http://kariera.mk

Lëkundje tërmeti në Greqi

para 9 muajve - Ina

Lëkundje tërmeti janë ndjerë këtë të diel, rreth orës orën 5:41 në mëngjes në shtetin helen. Sipas Institutit Sizmiologjik , epiqendra e tërmetit  ka qenë në zonën  e midis ishullit të Kretës dhe Karpathos....

Lëkundje tërmeti në Greqi

para 9 muajve - Java News

Lëkundje tërmeti janë ndjerë këtë të diel, rreth orës orën 5:41 në mëngjes në shtetin helen. Sipas Institutit Sizmiologjik , epiqendra e tërmetit  ka qenë në zonën  e midis ishullit të Kretës dhe Karpathos....

Tërmet në Maqedoni

para 9 muajve - Albeu

Tërmet me intensitet prej 2,6 ballësh sipas shkallës së Rihterit mbrëmë në orën 19:07 në 45 kilometra në juglindje të Shkupit në epiqendrën rajonale të Velesit . Siç njoftoi Observatori sizmologjik pranë...

Tërmet në Maqedoni

para 9 muajve - Lajm

Tërmet me intensitet prej 2,6 ballësh sipas shkallës së Rihterit mbrëmë në orën 19:07 në 45 kilometra në juglindje të Shkupit në epiqendrën rajonale të Velesit. Siç njoftoi Observatori sizmologjik pranë...

Tërmet në rrethinën e Karatmanovës dhe Velesit

para 9 muajve - Gazeta Express

Tërmet me intensitet prej 2,6 ballësh sipas shkallës së Rihterit mbrëmë në orën 19:07 në 45 kilometra në juglindje të Shkupit në epiqendrën rajonale të Velesit. Siç njoftoi Observatori sizmologjik pranë...

Tërmet në rrethinën e Karatmanovës dhe velesit

para 9 muajve - Medial

Tërmet me intensitet prej 2,6 ballësh sipas shkallës së Rihterit sonte në orën 19:07 në 45 kilometra në juglindje të Shkupit në epiqendrën rajonale të Velesit. Siç njoftoi Observatori sizmologjik pranë...

Tërmet në Maqedoni

para 9 muajve - Portalb

Observatori Sizmologjik i Fakultetit Matematiko-Natyror, njofton se sot në ora 19:07 minuta është regjistruar në tërmet në Shkup, informon Portalb.mk . “Tërmeti ka pasur epiqendrën 45km në jug-lindje nga...

Regjistrohet tërmet në afërsi të Velesit

para 9 muajve - Telegrafi

Një tërmet me intensitet të dobët u ndje sonte në afërsi të Velesit. Tërmeti me fuqi prej 2,6 ballë sipas Rihterit sonte është regjistruar në Maqedoni, në largësi 6 kilometra nga Llozova, 7 kilometra nga...

Tërmet në Shkup

para 9 muajve - Portalb

Observatori Sizmologjik i Fakultetit Matematiko-Natyror, njofton se sot në ora 19:07 minuta është regjistruar në tërmet në Shkup, informon Portalb.mk . “Tërmeti ka pasur epiqendrën 45km në jug-lindje nga...

Tërmet i lehtë godet Maqedoninë

para 9 muajve - Aktuale

Tërmet me magnitudë 2.6 ballësh sipas shkallës së Rihterit është regjistruar para disa momenteve në largësi 7 km nga Velesi.

Maqedonia sërish goditet nga tërmeti

para 9 muajve - Gazeta Express

Tërmet me magnitudë 2.6 ballësh sipas shkallës së Rihterit është regjistruar para disa momenteve në orën 19:07:38, transmeton Monitor.

Tërmet në Maqedoni

para 9 muajve - Shenja

Një lëkundje e tokës është ndjerë në afërsi të qytetit të Velesit. Intensitetit i dridhjes ka qenë 2.6 shkallë sipas Rihterit, 6 kilometra nga Lozova, shtatë nga Velesi dhe 44 nga Shkupi. Dridhja ka ndodhur në orën 19:07 minuta.

Maqedonia sërish goditet nga tërmeti

para 9 muajve - Sovrani

Tërmet me magnitudë 2.6 ballësh sipas shkallës së Rihterit është regjistruar para disa momenteve në orën 19:07:38, transmeton Monitor. Facebook Twitter Google Plus

Tërmet i lehtë godet Maqedoninë

para 9 muajve - Lajm

Tërmet me magnitudë 2.6 ballësh sipas shkallës së Rihterit është regjistruar para disa momenteve në orën 19:07:38, transmeton Monitor.

Tërmet në Shkup

para 9 muajve - Fol

Observatori Sizmologjik i Fakultetit Matematiko-Natyror, njofton se sot në ora 19:07 minuta është regjistruar në tërmet në Shkup. “Tërmeti ka pasur epiqendrën 45km në jug-lindje nga Shkupi, në rajonin...

Tërmet prej 6 shkallësh godet Mianmarin

para 9 muajve - Anadolu Agency

Speciale arkiv ANKARA (AA) – Një tërmet prej gjashtë shkallësh sipas Rihterit ka goditur pjesën qendrore të Mianmarit, transmeton Anadolu Agency (AA). Qendra për Hulumtime Gjeologjike e SHBA-ve njoftoi...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK