http://kariera.mk

Anija greke përplaset me turken Kërcënon presidenti Erdogan

para 11 muajve - Shqiptarja

Autoritetet greke kanë bërë të ditur se një mjet lundrues i rojes bregdetare turke u përplas me një anije të rojes bregdetare greke pranë disa ishujsh të pabanuar në Detin Egje, të quajtura Imia ose ishujt...

Këto janë dy anijet ushtarake që sollën Greqinë dhe Turqinë në prag të luftës

para 11 muajve - GazetaBlic

Incidenti i mbrëmshëm në ujërat pranë ishujve “Imia” ose “karda” siç i thërrasin turqit ka rritur tensionet ndjeshëm mes Turqisë dhe Greqisë. Gjatë ditës së sotme ish-ministri grek Pangalos bëri një deklaratë...

Incident detar, anija turke godet anijen greke

para 11 muajve - MRT

Një tjetër incident ka ashpërsuar sërish marrëdhëniet mes Greqisë dhe Turqisë. Mëngjesin e sotëm, anija turke UMUT... Një tjetër incident ka ashpërsuar sërish marrëdhëniet mes Greqisë dhe Turqisë. Mëngjesin...

Greqia: Turqia po na provokon!

para 11 muajve - Tetova Sot

Sekretari i përgjithshëm i Ministrisë greke të Punëve të Jashtme reagoi me një demarsh drejtuar kolegut të tij turk lidhur me incidentin e mbrëmshëm në Detin Egje afër ishullit Imia, kur anija turke u...

“Turk i mirë është vetëm turku i vdekur”, tension mes Turqisë e Greqisë

para 11 muajve - Antpress

Incidenti i ri midis dy anijeve të rojes bregdetare turke dhe greke ka ndodhur në orët e para të së martës, pranë ishullit Imia të kontestuar nga Turqia. Anija turke UMUT ka goditur me pjesën e saj të...

Tjetër incident në Egje

para 11 muajve - Vizion Plus

Rikthehen sërish tensionet mes Greqisë e Turqisë. Autoritetet greke raportojnë se një anije patrullimi e rojës bregdetare turke ka përplasur një anije të rojeve bregdetare greke që u ankorua në ishullin...

Anijet greke armatosen rëndë pas goditjes së anijes nga turqit (FOTO LAJM)

para 11 muajve - Albeu

Tensioni është në maksimum mes marinës turke dhe asaj greke në ishujt e kontestuar mes dy shteteve pas përplasjes së mbrëmshme mes dy anijeve ushtarake. Mediat greke raportojnë se një tjetër përplsje fizike...

Emocionuese, anija "Butrinti" filmohet duke patrulluar mes Turqisë dhe Greqisë në Egje

para 11 muajve - Albeu

Anija shqiptare "Butrinti" u nis disa ditë më parë nga porti i Vlorës me mision patrullimin në detin Egje në kuadër të NATO-s. Vetëm pak ditë më parë, ajo është filmuar midis ishujve grek dhe bregut turk...

“Turk i mirë është vetëm turku i vdekur”, tension mes Turqisë e Greqisë

para 11 muajve - Fol

Incidenti i ri midis dy anijeve të rojes bregdetare turke dhe greke ka ndodhur në orët e para të së martës, pranë ishullit Imia të kontestuar nga Turqia. Anija turke UMUT ka goditur me pjesën e saj të...

Incident në det mes Greqisë dhe Turqisë, ish-ministri grek provokon

para 11 muajve - Gazeta Shqip

Një incident i ri midis dy anijeve të rojes bregdetare turke dhe greke ka ndodhur në orët e para të së martës, pranë ishullit Imia të kontestuar nga Turqia. Anija turke UMUT ka goditur me pjesën e saj...

Anijet greke armatosen rëndë pas goditjes së anijes nga turqit

para 11 muajve - Tetova Sot

Tensioni është në maksimum mes marinës turke dhe asaj greke në ishujt e kontestuar mes dy shteteve pas përplasjes së mbrëmshme mes dy anijeve ushtarake. Mediat greke raportojnë se një tjetër përplsje fizike...

Erdogan kërcënon ushtarakisht edhe Greqinë: Jeni trima sa të shihni avionët tanë

para 11 muajve - Medial

Presidenti turk Erdogan ka kërcënuar me ndërhyrje ushtarake edhe ndaj Greqisë pas sulmit të ushtrisë turke në Siri. Duke folur në mbledhjen e Grupit Parlamentar të partisë, Erdogan tha se nuk do të qendrojnë...

Ish-ministri i Jashtëm grek: Turk i mirë, turku i vdekur

para 11 muajve - Lajmi.net

Incidenti i ri midis dy anijeve të rojes bregdetare turke dhe greke ka ndodhur në orët e para të së martës, pranë ishullit Imia të kontestuar nga Turqia. Anija turke UMUT ka goditur me pjesën e saj të...

Tjetër përplasje Turqi-Greqi në Egje, Erdogan kërcënon, ish-ministri i Jashtëm grek: Turk i mirë, turku i vdekur

para 11 muajve - Portalb

Incidenti i ri midis dy anijeve të rojes bregdetare turke dhe greke ka ndodhur në orët e para të së martës, pranë ishullit Imia të kontestuar nga Turqia. Anija turke UMUT ka goditur me pjesën e saj të...

Tjetër përplasje Turqi-Greqi në Egje. Erdogan kërcënon, ish-ministri i Jashtëm grek: Turk i mirë, turku i vdekur

para 11 muajve - Lajmi.net

Incidenti i ri midis dy anijeve të rojes bregdetare turke dhe greke ka ndodhur në orët e para të së martës, pranë ishullit Imia të kontestuar nga Turqia. Anija turke UMUT ka goditur me pjesën e saj të...

Tjetër përplasje Turqi-Greqi në Egje. Erdogan kërcënon, ish-ministri i Jashtëm grek: Turk i mirë, turku i vdekur

para 11 muajve - GazetaBlic

Incidenti i ri midis dy anijeve të rojes bregdetare turke dhe greke ka ndodhur në orët e para të së martës, pranë ishullit Imia të kontestuar nga Turqia. Anija turke UMUT ka goditur me pjesën e saj të...

“Turk i mirë është vetëm turku i vdekur”, tension mes Turqisë e Greqisë

para 11 muajve - Opinion

Incidenti i ri midis dy anijeve të rojes bregdetare turke dhe greke ka ndodhur në orët e para të së martës, pranë ishullit Imia të kontestuar nga Turqia. Anija turke UMUT ka goditur me pjesën e saj të...

Çfarë po ndodh në Egje? Turqit godasin anijen greke (Konflikti për ishujt)

para 11 muajve - BalkanWeb

Ndërkohë që Turqia dhe Greqia i kanë acaraur marrëdhëniet e tyre për shkak të konfliktit mbi përkatësinë e ishujve, që Turqia i njeh me emrin Kardak, ndërsa Greqia Imia, të pozicionuar mes ishullit grek...

Erdogan kërcënon Greqinë: Ju paralajmëroj të mos ndërmarrni veprime të gabuara…

para 11 muajve - Java News

Pas incidentit që ndodhi mbrëmë në mesnatë mes anijeve greke dhe turke, Presidenti i Turqisë Erdogan ka paralajmëruar Greqinë. “Paralajmërojmë ata që janë përtej kufijve në Qipro dhe në Egje që të mos...

Konflikti për ishujt, incident serioz midis Turqisë dhe Greqisë

para 11 muajve - Gazeta e re

Ndërkohë që Turqia dhe Greqia i kanë acaruar marrëdhëniet e tyre për shkak të konfliktit mbi përkatësinë e ishujve që Turqia i njeh me emrin Kardak, ndërsa Greqia Imia, të pozicionuar mes ishullit grek...

Pas Sirisë, Erdogan kërcënon ushtarakisht edhe Greqinë: Jeni trima sa të shihni avionët tanë

para 11 muajve - Indeks.mk

Presidenti turk Erdogan ka kërcënuar me ndërhyrje ushtarake edhe ndaj Greqisë pas sulmit të ushtrisë turke në Siri. Duke folur në mbledhjen e Grupit Parlamentar të partisë, Erdogan tha se nuk do të qendrojnë...

Pas Sirisë, Erdogan kërcënon ushtarakisht edhe Greqinë: Jeni trima sa të shihni avionët tanë

para 11 muajve - Zhurnal

Presidenti turk Erdogan ka kërcënuar me ndërhyrje ushtarake edhe ndaj Greqisë pas sulmit të ushtrisë turke në Siri. Duke folur në mbledhjen e Grupit Parlamentar të partisë, Erdogan tha se nuk do të qendrojnë...

Shtohen tensionet në Egje, anija e gardës turke përplas Rojen Bregdetare greke

para 11 muajve - Java News

Mes Greqisë dhe Turqisë vazhdojnë tensionet në detin Egje. Mediat greke dhe ato turke raportojnë për një incident të ndodhur mesnatën e së hënës dhe të martës në Imia, ishull i ndarë në dy territore mes...

Pas Sirisë, Erdogan kërcënon ushtarakisht edhe Greqinë: Jeni trima sa të shihni avionët tanë

para 11 muajve - Albeu

Presidenti turk Erdogan ka kërcënuar me ndërhyrje ushtarake edhe ndaj Greqisë pas sulmit të ushtrisë turke në Siri. Duke folur në mbledhjen e Grupit Parlamentar të partisë, Erdogan tha se nuk do të qendrojnë...

Erdogan kërcënon ushtarakisht edhe Greqinë: Jeni trima sa të shihni avionët tanë

para 11 muajve - Periskopi

Presidenti turk Erdogan ka kërcënuar me ndërhyrje ushtarake edhe ndaj Greqisë pas sulmit të ushtrisë turke në Siri. Duke folur në mbledhjen e Grupit Parlamentar të partisë, Erdogan tha se nuk do të qendrojnë...

FOTO+VIDEO/ Anija turke godet anijen greke në Imia, shefi i shtabit kërcënon: Kemi forcë t’iu…

para 11 muajve - Gazeta Telegraf

Një incident serioz ka ndodhur përpara mesnatës në ishullin e Imias, kur një anije turke goditi një anije greke. Fatmirësisht nuk pati të lënduar veç dëmeve materiale. “Ky është incidenti i radhës mes...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK