http://kariera.mk

Rama nga Lezha paralajmëron bizneset e qytetarët për ujin

më 1.2018 - Vizion Plus

Reforma e ujit një prej prioriteteve të qeverisë do garantojë furnizimin pa ndërprerje dhe do ti japë fund paligjshmërisë. Nga Lezha ku pa nga afër rikonstruksionin e ujësjellësit, kryeministri Rama tha...

Lezha 24 orë me ujë,Rama:Të çojmë para reformën,ndryshe..

më 1.2018 - Shqiptarja

Qyteti i Lezhës edhe disa nga fshatrat përreth saj, pjesë të bashkisë së re, tashmë do të kenë furnizim 24 orë me ujë të pijshëm. Pas një investimi prej 13.25 milionë eurosh, bashkëfinancim i qeverisë...

Transformimi i ujësjellësit të Lezhës, ja si e nis ditën Edi Rama

më 1.2018 - Sot News

Kryeministri, Edi Rama ka vendosur ta nisë ditën e sotme, me transformimin e ujësjellësit të Lezhës. Në postimin e tij, Rama ka postuar videon me investimet dhe ndryshimet përkatëse. “MIRËMËNGJES dhe me...

Nga një gërmadhë në një institucion modern, ja çfarë ka ndodhur në qytetin e Lezhës

më 1.2018 - Gazeta Express

Gjatë axhendës dy ditore në Lezhë, aty ku u mbajt edhe mbledhja e parë e qeverisë për vitin 2018, kryeministri Edi Rama mori pjesë edhe në përurimin e ujësjellësit të ri në qytetin verior. Pamjet e transformimit...

Rama nis ditën me një video nga Lezha: Transformim rrënjësor i ujësjellësit

më 1.2018 - NOA

Kryeministri Edi Rama ka vijuar me përshëndetjen e tij të mëngjesit duke qëndruar edhe këtë të diel në qytetin e Lezhës ku prej dy ditësh u mbajt edhe mbledhja e parë e qeverisë “Rama 2” për vitin 2018....

Nga një gërmadhë në një institucion modern, ja çfarë ka ndodhur në qytetin e Lezhës

më 1.2018 - Sovrani

Gjatë axhendës dy ditore në Lezhë, aty ku u mbajt edhe mbledhja e parë e qeverisë për vitin 2018, kryeministri Edi Rama mori pjesë edhe në përurimin e ujësjellësit të ri në qytetin verior. Pamjet e transformimit...

Qeveria do të marrë në kontroll ujësjellesat që nuk performojnë

më 1.2018 - Klan

Aksioni për kontrollin e lidhjeve të paligjshme do të nisë derë më derë në datën 1 Shkurt. Në një intervistë për televizionin Klan, Lindita Sotiri, këshilltare në Minsitrinë e Infrastrukturës dhe Energjisë...

Përurohet sistemi i ri i furnizimit me ujë të pijshëm në Lezhë, përfitojnë 45 mijë qytetarë

më 1.2018 - Gazeta Express

Pas një investimi prej 13.25 milionë eurosh përmes Bankës Gjermane për Zhvillim (KfW), në qytetin e Lezhës ka përfunduar rehabilitimi i rrjetit të furnizimit me ujë. Shiriti i përurimit u pre gjatë ceremonisë...

Përurohet sistemi i ri i furnizimit me ujë të pijshëm në Lezhë, përfitojnë 45 mijë qytetarë

më 1.2018 - BalkanWeb

LEZHE- Pas një investimi prej 13.25 milionë eurosh përmes Bankës Gjermane për Zhvillim (KfW), në qytetin e Lezhës ka përfunduar rehabilitimi i rrjetit të furnizimit me ujë. Shiriti i përurimit u pre gjatë...

Rama kërcënon qytetarët nëse s’paguajnë ujin

më 1.2018 - Aktuale

Qeveria nis pas 1 shkurtit aksionin për ndërprerjen e paligjshme të lidhjeve të ujit të pijshëm. Aksioni në terren do të nisë me sensibilizimin e qytetarëve për vendosjen e sahateve dhe më pas me kontrollin...

Qeveria skemë lehtësuese për borxhet ndaj ujësjellësit, ja kategoritë që përfitojnë, matës falas për familjet në nevojë

më 1.2018 - Sot News

Qeveria do të ofrojë lehtësira për familjet në nevojë. Në fund të muajit do të nisë një aksion në të gjithë vendin, për t’i dhënë fund informalitetit dhe lidhjeve të paligjshme. Pak ditë më parë, pati...

Rama: Të pasurit që nuk paguajnë ujin, do t’i demaskojmë publikisht

më 1.2018 - Gazeta Tema

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar nga Lezha, ku zhvilloi një mbledhje me ministrat dhe drejtuesit qëndrorë dhe vendorë të këtij qarku, se ka shumë abonentë, madje dhe biznesmenë në Tiranë, që deklarojnë...

“Mos luani me zjarrin se do tu denoncojmë publikisht”, paralajmërimi i fortë i Ramës

më 1.2018 - Gazeta Express

​Nga Lezha, ku së bashku me ministrat e qeverisë kanë një axhendë dy ditore, Edi Rama ka bërë edhe një herë paralajmërimin për të gjithë konsumatorët shqiptarë. Kryeministri Edi Rama ka bërë sërish apel...

Rama nuk ndalet, kërcënon qytetarët me arrestime për ujin e pijshëm

më 1.2018 - Albeu

Ditën e sotme kryeministri Edi Rama gjendet në Lezhe bashkë me kabinetin qeveritar. Gjatë fjalës së tij Rama është ndalur edhe njëher tek reforma e ujit të pijshëm . Rama theksoi fort se edhe në muajin...

Rama: Nga 1 shkurti penalizim për lidhjet e paligjshme të ujit, subvencione qytetarëve në nevojë

më 1.2018 - NOA

Kryeministri Edi Rama zhvilloi paraditen e sotme në Shëngjin takim me ministrat dhe drejtuesit qendrorë e vendorë të qarkut Lezhë, ku u ndal në aksionin kundër lidhjeve të paligjshme të ujit të pijshëm....

Rama e përsërit: Janari, muaji i fundit që konsumatorët të legalizojnë lidhjen e ujit pa penalizim

më 1.2018 - BalkanWeb

LEZHË- Nga Lezha kryeministri Edi Rama e ka përsëritur thirrjen nga qytetarëve për legalizimin e lidhjeve të ujit dhe vendosjen e masave. Ai tha se edhe në janar nuk do të ketë penalizime, por nga shkurti...

Reforma e ujit/ Rama: Do të demaskojmë të pasurit që...

më 1.2018 - Syri

Kryeministri Edi Rama deklaroi nga Lezha se konsumi i ujit nuk paguhet nga bizneset, madje edhe nga hotele në mes të Tiranës. Rama shprehu vendosmërinë e qeverisë për t’i shkuar deri në fund reformës së...

"Uji", Rama: Instalimi i matësave detyrim,subvencionim qytetarëve

më 1.2018 - Shqiptarja

Kryeministri Edi Rama ka paralajmëruar sërish nga Lezha nisjen e aksionit në të gjithë vendin kundër lidhjeve të paligjshme të ujit të pijshëm. Kreu i qeverisë tha se qeveria do subvencionojë qytetarët...

Rama: Drejtorët e burgjeve, spitaleve dhe hipotekave, tre muaj në provë

më 1.2018 - Zhurnal

Tiranë, 13 janar - Pas mbledhjes së qeverisë e cila u mbajt pasditen e sotme në qytetin e Lezhës, kryeministri Edi Rama, në një dalje për mediat ka bërë të ditura vendimet e marra. Gjatë deklaratës së...

Bëni kujdes! Nga 1 shkurti mund të burgosoni për ujin e pijshëm

më 1.2018 - Albeu

Qeveria nis pas 1 shkurtit aksionin për ndërprerjen e paligjshme të lidhjeve të ujit të pijshëm . Aksioni në terren do të nisë me sensibilizimin e qytetarëve për vendosjen e sahateve dhe më pas me kontrollin...

“Penalizime dhe subvencionime”, Rama nga Lezha për aksionin e ujit

më 1.2018 - Java News

Kryeministri Edi Rama vijoi axhendën në Lezhë me një takim me zyrtarë të njësive vendore të qarkut, takim i cili vjen pas mbeldhjes së qeverisë. Fokusi i takimit ishte kryesisht aksioni i ujit që nis në...

Edi Rama: Burg për qytetarët që s`paguajnë dot ujin

më 1.2018 - Zhurnal

Tiranë, 13 janar - Qeveria nis pas 1 shkurtit aksionin për ndërprerjen e paligjshme të lidhjeve të ujit të pijshëm. Aksioni në terren do të nisë me sensibilizimin e qytetarëve për vendosjen e sahateve...

Burg, burg, burg, nuk ndalet Edi Rama/ Pas 1 shkurtit nis aksioni....

më 1.2018 - Syri

Pas 1 shkurtit nis aksioni për ndërprerjen e paligjshme të lidhjeve të ujit të pijshëm.  Aksioni në terren do të nisë me sensibilizimin e qytetarëve për vendosjen e matësve dhe më pas me kontrollin derë...

Pas energjisë, burg edhe për ujin, aksioni nis nga 1 Shkurti

më 1.2018 - Java News

Qeveria nis pas 1 shkurtit aksionin për ndërprerjen e paligjshme të lidhjeve të ujit të pijshëm. Aksioni në terren do të nisë me sensibilizimin e qytetarëve për vendosjen e sahateve dhe më pas me kontrollin...

Rama, biznesmenëve: Mos luani me zjarrin

më 1.2018 - Sovrani

Nga Lezha, ku së bashku me ministrat e qeverisë kanë një axhendë dy ditore, Edi Rama ka bërë edhe një herë paralajmërimin për të gjithë konsumatorët shqiptarë. Kryeministri Edi Rama ka bërë sërish apel...

Rama nga Lezha: si vidhet uji në mes të Tiranës

më 1.2018 - Te Sheshi

Duke folur për reformën e ujit, kryeministri Rama tha nga Lezha se ka hotele në mes të Tiranës që deklarojnë furnizim me puse. Po ashtu dhe biznese dhe fshatra turistikë. Rama përcolli një paralajmërim...

Nuk “ndalet” Edi Rama, burg për qytetarët që s'paguajnë dot ujin

më 1.2018 - Gazeta Express

Qeveria nis pas 1 shkurtit aksionin për ndërprerjen e paligjshme të lidhjeve të ujit të pijshëm. Aksioni në terren do të nisë me sensibilizimin e qytetarëve për vendosjen e sahateve dhe më pas me kontrollin...

Nga 1 shkurti nis aksioni, zbardhet skema: Burg për ujin

më 1.2018 - NOA

Qeveria nis pas 1 shkurtit aksionin për ndërprerjen e paligjshme të lidhjeve të ujit të pijshëm. Aksioni në terren do të nisë me sensibilizimin e qytetarëve për vendosjen e sahateve dhe më pas me kontrollin...

Rama paralajmëron burg për qytetarët që nuk paguajnë ujin

më 1.2018 - Periskopi

Qeveria nis pas 1 shkurtit aksionin për ndërprerjen e paligjshme të lidhjeve të ujit të pijshëm. Aksioni në terren do të nisë me sensibilizimin e qytetarëve për vendosjen e sahateve dhe më pas me kontrollin...

Nuk “ndalet” Edi Rama, burg për qytetarët që s’paguajnë dot ujin

më 1.2018 - Sovrani

Qeveria nis pas 1 shkurtit aksionin për ndërprerjen e paligjshme të lidhjeve të ujit të pijshëm. Aksioni në terren do të nisë me sensibilizimin e qytetarëve për vendosjen e sahateve dhe më pas me kontrollin...

Vendimi/ Ja kategoritë që përfitojnë falas matësit e ujit…

më 1.2018 - Standard

Qeveria miratoi vendimin për subvencionimin e tarifës së lidhjes së kontratës dhe të vendosjes së matësve të ujit për kategoritë në nevojë. Kategoritë në nevojë, që përfitojnë nga subvencionimi i lidhjes...

Vendimi/ Ja kategoritë që përfitojnë falas matësit e ujit...

më 1.2018 - Syri

Qeveria miratoi vendimin për subvencionimin e tarifës së lidhjes së kontratës dhe të vendosjes së matësve të ujit për kategoritë në nevojë. Kategoritë në nevojë, që përfitojnë nga subvencionimi i lidhjes...

Rama: Drejtorët e burgjeve, spitaleve dhe hipotekave, tre muaj në provë

më 1.2018 - Portalb

Pas mbledhjes së qeverisë e cila u mbajt pasditen e sotme në qytetin e Lezhës, kryeministri Edi Rama, në një dalje për mediat ka bërë të ditura vendimet e marra. Gjatë deklaratës së tij Rama nuk la pa...

Emërimet e reja, Rama: Drejtorët e burgjeve, spitaleve e hipotekave tre muaj në provë

më 1.2018 - NOA

Pas mbledhjes së qeverisë e cila u mbajt pasditen e sotme në qytetin e Lezhës, kryeministri Edi Rama, në një dalje për mediat ka bërë të ditura vendimet e marra. Gjatë deklaratës së tij Rama nuk la pa...

Drejtorët e rinj në Burgje, Hipoteka e Spitale, kryeministri Rama: Janë tre muaj në provë

më 1.2018 - BalkanWeb

LEZHE – Kryeministri Edi Rama thotë se drejtorët e rinj në drejtoritë e Burgjeve, të Hipotekave, apo edhe në sektorë të tjerë, do të jenë tre muaj në provë. Nga një komunikim me mediat, pas mbledhjes së...

Rama ‘kërcënon’ drejtorët e burgjeve, spitaleve dhe hipotekave: Jeni tre muaj në provë!

më 1.2018 - Gazeta Express

Pas mbledhjes së qeverisë në Lezhë, kryeministri Edi Rama, në një konferencë për shtyp ka paralajmëruar drejtorët e Burgjeve, Spitaleve dhe Hipotekave, duke iu bërë me dije se janë tre muaj në provë. “Drejtorët...

Rama: Drejtorët e burgjeve, spitaleve dhe hipotekave tre muaj në provë

më 1.2018 - Shqiptarja

Nga Lezha ku po zhvillohet mbledhja e qeverisë, kryeministri Edi Rama deklaroi se drejtorët e Burgjeve, Spitaleve dhe Hipotekave që janë zgjedhur janë në provë për tre muaj. “Drejtorët e rinj në Spitale,...

Familjet në nevojë do të pajisen falas me matësa uji

më 1.2018 - 24 ore

Familjet në nevojë do të pajisen me matësa uji falas. Përveç tyre, ato do të shpëtojnë edhe nga barra e afrofeve. Ky vendim është bërë publik nga Kryeministri Edi Rama, në mbledhjen e qeverisë në Lezhë....

Rama ‘kërcënon’ drejtorët e burgjeve, spitaleve dhe hipotekave: Jeni tre muaj në provë!

më 1.2018 - AlbPress

Share This Tags Pas mbledhjes së qeverisë në Lezhë, kryeministri Edi Rama, në një konferencë për shtyp ka paralajmëruar drejtorët e Burgjeve, Spitaleve dhe Hipotekave, duke iu bërë me dije se janë tre...

Nis operacioni për ujin, pezullohen 6 drejtorë të Ujësjellësit në Tiranë

më 1.2018 - Syri

Ashtu siç ishte paralajmëruar, qeveria ka nisur operacionin për pagesën e ujit të pijshëm. Gjashtë drejtorë të Ndërmarrjes së Ujësjellës-Kanalizimeve në Tiranë janë pezulluar nga detyra. © SYRI.net Komentet Shto koment

Nis operacioni për ujin, pezullohen 6 drejtorë të Ujësjellësit në Tiranë

më 1.2018 - Gazeta Telegraf

Ashtu siç ishte paralajmëruar, qeveria ka nisur operacionin për pagesën e ujit të pijshëm. Gjashtë drejtorë të Ndërmarrjes së Ujësjellës-Kanalizimeve në Tiranë janë pezulluar nga detyra për rezultate e...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK