http://kariera.mk

FMN: Reforma në drejtësi kyçe për investitorët e huaj, problem borxhi publik

para 11 muajve - Java News

Fondi Monetar Ndërkombëtar deklaron se përmirësimi i ekonomisë globale i jep mundësi Shqipërisë të ketë një rritje më të madhe ekonomike. Zëvendësdrejtori i Përgjithshëm i Fondit, Tao Zhang i sugjeron...

Çfarë e pengon Shqipërinë? FMN: Borxhi, kreditë, drejtësia…

para 11 muajve - Gazeta Shqip

Fondi Monetar Ndërkombëtar deklaron se përmirësimi i ekonomisë globale i jep mundësi Shqipërisë të ketë një rritje më të madhe ekonomike. Zëvendësdrejtori i Përgjithshëm i Fondit, Tao Zhang i sugjeron...

Ahmetaj takon zyrtarin e FMN: Vazhdojmë reformat në ekonomi

para 11 muajve - Shqiptarja

Ministri i Financave dhe Ekonomisë Arben Ahmetaj priti sot Zv. Drejtorin Ekzekutiv të FMN Tao Zhang në kuadër të vizitës së parë pas 10 viteve të një përfaqësuesi të Bordit drejtues të FMN në Tiranë. Ministri...

Ahmetaj pret zv.drejtorin e FMN: Qeveria i përmbushi objektivat

para 11 muajve - Gazeta Shqip

Ministri i Financave dhe Ekonomisë, Arben Ahmetaj priti sot në një takim zv.drejtorin Ekzekutiv të Fondit Monetar Ndërkombëtar, Tao Zhang në kuadër të vizitës së tij zyrtare në Tiranë. Ministri Ahmetaj...

Ahmetaj pret zv. Drejtorin Ekzekutiv të FMN: Qeveria shqiptare përmbushi me sukses objektivat kryesorë të programit

para 11 muajve - Gazeta Tema

Ministri i Financave dhe Ekonomisë Arben Ahmetaj priti sot në një takim Zv. Drejtorin Ekzekutiv të FMN  Tao Zhang në kuadër të vizitës së tij zyrtarë në Tiranë. Kjo është vizita e parë e një përfaqësuesi...

Ahmetaj pret zv.drejtorin e FMN: Programi me qeverinë shqiptare, i suksesshëm

para 11 muajve - NOA

Ministri i Financave dhe Ekonomisë, Arben Ahmetaj priti sot në një takim zv.drejtorin Ekzekutiv të Fondit Monetar Ndërkombëtar, Tao Zhang në kuadër të vizitës së tij zyrtare në Tiranë. Ministri Ahmetaj...

Fiti: Qeveria nuk duhet të jetë investitori dhe punëdhënësi më i madh

para 11 muajve - Zhurnal

Shkup, 13 shkurt - Për këtë vit kemi buxhet më të lartë, dhe kjo në mënyrë indirekte tregon se Qeveria involvohet në ekonominë e vendit. Në ekonominë e tregut lider kryesor i rritjes ekonomike dhe zhvilimit...

Zv. Drejtori i FMN takon Ahmetajn: Moment shumë i mire për ekonominë shqiptare

para 11 muajve - Java News

Ministri i Financave dhe Ekonomisë Arben Ahmetaj priti sot në një takim Zv. Drejtorin Ekzekutiv të FMN  Tao Zhang në kuadër të vizitës së tij zyrtarë në Tiranë. Kjo është vizita e parë e një përfaqësuesi...

Flet Zv/drejtori i FMN: Pse Shqipëria ka mbetur një nga më të varfërat e Europës, e zgjidh reforma në drejtësi

para 11 muajve - 24 ore

Zyrtari i lartë i FMN-së, që ndodhet këto ditë për një vizitë në Shqipëri, në një intervistë të posaçme për Monitor thotë se tani është koha për të ndërmarrë reforma dhe për të ndërtuar mbrojtjen ekonomike...

Zv.drejtori i FMN: Pse Shqipëria ka mbetur një nga më të varfërat e Europës

para 11 muajve - Gazeta Tema

Zyrtari i lartë i FMN-së, që ndodhet këto ditë për një vizitë në Shqipëri, në një intervistë të posaçme për Monitor thotë se tani është koha për të ndërmarrë reforma dhe për të ndërtuar mbrojtjen ekonomike...

Pse Shqipëria ka mbetur një nga shtetet më të varfëra të Europës

para 11 muajve - Albeu

Zyrtari i lartë i FMN-së, që ndodhet këto ditë për një vizitë në Shqipëri, në një intervistë të posaçme për Monitor thotë se tani është koha për të ndërmarrë reforma dhe për të ndërtuar mbrojtjen ekonomike...

Flet Zv/drejtori i FMN: Pse Shqipëria ka mbetur një nga më të varfërat e Europës, e zgjidh reforma në drejtësi

para 11 muajve - BalkanWeb

Teksa ekonomia europiane e globale është në fazë rimëkëmbje, ky është momenti më i mirë edhe për qeverinë shqiptare, që të mos vetëkënaqet dhe të përshpejtojë reformat. I këtij mendimi është DMD Tao Zheng,...

Flet Zv/drejtori i FMN: Pse Shqipëria ka mbetur një nga më të varfërat e Europës, e zgjidh reforma në drejtësi

para 11 muajve - Gazeta Express

Zyrtari i lartë i FMN-së, që ndodhet këto ditë për një vizitë në Shqipëri, në një intervistë të posaçme për Monitor thotë se tani është koha për të ndërmarrë reforma dhe për të ndërtuar mbrojtjen ekonomike...

FMN: Pse Shqipëria është nga më të varfrat e Europës, e zgjidh drejtësia

para 11 muajve - Shqiptarja

Zyrtari i lartë i FMN-së, që ndodhet këto ditë për një vizitë në Shqipëri, në një intervistë të posaçme për Monitor thotë se tani është koha për të ndërmarrë reforma dhe për të ndërtuar mbrojtjen ekonomike...

Zv/drejtori i FMN: Pse Shqipëria ka mbetur një nga më të varfërat e Europës, e zgjidh reforma në drejtësi

para 11 muajve - Sot News

Teksa ekonomia europiane e globale është në fazë rimëkëmbje, ky është momenti më i mirë edhe për qeverinë shqiptare, që të mos vetëkënaqet dhe të përshpejtojë reformat. I këtij mendimi është DMD Tao Zheng,...

Zv.Drejtori i FMN: Ja pse Shqipëria ka mbetur një nga më të varfrat e Europës

para 11 muajve - Syri

Teksa ekonomia europiane e globale është në fazë rimëkëmbje, ky është momenti më i mirë edhe për qeverinë shqiptare, që të mos vetëkënaqet dhe të përshpejtojë reformat. I këtij mendimi është DMD Tao Zheng,...

Publikohet ligji për mbështetje financiare të investimeve, ja ku mund ta gjeni

para 11 muajve - Gazeta Express

Ligji për mbështetje financiare të investimeve, me të cilin do të zbatohet masat nga plani qeveritar për rritje ekonomike është vendosur në Regjistrin e vetëm elektronik nacional të rregullave (RVEN)....

Zv/drejtori i FMN: Reforma në drejtësi do të zhbllokojë potencialin e plotë ekonomik të Shqipërisë

para 11 muajve - Java News

Zyrtari i lartë i FMN-së, që ndodhet këto ditë për një vizitë në Shqipëri, në një intervistë të posaçme për Monitor thotë se tani është koha për të ndërmarrë reforma dhe për të ndërtuar mbrojtjen ekonomike...

Flet Zv/drejtori i FMN: Pse Shqipëria ka mbetur një nga më të varfërat e Europës, e zgjidh reforma në drejtësi

para 11 muajve - AlbPress

Share This Tags Zyrtari i lartë i FMN-së, që ndodhet këto ditë për një vizitë në Shqipëri, në një intervistë të posaçme për Monitor thotë se tani është koha për të ndërmarrë reforma dhe për të ndërtuar...

Ligji për mbështetje financiare të investimeve është bërë publik, ja ku mund ta gjeni

para 11 muajve - Portalb

Ligji për mbështetje financiare të investimeve, me të cilin do të zbatohet masat nga plani qeveritar për rritje ekonomike është vendosur në Regjistrin e vetëm elektronik nacional të rregullave (RVEN)....

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK