http://kariera.mk

EKSKLUZIVE/ Prapaskenat, si u arrit dakordësia PS-PD për “Integrimin”

para 11 muajve - BalkanWeb

Nga: Marsela KARAPANÇO TIRANË- Pas dy vitesh mosgjetjeje të një dakortësie, PS e PD sot gjetën gjuhën e përbashkët për të miratuar një deklaratë me rekomandime në mbyllje të mbledhjes dyditore të Komitetit...

Nga krimi dhe droga tek ‘Tahiri’, si u arrit dakordësia PS-PD për “Integrimin”

para 11 muajve - Gazeta Express

Pas dy vitesh mosgjetjeje të një dakortësie, PS e PD sot gjetën gjuhën e përbashkët për të miratuar një deklaratë me rekomandime në mbyllje të mbledhjes dyditore të Komitetit Ndërparlamentar të Stabilizim-Asociimit...

Ekskluzive: Haliti para gazetareve boteror: Lugina Preshevës nuk është problem i Kosovës por i Shqiperisë! VIDEO

para 11 muajve - Presheva Jone

Prishtinë, 13 shkurt -“Shqiptarët edhe pse kremtuan nje shekull pavarësinë e shtetit, cështja shqiptare në ballkan ende nuk është e zgjidhur përfundimisht.. » janë keta vetëm ca prononcime të akademik...

Ai u arrit në takimin pa media akordi PD-PS për integrimin

para 11 muajve - Java News

Pas dy vitesh mosgjetjeje të një dakortësie, PS e PD sot gjetën gjuhën e përbashkët për të miratuar një deklaratë me rekomandime në mbyllje të mbledhjes dyditore të Komitetit Ndërparlamentar të Stabilizim-Asociimit...

Haliti para gazetareve boteror: Zgjidhja e ceshtjes se Luginës së Preshevës nuk është problem i Kosovës por i Shqiperisë! VIDEO

para 11 muajve - Presheva Jone

Prishtinë, 13 shkurt -“Shqiptarët edhe pse kremtuan nje shekull pavarësinë e shtetit, cështja shqiptare në ballkan ende nuk është e zgjidhur përfundimisht.. » janë keta vetëm ca prononcime të akademik...

Xhavit Haliti pra gazetareve boteror: Zgjidhja e ceshtjes se Luginës së Preshevës nuk është problem i Kosovës por i Shqiperisë!

para 11 muajve - Presheva Jone

Prishtinë, 13 shkurt -“Shqiptarët edhe pse kremtuan nje shekull pavarësinë e shtetit, cështja shqiptare në ballkan ende nuk është e zgjidhur përfundimisht.. » janë keta vetëm ca prononcime të akademik...

Demokrati del mbi partinë: Të ndryshojë zgjedhja për deputetët, punë e madhe se nuk fitojnë servilët!

para 11 muajve - Zhurnal

Tiranë, 13 shkurt - Pikë së pari duhet të ndryshojë mënyra e zgjedhjes së deputetëve! Është ky propozimi konkret që ka deputeti i PD-së, Myslim Murrizi në lidhje me reformën zgjedhore. Sipas tij deputetët...

Marrëveshje me opozitën, kërkohet datë për negociatat me BE

para 11 muajve - Sot News

Në sytë e eurodeputetëve, mazhoranca dhe opozita kanë gjetur dakortësinë dhe dolën me rekomandime të përbashkëta në përfundim të mbledhjes dyditore të Komitetit Ndërparlamentar të Stabilizim-Asociimit...

Deputeti del mbi partinë: Të ndryshojë zgjedhja e ligjvënësve, punë e madhe se nuk fitojnë servilët!

para 11 muajve - Gazeta Express

Pikë së pari duhet të ndryshojë mënyra e zgjedhjes së deputetëve! Është ky propozimi konkret që ka deputeti i PD-së, Myslim Murrizi në lidhje me reformën zgjedhore. Sipas tij deputetët duhet të zgjidhen...

Europa bën bashkë pozitën me opozitën, kërkohet datë për negociatat

para 11 muajve - Telegrafi

Në sytë e eurodeputetëve, mazhoranca dhe opozita kanë gjetur dakortësinë dhe dolën me rekomandime të përbashkëta në përfundim të mbledhjes dyditore të Komitetit Ndërparlamentar të Stabilizim-Asociimit...

BE bashkon politikën shqiptare, kërkohet datë për negociatat

para 11 muajve - Gazeta Shqip

Në sytë e eurodeputetëve, mazhoranca dhe opozita kanë gjetur dakortësinë dhe dolën me rekomandime të përbashkëta në përfundim të mbledhjes dyditore të Komitetit Ndërparlamentar të Stabilizim-Asociimit...

Shqipëria pushtohet nga moti i keq

para 11 muajve - Vizion Plus

Shqipëria rrezikohet serish nga përmbytjet. Alarmi vjen nga Instituti i Gjeoshkencave i cili parashikon mot te keq dhe  shtrëngata shiu ne pjesën me te madhe te  territorit. Qarku i Vlorës eshte me i rrezikuari...

Mazhoranca dhe opozita bien dakord, bëhen bashkë për hapjen e negociatave me BE

para 11 muajve - NOA

Mazhoranca dhe opozita bien dakord për të paktën procesin e hapjes së negociatave me BE-në. Në përmbyllje të takimit dy ditor të komitetit ndërparlamentar të stabilizim asociimit palët kanë rënë dakord...

Zyrtarja e BE mesazh të fortë: Në Shqiperi ka shumë pak të dënuar për korrupsion

para 11 muajve - Zhurnal

Tiranë, 13 shkurt - Monica Macovei, drejtuesja e Delegacionit të Komitetit Parlamentar të Stabilizim Asociimit Shqipëri-BE, në takimin e përbashket me eurodeputetet, bëri thirrje për luftimin e korrupsionit....

Europa bën bashkë pozitën me opozitën, kërkohet datë për negociatat

para 11 muajve - Almakos

Në sytë e eurodeputetëve, mazhoranca dhe opozita kanë gjetur dakortësinë dhe dolën me rekomandime të përbashkëta në përfundim të mbledhjes dyditore të Komitetit Ndërparlamentar të Stabilizim-Asociimit...

“Armëpushim”, Brukseli “pajton” PS- PD: Duam datë për hapjen e negociatave!

para 11 muajve - Java News

Ndërsa Komitetit i Stabilizim–Asociimit përmbylli takimin e tij të 12 në Tiranë, burime pranë Partisë Demokratike bëjnë me dije se opozita e pozita kanë arritur të dalin me një deklaratë të përbashkët,...

Zyrtarja e BE mesazh të fortë: Në Shqiperi ka shumë pak të dënuar për korrupsion

para 11 muajve - Medial

Monica Macovei, drejtuesja e Delegacionit të Komitetit Parlamentar të Stabilizim Asociimit Shqipëri-BE, në takimin e përbashket me eurodeputetet, bëri thirrje për luftimin e korrupsionit. “BE pret nga...

Zyrtarja e BE mesazh të fortë: Në Shqiperi ka shumë pak të dënuar për korrupsion

para 11 muajve - Albeu

Monica Macovei, drejtuesja e Delegacionit të Komitetit Parlamentar të Stabilizim Asociimit Shqipëri-BE, në takimin e përbashket me eurodeputetet, bëri thirrje për luftimin e korrupsionit. "BE pret nga...

“Shqipëria i meriton negociatat”

para 11 muajve - Vizion Plus

Raporteri per Shqipërinë ne Parlamentin Europian Eduard Kukan, ka shprehur bindjen se vendi ynë ne qershor do te hap negociatat, e per ketë gjë ai ka vlerësuar te gjithë partitë politike, te cilat e mbështesin...

Tabaku para eurodeputetëve: Korrupsioni dhe pastrimi i parave në Shqipëri janë ngritur në sistem”.

para 11 muajve - Gazeta Express

Nënkryetarja e Komisioni të Ekonomisë, Jorida Tabaku, vuri në dukje gjatë takimit të Komitetit të Stabilizim Asociimit se “korrupsioni dhe pastrimi i parave në Shqipëri janë ngritur në sistem”. Ajo tha...

Takimi i 12 i KAS, Tabaku: Korrupsioni dhe pastrimi i parave është ngritur në sistem

para 11 muajve - Syri

Nënkryetarja e Komisioni të Ekonomisë, Jorida Tabaku, vuri në dukje gjatë takimit të Komitetit të Stabilizim Asociimit se “korrupsioni dhe pastrimi i parave në Shqipëri janë ngritur në sistem”. Ajo tha...

Zyrtarja e lartë e BE godet fort: Ka hetime por jo dënime për korrupsion. Mjaft u krahasuat me të shkuarën

para 11 muajve - Opinion

Zyrtarja e lartë e BR, Monica Macovei kërkoi sot nga autoritetet shqiptare që të fillojnë ndjekjen penale, pasi deri tani sipas saj ka vetëm hetime. Zyrtarja e lartë e BE u shpreh se për të arritur në...

Ish kandidati demokrat për deputet: Paguajmë taksa për PD-në të luftojë Ramën e jo që deputetët tanë të…

para 11 muajve - Java News

Kandidati për deputet i Partisë Demokratike, Andi Përmeti, ka reaguar pas publikimit të video-bisedës mes deputetit të PD Ervin Salianji, dhe G.D, bisedë në të cilën nuk ka kufi gjuha dhe mendja. Sipas...

Tiranë: Nisin polemikat për reformën zgjedhore

para 11 muajve - Zëri i Amerikës

Takimi i 12-të i Këshillit të Stabilzim Asociimit u zhvillua sot në mjediset e parlamentit në Tiranë për të diskutuar rekomandimet e OSBE-ODIHR-it mbi proceset zgjedhore. Përfaqësuesja e Parlamentit Europian,...

"Hetime për politikanë në nivele të larta", deputeti i PS-së bën paralajmërimin e fortë

para 11 muajve - Gazeta Express

kreu i grupit parlamentar për PS-së, Taulant Balla ka bërë sot paralajmërim e të forta në lidhje me zyrtarët e lartë që do të hetohen. Pjesëmarrës në tryezën me delegacionin e Parlamentit Europain, për...

Balla paralajmëron: Hetime për politikanë në nivele të larta

para 11 muajve - Shqiptarja

Kryetari i grupit të PS, Taulant Balla paralajmëroi se në ditët në vijim do të ketë hetime për politikanë të niveleve të larta. Deklaratat Balla i bëri gjatë takimit të Stabilizim Asociimit Shqipëri-BE...

Eurodeputetja thirrje politikanëve shqiptarë: Luftoni korrupsionin

para 11 muajve - Medial

Kryetarja e delegacionit të Parlamentit Europian në Komitetin Parlamentar të Stabilizim-Asociimit, BE-Shqipëri, në sesionin e dytë të tryezës foli për korrupsionin në vendin tonë. Eurodeputetja Monica...

Eurodeputetja “u mbyll gojën” deputetëve të PD: Zgjedhjet ishin të rregullta

para 11 muajve - Gazeta Tema

Deputetët e Partisë Demokratike dhe asaj Socialiste kanë shfrytëzuar takimin me delegacionin e Parlamentit Europian, që ndodhet në Tiranë në kuadër punimeve të Komitetit ndërparlamentar të Stabilizim-Asociimit...

Europa bën bashkë mazhorancën dhe opozitën

para 11 muajve - 24 ore

Në sytë e eurodeputetëve, mazhoranca dhe opozita duket se kanë gjetur dakortësinë dhe pritet të dalin me rekomandime të përbashkëta në përfundim të mbledhjes dyditore të Komitetit Ndërparlamentar të Stabilizim-Asociimit...

Kandidati i PD për deputet: Basha të reagojë, s’mund të mbajë deputetë njerëz që shk******* dhe q**** me njëri-tjetrin në punë

para 11 muajve - Gazeta Tema

Kandidati për deputet i Partisë Demokratike, Andi Përmeti, ka reaguar pas publikimit të video-bisedës mes deputetit të PD Ervin Salianji, dhe G.D, bisedë në të cilën nuk ka kufi gjuha dhe mendja. Sipas...

Zyrtarja e lartë e BE mesazh të fortë për korrupsion: Nisni ndjekjet penale

para 11 muajve - NOA

Në ditën e dytë të punimeve e sesionit të 12 të Komitetit të Stabilizim-Asociimit, kryetarja e delegacionit të përbashkët BE-Shqipëri, Monica Macovei, bëri deklarata të forta lidhur me rastet e hetimeve...

Zyrtarja e lartë e BE: Boll vetëm me hetime, çoni në burg të korruptuarit

para 11 muajve - Sot News

Prej dy ditësh në Tiranë po mbahet takimi i Komitetit Parlamentar të Stabilizim Asociimit Bashkimi Evropian- Shqipëri. Takimi i djeshme është karakterizuar nga debate dhe akuza të ndërsjellta mes opozitës...

Reforma Zgjedhore/ Opozita: Të mos i ngjajë reformës në Drejtësi, OSBE-ODIHR: Të bëhen korrigjime

para 11 muajve - BalkanWeb

TIRANE – Ditën e sotme u zhvillua takimi i 12 i Këshillit të Stabilizim Asociimit ku u diskutuan rekomandimet e OSBE-ODIHR për çështje të ndryshme që prekin vendin. Monica Macovei, përfaqësuese e Parlamentit...

Zyrtarja e lartë e BE: Boll vetëm me hetime, çoni në burg të korruptuarit

para 11 muajve - Gazeta Express

Prej dy ditësh në Tiranë po mbahet takimi i Komitetit Parlamentar të Stabilizim Asociimit Bashkimi Evropian- Shqipëri. Takimi i djeshme është karakterizuar nga debate dhe akuza të ndërsjellta mes opozitës...

Bylykbashi ndërron temë,zyrtarja e BE i pret fjalën:Jo komente

para 11 muajve - Shqiptarja

Kryetarja e Delegacionit të Parlamentit Evropian, Monica Macovei, i ka ndërprerë fjalën deputetit demokrat, Oerd Bylykbashi, gjatë takimit të 12 të Stabilizim-Asociimit të Bashkimit Evropian dhe Shqipërisë....

Takimi Shqipëri-BE, Macovei: Luftoni korrupsionin, të çon në varfëri

para 11 muajve - Gazeta Shqip

Gjatë takimit të 12 të KSA-së në Tiranë, kryetarja e delegacionit të PE-së, Monika Macovei, i bëri thirrje qeverisë që të luftojë korrupsionin. Përfaqësuesja e lartë tha se një fenomen i tillë të çon në...

KSA, Bylykbashi: U derdhën 5 mln euro në zgjedhje

para 11 muajve - Gazeta Shqip

Në ditën e dytë të punimeve të sesionit të 12 të Komitetit të Stabilizim-Asociimit, Partia Demokratike ka denoncuar sërish shit-blerjen e votës në zgjedhjet e qershorit të shkuar. Deputeti i PD, Oerd Bylykbashi,...

Balla-eurodeputetëve: Presim hetime për politikanë të niveleve të larta

para 11 muajve - Java News

Kryetari i grupit të PS, Taulant Balla paralajmëroi se në ditët në vijim do të ketë hetime për politikanë të niveleve të larta. Deklaratat Balla i bëri gjatë takimit të Stabilizim Asociimit Shqipëri-BE...

Mesazhet e forta të zyrtares së BE: Jo më presion e blerje votash

para 11 muajve - Shqiptarja

Kryetarja e Delegacionit të Parlamentit Evropian, Monica Macovel, i ka drejtuar mesazhe të forta dhe të qarta politikës shqiptare lidhur me procesin e zgjedhjeve. Macovel i kërkoi politikës të punojë shumë...

Zyrtarja e lartë e BE: Nisni ndjekjet penale për rastet e korrupsionit

para 11 muajve - Shqiptarja

Monica Macovei, kryetare e delegacionit të përbashkët BE-Shqipëri kërkoi sot nga autoritetet shqiptare që të fillojnë ndjekjen penale, pasi deri tani sipas saj ka vetëm hetime. Zyrtarja e lartë e BE u...

Tryeza Shqipëri-BE, Bylykbashi: Votim elektronik, 20% e votuesve u paguan

para 11 muajve - NOA

Mbahet sot në Tiranë, dita e dytë e punimeve të sesionit të 12 të Komitetit të Stabilizim-Asociimit Shqipëri-BE. Në fjalën e rastit deputeti demokrat Oerd Bylykbashi, iu referua rekomandimet dhe vërejtjet...

Komiteti i Stabilizim-Asocimit, Bylykbashi: Janë blerë votat, u derdhën 5 milionë euro

para 11 muajve - Sot News

Ka nisur sot dita e dytë e punimeve e sesionit të 12 të Komitetit të Stabilizim-Asociimit. Bashkëkryetari i Komisionit të Reformës Zgjedhore Oerd Bylykbashi tha se konsensusi per reformen zgjedhore eshte...

Bylykbashi: Reforma zgjedhore, jo si ajo e Drejtësisë

para 11 muajve - Gazeta Express

Bashkëkryetari i komisionit te Reformës zgjedhore Oerd Bylykbashi tha se konsensusi për reformën zgjedhore është jetik për suksesin e saj. Ne takimin e përbashkët me eurodeputetet, Bylykbashi vuri ne dukje...

Tabaku: Strategji të përbashkët për luftën ndaj korrupsionit

para 11 muajve - 24 ore

“Nëqoftëse ka një fushë që opozita dhe mazhoranca mund të ulen bashkë për të hartuar një strategji të përbashkët për integrimin europian, kjo është lufta ndaj korrupsionit”. Kështu është shprehur nënkryetarja...

Zyrtarja e BE i pret fjalën Bylykbashit: Po flisni jashtë teme…

para 11 muajve - Java News

Kryetarja e Delegacionit të Parlamentit Evropian, Monica Macovei, i ka ndërprerë fjalën deputetit demokrat, Oerd Bylykbashi, gjatë takimit të 12 të Stabilizim-Asociimit të Bashkimit Evropian dhe Shqipërisë....

Pollo-Vlahutinit: A është informuar siç duhet Brukseli për kanabisin?

para 11 muajve - Gazeta 55

Komiteti i Stabilizim Asociimit zhvillon punimet në Tiranë nën drejtimin e Monica Macovei Komiteti i Stabilizim Asociimit Shqipëri-BE po zhvillon punimet në Tiranë nën drejtimin e Monica Macovei, kryetare...

Bylykbashi në Komitetin e Stabilizim-Asociiimit: 20% të votuesve iu dhanë para për votën, u derdhën 5 milionë euro

para 11 muajve - Syri

Ka nisur sot dita e dytë e punimeve e sesionit të 12 të Komitetit të Stabilizim-Asociimit dhe fjalën e kanë marrë deputetët e opozitës shqiptare.  Deputeti i PD, Oerd Bylykbashi, ka deklaruar se "20% e...

Kryemadhi për “New Europe”: Shqipëria duhet të qëndrojë në kursin e BE

para 11 muajve - Gazeta Shqip

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi ka dhënë një intervistë për portalin “Neweurope.eu”, ku ka folur për situatën aktuale në Shqipëri dhe për sfidat që ka vendi. “Neweurope.eu”...

Mblidhet Komiteti i Stabilizim Asociimit me BE, Brukseli thirrje opozitës të bashkëpunojë për integrimin, vlerësohen reformat e qeverisë

para 11 muajve - Zhurnal

Tiranë, 13 shkurt - Është mbledhur dje, nën kujdesin e Kuvendit, sesioni i parë i takimit të 12 i Komitetit Parlamentar të Stabilizim Asociimit, Bashkimi Evropian-Shqipëri. Takimi u zhvillua nën drejtimin...

Tryeza BE-Shqipëri, Macovei: Zgjedhjet e qershorit ishin më të mirat! Luftoni korrupsionin!

para 11 muajve - Java News

Kryetarja e delegacionit të Parlamentit Europian në tryezën BE-Shqipëri për stabilizim-asociimin, në sesionin e dytë të tryezës foli për reformën zgjedhore dhe korrupsionin. Macovei rrëzoi akuzat e opozitës...

“Hetime për politikanë në nivele të larta”, deputeti i PS-së bën paralajmërimin e fortë

para 11 muajve - AlbPress

Share This Tags Kreu i grupit parlamentar për PS-së, Taulant Balla ka bërë sot paralajmërim e të forta në lidhje me zyrtarët e lartë që do të hetohen. Pjesëmarrës në tryezën me delegacionin e Parlamentit...

Zyrtarja e lartë e BE: Boll vetëm me hetime, çoni në burg të korruptuarit

para 11 muajve - AlbPress

Share This Tags Prej dy ditësh në Tiranë po mbahet takimi i Komitetit Parlamentar të Stabilizim Asociimit Bashkimi Evropian- Shqipëri. Takimi i djeshme është karakterizuar nga debate dhe akuza të ndërsjellta...

Bylykbashi: Reforma zgjedhore, jo si ajo e Drejtësisë

para 11 muajve - AlbPress

Share This Tags Bashkëkryetari i komisionit te Reformës zgjedhore Oerd Bylykbashi tha se konsensusi për reformën zgjedhore është jetik për suksesin e saj. Ne takimin e përbashkët me eurodeputetet, Bylykbashi...

Macovei, klasës politike: Boll me përvetësimin e parave publike

para 11 muajve - Respublica

Kryetarja e delegacionit të Parlamentit Europian në Komitetin Parlamentar të Stabilizim-Asociimit, BE-Shqipëri, Monica Macovei  kërkoi nga klasa politike shqiptare më shumë përpjekje në luftën kundër korrupsionit....

Bylykbashi: 20% të votuesve iu dhanë para për votën, 5 milionë euro

para 11 muajve - Shenja

Ka nisur sot dita e dytë e punimeve e sesionit të 12 të Komitetit të Stabilizim-Asociimit dhe fjalën e kanë marrë deputetët e opozitës shqiptare. Deputeti i PD, Oerd Bylykbashi, ka deklaruar se “20% e...

Tryeza BE-Shqipëri, PD insiston tek votimi elektronik: Adreson rekomandimet e OSBE

para 11 muajve - Java News

Partia Demokratike iu referua raportit të OSBE/ODIHR për të ngritur shqetësimet e veta në lidhje me zgjedhje në sesionin e dytë të takimit të Komitetit të Stabilizim-Asociimit BE-Shqipëri. Në fjalën e...

Eurodeputetja: Ka shumë hetime, por jo ndjekje penale

para 11 muajve - Gazeta Telegraf

Kryetarja e delegacionit të Parlamentit Europian në Komitetin Parlamentar të Stabilizim-Asociimit, BE-Shqipëri, në sesionin e dytë të tryezës u ndal tek korrupsioni. Monica Macovei kërkoi nga klasa politike...

Reforma zgjedhore, Bylykbashi në tryezën BE-Shqipëri: Duhet votimi elektronik

para 11 muajve - 24 ore

Partia Demokratike iu referua raportit të OSBE/ODIHR për të ngritur shqetësimet e veta në lidhje me zgjedhje në sesionin e dytë të takimit të Komitetit të Stabilizim-Asociimit BE-Shqipëri. Në fjalën e...

E dërguara e PE për Shqipërinë, rrëzon tezën e PD-së: zgjedhjet e 25 qershorit ishin më të mirat

para 11 muajve - Te Sheshi

Kryetarja e delegacionit të Parlamentit Europian për Shqipërinë, Monica Macovei, ka deklaruar se nëse vendi kërkon hyrje në BE, atëherë nuk duhet të bëjë zgjedhje duke blerë njerëz për të votuar partitë...

Bylykbashi: 20% të votuesve iu dhanë para për votën, 5 milionë euro

para 11 muajve - AlbPortali

Ka nisur sot dita e dytë e punimeve e sesionit të 12 të Komitetit të Stabilizim-Asociimit dhe fjalën e kanë marrë deputetët e opozitës shqiptare. Deputeti i PD, Oerd Bylykbashi, ka deklaruar se “20% e...

Reforma Zgjedhore/ Opozita: Të mos i ngjajë reformës në Drejtësi, OSBE-ODIHR: Të bëhen korrigjime

para 11 muajve - Gazeta Telegraf

Ditën e sotme u zhvillua takimi i 12 i Këshillit të Stabilizim Asociimit ku u diskutuan rekomandimet e OSBE-ODIHR për çështje të ndryshme që prekin vendin. Monica Macovei, përfaqësuese e Parlamentit Europian...

PD “nxin” Shqipërinë para vendimit për negociatat me BE, përplaset me Vlahutin dhe eurodeputetët për reformat, ja debatet

para 11 muajve - Sot News

Këshilli i Stabilizim Asociimit mes Shqipërisë dhe BE është shfrytëzuar dje nga Partia Demokratike dhe LSI për të sulmuar qeverinë. Dje u mbajt dita e para e bisedimeve Shqipëri-BE, ku pati pyetje, diskutime...

Mblidhet Komiteti i Stabilizim Asociimit me BE, Brukseli thirrje opozitës të bashkëpunojë për integrimin, vlerësohen reformat e qeverisë

para 11 muajve - Sot News

Është mbledhur dje, nën kujdesin e Kuvendit, sesioni i parë i takimit të 12 i Komitetit Parlamentar të Stabilizim Asociimit, Bashkimi Evropian-Shqipëri. Takimi u zhvillua nën drejtimin e kryetares së delegacionit...

Tahiri "pushton" takimin e parlamentarëve, opozita kërkon shpjegime nga Vlahutin. Debatet

para 11 muajve - Gazeta Telegraf

Tahiri “pushton” edhe takimin e parlamenteve Shqipëri-BE Opozita kërkon shpjegime nga ambasadorja Vlahutin për heshtjen ndaj drogës dhe hetimin e ish-ministrit. Debatet dhe shpjegimet e zyrtarëve të Brukselit...

Kryemadhi për “New Europe”: Shqipëria duhet të qëndrojë në kursin e integrimit në BE

para 11 muajve - 24 ore

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi ka dhënë një intervistë për portalin “Neweurope.eu”, ku ka folur për situatën aktuale në Shqipëri dhe për sfidat që ka vendi. “Neweurope.eu”...

Shqipëria është në rrugë të mbarë drejt integrimit

para 11 muajve - 24 ore

Në Tiranë zhvilloi punimet dje sesioni i parë i takimit të 12-të i Komisionit Parlamentar të Stabilizim Asociimit, mes Parlamentit Europian dhe Shqipërisë, nën drejtimin e Monica Macovei, kryetare e delegacionit...

Një datë për negociatat me BE, PS-PD drejt konsensusit për një pakt për Europën

para 11 muajve - 24 ore

Në Tiranë mbahet sesioni i parë i takimit të 12-të i KPSA BE-Shqipëri nën drejtimin e Monica Macovei, kryetare e delegacionit të PE dhe Taulant Ballës, kryetari i delegacionit shqiptar. “Partitë politike...

Bushati për “The Parliament Magazine”: Rruga Europiane, përparime të rëndësishme dhe ambicioze

para 11 muajve - 24 ore

Ministri për Europën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati, në një opinion për “The Parliament Magazine”, shkruan se “politikëbërësit e Bashkimit Europian nuk duhet të kenë asnjë dyshim në lidhje me angazhimin...

Flet kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi: Misioni i opozitës, jo vetëm denoncim të keq-qeverisjes, por edhe alternativa

para 11 muajve - Gazeta Telegraf

Monika Kryemadhi: Opozita, jo vetëm denoncim, por edhe alternativa Intervista e Kryetares së Lëvizjes Socialiste për Integrim flet për zhvillimet politike dhe procesin e integrimi Shqipëria ka sfida të...

Kryemadhi: BE të çelë negociatat edhe pse kushtet s'janë plotësuar

para 11 muajve - Shqiptarja

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi, në një intervistë për portalin Neweurope.eu ka folur për sfidat e Shqipërisë në rrugën drejt Bashkimit Europian. Sa i përket qëndrimit të...

Negociatat, Balla: Koha për  pakt kombëtar për Evropën

para 11 muajve - Shqiptarja

U zhvillua sot sesioni i parë i takimit të 12-të të Komitetit Parlamentarë të Stabilizim Asocimt BE-Shqipëri. Në fjalën e tij, kryatari i delegacionit shqiptar, Taulant Balla deklaroi se ka ardhur koha...

Kryemadhi për New Europe: “Shqipëria duhet të qëndrojë në kursin e integrimit në BE”

para 11 muajve - Standard

Shqipëria ka sfida të mëdha përballë krimit të organizuar dhe i duhet të ndërrmarë reforma që e vendosin vendin në rrugën e transparencës, përgjegjësisë, e zhvillimit. Ky është mesazhi kyç i Monika Kryemadhit,...

Kryemadhi për “New Europe”: Shqipëria duhet të qëndrojë në kursin e integrimit në BE

para 11 muajve - Gazeta Shqip

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi ka dhënë një intervistë për portalin “Neweurope.eu”, ku ka folur për situatën aktuale në Shqipëri dhe për sfidat që ka vendi. “Neweurope.eu”...

Monika Kryemadhi: Shqipëria duhet të qëndrojë në kursin e integrimit në BE

para 11 muajve - Zhurnal

Intervista e Kryetares së Lëvizjes Socialiste për Integrim Monika Kryemadhi për portalin Neweurope.eu Shqipëria ka sfida të mëdha përballë krimit të organizuar dhe i duhet të ndërrmarë reforma që e vendosin...

Kryemadhi: BE të hapë negociatat, edhe pse qeveria s’ka përmbushur asnjë prioritet

para 11 muajve - NOA

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi, në një intervistë për portalin Neëeurope.eu ka folur për sfidat e Shqipërisë në rrugën drejt Bashkimit Europian. Sa i përket qëndrimit të...

Një datë për negociatat me BE, PS-PD drejt konsensusit për një pakt për Europën

para 11 muajve - Medial

Në takimin e 12 të Komitetit ndërparlamentar të stabilizim Asociimit mes Bashkimit Europian dhe atij të Shqipërisë, Monica Macovei, që drejton delegacionin e parlamentarëve europianë, i kërkoi politikanë...

Kryemadhi: Ka ardhur koha për hapin e madh, BE duhet të ofrojë “kulaçin” dhe jo “kërbaçin”

para 11 muajve - BalkanWeb

NGA: New Europe Shqipëria ka sfida të mëdha përballë krimit të organizuar dhe i duhet të ndërmarrë reforma që e vendosin vendin në rrugën e transparencës, përgjegjësisë, e zhvillimit. Ky është mesazhi...

Kryemadhi: Misioni ynë si opozitë është ofrimi i një alternative të besueshme

para 11 muajve - Gazeta Express

Shqipëria ka sfida të mëdha përballë krimit të organizuar dhe i duhet të ndërrmarë reforma që e vendosin vendin në rrugën e transparencës, përgjegjësisë, e zhvillimit. Ky është mesazhi kyç i Monika Kryemadhit,...

Kryemadhi: Misioni ynë si opozitë është ofrimi i një alternative të besueshme

para 11 muajve - Tetova Sot

Shqipëria ka sfida të mëdha përballë krimit të organizuar dhe i duhet të ndërrmarë reforma që e vendosin vendin në rrugën e transparencës, përgjegjësisë, e zhvillimit. Ky është mesazhi kyç i Monika Kryemadhit,...

Kryemadhi: Shqipëria të qëndrojë në kursin e integrimit në BE

para 11 muajve - Syri

Monika Kryemadhi, kryetare e LSI-së, në një intervistë për portalin Neweurope.eu, shprehet se Shqipëria ka sfida të mëdha përballë krimit të organizuar dhe i duhet të ndërrmarë reforma që e vendosin vendin...

NewEurope: Shqipëria të qëndrojë në kursin e integrimit-thotë politikanja më e rëndësishme në vend

para 11 muajve - Syri

Monika Kryemadhi, kryetare e LSI-së, në një intervistë për portalin Neweurope.eu, shprehet se Shqipëria ka sfida të mëdha përballë krimit të organizuar dhe i duhet të ndërrmarë reforma që e vendosin vendin...

Vlahutin flet për Tahirin e drogën: Çështja po monitorohet nga afër

para 11 muajve - Telegrafi

Pas shqetësimit të ngritur nga deputetët e Partisë Demokratike për çështjen “Tahiri” në sesionin e parë të takimit të 12-të të KPSA BE-Shqipëri që po mbahet sot në Tiranë, ambasadorja e BE, Romana Vlahutin...

Kryemadhi: Misioni ynë si opozitë është ofrimi i një alternative të besueshme

para 11 muajve - Sovrani

Shqipëria ka sfida të mëdha përballë krimit të organizuar dhe i duhet të ndërrmarë reforma që e vendosin vendin në rrugën e transparencës, përgjegjësisë, e zhvillimit. Ky është mesazhi kyç i Monika Kryemadhit,...

Demokratëve nuk u del e keqja nga Vlahutin, tentojnë ta vënë në pozitë të vështirë: Ku jemi me çështjen Tahiri dhe kultivimin e kanabisit…

para 11 muajve - Gazeta Tema

Demokrateve nuk u del e keqja nga ambasadorja e BE ne Tirane, Romana Vlahutin, te cilen e kane pasur gjithnje ne qender te akuzave. Anëtarët e Partisë Demokratike në takimin e 12-të Komitetin e Stabilizim...

Monika Kryemadhi: Shqipëria duhet të qëndrojë në kursin e integrimit europian

para 11 muajve - Gazeta Telegraf

Intervista e Kryetares së Lëvizjes Socialiste për Integrim Monika Kryemadhi për portalin Neweurope.eu Shqipëria ka sfida të mëdha përballë krimit të organizuar dhe i duhet të ndërrmarë reforma që e vendosin...

Vlahutin pyetet për Tahirin e drogën: Çështja po monitorohet nga afër

para 11 muajve - Gazeta Shqip

Pas shqetësimit të ngritur nga deputetët e Partisë Demokratike për çështjen “Tahiri” në sesionin e parë të takimit të 12-të të KPSA BE-Shqipëri që po mbahet sot në Tiranë, ambasadorja e BE, Romana Vlahutin...

Pollo ngre dyshime për informimin e Brukselit për kanabisin në Shqipëri, pyet Vlahutin

para 11 muajve - Opinion

Kryetari i Komisionit të Integrimit Europian në Kuvend, Genc Pollo i ka drejtuar një pyetje ambasadores së BE-së, Romana Vlahutin në lidhje me informimin e plotë të Brukselit për situatën e kanabisit në...

Romana Vlahutin flet për çështjen “Tahiri”, presim që hetimet të bëhen publike

para 11 muajve - NOA

Për herë të parë, ambasadorja e Bashkimit Europian në Tiranë ka folur për hetimet ndaj ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri. Nga takimi i 12 i Komitetit për Stabilizim Asociim, Romana Vlahutin tha...

Balla: Reforma në drejtësi dhe vettingu “çelësi” për hapjen e negociatave

para 11 muajve - Sot News

U zhvillua sot sesioni i parë i takimit të 12-të të Komitetit Parlamentarë të Stabilizim Asocimt BE-Shqipëri. Në fjalën e tij, kryatari i delegacionit shqiptarë, Taulant Balla deklaroi se ka ardhur koha...

Vlahutin flet për Tahirin e drogën: Çështja po monitorohet nga afër

para 11 muajve - Almakos

Pas shqetësimit të ngritur nga deputetët e Partisë Demokratike për çështjen “Tahiri” në sesionin e parë të takimit të 12-të të KPSA BE-Shqipëri që po mbahet sot në Tiranë, ambasadorja e BE, Romana Vlahutin...

Komiteti i Stabilizim Asociimit/ Pollo-Vlahutinit: A është informuar siç duhet Brukseli për kanabisin...

para 11 muajve - Syri

Komiteti i Stabilizim Asociimit Shqipëri-BE po zhvillon punimet në Tiranë nën drejtimin e Monica Macovei, kryetare e delegacionit të PE. Duke marrë fjalën në tryezë, deputeti i PD-së, Genc Pollo ka pyetur...

Takimi Shqipëri-BE, ambasadorja Romana Vlahutin flet për çështjen “Tahiri”

para 11 muajve - BalkanWeb

TIRANE- Ambasadorja e Bashkimit Europian në vendin tonë, Romana Vlahutin ka folur ditën e sotme për çështjen Tahiri. E pyetur për këtë çështje gjatë takimit të 12-të të Komitetit të Stabilizim Asociimit,...

Çështja Tahiri, Vlahutin: Presim që të përfundojnë hetimet

para 11 muajve - Sot News

Në takimin e 12-të të Komitetit të Stabilizim Asociimit Shqipëri- BE, nuk ka munguar çështja ë dosjes së ish Mininistrit të Brendshëm Saimir Tahiri dhe lidhjes së tij të mundshme me grupin kriminal të...

Ja çfarë po pret Vlahutin nga Prokuroria për ish-ministrin e Brendshëm

para 11 muajve - Syri

“Presim që prokuroria të përfundojë hetimet dhe rezultatet të bëhen publike sa më shpejt. Heqja e mandatit të tij është përgjegjësi e Parlamentit. Kultivimi i kanabisit problem i hershëm, por ne i kemi...

Vlahutin flet për çështjen Tahiri: Jemi në pritje të hetimeve të Prokurorisë

para 11 muajve - Opinion

Ambasadorja e BE-së, Romana Vlahutin ka folur për çështjen e ish-ministrit Saimir Tahiri në sesionin e parë të takimit të 12 të Komitetit për Stabilizim Asociim. Vlahutin është shprehur se është në pritje...

Komiteti i Stabilizim Asociimit, Pollo i drejtohet Vlahutin: A është informuar Brukseli për kanabisin…

para 11 muajve - Java News

Kryetari i Komisionit Kuvendor të Integrimit Genc Pollo ishte sot i pranishëm në Komitetin e Stabilizim Asociimit Shqipëri-BE. Në fjalën e mbajtur ai ka ngritur problemin e kanabisit. Ai iu drejtua ambsadores...

Takimi Shqipëri-BE, ambasadorja Vlahutin flet për çështjen “Tahiri”

para 11 muajve - Blitz

Ambasadorja e BE-së, Romana Vlahutin ka folur për çështjen e ish-ministrit Saimir Tahiri në sesionin e parë të takimit të 12 të Komitetit për Stabilizim Asociim. E pyetur për këtë çështje Vlahutin është...

Tabaku para BE-së: Pse nuk e keni hequr Saimir Tahirin nga ky komision

para 11 muajve - Gazeta Express

Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku, gjatë tryezës së sotme të Këshillit të Stabilizim Associimit Shqipëri – BE kërkoi “llogari” për emrin e ish- ministrit Saimir Tahiri. “Si është e mundur...

Çështja Tahiri/ Ja çfarë po pret Vlahutin nga Prokuroria për ish-ministrin e Brendshëm

para 11 muajve - Syri

“Presim që prokuroria të përfundojë hetimet dhe rezultatet të bëhen publike sa më shpejt. Heqja e mandatit të tij është përgjegjësi e Parlamentit. Kultivimi i kanabisit problem i hershëm, por ne i kemi...

BE reagon për Saimir Tahirin

para 11 muajve - Gazeta Express

Takimi i 12-të i Komitetit të Stabilizim Asociimit Shqipëri- BE, nuk i është “shmangur” dot çështjes së shumëdebatuar të dosjes së ish Mininistrit të Brendshëm Saimir Tahiri dhe lidhjes së tij të mundshme...

Taulant Balla: Pakt kombëtar për Evropën, negociatat kalojnë përmes reformës në drejtësi dhe vettingut

para 11 muajve - Gazeta Tema

U zhvillua sot sesioni i parë i takimit të 12-të të Komitetit Parlamentarë të Stabilizim Asocimt BE-Shqipëri. Në fjalën e tij, kryatari i delegacionit shqiptarë, Taulant Balla deklaroi se ka ardhur koha...

Takimi Shqipëri-BE, Macovei: Koha që qeveria dhe opozita të bashkohen për integrimin

para 11 muajve - Gazeta Shqip

Në Tiranë mbahet sesioni i parë i takimit të 12-të i KPSA BE-Shqipëri nën drejtimin e Monica Macovei, kryetare e delegacionit të PE dhe Taulant Ballës, kryetari i delegacionit shqiptar. “Partitë politike...

Çelja e negociatave, Vlahutin: Shqipëria ka mundësi të artë

para 11 muajve - Sot News

Ka ndodhur Sesioni i parë i takimit të 12-të i KPSA BE-Shqipëri nën drejtimin e Monica Macovei, kryetare e delegacionit të PE. Kryetarja e Delegacionit të BE në Shqipëri, Romana Vlahutin është shprehur...

Çelja e negociatave me Shqipërinë, Macovei: Partitë politike duhet të jenë bashkë

para 11 muajve - Gazeta Express

Sesioni i 12 i Komitetit Parlamentar të Stabilizim Asociimit Shqipëri-BE është duke u mbajtur në Tiranë. Kjo tryezë po drejtohet nga Monica Macovei, me pjesëmarrjen e eurodeputetit Eduard Kukan dhe delegacionet...

Negociatat, Macovei: Momenti që politika të bashkohet

para 11 muajve - Shqiptarja

Në kujdesin e Kuvendit të Shqipërisë, përgjatë dy ditëve do të zhvillohet në Kuvendin e Shqipërisë “Takimi i 12-të i Komitetit Parlamentar të Stabilizim Asociimit Bashkimi Evropian- Shqipëri. Në ditën...

Opozita, mbështetje për negociatat

para 11 muajve - Vizion Plus

Mbledhja e 12 e komitetit parlamentar te stabilizim asocimit Shqipëri-Bashkim Europian pritet te shënojë një moment bashkimi tek te gjitha partitë politike shqiptare për hapjen e negociatave. Ne dokumentin...

Takimi Shqipëri-BE/ Deputetja e PD kërkon llogari për Tahirin: Delegacioni i PS nuk e ka zëvendësuar ende

para 11 muajve - BalkanWeb

TIRANE – Deputetja e Partisë Demokratike, Albana Vokshi ka ngritur shqetësimin për rastin e ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri, në takimin e 12-të të Komitetit të Stabilizim-Asoccimit, Shqipëri-BE....

Takimi BE-Shqipëri, përfaqësuesit e Unionit kërkojnë bashkëpunim mes politikës

para 11 muajve - NOA

Kryetarja e delegacionit të Parlamentit Europian, Monica Macovei, ka kërkuar nga partitë politike që të jenë të bashkuara në përpjekjet për integrimin e vendit në Bashkimin Europian. E gjendur në Tiranë,...

Rruga Evropiane e Shqipërisë: Të bëhen përparime të rëndësishme dhe ambicioze

para 11 muajve - BalkanWeb

Nga: Ditmir BUSHATI Të martën, më 6 shkurt, Komisioni Evropian publikoi dokumentin e shumëpritur të strategjisë me titull: “Një perspektivë e besueshme e zgjerimit për një angazhim të zgjeruar të BE-së...

Takimi i KPSA Shqipëri – BE, Tabaku: Po Tahiri…

para 11 muajve - Java News

Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku, gjatë tryezës së sotme të Këshillit të Stabilizim Associimit Shqipëri – BE kërkoi “llogari” për emrin e ish- ministrit Saimir Tahiri. “Si është e mundur...

Vlahutin: Kultivimi i kanabisit ka pasur ulje, por Pollo e pyet a ka informacionin e duhur

para 11 muajve - Illyria

Kërkesat e larta për azil dhe trafiku i drogës ka qenë shqetësimi që ka ngritur Aldo Bumçi për përfaqësuesit e BE gjatë takimi të 12-të të Komisionit Parlamentar të Stabilizim-Asociimit që po zhvillohet...

PD pyet Vlahutinin pse heshti BE për çështjen Tahiri

para 11 muajve - Illyria

Partia Demokratike përmes deputetes Albana Vokshi i kërkoi “llogari” delagacionit të BE-së për heshtjen lidhur me çështjen e ish-MB Saimir Tahiri. Sipas Vokshit, nëse Ambasadorja Romana Vlahutin do të...

Takimi Shqipëri-BE, Macovei: Duhet të bashkoheni në të mirë të vendit

para 11 muajve - Illyria

Në Tiranë mbahet sesioni i parë i takimit të 12-të i KPSA BE-Shqipëri nën drejtimin e Monica Macovei, kryetare e delegacionit të PE dhe Taulant Ballës, kryetari i delegacionit shqiptar. “Partitë politike...

“Tahiri”, Vlahutin: Po monitorojmë procesin, presim rezultatet nga prokuroria

para 11 muajve - Java News

Ambasadorja e BE Romana Vlahutin ka folur edhe në lidhje me çështjen “Tahiri” gjatë takimit të 12 të Komunitetit të Stabilizimit BE-Shqipëri. Ajo ka deklaruar se është në pritje të rezultateve të hetimit...

Negociatat/ Vlahutin: Të bëheni një kundër padrejtësive dhe krimit, mundësi e artë këtë vit

para 11 muajve - Java News

Sot mbahet në Tiranë takimi i 12-të i Komitetit Parlamentar të Stabilizim Asociimit për negociatat BE-Shqipëri. Ambasadorja e BE në Shqipëri e pranishme në këtë aktivitet, Romana Vlahutin, është shprehur...

Gabimi i Shpëtim Duros është me i vogël se gabimet e arbitrave, që Shoqatën ua kanë uzurpuar zyrtaret e FSHF-së

para 11 muajve - Gazeta Tema

Nga Arsen HOXHA Shoqata e Arbitrave ka reaguar pas deklarates se trajnerit Shpetim Duro se ne Shqiperi ka arbitra pazaraxhinj. Por a eshte i drejte reagimi i tyre? Nese me te vertete eshte reagim i Shoqates...

“Shqipëria mund të konsiderohet si një udhëheqëse rajonale, arrijmë qëllimin për negociatat”

para 11 muajve - Java News

Ministri për Europën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati, në një opinion për “The Parliament Magazine”, shkruan se “politikbërësit e Bashkimit Europian nuk duhet të kenë asnjë dyshim në lidhje me angazhimin...

Takimi i 12-të i KPSA Shqipëri-BE, Macovei: Lufta politike nuk e ndihmon vendin për negociatat

para 11 muajve - Java News

Në Tiranë mbahet sot takimi i 12-të i Komitetit Parlamentar të Stabilizim Asociimit Shqipëri-BE. Drejtuesja e Delegacionit të KPSA Shqipëri-BE, Monica Macovei kërkon dialog konstruktiv midis partive politike...

BE reagon për Saimir Tahirin

para 11 muajve - Fol

Takimi i 12-të i Komitetit të Stabilizim Asociimit Shqipëri- BE, nuk i është “shmangur” dot çështjes së shumëdebatuar të dosjes së ish-Mininistrit të Brendshëm Saimir Tahiri dhe lidhjes së tij të mundshme...

Vlahutin flet për çështjen Tahiri: Jemi në pritje të hetimeve të Prokurorisë

para 11 muajve - Sovrani

Ambasadorja e BE-së, Romana Vlahutin ka folur për çështjen e ish-ministrit Saimir Tahiri në sesionin e parë të takimit të 12 të Komitetit për Stabilizim Asociim. Vlahutin është shprehur se është në pritje...

Komision hetimor për Tahirin

para 11 muajve - Vizion Plus

Komisionin e pare hetimor ne kete legjislature opozita do ta ngrejë per ish-ministrin e brendshëm Sajmir Tahiri. Grupi parlamentar i Partisë Demokratike ka vendosur qe komisioni te hetoje ligjshmërinë...

Gënjeshtra me bisht për anëtarësimin e Shqipërisë në BE

para 11 muajve - Gazeta 55

Shtypi shqiptar duket te jete befasuar me një editorial te Financial Times sikur kjo gazete gjasma paska shkruar se Shqipëria mund te anëtarësohet para Serbisë ne BE, ne 2025-en. Cila është e vërteta e...

Paçja - pilafi dhe... Gjykatat Ndërkombëtare...

para 12 muajve - Gazeta Telegraf

Nga Adriatik Riza Dosti ...Që Edi Rama ka urrejtje ndaj komunitetit vendali tiranas kjo dihet ..dhe kete ai vete i droguar apo esell e ka shprehur publikisht mese njehere... Zakonisht ..inferioret e te...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK