http://kariera.mk

Ministri Gjiknuri prezanton në komision pr/ligjin për bursën e energjisë, si do funksionojë

para 11 muajve - BalkanWeb

TIRANE- Ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë, Damian Gjiknuri prezantoi sot në Komisionin për Veprimtarinë Prodhuese, Tregtinë dhe Mjedisin projektligjin “Për disa shtesa dhe ndryshime në ligjin nr....

HEC-et në Osum, Gjiknuri: I anuloj nëse ndikon në mjedis

para 11 muajve - Sot News

Ministri i Energjetikës, Damian Gjiknuri shprehet se do të anulojë koncesionet në kanionet e Osumit, nëse Ministria e Mjedisit do të arrijë në përfundimin se ndërtimi i hidrocentraleve ndikon në mjedis....

HEC-et në Osum, Gjiknuri:I anuloj nëse ndikon në mjedis, Mima: Krim

para 11 muajve - Shqiptarja

Ministri i Energjetikës, Damian Gjiknuri shprehet se do të anulojë koncesionet në kanionet e Osumit, nëse Ministria e Mjedisit do të arrijë në përfundimin se ndërtimi i hidrocentraleve ndikon në mjedis....

Gjiknuri: Verifikim HEC-eve në Osum

para 11 muajve - Vizion Plus

Vendimi për të anuluar ose jo lejet koncesinare për dy Hidrocentralet në kanionet e lumit Osum do të merret pas përfundimit të verifikimeve që Ministria e Mjedisit po u bën procedurave përkatëse. Edhe...

HEC-et në Osum, Gjiknuri: Projektet që dëmtojnë mjedisin anulohen

para 11 muajve - Gazeta Shqip

Impakti i madh social dhe vëmendja që ka rënë mbi çështjen që lidhet me ndërtimin e HEC-ve në kanionet e Osumit, kanë bërë që ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë, Damian Gjiknuri të mos i shpëtonte...

'Bashkë me HEC-in në kanionet e Osumit bie dhe kontrata koncensionare'

para 11 muajve - Syri

Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë, Damian Gjiknuri, ka folur sot për anullimin e projektit të HEC-it që do të ndërtohej mbi kanionet e Osumit. Sipas tij, "me çdo projekt që ka ndikim negativ në...

HEC-et, Gjiknuri: Çdo projekt që ka ndikim negativ në mjedis do të anulohet

para 11 muajve - Java News

Ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë, Damian Gjiknuri reagoi në lidhje me ndërtimin e HEC-it në kanionet e Osumit. Pas përfudimit të Komisionit të Veprimtatrisë prodhuese, Gjiknuri tha se çdo kontratë...

Kush i shpëtoi Kanionet e Osumit? Vendimi i qeverisë Berisha, letra e Metës dhe pezullimi i HEC-eve

para 11 muajve - Java News

Çështja e dhënies së lejes për ndërtimin e hidrocentraleve në lumin e Osumit u kthye ditët e fundit në qendër të vëmendjes së medias dhe opinionit publik. Në kohën kur Ministri i Mjedisit Blendi Klosi...

Rama i firmosi HEC-et në Osum në dijeni të shkeljeve

para 12 muajve - Respublica

Atë që kryeministri Edi Rama e quajti gabim padashje të qeverisë në lidhje me fabrikimin e  koordinatave për ndërtimin e HEC-eve në Osum, në fakt është më shumë se aq. Të dhënat e siguruara nga BIRN tregojnë...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK