http://kariera.mk

Harta globale e rrjeteve sociale, çfarë dominon në Shqipëri për 2018-ën?

para 11 muajve - Tetova Sot

Facebook po konfirmohet sërish si rrjeti social më i përhapur në botë, sipas të dhënave të përditësuara deri në fund të janarit 2018. Kjo tendencë përqafohet edhe në Shqipëri. Të dhënat tregojnë se ka...

Facebook po humbet gjithmonë e më shumë përdorues

para 11 muajve - Te Sheshi

Përdoruesit e rinj po braktisin Facebook dhe shkojnë drejt Snapchat sipas një studimi të publikuar të hënën. Hulumtimi i bërë nga eMarketer tha se në vitin 2018,  më pak se gjysma e amerikanëve në moshën...

Facebook po bëhet gjithnjë e më shumë rrjeti social i moshës së tretë

para 11 muajve - Opinion

Facebook, për vite me radhë u konsiderua media më e përdorur mirëpo të dhënat kanë ndryshuar në ditët e sotme, ai përdoret vetëm nga grupmosha e tretë. Një studim i fundit në Britaninë e madhe nga firma...

Dy milionë përdorues nën 25 vjeç po braktisin rrjetin social Facebook gjatë këtij viti

para 11 muajve - Zhurnal

Nëse CEO i Facebook Mark Zuckerberg ishte duke hedhur një parti, të rinjtë do të preferonin të shkonin në vend të Zëvendës Drejtorit të Përgjithshëm të CEO Evan Spiegel, transmeton 21Media. Ky është rezultati...

Miliona të rinj do e braktisin Facebookun në vitet që vijnë

para 11 muajve - BalkanWeb

Të rinjtë po e braktisin Facebookut, thuhet sipas një raporti të ri. Dy milionë njerëz të rinj, nën moshën 25 vjeçe, do të ndalojnë përdorimin e rrjetit social këtë vit, parashikon kompania hulumtuese...

Raporti: Të rinjtë po e braktisin Facebookun, ja ku po drejtohen

para 11 muajve - Java News

Të rinjtë po e braktisin Facebookun, thuhet sipas një raport të publikuar së fundmi Dy milionë të rinj, nën moshën 25 vjeçe, do të ndalojnë përdorimin e rrjetit social këtë vit, parashikon kompania hulumtuese...

Gjatë këtij viti 2 milionë përdorues e braktisën Facebook-un

para 11 muajve - Sovrani

Dy milionë përdorues nën 25 vjeç po braktisin rrjetin social Facebook gjatë këtij viti. Nëse CEO i Facebook Mark Zuckerberg ishte duke hedhur një parti, të rinjtë do të preferonin të shkonin në vend të...

Harta globale e rrjeteve sociale, Facebook dominon në Shqipëri edhe për 2018

para 11 muajve - BalkanWeb

Facebook po konfirmohet sërish si rrjeti social më i përhapur në botë, sipas të dhënave të përditësuara deri në fund të janarit 2018. Kjo tendencë përqafohet edhe në Shqipëri. Të dhënat tregojnë se ka...

Dy milionë përdorues nën 25 vjeç po braktisin rrjetin social Facebook gjatë këtij viti

para 11 muajve - Portalb

Nëse CEO i Facebook Mark Zuckerberg ishte duke hedhur një parti, të rinjtë do të preferonin të shkonin në vend të Zëvendës Drejtorit të Përgjithshëm të CEO Evan Spiegel, transmeton 21Media. Ky është rezultati...

Miliona të rinj po e braktisin Facebookun

para 11 muajve - Antpress

Të rinjtë po ia kthejnë shpinën Facebookut, thuhet sipas një raporti të ri. Dy milionë njerëz të rinj, nën moshën 25 vjeçe, do të ndalojnë përdorimin e rrjetit social këtë vit, parashikon kompania hulumtuese...

Të rinjtë po e braktisin Facebook-un

para 11 muajve - RTV 21

Dy milionë përdorues nën 25 vjeç po braktisin rrjetin social Facebook gjatë këtij viti Nëse CEO i Facebook Mark Zuckerberg ishte duke hedhur një parti, të rinjtë do të preferonin të shkonin në vend të...

Harta globale e rrjeteve sociale, Facebook më i preferuari në Shqipëri

para 11 muajve - Gazeta e re

Facebook po konfirmohet sërish si rrjeti social më i përhapur në botë, sipas të dhënave të përditësuara deri në fund të janarit 2018. Kjo tendencë përqafohet edhe në Shqipëri. Të dhënat tregojnë se ka...

Miliona të rinj po e braktisin Facebookun

para 11 muajve - Tetova Sot

Të rinjtë po ia kthejnë shpinën Facebookut, thuhet sipas një raporti të ri. Dy milionë njerëz të rinj, nën moshën 25 vjeçe, do të ndalojnë përdorimin e rrjetit social këtë vit, parashikon kompania hulumtuese...

Miliona të rinj po e braktisin Facebookun

para 11 muajve - Gazeta Express

Të rinjtë po ia kthejnë shpinën Facebookut, thuhet sipas një raporti të ri. Dy milionë njerëz të rinj, nën moshën 25 vjeçe, do të ndalojnë përdorimin e rrjetit social këtë vit, parashikon kompania hulumtuese...

Shqiptarët të fiksuar pas Facebook edhe në vitin 2018

para 11 muajve - Aktuale

Facebook po konfirmohet sërish si rrjeti social më i përhapur në botë, sipas të dhënave të përditësuara deri në fund të janarit 2018. Kjo tendencë përqafohet edhe në Shqipëri. Të dhënat tregojnë se ka...

Dikur media më e përdorur por sot Facebook është media e të moshuarve

para 11 muajve - Gazeta Telegraf

Facebook, për vite me radhë u konsiderua media më e përdorur mirëpo të dhënat kanë ndryshuar në ditët e sotme, ai përdoret vetëm nga grupmosha e tretë. Një studim i fundit në Britaninë e madhe nga firma...

Facebook-u po bëhet vend të moshuarish

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Facebook duket se e ka humbur interesin mes të rinjve. Një kërkim i ri thotë se adoleshentët dhe të rinjtë po preferojnë më shumë Snapchat-in, ndërkohë që po rritet numri i personave mbi 55 vjeç që regjistrohen...

Shqiptarët të fiksuar pas Facebook edhe në vitin 2018

para 11 muajve - Klan Kosova

Facebook po konfirmohet sërish si rrjeti social më i përhapur në botë, sipas të dhënave të përditësuara deri në fund të janarit 2018. Kjo tendencë përqafohet edhe në Shqipëri. Të dhënat tregojnë se ka...

Harta globale e rrjeteve sociale, Facebook dominon në Shqipëri edhe për 2018

para 11 muajve - Sot News

Facebook po konfirmohet sërish si rrjeti social më i përhapur në botë, sipas të dhënave të përditësuara deri në fund të janarit 2018.  Kjo tendencë përqafohet edhe në Shqipëri. Të dhënat tregojnë se ka...

Harta globale e rrjeteve sociale, Facebook dominon në Shqipëri edhe për 2018

para 11 muajve - Gazeta Express

Facebook po konfirmohet sërish si rrjeti social më i përhapur në botë, sipas të dhënave të përditësuara deri në fund të janarit 2018. Kjo tendencë përqafohet edhe në Shqipëri. Të dhënat tregojnë se ka...

Shqiptarët të fiksuar pas Facebook edhe në vitin 2018

para 11 muajve - GazetaBlic

Facebook po konfirmohet sërish si rrjeti social më i përhapur në botë, sipas të dhënave të përditësuara deri në fund të janarit 2018. Kjo tendencë përqafohet edhe në Shqipëri. Të dhënat tregojnë se ka...

Harta globale e rrjeteve sociale, shqiptarët të fiksuar pas Facebook

para 11 muajve - Gazeta Tema

Facebook po konfirmohet sërish si rrjeti social më i përhapur në botë, sipas të dhënave të përditësuara deri në fund të janarit 2018. Kjo tendencë përqafohet edhe në Shqipëri. Të dhënat tregojnë se ka...

Harta e rrjeteve sociale, Facebook dominon në Shqipëri edhe për 2018

para 11 muajve - Shqiptarja

Facebook po konfirmohet sërish si rrjeti social më i përhapur në botë, sipas të dhënave të përditësuara deri në fund të janarit 2018. Kjo tendencë përqafohet edhe në Shqipëri. Të dhënat tregojnë se ka...

Facebooku po i humb të rinjtë

para 11 muajve - Albinfo

Sipas të dhënave të “eMarketer”, rrjeti social Facebook është duke humbur përdoruesit e rinj në kohë më të shpejtë se përpara. Teksa platforma sociale llogariste në Instagramin që të mbante përdoruesit...

Harta globale/ Si ndahet koha e shqiptarëve në rrjetet sociale. Vendet ku nuk dominon Facebook-u

para 11 muajve - Java News

Facebook po konfirmohet sërish si rrjeti social më i përhapur në botë, sipas të dhënave të përditësuara deri në fund të janarit 2018. Kjo tendencë përqafohet edhe në Shqipëri. Të dhënat tregojnë se ka...

Shqiptarët të fiksuar pas Facebook edhe në vitin 2018

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Facebook po konfirmohet sërish si rrjeti social më i përhapur në botë, sipas të dhënave të përditësuara deri në fund të janarit 2018. Kjo tendencë përqafohet edhe në Shqipëri. Të dhënat tregojnë se ka...

Shqiptarët të fiksuar pas Facebook. Ja rezultatet e këtij studimi

para 11 muajve - Sovrani

Facebook po konfirmohet sërish si rrjeti social më i përhapur në botë, sipas të dhënave të përditësuara deri në fund të janarit 2018. Kjo tendencë përqafohet edhe në Shqipëri. Të dhënat tregojnë se ka...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK