http://kariera.mk

Haradinaj: Kam urdhëruar vendosjen e flamurit shtetëror ‘Te Rrethi’

para 11 muajve - Telegrafi

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj, ka deklaruar se ka urdhëruar vendosjen e flamurit shtetëror “Te Rrethi” në Prishtinë. “Sot kam dhëne detyrë që flamuri i Kosovës te vendoset ‘Te Rrethi’. S’ka shqiptar...

Haradinaj jep urdhër për vendosjen e flamurit të Kosovës “Te Rrethi”

para 11 muajve - Koha.net

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, në mbledhjen e Qeverisë së Kosovës të mbajtur sot gjatë ditës, ka thënë se ka dhënë detyrë për vendosjen e flamurit të Kosovës “Te Rrethi” në hyrje të Prishtinës....

Haradinaj: Nuk ka shqiptar që nuk e do flamurin kombëtar

para 11 muajve - Albeu

Kryeministri i Kosovës , Ramush Haradinaj ka thënë sot në mbledhjen e qeverisë se ka kërkuar që flamuri i Kosovës të vendoset në Prishtinë. “Nuk ka shqiptar qe nuk e don flamurin kombëtar , por 17 shkurti...

Flamuri shtetëror nuk u vendos as sot “Te Rrethi”

para 11 muajve - Koha.net

Ishte paralajmëruar se flamurii Kosovës do të vendoset sot “Te Rrethi” pranë atij kombëtar I cili tash e sa kohë është vendosur nga një ish zyrtar i komunës së Prishtinës. Por as sot flamuri shtetëror...

Haradinaj: Sot vendoset flamuri shtetëror te rrethi në Prishtinë

para 11 muajve - Klan Kosova

Kryeministri, Ramush Haradinaj, ka deklaruar në mbledhjen e Qeverisë së sot do të bëhet vendosja e flamurit shtetëror të Kosovës në hyrje të Prishtinës. “Sot kam dhënë detyrë, që flamuri shtetëror të vendoset...

Haradinaj thotë se ka urdhëruar vendosjen e flamurit të Kosovës te rrethi

para 11 muajve - Gazeta Express

Kryeministri, Ramush Haradinaj, ka deklaruar në mbledhjen e Qeverisë së sot do të bëhet vendosja e flamurit shtetëror të Kosovës në hyrje të Prishtinës. “Sot kam dhënë detyrë, që flamuri shtetëror të vendoset...

Haradinaj mbyll debatin, tregon se a ka kërkuar vendosjen e flamurit të Kosovës në Prishtinë

para 11 muajve - GazetaBlic

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë sot në mbledhjen e qeverisë se ka kërkuar që flamuri i Kosovës të vendoset në Prishtinë. “ Nuk ka shqiptar qe nuk e don flamurin kombëtar, por 17 shkurti...

Haradinaj mbyll debatin: Kam kërkuar vendosjen e flamurit të Kosovës në Prishtinë

para 11 muajve - Lajmi.net

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë sot në mbledhjen e qeverisë se ka kërkuar që flamuri i Kosovës të vendoset në Prishtinë. “Nuk ka shqiptar qe nuk e don flamurin kombëtar, por 17 shkurti...

Haradinaj thotë se ka urdhëruar vendosjen e flamurit të Kosovës te rrethi

para 11 muajve - Infokusi

Kryeministri, Ramush Haradinaj, ka deklaruar në mbledhjen e Qeverisë së sot do të bëhet vendosja e flamurit shtetëror të Kosovës në hyrje të Prishtinës. “Sot kam dhënë detyrë, që flamuri shtetëror të vendoset...

Haradinaj thotë se ka urdhëruar vendosjen e flamurit të Kosovës te rrethi

para 11 muajve - Tetova Sot

Kryeministri, Ramush Haradinaj, ka deklaruar në mbledhjen e Qeverisë së sot do të bëhet vendosja e flamurit shtetëror të Kosovës në hyrje të Prishtinës. “Sot kam dhënë detyrë, që flamuri shtetëror të vendoset...

Haradinaj: Kam urdhëruar vendosjen e flamurit shtetëror ‘Te Rrethi’

para 11 muajve - KosovaPress

“Sot kam dhëne detyrë që flamuri i Kosovës te vendoset te rrethi. S’ka shqiptar që se nderon flamurin shqiptar”, tha Haradinaj. Duke komentuar debatet e këtyre ditëve për vendosjen e flamurit kombëtar...

A është vendosur flamuri shtetëror sot “Te Rrethi”?

para 11 muajve - Insajderi

Ishte paralajmëruar se flamurii Kosovës do të vendoset sot “Te Rrethi” pranë atij kombëtar I cili tash e sa kohë është vendosur nga një ish zyrtar i komunës së Prishtinës. Por as sot flamuri shtetëror...

As urdhri i Haradinajt nuk po arrin ta vendos flamurin shtetëror në hyrje të Prishtinës

para 11 muajve - Insajderi

Ani pse ishte paralajmëruar vendosja e flamurit shtetëror tek rrethi në hyrje të Prishtinës, një gjë e tillë nuk është bërë ende. Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj në mbledhjen e Qeverisë ka deklaruar...

Haradinaj thotë se ka urdhëruar vendosjen e flamurit të Kosovës te rrethi

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Kryeministri, Ramush Haradinaj, ka deklaruar në mbledhjen e Qeverisë së sot do të bëhet vendosja e flamurit shtetëror të Kosovës në hyrje të Prishtinës. “Sot kam dhënë detyrë, që flamuri shtetëror të vendoset...

Kryeministri Haradinaj kërkon vendosjen e flamurit të Kosovës në Prishtinë

para 11 muajve - Sovrani

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë sot në mbledhjen e qeverisë se ka kërkuar që flamuri i Kosovës të vendoset në Prishtinë. “Nuk ka shqiptar qe nuk e don flamurin kombëtar, por 17 shkurti...

​ Flamuri shtetëror nuk vendoset as sot “Te Rrethi”

para 11 muajve - KosovaPress

Por as sot flamuri shtetëror nuk u vendos. Kryetari i komunës Shpend Ahmeti ka thënë se kjo është përgjegjësi e Qeverisë ndërsa këta të fundit e hedhin topin tek këshilli organizativ për shënimin e 10...

Haradinaj kërkon që flamuri i Kosovës të vendoset pranë flamurit kombëtar

para 11 muajve - Albeu

Flamuri shtetëror i Kosovës është raportuar se gjatë ditës së sotme do të vendoset afër rrethit ku momentalisht valëvitet ai i Shqipërisë, dhe jo në të njëjtin bashkë me atë kombëtar. Ndërsa, më vonë sipas...

Flamuri i Kosovës vendoset sot, Haradinaj autorizon MAP-in ta bëjë një gjë të tillë

para 11 muajve - Politiko

Flamuri shtetëror i Kosovës është raportuar se gjatë ditës së sotme do të vendoset afër rrethit ku momentalisht valëvitet ai i Shqipërisë, dhe jo në të njëjtin bashkë me atë kombëtar. Ndërsa, më vonë po...

Flamuri i Kosovës vendoset sot, Haradinaj autorizon MAP-in ta bëjë një gjë të tillë

para 11 muajve - Lajmi.net

Flamuri shtetëror i Kosovës është raportuar se gjatë ditës së sotme do të vendoset afër rrethit ku momentalisht valëvitet ai i Shqipërisë, dhe jo në të njëjtin bashkë me atë kombëtar. Ndërsa, më vonë po...

‘Dorëzohet’ shteti, flamuri i Kosovës vendoset në një tjetër rreth!

para 11 muajve - Bota Press

Shteti kosovar duket se po dorëzohet para debatit rreth heqjes së flamurit kombëtar që valon në rrethin e famshëm afër spitalit. Kështu thonë nga Protokolli i shtetit që asht në kuadër të Ministrisë së...

Flamuri i Kosovës nuk vendoset përkrah atij të Shqipërisë, ky është rrethi tjetër /FOTO

para 11 muajve - Lajmi.net

Pas mospajtimeve ndërmjet Qeverisë së Kosovës dhe Komunës së Prishtinës, Protokolli Shtetëror ka marrë udhëzimin që sot të vendosë flamurin e Republikës së Kosovës te ‘Rrethi”. Burime të lajmi.net brenda...

Situatë e qetë te ‘rrethi’, flamuri i Kosovës ende nuk është vendosur

para 11 muajve - Lajmi.net

Pas mospajtimeve ndërmjet Qeverisë së Kosovës dhe Komunës së Prishtinës, Protokolli Shtetëror ka marrë udhëzimin që sot të vendosë flamurin e Republikës së Kosovës te ‘Rrethi i Spitalit’. MPJ ka bërë të...

Situatë e qetë te ‘rrethi’, flamuri i Kosovës ende nuk është vendosur

para 11 muajve - GazetaBlic

Pas mospajtimeve ndërmjet Qeverisë së Kosovës dhe Komunës së Prishtinës, Protokolli Shtetëror ka marrë udhëzimin që sot të vendosë flamurin e Republikës së Kosovës te ‘Rrethi i Spitalit’. MPJ ka bërë të...

Tërhiqet grupi që do pengonte vendosjen e flamurit të Kosovës te rrethi

para 11 muajve - Albeu

Një faqe e krijuar mbrëmë në Facebook që bëri thirrje që të mbrohet flamuri kombëtar te Rrethi i Flamurit në Prishtinë është tërhequr sot Por, kështu nuk kanë vepruar qytetarë të shumtë që e kanë ndjekur...

Sot vendoset flamuri shtetëror te rrethi në Prishtinë

para 11 muajve - Zhurnal

Prishtinë, 13 shkurt - Protokolli Shtetëror ka marrë udhëzimin dje që ta bëjë sot vendosjen e flamurit shtetëror në zonën që njihet si “Rrethi i Spitalit”. Kjo është konfirmuar edhe nga Ministria e Punëve...

Ata që duan të “derdhin gjak” për flamurin te ‘Rrethi’ fillojnë të dalin aty

para 11 muajve - GazetaBlic

Një faqe e krijuar mbrëmë në Facebook që bëri thirrje që të mbrohet flamuri kombëtar tek Rrethi i Flamurit në Prishtinë është tërhequr sot. Por, kështu nuk kanë vepruar qytetarë të shumtë që e kanë ndjekur...

Ata që duan të “derdhin gjak” për flamurin te ‘Rrethi’ fillojnë të dalin aty

para 11 muajve - Gazeta Express

Një faqe e krijuar mbrëmë në Facebook që bëri thirrje që të mbrohet flamuri kombëtar tek Rrethi i Flamurit në Prishtinë është tërhequr sot. Por, kështu nuk kanë vepruar qytetarë të shumtë që e kanë ndjekur...

Policia flet për vendosjen e flamurit te Rrethi, pas raportimeve për mundësi dhune

para 11 muajve - Periskopi

Vendosja flamuri i Kosovës pranë atij kombëtar tek Rrethi në hyrje të Prishtinës, ka nxitur një debat mjaft të madh ditëve të fundit. Madje, në media është raportuar se mund të ketë edhe konfrontim fizik...

Sot vendoset flamuri shtetëror te rrethi në Prishtinë

para 11 muajve - Klan Kosova

Protokolli Shtetëror ka marrë udhëzimin dje që ta bëjë sot vendosjen e flamurit shtetëror në zonën që njihet si “Rrethi i Spitalit”. Kjo është konfirmuar edhe nga Ministria e Punëve të Jashtme, që kanë...

Sot vendoset flamuri shtetëror te ‘rrethi’ në Prishtinë

para 11 muajve - Politiko

Protokolli Shtetëror ka marrë udhëzimin dje që ta bëjë sot vendosjen e flamurit shtetëror në zonën që njihet si “Rrethi i Spitalit”. Kjo është konfirmuar edhe nga Ministria e Punëve të Jashtme, që kanë...

Sot vendoset flamuri shtetëror te ‘rrethi’ në Prishtinë

para 11 muajve - Lajmi.net

Protokolli Shtetëror ka marrë udhëzimin dje që ta bëjë sot vendosjen e flamurit shtetëror në zonën që njihet si “Rrethi i Spitalit”. Kjo është konfirmuar edhe nga Ministria e Punëve të Jashtme, që kanë...

Sot vendoset flamuri shtetëror te rrethi në Prishtinë

para 11 muajve - GazetaBlic

Protokolli Shtetëror ka marrë udhëzimin dje që ta bëjë sot vendosjen e flamurit shtetëror në zonën që njihet si “Rrethi i Spitalit”. Kjo është konfirmuar edhe nga Ministria e Punëve të Jashtme, që kanë...

VV’ja sot mund të pengojë vendosjen e flamurit të Kosovës te rrethi

para 11 muajve - Gazeta Express

Sot është paralajmëruar vendosja e flamurit shtetëror te rrethi në hyrje të kryeqytetit kosovar. Kjo gjë po përkrahet nga shumë fytyra publike dhe qytetarë, por të njëjtën gjë po e bëjnë disa të tjerë....

Sot vendoset flamuri në hyrje të Prishtinës

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Protokolli Shtetëror ka marrë udhëzimin dje që ta bëjë sot vendosjen e flamurit shtetëror në zonën që njihet si “Rrethi i Spitalit”. Kjo është konfirmuar edhe nga Ministria e Punëve të Jashtme, që kanë...

Sot vendoset flamuri shtetëror te ‘rrethi’ në Prishtinë

para 11 muajve - Sovrani

Protokolli Shtetëror ka marrë udhëzimin dje që ta bëjë sot vendosjen e flamurit shtetëror në zonën që njihet si “Rrethi i Spitalit”. Kjo është konfirmuar edhe nga Ministria e Punëve të Jashtme, që kanë...

Sveçla akuzon aktivistët e PDK-së për iniciativa për heqjen e flamurit kombëtar “Te Rrethi”

para 11 muajve - Telegrafi

Deputeti i Vetëvendosjes, Xhelal Sveçla, ka ftuar aktivistët e PDK-së që ishin iniciatorë për vendosjen e flamurit shtetëror në hapësirën “Te Rrethi”, që të mos merren me flamuj, “por me problemet që partia...

Deputetit të VV-së i pengon kërkesa për vendosjen e flamurit të Kosovës te “Rrethi”

para 11 muajve - Lajmi.net

Deputetit të Lëvizjes Vetëvendosjes, Xhelal Sveçla, nuk po i pëlqen ideja e vendosjes së flamurit të Kosovës në hapësirën te "Rrethi", në hyrje të Prishtinës. Sveçla, partia e të cilit vite më parë ka...

Xhelal Sveçlës së VV-së, po i pengon kërkesa për vendosjen e flamurit të Kosovës ‘te rrethi’

para 11 muajve - GazetaBlic

Deputetit të Lëvizjes Vetëvendosjes, Xhelal Sveçla, nuk po i pëlqen ideja e vendosjes së flamurit të Kosovës në hapësirën te “Rrethi”, në hyrje të Prishtinës. Sveçla, partia e të cilit vite më parë ka...

Deputetit të VV'së i pengon kërkesa për vendosjen e flamurit të Kosovës te "Rrethi"

para 11 muajve - Gazeta Express

Deputetit të Lëvizjes Vetëvendosjes, Xhelal Sveçla, nuk po i pëlqen ideja e vendosjes së flamurit të Kosovës në hapësirën te "Rrethi", në hyrje të Prishtinës. Sveçla, partia e të cilit vite më parë ka...

Sveçla akuzon aktivistët e PDK-së për iniciativa për heqjen e flamurit kombëtar “Te Rrethi”

para 11 muajve - Almakos

Deputeti i Vetëvendosjes, Xhelal Sveçla, ka ftuar aktivistët e PDK-së që ishin iniciatorë për vendosjen e flamurit shtetëror në hapësirën “Te Rrethi”, që të mos merren me flamuj, “por me problemet që partia...

Sveçla akuzon aktivistët e PDK-së për iniciativa për heqjen e flamurit kombëtar “Te Rrethi”

para 11 muajve - Infokusi

Deputeti i Vetëvendosjes, Xhelal Sveçla, ka ftuar aktivistët e PDK-së që ishin iniciatorë për vendosjen e flamurit shtetëror në hapësirën “Te Rrethi”, që të mos merren me flamuj, “por me problemet që partia...

Sveçla thotë se PDK ia shkaktoi vendit një milion probleme më të mëdha se flamujt

para 11 muajve - Koha.net

Deputeti i Vetëvendosjes, Xhelal Sveçla, ka ftuar aktivistët e PDK-së që ishin iniciatorë për vendosjen e flamurit shtetëror në hapësirën “Te Rrethi”, që të mos merren me flamuj, “por me problemet që partia...

Deuteti i Vetëvendosjes tregon se kush qëndron prapa nismës për heqjen e flamurit kombëtar

para 11 muajve - Periskopi

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Xhelal Sveçla, teksa është përfshirë në debatin rreth vendosjes apo jo të flamurit të Republikës së Kosovës, dhe heqjes së atij kombëtar, ka thënë se pas ksaj çështje...

Deputeti i VV-së: Kemi 1 milion probleme më të mëdha se flamuri

para 11 muajve - Sovrani

Deputetit të Lëvizjes Vetëvendosje, Xhelal Svecla, nuk po i pëlqen ideja që të vendoset flamuri i Kosovës “te rrethi” në Prishtinë, shkruan Indeksonline. Ai ka kritikuar aktivistët e PDK-së që merren me...

Deputeti i VV-së akuzon PDK-në për heqjen e flamurit kombëtar

para 11 muajve - Insajderi

Deputeti i Vetëvendosjes, Xhelal Sveçla, ka ftuar aktivistët e PDK-së që ishin iniciatorë për vendosjen e flamurit shtetëror në hapësirën “Te Rrethi”, që të mos merren me flamuj, “por me problemet që partia...

Nesër vendoset flamuri shtetëror tek “Rrethi”

para 11 muajve - RTV 21

Haradinaj – Ahmetit: Me cilin e ligj e vendose flamurin kombëtar tek rrethi?! Flamuri shtetëror i Kosovës nesër do të vendoset përkrah flamurit kombëtar tek rreth rrotullimi në hyrje të Prishtinës. Këtë...

Flet iniciatori për vendosjen e flamurit të Kosovës te rrethi: Vetëvendosje më kërcënoi

para 11 muajve - Gazeta Express

Ishte mesnata e 27 nëntorit të vitit 2013 kur rrethrrotullimi kryesor i Prishtinës, mori pamjen më ndryshe se ditëve të tjera. Kjo pasi që në këtë pjesë më nuk valëvitej flamuri i Kosovës, por ai kombëtar....

Iniciatori për vendosjen e flamurit thotë se mori kërcënime nga militantët e Vetëvendosjes

para 11 muajve - Sovrani

Iniciativa që në rrethrrotullimin e Prishtinës të vendoset flamuri i Kosovës filloi përmes rrjetit social Facebook, nga i riu i kryeqytetit Vivianit Fejza. Fejza ka bërë të ditur që këtë iniciativë do...

Iniciatori për vendosjen e flamurit thotë se mori kërcënime nga militantët e Vetëvendosjes

para 11 muajve - Insajderi

Iniciativa që në rrethrrotullimin e Prishtinës të vendoset flamuri i Kosovës filloi përmes rrjetit social Facebook, nga i riu i kryeqytetit Vivianit Fejza. Fejza ka bërë të ditur që këtë iniciativë do...

Bardhyl Meta ‘shpërthen’ me akuza ndaj Shpendit, e quan ‘njeri pa asnjë qëndrim’, e ‘pakurrizorë’

para 11 muajve - GazetaBlic

Ish-deputeti i LDK-së, Bardhyl Meta e ka quajtur “njeri pa asnjë qëndrim” kryetarin e Prishtinë, Shpend Ahmetin dhe i është drejtuar atij rreth deklaratave të fundit për Flamurin tek rrethi i Prishtinës,...

Halil Matoshi e rikthen Haradinajn në ‘rrugën e kombit’ – Kryeministri i referohet Kosovës si komb e jo si shtet

para 11 muajve - Periskopi

Ramush Haradinaj ka dhënë një intervistë për gazetën Tagesspiel, në të cilën ka folur për 10 vjetorin e shpalljes së Pavarësisë së Kosovës. Intervistën mund ta gjeni të publikuar në shqip edhe në faqen...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK