http://kariera.mk

Ekspertët: Problemet kushtetuese Maqedoni-Greqi janë rregulluar qysh në vitin 1992

para 8 muajve - Gazeta Express

Problemet kryesore në aspektin kushtetutes mes Maqedonisë dhe Greqisë janë rregulluar qysh në vitin 1992 dhe nuk ka hapësirë për ndryshime të tjera kushtetuese. Kështu vlerëson eksperti juridik Mersim...

Thirrje publike nga mërgata në Belgjikë drejtuar partive politike shqiptare në Maqedoni

para 8 muajve - Ina

Të mos lejojmë në asnjë rrethanë sllavizimin e emrit. Maqedonia ka kuptim vetëm si shtet binacional. Shkruajnë: Amet Gjanaj, deputet në Parlamentin e rajonit të Brukselit dhe Kryetar i Qendrës kulturore...

Butaris: S’thash të ndryshojë emri i aeroportit

para 8 muajve - Aktuale

Gabimisht u interpretuan deklaratat e mia, asnjëherë nuk propozova ndryshim të emrit të aeroportit, thotë kryebashkiaku i Selanikut Janis Butaris, në një deklaratë për mediat, pas reagimeve që i shkaktoi,...

Emri i aeroportit, Butaris ndërron mendje

para 8 muajve - Medial

Gabimisht u interpretuan deklaratat e mia, asnjëherë nuk propozova ndryshim të emrit të aeroportit, thotë kryebashkiaku i Selanikut Janis Butaris, në një deklaratë për mediat, pas reagimeve që i shkaktoi,...

Butaris: Asnjëherë nuk propozova të ndryshojë emri i aeroportit

para 8 muajve - Zhurnal

Selanik, 13 shkurt - Gabimisht u interpretuan deklaratat e mia, asnjëherë nuk propozova ndryshim të emrit të aeroportit, thotë kryebashkiaku i Selanikut Janis Butaris, në një deklaratë për mediat, pas...

Intelektualë shqiptarë, kërkesa deri tek Zaev dhe partitë për emrin

para 8 muajve - Medial

Shqiptarët të përfshihen aktivisht në negociatat për emrin dhe nëse Maqedonia dhe Greqia arrijnë marrëveshje, “ajo të mos jetë emër ku do të identifikoheshin vetëm maqedonasit”. Lartë- poshtë këto do të...

Butaris i kritikuar për deklaratën e tij për riemërimin e aeroportit dhe stacionit të autobusëve në Selanik

para 8 muajve - Zhurnal

Shkup, 13 shkurt - Valë reagimesh në Greqi shkaktoi deklarata e kryebashkiakut të Selanikut Janis Butaris lidhur me atë se a duhet të mendojnë edhe ata për ndërrimin e emrave të aeroportit dhe stacionit...

Boutaris mohon të ketë thënë të ndryshohet emri i aeroportit të Selanikut

para 8 muajve - Telegrafi

Kryetari i Selanikut, Yiannis Boutaris ka reaguar ndaj interpretimit të deklaratave të tij për gjoja propozim për ndryshimin e emrit të aeroporti të Selanikut, përcjell Telegrafi Maqedoni. Sipas tij, mediat...

Prefekti i Selanikut përmend ndryshimin e emrin të Aeroportit “Maqedonia”

para 8 muajve - Shenja

Ne duhet të mendojmë për të ndryshuar emrin e Aeroportit “Maqedonia”. Emri Maqedonia ndau botën, na ndau ne. Kështu ka deklaruar perfekti i Selanikut, Janis Butaris në një intervistë për televizionin grek...

Emri, takim i ministrave të jashtëm me Nimicin

para 8 muajve - Alsat-M

Për më shumë se katër orë po zgjat takimi mes ministrit të Jashtëm Nikolla Dimitrov, homologut të tij grek Nikos Kocias dhe ndërmjetësit të OKB-së për çështjen e emrit Metju Nimic. Nuk dihet nëse palët...

Ekspertët: Problemet kushtetuese Maqedoni-Greqi janë rregulluar qysh në vitin 1992

para 8 muajve - Shenja

Problemet kryesore në aspektin kushtetutes mes Maqedonisë dhe Greqisë janë rregulluar qysh në vitin 1992 dhe nuk ka hapësirë për ndryshime të tjera kushtetuese. Kështu vlerëson eksperti juridik Mersim...

Emri, vazhdon takimi i mistrave të jashtëm në Vjenë

para 8 muajve - Gazeta Express

Për më shumë se katër orë po zgjat takimi mes ministrit të Jashtëm Nikolla Dimitrov, homologut të tij grek Nikos Kocias dhe ndërmjetësit të OKB-së për çështjen e emrit Metju Nimic. Nuk dihet nëse palët...

Ministrat e jashtëm takojnë Nimicin

para 8 muajve - Aktuale

Për më shumë se katër orë po zgjat takimi mes ministrit të Jashtëm Nikolla Dimitrov, homologut të tij grek Nikos Kocias dhe ndërmjetësit të OKB-së për çështjen e emrit Metju Nimic. Nuk dihet nëse palët...

DIMITROV DHE KOXIAS ME NIMICIN NË VJENË, TAKIMI VAZHDON ENDE, PRITSHËMRITË JANË TË LARTA

para 8 muajve - TV21

Më shumë se 4 orë zgjat takimi i ministrave të punëve të jashtme të Maqedonisë dhe të Greqisë Nikolla Dimitrov dhe Nikos Koxias me ndërmjetësin Methju Nimic në Vjenë. Tani për tani nuk ka informacione...

Butaris: Asnjëherë nuk propozova të ndryshojë emri i aeroportit

para 8 muajve - Tetova Sot

Gabimisht u interpretuan deklaratat e mia, asnjëherë nuk propozova ndryshim të emrit të aeroportit, thotë kryebashkiaku i Selanikut Janis Butaris, në një deklaratë për mediat, pas reagimeve që i shkaktoi,...

Thirrje publike nga mërgata në Belgjikë drejtuar partive politike shqiptare në Maqedoni

para 8 muajve - Lajm

Të mos lejojmë në asnjë rrethanë sllavizimin e emrit. Maqedonia ka kuptim vetëm si shtet binacional Shkruajnë: Amet Gjanaj , deputet në Parlamentin e rajonit të Brukselit dhe Kryetar i Qendrës kulturore...

Takimet në Vjenë, mediat greke japin vlerësimet e tyre

para 8 muajve - Albeu

Takimi i djeshëm bilateral i shefave të diplomacive të Greqisë dhe Maqedonisë, si dhe i sotmi së bashku me ndërmjetësuesin Nimic, u gjetën në fokusin e mediave greke , ndërsa çështja me emrin, sërish,...

Butaris kritikohet në Greqi për shkak të propozimit për ndryshimin e emrit të Aeroportit të Selanikut

para 8 muajve - Portalb

Kryetari i Selanikut, Janis Butaris, po përballet me sulme të ashpra në Greqi pasi që tha se qyteti i tij duhet të mendojë për ndryshimin e emrit të Aeroportit të Selanikut , i cili për momentin quhet...

Emri, takim i ministrave të jashtëm me Nimicin

para 8 muajve - Almakos

Për më shumë se katër orë po zgjat takimi mes ministrit të Jashtëm Nikolla Dimitrov, homologut të tij grek Nikos Kocias dhe ndërmjetësit të OKB-së për çështjen e emrit Metju Nimic. Nuk dihet nëse palët...

Levendis: Çështja e Shkupit është e humbur për Greqinë

para 8 muajve - Zhurnal

Shkup, 13 shkurt - Lideri i partisë Lidhja e Centralistëve, Vasilis Levandis, konsideron se Greqia e ka humbur kontestin me emrin, me vetë atë që bisedon për emrin e kontestuar me termin e kyçur Maqedonia....

“Greqia e ka humbur kontestin me emrin”

para 8 muajve - Gazeta Express

Lideri i partisë Lidhja e Centralistëve, Vasilis Levendis, konsideron se Greqia e ka humbur kontestin me emrin, me vetë atë që bisedon për emrin e kontestuar me termin e kyçur Maqedonia. Levendis, i cili...

“Greqia e ka humbur kontestin me emrin”

para 8 muajve - Medial

Lideri i partisë Lidhja e Centralistëve, Vasilis Levendis, konsideron se Greqia e ka humbur kontestin me emrin, me vetë atë që bisedon për emrin e kontestuar me termin e kyçur Maqedonia. Levendis, i cili...

Thirrje publike nga mërgata në Belgjikë drejtuar partive politike shqiptare në Maqedoni

para 8 muajve - Fol

TË MOS LEJOJMË NË ASNJË RRETHANË SLLAVIZIMIN E EMRIT. MAQEDONIA KA KUPTIM VETËM SI SHTET BINACIONAL Shkruajnë: Amet Gjanaj, deputet në Parlamentin e rajonit të Brukselit dhe Kryetar i Qendrës kulturore...

Takimi Kotzias-Dimitrov, pritshmëritë janë të larta

para 8 muajve - Telegrafi

Ashtu siç kemi njoftuar më herët, ministrat e Punëve të Jashtme të Greqisë dhe Maqedonisë, Nikos Kotzias dhe Nikolla Dimitrov, po qëndrojnë në Vjenë, për të vazhduar bisedimet rreth çështjes së emrit....

Dimitrov dhe Koxias negociojnë me ndërmjetësim të Nimicit

para 8 muajve - Tetova Sot

Më shumë se tri orë zgjat takimi i ministrave të punëve të jashtme të Maqedonisë dhe të Greqisë Nikolla Dimitrov dhe Nikos Koxias me ndërmjetësin Methju Nimic në Vjenë, transmeton MIA. Tani për tani nuk...

Emri i Maqedonisë bashkon në Vjenë Dimitrovin, Kotziasin e Nimetzin

para 8 muajve - Koha.net

Filloi sot në Vjenë një takim i ri i ministrave të Punëve të Jashtme të Maqedonisë dhe Greqisë, respektivisht Nikolla Dimitrov dhe Nikos Kotzias me ndërmjetësin e OKB-së, Matthew Nimetz për çështjen e...

Në Vienë vazhdojnë bisedimet për emrin në nivel ministrash

para 8 muajve - Almakos

Ministrat e punëve të jashtme të Maqedonisë dhe Greqisë, Nikolla Dimitrov dhe Nikos Koxias nën ndërmjetësimin e negociatorit, Methju Nimic nisën bisedimet për zgjidhjen e kontestit për emrin. Takimi më...

Takimet në Vjenë, mediat greke japin vlerësimet e tyre

para 8 muajve - TV Koha

Takimi i djeshëm bilateral i shefave të diplomacive të Greqisë dhe Maqedonisë,  si dhe i sotmi së bashku me ndërmjetësuesin Nimic, u gjetën në fokusin e mediave greke, ndërsa çështja me emrin, sërish,...

Takimet në Vjenë në fokusin e mediave greke

para 8 muajve - Alsat-M

Takimi i djeshëm bilateral i shefave të diplomacive të Greqisë dhe Maqedonisë,  si dhe i sotmi së bashku me ndërmjetësuesin Nimic, u gjetën në fokusin e mediave greke, ndërsa çështja me emrin, sërish,...

Takimet në Vjenë në fokusin e mediave greke

para 8 muajve - Zhurnal

Athinë, 13 shkurt - Takimi i djeshëm bilateral i shefave të diplomacive të Greqisë dhe Maqedonisë,  si dhe i sotmi së bashku me ndërmjetësuesin Nimic, u gjetën në fokusin e mediave greke, ndërsa çështja...

Takimet në Vjenë në fokusin e mediave greke

para 8 muajve - Portalb

Takimi i djeshëm bilateral i shefave të diplomacive të Greqisë dhe Maqedonisë,  si dhe i sotmi së bashku me ndërmjetësuesin Nimic, u gjetën në fokusin e mediave greke, ndërsa çështja me emrin, sërish,...

Takimet në Vjenë, mediat greke japin vlerësimet e tyre

para 8 muajve - Gazeta Express

Takimi i djeshëm bilateral i shefave të diplomacive të Greqisë dhe Maqedonisë,  si dhe i sotmi së bashku me ndërmjetësuesin Nimic, u gjetën në fokusin e mediave greke, ndërsa çështja me emrin, sërish,...

Levendis: Çështja e Shkupit është e humbur për Greqinë

para 8 muajve - Tetova Sot

Lideri i partisë Lidhja e Centralistëve, Vasilis Levandis, konsideron se Greqia e ka humbur kontestin me emrin, me vetë atë që bisedon për emrin e kontestuar me termin e kyçur Maqedonia. Levendis, i cili...

Takimet për emrin, top- temë e mediave greke

para 8 muajve - Medial

Takimi i djeshëm bilateral i shefave të diplomacive të Greqisë dhe Maqedonisë,  si dhe i sotmi së bashku me ndërmjetësuesin Nimic, u gjetën në fokusin e mediave greke, ndërsa çështja me emrin, sërish,...

Levendis: Çështja e Shkupit është e humbur për Greqinë

para 8 muajve - AlbPortali

Loading... Lideri i partisë Lidhja e Centralistëve, Vasilis Levandis, konsideron se Greqia e ka humbur kontestin me emrin, me vetë atë që bisedon për emrin e kontestuar me termin e kyçur Maqedonia. Levendis,...

Takimet në Vjenë mes Dimitrovit dhe Koxiasit në fokusin e mediave greke

para 8 muajve - Tetova Sot

Takimi i djeshëm bilateral i shefave të diplomacive të Greqisë dhe Maqedonisë,  si dhe i sotmi së bashku me ndërmjetësuesin Nimic, u gjetën në fokusin e mediave greke, ndërsa çështja me emrin, sërish,...

Levendis: Çështja e Shkupit është e humbur për Greqinë

para 8 muajve - Fakti Ditor

Lideri i partisë Lidhja e Centralistëve, Vasilis Levandis, konsideron se Greqia e ka humbur kontestin me emrin, me vetë atë që bisedon për emrin e kontestuar me termin e kyçur Maqedonia. Levendis, i cili...

Takimet në Vjenë mes Dimitrovit dhe Koxiasit në fokusin e mediave greke

para 8 muajve - Fakti Ditor

Takimi i djeshëm bilateral i shefave të diplomacive të Greqisë dhe Maqedonisë, si dhe i sotmi së bashku me ndërmjetësuesin Nimic, u gjetën në fokusin e mediave greke, ndërsa çështja me emrin, sërish,...

Butaris: Aeroporti “Maqedonia” mund të riemërtohet në “Nikos Galis”

para 8 muajve - MRT

Prefekti i Selanikut Janis Butaris deklaroi se duhet të mendojë për ndryshimin e emrit të aeroportit.... Prefekti i Selanikut Janis Butaris deklaroi se duhet të mendojë për ndryshimin e emrit të aeroportit...

Nis takimi i Dimitrovit dhe Koxiasit me Nimicin

para 8 muajve - Ina

Ka filluar takimi i ministrave për punë të jashtme të Maqedonisë dhe Greqisë Nikolla Dimitrov dhe Nikos Koxias me ndërmjetësin Metju Nimic në Vjenë. Ky është raundi i tretë i negociatave mes dyja vendeve...

Dimitrov dhe Kocijas do takohem me Nimic në Vjenë

para 8 muajve - TV Koha

Ministrat e punëve të jashtme, Nikolla Dimitrov dhe Nikos Kocijas sot në Vjenë do t’i vazhdojnë bisedimet për zgjidhjen e kontestit për emrin mes Maqedonisë dhe Greqisë, nën ndërmjetësimin e negociatorit,...

Në Vjenë filloi takimi i Dimtrovit dhe Koxiasit me ndërmjetësuesin e emrit, Methju Nimic

para 8 muajve - Portalb

Filloi takimi i ministrave të  punëve të jashtme të Maqedonisë dhe Greqisë  Nikolla Dimitrov dhe Nikos Koxias me ndërmjetësin Methju Nimic në Vjenë, transmeton MIA. Ky është raundi i tretë i negociatave...

Në Vjenë filloi takimi i Dimtrovit dhe Koxiasit me Nimicin

para 8 muajve - Zhurnal

Vjenë, 13 shkurt  - Filloi takimi i ministrave të  punëve të jashtme të Maqedonisë dhe Greqisë  Nikolla Dimitrov dhe Nikos Koxias me ndërmjetësin Methju Nimic në Vjenë. Ky është raundi i tretë i negociatave...

Boutaris propozon ndryshimin e emrit të aeroportit të Selanikut

para 8 muajve - Antpress

Kryetari i Selaniku Yannis Boutaris dekalaroi se duhet të mendohet për ndryshimin e emrit të aeroportit të Selanikut “Makedonija” “Nuk po themi se duhet ta ndryshojmë, vetëm pyes publikisht, të mendohemi...

Butaris: Aeroporti “Maqedonia” mund të riemërtohet në “Nikos Galis”

para 8 muajve - TV Koha

Prefekti i Selanikut Janis Butaris deklaroi se duhet të mendojë për ndryshimin e emrit të aeroportit “Maqedonia” të Selanikut. “Nuk them se duhet të ndryshohet, por vetëm publikisht pyes, të mendojmë për...

Butaris: Duhet të mendohet për ndërrimin e emrit të aeroportit të Selanikut sepse turistët mendojnë se shkojnë në Shkup

para 8 muajve - Portalb

Kryetari i Selanikut, Janis Butaris deklaroi se duhet të mendohet për ndryshimin e emrit të aeroportit të Selanikut që është “Maqedonia” sepse turistët kur aterojnë në Selanik mendojnë se shkojnë në Shkup,...

LAJM I FUNDIT: Nis takimi i Dimitrovit dhe Koxiasit me Nimicin

para 8 muajve - Medial

Ka filluar takimi i ministrave për punë të jashtme të Maqedonisë dhe Greqisë Nikolla Dimitrov dhe Nikos Koxias me ndërmjetësin Metju Nimic në Vjenë, transmeton Medial.mk. Ky është raundi i tretë i negociatave...

Butaris: Aeroporti “Maqedonia” mund të riemërtohet në “Nikos Galis”

para 8 muajve - Alsat-M

Prefekti i Selanikut Janis Butaris deklaroi se duhet të mendojë për ndryshimin e emrit të aeroportit “Maqedonia” të Selanikut. “Nuk them se duhet të ndryshohet, por vetëm publikisht pyes, të mendojmë për...

Dimitrov dhe Kocijas do takohem me Nimic në Vjenë

para 8 muajve - Alsat-M

Ministrat e punëve të jashtme, Nikolla Dimitrov dhe Nikos Kocijas sot në Vjenë do t’i vazhdojnë bisedimet për zgjidhjen e kontestit për emrin mes Maqedonisë dhe Greqisë, nën ndërmjetësimin e negociatorit,...

Në Vjenë filloi takimi i Dimtrovit dhe Koxiasit me Nimicin

para 8 muajve - Tetova Sot

Filloi takimi i ministrave të  punëve të jashtme të Maqedonisë dhe Greqisë  Nikolla Dimitrov dhe Nikos Koxias me ndërmjetësin Methju Nimic në Vjenë, transmeton MIA. Ky është raundi i tretë i negociatave...

Boutaris propozon ndryshimin e emrit të aeroportit të Selanikut

para 8 muajve - Telegrafi

Kryetari i Selaniku Yannis Boutaris dekalaroi se duhet të mendohet për ndryshimin e emrit të aeroportit të Selanikut “Makedonija” “Nuk po themi se duhet ta ndryshojmë, vetëm pyes publikisht, të mendohemi...

Në Vjenë filloi takimi i Dimtrov-Kocias

para 8 muajve - Shenja

Filloi takimi i ministrave të  punëve të jashtme të Maqedonisë dhe Greqisë  Nikolla Dimitrov dhe Nikos Koxias me ndërmjetësin Methju Nimic në Vjenë, transmeton MIA. Ky është raundi i tretë i negociatave...

Dimitrov dhe Koxias në takim me Nimicin në Vjenë

para 8 muajve - MRT

Ministrat e punëve të jashtme, Nikolla Dimitrov dhe Nikos Koxias.... Ministrat e punëve të jashtme, Nikolla Dimitrov dhe Nikos Koxias sot në Vjenë do t'i vazhdojnë bisedimet për zgjidhjen e kontestit për...

Butaris: Aeroporti ?Maqedonia? mund të zëvendësohet me ?Nikos Galis?

para 8 muajve - Albeu

Prefekti i Selanikut Janis Butaris deklaroi se duhet të mendojë për ndryshimin e emrit të aeroportit “ Maqedonia ” të Selanikut . “Nuk them se duhet të ndryshohet, por vetëm publikisht pyes, të mendojmë...

Butaris: Aeroporti "Maqedonia" mund të riemërtohet në "Nikos Galis"

para 8 muajve - Zhurnal

Selanik, 13 shkurt - Prefekti i Selanikut Janis Butaris deklaroi se duhet të mendojë për ndryshimin e emrit të aeroportit "Maqedonia" të Selanikut. "Nuk them se duhet të ndryshohet, por vetëm publikisht...

Butaris: Aeroporti “Maqedonia” mund të riemërtohet në “Nikos Galis”

para 8 muajve - Ina

Prefekti i Selanikut Janis Butaris deklaroi se duhet të mendojë për ndryshimin e emrit të aeroportit “Maqedonia” të Selanikut. “Nuk them se duhet të ndryshohet, por vetëm publikisht pyes, të mendojmë për...

Butaris: Aeroporti “Maqedonia” mund të zëvendësohet me “Nikos Galis”

para 8 muajve - Gazeta Express

Prefekti i Selanikut Janis Butaris deklaroi se duhet të mendojë për ndryshimin e emrit të aeroportit “Maqedonia” të Selanikut. “Nuk them se duhet të ndryshohet, por vetëm publikisht pyes, të mendojmë për...

Butaris: Emri ‘Maqedoni’ ndau botën, na ndau ne

para 8 muajve - Aktuale

Prefekti i Selanikut Janis Butaris deklaroi se duhet të mendojë për ndryshimin e emrit të aeroportit “Maqedonia” të Selanikut. “Nuk them se duhet të ndryshohet, por vetëm publikisht pyes, të mendojmë për...

Vjenë, vazhdojnë bisedimet për emrin

para 8 muajve - Medial

Ministrat e punëve të jashtme, Nikolla Dimitrov dhe Nikos Koxias sot në Vjenë do t’i vazhdojnë bisedimet për zgjidhjen e kontestit për emrin mes Maqedonisë dhe Greqisë, nën ndërmjetësimin e negociatorit,...

Dimitrov dhe Koxias në takim me Nimicin në Vjenë

para 8 muajve - Zhurnal

Shkup, 13 shkurt - Ministrat e punëve të jashtme, Nikolla Dimitrov dhe Nikos Koxias sot në Vjenë do t'i vazhdojnë bisedimet për zgjidhjen e kontestit për emrin mes Maqedonisë dhe Greqisë, nën ndërmjetësimin...

Kryediplomatët Dimitrov dhe Kocias do të takohen me Nimicin në Vjenë

para 8 muajve - Shenja

Ministrat e punëve të jashtme, Nikolla Dimitrov dhe Nikos Koxias sot në Vjenë do t’i vazhdojnë bisedimet për zgjidhjen e kontestit për emrin mes Maqedonisë dhe Greqisë, nën ndërmjetësimin e negociatorit,...

Dimitrov dhe Koxias në takim me Nimicin në Vjenë

para 8 muajve - Almakos

Ministrat e punëve të jashtme, Nikolla Dimitrov dhe Nikos Koxias sot në Vjenë do t’i vazhdojnë bisedimet për zgjidhjen e kontestit për emrin mes Maqedonisë dhe Greqisë, nën ndërmjetësimin e negociatorit,...

Dimitrov dhe Koxias takohen bashkë me Nimicin në Vjenë

para 8 muajve - Albeu

Takim i ri në kuadër të procesit të bisedimeve për zgjidhjen e kontestit me emrin mes Maqedonisë dhe Greqisë, nën ndërmjetësimin e negociatorit, Methju Nimic në nivel të ministrave të Punëve të Jashtme...

BUTARIS: Problemi i Greqisë nuk është Shkupi!

para 8 muajve - Medial

Kryetari i Selanikut Janis Butaris deklaroi se duhet të mendojë për ndryshimin e emrit të aeroportit “Maqedonia” të Selanikut. “Nuk them se duhet të ndryshohet, por vetëm publikisht pyes, të mendojmë për...

“Emri”, Dimitrov dhe Koxias takohen bashkë me Nimicin në Vjenë

para 8 muajve - Indeks.mk

Takim i ri në kuadër të procesit të bisedimeve për zgjidhjen e kontestit me emrin mes Maqedonisë dhe Greqisë, nën ndërmjetësimin e negociatorit, Methju Nimic në nivel të ministrave të Punëve të Jashtme...

Dimitrov dhe Kocijas do takohem me Nimic në Vjenë

para 8 muajve - Almakos

Ministrat e punëve të jashtme, Nikolla Dimitrov dhe Nikos Kocijas sot në Vjenë do t’i vazhdojnë bisedimet për zgjidhjen e kontestit për emrin mes Maqedonisë dhe Greqisë, nën ndërmjetësimin e negociatorit,...

Butaris: Aeroporti Maqedonia mund të riemërohet në “NIKOS GALIS”

para 8 muajve - Almakos

Prefekti i Selanikut, Janis Butaris deklaroi se duhet të mendojë për ndryshimin e emrit të aeroportit “Maqedonia” të Selanikut. “Nuk them se duhet të ndryshohet, por vetëm publikisht pyes, të mendojmë...

Emri, Ministrat e Jashtëm Grek e Maqedonas takim në Vjenë

para 8 muajve - Syri

Ministrat e Jashtëm të Greqisë dhe Maqedonisë janë takuar sonte në Vjenë. Konfirmimi u bë nga MPJ greke pak minuta para takimit. Të marten, po në Vjenë, dy Ministrat do te takohen me negociatorin e OKB-se,...

Dimitrov dhe Kotzias sot në takim në Vienë

para 8 muajve - Telegrafi

Brenda procesit të negociatave për të zgjidhur mosmarrëveshjet në mes Maqedonisë dhe Greqisë, nën ndërmjetësimin e ndërmjetësimit të Matthew Nimetz në nivel të Ministrisë së Punëve të Jashtme do të vazhdojë...

Emri i Maqedonisë, Dimitrov dhe Koxias takohen bashkë me Nimicin në Vjenë

para 8 muajve - Gazeta Express

Takim i ri në kuadër të procesit të bisedimeve për zgjidhjen e kontestit me emrin mes Maqedonisë dhe Greqisë, nën ndërmjetësimin e negociatorit, Methju Nimic në nivel të ministrave të Punëve të Jashtme...

Butaris: Aeroporti “Maqedonia” mund të riemërtohet në “Nikos Galis”

para 8 muajve - Shenja

Prefekti i Selanikut, Janis Butaris deklaroi se duhet të mendojë për ndryshimin e emrit të aeroportit “Maqedonia” të Selanikut. “Nuk them se duhet të ndryshohet, por vetëm publikisht pyes, të mendojmë...

“Emri”, Dimitrov dhe Koxias takohen bashkë me Nimicin në Vjenë

para 8 muajve - Aktuale

Takim i ri në kuadër të procesit të bisedimeve për zgjidhjen e kontestit me emrin mes Maqedonisë dhe Greqisë, nën ndërmjetësimin e negociatorit, Methju Nimic në nivel të ministrave të Punëve të Jashtme...

Butaris: Aeroporti “Maqedonia” mund të riemërtohet në “Nikos Galis”

para 8 muajve - Fakti Ditor

Prefekti i Selanikut Janis Butaris deklaroi se duhet të mendojë për ndryshimin e emrit të aeroportit “Maqedonia” të Selanikut. “Nuk them se duhet të ndryshohet, por vetëm publikisht pyes, të mendojmë për...

Dimitrov dhe Koxias në takim me Nimicin në Vjenë

para 8 muajve - Tetova Sot

Ministrat e punëve të jashtme, Nikolla Dimitrov dhe Nikos Koxias sot në Vjenë do t’i vazhdojnë bisedimet për zgjidhjen e kontestit për emrin mes Maqedonisë dhe Greqisë, nën ndërmjetësimin e negociatorit,...

Butaris: Aeroporti “Maqedonia” mund të riemërtohet në “Nikos Galis”

para 8 muajve - Tetova Sot

Prefekti i Selanikut Janis Butaris deklaroi se duhet të mendojë për ndryshimin e emrit të aeroportit “Maqedonia” të Selanikut. “Nuk them se duhet të ndryshohet, por vetëm publikisht pyes, të mendojmë për...

Problemi i Greqisë nuk është Maqedonia, por Turqia

para 8 muajve - Insajderi

Kryetari i Selanikut, Yannis Boutaris dekalaroi se duhet të mendohet për ndryshimin e emrit të aeroportit të Selanikut “Makedonija” “Nuk po themi se duhet ta ndryshojmë, vetëm pyes publikisht, të mendohemi...

Zgjidhja e kontestit për emrin, më pranë se kurrë

para 8 muajve - Fol

Takim i ri në kuadër të procesit të bisedimeve për zgjidhjen e kontestit me emrin mes Maqedonisë dhe Greqisë, nën ndërmjetësimin e negociatorit, Methju Nimic në nivel të ministrave të Punëve të Jashtme...

Emri i Maqedonisë, Dimitrov dhe Koxias takohen bashkë me Nimicin në Vjenë

para 8 muajve - Sovrani

Takim i ri në kuadër të procesit të bisedimeve për zgjidhjen e kontestit me emrin mes Maqedonisë dhe Greqisë, nën ndërmjetësimin e negociatorit, Methju Nimic në nivel të ministrave të Punëve të Jashtme...

Takimi “top sekret” në Vjenë për emrin, “Gorna Makedonija” më e përfolur?!

para 8 muajve - Ina

Në Vjenë nga orët e mbrëmjes ka nisur takimi me dyer të mbyllura mes ministrave të jashtëm të Greqisë dhe Maqedonisë, Nikos Kocias dhe Nikolla Dimitrov, ku po diskutohen detajet finale lidhur me zgjidhjen...

Ja cili do jetë emri i Maqedonisë sipas mediave në Greqi

para 8 muajve - AlbPortali

Loading... Mediat në Greqi e quajnë të kryer marrëveshjen mes Greqisë dhe Maqedonisë. Takimi Nikolla Dimitrov-Nikos Kotzias më 15-16 shkurt është vetëm një takim vendosës për emrin e vendit që pala greke...

Ja cili do jetë emri i Maqedonisë sipas mediave në Greqi

para 8 muajve - Aktuale

Mediat në Greqi e quajnë të kryer marrëveshjen mes Greqisë dhe Maqedonisë. Takimi Nikolla Dimitrov-Nikos Kotzias më 15-16 shkurt është vetëm një takim vendosës për emrin e vendit që pala greke e quan Shkupi,...

Ja cili do jetë emri i Maqedonisë sipas mediave në Greqi

para 8 muajve - Fakti Ditor

Mediat në Greqi e quajnë të kryer marrëveshjen mes Greqisë dhe Maqedonisë. Takimi Nikolla Dimitrov-Nikos Kotzias më 15-16 shkurt është vetëm një takim vendosës për emrin e vendit që pala greke e quan Shkupi,...

Intensifikohen bisedimet për emrin, Dimitrov dhe Kocias takohen në Vienë

para 8 muajve - Shenja

Shefat e diploacive të Maqedonisë dhe greqisë, Nikolla Dimitrov dhe Nikos Kocias janë takuar sonte në Vienë, ndërsa nesër do të kenë mbledhje të përbashkët me ndërmjetsin e OKB-së për çështjen e merit...

Raund i ri bisedimesh, Dimitrov-Koxias në takim me Nimic në Vjenë

para 8 muajve - Portalb

Takim i ri në kuadër të procesit të bisedimeve për zgjidhjen e kontestit me emrin mes Maqedonisë dhe Greqisë, nën ndërmjetësimin e negociatorit, Methju Nimic në nivel të ministrave të Punëve të Jashtme...

Dimitrov dhe Kocijas takohen sonte në Vjenë

para 8 muajve - Aktuale

Kjo javë do të shënojë fillimin e negociatave më serioze për emrin. Ministri i Jashtëm i Maqedonisë Nikolla Dimitrov dhe ai i Greqisë Nikos Kocias takohen sonte në Vjenë, kurse gjatë ditës së martë, siç...

Ky do të jetë emri i Maqedonisë

para 8 muajve - Ina

Mediat në Greqi e quajnë të kryer marrëveshjen mes Greqisë dhe Maqedonisë. Takimi Nikolla Dimitrov-Nikos Kotzias më 15-16 shkurt është vetëm një takim vendosës për emrin e vendit që pala greke e quan Shkupi....

Raund i ri bisedimesh, Dimitrov-Koxias në takim me Nimic në Vjenë

para 8 muajve - Zhurnal

Shkup,12 shkurt - Takim i ri në kuadër të procesit të bisedimeve për zgjidhjen e kontestit me emrin mes Maqedonisë dhe Greqisë, nën ndërmjetësimin e negociatorit, Methju Nimic në nivel të ministrave të...

Raund i ri bisedimesh, Dimitrov-Koxias në takim me Nimic në Vjenë

para 8 muajve - Almakos

Takim i ri në kuadër të procesit të bisedimeve për zgjidhjen e kontestit me emrin mes Maqedonisë dhe Greqisë, nën ndërmjetësimin e negociatorit, Methju Nimic në nivel të ministrave të Punëve të Jashtme...

Raund i ri bisedimesh, Dimitrov-Koxias në takim me Nimic në Vjenë

para 8 muajve - Tetova Sot

Takim i ri në kuadër të procesit të bisedimeve për zgjidhjen e kontestit me emrin mes Maqedonisë dhe Greqisë, nën ndërmjetësimin e negociatorit, Methju Nimic në nivel të ministrave të Punëve të Jashtme...

Raund i ri bisedimesh, Dimitrov-Koxias në takim me Nimic në Vjenë

para 8 muajve - AlbPortali

Loading... Takim i ri në kuadër të procesit të bisedimeve për zgjidhjen e kontestit me emrin mes Maqedonisë dhe Greqisë, nën ndërmjetësimin e negociatorit, Methju Nimic në nivel të ministrave të Punëve...

Raund i ri bisedimesh, Dimitrov-Koxias në takim me Nimic në Vjenë

para 8 muajve - Medial

Takim i ri në kuadër të procesit të bisedimeve për zgjidhjen e kontestit me emrin mes Maqedonisë dhe Greqisë, nën ndërmjetësimin e negociatorit, Methju Nimic në nivel të ministrave të Punëve të Jashtme...

Dimitrov dhe Kocijas takohen sonte në Vjenë

para 8 muajve - Almakos

Kjo javë do të shënojë fillimin e negociatave më serioze për emrin. Ministri i Jashtëm i Maqedonisë Nikolla Dimitrov dhe ai i Greqisë Nikos Kocias takohen sonte në Vjenë, kurse gjatë ditës së martë, siç...

Dimitrov dhe Kocijas takohen sonte në Vjenë

para 8 muajve - Albeu

Ministri i Jashtëm i Maqedonisë Nikolla Dimitrov dhe ai i Greqisë Nikos Kocias takohen sonte në Vjenë, kurse gjatë ditës së martë, siç njoftojnë nga dikasteri i Jashtëm , së bashku do të takojnë ndërmjetësin...

Takimi Dimitrov-Kotzias këtë herë në Vienë

para 8 muajve - Telegrafi

Edhe pse deri tanik takimet janë mbajtur në Bruksel apo në Maqedoni e Greqi, takimi mes Nikolla Dimitrov dhe Nikos Kotzias do të mbahet sonte në Vienë, për të diskutuar për ardhmërinë e diskutimeve për...

Raund i ri bisedimesh, Dimitrov-Koxias në takim me Nimic në Vjenë

para 8 muajve - Fakti Ditor

Takim i ri në kuadër të procesit të bisedimeve për zgjidhjen e kontestit me emrin mes Maqedonisë dhe Greqisë, nën ndërmjetësimin e negociatorit, Methju Nimic në nivel të ministrave të Punëve të Jashtme...

Mediat greke, ja emri i ri që do të ketë Maqedonia

para 8 muajve - Syri

Mediat në Greqi e quajnë të kryer dhe të mbaruar marrëveshjen mes Greqisë dhe Maqedonisë. Takimi Nikolla Dimitrov - Nikos Kotzias më 15-16 shkurt është vetëm një takim perfundmitar për të firmosur për...

Dimitrov dhe Kocijas takohen sonte në Vjenë

para 8 muajve - Alsat-M

Kjo javë do të shënojë fillimin e negociatave më serioze për emrin. Ministri i Jashtëm i Maqedonisë Nikolla Dimitrov dhe ai i Greqisë Nikos Kocias takohen sonte në Vjenë, kurse gjatë ditës së martë, siç...

Dimitrov dhe Kocijas takohen sonte në Vjenë

para 8 muajve - Gazeta Express

Kjo javë do të shënojë fillimin e negociatave më serioze për emrin. Ministri i Jashtëm i Maqedonisë Nikolla Dimitrov dhe ai i Greqisë Nikos Kocias takohen sonte në Vjenë, kurse gjatë ditës së martë, siç...

Sipas mediave në Greqi, emri do të jetë ‘Gorna Makedonija’

para 8 muajve - Telegrafi

Mediat në Greqi e quajnë të kryer marrëveshjen mes Greqisë dhe Maqedonisë. Takimi Nikolla Dimitrov-Nikos Kotzias më 15-16 shkurt është vetëm një takim vendosës për emrin e vendit që pala greke e quan Shkupi,...

Gorna Makedonija do të jetë emri i ri i Maqedonisë

para 8 muajve - Albeu

Sipas mediave greke marrëveshja mes vendit të tyre dhe Maqedonisë është një fakt i kryer. Takimi Nikolla Dimitrov-Nikos Kotzias më 15-16 shkurt është vetëm një takim vendosës për emrin e vendit që pala...

Cipras kërkon ndryshim të kushtetutës

para 8 muajve - Gazeta e re

Athina zyrtare kërkon ndryshim të kushtetutës së Maqedonisë, që kontesti i emrit të zgjidhet përfundimisht. Pas presidentit grek, me një qëndrim të tillë ka dal edhe kryeministri Aleksis Cipras. Ai ka...

Cipras: Emër i përbërë i cili do të vlejë për të gjithë, edhe për përdorim ndërkombëtar edhe për të brendshëm

para 8 muajve - Tetova Sot

Emër i përbërë për përdorim të jashtëm dhe të brendshëm, për të cilin duhet ndryshim kushtetues dhe tërheqjen e të gjitha dyshimeve për qëndrime irredentiste, është korniza që e garanton mbylljen e problemit,...

Takimi Dimitrov-Kotzias këtë herë në Vienë

para 8 muajve - Almakos

Edhe pse deri tanik takimet janë mbajtur në Bruksel apo në Maqedoni e Greqi, takimi mes Nikolla Dimitrov dhe Nikos Kotzias do të mbahet sonte në Vienë, për të diskutuar për ardhmërinë e diskutimeve për...

Sipas mediave në Greqi, emri do të jetë ‘Gorna Makedonija’

para 8 muajve - Lajm

Mediat në Greqi e quajnë të kryer marrëveshjen mes Greqisë dhe Maqedonisë. Takimi Nikolla Dimitrov-Nikos Kotzias më 15-16 shkurt është vetëm një takim vendosës për emrin e vendit që pala greke e quan Shkupi,...

Sipas mediave në Greqi, emri do të jetë ‘Gorna Makedonija’

para 8 muajve - Almakos

Mediat në Greqi e quajnë të kryer marrëveshjen mes Greqisë dhe Maqedonisë. Takimi Nikolla Dimitrov-Nikos Kotzias më 15-16 shkurt është vetëm një takim vendosës për emrin e vendit që pala greke e quan Shkupi,...

Dimitrov dhe Kocijas takohen sonte në Vjenë

para 8 muajve - Sovrani

Kjo javë do të shënojë fillimin e negociatave më serioze për emrin. Ministri i Jashtëm i Maqedonisë Nikolla Dimitrov dhe ai i Greqisë Nikos Kocias takohen sonte në Vjenë, kurse gjatë ditës së martë, siç...

Sipas mediave në Greqi, emri do të jetë ‘Gorna Makedonija’

para 8 muajve - Fol

Mediat në Greqi e quajnë të kryer marrëveshjen mes Greqisë dhe Maqedonisë. Takimi Nikolla Dimitrov-Nikos Kotzias më 15-16 shkurt është vetëm një takim vendosës për emrin e vendit që pala greke e quan Shkupi,...

Këtë javë fillojnë bisedimet përfundimtare për çështjen e emrit

para 8 muajve - Gazeta Express

Kjo javë do të shënojë fillimin e negociatave më serioze për emrin. Ndonëse as nga Shkupi e as Athina zyrtare nuk konfirmojnë agjendën e takimit të dy shefave të diplomacive, Dimitrov dhe Kocijas në Sofje...

Këtë jave nisin bisedimet kyçe për kontestin e emrit

para 8 muajve - Alsat-M

Kjo javë do të shënojë fillimin e negociatave më serioze për emrin. Ndonëse as nga Shkupi e as Athina zyrtare nuk konfirmojnë agjendën e takimi t të dy shefave të diplomacive , Dimitrov dhe Kocijas në...

Emri, Cipras tregon formulën e mbylljes së problemit

para 8 muajve - Fakti Ditor

Emër i përbërë për përdorim të jashtëm dhe të brendshëm, për të cilin duhet ndryshim kushtetues dhe tërheqjen e të gjitha dyshimeve për qëndrime irredentiste, është korniza që e garanton mbylljen e problemit,...

Emri i Maqedonisë, Cipras: duhet të ndryshohet Kushtetuta

para 8 muajve - Portalb

Emër për përdorim të jashtëm dhe të brendshëm, për të cilin duhet ndryshim i Kushtetutës dhe tërheqjen e të gjitha dyshimeve për qëndrime irredentiste, është korniza që e garanton mbylljen e problemit...

Cipras kërkon ndryshim të Kushtetutës

para 8 muajve - Shenja

Athina zyrtare kërkon ndryshim të kushtetutës së Maqedonisë, që kontesti i emrit të zgjidhet përfundimisht. Pas presidentit grek, me një qëndrim të tillë ka dal edhe kryemistri Aleksis Cipras. Ai ka deklaruar...

Cipras kërkon ndryshimin e Kushtetutës së Maqedonisë

para 8 muajve - Gazeta Express

Kryeministri grek Aleksis Cipras për mbylljen e çështjes së emrit ka kërkuar ndryshimin e kushtetutës e më pas emër të ndërlikuar për përdorim të jashtëm dhe të brendshëm me qëllim që të hiqen gjitha dyshimet...

Emri, Cipras tregon formulën e mbylljes së problemit

para 8 muajve - Medial

Emër i përbërë për përdorim të jashtëm dhe të brendshëm, për të cilin duhet ndryshim kushtetues dhe tërheqjen e të gjitha dyshimeve për qëndrime irredentiste, është korniza që e garanton mbylljen e problemit,...

Cipras kërkon ndryshimin e kushtetutës së Maqedonisë

para 8 muajve - Aktuale

Kryeministri grek Aleksis Cipras për mbylljen e çështjes së emrit ka kërkuar ndryshimin e kushtetutës e më pas emër të ndërlikuar për përdorim të jashtëm dhe të brendshëm me qëllim që të hiqen gjitha dyshimet...

Këtë javë fillojnë bisedimet përfundimtare për çështjen e emrit

para 8 muajve - Sovrani

Kjo javë do të shënojë fillimin e negociatave më serioze për emrin. Ndonëse as nga Shkupi e as Athina zyrtare nuk konfirmojnë agjendën e takimit të dy shefave të diplomacive, Dimitrov dhe Kocijas në Sofje...

Cipras: Emër i përbërë i cili do të vlejë për të gjithë, edhe për përdorim ndërkombëtar edhe për të brendshëm

para 8 muajve - Tetova Sot

Emër i përbërë për përdorim të jashtëm dhe të brendshëm, për të cilin duhet ndryshim kushtetues dhe tërheqjen e të gjitha dyshimeve për qëndrime irredentiste, është korniza që e garanton mbylljen e problemit,...

Cipras: Emër i përbërë i cili do të vlejë për të gjithë, edhe për përdorim ndërkombëtar edhe për të brendshëm

para 8 muajve - Almakos

Emër i përbërë për përdorim të jashtëm dhe të brendshëm, për të cilin duhet ndryshim kushtetues dhe tërheqjen e të gjitha dyshimeve për qëndrime irredentiste, është korniza që e garanton mbylljen e problemit,...

Cipras: Emër i përbërë për përdorim të jashtëm dhe të brendshëm

para 8 muajve - Shenja

Emër i përbërë për përdorim edhe të jashtëm edhe të brendshëm, për të cilin duhet ndryshim kushtetues dhe tërheqje të çdo lloj dyshimi për qëndrime irredentiste është korniza që garanton mbylljen e kontestit,...

Cipras kërkon ndryshimin e Kushtetutës së Maqedonisë

para 8 muajve - Sovrani

Kryeministri grek Aleksis Cipras për mbylljen e çështjes së emrit ka kërkuar ndryshimin e kushtetutës e më pas emër të ndërlikuar për përdorim të jashtëm dhe të brendshëm me qëllim që të hiqen gjitha dyshimet...

Serwer: Mund të arrihet një marrëveshje për emrin

para 8 muajve - Zhurnal

Shkup, 12 shkurt  - Emri shpesh mund të jetë një shkak i mospajtimeve mes shteteve, veçanërisht nëse bëhet fjalë për emrin “Maqedoni”. Greqia për një kohë shumë të gjatë ka kundërshtuar përdorimin e emërtimit...

Intelektualët: Ndryshimi i emrit, nuk prek identitetin, zyrtarizimin e shqipes po e zvarrisin partitë maqedonase dhe ato shqiptare

para 8 muajve - Lajm

Nisur nga mungesa e një koordinimi të mirëfilltë të faktorit politik shqiptar, intelektual dhe akademik në IRJ të Maqedonisë, një grup intelektualësh shqiptarë ka diskutuar problematika, të cilat janë...

Serwer: Mendoj se mund të arrihet një marrëveshje për emrin

para 8 muajve - Ina

Emri shpesh mund të jetë një shkak i mospajtimeve mes shteteve, veçanërisht nëse bëhet fjalë për emrin “Maqedoni”. Greqia për një kohë shumë të gjatë ka kundërshtuar përdorimin e emërtimit Republika e...

Deklaratë e intelektualëve shqiptar në IRJ të Maqedonisë

para 8 muajve - Gazeta Express

Nisur nga mungesa e një koordinimi të mirrëfilltë të faktorit politik shqiptar, intelektual, akademik në IRJ të Maqedonisë e pamë të arsyeshme dhe të duhur në momentin që po kalon vendi, që të diskutojmë...

Mblidhen intelektualët, shuplakë Ahmetit, Selës, Thaçit e Kasamit

para 8 muajve - Ina

Nisur nga mungesa e një koordinimi të mirrëfilltë të faktorit politik shqiptar, intelektual, akademik në IRJ të Maqedonisë e pamë të arsyeshme dhe të duhur në momentin që po kalon vendi, që të diskutojmë...

ANALIZA: Bisedimet Athinë-Shkup mbi emrin e Maqedonisë

para 8 muajve - Gazeta Tema

Emri shpesh mund të jetë një shkak i mospajtimeve mes shteteve, veçanërisht nëse bëhet fjalë për emrin “Maqedoni”. Greqia për një kohë shumë të gjatë ka kundërshtuar përdorimin e emërtimit Republika e...

Mblidhen intelektualët, shuplakë Ahmetit, Selës, Thaçit e Kasamit

para 8 muajve - Tetova Sot

Nisur nga mungesa e një koordinimi të mirrëfilltë të faktorit politik shqiptar, intelektual, akademik në IRJ të Maqedonisë e pamë të arsyeshme dhe të duhur në momentin që po kalon vendi, që të diskutojmë...

Deklaratë e intelektualëve shqiptar në IRJ të Maqedonisë

para 8 muajve - Tetova Sot

Nisur nga mungesa e një koordinimi të mirrëfilltë të faktorit politik shqiptar, intelektual, akademik në IRJ të Maqedonisë e pamë të arsyeshme dhe të duhur në momentin që po kalon vendi, që të diskutojmë...

Deklaratë e intelektualëve shqiptar në IRJ të Maqedonisë

para 8 muajve - Fol

Nisur nga mungesa e një koordinimi të mirrëfilltë të faktorit politik shqiptar, intelektual, akademik në IRJ të Maqedonisë e pamë të arsyeshme dhe të duhur në momentin që po kalon vendi, që të diskutojmë...

Deklaratë e intelektualëve shqiptar në IRJ të Maqedonisë

para 8 muajve - Fol

Nisur nga mungesa e një koordinimi të mirrëfilltë të faktorit politik shqiptar, intelektual, akademik në IRJ të Maqedonisë e pamë të arsyeshme dhe të duhur në momentin që po kalon vendi, që të diskutojmë...

Emri i Maqedonisë, “kthesa” e fortë e Shkupit përballë Athinës

para 8 muajve - Gazeta Shqip

Emri shpesh mund të jetë një shkak i mospajtimeve mes shteteve, veçanërisht nëse bëhet fjalë për emrin “Maqedoni”. Greqia për një kohë shumë të gjatë ka kundërshtuar përdorimin e emërtimit Republika e...

Shqiptarët duan të jenë pjesë e vendimmarrjes për emrin e ri

para 8 muajve - Koha.net

Bisedimet për zgjidhjen e kontestit të emrit me Greqinë, kanë shtuar zërat në mesin e shqiptarëve se edhe ata duan të jenë pjesë e mbylljes së këtij problemi, apo që zgjidhja e mundshme të reflektojë karakterin...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK