http://kariera.mk

Daja: Synojmë kampionatin, por nuk tolerojmë as në Kupë

para 11 muajve - Gazeta Shqip

Skënderbeu siguroi gjysmëfinalen e Kupës së Shqipërisë, duke regjistruar një tjetër fitore ndaj Teutës, këtë herë 3-0 në Korçë. “Na erdhi keq që u dëmtua Jashanica dhe shpresojmë që të jetë sa më minimal,...

Daja: Duhet të vazhdojmë me të njëjta ritme

para 11 muajve - Albeu

Trajneri i Skënderbeut, Ilir Daja ka folur gjithçka për ndeshjen e sotme ndaj Teutës, pasi fituan me rezultatin e përgjithshëm 3-0, edhe pse ishte një ndeshje formaliteti. Tekniku ka folu edhe për dëmtimin...

Daja: Nuk tolerojmë me askënd, kush do fanellën e titullarit le ta meritojë

para 11 muajve - Gazeta Tema

Trajneri i Skënderbeut, Ilir Daja, nuk ka preferenca për kundërshtarët e radhës të Kupës. Në “Gol pas Goli”, ai deklaroi se të gjithë ishin kundërshtarë të fortë, ndërsa shpjegoi se pse nuk kishte ndër...

Skënderbeu fiton bindshëm ndaj Teutës, dhe kuliafikohet në gjysmëfinale të Kupës

para 11 muajve - Albeu

Skënderbeu fitoi bindshëm edhe sfidën e kthimit ndaj Teutës , me shifrat e përgjithshme 3-0. Nisja e takimit ishte e vakët, por korçarët arritën të zhbllokoheshin vetëm në sekondat e fundit të pjesës së...

Lajmi i fundit/ Ilir Daja: Nuk kam preferenca për shortin, ja pse nuk bëj shumë rotacion

para 11 muajve - Newsport

Pas fitores me Teutën në shifrat 3-0 për mediat foli trajneri Ilir Daja. Tekniku i Skënderbeut u duk i kënaqur nga performanca e ekipit të tij dhe kërkon që të vazhdojë në të njëjtin ritëm në ndeshjet...

VIDEO/ Mbyllet gjithçka në Korçë, Skënderbeu i jep një “shuplakë” Teutës dhe kalon në gjysmëfinale

para 11 muajve - Newsport

Ka përfunduar gjithçka me një fitore të Skënderbut në shifrat 3-0 përballë Teutës në kuadër të ndeshjes së kthimit për çerekfinalet e kupës së Shqipërisë. Ashtu si në ndeshjen e parë ku korçarët fituan...

Live/ 30 minuta nga fundi i ndeshjes, ç’po ndodh në Skënderbeu-Teuta

para 11 muajve - Newsport

Në Korçë në ndeshjen Skënderbeu-Teuta janë mbyllur 60 minuta të takimit. Në këto momente të pjesë së dytë gjithçka duket se po shkon e qetë dhe bardhekuqtë vijojnë të kryesojnë në shifrat 0-1 falë një...

Live/ Mbyllen 30 minuta të ndeshjes, Skënderbeu dhe Teuta në gjendje “kome”

para 11 muajve - Newsport

Kanë kaluar 30 minuta në Korçë në takimin mes Skënderbeut dhe Teutës. Nën një atmosferë shumë të ftohtë jo vetëm nga moti, por edhe nga prania shumë e pakët e tifozëve në stadium, duket se edhe ndeshja...

Live/ Kalojnë 15 minuta në Korçë, Teuta “vërshon” drejt Shehit

para 11 muajve - Newsport

Janë mbyllur 15 minuta në takimin mes Skënderbeut dhe Teutës. Ndeshja e vlefshme për çerekfinalen e kthimit të Kupës së Shqipërisë deri në këto momente ka parë një ndeshje të fortë  dhe kryesisht me raste...

Kupa e Shqipërisë, Ilir Dajën e tremb heshtja e Teutës

para 11 muajve - Sot News

Kupa e Shqipërisë do të kthehet sot në mesditë në fushën e lojës, ku pritet të luhen katër ndeshjet e kthimit çerekfinale të këtij aktiviteti. Kupa është një mundë- si që të çon në Ligën e Europës, prandaj...

Daja: Gjithçka është e hapur, duhet të përmirësojmë lojën

para 11 muajve - Albeu

Skënderbeu do të presë i qetë në shtëpi Teutën për ndeshjen e kthimit , pasi takimin e parë korçarët e fituan me rezultatin 0-2. Edhe pse duket sikur do të jetë një përballje pa shumë histori sfida e kthimit...

Skënderbeu, Daja: S’është ndeshje formale me Teutën, jemi të dyzuar për formacionin

para 11 muajve - Gazeta Tema

Para ndeshjes me Teutën ka folur trajneri i Skënderbeut, Ilir Daja, i cili kthehet pas një “mungese njëjavore” për shkak të gjendjes gripale. Trajneri i Skënderbeut ka theksuar se ndeshja e nesërme nuk...

Daja flet para ndeshjes për Kupë: Asgjë nuk është mbyllur me Teutën

para 11 muajve - Newsport

Ditën e mërkurë (nesër), Skënderbeu pret në shtëpi takimin e radhës të vlefshëm për turin 5erekfinal të Kupës së Shqipërisë kundër Teutës. Ndeshjen e parë kor5arët kanë fituar me shifrat 0-2 e mesa duket...

Skënderbeu i shqetësuar për sulmin, Soue nuk shënon prej dy muajsh, Taku s’e mbulon dot

para 11 muajve - Sot News

Sulmuesi Ali Soue erdhi me shumë bujë në merkaton e verës dhe pjesa e parë e sezonit ishte mjaft e mirë për të, madje dhe performanca që bëri në Europa League ishte mjaft e mirë, ku shënoi gol ndaj Dinamos...

Kamza fitoi ndaj Kukësit, trajneri Ndreu rrëfen pengun e merkatos

para 11 muajve - Newsport

Kamza arriti që në javën e 19-të të kampionatit të marrë një fitore të pastër ndaj Kukësit, duke mundur kampionët me rezulatin e pastër 1-0. Ky sukses është komentuar nga të gjithë, ka pasur dhe nga ata...

Skënderbeu pret Teutën në çerekfinale, “gardiani” i korçarëve merr leje nga klubi

para 11 muajve - Newsport

Skënderbeu do përballet nesër, në orën 17:00 me Teutën për të luajtur ndeshjen e kthimit ndaj durrsakëve, e vlefshme për çerekfinalen e Kupës së Shqipërisë. Rezultati 2-0 në favor të korçarëve në takimin...

Skënderbeu me një këmbë në gjysmëfinale, dy mungesa për Ilir Dajën

para 11 muajve - Newsport

Skuadra e Ilir Dajës ka rinisur përgatitjet në Korcë me frymën e duhur pas fitores së rëndë ndaj Flamurtarit ndërkohë që edhe rezultatet e tjera të Superiores ishin favorizuese për Skënderbeun që gëzon...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK