http://kariera.mk

Basha: Sundimi i Ramës dhe bandës së tij, i papranueshëm

para 9 muajve - Medial

Vora ka qenë ndalesa e radhës e Lulzim Bashës, në turin e tij të takimeve për përgatitjen e protestës së 27 janarit. Nga ky qytet, Basha është ndalur tek fatura që mijëra familje shqiptare detyrohen ta...

BASHA: SUNDIMI I RAMËS DHE BANDËS SË TIJ, I PAPRANUESHËM

para 9 muajve - TV21

Vlora ka qenë ndalesa e radhës e Lulzim Bashës, në turin e tij të takimeve për përgatitjen e protestës së 27 janarit Nga ky qytet, Basha është ndalur tek fatura që mijëra familje shqiptare detyrohen ta...

Basha: Sundimi i Ramës dhe bandës së tij, i papranueshëm

para 9 muajve - Telegrafi

Vora ka qenë ndalesa e radhës e Lulzim Bashës, në turin e tij të takimeve për përgatitjen e protestës së 27 janarit. Nga ky qytet, Basha është ndalur tek fatura që mijëra familje shqiptare detyrohen ta...

Basha: Sundimi i Ramës dhe bandës së tij, i papranueshëm

para 9 muajve - GazetaBlic

Vora ka qenë ndalesa e radhës e Lulzim Bashës, në turin e tij të takimeve për përgatitjen e protestës së 27 janarit. Nga ky qytet, Basha është ndalur tek fatura që mijëra familje shqiptare detyrohen ta...

Basha: Sundimi i Ramës dhe bandës së tij, i papranueshëm

para 9 muajve - RTV 21

Vlora ka qenë ndalesa e radhës e Lulzim Bashës, në turin e tij të takimeve për përgatitjen e protestës së 27 janarit Nga ky qytet, Basha është ndalur tek fatura që mijëra familje shqiptare detyrohen ta...

‘Zbulimi’ i Bashës: Pesë derra të krimit dhe korrupsionit ndajnë paratë me Ramën

para 9 muajve - BalkanWeb

TIRANE- Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha tha në Vorë se një qeveri e zgjedhur nga krimi nuk ka prioritet të zgjidhë problemet e qytetarëve. Basha mori si shembull faturën që mijëra familje...

Bsaha:5 derra të krimit ndajnë lekët me Ramën,të gjthë në këmbë

para 9 muajve - Shqiptarja

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, tha në Vorë se një qeveri e zgjedhur nga krimi nuk ka prioritet të zgjidhë problemet e qytetarëve. Basha mori si shembull faturën që, sipas tij, mijëra familje...

PROTESTAT/ Basha zotohet para shqiptarëve: Do ta rrëzoj Ramën më 27 janar, ja plani im për t’ju qeverisur më pas

para 9 muajve - Gazeta Tema

Kryetari i Partisë Demoktatike Lulzim Basha i është zotuar shqiptarëve se do të rrëzojë kundërshtarin e tij politik Edi Rama. Basha ka qenë në një Vlorë nga ku ka dërguar mesazhin se pjesëmarrja në protestën...

Protesta e 27 janarit, Basha: Pjesëmarrja masive, mesazhi që do flasë më qartë se çdo fjalim politik

para 9 muajve - NOA

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha nga Voara ka deklaruar se një qeveri e zgjedhur nga krimi nuk ka prioritet të zgjidhë problemet e qytetarëve. Basha mori si shembull faturën që mijëra familje...

"Protesta e 27 janarit, goditje e fortë për qeverinë”, Basha bën paralajmërimin nga Vora

para 9 muajve - Gazeta Express

Pjesëmarrja masive në 27 Janar ësh​të mesazhi që do të flasë më qartë se çdo fjalim politik: sundimi i Edi Ramës dhe bandës së tij është i papranueshëm Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha tha...

Basha: Pjesëmarrja masive në 27 Janar, mesazhi më i qartë kundër sundimit të bandës së Edi Ramës

para 9 muajve - Syri

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha tha në Vorë se një qeveri e zgjedhur nga krimi nuk ka prioritet të zgjidhë problemet e qytetarëve. Basha mori si shembull faturën që mijëra familje shqiptare...

Basha: Sundimi i Ramës dhe bandës së tij, i papranueshëm

para 9 muajve - Infokusi

Vora ka qenë ndalesa e radhës e Lulzim Bashës, në turin e tij të takimeve për përgatitjen e protestës së 27 janarit. Nga ky qytet, Basha është ndalur tek fatura që mijëra familje shqiptare detyrohen ta...

Basha: Sundimi i Ramës dhe bandës së tij, i papranueshëm

para 9 muajve - Almakos

Vora ka qenë ndalesa e radhës e Lulzim Bashës, në turin e tij të takimeve për përgatitjen e protestës së 27 janarit. Nga ky qytet, Basha është ndalur tek fatura që mijëra familje shqiptare detyrohen ta...

Basha: Sundimi i Edi Ramës dhe bandës së tij ka marrë fund

para 9 muajve - Java News

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha tha në Vorë se një qeveri e zgjedhur nga krimi nuk ka prioritet të zgjidhë problemet e qytetarëve. Basha mori si shembull faturën që mijëra familje shqiptare...

Hyn fjala “derr” në fjalimet anti-Rama të Bashës

para 9 muajve - Te Sheshi

Gjatë një ndalese në Vorë, në parapërgatitje për të mobilizuar elektoratin për protestën e 27 janarit, kreu demokrat Basha ka vijuar të denoncojë Ramën dhe qeverisjen e tij. Gjuha e ashpër, ka patur brenda...

Opozita vijon takimet për protestën, Lulzim Basha: Të bashkuar kundër qeverisë. Kryemadhi: Të ndalim kapjen e institucioneve

para 9 muajve - Sot News

Fronti opozitar ka vazhduar takimet nëpër baza sa i takon organizimit të protestës së 27 janarit. Të dy liderët e opozitës, si kreu i PD, Lulzim Basha ashtu dhe kreu i LSI, Monika Kryemadhi u ndalën dje...

Basha: Sundimi i Ramës dhe bandës së tij, i papranueshëm

para 9 muajve - KosovaPress

Nga ky qytet, Basha është ndalur tek fatura që mijëra familje shqiptare detyrohen ta paguajnë për koncesionet që nuk u shërbejnë shqiptareve, por pasurimit të kryeministrit. “200 milionë është borxhi total...

105 vjetori i Policisë së Shqipërisë, konfrontime mes Ramës dhe Bashës

para 9 muajve - Portalb

105 vjetori i krijimit të Policisë shqiptare ka qenë një rast që ajo të vihet në vemendje të të politikës. Kryeministri socialist Edi Rama tha me këtë rast se policia e sotme është shumë më ndryshe nga...

Basha, përgjigje Ramës: Përgjigjen do e marrësh në shesh më 27 janar

para 9 muajve - Portalb

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha iu përgjigj Ramës nga Vlorë duke i kujtuar se atë që ka thënë vazhdimisht opozita do ta dëgjojë nga shqiptarët e bashkuar në protestën e 27 janarit. Duke treguar...

Basha mesazh për Ramën nga Vlora: Banditët e kane vendin në burg, jo në qeveri

para 9 muajve - NOA

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i është përgjigjur kryeministrit Edi Rama nga Vlora duke i kujtuar se atë që ka thënë vazhdimisht opozita do ta dëgjojë nga shqiptarët e bashkuar në protestën...

“Vlora ka një mesazh të qartë për Ramën”, Basha: Do ta dëgjosh në mes të Tiranës

para 9 muajve - BalkanWeb

VLORE – Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, pas një takimi me qytetarët në Vlorë ka bërë edhe një herë thirrje për pjesëmarrje masive në protestën e 27 janarit. Në një postim në Facebook, kryedemokrati...

Basha, përgjigje Ramës: Përgjigjen do e marrësh në shesh më 27 dhjetor

para 9 muajve - Gazeta Tema

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha iu përgjigj Ramës nga Vlorë duke i kujtuar se atë që ka thënë vazhdimisht opozita do ta dëgjojë nga shqiptarët e bashkuar në protestën e 27 janarit. Duke treguar...

Flet ish-ministri i Brendshëm: Çako duhet të ishte larguar me kohë

para 9 muajve - Gazeta Express

Ish-ministri i Brendshëm teknik, Dritan Demiraj, ka folur për gjendjen aktuale të Policisë së Shtetit në këtë 105-vjetor të saj. Demiraj, i ftuar në rubrikën “Opinion” në studion e lajmeve në Neës24, është...

Basha-Ramës: Koha jote ka mbaruar! Shqiptarët nuk do të pranojnë rënien e drejtësisë në dorë të krimit

para 9 muajve - Standard

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka zhvilluar sot një takim mme qytetarët e Vlorës, ku tema kryesore ka qenë protesta e 27 janarit. Përmes një statusi në Bacebook, basha është shprehur se qytetarët vlonjate...

Ish-ministri i PD: Policia e Shtetit e politizuar, Çako duhet të ishte larguar me kohë

para 9 muajve - BalkanWeb

TIRANE – Ish-ministri i Brendshëm teknik, Dritan Demiraj, ka folur për gjendjen aktuale të Policisë së Shtetit në këtë 105-vjetor të saj. Demiraj, i ftuar në rubrikën “Opinion” në studion e lajmeve në...

105 vjetori i policisë shqiptare, vlerësime kontradiktore nga Rama e Basha

para 9 muajve - RTSH

105 vjetori i krijimit të Policisë shqiptare ka qenë një rast që ajo të vihet në vemendje të të politikës. Kryeministri socialist Edi Rama tha me këtë rast se policia e sotme është shumë më ndryshe nga...

Tiranë: Qeveria dhe opozita shkëmbyen replika mbi gjendjen e rendit

para 9 muajve - Zëri i Amerikës

Opozita dhe qeveria shkëmbyen sot kritika dhe vlerësime të kundërta mbi veprimtarinë e policisë së shtetit. Në përvjetorin e krijimit të policisë shqiptare, kryetari i partisë demokratike të opozitës,...

Basha: Policia e tradhëtuar nga politika

para 9 muajve - Klan

Për Lulzim Bashën 105-vjetori i Policisë së Shtetit i gjen uniformat blu të tradhëtuar nga drejtuesit politikë. Si shembull kreu i demokratëve sjell efektivët apo drejtuesit e policisë të vrarë nga dora...

Rama: 2017, viti më i mirë i Policisë së Shtetit

para 9 muajve - Klan

Në ceromoninë e 105-vjetorit të Policisë së Shtetit organizuar në Lezhë, kryeministri Edi Rama tha se 2017 ishte viti me rezultatet më të mira në 27 vitet e fundit. Edi Rama: “Shqiperia doli nga harta...

Ish ministri i PD: Çako duhej të ishte larguar me kohë

para 9 muajve - Java News

Ish-ministri i Brendshëm teknik, Dritan Demiraj, ka folur për gjendjen aktuale të Policisë së Shtetit në këtë 105-vjetor të saj. Demiraj, i ftuar në rubrikën “Opinion” në studion e lajmeve në Neës24, është...

Basha-Ramës: Në 27 Janar atë që ka thënë opozita do ta dëgjosh nga shqiptarët e bashkuar

para 9 muajve - Syri

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka zhvilluar sot një takim mme qytetarët e Vlorës, ku tema kryesore ka qenë protesta e 27 janarit. Përmes një statusi në Bacebook, basha është shprehur se qytetarët vlonjate...

Protestat e opozitës, Basha: Vlora ka një mesazh për Edi Ramën

para 9 muajve - Sot News

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ishte në një takim sot në Vlorë. Në një postim në rrjetin e  tij social “Facebook”, Basha ka publikuar disa foto dhe ndër të tjera shkruan se ky qytet ka një mesazh...

Strazimiri sulmon Ramën me shifra: Për zorin tënd Shkodra u trondit nga tritoli

para 9 muajve - Opinion

Deputeti demokrat Gent Strazimiri, me anë të një statusi të gjatë në “Facebook” ka sulmuar kryeministrin Rama për situatën në të cilën gjendet Shqipëria sot. Teksa Rama tregonte sukseset e tij dhe të policisë...

“Ismail Qemali do ndihej i turpëruar me Ramën kryeministër i Shqipërisë”

para 9 muajve - Aktuale

Deputeti i Partisë Demoratike, Gent Strazimiri e ka cilësuar të turpshme deklaratën e Ramës për suksese të policisë, deklaratë e cila erdhi menjëherë pas shpërthimit me tritol në Shkodër. Me anë të një...

Demiraj: Policia e përfshirë në trafik drogë, Çako të ishte larguar me kohë

para 9 muajve - AlbPortali

Loading... Ish-ministri i Brendshëm teknik, Dritan Demiraj, ka folur për gjendjen aktuale të Policisë së Shtetit në këtë 105-vjetor të saj. Demiraj, i ftuar në rubrikën “Opinion” në studion e lajmeve në...

Demiraj: Policia e përfshirë në trafik drogë, Çako të ishte larguar me kohë

para 9 muajve - Fakti Ditor

Ish-ministri i Brendshëm teknik, Dritan Demiraj, ka folur për gjendjen aktuale të Policisë së Shtetit në këtë 105-vjetor të saj. Demiraj, i ftuar në rubrikën “Opinion” në studion e lajmeve në News24, është...

Flet ish-ministri i Brendshëm: Çako duhet të ishte larguar me kohë

para 9 muajve - Sovrani

Ish-ministri i Brendshëm teknik, Dritan Demiraj, ka folur për gjendjen aktuale të Policisë së Shtetit në këtë 105-vjetor të saj. Demiraj, i ftuar në rubrikën “Opinion” në studion e lajmeve në Neës24, është...

Strazimi: Rama flet për arritje imagjinare të policisë, kurse në Shqipëri lulëzon krimi dhe droga.

para 9 muajve - Standard

Deputeti i Partisë Demoratike, Gent Strazimiri e ka cilësuar të turpshme deklaratën e Ramës për suksese të policisë, deklaratë e cila erdhi menjëherë pas shpërthimit me tritol në Shkodër. Me anë të një...

“ISMAIL QEMALI, DO TË NDIHEJ I TURPËRUAR NGA KUSH MBAN POSTIN E KRYEMINISTRIT TË KËTIJ VENDI”

para 9 muajve - NOA

Deputeti i Partisë Demoratike, Gent Strazimiri e konsideron të turpshme deklaratën e kryeministrit Edi Rama për suksese të policisë, e cila erdhi pas shpërthimit me tritol në Shkodër. Nëpërmjet një statusi...

Kryemadhi: Shteti po i shërben krimit dhe korrupsionit

para 9 muajve - Fol

Liderja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi, gjatë një takimi me strukturat e LSI-së, deklaroi se “shteti po i shërben krimit dhe korrupsionit”. “Krimi dhe korrupsioni kanë në shërbim...

‘Ismail Qemali do ndihej i turpëruar me Ramën kryeministër i Shqipërisë’

para 9 muajve - GazetaBlic

Deputeti i Partisë Demoratike, Gent Strazimiri e ka cilësuar të turpshme deklaratën e Ramës për suksese të policisë, deklaratë e cila erdhi menjëherë pas shpërthimit me tritol në Shkodër. Me anë të një...

“Ismail Qemali do ndihej i turpëruar me Ramën kryeministër i Shqipërisë”

para 9 muajve - Lajmi.net

Deputeti i Partisë Demoratike, Gent Strazimiri e ka cilësuar të turpshme deklaratën e Ramës për suksese të policisë, deklaratë e cila erdhi menjëherë pas shpërthimit me tritol në Shkodër. Me anë të një...

Kryemadhi ironizon Ramën në Vlorë: ‘Lungopare’ kushtoi 10 milionë euro/ kilometër

para 9 muajve - Medial

Monika Kryemadhi ishte sot në Vlorë me strukturat e LSI-së në kuadër të përgatitjeve për protestën e 27 janarit, Kryemadhi tha se protestat nuk kanë për qëllim as të kërcënojnë as të rrahin Edi Ramën,...

Strazimiri: Ismail Qemali do ndihej i turpëruar po ta dinte kush është kryeministër i Shqipërisë

para 9 muajve - Syri

Deputeti i Partisë Demoratike, Gent Strazimiri e ka cilësuar të turpshme deklaratën e Ramës për suksese të policisë, deklaratë e cila erdhi menjëherë pas shpërthimit me tritol në Shkodër. Me anë të një...

Tritoli në Shkodër, deputeti i PD: Ndodhi pak para se Rama të radhiste sukseset e tij në Policinë e Shtetit

para 9 muajve - BalkanWeb

TIRANE – Deputeti i PD-së Gent Strazimiri reagoi pak pas lajmit i cili tronditi qytetin e Shkodrës, ku si pasojë e një shpërthimi tritoli mbetën të plagosur disa persona, si dhe u shkaktuan dëme të mëdha...

‘Ismail Qemali do ndihej i turpëruar me Ramën kryeministër i Shqipërisë’

para 9 muajve - Infokusi

Deputeti i Partisë Demoratike, Gent Strazimiri e ka cilësuar të turpshme deklaratën e Ramës për suksese të policisë, deklaratë e cila erdhi menjëherë pas shpërthimit me tritol në Shkodër. Me anë të një...

Shënohet 105-vjetori i krijimit të Policisë së Shqipërisë

para 9 muajve - Anadolu Agency

Speciale arkiv TIRANË/LEZHË (AA) – Është shënuar sot 105-vjetori i krijimit të Policisë së Shqipërisë. Këtë vit ceremonitë me rastin e përvjetorit të krijimit të Policisë së Shqipërisë janë zhvilluar në...

Basha: Korrupsioni nuk nisi nga radhët, por nga koka politike e policisë

para 9 muajve - 24 ore

Për Lulzim Bashën, ky 105-vjetor e gjen Policinë e Shtetit në momentin më tragjik të saj dhe të tradhtuar. “Nëse më parë kriminelët merrnin arratinë dhe oficerët e policisë ishin në ballë të luftës, sot...

105-vjetori i Policisë së Shtetit, Rama: Sukses në 4 vjet, por ka edhe policë të lidhur me krimin

para 9 muajve - 24 ore

Për kryeministrin Edi Rama, 105-vjetori i Policisë së Shtetit e ka gjetur këtë organizatë të rilindur dhe institucionin me besueshmëri më të lartë të publikut. Sipas tij, shifrat tregojnë se policia e...

Do ketë dhunë në 27 janar? Kryemadhi: Po të jetë për ta rrahur Ramën...

para 9 muajve - Gazeta Express

Nga Vlora aty u bëri thirrje gjithë militantëve të saj për të marrë pjesë në protestën që do të mbahet nga opozita më 27 janar, Monika Kryemadhi nuk ka kursyer akuzat ndaj kryeministrit Edi Rama. Ajo tha...

Dhunë në 27 janar? Kryemadhi nga Vlora: Ramën e rrahin të vetët në Kuvend!

para 9 muajve - Java News

Nga Vlora aty u bëri thirrje gjithë militantëve të saj për të marrë pjesë në protestën që do të mbahet nga opozita më 27 janar, Monika Kryemadhi nuk ka kursyer akuzat ndaj kryeministrit Edi Rama. Ajo tha...

Kryetarja e LSI-së bën thirrje për protestë paqësore

para 9 muajve - Albinfo

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, nga Vlora, ku ishte në një takim me qytetarët, ka bërë thirrje për protesta të qeta, të paralajmëruara për 27 janar, e cila pritet të mbahet para ndërtesës së Kryeministrisë...

Do ketë dhunë në 27 janar? Kryemadhi: Po të jetë për ta rrahur Ramën...

para 9 muajve - InfoShqip

Nga Vlora aty u bëri thirrje gjithë militantëve të saj për të marrë pjesë në protestën që do të mbahet nga opozita më 27 janar, Monika Kryemadhi nuk ka kursyer akuzat ndaj kryeministrit Edi Rama. Ajo tha...

Kryemadhi: Shteti po i shërben krimit dhe korrupsionit

para 9 muajve - Telegrafi

Liderja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi, gjatë një takimi me strukturat e LSI-së, deklaroi se “shteti po i shërben krimit dhe korrupsionit”. “Krimi dhe korrupsioni kanë në shërbim...

“Ismail Qemali do të ndihej i turpëruar me kryeministër Edi Ramën”

para 9 muajve - Insajderi

Deputeti i Partisë Demoratike, Gent Strazimiri e ka cilësuar të turpshme deklaratën e Ramës për suksese të policisë, deklaratë e cila erdhi menjëherë pas shpërthimit me tritol në Shkodër. Me anë të një...

Basha nga Vlora: Dua t’i jap një mesazh të qartë Edi Ramës, më 27 janar do ta dëgjosh…

para 9 muajve - BalkanWeb

VLORË- Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha dha në Vlorë mesazhin se vetëm një bashkim i madh i shqiptarëve do të mund t’i japë fund qeverisë së Edi Ramës, që mbahet në këmbë nga paktet mafioze...

Krahasimi i dy modeleve të opozitës: Si veproi Edi Rama për 8 vjet dhe si po vepron Lulzim Basha për 5 vjet

para 9 muajve - Gazeta Tema

Nga Ylli Pata Lulzim Basha ka hyrë në vitin e pestë të opozitës dhe është profilizuar tashmë si kanidati alternativ për të zëvendësuar Edi Ramën në postin e kryeministrit. Kreu i PD-së, ka bërë gati protestën...

Kryemadhi: Shteti po i shërben krimit dhe korrupsionit

para 9 muajve - Klan Kosova

Liderja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi, gjatë një takimi me strukturat e LSI-së, deklaroi se “shteti po i shërben krimit dhe korrupsionit”. “Krimi dhe korrupsioni kanë në shërbim...

Xhafaj: Të ndalet dhuna verbale ndaj policisë, do reagojmë ligjërisht...

para 9 muajve - Syri

Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj, kërkoi ndërprerjen e asaj që e quajti dhunë verbale ndaj Policisë së Shtetit, ndërsa shprehu bindjen se operacioni “Forca e Ligjit” do të vendosë autoritetin e policisë....

Opozita në Vlorë për protestën

para 9 muajve - Vizion Plus

Lulzim Basha e Monika Kryemadhi i janë drejtuar Vlorës ne funksion te organizimit te protestës se 27 janarit. Gjate takimit me demokratet e këtij qyteti, Basha ka nënvizuar si nje prej arsyeve pse qytetaret...

Basha: Pakti Rama-Tahiri-Çako 'mos fol për mua, të mos flas për ty'

para 9 muajve - Shqiptarja

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha në një takim me mbështetës në Vlorë tha se vetëm një bashkim i madh i shqiptarëve do të mund t’i japë fund qeverisë së Edi Ramës, që mbahet në këmbë nga paktet...

105 vjetori i Policisë, Xhafaj: Sfidë arritja e standarteve të BE, dështoi kapja nga politika

para 9 muajve - Gazeta Express

Në një fjalim të gjatë në aktivitetin e 105 vjetorit të themelimit të policisë së shtetit, ministri i Brendshëm ka mjaftuar një fjalim të gjatë ku ka folur rreth sfidave që ka kaluar ky institucion, dhe...

Basha për 27 Janarin: Dua t’i jap një mesazh të qartë Edi Ramës…

para 9 muajve - Java News

Lulzim Basha - Foto ilustruese Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha dha në Vlorë mesazhin se vetëm një bashkim i madh i shqiptarëve do të mund t’i japë fund qeverisë së Edi Ramës, që mbahet në këmbë...

Basha nga Vlora: Koha e Ramës mbaroi, banditët në burg jo në qeveri

para 9 muajve - Gazeta Shqip

Vlora ishte ndalesa e rradhës e kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha në kuadër të takimeve përgatitore për protestën e madhe, që opozita ka paralajmëruar në 27 janar. Kryedemokrati Basha dha...

Rama reflekton për 'Policinë që duam': Ka drejtues të përfshirë në veprimtari kriminale

para 9 muajve - Syri

Kryeministri Edi Rama ka qënë i ashpër me Policinë e Shtetit sot në aktivitetin për 105-Vjetorin e krijimit të saj, po aq i ashpër sa ç'është treguar kohët e fundit ndaj gjykatësve dhe prokurorëve. Gjuha...

Basha në familjen e Cukut

para 9 muajve - RTSH

Me rastin e 105 vjetorit të themelimit të Policisë shqiptare Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha vizitoi familjen e policit të vrarë Artan Cuku. Duke vlerësuar integritetin e shumë punonjësve të...

Rama hidhërohet me 'Policinë që duam': Ka drejtues të përfshirë në veprimtari kriminale

para 9 muajve - Syri

Kryeministri Edi Rama ka qënë i ashpër me Policinë e Shtetit sot në aktivitetin për 105-Vjetorin e krijimit të saj, po aq i ashpër sa ç'është treguar kohët e fundit ndaj gjykatëve dhe prokurorëve. Gjuha...

Basha: Më 27 janar shqiptarët vendosin se koha e Edi Ramës ka mbaruar

para 9 muajve - Gazeta Express

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha dha në Vlorë mesazhin se vetëm një bashkim i madh i shqiptarëve do të mund t’i japë fund qeverisë së Edi Ramës, që mbahet në këmbë nga paktet mafioze me krimin....

Basha mesazh Ramës: Atë që ke dëgjuar nga opozita, do ta dëgjosh nga populli i bashkuar në protestë

para 9 muajve - NOA

Kryetari i Partisë Demokratike u ndal në Vlorë, në vijim të takimeve para protestës së 27 janarit. Basha deklaroi se vetëm një bashkim i madh i shqiptarëve do të mund t’i japë fund qeverisë së Edi Ramës,...

105 vjetori i Policisë, Xhafaj: Sfidë arritja e standarteve të BE, kapja nga politika dështoi

para 9 muajve - AlbPress

Share This Tags Në një fjalim të gjatë në aktivitetin e 105 vjetorit të themelimit të policisë së shtetit, ministri i Brendshëm ka mjaftuar një fjalim të gjatë ku ka folur rreth sfidave që ka kaluar ky...

105-vjetori i krijimit të Policisë së Shtetit

para 9 muajve - RTSH

13 janari shënon përvjetorin e krijimit të Policisë së Shtetit. Këtë vit policia shqiptare bën plot 105 vjet nga krijimi dhe ceremonitë e rastit janë zhvilluar në qytetin e Lezhës ku prej ditës së djeshme...

Paloka-Ramës: Policinë dhe drejtësinë e do të luftosh opozitën, jo krimin...

para 9 muajve - Syri

Edi Paloka, Nënkryetar i Kuvendit dhe Partisë Demokratike, ka reaguar ndaj fjalës së mbajtur nga Kryeministri Edi Rama në 105 vjetorin e themelimit të Policisë së Shtetit. Paloka akuzon Ramën se nuk e...

105 vjetori i krijimit të Policisë së Shteti, Xhafaj: Ndaloni sulmin politik për ta treguar policinë si organizatë të inkriminuar

para 9 muajve - Gazeta Tema

Në kuadër të 105 vjetorit të Policisë së Shtetit, ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj ka folur lidhur mbi të shkuarën, gjendjen aktuale si dhe sfidat e reja të policisë. Gjatë ceremonisë të organizuar në...

Rama: Vettingu në polici nis së shpejti! Zhdukim drejtuesit e lidhur me krimin dhe me pasuri të pajustifikuar

para 9 muajve - NOA

Kryeministri Edi Rama thotë së sfida më e madhe e Policisë së Shtetit ka qenë dhe mbetet e njëjta, sfida për tu përballur me të keqen në shoqëri dhe gjithë ata që kërcënojnë bashkëjetesën shoqërore duke...

Rama sulmon ashpër drejtues të policisë: Të korruptuar dhe të inkriminuar

para 9 muajve - Opinion

Kryeministri Edi Rama ka bërë disa akuza të ashpra ndaj drejtuesve dhe ish-drejtuesve të policisë në vend. Ai pranoi se një pjesë e tyre kanë bashkëpunuar me trafikantë droge dhe janë përfshirë në veprimtari...

VIDEO/ Ja çfarë nuk përmendi Edi Rama në 105 vjetorin e policisë...

para 9 muajve - Syri

Kryeministri Edi Rama në fjalën e mbajtur në 105 vjetorin e krijimit të Policisë së Shtetit renditi sukseset e arritura në 4 vitet e fundit, duke mos përmendur faktin tashmë të pranuar botërisht, atë të...

105 vjetori i Policisë së Shtetit

para 9 muajve - Vizion Plus

Ne 105 vjetorin e Policisë se Shtetit, kryeministri Rama siguroi pastrimin e plote te uniformave blu nga te inkriminuarit. Nga Lezha, shefi i qeverise tha se vetingu do te godasë policet e lidhur me bandat,...

Rama e pranon: Drejtues policie të korruptuar dhe të lidhur me trafikantë

para 9 muajve - BalkanWeb

LEZHE- Në 105-vjetorin e krijimit të Policisë së Shtetit është zhvilluar sot në qytetin e Lezhës një ceremoni në nderim të uniformave të policisë. Në fjalën e tij para të pranishmëve, kryeministri Edi...

105-vjetori i Policisë, Rama: Mbyllëm plagën e kanabisit, vettingu sfida e rradhës

para 9 muajve - Gazeta Shqip

Me rastin e 105-vjetorit të krijimit të Policisë së Shtetit, në qytetin e Lezhës, ku ndodhet prej dy ditësh kabineti qeverisës, është zhvilluar sot një ceremoni në nderim të uniformave të policisë. Para...

Edi Rama: Largimi i policëve të inkriminuar, baza e këtij mandati

para 9 muajve - Shqiptarja

Nga Lezha ku u mbajt ceremonia e 105 vjetorit të themelimit të policisë së shtetit, kryeministri Edi Rama deklaroi se largimi i policëve të inkriminuar nga radhët e policisë së shtetit do jetë baza e punës...

Basha: Më 27 janar shqiptarët vendosin se koha e Edi Ramës ka mbaruar

para 9 muajve - Syri

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha dha në Vlorë mesazhin se vetëm një bashkim i madh i shqiptarëve do të mund t’i japë fund qeverisë së Edi Ramës, që mbahet në këmbë nga paktet mafioze me krimin....

105 vjetori i policisë, Xhafaj:Sfidë kapja e ritmit të standardet të BE

para 9 muajve - Shqiptarja

Me rastin e 105-vjetorit të krijimit të Policisë së Shtetit është mbajtur sot një aktivitet në qytetin e Lezhës. Në fjalën e tij para të pranishmëve, ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj tha se Policia...

Basha: Policia në momente tragjike, t’i bashkohen kryengritjes

para 9 muajve - Gazeta Shqip

Policia e Shtetit feston sot Përvjetorin e 105 të krijimit të saj, por për kryedemokratin Lulzim Basha ky institucion ndodhet në një moment tragjik. Kreu i PD në një deklaratë për mediat, pas vizitës në...

Protesta e 27 janarit, Basha i dërgon një mesazh kërcenues Ramës: Shqiptarët e bashkuar e kanë marrë vendimin për…

para 9 muajve - Gazeta Tema

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha thotë se shqiptarët e kanë marrë vendimin për të rrëzuar Edi Ramën dhe për të sjellë një qeverisje tjetër në pushtet. Nga Vlora ai dërgoi një mesazh kërcenues...

Kryemadhi: Shteti i Ramës i shërben krimit, kërcënon të ardhmen europiane

para 9 muajve - Gazeta Shqip

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi ka zhvilluar paraditen e sotme një takim me strukturat e LSI-së në Vlorë, në kuadër të përgatitjeve për protestën e 27 janarit. Gjatë fjalës...

Rama reflekton për Policinë: Ka drejtues të përfshirë në veprimtari kriminale

para 9 muajve - AlbPortali

Albania’s Prime Minister Edi Rama speaks during a news conference after a vote to appoint a temporary prosecutor general, which opposition consider to be unconstitutional in Tirana, Monday, Dec. 18, 2017....

Basha: Më 27 janar shqiptarët vendosin se koha e Edi Ramës ka mbaruar

para 9 muajve - AlbPress

Share This Tags Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha dha në Vlorë mesazhin se vetëm një bashkim i madh i shqiptarëve do të mund t’i japë fund qeverisë së Edi Ramës, që mbahet në këmbë nga paktet...

Rama reflekton për Policinë: Ka drejtues të përfshirë në veprimtari kriminale

para 9 muajve - Fakti Ditor

Albania’s Prime Minister Edi Rama speaks during a news conference after a vote to appoint a temporary prosecutor general, which opposition consider to be unconstitutional in Tirana, Monday, Dec. 18, 2017....

Basha vizitë shtëpinë e Artan Cukut: Vetingun në polici s’mund ta bëjë Rama-Xhafaj

para 9 muajve - Medial

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha u shpreh sot se Vetingu në rradhët e Policisë së Shtetit nuk mund të bëhet nga Edi Rama dhe Fatmir Xhafaj, ndërsa e krahasoi këtë proçes të njëllojtë me atë...

Pasi i gjuajti me çizme, Kryemadhi bën thirrje për të rrahur Ramën

para 9 muajve - Albeu

Monika Kryemadhi , kryetare e LSI-së është kthyer në një shtyllë të fortë brenda opozitës. Gjatë protestës së kaluar Kryemadhi jo vetëm që mori pjesë por ishte edhe më aktive se çdo politikan tjetër brenda...

Kryemadhi nga Vlora: Lungomare u kthye në Lungopare! Protesta do jetë paqësore

para 9 muajve - NOA

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi zhvilloi mesditën e sotme një takim me strukturat e partisë në Vlorë, në vijim të përgatitjeve për protestën e 27 janarit. Nga qyteti bregdetar...

105 vjetori i policisë, Demiraj: Ka nevojë të depolitizohet

para 9 muajve - Gazeta Express

Ish- ministri i Brendshëm, Dritan Demiraj reagon në lidhje me rastin e 105 vjetorit të Policisë së Shtetit. Demiraj shkruan se sot policia shqiptare ka nevojë të depolitizohet, te përmirësojë infrastrukturën...

Monika Kryemadhi tregon se si do ta rrëzojë Edi Ramën: Atë e rrahin brenda në Parlament, ja si do jetë protesta jonë

para 9 muajve - Gazeta Tema

Monika Kryemadhi thotë se Edi Ramën e rrahin në Parlament dhe se autorët e dhunës janë deputetët socialistë. Ajo ishte sot në Vlorë në një takim me qytetarët ku i bëri thirrje për tu bashkuar në protestën...

Rama reflekton për ‘Policinë që duam’: Ka drejtues të përfshirë në veprimtari kriminale

para 9 muajve - Gazeta Liria

Kryeministri Edi Rama ka qënë i ashpër me Policinë e Shtetit sot në aktivitetin për 105-Vjetorin e krijimit të saj, po aq i ashpër sa ç’është treguar kohët e fundit ndaj gjykatësve dhe prokurorëve. Gjuha...

Kryemadhi ironizon Ramën në Vlorë: ‘Lungopare’ kushtoi 10 milionë euro/ kilometër

para 9 muajve - Opinion

Monika Kryemadhi ishte sot në Vlorë me strukturat e LSI-së në kuadër të përgatitjeve për protestën e 27 janarit, Kryemadhi tha se protestat nuk kanë për qëllim as të kërcënojnë as të rrahin Edi Ramën,...

“Mjaft e treguat policinë si organizatë të inkriminuar”, Mesazhi i Xhafajt për 105-vjetorin

para 9 muajve - Java News

Në kuadër të 105 vjetorit të Policisë së Shtetit, ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj ka folur lidhur mbi të shkuarën, gjendjen aktuale si dhe sfidat e reja të policisë. Gjatë ceremonisë të organizuar në...

Basha vizitë shtëpinë e Artan Cukut: Vetingun në polici s’mund ta bëjë Rama-Xhafaj, të lidhur me…

para 9 muajve - Standard

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha u shpreh sot se Vetingu në rradhët e Policisë së Shtetit nuk mund të bëhet nga Edi Rama dhe Fatmir Xhafaj, ndërsa e krahasoi këtë proçes të njëllojtë me atë...

105 vjetori i Policisë së Shtetit/ Dritan Demiraj: Ja sfida kryesore që kanë uniformat blu…

para 9 muajve - Standard

Ish-ministri i Brendshëm Dritan Demiraj ka uruar Policinë e Shtetit në 105 vjetorin e saj. Kolonel Demiraj ka renditur në një postim në rrjetet sociale arritjet dhe sfidat që duhet të kalojë Policia e...

VIDEO/ Kryemadhi: Lungomare u kthye në Lungopare, Ramën mund ta rrahin në Kuvend...

para 9 muajve - Syri

Monika Kryemadhi, Kryetare e LSI-së, deklaroi nga Vlora se Edi Rama po tenton të kapë sistemin e drejtësisë dhe çdo institucion tjetër të shtetit për të shantazhuar dhe kërcënuar shqiptarët, në mënyrë...

Rama për 105-vjetorin e Policisë: Sot nuk ka më ‘Lazaratër’, sfidat e mëdha…

para 9 muajve - Java News

Kryeminsitri Edi rama ishte i pranishëm në ceremoninë e zhvilluar me rastin e 105-vjetorit të krijimit të Policisë. Gjatë fjalës së mbajtur rama listoi disa arritje të uniformave blu ku theksoi uljen e...

Basha: Më 27 janar shqiptarët vendosin se koha e Edi Ramës ka mbaruar

para 9 muajve - Sovrani

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha dha në Vlorë mesazhin se vetëm një bashkim i madh i shqiptarëve do të mund t’i japë fund qeverisë së Edi Ramës, që mbahet në këmbë nga paktet mafioze me krimin....

105 vjetori i Policisë së Shtetit/ Dritan Demiraj: Ja sfida kryesore që kanë uniformat blu...

para 9 muajve - Gazeta Telegraf

Ish-ministri i Brendshëm Dritan Demiraj ka uruar Policinë e Shtetit në 105 vjetorin e saj. Kolonel Demiraj ka renditur në një postim në rrjetet sociale arritjet dhe sfidat që duhet të kalojë Policia e...

Rama sulmon ashpër drejtues të policisë: Të korruptuar dhe të inkriminuar

para 9 muajve - Gazeta Telegraf

Kryeministri Edi Rama ka bërë disa akuza të ashpra ndaj drejtuesve dhe ish-drejtuesve të policisë në vend. Ai pranoi se një pjesë e tyre kanë bashkëpunuar me trafikantë droge dhe janë përfshirë në veprimtari...

Basha: Më 27 janar shqiptarët vendosin se koha e Edi Ramës ka mbaruar

para 9 muajve - Gazeta Telegraf

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha dha në Vlorë mesazhin se vetëm një bashkim i madh i shqiptarëve do të mund t’i japë fund qeverisë së Edi Ramës, që mbahet në këmbë nga paktet mafioze me krimin....

Basha: Më 27 janar shqiptarët vendosin se koha e Edi Ramës ka mbaruar

para 9 muajve - AlbPortali

Kryetari i PD, Lulzim Basha, duke folur gjate nje konference shtypi, ku ka akuzuar kryeministrin Edi Rama, se nuk ofron asnje zgjidhje per krizen ekonomike ne vend./r/n/r/nLeader of the Democratic Party...

Basha: Më 27 janar shqiptarët vendosin se koha e Edi Ramës ka mbaruar

para 9 muajve - Fakti Ditor

Kryetari i PD, Lulzim Basha, duke folur gjate nje konference shtypi, ku ka akuzuar kryeministrin Edi Rama, se nuk ofron asnje zgjidhje per krizen ekonomike ne vend./r/n/r/nLeader of the Democratic Party...

105-vjetori i Policisë, Rama ndryshe Bashës: as Lazarat e as Lazaratër

para 9 muajve - Te Sheshi

Ndryshe nga kreu i opozitës Basha që 105-vjetorin e Policisë e ka parë si një jubile denoncimi për atë që ai e gjykon se ka shkuar e po shkon keq e më keq nën qeverisjen e Ramës, ky i fundit ia dedikon...

Basha në familjen e Artan Cukut: Vettingu në polici nga Xhafaj e Rama, si t’i varësh mëlçitë ujkut

para 9 muajve - BalkanWeb

TIRANË- Kreu i PD-së Lulzim Basha ka qenë sot në familjen e komisar Artan Cukut me rastin e 105-vjetorit të krijimit të policisë shqiptare. Ai ka falënderuar burrat dhe gratë e ndershme nën uniformë që...

105-vjetori i Policisë, Basha në shtëpinë e Artan Cukut: Sot komandon krimi

para 9 muajve - NOA

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, me rastin e 105-vjetorit të Policisë së Shttit vizitoi paraditen e sotme shtëpinë e komisarit të vrarë të policisë, Artan Cuku. Duke folur për mediat ai tha...

105-vjetori i policisë, Basha shkon në familjen e Artan Cukut

para 9 muajve - Albeu

Ditën e sotme festohet 105 vjetori i themelimit të Policisë Shqiptare. Në këtë ditë të rëndësishme për Policinë e Shtetit, kreu i PD-së Lulzim Basha ka zhvilluar sot një vizitë në familjen e e policit...

Basha: Vetting me Ramën dhe Xhafajn! Njësoj si t’i varësh ujkut mëlçitë në qafë

para 9 muajve - GazetaBlic

Në 105 vjetorin e krijimit të policisë shqiptare, kreu i PD-së, Lulzim Basha zhvilloi një vizitë në shtëpinë e komisarit të vrarë Artan Cuku. Teksa shprehu mirënjohje për burrat dhe gratë me uniformë që...

105 vjetori i Policisë së Shtetit/ Dritan Demiraj: Ja sfida kryesore që kanë uniformat blu...

para 9 muajve - Syri

Ish-ministri i Brendshëm Dritan Demiraj ka uruar Policinë e Shtetit në 105 vjetorin e saj. Kolonel Demiraj ka renditur në një postim në rrjetet sociale arritjet dhe sfidat që duhet të kalojë Policia e...

Basha: Vetting me Ramën dhe Xhafajn! Njësoj si t’i varësh ujkut mëlçitë në qafë

para 9 muajve - Gazeta Express

Në 105 vjetorin e krijimit të policisë shqiptare, kreu i PD-së, Lulzim Basha zhvilloi një vizitë në shtëpinë e komisarit të vrarë Artan Cuku. Teksa shprehu mirënjohje për burrat dhe gratë me uniformë që...

Basha thirrje policëve të ngrihen në protestë: Kriminelët janë në Ministrisë së Brendshme

para 9 muajve - Opinion

Lideri demokrat Lulzim Basha ishte për vizitë në shtëpinë e policit të vrarë Artan Cuku, sot në 105 vjetorin e themelimit të policisë. Duke folur për mediat, pas kësaj vizite, Basha u bëri thirrje policëve...

Basha vizitë në shtëpinë e Artan Cukut/ Vetingun në polici s’mund ta bëjë Rama-Xhafaj, të lidhur me...

para 9 muajve - Syri

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha u shpreh sot se Vetingu në rradhët e Policisë së Shtetit nuk mund të bëhet nga Edi Rama dhe Fatmir Xhafaj, ndërsa e krahasoi këtë proçes të njëllojtë me atë...

Krahasimi i dy modeleve të opozitës: Si veproi Edi Rama për 8 vjet dhe si po vepron Lulzim Basha për 5 vjet

para 9 muajve - Te Sheshi

Nga Ylli Pata Lulzim Basha ka hyrë në vitin e pestë të opozitës dhe është profilizuar tashmë si kanidati alternativ për të zëvendësuar Edi Ramën në postin e kryeministrit. Kreu i PD-së, ka bërë gati protestën...

105 vjetori i Policise, Basha vizitë në shtepinë e Artan Cukut

para 9 muajve - Shqiptarja

Në 105 vjetorin e Policisë së Shtetit, kryedemokrati Lulzim Basha ka zgjedhur të nderojë uniformat me një vizitë në shtëpinë e oficerit të vrarë të policisë Artan Cuku. Në këtë vizitë Basha shoqërohej...

105-vjetori i themelimit të Policisë, Rama: Sot kemi një akademi të rilindur, dy janë sfidat më të mëdha të saj

para 9 muajve - Gazeta Telegraf

Në 105-vjetorin e krijimit të Policisë së Shtetit është zhvilluar sot në qytetin e Lezhës një ceremoni në nderim të uniformave të policisë. Në fjalën e tij para të pranishmëve, kryeministri Edi Rama tha...

Basha në shtëpinë e Artan Cukut për 105-vjetorin e krijimit të Policisë

para 9 muajve - Java News

Sot shënohet 105-vjetori i krijimit të Policisë së Shtetit. Me rastin e kësaj dite të shënuar për uniformat blu, kryetari i PD Lulzim Basha ka zgjedhur të nderojë uniformat me një vizitë në shtëpinë e...

105-vjetori i policisë, Basha: ja si u katandis nën Edi Ramën

para 9 muajve - Te Sheshi

Kreu demokrat Basha ka shfrytëzuar 105-vjetorin e Policisë së Shtetit, për të denoncuar qeverisjen e Ramës në lidhje me sektorin e Rendit, atë të cilin opozita e ka më në shënjestër për shkak të personit...

Luan Rama: Në 2018-n do i shpallim luftë krimit të organizuar

para 9 muajve - Gazeta Telegraf

Nënkryetari i LSI-së, Luan Rama ka folur pas mbledhjes së grupit parlamentar të LSI për protestën e organizuar nga opozita në 27 janar. Ai tha se në 27 janar, opozita dhe LSI-ja do sjellin, jo vetëm revoltën...

Basha: 27 janari do të tregojë qartë, se qytetarët nuk e duan aleancën e krimit

para 9 muajve - Gazeta Telegraf

Kreu i demokratëve takime me strukturat e partisë në Lushnje dhe Vlorë Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, tha në Lushnjë se një nga pasojat më të rënda të qeverisjes së Edi Ramës me krimin është...

Identikiti i kryepolicit të ri të Shqipërisë

para 9 muajve - 24 ore

Haki Çako u largua nga detyra e Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit pas 2 viteve e 8 muaj në këtë detyrë. Ai u shkarkua me vendim qeverie pas propozimit të Ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafa....

Lulzim Basha-vlonjatëve: Ju sot njiheni vetëm për drogë

para 9 muajve - Gazeta Tema

Lulzim Basha vijon turin e tij nëpër rrethe, për të bindur qytetarët që të dalin në protest kundër Edi Rama. Këtë të premte ai ka qenë në Vlorë, ku ka përsëritur kërkesën e tij, për largimin e Edi Ramës....

Identikiti i kryepolicit të ri të Shqipërisë

para 9 muajve - Java News

Haki Çako u largua nga detyra e Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit pas 2 viteve e 8 muaj në këtë detyrë. Ai u shkarkua me vendim qeverie pas propozimit të Ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafa....

Protesta, Basha në Vlorë: Qyteti njihet vetëm për drogën

para 9 muajve - Shqiptarja

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha nga Vlora kërkoi sërish largimin e qeverisë Rama nga pushteti, pasi sipas tij është e lidhur me krimin dhe drogën. “Kjo qeveri zhduku shpresën, largoi shqiptarët....

Basha në Lushnje: Kriza ekonomike po ndihet në çdo familje

para 9 muajve - 24 ore

Lulzim Basha e vazhdoi në Lushnje turin me te cilin po i paraprin protestës së 27 janarit. Kryetari i Partisë Demokratike tregoi disa statistika se si kriza ekonomike, siç tha ai, po ndihet në çdo familje....

Rama: Kredo e LSI për 2018 integrimi europian, reformat në drejtësi e zgjedhore

para 9 muajve - 24 ore

LSI do të ketë kredo të saj politike për 2018 integrimin europian të vendit, zbatimin e reformës në drejtësi dhe reformës zgjedhore. Ka qenë nënkryetari i LSI, Luan Rama që ka bërë të ditur ato çfarë u...

“Fund aleancës së Ramës me krimin”

para 9 muajve - Vizion Plus

Edhe në Lushnje, ku u takua me simpatizantë demokratë, lideri i opozitës Lulzim Basha bëri thirrje që qytetaret t’u bashkohen protestave për rrëzimin e qeverisë. Kreu i PD tha se bandat kanë marrë në dorë...

Luan Rama:Vija e demarkacionit mes PS-LSI,jo vetëm Drejtësia

para 9 muajve - Shqiptarja

Pas deklaratave të kryeministrit Edi Rama se LSI nuk e do Reformën në Drejtësi dhe se ishte pikërisht kjo reformë që e ndau atë nga partia e koalicionit PS, kanë ardhur reagimet e forta nga partia e drejtuar...

LSI: Presion qeverisë për integrimin, reformën në drejtësi dhe atë zgjedhore

para 9 muajve - Gazeta Shqip

Lëvizja Socialiste për Integrim ka deklaruar se do të marrë pjesë në seancën plenare të së hënës në Parlament, ndonëse po përgatitet ashtu si Partia Demokratike për protestën e 27 janarit. Nënkryetari...

Basha bën thirrje për kryengritje popullore: Nuk lejojmë më të qeverisemi nga bandat!

para 9 muajve - Opinion

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ishte sot në Lushnjë në vazhdën e takimeve për tu organizuar për protestën e 27 Janarit. Ai për herë të parë artikuloi fjalët kryengritje popullore, duke lënë...

Protesta e 27 janarit, Luan Rama: Nuk do sjellim vetëm revoltën qytetare, por…

para 9 muajve - BalkanWeb

TIRANE- Nënkryetari i LSI-së, Luan Rama ka folur pas mbledhjes së grupit parlamentar të LSI për protestën e organizuar nga opozita në 27 janar. Ai tha se në 27 janar, opozita dhe LSI do sjellin jo vetëm...

Luan Rama: LSI presion qeverisë për integrimin, reformën në drejtësi dhe atë zgjedhore

para 9 muajve - NOA

Nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Luan Rama, deklaroi se partia që ai përfaqëson do të vazhdojë të rrisë presionin ndaj qeverisë, në mënyrë që viti 2018 të jetë viti i zbatimit të reformës...

LSI, Luan Rama: Protesta e 27 janarit, revoltë popullore

para 9 muajve - Gazeta Shqip

Lëvizja Socialiste për Integrim ka deklaruar se do të marrë pjesë në seancën plenare të së hënës në Parlament, ndonëse po përgatitet ashtu si Partia Demokratike për protestën e 27 janarit. Nënkryetari...

VIDEO/ 'LSI mbështet protestën e 27 janarit, tërësisht e angazhuar për të sjellë jo vetëm revoltën qytetare'

para 9 muajve - Syri

LSI e mbështetet fuqimisht protestën e forcave opozitare më 27 janar dhe ka premtuar se do të jetë tërësisht e angazhuar për të sjellë më shumë sesa revoltën qytetare. Ishte Nënkryetari i LSI, Luan Rama,...

Protesta e 27 janarit, Basha: Ora e Edi Ramës në Shqipëri ka marrë fund

para 9 muajve - BalkanWeb

TIRANE -Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, tha në Lushnjë se një nga pasojat më të rënda të qeverisjes së Edi Ramës me krimin është kriza ekonomike, efektet e të cilës po i ndjen çdo familje...

Basha: Nuk ka reformë në drejtësi me Edi Ramën kryeministër

para 9 muajve - Gazeta Express

Pakti i Kryeministrit Edi Rama me krimin është pikërisht faktori që po shkatërron reformën në drejtësi dhe një ekuacion me atë kryeministër nuk do të sjellë kurrë realizimin e vërtetë të reformës. Është...

Protesta e 27 janarit, Basha: Në burg pushtetarët e inkriminuar

para 9 muajve - Gazeta Shqip

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka vijuar edhe në Lushnjë me akuza të forta kundër qeverisjes së kryeministrit Rama. Në vijim të takimeve për protestën e 27 janarit, ai tha se një nga pasojat...

Basha flet sërish me emra: Këta të korruptuar i mbron Rama-Marku

para 9 muajve - Shqiptarja

LUSHNJE - Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, tha në Lushnjë se një nga pasojat më të rënda të qeverisjes së Edi Ramës me krimin është kriza ekonomike, efektet e të cilës po i ndjen çdo familje...

Basha: 27 janari thirrje për drejtësinë e pakapur, të çojmë në burg pushtetarët e inkriminuar

para 9 muajve - NOA

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, u ndal në Luzhnje në vijim të takimeve për protestën e 27 janarit. Ai tha se një nga pasojat më të rënda të qeverisjes së Edi Ramës me krimin është kriza ekonomike,...

Basha: Pjesëmarrja masive në protestën e 27 janarit, sinjali se ora e Edi Ramës ka marrë fund

para 9 muajve - Syri

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, tha në Lushnjë se një nga pasojat më të rënda të qeverisjes së Edi Ramës me krimin është kriza ekonomike, efektet e të cilës po i ndjen çdo familje shqiptare....

Lulzim Basha nga Lushnja: 27 janari thirrje për drejtësinë

para 9 muajve - Sot News

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, tha në Lushnjë se një nga pasojat më të rënda të qeverisjes së Edi Ramës me krimin është kriza ekonomike, efektet e të cilës po i ndjen çdo familje shqiptare....

Basha: Çdo pushtetar i korruptuar me asetet e shqiptarëve të shkojë në burg, ja kush janë emrat

para 9 muajve - Gazeta Tema

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha thotë nga Lushnja se reforma në drejtësi ka përfunduar pasi sipas tij duhet një qeverisje tjetër për ta implementuar. Kryedemokrati gjykon se protesta e 27...

Gjuha vete ku dhemb dhëmbi, Basha: Me Ramën-kryeministër, jo reformë drejtësi!

para 9 muajve - Te Sheshi

Kreu demokrat Basha ka bërë së fundi një përbetim, atë që e shprehu konkretish “ nuk ka për të patur reformë në drejtësi me Edi Ramën Kryeministër”. Por nuk dihet realisht se në ç’kontekst e ka thënë,...

Protesta e 27 janarit, Luan Rama: Nuk do sjellim vetëm revoltën qytetare, por…

para 9 muajve - Gazeta Telegraf

Nënkryetari i LSI-së, Luan Rama ka folur pas mbledhjes së grupit parlamentar të LSI për protestën e organizuar nga opozita në 27 janar. Ai tha se në 27 janar, opozita dhe LSI do sjellin jo vetëm revoltën...

Basha sulmon Ramën nga Lushnja: Qeverisja me krimin ka krijuar krizën ekonomike

para 9 muajve - Java News

Akuza te forta ka bere nga Lushnja, Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, teksa ka theksuar se një nga pasojat më të rënda të qeverisjes së Edi Ramës me krimin është kriza ekonomike, efektet e...

Protesta e 27 janarit, Basha: Ora e Edi Ramës në Shqipëri ka marrë fund

para 9 muajve - Gazeta Telegraf

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, tha në Lushnjë se një nga pasojat më të rënda të qeverisjes së Edi Ramës me krimin është kriza ekonomike, efektet e të cilës po i ndjen çdo familje shqiptare....

Vasili: Dashuria e ‘Rilindjes’ për drejtësinë, maskaradë

para 9 muajve - Gazeta 55

Teksa mazhoranca i ka akuzuar PD-LSI, si forca politike që nuk duan reformën në drejtësi, kreu i grupit parlamentar të LSI, Petrit Vasili e cilësoi një maskaradë të PS-së propagandën për dashurinë për...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK