http://kariera.mk

Rrëfehet futbollisti që e vendosi ndeshjen Trepça ’89 – Llapi

para 11 muajve - GazetaBlic

Llapi kaloi në çerekfinale të “Digitalb Kupës”, pasi fitoi ndeshjen kryesore të këtij rrethi në udhëtim te skuadra kampione e Kosovës, Trepça’89 me rezultat 2-0. Mirlind Daku nga penalltia e Ilir Blakçori...

Trepça ’89 i quan të korruptuar gjqytarët kosovarë të pranuar nga FIFA

para 11 muajve - Lajmi.net

Trepça '89 reagon ashpër pas ndeshjes me Llapin, ku u eliminua nga Kupa e Kosovës. Mitrovicasit insitojnë që treshja e gjyqtarëve, Genc Nuza, Fatlum Berisha dhe Bujar Selimaj, erdhi me tendencë për të...

Trepça 89 akuzon rëndë gjyqtarët për humbjen ndaj Llapit

para 11 muajve - GazetaBlic

Trepça 89 është mposhtur 0:2 nga Llapi, për t’u eliminuar nga Kupa e Kosovës në futboll Skuadra mitrovicase, Trepça ‘89 për këtë eliminim ka akuzuar gjyqtarët, për të cilin thonë se ka qenë i njëanshëm....

Trepça 89 akuzon gjyqtarët për eliminimin nga Kupa e Kosovës

para 11 muajve - Gazeta Express

Trepça 89 është mposhtur 0:2 nga Llapi, për t’u eliminuar nga Kupa e Kosovës në futboll Skuadra mitrovicase, Trepça ‘89 për këtë eliminim ka akuzuar gjyqtarët, për të cilin thonë se ka qenë i njëanshëm....

89-shi reagon përmes një komunikate për media! Ja kë e akuzon

para 11 muajve - Infokusi

Kampioni aktual i Kosovës, Trepça ’89, sot u mposht nga Llapi me rezultat të pastër 0:2 në kuadër të rrethit të katërt të DigitAlb Kupës së Kosovës. Përmes një postimi në faqen zyrtare në facebook, klubi...

Trepça 89 akuzon gjyqtarët për ndarje të njëanshme të drejtësisë

para 11 muajve - Koha.net

Trepça 89 nuk është ndarë e kënaqur me referimin në ndeshjen e sotme kundër Llapit në Kupën e Kosovës. Klubi nga Mitrovica sot pësoi 0-2 nga Llapi për t’u eliminuar nga Kupa e Kosovës, transmeton Koha.net....

Menjëherë pas humbjes nga Llapi, Trepça 89′ akuzon gjyqtarët (Dokument)

para 11 muajve - Periskopi

Kryesia e K.F. Trepça ’89 përmes një komunikate për opinion ka shprehur pakënaqësi të madhe rreth ndarjes së drejtësisë në ndeshjen që kjo skuadër e zhvilloi sot në Mitrovicë kundër Llapit, në kuadër të...

Trepça 89 akuzon rëndë gjyqtarët për humbjen ndaj Llapit

para 11 muajve - Sovrani

Trepça 89 është mposhtur 0:2 nga Llapi, për t’u eliminuar nga Kupa e Kosovës në futboll Skuadra mitrovicase, Trepça ‘89 për këtë eliminim ka akuzuar gjyqtarët, për të cilin thonë se ka qenë i njëanshëm....

Ja kur do hidhet shorti për çerekfinalen e DigitAlb Kupës së Kosovës

para 11 muajve - GazetaBlic

Janë mbyllur të gjitha ndeshjet e DigitAlb Kupës së Kosovës. Prishtina, Drenica, Llapi, Vëllaznimi, Vushtrria, Drita dhe Gjilani janë kualifikuar më tutje në këtë kompeticion, shkruan GazetaBlic Të gjitha...

Kompletohen skuadrat çerekfinaliste të DigitAlb Kupës

para 11 muajve - GazetaBlic

Skuadra e Gjilanit është kualifikuar për në çerekfinale të Kupës së Kosovës. Gjilani mposhti me rezultat minimal 1 me 0 ekipin e Ballkanit. Golin e vetëm në ndeshje e shënoi Pleuart Hajdini në minutën...

Llapi eliminon Trepçën ’89, Prishtina dhe Drenica kalojnë tutje me lehtësi, Gjilani me vështirësi ndaj Ballkanit

para 11 muajve - Telegrafi

Digitalb Kupa e Kosovës ka zhvilluar raundin e katërt të Kupës, ku pas ndeshjes janë mësuar edhe gjysmëfinalistët. Në ndeshjen kryesore, Llapi ka arritur të shënojë fitore si mysafir i Trepcës ’89 në ‘Riza...

Gjilani fiton në fund, Vushtrria eliminon Lirinë

para 11 muajve - GazetaBlic

Skuadra e Gjilanit është kualifikuar për në çerekfinale të Kupës së Kosovës. Gjilani mposhti me rezultat minimal 1 me 0 ekipin e Ballkanit. Golin e vetëm në ndeshje e shënoi Pleuart Hajdini në minutën...

Kjo është deklarata e Tahir Batatinës pas fitores ndaj 89-shit

para 11 muajve - Infokusi

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina, është shprehur i kënaqur me kualifikimin e skuadrës së tij në çerekfinale të Digitalb Kupës së Kosovës në futboll, madje ka thënë se futbollistët i kishin premtuar se...

Llapi dhe Prishtina kualifikohen në çerekfinale të Kupës së Kosovës

para 11 muajve - Lajmi.net

Prishtina me lehtësi kaloi në çerekfinale duke e eliminuar Kosovën e Prishtinës. Me golat e Mirlind Dakut dhe Ilir Blakqorit në minutat e fundit të takimit, Llapi mposhti Trepçën ’89 për të siguruar një...

Këto janë skuadrat e kualifikuara në çerekfinale të Kupës së Kosovës

para 11 muajve - Infokusi

Kanë përfunduar të gjitha ndeshjet e rrethit të katërt të Kupës së Kosovës, shkruan infokusi. Ndeshja derbi e këtij kompeticioni u zhvillua në Mitrovicë ku skuadra e Llapit shënoi fitore kundër Trepçës...

Llapi dhe Prishtina kalojnë në çerekfinale të Kupës së Kosovës

para 11 muajve - Gazeta Express

Llapi dhe Prishtina kanë kaluar në çerekfinale të Kupës së Kosovës, duke mposhtur Trepçën ’89, respektivisht Kosovën e Prishtinës të mërkurën në mesditë. Me golat e Mirlind Dakut dhe Ilir Blakqorit në...

Përfundon ndeshja Trepça 89 – Llapi: Ky është rezultati!

para 11 muajve - GazetaBlic

Llapi ka shenuar fitore të rëndësishme në kuadër të rrethit të katërt të Kupës së Kosovës ndaj Trepçes 89. Llapjanët fituan me rezultat 2:0 panvarsisht iniciativës së 89shit. Golat për Llapin i shenuan...

Llapi ngrin kampionët, kualifikohen favoritët

para 11 muajve - RTV 21

Llapi mposhti Trepçën ’89 Llapi e ka ngrirë Trepçën ’89, duke e mundur me rezultat 0-2, në kuadër të katërt të DigitAlb Kupës së Kosovës, takim ky që u zhvillua në “Riza Lushta” të Mitrovicës. Skuadra...

Prishtina me lehtësi kalon në çerekfinale të kupës

para 11 muajve - Koha.net

Prishtina ka mposhtur Kosovën e Prishtinës me rezultat 4 me 0 për të siguruar çerekfinalen e kupës së Kosovës. Drashko Bozhoviq, Ahmed Januzi, Debatik Curri dhe Makenda ishin në listën e golashënuesve në këtë takim.

Llapi eliminon Trepçën ’89, Prishtina dhe Drenica kalojnë tutje me lehtësi, Gjilani me vështirësi ndaj Ballkanit

para 11 muajve - Almakos

Digitalb Kupa e Kosovës ka zhvilluar raundin e katërt të Kupës, ku pas ndeshjes janë mësuar edhe gjysmëfinalistët. Në ndeshjen kryesore, Llapi ka arritur të shënojë fitore si mysafir i Trepcës ’89 në ‘Riza...

Cili ekip kalon në gjysmëfinale të Kupës pa lojë? Ja kur hidhet shorti

para 11 muajve - Sovrani

Prishtina, Gjilani, Llapi, Vëllaznimi, Drenica, Vushtrria dhe Drita e prenë sot biletën për çerekfinale. Këto skuadra do t’i njohin emrat e kundërshtarëve të premten. Prej orës 14:00 do të hidhet shorti...

Llapi mposht Trepçën '89 në Mitrovicë, siguron çerekfinalen e kupës

para 11 muajve - Koha.net

Me golat e Mirlind Dakut dhe Ilir Blakqorit në minutat e fundit të takimit, Llapi mposhti Trepçën '89 për të siguruar një vend në çerekfinalen e kupës së Kosovës. E pafat ishte fusha e stadiumit "Riza...

Prishtina – Kosova e Prishtinës, ky është rezultati final i takimit

para 11 muajve - Infokusi

Ka përfunduar ndeshja që dhuroj më së shumti gola në rrethin e katër të Kupës së Kosovës, ndërmjet Prishtinës dhe Kosovës së Prishtinës. Prishtina në këtë takim fitoj me rezultat 5:0. Golat për Prishtinën...

Këto janë 7 skuadrat që u kualifikuan në çerekfinalen e DigitAlb Kupës

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Sapo kanë përfunduar shtatë ndeshjet e rrethit të katërt të Kupës së Kosovës në futboll. Me këtë rast, janë zbuluar emrat e çerekfinalistëve të këtij kompeticioni, të cilët do t’i njohin emrat e kundërshtarëve...

Llapi kalon në qerekfinale të kupës së Kosovës

para 11 muajve - Periskopi

Lideri i Superligës së Kosovës në stinorin vjeshtor, Llapi, edhe pjesën e dytë të edicionit e ka nisur në mënyrën më të mirë, duke e siguruar kualifikimin në çerekfinale të Digitalb Kupës së Kosovës. Skuadra...

Mbyllen takimet e DigitAlb Kupës së Kosovës, këto janë rezultatet

para 11 muajve - Infokusi

Kanë përfunduar takimet e rrethit të katërt të DigitAlb Kupës së Kosovës, shkruan infokusi. Ndeshje tejet interesante ishte ajo ndërmjet Trepça ’89 dhe Llapit, e cila u zhvillua  në stadiumin “Riza Lushta”,...

Gjilani fiton në fund, Vushtrria eliminon Lirinë

para 11 muajve - Sovrani

Skuadra e Gjilanit është kualifikuar për në çerekfinale të Kupës së Kosovës. Gjilani mposhti me rezultat minimal 1 me 0 ekipin e Ballkanit. Golin e vetëm në ndeshje e shënoi Pleuart Hajdini në minutën...

Prishtina deklason Kosova (P)

para 11 muajve - Sovrani

Skuadra e Prishtinës ka arritur fitore të thellë në kuadër të Kupës së Kosovës. Prishtinasit mposhtin 5 me 0 ekipin e Kosova (P), shkruan IndeksOnline. Golat për ekipin kryeqytetas i shënuan: Khalid, Mankenda,...

Trepça 89 – Llapi: Ky është rezultati!

para 11 muajve - Sovrani

Llapi ka shenuar fitore të rëndësishme në kuadër të rrethit të katërt të Kupës së Kosovës ndaj Trepçes 89. Llapjanët fituan me rezultat 2:0 panvarsisht iniciativës së 89shit. Golat për Llapin i shenuan...

Llapi ngrin kampionët, kualifikohen favoritët

para 11 muajve - KosovaPress

Skuadra e Tahir Batatinës në mënyrën më të mirë të mundshme e ka nisur pjesën e dytë të garave. Mirlind Daku (86’) nga penalltia, dhe Ilir Blakqori (89’) shënuan për fitoren e Llapit, e cila siguron kualifikimin...

Live: DigitAlb Kupa e Kosovës

para 11 muajve - Infokusi

Kanë filluar ndeshjet e rrethit të katërt të Kupës së Kosovës në futboll, shkruan infokusi. Ndeshja Prishtina – Kosova (P) nuk ka filluar ende për shkak të kushteve jo të mira në fushën e lojës. Takimet...

Kjo treshe e gjyqtarëve e ndan drejtësin në përballjen Trepça ’89 – Llapi

para 11 muajve - Infokusi

FFK-ja ka bërë publike zyrtarët e ndeshjeve të 1/8 së finales në Digitalb Kupën e Kosovës, shkruan infokusi. Ndeshja e cila do të zhvillohet në stadimin ‘Riza Lushta’ në Mitrovicë ndërmjet Trepça ’89 –...

Këta janë zyrtarët e ndeshjeve të 1/8 së finales në Digitalb Kupën e Kosovës

para 11 muajve - Infokusi

Ritkthehen ‘ethet’ e futbollit kosovar me disa super përballje në kuadër të Rrethit të katërt të Kupës së Kosovës, shkruan infokusi. FFK-ja ka bërë publike zyrtarët e ndeshjeve të 1/8 së finales në Digitalb...

Sot Kupa e Kosovës, do të mësohet çerekfinalistët

para 11 muajve - Telegrafi

Digitalb Kupa e Kosovës do ta zhvillojë raundin e katërt, me ndeshjen Trepça ’89 – Llapi, që spikat më shumë se të tjerat. Mitrovicasit që janë kampion në fuqi do të përballen me Llapin, që e kanë mbyllur...

Ritkthehen ‘ethet’ e futbollit kosovar

para 11 muajve - Infokusi

Ritkthehen ‘ethet’ e futbollit kosovar me disa super përballje  në kuadër të Rrethit të katërt të Kupës së Kosovës, shkruan infokusi. Takimi i cili do të zhvillohet në Mitrovicë ndërmjet Trepça ’89 dhe...

Llapi pret të gëzohet në vendin ku përjetoi “tmerrin”

para 11 muajve - Koha.net

E pafat ishte fusha e stadiumit "Riza Lushta" në Mitrovicë për Llapin, shkruan sot Koha Ditore. Verën e vitit të kaluar Llapi u mposht në finale të Kupës së Kosovës nga Besa në këtë stadium dhe humbi të...

Sot Kupa e Kosovës, do të mësohet çerekfinalistët

para 11 muajve - Almakos

Digitalb Kupa e Kosovës do ta zhvillojë raundin e katërt, me ndeshjen Trepça ’89 – Llapi, që spikat më shumë se të tjerat. Mitrovicasit që janë kampion në fuqi do të përballen me Llapin, që e kanë mbyllur...

Jo vetëm Liga e Kampionëve, sot kthehet edhe Superliga me superndeshje

para 11 muajve - Sovrani

Pas një pushimi të gjatë, futbolli vendor rikthehet sot. Gjatë ditës së mërkurë, zhvillohet raundi i 16’t i Kupës së Kosovës, shkruan Indeksonline Ndeshje tejet interesante do të jetë ajo mes Trepça ’89...

Llapi befason tifozët me lojë shpërblyese!

para 11 muajve - Infokusi

Skuadra e Tahir Batatinës ka ardhur me një ide të jashtëzakonshme, shkruan infokusi. Faqja zyrtare e Llapit në facebook përmes një postimi ka shkruar se fansi që e qëllon rezultatin përfundimtar të ndeshjes...

Delegohen gjyqtarët për ndeshjet e rrethit të katërt të DigitAlb Kupës së Kosovës

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Është bërë delegimi i gjyqtarëve për ndeshjet e rrethit të katërt të DigitAlb Kupës së Kosovës – shkruan Gazeta Monitor. Në kryendeshjen e cila do zhvillohet në “Riza Lushta” të Mitrovicës, ndërmjet Trepçës...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK