http://kariera.mk

Shkëndija dhe Vardari me rezultat baras

më 2.2018 - Zhurnal

Tetovë, 14 shkurt - Lideri i vjeshtës Shkëndija dhe kampioni aktual Vardar luajtën baras në ndeshjen e 19 -të që u zhvillua në Tetovë. Vardari priu me golin e Boban Gërnçarovit në minutën e 78, por vetëm...

Shkëndija nis gjysmësezonin pranveror me barazim 1:1 përballë Vardarit

më 2.2018 - Medial

Kuqezinjtë humbën shumë mundësi shënimi, deri sa avansoi kundërshtari 12-të minuta para fundit. Shkëndija nuk u pajtua të dorëzohet dhe Ibraimi barazoi në të 85-ën, para se Hasani dhe vetë Ibraimi të lëshojnë...

Renova ia arriti qëllimit, kthehet me një pikë nga Shkupi

më 2.2018 - Lajm

Renova ia ka arritur qëllimit të saj që të kthehet e pamposhtur nga udhëtimi në Shkup. Ndeshja me Rabotnickin në kuadrin e javës së 19-të përfundoi pa gola 0-0. Bardhekaltrit kanë mundur të kthehen me...

Shkëndija e Renova barazojnë, Shkupi fillon furishëm

më 2.2018 - Portalb

Fillimi i sezonin pranveror në Ligën e Parë Futbollistike të Maqedonisë, solli derbin e javës së 19-t, që u zhvillua në Tetovë. Dueli i dy ekipeve pretendente për titullin kampion, Shkëndija-Vardari nisi...

Shkëndija mbetet favorit për titull

më 2.2018 - Ina

Shkup, 14 shkurt – Shkëndija dhe Vardari janë ndarë në paqe në derbin e javës së 19-të ose ndeshjes së parë të sezonit pranveror duke luajtur 1-1. Kjo ndeshje u zhvillua me 20-të minuta vonesë, për shkak...

Derbi Shkëndija -Vardari përfundoi me barazim

më 2.2018 - Tetova Sot

Lideri i vjeshtës Shkëndija dhe kampioni aktual Vardar luajtën baras në ndeshjen e 19 -të që u zhvillua në Tetovë. Vardari priu me golin e Boban Gërnçarovit në minutën e 78, por vetëm pas shtatë minutave...

Derbi pa fitues, Shkëndija mbetet në “+8”

më 2.2018 - Lajm

Shkëndija nis gjysmësezonin pranveror me barazim 1:1 përballë Vardarit. Kuqezinjtë humbën shumë mundësi shënimi, deri sa avansoi kundërshtari 12-të minuta para fundit. Shkëndija nuk u pajtua të dorëzohet...

Shkëndija dhe Vardari u ndanë me barazim në derbin në Tetovë/FOTO

më 2.2018 - Ina

Shkëndija dhe Vardardi në derbin e luajtur në Tetovë u ndanë me barazim 1:1. Një lojë e fortë ku të dyja ekipet synonin fitore u zhvillua nën tensione të mëdha, me shumë shanse dhe me dy gola të shënuar...

Shkëndija nis gjysmësezonin pranveror me barazim 1:1 përballë Vardarit

më 2.2018 - Antpress

Shkëndija nis gjysmësezonin pranveror me barazim 1:1 përballë Vardarit . Kuqezinjtë humbën shumë mundësi shënimi, deri sa avansoi kundërshtari 12-të minuta para fundit. Shkëndija nuk u pajtua të dorëzohet...

Shkëndija nis gjysmësezonin pranveror me barazim 1:1 përballë Vardarit

më 2.2018 - Fakti Ditor

Kuqezinjtë humbën shumë mundësi shënimi, deri sa avansoi kundërshtari 12-të minuta para fundit. Shkëndija nuk u pajtua të dorëzohet dhe Ibraimi barazoi në të 85-ën, para se Hasani dhe vetë Ibraimi të lëshojnë...

Video Live Shkëndija e Tetovës-Vardar i Shkupit/ Ndiqni direkt në brendësi derbyn e nxehtë të Maqedonisë

më 2.2018 - Opinion

Po luhet në këto momente në stadiumin e Shkëndijës së Tetovës derby i nxehtë i Kampionatit elitar të futbollit të Maqedonisë midis ekpit vendas të Shkëndijës së Tetovës dhe Vardarit të Shkupit. Kjo ndeshje...

Shkëndija mbetet favorit për titull

më 2.2018 - Tetova Sot

Shkup, 14 shkurt – Shkëndija dhe Vardari janë ndarë në paqe në derbin e javës së 19-të ose ndeshjes së parë të sezonit pranveror duke luajtur 1-1. Kjo ndeshje u zhvillua me 20-të minuta vonesë, për shkak...

Derbi Shkëndija-Vardar mbyllet pa fitues, Shkëndija e para me +8 pikë

më 2.2018 - Almakos

Shkëndija dhe Vardari në derbi ndeshjen e parë të stinorit pranveror mes tyre kanë luajtur baraz 1:1, njofton “infOSport.mk”. Në një ndeshje shumë cilësore, ku Shkëndija kishte më shumë nga loja, në fund...

Gjithçka vendoset në 10 minuta në derbin e Maqedonisë, Shkëndija “arratiset” në krye të tabelës

më 2.2018 - Newsport

Është mbyllur në “paqe”supersfida e javës së 19-të në Superligën e Maqedonisë mes Shkëndijës dhe Vardarit. Derbi i Maqedonisë u prit me shumë kureshtje nga të gjithë në ambientin futbollistik maqedonas...

LIVE/ Starton derbi i Maqedonisë, ndiqni takimin Shkëndija-Vardar në Newsport.al

më 2.2018 - Newsport

Ka nisur në Tetovë derbi mes Shkëndijes dhe Vardarit. Kjo ndeshje është e vlefshme për javën e 19-të të Ligës së Maqedonisë dhe vlen të përmendet se Shkëndija kryeson kampionatin në vendin e parë me 46...

Skuadra e shqiptarëve gati për fitore, publikohen formacionet zyrtare

më 2.2018 - Newsport

Derbi i javës së 19-të në Superligën e Maqedonisë mes Shkëndijes së Tetovës dhe Vardarit të Shkupit do të zhvillohet sot në orën 14:00 në stadiumin e Tetovës. Skuadra e shqiptarëve ka publikuar formacionin...

Shkëndija-Vardar, s’ka ” Shën Valentin” mes tyre

më 2.2018 - AlbPortali

Faktiditor.ch-sport Loading... Në superderbin Shkëndija-Vardar gjithcka mund të ketë por ” Shën Valentin ” jo transmeton Faktiditor.ch. Rivaliteti, por edhe dy prej skuadrave më të forta i japin epitetin...

Shkëndija-Vardar, s’ka ” Shën Valentin” mes tyre

më 2.2018 - Fakti Ditor

Faktiditor.ch-sport Në superderbin Shkëndija-Vardar gjithcka mund të ketë por ” Shën Valentin ” jo transmeton Faktiditor.ch. Rivaliteti, por edhe dy prej skuadrave më të forta i japin epitetin e një superndeshjeje...

Osmani: Pavarësisht kushteve, këkrojmë fitore

më 2.2018 - Shenja

Elita e futbollit vendor në start të gjysmësezonit pranveror nuk kishte se si të niste më mirë kur xhiroja e 19-të përballë njëra tjetrës vëndon aspirantët për titullin e kampionit Shkëndijën e Tetovës...

Osmani: Pavarësisht kushteve, këkrojmë fitore

më 2.2018 - AlbPortali

Elita e futbollit vendor në start të gjysmësezonit pranveror nuk kishte se si të niste më mirë kur xhiroja e 19-të përballë njëra tjetrës vëndon aspirantët për titullin e kampionit Shkëndijën e Tetovës...

Trajneri dhe kapiteni i Shkëndijës optimistë për pjesën e dytë të sezonit

më 2.2018 - Albeu

Kuqezinjtë të gatshëm dhe me optimizëm presin përballjen e parë zyrtare të vitit 2018, kur të mërkurën në kuadër të xhiros së 19-të të LPFM-së në Tetovë përballen me Vardarin. Trajneri Osmani dhe kapiteni...

Osmani: Shkëndija e gatshme për këtë kampionat

më 2.2018 - Alsat-M

Me ndeshjet e javës së 19-të, të mërkurën do të nis sezoni pranveror i LPFM-së. Skuadra e Shkëndijës, sezonin pranveror do e nis nga pozita e parë dhe ka 8 pikë më shumë se skuadra e Vardarit, e cila do...

Renova kërkon rimëkëmbjen në pranverë

më 2.2018 - Alsat-M

Skuadra e Renovës e cila në vjeshtë nuk arriti të shënojë rezultatet e dëshiruara, në këtë pranverë të nxehtë kërkon të ringjallet dhe të jetë në mesin e pesë skuadrave më të mira në vend. Këta pranverën...

LPFM, Të mërkurën nis sezoni pranveror

më 2.2018 - Alsat-M

Pushimi t dimëror për skuadrat elitare të futbollit vendor iu erdhi fundit dhe këta pas po thuajse dy muaj e gjysmë do iu kthehen garave për titullin e kampionit por edhe për të fituar trofeun e Kupës...

Ja çka presin trajneri Osmani dhe kapiteni Hasani në derbin e madh kundër Vardarit

më 2.2018 - Lajm

Kuqezinjtë të gatshëm dhe me optimizëm presin përballjen e parë zyrtare të vitit 2018, kur të mërkurën në kuadër të xhiros së 19-të të LPFM-së në Tetovë përballen me Vardarin. Trajneri Osmani dhe kapiteni...

Kadriu: E di çfarë ekipi është Rabotnicki, shpresoj të marrim atë që duam

më 2.2018 - Lajm

Florian Kadriu është njëri prej lojtarëve të Renovës që më së miri e njeh kundërshtarin e së mërkurës. Ai në sezonin vjeshtor ka veshur fanellën e Rabotnickit prej nga në afatin kalimtar të janarit u transferua...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK