http://kariera.mk

Fier/ Familja në darkë, u grabitet kasaforta me 20 milionë lekë

para 11 muajve - Sot News

Një sasi e konsiderueshme parash në dy valuta është vjedhur mbrëmjen e së premtes në një banesë në Fier. Sipas burimeve policore, në lagjen “Kryengritja”, është vjedhur banesa e shtetasit me inicialet...

Detaje/ Tmerri brenda vilës në Ksamil, si u terrorizua nga maskat studenti i Anglishtes

para 11 muajve - BalkanWeb

SARANDE- Në katin e dytë të vilës mund të shihje qartë shenjat e përleshjes. Në dhomën e gjumit kishte njolla gjaku, portofoli bashkë me një kartë identiteti ishin të hedhura përtokë, pasi autorët kishin...

Si u godit studenti brenda shtëpisë së tij nga grabitësit, teksa ata rrëmbenin ç'të mundnin

para 11 muajve - InfoShqip

Tre persona me armë dhe maska dhunojnë studentin në Ksamil, e lidhin dhe i marrin makinën. Ngjarja e rëndë ka ndodhur mëngjesin e së premtes, rreth orës 07:30, ndërsa i riu Petro Lula ndodhej në banesën...

Studenti sheh tmerr me sy, tre persona me maska e rrahin dhe i marrin makinën

para 11 muajve - Infokusi

Tre persona me armë dhe maska dhunojnë studentin në Ksamil, e lidhin dhe i marrin makinën. Ngjarja e rëndë ka ndodhur mëngjesin e së premtes, rreth orës 07:30, ndërsa i riu Petro Lula ndodhej në banesën...

Si u godit studenti brenda shtëpisë së tij nga grabitësit, teksa ata rrëmbenin ç'të mundnin

para 11 muajve - Syri

Tre persona me armë dhe maska dhunojnë studentin në Ksamil, e lidhin dhe i marrin makinën. Ngjarja e rëndë ka ndodhur mëngjesin e së premtes, rreth orës 07:30, ndërsa i riu Petro Lula ndodhej në banesën...

Studenti sheh tmerr me sy në Shqipëri, tre persona me maska e rrahin dhe ia marrin makinën

para 11 muajve - Periskopi

Tre persona me armë dhe maska dhunojnë studentin në Ksamil, e lidhin dhe i marrin makinën. Ngjarja e rëndë ka ndodhur mëngjesin e së premtes, rreth orës 07:30, ndërsa i riu Petro Lula ndodhej në banesën...

Studenti sheh tmerr me sy, tre persona me maska e rrahin dhe i marrin makinën

para 11 muajve - Sovrani

Tre persona me armë dhe maska dhunojnë studentin në Ksamil, e lidhin dhe i marrin makinën. Ngjarja e rëndë ka ndodhur mëngjesin e së premtes, rreth orës 07:30, ndërsa i riu Petro Lula ndodhej në banesën...

Të maskuar e të armatosur, lidhin kryefamiljarin dhe i grabisin shtëpinë e makinën

para 11 muajve - Koha.net

Persona të maskuar dhe të armatosur kanë një grabitje ditën e sotme në Ksamil. Sipas njoftimit të policisë, rreth orës 07:30 të mëngjesit, në banesën e shtetasit P.L., e cila përdoret si shtëpi pushimi...

Fier, ‘maskat grabisin 19 milion lekë në një banesë brenda qytetit

para 11 muajve - Java News

Një banesë në lagjen “Kryengritja” në qytetin e Fierit ka rënë pre e grabitjes mbrëmjen e kaluar ku janë marrë nga kasaforta rreth 1.9 mln lekë të reja. Persona të paidentifikuar kanë hyrë në shtëpi dhe...

‘Goditja e madhe’, vidhet sasi e konsiderueshme parash në një banesë

para 11 muajve - Syri

Një sasi e konsiderueshme parash në dy valuta është vjedhur gjatë natës duke u gdhirë e shtunë në një banesë në Fier. Sipas burimeve policore, në lagjen “Kryengritja”, është vjedhur banesa e K.M. 56 vjeç....

I hyjnë në banesë dhe i hapin kasafortën, ja sa para i morën fierakut

para 11 muajve - BalkanWeb

FIER – Një grabitje e një shume parash ka ndodhur në banesën e një qytetari në Fier. Ngjarja ndodhi mbrëmjen e djeshme, në lagjen “Kryengritja”. Sipas njoftimit të policisë, janë vjedhur 10 mijë euro dhe...

Grabitet banesa në Fier, 56 vjeçarit i marrin rreth 14 mijë euro

para 11 muajve - Opinion

Një banesë ka rënë pre e grabitjes në Fier. Autorët kanë arritur të marrin një shumë të madhe parash që mendohet të jetë rreth 14 mijë euro. Kështu ka deklaruar në polici pronari i shtëpisë. Ngjarja ka...

Vidhet banesa në Fier, mësohet shuma e madhe e parave të grabitura

para 11 muajve - Albeu

Një shumë e madhe parash është grabitur në një banesë në Fier. Raportohet se ngjarja ka ndodhur në lagjen Kryengritja , ku persona ende të paidentifikuar kanë hyrë dhe kanë vjedhur 10 mije euro dhe mbi...

Grabitet banesa në Fier, autorët marrin 10 mijë € e 550 mijë lekë

para 11 muajve - Shqiptarja

Një banesë në lagjen "Kryengritja" në qytetit të Fierit ka rënë pre e grabitjes mbrëmjen e kaluar. Persona të paidentifikuar kanë hyrë në shtëpi dhe kanë vjedhur 10 mijë euro si dhe 550 mijë lekë të reja....

‘Goditja e madhe’, vidhet sasi e konsiderueshme parash

para 11 muajve - Syri

Një sasi e konsiderueshme parash është vjedhur gjatë natës në një banesë në Fier. Sipas burimeve policore, gjatën natës duke u gdhirë e shtunë, në lagjen “Kryengritja”, është vjedhur banesa e K.M.. Sipas...

I hyjnë në banesë dhe i hapin kasafortën, ja sa para i morën fierakut

para 11 muajve - Gazeta Telegraf

Një grabitje e një shume parash ka ndodhur në banesën e një qytetari në Fier. Ngjarja ndodhi mbrëmjen e djeshme, në lagjen “Kryengritja”. Sipas njoftimit të policisë, janë vjedhur 10 mijë euro dhe 550...

Dalin pamjet e bandës shqiptare që vodhën 50 banesa në Itali/Foto

para 11 muajve - Shqiptarja

Policia italiane realizuar operacionin “ Mbretërit e vjedhjes” ku janë arrestuar 4 shqiptar që dyshohet se kanë bërë të paktën 50 vjedhje apartamentesh në Rimini, Pesaro-Urbino Modena të Italisë. Policia...

Itali, prangosen 4 hajdutë shqiptarë

para 11 muajve - Gazeta Shqip

Një bandë grabitësish shqiptarë është goditur nga karabinierët në Ricione të Italisë. Mediat italiane raportojnë se policia gjatë kryerjes së arrestimeve ka arritur të sekuestrojë më shumë se një kilogram...

Shkatërrohet banda shqiptare e hajdutëve/ Më shumë se 100 ‘goditje’, zbulohet ari i vjedhur

para 11 muajve - Syri

Katër shqiptarë kanë rënë në prangat e policisë italiane, pasi dyshohen të jenë autorë të mbi 100 vjedhjeve në banesa. ‘Ansa’ raporton se banda e hajdutëve vepronte në krahinat e Riminit, Ankonës, Pesaro-Urbino...

Itali,shkatërrohet banda e hajdutëve shqiptarë, vidhnin sende me vlerë

para 11 muajve - Shqiptarja

Policia italiane realizuar operacionin “ Mbretërit e vjedhjes” ku janë arrestuar 4 shqiptar që dyshohet se kanë bërë të paktën 50 vjedhje apartamentesh në Rimini, Pesaro-Urbino Modena të Italisë. Emrat...

Grabitën 60 vila brenda 3 ditësh, super-skifterëve shqiptarë në Itali u ndodh “hataja”

para 11 muajve - InfoShqip

E kishin nisur vitin e ri me 60 grabitje vilash e banesash, por skifterët shqiptarë kanë rënë sot në prangat e policisë italiane 4 shqiptarë të moshës 25-35 vjeç, të gjithë banues në një vilë familjare...

Banda e skifterëve shqiptarë në pranga, ishin kthyer në makth për banorët

para 11 muajve - Albeu

Policia italiane ka vënë në pranga katër shqiptarë kanë rënë në prangat e policisë italiane pasi dyshohen se janë autorë të rreth 100 vjedhjeve. Sipas "Ansa" banda e shqiptarëve vepronte në krahinat e...

Banda e skifterëve shqiptarë në pranga, ishin kthyer në makth për banorët

para 11 muajve - Albeu

Policia italiane ka vënë në pranga katër shqiptarë kanë rënë në prangat e policisë italiane pasi dyshohen se janë autorë të rreth 100 vjedhjeve. Sipas "Ansa" banda e shqiptarëve vepronte në krahinat e...

Shkatërrohet banda e hajdutëve shqiptarë në Itali, autorë të 100 vjedhjeve

para 11 muajve - BalkanWeb

RIMINI- Katër shqiptarë kanë rënë në prangat e policisë italiane, pasi dyshohen të jenë autorë t 10 vjedhjeve. ‘Ansa’ shkruan se banda e hajdutëve vepronte në krahinat e Riminit, Ankonës, Pesaro-Urbino...

Hajdutët brenda shtëpisë, vjedhin edhe dhuratat

para 11 muajve - Telegrafi

Banorët e shtëpisë kanë mbetur të traumatizuar pasi kanë parë dy hajdutë të cilët pasi kanë marrë sendet me vlerë, i kanë bërë qejfin njëri-tjetrit me dhuratat e familjes. Grabitja ka ndodhur në Chelsea...

VIDEO/ Hajdutët brenda shtëpisë, vjedhin edhe dhuratat

para 11 muajve - Syri

Banorët e shtëpisë kanë mbetur të traumatizuar pasi kanë parë dy hajdutë të cilët pasi kanë marrë sendet me vlerë, i kanë bërë qejfin njëri-tjetrit me dhuratat e familjes. Grabitja ka ndodhur në Chelsea...

Kishin vjedhur 60 vila, arrestohet banda shqiptare në Itali

para 11 muajve - Java News

Policia italiane e qytetit të Riminit ka goditur sot një bandë grabitësish shqiptarë. Ata që prej fundit të 2017 e në ditët e para të janarit 2018 kishin ekzekutuar rreth 50-60 grabitje vilash e banesash...

U zbardhen vjedhjet e 60 vilave, arrestohen 'skifterët' shqiptarë në Itali

para 11 muajve - Gazeta Express

Policia italiane e qytetit të Riminit ka goditur sot një bandë grabitësish shqiptarë. Ata që prej fundit të 2017 e në ditët e para të janarit 2018 kishin ekzekutuar rreth 50-60 grabitje vilash e banesash...

Persona të armatosur rrahin dhe lidhin të zotin e shtëpisë, i vjedhin banesën dhe makinën

para 11 muajve - TV Koha

Një ngjarje e rëndë është shënuar në orët e para të mëngjesit të sotëm, ku personat të maskuar dhe me armë kanë rrahur, lidhur të zotin e shtëpisë dhe më pas kanë vjedhur një banesë në Ksamil, të Sarandës....

'Skifterët' shqiptarë në Itali, goditet banda, vodhën 60 vila e banesa

para 11 muajve - Syri

Policia italiane e qytetit të Riminit ka goditur sot një bandë grabitësish shqiptarë që prej fundit të 2017 e në ditët e para të janarit 2018 kishin ekzekutuar rreth 50-60 grabitje vilash e banesash në...

'Skifterët' shqiptarë në Itali, goditet banda, autore e vjedhjes së 60 vilave e banesave

para 11 muajve - Syri

Policia italiane e qytetit të Riminit ka goditur sot një bandë grabitësish shqiptarë që prej fundit të 2017 e në ditët e para të janarit 2018 kishin ekzekutuar rreth 50-60 grabitje vilash e banesash në...

Hajdutët brenda shtëpisë, vjedhin edhe dhuratat

para 11 muajve - Gazeta e re

Banorët e shtëpisë kanë mbetur të traumatizuar pasi kanë parë dy hajdutë të cilët pasi kanë marrë sendet me vlerë, i kanë bërë qejfin njëri-tjetrit me dhuratat e familjes. Grabitja ka ndodhur në Chelsea...

Hajdutët brenda shtëpisë, vjedhin edhe dhuratat

para 11 muajve - KosovaPress

Grabitja ka ndodhur në Chelsea gjatë festave, e hajdutët brenda së njëjtës natë kanë grabitur dy apartamente. Pasi kanë vënë re se diçka nuk shkonte, rezidentët kanë hapur kamerat e vendosura brenda shtëpisë...

Hajdutët brenda shtëpisë, vjedhin edhe dhuratat – VIDEO

para 11 muajve - Infokusi

Banorët e shtëpisë kanë mbetur të traumatizuar pasi kanë parë dy hajdutë të cilët pasi kanë marrë sendet me vlerë, i kanë bërë qejfin njëri-tjetrit me dhuratat e familjes. Grabitja ka ndodhur Chelsea gjatë...

Horror në Ksamil,maskat lidhin e  rrahin një person,ja çfarë i marrin

para 11 muajve - Shqiptarja

Një ngjarje horror ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Ksamil, ku një person është përballur me tmerrin. Bëhet fjalë për shtetasin Petro Lula, i cili është lidhur dhe rrahur në banesën e tij nga tre persona...

3 persona të armatosur dhunojnë dhe grabisin të zotin e shtëpisë

para 11 muajve - Klan

Pronari i një shtëpie në Ksamil të Sarandës ka rënë pre e grabitësve, orët e para të mëngjesit të së premtes. Ishte ora rreth 07:30 minuta, ku tre persona të maskuar dhe të armatosur me armë zjarri shkuan...

Lidhin pronarin, maskat grabisin me dhunë vilën 3-katëshe në Ksamil

para 11 muajve - Albeu

Një grabitje ka ndodhur mbrëmjen e kaluar në Ksamil . Burimë zyrtare nga policia bëjnë me dije se ngjarja ka ndodhur gjatë natës ku persona ende të paidentifikuar, me maska në kokë dhe armë në dorë kanë...

Maskat i hyjnë në shtëpi, sarandjoti tregon tmerrin në polici: Grushte e shkëlma, pasi më lidhën…

para 11 muajve - BalkanWeb

Një ngjare e rëndë ka ndodhur mënjgesin e sotëm në qytetin e Sarandës, kur tre persona të maskuar i kanë hyrë me forcë në shtëpi një personi, e kanë rrahur e lidhur me lituar me qëllim që ta grabisnin....

Ksamil, maskat grabisin vilën dhe dhunojnë të zotin

para 11 muajve - Gazeta Shqip

Foto ilustruese Një grabitje ka ndodhur gjatë natës në Ksamil. Persona të paidentifikuar, me maska në kokë dhe armë në dorë kanë dhunuar pronarin e banesës dhe kanë grabitur edhe vilën 3-katëshe në Ksamil....

Persona të armatosur rrahin dhe lidhin të zotin e shtëpisë, i vjedhin banesën dhe makinën

para 11 muajve - NOA

Një ngjarje e rëndë është shënuar në orët e para të mëngjesit të sotëm, ku personat të maskuar dhe me armë kanë rrahur, lidhur të zotin e shtëpisë dhe më pas kanë vjedhur një banesë në Ksamil, të Sarandës....

Grabitet vila 3-katëshe në Ksamil, persona të maskuar dhunojnë pronarin

para 11 muajve - Sot News

Një grabitje ka ndodhur gjatë natës në Ksamil. Persona të paidentifikuar, me maska në kokë dhe armë në dorë kanë dhunuar pronarin e banesës dhe kanë grabitur edhe vilën 3-katëshe në Ksamil. Të maskuarit...

Me armë e maska, dhunohet një person dhe grabitet vila 3-katëshe në Ksamil

para 11 muajve - Syri

Një grabitje ka ndodhur gjatë natës në Ksamil. Persona të paidentifikuar, me maska në kokë dhe armë në dorë kanë dhunuar pronarin e banesës dhe kanë grabitur edhe vilën 3-katëshe në Ksamil. Të maskuarit...

Hajdutët i grabisin makinën, por për të fshehur ngjarjen bëjnë veprimin e papritur

para 11 muajve - Gazeta Express

Mëngjesin e sotëm persona të armatosur i kanë grabitur makinën një 24 vjeçari në Ksamil. Policia bën me dije se autorët pasi kanë kryer grabitjen goditën me qytën e pistoletës pronarin Petro Lula duke...

Me armë e maska, dhunohet një persona dhe grabitet vila 3-katëshe në Ksamil

para 11 muajve - Syri

Një grabitje ka ndodhur gjatë natës në Ksamil. Persona të paidentifikuar, me maska në kokë dhe armë në dorë kanë dhunuar pronarin e banesës dhe kanë grabitur edhe vilën 3-katëshe në Ksamil. Të maskuarit...

Lajm i fundit/ Grabitje në Sarandë, maskat rrahin dhe lidhin shtetasin në banesë

para 11 muajve - Opinion

Një grabitje me maska ka ndodhur mëngjesin e sot në qytetin e Sarandës, ku sipas policisë në banesën e shtetatit P.L, kanë hyrë persona të paidentifikuar për të vjedhur. Sipas denoncimit të qytetarit,...

Ksamil, ‘maskat’ lidhin kryefamiljarin dhe i grabisin shtëpinë e makinën

para 11 muajve - Java News

Persona të maskuar dhe të armatosur kanë një grabitje ditën e sotme në Ksamil. Sipas njoftimit të policisë, rreth orës 07:30 të mëngjesit, në banesën e shtetasit P.L., e cila përdoret si shtëpi pushimi...

Grabitje me armë në Ksamil, ‘maskat’ i marrin makinën dhe sendet personale 24-vjeçarit

para 11 muajve - Java News

Persona të armatosur i kanë grabitur makinën dhe sende të tjera personale një 24 vjeçari. Grabitja është shënuar në mëngjesin e sotëm në orën 07:00 në Ksamil. Mësohet se djali, i identifikuar si Petro...

Hajdutët i grabisin makinën, por për të fshehur ngjarjen bëjnë veprimin e papritur

para 11 muajve - Sovrani

Mëngjesin e sotëm persona të armatosur i kanë grabitur makinën një 24 vjeçari në Ksamil. Policia bën me dije se autorët pasi kanë kryer grabitjen goditën me qytën e pistoletës pronarin Petro Lula duke...

Me armë e maska, dhunohet një person dhe grabitet vila 3-katëshe në Ksamil

para 11 muajve - Gazeta Telegraf

Të maskuar dhe me armë zjarri 3 persona në Sarandë kanë kanë rrahur e lidhur pronarin e një banese. Autorët e maskuar i kanë marrë çelsat e banesës dhe kanë hyrë për të vjedhur. Më pas i kanë marrë dhe...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK