http://kariera.mk

Pse njerëzit e mençur jetojnë më gjatë

më 3.2018 - Koha.net

Njerëzit e mençur jetojnë më gjatë për shkak të ashtuquajturave gjene inteligjente, të cilat promovojnë moshën e shtyrë, sugjerojnë studimet e reja. Më shumë se 500 gjene janë të ndërlidhura me njerëzit...

Njerëzit inteligjentë jetojnë më gjatë!

më 3.2018 - Klan Kosova

Njerëzit e zgjuar jetojnë më gjatë, thotë një studim i ri në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Madje sipas këtij hulumtimi, thuhet se një gjë e tillë ndodh për shkak të ashtuquajturave ‘’gjene të intelegjencës’’...

Zbulohet pse njerëzit e mençur jetojnë më gjatë

më 3.2018 - Tetova Sot

Njerëzit e mençur jetojnë më gjatë për shkak të ashtuquajturave gjene inteligjente, të cilat promovojnë moshën e shtyrë, sugjerojnë studimet e reja. Më shumë se 500 gjene janë të ndërlidhura me njerëzit...

Zbulohet pse njerëzit e mençur jetojnë më gjatë

më 3.2018 - Gazeta e re

Njerëzit e mençur jetojnë më gjatë për shkak të ashtuquajturave gjene inteligjente, të cilat promovojnë moshën e shtyrë, sugjerojnë studimet e reja. Më shumë se 500 gjene janë të ndërlidhura me njerëzit...

Për këtë arsye njerëzit e mençur jetojnë më gjatë

më 3.2018 - RTV 21

Rezultatet e reja tregojnë se 538 gjene luajnë rol në inteligjencë Njerëzit e mençur jetojnë më gjatë për shkak të ashtuquajturave gjene inteligjente, të cilat promovojnë moshën e shtyrë, sugjerojnë studimet...

Zbulohet pse njerëzit e mençur jetojnë më gjatë

më 3.2018 - Infokusi

Njerëzit e mençur jetojnë më gjatë për shkak të ashtuquajturave gjene inteligjente, të cilat promovojnë moshën e shtyrë, sugjerojnë studimet e reja. Më shumë se 500 gjene janë të ndërlidhura me njerëzit...

Zbulohet pse njerëzit e mençur jetojnë më gjatë

më 3.2018 - KosovaPress

Më shumë se 500 gjene janë të ndërlidhura me njerëzit që kanë inteligjencë të lartë, të cilat janë identifikuar nga shkencëtarët, ose dhjetë herë më shumë se sa ishte menduar më herët, transmeton KosovaPress....

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK