http://kariera.mk

Tensione pas komenteve të Kryeministrit të Izraelit

para 8 muajve - Zëri i Amerikës

Shtëpia e Bardhë ka hedhur poshtë pretendimin e Kryeministrit të Izraelit, Benjamin Netanyahu, se ai ka biseduar me Shtetet e Bashkuara për mundësinë e aneksimit të vendbanimeve hebraike në Bregun e pushtuar...

SHTËPIA E BARDHË PËRGËNJESHTRON NETANJAHUN

para 8 muajve - TV21

Në SHBA nuk është biseduar për aneksimin e kolonive në Bregun Perëndimor. Shtëpia e Bardhë ka mohuar pretendimet e kryeministrit të Izraelit se ai ka biseduar me administratën e presidentit amerikan për...

SHBA-të: Kryeministri i Izraelit gënjeu

para 8 muajve - Periskopi

Shtëpia e Bardhë mohoi pretendimin e kryeministrit të Izraelit, se ai kishte diskutuar me administratën e presidentit të SHBA-së për aneksimin e vendbanimeve hebreje në Bregun Perëndimor. “Raportet se...

Shtëpia e Bardhë konfirmon: Netanjahu gënjeu

para 8 muajve - KosovaPress

"Raportet se SHBA-ja diskutoi me Izraelin për planin e aneksimit të Bregut Perëndimor janë të gabuara. SHBA dhe Izraeli nuk e kanë diskutuar një propozim të tillë," tha zëdhënësi i Shtëpisë së Bardhë,...

PAS TRAGJEDISË AJRORE NË RUSI, TRAMP I OFRON NDIHMË PUTINIT

para 8 muajve - TV21

Presidenti i Rusisë, Vlladimir Putin, ka falënderuar presidentin amerikan, Donald Tramp, për ofertën që Uashingtoni të ndihmoi në hetimet për fatkeqësinë ajrore, e cila ndodhi në rajonin e Moskës, deklaroi...

Trump: Është koha të punohet për paqe midis Izraelit dhe palestinezëve

para 8 muajve - Aktuale

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, i tha homologut rus, Vladimir Putin, se “tani është koha për të punuar drejt paqes së qëndrueshme” midis Izraelit dhe Autoritetit Palestinez, njoftoi Shtëpia...

Trump: Është koha të punohet për paqe midis Izraelit dhe palestinezëve

para 8 muajve - Klan Kosova

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, i tha homologut rus, Vladimir Putin, se “tani është koha për të punuar drejt paqes së qëndrueshme” midis Izraelit dhe Autoritetit Palestinez, njoftoi Shtëpia...

“Është koha të punohet për paqe midis Izraelit dhe palestinezëve”

para 8 muajve - Medial

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, i tha homologut rus, Vladimir Putin, se “tani është koha për të punuar drejt paqes së qëndrueshme” midis Izraelit dhe Autoritetit Palestinez, njoftoi Shtëpia...

Trump: Është koha të punohet për paqe midis Izraelit dhe palestinezëve

para 8 muajve - Indeks.mk

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, i tha homologut rus, Vladimir Putin, se “tani është koha për të punuar drejt paqes së qëndrueshme” midis Izraelit dhe Autoritetit Palestinez, njoftoi Shtëpia...

Trump: Është koha të punohet për paqe midis Izraelit dhe palestinezëve

para 8 muajve - TV Koha

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, i tha homologut rus, Vladimir Putin, se “tani është koha për të punuar drejt paqes së qëndrueshme” midis Izraelit dhe Autoritetit Palestinez, njoftoi Shtëpia...

“Është koha të punohet për paqe midis Izraelit dhe palestinezëve”

para 8 muajve - Portalb

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, i tha homologut rus, Vladimir Putin, se “tani është koha për të punuar drejt paqes së qëndrueshme” midis Izraelit dhe Autoritetit Palestinez , njoftoi...

Shtëpia e Bardhë e përgënjeshtron Netanjahun

para 8 muajve - Medial

Shtëpia e Bardhë e përgënjeshtron pohimin e kryeministrit të Izraelit Benjamin Netanjahu se ka biseduar me përfaqësuesit e administratës së SHBA-së për aneksimin e lagjeve hebraike në Bregun Perëndimor....

Trump: Është koha të punohet për paqe midis Izraelit dhe palestinezëve

para 8 muajve - Zhurnal

Uashington, 13 shkurt - Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, i tha homologut rus, Vladimir Putin, se “tani është koha për të punuar drejt paqes së qëndrueshme” midis Izraelit dhe Autoritetit...

Trump: Është koha të punohet për paqe midis Izraelit dhe palestinezëve

para 8 muajve - Telegrafi

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, i tha homologut rus, Vladimir Putin, se “tani është koha për të punuar drejt paqes së qëndrueshme” midis Izraelit dhe Autoritetit Palestinez, njoftoi Shtëpia...

“Është koha të punohet për paqe midis Izraelit dhe palestinezëve”

para 8 muajve - Lajmi.net

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, i tha homologut rus, Vladimir Putin, se “tani është koha për të punuar drejt paqes së qëndrueshme” midis Izraelit dhe Autoritetit Palestinez, njoftoi Shtëpia...

“Është koha të punohet për paqe midis Izraelit dhe palestinezëve”

para 8 muajve - Evropa e Lirë

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, i tha homologut rus, Vladimir Putin, se “tani është koha për të punuar drejt paqes së qëndrueshme” midis Izraelit dhe Autoritetit Palestinez , njoftoi...

Trump: Është koha të punohet për paqe mes Izraelit dhe palestinezëve

para 8 muajve - Sovrani

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, i tha homologut rus, Vladimir Putin, se “tani është koha për të punuar drejt paqes së qëndrueshme” midis Izraelit dhe Autoritetit Palestinez, njoftoi Shtëpia...

Shtëpia e Bardhë mohon diskutimin e projektit të aneksimit me Izraelit

para 8 muajve - Shqiptarja

Shtëpia e Bardhë mohoi sot që SHBA-ja të ketë diskutuar me Izraelin për një projekt aneksimi të vendbanimeve të reja të ndërtuara në Cisjordaninë e pushtuar, duke kundërshtuar deklaratat e një zëdhënësi...

SHBA, Shtëpia e Bardhë: Nuk kemi diskutuar për projekte aneksimi me Izraelin

para 8 muajve - BalkanWeb

UASHINGTON– Shtëpia e Bardhë mohoi sot që SHBA-ja të ketë diskutuar me Izraelin për një projekt aneksimi të vendbanimeve të reja të ndërtuara në Cisjordaninë e pushtuar, duke kundërshtuar deklaratat e...

Bisedë telefonike midis Putinit dhe Trampit

para 8 muajve - Portalb

Presidentët e Rusisë dhe SHBA-së, Vlladimir Putin dhe Donald Tramp sot kanë pasur bisedë telefonike për zgjidhjen e përplasjes midis Izraelit dhe palestinezëve. “Sapo bisedova me presidentin e SHBA-së,...

Shtëpia e Bardhë: Nuk kemi diskutuar për projekte aneksimi me Izraelin

para 8 muajve - KosovaPress

Pretendimet se këto diskutime janë në proces e sipër ‘’janë të pavërteta’’, u shpreh Josh Raffel, një zëdhënës i Shtëpisë së Bardhë i cili punon me Jared Kushner, dhëndrin dhe këshilltarin e Donald Trump...

Putin diskutoi me Trumpin rreth Izraelit dhe Palestinës

para 8 muajve - Gazeta Express

Presidenti rus Vladimir Putin i ka thënë liderit palestinez Mahmoud Abbas se e ka diskutuar procesin e paqes në mes të Palestinës dhe Izraelit nëpërmjet një bisede telefonike me homologun amerikan, Donald...

Putin diskutoi me Trumpin rreth Izraelit dhe Palestinës

para 8 muajve - Tetova Sot

Presidenti rus Vladimir Putin i ka thënë liderit palestinez Mahmoud Abbas se e ka diskutuar procesin e paqes në mes të Palestinës dhe Izraelit nëpërmjet një bisede telefonike me homologun amerikan, Donald...

Putin diskutoi me Trumpin rreth Izraelit dhe Palestinës

para 8 muajve - Sovrani

Presidenti rus Vladimir Putin i ka thënë liderit palestinez Mahmoud Abbas se e ka diskutuar procesin e paqes në mes të Palestinës dhe Izraelit nëpërmjet një bisede telefonike me homologun amerikan, Donald...

​Trump dhe Putin biseduan për krizën izraelito-palestineze

para 8 muajve - KosovaPress

"Unë sapo bisedova me presidentin e SHBA-ve, z. Trump, Sigurisht biseduam për zgjidhjen e konfliktit izraelito-palestinez", tha Putini përpara fillimit të takimit me presidentin e Palestinës, Mahmud Abas,...

Netanyahu: Do ta shtrijmë sovranitetin në Bregun Perëndimor por s’bëjmë gjë pa amerikanët

para 8 muajve - Periskopi

Kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu ka thënë se janë duke biseduar me Shtetet e Bashkuara të Amerikës për mundësinë e shtrirjes së sovranitetit të Izraelit në Bregun Perëndimor. ‘Për të diskutuar...

Lindja e Mesme, Trump: Ata nuk duan paqe

para 8 muajve - Zhurnal

Presidenti amerikan Donald Trump tha se kolonitë izraelite e komplikojnë procesin e paqes me palestinezët, ndërsa kërkoi kujdes për këtë çështje. Në një intervistë për një gazetë izraelite, Trump tha se...

Donald Trump: Pse e njoha Jerusalemin? Që të jetë jashtë tryezës së negociatave për paqe

para 8 muajve - Te Sheshi

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump ka përsëritur se çështja e Jerusalemit është jashtë tryezës së negociatave Izrael-Palestinë pas vendimit të tij për ta njohur si kryeqytetin e Izraelit dhe për të lëvizur...

Lindja e Mesme, Trump: Ata nuk duan paqe

para 8 muajve - Syri

Presidenti amerikan Donald Trump tha se kolonitë izraelite e komplikojnë procesin e paqes me palestinezët, ndërsa kërkoi kujdes për këtë çështje. Në një intervistë për një gazetë izraelite, Trump tha se...

Mahmud Abbas do të kërkojë mbështetjen e Rusisë për Jerusalemin

para 8 muajve - Zhurnal

Presidenti i Autoritetit Palestinez, Mahmud Abbas ka arritur në Moskë për t’u takuar me presidentin rus, Vladmir Putin, derisa kërkon mbështetjen e Rusisë në kohën e rritjes së tensioneve me Shtetet e...

Mahmud Abbas do të kërkojë mbështetjen e Rusisë për Jerusalemin

para 8 muajve - Indeks.mk

Presidenti i Autoritetit Palestinez, Mahmud Abbas ka arritur në Moskë për t’u takuar me presidentin rus, Vladmir Putin, derisa kërkon mbështetjen e Rusisë në kohën e rritjes së tensioneve me Shtetet e...

Mahmud Abbas do të kërkojë mbështetjen e Rusisë për Jerusalemin

para 8 muajve - Portalb

Presidenti i Autoritetit Palestinez, Mahmud Abbas ka arritur në Moskë për t’u takuar me presidentin rus, Vladmir Putin, derisa kërkon mbështetjen e Rusisë në kohën e rritjes së tensioneve me Shtetet e...

Lindja e Mesme, Trump: Ata nuk duan paqe

para 8 muajve - Tetova Sot

Presidenti amerikan Donald Trump tha se kolonitë izraelite e komplikojnë procesin e paqes me palestinezët, ndërsa kërkoi kujdes për këtë çështje. Në një intervistë për një gazetë izraelite, Trump tha se...

Mahmud Abbas do të kërkojë mbështetjen e Rusisë për Jerusalemin

para 8 muajve - GazetaBlic

Presidenti i Autoritetit Palestinez, Mahmud Abbas ka arritur në Moskë për t’u takuar me presidentin rus, Vladmir Putin, derisa kërkon mbështetjen e Rusisë në kohën e rritjes së tensioneve me Shtetet e...

Mahmud Abbas do të kërkojë mbështetjen e Rusisë për Jerusalemin

para 8 muajve - Lajmi.net

Presidenti i Autoritetit Palestinez, Mahmud Abbas ka arritur në Moskë për t’u takuar me presidentin rus, Vladmir Putin, derisa kërkon mbështetjen e Rusisë në kohën e rritjes së tensioneve me Shtetet e...

Trump: Palestinezët nuk duan paqe, mbase as izraelitët nuk janë gati

para 8 muajve - Java News

Presidenti amerikan Donald Trump tha se kolonitë izraelite e komplikojnë procesin e paqes me palestinezët, ndërsa kërkoi kujdes për këtë çështje. Në një intervistë për një gazetë izraelite, Trump tha se...

Mahmud Abbas do të kërkojë mbështetjen e Rusisë për Jerusalemin

para 8 muajve - Evropa e Lirë

Presidenti i Autoritetit Palestinez, Mahmud Abbas ka arritur në Moskë për t’u takuar me presidentin rus, Vladmir Putin, derisa kërkon mbështetjen e Rusisë në kohën e rritjes së tensioneve me Shtetet e...

Trump: Nuk jam i sigurt që Izraeli kërkon paqe me Palestinën!

para 8 muajve - Gazeta e re

“Sot, palestinezët nuk po përpiqen të bëjnë paqe. Dhe nuk jam i sigurt nëse Izraeli po kërkon të bëjë po paqe”. Kështu është shprehur presidenti amerikan, Donald Trump, në një intervistë për drejtorin...

Trump: Nuk jam i sigurt që Izraeli kërkon paqe me Palestinën!

para 8 muajve - Gazeta Shqip

“Sot, palestinezët nuk po përpiqen të bëjnë paqe. Dhe nuk jam i sigurt nëse Izraeli po kërkon të bëjë po paqe”. Kështu është shprehur presidenti amerikan, Donald Trump, në një intervistë për drejtorin...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK