http://kariera.mk

Markoviq nesër e dëgjon në Aeroport nga Limaj idenë për zgjidhjen e demarkacionit

para 11 muajve - Gazeta Express

Kryeministri i Malit të Zi, Dushko Markoviq, nesër do të arrijë në Kosovës, pasi dështoi ta realizojë këtë vizitë më 6 shkurt për shkak të kushteve jo të përshtatshme meteorologjike. Kjo vizitë që pretendohet t’i...

Limaj e pret në aeroport kryeministrin malazez. Ja agjenda e plotë e vizitës në Kosovë

para 11 muajve - GazetaBlic

Kryeministri i Malit të Zi, Dushko Markoviq nesër do ta vizitojë Kosovën. Ai do të pritet nga krerët më të lartë të shtetit. Sipas njoftimit të Qeverisë së Kosovës, Markoviq pritet të aterojë në “Adem...

Agjenda e kryeministrit të Malit të Zi në Kosovë

para 11 muajve - RTV 21

Dushko Markoviq do të pritet me nderime shtetërore nga Haradinaj Nesër Kosovën do ta vizitojë, kryeministri i Malit të Zi, Dushko Markoviq. Në njoftimin e dërguar nga zyra e kryeministrit thuhet se Markoviq...

Limaj e pret në aeroport kryeministrin malazez. Ja agjenda e plotë e vizitës në Kosovë

para 11 muajve - Lajmi.net

Kryeministri i Malit të Zi, Dushko Markoviq nesër do ta vizitojë Kosovën. Ai do të pritet nga krerët më të lartë të shtetit. Sipas njoftimit të Qeverisë së Kosovës, Markoviq pritet të aterojë në “Adem...

Pahor: Problemet me Serbinë vetëm përmes dialogut

para 11 muajve - RTV 21

Pahor: Ratifikoni Demarkacionin me Malin e Zi.- Pahor: Duhet ta dini që Sllovenia është me ju.-Veseli: Sllovenia në vazhdimësi ka qenë përkrah Kosovës Kuvendi i Kosovës sot mbajti seancë solemne për nderë...

Kryeministri i Malit të Zi nesër viziton Kosovën

para 11 muajve - RTV 21

Markoviq nesër në Kosovë Kryeministri i Malit të Zi, Dushko Markoviq viziton nesër Kosovën. Këtë e ka bërë të ditur kryeministri i vendit Ramush Haradinaj. “Nesër  e viziton Kosovën kryeministri i Malit...

Kryeministri i Malit të Zi Markoviq nesër në Kosovë

para 11 muajve - Koha.net

Kryeministri i Malit të Zi, Dushko Markoviq nesër viziton Kosovën. Vizita e Markoviqit u anulua javën e kaluar për shkak se aeroplani i tij nuk mundi të aterronte në Aeroportin e Prishtinës. Në takim pritet...

Kryeministri i Malit të Zi nesër viziton Kosovën

para 11 muajve - Telegrafi

Kryeministri i Malit të Zi, Dushko Markoviq, viziton nesër Kosovën. Këtë e ka bërë të ditur kryeministri i vendit Ramush Haradinaj. “Nesër viziton Kosovën kryeministri i Malit të zi. Është një nder që...

Haradinaj: Nesër Vjen Kryeministri Malazez

para 11 muajve - Kallxo

Shefi i Qeverisë së Kosovës, Ramush Haradinaj, njoftoi sot se homologu i tij malazez, Dushko Markoviq, do të vijë nesër për vizitë në Kosovë. Vizita e kryeministrit malazez ishte paraparë të zhvillohej...

Markoviq nesër qëndron në Prishtinë, Haradinaj thotë se është nder për Kosovën

para 11 muajve - Lajmi.net

Dushko Markoviq, kryeministër i Malit të Zi do të qëndrojë nesër në Kosovë. Ai pritet të rrijë pas orës 16:00, raporton lajmi.net. Kjo është bërë e ditur në mbledhjen e qeverisë që u mbajt gjatë ditës...

Kryeministri malazez nesër pasdite arrin në Kosovë

para 11 muajve - GazetaBlic

Dushko Markoviq, kryeministër i Malit të Zi do të qëndrojë nesër në Kosovë. Ai pritet të rrijë pas orës 16:00. Kjo është bërë e ditur në mbledhjen e qeverisë që u mbajt gjatë ditës së sotme. Agjenda e...

Presidenti Trump uron Kosovën për dhjetë vjetorin e pavarësisë

para 11 muajve - Zëri i Amerikës

Presidenti amerikan, Donald Trump, uroi Kosovën me rastin e dhjetë vjetorit të shpalljes së pavarësisë së saj, duke u zotuar për vazhdimin e mbështetjes amerikane. Në urimin e presidentit Trump, të cilin...

Haradinaj njofton kabinetin qeveritar për vizitën në SHBA

para 11 muajve - Telegrafi

Kryeministri i vendit Ramush Haradinaj në mbledhjen e Qeverisë ka njoftuar kabinetin qeveritar lidhur me vizitën e delegacionit kosovar në SHBA. “Dua të ndaj me ju një informatë të vizitës në Amerikë....

Kryeministri malazez nesër pasdite arrin në Kosovë

para 11 muajve - Lajmi.net

Dushko Markoviq, kryeministër i Malit të Zi do të qëndrojë nesër në Kosovë. Ai pritet të rrijë pas orës 16:00, raporton lajmi.net. Kjo është bërë e ditur në mbledhjen e qeverisë që u mbajt gjatë ditës...

“Amerika vazhdon me qenë me Kosovën dhe e përkrah Kosovën në perspektivën e vet”

para 11 muajve - RTV 21

Haradinaj njofton kabinetin qeveritar për vizitën në SHBA Kryeministri i vendit Ramush Haradinaj në mbledhjen e Qeverisë ka njoftuar kabinetin qeveritar lidhur me vizitën e delegacionit kosovar në SHBA....

Haradinaj njofton kabinetin qeveritar për vizitën në SHBA

para 11 muajve - GazetaBlic

Kryeministri i vendit Ramush Haradinaj në mbledhjen e Qeverisë ka njoftuar kabinetin qeveritar lidhur me vizitën e delegacionit kosovar në SHBA. “Dua të ndaj me ju një informatë të vizitës në Amerikë....

Haradinaj, Presidentit slloven: Sllovenia partneri më i madh ekonomik i Kosovës

para 11 muajve - Gazeta Express

Kryeministri Ramush Haradinaj priti në takim Presidentin e Sllovenisë, Borut Pahor, i cili po qëndron për vizitë në Prishtinë në prag të 10-vjetorit të Pavarësisë. Kryeministri Haradinaj, në emër të qeverisë...

Kryeministri i Malit të Zi nesër viziton Kosovën

para 11 muajve - Almakos

Kryeministri i Malit të Zi, Dushko Markoviq, viziton nesër Kosovën. Këtë e ka bërë të ditur kryeministri i vendit Ramush Haradinaj. “Nesër viziton Kosovën kryeministri i Malit të zi. Është një nder që...

Agjenda e kryeministrit të Malit të Zi gjatë vizitës në Kosovë

para 11 muajve - KosovaPress

Ditën e parë Markoviq do të takohet me kryeministrin e Kosovës Ramush Haradinaj ndërsa ditën e dytë me kryetarin e Kuvendit të Kosovës Kadri Veseli dhe presidentin Hashim Thaçi. Agjenda e Markoviq në Kosovë:...

Haradinaj: Sllovenia është partneri më i madh ekonomik i Kosovës

para 11 muajve - Telegrafi

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, priti në takim presidentin e Republikës së Sllovenisë, Borut Pahor. Kryeministri Haradinaj, në emër të qeverisë dhe popullit të Kosovës, falënderoi...

Kryeministri malazez nesër në Kosovë, kjo është agjenda e tij

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Kryeministri i Malit të Zi, Dushko Markoviq, do të vizitojë nesër Kosovën. Ai do të pritet të arrijë në Kosovë në orën 8:00, ku në aeroportin “Adem Jashari” do të pritet nga zëvendëskryeministri Behgjet...

Haradinaj njofton kabinetin qeveritar për vizitën në SHBA

para 11 muajve - Almakos

Kryeministri i vendit Ramush Haradinaj në mbledhjen e Qeverisë ka njoftuar kabinetin qeveritar lidhur me vizitën e delegacionit kosovar në SHBA. “Dua të ndaj me ju një informatë të vizitës në Amerikë....

Kjo është agjenda e Kryeministrit të Malit të Zi për nesër në Kosovë

para 11 muajve - Bota Press

16:00 – Arritja e Delegacionit në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari” . Pritje protokollare nga zëvendëskryeministri Fatmir Limaj, ambasadori i Malit të Zi në Kosovë, Ferhat Dinosha dhe...

Kjo është agjenda e plotë e vizitës së kryeministrit malazez në Kosovë

para 11 muajve - Sovrani

Kryeministri i Malit të Zi, Dushko Markoviq pas anulimit të vizitës që iu bë javën e kaluar, ai do të vije prapë nesër në Kosovë. Sipas agjendës së dërguar nga zyra e kryeministrit, Markoviq do të qëndroj...

Haradinaj: Sllovenia Shembull për Ndërtimin e Shtetit

para 11 muajve - Kallxo

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj ka takuar presidentin e Sllovenisë, Borut Pahor. Haradinaj ka vlerësuar vizitën e Pahor dhe mbështetjen e Sllovenisë, duke thënë se ky vend shërben...

Haradinaj : Sllovenia partneri më i madh ekonomik i Kosovës

para 11 muajve - GazetaBlic

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, priti në takim presidentin e Republikës së Sllovenisë, Borut Pahor. Kryeministri Haradinaj, në emër të qeverisë dhe popullit të Kosovës, falënderoi presidentin...

Haradinaj: Sllovenia i ka qëndruar në krah Kosovës në të gjitha etapat

para 11 muajve - Zhurnal

Prishtinë, 13 shkurt - Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj është takuar sot me presidentin slloven, Borut Pahor. Kreu i ekzekutivit ka thënë se Sllovenia i ka qëndruar në krah Kosovës në të gjitha...

Haradinaj: Në emër të kosovarëve, faleminderit Slloveni!

para 11 muajve - Lajmi.net

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, priti në takim Presidentin e Republikës së Sllovenisë, Borut Pahor. Kryeministri Haradinaj, në emër të qeverisë dhe popullit të Kosovës, falënderoi...

Haradinaj: Sllovenia i ka qëndruar në krah Kosovës në të gjitha etapat

para 11 muajve - Klan Kosova

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj është takuar sot me presidentin slloven, Borut Pahor. Kreu i ekzekutivit ka thënë se Sllovenia i ka qëndruar në krah Kosovës në të gjitha etapat e ngritjes së saj...

Markoviq nesër viziton Kosovën

para 11 muajve - Periskopi

Dushko Markoviq, kryeministër i Malit të Zi do të qëndrojë nesër në Kosovë. Ai pritet të rrijë pas orës 16:00. Kjo është bërë e ditur në mbledhjen e qeverisë që u mbajt gjatë ditës së sotme. Agjenda e...

Kryeministri i Malit të Zi nesër viziton Kosovën

para 11 muajve - Gazeta e re

Kryeministri i Malit të Zi Dushko Markoviq viziton nesër Kosovën. Këtë e ka bërë të ditur kryeministri i vendit Ramush Haradinaj. “Nesër viziton Kosovën kryeministri i Malit të zi. Është një nder që i...

Haradinaj: Sllovenia na shërben si shembull për ndërtimin e shtetit modern

para 11 muajve - Lajmi.net

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka pritur në kryetarin e Sllovenisë, Borut Pahor, i cili po qëndron në vizitë zyrtare në Kosovë në prag të 10 vjetorit të pavarësisë. Haradinaj me anë të një postimi...

Haradinaj: Sllovenia na shërben si shembull për ndërtimin e shtetit modern

para 11 muajve - RTV 21

Kryeminsitri vlerëson vizitën e Pahor Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj ka takuar presidentin e Sllovenisë, Borut Pahor. Haradinaj ka vlerësuar vizitën e Pahor dhe mbështetjen e Sllovenisë,...

Kryeministri i Malit të Zi nesër viziton Kosovën

para 11 muajve - KosovaPress

“Nesër viziton Kosovën kryeministri i Malit të zi. Është një nder që i bënë Kosovës. Ne tani po hyjmë në javën e aktiviteteve të shënimit të 10 vjetorit, iu kisha kërku të gjithëve ministrave të merrni...

Haradinaj: Rruga e shtetndërtimit slloven, model për Kosovën

para 11 muajve - Medial

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, thotë se Sllovenia është shembull për ndërtimin e shtetit modern. Këtë deklaratë, Haradinaj e dha pas takimit me kryetarin slloven Borut Pahor. “Dhjetë vjet shtet...

Presidenti slloven shpreh mbështetjen ndaj Kosovës

para 11 muajve - Gazeta Express

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur sot presidentin slloven Borut Pahor. Haradinaj tha se presidenti e konfirmoi mbështetjen e shtetit slloven. "Dhjetë vjet shtet me miqësi tradicionale...

Haradinaj: Rruga e shtetndërtimit slloven, model për Kosovën

para 11 muajve - Koha.net

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, thotë se Sllovenia është shembull për ndërtimin e shtetit modern. Këtë deklaratë, Haradinaj e dha pas takimit me kryetarin slloven Borut Pahor. “Dhjetë vjet shtet...

Trump uron 10-vjetorin e pavarësisë së Kosovës

para 11 muajve - Aktuale

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se ka pranuar një letër urimi nga presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, në prag të shënimit të dhjetëvjetorit të pavarësisë së Kosovës. Në letrën...

Haradinaj: Sllovenia është partneri më i madh ekonomik i Kosovës

para 11 muajve - Almakos

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, priti në takim presidentin e Republikës së Sllovenisë, Borut Pahor. Kryeministri Haradinaj, në emër të qeverisë dhe popullit të Kosovës, falënderoi...

Kryeministri malazez nesër pasdite arrin në Kosovë

para 11 muajve - Sovrani

Dushko Markoviq, kryeministër i Malit të Zi do të qëndrojë nesër në Kosovë. Ai pritet të rrijë pas orës 16:00, raporton lajmi.net. Kjo është bërë e ditur në mbledhjen e qeverisë që u mbajt gjatë ditës...

Haradinaj: SHBA na inkurajon me i kry punët e shtëpisë

para 11 muajve - Bota Press

Botapress, 13 shkurt Kryeministri i vendit Ramush Haradinaj në mbledhjen e Qeverisë ka njoftuar kabinetin qeveritar lidhur me vizitën e delegacionit kosovar në SHBA. “Dua të ndaj me ju një informatë të...

Pahor: Të gjitha shtetet e Ballkanit duhet të bëhen pjesë e BE-së

para 11 muajve - Portalb

Kuvendi i Kosovës ka mbajtur seancë solemne për nder të Presidentit të Sllovenisë, Borut Pahor i cili nga dita e djeshme ndodhet në vizitë zyrtare në Kosovë, raporton Anadolu Agency (AA). Në këtë seancë...

Trump: Do ta ndihmojmë Kosovën

para 11 muajve - TV Koha

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, në prag të shënimit të dhjetëvjetorit të pavarësisë, përmes ambasadorit amerikan në Kosovë ka pranuar një letër urimi nga Presidenti i SHBA-së, Donald...

Nesër festimet për pavarësinë, ja aktivitetet

para 11 muajve - TV Koha

Një mori ngjarjesh do ta karakterizojnë të martën në Kosovë. Në mëngjes, Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, do ta presë në takim ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Greg Delawie. Takimi Thaçi-Delawie,...

Maliqi: Ardhja e Markoviqit mund t’i kontribuojë zgjidhjes së Demarkacionit

para 11 muajve - TV Koha

Analisti politik, Shkëlzen Maliqi, ka vlerësuar se ardhja e kryeministri të Malit të Zi, Dushko Markoviq, për vizitë në Kosovë, mund t’i kontribuojë zgjidhjes së çështjes së demarkacionit. Në një intervistë...

Haradinaj: SHBA na inkurajon me i kry punët e shtëpisë

para 11 muajve - Periskopi

Kryeministri i vendit Ramush Haradinaj në mbledhjen e Qeverisë ka njoftuar kabinetin qeveritar lidhur me vizitën e delegacionit kosovar në SHBA. “Dua të ndaj me ju një informatë të vizitës në Amerikë....

Haradinaj njofton kabinetin qeveritar për vizitën në SHBA

para 11 muajve - KosovaPress

"Dua të ndaj me ju një informatë të vizitës në Amerikë. Ka qenë një delegacion i madh i Kosovës në SHBA. Ngjarja e parë ishte pritja në 10 vjetorin e pavarësisë. Me rendësi ishte që në këtë pritje ishte...

Haradinaj: Sllovenia i ka qëndruar në krah Kosovës në të gjitha etapat

para 11 muajve - AlbPortali

Loading... Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj është takuar sot me presidentin slloven, Borut Pahor. Kreu i ekzekutivit ka thënë se Sllovenia i ka qëndruar në krah Kosovës në të gjitha etapat e ngritjes...

Pahor premton mbështetjen e Sllovenisë për Kosovën

para 11 muajve - Illyria

Prishtinë, 13 shkurt 2018 – Kryeministri Ramush Haradinaj, priti në takim presidentin e Republikës së Sllovenisë, Borut Pahor. Kryeministri Haradinaj, në emër të qeverisë dhe popullit të Kosovës, falënderoi...

Haradinaj: Sllovenia i ka qëndruar në krah Kosovës në të gjitha etapat

para 11 muajve - Fakti Ditor

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj është takuar sot me presidentin slloven, Borut Pahor. Kreu i ekzekutivit ka thënë se Sllovenia i ka qëndruar në krah Kosovës në të gjitha etapat e ngritjes së saj...

Sllovenia mbështet Kosovën

para 11 muajve - Vizion Plus

Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor, i cili ndodhet në Prishtinë i ka bërë thirrje ligjvënësve të Kosovës, të ndërmarrin hapat e nevojshme për integrimin në organizatat ndërkombëtare. Gjatë fjalës së...

Borut Pahor në Kuvendin e Kosovës: Respektoni marrëveshjet

para 11 muajve - Illyria

Prishtinë, 13 shkurt 2018 – Presidenti i Republikës së Sllovenisë, Borut Pahor, i është drejtuar me një fjalim Kuvendit të Kosovës, ku ka inkurajuar deputetët që t’i miratojnë marrëveshjet, përfshirë edhe...

Trump, letër Thaçit për 10-vjetorin e pavarësisë së Kosovës, ja çfarë shkruan

para 11 muajve - BalkanWeb

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka marrë një letër urimi nga presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, në prag të 10-vjetorit të pavarësisë së Kosovës. Në letrëm që ia ka dorëzuar ambasadori...

Trump uron 10-vjetorin e pavarësisë së Kosovës

para 11 muajve - Tetova Sot

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se ka pranuar një letër urimi nga presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, në prag të shënimit të dhjetëvjetorit të pavarësisë së Kosovës. Në letrëm...

Haradinaj: Sllovenia na shërben si shembull për ndërtimin e shtetit modern

para 11 muajve - Sovrani

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj është takuar sot me presidentin slloven, Borut Pahor. Haradinaj me këtë rast ka thënë se Sllovenia i ka qëndruar në krah Kosovës në të gjitha etapat e ngritjes...

Trump uron kosovarët për 10-vjetorin e Pavarësisë: Kosova, partner i rëndësishëm i SHBA-së

para 11 muajve - Illyria

Uashington, 13 shkurt 2018 – Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka publikuar urimin që ka marrë për dhjetëvjetorin e Pavarësisë së Kosovës, nga presidenti amerikan Donald Trump Urimin Thaçi e mori nga...

Trump uron kosovarët për 10-vjetorin e Pavarësisë: Kosova partner i rëndësishëm i SHBA’së

para 11 muajve - Gazeta Express

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka publikuar urimin që ka marrë për dhjetëvjetorin e pavarësisë së Kosovës, nga presidenti amerikan Donald Trump. Urimin Thaçi e mori nga ambasadori Greg Delawie, ndërsa...

Trump uron Kosovën në prag të 10-vjetorit të Pavarësisë

para 11 muajve - Gazeta Shqip

Presidenti amerikan, Donald Trump ka uruar Kosovën në prag të 10-vjetorit të Pavarësisë së vendit. Letra e kreut të Shtëpisë së Bardhë i është dorëzuar presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, nga ambasadori...

Haradinaj: Sllovenia partneri më i madh ekonomik i Kosovës

para 11 muajve - Gazeta e re

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, priti në takim presidentin e Republikës së Sllovenisë, Borut Pahor. Kryeministri Haradinaj, në emër të qeverisë dhe popullit të Kosovës, falënderoi presidentin...

Presidenti amerikan Trump i dërgon letër Hashim Thaçit, ja ç'shkruan në të

para 11 muajve - Syri

Presidenti amerikan Donald Trump i ka dërguar një letër, Presidentit të Kosovës Hashim Thaçi. Se çfarë shkruhet në të, e ka bërë të ditur vetë Thaçi në rrjetet sociale: "Sot pranova një letër urimi nga...

Trump uron Kosovën në prag të 10-vjetorit të Pavarësisë

para 11 muajve - Portalb

Në letër theksohet ndër të tjera se Kosova ka bërë hapa të mëdhenj gjatë kësaj dekade drejt forcimit të sovranitetit dhe demokracisë ndëretnike. Megjithatë, aty thuhet se duhet bërë edhe më shumë punë,...

10- vjetori i Pavarësisë, presidenti Trump uron Thaçin: Kosova partnere e rëndësishme e SHBA-ve

para 11 muajve - NOA

Në prag të shënimit të dhjetëvjetorit të pavarësisë, Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, përmes ambasadorit amerikan në Kosovë ka pranuar një letër urimi nga Presidenti i SHBA-së, Donald Trump. Në letrën...

Haradinaj: Sllovenia është partneri më i madh ekonomik i Kosovës

para 11 muajve - KosovaLive360

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, priti në takim presidentin e Republikës së Sllovenisë, Borut Pahor. Haradinaj, në emër të qeverisë dhe popullit të Kosovës, falënderoi presidentin...

Haradinaj : Sllovenia partneri më i madh ekonomik i Kosovës

para 11 muajve - KosovaPress

Kryeministri Haradinaj, në emër të qeverisë dhe popullit të Kosovës, falënderoi presidentin Pahor për vizitën që po i bënë Kosovës, në prag të 10-vjetorit të pavarësisë së Kosovës. “Është privilegj të...

para 11 muajve - Zhurnal

Prishtinë, 13 shkurt - Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor, ka bërë një adresim në Kuvendin e Kosovës, në ditën e dytë të vizitës së tij zyrtare në Kosovë. Pahor u ka bërë thirrje ligjvënësve kosovarë...

Trump uron 10-vjetorin e pavarësisë së Kosovës

para 11 muajve - Zhurnal

Prishtinë/Uashington, 13 shkurt - Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se ka pranuar një letër urimi nga presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, në prag të shënimit të dhjetëvjetorit...

Pahor: Të gjitha shtetet e Ballkanit duhet të bëhen pjesë e BE-së

para 11 muajve - Shenja

Kuvendi i Kosovës ka mbajtur seancë solemne për nder të Presidentit të Sllovenisë, Borut Pahor, i cili nga dita e djeshme ndodhet në vizitë zyrtare në Kosovë, raporton Anadolu Agency (AA). Në këtë seancë...

Haradinaj: Sllovenia i ka qëndruar në krah Kosovës në të gjitha etapat

para 11 muajve - Periskopi

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj është takuar sot me presidentin slloven, Borut Pahor. Kreu i ekzekutivit ka thënë se Sllovenia i ka qëndruar në krah Kosovës në të gjitha etapat e ngritjes së saj...

Trump uron 10-vjetorin e pavarësisë së Kosovës

para 11 muajve - Antpress

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se ka pranuar një letër urimi nga presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, në prag të shënimit të dhjetëvjetorit të pavarësisë së Kosovës. Në letrëm...

Trump: E shohim Kosovën si partner të rëndësishëm të SHBA-së

para 11 muajve - Politiko

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka publikuar urimin që ka marrë për dhjetëvjetorin e pavarësisë së Kosovës, nga presidenti amerikan Donald Trump. Në këtë urim Trump ka thënë se Kosova ka punë për të...

Veseli ngatërron mbiemrin e presidentit slloven para kuvendit

para 11 muajve - Albeu

Kryetari i Kuvendi, Kadri Veseli , në seancën solemne të mbajtur sot për nder të vizitës së presidentit slloven , Borut Pahor , ka ngatërruar emrin dhe mbiemrin e tij. Në fund të fjalimit i pari i kuvendit...

Gafa e Kadri Veselit, ia ngatërron tërësisht emrin dhe mbiemrin presidentit slloven

para 11 muajve - Bota Press

Kryetari i Kuvendi, Kadri Veseli, në seancën solemne të mbajtur sot për nder të vizitës së presidentit slloven, Borut Pahor, ka ngatërruar emrin dhe mbiemrin e tij. Në fund të fjalimit i pari i kuvendit...

Edhe presidenti slloven bën thirrje që të zgjidhet çështja e kufirit me Malin e Zi

para 11 muajve - Albinfo

"Përgjegjësi e BE-së është që të na hap dyert, mirëpo ne jemi përgjegjës për krijimin e bashkëpunimit. Është një detyrë e vështirë, por në fund njerëzit tanë shpërblehen. Vendet e rajonit duhet të bashkëpunojnë...

Gafa e Kadri Veselit, ia ngatërron tërësisht emrin dhe mbiemrin presidentit slloven

para 11 muajve - Gazeta Express

Kryetari i Kuvendi, Kadri Veseli, në seancën solemne të mbajtur sot për nder të vizitës së presidentit slloven, Borut Pahor, ka ngatërruar emrin dhe mbiemrin e tij. Në fund të fjalimit i pari i kuvendit...

Trump: E shohim Kosovën si partner të rëndësishëm të SHBA-së

para 11 muajve - Lajmi.net

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka publikuar urimin që ka marrë për dhjetëvjetorin e pavarësisë së Kosovës, nga presidenti amerikan Donald Trump. Në këtë urim Trump ka thënë se Kosova ka punë për të...

Delawie i dorëzon Thaçit urimin e presidentit Trump për 10 vjetorin e pavarësisë

para 11 muajve - Medial

Presidenti, Hashim Thaçi, ka pritur në takim ambasadorin e ShBA-së, Greg Delawie, në prag të shënimit të dhjetëvjetorit të pavarësisë, raporton Ekonomia Online. Takimi mes dy zyrtarëve është zhvilluar...

Trump: Do ta ndihmojmë Kosovën

para 11 muajve - Ina

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, në prag të shënimit të dhjetëvjetorit të pavarësisë, përmes ambasadorit amerikan në Kosovë ka pranuar një letër urimi nga Presidenti i SHBA-së, Donald...

Publikohen fotografi “të ngrohta” të Thaçit me Ivanka Trump

para 11 muajve - Medial

Presidenti Hashim Thaçi ditë më parë ishte mysafir në ceremoninë e Faljes së Mëngjesit, ku krahas shumë personaliteteve botërore, folës kryesor ishte presidenti amerikan, Donald Trump. Thaçit i ishte rezervuar...

Trump uron 10-vjetorin e pavarësisë së Kosovës

para 11 muajve - Evropa e Lirë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se ka pranuar një letër urimi nga presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, në prag të shënimit të dhjetëvjetorit të pavarësisë së Kosovës. Në letrëm...

Pahor: Respektoni marrëveshjet – nuk ka mënyrë tjetër

para 11 muajve - Evropa e Lirë

Presidentin e Republikës së Sllovenisë, Borut Pahor i është drejtuar me një fjalim Kuvendit të Kosovës, ku ka inkurajuar deputetët që t’i miratojnë marrëveshjet, përfshirë edhe Marrëveshjen e demarkacionit...

Trump: Kosova është partner i rëndësishëm për SHBA-të

para 11 muajve - Albeu

Presidenti i Kosovës , Hashim Thaçi, ka publikuar urimin që ka marrë për dhjetëvjetorin e pavarësisë së Kosovës , nga presidenti amerikan Donald Trump . Urimin Thaçi e mori nga ambasadori Greg Delawie,...

Presidenti slloven, deputetëve të Kosovës: miratojeni Demarkacionin, do t’iu çojë drejt BE-së

para 11 muajve - Te Sheshi

Presidenti slloven, Borut Pahot, në fjalimin e tij në Kuvendin e Kosovës, ka porositur deputetët që ta ratifikojnë Demarkacionin me Malin e Zi për të mos shkaktuat vonesa të më tejme. Ai ka thënë se këto...

Presidenti amerikan Trump i dërgon letër Hashim Thaçit, ja ç'shkruan në të

para 11 muajve - Syri

Presidenti amerikan Donald Trump i ka dërguar një letër, Presidentit të Kosovës Hashim Thaçi. Se çfarë shkruhet në të, e ka bërë të ditur vetë Thaçi në rrjetet sociale: "Sot pranova një letër urimi nga...

Pahor në Kuvend: Kosova duhet ta ratifikojë demarkacionin dhe të zbatojë marrëveshjet në Bruksel

para 11 muajve - KosovaLive360

Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor sot i është drejtuar deputetëve të Kuvendit të Kosovës duke thënë se ka ardhur në Kosovë si një mik i shqiptarëve,  serbëve dhe i të gjithë kombësive në Kosovë. “Unë...

Veseli: Sllovenia, model për shtetndërtim në Kosovë

para 11 muajve - Koha.net

Kryetari i Kuvendit Kadri Veseli, ka pritur sot presidentin e Sllovenisë Borut Pahor. Me këtë rast Veseli ka thënë se Sllovenia mbetet një nga vendet model për shtet-ndërtim, ndërsa për Presidentin Pahor...

Presidenti slloven: Zgjidhni të gjitha mosmarrëveshjet, përfshirë edhe ato me kufirin

para 11 muajve - Politiko

Presidenti slloven, Borut Pahor, u ka bërë thirrje ligjvënësve kosovarë që t’i zgjidhin të gjitha marrëveshjet përfshirë edhe ato me kufirin. Ai gjatë fjalimit të tij para deputetëve, u ka premtuar atyre...

Donald Trump, i dërgon letër Hashim Thaçit, ja ç'shkruan në të

para 11 muajve - Syri

Presidenti amerikan Donald Trump i ka dërguar një letër, Presidentit të Kosovës Hashim Thaçi. Se çfarë shkruhet në të, e ka bërë të ditur vetë Thaçi në rrjetet sociale: "Sot pranova një letër urimi nga...

Trump uron Thaçin për dhjetëvjetorin e Pavarësisë

para 11 muajve - Klan Kosova

Presidenti i  Kosovës, Hashim Thaçi, në prag të shënimit të dhjetëvjetorit të Pavarësisë ka pranuar një letër urimi nga Presidenti i SHBA-së, Donald Trump. Thaçi ka pranuar këtë letër urimi përmes ambasadorit...

Trump: E shohim Kosovën si partner të rëndësishëm të SHBA-së

para 11 muajve - Koha.net

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka publikuar urimin që ka marrë për dhjetëvjetorin e pavarësisë së Kosovës, nga presidenti amerikan Donald Trump. Urimin Thaçi e mori nga ambasadori Greg Delawie, ndërsa...

Pahor: Keni guximin politik, ratifikojeni demarkacionin

para 11 muajve - Aktuale

Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor, ka bërë një adresim në Kuvendin e Kosovës, në ditën e dytë të vizitës së tij zyrtare në Kosovë. Pahor u ka bërë thirrje ligjvënësve kosovarë që ta bëjnë ratifikimin...

Letra e Trumpit me urimin për pavarësinë

para 11 muajve - GazetaBlic

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në prag të shënimit të dhjetëvjetorit të pavarësisë, përmes ambasadorit amerikan në Kosovë ka pranuar një letër urimi nga Presidenti i SHBA-së, Donald Trump. Letra e...

Pahor: Duhet të ndryshojmë pikëpamjen e BE-së për Ballkanin Perëndimor

para 11 muajve - Klan Kosova

Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor ka thënë se po largohet nga Kosova me përshtypje shumë të mirë. Ai gjatë adresimit para deputetëve të Kuvendit të Kosovës në një seancë solemne ka thënë se Sllovenia...

Pahor këshillon Kosovën: Zgjidheni problemin me kufirin që të bëheni pjesë e BE-së

para 11 muajve - Koha.net

Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor në një adresim para deputetëve të Kuvendit të Kosovës se ashtu sikurse sllovenët e edhe kosovarët e kanë themeluar shtetin e pavarur. “Në këtë aspekt kam ardhur në...

Veseli: Pahor ka qenë përherë zë i Kosovës

para 11 muajve - RTV 21

Veseli takoi presidentin slloven Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli tha se presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor ka qenë përherë zë i Kosovës. Këto komente Veseli i bëri pas takimit me presidentin...

Thaçi Merr Urime nga Trump për Pavarësi

para 11 muajve - Kallxo

Për dhjetëvjetorin e pavarësisë Presidenti Donnald Trump e ka uruar Presidentin e Kosovës Hashim Thaçi. Urimin e Trump-it ia ka dorëzuar Thaçit, ambasadori amerikan në Kosovë Greg Delawie. Thaçi dorëzimin...

Borut Pahor: Çështjet e Kufijve Duhet të Zgjidhen Para Integrimit në BE

para 11 muajve - Kallxo

Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor, i ka porositur liderët e vendit që t’i respektojnë marrëveshjet e arritura me Serbinë dhe vendet e tjera fqinje. Në fjalimin e tij para deputetëve të Kuvendit të Kosovës,...

Pahor, deputetëve: Miratojeni Demarkacionin

para 11 muajve - Telegrafi

Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor iu është drejtuar sot deputetëve të Kuvendit të Kosovës me një fjalim rasti, ndërsa kërkoi nga ata që ta miratojnë marrëveshjen e Demarkacionit me Malin e Zi. Pahor...

Veseli: Duhet t’i forcojmë lidhjet tona me Slloveninë

para 11 muajve - GazetaBlic

Kryetari i Kuvendit Kadri Veseli, ka pritur në takim Presidentin e Sllovenisë Borut Pahor. Me këtë rast Veseli ka thënë se Sllovenia mbetet një nga vendet model për shtet-ndërtim, ndërsa për Presidentin...

Presidenti slloven deputetëve: Keni guximin politik, ratifikojeni demarkacionin

para 11 muajve - Klan Kosova

Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor, ka bërë një adresim në Kuvendin e Kosovës, në ditën e dytë të vizitës së tij zyrtare në Kosovë. Pahor u ka bërë thirrje ligjvënësve kosovarë që ta bëjnë ratifikimin...

Kadri Veseli bëhet ‘hor’ në Kuvend

para 11 muajve - GazetaBlic

Kryetari i Kuvendi, Kadri Veseli, në seancën solemne të mbajtur sot për nder të vizitës së presidentit slloven, Borut Pahor, ka ngatërruar emrin e tij. Në fund të fjalimit i pari i kuvendit falënderoj,...

Presidenti slloven: Zgjidhni të gjitha mosmarrëveshjet

para 11 muajve - Albeu

Presidenti slloven, Borut Pahor, u ka bërë thirrje ligjvënësve kosovarë që t’i zgjidhin të gjitha marrëveshjet përfshirë edhe ato me kufirin. Ai gjatë fjalimit të tij para deputetëve, i ka premtuar atyre...

Pahor: Si mik ju inkurajoj ta miratoni marrëveshjen e demarkacionit

para 11 muajve - RTV 21

Presidenti slloven porositë vendet e Ballkanit të bashkëpunojnë për një të ardhme më të mirë Kuvendi i Kosovës mbajti seancën solemne për nder të presidentit të Sllovenisë, Borut Pahor. Presidenti slloven...

Letra/ Trump uron Kosovën për 10-vjetorin e Pavarësisë

para 11 muajve - Java News

Presidenti amerikan, Donald Trump ka uruar Kosovën në prag të 10-vjetorit të Pavarësisë së vendit. Letra e kreut të Shtëpisë së Bardhë i është dorëzuar presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, nga ambasadori...

Pahor: Si mik ju inkurajoj të mos hezitoni të miratoni marrëveshjen e demarkacionit

para 11 muajve - RTV 21

Presidenti slloven porositë vendet e Ballkanit të bashkëpunojnë për një të ardhme më të mirë Kuvendi i Kosovës mbajti seancën solemne për nder të presidentit të Sllovenisë, Borut Pahor. Presidenti slloven...

Pahor: Ratifikimi i demarkacionit dhe marrëveshjet me Serbinë, ju çojnë drejt BE-së dhe NATO-s

para 11 muajve - Lajmi.net

Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor iu ka adresuar sot Kuvendit të Kosovës në një seancë solemne. Gjatë fjalimit të tij, Pahor ka thënë se sllovenët dhe kosovarët e kanë mbështetur njëri tjetrin në të...

Ndiqeni drejtpërdrejt fjalimin e presidentit slloven, Borut Pahor para deputetëve

para 11 muajve - Klan Kosova

Kuvendi i Kosovës është duke mbajtur sot seancë solemne, me ç’rast presidenti slloven, Borut Pahor do t`i adresohet deputetëve, njofton Klan Kosova. Ky i fundit një ditë më parë pas takimit që pati me...

Veseli: Sllovenia në vazhdimësi ka qenë përkrah Kosovës

para 11 muajve - Klan Kosova

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka falënderuar shtetin dhe popullin slloven për përkrahjen e vazhdueshme për Republikën e Kosovës. Gjatë hapjes së seancës solemne për nder të vizitës së presidentit...

Veseli takon presidentin Pahor: Sllovenia në vazhdimësi ka qenë përkrah Kosovës

para 11 muajve - Telegrafi

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka falënderuar shtetin dhe popullin slloven për përkrahjen e vazhdueshme për Republikën e Kosovës. Gjatë hapjes së seancës solemne për nder të vizitës së presidentit...

Presidenti slloven deputetëve: Keni guximin politik, ratifikojeni demarkacionin

para 11 muajve - GazetaBlic

Presidenti slloven Borut Pahoru u ka bërë thirrje ligjvënësve kosovarë që t’i zgjidhin të gjitha marrëveshjet përfshirë edhe ato me kufirin. Ai gjatë fjalimit të tij para deputetëve, i ka premtuar atyre...

Veseli: Sllovenia në vazhdimësi ka qenë përkrah Kosovës

para 11 muajve - Politiko

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka falënderuar shtetin dhe popullin slloven për përkrahjen e vazhdueshme për Republikën e Kosovës. Gjatë hapjes së seancës solemne për nder të vizitës së presidentit...

Presidenti slloven: Zgjidhni të gjitha mosmarrëveshjet, përfshirë edhe ato me kufirin

para 11 muajve - Gazeta Express

Presidenti slloven, Borut Pahor, u ka bërë thirrje ligjvënësve kosovarë që t’i zgjidhin të gjitha marrëveshjet përfshirë edhe ato me kufirin. Ai gjatë fjalimit të tij para deputetëve, i ka premtuar atyre...

Veseli: Sllovenia, model për shtetndërtim në Kosovë

para 11 muajve - Tetova Sot

Kryetari i Kuvendit Kadri Veseli, ka pritur sot presidentin e Sllovenisë Borut Pahor. Me këtë rast Veseli ka thënë se Sllovenia mbetet një nga vendet model për shtet-ndërtim, ndërsa për Presidentin Pahor...

Veseli: Sllovenia në vazhdimësi ka qenë përkrah Kosovës

para 11 muajve - Lajmi.net

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka falënderuar shtetin dhe popullin slloven për përkrahjen e vazhdueshme për Republikën e Kosovës. Gjatë hapjes së seancës solemne për nder të vizitës së presidentit...

Seancë solemne për presidentin slloven (Drejtpërdrejt)

para 11 muajve - GazetaBlic

Kuvendi i Kosovës mban seancë solemne për nder të presidentit të Sllovenisë Borut Pahor. Pahor po qëndron në një vizitë në Kosovë.

Veseli takon presidentin e Sllovenisë

para 11 muajve - Klan Kosova

Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli ka pritur sot në takim presidentin e Sllovenisë, Borut Pahor. Pas këtij takimi, nuk ka pasur deklarata për media. Në ndërkohë, presidenti slloven do t’i adresohet deputetëve...

Presidenti slloven-deputetëve: Miratojeni demarkacionin

para 11 muajve - AlbPortali

Loading... Presidenti Slloven Borut Pahot i cili po mban fjalim në Kuvendin e Kosovës, ka porositur deputetët që ta ratifikojnë demarkacionin me Malin e Zi për të mos shkaktuar vonesa të mëtejme. Ai ka...

Veseli takon presidentin e Sllovenisë

para 11 muajve - Gazeta Express

Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli ka pritur sot në takim presidentin e Sllovenisë, Borut Pahor. Pas këtij takimi, nuk ka pasur deklarata për media. Në ndërkohë, presidenti slloven do t’i adresohet deputetëve...

Ja çka thuhej në letrën e urimit të Trump-it që e pranoi sot Thaçi

para 11 muajve - Infokusi

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, në prag të shënimit të dhjetëvjetorit të pavarësisë, përmes ambasadorit amerikan në Kosovë ka pranuar një letër urimi nga Presidenti i SHBA-së, Donald...

Veseli takon presidentin e Sllovenisë

para 11 muajve - GazetaBlic

Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli ka pritur sot në takim presidentin e Sllovenisë, Borut Pahor. Pas këtij takimi, nuk ka pasur deklarata për media. Në ndërkohë, presidenti slloven do t’i adresohet deputetëve...

Trump uron 10-vjetorin e pavarësisë së Kosovës

para 11 muajve - Fol

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se ka pranuar një letër urimi nga presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, në prag të shënimit të dhjetëvjetorit të pavarësisë së Kosovës. Në letrëm...

Letra e plotë e Trumpit drejtuar presidentit Thaçi

para 11 muajve - Insajderi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka pranuar sot një letër nga ambasadori amerikanë në Kosovë, Greg Delawie, në emër të presidentit amerikan, Donald Trump. Këtë letër i pari i vendit e ka pranuar në një...

Presidenti slloven-deputetëve: Miratojeni demarkacionin

para 11 muajve - Fakti Ditor

Presidenti Slloven Borut Pahot i cili po mban fjalim në Kuvendin e Kosovës, ka porositur deputetët që ta ratifikojnë demarkacionin me Malin e Zi për të mos shkaktuar vonesa të mëtejme. Ai ka thënë se këto...

Trump uron kosovarët për 10-vjetorin e Pavarësisë: Kosova partner i rëndësishëm i SHBA’së

para 11 muajve - Bota Press

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka publikuar urimin që ka marrë për dhjetëvjetorin e pavarësisë së Kosovës, nga presidenti amerikan Donald Trump. Urimin Thaçi e mori nga ambasadori Greg Delawie, ndërsa...

Presidenti amerikan, Donald Trump uron Thaçin për 10-vjetorin e pavarësisë

para 11 muajve - Telegrafi

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka takuar sot ambasadorin amerikan, Greg Delawie, nga i cili në prag të shënimit të dhjetëvjetorit pranoi urimin e presidentit amerikan, Donald Trump. Thaçi dhe Delawie...

Shpresat për demarkacion tek vizita e Markoviqit

para 11 muajve - Indeks.mk

Zvarritja e çështjes së demarkacionit të kufirit me Malin e Zi pritet të përfundojë pas vizitës së kryeministrit të Malit të Zi Dushko Markoviq në Kosovë. Përfaqësues të partive politike dhe analistë politikë...

Këto janë temat që do të diskutohen me kryeministrin malazez

para 11 muajve - GazetaBlic

Kryeministri malazez, Dushko Markoviq do ta vizitoj nesër Kosovën pas shtyrjes së takimit që pati disa ditë më parë. Markoviq do të qëndroj dy ditë në Kosovë ku do të takohet me homologun e tij, Ramush...

Shpresat për demarkacion tek vizita e Markoviqit

para 11 muajve - Zhurnal

Prishtinë, 13 shkurt - Zvarritja e çështjes së demarkacionit të kufirit me Malin e Zi pritet të përfundojë pas vizitës së kryeministrit të Malit të Zi Dushko Markoviq në Kosovë. Përfaqësues të partive...

Presidenti slloven i drejtohet deputetëve

para 11 muajve - Zhurnal

Prishtinë, 13 shkurt - Kuvendi i Kosovës do të mbajë sot seancë solemne. Në këtë seancë do t`i adresohet deputetëve, presidenti slloven, Borut Pahor. Ky i fundit një ditë më parë pas takimit që pati me...

Trump, letër Thaçit për 10-vjetorin e pavarësisë së Kosovës, ja çfarë shkruan

para 11 muajve - Gazeta Telegraf

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka marrë një letër urimi nga presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, në prag të 10-vjetorit të pavarësisë së Kosovës. Në letrëm që ia ka dorëzuar ambasadori...

Temat që do të diskutohen me kryeministrin malazez

para 11 muajve - Gazeta Express

Kryeministri malazez, Dushko Markoviq do ta vizitoj nesër Kosovën pas shtyrjes së takimit që pati disa ditë më parë. Markoviq do të qëndroj dy ditë në Kosovë ku do të takohet me homologun e tij, Ramush...

Ambasadori Delawie i sjellë Presidentit Thaçi urimin për dhjetëvjetorin e pavarësisë nga Trump

para 11 muajve - Politiko

Presidenti i  Kosovës, Hashim Thaçi ka pritur sot në takim ambasadorin amerikan, Greg Delawie, në prag të shënimit të dhjetëvjetorit. Me këtë rast Presidenti  Thaçi ka pranuar nga ambasadori amerikan Delawie...

Trump i dërgon një letër Hashim Thaçit

para 11 muajve - Albeu

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ka pranuar telegram urimin e dërguar nga presidentit i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump , me rastin e 10 vjetorit të pavarësisë së shtetit...

Veseli ia huq emrin presidentit slloven

para 11 muajve - Bota Press

Kryetari i Kuvendi, Kadri Veseli, në seancën solemne të mbajtur sot për nder të vizitës së presidentit slloven, Borut Pahor, ka ngatërruar emrin dhe mbiemrin e tij. Në fund të fjalimit i pari i kuvendit...

Donald Trump i dërgon telegram Thaçit

para 11 muajve - RTV 21

Thaçi takoi Delawien Me rastin e 10 vjetorit të pavarësisë së Kosovës, presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump i ka dërguar telegram urimi presidentit Hashim Thaçi. Telegrami i është...

Presidenti slloven i drejtohet deputetëve

para 11 muajve - Indeks.mk

Kuvendi i Kosovës do të mbajë sot seancë solemne. Në këtë seancë do t`i adresohet deputetëve, presidenti slloven, Borut Pahor. Ky i fundit një ditë më parë pas takimit që pati me homologun e tij, Hashim...

Trump me telegram urimi për Thaçin

para 11 muajve - GazetaBlic

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ka pranuar telegram urimin e dërguar nga presidentit i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, me rastin e 10 vjetorit të pavarësisë së shtetit...

Përmes ambasadorit Delawie, Thaçi merr urimin për dhjetëvjetorin e pavarësisë nga Trump

para 11 muajve - Lajmi.net

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka pritur sot në takim ambasadorin amerikan, Greg Delawie. Në prag të shënimit të dhjetëvjetorit, Thaçi ka pranuar nga ambasadori amerikan urimin e presidentit të SHBA-ve, Donald Trump./Lajmi.net/

Pahor deputetëve: Miratojeni demarkacionin

para 11 muajve - Infokusi

Presidentin slloven, Borut Pahor, u ka kërkuar deputetëve të Kuvendit të Kosovës ta miratojnë demarkacionin me Malin e Zi duke thënë se miratimi i tij do të qojë Kosovën përpara. “Mos hezitoni të miratoni...

Donald Trump i dërgon letër Thaçit (Drejtpërdrejt)

para 11 muajve - Gazeta Express

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ka pranuar telegram urimin e dërguar nga presidentit i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, me rastin e 10 vjetorit të pavarësisë së shtetit...

Thaçi pranon urimin e Trumpit për pavarësi

para 11 muajve - Koha.net

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka marrë urimin e presidentit amerikan Donald Trump për dhjetëvjetorin e Pavarësisë së Kosovës. Thaçi mori letrën e urimit nga ambasadori amerikan në Prishtinë, Greg Delawie.

Presidenti slloven i drejtohet deputetëve

para 11 muajve - Medial

Kuvendi i Kosovës do të mbajë sot seancë solemne. Në këtë seancë do t`i adresohet deputetëve, presidenti slloven, Borut Pahor. Ky i fundit një ditë më parë pas takimit që pati me homologun e tij, Hashim...

Veseli takon presidentin Pahor: Sllovenia në vazhdimësi ka qenë përkrah Kosovës

para 11 muajve - Almakos

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka falënderuar shtetin dhe popullin slloven për përkrahjen e vazhdueshme për Republikën e Kosovës. Gjatë hapjes së seancës solemne për nder të vizitës së presidentit...

Veseli ngatërron emrin dhe mbiemrin presidentit Slloven

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Kryetari i Kuvendi, Kadri Veseli, në seancën solemne të mbajtur sot për nder të vizitës së presidentit slloven, Borut Pahor, ka ngatërruar emrin dhe mbiemrin e tij. Në fund të fjalimit i pari i kuvendit...

Shpresat për demarkacion tek vizita e Markoviqit

para 11 muajve - Medial

Zvarritja e çështjes së demarkacionit të kufirit me Malin e Zi pritet të përfundojë pas vizitës së kryeministrit të Malit të Zi Dushko Markoviq në Kosovë. Përfaqësues të partive politike dhe analistë politikë...

Kryeparlamentari i ngatërron emrin dhe mbiemrin presidentit slloven

para 11 muajve - Sovrani

Kryetari i Kuvendi, Kadri Veseli, në seancën solemne të mbajtur sot për nder të vizitës së presidentit slloven, Borut Pahor, ka ngatërruar emrin dhe mbiemrin e tij. Në fund të fjalimit i pari i kuvendit...

Trump uron Thaçin për 10-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës

para 11 muajve - Albinfo

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në prag të shënimit të dhjetëvjetorit të Pavarësisë ka pranuar një letër urimi nga presidenti i SHBA-së, Donald Trump, përcjell albinfo.ch. Presidenti i Kosovës e ka...

Trump uron Kosovën 4 ditë para për 10-vjetorin: ja si duhet të silleni për të fituar besimin tonë

para 11 muajve - Te Sheshi

Katër ditë përpara datës së 10-vjetorit të pavarësisë, Presidenti Donald Trump i ka dërguar një telegram urimi homologut të tij të Kosovës, Hashim Thaçi, ku i bën të ditur se SHBA mbetet aleati më i ngushtë...

Pahor bën thirrje të ratifikohet demarkacioni me Malin e Zi dhe të vazhdohet dialogu

para 11 muajve - KosovaPress

Ai kërkoi ratifikimin e marrëveshjes për shënimin e demarkacionit mes Kosovës dhe Malit të Zi, vazhdimin e zgjidhjes së problemeve me Serbinë përmes dialogut të mbështetur nga BE-ja si parakusht për anëtarësim...

Shpresat për demarkacion tek vizita e Markoviqit

para 11 muajve - Klan Kosova

Zvarritja e çështjes së demarkacionit të kufirit me Malin e Zi pritet të përfundojë pas vizitës së kryeministrit të Malit të Zi Dushko Markoviq në Kosovë. Përfaqësues të partive politike dhe analistë politikë...

Presidenti slloven i drejtohet deputetëve

para 11 muajve - Klan Kosova

Kuvendi i Kosovës do të mbajë sot seancë solemne. Në këtë seancë do t`i adresohet deputetëve, presidenti slloven, Borut Pahor. Ky i fundit një ditë më parë pas takimit që pati me homologun e tij, Hashim...

Presidenti amerikan, Donald Trump uron Thaçin për 10-vjetorin e pavarësisë

para 11 muajve - Almakos

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka takuar sot ambasadorin amerikan, Greg Delawie, nga i cili në prag të shënimit të dhjetëvjetorit pranoi urimin e presidentit amerikan, Donald Trump. Thaçi dhe Delawie...

Trump uron Thaçin për dhjetëvjetorin e Pavarësisë

para 11 muajve - Fakti Ditor

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në prag të shënimit të dhjetëvjetorit të Pavarësisë ka pranuar një letër urimi nga Presidenti i SHBA-së, Donald Trump. Thaçi ka pranuar këtë letër urimi përmes ambasadorit...

Shpresat për demarkacion tek vizita e Markoviqit

para 11 muajve - GazetaBlic

Vizita e kryeministrit të Malit të Zi Dushko Markoviq në Prishtinë shihet si mundësi për gjetjen e një zgjidhjeje për çështjen e demarkacionit të kufirit me Malin e Zi. Zvarritja e çështjes së demarkacionit...

Kadri Veseli i thotë Borut Pahorit ‘Boris Power’

para 11 muajve - Periskopi

Kryetari i Kuvendi, Kadri Veseli, në seancën solemne të mbajtur sot për nder të vizitës së presidentit slloven, Borut Pahor, ka ngatërruar emrin e tij. Në fund të fjalimit i pari i kuvendit falënderoj,...

Thaçi pret në takim ambasadorin Delawie

para 11 muajve - Klan Kosova

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi do të takojë sot ambasadorin amerikan në Kosovë, Greg Delawie. Nuk është bërë e ditur se çka do të diskutohet në takimin e thirrur për në orën 09:00, e që do të zhvillohet...

Shpresat për demarkacion tek vizita e Markoviqit

para 11 muajve - Gazeta Express

Vizita e kryeministrit të Malit të Zi Dushko Markoviq në Prishtinë shihet si mundësi për gjetjen e një zgjidhjeje për çështjen e demarkacionit të kufirit me Malin e Zi Zvarritja e çështjes së demarkacionit...

Thaçi sot takohet me ambasadorin Delawie

para 11 muajve - Lajmi.net

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi do të takojë sot ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Greg Delawie. Nuk është bërë e ditur se çka do të diskutohet në takimin e thirrur për...

Kjo është letra e plotë që Trump ia ka dërguar Thaçit

para 11 muajve - Sovrani

Presidenti amerikan Donald Trump ka uruar presidentin e Kosovës Hashim Thaçi me rastin e 10 vjetorit të pavarësisë së Kosovës. Kjo është letra e plotë e Trump: Në emër të popullit amerikan, uroj Kosovën...

Letra e Trumpit me urimin për pavarësinë

para 11 muajve - KosovaPress

Letra e plotë: I nderuar z. President, Në emër të popullit amerikan, e përgëzoj Kosovën në përvjetorin e dhjetë të pavarësisë së saj. Gjatë dhjetë vjetëve të fundit, Kosova ka bërë hapa të mëdhenj në forcimin...

Letra e Trumpit me urimin për pavarësinë

para 11 muajve - Gazeta e re

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në prag të shënimit të dhjetëvjetorit të pavarësisë, përmes ambasadorit amerikan në Kosovë ka pranuar një letër urimi nga Presidenti i SHBA-së, Donald Trump. Letra e...

Çka do të ndodhë sot në Kosovë?

para 11 muajve - Gazeta Express

Gazeta Express ju sjell ngjarjet më të rëndësishme të ditës. Në mëngjes, Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, do ta presë në takim ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Greg Delaëie. Takimi Thaçi-Delaëie,...

Kjo është letra e plotë që Trump ia ka dërguar Thaçit

para 11 muajve - Periskopi

Presidenti amerikan Donald Trump ka uruar presidentin e Kosovës Hashim Thaçi për 10 vjetorin e pavarësisë së Kosovës, shkruan Periskopi. Kjo është letra e plotë e Trump: Në emër të popullit amerikan, uroj...

I plagosuri në lagjen ‘Marigona’ është një mjek

para 11 muajve - KosovaPress

KosovaPress mëson se i plagosuri është Përparim Gojani ndërkaq  nga dëshmitarë në vendin e ngjarjes bëhet e ditur se ai është plagosur nga dhëndri i tij. Sipas Policisë i dyshuari është një 64 vjeçar dhe...

Thaçi do të takohet me Delawien

para 11 muajve - RTV 21

Takimi në Presidencë Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi do të takohet sot me ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Greg Delawie. Takimi pritet të fillojë në orën 09:00,...

Veseli: Duhet t'i forcojmë lidhjet tona me Slloveninë

para 11 muajve - KosovaPress

Me këtë rast Veseli ka thënë se Sllovenia mbetet një nga vendet model për shtet-ndërtim, ndërsa për Presidentin Pahor ka theksuar se ka qenë përherë zë i Kosovës. “Presidenti Borut Pahor ka qenë përherë...

Kuvendi mban seancë solemne për presidentin slloven

para 11 muajve - Koha.net

Kuvendi i Kosovës sot do të mbajë një seancë solemne me rastin e vizitës së presidentit të Sllovenisë Borut Pahor. Në seancën solemne, deputetëve do t’u drejtohet presidenti slloven. Pahor ka filluar dje...

Pahor: Zgjidheni problemin me kufirin që të bëheni pjesë e BE-së

para 11 muajve - Gazeta e re

Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor në një adresim para deputetëve të Kuvendit të Kosovës se ashtu sikurse sllovenët e edhe kosovarët e kanë themeluar shtetin e pavarur. “Në këtë aspekt kam ardhur në...

Veseli: Duhet t’i forcojmë lidhjet tona me Slloveninë

para 11 muajve - Gazeta e re

Kryetari i Kuvendit Kadri Veseli, ka pritur në takim Presidentin e Sllovenisë Borut Pahor. Me këtë rast Veseli ka thënë se Sllovenia mbetet një nga vendet model për shtet-ndërtim, ndërsa për Presidentin...

Pahor, deputetëve: Miratojeni Demarkacionin

para 11 muajve - Gazeta Fjala

Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor iu është drejtuar sot deputetëve të Kuvendit të Kosovës me një fjalim rasti, ndërsa kërkoi nga ata që ta miratojnë marrëveshjen e Demarkacionit me Malin e Zi. Pahor...

Presidenti Thaçi pranoi një letër urimi nga presidenti i SHBA-së, Trump

para 11 muajve - KosovaLive360

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, në prag të shënimit të dhjetëvjetorit të pavarësisë, përmes ambasadorit amerikan në Kosovë ka pranuar një letër urimi nga Presidenti i SHBA-së, Donald...

Presidenti slloven: Zgjidhni të gjitha mosmarrëveshjet, përfshirë edhe ato me kufirin

para 11 muajve - Sovrani

Presidenti slloven Borut Pahoru u ka bërë thirrje ligjvënësve kosovarë që t’i zgjidhin të gjitha marrëveshjet përfshirë edhe ato me kufirin. Ai gjatë fjalimit të tij para deputetëve, i ka premtuar atyre...

Pahor: Zgjidheni problemin me kufirin që të bëheni pjesë e BE-së

para 11 muajve - KosovaPress

“Në këtë aspekt kam ardhur në Kosovë si një mik i shqiptarëve të Kosovës dhe serbëve dhe si një mik i të gjitha kombësive të tjera që jetojnë në Kosovë. Është tejet e rëndësishme për zhvillimin e Kosovës...

Mesazhi i presidentit slloven drejtuar institucioneve

para 11 muajve - Insajderi

Presidenti slloven, Borut Pahor, ka thënë se Sllovenia do të jetë gjithmonë përkrahëse e Kosovës. Gjatë fjalimit të tij para deputetëve, Pahor u ka bërë thirrje ligjvënësve kosovarë që t’i zgjidhin të...

Presidenti slloven ka një porosi: Ratifikojeni Demarkacionin!

para 11 muajve - Bota Press

Botapress, 13 shkurt- Presidenti slloven, Borut Pahor, u ka bërë thirrje ligjvënësve kosovarë që t’i zgjidhin të gjitha marrëveshjet përfshirë edhe ato me kufirin. Ai gjatë fjalimit të tij para deputetëve,...

Veseli: Sllovenia në vazhdimësi ka qenë përkrah Kosovës

para 11 muajve - Sovrani

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka falënderuar shtetin dhe popullin slloven për përkrahjen e vazhdueshme për Republikën e Kosovës. Gjatë hapjes së seancës solemne për nder të vizitës së presidentit...

Presidenti slloven-deputetëve: Miratojeni demarkacionin

para 11 muajve - Periskopi

Presidenti Slloven Borut Pahot i cili po mban fjalim në Kuvendin e Kosovës, ka porositur deputetët që ta ratifikojnë demarkacionin me Malin e Zi për të mos shkaktuar vonesa të mëtejme. Ai ka thënë se këto...

Veseli ngatërron emrin dhe mbiemrin e presidentit slloven

para 11 muajve - Insajderi

Kryetari i Kuvendi, Kadri Veseli, në seancën solemne të mbajtur sot për nder të vizitës së presidentit slloven, Borut Pahor, ka ngatërruar emrin e tij. Në fund të fjalimit i pari i kuvendit falënderoj,...

Seancë solemne për presidentin slloven

para 11 muajve - RTV 21

Pahor sot takohet me Veselin dhe Haradinajn Kuvendi i Kosovës sot do të mbajë një seancë solemne me rastin e vizitës së presidentit të Sllovenisë, Borut Pahor. Në seancën solemne, deputetëve do t’u drejtohet...

Thaçi sot takohet me ambasadorin Delawie

para 11 muajve - GazetaBlic

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi do të takojë sot ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Greg Delawie. Nuk është bërë e ditur se çka do të diskutohet në takimin e thirrur për...

Presidenti slloven ka një porosi: Zgjidhni të gjitha mosmarrëveshjet, përfshirë edhe ato me kufirin

para 11 muajve - Bota Press

Botapress, 13 shkurt- Presidenti slloven, Borut Pahor, u ka bërë thirrje ligjvënësve kosovarë që t’i zgjidhin të gjitha marrëveshjet përfshirë edhe ato me kufirin. Ai gjatë fjalimit të tij para deputetëve,...

Veseli takon presidentin e Sllovenisë

para 11 muajve - Sovrani

Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli ka pritur sot në takim presidentin e Sllovenisë, Borut Pahor. Pas këtij takimi, nuk ka pasur deklarata për media. Në ndërkohë, presidenti slloven do t’i adresohet deputetëve...

Nis seanca solemne, presidenti slloven i drejtohet Kuvendit

para 11 muajve - Bota Press

Ka nisur seanca solmene në Kuvendin e Kosovës, ku fjala i është dhënë presidentit Slloven, Borut Pahor. Ky i fundit u ka thënë deputetëve se Sllovenia është shtet mik i Kosovës. Pahor ka folur rreth dialogur...

Shpresat për demarkacion tek vizita e Markoviqit

para 11 muajve - Infokusi

Zvarritja e çështjes së demarkacionit të kufirit me Malin e Zi pritet të përfundojë pas vizitës së kryeministrit të Malit të Zi Dushko Markoviq në Kosovë. Përfaqësues të partive politike dhe analistë politikë...

Veseli: Sllovenia në vazhdimësi ka qenë përkrah Kosovës

para 11 muajve - Insajderi

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka falënderuar shtetin dhe popullin slloven për përkrahjen e vazhdueshme për Republikën e Kosovës. Gjatë hapjes së seancës solemne për nder të vizitës së presidentit...

Pahor do Mbajë Fjalim në Kuvendin e Kosovës

para 11 muajve - Kallxo

Kuvendi i Republikës së Kosovës do të mbajë sot seancë solemne. Në këtë seancë solemne do të ketë adresim të Borut Pahor, President i Republikës së Sllovenisë. Ndryshe dje Pahor tha se Kosova duhet ta...

Temat që do të diskutohen me kryeministrin malazez

para 11 muajve - Gazeta Fjala

Kryeministri malazez, Dushko Markoviq do ta vizitoj nesër Kosovën pas shtyrjes së takimit që pati disa ditë më parë. Markoviq do të qëndroj dy ditë në Kosovë ku do të takohet me homologun e tij, Ramush...

Seancë solemne për presidentin e Sllovenisë

para 11 muajve - Telegrafi

Kuvendi i Kosovës sot do të mbajë një seancë solemne me rastin e vizitës së presidentit të Sllovenisë, Borut Pahor. Deputetëve të Kuvendit të Kosovës me këtë rast do t’u drejtohet presidenti slloven Pahor....

Thaçi sot takohet me ambasadorin Delawie

para 11 muajve - Gazeta Express

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi do të takojë sot ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Greg Delawie. Nuk është bërë e ditur se çka do të diskutohet në takimin e thirrur për...

Seancë solemne për presidentin slloven

para 11 muajve - GazetaBlic

Kuvendi i Kosovës sot do të mbajë një seancë solemne me rastin e vizitës së presidentit të Sllovenisë Borut Pahor. Në seancën solemne, deputetëve do t’u drejtohet presidenti Pahor. Pahor ka filluar dje...

Presidenti slloven mban fjalim në Kuvendin e Kosovës

para 11 muajve - Gazeta Express

Kuvendi i Republikës së Kosovës do të mbajë sot seancë solemne. Në këtë seancë solemne do të ketë adresim të Borut Pahor, President i Republikës së Sllovenisë. Ndryshe dje Pahor tha se Kosova duhet ta...

Këto janë temat që do të diskutohen me kryeministrin malazez

para 11 muajve - Bota Press

Kryeministri malazez, Dushko Markoviq do ta vizitoj nesër Kosovën pas shtyrjes së takimit që pati disa ditë më parë. Markoviq do të qëndroj dy ditë në Kosovë ku do të takohet me homologun e tij, Ramush...

Donald Trump i dërgon letër Thaçit, me rastin e 10 vjetorit të pavarësisë

para 11 muajve - Sovrani

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ka pranuar telegram urimin e dërguar nga presidentit i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, me rastin e 10 vjetorit të pavarësisë së shtetit...

Trump i dërgon letër Thaçit për 10 vjetorin e Pavarësisë

para 11 muajve - Periskopi

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka marrë urimin e presidentit amerikan Donald Trump për dhjetëvjetorin e Pavarësisë së Kosovës. Thaçi mori letrën e urimit nga ambasadori amerikan në Prishtinë, Greg Delawie....

Trump me telegram urimi për Thaçin

para 11 muajve - KosovaPress

Telegrami i është dhuruar të parit të shtetit nga diplomati amerikan në Prishtinë, Greg Delawie. "Presidenti Thaçi, në prag të shënimit të dhjetëvjetorit, pranon nga ambasadori amerikan urimin e presidentit...

Donald Trump i dërgon letër Thaçit (Drejtpërdrejt)

para 11 muajve - Bota Press

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ka pranuar telegram urimin e dërguar nga presidentit i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, me rastin e 10 vjetorit të pavarësisë së shtetit...

Presidenti Thaçi pranon urime nga Trump për pavarësi

para 11 muajve - Insajderi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka pranuar sot një urim nga presidenti amerikan Donald Trump, për nder të 10 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës. Këtë urim presidenti Thaçi e ka pranuar nga ambasadori...

Seancë solemne për presidentin slloven

para 11 muajve - Sovrani

Në këtë seancë solemne do të ketë adresim të Borut Pahor, President i Republikës së Sllovenisë. Ndryshe dje Pahor tha se Kosova duhet ta ratifikojë demarkacionin, dhe të zbatojë marrëveshjet e arritura...

Temat që do të diskutohen me kryeministrin malazez

para 11 muajve - Insajderi

Kryeministri malazez, Dushko Markoviq do ta vizitoj nesër Kosovën pas shtyrjes së takimit që pati disa ditë më parë. Markoviq do të qëndroj dy ditë në Kosovë ku do të takohet me homologun e tij, Ramush...

Seancë solemne për presidentin e Sllovenisë

para 11 muajve - Almakos

Kuvendi i Kosovës sot do të mbajë një seancë solemne me rastin e vizitës së presidentit të Sllovenisë, Borut Pahor. Deputetëve të Kuvendit të Kosovës me këtë rast do t’u drejtohet presidenti slloven Pahor....

Shpresat për demarkacion te vizita e Markoviqit

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Vizita e kryeministrit të Malit të Zi, Dushko Markoviq, në Prishtinë shihet si mundësi për gjetjen e një zgjidhjeje për çështjen e demarkacionit të kufirit me Malin e Zi Zvarritja e çështjes së demarkacionit...

Shpresat për demarkacion te vizita e Markoviqit

para 11 muajve - Sovrani

Vizita e kryeministrit të Malit të Zi, Dushko Markoviq, në Prishtinë shihet si mundësi për gjetjen e një zgjidhjeje për çështjen e demarkacionit të kufirit me Malin e Zi Zvarritja e çështjes së demarkacionit...

Markoviq nesër në Kosovë, shpresat për demarkacion te vizita e tij

para 11 muajve - Periskopi

Vizita e kryeministrit të Malit të Zi, Dushko Markoviq, në Prishtinë shihet si mundësi për gjetjen e një zgjidhjeje për çështjen e demarkacionit të kufirit me Malin e Zi Zvarritja e çështjes së demarkacionit...

Presidenti slloven Pahor në Kosovë: Të ratifikohet demarkacioni

para 11 muajve - 24 ore

Pas dhjetë viteve pavarësi po ndërtojmë një Kosovë të re, evropiane, me fqinjësi të mirë dhe me perspektivë të sigurte euroatlantike. Ky ishte komenti i presidentit kosovar pas takimit me homologun slloven,...

Thaçi takohet me ambasadorin Delawie

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi do të takojë sot ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Greg Delawie. Nuk është bërë e ditur se çka do të diskutohet në takimin e thirrur për...

Thaçi sot takohet me ambasadorin Delawie

para 11 muajve - Sovrani

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi do të takojë sot ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Greg Delawie. Nuk është bërë e ditur se çka do të diskutohet në takimin e thirrur për...

Shpresat për demarkacion tek vizita e Markoviqit

para 11 muajve - Bota Press

Vizita e kryeministrit të Malit të Zi Dushko Markoviq në Prishtinë shihet si mundësi për gjetjen e një zgjidhjeje për çështjen e demarkacionit të kufirit me Malin e Zi, shkruan sot Gazeta “Zëri” Zvarritja...

Pahor: Të ratifikohet Demarkacioni!

para 11 muajve - Bota Press

Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor, i ka bërë thirrje Kuvendit të Kosovës që ta ratifikojë Marrëveshjen e Kufirit me Malin e Zi, shkruan sot Gazeta “Zëri”. Ai po ashtu ka bërë thirrje për zbatimin e...

Seancë solemne për presidentin slloven

para 11 muajve - Insajderi

Në këtë seancë solemne do të ketë adresim të Borut Pahor, President i Republikës së Sllovenisë. Ndryshe dje Pahor tha se Kosova duhet ta ratifikojë demarkacionin, dhe të zbatojë marrëveshjet e arritura...

Thaçi foto me vajzën e Trump

para 11 muajve - Klan

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka bërë foto me Ivanka Trump, vajza e presidentit amerikan Donald Trump. Ivanka është edhe gruaja e Jared Kushner, këshilltari kryesor i Donald Trump dhe njeriu me më...

Thaçi takohet me ambasadorin Delawie

para 11 muajve - Periskopi

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi do të takojë sot ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Greg Delawie. Nuk është bërë e ditur se çka do të diskutohet në takimin e thirrur për...

​Seancë solemne për presidentin slloven

para 11 muajve - Periskopi

Kuvendi i Kosovës sot do të mbajë një seancë solemne me rastin e vizitës së presidentit të Sllovenisë Borut Pahor. Në seancën solemne, deputetëve do t’u drejtohet  presidenti Pahor. Pahor ka filluar dje...

Presidenti slloven Borut Pahor mban fjalim në Kuvendin e Kosovës

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Kuvendi i Republikës së Kosovës do të mbajë sot seancë solemne. Në këtë seancë solemne do të ketë adresim të Borut Pahor, President i Republikës së Sllovenisë. Ndryshe dje Pahor tha se Kosova duhet ta...

Seancë solemne për presidentin slloven

para 11 muajve - KosovaPress

Në seancën solemne, deputetëve do t’u drejtohet  presidenti Pahor. Pahor ka filluar dje vizitën në Kosovë  ku është takuar me presidentin e Kosovës Hashim Thaçi. Ndërsa sot do të takohet me kryetarin e...

Nesër festimet për pavarësinë, ja aktivitetet

para 11 muajve - Ina

Një mori ngjarjesh do ta karakterizojnë të martën në Kosovë. Në mëngjes, Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, do ta presë në takim ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Greg Delawie. Takimi Thaçi-Delawie,...

Maliqi: Ardhja e Markoviqit mund t’i kontribuojë zgjidhjes së Demarkacionit

para 11 muajve - Ina

Analisti politik, Shkëlzen Maliqi, ka vlerësuar se ardhja e kryeministri të Malit të Zi, Dushko Markoviq, për vizitë në Kosovë, mund t’i kontribuojë zgjidhjes së çështjes së demarkacionit. Në një intervistë...

Thaçi ia shtrëngon dorën dhe i mbështetet në krahë gruas së Tramp-it/FOTO

para 11 muajve - Ina

Presidenti Hashim Thaçi ditë më parë ishte mysafir në ceremoninë e Lutjes së Mëngjesit, ku krahas shumë personaliteve botërore, folës kryesor ishte presidenti amerikan, Donald Trump. Thaçit iu kishte rezervuar...

Thaçi foto me vajzën e Trump-it

para 11 muajve - AlbPortali

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka bërë foto me Ivanka Trump, vajza e presidentit, Donald Trump. Loading... Ivanka është edhe gruaja e Jared Kushner, këshilltari kryesor i Donald Trump, dhe njeriu...

Dashuri për shqiptarët? Kryeministri malazez, vizitë në Prishtinë, më 14 Shkurt

para 11 muajve - Zhurnal

Kryeministri i Malit të Zi, Dushko Markoviç, pritet që ta vizitojë Kosovën me datën 14 shkurt.  Ai kishte planifikuar që të vizitonte kryeqytetin e Kosovës me datën 6 Shkurt, por kjo vizitë u anullua....

Thaçi foto me vajzën e Trump-it

para 11 muajve - Fakti Ditor

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka bërë foto me Ivanka Trump, vajza e presidentit, Donald Trump. Ivanka është edhe gruaja e Jared Kushner, këshilltari kryesor i Donald Trump, dhe njeriu me më ndikim...

Foto të papublikuara të presidentit Thaçi me Ivanka Trump

para 11 muajve - Aktuale

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ditë më parë ishte mysafirë në ceremoninë e lutjeve të mëngjesit, ku krahas shumë personaliteve botërore, folës kryesor ishte presidenti amerika, Donalt Trump. Thaçit...

Maliqi: Ardhja e Markoviqit mund t’i kontribuojë zgjidhjes së Demarkacionit

para 11 muajve - Klan Kosova

Analisti politik, Shkëlzen Maliqi, ka vlerësuar se ardhja e kryeministri të Malit të Zi, Dushko Markoviq, për vizitë në Kosovë, mund t’i kontribuojë zgjidhjes së çështjes së demarkacionit. Në një intervistë...

Dashuri për shqiptarët? Kryeministri malazez, vizitë në Prishtinë, më 14 Shkurt

para 11 muajve - Standard

Kryeministri i Malit të Zi, Dushko Markoviç, pritet që ta vizitojë Kosovën me datën 14 shkurt.  Ai kishte planifikuar që të vizitonte kryeqytetin e Kosovës me datën 6 Shkurt, por kjo vizitë u anullua....

Maliqi thotë se vizita e kryeministrit malazez i kontribuon zgjidhjes së demarkacionit

para 11 muajve - Telegrafi

Analisti politik Shkëlzen Maliqi ka vlerësuar se ardhja e kryeministri të Malit të Zi, Dushko Markoviq, në për vizitë në Kosovë, mund t’i kontribuojë zgjidhjes së çështjes së demarkacionit. Në një intervistë...

Çka do të ndodhë nesër në Kosovë?

para 11 muajve - GazetaBlic

Një mori ngjarjesh do ta karakterizojnë të martën në Kosovë. Në mëngjes, Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, do ta presë në takim ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Greg Delawie. Takimi Thaçi-Delawie,...

E marta në Kosovë: Ngjarjet kryesore të ditës

para 11 muajve - Gazeta Express

Çfarë do të ndodhë më 13 shkurt në Kosovë? Një mori ngjarjesh do ta karakterizojnë të martën në Kosovë. Në mëngjes, Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, do ta presë në takim ambasadorin e Shteteve të Bashkuara...

Maliqi: Ardhja Markoviqit mund t’i kontribuojë zgjidhjes së Demarkacionit

para 11 muajve - Klan Kosova

Analisti politik, Shkëlzen Maliqi, ka vlerësuar se ardhja e kryeministri të Malit të Zi, Dushko Markoviq, për vizitë në Kosovë, mund t’i kontribuojë zgjidhjes së çështjes së demarkacionit. Në një intervistë...

Maliqi: Vizita e kryeministrit malazias i kontribuon zgjidhjes së demarkacionit

para 11 muajve - Lajmi.net

Analisti politik Shkëlzen Maliqi ka vlerësuar se ardhja e kryeministri të Malit të Zi, Dushko Markoviq, në për vizitë në Kosovë, mund t’i kontribuojë zgjidhjes së çështjes së demarkacionit. Në një intervistë...

Thaçi foto me vajzën e Trumpit

para 11 muajve - Telegrafi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka bërë foto me Ivanka Trump, vajza e presidentit amerikan, Donald Trump. Thaçi isjte për vizitë në Washington, ku mori pjesë në ceremoninë e Lutjs së mëngjesit, krahas...

Maliqi: Vizita e kryeministrit malazez i kontribuon zgjidhjes së demarkacionit

para 11 muajve - Gazeta Express

Analisti politik Shkëlzen Maliqi ka vlerësuar se ardhja e kryeministri të Malit të Zi, Dushko Markoviq, në për vizitë në Kosovë, mund t’i kontribuojë zgjidhjes së çështjes së demarkacionit. Në një intervistë...

‘Vizita e kryeministrit malazez i kontribuon zgjidhjes së demarkacionit’

para 11 muajve - GazetaBlic

Analisti politik Shkëlzen Maliqi ka vlerësuar se ardhja e kryeministri të Malit të Zi, Dushko Markoviq, në për vizitë në Kosovë, mund t’i kontribuojë zgjidhjes së çështjes së demarkacionit . Në një intervistë...

Çka do të ndodhë nesër në Kosovë?

para 11 muajve - Infokusi

Një mori ngjarjesh do ta karakterizojnë të martën në Kosovë. Në mëngjes, Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, do ta presë në takim ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Greg Delawie. Takimi Thaçi-Delawie,...

Maliqi: Ardhja e Markoviqit mund t’i kontribuojë zgjidhjes së Demarkacionit

para 11 muajve - AlbPortali

Loading... Analisti politik, Shkëlzen Maliqi, ka vlerësuar se ardhja e kryeministri të Malit të Zi, Dushko Markoviq, për vizitë në Kosovë, mund t’i kontribuojë zgjidhjes së çështjes së demarkacionit. Në...

Trump kërcënon me masa ndëshkuese partnerët tregtarë të Amerikës

para 11 muajve - Gazeta Express

Presidenti amerikan, Donald Trump kërcënoi sot partnerët tregtarë të Shteteve të Bashkuara të Amerikës me masa të reja ndëshkuese, duke folur për taksim reciprok për produkte të caktuara. “Nuk mund të...

Maliqi: Ardhja e Markoviqit mund t’i kontribuojë zgjidhjes së Demarkacionit

para 11 muajve - Fakti Ditor

Analisti politik, Shkëlzen Maliqi, ka vlerësuar se ardhja e kryeministri të Malit të Zi, Dushko Markoviq, për vizitë në Kosovë, mund t’i kontribuojë zgjidhjes së çështjes së demarkacionit. Në një intervistë...

Thaçi foto me vajzën e Trump-it

para 11 muajve - Klan Kosova

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka bërë foto me Ivanka Trump, vajza e presidentit, Donald Trump. Ivanka është edhe gruaja e Jared Kushner, këshilltari kryesor i Donald Trump, dhe njeriu me më ndikim...

Maliqi thotë se vizita e kryeministrit malazez i kontribuon zgjidhjes së demarkacionit

para 11 muajve - Almakos

Analisti politik Shkëlzen Maliqi ka vlerësuar se ardhja e kryeministri të Malit të Zi, Dushko Markoviq, në për vizitë në Kosovë, mund t’i kontribuojë zgjidhjes së çështjes së demarkacionit. Në një intervistë...

‘Vizita e kryeministrit malazez i kontribuon zgjidhjes së demarkacionit’

para 11 muajve - Infokusi

Analisti politik Shkëlzen Maliqi ka vlerësuar se ardhja e kryeministri të Malit të Zi, Dushko Markoviq, në për vizitë në Kosovë, mund t’i kontribuojë zgjidhjes së çështjes së demarkacionit. Në një intervistë...

Kryeministri malazez, vizitë në Prishtinë, ditën e Shën Valentinit

para 11 muajve - Syri

Kryeministri i Malit të Zi, Dushko Markoviç, pritet që ta vizitojë Kosovën me datën 14 shkurt.  Ai kishte planifikuar që të vizitonte kryeqytetin e Kosovës me datën 6 Shkurt, por kjo vizitë u anullua....

Pahor: Ratifikimi i Demarkacionit punë që duhet kryer

para 11 muajve - Medial

Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor në takimin  me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi ka uruar qytetarët e Kosovës për 10 vjetorin e pavarësisë, duke i cilësuar raportet ndërshtetërore mjaft të mira....

Trump kërcënon me masa ndëshkuese partnerët tregtarë të Amerikës

para 11 muajve - Tetova Sot

Presidenti amerikan, Donald Trump kërcënoi sot partnerët tregtarë të Shteteve të Bashkuara të Amerikës me masa të reja ndëshkuese, duke folur për taksim reciprok për produkte të caktuara. “Nuk mund të...

Një kosovar arrin të fotografohet me Ivanka Trumpin

para 11 muajve - Gazeta Express

Një kosovar ka arritur të takojë gruan më të fuqishme në Shtetet e Bashkuara, Ivanka Trump. Bëhet fjalë për presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, i cili vizitoi Amerikën javën e kaluar. Për dallim prej...

Kryeminstri malazez vizitë në Prishtinë, diten e Shën Valentinit

para 11 muajve - Syri

Kryeministri i Malit të Zi, Dushko Markoviç, pritet që ta vizitojë Kosovën me datën 14 shkurt.  Ai kishte planifikuar që të vizitonte kryeqytetin e Kosovës me datën 6 Shkurt, por kjo vizitë u anullua....

Pahor: Ratifikimi i Demarkacionit punë që duhet kryer

para 11 muajve - Portalb

Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor në takimin  me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi ka uruar qytetarët e Kosovës për 10 vjetorin e pavarësisë, duke i cilësuar raportet ndërshtetërore mjaft të mira....

​Foto e papublikuar e presidentit Thaçi me Ivanka Trump

para 11 muajve - RTV 21

Presidenti Hashim Thaçi i cili ditë më parë ishte mysafirë në ceremoninë e faljes së mëngjesit Krahas shumë personalieve botërore, ku folës kryesor ishte presidenti amerika, Donalt Trump. Thaçit iu kishte...

Maliqi: Vizita e kryeministrit malazias i kontribuon zgjidhjes së demarkacionit

para 11 muajve - Sovrani

Analisti politik Shkëlzen Maliqi ka vlerësuar se ardhja e kryeministri të Malit të Zi, Dushko Markoviq, në për vizitë në Kosovë, mund t’i kontribuojë zgjidhjes së çështjes së demarkacionit. Në një intervistë...

Foto të papublikuara të presidentit Thaçi me Ivanka Trump

para 11 muajve - GazetaBlic

Presidenti Thaçi ditë më parë ishte mysafirë në ceremoninë e flajës së mëngjesit, ku krahas shumë personaliteve botërore, folës kryesor ishte presidenti amerika, Donalt Trump. Thaçit iu kishte rezervuar...

E marta në Kosovë: Ngjarjet kryesore të ditës

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Çfarë do të ndodhë më 13 shkurt në Kosovë? Një mori ngjarjesh do ta karakterizojnë të martën në Kosovë. Në mëngjes, Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, do ta presë në takim ambasadorin e Shteteve të Bashkuara...

Foto të papublikuara të Thaçit me Ivanka Trump

para 11 muajve - Periskopi

Presidenti Thaçi ditë më parë ishte mysafirë në ceremoninë e flajës së mëngjesit, ku krahas shumë personaliteve botërore, folës kryesor ishte presidenti amerikan, Donalt Trump. Thaçit iu kishte rezervuar...

Foto të papublikuara të presidentit Thaçi me Ivanka Trump

para 11 muajve - Lajmi.net

Presidenti Thaçi ditë më parë ishte mysafirë në ceremoninë e flajës së mëngjesit, ku krahas shumë personaliteve botërore, folës kryesor ishte presidenti amerika, Donalt Trump. Thaçit iu kishte rezervuar...

Trump kërcënon me masa ndëshkuese partnerët tregtarë të Amerikës

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Presidenti amerikan, Donald Trump kërcënoi sot partnerët tregtarë të Shteteve të Bashkuara të Amerikës me masa të reja ndëshkuese, duke folur për taksim reciprok për produkte të caktuara. “Nuk mund të...

Maliqi: Vizita e kryeministrit malazias i kontribuon zgjidhjes së demarkacionit

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Analisti politik Shkëlzen Maliqi ka vlerësuar se ardhja e kryeministri të Malit të Zi, Dushko Markoviq, në për vizitë në Kosovë, mund t’i kontribuojë zgjidhjes së çështjes së demarkacionit. Në një intervistë...

Thaçi: Sllovenia model në rrugëtimin tonë

para 11 muajve - Klan Kosova

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se Sllovenia është një shtet model për atë se kah duhet të shkojë Kosova, njofton Klan Kosova. Këto komente Thaçi i ka bërë në llogarinë e tij në Facebook,...

Foto të papublikuara të presidentit Thaçi me Ivanka Trump

para 11 muajve - Infokusi

Presidenti Thaçi ditë më parë ishte mysafirë në ceremoninë e flajës së mëngjesit, ku krahas shumë personaliteve botërore, folës kryesor ishte presidenti amerika, Donalt Trump. Thaçit iu kishte rezervuar...

Pahor në Prishtinë: është koha të lihet pas e kaluara e rajonit

para 11 muajve - Zëri i Amerikës

Presidenti i Sllovenisë Borut Pahor tha sot se është koha e duhur që udhëheqësit e vendeve të rajonit të Ballkanit Perëndimor të kenë marrëdhënie miqësore dhe mirëbesimi, pavarësisht dallimeve, në mënyrë...

Pahor: Ratifikojeni demarkacionin, respektoni marrëveshjet me Serbinë

para 11 muajve - RTV 21

Presidenti slloven  Borut Pahor në Kosovë Në prag të 10-vjetorit të Pavarësisë,  në  Kosovë po qëndron për vizitë zyrtare Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor.  Në një konferencë të përbashkët me Presidentin...

Thaçi e Pahor: Raportet bilaterale do të mbesin të shkëlqyera

para 11 muajve - Albinfo

Dy presidentët, Hashim Thaçi i Kosovës e Bruno Pahor i Sllovenisë, pas takimeve të përbashkët kokë më kokë e vlerësuan lartë bashkëpunimin e ndërsjellë në mes të dyja vendeve Presidenti i Republikës së...

Një foto e paparë, Presidenti Thaçi me Ivanka Trump

para 11 muajve - Bota Press

Nuk ka bërë selfie me presidentin Donal Trump por ka arritur të bëjë një foto me vajzën e presidentit Ivanka Trump, shkruan Botapress. Presidenti Hashim Thaçi ka shfrytëzuar rastin që gjatë ceremonisë...

Trump kërcënon me masa ndëshkuese partnerët tregtarë të SHBA-ve

para 11 muajve - Gazeta e re

Presidenti amerikan, Donald Trump kërcënoi sot partnerët tregtarë të SHBA-ve me masa të reja ndëshkuese, duke folur për taksim reciprok për produkte të caktuara. “Nuk mund të lejojmë shtete të tjera të...

Trump kërcënon me masa ndëshkuese partnerët tregtarë të SHBA-ve

para 11 muajve - KosovaPress

“Nuk mund të lejojmë shtete të tjera të përfitojnë prej nesh”, u shpreh Trump në një intervistë dhënë për gazetarë në Shtëpinë e Bardhë, duke shprehur ankesa se SHBA-të po humbin shuma të konsiderueshme...

Thaçi: Së shpejti të kryhet demarkacioni

para 11 muajve - Gazeta e re

Pas dhjetë viteve të pavarësisë, po ndërtojmë një Kosove të re, evropiane, zhvillimore, me fqinjësi të mirë dhe me perspektivë të sigurte euroatlantike, pohoi presidenti i vendit Hashim Thaçi, pas takimit...

Foto të papublikuara të presidentit Thaçi me Ivanka Trump

para 11 muajve - Gazeta e re

Presidenti Hashim Thaçi i cili ditë më parë ishte mysafirë në ceremoninë e faljes së mëngjesit, krahas shumë personalieve botërore, ku folës kryesor ishte presidenti amerika, Donalt Trump. Thaçit iu kishte...

Foto të papublikuara të presidentit Thaçi me Ivanka Trump

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Presidenti Thaçi ditë më parë ishte mysafirë në ceremoninë e flajës së mëngjesit, ku krahas shumë personaliteve botërore, folës kryesor ishte presidenti amerika, Donalt Trump. Thaçit iu kishte rezervuar...

Thaçi e Pahor s’pajtohen për strategjinë për Ballkanin

para 11 muajve - Klan Kosova

Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor, po qëndron në Kosovë për vizitë zyrtare dhe në takim me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, kanë gjetur mospajtime rreth strategjisë së Bashkimit Europian për Ballkanin...

Thaçi e Pahor me qëndrime të kundërta rreth strategjisë së BE për Ballkanin

para 11 muajve - Albeu

Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor , po qëndron në Kosovë për vizitë zyrtare dhe në takim me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi , kanë gjetur mospajtime rreth strategjisë së Bashkimit Europian për Ballkanin...

​Foto të papublikuara të presidentit Thaçi me Ivanka Trump

para 11 muajve - KosovaPress

Thaçit iu kishte rezervuar një tavolinë shumë e veçantë. Ai ishte ulur bashkë me dy njerëzit më të afërt dhe me më ndikim të presidentit Trump. Thaçi ishte ulur bashkë Ivanka Trump dhe bashkëshortin e...

Thaçi: Presidenti slloven përkrah shtetndërtimin e Kosovës

para 11 muajve - Sovrani

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se Sllovenia është një shtet model për atë se kah duhet të shkojë Kosova “Sllovenia mbetet model në rrugëtimin tonë dhe të shteteve tjera të rajonit drejt strukturave...

​Djalit të presidentit Trump i dërgohet një letër me pluhur të pa identifikuar

para 11 muajve - KosovaPress

Sipas mediave amerikane, letra iu dërgua djalit më të presidentit Donald Trump, në adresën e banesës së tij në Manhattan./KosovaPress/ Temat: Donald Trump jr Nju Jork Manhatan Kjo web faqe mirëmbahet dhe...

Pahor: Ratifikojeni demarkacionin

para 11 muajve - Telegrafi

Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor së bashku me presidentin e vendit Hashim Thaçi kanë mbajtur konferencë për media, ku kanë shpalosur detaje për takimin ndërmjet tyre. Derisa presidenti slloven ka uruar...

Pahor kërkon ratifikimin e shpejtë të demarkacionit me Malin e Zi

para 11 muajve - Koha.net

Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor së bashku me presidentin e vendit Hashim Thaçi kanë mbajtur konferencë për media, ku kanë shpalosur detaje për takimin ndërmjet tyre. Derisa presidenti slloven ka uruar...

Thaçi: Presidenti slloven përkrahë shtetndërtimin e Kosovës

para 11 muajve - Insajderi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se Sllovenia është një shtet model për atë se kah duhet të shkojë Kosova “Sllovenia mbetet model në rrugëtimin tonë dhe të shteteve tjera të rajonit drejt strukturave...

Pahor: Kosova duhet t’i respektojë marrëveshjet ndërkombëtare

para 11 muajve - Alsat-M

Kosova duhet t’i respektojë marrëveshjet ndërkombëtare me Serbinë dhe Malin e Zi, ka deklaruar sot në Prishtinë, presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor. Këto komente, Pahor i ka bërë gjatë një konference...

Thaçi: Sllovenia model në rrugëtimin tonë

para 11 muajve - Fakti Ditor

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se Sllovenia është një shtet model për atë se kah duhet të shkojë Kosova, njofton Klan Kosova. Këto komente Thaçi i ka bërë në llogarinë e tij në Facebook,...

Thaçi flet për deklaratat e zv-kancelarit austriak si dhe për mosnjohjen nga 5 shtetet e BE-së

para 11 muajve - GazetaBlic

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka pritur sot homologun e tij slloven, Borut Pahor me të cilin kanë pasur një konferencë për medie, e ku kanë shpalosur detaje për takimin ndërmjet tyre. Thaçi ka folu...

Pahor: Kosova duhet t’i respektojë marrëveshjet ndërkombëtare

para 11 muajve - Evropa e Lirë

Kosova duhet t’i respektojë marrëveshjet ndërkombëtare me Serbinë dhe Malin e Zi, ka deklaruar sot në Prishtinë, presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor. Këto komente, Pahor i ka bërë gjatë një konference...

Presidenti slloven i kërkon Thaçit votimin e Demarkacionit…dhe më shumë treg se serbët në Kosovë

para 11 muajve - Te Sheshi

Politikës kosovare i ka ardhur një tjetër apel për ta votuar Demarkacionin. Kësaj radhe nga një vend simotër prej ish-Jugosllavisë, Sllovenisë. Presidenti slloven që vizitoi Prishtinën, Borut Pahor, gjatë...

Thaçi: Po Punojmë Intensivisht që Demarkacioni të Kryhet Shumë Shpejt

para 11 muajve - Kallxo

Presidenti i Kosovës dhe ai i Sllovenisë kanë mbajtur një konferencë të përbashkët për media pas takimin të zhvilluar në zyrën e Thaçit. Presidenti Pahor në mes tjerash tha që ka ardhur koha që liderët...

Presidenti slloven edhe nesër në Kosovë, mban fjalim në Kuvend

para 11 muajve - Lajmi.net

Borut Pahor do të qëndrojë edhe ditën e nesërme në Kosovë. Ai në mëngjes do të ketë një adresim para deputetëve të Kuvendit të Kosovës, raporton lajmi.net Kjo është bërë e ditur me një njoftim nga zyra...

Pahor: Kosova ta ratifikojë demarkacionin

para 11 muajve - RTV 21

Presidenti slloven uron qytetarët e Kosovës për 10 vjetorin e pavarësisë Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor i cili po qëndron në një vizitë zyrtare në Kosovë ka uruar qytetarët e Kosovës për 10 vjetorin...

Presidenti Thaçi priti presidentin e Sllovenisë, Pahor

para 11 muajve - KosovaLive360

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, priti sot me nderimet më të larta shtetërore, Presidentin e Republikës së Sllovenisë, Borut Pahor. Pas ceremonisë shtetërore të dy presidentët mbajtën...

Presidenti slloven në Zyrën e Thaçit: Ratifikojeni demarkacionin, respektoni marrëveshjet me Serbinë

para 11 muajve - Politiko

Presidenti slloven, shteti i të cilit ka pasur kontest lidhur me demarkacionin me Kroacinë, thotë se ajo çështje nuk ka ndikuar në prishjen e raporteve mesdy shteteve dhe se Kosova duhet ta ndjekë rrugën...

Presidenti slloven thotë se duhet të ratifikohet Demarkacioni

para 11 muajve - Klan Kosova

Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor ka uruar popullin e Kosovës në prag të dhjetëvjetorit të Pavarësisë. Ai ka thënë se populli slloven dhe kosovar janë miq, njofton Klan Kosova. “Ky është takim i miqve....

Pahor: Kosova duhet t’i respektojë marrëveshjet ndërkombëtare

para 11 muajve - Shenja

Kosova duhet t’i respektojë marrëveshjet ndërkombëtare me Serbinë dhe Malin e Zi, ka deklaruar sot në Prishtinë, presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor. Këto komente, Pahor i ka bërë gjatë një konference...

Thaçi pas takimit me Pahor: Demarkacioni punë e brendshme, marrëveshja është e drejtë

para 11 muajve - Klan Kosova

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka pritur homologun nga Sllovenia, Borut Pahor, në një vizitë biletareale në Prishtinë. Pas këtij takimi, Thaçi e ka falënderuar Pahor për përkrahjen e shtetit të tij...

Presidenti slloven në Zyrën e Thaçit: Ratifikojeni demarkacionin, respektoni marrëveshjet me Serbinë

para 11 muajve - Gazeta Express

Presidenti slloven, shteti i të cilit ka pasur kontest lidhur me demarkacionin me Kroacinë, thotë se ajo çështje nuk ka ndikuar në prishjen e raporteve mesdy shteteve dhe se Kosova duhet ta ndjekë rrugën...

Nesër seancë solemne për presidentin slloven

para 11 muajve - Telegrafi

Kuvendi i Kosovës nesër do të mbajë një seancë solemne me rastin e vizitës së presidentit të Sllovenisë. Pahor ka filluar sot vizitën në Kosovë ku është takuar me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi....

Presidenti slloven: Kosova ta ratifikojë demarkacionin

para 11 muajve - GazetaBlic

Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor së bashku me presidentin e vendit Hashim Thaçi kanë pasur një konferencë për media, ku kanë shpalosur detaje për takimin ndërmjet tyre. Derisa Presidenti slloven ka...

Presidenti slloven nesër mban fjalim në parlamentin e Kosovës

para 11 muajve - Klan Kosova

Kuvendi i Kosovës nesër do të  mbajë seancë solemne për ndër të Presidentit të Sllovenisë, Borut Pahor i cili po e viziton Kosovën. .Seanca do të nis në orën 9:45, me ç`rast pikë e vetme e rendit të ditës...

Presidenti slloven: Kosova ta ratifikojë demarkacionin dhe të zbatojë marrëveshjet e Brukselit

para 11 muajve - Lajmi.net

Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor së bashku me presidentin Thaçi kanë pasur një konferencë për media, ku kanë shpalosur detaje për takimin ndërmjet tyre. Presidenti slloven ka uruar qytetarët e Kosovës...

Presidenti Thaçi: Kosova nuk do ta harrojë kurrë ndihmën e Sllovenisë

para 11 muajve - Lajmi.net

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka pritur homologun e tij slloven Borut Pahor. Thaçi ka thënë se Kosova është mirënjohëse ndaj Sllovenisë, për shkak të njohjes dhe ndihëm që e ka dhënë për ndërtimin...

LIVE- Konferenca e përbashkët e presidentit të Sllovenisë, Borut Pahor dhe Thaçit

para 11 muajve - RTV 21

Konferenca e përbashkët e presidentit të Sllovenisë, Borut Pahor dhe presidentit të Kosovës Hashim Thaçi. Pahor po qëndron në një vizitë zyrtare në Kosovë.

Siguri e lartë për vizitën e presidentit slloven në Kosovë

para 11 muajve - Klan Kosova

Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor, sot ka ardhur në Kosovë ku edhe është pritur nga presidenti i vendit, Hashim Thaçi me ceremoni shtetërore në sheshin “Ibrahim Rugova”. Kjo ka qenë arsye edhe për masat...

Pahor: Kosova duhet t’i respektojë marrëveshjet ndërkombëtare

para 11 muajve - AlbPortali

Kosova duhet t’i respektojë marrëveshjet ndërkombëtare me Serbinë dhe Malin e Zi, ka deklaruar sot në Prishtinë, presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor. Këto komente, Pahor i ka bërë gjatë një konference...

​Thaçi: Po ndërtojmë një Kosovë Evropiane, së shpejti të kryhet demarkacioni

para 11 muajve - KosovaPress

Thaçi falënderoi presidentin  Pahor, të ciline quan mik të Kosovës,  për vizitën që po i bënë vendit tonë në prag të 10 vjetorit të pavarësisë.  Ndërsa tha se Kosova do të jetë gjithmonë mirënjohëse shtetit...

Presidenti slloven në Zyrën e Thaçit: Ratifikojeni demarkacionin, respektoni marrëveshjet me Serbinë

para 11 muajve - Infokusi

Presidenti slloven, shteti i të cilit ka pasur kontest lidhur me demarkacionin me Kroacinë, thotë se ajo çështje nuk ka ndikuar në prishjen e raporteve mesdy shteteve dhe se Kosova duhet ta ndjekë rrugën...

Pahor: Kosova duhet t’i respektojë marrëveshjet ndërkombëtare

para 11 muajve - Illyria

Prishtinë, 12 shkurt 2018 – Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor, ka thënë se Kosova duhet t’i respektojë marrëveshjet ndërkombëtare me Serbinë dhe me Malin e Zi. Pahor është pritur me ceremoni shtetërore...

Presidenti slloven arrin në Kosovë, pritet me nderime shtetërore

para 11 muajve - Telegrafi

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka pritur në vizitë shtetërore Presidentin e Republikës së Sllovenisë, Borut Pahor. Presidenti slloven, Pahor është pritur me nderime shtetërore në sheshin...

Pahor: Ratifikimi i Demarkacionit, punë që duhet kryer

para 11 muajve - Gazeta e re

Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor së bashku me presidentin e vendit Hashim Thaçi kanë mbajtur konferencë për media, ku kanë shpalosur detaje për takimin ndërmjet tyre. Derisa presidenti slloven ka uruar...

Presidenti Slloven Arrin në Kosovë

para 11 muajve - Kallxo

Presidenti i Republikës së Sllovenisë, Borut Pahor, është pritur me nderime shtetërore nga Garda Ceremoniale e Kosovës. Presidenti slloven është pritur nga homologu i tij kosovar, Hashim Thaçi. Pahor është...

Nesër seancë solemne për presidentin slloven

para 11 muajve - Almakos

Kuvendi i Kosovës nesër do të mbajë një seancë solemne me rastin e vizitës së presidentit të Sllovenisë. Pahor ka filluar sot vizitën në Kosovë ku është takuar me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi. Në...

Presidenti slloven pritet me ceremoni shtetërore në Kosovë

para 11 muajve - Klan Kosova

Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor, ka arritur në Kosovë ku është pritur nga presidenti i vendit, Hashim Thaçi me pritje ceremoniale në sheshin “Ibrahim Rugova”. Pas kësaj pritjeje, do të ketë një takim...

Pritje ceremoniale nga Thaçi për presidentin slloven, Pahor

para 11 muajve - Lajmi.net

Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor sot po viziton Kosovën. Për vizitën e tij është organizuar një pritje ceremoniale në sheshin ‘Ibrahim Rugova’ ku Pahor është takuar me presidentin e vendit, Hashim...

VIDEO/ Kosova pret me ceremoni Presidentin e Sllovenisë, Pahor

para 11 muajve - Syri

Kosova ka pritur me ceremoni shtetërore, Presidentin e Republikës së Sllovenisë, Borut Pahor. Presidenti Hashim Thaçi ndodhet në krah të homologut të tij slloven në ceremoninë zyrtare të pritjes, e cila...

Pritje shtetërore për presidentin slloven (Drejtpërdrejt)

para 11 muajve - GazetaBlic

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi po pret homologun e tij nga Sllovenia Borut Pahor. Për të është organizuar një pritje shtetërore. Pas pritjes do të ketë një takim në mes dy delegacioneve dhe pastaj dy...

Presidenti slloven arrin në Kosovë, pritet me nderime shtetërore

para 11 muajve - Tetova Sot

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka pritur në vizitë shtetërore Presidentin e Republikës së Sllovenisë, Borut Pahor. Presidenti slloven, Pahor është pritur me nderime shtetërore në sheshin...

Presidenti slloven arrin në Kosovë, pritet me nderime shtetërore

para 11 muajve - Infokusi

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka pritur në vizitë shtetërore Presidentin e Republikës së Sllovenisë, Borut Pahor. Presidenti slloven, Pahor është pritur me nderime shtetërore në sheshin...

Kërkesa e presidentit slloven për Thaçin lidhur me demarkacionin

para 11 muajve - Insajderi

Kosova duhet t’i respektojë marrëveshjet ndërkombëtare me Serbinë dhe Malin e Zi, ka deklaruar sot në Prishtinë, presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor. Këto komente, Pahor i ka bërë gjatë një konference...

Presidenti slloven, Thaçit: Ratifikojeni demarkacionin, respektoni marrëveshjet me Serbinë

para 11 muajve - Sovrani

Presidenti slloven, shteti i të cilit ka pasur kontest lidhur me demarkacionin me Kroacinë, thotë se ajo çështje nuk ka ndikuar në prishjen e raporteve mes dy shteteve dhe se Kosova duhet ta ndjekë rrugën...

Presidenti slloven arrin në Kosovë, pritet me nderime shtetërore

para 11 muajve - Almakos

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka pritur në vizitë shtetërore Presidentin e Republikës së Sllovenisë, Borut Pahor. Presidenti slloven, Pahor është pritur me nderime shtetërore në sheshin...

Pahor: Ratifikimi i Demarkacionit, punë që duhet kryer

para 11 muajve - KosovaPress

Derisa presidenti slloven ka uruar qytetarët e Kosovës për 10 vjetorin e pavarësisë, duke i cilësuar raportet ndërshtetërore mjaft të mira, Pahor ka përmendur edhe mosmarrëveshjet ndërmjet Maqedonisë dhe...

Presidenti slloven: Ratifikojeni demarkacionin

para 11 muajve - Gazeta Fjala

Presidenti slloven, shteti i të cilit ka pasur kontest lidhur me demarkacionin me Kroacinë, thotë se ajo çështje nuk ka ndikuar në prishjen e raporteve mesdy shteteve dhe se Kosova duhet ta ndjekë rrugën...

Presidenti slloven në Zyrën e Thaçit: Ratifikojeni demarkacionin, respektoni marrëveshjet me Serbinë

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Presidenti slloven, shteti i të cilit ka pasur kontest lidhur me demarkacionin me Kroacinë, thotë se ajo çështje nuk ka ndikuar në prishjen e raporteve mesdy shteteve dhe se Kosova duhet ta ndjekë rrugën...

Kryeministri malazez të mërkurën në Prishtinë

para 11 muajve - RTV 21

Shkaku i mjegullës javën e kaluar u anulua vizita e Markoviqit Kryeministri i Malit të Zi, Dushko Markoviq pritet të vizitojë Kosovën të mërkurën më 14 shkurt. Sipas Qeverisë së Kosovës, Markoviq do të...

Presidenti i Sllovenisë: Ratifikimi i Demarkacionit, punë që duhet kryer

para 11 muajve - Periskopi

Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor së bashku me presidentin e vendit Hashim Thaçi kanë pasur një konferencë për media, ku kanë shpalosur detaje për takimin ndërmjet tyre. Derisa Presidenti slloven ka...

Nesër seancë solemne për presidentin slloven

para 11 muajve - Gazeta e re

Kuvendi i Kosovës nesër do të mbajë një seancë solemne me rastin e vizitës së presidentit të Sllovenisë Borut Pahor. Pahor ka filluar sot vizitën në Kosovë ku është takuar me presidentin e Kosovës Hashim...

Presidenti slloven: Kosova ta ratifikojë demarkacionin

para 11 muajve - Bota Press

Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor së bashku me presidentin e vendit Hashim Thaçi kanë pasur një konferencë për media, ku kanë shpalosur detaje për takimin ndërmjet tyre. Derisa Presidenti slloven ka...

Nesër seancë solemne për presidentin slloven

para 11 muajve - KosovaPress

Pahor ka filluar sot vizitën në Kosovë  ku është takuar me presidentin e Kosovës Hashim Thaçi. Në seancën solemne, deputetëve do t’u drejtohet  presidenti i Sllovenisë  Borut Pahor. Temat: Borut Pahor...

Presidenti slloven arrin në Kosovë, pritet me nderime shtetërore

para 11 muajve - Sovrani

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka pritur në vizitë shtetërore Presidentin e Republikës së Sllovenisë, Borut Pahor. Presidenti slloven, Pahor është pritur me nderime shtetërore në sheshin...

Kryeministri i Malit të Zi vjen më 14 shkurt në Prishtinë

para 11 muajve - Lajmi.net

Kryeministri i Malit të Zi, Dushko Markoviq, do ta vizitojë Kosovën të mërkurën, pasi moti nuk e la që më 6 shkurt të ateronte në Prishtinë. Zëdhënësja e Qeverisë , Donjeta Gashi, ka thënë për Gazetën...

Kryeministri malazez të mërkurën vjen në Kosovë

para 11 muajve - Klan Kosova

Kryeministri i Malit të Zi, Dushko Markoviq do të vijë për vizitë në Kosovë të mërkurën. Lajmin për klankosova.tv e ka konfirmuar Donjeta Gashi, zëdhënëse e Qeverisë së Kosovës. “Kryeministri i Malit të...

Në këtë ditë kryeministri malazez vjen në Kosovë

para 11 muajve - GazetaBlic

Kryeministri i Malit të Zi, Dushko Markoviq do të vijë për vizitë në Kosovë të mërkurën. Lajmin për klankosova.tv e ka konfirmuar Donjeta Gashi, zëdhënëse e Qeverisë së Kosovës. “Kryeministri i Malit të...

Mësohet dita e vizitës së Markoviq në Kosovë

para 11 muajve - Albeu

Kryeministri i Malit të Zi, Dushko Markoviq viziton Kosovën këtë të mërkurën. Lajmin e ka konfirmuar për KTV-në, Donjeta Gashi zëdhënëse e Qeverisë së Kosovës . “ Vizita do të jetë një ditore pra 14-15...

Dusko Markoviq me 14 shkurt në Prishtinë

para 11 muajve - Gazeta Express

Kryeministri i Malit të Zi, Dushko Markoviq, do ta vizitojë Kosovën të mërkurën, pasi moti nuk e la që më 6 shkurt të ateronte në Prishtinë. Zëdhënësja e Qeverisë , Donjeta Gashi, ka thënë për Gazetën...

Kryeministri i Malit të Zi Markoviq, të mërkurën në Kosovë

para 11 muajve - Koha.net

Kryeministri i Malit të Zi, Dushko Markoviq viziton Kosovën këtë të mërkurën. Lajmin e ka konfirmuar për KTV-në, Donjeta Gashi zëdhënëse e Qeverisë së Kosovës. “Vizita do të jetë një ditore pra 14-15 shkurt...

Kryeministri malazez të mërkurën në Kosovë

para 11 muajve - Albinfo

Kryeministri i Malit të Zi, Dushko Markoviq do të vijë për vizitë në Kosovë të mërkurën, pasi vizita e tij ishte anuluar javën e kaluar, për shkak të mjegullës në Aeroportin e Prishtinës. Lajmin e ardhjes...

Kryeministri i Malit të Zi, të mërkurën në Prishtinë pas anulimit të vizitës së parë

para 11 muajve - Telegrafi

Vizita e kryeministrit të Malit të Zi, Dushko Markoviq e cila ishte planifikuar të zhvillohej më 6 shkurt, u shty. Shkaku i shtyrjes së vizitës, ishte se kryeministri malazez nuk mundi të udhëtonte për...

Kryeministri i Malit të Zi vjen më 14 shkurt në Kosovë

para 11 muajve - Periskopi

Kryeministri i Malit të Zi, Dushko Markoviq viziton Kosovën këtë të mërkurën. Lajmin e ka konfirmuar për KTV-në, Donjeta Gashi zëdhënëse e Qeverisë së Kosovës. “Vizita do të jetë një ditore pra 14-15 shkurt...

Kryeministri i Malit të Zi vjen më 14 shkurt në Prishtinë

para 11 muajve - Gazeta Fjala

Kryeministri i Malit të Zi, Dushko Markoviq, do ta vizitojë Kosovën të mërkurën, pasi moti nuk e la që më 6 shkurt të ateronte në Prishtinë. Zëdhënësja e Qeverisë , Donjeta Gashi, ka thënë për Gazetën...

Mësohet dita e vizitës së Markoviq në Kosovë

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Kryeministri i Malit të Zi, Dushko Markoviq viziton Kosovën këtë të mërkurën. Lajmin e ka konfirmuar, Donjeta Gashi zëdhënëse e Qeverisë së Kosovës. “Vizita do të jetë një ditore pra 14-15 shkurt dhe kryeministri...

Kryeministri i Malit të Zi vjen të mërkurën në Prishtinë, pas anulimit të vizitës së parë

para 11 muajve - Tetova Sot

Vizita e kryeministrit të Malit të Zi, Dushko Markoviq e cila ishte planifikuar të zhvillohej më 6 shkurt, u shty. Shkaku i shtyrjes së vizitës, ishte se kryeministri malazez nuk mundi të udhëtonte për...

Dusko Markoviq me 14 shkurt në Prishtinë

para 11 muajve - Bota Press

Kryeministri i Malit të Zi, Dushko Markoviq, do ta vizitojë Kosovën të mërkurën, pasi moti nuk e la që më 6 shkurt të ateronte në Prishtinë. Zëdhënësja e Qeverisë , Donjeta Gashi, ka thënë për Gazetën...

Kryeministri i Malit të Zi vjen të mërkurën në Prishtinë, pas anulimit të vizitës së parë

para 11 muajve - Almakos

Vizita e kryeministrit të Malit të Zi, Dushko Markoviq e cila ishte planifikuar të zhvillohej më 6 shkurt, u shty. Shkaku i shtyrjes së vizitës, ishte se kryeministri malazez nuk mundi të udhëtonte për...

Kryeministri Markoviq, të mërkurën në Kosovë

para 11 muajve - Sovrani

Kryeministri i Malit të Zi, Dushko Markoviq viziton Kosovën këtë të mërkurën. Lajmin e ka konfirmuar për KTV-në, Donjeta Gashi zëdhënëse e Qeverisë së Kosovës. “Vizita do të jetë një ditore pra 14-15 shkurt...

Presidenti slloven viziton Kosovën

para 11 muajve - Zhurnal

Prishtinë, 12 shkurt - Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor do ta vizitojë sot Kosovën me ç`rast do të takohet me homologun e tij, Hashim Thaçi. Sipas agjendës së takimeve , në orën 15:00 për presidentin...

Presidenti slloven viziton Kosovën

para 11 muajve - Ina

Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor do ta vizitojë sot Kosovën me ç`rast do të takohet me homologun e tij, Hashim Thaçi. Sipas agjendës së takimeve , në orën 15:00 për presidentin slloven do të bëhet...

Kryeministri i Malit të Zi vjen të mërkurën në Prishtinë

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Vizita e kryeministrit të Malit të Zi, Dushko Markoviq e cila ishte planifikuar të zhvillohej më 6 shkurt, u shty. Shkaku i shtyrjes së vizitës, ishte se kryeministri malazez nuk mundi të udhëtonte për...

Presidenti slloven viziton Kosovën

para 11 muajve - Indeks.mk

Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor do ta vizitojë sot Kosovën me ç`rast do të takohet me homologun e tij, Hashim Thaçi. Sipas agjendës së takimeve , në orën 15:00 për presidentin slloven do të bëhet...

Presidenti i Sllovenisë sot në Kosovë

para 11 muajve - Tetova Sot

Presidenti i Sllovenisë Borut Pahor do të jetë sot për një vizitë në Kosovë ku do të takohet me presidentin e Kosovës Hashim Thaçi. Presidenca e Kosovës njoftoi se axhendën e takimeve të Thaçit me homologun ...

Presidenti i Sllovenisë sot në Kosovë

para 11 muajve - Syri

Presidenti i Sllovenisë Borut Pahor do të jetë sot për një vizitë në Kosovë ku do të takohet me presidentin e Kosovës Hashim Thaçi. Presidenca e Kosovës njoftoi se axhendën e takimeve të Thaçit me homologun ...

Pahor sot në Kosovë

para 11 muajve - Medial

Presidenti i Sllovenisë Borut Pahor do të qëndrojë për një vizitë në Kosovë. Presidenti Pahor do të takohet me presidentin e Kosovës Hashim Thaçi. Zyra për media e Presidencës ka bërë publike edhe agjendën...

Presidenti i Sllovenisë sot në Kosovë

para 11 muajve - Politiko

Presidenti i Sllovenisë Borut Pahor do të qëndrojë për një vizitë në Kosovë. Zyra për media e Presidencës ka bërë publike edhe agjendën e takimeve të presidentit Thaçi me homologun  e tij nga Sllovenia....

Presidenti slloven viziton Kosovën

para 11 muajve - Klan Kosova

Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor do ta vizitojë sot Kosovën me ç`rast do të takohet me homologun e tij, Hashim Thaçi. Sipas agjendës së takimeve , në orën 15:00 për presidentin slloven do të bëhet...

Pahor sot në Kosovë

para 11 muajve - Koha.net

Presidenti i Sllovenisë Borut Pahor do të qëndrojë për një vizitë në Kosovë. Presidenti Pahor do të takohet me presidentin e Kosovës Hashim Thaçi. Zyra për media e Presidencës ka bërë publike edhe agjendën...

Presidenti i Sllovenisë Borut Pahor, Sot Viziton Kosovën

para 11 muajve - Kallxo

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot pret në vizitë shtetërore Presidentin e Republikës së Sllovenisë, Borut Pahor. Pahor do të pritet me ceremoni në sheshin “Ibrahim Rugova”, kurse pastaj...

Presidenti i Sllovenisë sot në Kosovë

para 11 muajve - RTV 21

Presidenti Thaçi dhe presidenti Pahor do të dalin për deklaratë Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor sot do të qëndrojë për vizitë në Kosovë. Presidenti Pahor do të takohet me presidentin e Kosovës, Hashim...

Presidenti i Sllovenisë sot në Kosovë

para 11 muajve - Lajmi.net

Presidenti i Sllovenisë Borut Pahor do të qëndrojë për një vizitë në Kosovë. Zyra për media e Presidencës ka bërë publike edhe agjendën e takimeve të presidentit Thaçi me homologun  e tij nga Sllovenia....

Presidenti i Sllovenisë sot në Kosovë

para 11 muajve - Telegrafi

Presidenti i Sllovenisë Borut Pahor do të qëndrojë për një vizitë në Kosovë. Presidenti Pahor do të takohet me presidentin e Kosovës Hashim Thaçi. Zyra për media e Presidencës ka bërë publike edhe agjendën...

Pahor sot në Kosovë

para 11 muajve - GazetaBlic

Presidenti i Sllovenisë Borut Pahor do të qëndrojë për një vizitë në Kosovë. Presidenti Pahor do të takohet me presidentin e Kosovës Hashim Thaçi. Zyra për media e Presidencës ka bërë publike edhe agjendën...

Presidenti i Sllovenisë sot në Kosovë

para 11 muajve - Gazeta Express

Presidenti i Sllovenisë Borut Pahor do të qëndrojë për një vizitë në Kosovë. Presidenti Pahor do të takohet me presidentin e Kosovës Hashim Thaçi. Zyra për media e Presidencës ka bërë publike edhe agjendën...

Presidenti i Sllovenisë sot në Kosovë

para 11 muajve - Sovrani

Presidenti i Sllovenisë Borut Pahor do të qëndrojë për një vizitë në Kosovë. Presidenti Pahor do të takohet me presidentin e Kosovës Hashim Thaçi. Zyra për media e Presidencës ka bërë publike edhe agjendën...

Kosovën sot e viziton një person shumë i rëndësishëm !

para 11 muajve - Bota Press

Presidenti i Sllovenisë Borut Pahor do të qëndrojë për një vizitë në Kosovë. Presidenti Pahor do të takohet me presidentin e Kosovës Hashim Thaçi. Zyra për media e Presidencës ka bërë publike edhe agjendën...

Presidenti slloven sot viziton Kosovën

para 11 muajve - Insajderi

Presidenti i Sllovenisë Borut Pahor do të qëndrojë për një vizitë në Kosovë. Presidenti Pahor do të takohet me presidentin e Kosovës Hashim Thaçi. Zyra për media e Presidencës ka bërë publike edhe agjendën...

Presidenti i Sllovenisë sot në Kosovë

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Presidenti i Sllovenisë Borut Pahor do të qëndrojë për një vizitë në Kosovë. Presidenti Pahor do të takohet me presidentin e Kosovës Hashim Thaçi. Zyra për media e Presidencës ka bërë publike edhe agjendën...

Presidenti slloven sot në Kosovë

para 11 muajve - Periskopi

Presidenti i Sllovenisë Borut Pahor do të qëndrojë për një vizitë në Kosovë. Presidenti Pahor do të takohet me presidentin e Kosovës Hashim Thaçi. Zyra për media e Presidencës ka bërë publike edhe agjendën...

Pahor sot në Kosovë

para 11 muajve - KosovaPress

Zyra për media e Presidencës ka bërë publike edhe agjendën e takimeve të presidentit Thaçi me homologun  e tij nga Sllovenia. Në orën 15:00 për presidentin slloven do të bëhet pritje ceremoniale në sheshin...

Presidenti slloven vjen në Kosovë, ja agjenda

para 11 muajve - Gazeta e re

Presidenti i Sllovenisë Borut Pahor do të qëndrojë për një vizitë në Kosovë. Ai do të takohet me presidentin e Kosovës Hashim Thaçi. Zyra për media e Presidencës ka bërë publike edhe agjendën e takimeve...

Presidenti Slloven Vjen për Vizitë Shtetërore në Kosovë

para 11 muajve - Kallxo

Presidenti i Republikës së Sllovenisë, Borut Pahor do të vizitojë nesër Kosovën. Ai do të pritet nga presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi. Zyra për media e Presidencës ka bërë publike edhe agjendën e dy...

Presidenti slloven nesër viziton Kosovën

para 11 muajve - Lajmi.net

Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor, do të qëndrojë në një vizitë zyrtare në Kosovë të hënën dhe të martën për të shënuar 10 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës. Mësohet se Pahor do të zhvillojë takime me...

Presidenti i këtij vendi, nesër e viziton Kosovën

para 11 muajve - GazetaBlic

Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor, do të qëndrojë në një vizitë zyrtare në Kosovë të hënën dhe të martën për të shënuar 10 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës. Mësohet se Pahor do të zhvillojë takime me...

Presidenti slloven nesër viziton Kosovën

para 11 muajve - Gazeta Express

Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor, do të qëndrojë në një vizitë zyrtare në Kosovë të hënën dhe të martën për të shënuar 10 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës. Mësohet se Pahor do të zhvillojë takime me...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK