http://kariera.mk

S'ka më detyra shtëpie! Nis projekti i shkollave me drekë

para 9 muajve - Gazeta Express

Shkolla ka rinisur e po ashtu edhe detyrat për nxënësit. Jo gjithmonë ia dalin me oraret e studimit apo me ushtrimet e vështira. Ne pamundësi për kurse private  pasdite apo për ti ndihmuar prindërit, këta ...

Aplikohet në 20 institucione projekti i shkollave me drekë, pagesë shtese për mësuesit

para 9 muajve - Vizion Plus

Shkolla ka rinisur e po ashtu edhe detyrat për nxënësit. Jo gjithmonë ia dalin me oraret e studimit apo me ushtrimet e vështira. Ne pamundësi për kurse private  pasdite apo për ti ndihmuar prindërit, këta ...

Fatbardha Kastrati: Si duhet të jetë shkolla, arsimi dhe vetëdija e nxënësve për mësimnxënie?

para 9 muajve - Bota Press

Ndoshta arsyja pse zgjodha te shkruaja rreth kesaj teme eshte nje shkrim rreth te cilit ma dergoi Prof.Hyzri Salihu rreth shkollave ne Japoni ,ne shumica jemin ne dijeni se japonezet jan at ate cilet sa...

Nxënësit romë detyrohen të mësojnë boshnjakisht në mungesë të librave në gjuhën e tyre

para 9 muajve - Gazeta Express

Xhemiles nuk po i shërbejnë librat që ia siguron shteti. Kjo për shkak që ajo mëson në një gjuhë të cilën nuk e ka ditur para se të vinte në klasë të parë. Përderisa sipas Ligjit për Arsim secili nxënës...

Nxënësit romë detyrohen të mësojnë boshnjakisht në mungesë të librave në gjuhën e tyre

para 9 muajve - Sovrani

Xhemiles nuk po i shërbejnë librat që ia siguron shteti. Kjo për shkak që ajo mëson në një gjuhë të cilën nuk e ka ditur para se të vinte në klasë të parë. Përderisa sipas Ligjit për Arsim secili nxënës...

Ndryshimet në edukim dhe politikbërësit

para 9 muajve - Gazeta Tema

Prof. As.Dr. Jetmir  Aliçka Drejtor I shkollës private” ELITE “ Këto ditë opinioni publik po njihet me një ndryshim (minireformë) në edukim. Bëhet fjalë për një organizim të ri të orëve mësimore në shkollë....

Orari i ri i mësimit në shkolla

para 9 muajve - Vizion Plus

Ky është orari i mësimeve ne nje nga vitet e para te gjimnazit “Sami Frasheri”. Ne total nxënësit kane 12 lende dhe çdo dite zhvillojnë 6 ore, madje edhe 7 ore te ndryshme mësimi. Me vendimin e ri, orari...

Ndryshimi i orarit në shkolla

para 9 muajve - Vizion Plus

Lajmi për ndryshimin e orarit ne shkolla ka qene surprize per mësuesit. Nuk pranojnë te flasin, por jashtë kamerës ata ngrëne nje sere pikëpyetjesh per ketë ndryshim te menjëhershëm. A do te ketë ndryshime...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK