http://kariera.mk

Katrougalos: Zgjidhja e emrit duhet të bëjë dallim të qartë ndërmjet territorit historik të Maqedonisë dhe shtetit fqinj

para 9 muajve - Telegrafi

Ministri alternativ i Punve të Jashtme të Greqisë, përgjegjës për çështje evropiane dhe marrëdhënie ekonomike ndërkombëtare, Georgios Katrougalos ka deklaruar se çështja e emrit nuk duhet të jetë mjet...

Katrugalos: Zgjidhja për emrin të mos bëhet mjet iredentizmi

para 9 muajve - Zhurnal

Athinë, 14 janar - Ministri grek për punë europiane dhe raporte ekonomike ndërkombëtare, Jorgos Katrugalos ka deklaruar se zgjidhja e mundëshme për emrin me fqiun grek nuk mund të bëhet mjet për iredentizëm,...

Kammenos kërkon referendum për emrin e Maqedonisë

para 9 muajve - Koha.net

Kreu i partisë së koalicionit qeveritar “Greket e Pavarur”, Panos Kammenos, njëkohësisht ministër i Mbrojtjes, në një intervistë për gazetën e së dielës “Demokracia” ka kërkuar mbajtjen e një referendumi...

Emri i Maqedonisë, Kamenos kërkon referendum

para 9 muajve - Medial

Kreu i partisë së koalicionit qeveritar “Greket e Pavarur”, Panos Kammenos, njëkohësisht ministër i Mbrojtjes, në një intervistë për gazetën e së dielës “Demokraracia” ka kërkuar mbajtjen e një referendumi...

Kammenos kërkon referendum për emrin e Maqedonisë

para 9 muajve - GazetaBlic

Kreu i partisë së koalicionit qeveritar “Greket e Pavarur”, Panos Kammenos, njëkohësisht ministër i Mbrojtjes, në një intervistë për gazetën e së dielës “Demokraracia” ka kërkuar mbajtjen e një referendumi...

Emri i Maqedonisë, Kammenos kërkon referendum

para 9 muajve - Ina

Kreu i partisë së koalicionit qeveritar “Greket e Pavarur”, Panos Kammenos, njëkohësisht ministër i Mbrojtjes, në një intervistë për gazetën e së dielës “Demokraracia” ka kërkuar mbajtjen e një referendumi...

Kammenos kërkon referendum për emrin e Maqedonisë

para 9 muajve - Infokusi

Kreu i partisë së koalicionit qeveritar “Greket e Pavarur”, Panos Kammenos, njëkohësisht ministër i Mbrojtjes, në një intervistë për gazetën e së dielës “Demokraracia” ka kërkuar mbajtjen e një referendumi...

Emri i Maqedonisë, aleati i Tsipras, Panos Kammenos kërkon referendum

para 9 muajve - Syri

Kreu i partisë së koalicionit qeveritar “Greket e Pavarur”, Panos Kammenos, njëkohësisht ministër i Mbrojtjes, në një intervistë për gazetën e së dielës “Demokraracia” ka kërkuar mbajtjen e një referendumi...

Emri i Maqedonisë, Kamenos kërkon referendum

para 9 muajve - Almakos

Kreu i partisë së koalicionit qeveritar “Greket e Pavarur”, Panos Kammenos, njëkohësisht ministër i Mbrojtjes, në një intervistë për gazetën e së dielës “Demokraracia” ka kërkuar mbajtjen e një referendumi...

Greqi, Kammenos kërkon referendum për emrin e Maqedonisë

para 9 muajve - Java News

Kreu i partisë së koalicionit qeveritar “Greket e Pavarur”, Panos Kammenos, njëkohësisht ministër i Mbrojtjes, në një intervistë për gazetën e së dielës “Demokraracia” ka kërkuar mbajtjen e një referendumi...

Emri i Maqedonisë, Kamenos kërkon referendum

para 9 muajve - Lajm

Kreu i partisë së koalicionit qeveritar “Greket e Pavarur”, Panos Kammenos, njëkohësisht ministër i Mbrojtjes, në një intervistë për gazetën e së dielës “Demokraracia” ka kërkuar mbajtjen e një referendumi...

Kammenos kërkon referendum për emrin e Maqedonisë

para 9 muajve - Sovrani

Kreu i partisë së koalicionit qeveritar “Greket e Pavarur”, Panos Kammenos, njëkohësisht ministër i Mbrojtjes, në një intervistë për gazetën e së dielës “Demokraracia” ka kërkuar mbajtjen e një referendumi...

Kammenos kërkon referendum për emrin e Maqedonisë

para 9 muajve - Periskopi

​Kreu i partisë së koalicionit qeveritar “Greket e Pavarur”, Panos Kammenos, njëkohësisht ministër i Mbrojtjes, në një intervistë për gazetën e së dielës “Demokraracia” ka kërkuar mbajtjen e një referendumi...

Kammenos kërkon referendum për emrin e Maqedonisë

para 9 muajve - KosovaPress

Sipas tij populli grek duhet të vendosë atë që nuk ka ndodhur ndonjëherë në historinë e njerëzimit, dhënien e historisë dhe civilizimit të tij, një populli tjetër. Ministri grek që ka deklaruar prej kohesh...

Maqedonia dhe Greqia formojnë grupe pune për çështjen e emrit

para 9 muajve - Te Sheshi

Çështja e emrit, pozitat e Maqedonisë dhe të Greqisë, si edhe pritjet për atë se çfarë ndryshimesh do të pasojnë në rajon pas zgjidhjes së këtij kontesti 25-vjeçar edhe më tej, janë temë kryesore në opinion...

Dimitrov: E inkurajuam Nimicin të mërkurën të dalë me propozim fillestar për emrin

para 9 muajve - Medial

Ministri i Punëve të Jashtme, Nikolla Dimitrov deklaroi se akoma nuk ka propozim për zgjidhjen e kontestit me emrin, por ndërmjetësi Methju Nimic është inkurajuar të dalë me kornizë fillestare që javën...

Dimitrov: E inkurajuam Nimicin të mërkurën të dalë me propozim fillestar për emrin

para 9 muajve - Almakos

Ministri i Punëve të Jashtme, Nikolla Dimitrov deklaroi se akoma nuk ka propozim për zgjidhjen e kontestit me emrin, por ndërmjetësi Methju Nimic është inkurajuar të dalë me kornizë fillestare që javën...

Dimitrov zbulon lëvizjen e fundit të Shkupit dhe Athinës

para 9 muajve - Albeu

Ministri i Punëve të Jashtme të Maqedonisë, Nikolla Dimitrov , deklaroi për “Reuters” se Athina dhe Shkupi do të formojnë grupe pune për zgjidhjen e problemit 25-vjeçar të emrit. “U ndamë të bindur se...

Emri, Osmani: Grupet, për të shtuar ritmin e bisedimeve

para 9 muajve - Gazeta Express

Sekretariati për Çështje Evropiane dhe Ministria e Jashtme kanë formuar grupe të përbashkëta pune me Ministrinë e Jashtme të Greqisë që drejtpërdrejtë të negociojnë rreth propozimeve për zgjidhjen e emrit....

Emri, Osmani: Grupet, për të shtuar ritmin e bisedimeve

para 9 muajve - Aktuale

Sekretariati për Çështje Evropiane dhe Ministria e Jashtme kanë formuar grupe të përbashkëta pune me Ministrinë e Jashtme të Greqisë që drejtpërdrejtë të negociojnë rreth propozimeve për zgjidhjen e emrit....

DIMITROVI APEL NIMICIT: TË MËRKURËN PRESIM PROPOZIM PËR EMRIN!

para 9 muajve - TV21

Të dyja palët inkurajojnë ndërmjetësin Nimic  që në takimin e ardhshëm  të ofrojë propozim në lidhje me emrin, thotë kreu i diplomacisë maqedonase, Nikolla Dimitrov. Në emisionin e mbrëmshëm Klik Plus...

Çështja e emrit Maqedoni-Greqi, Dimitrov: Do formohen grupe punuese për negocim

para 9 muajve - BalkanWeb

SHKUP- Maqedonia dhe Greqia kanë rënë dakord që të formojnë grupe të punës të cilat do të udhëhiqen nga Ministria e Punëve të Jashtme e Maqedonisë dhe e Greqisë. Obligim i këtyre grupeve punues është që...

“Katimerini”: Çështja “maqedonase” larg diplomacisë

para 9 muajve - Zhurnal

Shkup/Athinë, 13 janar - Gazeta greke, “Katimerini” në një analizës për çështjen e emrit mes Shkupit dhe Athinës ka shkruar se përpjekjet për zgjidhjen e problemit me emrin do të kërkojë manovrim,  si...

Qeveria e Maqedonisë synon të përfshijë opozitën në procesin e emrit

para 9 muajve - BalkanWeb

SHKUP- Qeveria e Maqedonisë ka një qëllim të fortë për të përfshirë opozitën në procesin e zgjidhjes së çështjes së emrit. “Kjo është detyrë”, tha ministri i Jashtëm, Nikola Dimitrov. Sipas tij nëse nuk...

Qeveria synon të përfshijë opozitën në procesin e emrit

para 9 muajve - Portalb

Qeveria ka një qëllim të fortë për të përfshirë opozitën në procesin e zgjidhjes së çështjes së emrit, kjo është detyrë, tha ministri i jashtëm Nikola Dimitrov. Sipas tij nëse nuk ka kushte për mbajtjen...

“Katimerini”, Çështja “maqedonase” larg diplomacisë

para 9 muajve - MRT

Gazeta greke, “Katimerini” në një analizës për çështjen e emrit mes Shkupti dhe Athinës ka shkruar se përpjekjet për zgjidhjen e problemit me emrin do të kërkojë manovrim,  si brenda shteti grek ashtu...

Çështja e emrit, qytetarët me mendime të ndryshme

para 9 muajve - Zhurnal

Shkup, 13 janar - Qytetarët kanë mendime të ndryshme për zgjidhjen e çështjes së emrit. Disa nga qytetarët e anketuar nga Alsat M janë optimist se emri do të zgjidhet brenda këtij viti, por insistojnë...

Çështja e emrit, qytetarët me mendime të ndryshme

para 9 muajve - Alsat-M

Qytetarët kanë mendime të ndryshme për zgjidhjen e çështjes së emrit. Disa nga qytetarët e anketuar nga Alsat M janë optimist se emri do të zgjidhet brenda këtij viti, por insistojnë që të ruhet termi...

Çështja e emrit, qytetarët me mendime të ndryshme

para 9 muajve - Gazeta Express

Qytetarët kanë mendime të ndryshme për zgjidhjen e çështjes së emrit. Disa nga qytetarët e anketuar nga Alsat M janë optimist se emri do të zgjidhet brenda këtij viti, por insistojnë që të ruhet termi...

Çështja e emrit, qytetarët me mendime të ndryshme

para 9 muajve - Aktuale

Qytetarët kanë mendime të ndryshme për zgjidhjen e çështjes së emrit. Disa nga qytetarët e anketuar nga Alsat M janë optimist se emri do të zgjidhet brenda këtij viti, por insistojnë që të ruhet termi...

Grupe pune për emrin, brenda javës propozim i ri

para 9 muajve - Shenja

Çështja e emrit të shtetit do të merret në duar nga grupet e punës të cilat do të udhëhiqen nga Ministria e Punëve të Jashtme e Maqedonisë dhe Greqisë. Këtë e bëri të ditur ministri i Jashtëm i Maqedonisë,...

Emri, Osmani: Grupet, për të shtuar ritmin e bisedimeve

para 9 muajve - Alsat-M

Sekretariati për Çështje Evropiane dhe Ministria e Jashtme kanë formuar grupe të përbashkëta pune me Ministrinë e Jashtme të Greqisë që drejtpërdrejtë të negociojnë rreth propozimeve për zgjidhjen e emrit....

Çështja e emrit, qytetarët me mendime të ndryshme

para 9 muajve - Fol

Qytetarët kanë mendime të ndryshme për zgjidhjen e çështjes së emrit. Disa nga qytetarët e anketuar nga Alsat M janë optimist se emri do të zgjidhet brenda këtij viti, por insistojnë që të ruhet termi...

Çështja e emrit, qytetarët me mendime të ndryshme

para 9 muajve - Lajm

Qytetarët kanë mendime të ndryshme për zgjidhjen e çështjes së emrit. Disa nga qytetarët e anketuar nga Alsat M janë optimist se emri do të zgjidhet brenda këtij viti, por insistojnë që të ruhet termi...

Çështja e emrit, qytetarët me mendime të ndryshme

para 9 muajve - Almakos

13 Janar Qytetarët kanë mendime të ndryshme për zgjidhjen e çështjes së emrit. Disa nga qytetarët e anketuar nga Alsat M janë optimist se emri do të zgjidhet brenda këtij viti, por insistojnë që të ruhet...

Qeveria synon të përfshijë opozitën në procesin e emrit

para 9 muajve - Fol

Qeveria ka një qëllim të fortë për të përfshirë opozitën në procesin e zgjidhjes së çështjes së emrit, kjo është detyrë, tha ministri i jashtëm Nikola Dimitrov. Sipas tij nëse nuk ka kushte për mbajtjen...

Qeveria e Maqedonisë synon të përfshijë opozitën në procesin e emrit

para 9 muajve - Gazeta Telegraf

Qeveria e Maqedonisë ka një qëllim të fortë për të përfshirë opozitën në procesin e zgjidhjes së çështjes së emrit. “Kjo është detyrë”, tha ministri i Jashtëm, Nikola Dimitrov. Sipas tij nëse nuk ka kushte...

Çështja e emrit Maqedoni-Greqi, Dimitrov: Do formohen grupe punuese për negocim

para 9 muajve - Gazeta Telegraf

Maqedonia dhe Greqia kanë rënë dakord që të formojnë grupe të punës të cilat do të udhëhiqen nga Ministria e Punëve të Jashtme e Maqedonisë dhe e Greqisë. Obligim i këtyre grupeve punues është që të zhvillojnë...

“Katimerini”, Çështja “maqedonase” larg diplomacisë

para 9 muajve - Fakti Ditor

Gazeta greke, “Katimerini” në një analizës për çështjen e emrit mes Shkupit dhe Athinës…. Gazeta greke, “Katimerini” në një analizës për çështjen e emrit mes Shkupit dhe Athinës ka shkruar se përpjekjet...

Facebook njofton ndryshime të mëdha

para 9 muajve - Medial

Ministri i Punëve të Jashtme, Nikolla Dimitrov deklaroi se akoma nuk ka propozim për zgjidhjen e kontestit me emrin, por ndërmjetësi Methju Nimic është inkurajuar të dalë me kornizë fillestare që javën...

Qytetarët në Maqedoni kanë mendime të ndryshme për çështjen e emrit

para 9 muajve - Sovrani

Qytetarët kanë mendime të ndryshme për zgjidhjen e çështjes së emrit. Disa nga qytetarët e anketuar nga Alsat M janë optimist se emri do të zgjidhet brenda këtij viti, por insistojnë që të ruhet termi...

Çështja e emrit, qytetarët me mendime të ndryshme

para 9 muajve - Fakti Ditor

Shkup, 13 janar – Qytetarët kanë mendime të ndryshme për zgjidhjen e çështjes së emrit. Disa nga qytetarët e anketuar nga Alsat M janë optimist se emri do të zgjidhet brenda këtij viti, por insistojnë...

Emri, Osmani: Grupet, për të shtuar ritmin e bisedimeve

para 9 muajve - Lajm

Sekretariati për Çështje Evropiane dhe Ministria e Jashtme kanë formuar grupe të përbashkëta pune me Ministrinë e Jashtme të Greqisë që drejtpërdrejtë të negociojnë rreth propozimeve për zgjidhjen e emrit....

Emri, Osmani: Grupet, për të shtuar ritmin e bisedimeve

para 9 muajve - Almakos

13 Janar Sekretariati për Çështje Evropiane dhe Ministria e Jashtme kanë formuar grupe të përbashkëta pune me Ministrinë e Jashtme të Greqisë që drejtpërdrejtë të negociojnë rreth propozimeve për zgjidhjen...

Maqedonia e Greqia formojnë grupe për çështjen e emrit

para 9 muajve - RTV 21

Grupet e punës do të kryesohen prej ministrave të Punëve të Jashtme Çështja e emrit, pozitat e Maqedonisë dhe të Greqisë, si edhe pritjet për atë se çfarë ndryshimesh do të pasojnë në rajon pas zgjidhjes...

Dimitrov: Inkurajojmë Methew Nimetz të jep propozim për çështjen e emrit

para 9 muajve - Telegrafi

Ministri i Punëve të Jashtme, Nikolla Dimitrov, deklaroi se akoma nuk ka propozim për zgjidhjen e çështjes së emrit, por inkurajoi ndërmjetësuesin Methew Nimetz të jep propozim në takimin e parë. “Akoma...

Dimitrov: Dëshirojmë që të mërkurën Nimic të del me propozim për emrin

para 9 muajve - Zhurnal

Shkup, 13 janar - Maqedonia dhe Greqia ranë dakord të formojnë grupe punuese, të udhëhequr nga ministrat e jashtëm, të cilët do të jenë të angazhuar për të gjetur një zgjidhje për mosmarrëveshjen 25 vjeçare...

“Katimerini”: çështja maqedonase është larg diplomacisë

para 9 muajve - Medial

“Është e dukshme se përpjekjet për zgjidhjen e “çështjes maqedonase” do të kërkojnë manovrim, si në shtëpi po ashtu edhe në arenën ndërkombëtare. Duke e pasur parasysh vijat e kuqe, retorikën emocionale...

Dimitrov: Presim një propozim nga Nimic dhe zgjidhja duhet të jetë dinjitoze

para 9 muajve - Gazeta Express

Maqedonia dhe Greqia ranë dakord të formojnë grupe punuese, të udhëhequr nga ministrat e jashtëm, të cilët do të jenë të angazhuar për të gjetur një zgjidhje për mosmarrëveshjen 25 vjeçare të emrit. Në...

?Katimerini?: çështja maqedonase është larg diplomacisë

para 9 muajve - Albeu

“Është e dukshme se përpjekjet për zgjidhjen e “çështjes maqedonase” do të kërkojnë manovrim, si në shtëpi po ashtu edhe në arenën ndërkombëtare. Duke e pasur parasysh vijat e kuqe, retorikën emocionale...

Dimitrov: Presim një propozim nga Nimic dhe zgjidhja duhet të jetë dinjitoze

para 9 muajve - Almakos

Maqedonia dhe Greqia ranë dakord të formojnë grupe punuese, të udhëhequr nga ministrat e jashtëm, të cilët do të jenë të angazhuar për të gjetur një zgjidhje për mosmarrëveshjen 25 vjeçare të emrit, përcjell...

MAQEDONIA DHE GREQIA FORMOJNË GRUPE PËR TË ZGJIDHUR ÇËSHTJEN E EMRIT

para 9 muajve - TV21

Çështja e emrit, pozitat e Maqedonisë dhe të Greqisë, si edhe pritjet për atë se çfarë ndryshimesh do të pasojnë në rajon pas zgjidhjes së këtij kontesti 25-vjeçar edhe më tej janë temë kryesore në opinion...

“Katimerini”: çështja maqedonase është larg diplomacisë

para 9 muajve - Gazeta Express

“Është e dukshme se përpjekjet për zgjidhjen e “çështjes maqedonase” do të kërkojnë manovrim, si në shtëpi po ashtu edhe në arenën ndërkombëtare. Duke e pasur parasysh vijat e kuqe, retorikën emocionale...

Çështja e emrit Maqedoni – Greqi, Dimitrov: do të formohen grupe punuese për negocim

para 9 muajve - Portalb

Maqedonia dhe Greqia janë pajtuar që të formojnë grupe të punës të cilat do të udhëhiqen nga Ministria e Punëve të Jashtme e Maqedonisë dhe e Greqisë. Obligim i këtyre grupeve punues është që të zhvillojnë...

DIMITROV: GRUPE TË PËRBASHKËTA PUNE ME PALËN GREKE

para 9 muajve - Lajm

Kryediplomati Nikolla Dimitrov ka njoftuar për krijimin e grupeve të përbashkëta të punës të palës greke dhe maqedonase. Ai ka shpjeguar se grupet do të angazhohen për të përshpejtuar bisedime për zgjidhjen...

Dimitrov: Grupe të përbashkëta pune me palën greke

para 9 muajve - Shenja

Kryediplomati Nikolla Dimitrov ka njoftuar për krijimin e grupeve të përbashkëta të punës të palës greke dhe maqedonase. Ai ka shpjeguar se grupet do të angazhohen për të përshpejtuar bisedime për zgjidhjen...

“Katimerini”: çështja maqedonase është larg diplomacisë

para 9 muajve - Portalb

“Është e dukshme se përpjekjet për zgjidhjen e “çështjes maqedonase” do të kërkojnë manovrim, si në shtëpi po ashtu edhe në arenën ndërkombëtare. Duke e pasur parasysh vijat e kuqe, retorikën emocionale...

Dimitrov: Maqedonia dhe Greqia do të formojnë grupe të punës

para 9 muajve - Albeu

Maqedonia dhe Greqia u dakorduan që të formojnë grupe pune, të kryesuara nga ministritë e punëve të jashtme të cilët do t’u kushtohen gjetjes së zgjidhjes për kontestin 25-vjeçar me emrin. Këtë e deklaroi...

Grupe të punës dhe pritje për zgjidhjen e kontestit 25 vjeçar për emrin

para 9 muajve - Zhurnal

Shkup, 13 janar - Çështja e emrit, pozitat e Maqedonisë dhe të Greqisë, si edhe pritjet për atë se çfarë ndryshimesh do të pasojnë në rajon pas zgjidhjes së këtij kontesti 25-vjeçar edhe më tej janë temë...

Shqiptarët të jenë nikoqirë e jo shërbëtorë në Maqedoni

para 9 muajve - Bota Press

Kushti kryesor i Maqedonisë për anëtarësimin në BE dhe NATO është zgjidhja e kontestit të emrit me shtetin fqinjë, Greqinë, e kohët e fundit këto procese për zgjidhjen e emrit kanë marrë hov të madh ....

Dimitrov: Nga Nimetz presim propozim, ndërsa zgjidhja duhet të jetë dinjitoze

para 9 muajve - Fol

Ministri i Punëve të Jashtme, Nikolla Dimitrov, në Click Plus ka deklaruar se akoma nuk ka propozim për zgjidhjen e çështjes së emrit, por inkurajoi ndërmjetësuesin Metthew Nimetz të jep propozim në takimin...

“Katimerini”: çështja maqedonase është larg diplomacisë

para 9 muajve - Lajm

“Është e dukshme se përpjekjet për zgjidhjen e “çështjes maqedonase” do të kërkojnë manovrim, si në shtëpi po ashtu edhe në arenën ndërkombëtare. Duke e pasur parasysh vijat e kuqe, retorikën emocionale...

Maqedonia dhe Greqia me grupe të punës për zgjidhjen e kontestit 25 vjeçar

para 9 muajve - Aktuale

Maqedonia dhe Greqia u dakorduan që të formojnë grupe pune, të kryesuara nga ministritë e punëve të jashtme të cilët do t’u kushtohen gjetjes së zgjidhjes për kontestin 25-vjeçar me emrin. Këtë sot e deklaroi...

Dimitrov: Maqedonia dhe Greqia do të formojnë grupe të punës për kontestin me emrin

para 9 muajve - Gazeta Express

Maqedonia dhe Greqia u dakorduan që të formojnë grupe pune, të kryesuara nga ministritë e punëve të jashtme të cilët do t’u kushtohen gjetjes së zgjidhjes për kontestin 25-vjeçar me emrin. Këtë e deklaroi...

Dimitrov: Maqedonia dhe Greqia do të formojnë grupe të punës për kontestin me emrin

para 9 muajve - Medial

Maqedonia dhe Greqia u dakorduan që të formojnë grupe pune, të kryesuara nga ministritë e punëve të jashtme të cilët do t’u kushtohen gjetjes së zgjidhjes për kontestin 25-vjeçar me emrin. Këtë sot e deklaroi...

Grupe të punës dhe pritje për zgjidhjen e kontestit 25 vjeçar për emrin

para 9 muajve - Almakos

Çështja e emrit, pozitat e Maqedonisë dhe të Greqisë, si edhe pritjet për atë se çfarë ndryshimesh do të pasojnë në rajon pas zgjidhjes së këtij kontesti 25-vjeçar edhe më tej janë temë kryesore në opinion...

Maqedonia dhe Greqia me grupe të punës për zgjidhjen e kontestit 25 vjeçar

para 9 muajve - Lajm

Maqedonia dhe Greqia u dakorduan që të formojnë grupe pune, të kryesuara nga ministritë e punëve të jashtme të cilët do t’u kushtohen gjetjes së zgjidhjes për kontestin 25-vjeçar me emrin. Këtë sot e deklaroi...

Çështja e emrit të Maqedonisë, Cipras do marrë parasysh qëndrimin e Kishës greke

para 9 muajve - BalkanWeb

MAQEDONI -Kryeministri grek, Aleksis Cipras i garantoi Kishës Greke se do ta marrë parasysh qëndrimin e saj në negociatat për emrin. Mediat greke raportojnë se kjo ishte përgjigja e kryeministrit ndaj...

Me propozim konkret në tavolinë, Nimic më 17 janar do të fillojë raundin e ri të bisedimeve

para 9 muajve - Zhurnal

Shkup, 12 jana r - Me propozim projekt në tavolinë, Nimic më 17 janar do të fillojë raundin e ri të bisedimeve për emrin, shefat e diplomacive Nikolla Dimitrov dhe Nikos Kocias mbrëmë pas takimit në Selanik...

Me propozim konkret në tavolinë, Nimic më 17 janar do të fillojë raundin e ri të bisedimeve

para 9 muajve - Lajm

Me propozim projekt në tavolinë, Nimic më 17 janar do të fillojë raundin e ri të bisedimeve për emrin, shefat e diplomacive Nikolla Dimitrov dhe Nikos Kocias mbrëmë pas takimit në Selanik kanë shprehur...

Dimitrov për Reuters: Kemi përgjegjësi të madhe

para 9 muajve - Gazeta Express

Ministri i jashtëm i Maqedonisë Nikolla Dimitrov tha në një intervistë për Reuters se Maqedonia dhe Greqia ranë dakord të formojnë grupe punuese të udhëhequra nga ministrat e jashtëm për të zhvilluar bisedime...

Dimitrov dhe Koxias në krye të grupeve të punës për zgjidhjen e çështjes së emrit

para 9 muajve - Zhurnal

Shkup, 12 janar - Maqedonia dhe Greqia kanë rënë dakord që të formojnë grupe pune të udhëhequra nga ministrat e Jashtëm të cilët do të punojnë në gjetjen e zgjidhjes së kontestit të emrit. Këtë sot e ka...

Dimitrov dhe Koxias në krye të grupeve të punës për zgjidhjen e çështjes së emrit

para 9 muajve - Lajm

Maqedonia dhe Greqia kanë rënë dakord që të formojnë grupe pune të udhëhequra nga ministrat e Jashtëm të cilët do të punojnë në gjetjen e zgjidhjes së kontestit të emrit. Këtë sot e ka deklaruar shefi...

Dimitrov dhe Koxias në krye të grupeve të punës për zgjidhjen e çështjes së emrit

para 9 muajve - Aktuale

Maqedonia dhe Greqia kanë rënë dakord që të formojnë grupe pune të udhëhequra nga ministrat e Jashtëm të cilët do të punojnë në gjetjen e zgjidhjes së kontestit të emrit. Këtë sot e ka deklaruar shefi...

Maqedonia dhe Greqia do të formojnë grupe pune për kontestin e emrit

para 9 muajve - Gazeta Express

Maqedonia dhe Greqia u dakorduan për formimin e grupeve të punës, të udhëhequr nga ministrat për punë të jashtme, të cilët do të jenë të përkushtuar në gjetjen e zgjidhjes për kontestin 25 vjeçar për emrin...

Maqedonia dhe Greqia do të formojnë grupe pune për kontestin e emrit

para 9 muajve - Telegrafi

Maqedonia dhe Greqia u dakorduan për formimin e grupeve të punës, të udhëhequr nga ministrat për punë të jashtme, të cilët do të jenë të përkushtuar në gjetjen e zgjidhjes për kontestin 25 vjeçar për emrin...

Emri, Cipras do marr parasysh qëndrimin e Kishës greke

para 9 muajve - Aktuale

Kryeministri grek, Aleksis Cipras i garantoi Kishës Greke se do ta marrë parasysh qëndrimin e saj në negociatat për emrin. Mediat greke raportojnë se kjo ishte përgjigja e kryeministrit ndaj qëndrimit...

Emri, Cipras do marr parasysh qëndrimin e Kishës greke

para 9 muajve - Medial

Kryeministri grek, Aleksis Cipras i garantoi Kishës Greke se do ta marrë parasysh qëndrimin e saj në negociatat për emrin. Mediat greke raportojnë se kjo ishte përgjigja e kryeministrit ndaj qëndrimit...

Kontesti rreth emrit, Cipras: Do të mbrojmë interesat nacionalë

para 9 muajve - Zhurnal

Shkup, 12 janar - Pas qëndrimit të kishës greke se asnjë kishë tjetër nuk mund të quhet “maqedonase”, përvec saj, kryeministri Grek Cipras ka garantuar se ky qëndrim do të merret parasysh në negociatat...

Maqedonia dhe Greqia do të formojnë grupe pune për kontestin e emrit

para 9 muajve - Almakos

Maqedonia dhe Greqia u dakorduan për formimin e grupeve të punës, të udhëhequr nga ministrat për punë të jashtme, të cilët do të jenë të përkushtuar në gjetjen e zgjidhjes për kontestin 25 vjeçar për emrin...

Kontesti rreth emrit, Cipras: Do të mbrojmë interesat nacionalë

para 9 muajve - MRT

Pas qëndrimit të kishës greke se asnjë kishë tjetër nuk mund të quhet “maqedonase”... Pas qëndrimit të kishës greke se asnjë kishë tjetër nuk mund të quhet “maqedonase”, përvec saj, kryeministri Grek Cipras...

Zgjidhja e emrit, Cipras do marr parasysh qëndrimin e Kishës greke

para 9 muajve - Albeu

Kryeministri grek, Aleksis Cipras i garantoi Kishës Greke se do ta marrë parasysh qëndrimin e saj në negociatat për emrin. Mediat greke raportojnë se kjo ishte përgjigja e kryeministrit ndaj qëndrimit...

Maqedonia dhe Greqia do të formojnë grupe pune për kontestin e emrit

para 9 muajve - Fol

Maqedonia dhe Greqia u dakorduan për formimin e grupeve të punës, të udhëhequr nga ministrat për punë të jashtme, të cilët do të jenë të përkushtuar në gjetjen e zgjidhjes për kontestin 25 vjeçar për emrin...

Emri, Cipras do marr parasysh qëndrimin e Kishës greke

para 9 muajve - Zhurnal

Athinë, 12 janar - Kryeministri grek, Aleksis Cipras i garantoi Kishës Greke se do ta marrë parasysh qëndrimin e saj në negociatat për emrin. Mediat greke raportojnë se kjo ishte përgjigja e kryeministrit...

Zëdhënësi i qeverisë greke: Pozicioni ynë është ‘erga omnes’

para 9 muajve - Gazeta Express

Pozicioni i Greqisë është zgjidhje për përdorim të përgjithshëm që domethënë ndryshim të emrit kushtetues dhe përdorimit të tij në brendësinë e vendit, shpjegon zëdhënësi i Qeverisë greke, Dimitris Canakopulos,...

Canakapullos: Çështja e emrit relaksohet nëse evitohen qëndrimet irredentiste

para 9 muajve - Shenja

Përdorim i përgjithshëm i emrit të shtetit, ndryshim të emrit kushtetues dhe përdorim të tij edhe brenda shtetit, ky është pozicioni i Greqisë, sa i takon zgjidhjes së çështjes së emrit të Maqedonisë....

Emri, Cipras do marr parasysh qëndrimin e Kishës greke

para 9 muajve - Alsat-M

Kryeministri grek, Aleksis Cipras i garantoi Kishës Greke se do ta marrë parasysh qëndrimin e saj në negociatat për emrin. Mediat greke raportojnë se kjo ishte përgjigja e kryeministrit ndaj qëndrimit...

Zëdhënësi i qeverisë greke: Emri i Maqedonisë për përdorim të përgjitshëm!

para 9 muajve - Shenja

Pozicioni i Greqisë është zgjidhje për përdorim të përgjithshëm që domethënë ndryshim të emrit kushtetues dhe përdorimit të tij në brendësinë e vendit, shpjegon zëdhënësi i Qeverisë greke, Dimitris Canakopulos,...

Kryetari i Kuvendit të Greqisë, Vucis: Ekziston mundësi e lartë për zgjidhjen e çështjes së emrit

para 9 muajve - Lajm

Kryetari i Kuvendit të Greqisë, Nikos Vucis është optimist për zgjidhjen e kontestit me emrin dhe konsideron se ekziston mundësi e madhe që nuk guxon të anashkalohet, njofton Portalb.mk. “Kjo çështje është...

Vucis: Ekziston mundësi e lartë për zgjidhjen e çështjes së emrit

para 9 muajve - Portalb

Kryetari i Kuvendit të Greqisë, Nikos Vucis është optimist për zgjidhjen e kontestit me emrin dhe konsideron se ekziston mundësi e madhe që nuk guxon të anashkalohet, njofton Portalb.mk. “Kjo çështje është...

Greqia sheh “një dritare” në zgjidhjen e kontestit me Maqedoninë

para 9 muajve - Illyria

Athinë, 12 janar 2018 – Udhëheqësit e Greqisë dhe Maqedonisë thonë se kanë punuar fort për ta zgjidhur kontestin lidhur me emrin e Maqedonisë. Kryeministri i Greqisë, Alexis Tsipras, ka thwnw se ai e sheh...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK