http://kariera.mk

Kush është Aldo Ymeraj, hackeri 25 vjeçar që ngriti në këmbë autoritetet amerikane

para 11 muajve - Lajmi.net

Aldo Ymeraj u arrestua nga policia për llogari të autoriteteve amerikane, si anëtar i një rrjeti hakerash që kanë mundur të vjedhin plot 530 milionë Dollarë nga llogari të ndryshme bankare. 25-vjeçari...

Shqipëri: Arrestohet një i kërkuar nga SHBA-të për krim kibernetik

para 11 muajve - Evropa e Lirë

Policia në Shqipëri tha se e ka arrestuar shtetasin, Aldo Ymeraj, 25 vjeçar, i cili është i akuzuar se ishte pjesë e organizatës së krimit kibernetik, e cila sipas autoriteteve amerikane, u ka shkaktuar...

Kush është Aldo Ymeraj, hackeri 25 vjeçar që ngriti në këmbë autoritetet amerikane

para 11 muajve - Gazeta Express

Aldo Ymeraj u arrestua nga policia për llogari të autoriteteve amerikane, si anëtar i një rrjeti hakerash që kanë mundur të vjedhin plot 530 milionë Dollarë nga llogari të ndryshme bankare. 25-vjeçari...

Hacker-i nga Fieri që çmendi botën

para 11 muajve - Lajmi.net

Në jetën reale Aldo Ymeraj 25 vjeç njihet si një i ri vetmitar dhe i mbyllur. Ai jetonte në Fier mes dy prindërve të ndarë dhe kush është afër tij e di lidhjen e forte me kompjuterin. Në jetën virtuale...

E shkuara e hackerit nga Fieri, pjesë e grupit që grabiti 530 mln $

para 11 muajve - Java News

Aldo Ymeraj u arrestua nga policia për llogari të autoriteteve amerikane, si anëtar i një rrjeti hakerash që kanë mundur të vjedhin plot 530 milionë Dollarë nga llogari të ndryshme bankare. 25-vjeçari...

Vodhi 530 milion dollarë, çfarë thonë fqinjët për hakerin shqiptar që tmerroi SHBA-në

para 11 muajve - Albeu

Një shqiptar i cili ishte bërë tmerri krimeve kibernetike në SHBa, ka përfunduar në pranga. Ai u arrestua në Tiranë, ndërkohë që ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar nga SHBA, për shkak se shiste të dhënat...

Hacker-i nga Fieri që çmendi botën

para 11 muajve - Gazeta Shqip

Në jetën reale Aldo Ymeraj 25 vjeç njihet si një i ri vetmitar dhe i mbyllur. Ai jetonte në Fier mes dy prindërve të ndarë dhe kush është afër tij e di lidhjen e forte me kompjuterin. Në jetën virtuale...

Arrestimi i hakerit piktor

para 11 muajve - Vizion Plus

Policia e Fierit ushtroi kontroll në banesën e 25 vjecarit Aldo Ymeraj i arrestuar një ditë më parë pas urdhrit ndërkombëtar të Shteteve të Bashkuara për krime kompjuterike. Në shtëpi të riut iu sekuestruan...

Kush është Aldo Ymeraj, hackeri 25 vjeçar që ngriti në këmbë autoritetet amerikane

para 11 muajve - Gazeta Telegraf

Aldo Ymeraj u arrestua nga policia për llogari të autoriteteve amerikane, si anëtar i një rrjeti hakerash që kanë mundur të vjedhin plot 530 milionë Dollarë nga llogari të ndryshme bankare. 25-vjeçari...

Fier, aty ku jetonte hakeri 25 vjeçar që u arrestua me urdhër të FBI

para 11 muajve - Klan

25-vjeçari Aldo Ymeraj i cili u arrestua nga policia shqiptare, pasi ishte i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga SHBA, në fushën e krimeve kibernetike, jetonte me nënën e tij në Fier. Ai kishte studiuar...

VIDEO/ I kërkuar nga FBI si haker i rrezikshëm, në Fier Aldo Ymerin nuk e njohin as fqinjët

para 11 muajve - Opinion

25-vjeçari Aldo Ymeraj i cili u arrestua nga policia shqiptare, pasi ishte i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga SHBA, në fushën e krimeve kibernetike, jetonte me nënën e tij në Fier. Ai kishte studiuar...

Kush është Aldo Ymeraj, hackeri 25 vjeçar që ngriti në këmbë autoritetet amerikane

para 11 muajve - Sovrani

Aldo Ymeraj u arrestua nga policia për llogari të autoriteteve amerikane, si anëtar i një rrjeti hakerash që kanë mundur të vjedhin plot 530 milionë Dollarë nga llogari të ndryshme bankare. 25-vjeçari...

43 mln llogari në shënjestër, ja grupi ku bënte pjesë shqiptari

para 11 muajve - Shqiptarja

530 mln dollarë dëme dhe 11 mijë anëtarë, ky është grupi që merrej me vjedhje kartash krediti, ku bënte pjesë edhe shqiptari 25-vjeçar, Aldo Ymeraj, i cili u arrestua ditën e djeshme në kryeqytet. Sipas...

Në shënjestër 43 mln karta krediti, pjesë e një rrjeti gjigand. Ja për çfarë akuzohet hakeri nga Fieri

para 11 muajve - BalkanWeb

TIRANË- Të tjera detaje zbulohen për arrestimin e hakerit shqiptar, pjesë e një rrjeti të madh hakerash të shpërndarë në të gjithë botën. Gazetarja Dorjana Bezat raportoi për “BalkanWeb” se 25-vjeçari...

Brenda shtëpisë së hakerit shqiptar që u arrestua me urdhër të FBI’së

para 11 muajve - Fakti Ditor

25-vjeçari Aldo Ymeraj i cili u arrestua nga policia shqiptare, pasi ishte i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga SHBA, në fushën e krimeve kibernetike, jetonte me nënën e tij në Fier. Ai kishte studiuar...

Brenda shtëpisë së hakerit shqiptar që u arrestua me urdhër të FBI’së

para 11 muajve - Periskopi

25-vjeçari Aldo Ymeraj i cili u arrestua nga policia shqiptare, pasi ishte i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga SHBA, në fushën e krimeve kibernetike, jetonte me nënën e tij në Fier. Ai kishte studiuar...

Vodhën 530 mln $, roli në grup dhe pseudonimet e hakerit nga Fieri që e kërkonte SHBA

para 11 muajve - Gazeta Express

Një 25-vjeçar nga Fieri është arrestuar dje nga Policia e Shtetit, pasi ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar nga SHBA-ja si pjesë e organizatës kriminale “Infraud”, në fushën e krimeve kibernetike. Hakeri...

Vodhën 530 milion dollar, kush është hakeri fierak që bashkëpunonte me rusët

para 11 muajve - Albeu

Një grup prej 36 personash, pjesë e të cilëve ishin edhe shqiptar nga Shqipëria dhe Kosova kanë bërë kërdinë me vjedhje në kartat e kreditit të amerikanëve. Grupi është zbuluar nga autoritetet amerikane,...

Vodhën 530 mln USD, arrestohen dy hakerat shqiptarë

para 11 muajve - Sot News

Dy qytetarë nga Kosova janë në mesin e 36 personave ndaj të cilëve Departamenti amerikan i Drejtësisë ka ngritur akuza për përfshirje në skema të mashtrimeve kibernetike dhe vjedhjeje përmes identitetit....

Aldo, hakeri shqiptar që u arrestua për vjedhjen e 530 mln USD, anëtar i një rrjeti të sofistikuar

para 11 muajve - Syri

Dy qytetarë nga Kosova janë në mesin e 36 personave ndaj të cilëve Departamenti amerikan i Drejtësisë ka ngritur akuza për përfshirje në skema të mashtrimeve kibernetike dhe vjedhjeje përmes identitetit....

Vodhën 530 milionë dollarë, arrestohen dy hakerat shqiptarë

para 11 muajve - Tetova Sot

Dy qytetarë nga Kosova janë në mesin e 36 personave ndaj të cilëve Departamenti amerikan i Drejtësisë ka ngritur akuza për përfshirje në skema të mashtrimeve kibernetike dhe vjedhjeje përmes identitetit....

Aldo, hakeri shqiptar që u arrestua për vjedhjen e 530 mln USD, anëtar i një rrjeti të sofistikuar

para 11 muajve - Gazeta Telegraf

Dy qytetarë nga Kosova janë në mesin e 36 personave ndaj të cilëve Departamenti amerikan i Drejtësisë ka ngritur akuza për përfshirje në skema të mashtrimeve kibernetike dhe vjedhjeje përmes identitetit....

Arrestohet qytetari nga Fieri, shkaktoi dëme prej 530 milionë dollarë

para 11 muajve - Albinfo

I riu dyshohet të jetë pjesë e rrjetit të quajtur “Infraud”, i cili shiste të dhëna të vjedhura kartash krediti në internet duke u shkaktuar konsumatorëve një humbje prej 530 milionë dollarësh Një shtetas...

Një shqiptar 25 vjeç arrestohet për vjedhjen e 350 milionë dollarëve

para 11 muajve - Ina

Një shtetas shqiptar i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Shtetet e Bashkuara nën akuzë për krime kibernetike është arrestuar në Tiranë. Policia shqiptare njoftoi arrestimin e shtetasit Aldo Ymeraj, 25...

Një shqiptar 25 vjeç, arrestohet për vjedhjen e 350 milionë dollarëve

para 11 muajve - GazetaBlic

Një shtetas shqiptar i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Shtetet e Bashkuara nën akuzë për krime kibernetike është arrestuar në Tiranë. Policia shqiptare njoftoi arrestimin e shtetasit Aldo Ymeraj, 25...

Hackeri nga Fieri arrestohet për vjedhjen e 530 milionë dollarëve

para 11 muajve - Lajmi.net

Një shtetas shqiptar i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Shtetet e Bashkuara nën akuzë për krime kibernetike është arrestuar në Tiranë. Policia shqiptare njoftoi arrestimin e shtetasit Aldo Ymeraj, 25...

Hackeri nga Fieri arrestohet për vjedhjen e 530 milionë dollarëve

para 11 muajve - Klan Kosova

Një shtetas shqiptar i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Shtetet e Bashkuara nën akuzë për krime kibernetike është arrestuar në Tiranë. Policia shqiptare njoftoi arrestimin e shtetasit Aldo Ymeraj, 25...

Krime kibernetike në SHBA, arrestohet një shqiptar

para 11 muajve - Zhurnal

Autoritetet policore në Shqipëri njoftuan sot në mbrëmje se kanë arrestuar 25 vjeçarin nga Fieri Aldo Ymeraj, i dyshuar si pjesë një rrjeti të krimit kibernetik që drejtonte një skemë të sofistikuar që...

Krime kibernetike në SHBA, arrestohet një shqiptar

para 11 muajve - Telegrafi

Autoritetet policore në Shqipëri njoftuan sot në mbrëmje se kanë arrestuar 25 vjeçarin nga Fieri Aldo Ymeraj, i dyshuar si pjesë një rrjeti të krimit kibernetik që drejtonte një skemë të sofistikuar që...

Krime kibernetike në SHBA, arrestohet një shqiptar

para 11 muajve - Almakos

Autoritetet policore në Shqipëri njoftuan sot në mbrëmje se kanë arrestuar 25 vjeçarin nga Fieri Aldo Ymeraj, i dyshuar si pjesë një rrjeti të krimit kibernetik që drejtonte një skemë të sofistikuar që...

Arrestohet në Tiranë i kërkuari nga SHBA për krim kibernetik, pjesë e grupit të të arrestuarve edhe në Kosovë

para 11 muajve - Koha.net

Policia e Shtetit shqiptar ka arrestuar një shtetas të shpallur në kërkim ndërkombëtar nga SHBA-ja në fushën e krimeve kibernetike. I njëjti, sipas Policisë së Shtetit, ishte pjesëtar i organizatës kriminale...

I akuzuari nga SHBA-të, arrestohet në Tiranë për krime kibernetike

para 11 muajve - RTV 21

Arrestimi i tij është kryer sonte në Tiranë, për vepra të ndryshme penale në fushën e krimit kibernetik Policia shqiptare ka njoftuar se është arrestuar një i dyshuar që ishte në kërkim ndërkombëtar nga...

Hackeri nga Fieri arrestohet për vjedhjen e 530 milionë dollarëve

para 11 muajve - Bota Press

Një shtetas shqiptar i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Shtetet e Bashkuara nën akuzë për krime kibernetike është arrestuar në Tiranë. Policia shqiptare njoftoi arrestimin e shtetasit Aldo Ymeraj, 25...

Hackeri shqiptar që vodhi 530 milionë dollarë është arrestuar

para 11 muajve - Insajderi

Një shtetas shqiptar i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Shtetet e Bashkuara nën akuzë për krime kibernetike është arrestuar në Tiranë. Policia shqiptare njoftoi arrestimin e shtetasit Aldo Ymeraj, 25...

Krime kibernetike në SHBA, arrestohet një shqiptar

para 11 muajve - Zëri i Amerikës

Autoritetet policore në Shqipëri njoftuan sot në mbrëmje se kanë arrestuar 25 vjeçarin nga Fieri Aldo Ymeraj, i dyshuar si pjesë një rrjeti të krimit kibernetik që drejtonte një skemë të sofistikuar që...

530 milion dollarë vjedhje, kapet shqiptari që bënte namin me kartat e kreditit

para 11 muajve - GazetaBlic

Një shqiptar i cili ishte bërë tmerri krimeve kibernetike në SHBa, ka përfunduar në pranga. Ai u arrestua në Tiranë, ndërkohë që ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar nga SHBA, për shkak se shiste të dhënat...

530 milionë dollarë vjedhje, arrestohet i shumëkërkuari

para 11 muajve - Klan Kosova

Është kapur në Tiranë pjesëtari i organizatës kriminale në fushën e krimeve kibernetike “Infraud”, gjatë një operacioni të zhvilluar mbrëmjen e sotme në Tiranë, nga Sektori Kundër Krimeve Kibernetike në...

Shqipëria arreston personin që po e kërkonte Amerika

para 11 muajve - Periskopi

Policia shqiptare ka njoftuar se është arrestuar një i dyshuar që ishte në kërkim ndërkombëtar nga SHBA-të, i akuzuar në fushën e krimeve kibernetike. Arrestimi i tij është kryer sonte në Tiranë, për vepra...

Emri/ Kërkohej në SHBA, kapet pjesëtari i organizatës kriminale në fushën e krimeve kibernetike

para 11 muajve - Klan

Kapet në Tiranë pjesëtari i organizatës kriminale në fushën e krimeve kibernetike “Infraud” Gjatë një operacioni të zhvilluar mbrëmjen e sotme në Tiranë, nga Sektori Kundër Krimeve Kibernetike në Policinë...

Bënte namin me kartat e vjedhura të kreditit në SHBA, fieraku arrestohet në Tiranë (Emri)

para 11 muajve - BalkanWeb

TIRANE- Një 25-vjeçar i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga SHBA, në fushën e krimeve kibernetike, është arrestuar ditën e sotme. Aldo Ymeraj nga Fieri, i cilësuar si pjesëtar i organizatës kriminale...

Kishin vjedhur 530 mln dollarë! Policia arreston hackerin nga Fieri, i kërkuar nga SHBA

para 11 muajve - Gazeta Express

I kërkuar nga drejtësia amerikane, këtë të hënë policia e shtetit ka vënë në pranga një shqiptar të moshës 25 vjeçare, i vënë nën akuzë për krime kibernetike në SHBA. Aldo Ymeraj i lindur dhe banues në...

Kërkohej nga SHBA për vjedhjen e 530 mln $ përmes kompjuterit, arrestohet fieraku

para 11 muajve - Gazeta Shqip

Policia e shtetit ka vënë në pranga një shtetas të shpallur në kërkim ndërkombëtar nga SHBA, në fushën e krimeve kibernetike. “Gjatë një operacioni të zhvilluar mbrëmjen e sotme në Tiranë, nga Sektori...

530 milion dollarë vjedhje, kapet shqiptari që bënte namin me kartat e kreditit

para 11 muajve - Albeu

Një shqiptar i cili ishte bërë tmerri krimeve kibernetike në SHBa, ka përfunduar në pranga. ai u arrestua në Tiranë, ndërkohë që ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar nga SHBA, për shkak se shiste të dhënat...

Kërkohej nga SHBA për vjedhjen e 530 mln USD përmes kompjuterit, arrestohet

para 11 muajve - Gazeta Shqip

Policia e shtetit ka vënë në pranga një shtetas të shpallur në kërkim ndërkombëtar nga SHBA, në fushën e krimeve kibernetike. “Gjatë një operacioni të zhvilluar mbrëmjen e sotme në Tiranë, nga Sektori...

Kapet shqiptari i kërkuar nga SHBA, shiste karta krediti të vjedhura

para 11 muajve - NOA

Ai ishte shpallur në kërkim nga autoritetet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, dhe është pjesë e një grupi që kryente krime kibernetike. Bëhet fjalë për një 25-vjeçar nga Fieri, Aldo Ymeraj, i cili është...

Kërkohej nga SHBA-ja, arrestohet 25-vjeçari nga Fieri

para 11 muajve - Sot News

Një 25-vjeçar nga Fieri është arrestuar nga policia me akuzën se ishte pjesëtari i organizatës kriminale në fushën e krimeve kibernetike “Infraud” Ndaj  Aldo Ymeraj , ka një urdhër arresti nga SHBA, për...

Arrestohet një person i shpallur në kërkim nga SHBA për krim kibernetik

para 11 muajve - GazetaBlic

Policia ka finalizuar me sukses një operacion të iniciuar nga SHBA, në bashkëpunim me disa shtete, për arrestimin e një pjesëtari të një organizate kriminale në fushën e krimeve kibernetike “Infraud”....

Arrestohet hackeri shqiptar, i shpallur në kërkim nga SHBA. Pjesë e grupit që grabiti 530 milionë dollarësh

para 11 muajve - Gazeta Tema

Policia ka finalizuar me sukses një operacion të iniciuar nga SHBA, në bashkëpunim me disa shtete, për arrestimin e një pjesëtari të një organizate kriminale në fushën e krimeve kibernetike “Infraud”....

Kërkohet në SHBA, kapet në Tiranë "hacker"-i shqiptar i bandës Infraud

para 11 muajve - Shqiptarja

Policia ka njoftuar sot se është kapur në Tiranë pjesëtari i organizatës kriminale në fushën e krimeve kibernetike "Infraud". Gjatë një operacioni të zhvilluar mbrëmjen e sotme në Tiranë, nga Sektori Kundër...

Kërkohej nga SHBA-ja, arrestohet i 25-vjeçari nga Fieri

para 11 muajve - Sot News

Një 25-vjeçar nga Fieri është arrestuar nga policia me akuzën se ishte pjesëtari i organizatës kriminale në fushën e krimeve kibernetike “Infraud” Ndaj  Aldo Ymeraj , ka një urdhër arresti nga SHBA, për...

530 milionë dollarë vjedhje, arrestohet i shumëkërkuari. Emri

para 11 muajve - Syri

Kapet në Tiranë pjesëtari i organizatës kriminale në fushën e krimeve kibernetike "Infraud". Gjatë një operacioni të zhvilluar mbrëmjen e sotme në Tiranë, nga Sektori Kundër Krimeve Kibernetike në Policinë...

I akuzuari nga SHBA-të, arrestohet në Tiranë për krime kibernetike

para 11 muajve - KosovaPress

Arrestimi i tij është kryer sonte në Tiranë, për vepra të ndryshme penale në fushën e krimit kibernetik, si pjesëtar i një organizate kriminale që shiste të dhëna të vjedhura kartash krediti në thellësi...

Arrestohet hakeri shqiptar në Tiranë, grabitën 530 milionë dollarë në SHBA

para 11 muajve - Gazeta e re

Gjatë ditës së sotme policia e Tiranës ka arrestuar 25 vjeçarin Aldo Ymeraj pasi dyshohet si pjesëtari i organizatës kriminale në fushën e krimeve kibernetike “Infraud”. Policia e Shtetit në bashkëpunim...

Pjesë e bandës që grabitën 530 mln $ në SHBA, prangoset hackeri nga Fieri

para 11 muajve - Java News

Policia e SHtetit ka njoftuar sot se është kapur në Tiranë pjesëtari i organizatës kriminale në fushën e krimeve kibernetike “Infraud”, që kryente aktivitetin e jashtëligjshëm në SHBA. Gjatë një operacioni...

530 milionë dollarë vjedhje, arrestohet i shumëkërkuari

para 11 muajve - Fakti Ditor

Është kapur në Tiranë pjesëtari i organizatës kriminale në fushën e krimeve kibernetike “Infraud”, gjatë një operacioni të zhvilluar mbrëmjen e sotme në Tiranë, nga Sektori Kundër Krimeve Kibernetike në...

Kërkohej në SHBA, kapet pjesëtari i organizatës kriminale në fushën e krimeve kibernetike

para 11 muajve - Gazeta Telegraf

Kapet në Tiranë pjesëtari i organizatës kriminale në fushën e krimeve kibernetike “Infraud” Gjatë një operacioni të zhvilluar mbrëmjen e sotme në Tiranë, nga Sektori Kundër Krimeve Kibernetike në Policinë...

Arrestohet një fierak i kërkuar nga SHBA për krim kibernetik

para 11 muajve - Illyria

Kapet një shtetas i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga SHBA, në fushën e  krimeve kibernetike. Kapja dhe arrestimi në kuadër të operacionit ndërkombëtar të iniciuar nga SHBA, në bashkëpunim me disa shtete,...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK