http://kariera.mk

Nesër në sprovë koalicioni Zaev – Ahmeti, a do të kalojë Ligji për gjuhët?!

më 3.2018 - Ina

Vazhdimi i seancës së 32-të në Kuvendin e Maqedonisë, në të cilin në rend dite janë amendamentet për ligjin për përdorimin e gjuhëve do të caktohet nesër. Kështu është marrë vesh kryetari i Kuvendit, Talat...

OSMANI:LIGJIN PËR GJUHËT DO TA DËRGOJMË NË KOMISIONIN E VENECIAS

më 3.2018 - TV21

Zëvendës kryeministri për Çështje Evropiane, Bujar Osmani pas takimeve në Komisionin Evropian ka deklaruar se nuk dyshon në kushtetueshmërinë e Ligjit për gjuhët, dhe me vetë iniciativë do ta dërgon në...

Osmani: Ligjin për gjuhët do ta dërgojmë në Komisionin e Venecies

më 3.2018 - Zhurnal

Shkup, 13 mars - Zëvendëskryeministri për Çështje Evropiane, Bujar Osmani, pas takimeve në Komisionin evropian deklaroi se nuk dyshon në kushtetutshmëri9në e Ligjit për gjuhët dhe se Qeveria me vetëiniciativë...

VMRO kthehet në kuvend, kërkon debat për amendamentet kundër shqipes

më 3.2018 - Aktuale

Deputetët e VMRO-DPMNE-së nesër do të marrin pjesë në seancën e kuvendit ku do të duhet të miratohet ligji për gjuhët. Por lideri i partisë kërkon shqyrtimin e amendamenteve, përcjell Aktuale.mk. “Ofruam...

Deputetët e OBRM-PDUKM-së do të marrin pjesë në seancën për Ligjin e gjuhëve

më 3.2018 - Telegrafi

Deputetët e opozitës maqedonase do të marrin pjesë në seancën për Ligjin e gjuhëve, e cila sipas paralajmërimeve duhet të mbahet nesër. Këtë e konfirmoi sot kryetari i OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickoski,...

Maqedoni, nesër përpjekje e re për votimin e ligjit për gjuhët

më 3.2018 - Lajmi.net

Vazhdimi i seancës së 32-të në Kuvendin e Maqedonisë, në të cilin në rend dite janë amendamentet për ligjin për përdorimin e gjuhëve do të caktohet nesër. Nga kabineti i Xhaferit ende nuk ka informacion...

Mickoski: VMRO-DPMNE do të marrë pjesë në seancën për Ligjin e Gjuhëve

më 3.2018 - Gazeta Express

Deputetët e VMRO-DPMNE-së do të marrin pjesë në seancën e nesërme të Parlamentit, në të cilën duhet që të sjellët Ligji për gjuhët, por lideri kërkon shikimin e amendamenteve të tyre dhe hapjen e debatit...

Osmani: Ligjin për gjuhët do ta dërgojmë në Komisionin e Venedikut

më 3.2018 - Tetova Sot

Zëvendëskryeministri për Çështje Evropiane, Bujar Osmani, pas takimeve në Komisionin evropian deklaroi se nuk dyshon në kushtetutshmëri9në e Ligjit për gjuhët dhe se Qeveria me vetëiniciativë do ta dërgojë...

GRUBI: Pres që VMRO-ja të votojë ligjin e gjuhëve

më 3.2018 - Medial

Në Kuvend sipas informatave jozyrtare nesër do të mbahet vazhdimi i seancës së radhës në tentim për të gjetur zgjidhje të mbi 35 mijë amendamenteve nga ana e VMRO-DPMNE-së për ligjin e gjuhëve, transmeton...

Kuvend, nesër tentim i ri për Ligjin për përdorimin e gjuhëve

më 3.2018 - TV Koha

Kuvendi nesër do të votojë leximin e tretë të Ligjit për përdorimin e gjuhëve. Në koordinimin e sotëm, partnerët e koalicionit bashkë me opozitën shqiptare dhe me kryetarin e Kuvendit, Talat Xhaferi kanë...

Deputetët e OBRM-PDUKM-së do të marrin pjesë në seancën për Ligjin e gjuhëve

më 3.2018 - Tetova Sot

Deputetët e opozitës maqedonase do të marrin pjesë në seancën për Ligjin e gjuhëve, e cila sipas paralajmërimeve duhet të mbahet nesër. Këtë e konfirmoi sot kryetari i OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickoski,...

Nesër tentativa e tretë për Ligjin e Gjuhëve

më 3.2018 - Shenja

Ligji për Përdorimin e Gjuhëve nesër do të ballafaqohet edhe me një tentativë për t’u votuar në lexim të tretë. Këtë për gazetarët sot e konfirmojnë përfaqësues të grupeve parlamentare të cilët kanë marrë...

MICKOVSKI:VMRO-DPMNE DO TË MERR PJESË NË SEANCËN PËR LIGJIN E GJUHËVE

më 3.2018 - TV21

Deputetët e VMRO-DPMNE-së do të marrin pjesë në seancën e nesërme të Parlamentit, në të cilën duhet që të sjellët Ligji për gjuhët, por lideri kërkon shikimin e amendamenteve të tyre dhe hapjen e debatit...

Kuvend, nesër tentim i ri për Ligjin për përdorimin e gjuhëve

më 3.2018 - Alsat-M

Kuvendi nesër do të votojë leximin e tretë të Ligjit për përdorimin e gjuhëve. Në koordinimin e sotëm, partnerët e koalicionit bashkë me opozitën shqiptare dhe me kryetarin e Kuvendit, Talat Xhaferi kanë...

Nesër testi i radhës i Kuvendit për ligjin e përdorimit të gjuhëve

më 3.2018 - Lajm

Vazhdimi i seancës së 32-të në Kuvendin e Maqedonisë, në të cilin në rend dite janë amendamentet për ligjin për përdorimin e gjuhëve do të caktohet nesër. Kështu është marrë vesh kryetari i Kuvendit, Talat...

Nesër përpjekje e re për votimin e ligjit për gjuhët

më 3.2018 - Gazeta Express

Vazhdimi i seancës së 32-të në Kuvendin e Maqedonisë, në të cilin në rend dite janë amendamentet për ligjin për përdorimin e gjuhëve do të caktohet nesër. Nga kabineti i Xhaferit ende nuk ka informacion...

Ligji për gjuhët sërish në kuvend

më 3.2018 - Aktuale

Ligji për Përdorimin e Gjuhëve, nesër do të ballafaqohet edhe me një tentativë për t’u votuar në lexim të tretë. Këtë për gazetarët sot e konfirmojnë përfaqësues të grupeve parlamentare të cilët kanë marrë...

Ligji për gjuhët, nesër përpjekje e re për votim

më 3.2018 - Albeu

Vazhdimi i seancës së 32-të në Kuvendin e Maqedonisë, në të cilin në rend dite janë amendamentet për ligjin për përdorimin e gjuhëve do të caktohet nesër . Nga kabineti i Xhaferit ende nuk ka informacion...

Kuvend, nesër tentim i ri për Ligjin për përdorimin e gjuhëve

më 3.2018 - Almakos

13 March 2018 / 15:00 Kuvendi nesër do të votojë leximin e tretë të Ligjit për përdorimin e gjuhëve. Në koordinimin e sotëm, partnerët e koalicionit bashkë me opozitën shqiptare dhe me kryetarin e Kuvendit,...

Ligji për gjuhët, nesër përpjekje e re për votim

më 3.2018 - Portalb

Vazhdimi i seancës së 32-të në Kuvendin e Maqedonisë, në të cilin në rend dite janë a mendamentet për ligjin për përdorimin e gjuhëve do të caktohet nesër. Kështu është marrë vesh kryetari i Kuvendit,...

Maqedoni, nesër përpjekje e re për votimin e ligjit për gjuhët

më 3.2018 - Sovrani

Vazhdimi i seancës së 32-të në Kuvendin e Maqedonisë, në të cilin në rend dite janë amendamentet për ligjin për përdorimin e gjuhëve do të caktohet nesër. Nga kabineti i Xhaferit ende nuk ka informacion...

Gruevski: Nuk do ta vlerësoja punën e Mickoskit

më 3.2018 - Gazeta Express

Ish-kryetari i VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski thotë se rrall herë takohet me trashëgimtarin e tij, Hristijan Mickoski, i cili, siç theksoi, e drejton partin në mënyrë autonome. “Nuk do ta vlerësoja punën...

Nesër përpjekje e re për votimin e ligjit për gjuhët

më 3.2018 - Sovrani

Vazhdimi i seancës së 32-të në Kuvendin e Maqedonisë, në të cilin në rend dite janë amendamentet për ligjin për përdorimin e gjuhëve do të caktohet nesër. Nga kabineti i Xhaferit ende nuk ka informacion...

Ligji për gjuhët, nesër përpjekje e re për votim

më 3.2018 - Tetova Sot

Vazhdimi i seancës së 32-të në Kuvendin e Maqedonisë, në të cilin në rend dite janë amendamentet për ligjin për përdorimin e gjuhëve do të caktohet nesër. Kështu është marrë vesh kryetari i Kuvendit, Talat...

Gruevski: Mickoskit duhet ti jepet kohë për tu treguar

më 3.2018 - Zhurnal

Shkup, 13 mars - Ish-kryetari i VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski thotë se rrall herë takohet me trashëgimtarin e tij, Hristijan Mickoski, i cili, siç theksoi, e drejton partin në mënyrë autonome, transmeton...

Nesër edhe një herë provohet të kalojë Ligji për Përdorimin e Gjuhëve

më 3.2018 - Shenja

Ligji për Përdorimin e Gjuhëve, nesër do të ballafaqohet edhe me një tentativë për t’u votuar në lexim të tretë. Këtë për gazetarët sot e konfirmojnë përfaqësues të grupeve parlamentare të cilët kanë marrë...

Ligji për përdorimin e gjuhëve del nesër në Kuvendin e Maqedonisë

më 3.2018 - Telegrafi

Ligji për përdorimin e gjuhëve, me të cilin më shumë përfiton gjuha shqipe, pritet që nesër të jetë në rend dite në seancën e radhës të Kuvendit të Maqedonisë. Vendimi erdhi pas takimit bashkërendues të...

Nesër përpjekje e re për votimin e ligjit për gjuhët

më 3.2018 - Republika

Vazhdimi i seancës së 32-të në Kuvendin e Maqedonisë, në të cilin në rend dite janë amendamentet për ligjin për përdorimin e gjuhëve do të caktohet nesër. Nga kabineti i Xhaferit ende nuk ka informacion...

GRUEVSKI: Me Mickoskin shihem rrallë, duhet t’i jepet kohë

më 3.2018 - Medial

Me Hristijan Mickoskin shihem rrallë. Ai në mënyrë të pavarur udhëheq partinë, thotë ish lideri i VMRO-DPMNE-së Nikolla Gruevski, transmeton Medial.mk. “Është udhëheqësi e re, kanë prioritetet e tyre....

Ligji për gjuhët, nesër përpjekje e re për votim

më 3.2018 - Fol

Vazhdimi i seancës së 32-të në Kuvendin e Maqedonisë, në të cilin në rend dite janë amendamentet për ligjin për përdorimin e gjuhëve do të caktohet nesër. Kështu është marrë vesh kryetari i Kuvendit, Talat...

LSDM: VMRO-DPMNE 11 vite e ka ngulfatur lirinë e të shprehurit

më 3.2018 - TV Koha

VMRO-DPMNE parti, për qeverisjen e së cilës janë arrestuar gazetarë, janë kryer sulme dhe mbyllje të mediave, propaganda e kishte kryefjalën, ndërsa liria e të shprehurit ka qenë sistematikisht e ngulfatur,...

LSDM: VMRO-DPMNE 11 vite e ka ngulfatur lirinë e të shprehurit

më 3.2018 - Zhurnal

Shkup, 13 mars - VMRO-DPMNE parti, për qeverisjen e së cilës janë arrestuar gazetarë, janë kryer sulme dhe mbyllje të mediave, propaganda e kishte kryefjalën, ndërsa liria e të shprehurit ka qenë sistematikisht...

LSDM: VMRO-DPMNE 11 vite e ka ngulfatur lirinë e të shprehurit

më 3.2018 - Tetova Sot

VMRO-DPMNE parti, për qeverisjen e së cilës janë arrestuar gazetarë, janë kryer sulme dhe mbyllje të mediave, propaganda e kishte kryefjalën, ndërsa liria e të shprehurit ka qenë sistematikisht e ngulfatur,...

VMRO: Me LSDM-në në pushtet nuk mund të ketë shtet të së drejtës

më 3.2018 - Gazeta Express

Nga partia opozitare VMRO-DPMNE thonë se në Maqedoni nuk ka shtet të së drejtës, dhe se LSDM-ja e ngufat lirinë mediale, ndërsa opinioni është dëshmitar i censurës së përditshme, kërcënimeve dhe trysnive...

VMRO-DPMNE: Në Maqedoni nuk ka shtet të së drejtës

më 3.2018 - TV Koha

VMRO-DPMNE-ja opozitare konsideron se në Maqedoni nuk ka shtet të së drejtës, dhe se LSDM-ja e ngufat lirinë mediale, ndërsa opinioni është dëshmitar i cenzurës së përditshme, kërcënimeve dhe trysnive...

Mickoski nga sot fillon takimet intensive me qytetarët

më 3.2018 - Zhurnal

Shkup, 13 mars - Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski nga sot fillon takimet me qytetarët në të gjitha qytetet e Maqedonisë, transmeton Zhurnal. Nga partia thonë se kjo turne e kryetarit Mickoski...

VMRO-DPMNE: LSDM-JA PO E NGULFATË LIRINË MEDIATIKE

më 3.2018 - TV21

Nga partia më e madhe opozitare VMRO-DPMNE reagojnë sot duke thënë se drejtësia dhe demokracia janë larguar nga Maqedonia, kurse LSDM-ja po e ngulfatë lirinë mediatike. “LSDM-ja premtonte liri, por sjelli...

OBRM-PDUKM: Në Maqedoni nuk ka drejtësi me LSDM-në në pushtet

më 3.2018 - Klan Kosova

OBRM-PDUKM-ja opozitare konsideron se në Maqedoni nuk ka shtet të së drejtës, dhe se LSDM-ja e ngufat lirinë mediale, ndërsa opinioni është dëshmitar i cenzurës së përditshme, kërcënimeve dhe trysnive...

Ligji i gjuhëve këtë javë shkon për votim në Kuvendin e Maqedonisë

më 3.2018 - Koha.net

Pas dështimit të tentativës për miratimin e ligjit për gjuhët, dhe akuzave të kryeparlamentarit Xhaferi në adresë të deputetëve të LSDM-së, kryeministri Zoran Zaev garantoi se Ligji për gjuhët do të miratohet...

Gruevski: Mickoskit duhet ti jepet kohë për tu treguar

më 3.2018 - Fol

Ish-kryetari i VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski thotë se rrall herë takohet me trashëgimtarin e tij, Hristijan Mickoski, i cili, siç theksoi, e drejton partin në mënyrë autonome. “Nuk do ta vlerësoja punën...

VMRO: Me LSDM-në nuk ka shtet të së drejtës

më 3.2018 - Alsat-M

Nga partia opozitare VMRO-DPMNE thonë se në Maqedoni nuk ka shtet të së drejtës, dhe se LSDM-ja e ngufat lirinë mediale, ndërsa opinioni është dëshmitar i censurës së përditshme, kërcënimeve dhe trysnive...

VMRO-DPMNE: Në Maqedoni nuk ka shtet të së drejtës

më 3.2018 - Zhurnal

Shkup, 13 mars - VMRO-DPMNE-ja opozitare konsideron se në Maqedoni nuk ka shtet të së drejtës, dhe se LSDM-ja e ngufat lirinë mediale, ndërsa opinioni është dëshmitar i cenzurës së përditshme, kërcënimeve...

OBRM-PDUKM: Në Maqedoni nuk ka drejtësi me LSDM-në në pushtet

më 3.2018 - Telegrafi

OBRM-PDUKM-ja opozitare konsideron se në Maqedoni nuk ka shtet të së drejtës, dhe se LSDM-ja e ngufat lirinë mediale, ndërsa opinioni është dëshmitar i cenzurës së përditshme, kërcënimeve dhe trysnive...

Ja për çfarë u dakorduan LSDM dhe VMRO

më 3.2018 - Gazeta Express

Drejtori i Agjencisë Teknike Operative do të zgjidhet me 2/3 e votave në Kuvend. Alsat M nga burime brenda grupeve të punës mes LSDM-së dhe VMRO-DPMNE-së, mëson se me propozim të opozitës, palët kanë arritur...

Ja për çfarë u dakorduan LSDM dhe VMRO

më 3.2018 - Fol

Drejtori i Agjencisë Teknike Operative do të zgjidhet me 2/3 e votave në Kuvend. Alsat M nga burime brenda grupeve të punës mes LSDM-së dhe VMRO-DPMNE-së, mëson se me propozim të opozitës, palët kanë arritur...

VMRO: Me LSDM-në nuk ka shtet të së drejtës

më 3.2018 - Almakos

13 March 2018 / 10:01 Nga partia opozitare VMRO-DPMNE thonë se në Maqedoni nuk ka shtet të së drejtës, dhe se LSDM-ja e ngufat lirinë mediale, ndërsa opinioni është dëshmitar i censurës së përditshme,...

Mickoski nga sot fillon takimet intensive me qytetarët

më 3.2018 - Fol

Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski nga sot fillon takimet me qytetarët në të gjitha qytetet e Maqedonisë. Nga partia thonë se kjo turne e kryetarit Mickoski është për qëllim që të komunikon me...

VMRO-DPMNE:Maqedonia ngulfat lirinë mediale, nuk ka shtet të së drejtës

më 3.2018 - Fol

Nga partia opozitare VMRO-DPMNE thonë se në Maqedoni nuk ka shtet të së drejtës, dhe se LSDM-ja e ngulfat lirinë mediale, ndërsa opinioni është dëshmitar i censurës së përditshme, kërcënimeve dhe trysnive...

Ligji për Gjuhët do të Votohet Këtë Javë

më 3.2018 - Kallxo

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev, pret që këtë javë të mbyllet çështja për Ligjin për përdorimin e gjuhëve. Sipas tij, debati është hapur më shumë se 9 muaj ndërsa të gjithë aktorët relevantë në shoqëri...

Nikollov: Ligji i Gjuhëve nuk do të votohet me forcë

më 3.2018 - Gazeta Express

Kryeministri Zaev, pret që këtë javë të mbyllet çështja për Ligjin për përdorimin e gjuhëve. Sipas tij, debati është hapur më shumë se 9 muaj ndërsa të gjithë aktorët relevant në shoqëri e kanë treguan...

Mickoski edhe për reforma, edhe me 35 mijë amendamente

më 3.2018 - Portalb

Lideri i VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski dha deklarata në lidhje me Ligjin për gjuhët që është kthyer në Kuvendin e RM-së, të cilat i vlerësojmë si jokonsekunete: … Qëndrimi jonë është i qartë, decid,...

Zaev reagon për ligjin e gjuhëve

më 3.2018 - Vizion Plus

Kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev, pret që Ligji për Gjuhët të miratohet deri në fund të javës. Kështu është shprehur ai gjatë një deklarate për media pas dështimit të tentativës për kalimin e ligjit...

Ligji për Gjuhët do të votohet këtë javë në Maqedoni

më 3.2018 - RTV 21

Nikollov: Ligji nuk do të votohet me presion Kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev, pret që këtë javë të mbyllet çështja për Ligjin për përdorimin e gjuhëve. Sipas tij, debati është hapur më shumë se 9...

Zaev: Porosia e Mickovskit “Copy Paste” nga Gruevski

më 3.2018 - Medial

Ligji për Gjuhët duhet të miratohet këtë javë. Nëntë muaj kanë qenë të mjaftueshëm për t’u debatuar lidhur me përmbajtjen e Ligjit, andaj tani është koha që i njëjti të miratohet. Kështu ka deklaruar kryeministri...

Bisedimet, përafrohen qëndrimet LSDM-VMRO

më 3.2018 - TV Koha

Drejtori i Agjencisë Teknike Operative do të zgjidhet me 2/3 e votave në Kuvend. Alsat M nga burime brenda grupeve të punës mes LSDM-së dhe VMRO-DPMNE-së, mëson se me propozim të opozitës, palët kanë arritur...

Bisedimet, përafrohen qëndrimet LSDM-VMRO

më 3.2018 - Aktuale

Drejtori i Agjencisë Teknike Operative do të zgjidhet me 2/3 e votave në Kuvend. Alsat M nga burime brenda grupeve të punës mes LSDM-së dhe VMRO-DPMNE-së, mëson se me propozim të opozitës, palët kanë arritur...

Nikollov: Ligji i Gjuhëve nuk do të votohet me forcë

më 3.2018 - Fol

Kryeministri Zaev, pret që këtë javë të mbyllet çështja për Ligjin për përdorimin e gjuhëve. Sipas tij, debati është hapur më shumë se 9 muaj ndërsa të gjithë aktorët relevant në shoqëri e kanë treguan...

Zaev: Porosia e Mickovskit “Copy Paste” nga Gruevski

më 3.2018 - Lajm

Ligji për Gjuhët duhet të miratohet këtë javë. Nëntë muaj kanë qenë të mjaftueshëm për t’u debatuar lidhur me përmbajtjen e Ligjit, andaj tani është koha që i njëjti të miratohet. Kështu ka deklaruar kryeministri...

LIGJI PËR GJUHËT DO TË VOTOHET KËTË JAVË, NIKOLLOV: LIGJI NUK DO TË VOTOHET ME FORCË

më 3.2018 - TV21

Kryeministri Zaev, pret që këtë javë të mbyllet çështja për Ligjin për përdorimin e gjuhëve. Sipas tij,  debati është hapur më shumë se 9 muaj ndërsa të gjithë aktorët relevant në shoqëri e kanë treguan...

Bisedimet, përafrohen qëndrimet midis LSDM-së dhe VMRO-së

më 3.2018 - Fakti Ditor

Drejtori i Agjencisë Teknike Operative do të zgjidhet me 2/3 e votave në Kuvend. Alsat M nga burime brenda grupeve të punës mes LSDM-së dhe VMRO-DPMNE-së, mëson se me propozim të opozitës, palët kanë arritur...

Osmani: VMRO po përdor të njëjtën 'lëndë djegëse', lëndë që i çoi në opozitë

më 3.2018 - Gazeta Express

“VMRO DPMNE vazhdon të përdorë të njëjtën lëndë djegëse, e cila në të kaluarën u plasi në dorë dhe i çoi ata në opozitë”, kështu shprehet Zëvendëskryeministri për çështje Evropiane, Bujar Osmani. Ai i...

ZAEV: “MICKOVSKI ‘COPY-PASTE’ I GRUEVSKIT”, OSMANI: VMRO PËRDOR LËNDËN DJEGËSE, QË E ÇOI NË OPOZITË

më 3.2018 - TV21

“VMRO DPMNE vazhdon të përdorë të njëjtën lëndë djegëse, e cila në të kaluarën u plasi në dorë dhe i çoi ata në opozitë”, kështu shprehet Zëvendëskryeministri për çështje Evropiane, Bujar Osmani. Ai i...

Mickovski: S’heqim dorë nga amendamentet për shqipen

më 3.2018 - Gazeta Express

Kryetari i VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickovski ka deklaruar se nuk do të heq dorë nga amendamentet kundër ligjit të gjuhëve. ‘Nuk është e mundur që ligji të miratohet në rrugë demokratike pa u shkelur rregullorja...

FRODEM DHE REFORMATORËT FORMOJË FRAKSION, KUVENDI TË DEBATOJË PËR AMANDAMENTET MBI LIGJIN E GJUHËVE

më 3.2018 - TV21

Lupço Aleksovski nga partia FRODEM kërkon debat mbi amendamentet për ligjin e përdorimit të gjuhëve. Ai thotë se nuk do të lejojnë që BDI dhe LSDM ta devalvojnë Kuvendin pasi që deputetët kanë të drejtë...

Mickovski: S’heqim dorë nga amendamentet për shqipen

më 3.2018 - Aktuale

Kryetari i VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickovski ka deklaruar se nuk do të heq dorë nga amendamentet kundër ligjit të gjuhëve, përcjell Aktuale.mk. ‘Nuk është e mundur që ligji të miratohet në rrugë demokratike...

Zaev: Porosia e Mickovskit “copy paste” nga Gruevski

më 3.2018 - Shenja

Ligji për Gjuhët duhet të miratohet këtë javë. Nëntë muaj kanë qenë të mjaftueshëm për t’u debatuar lidhur me përmbajtjen e Ligjit, andaj tani është koha që i njëjti të miratohet. Kështu ka deklaruar kryeministri...

LSDM-VMRO/Përafrohen qëndrimet

më 3.2018 - Gazeta Express

Drejtori i Agjencisë Teknike Operative do të zgjidhet me 2/3 e votave në Kuvend. Alsat M nga burime brenda grupeve të punës mes LSDM-së dhe VMRO-DPMNE-së, mëson se me propozim të opozitës, palët kanë arritur...

Gruevizmi nuk "vdiq" ai jeton edhe me Zaevin, por pa zaevizmin

më 3.2018 - Zhurnal

Shkup, 12 mars - Karakteristik e Qeverisë së ish-kryeministrit Nikolla Gruevski ishte se asaj ju dha epiteti i një Qeverie regjimi, ndërsa qeverisja e saj shquhej me termin Gruevizëm. Pas zgjedhjeve parlamentare...

OSMANI: Qëndrimi i VMRO-së, kulmi i papërgjegjësisë

më 3.2018 - Medial

Zëvendëskryeministri për çështje evropiane, Bujar Osmani e ka cilësuar qëndrimin e VMRO-DPMNE-së lidhur me ligjin e gjuhëve si papërgjegjësi politike dhe retorikë e vjetruar nga e cila ka pësuar vetë VMRO....

Bisedimet, përafrohen qëndrimet LSDM-VMRO

më 3.2018 - Zhurnal

Shkup, 12 mars - Drejtori i Agjencisë Teknike Operative do të zgjidhet me 2/3 e votave në Kuvend. Alsat M nga burime brenda grupeve të punës mes LSDM-së dhe VMRO-DPMNE-së, mëson se me propozim të opozitës,...

Bisedimet, përafrohen qëndrimet midis LSDM-së dhe VMRO-së

më 3.2018 - Medial

Drejtori i Agjencisë Teknike Operative do të zgjidhet me 2/3 e votave në Kuvend. Alsat M nga burime brenda grupeve të punës mes LSDM-së dhe VMRO-DPMNE-së, mëson se me propozim të opozitës, palët kanë arritur...

Zyrtare: Formohet fraksioni i parë i VMRO-së

më 3.2018 - Aktuale

FRODEM dhe nisma e brendshme e VMRO-DPMNE-së për reformimin e kësaj partie politike kanë marrë vendim që nga sot të veprojnë së bashku dhe si fraksion i VMRO-DPMNE-së. Ata thonë se qëllimi i tyre ishte...

Osmani: VMRO po përdor të njëjtën ‘lëndë djegëse’, lëndë që i çoi në opozitë

më 3.2018 - Fol

“VMRO DPMNE vazhdon të përdorë të njëjtën lëndë djegëse, e cila në të kaluarën u plasi në dorë dhe i çoi ata në opozitë”, kështu shprehet Zëvendëskryeministri për çështje Evropiane, Bujar Osmani. Ai i...

Mickovski: S’heqim dorë nga amendamentet për shqipen

më 3.2018 - Fol

Kryetari i VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickovski ka deklaruar se nuk do të heq dorë nga amendamentet kundër ligjit të gjuhëve. ‘Nuk është e mundur që ligji të miratohet në rrugë demokratike pa u shkelur rregullorja...

35 mijë “pengesat” e shqipes, Mickoski nuk tërhiqet nga amendimet

më 3.2018 - Zhurnal

Shkup, 12 mars - Opozita maqedonase nuk tërhiqet nga moria e amendamenteve të paraqitur për shqyrtim në Parlament, si strategji për të mos kaluar ligji i gjuhëve, ku ndër të tjera parashikohet ngritja...

Bisedimet, përafrohen qëndrimet LSDM-VMRO

më 3.2018 - Alsat-M

Drejtori i Agjencisë Teknike Operative do të zgjidhet me 2/3 e votave në Kuvend. Alsat M nga burime brenda grupeve të punës mes LSDM-së dhe VMRO-DPMNE-së, mëson se me propozim të opozitës, palët kanë arritur...

Bisedimet, përafrohen qëndrimet LSDM-VMRO

më 3.2018 - Albeu

Drejtori i Agjencisë Teknike Operative do të zgjidhet me 2/3 e votave në Kuvend. Alsat M nga burime brenda grupeve të punës mes LSDM-së dhe VMRO-DPMNE-së, mëson se me propozim të opozitës, palët kanë arritur...

VMRO-DPMNE drejt ndarjes

më 3.2018 - Lajm

Anëtar të inciativës për reforma në VMRO-DPMNE dhe FRODEM, paralajmërojnë se do të veprojnë si fraksion në partinëVMRO-DPMNE. Qëllimi i veprimit të tillë është siç thonë, të i ndihmohet partisë që të jetë...

VMRO-DPMNE drejt ndarjes

më 3.2018 - Albeu

Anëtar të inciativës për reforma në VMRO-DPMNE dhe FRODEM, paralajmërojnë se do të veprojnë si fraksion në partinëVMRO-DPMNE. Qëllimi i veprimit të tillë është siç thonë, të i ndihmohet partisë që të jetë...

VMRO-DPMNE drejt ndarjes, paralajmërohen fraksione të reja

më 3.2018 - Ina

Anëtar të inciativës për reforma në VMRO-DPMNE dhe FRODEM, paralajmërojnë se do të veprojnë si fraksion në partinëVMRO-DPMNE. Qëllimi i veprimit të tillë është siç thonë, të i ndihmohet partisë që të jetë...

Ligji për përdorimin e gjuhëve, Zaev: ligji të miratohet gjatë javës; VMRO: tërhiqni ligjin, do t’i mbështesim reformat; Osmani: qëndrimi i VMRO-së, kulmi i papërgjegjësisë

më 3.2018 - MRT

Ligji për përdorimin e gjuhëve do të miratohet gjatë kësaj jave... Kryeministri, Zoran Zaev, thotë se nëntë muaj debat rreth këtij ligji ka qenë i mjaftueshëm dhe se deputetët, posaçërisht ata të shumicës,...

VMRO-DPMNE drejt ndarjes, paralajmërohen fraksione të reja

më 3.2018 - Gazeta Express

Anëtar të inciativës për reforma në VMRO-DPMNE dhe FRODEM, paralajmërojnë se do të veprojnë si fraksion në partinëVMRO-DPMNE. Qëllimi i veprimit të tillë është siç thonë, të i ndihmohet partisë që të jetë...

LSDM-VMRO/Përafrohen qëndrimet

më 3.2018 - Fol

Drejtori i Agjencisë Teknike Operative do të zgjidhet me 2/3 e votave në Kuvend. Alsat M nga burime brenda grupeve të punës mes LSDM-së dhe VMRO-DPMNE-së, mëson se me propozim të opozitës, palët kanë arritur...

Edhe VMRO-ja bëhet "pik e pesë", paralajmërohet fraksion !

më 3.2018 - Zhurnal

Shkup, 12 mars - FRODEM dhe anëtar të incijativës brendapartiake për reforma në VMRO-DPMNE, paralajmërojnë se do të veprojnë si fraksion në VMRO-DPMNE, transmeton Zhurnal. Qëllimi i veprimit të tillë është...

ZAEV: “MICKOVSKI ‘COPY-PASTE’ I GRUEVSKIT”, OSMANI: VMRO PËRDOR LËNDËN DJEGËSE, QË E ÇOI NË OPOZITË

më 3.2018 - Fakti Ditor

VMRO DPMNE vazhdon të përdorë të njëjtën lëndë djegëse, e cila në të kaluarën u plasi në dorë dhe i çoi ata në opozitë”, kështu shprehet Zëvendëskryeministri për çështje Evropiane, Bujar Osmani. Ai i referohet...

Ligji i gjuhëve këtë javë shkon për votim në Kuvend

më 3.2018 - Alsat-M

Pas dështimit të tentativës për miratimin e ligjit për gjuhët, dhe akuzave të kryeparlamentarit Xhaferi në adresë të deputetëve të LSDM-së, kryeministri Zoran Zaev garantoi se ligji për gjuhët do të miratohet...

Të pakënaqurit e OBRM-PDUKM-së formojnë fraksion zyrtar

më 3.2018 - Telegrafi

FRODEM dhe nisma e brendshme e OBRM-PDUKM-së për reformimin e kësaj partie politike kanë marrë vendim që nga sot të veprojnë së bashku dhe si fraksion i OBRM-PDUKM-së. Ata thonë se qëllimi i tyre ishte...

‘Vlon’ në VMRO-DPMNE, dalin fraksione

më 3.2018 - Ina

FRODEM dhe nisma e brendshme e VMRO-DPMNE-së për reformimin e kësaj partie politike kanë marrë vendim që nga sot të veprojnë së bashku dhe si fraksion i VMRO-DPMNE-së. Ata thonë se qëllimi i tyre ishte...

Bisedimet, përafrohen qëndrimet LSDM-VMRO

më 3.2018 - Tetova Sot

Drejtori i Agjencisë Teknike Operative do të zgjidhet me 2/3 e votave në Kuvend. Alsat M nga burime brenda grupeve të punës mes LSDM-së dhe VMRO-DPMNE-së, mëson se me propozim të opozitës, palët kanë arritur...

Bisedimet, përafrohen qëndrimet LSDM-VMRO

më 3.2018 - Almakos

12 March 2018 / 16:00 Drejtori i Agjencisë Teknike Operative do të zgjidhet me 2/3 e votave në Kuvend. Alsat M nga burime brenda grupeve të punës mes LSDM-së dhe VMRO-DPMNE-së, mëson se me propozim të...

Shqipja, VMRO i ofron sërish pakt Zaevit: të mbështesim nëse nuk e mbështet

më 3.2018 - Te Sheshi

VMRO ka vepruar njëjtë si muaj më parë, kur ende ishte në pushtet dhe i thoshte Zaevit: merr qeverinë, vetëm mos pranon Platformën e Tiranës. Zaev erdhi në fakt në pushtet në një mënyrë krejt tjetër, edhe...

‘Vlon’ në VMRO-DPMNE, dalin fraksione

më 3.2018 - Almakos

FRODEM dhe nisma e brendshme e VMRO-DPMNE-së për reformimin e kësaj partie politike kanë marrë vendim që nga sot të veprojnë së bashku dhe si fraksion i VMRO-DPMNE-së. Ata thonë se qëllimi i tyre ishte...

LSDM: MICKOVSKI I MBËSHTET POLITIKAT E PARAARDHËSIT TË TIJ, NIKOLLA GRUEVSKIT

më 3.2018 - TV21

Nga Lidhja Social Demokrate sot kanë reaguar duke thënë se është e qartë hipokrizia dhe përpjekja e partisë opozitare, ku shtojnë se si duket, Hristijan Mickovski i mbështet politikat e paraardhësit të...

Përçahet VMRO-ja

më 3.2018 - Tetova Sot

FRODEM dhe nisma e brendshme e VMRO-së për reformimin e kësaj partie politike kanë marrë vendim që nga sot të veprojnë së bashku dhe si fraksion i partisë. Ata thonë se qëllimi i tyre ishte që të ndihmojnë...

Ligji i gjuhëve këtë javë shkon për votim në Kuvend

më 3.2018 - Almakos

12 March 2018 / 15:09 Pas dështimit të tentativës për miratimin e ligjit për gjuhët, dhe akuzave të kryeparlamentarit Xhaferi në adresë të deputetëve të LSDM-së, kryeministri Zoran Zaev garantoi se ligji...

Zyrtarizohet fraksioni i VMRO-së

më 3.2018 - Shenja

FRODEM dhe nisma e brendshme e VMRO-së për reformimin e kësaj partie politike kanë marrë vendim që nga sot të veprojnë së bashku dhe si fraksion i partisë. Ata thonë se qëllimi i tyre ishte që të ndihmojnë...

Të pakënaqurit e OBRM-PDUKM-së formojnë fraksion zyrtar

më 3.2018 - Tetova Sot

FRODEM dhe nisma e brendshme e OBRM-PDUKM-së për reformimin e kësaj partie politike kanë marrë vendim që nga sot të veprojnë së bashku dhe si fraksion i OBRM-PDUKM-së. Ata thonë se qëllimi i tyre ishte...

35 mijë “pengesat” e shqipes, VMRO nuk tërhiqet nga amendimet

më 3.2018 - Koha.net

Opozita maqedonase nuk tërhiqet nga moria e amendamenteve të paraqitur për shqyrtim në Parlament, si strategji për të mos kaluar ligji i gjuhëve, ku ndër të tjera parashikohet ngritja e shqipes në një...

Zyrtare: Formohet fraksioni i parë i VMRO-së

më 3.2018 - AlbPortali

FRODEM dhe nisma e brendshme e VMRO-DPMNE-së për reformimin e kësaj partie politike kanë marrë vendim që nga sot të veprojnë së bashku dhe si fraksion i VMRO-DPMNE-së. Loading... Ata thonë se qëllimi i...

Zyrtare: Formohet fraksioni i parë i VMRO-së

më 3.2018 - Fakti Ditor

FRODEM dhe nisma e brendshme e VMRO-DPMNE-së për reformimin e kësaj partie politike kanë marrë vendim që nga sot të veprojnë së bashku dhe si fraksion i VMRO-DPMNE-së. Ata thonë se qëllimi i tyre ishte...

LSDM: Ligji për gjuhët VMRO-DPMNE-së ju shërben vetëm si alibi për bllokimin e reformave

më 3.2018 - Zhurnal

Shkup, 12 mars - "Është e qartë hipokrizia dhe përpjekja e partisë opozitare. Qytetarët e dinë mirë se VMRO-DPMNE-ja ka pranuar propozim ligjin për përdorimin e gjuhëve, me shpresë se do të formojnë Qeveri....

Osmani me akuza të ashpra ndaj Mickovskit

më 3.2018 - Albeu

Ne kemi paralajmërime se opozita do të pengojë reformat në gjyqësor dhe në administratën publike nëse miratohet ligji për gjuhët, tha zëvendëskryeministri Bujar Osmani duke iu përgjigjur një pyetjeje të...

LSDM: Ligji për gjuhët të cilin VMRO-DPMNE njëherë e pranoi, sot ju shërben vetëm si alibi për bllokimin e reformave

më 3.2018 - Tetova Sot

Është e qartë hipokrizia dhe përpjekja e partisë opozitare. Qytetarët e dinë mirë se VMRO-DPMNE-ja ka pranuar propozim ligjin për përdorimin e gjuhëve, me shpresë se do të formojnë Qeveri. Sot, Ligjin...

LSDM për ligjin e gjuhëve: VMRO po bllokon procesin e reformave

më 3.2018 - Gazeta Express

LSDM ka reaguar ndaj VMRO-së, sa i takon ligjit të gjuhëve. “Qytetarët mirë e dinë se VMRO-DPMNE ka pranuar propozim ligjin për gjuhët me shpresë se do të formojnë qeveri. Sot ligji për përdorimin e gjuhëve...

VMRO-DPMNE: Ligji për gjuhët nuk sjell përfitime për qytetarët

më 3.2018 - Gazeta Express

Sipas VMRO-DPMNE-së, LSDM-ja i bënë dëm të përhershëm dhe të pariparueshëm Republikës së Maqedonisë duke zbatuar me dhunë “ligjin antikushtetues mbi gjuhët”. “Miratimi i dhunshëm i ligjit për gjuhët mund...

Osmani me akuza të ashpra ndaj Mickovskit

më 3.2018 - Gazeta Express

Ne kemi paralajmërime se opozita do të pengojë reformat në gjyqësor dhe në administratën publike nëse miratohet ligji për gjuhët, tha zëvendëskryeministri Bujar Osmani duke iu përgjigjur një pyetjeje të...

Ligji për gjuhët do të mbyllet gjatë javës, thotë Zaev

më 3.2018 - Albinfo

"Të lëmë le të realizohet, le të ketë implementim të vetin dhe do të shohim se nuk është diçka e dhimbshme, e vështirë apo tragjike, por është diçka që do të mundësojë të kuptohemi më lehtë me njëri-tjetrin”,...

Zaev: Brenda kësaj jave duhet të mbyllim ligjin e gjuhëve

më 3.2018 - Politiko

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev,pret që këtë javë të mbyllet çështja për ligjin e përdorimit të gjuhëve. Në konferencën e përbashkët për shtyp në Qeveri me kryesuesin e Këshillit të Ministrave të...

Ligji i gjuhëve, LSDM-ja rikujton VMRO-në

më 3.2018 - Medial

LSDM ka reaguar ndaj VMRO-së, sa i takon ligjit të gjuhëve. “Qytetarët mirë e dinë se VMRO-DPMNE ka pranuar propozim ligjin për gjuhët me shpresë se do të formojnë qeveri. Sot ligji për përdorimin e gjuhëve...

Zaev: Ligji për Gjuhët duhet të miratohet këtë javë

më 3.2018 - Shenja

Kryeministri Zoran Zaev ka deklaruar se për nëntë muaj ka është i hapur debati për një çështje të  ligjore rreth Ligjit për Përdorimin e Gjuhëve, ndërsa sipas tij çështja duhet të mbyllet një orë e më...

Zaev pret që këtë javë të mbyllet çështja për ligjin e gjuhëve

më 3.2018 - GazetaBlic

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev pret që këtë javë të mbyllet çështja për ligjin për përdorimin e gjuhëve. Në konferencën e përbashkët për shtyp në Qeveri me kryesuesin e Këshillit të Ministrave të...

Zaev: Brenda kësaj jave duhet të mbyllim ligjin e gjuhëve

më 3.2018 - Alsat-M

Kryeministri Zoran Zaev pret që këtë javë të mbyllet çështja për ligjin për përdorimin e gjuhëve. Në konferencën e përbashkët për shtyp në Qeveri me kryesuesin e Këshillit të Ministrave të BeH-së Denis...

Maqedoni, Zaev: Brenda kësaj jave duhet të mbyllim ligjin e gjuhëve

më 3.2018 - Lajmi.net

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev,pret që këtë javë të mbyllet çështja për ligjin e përdorimit të gjuhëve. Në konferencën e përbashkët për shtyp në Qeveri me kryesuesin e Këshillit të Ministrave të...

Zaev jep lajmin e madh për shqiptarët

më 3.2018 - Albeu

Kryeministri Zoran Zaev ka thënë sot se pret që këtë javë të miratohet ligji për përdorimin e gjuhëve dhe se pas nëntë muajsh debati duhet të përfundojë. “Çështja duhet të mbyllet sa më parë. Më herët...

Osmani: Oferta e Mickoskit, kulm i papërgjegjësisë së një partie politike

më 3.2018 - Aktuale

Zëvendëskryetari i Qeverisë përgjegjës për Çështje Evropiane, Bujar Osmani ka komentuar deklaratën e liderit të VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski se do të mbështesë reformat nëse tërhiqet Ligji për gjuhët....

Kulmi i joseriozitetit është që opozita t`i pengon reformat, thotë Osmani

më 3.2018 - Zhurnal

Shkup, 12 mars - Zëvendëskryeministri i Republikës së Maqedonisë, Bujar Osmani ka deklaruar se reformat nuk kanë ngecur, por kanë ngecur vetëm disa ligje në pjesën e gjyqësorit, transmeton Zhurnal. Sipas...

Osmani: Oferta e Mickoskit është kulmi i papërgjegjshmërisë të një partie politike

më 3.2018 - Tetova Sot

Ne kemi paralajmërime se opozita do të pengojë reformat në gjyqësor dhe në administratën publike nëse miratohet ligji për gjuhët, tha zëvendëskryeministri Bujar Osmani duke iu përgjigjur një pyetjeje të...

LSDM për ligjin e gjuhëve: VMRO po bllokon procesin e reformave

më 3.2018 - Fol

LSDM ka reaguar ndaj VMRO-së, sa i takon ligjit të gjuhëve. “Qytetarët mirë e dinë se VMRO-DPMNE ka pranuar propozim ligjin për gjuhët me shpresë se do të formojnë qeveri. Sot ligji për përdorimin e gjuhëve...

Zgjidhje për mbi 35.000 amendamentet e Ligjit për gjuhët këtë javë

më 3.2018 - Gazeta Express

Zyrtarisht në faqen e internetit të Kuvendit janë caktuar seanca vetëm për sot, ndërsa për shkak të aktiviteteve lidhur me shënimin e 75-vjetorit nga dëbimi, takimi i rregullt javor i kryetarit të Kuvendit...

VMRO-DPMNE: LIGJI PËR GJUHËT NUK SJELL PËRFITIME PËR QYTETARËT, POR VETËM PROBLEME

më 3.2018 - TV21

Sot kanë reaguar nga partia më e madhe opozitare  VMRO-DPMNE, ku pohojnë se LSDM-ja i bënë dëm të përhershëm dhe të pariparueshëm Republikës së Maqedonisë duke zbatuar me dhunë “Ligjin antikushtetues mbi...

LSDM godet VMRO-në: Patriota të rremë të stilit të Gruevski!

më 3.2018 - Zhurnal

Shkup, 12 mars - LSDM ka reaguar ndaj deklaratave të kryetarit të VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski. “VMRO-DPMNE vazhdon me patriotizmin e rremë të Gruevskit, në vend të veprimeve të dëmshme Mickovski...

Kryeministri Zaev: Porositë e Mickoskit, kopje e Gruevskit

më 3.2018 - Gazeta Express

Porositë që dërgon shefi i opozitës janë kopje e Gruevskit, ka thënë kryeministri Zoran Zaev lidhur lidhur me pyetjen për përdorimin e gjuhëve, gjë që tha se duhet të miratohet këtë javë. Ai me këtë rast...

Osmani me akuza të ashpra ndaj Mickovskit

më 3.2018 - Fol

Ne kemi paralajmërime se opozita do të pengojë reformat në gjyqësor dhe në administratën publike nëse miratohet ligji për gjuhët, tha zëvendëskryeministri Bujar Osmani duke iu përgjigjur një pyetjeje të...

OBRM-PDUKM: Gazetarët e Maqedonisë përballen me censurë

më 3.2018 - Telegrafi

OBRM-PDUKM-ja opozitare ka reaguar në lidhje me gjendjen e punës së gazetarëve në vend që prej ndryshimit të pushtetit, shkruan Telegrafi Maqedoni. ”Me ardhjen e LSDM-së në pushtet, ne kemi parë se dikush...

Zaev: Ligji i gjuhëve do të mbyllet këtë javë

më 3.2018 - RTV 21

Sipas kryeministrit të Maqedonisë kjo çështje duhet sa më shpejt të mbyllet Kryeministri Zoran Zaev pret që këtë javë të mbyllet çështja për Ligjin për përdorimin e gjuhëve. Në konferencën e përbashkët...

VMRO-DPMNE: Ligji për gjuhët sjell vetëm probleme

më 3.2018 - Ina

Sipas VMRO-DPMNE-së, LSDM-ja  i bënë dëm të përhershëm dhe të pariparueshëm Republikës së Maqedonisë duke zbatuar me dhunë “ligjin antikushtetues mbi gjuhët”. “Miratimi i dhunshëm i ligjit për gjuhët mund...

ZAEV: LIGJI I GJUHËVE DO TË MBYLLET KËTË JAVË

më 3.2018 - TV21

Kryeministri Zoran Zaev pret që këtë javë të mbyllet çështja për Ligjin për përdorimin e gjuhëve. Në konferencën e përbashkët  në Qeveri me kryesuesin e Këshillit të Ministrave të Bosnje Hercegovinës Denis...

Zaev pret që këtë javë të mbyllet çështja për ligjin e gjuhëve

më 3.2018 - Ina

Kryeministri Zoran Zaev pret që këtë javë të mbyllet çështja për ligjin për përdorimin e gjuhëve. Në konferencën e përbashkët për shtyp në Qeveri me kryesuesin e Këshillit të Ministrave të BeH-së Denis...

Zaev: Brenda kësaj jave duhet të mbyllim ligjin e gjuhëve

më 3.2018 - Almakos

12 March 2018 / 12:00 Kryeministri Zoran Zaev pret që këtë javë të mbyllet çështja për ligjin për përdorimin e gjuhëve. Në konferencën e përbashkët për shtyp në Qeveri me kryesuesin e Këshillit të Ministrave...

VMRO-DPMNE: Ligji për gjuhët nuk sjell përfitime për qytetarët, por vetëm probleme

më 3.2018 - Zhurnal

Shkup, 12 mars - Sipas VMRO-DPMNE-së, LSDM-ja  i bënë dëm të përhershëm dhe të pariparueshëm Republikës së Maqedonisë duke zbatuar me dhunë "ligjin antikushtetues mbi gjuhët". "Miratimi i dhunshëm i ligjit...

Zaev pret që këtë javë të mbyllet çështja për ligjin e gjuhëve

më 3.2018 - Zhurnal

Shkup, 12 mars - Kryeministri Zoran Zaev pret që këtë javë të mbyllet çështja për ligjin për përdorimin e gjuhëve. Në konferencën e përbashkët për shtyp në Qeveri me kryesuesin e Këshillit të Ministrave...

VMRO-DPMNE: Ligji për Gjuhët nuk sjell përfitime për qytetarët

më 3.2018 - Shenja

Sipas VMRO-DPMNE-së, LSDM-ja  i bënë dëm të përhershëm dhe të pariparueshëm Republikës së Maqedonisë duke zbatuar me dhunë “ligjin antikushtetues mbi gjuhët”. “Miratimi i dhunshëm i ligjit për gjuhët mund...

Zaev: Ligji i gjuhëve do të mbyllet këtë javë

më 3.2018 - Gazeta Express

Kryeministri Zoran Zaev ka thënë sot se pret që këtë javë të miratohet ligji për përdorimin e gjuhëve dhe se pas nëntë muajsh debati duhet të përfundojë. “Çështja duhet të mbyllet sa më parë. Më herët...

VMRO-DPMNE: Ligji për gjuhët nuk sjell përfitime për qytetarët

më 3.2018 - Fol

Sipas VMRO-DPMNE-së, LSDM-ja i bënë dëm të përhershëm dhe të pariparueshëm Republikës së Maqedonisë duke zbatuar me dhunë “ligjin antikushtetues mbi gjuhët”. “Miratimi i dhunshëm i ligjit për gjuhët mund...

VMRO-DPMNE: Ligji për gjuhët nuk sjell përfitime për qytetarët

më 3.2018 - Medial

Sipas VMRO-DPMNE-së, LSDM-ja  i bënë dëm të përhershëm dhe të pariparueshëm Republikës së Maqedonisë duke zbatuar me dhunë “ligjin antikushtetues mbi gjuhët”. “Miratimi i dhunshëm i ligjit për gjuhët mund...

VMRO-DPMNE: Ligji për gjuhët nuk sjell përfitime për qytetarët, por vetëm probleme

më 3.2018 - Almakos

Sipas VMRO-DPMNE-së, LSDM-ja i bënë dëm të përhershëm dhe të pariparueshëm Republikës së Maqedonisë duke zbatuar me dhunë “ligjin antikushtetues mbi gjuhët”. “Miratimi i dhunshëm i ligjit për gjuhët mund...

Zaev: Ligji i gjuhëve do të mbyllet këtë javë

më 3.2018 - Fol

Kryeministri Zoran Zaev ka thënë sot se pret që këtë javë të miratohet ligji për përdorimin e gjuhëve dhe se pas nëntë muajsh debati duhet të përfundojë. “Çështja duhet të mbyllet sa më parë. Më herët...

Kryeministri Zaev: Porositë e Mickoskit, kopje e Gruevskit

më 3.2018 - Fol

Porositë që dërgon shefi i opozitës janë kopje e Gruevskit, ka thënë kryeministri Zoran Zaev lidhur lidhur me pyetjen për përdorimin e gjuhëve, gjë që tha se duhet të miratohet këtë javë. Ai me këtë rast...

Zaev pret që këtë javë të mbyllet çështja për ligjin e gjuhëve

më 3.2018 - Aktuale

Kryeministri Zoran Zaev pret që këtë javë të mbyllet çështja për ligjin për përdorimin e gjuhëve. Në konferencën e përbashkët për shtyp në Qeveri me kryesuesin e Këshillit të Ministrave të BeH-së Denis...

Zaev thumbon Mickoskin: Porositë e tij, kopje e Gruevskit

më 3.2018 - Medial

Porositë që dërgon shefi i opozitës janë kopje e Gruevskit, ka thënë kryeministri Zoran Zaev lidhur lidhur me pyetjen për përdorimin e gjuhëve, gjë që tha se duhet të miratohet këtë javë. Ai me këtë rast...

Zaev i përgjigjet Mickoskit: Deklaratat e juaja janë “copy-paste” e Gruevskit

më 3.2018 - Lajm

Deklaratën e liderit të opozitës maqedonase, Hristijan Mickoski kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev e quajti si “copy-paste” të ish liderit të VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski. I pyetur se kur pritet...

Java vendimtare për ligjin e gjuhëve

më 3.2018 - Albeu

Kuvendi sërish pret një javë të pasigurt duke pasur parasysh paralajmërimet jozyrtare se nga mesi i javës do të mund sërish të caktohet seanca e 32-të ku në rend dite janë mbi 35.000 amendamente të opozitës...

Java vendimtare për ligjin e gjuhëve

më 3.2018 - Gazeta Express

Kuvendi sërish pret një javë të pasigurt duke pasur parasysh paralajmërimet jozyrtare se nga mesi i javës do të mund sërish të caktohet seanca e 32-të ku në rend dite janë mbi 35.000 amendamente të opozitës...

ZAEV: Ligji i gjuhëve patjetër miratohet këtë javë

më 3.2018 - Medial

Kryeministri Zoran Zaev ka thënë sot se pret që këtë javë të miratohet ligji për përdorimin e gjuhëve dhe se pas nëntë muajsh debati duhet të përfundojë, transmeton Medial.mk. “Çështja duhet të mbyllet...

VMRO-DPMNE: Ligji për gjuhët nuk sjell përfitime për qytetarët, por vetëm probleme

më 3.2018 - Lajm

Sipas VMRO-DPMNE-së, LSDM-ja i bënë dëm të përhershëm dhe të pariparueshëm Republikës së Maqedonisë duke zbatuar me dhunë “ligjin antikushtetues mbi gjuhët”. “Miratimi i dhunshëm i ligjit për gjuhët mund...

Zaev i përgjigjet Mickoskit: deklaratat e tua janë “copy-paste” e Gruevskit

më 3.2018 - Portalb

Deklaratën e liderit të opozitës maqedonase, Hristijan Mickoski kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev e quajti si “copy-paste” të ish liderit të VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski. I pyetur se kur pritet...

Zoran Zaev pret që ligji i gjuhëve të votohet gjatë kësaj jave

më 3.2018 - Almakos

Zaev ka akuzuar liderin e opozitës Hristian Mickovski se deklaratat i ka “copy- past” si ish lideri i partisë Nikolla Gruevski Kryeministri Zoran Zaev pret që këtë javë të mbyllet çështja për Ligjin për...

Zaev i përgjigjet Mickoskit: deklaratat e tua janë “copy-paste ” Gruevskit

më 3.2018 - Portalb

Deklaratën e liderit të opozitës maqedonase, Hristijan Mickoski kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev e quajti si “copy-paste” të ish liderit të VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski. I pyetur se kur pritet...

Zaev: Brenda kësaj jave duhet të mbyllim ligjin e gjuhëve

më 3.2018 - Sovrani

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev,pret që këtë javë të mbyllet çështja për ligjin e përdorimit të gjuhëve. Në konferencën e përbashkët për shtyp në Qeveri me kryesuesin e Këshillit të Ministrave të...

Zaev: Ligji i gjuhëve do të mbyllet këtë javë

më 3.2018 - Tetova Sot

Kryeministri Zoran Zaev pret që këtë javë të mbyllet çështja për ligjin për përdorimin e gjuhëve. Në konferencën e përbashkët për shtyp në Qeveri me kryesuesin e Këshillit të Ministrave të BeH-së Denis...

Këtë javë pritet zgjidhje për amendamentet e Ligjit për gjuhët

më 3.2018 - Aktuale

Kuvendi sërish pret një javë të pasigurt duke pasur parasysh paralajmërimet jozyrtare se nga mesi i javës do të mund sërish të caktohet seanca e 32-të ku në rend dite janë mbi 35.000 amendamente të opozitës...

Zaev pret që këtë javë të mbyllet çështja për ligjin e gjuhëve

më 3.2018 - Gazeta e re

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev pret që këtë javë të mbyllet çështja për ligjin për përdorimin e gjuhëve. Në konferencën e përbashkët për shtyp në Qeveri me kryesuesin e Këshillit të Ministrave të...

VMRO-DPMNE: Ligji për gjuhët nuk sjell përfitime për qytetarët, por vetëm probleme

më 3.2018 - Tetova Sot

Sipas VMRO-DPMNE-së, LSDM-ja  i bënë dëm të përhershëm dhe të pariparueshëm Republikës së Maqedonisë duke zbatuar me dhunë “ligjin antikushtetues mbi gjuhët”. “Miratimi i dhunshëm i ligjit për gjuhët mund...

Kuvend, java vendimtare për ligjin e gjuhëve

më 3.2018 - Medial

Kuvendi sërish pret një javë të pasigurt duke pasur parasysh paralajmërimet jozyrtare se nga mesi i javës do të mund sërish të caktohet seanca e 32-të ku në rend dite janë mbi 35.000 amendamente të opozitës...

Zaev pret që këtë javë të mbyllet çështja për ligjin e gjuhëve

më 3.2018 - KosovaPress

Në konferencën e përbashkët për shtyp në Qeveri me kryesuesin e Këshillit të Ministrave të BeH-së Denis Zvizdiq, Zaev tha se debati për këtë çështje është i hapur tashmë nëntë muaj dhe duhet që sa më shpejt...

Këtë javë zgjidhje për mbi 35 mijë amendamentet e Ligjit për gjuhët

më 3.2018 - Zhurnal

Shkup, 12 mars - Kuvendi sërish pret një javë të pasigurt duke pasur parasysh paralajmërimet jozyrtare se nga mesi i javës do të mund sërish të caktohet seanca e 32-të ku në rend dite janë mbi 35.000 amendamente...

Zaev: Ligji i gjuhëve do të mbyllet këtë javë

më 3.2018 - Fakti Ditor

Kryeministri Zoran Zaev pret që këtë javë të mbyllet çështja për ligjin për përdorimin e gjuhëve. Në konferencën e përbashkët për shtyp në Qeveri me kryesuesin e Këshillit të Ministrave të BeH-së Denis...

Këtë javë zgjidhje për mbi 35.000 amendamentet e Ligjit për gjuhët

më 3.2018 - Tetova Sot

Kuvendi sërish pret një javë të pasigurt duke pasur parasysh paralajmërimet jozyrtare se nga mesi i javës do të mund sërish të caktohet seanca e 32-të ku në rend dite janë mbi 35.000 amendamente të opozitës...

LSDM godet VMRO-në: Patriota të rremë të stilit të Gruevski!

më 3.2018 - Fakti Ditor

Shkup, 12 mars – LSDM ka reaguar ndaj deklaratave të kryetarit të VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski. “VMRO-DPMNE vazhdon me patriotizmin e rremë të Gruevskit, në vend të veprimeve të dëmshme Mickovski...

Sfida për Ligjin e gjuhëve këtë javë në Kuvendin e Maqedonisë

më 3.2018 - Telegrafi

Ligji për gjuhët në Maqedoni duhet të kalojë edhe episodin e tretë, të votohet edhe një herë në Kuvend nga shumica parlamentare, pasi më herët u hodh poshtë nga kryetari Gjorge Ivanov, shkruan Telegrafi...

Këtë javë zgjidhje për mbi 35.000 amendamentet e Ligjit për gjuhët

më 3.2018 - AlbPortali

Kuvendi sërish pret një javë të pasigurt duke pasur parasysh paralajmërimet jozyrtare se nga mesi i javës do të mund sërish të caktohet seanca e 32-të ku në rend dite janë mbi 35.000 amendamente të opozitës...

VMRO-DPMNE: Ligji për gjuhët nuk sjell përfitime për qytetarët, por vetëm probleme

më 3.2018 - Republika

Sipas VMRO-DPMNE-së, LSDM-ja  i bënë dëm të përhershëm dhe të pariparueshëm Republikës së Maqedonisë duke zbatuar me dhunë “ligjin antikushtetues mbi gjuhët”. “Miratimi i dhunshëm i ligjit për gjuhët mund...

Këtë javë zgjidhje për mbi 35.000 amendamentet e Ligjit për gjuhët

më 3.2018 - Fakti Ditor

Kuvendi sërish pret një javë të pasigurt duke pasur parasysh paralajmërimet jozyrtare se nga mesi i javës do të mund sërish të caktohet seanca e 32-të ku në rend dite janë mbi 35.000 amendamente të opozitës...

Java vendimtare për ligjin e gjuhëve

më 3.2018 - Fol

Kuvendi sërish pret një javë të pasigurt duke pasur parasysh paralajmërimet jozyrtare se nga mesi i javës do të mund sërish të caktohet seanca e 32-të ku në rend dite janë mbi 35.000 amendamente të opozitës...

Këtë javë zgjidhje për mbi 35.000 amendamentet e Ligjit për gjuhët

më 3.2018 - Republika

Kuvendi sërish pret një javë të pasigurt duke pasur parasysh paralajmërimet jozyrtare se nga mesi i javës do të mund sërish të caktohet seanca e 32-të ku në rend dite janë mbi 35.000 amendamente të opozitës...

LSDM godet liderin e VMRO-së: Patriota të rremë të stilit të Gruevskit!

më 3.2018 - Ina

LSDM ka reaguar ndaj deklaratave të kryetarit të VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski. “VMRO-DPMNE vazhdon me patriotizmin e rremë të Gruevskit, në vend të veprimeve të dëmshme Mickovski duhet të largohet...

Mickoski: Mbështesim qeverinë, nëse tërheq ligjin e gjuhëve

më 3.2018 - Ina

Kryetari i VMRO-DPMNE, Hristijan Mickoski, i ka ofruar mbështetje kryeministrit Zoran Zaev nëse ai dhe LSDM-ja vendosin ta tërheqin nga procedurat kuvendore Ligjin për përdorimin e gjuhëve. “Së pari, nëse...

LSDM i kundërpërgjigjet deklaratave të Mickovskit

më 3.2018 - Aktuale

LSDM ka reaguar ndaj deklaratave të kryetarit të VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski. “VMRO-DPMNE vazhdon me patriotizmin e rremë të Gruevskit, në vend të veprimeve të dëmshme Mickovski duhet të largohet...

MICKOSKI: Mbështesim qeverinë, nëse tërheq ligjin e gjuhëve

më 3.2018 - Medial

Kryetari i VMRO-DPMNE, Hristijan Mickoski, i ka ofruar mbështetje kryeministrit Zoran Zaev nëse ai dhe LSDM-ja vendosin ta tërheqin nga procedurat kuvendore Ligjin për përdorimin e gjuhëve. “Së pari, nëse...

LSDM i kundërpërgjigjet deklaratave të Mickovskit

më 3.2018 - Almakos

LSDM ka reaguar ndaj deklaratave të kryetarit të VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski. “VMRO-DPMNE vazhdon me patriotizmin e rremë të Gruevskit, në vend të veprimeve të dëmshme Mickovski duhet të largohet...

MICKOSKI: Mbështesim qeverinë, nëse tërheq ligjin e gjuhëve

më 3.2018 - AlbPortali

Kryetari i VMRO-DPMNE, Hristijan Mickoski, i ka ofruar mbështetje kryeministrit Zoran Zaev nëse ai dhe LSDM-ja vendosin ta tërheqin nga procedurat kuvendore Ligjin për përdorimin e gjuhëve. Loading......

MICKOSKI: Mbështesim qeverinë, nëse tërheq ligjin e gjuhëve

më 3.2018 - Fakti Ditor

Kryetari i VMRO-DPMNE, Hristijan Mickoski, i ka ofruar mbështetje kryeministrit Zoran Zaev nëse ai dhe LSDM-ja vendosin ta tërheqin nga procedurat kuvendore Ligjin për përdorimin e gjuhëve. “Së pari, nëse...

LSDM i kundërpërgjigjet deklaratave të Mickovskit

më 3.2018 - Gazeta Express

LSDM ka reaguar ndaj deklaratave të kryetarit të VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski. "VMRO-DPMNE vazhdon me patriotizmin e rremë të Gruevskit, në vend të veprimeve të dëmshme Mickovski duhet të largohet...

Ligji për gjuhët, mes ultimatumeve dhe rrezikut për rrëzimin e Qeverisë

më 3.2018 - Almakos

Partitë politike ende pa një marrëveshje konkrete për miratimin e ligjit për përdorimin e gjuhëve, me të cilin avancohet përdorimi zyrtar i gjuhës shqipe në Maqedoni. Shkas për këtë janë 35 mijë amendamentet...

Mickoski takon senatorin Marfi dhe ambasadorin Bejli: Tek SHBA shoh një shhtet mik

më 3.2018 - Zhurnal

Shkup, 11 mars - Intensifikimi i miqësisë dhe vazhdimi i bashkëpunimit në forma të ndryshme mes dy shteteve si dhe situata aktuale politike në vend kanë qenë tema që është diskutuar sot pas takimit mes...

Mickoski: Mbështesim qeverinë, nëse tërheq Ligjin e gjuhëve

më 3.2018 - Aktuale

Kryetari i VMRO-DPMNE, Hristijan Mickoski, i ka ofruar mbështetje kryeministrit Zoran Zaev nëse ai dhe LSDM-ja vendosin ta tërheqin nga procedurat kuvendore Ligjin për përdorimin e gjuhëve. “Së pari, nëse...

Mickoski: Mbështesim qeverinë, nëse tërheq Ligjin e gjuhëve

më 3.2018 - TV Koha

Kryetari i VMRO-DPMNE, Hristijan Mickoski, i ka ofruar mbështetje kryeministrit Zoran Zaev nëse ai dhe LSDM-ja vendosin ta tërheqin nga procedurat kuvendore Ligjin për përdorimin e gjuhëve. “Së pari, nëse...

Mickoski: E mbështesim Zaevin nëse tërheq Ligjin e gjuhëve

më 3.2018 - Gazeta Express

Kryetari i VMRO-DPMNE, Hristijan Mickoski, i ka ofruar mbështetje kryeministrit Zoran Zaev nëse ai dhe LSDM-ja vendosin ta tërheqin nga procedurat kuvendore Ligjin për përdorimin e gjuhëve. “Së pari, nëse...

Mickoski: Mbështesim qeverinë, nëse tërheq Ligjin e gjuhëve

më 3.2018 - Zhurnal

Shkup, 11 mars - Kryetari i VMRO-DPMNE, Hristijan Mickoski, i ka ofruar mbështetje kryeministrit Zoran Zaev nëse ai dhe LSDM-ja vendosin ta tërheqin nga procedurat kuvendore Ligjin për përdorimin e gjuhëve....

Mickoski: Mbështesim qeverinë, nëse tërheq Ligjin e gjuhëve

më 3.2018 - Alsat-M

Kryetari i VMRO-DPMNE, Hristijan Mickoski, i ka ofruar mbështetje kryeministrit Zoran Zaev nëse ai dhe LSDM-ja vendosin ta tërheqin nga procedurat kuvendore Ligjin për përdorimin e gjuhëve. “Së pari, nëse...

Mickoski: Do ta mbështesim qeverinë, vetëm nëse largojnë Ligjin e gjuhëve

më 3.2018 - Telegrafi

Kryetari i OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickoski, sot i ka premtuar mbështetje kryeministrit Zoran Zaev nëse ai dhe LSDM-ja vendosin ta largojnë nga procedurat kuvendore Ligjin për përdorimin e gjuhëve. Mickoski...

Mickoski: Mbështesim qeverinë, nëse tërheq Ligjin e gjuhëve

më 3.2018 - Tetova Sot

Kryetari i VMRO-DPMNE, Hristijan Mickoski, i ka ofruar mbështetje kryeministrit Zoran Zaev nëse ai dhe LSDM-ja vendosin ta tërheqin nga procedurat kuvendore Ligjin për përdorimin e gjuhëve. “Së pari, nëse...

Mickoski: Mbështesim qeverinë, nëse tërheq Ligjin e gjuhëve

më 3.2018 - Almakos

11 March 2018 / 19:20 Kryetari i VMRO-DPMNE, Hristijan Mickoski, i ka ofruar mbështetje kryeministrit Zoran Zaev nëse ai dhe LSDM-ja vendosin ta tërheqin nga procedurat kuvendore Ligjin për përdorimin...

Ligji i gjuhëve, java e ardhshme do të jetë vendimtare

më 3.2018 - Gazeta Express

Nesër skadon afati të cilin e vendosi kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi që partitë politike parlamentare të arrijnë marrëveshje për Ligjin e Gjuhëve. 12 marsin Xhaferi e kishte caktuar si afat javën që...

VMRO: Nëse Zaev është i shantazhuar ne jemi të gatshëm të mbështesim, por të heqë dorë nga Ligji për Gjuhët

më 3.2018 - Shenja

Kreu i VMRO-DPMNE, Hristijan Mickoski, bëri një propozim kryeministrit Zoran Zaev. Ai premton se VMRO do ta mbështesë Qeverinë nëse LSDM dhe Zoran Zaev heqin dorë nga Ligji për Gjuhët. “Kam dy gjëra për...

LSDM dhe BDI do të votojnë dygjuhësinë pa diskutim të amendamenteve?

më 3.2018 - Fakti Ditor

Shumica do të respektoj afatin e kryetarit të Kuvendit, Talat Xhaferit për Ligjin e gjuhëve dhe nesh nuk ka marrëveshje mes tij dhe opozitës, do të votohet ashtu siç propozoi Xhaferi, madje edhe pa shtjellim...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK