http://kariera.mk

Albin Tahiri, Ditëlindja në Shteg të Skijimit në Lojërat Olimpike

para 11 muajve - Kallxo

Skitari nga Kosova, Albin Tahiri, do të garojë nesër në ditën kur do të mbush 29 vjet, në Lojërat Olimpike Dimërore PyeongChang 2018, të cilat po mbahen në Korenë e Jugut. Albini do të garojë në disiplinën...

Albin Tahiri garon nesër, në ditën kur do të mbush 29-vjet

para 11 muajve - Telegrafi

Albin Tahiri do të garojë nesër në Lojërat Olimpike Dimërore PyeongChang 2018, të cilat po mbahen në Korenë e Jugut. Skiatori, në ditëlindjen e 29, do të garojë në disiplinën e lëshimit, e cila ishte paraparë...

Albin Tahiri garon nesër, në ditën kur do të mbush 29-vjet

para 11 muajve - RTV 21

Debutimi i tij u vlerësua i suksesshëm Skitari nga Kosova, Albin Tahiri, do të garojë nesër në ditën kur do të mbush 29 vjet, në Lojërat Olimpike Dimërore PyeongChang 2018, të cilat po mbahen në Korenë...

Lojërat Olimpike Dimërore 2018, Shtyhet gara e skiatores shqiptare

para 11 muajve - Albeu

Gara e slalomit për femra në Lojërat Olimpike Dimërore, ku do të garojë edhe skiatorja shqiptare Suela Mëhilli, u shty për ditën e premte. Gara që ishte parashikuar të zhvillohej këtë të mërkurë do të...

Gjithçka që duhet të dini për garën e radhës të Albin Tahirit

para 11 muajve - Periskopi

Gara e parë finale ishte shtyrë për shkak të erërave të forta në pistën e qendrës alpine, Jeongseon.Pasi ndërroj orari zyrtari, Albin Tahiri përfundoi garën e parë, gjegjësisht debutimin e tij në Lojërat...

Reuters shkruan për Albin Tahirin

para 11 muajve - GazetaBlic

Albin Tahiri u bë sportisti i parë nga Kosova që merr pjesë në Lojërat Olimpike Dimërore. E për këtë të arritur ka shkruar edhe gazeta e madhe evropiane Reuters. Tahiri, vendi i të cilit shpalli pavarësinë...

Lojërat Olimpike Dimërore: Shtyhet gara e skitarës shqiptare

para 11 muajve - Zhurnal

Gara e slalomit për femra në Lojërat Olimpike Dimërore, ku do të garojë edhe skiatorja shqiptare Suela Mëhilli, u shty për ditën e premte. Gara që ishte parashikuar të zhvillohej këtë të mërkurë do të...

Albin Tahiri garon nesër, është një ditë shumë e veçantë për të, ja arsyeja

para 11 muajve - Sovrani

Skitari ynë, Albin Tahiri, do të garojë nesër në Lojërat Olimpike Dimërore PyeongChang 2018, të cilat po mbahen në Korenë e Jugut. Ai do të garojë në disiplinën e lëshimit, e cila ishte paraparë të mbahej...

Reuters: Dentisti kosovar që përfitoi më së shumti nga debutimi në Lojërat Olimpike

para 11 muajve - Gazeta Express

Dentisti Albin Tahiri ka pritur me vite për t’u bërë garuesi i parë olimpik dimëror i Kosovës dhe tani që ia ka dalë të jetë pjesë e PyeongChang 2018, ai nuk është duke i bërë gjërat shkel e shko. Kështu...

Dentisti Albin Tahiri për Reuters: Në Kosovë infrastruktura shumë e keqe, nuk ka kushte për skiatorët

para 11 muajve - Insajderi

Agjencia e lajmeve ‘Reuters’ i ka kushtuar një shkrim skitarit nga Kosova, Albin Tahiri, i cili këtë javë debutoi në Lojërat Olimpike dimërore “PyeongChang 2018” në Korenë e Jugut. Tahiri debutoi në LOD...

Albin Tahiri garon nesër, në ditën kur do të mbush 29-vjet

para 11 muajve - KosovaPress

Albini do të garojë në disiplinën e lëshimit, e cila ishte paraparë të mbahej të dielën (11 shkurt), por për shkak të erërave të forta ishte shtyrë për 15 shkurt. Tahiri mbanë numrin rendor 55. Disiplina...

Lojërat Olimpike Dimërore: Shtyhet gara e skitarës shqiptare

para 11 muajve - Gazeta Express

Gara e slalomit për femra në Lojërat Olimpike Dimërore, ku do të garojë edhe skiatorja shqiptare Suela Mëhilli, u shty për ditën e premte. Gara që ishte parashikuar të zhvillohej këtë të mërkurë do të...

Olimpiada Dimërore, shtyhet gara e Suela Mëhillit

para 11 muajve - Portalb

Gara e slalomit për femra në Lojërat Olimpike Dimërore, ku do të garojë edhe skiatorja shqiptare Suela Mëhilli, u shty për ditën e premte, njofton TCH. Gara që ishte parashikuar të zhvillohej këtë të mërkurë...

Olimpiada Dimërore, shtyhet gara e Suela Mëhillit

para 11 muajve - Aktuale

Gara e slalomit për femra në Lojërat Olimpike Dimërore, ku do të garojë edhe skiatorja shqiptare Suela Mëhilli, u shty për ditën e premte. Gara që ishte parashikuar të zhvillohej këtë të mërkurë do të...

Albin Tahiri – dentisti kosovar që debutoi në Lojërat Olimpike

para 11 muajve - Klan Kosova

Dentisti, Albin Tahiri ka pritur për vite për t’u bërë sportisti i parë nga Kosova që merr pjesë në Lojërat Olimpike dhe këtë ai e bëri në Pyeongchang. Tahiri, vendi i të cilit shpalli pavarësinë nga Serbia...

Olimpiada Dimërore, shtyhet gara e skiatores Suela Mëhilli

para 11 muajve - Gazeta Shqip

Gara e slalomit për femra në Lojërat Olimpike Dimërore, ku do të garojë edhe skiatorja shqiptare Suela Mëhilli, u shty për ditën e premte. Gara që ishte parashikuar të zhvillohej këtë të mërkurë do të...

Reuters shkruan për Albin Tahirin

para 11 muajve - Infokusi

Albin Tahiri u bë sportisti i parë nga Kosova që merr pjesë në Lojërat Olimpike Dimërore, shkruan infokusi. E për këtë të arritur ka shkruar edhe gazeta e madhe evropiane Reuters. Tahiri, vendi i të cilit...

Reuters për Tahirin: Djaloshi që priti gjatë që ta përfaqësojë Kosovën, dentist dhe me të afërm deri në Kanada

para 11 muajve - Telegrafi

Dentisti Albin Tahiri, ka pritur për shumë vite që ta përfaqësojë Kosovën në Lojërat Olimpike dimërore dhe e kishte fatin ta bënte në Pyeongchang. Tahiri, vendi i të cilit shpalli pavarësinë nga Serbia...

Reuters shkruan për Albin Tahirin

para 11 muajve - Bota Press

Albin Tahiri u bë sportisti i parë nga Kosova që merr pjesë në Lojërat Olimpike Dimërore.E për këtë të arritur ka shkruar edhe gazeta e madhe evropiane Reuters.Tahiri, vendi i të cilit shpalli pavarësinë...

Lojërat Olimpike Dimërore: Shtyhet gara e skiatores shqiptare

para 11 muajve - Periskopi

Gara e slalomit për femra në Lojërat Olimpike Dimërore, ku do të garojë edhe skiatorja shqiptare Suela Mëhilli, u shty për ditën e premte. Gara që ishte parashikuar të zhvillohej këtë të mërkurë do të...

Reuters shkruan për Albin Tahirin

para 11 muajve - Fakti Ditor

Një nga gazetat më të mira në Europë, Reuters ka shkruar për skiatorin kosovar, Albin Tahirin. Tahiri u bë sportisti i parë nga Kosova që merr pjesë në Lojërat Olimpike Dimërore. Ai dje debutoi në PyeongChang,...

Tahiri e KOK-u të kënaqur me pozitën “e fundit”

para 11 muajve - Koha.net

Skitari Albin Tahiri ka debutuar në lojërat olimpike dimërore "Pyeonchang 2018", e bashkë me të edhe Kosova, shkruan sot Koha Ditore. Dhe si ai ashtu edhe Komiteti Olimpik i Kosovës (KOK) janë ndarë të...

Reuters për Albin Tahirin: Djaloshi që priti gjatë që ta përfaqësojë Kosovën, dentist dhe me të afërm deri në Kanada

para 11 muajve - Almakos

Dentisti Albin Tahiri, ka pritur për shumë vite që ta përfaqësojë Kosovën në Lojërat Olimpike dimërore dhe e kishte fatin ta bënte në Pyeongchang. Tahiri, vendi i të cilit shpalli pavarësinë nga Serbia...

Reuters për Albin Tahirin: Djaloshi që priti gjatë që ta përfaqësojë Kosovën

para 11 muajve - Sovrani

Dentisti Albin Tahiri, ka pritur për shumë vite që ta përfaqësojë Kosovën në Lojërat Olimpike dimërore dhe e kishte fatin ta bënte në Pyeongchang. Tahiri, vendi i të cilit shpalli pavarësinë nga Serbia...

Albin Tahiri – dentisti kosovar që debutoi në Lojërat Olimpike

para 11 muajve - Gazeta Liria

Dentisti, Albin Tahiri ka pritur për vite për t’u bërë sportisti i parë nga Kosova që merr pjesë në Lojërat Olimpike dhe këtë ai e bëri në Pyeongchang. Tahiri, vendi i të cilit shpalli pavarësinë nga Serbia...

Profesoresha universitare që deshi të bëhej skiatore olimpiste

para 11 muajve - Insajderi

Arkeologia dhe profesoresha universitare Edi Shukriu ka uruar skiatorin Albin Tahiri për pjesëmarrje në Lojërat Olimpike Dimërore në Korenë e Jugut. Me këtë rast ajo ka treguar edhe për pasionin e saj...

Kosova në Lojrat Olimpike Dimërore në Pjong Çang

para 11 muajve - Zëri i Amerikës

Për herë të parë në historinë 10 vjeçare shteti më i ri në Evropë, Kosova, ka marrë pjesë në Lojrat Olimpike Dimërore që po zhvillohe në Korenë e Jugut. Albin Tahiri ka konkuruar sot në garën e kombinuar...

LOD 2018- skijatori nga Kosova , Albin Tahiri përfundon në vendin e 37

para 11 muajve - MRT

Skijatori Albin Tahiri ka bërë debutimin me ski në Lojrat olimpike Dimërore.... Skijatori Albin Tahiri ka bërë debutimin me ski në Lojrat olimpike Dimërore, PyeongChang që mbahen në  Korenë e Jugut e që...

Trajneri i Tahirit, Pupovci: Terreni ishte i vështirë, gaboi në sllallom

para 11 muajve - Telegrafi

Albin Tahiri ka debutuar në Lojërat Olimpike Dimërore PyeongChang 2018. Skitari ynë ka zënë vendin e 37-të nga 65 garues në disiplinën kombinim alpin. Lexo po ashtu: Albin Tahiri përfundon në vendin e...

Albin Tahiri: Nuk jam i kënaqur, por kjo është më e mira që mund të bëja

para 11 muajve - Klan Kosova

Garuesi i vetëm nga Kosova, që merr pjesë në Lojërat Olimpike Dimërore në Pyeongchang, Albin Tahiri sot për herë të parë ka provuar shtigjet. Rezultati i tij nga dy lëshime, ishte pozita e 37, për të cilën...

Tahiri i kënaqur me rezultatin debutues

para 11 muajve - Koha.net

Albin Tahiri ka debutuar në Lojërat Olimpike Dimërore Pyeongchang 2018. Skitari kosovar ka zënë vendin e 37-të nga 65 garues në disiplinën kombinim alpin. Përfaqësuesi i vetëm i Kosovës në Pyeongchang...

Skiatori kosovar Tahiri i kënaqur me rezultatin e tij në Olimpiadë

para 11 muajve - Java News

Albin Tahiri ka debutuar në Lojërat Olimpike Dimërore Pyeongchang 2018. Skitari kosovar ka zënë vendin e 37-të nga 65 garues në disiplinën kombinim alpin. Përfaqësuesi i vetëm i Kosovës në Pyeongchang...

Tahiri krenar që debutoi për Kosovën, pret të bëjë më mirë në garat në vazhdim në LOD 2018

para 11 muajve - Zhurnal

Skitari kosovar, Albin Tahiri, ka thënë se renditja e tij në disiplinën kombinim alpin në Lojërat Olimpike Dimërore 2018 (LOD) në Pyeongchang nuk a qenë e keqe, pasi zuri vendin e 37-të në garën debutuese...

Tahiri ndihet krenar që debutoi për Kosovën në Lojërat Olimpike Dimërore

para 11 muajve - Politiko

Skitari kosovar, Albin Tahiri, ka thënë se renditja e tij në disiplinën kombinim alpin në Lojërat Olimpike Dimërore 2018 (LOD) në Pyeongchang nuk a qenë e keqe, pasi zuri vendin e 37-të në garën debutuese...

Tahiri ndihet krenar që debutoi për Kosovën në Lojërat Olimpike Dimërore

para 11 muajve - Lajmi.net

​Skitari kosovar, Albin Tahiri, ka thënë se renditja e tij në disiplinën kombinim alpin në Lojërat Olimpike Dimërore 2018 (LOD) në Pyeongchang nuk a qenë e keqe, pasi zuri vendin e 37-të në garën debutuese...

Kosova dhe Tahiri debutuan në LOD

para 11 muajve - TV Koha

Kosova dhe skitari saj Albin Tahiri kan ë debutuar në Lojërat Olimpike Dimërore që po mbahen në Pyeongchang të Koresë Jugore. Tahiri në garën e parë në lëshim, që është pjesë e kombinimit alpin, përfundoi...

Albin Tahiri i kënaqur me rezultatin e garës së parë

para 11 muajve - GazetaBlic

Skitari Albin Tahiri, më në fund ka debutuar në Lojërat Olimpike Dimërore. Pasi kushtet që mbretëruan ishin jo të mira, edhe vetë Tahiri e vlerëson si të kënaqshëm rezultatin, por shpreson në renditje...

Kosova e kënaqur me rezultatin debutues të Tahirit

para 11 muajve - Albinfo

“Kjo pozitë vlerësohet e suksesshme, bazuar në kushtet që mbretëruan, sidomos në garën e sllallomit, ku shumë garues u diskualifikuan, duke mos arritur cakun”, thuhet në një njoftim të KOK-ut. Skitari...

Albin Tahiri debuton në Lojërat Olimpike Dimërore

para 11 muajve - Portalb

Skitari kosovar, Albin Tahiri, ka debutuar në Lojërat Olimpike Dimërore që po mbahen në Pjongçang të Koresë së Jugut. “Skitari ynë ka zënë vendin e 37-të në mesin e 65 garuesve në disiplinën kombinim alpin”,...

Albin Tahiri i kënaqur me rezultatin e garës së parë

para 11 muajve - GazetaBlic

Skitari Albin Tahiri, më në fund ka debutuar në Lojërat Olimpike Dimërore. Pasi kushtet që mbretëruan ishin jo të mira, edhe vetë Tahiri e vlerëson si të kënaqshëm rezultatin, por shpreson në renditje...

Albin Tahiri debuton në Olimpiadë, zë vendin e 37

para 11 muajve - Klan Kosova

Garuesi i vetëm i Kosovës në Lojërat Olimpike Dimërore që po mbahen në PyeongChang të Koresë së Jugut, Albin Tahiri, ka bërë lëshimin e parë. Ai ka dalë i 37-ti në listë, nga 65 pjesëmarrës në këtë garë...

Albin Tahiri i kënaqur me rezultatin e garës së parë, pret më pak gabime në të dytën

para 11 muajve - Telegrafi

Pas disa shtyrjeve të orarit të garës për shkak të motit të keq në PyeongChang të Koresë Jugore, skitari Albin Tahiri, më në fund ka debutuar në Lojërat Olimpike Dimërore. 28-vjeçari bëri dy lëshime, në...

Trajneri i Tahirit, Pupovci: Terreni ishte i vështirë, gaboi në sllallom

para 11 muajve - Almakos

Albin Tahiri ka debutuar në Lojërat Olimpike Dimërore PyeongChang 2018. Skitari ynë ka zënë vendin e 37-të nga 65 garues në disiplinën kombinim alpin. Lexo po ashtu: Kjo pozitë vlerësohet e suksesshme,...

Kosova dhe Tahiri debutuan në LOD

para 11 muajve - Alsat-M

Kosova dhe skitari saj Albin Tahiri kan ë debutuar në Lojërat Olimpike Dimërore që po mbahen në Pyeongchang të Koresë Jugore. Tahiri në garën e parë në lëshim, që është pjesë e kombinimit alpin, përfundoi...

Tahiri krenar që debutoi për Kosovën, pret të bëjë më mirë në garat në vazhdim në LOD 2018

para 11 muajve - Gazeta Express

​Skitari kosovar, Albin Tahiri, ka thënë se renditja e tij në disiplinën kombinim alpin në Lojërat Olimpike Dimërore 2018 (LOD) në Pyeongchang nuk a qenë e keqe, pasi zuri vendin e 37-të në garën debutuese...

Albin Tahiri i kënaqur me rezultatin e garës së parë

para 11 muajve - Albeu

Skitari Albin Tahiri , më në fund ka debutuar në Lojërat Olimpike Dimërore. Pasi kushtet që mbretëruan ishin jo të mira, edhe vetë Tahiri e vlerëson si të kënaqshëm rezultatin, por shpreson në renditje...

Debutim i mirë i Kosovës në Olimpiadën Dimërore

para 11 muajve - Shqiptarja

Mund të kishte shkuar edhe më mirë, por të renditesh në mesin e sportistëve elitarë të botës në debutim, mund të quhet padyshim një rezultat për t’u përshëndetur. Skiatori kosovar Albin Tahiri ka zënë...

Albin Tahiri nderon Kosovën, shkëlqen në garën e parë të PyeongChang

para 11 muajve - Albeu

Albin Tahiri është renditur në vendin e 37-të në garën e parë të PyeongChang të Koresë së Jugut. Në këtë garë ishin pjesëmarrës 65 garues dhe gjithsej dhe nga dy garime 28-vjeçari kishte kohë n 2:23.40...

Albin Tahiri debuton në Olimpiadë, zë vendin e 36

para 11 muajve - Klan Kosova

Garuesi i vetëm i Kosovës në Lojërat Olimpike Dimërore që po mbahen në PyeongChang të Koresë së Jugut, Albin Tahiri, ka bërë lëshimin e parë. Ai ka dalë i 36-ti në listë, nga 65 pjesëmarrës në këtë garë...

Garuesi i vetëm nga Kosova: Nuk jam i kënaqur, por kjo është më e mira që mund të bëja

para 11 muajve - Shenja

Garuesi i vetëm nga Kosova, që merr pjesë në Lojërat Olimpike Dimërore në Pyeongchang, Albin Tahiri sot për herë të parë ka provuar shtigjet. Rezultati i tij nga dy lëshime, ishte pozita e 37, për të cilën...

Albin Tahiri debuton në Lojërat Olimpike Dimërore

para 11 muajve - GazetaBlic

Skitari kosovar, Albin Tahiri, ka debutuar në Lojërat Olimpike Dimërore që po mbahen në Pjongçang të Koresë së Jugut. “Skitari ynë ka zënë vendin e 37-të në mesin e 65 garuesve në disiplinën kombinim alpin”,...

Albin Tahiri debuton në Lojërat Olimpike Dimërore

para 11 muajve - Illyria

Pyeong Chang, 13 shkurt 2018 – Skitari kosovar, Albin Tahiri, ka debutuar në Lojërat Olimpike Dimërore që po mbahen në Pjongçang të Koresë së Jugut. “Skitari ynë ka zënë vendin e 37-të në mesin e 65 garuesve...

Albin Tahiri përfundon në vendin e 37-të në lëshimin e parë me ski në PyeongChang

para 11 muajve - Telegrafi

Albin Tahiri ka bërë lëshimin e parë me ski në PyeongChang të Koresë së Jugut. Pjesëmarrësi i Kosovën në Lojërat Olimpike Dimërore është renditur në vendin e 55-të, ndërsa në këtë garë (Alpine të kombinuar)...

Albin Tahiri debuton në Lojërat Olimpike Dimërore

para 11 muajve - Aktuale

Skitari kosovar, Albin Tahiri, ka debutuar në Lojërat Olimpike Dimërore që po mbahen në Pjongçang të Koresë së Jugut. “Skitari ynë ka zënë vendin e 37-të në mesin e 65 garuesve në disiplinën kombinim alpin”,...

Albin Tahiri debuton në Lojërat Olimpike Dimërore

para 11 muajve - Evropa e Lirë

Skitari kosovar, Albin Tahiri, ka debutuar në Lojërat Olimpike Dimërore që po mbahen në Pjonçang të Koresë së Jugut. "Skitari ynë ka zënë vendin e 37-të në mesin e 65 garuesve në disiplinën kombinim alpin",...

Tahiri mbaron lëshimin e parë, bëhet sportisti i parë kosovar që garon në Lojërat Olimpike Dimërore

para 11 muajve - Zhurnal

Skitari Albin Tahiri e ka përfunduar sot garën e parë në lëshim me ski në PyeongChang 2018, duke u bërë kosovari i parë që garon në Lojëra Olimpike Dimërore. Tahiri e mbylli garën e lëshimit me kohën 1:23:84,...

Skiatori i Kosovës debuton në Lojërat Olimpike Dimërore, ja pse e përfundon garën “me sukses”

para 11 muajve - Te Sheshi

Skiatori kosovarë Albin Tahiri ka debutuar në Lojërat Olimpike Dimërore që po mbahen në Pyeongchang të Koresë Jugore. Ai edhe pse larg marrjes së ndonjë medaljeje arriti t’i përfundojë me sukses disiplinat...

Tahiri debuton në Lojërat Olimpike Dimërore, përfundon garën me sukses

para 11 muajve - Koha.net

Skitari Albin Tahiri ka debutuar në Lojërat Olimpike Dimërore që po mbahen në Pyeongchang të Koresë Jugore. Tahiri në garën e parë në lëshim, që është pjesë e kombinimit alpin, përfundoi në vendin e 55-të...

Skitari Albin Tahiri Nisi Garat Olimpike

para 11 muajve - Kallxo

Skitari Albin Tahiri, është bërë sportisti i parë nga Kosova që ka garuar në Lojërat Olimpike Dimërore PyeongChang 2018. Tahiri ka përfunduar lëshimin, duke zënë vendin e 55-të nga 65 garues, me kohë 1:23:84...

Tahiri debuton në Lojërat Olimpike Dimërore

para 11 muajve - Koha.net

Skitari Albin Tahiri ka debutuar në Lojërat Olimpike Dimërore që po mbahen në Pyeongchang të Koresë Jugore. Tahiri në garën e parë në lëshim, që është pjesë e kombinimit alpin, përfundoi në vendin e 55-të...

Albin Tahiri i 37-ti në disiplinën kombinim alpin në Lojërat Olimpike Dimërore 2018

para 11 muajve - Gazeta Express

Skitari kosovar, Albin Tahiri, ka zënë vendin e 37-të në garën debutuese të tij në Lojërat Olimpike Dimërorë 2018 në PyeongChang të Koresë Jugore. Tahiri zuri vendin e 37-të nga 65 garues në total në disiplinën...

Tahiri përfundon garën, rezultat i mirë për Kosovën

para 11 muajve - Lajmi.net

Albin Tahiri e përfundoi garën në skijim alpin në Lojërat Olimpike Dimërore. Ai zuri vendin e 37-të nga 65 garues në total në disiplinën kombinim albin në PyeongChang 2018. Në garën e parë në lëshim, Tahiri...

Tahiri përfundon lëshimin e parë, ja pozita e tij

para 11 muajve - Lajmi.net

Albin Tahiri e filloi aventurën në Lojërat Olimpike Dimërore. Albin Tahiri e mbylli garën e lëshimit me kohën 1:23:84, duke zënë vendin e 55-të nga 65 garues në total. Garën e dytë në disiplinën kombinim...

Garuesi i vetëm nga Kosova: Nuk jam i kënaqur, por kjo është më e mira që mund të bëja

para 11 muajve - AlbPortali

Garuesi i vetëm nga Kosova, që merr pjesë në Lojërat Olimpike Dimërore në Pyeongchang, Albin Tahiri sot për herë të parë ka provuar shtigjet. Loading... Rezultati i tij nga dy lëshime, ishte pozita e 37,...

Tahiri përfundon garën e parë në lëshim me ski, ky është rezultati i tij

para 11 muajve - GazetaBlic

Skitari Albin Tahiri e ka përfunduar sot garën e parë në lëshim me ski në PyeongChang 2018, duke u bërë kosovari i parë që garon në Lojëra Olimpike Dimërore. Tahiri e mbylli garën e lëshimit me kohën 1:23:84,...

Tahiri bëhet sportisti i parë kosovar që garon në Lojërat Olimpike Dimërore

para 11 muajve - RTV 21

Tahiri në vendin e 55-të Skitari Albin Tahiri, është bërë sportisti i parë nga Kosova që ka garuar në Lojërat Olimpike Dimërore PyeongChang 2018. Tahiri ka përfunduar lëshimin, duke zënë vendin e 55-të...

Flet Albin Tahiri pas debutimit në LOD PyeongChang 2018: Ishte rezultat që e kam pritur

para 11 muajve - KosovaPress

Kjo pozitë vlerësohet e suksesshme, bazuar në kushtet që mbretëruan, sidomos në garën e sllallomit, ku shumë garues u diskualifikuan, duke mos arritur cakun. Gara e parë ishte ajo e lëshimit. Qëllimi i...

Tahiri mbaron lëshimin e parë, bëhet sportisti i parë kosovar që garon në Lojërat Olimpike Dimërore

para 11 muajve - Gazeta Express

Skitari Albin Tahiri e ka përfunduar sot garën e parë në lëshim me ski në PyeongChang 2018, duke u bërë kosovari i parë që garon në Lojëra Olimpike Dimërore. Tahiri e mbylli garën e lëshimit me kohën 1:23:84,...

Albin Tahiri i kënaqur me rezultatin e garës së parë, pret më pak gabime në të dytën

para 11 muajve - Tetova Sot

Pas disa shtyrjeve të orarit të garës për shkak të motit të keq në PyeongChang të Koresë Jugore, skitari Albin Tahiri, më në fund ka debutuar në Lojërat Olimpike Dimërore. 28-vjeçari bëri dy lëshime, në...

Albin Tahiri i kënaqur me rezultatin e garës së parë, pret më pak gabime në të dytën

para 11 muajve - Almakos

Pas disa shtyrjeve të orarit të garës për shkak të motit të keq në PyeongChang të Koresë Jugore, skitari Albin Tahiri, më në fund ka debutuar në Lojërat Olimpike Dimërore. 28-vjeçari bëri dy lëshime, në...

Mot i keq në Pjong Çeng, shtyhet gara për Suela Mëhillin

para 11 muajve - Gazeta Telegraf

Moti i keq që po mban në Korenë e Jugut, ka bërë që disa gara të Lojrave Olimpike Dimërore, sidomos ato të skive alpine, të shtyhen. Kështu ka ndodhur edhe garën e Suela Mëhillit, e cila merr pjesë në...

Tahiri debuton në Lojërat Olimpike Dimërore

para 11 muajve - Infokusi

Skitari Albin Tahiri ka debutuar në Lojërat Olimpike Dimërore që po mbahen në Pyeongchang të Koresë Jugore. Tahiri në garën e parë në lëshim, që është pjesë e kombinimit alpin, përfundoi në vendin e 55-të...

Albin Tahiri: Jam shumë krenar, Kosova ka edhe atletë tjerë me potencial

para 11 muajve - Periskopi

Sportisti i parë që e përfaqëson Kosovën në një olimpiadë të Lojërave Olimpike Dimërore, skitari Albin Tahiri, ka thënë se ndihet krenar që përfaqëson shtetin e tij në këto lojëra. Në një prononcim për...

Albin Tahiri shkëlqen në PyeongChang, nderon Kosovën në garën e parë

para 11 muajve - Newsport

Në Korenë e Jugut është zhvilluar gara e PyeongChang, ku kosovari Albin Tahiri është renditur në vendin e 37 në garën e parë që është zhvilluar. Renditja në këtë pozicion është një rezultat i veçantë për...

Albin Tahiri përfundon në vendin e 37-të në lëshimin e parë me ski në PyeongChang

para 11 muajve - Almakos

Albin Tahiri ka bërë lëshimin e parë me ski në PyeongChang të Koresë së Jugut. Pjesëmarrësi i Kosovën në Lojërat Olimpike Dimërore është renditur në vendin e 55-të, ndërsa në këtë garë (Alpine të kombinuar)...

Tahiri krenar që debutoi për Kosovën, pret të bëjë më mirë në garat në vazhdim në LOD 2018

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Skitari kosovar, Albin Tahiri, ka thënë se renditja e tij në disiplinën kombinim alpin në Lojërat Olimpike Dimërore 2018 (LOD) në Pyeongchang nuk a qenë e keqe, pasi zuri vendin e 37-të në garën debutuese...

Albin Tahiri i 37-i në disiplinën kombinim alpin në Lojërat Olimpike Dimërore 2018

para 11 muajve - Bota Press

Skitari kosovar, Albin Tahiri, ka zënë vendin e 37-të në garën debutuese të tij në Lojërat Olimpike Dimërorë 2018 në PyeongChang të Koresë Jugore. Tahiri zuri vendin e 37-të nga 65 garues në total në disiplinën...

Albin Tahiri debuton në Lojërat Olimpike Dimërore

para 11 muajve - Gazeta e re

Skitari kosovar, Albin Tahiri, ka debutuar në Lojërat Olimpike Dimërore që po mbahen në Pjongçang të Koresë së Jugut. “Skitari ynë ka zënë vendin e 37-të në mesin e 65 garuesve në disiplinën kombinim alpin”,...

Albin Tahiri i kënaqur me rezultatin e garës së parë, ja çfarë pret në të dytën

para 11 muajve - Sovrani

Pas disa shtyrjeve të orarit të garës për shkak të motit të keq në PyeongChang të Koresë Jugore, skitari Albin Tahiri, më në fund ka debutuar në Lojërat Olimpike Dimërore. 28-vjeçari bëri dy lëshime, në...

Tahiri mbyll garën, i 37-ti

para 11 muajve - KosovaPress

Reprezentuesi i Kosovës, garën e kombinimit alpin e mbylli në pozitën e 37-të në plasmanin e përgjithshëm. Në garën e lëshimit, që është disiplina e parë e kombinimit, Albini arriti shpejtësinë maksimale...

Tahiri debuton në Lojërat Olimpike Dimërore, përfundon garën në këtë pozitë

para 11 muajve - Periskopi

Albin Tahiri ka bërë debutimin me ski në PyeongChang të Koresë së Jugut. Pjesëmarrësi i Kosovën në Lojërat Olimpike Dimërore është renditur në vendin e 37-të, ndërsa në këtë garë (Alpine të kombinuar)...

Albin Tahiri bën lëshimin e parë me ski, ja në cilën pozitë ka përfunduar

para 11 muajve - Sovrani

Albin Tahiri ka bërë lëshimin e parë me ski në PyeongChang të Koresë së Jugut. Pjesëmarrësi i Kosovën në Lojërat Olimpike Dimërore është renditur në vendin e 37-të, ndërsa në këtë garë (Alpine të kombinuar)...

Tahiri debuton në Lojërat Olimpike

para 11 muajve - Albinfo

Ai u rendit në vendin e 36-të nga 65 garues Garuesi nga Kosova, Albin Tahiri ka debutuar edhe zyrtarisht në Lojërat Olimpike Dimërore në PyeongChang të Koresë së Jugut. Ai në lëshimin e parë më ski ka...

Debuton Albin Tahiri

para 11 muajve - KosovaPress

Kosova për herë të parë është pjesë e Lojërave Olimpike dimërore. Tahiri, e kaloi shtegun për kohën 1:23:84, duke e përfunduar garën në pozitën e 55 nga 65 garues sa ishin pjesë e kësaj garë. Temat: Albin Tahiri Lojerat Dimerore

Tahiri mbaron lëshimin e parë, bëhet sportisti i parë kosovar që garon në Lojërat Olimpike Dimërore

para 11 muajve - Sovrani

Skitari Albin Tahiri e ka përfunduar sot garën e parë në lëshim me ski në PyeongChang 2018, duke u bërë kosovari i parë që garon në Lojëra Olimpike Dimërore. Tahiri e mbylli garën e lëshimit me kohën 1:23:84,...

Tahiri përfundon garën e parë në lëshim me ski, ky është rezultati i tij

para 11 muajve - Periskopi

Skitari Albin Tahiri e ka përfunduar sot garën e parë në lëshim me ski në PyeongChang 2018, duke u bërë kosovari i parë që garon në Lojëra Olimpike Dimërore. Tahiri e mbylli garën e lëshimit me kohën 1:23:84,...

Gjithçka që duhet të dini rreth debutimit të Albin Tahirit në Pyeongchang 2018

para 11 muajve - Insajderi

Albin Tahiri në mëngjesin e hershëm të së martës, sipas kohës sonë, do të debutojë në LOD PyeongChang 2018 në disiplinën e kombinimit alpin. Gara e skitarit dhe atletit të vetëm nga Kosova në Lojërat Olimpike,...

Tahiri e kishte pritur se gara në LOD do të shtyhej

para 11 muajve - Koha.net

Është shtyrë gara në disiplinën lëshim i shpejtë, ku ishte paraparë të garonte skitari Albin Tahiri në Lojërat Olimpike Dimërore (LOD) PyeongChang2018. Shkak për shtyrjen janë bërë erërat e forta të cilat...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK