http://kariera.mk

Kupa e Shqipërisë, përcaktohen 4 gjysmëfinalistët, eliminohet Partizani

para 11 muajve - Shqiptarja

Mësohen 4 ekipet gjysmëfinaliste të Kupës së Shqipërisë. Janë kualifikuar Kukësi, Laçi, Skënderbeu dhe Flamurtari. Kukësi ka fituar 1-0 ndeshjen e kthimit ndaj Tiranës, kur ndeshja e parë kishte përfunduar...

Kupa Shqipërisë, Kualifikohen Flamurtari dhe Skënderbeu

para 11 muajve - Gazeta Tema

Flamurtari dhe Skënderbeu janë dy skuadrat e tjera që janë kualifikuar për në fazën e gjysmëfinales së Kupës së Shqipërisë. Vlonjatët elemniuan në fazën çerekfinale ekipin e Partizanit, ndërsa Skënderbeu...

Kupa e Shqipërisë/ Rezultatet, përcaktohen 4 gjysmëfinalistët, eliminohet Partizani

para 11 muajve - Java News

Mësohen 4 ekipet gjysmëfinaliste të Kupës së Shqipërisë. Janë kualifikuar Kukësi, Laçi, Skënderbeu dhe Flamurtari. Kukësi ka fituar 1-0 ndeshjen e kthimit ndaj Tiranës, kur ndeshja e parë kishte përfunduar...

Lika kundër shumicës: Ekipi im nuk ishte i dorëzuar ngae humbja 3-0

para 11 muajve - Albeu

Luftëtari nuk arrit të bëjë asgjë për të përbysur humbjen e parë 3-0, teksa në ndeshjen e sotme arrit të fitojë minimalisht 1-0, por trajneri Lika nukmendon se skuadra e tij ishte e demoralizuar nga humbja...

Mezani i lumtur për kualifikimin por nuk preferon ta zgjedhë rivalin

para 11 muajve - Albeu

Trajneri i Laçit Gentian Mezani i gëzohet kualifikimit në gjysmëfinale . Në Gjirokastër kurbinasit fituan edhe sfidën e kthimit ndaj Luftëtarit duke treguar se janë një skuadër specialiste e Kupës së Shqipërisë....

Luftëtari mundet edhe në shtëpi, Laçi siguron gjysmëfinalet e Kupës

para 11 muajve - BalkanWeb

Laçi ka arritur të sigurojë gjysmëfinalet e Kupës së Shqipërisë pasi ka mundur me rezultatin e përgjithshëm 4-0 ekipin e Luftëtarit. Kurbinasit thuajse e kishin siguruar që në ndeshjen e parë kualifikimin...

Luftëtari-Laçi/ Lika: Nuk ishim dorëzuar, por kishim probleme; Mezani: E synojmë fitimin e trofeut

para 11 muajve - Gazeta Tema

Trajneri i Luftëtarit, Hasan Lika, ka folur pas eleminimit nga Kupa e Shqipërisë nga skuadra e Laçi. Trjaneri bluzinjve u shpreh se pavarasisht humbjes së parë ata nuk ishin dorëzuar, por nuk ia arritën...

Kupa Shqipërisë, Kukësi dhe Laçi kalojnë në gjysmëfinale

para 11 muajve - Gazeta Tema

Kukësi dhe Laçi janë dy skuadrat e parë që kualifikohen për në fazën e gjysmëfinaleve të Kuoës së Shqipërisë. Kampionët e Shqipërisë eleminuan në ndeshjen e kthimit skuadrën e Tiranës pas fitores 1-0,...

LAJMI I FUNDIT/ Laçi në gjysmëfinale, trajneri e ka me Skënderbeun: Nuk besoj se do të ketë…

para 11 muajve - Newsport

Pas fitores ndaj Luftëtarit, 1-0, ka folur për mediat dhe trajneri i Laçit, Gentian Mezani. Trajneri tha për “Supersport” se ekipi i tij nuk duhet të nënvlersojë asnjë ekip. “E kisha menduar që do të ishtë...

Lajmi i fundit/ Hasan Lika: Kishim presionin e rezultatit, ky është objektivi ynë në kampionat

para 11 muajve - Newsport

Pas humbjes në Kupë kundër Laçi foli trajneri i Luftëtarit, Hasan Lika Lika: “Ne nuk ishim të dorëzuar, por kemi pasur futbollistë me shumë probleme. Në bëmë gjthçka në pjesën e parë dhe në pjesën e dytë...

Në Gjirokastër besojnë te mrekullia, Laçi shkon për konfirmim

para 11 muajve - Gazeta Telegraf

Lojtarët dhe drejtuesit e Luftëtarit, ende besojnë te kualifikimi në Kupën e Shqipërisë, edhe pse në takimin e parë çerekfinal në Laç kanë humbur 0-3. Kjo humbje e ka kthyer në një mision shumë të vështirë...

LAJMI I FUNDIT/ Luhet takimi Luftëtari – Laçi, gjirokastritët me 8-të mungesa

para 11 muajve - Newsport

Luftëtari dhe Laçi do të luajnë sot në orën 14:00 ndeshjen e dytë të vlefshme për fazën çerekfinale të Kupës së Shqipërië. Kujtojmë që takimi i parë i luajtur javën e kaluar në “Laç” ka përfunduar me fitoren...

Shkëlqim Muça: Vlerësimin personal e kam çdo ditë nga publiku, në Kupë pres kualifikimin e Tiranës

para 11 muajve - Gazeta Telegraf

Nga Agron KAJA INTERVISTA/ Flet për “Telegraf” ish-mesfushori i Tiranës dhe i Kombëtares, situata nga kandidimi për KE, dhe te futbolli para ndeshjeve të Kupës Sot një javë më parë u zhvillua Asambleja...

Kupa e Shqipërisë, ekipet kërkojnë kualifikimin në 1/2 finale

para 11 muajve - Shqiptarja

Të mërkurën pasdite luhen 4 ndeshjet e kthimit të Kupës së Shqipërisë, nga ku do të përcëktohen 4 ekipet gjysmëfinaliste. Në orën 14:00, do të nisin dy takime, Kukësi-Tirana dhe Luftëtari-Laçi, ndërsa...

Dy titullarë shqetësojnë Gjoken, jo në formën optimale fizike

para 11 muajve - Newsport

Vllaznia ka vijuar përgatitjet për ndeshjen e rradhës ku në Shkodër do presin ekipin e Teutës. Një tjetër ndeshje direkte për mbijetesën kjo për kuqeblutë të cilët para një jave mundën ekipin e Lushnjes...

Kupa, specialiteti i Laçit

para 11 muajve - Gazeta Tema

Nëse Laçi ka humbur statusin e skuadrës së pathyeshme në shtëpi, nuk mund të thuhet e njëjta gjë për statusin e skuadrës specialiste të Kupës së Shqipërisë. Kurbinasit kanë treguar ambicien e tyre në sfidën...

Skënderbeu mbyll përgatitjet anti-Teuta, dy mungesa për Dajën

para 11 muajve - Newsport

Ekipi i Skënderbeut ka zhvilluar sot paradite tek anekset e stadiumit ‘Skënderbeu’ seancën e fundit përgatitore në kuadër të takimin çerekfinal të kthimit ndaj Teutës. Tajneri Daja dhe stafi teknik ka...

Migen Memelli: Në Shqipëri kanë humbur golashënuesit, tek Akademitë nuk punohet mirë me të rinjtë

para 11 muajve - Gazeta Telegraf

Nga Agron KAJA INTERVISTA/ Flet për “Telegraf”ish-kryegolashënuesi i Superiores, që në karrierë ka luajtur në 8 skuadra shqiptare dhe në 5 të huaja Si i përshkruani rezultatet e javës së 19-të, të pritshme...

A mund të përsërisë Luftëtari rezultatin e Partizanit me Laçin? Kurbinasit të qetë në çerekfinale

para 11 muajve - Newsport

Luftëtari do të pres nesër Laçin, në orën 14:00 për luajtur ndeshjen e kthimit për çerekfinalen e Kupës. Rezultatin 3-0 në favor të kurbinasve ndeshjen e parë bën që trajneri Gentian Mezani të udhëtojë...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK