http://kariera.mk

Foto/ Lamtumirë ‘Shqiponjë e valles’!

më 1.2018 - TV Koha

Familjarë, miq, kolegë, dashamirës të shumtë i kanë dhënë sot lamtumirën mjeshtrit të valleve popullore, Rexhep Çeliku. Për herë të fundit, ata u përshëndetën mes lotëve dhe dhimbjes me ‘Valltarin flutures’,...

“Rexhep të kam në krah dhe po kërcejmë akoma vallen e shqipeve”

më 1.2018 - Gazeta Express

Qytetarë të shumtë nga krahina të ndryshme të Shqipërisë, miq, artistë politikanë dhe artdashës, kanë kryer homazhe në Muzeun Historik Kombëtar në shenjë nderimi për mjeshtrin e madh të valles shqipe Rexhep...

Mesazhi i Lili Cingut: “Rexhep të kam në krah, po kërcejmë ende vallen e shqipeve”

më 1.2018 - Java News

Qytetarë të shumtë nga krahina të ndryshme të Shqipërisë, miq, artistë politikanë dhe artdashës, kanë kryer homazhe në Muzeun Historik Kombëtar në shenjë nderimi për mjeshtrin e madh të valles shqipe Rexhep...

“Rexhep të kam në krah dhe po kërcejmë akoma vallen e shqipeve”

më 1.2018 - Gazeta Monitor

Qytetarë të shumtë nga krahina të ndryshme të Shqipërisë, miq, artistë politikanë dhe artdashës, kanë kryer homazhe në Muzeun Historik Kombëtar në shenjë nderimi për mjeshtrin e madh të valles shqipe Rexhep...

Pengu i mjeshtrit Rexhep Çeliku, flet valltarja Liljana Cingu

më 1.2018 - Standard

“ Pengu më i madh i tij ishte që “vallja të mos të ndalet, të vazhdojë; dhe Shqipëria të jetë një shqiponjë ashtu siç ne e meritojmë ”, tha Liljana Cingu, partnerja e përhershme e Rexhep Çelikut në performancat...

Përcillet Rexhep Çeliku

më 1.2018 - Klan Kosova

Vargu i përmotshëm i njerëzve i tha lamtumirën e fundit kryemjeshtrit të valles shqiptare, Rexhep Çeliku. Partnerja e tij e skenës, artistja Liljana Cingu u nda me të sipas mënyrës së saj. E pikëlluar...

I jepet lamtumira e fundit Rexhep Çelikut

më 1.2018 - Periskopi

Vargu i përmotshëm i njerëzve i tha lamtumirën e fundit kryemjeshtrit të valles shqiptare, Rexhep Çeliku. Partnerja e tij e skenës, artistja Liljana Cingu u nda me të sipas mënyrës së saj. E pikëlluar...

Ilir Shaqiri nuk mban lotët në lamtumirën e Rexhep Çelikut

më 1.2018 - Sovrani

Vargu i përmotshëm i njerëzve i tha lamtumirën e fundit kryemjeshtrit të valles shqiptare, Rexhep Çeliku, raporton Top Channel. Partnerja e tij e skenës, artistja Liljana Cingu u nda me të sipas mënyrës...

Lamtumirë Rexhep Çeliku, njeriu që fluturoi me shqipet

më 1.2018 - Alsat-M

“Valltarit fluturues”, Rexhep Çeliku iu dha sot lamtumira e fundit . Në homazhet për nder të tij në Muzeun Historik Kombëtar miq, të afërm, kolegë, artistë, dashamirës të artit, personalitete politike...

Homazhe për mjeshtrin e valles popullore Rexhep Çeliku

më 1.2018 - Vizion Plus

Valltarit Rexhep Çeliku i është dhëne lamtumira e fundit. Te afërm, miq, kolege e përfaqësues te larte te shtetit kane bere homazhe për artistin e vlerësuar me titullin “Nderi i kombit”. Artiste e kolege...

Meta: Rexhep Çeliku i ka bërë krenarë shqiptarët

më 1.2018 - Albinfo

Meta tha se shqiptarët janë përlotur kur kanë mësuar lajmin, për atë që për më shumë se 40 vjet Rexhep Çeliku ka bërë për Shqipërinë, për shqiptarët, kudo që kanë jetuar Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta,...

Meta bën homazhe për Rexhep Çelikun: Shqiponjë që vallëzon dhe fluturon vetëm lart!

më 1.2018 - NOA

Presidenti Ilir Meta bëri homazhe në “Muzeun Kombëtar” në nderim dhe respekt të mjeshtrit të valles popullore shqiptare dhe koreografit, Rexhep Çeliku, i cili u nda nga jeta në mënyrë të parakohshme vetëm...

Meta homazhe në nderim të mjeshtrit Rexhep Çeliku: Shqiponja që vallëzon dhe fluturon vetëm lart!

më 1.2018 - BalkanWeb

Presidenti i Republikës, Ilir Meta bëri homazhe në “Muzeun Kombëtar” në nderim dhe respekt të mjeshtrit të valles popullore shqiptare dhe koreografit, Rexhep Çeliku, i cili u nda nga jeta në mënyrë të...

Homazhe për Rexhep Çelikun

më 1.2018 - RTSH

Figura të njohura të artit dhe skenës shqiptare, përfaqësues të politikës, miq dhe dashamirës, zhvilluan sot homazhe në nderim të një prej ikonave të artit shqiptar, Mjeshtrit të madh Rexhep Çeliku. Solisti...

Meta, homazhe në nderim dhe respekt të mjeshtrit të valles popullore shqiptare, Rexhep Çeliku: Shqiponja që vallëzon dhe fluturon vetëm lart!

më 1.2018 - Syri

Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Ilir Meta bëri homazhe në “Muzeun Kombëtar” në nderim dhe respekt të mjeshtrit të valles popullore shqiptare dhe koreografit, Rexhep Çeliku, i cili u nda nga jeta në mënyrë...

'Nderi i Kombit' Rexhep Çeliku përcillet për në banesën e fundit nën tinguj këngësh trimërie

më 1.2018 - Syri

Me përfundimin e homazheve, arkivoli me trupin e "Nderit të Kombit", "Mjeshtrit të Madh" Rexhep Çeliku, ka dalë në orën 13:00 nga salla e Muzeut Historik Kombëtar nën tinguj këngësh trimërore, mbi supet...

Këngë trimërie per ‘valltarin fluturues’, Rexhep Çeliku….

më 1.2018 - AlbPress

Share This Tags Me përfundimin e homazheve, arkivoli me trupin e “Nderit të Kombit”, “Mjeshtrit të Madh” Rexhep Çeliku, ka dalë në orën 13:00 nga salla e Muzeut Historik Kombëtar nën tinguj këngësh trimërore,...

Meta në homazhet e Rexhep Çelikut: Ai do jetë një shqiponjë që do vallëzojë edhe në qiell

më 1.2018 - TV Koha

Presidenti Ilir Meta ka marrë pjesë në homazhet në nder të Rexhep Çelikut. Në një prononcim për mediat ai u shpreh se Rexhep Çeliku tregoi karakterin e tij duke luftuar fortë me sëmundjen, por që fatkeqësishtë...

Haki Mulliqi: Çeliku, ëmblema e skenave evropiane dhe botërore

më 1.2018 - RTV 21

Mulliqi e ka cilësuar Çelikun, një yll i vërtetë dhe të pa shuar të artit të vallëzimit Vetëm katër ditë pasi u nderua me titullin “Nderi i Kombit” nga Republika e Shqipërisë, në moshën 63 vjeçare vdiq...

Meta: Rexhep Çeliku i ka bërë krenarë shqiptarët, ai ka vetëm përjetësi

më 1.2018 - Klan Kosova

Presidenti i Republikës së Shqipërisë Ilir Meta ka marrë pjesë në homazhet para arkivolit të Mjeshtrit të Madh Rexhep Çeliku, të cilat po zhvillohen që prej orës 11:00 në Muzeun Historik Kombëtar. Meta...

Homazhet për Rexhep Çelikun, Meta: Mungesa e tij do ndihet gjatë

më 1.2018 - Gazeta Shqip

Në ambientet e Muzeut Historik Komëbtar janë zhvilliuar sot homazhet në nder të solistit të parë dhe koreografit të Ansamblit Kombëtar të Këngëve dhe Valleve Popullore, Rexhep Çeliku. Mjeshtri i valles...

Homazhet për Rexhep Çelikun, Meta: Do mbetet në përjetësi

më 1.2018 - Gazeta Express

Në homazhet për nder të valltarit Rexhep Çeliku, i cili u nda nga jeta ditën e djeshme, mori pjesë edhe Presidenti Ilir Meta. Gjatë fjalës së tij për mediat Meta u shpreh se Çeliku është një humbje e madhe...

Mesazhi i Metës pas homazheve për Rexhep Çelikun: Për të ka vetëm përjetësi

më 1.2018 - Java News

Presidenti i Republikës, Ilir Meta mori pjesë në homazhet në nder të valltarit të shquar Rexhep Çeliku. “Rexhep Çeliku ka ngritur peshë dhe ka frymëzuar shqiptarët. Për të ka vetëm përjetësi dhe do të...

Homazhe për Rexhep Çelikun, Meta:Mbetet në përjetësi për ne

më 1.2018 - Shqiptarja

Presidenti Ilir Meta ka marrë pjesë në homazhin për valltarin e njohur Rexhep Çeliku, i cili u nda nga jeta ditën e djeshme për shkak të një sëmundje. Presidenti tregoi se ishte në takim me shqiptarët...

Meta: Rexhep Çeliku i ka bërë krenarë shqiptarët, ai ka vetëm përjetësi

më 1.2018 - Syri

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka marrë pjesë në homazhet para arkivolit të Mjeshtrit të Madh Rexhep Çeliku, të cilat po zhvillohen që prej orës 11:00 në Muzeun Historik Kombëtar. Meta tha se shqiptarët...

Homazhe për valltarin Rexhep Çeliku

më 1.2018 - Klan Kosova

Kanë nisur sot në Muzeun Historik Kombëtar homazhet për Mjeshtrin e Madh të Skenës, Rexhep Çeliku, i cili u nda nga jeta një ditë më parë. Homazhet do të zgjasin deri në orën 13:00, më pas ai do të përcillet...

Kërcyen gjithë jetën bashkë, Lili Cingu rrëfen pengun e Rexhep Çelikut

më 1.2018 - NOA

Ditën e sotme po mbahen homazhe për ti dhënë lamtumirën e fundit mjeshtrit të valles shqipe, “Nderit të Kombit” Rexhep Çeliku. Partnerja e tij e valles, Liljana Cingu, e cila bashkë me Çelikun u dekoruan...

Valltarja Liljana Cingu: Ju tregoj pengun më të madh të Rexhep Çelikut, legjendës së valles shqiptare

më 1.2018 - BalkanWeb

TIRANE- Valltarja Liljana Cingu, partnerja e përhershme e Rexhep Çelikut, në performancat e tyre në skenë ka treguar pengun më të madh të mjeshtrit të madh të valles shqiptare. Teksa mbahen homazhet në...

FOTOT/ Homazhe në nder të Mjeshtrit të Madh të skenës Rexhep Çeliku

më 1.2018 - Java News

Sot i jepet lamtumira e fundit artistit të madh, Rexhep Çeliku, i njohur si Valltarit Fluturues”.  Për Mjeshtrin e Madh të skenës Rexhep Çeliku u zhvilluan homazhe pranë Muzeut Historik Kombëtar. Para...

Partnerja kryesore në valle rrëfen pengun më të madh të Rexhep Çelikut

më 1.2018 - Albeu

Kanë nisur sot në orën 11:00 homazhet për mjeshtrin Rexhep Çekiku, i cili gjatë orëve të para të ditës së djeshme humbi jetën për shkak të një sëmundjeje të rëndë. Lili Cingu ka qenë shoqëruesja e tij...

Lamtumira për Rexhep Çelikun, partnerja Lili Cingu rrëfen pengun e tij të madh

më 1.2018 - TV Koha

Lamtumira e fundit për mjeshtrin e valles shqiptare, “Nderin e Kombit”, valltarin fluturues, Rexhep Celiku po i jepet mes homazheve në Muzeun Historik Kombëtar në Tiranë. Pas homazheve, partnerja e tij...

Partnerja Liljana Cingu: Ju rrëfej pengun e madh të Rexhep Çelikut

më 1.2018 - Shqiptarja

Lamtumira e fundit për mjeshtrin e valles shqiptare, “Nderin e Kombit”, valltarin fluturues, Rexhep Celiku po i jepet mes homazheve në Muzeun Historik Kombëtar në Tiranë. Pas homazheve, partnerja e tij...

Lamtumirë Mjeshtër! Nisin homazhet në nder të Rexhep Çelikut

më 1.2018 - Syri

Kanë nisur në Muzeun Historik Kombëtar, homazhet në nder të Mjeshtrit të Madh Rexhep Çelikut, solistit të parë të Ansamblit të Këngëve dhe valleve Popullore. © SYRI.net Komentet Shto koment

“Pengu i madh i legjendës së valles shqiptare, Rexhep Çeliku”

më 1.2018 - Java News

Valltarja Liljana Cingu, partnerja e përhershme e Rexhep Çelikut, në performancat e tyre në skenë ka treguar pengun më të madh të mjeshtrit të madh të valles shqiptare. Teksa mbahen homazhet në nderim...

Presidenti Meta bën homazhe në nderim të, Rexhep Çeliku: Shqiponja që vallëzon dhe fluturon vetëm lart!

më 1.2018 - Gazeta Telegraf

Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Ilir Meta bëri homazhe në “Muzeun Kombëtar” në nderim dhe respekt të mjeshtrit të valles popullore shqiptare dhe koreografit, Rexhep Çeliku, i cili u nda nga jeta në mënyrë...

Lamtumirë Rexhep Çeliku, njeriu që fluturoi me shqipet

më 1.2018 - KosovaPress

Në homazhet për nder të tij në Muzeun Historik Kombëtar miq, të afërm, kolegë, artistë, dashamirës të artit, personalitete politike u mblodhën për ti dhënë lamtumirën  ‘Nderit të Kombit’ Rexhep Çelikut,...

Valltarja Liljana Cingu: Ju tregoj pengun më të madh të Rexhep Çelikut, legjendës së valles shqiptare

më 1.2018 - Gazeta Telegraf

Valltarja Liljana Cingu, partnerja e përhershme e Rexhep Çelikut, në performancat e tyre në skenë ka treguar pengun më të madh të mjeshtrit të madh të valles shqiptare. Teksa mbahen homazhet në nderim...

I jepet sot lamtumira për Rexhep Çelikun, homazhet te mbahen te Muzeu Kombëtar

më 1.2018 - Gazeta Express

Miq dhe të afërm do të përcjellin për në banesën e fundit valltarin Rexhep Çeliku. Homazhet për Mjeshtrin e Madh të skenës do të zhvillohen sot në Muzeun Historik Kombëtar nga ora 11:00 - 13:00. Çeliku...

Sot lamtumira e fundit për Rexhep Çelikun, homazhe te Muzeu

më 1.2018 - Shqiptarja

Sot i jepet lamtumira e fundit "Valltarit Fluturues", Rexhep Çeliku, i ndarë nga jeta një ditë më parë pas një sëmundje të rëndë. Homazhet për Mjeshtrin e Madh të skenës Rexhep Çeliku do të zhvillohen...

Homazhe për Mjeshtrin e Madh Rexhep Çeliku sot në Muzeun Historik Kombëtar

më 1.2018 - Ina

Homazhet për Mjeshtrin e Madh të skenës Rexhep Çeliku do të zhvillohen sot në Muzeun Historik Kombëtar nga ora 11:00 – 13:00.  Më pas, ai do të përcillet për në banesën e fundit. Korifeu i skenës shqiptare,...

Homazhe për Mjeshtrin e Madh Rexhep Çeliku sot në Muzeun Historik Kombëtar

më 1.2018 - Syri

Homazhet për Mjeshtrin e Madh të skenës Rexhep Çeliku do të zhvillohen sot në Muzeun Historik Kombëtar nga ora 11:00 - 13:00.  Më pas, ai do të përcillet për në banesën e fundit. Korifeu i skenës shqiptare,...

Suplementi Pena Shqiptare/ Rexhep Çeliku “Nderi i Kombit”, mjeshtri i valles shqiptare

më 1.2018 - Gazeta Telegraf

Homazhet në nder të artistit do zhvillohen sot në Muzeun Historik Kombëtar nga ora 11:00 – 13:00. Rexhep Çeliku , lindur me 19 korrik 1954 në Tiranë. Që nga viti 1976 ka qenë solist i Ansamblit të Këngëve...

I jepet sot lamtumira Rexhep Çelikut, homazhet mbahen te Muzeu Kombëtar

më 1.2018 - Sovrani

Miq dhe të afërm do të përcjellin për në banesën e fundit valltarin Rexhep Çeliku. Homazhet për Mjeshtrin e Madh të skenës do të zhvillohen sot në Muzeun Historik Kombëtar nga ora 11:00 – 13:00. Çeliku...

VIDEO/ Rexhep Çeliku, figura emblematike, njeriu që vallëzoi me shqipet

më 1.2018 - AlbPortali

Rexhep Çeliku, biri i një gjirokastriti, mjeshtër në nxjerren dhe gdhendjen e gurit, e më vonë si restaurator i kishave dhe xhamive në Tiranën e paraçlirimit, vazhdoi traditën shqiptare në gdhendjen e...

Ndarja nga jeta e Rexhep Çelikut, ish-Kryeministri shpreh ngushëllime: Legjendë e valles dhe kërcimit

më 1.2018 - AlbPortali

Ish-kryeministri Sali Berisha ka shprehur ngushëllime për ndarjen nga jeta të mjeshtrit të valles shqiptare Rexhep Çeliku. Loading... Në një postim në faqen në Facebook, ish-kryeministri shkruan: Rexhep...

VIDEO/ Rexhep Çeliku, figura emblematike, njeriu që vallëzoi me shqipet

më 1.2018 - Fakti Ditor

Rexhep Çeliku, biri i një gjirokastriti, mjeshtër në nxjerren dhe gdhendjen e gurit, e më vonë si restaurator i kishave dhe xhamive në Tiranën e paraçlirimit, vazhdoi traditën shqiptare në gdhendjen e...

Ndarja nga jeta e Rexhep Çelikut, ish-Kryeministri shpreh ngushëllime: Legjendë e valles dhe kërcimit

më 1.2018 - Fakti Ditor

Ish-kryeministri Sali Berisha ka shprehur ngushëllime për ndarjen nga jeta të mjeshtrit të valles shqiptare Rexhep Çeliku. Në një postim në faqen në Facebook, ish-kryeministri shkruan: Rexhep Çeliku, legjende...

Estrada me fjalë prekëse pas vdekjes së Rexhep Çelikut

më 1.2018 - Lajmi.net

Gjatë ditës së sotme, u bë e ditur se valltari i njohur shqiptar, Rexhep Çeliku u nda nga jeta. Vdekja e papritur e tij, ka tronditur gjithë opinionin, ndërsa telegrame ngushëllimi kanë ardhë nga të gjitha...

Poeti që i dedikon poezi valltarit Çeliku

më 1.2018 - RTV 21

Ai mbi supe mbante titujt shtetëror “Nderi i kombit” dhe “Mjeshtër i madh” Vetëm katër ditë pasi u nderua me titullin “Nderi i Kombit” nga Republika e Shqipërisë, në moshën 63 vjeçare vdiq valltari, Rexhep...

Bogdani: Shteti i detyrohet shumë Çelikut dhe ansamblit

më 1.2018 - Shqiptarja

Studiuesi i etno-koreografisë Ramazan Bogdani, i ftuar në studion e Report TV ka shprehur vlerësimet më të larta për valltarin Rexhep Çeliku, që u nda nga jeta në mënyrë të papritur në moshën 63-vjeçare....

Vdekja e Rexhep Çelikut, këngëtarja e njohur i shkruan Metës: U ndje shumë i vlerësuar nga dekorata që i dhatë

më 1.2018 - Syri

Valltari i njohur Rexhep Çeliku u nda nga jeta sot pas një sëmundjeje të rëndë. Krahas shumë emrave të njohur të artit, kulturës dhe  politikës, ka reaguar edhe këngëtarja e njohur Myfarete Laze. “Pushoftë...

Vdekja e Rexhep Çelikut, këngëtarja falenderon Metën: U ndje i vlerësuar nga dekorata që i dhatë

më 1.2018 - Gazeta Express

Këngëtarja e njohur e muzikës së lehtë shqiptare Myfarete Laze ka falënderuar presidentin Ilir Meta, për vlerësimin që i bëri me dekoratën ‘Nderi i Kombit’ Rexhep Çelikut disa ditë para ndarjes nga jeta....

Cërvadiku: Veprat e Rexhep Çelikut do të jetojnë gjithmonë

më 1.2018 - RTV 21

Sipas Cërvadikut, veprat e artistit të kombit do të jetojnë gjithë Vetëm katër ditë pasi u nderua me titullin “Nderi i Kombit” nga Republika e Shqipërisë, në moshën 63 vjeçare vdiq valltari, Rexhep Çeliku....

Shuhet valltari i njohur Rexhep Çeliku

më 1.2018 - Klan Kosova

Pas një sëmundje të rëndë ka ndërruar jetë valltari i njohur Rexhep Çeliku. Ky ishte solisti i parë i Ansamblit të Këngëve dhe Valleve Popullore dhe ne repertorin e tij numëron mijëra shfaqje e role në...

Vdekja e Rexhep Çelikut, këngëtarja falenderon Metën: U ndje i vlerësuar nga dekorata që i dhatë

më 1.2018 - Sovrani

Këngëtarja e njohur e muzikës së lehtë shqiptare Myfarete Laze ka falënderuar presidentin Ilir Meta, për vlerësimin që i bëri me dekoratën ‘Nderi i Kombit’ Rexhep Çelikut disa ditë para ndarjes nga jeta....

Një çelik që u bë shqiponjë e artit tonë popullor

më 1.2018 - Gazeta Telegraf

Meditime për Rexhep Çelikun një NJERI dhe një BURRË të madh të valles popullore shqiptare Ai iku në një kohë dhe moshë kur i çelte lule jeta. Vetëm 63 vjeç... Tri ditë më parë iu gëzova titullit tepër...

Vdes valltari i njohur Rexhep Çeliku

më 1.2018 - Infokusi

Pas një sëmundje të rëndë ka ndërruar jetë valltari i njohur Rexhep Çeliku. Ky ishte solisti i parë i Ansamblit të Këngëve dhe Valleve Popullore dhe ne repertorin e tij numëron mijëra shfaqje e role në...

Ndarja nga jeta e Rexhep Çelikut, ish-Kryeministri shpreh ngushëllime: Legjendë e valles dhe kërcimit

më 1.2018 - Syri

Ish-kryeministri Sali Berisha ka shprehur ngushëllime për ndarjen nga jeta të mjeshtrit të valles shqiptare Rexhep Çeliku. Në një postim në faqen në Facebook, ish-kryeministri shkruan: Rexhep Çeliku, legjende...

Ndarja nga jeta e Rexhep Çelikut, Berisha: Kultura jonë në zi

më 1.2018 - Gazeta Express

Ish-kryeministri Sali Berisha e ka cilësuar si humbje të madhe ndarjen nga jeta të kërcimtarit, valltari dhe artistit të njohur Rexhep Çeliku. Përmes një statusi në profilin e tij në ‘Facebook’, Berisha...

Vdiq mjeshtri i valles shqiptare, Rexhep Çeliku

më 1.2018 - RTV 21

Mbi supe mbante titujt shtetëror “Nderi i kombit” dhe “Mjeshtër i madh” Vetëm katër ditë pasi u nderua me titullin “Nderi i Kombit” nga Republika e Shqipërisë, në moshën 63 vjeçare ka vdekur valltari Rexhep...

Shuhet Rexhep Çeliku, ikona e valles shqiptare

më 1.2018 - Antpress

Ai ishte 63 vjeç. Ikona e valles shqiptare vuante nga një sëmundje e rëndë. Rexhep Çeliku lindi në Tiranë në vitin 1954. Qysh prej vitit 1976 ishte solist i Ansamblit të Këngëve dhe Valleve Popullore dhe...

Rexhep Çeliku, nga punëtor ndërtimi në valltar fluturues

më 1.2018 - Fol

“Valltari fluturues” titullohet monografia e radhës së autorit Dedin Suli. Kjo monografi i dedikohet mjeshtrit të valleve popullore Rexhep Çeliku, i cili numëron mbi 45 vjet krijimtari artistike në skenë....

Pas vdekjes së ?'Mjeshtrit të Madh'?, Bleona shpreh dëshpërimin e saj (FOTO LAJM)

më 1.2018 - Albeu

U nda sot nga jeta, “Mjeshtri i Madh” Rexhep Çeliku, solisti i parë i Ansamblit të Këngëve dhe Valleve Popullore. E nga kjo vdekje është prekur shumë këngëtarja shqiptare, Bleona Qereti. Këngëtarja ka...

Gashi ngushëllon familjen Çeliku

më 1.2018 - RTV 21

Sipas Gashit kultura shqiptare ka përjetuar një humbje tepër të madhe Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit Kujtim Gashi i ka dërguar një telegram ngushëllimi familjes së Rexhep Çelikut, pjesëtar i Ansamblit...

MKRS me telegram ngushëllimi për familjen Çeliku

më 1.2018 - Koha.net

Rexhep Çeliku, një nga ikonat e Ansamblit Popullor Shqiptar është shuar përgjithmonë në orët e para të ditës së sotme pas një sëmundjeje të rëndë. Vetëm dy ditë më parë presidenti i vendit Ilir Meta e...

Pas vdekjës së ‘Mjeshtrit të Madh’, Bleona shpreh mërzinë e saj

më 1.2018 - Lajmi.net

U nda sot nga jeta, “Mjeshtri i Madh” Rexhep Çeliku, solisti i parë i Ansamblit të Këngëve dhe Valleve Popullore. E nga kjo vdekje është prekur shumë këngëtarja shqiptare, Bleona Qereti, shkruan lajmi.net...

“Shota” ngushëllon familjen Çeliku

më 1.2018 - Klan Kosova

Me rastin e vdekjes së korifeut të valles shqipe, Rexhep Çeliku, AKKV “Shota” i ka dërguar telegram ngushëllimi familjes Çeliku, TKOB dhe Ansamblit Popullor: Interesante

Shuhet Rexhep Çeliku, ikona e valles shqiptare

më 1.2018 - MRT

Sonte në mesnatë është ndarë nga jeta Rexhep Çeliku, solisti kryesor i Asamblit të Këngëve dhe Valleve popullore të Shqipërisë... Ai ishte 63 vjeç. Ikona e valles shqiptare vuante nga një sëmundje e rëndë....

Basha pas vdekjes së valltarit të njohur: Nderi i kombit

më 1.2018 - Sot News

Kryetari i PD, Lulzim Basha nëpërmjet një postimi në facebook, ka shprehur keqardhjen për vdekjen e valltarit, Rexhep Celiku. Në postimin e tij, kreu i PD shpeh ngushëllimin familjarëve dhe miqve, ndërkohë...

Fjalët e ndjera të Bashës për Çelikun: 'Zot' i skenës,shqiponjë!

më 1.2018 - Shqiptarja

Lulzim Basha ka shprehur hidhërimin për largimin e parakohshëm të ‘Zotit’ të skenës, siç e quan vetë kreu demokrat, Rexhep Çeliku. Përmes një mesazhi të ndjerë në ‘Facebook’, Basha shkruan se që në fëmijëri...

Meta nderon figurën e Rexhep Çelikut, fotoja e valltarit në faqen e Presidencës

më 1.2018 - Gazeta Express

Në orët e para të mëngjesit të sotëm ndërroi jetë valltari i njohur shqiptar Rexhep Çeliku. Kreu i Shtetit, Ilir Meta pasi shprehu ngushëllime për ndarjen e tij nga jeta, nderon figurën e Rexhep Çelikut...

Ermal Mamaqi i prekur për humbjen e mjeshtrit të valles shqiptare

më 1.2018 - Zhurnal

Na emocionoj dhe na bëri krenar të gjithëve me performancat e tij, mjeshtri i valles shqiptare Rexhep Çeliku, shkruan Kosovarja. I madhi Rexhp Çeliku u nda nga jeta në orët e para të mëngjesit të sotëm, ...

Gashi ngushëllon familjen Çeliku

më 1.2018 - Gazeta e re

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit Kujtim Gashi i ka dërguar një telegram ngushëllimi familjes së Rexhep Çelikut, pjesëtar i Ansamblit Popullor të Këngëve dhe Valleve shqipe i cili ka ndërruar jetë...

Gashi: Ikona e valles shqipe, Rexhep Çeliku do të mbetet i paharruar ndër ne

më 1.2018 - KosovaLive360

Telegram ngushëllimi i ministrit Kujtim Gashi me rastin e ndarjes nga jeta të ikonës së valles shqipe, Rexhep Çeliku. “E nderuara familje Çeliku, Të nderuar kolegë të Ansamblit Popullor të Këngëve dhe...

Gashi ngushëllon familjen Çeliku

më 1.2018 - KosovaPress

Sipas Gashit kultura shqiptare ka përjetuar një humbje tepër të madhe dhe të pazëvendësueshme në fushën e koreografisë. Telegrami i ngushëllimit i ministrit Gashi: E nderuara familje Çeliku, Të nderuar...

Fotoja e Çelikut në faqen zyrtare të Presidentit, në nder të valltarit të shquar

më 1.2018 - Klan

Presidenti Ilir Meta ka shprehur ngushëllimet për ndarjen nga jeta në moshën 63-vjeçare të mjeshtrit të valles shqiptare, Rexhep Çeliku. “Me dhimbje të thellë mësova lajmin drithërues të ndarjes së parakohshme...

Ikja e parakohshme e Rexhep Çelikut

më 1.2018 - Klan

Në asnjë çast të jetës, edhe kur gjendja e tij shëndetësore po përkeqësohej, Rexhep Çeliku, nuk hoqi dorë nga vallja. Mjeshtri i la lamtumirën Ansamblit të Valleve dhe Këngëve Popullore në moshën 63-vjeçare....

FOTOJA e Çelikut në faqen zyrtare të Presidentit, në nder të valltarit të shquar

më 1.2018 - Syri

Presidenti Ilir Meta ka shprehur ngushëllimet për ndarjen nga jeta në moshën 63-vjeçare të mjeshtrit të valles shqiptare, Rexhep Çeliku. “Me dhimbje të thellë mësova lajmin drithërues të ndarjes së parakohshme...

Një Çelik që u bë shqiponjë e artit tonë popullor

më 1.2018 - BalkanWeb

Meditime për Rexhep Çelikun një njeri dhe një burrë të madh të valles popullore shqiptare Ai iku në një kohë dhe moshë kur i çelte lule jeta. Vetëm 63 vjeç… Tri ditë më parë iu gëzova titullit tepër të...

Basha mesazh ngushëllimi për vdekjen e Rexhep Çelikut: Vallja e tij, çonte shpirtin peshë

më 1.2018 - NOA

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, ka reaguar lidhur me vdekjen e mjeshtrit të valles shqipe, Rexhep Çeliku. “Jam i hidhëruar nga lajmi se u largua sot shumë para kohe, një zot i skenës, Rexhep...

Basha fjalë të ndjera për Rexhep Çelikun: U largua para kohe një zot i skenës

më 1.2018 - Gazeta Express

Vdekja e papritur e legjendës së valleve shqiptare ishte një humbje e madhe për artin dhe Shqipërinë mbarë. Me këto fjalë e përcjell mesazhin e tij lideri i demokratëve Lulzim Basha, i cili shkruan në...

VIDEO/ Rexhep Çeliku, figura emblematike, njeriu që vallëzoi me shqipet

më 1.2018 - Syri

Rexhep Çeliku, biri i një gjirokastriti, mjeshtër në nxjerren dhe gdhendjen e gurit, e më vonë si restaurator i kishave dhe xhamive në Tiranën e paraçlirimit, vazhdoi traditën shqiptare në gdhendjen e...

Ndarja nga jeta e Rexhep Çelikut, Basha: Vallja e tij ushqim epik për shpirtin

më 1.2018 - BalkanWeb

TIRANE- Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar lidhur me ndarjen nga jeta të mjeshtrit të madh të valles shqiptare, Rexhep Çeliku në moshën 63-vjeçare. Në një mesazh në faqen e tij të...

Basha: Rexhep Çeliku do të jetojë gjithnjë me krahët lart e shikimin nga qielli, si shqiponjë krenare

më 1.2018 - Syri

Lulzim Basha, Kryetari i Partisë Demokratike, ka reaguar me dhimbje sot, pasi lajmit se mjeshtri i madh i skenës shqiptare, Rexhep Çeliku ndërroi jetë. Basha shkroi në rrjetet sociale: "Jam i hidhëruar...

Ndërron jetë Mjeshtri i Madh i vallëzimit Rexhep Çeliku

më 1.2018 - Klan Kosova

Pas një sëmundje të rëndë ka ndërruar jetë artisti i madh i kërcimit, Rexhep Çeliku. Çeliku ishte solisti i parë i Ansamblit të Këngëve dhe Valleve Popullore dhe ne repertorin e tij numëron më shumë se...

Nga murator në Mjeshtër i Madh, kush ishte Rexhep Çeliku (FOTO LAJM)

më 1.2018 - Albeu

Ditën e sotme është ndarë nga jeta artisti i madh Rexhep Çeliku rreth orës 2 e 30 të mëngjesit. Çeliku vuante nga një sëmundje e rëndë prej disa kohësh. Të hënën që lamë pas, atij iu akordua dhe çmimi...

Meta i shpreh ngushëllime familjes së Rexhep Çelikut

më 1.2018 - RTV 21

Në moshën 63 vjeçare ka vdekur solisti i Ansamblit të Këngëve dhe Valleve Popullore, Rexhep Çeliku Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta i ka shprehur ngushëllime familjes për ndarjen nga jeta...

Meta nderon figurën e Rexhep Çelikut, vendos foton e valltarit në faqen e Presidencës

më 1.2018 - NOA

Presidenti Ilir Meta nderon figurën e Rexhep Çelikut duke vendosur foton e valltarit të njohur në faqen zyrtare të institucionit të Presidencës. Presidenti Ilir Meta reagoi lidhur me vdekjen e parakohshme...

“Aurela shpreh ngushëllime për vdekjen e ‘Mjeshtrit të Madh’ Rexhep Çelikut”

më 1.2018 - TV Koha

U nda sot nga jeta, “Mjeshtri i Madh” Rexhep Çeliku, solisti i parë i Ansamblit të Këngëve dhe Valleve Popullore. E nga kjo vdekje është prekur shumë këngëtarja shqiptare, Aurela Gace. Këngëtarja ka hedhur...

Ndarja nga jeta e mjeshtrit të valles shqiptare, Meta mesazh prekës

më 1.2018 - Sot News

Pas ndarjes nga jeta të ikones së valles shqiptare, Rexhep Çelikut, ka reaguar me me nje mesazh prekes presidenti i vendit, Ilir Meta. Me dhimbje të thellë mësova lajmin drithërues të ndarjes së parakohshme...

Ndërron jetë Mjeshtri i Madh i vallëzimit Rexhep Çeliku

më 1.2018 - Lajm

Pas një sëmundje të rëndë ka ndërruar jetë artisti i madh i valleve, Rexhep Çeliku. Çeliku ishte solisti i parë i Ansamblit të Këngëve dhe Valleve Popullore dhe ne repertorin e tij numëron më shumë se...

Meta, mesazh ngushëllimi për vdekjen e Rexhep Çelikut

më 1.2018 - Gazeta Shqip

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka shprehur dhimbjen e thellë dhe vlerësimin më të lartë, për mjeshtrin e valles shqiptare, Rexhep Çelikun, i cili ndërroi jetë sot, vetëm 4 ditë pasi Meta e dekoroi “Nderi...

Ndahet nga jeta mjeshtri i valles shqiptare, Rexhep Çeliku

më 1.2018 - Albeu

Është ndarë nga jeta ditën e sotme në moshën 63-vjeçare mjeshtri i valles shqiptare Rexhep Çeliku. Prej kohësh Rexhep Çeliku vuante nga një sëmundje e rëndë. Rexhep Çeliku ishte solisti i parë i Ansamblit...

Basha i hidhëruar për humbjen e Çelikut

më 1.2018 - Illyria

Deklarata e plotë e Kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha Jam i hidhëruar nga lajmi se u largua sot shumë para kohe, një zot i skenës, Rexhep Celiku. Që në fëmijëri më ka lënë mbresa arti i tij...

Ndarja nga jeta e mjeshtrit të valles, Meta: Humbje e madhe dhe e pazëvendësueshme

më 1.2018 - BalkanWeb

TIRANE -Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka reaguar pas lajmit për ndarjen nga jeta të mjeshtrit të madh të valles shqiptare, Rexhep Çeliku në moshën 63-vjeçare. Meta shpreh ngushëllime për ndarjen nga...

Ndarja nga jeta e ‘valltarit fluturues’, Basha: Çeliku, Zot i skenës

më 1.2018 - Java News

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar lidhur me ndarjen nga jeta të mjeshtrit të madh të valles shqiptare, Rexhep Çeliku në moshën 63-vjeçare. Në një mesazh në faqen e tij të ‘Facebook’-ut...

Ndahet nga jeta mjeshtri i madh i valles, Rexhep Çeliku

më 1.2018 - Illyria

Mëngjesi i kësaj të premteje ka nisur me një lajm të trishtë për kulturën shqiptare. Mjeshtri i madh i valles shqiptare, Rexhep Çeliku është ndarë sot nga jeta në moshën 63-vjeçare,pas një betejë me një...

Pak ditë më parë e dekoroi “Nderi i Kombit”, fjalët e Metës për ndarjen nga jeta të Rexhep Çelikut

më 1.2018 - NOA

Pak ditë më parë ai e priti në Presidencë ku e vlerësoi me dekoratën “Nderi i Kombit”, por tashmë duhet të thotë dy fjalë për ndarjen e tij nga jeta. Presidenti Ilir Meta reagon lidhur me vdekjen e parakohshme...

Nga betoni në 'Valltar fluturues', kush ishte i madhi Rexhep Çeliku

më 1.2018 - Shqiptarja

Ndarja nga jeta e artistit të madh, Rexhep Çeliku, ka tronditur skenën shqiptare dhe mbarë opinionin publik. Ikja e tij e parakohshme ishte një lajm i kobshëm këtë mëngjes, pasi solisti i Ansamblit të...

Ndërroi jetë mjeshtri i Madh i Valles Shqiptare, Rexhep Çeliku!

më 1.2018 - Bota Press

Sot nga Tirana na arriti lajmi i dhembshëm e pikëllues: U nda nga jeta në moshën 63- vjeçare, Mjeshtri i Valles Shqiptare, Rexhep Çeliku. Një humbje e madhe kjo jo vetëm për familjen, miqtë e të afërmit,...

Shuhet Rexhep Çeliku, shqiponja e valleve shqiptare

më 1.2018 - RTSH

U nda sot nga jeta, ne moshen 63 vjecare “Mjeshtri i Madh” Rexhep Çeliku, solisti i parë i Ansamblit të Këngëve dhe Valleve Popullore. Çeliku vuante nga një sëmundje e rëndë. Disa ditë më parë, Presidenti...

Ndërron jetë Mjeshtri i Madh i vallëzimit Rexhep Çeliku

më 1.2018 - Lajm

11:32, 12 Janar 2018 Pas një sëmundje të rëndë ka ndërruar jetë artisti i madh i kërcimit, Rexhep Çeliku. Çeliku ishte solisti i parë i Ansamblit të Këngëve dhe Valleve Popullore dhe ne repertorin e tij...

Ndarja nga jeta e mjeshtrit të valles shqiptare, Meta heq foton zyrtare nga faqja e Presidencës dhe…

më 1.2018 - Gazeta Telegraf

Pas lajmit te trishte per ndarjen e parakohshme nga jeta te ikones se valles shqiptare, Rexhep Çelikut, reagon me nje mesazh prekes presidenti i vendit, Ilir Meta. Mesazhi i Metes Me dhimbje të thellë...

Vdes mjeshtri i valles shqiptare, Rexhep Çeliku – yjet shprehin ngushëllimet e tyre

më 1.2018 - Telegrafi

Është ndarë nga jeta ditën e sotme në moshën 63-vjeçare mjeshtri i valles shqiptare Rexhep Çeliku. Prej kohësh Rexhep Çeliku vuante nga një sëmundje e rëndë. U prehsh ne paqe Mjeshter!!! Rexhep Çeliku...

Ka vdekur artisti i madh Rexhep Çeliku

më 1.2018 - RTV 21

Çeliku numëron në reportorin e tij artistik rreth 8 mijë shfaqje Në moshën 63 vjeçare ka vdekur solisti i Ansamblit të Këngëve dhe Valleve Popullore, Rexhep Çeliku. Çeliku numëron në reportorin e tij artistik...

Ndahet nga jeta mjeshtri i madh Rexhep Çeliku, sëmundja e rëndë mposht “valltarin e fluturës”

më 1.2018 - Opinion

Mjeshtri i madh i valles shqiptare, Rexhep Çeliku është ndarë nga jeta mëngjesin e së premtes. Pas një beteje të gjatë me një sëmundje të rëndë, Çeliku i njohur ndryshe edhe si valltari i fluturës, humbi...

Nesër, homazhet dhe përcjellja e fundit e korifeut të skenës, Rexhep Çelikut

më 1.2018 - Syri

Homazhet në nder të korifeut të skenës shqiptare, Rexhep Çelikut, i cili u nda nga jeta mëngjesin e së premtes, do të zhvillohen nesër në Muzeun Historik Kombëtar nga ora 11:00 - 13:00. Pas homazheve,...

Ndahet nga jeta mjeshtri i valles shqipe (FOTO LAJM)

më 1.2018 - AlbPortali

Loading... Është ndarë nga jeta mjeshtri i valles shqipe, Rexhep Çeliku. Ndarja nga jeta ndodhi në orët e para të mëngjesit të ditës së sotme pas një sëmundje të rëndë nga e cila vuante. Çeliku ndërroi...

Ndahet nga jeta mjeshtri i valles shqiptare, Rexhep Çeliku

më 1.2018 - Zhurnal

Është ndarë nga jeta ditën e sotme në moshën 63-vjeçare mjeshtri i valles shqiptare Rexhep Çeliku, njofton Top Channel. Prej kohësh Rexhep Çeliku vuante nga një sëmundje e rëndë. Rexhep Çeliku ishte solisti...

Ndahet nga jeta mjeshtri i valles shqipe (FOTO LAJM)

më 1.2018 - Fakti Ditor

Është ndarë nga jeta mjeshtri i valles shqipe, Rexhep Çeliku. Ndarja nga jeta ndodhi në orët e para të mëngjesit të ditës së sotme pas një sëmundje të rëndë nga e cila vuante. Çeliku ndërroi jetë në moshën...

Aurela shpreh ngushëllime për vdekjen e ‘Mjeshtrit të Madh’ Rexhep Çelikut

më 1.2018 - Lajmi.net

U nda sot nga jeta, “Mjeshtri i Madh” Rexhep Çeliku, solisti i parë i Ansamblit të Këngëve dhe Valleve Popullore. E nga kjo vdekje është prekur shumë këngëtarja shqiptare, Aurela Gace, shkruan lajmi.net...

Shuhet Rexhep Çeliku, vallëtari fluturues

më 1.2018 - Gazeta Shqip

Rexhep Çeliku “vallëtari fluturues”, Nder I Kombit, një nga ikonat e Ansamblit Popullor Shqiptar është shuar përgjithmonë në orët e para të ditës së sotme pas një sëmundjeje të rëndë. Vetëm dy ditë më...

Ndahet nga jeta mjeshtri i valles shqiptare, Rexhep Çeliku

më 1.2018 - Gazeta Tema

Ndahet nga jeta mjeshtri i valles shqiptare, Rexhep Çeliku. Solisti i parë i Ansamblit të Këngëve dhe Valleve ndërroi jetë sot në orën 02:30 të mëngjesit pas një sëmundjeje të rëndë. Çeliku u nderua pak...

Ndërron jetë ikona e valles shqiptare Rexhep Çeliku, para katër ditësh u pagëzua “Nderi i Kombit”

më 1.2018 - Ina

Katër ditë pasi u nderua nga presidenti Meta me titullin e lartë “Nderi i Kombit”, valltari simbol i Ansamblit Popullor të Këngëve dhe Valleve, Rexhep Çeliku, është ndarë nga jeta. Ai ishte 63 vjeç dhe...

45 vite karrierë, kush është Rexhep Çeliku që nesër i jepet lamtumira e fundit?!

më 1.2018 - Fol

Më 5 janar të 2018-s, artisti i këngëve dhe valleve shqiptare, Rexhep Çeliku mori dekoratë si “Nderi i kombit” derisa në mesin e nëntorit të 2017-s, kur Ansambli i Këngëve dhe Valleve Popoullore mbushi...

Vdes mjeshtri i valles shqiptare, Rexhep Çeliku – yjet shprehin ngushëllimet e tyre

më 1.2018 - Almakos

Është ndarë nga jeta ditën e sotme në moshën 63-vjeçare mjeshtri i valles shqiptare Rexhep Çeliku. Prej kohësh Rexhep Çeliku vuante nga një sëmundje e rëndë. Rexhep Çeliku ishte solisti i parë i Ansamblit...

Ndahet nga jeta “Mjeshtri i Madh” i valleve shqiptare Rexhep Çeliku

më 1.2018 - Blitz

Në orët e para të mëngjesit ka humbur jetën në moshën 6 vjeçare mjeshtri i madh  Rexhep Çeliku si pasojë e një sëmundje të rëndë. Pak ditë më parë, Presidenti Ilir Meta i dha titullin “Nder i Kombit”,...

Shuhet legjenda e valles shqiptare Rexhep Çeliku

më 1.2018 - GazetaBlic

Vetëm katër ditë më parë Rexhep Çelikut do ta shihnim në hollin e institucionit të Presidencës, teksa Ilir Meta do t’i jepte dekoratën e lartë të “Nderit të Kombit”, por mesa duket krijuesi e ka kërkuar...

Ndahet nga jeta mjeshtri i valles shqipe, Rexhep Çeliku

më 1.2018 - NOA

Humbje e madhe për artin shqiptar, ndahet nga jeta para kohe, mjeshtri i valles shqipe Rexhep Çeliku. Ndarja e tij nga jeta u bë në moshën 63-vjeçare në orët e para të mëngjesit të sotëm, pas një sëmundje...

Skena shqiptare në zi, shuhet parakohe mjeshtri i valles shqiptare

më 1.2018 - BalkanWeb

TIRANË- Është ndarë nga jeta në mënyrë të parakohshme në moshën 63-vjeçare, mjeshtri i valles shqiptare, një nga emrat më të njohur të këtij zhanri të artit Rexhep Çeliku. Ai ishte solist i parë i Ansamblit...

U dekorua nga Meta pak ditë më parë,shuhet mjeshtri i madh i valles

më 1.2018 - Shqiptarja

Një lajm i trishtë ka tronditur kulturën shqiptare mëngjesin e kësaj të premteje. Është ndarë nga jeta mjeshtri i madh i valles shqiptare, Rexhep Çeliku. Ai ishte solisti i parë i Ansamblit të këngëve...

'Valltari fluturues', rrëfimi prekës i Rexhep Çelikut për hapin e parë në skenë

më 1.2018 - Syri

“Valltari fluturues” titullohet një monografi kushtuar Mjeshtrit të Madh Rexhep Çeliku, i cili ndërroi jetë të premten e 12 janarit 2018, pak pas mesnate Monografia kushtuar Çelikut është shkruar nga Dedin...

Vdes valltari i njohur shqiptar

më 1.2018 - Insajderi

Vetëm katër ditë më parë Rexhep Çelikut do ta shihnim në hollin e institucionit të Presidencës, teksa Ilir Meta do t’i jepte dekoratën e lartë të “Nderit të Kombit”, por mesa duket krijuesi e ka kërkuar...

Ndahet nga jeta mjeshtri i madh i valles shqiptare Rexhep Çeliku

më 1.2018 - Sovrani

Pas një sëmundje të rëndë është ndarë sot nga jeta Rexhep Çeliku, solisti i parë i Ansamblit të Këngëve dhe Valleve Popullore. Ai ndryshe njihej edhe si ‘Valltari Fluturues’. Ditë më parë, Presidenti Ilir...

Shuhet ‘Nderi i Kombit’, mjeshtri i madh i valles shqiptare Rexhep Çeliku

më 1.2018 - Java News

Është ndarë nga jeta në mënyrë të parakohshme në moshën 63-vjeçare, mjeshtri i valles shqiptare, një nga emrat më të njohur të këtij zhanri të artit Rexhep Çeliku. Ai ishte solist i parë i Ansamblit të...

Shuhet ‘Nderi i Kombit’, mjeshtri i valles shqiptare Rexhep Çeliku

më 1.2018 - Java News

Është ndarë nga jeta në mënyrë të parakohshme në moshën 63-vjeçare, mjeshtri i valles shqiptare, një nga emrat më të njohur të këtij zhanri të artit Rexhep Çeliku. Ai ishte solist i parë i Ansamblit të...

Ndërron jetë ikona e valles shqiptare Rexhep Çeliku, para katër ditësh u pagëzua “Nderi i Kombit”

më 1.2018 - Te Sheshi

Katër ditë pasi u nderua nga presidenti Meta me titullin e lartë “Nderi i Kombit”, valltari simbol i Ansamblit Popullor të Këngëve dhe Valleve, Rexhep Çeliku, është ndarë nga jeta. Ai ishte 63 vjeç dhe...

Ndahet nga jeta Mjeshtri i Madh, Rexhep Çeliku

më 1.2018 - Gazeta Monitor

U nda sot nga jeta, “Mjeshtri i Madh” Rexhep Çeliku, solisti i parë i Ansamblit të Këngëve dhe Valleve Popullore. Rexhep Çeliku vuante nga një sëmundje e rëndë. Ai u shua sot, në orën 2:30. Pas ditë më...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK