues tre liderët e Kosovës

më 1.2018 - Gazeta Fjala

Lulzim Peci, ish-përfaqësues i Kosovës në Zyrën Ndërlidhëse në Beograd i ka quajtur shtetshkatërrues tre liderët institucional të Kosovës. Ai ka shkruar në facebook se Koosva mund të përballet me probleme...

Peci: Të ashtuquajturit liderë mund t’ia bëjnë Kosovës atë që Millosheviqi ia bëri Serbisë

më 1.2018 - Bota Press

Për Lulzim Pecin, që për një kohë të shkurtër ka qenë i dërguar i Kosovës në zyrën ndërlidhëse në Beograd, përpjekja e vazhdueshme e treshes në majë të pushtetit për ta zhbërë Gjykatën Speciale, është...

Peci: Të ashtuquajturit liderë mund t’ia bëjnë Kosovës atë që Millosheviqi ia bëri Serbisë

më 1.2018 - Periskopi

Për Lulzim Pecin, që për një kohë të shkurtër ka qenë i dërguar i Kosovës në zyrën ndërlidhëse në Beograd, përpjekja e vazhdueshme e treshes në majë të pushtetit për ta zhbërë Gjykatën Speciale, është...

“Liderët tanë mund t’ia bëjnë Kosovës atë që Millosheviqi ia bëri Serbisë”

më 1.2018 - Insajderi

Për Lulzim Pecin, që për një kohë të shkurtër ka qenë i dërguar i Kosovës në zyrën ndërlidhëse në Beograd, përpjekja e vazhdueshme e treshes në majë të pushtetit për ta zhbërë Gjykatën Speciale, është...

Nuk Dëgjohen Ndërkombëtarët- Në Rend Dite Shfuqizimi i Speciales

më 1.2018 - Kallxo

Në rendin e ditës së mbledhjes së Kryesisë së Kuvendit është edhe Projektligji për Shfuqizimin e Dhomave të Specializuara. Pavarësisht kundërshtimit të fuqishëm nga ndërkombëtarët, në rend dite të mbledhjes...

Avdullah Hoti: Ky do të jetë veprimi i LDK-së në Kryesi, nëse procedohet Gjykata Speciale

më 1.2018 - GazetaBlic

Avdullah Hoti tregoi çfarë do të veprojë LDK-ja pasi në mbledhjen e Kryesisë së Kuvendit do të diskutohet për shfuqizimin e speciales . Avdullah Hoti ka reaguar, pasi në rendin e ditës së Kryesisë së Kuvendit...

Hoti: Nuk Guxojmë të Çojmë Sinjale se Kemi Frikë nga Drejtësia Europiane

më 1.2018 - Kallxo

Avdullah Hoti tregoi çfarë do të veprojë LDK-ja pasi në mbledhjen e Kryesisë së Kuvendit do të diskutohet për shfuqizimin e speciales. Avdullah Hoti ka reaguar, pasi në rendin e ditës së Kryesisë së Kuvendit...

Avdullah Hoti: Ky do të jetë veprimi i LDK-së në Kryesi, nëse procedohet Gjykata Speciale

më 1.2018 - Infokusi

Avdullah Hoti tregoi çfarë do të veprojë LDK-ja pasi në mbledhjen e Kryesisë së Kuvendit do të diskutohet për shfuqizimin e speciales. Avdullah Hoti ka reaguar, pasi në rendin e ditës së Kryesisë së Kuvendit...

Nismëtarët për shfuqizimin e Gjykatës Speciale s’janë zmbrapsur, të mërkurën epilogu /DOKUMENT

më 1.2018 - Lajmi.net

Iniciativa për shfuqizimin e Gjykatës Speciale nuk është shuar. Si e tillë do të paraqitet në mbledhjen e Kryesisë së Kuvendit që mbahet të mërkurën. Megjithë paralajmërimet dhe vërejtjet si nga SHBA-ta...

Shtyhet për të mërkurën mbledhja e Kryesisë së Kuvendit

më 1.2018 - Telegrafi

Kryesia e Kuvendit të Kosovës e ka shtyrë për të mërkurën mbledhjen e paraparë të mbahej të hënën më 15 janar. Kështu është bërë e ditur në një komunikatë të Kuvendit. Lexo po ashtu: Të hënën mblidhet...

Tre liderët të mërkurën kontrabandojnë shfuqizimin e Speciales në Kryesi të Kuvendit (Dokument)

më 1.2018 - GazetaBlic

Hashim Thaçi, Kadri Veseli e Ramush Haradinaj, po tentojnë ta përsërisin natën e 22 dhjetorit, që ta kontrabandojnë shfuqizimin e Gjykatës Speciale. As thirrjet e Washingtonit, sikurse edhe sot të Brukselit,...

BE mesazh për Kosovën: “Deputetët të tërheqin nismën, rrezik për integrimin”

më 1.2018 - Vizion Plus

Bashkimi Europian paralajmëron fort Kosovën  pas përpjekjeve për shfuqizimin e Gjykatës Speciale me anë të një deklarate të përbashkët për media, zyra e Bashkimit Europian në Prishtinë, si dhe misionet...

Tre liderët të mërkurën kontrabandojnë shfuqizimin e Speciales në Kryesi të Kuvendit (Dokument)

më 1.2018 - Gazeta Express

Hashim Thaçi, Kadri Veseli e Ramush Haradinaj, po tentojnë ta përsërisin natën e 22 dhjetorit, që ta kontrabandojnë shfuqizimin e Gjykatës Speciale. As thirrjet e Washingtonit, sikurse edhe sot të Brukselit,...

BE-ja me thirrje të qartë për 43 deputetët nënshkrues për zhbërjen e Speciales

më 1.2018 - Koha.net

Bashkimi Evropian ka kërkuar nga 43 deputetët nënshkrues që të tërhiqet iniciativa për zhbërjen e Gjykatës Speciale. Në reagimin që zyra në Prishtinë ua ka përcjellë deputetëve thuhet se iniciativa, që...

Hoti: Ky do të jetë veprimi i LDK-së në Kryesi, nëse procedohet Gjykata Speciale

më 1.2018 - Sovrani

Avdullah Hoti tregoi çfarë do të veprojë LDK-ja pasi në mbledhjen e Kryesisë së Kuvendit do të diskutohet për shfuqizimin e speciales. Avdullah Hoti ka reaguar, pasi në rendin e ditës së Kryesisë së Kuvendit...

Avdullah Hoti: Ky do të jetë veprimi i LDK-së në Kryesi, nëse procedohet Gjykata Speciale

më 1.2018 - Bota Press

Avdullah Hoti tregoi çfarë do të veprojë LDK-ja pasi në mbledhjen e Kryesisë së Kuvendit do të diskutohet për shfuqizimin e speciales.Avdullah Hoti ka reaguar, pasi në rendin e ditës së Kryesisë së Kuvendit...

Mbledhja e kryesisë së Kuvendit shtyhet për të mërkurën

më 1.2018 - Klan Kosova

Mbledhja e Kryesisë së Kuvendit është shtyrë për të mërkurën, më 17 janar, njofton Klan Kosova. Kjo mbledhje ishte paraparë të mbahej të hënën, por që është shtyer për dy ditë më vonë. Mbledhja do të mbahet...

BE: Tërhiqeni nismën për Gjykatën Speciale!

më 1.2018 - RTV 21

Ministri Tahiri: Shfuqizimi i ligjit për Specialen u takon deputetëve Bashkimi Evropian edhe një herë kërkoi nga deputetët e Kuvendit të Kosovës që të tërheqin iniciativën për shfuqizimin e Gjykatës Speciale....

Kuvendi shtyn për dy ditë mbledhjen e Kryesisë

më 1.2018 - Koha.net

Mbledhja e Kryesisë së Kuvendit të Republikës së Kosovës, e paraparë të mbahet të hënën, më 15 janar 2018, do të mbahet të mërkurën, më 17 janar, në orën 11:00. Kështu bën me dije përmes një njoftimi Zyra...

Kuvendi edhe zyrtarisht njofton se mbledhja e Kryesisë shtyhet për të mërkurën

më 1.2018 - Gazeta Express

Mbledhja e Kryesisë së Kuvendit të Kosovës ku pritej të shqyrtohej përsëri futja në rend të ditës e shfuqizimit të Gjykatës Speciale e cila ishte caktuar të mbahet më 15 janar, tani është shtyrë për të...

Kuvendi zyrtarisht njofton se mbledhja e Kryesisë shtyhet për të mërkurën

më 1.2018 - GazetaBlic

Mbledhja e Kryesisë së Kuvendit të Kosovës ku pritej të shqyrtohej përsëri futja në rend të ditës e shfuqizimit të Gjykatës Speciale e cila ishte caktuar të mbahet më 15 janar, tani është shtyrë për të...

Presioni ndërkombëtar shtyn mbledhjen e Kryesisë së Kuvendit të Kosovës

më 1.2018 - Albeu

Mbledhja e Kryesisë së Kuvendit të Kosovës në të cilën do të shqyrtohej përsëri shfuqizimi i Gjykatës Speciale ishte caktuar të mbahet më 15 janar, por rezulton të jetë shtyrë. Mësohet se kjo mbledhje...

Shtyhet mbledhja e Kryesisë së Kuvendit

më 1.2018 - RTV 21

Ishte paraparë për të hënën, por ja kur do të mbahet Kuvendi i Kosovës njofton se mbledhja e Kryesisë së Kuvendit të Republikës së Kosovës, e paraparë të mbahet të hënën, më 15 janar 2018, do të mbahet...

Iniciativa e rrezikshme kundër Gjykatës Speciale

më 1.2018 - DialogPlus

Çfarëdo që dikush mendon për Gjykatën, zhbërja e saj do të kishte pasoja jashtëzakonisht të rënda për statusin ndërkombëtar të Kosovës. Ilustrimi: Shutterstock Fushata e një grupi të deputetëve të Kosovës...

Shtyhet për të mërkurën mbledhja e Kryesisë së Kuvendit, shkak Gjykata Speciale

më 1.2018 - Lajmi.net

Mbledhja e Kryesisë së Kuvendit e cila ishte paraparë të mbahet për të hënën më 15 janar është shtyer. Lajmi.net ka marrë konfirmimin se kjo mbledhje e cila ishte paraparë të mbahej të hënën është shtyer...

Tre liderët të mërkurën kontrabandojnë shfuqizimin e Speciales në Kryesi të Kuvendit (Dokument)

më 1.2018 - Infokusi

Hashim Thaçi, Kadri Veseli e Ramush Haradinaj, po tentojnë ta përsërisin natën e 22 dhjetorit, që ta kontrabandojnë shfuqizimin e Gjykatës Speciale. As thirrjet e Washingtonit, sikurse edhe sot të Brukselit,...

Kërkesa për shfuqizimin e Speciales – përsëri në Kryesinë e Kuvendit

më 1.2018 - Illyria

Prishtinë, 12 janar 2018 – As thirrjet e Uashingtonit dhe Brukselit duket se nuk ua kanë ndërruar mendjen Hashim Thaçit, Kadri Veselit e Ramush Haradinajt që të heqin dorë nga përpjekja për shfuqizimin...

Presioni ndërkombëtar thyen komandantët, shtyhet mbledhja e Kryesisë

më 1.2018 - Gazeta Express

Mbledhja e Kryesisë së Kuvendit të Kosovës ku pritej të shqyrtohej përsëri futja në rend të ditës e shfuqizimit të Gjykatës Speciale ishte caktuar të mbahet më 15 janar, por tani është shtyrë. Gazeta Express...

Ekskluzive: Mësohet data se kur do të fillojnë arrestimet e para!

më 1.2018 - Antpress

Gjykata Speciale shumë shpejt do të fillojë punën dhe tashmë data se kur do të nisin arrestimet e para është bërë e ditur, raporton Gazeta Blic.Burime ndërkombëtare për “Gazeta Blic”, bëjnë të ditur se...

Ekskluzive: Mësohet data se kur do të fillojnë arrestimet e para!

më 1.2018 - GazetaBlic

Gjykata Speciale shumë shpejt do të fillojë punën dhe tashmë data se kur do të nisin arrestimet e para është bërë e ditur, raporton Gazeta Blic. Burime ndërkombëtare për “Gazeta Blic” , bëjnë të ditur...

Gjermanët: Përsëri do të tentohet për shfuqizimin e Gjykatës Speciale

më 1.2018 - Albeu

Deputetët e Kuvendit të Kosovës , mund të tentojnë për herë të dytë shfuqizimin e Gjykatës Speciale. Kështu ka shkruar gjiganti mediatik amerikano-gjerman politico.eu, në një artikull të cilin ia ka kushtuar...

BE-ja me thirrje të qartë për 43 deputetët nënshkrues për zhbërjen e Speciales

më 1.2018 - Periskopi

Bashkimi Evropian ka kërkuar nga 43 deputetët nënshkrues që të tërhiqet iniciativa për zhbërjen e Gjykatës Speciale. Në reagimin që zyra në Prishtinë ua ka përcjellë deputetëve thuhet se iniciativa, që...

Kryesia e Kuvendit mblidhet të hënën, s’dihet nëse do të shqyrtohet kërkesa për Specialen

më 1.2018 - Koha.net

Kuvendi i Kosovës nis sesionin e ri edhe me mbledhjen e kryesisë me kryetarët e grupeve parlamentare, ku përveç tjerash do të vendoset edhe për seancën e radhës, në të cilën është paraparë interpelanca...

Ky është plani i liderëve për shfuqizimin e Speciales të mërkurën

më 1.2018 - Gazeta Monitor

Hashim Thaçi, Kadri Veseli e Ramush Haradinaj, po tentojnë ta përsërisin natën e 22 dhjetorit, që ta kontrabandojnë shfuqizimin e Gjykatës Speciale. As thirrjet e Washingtonit, sikurse edhe sot të Brukselit,...

Tre liderët të mërkurën kontrabandojnë shfuqizimin e Speciales në Kryesi të Kuvendit (Dokument)

më 1.2018 - Bota Press

Botapress, 12 Janar – Hashim Thaçi, Kadri Veseli e Ramush Haradinaj, po tentojnë ta përsërisin natën e 22 dhjetorit, që ta kontrabandojnë shfuqizimin e Gjykatës Speciale. As thirrjet e Washingtonit, sikurse...

Kuvendi zyrtarisht njofton se mbledhja e Kryesisë shtyhet për të mërkurën

më 1.2018 - Infokusi

Mbledhja e Kryesisë së Kuvendit të Kosovës ku pritej të shqyrtohej përsëri futja në rend të ditës e shfuqizimit të Gjykatës Speciale e cila ishte caktuar të mbahet më 15 janar, tani është shtyrë për të...

Liderët nuk dorëzohen, kërkojnë shfuqizimin e Speciales (Dokument)

më 1.2018 - Sovrani

Hashim Thaçi, Kadri Veseli e Ramush Haradinaj, po tentojnë ta përsërisin natën e 22 dhjetorit, që ta kontrabandojnë shfuqizimin e Gjykatës Speciale. As thirrjet e Washingtonit, sikurse edhe sot të Brukselit,...

Presioni ndërkombëtar thyen komandantët, shtyhet mbledhja e Kryesisë

më 1.2018 - Infokusi

Mbledhja e Kryesisë së Kuvendit të Kosovës ku pritej të shqyrtohej përsëri futja në rend të ditës e shfuqizimit të Gjykatës Speciale ishte caktuar të mbahet më 15 janar, por tani është shtyrë. Gazeta Express...

BE thirrje për tërheqjen e nismës për shfuqizimin e ligjit për Gjykatën Speciale

më 1.2018 - Anadolu Agency

Speciale arkiv PRISHTINË (AA) – Bashkimi Evropian ka bërë thirrje për tërheqjen e nismës në Kuvendin e Kosovës për shfuqizimin e ligjit për Gjykatën Speciale, me paralajmërimin se një vendim i tillë do...

BE: Deputetët e Kosovës të heqin dorë nga shfuqizimi i Gjykatës Speciale

më 1.2018 - Alsat-M

Bashkimi Evropian është shprehur i shqetësuar me iniciativën e 43 deputetëve të Kuvendit të Kosovës për shfuqizimin e Gjykatës Speciale. BE shpreh shqetësim për faktin se kjo iniciativë vazhdon të jetë...

Lajm në mediat ndërkombëtare vërejtja e BE-së kundër shfuqizimit të Gjykatës Speciale

më 1.2018 - Lajmi.net

Mediat ndërkombëtare gjatë ditës së sotme janë marrë me temën e tentativës së udhëheqësisë kosovare për të shfuqizuar Gjykatën Speciale. Në fokus ishte vërejtja e Bashkimit Evropian për Kosovën, se nëse...

Kuvendi shtyn për dy ditë mbledhjen e Kryesisë

më 1.2018 - Gazeta Fjala

Mbledhja e Kryesisë së Kuvendit të Republikës së Kosovës, e paraparë të mbahet të hënën, më 15 janar 2018, do të mbahet të mërkurën, më 17 janar, në orën 11:00. Kështu bën me dije përmes një njoftimi Zyra...

Ekskluzive: Mësohet data se kur do të fillojnë arrestimet e para!

më 1.2018 - Infokusi

Gjykata Speciale shumë shpejt do të fillojë punën dhe tashmë data se kur do të nisin arrestimet e para është bërë e ditur. Burime ndërkombëtare për “ Gazeta Blic ” , bëjnë të ditur se në Prishtinë presin...

​Mbledhja e Kryesisë së Kuvendit shtyhet për të mërkurën

më 1.2018 - Gazeta e re

Mbledhja e kryesisë së Kuvendit të Kosovës, e cila ishte paraparë që të mbahet më 15 janar, është shtyrë për ditën e mërkurë, pra më 17 janar. “Mbledhja e Kryesisë së Kuvendit të Republikës së Kosovës,...

​Mbledhja e Kryesisë së Kuvendit shtyhet për të mërkurën

më 1.2018 - KosovaPress

“Mbledhja e Kryesisë së Kuvendit të Republikës së Kosovës, e paraparë të mbahet të hënën, më 15 janar 2018, do të mbahet të mërkurën, më 17 janar, në orën 11:00”, thuhet në komunikatën e Kuvendit, duke...

Kuvendi shtyn për dy ditë mbledhjen e Kryesisë

më 1.2018 - Insajderi

Mbledhja e Kryesisë së Kuvendit të Republikës së Kosovës, e paraparë të mbahet të hënën, më 15 janar 2018, do të mbahet të mërkurën, më 17 janar, në orën 11:00. Kështu bën me dije përmes një njoftimi Zyra...

Presioni ndërkombëtar thyen komandantët, shtyhet mbledhja e Kryesisë?

më 1.2018 - Periskopi

Mbledhja e Kryesisë së Kuvendit të Kosovës ku pritej të shqyrtohej përsëri futja në rend të ditës e shfuqizimit të Gjykatës Speciale ishte caktuar të mbahet më 15 janar, por tani është shtyrë. Kështu bën...

Shtyhet seanca e Kuvendit, mbahet të mërkurën

më 1.2018 - Bota Press

Mbledhja e Kryesisë së Kuvendit të Kosovës ku pritej të shqyrtohej përsëri futja në rend të ditës e shfuqizimit të Gjykatës Speciale e cila ishte caktuar të mbahet më 15 janar, tani është shtyrë për të...

Ministri Tahiri për Specialen: Obligohem t’i Zbatoj Vendimet e Kuvendit

më 1.2018 - Kallxo

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, i pyetur rreth iniciativës së deputetëve për shfuqizimin e Ligjit për Gjykatën Speciale tha se është në duar të Kuvendit të vendosë. Ministri Tahiri në një deklarim...

Kuvendi zyrtarisht njofton se mbledhja e Kryesisë shtyhet për të mërkurën

më 1.2018 - Sovrani

Mbledhja e Kryesisë së Kuvendit të Kosovës ku pritej të shqyrtohej përsëri futja në rend të ditës e shfuqizimit të Gjykatës Speciale e cila ishte caktuar të mbahet më 15 janar, tani është shtyrë për të...

Shtyhet për të mërkurën mbledhja e Kryesisë së Kuvendit, shkak Gjykata Speciale

më 1.2018 - Gazeta Monitor

Mbledhja e Kryesisë së Kuvendit e cila ishte paraparë të mbahet për të hënën, më 15 janar, është shtyrë. Lajmi.net ka marrë konfirmimin se kjo mbledhje e cila ishte paraparë të mbahej të hënën është shtyrë...

Tahiri: Shfuqizimi i ligjit për Specialen u takon deputetëve

më 1.2018 - Koha.net

Ministri i Drejtësisë Abelard Tahiri tha sot se nuk komenton për iniciativën e deputetëve për ta shfuqizuar Gjykatën Speciale, pasi që sipas tij kjo u takon vetëm deputetëve të Kuvendit të Kosovës. Tahiri...

Ekskluzive: Mësohet data se kur do të fillojnë arrestimet e para!

më 1.2018 - AlbPortali

Loading... Gjykata Speciale shumë shpejt do të fillojë punën dhe tashmë data se kur do të nisin arrestimet e para është bërë e ditur, raporton Gazeta Blic. Burime ndërkombëtare për “Gazeta Blic”, bëjnë...

Deputetët e PDK-së nuk deklarohen lidhur me kërkesën e BE-së

më 1.2018 - Telegrafi

Zyra e Bashkimit Evropian në Kosovë sot me anë të një komunikate për media ka kërkuar nga deputetët të heqin dorë nga iniciativa për shfuqizimin e Ligjit për Gjykatën Speciale. Por deputetët nënshkrues,...

Ekskluzive: Mësohet data se kur do të fillojnë arrestimet e para!

më 1.2018 - Fakti Ditor

Gjykata Speciale shumë shpejt do të fillojë punën dhe tashmë data se kur do të nisin arrestimet e para është bërë e ditur, raporton Gazeta Blic. Burime ndërkombëtare për “Gazeta Blic”, bëjnë të ditur se...

Tahiri e quan iniciativë politike shfuqizimin e Speciales

më 1.2018 - GazetaBlic

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri pas vizitës që i ka bërë Qendrës së paraburgimit në Gjilan, e ka komentuar mundësinë e shfuqizimit të ligjit për specialen dhe këtë iniciativë që është ndërmarrë e...

Këta janë negociatorët për themelimin e Gjykatës Speciale (EMRAT)

më 1.2018 - GazetaBlic

Në shkurt të vitit 2015, një delegacion i Republikës së Kosovës kishte shkuar në Bruksel, për të negociuar me Bashkimin Evropian për Dhomat e Specializuara. Më saktësisht me datat 4 dhe 5 shkurt, dy ekipet...

Ekskluzive: Mësohet data se kur do të fillojnë arrestimet e para!

më 1.2018 - Gazeta Liria

Gjykata Speciale shumë shpejt do të fillojë punën dhe tashmë data se kur do të nisin arrestimet e para është bërë e ditur, raporton Gazeta Blic. Burime ndërkombëtare për “Gazeta Blic” , bëjnë të ditur...

Deputetët i përgjigjen BE-së në kërkesën për mos shfuqizimin e Speciales

më 1.2018 - Politiko

Zyra e Bashkimit Evropian në Kosovë sot me anë të një komunikate për media ka kërkuar nga deputetët që kanë iniciuar që të shfuqizohet Ligji për Gjykatën Speciale. Por deputetët  nënshkrues kryesisht nga...

BE kërkon tërheqjen e iniciativës për shfuqizimin e Gjykatës Speciale në Kosovë

më 1.2018 - Portalb

Bashkimi Evropian është shprehur i shqetësuar me iniciativën e 43 deputetëve të Kuvendit të Kosovës për shfuqizimin e Gjykatës Speciale. BE shpreh shqetësim për faktin se kjo iniciativë vazhdon të jetë...

BE paralajmëron sërish Kosovën për Gjykatën Speciale

më 1.2018 - Gazeta Shqip

Zyra e Bashkimit Evropian në Prishtinë si dhe misionet diplomatike të vendeve të BE-së, paralajmëruan sërish të premten për pasojat që mund të ketë shfuqizimi i Gjykatës së Posaçme për krime lufte në Kosovë....

BE e shqetësuar që nisma për shfuqizimin e Gjykatës Speciale vazhdon të jetë në pritje në Kuvendin e Kosovës

më 1.2018 - DW

BE, thotë se çdo përpjekje për të shfuqizuar ligjin për Gjykatën Speciale, rrezikon punën e përbashkët të BE-së dhe Kosovës të bërë vitet e fundit për sundimin e ligjit. Bashkimi Evropian vazhdon të shprehet...

Gjykata Speciale, Bashkimi Evropian kërcënon seriozisht liderët e Kosovës

më 1.2018 - BalkanWeb

Përmes një komunikate për media nga Zyra e Bashkimit Evropian dhe misionet e vendeve anëtare që janë të pranishme në Kosovë, sërish kanë kundërshtuar shfuqizimin e Gjykatës Speciale. Në komunikatën për...

BE paralajmëron sërish Kosovën për Gjykatës Speciale

më 1.2018 - Gazeta Shqip

Zyra e Bashkimit Evropian në Prishtinë si dhe misionet diplomatike të vendeve të BE-së, paralajmëruan sërish të premten për pasojat që mund të ketë shfuqizimi i Gjykatës së Posaçme për krime lufte në Kosovë....

Ekskluzive: Mësohet data se kur do të fillojnë arrestimet e para!

më 1.2018 - Bota Press

Gjykata Speciale shumë shpejt do të fillojë punën dhe tashmë data se kur do të nisin arrestimet e para është bërë e ditur. Burime ndërkombëtare për “Gazeta Blic”, bëjnë të ditur se në Prishtinë presin...

BE-ja bën thirrje për tërheqjen e iniciativës për shfuqizimin e Gjykatës Speciale

më 1.2018 - Klan Kosova

Zyra e BE-së dhe përfaqësuesit e saj në Kosovë kanë bërë të ditur që shfuqizimi i Gjykatës Speciale do të rrezikonte bashkëpunimin në mes të Kosovës dhe Bashkimit Evropian. Në një deklaratë nga kjo zyrë...

Kryesia e Kuvendit mblidhet të hënën, shqyrtohet kërkesa për Specialen (Dokument)

më 1.2018 - Periskopi

Kuvendi i Kosovës nis sesionin e ri edhe me mbledhjen e kryesisë me kryetarët e grupeve parlamentare, që do të mbahet të hënën, përveç tjerash në rend të ditës është edhe shqyrtimi i procedimit të shfuqizimit...

Zyra e BE-së kërkon nga deputetët që të tërheqin iniciativën për shfuqizimin e Speciales

më 1.2018 - TV Koha

Zyra e Bashkimit Evropian në Kosovë shpreh shqetësimin në lidhje me iniciativën e deputetëve të Kuvendit të Kosovës për shfuqizimin e Ligjit për Gjykatën Speciale. Sipas një komunikate për media, Kosova...

Deputetët heshtin lidhur me kërkesën e BE-së

më 1.2018 - GazetaBlic

Zyra e Bashkimit Evropian në Kosovë sot me anë të një komunikate për media ka kërkuar nga deputetët që kanë iniciuar që të shfuqizohet Ligji për Gjykatën Speciale . Por deputetët nënshkrues kryesisht nga...

Zyra e BE-së kërkon nga deputetët të tërheqin iniciativën për shfuqizimin e Speciales

më 1.2018 - Politiko

Zyra e Bashkimit Evropian në Kosovë shpreh shqetësimin në lidhje me iniciativën e deputetëve të Kuvendit të Kosovës për shfuqizimin e Ligjit për Gjykatën Speciale. Sipas një komunikate për media në vitin...

BE i shqetësuar për nismën e shfuqizimit të Ligjit për Gjykatën Speciale në Kosovë

më 1.2018 - RTSH

Zyra e Bashkimit Evropian në Kosovë shpreh shqetësimin në lidhje me nismën e deputetëve të Kuvendit të Kosovës për shfuqizimin e Ligjit për Gjykatën Speciale. Përmes një deklarate ku mbështetet fuqishëm...

“Zyra e BE-së kërkon nga deputetët që të tërheqin iniciativën për shfuqizimin e Speciales”

më 1.2018 - TV Koha

Zyra e Bashkimit Evropian në Kosovë shpreh shqetësimin në lidhje me iniciativën e deputetëve të Kuvendit të Kosovës për shfuqizimin e Ligjit për Gjykatën Speciale. Sipas një komunikate për media, Kosova...

Zyra e BE-së kërkon nga deputetët që të tërheqin iniciativën për shfuqizimin e Speciales

më 1.2018 - Telegrafi

Zyra e Bashkimit Evropian në Kosovë shpreh shqetësimin në lidhje me iniciativën e deputetëve të Kuvendit të Kosovës për shfuqizimin e Ligjit për Gjykatën Speciale. Sipas një komunikate për media, Kosova...

“Bashkimi Evropian jep alarmin për shfuqizimin e Speciales: Ndaleni këtë veprim”

më 1.2018 - TV Koha

Zyra e Bashkimit Evropian në Kosovë shpreh shqetësimin në lidhje me iniciativën e deputetëve të Kuvendit të Kosovës për shfuqizimin e Ligjit për Gjykatën Speciale. Sipas një komunikate për media në vitin...

BE-ja paralajmëron sërish Kosovën rreth Gjykatës së Posaçme

më 1.2018 - Zëri i Amerikës

Zyra e Bashkimit Evropian në Prishtinë si dhe misionet diplomatike të vendeve të BE-së, paralajmëruan sërish të premten për pasojat që mund të ketë shfuqizimi i Gjykatës së Posaçme për krime lufte në Kosovë....

“Ministrja Hoxha flet për Gjykatën Speciale, thotë se duhet respektuar obligimet ndërkombëtare”

më 1.2018 - TV Koha

Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, është kundër shfuqizimit të Gjykatës Speciale për Kosovën. Në një prononcim për Ekonomia Online, Hoxha ka thënë se sado e padrejtë që kjo gjykatë është në...

Zyra e BE-së kërkon nga deputetët që të tërheqin iniciativën për shfuqizimin e Speciales

më 1.2018 - RTV 21

“Udhëheqësit e Kosovës duhet ta mbajë Kosovën në mënyrë të vendosur” Zyra e Bashkimit Evropian në Kosovë shpreh shqetësimin në lidhje me iniciativën e deputetëve të Kuvendit të Kosovës për shfuqizimin...

BE Kërkon nga Deputetët të Tërhiqen nga Shfuqizimi i Speciales

më 1.2018 - Kallxo

Bashkimi Europian i ka bërë thirrje deputetëve që iniciuan shfuqizimin e Gjykatës Speciale me anë të një nisme në Kuvend, që të tërhiqen nga kjo iniciativë. Në një deklaratë të përbashkët të lëshuar sot,...

Zyra e BE-së kërkon nga deputetët që të tërheqin iniciativën për shfuqizimin e Speciales

më 1.2018 - Medial

Zyra e Bashkimit Evropian në Kosovë shpreh shqetësimin në lidhje me iniciativën e deputetëve të Kuvendit të Kosovës për shfuqizimin e Ligjit për Gjykatën Speciale. Sipas një komunikate për media, Kosova...

BE – Kosovë, shfuqizimi i ‘speciales’ dëmton marrëdhenjet dhe sundimin e lgjit

më 1.2018 - Syri

Zyra e Bashkimit Evropian në Kosovë shpreh shqetësimin në lidhje me iniciativën e deputetëve të Kuvendit të Kosovës për shfuqizimin e Ligjit për Gjykatën Speciale. “Çdo përpjekje për të shfuqizuar ose...

Vërejtja e BE-së kundër shfuqizimit të Gjykatës Speciale, lajm në mediat ndërkombëtare

më 1.2018 - Gazeta Fjala

Mediat ndërkombëtare gjatë ditës së sotme janë marrë me temën e tentativës së udhëheqësisë kosovare për të shfuqizuar Gjykatën Speciale. Në fokus ishte vërejtja e Bashkimit Evropian për Kosovën, se nëse...

Ministrja Hoxha kundër shfuqizimit të Gjykatës Speciale

më 1.2018 - Zhurnal

Prishtinë, 12 janar - Ministrja e Integrimit Evropia Dhurata Hoxha, është shprehur kundër shfuqizimit të Gjykatës Speciale për Kosovën. Qëndrimi i Hoxhës është në vijë me atë të shefit të partisë, Kadri...

Ministrja Hoxha kundër shfuqizimit të Gjykatës Speciale

më 1.2018 - Telegrafi

Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, është shprehur kundër shfuqizimit të Gjykatës Speciale për Kosovën. Qëndrimi i Hoxhës është në vijë me atë të shefit të partisë, Kadri Veseli, të shprehur...

BE kërkon tërheqjen e iniciativës për shfuqizimin e Gjykatës Speciale

më 1.2018 - Evropa e Lirë

Bashkimi Evropian është shprehur i shqetësuar me iniciativën e 43 deputetëve të Kuvendit të Kosovës për shfuqizimin e Gjykatës Speciale. BE shpreh shqetësim për faktin se kjo iniciativë vazhdon të jetë...

BE-ja kërkon nga 43 deputetët që të tërhiqen nga zhbërja e Speciales

më 1.2018 - Koha.net

Bashkimi Evropian kë kërkuar nga 43 deputetët nënshkrues që të tërhiqen iniciativa për zhbërjen e Gjykatës Speciale, raporton KTV. Në një reagim të dërguar nga zyra e BE-së në Kosovë, thuhet se iniciativa,...

Bashkimi Evropian kërcënon seriozisht liderët e papërgjegjshëm

më 1.2018 - Albeu

Përmes një komunikate për media nga Zyra e Bashkimit Evropian në Kosovë sërish paralajmërohet kundërshtimi ndaj shfuqizimit të Gjykatës Speciale. Në komunikatën për shtyp ata, megjithatë i kanë dhënë kredit...

BE: Shfuqizimi i Speciales do të kishte ndikim negativ në marrëdhëniet e Kosovës me BE-në

më 1.2018 - Lajmi.net

Bashkimi Evropian ka bërë thirrje që nisma për shfuqizimin e Gjykatës Speciale të tërhiqet. Me anë të një komunikate për media BE ka ripërsëritur shqetësimet për nismën e shfuqizimit të Speciales, duke...

Zyra e BE-së kërkon nga deputetët që të tërheqin iniciatiën për shfuqizimin e Speciales

më 1.2018 - RTV 21

“Udhëheqësit e Kosovës duhet ta mbajë Kosovën në mënyrë të vendosur” Zyra e Bashkimit Evropian në Kosovë shpreh shqetësimin në lidhje me iniciativën e deputetëve të Kuvendit të Kosovës për shfuqizimin...

​Zyra e BE-së kërcënon seriozisht liderët e papërgjegjshëm të Kosovës!

më 1.2018 - GazetaBlic

Zyra e Bashkimit Evropian në Kosovë shpreh shqetësimin në lidhje me iniciativën e deputetëve të Kuvendit të Kosovës për shfuqizimin e Ligjit për Gjykatën Speciale. Sipas një komunikate për media në vitin...

Bashkimi Evropian kërcënon seriozisht liderët e papërgjegjshëm të Kosovës

më 1.2018 - Gazeta Express

Përmes një komunikate për media nga Zyra e Bashkimit Europian në Kosovë sërish paralajmërohet kundërshtimi ndaj shfuqizimit të Gjykatës Speciale. Në komunikatën për shtyp ata, megjithatë i kanë dhënë kredit...

Këta janë negociatorët për themelimin e Gjykatës Speciale (EMRAT)

më 1.2018 - Infokusi

Në shkurt të vitit 2015, një delegacion i Republikës së Kosovës kishte shkuar në Bruksel, për të negociuar me Bashkimin Evropian për Dhomat e Specializuara. Më saktësisht me datat 4 dhe 5 shkurt, dy ekipet...

Lajm në mediat ndërkombëtare vërejtja e BE-së kundër shfuqizimit të Gjykatës Speciale

më 1.2018 - Bota Press

Mediat ndërkombëtare gjatë ditës së sotme janë marrë me temën e tentativës së udhëheqësisë kosovare për të shfuqizuar Gjykatën Speciale. Në fokus ishte vërejtja e Bashkimit Evropian për Kosovën, se nëse...

Deputetët e PDK-së nuk deklarohen lidhur me kërkesën e BE-së

më 1.2018 - Almakos

Zyra e Bashkimit Evropian në Kosovë sot me anë të një komunikate për media ka kërkuar nga deputetët të heqin dorë nga iniciativa për shfuqizimin e Ligjit për Gjykatën Speciale. Por deputetët nënshkrues,...

Ministrja Hoxha kundër shfuqizimit të Gjykatës Speciale

më 1.2018 - Klan Kosova

Ministrja e Integrimit Evropia Dhurata Hoxha, është shprehur kundër shfuqizimit të Gjykatës Speciale për Kosovën. Qëndrimi i Hoxhës është në vijë me atë të shefit të partisë, Kadri Veseli, të shprehur...

Ministrja e qeverisë Haradinaj është pro Speciales

më 1.2018 - Albeu

Ministrja e Integrimit Evropian Dhurata Hoxha , është shprehur kundër shfuqizimit të Gjykatës Speciale për Kosovën. Qëndrimi i Hoxhës është në vijë me atë të shefit të partisë, Kadri Veseli , të shprehur...

Deputetët heshtin lidhur me kërkesën e BE-së

më 1.2018 - Infokusi

Zyra e Bashkimit Evropian në Kosovë sot me anë të një komunikate për media ka kërkuar nga deputetët që kanë iniciuar që të shfuqizohet Ligji për Gjykatën Speciale . Por deputetët nënshkrues kryesisht nga...

Ministrja Hoxha kundër shfuqizimit të Gjykatës Speciale

më 1.2018 - Politiko

Ministrja e Integrimit Evropian Dhurata Hoxha, është shprehur kundër shfuqizimit të Gjykatës Speciale për Kosovën. Qëndrimi i Hoxhës është në vijë me atë të shefit të partisë, Kadri Veseli, të shprehur...

BE paralajmëron sërish Kosovën rreth Gjykatës së Posaçme

më 1.2018 - AlbPortali

Loading... Zyra e Bashkimit Evropian në Prishtinë si dhe misionet diplomatike të vendeve të BE-së, paralajmëruan sërish të premten për pasojat që mund të ketë shfuqizimi i Gjykatës së Posaçme për krime...

Ministrja Hoxha kundër shfuqizimit të Gjykatës Speciale

më 1.2018 - Gazeta Express

Ministrja e Integrimit Evropian Dhurata Hoxha, është shprehur kundër shfuqizimit të Gjykatës Speciale për Kosovën. Qëndrimi i Hoxhës është në vijë me atë të shefit të partisë, Kadri Veseli, të shprehur...

Gjykata Speciale/ Bashkimi Evropian kërcënon haptazi liderët e Kosovës

më 1.2018 - Java News

Përmes një komunikate për media nga Zyra e Bashkimit Evropian dhe misionet e vendeve anëtare që janë të pranishme në Kosovë, sërish kanë kundërshtuar shfuqizimin e Gjykatës Speciale. Në komunikatën për...

Tahiri e quan iniciativë politike shfuqizimin e Speciales

më 1.2018 - Sovrani

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri pas vizitës që i ka bërë Qendrës së paraburgimit në Gjilan, e ka komentuar mundësinë e shfuqizimit të ligjit për specialen dhe këtë iniciativë që është ndërmarrë e...

BE paralajmëron sërish Kosovën rreth Gjykatës së Posaçme

më 1.2018 - Fakti Ditor

Zyra e Bashkimit Evropian në Prishtinë si dhe misionet diplomatike të vendeve të BE-së, paralajmëruan sërish të premten për pasojat që mund të ketë shfuqizimi i Gjykatës së Posaçme për krime lufte në Kosovë....

Ministrja Hoxha: Gjykata Speciale e padrejtë, por duhet respektuar obligimet ndërkombëtare

më 1.2018 - GazetaBlic

Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, është kundër shfuqizimit të Gjykatës Speciale për Kosovën. Në një prononcim për Ekonomia Online, Hoxha ka thënë se sado e padrejtë që kjo gjykatë është në...

Hoxha: Gjykata Speciale e padrejtë, por duhet respektuar obligimet ndërkombëtare

më 1.2018 - GazetaBlic

Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, është kundër shfuqizimit të Gjykatës Speciale për Kosovën. Në një prononcim për Ekonomia Online, Hoxha ka thënë se sado e padrejtë që kjo gjykatë është në...

Hoxha: Gjykata Speciale e padrejtë, por duhet respektuar obligimet ndërkombëtare

më 1.2018 - Lajmi.net

Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, është kundër shfuqizimit të Gjykatës Speciale për Kosovën. Në një prononcim për Ekonomia Online, Hoxha ka thënë se sado e padrejtë që kjo gjykatë është në...

Deputetët i përgjigjen BE-së në kërkesën për mos shfuqizimin e Speciales

më 1.2018 - Infokusi

Zyra e Bashkimit Evropian në Kosovë sot me anë të një komunikate për media ka kërkuar nga deputetët që kanë iniciuar që të shfuqizohet Ligji për Gjykatën Speciale. Por deputetët  nënshkrues kryesisht nga...

Ministri i i Drejtësisë refuzon të komentojë iniciativën për zhbërjen e Speciales

më 1.2018 - Insajderi

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri tha sot se nuk komenton për iniciativën e deputetëve për ta shfuqizuar Gjykatën Speciale, pasi që sipas tij, kjo u takon vetëm deputetëve të Kuvendit të Kosovës. Tahiri...

A ka mbetur ndonjë rrugë për të tentuar shfuqizimin e Gjykatës Speciale?

më 1.2018 - Periskopi

Më 15 janar, të hënën përfundon pushimi dimëror i Kuvendit të Kosovës. Po këtë ditë, do të mblidhet edhe Kryesia e Kuvendit për të caktuar seancën e radhës, e cila pritet të mbahet gjatë javës së ardhshme....

Këta janë negociatorët për themelimin e Gjykatës Speciale (EMRAT)

më 1.2018 - Bota Press

Në shkurt të vitit 2015, një delegacion i Republikës së Kosovës kishte shkuar në Bruksel, për të negociuar me Bashkimin Evropian për Dhomat e Specializuara. Më saktësisht me datat 4 dhe 5 shkurt, dy ekipet...

Ministri i Drejtësisë e cilëson si politike, nismën për zhbërjen e Gjykatës Speciale

më 1.2018 - Periskopi

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, e ka cilësuar si inciativë politike tentimin për zhbërjen e Gjykatës Speciale. Këto komente, Tahiri i ka bërë gjatë vizitës në Qendrën e Paraburgimit në qytetin e...

Zyra e BE-së kërkon nga deputetët të tërheqin iniciativën për shfuqizimin e Speciales

më 1.2018 - Infokusi

Zyra e Bashkimit Evropian në Kosovë shpreh shqetësimin në lidhje me iniciativën e deputetëve të Kuvendit të Kosovës për shfuqizimin e Ligjit për Gjykatën Speciale. Sipas një komunikate për media në vitin...

Tahiri e quan iniciativë politike shfuqizimin e Speciales

më 1.2018 - Gazeta Fjala

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri pas vizitës që i ka bërë Qendrës së paraburgimit në Gjilan, e ka komentuar mundësinë e shfuqizimit të ligjit për specialen dhe këtë iniciativë që është ndërmarrë e...

Zyra e BE-së kërkon nga deputetët që të tërheqin iniciativën për shfuqizimin e Speciales

më 1.2018 - Almakos

Zyra e Bashkimit Evropian në Kosovë shpreh shqetësimin në lidhje me iniciativën e deputetëve të Kuvendit të Kosovës për shfuqizimin e Ligjit për Gjykatën Speciale. Sipas një komunikate për media, Kosova...

Ministrja Hoxha kundër shfuqizimit të Gjykatës Speciale

më 1.2018 - Almakos

Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, është shprehur kundër shfuqizimit të Gjykatës Speciale për Kosovën. Qëndrimi i Hoxhës është në vijë me atë të shefit të partisë, Kadri Veseli, të shprehur...

BE: Çdo përpjekje për të shfuqizuar mandatin e dhomave të specializuara, rrezikon punën e BE-së dhe Kosovës

më 1.2018 - KosovaLive360

Më 22 dhjetor 2017, 43 deputetë të Kuvendit morën iniciativën për shfuqizimin e ligjit për Dhomat e Specializuara dhe Zyren e Prokurorit të Specializuar. Kjo iniciativë, e cila ende është pezull në Kuvendin...

Bashkimi Evropian kërcënon seriozisht liderët e papërgjegjshëm të Kosovës

më 1.2018 - 24 ore

Përmes një komunikate për media nga Zyra e Bashkimit Evropian dhe misionet e vendeve anëtare që janë të pranishme në Kosovë, sërish kanë kundërshtuar shfuqizimin e Gjykatës Speciale. Në komunikatën për...

BE paralajmëron sërish Kosovën rreth Gjykatës së Posaçme

më 1.2018 - Gazeta Telegraf

Zyra e Bashkimit Evropian në Prishtinë si dhe misionet diplomatike të vendeve të BE-së, paralajmëruan sërish të premten për pasojat që mund të ketë shfuqizimi i Gjykatës së Posaçme për krime lufte në Kosovë....

Bashkimi Evropian kërcënon seriozisht liderët e papërgjegjshëm të Kosovës

më 1.2018 - Fol

Zyra e Bashkimit Evropian në Kosovë shpreh shqetësimin në lidhje me iniciativën e deputetëve të Kuvendit të Kosovës për shfuqizimin e Ligjit për Gjykatën Speciale. Sipas një komunikate për media në vitin...

Deputetët i përgjigjen BE-së në kërkesën për mos shfuqizimin e Speciales

më 1.2018 - Bota Press

Botapress, 12 janar- Zyra e Bashkimit Evropian në Kosovë sot me anë të një komunikate për media ka kërkuar nga deputetët që kanë iniciuar që të shfuqizohet Ligji për Gjykatën Speciale. Por deputetët nënshkrues...

Zyra e BE-së në Kosovë, thirrje deputetëve: Tërhiquni nga shfuqizimi i Speciales!

më 1.2018 - Te Sheshi

Zyra e Bashkimit Evropian në Kosovë kërkon nga institucionet kosovare të mos tentojnë sërish zhbërjen e Gjykatës Speciale për çka ju bën thirrje deputetëve nënshkrues të tërhiqen nga kjo iniciativë, në...

Hoxha: Gjykata Speciale e padrejtë, por duhet respektuar obligimet ndërkombëtare

më 1.2018 - Infokusi

Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, është kundër shfuqizimit të Gjykatës Speciale për Kosovën. Në një prononcim për Ekonomia Online, Hoxha ka thënë se sado e padrejtë që kjo gjykatë është në...

BE kërcënon seriozisht liderët e papërgjegjshëm të Kosovës

më 1.2018 - Illyria

Prishtinë, 12 janar 2018 – Zyra e Bashkimit Evropian dhe misionet e vendeve anëtare që janë të pranishme në Kosovë, përmes një komunikate për media, e kanë kundërshtuar sërish përpjekjen për shfuqizimin...

Deputetët e PDK-së nuk deklarohen lidhur me kërkesën e BE-së

më 1.2018 - Gazeta e re

Zyra e Bashkimit Evropian në Kosovë sot me anë të një komunikate për media ka kërkuar nga deputetët që kanë iniciuar që të shfuqizohet Ligji për Gjykatën Speciale. Por deputetët  nënshkrues kryesisht nga...

Deputetët e PDK’së injorojnë thirrjen e BE’së për Gjykatën Speciale: Jemi në pushime

më 1.2018 - Periskopi

Zyra e Bashkimit Evropian në Kosovë sot me anë të një komunikate për media ka kërkuar nga deputetët që kanë iniciuar që të shfuqizohet Ligji për Gjykatën Speciale. Por deputetët  nënshkrues kryesisht nga...

Deputetët e PDK-së nuk deklarohen lidhur me kërkesën e BE-së

më 1.2018 - KosovaPress

Por deputetët  nënshkrues kryesisht nga PDK-ja nuk kanë dashur të japin deklarata në lidhje me këtë çështje. Xhavit Haliti ka thënë se pasi që nuk është nënshkrues i kësaj iniciative nuk dëshiron të flas,...

Deputetët deklarohen lidhur me kërkesën e BE-së

më 1.2018 - Gazeta e re

Zyra e Bashkimit Evropian në Kosovë sot me anë të një komunikate për media ka kërkuar nga deputetët që kanë iniciuar që të shfuqizohet Ligji për Gjykatën Speciale. Por deputetët  nënshkrues kryesisht nga...

Zyra e BE-së kërkon nga deputetët të tërheqin iniciativën për shfuqizimin e Speciales

më 1.2018 - Gazeta Monitor

Zyra e Bashkimit Evropian në Kosovë shpreh shqetësimin në lidhje me iniciativën e deputetëve të Kuvendit të Kosovës për shfuqizimin e Ligjit për Gjykatën Speciale. Sipas një komunikate për media në vitin...

BE kërkon tërheqjen e iniciativës për shfuqizimin e Speciales

më 1.2018 - Insajderi

Zyra e Bashkimit Evropian në Kosovë shpreh shqetësimin në lidhje me iniciativën e deputetëve të Kuvendit të Kosovës për shfuqizimin e Ligjit për Gjykatën Speciale. Sipas një komunikate për media në vitin...

BE-ja kërkon nga deputetët që të tërhiqen nga zhbërja e Speciales

më 1.2018 - Gazeta Fjala

Bashkimi Evropian kë kërkuar nga 43 deputetët nënshkrues që të tërhiqen iniciativa për zhbërjen e Gjykatës Speciale, raporton KTV. Në një reagim të dërguar nga zyra e BE-së në Kosovë, thuhet se iniciativa,...

Bashkimi Evropian jep alarmin për shfuqizimin e Speciales: Ndaleni këtë veprim

më 1.2018 - Periskopi

Zyra e Bashkimit Evropian në Kosovë shpreh shqetësimin në lidhje me iniciativën e deputetëve të Kuvendit të Kosovës për shfuqizimin e Ligjit për Gjykatën Speciale. Sipas një komunikate për media në vitin...

Zyra e BE-së kërkon nga deputetët që të tërheqin iniciativën për shfuqizimin e Speciales

më 1.2018 - KosovaPress

Sipas një komunikate për media në vitin 2014, Kosova u angazhua me BE-në në themelimin e Dhomave të Specializuara. Ky ishte një hap i rëndësishëm për të demonstruar angazhimin e Kosovës për sundimin e...

Bashkimi Evropian kërcënon seriozisht liderët e papërgjegjshëm të Kosovës

më 1.2018 - Bota Press

Botapress, 12 janar- Përmes një komunikate për media nga Zyra e Bashkimit Europian në Kosovë sërish paralajmërohet kundërshtimi ndaj shfuqizimit të Gjykatës Speciale. Në komunikatën për shtyp ata, megjithatë...

Hoxha kundër shfuqizimit të Gjykatës Speciale

më 1.2018 - Gazeta Fjala

Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, është shprehur kundër shfuqizimit të Gjykatës Speciale për Kosovën Qëndrimi i Hoxhës është në vijë me atë të shefit të partisë, Kadri Veseli, të shprehur...

Përplasje në Qeveri, Ministrja Dhurata Hoxha del kundër kryeministrit Haradinaj për Gjykatën Speciale

më 1.2018 - Bota Press

Botapress, 12 janar – Ministrja e Integrimit Evropian Dhurata Hoxha, është shprehur kundër shfuqizimit të Gjykatës Speciale për Kosovën. Qëndrimi i Hoxhës është në vijë me atë të shefit të partisë, Kadri...

Ministrja Hoxha flet për Gjykatën Speciale, thotë se duhet respektuar obligimet ndërkombëtare

më 1.2018 - Periskopi

Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, është kundër shfuqizimit të Gjykatës Speciale për Kosovën. Në një prononcim për Ekonomia Online, Hoxha ka thënë se sado e padrejtë që kjo gjykatë është në...

Ministri i Drejtësisë nuk ka njohuri nëse do të ketë vazhdim të nismës për shfuqizimin e Speciales

më 1.2018 - Periskopi

Ministri i Drejtësisë në Qeverinë e Kosovës, Abelard Tahiri, ka bërë të ditur se nuk është i njoftuar nëse do të ketë vazhdim të nismës për shfuqizimin e Gjykatës Speciale. Ai ka pohuar se si drejtues...

“Tërheqja taktike” e Kadri Veselit

më 1.2018 - Gazeta Express

Përpjekja për të hedhur përgjegjësinë tek të tjerët dhe për t’u shfaqur si “zë i arsyes” nuk e amniston Kadri Veselin nga përgjegjësia për aventurën e rrezikshme që nisi para tri javësh. Këto fjalë që...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK