http://kariera.mk

Shefja e re CIA’s, kush është 'zonja e torturës me ujë'?

më 3.2018 - Gazeta Express

Gina Haspel, do të jetë drejtoresha e parë femër e Agjencisë Qendrore të Inteligjencës (CIA). Ajo është një oficere karriere e inteligjencës me një përvojë prej më shumë se 30 vjet. Kontroversisht, ajo...

Pas shkarkimit të Sekretarit të Shtetit, Trump-it i largohet këshilltari më i lartë ekonomik

më 3.2018 - Lajmi.net

Këshilltari më i lartë ekonomik i Presidentit amerikan Donald Trump, Gary Cohn ka dhënë dorëheqjen, raporton Shtëpia e Bardhë. Ky është i fundit i një sërë largimesh të profilit të lartë të bërë nga ekipi...

Pas shkarkimit të Sekretarit të Shtetit, Trump-it i largohet këshilltari më i lartë ekonomik

më 3.2018 - BalkanWeb

Këshilltari më i lartë ekonomik i Presidentit amerikan Donald Trump, Gary Cohn ka dhënë dorëheqjen, raporton Shtëpia e Bardhë. Ky është i fundit i një sërë largimesh të profilit të lartë të bërë nga ekipi...

Në takime me Thaçin e Haradinajn, ky është Sekretari i ri i Shtetit të në ShBA

më 3.2018 - Albeu

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump , ka shkarkuar Sekretarin e Shtetit, Rex Tillerson, nga detyra e tij dhe e ka zëvendësuar me drejtorin e CIA-s, Mike Pompeo . Trump , përmes një shkrimi në Facebook,...

Trump shkarkon nga detyra Sekretarin e Shtetit Tillerson

më 3.2018 - Ina

U.S. President Donald Trump (C) defers to Secretary of State Rex Tillerson (L) to answer a reporter's question after their meeting, also including U.S. Ambassador to the United Nations Nikki Haley (R),...

Kush është Mike Pompeo, Sekretari i ri i Shtetit Amerikan

më 3.2018 - Lajmi.net

Emërimi i Mike Pompeo, si sekretari i ri amerikan i shtetit përflitej prej kohësh, pasi drejtori i CIA-s është konsideruar gjithnjë, si një nga njerëzit më besnikë të presidentit amerikan Trump. Presidenti...

Njihuni me Majk Pompeon, Sekretari i ri i Shtetit Amerikan

më 3.2018 - GazetaBlic

Emërimi i Majk Pompeo, si sekretari i ri amerikan i shtetit përflitej prej kohësh, pasi drejtori i CIA-s është konsideruar gjithnjë, si një nga njerëzit më besnikë të presidentit amerikan Trump. Presidenti...

Trump shkarkon Sekretarin e Shtetit, Rex Tillerson

më 3.2018 - Alsat-M

Përmes një postimi surprizë në llogarinë e tij në Twitter, presidenti Donald Trump ka lajmëruar shkarkimin e Rex Tillerson nga posti i Sekretarit të Shtetit. 65-vjeçari ish-shef ekzekutiv i kompanisë së...

Kush është Majk Pompeo, Sekretari i ri i Shtetit Amerikan

më 3.2018 - Gazeta Express

Emërimi i Majk Pompeo, si sekretari i ri amerikan i shtetit përflitej prej kohësh, pasi drejtori i CIA-s është konsideruar gjithnjë, si një nga njerëzit më besnikë të presidentit amerikan Trump. Presidenti...

Gruaja e emëruar nga Trump si shefe e CIA-s thuhet se udhëhoqi një burg ku torturoheshin të dyshuarit për terrorizëm

më 3.2018 - Telegrafi

Presidenti amerikan, Donald Trump ka njoftuar se ka shkarkuar Sekretarin e Shtetit Rex W. Tillerson dhe e ka zëvendësuar atë me Mike Pompeon, deri më tani drejtor i CIA-s. Sipas mediave të huaja, përcjell...

Arsyjet që çuan në shkarkimin e Tillersonit nga pozita e sekretarit të shtetit

më 3.2018 - RTV 21

Rex Tillerson u shkarkua nga funksioni i sekretarit të Shtetit Presidenti amerikan, Donald Trump, ka shkarkuar nga funksioni sekretarin e shtetit, Rex W. Tillerson, duke e zëvendësuar atë me drejtorin...

E njohur si “Gruaja e torturës”, kush është drejtoresha e parë e CIA-s

më 3.2018 - BalkanWeb

SHBA – Për herë të parë drejtimin e CIA-s do ta marrë një femër. Ajo është Gina Haspel dhe ka punuar tek CIA-s që prej vitit 1985. Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump ka shkarkuar...

Në krye të CIA-s një grua, kush është drejtoresha e njohur si “gruaja e torturës”

më 3.2018 - NOA

Për herë të parë drejtimin e CIA-s do ta marrë një femër. Ajo është Gina Haspel dhe ka punuar tek CIA-s prej vitit 1995. Haspel ka qenë pjesë e disa polemikave, përfshi këtu edhe përfshirjen e saj në disa...

Shefja e re CIA-s, kush është ‘zonja e torturës me ujë’?

më 3.2018 - Tetova Sot

Gina Haspel, do të jetë drejtoresha e parë femër e Agjencisë Qendrore të Inteligjencës (CIA). Ajo është një oficere karriere e inteligjencës me një përvojë prej më shumë se 30 vjet. Kontroversisht, ajo...

Tillerson nuk i di arsyet e shkarkimit

më 3.2018 - Klan Kosova

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, ka njoftuar këtë të martë se ka shkarkuar nga detyra e Sekretarit të Shtetit, Rex Tillerson. Një largim prej kësaj pozite i Tillerson është përfolur tash e sa muaj,...

Trump shpjegon pse shkarkoi Tillersonin

më 3.2018 - Klan Kosova

Presidenti amerikan, Donald Trump, ka dhënë arsyet se pse e ka shkarkuar sot Sekretarin e Departamentit Amerikan të Shtetit, Rex Tillerson. Duke folur për reporterët e mbledhur jashtë Shtëpisë së Bardhë,...

Kush është kryespiunja e parë amerikane?

më 3.2018 - Klan Kosova

Gina Haspel, drejtoresha e re e CIA-s, dhe gruaja e parë e emëruar në këtë pozitë, është një mjeshtre spiunazhi. Ajo drejtoi një burg të CIA-s në Tajlandë, ku të dyshuarit për terrorizëm u vunë në ujë...

Kush është Majk Pompeo, Sekretari i ri i Shtetit Amerikan

më 3.2018 - Tetova Sot

Emërimi i Majk Pompeo, si sekretari i ri amerikan i shtetit përflitej prej kohësh, pasi drejtori i CIA-s është konsideruar gjithnjë, si një nga njerëzit më besnikë të presidentit amerikan Trump. Presidenti...

Trump shkarkon Tillersonin, emëron Pompeon

më 3.2018 - Medial

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, e shkarkoi nga pozita sekretarin e Shtetit, Rex Tillerson, duke e zëvendësuar atë me drejtorin e CIA-s, Mike Pompeo. Duke e falënderuar Tillersonin për...

Ky është Pompeo, sekretari i ri amerikan

më 3.2018 - Klan Kosova

Mike Pompeo ishte një kongresmen i pakompromis republikan para se presidenti Donald Trump ta emëronte në krye të CIA-s, dhe më pas edhe ta vine në krye të Departamentit të Shtetit, përcjell Klan Kosova....

Zbulohen arsyet/ Trump tregon  pse e shkarkoi Tillerson

më 3.2018 - Shqiptarja

Pas shkarkimit të sotëm në mënyrë të papritur të Sekretarit amerikan të Shtetit Rex Tillerson, nga ana e presidentit Donald Trump, kanë mbërritur edhe reagimet e para. Vetë presidenti Trump ka sqaruar...

Trump shpjegon pse shkarkoi Tillersonin

më 3.2018 - Lajmi.net

Presidenti amerikan, Donald Trump, ka dhënë arsyet se pse e ka shkarkuar sot Sekretarin e Departamentit Amerikan të Shtetit, Rex Tillerson. Duke folur për reporterët e mbledhur jashtë Shtëpisë së Bardhë,...

Rex Tillerson kurban për “njeriun raketë”, prapaskenat e shkarkimit të sekretarit të Shtetit

më 3.2018 - Medial

Kim Jong Un, i ashtuquajtur “Njeriu raketë” mendohet të jetë shkaku i shkarkimit të Sekretarit amerikan të Shtetit, Rex Tillerson nga Donald Trump. Kjo pasi sipas mediave amerikane, Rex Tillerson është...

Rex Tillerson kurban për “njeriun raketë”, prapaskenat e shkarkimit të sekretarit të Shtetit

më 3.2018 - BalkanWeb

Kim Jong Un, i ashtuquajtur “Njeriu raketë” mendohet të jetë shkaku i shkarkimit të Sekretarit amerikan të Shtetit, Rex Tillerson nga Donald Trump. Kjo pasi sipas mediave amerikane, Rex Tillerson është...

CIA do të udhëhiqet nga një femër

më 3.2018 - Politiko

Gina Haspel është bërë femra e parë në historinë amerikane që do të jetë në krye të CIA-s. Vendimi sapo është marrë nga presidenti amerikan, Donald Trump. Pak minuta pasi Trump e emëroi ish-drejtorin e...

Shefi i CIA-s emërohet Sekretar Shteti, e zëvendëson për herë të parë një femër

më 3.2018 - Medial

Për herë të parë drejtimin e CIA-s do ta marrë një femër. Ajo është Gina Haspel dhe ka punuar tek CIA-s që prej vitit 1985. Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump ka shkarkuar nga...

Trump shkarkon Tillersonin nga detyra

më 3.2018 - Medial

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, e shkarkoi nga pozita sekretarin e Shtetit, Rex Tillerson, duke e zëvendësuar atë me drejtorin e CIA-s, Mike Pompeo. Duke e falënderuar Tillersonin për...

Trump: Tillerson nuk është më sekretar shtetëror, e zëvendëson Pompeo

më 3.2018 - Medial

WASHINGTON (AA) – Rex Tillerson nuk do të jetë më sekretar shtetëror i SHBA-së, kurse në vend të tij është emëruar ish-Drejtori i Agjencisë Qendrore të Inteligjencës (CIA) Mike Pompeo, konfirmoi sot Presidenti...

Trump shkarkon Sekretarin e Shtetit Rex Tillerson, ja kush e zëvendëson

më 3.2018 - Zhurnal

Presidenti i SHBA Donald Trump shkarkon Sekretaren e Shtetit Rex Tillerson, duke e zëvendësuar atë me shefin e CIA-s Mike Pompeo Kjo është levizja më e funidt në administratën Trump. Presidenti amerikan...

Trump shkarkon Tillersonin, e zëvendëson me shefin e CIA-s

më 3.2018 - Gazeta Shqip

Presidenti Donald Trump ka shkarkuar sekretarin e Shtetit Rex Tillerson. Mediat e huaja raportojnë se në vend të tij Trump ka emëruar shefin e CIA-s, Mike Pompeo. Në një postim në Twitter shefi i Shtëpisë...

CIA drejtohet nga një grua për herë të parë

më 3.2018 - Aktuale

Presidenti amerikan Donald Trump ka emëruar një femër në krye të CIA-s, Gina Haspel. Lajmi u bë publik para pak minutash nga vetë Donald Trump në Twitter. Më 3 shkurt 2017, Gina Haspel u zgjodh gruaja...

Trump shkarkon Tillersonin, e zëvendëson me shefin e FBI-së

më 3.2018 - Gazeta Shqip

Presidenti Donald Trump ka shkarkuar sekretarin e Shtetit Rex Tillerson. Mediat e huaja raportojnë se në vend të tij Trump ka emëruar shefin e CIA-s, Mike Pompeo. Në një postim në Twitter shefi i Shtëpisë...

Trump shkarkon Sekretarin e Shtetit, karizmatikun Rex Tillerson, e zëvendëson me kreun e CIAs

më 3.2018 - Sot News

Presidenti i SHBA, Donald Trump ka shkaruar nga detyra e sekretarit të shtetit Rex Tillerson. Vendin e Tillerson do ta zerë drejtori i CIA-s, Mike Pompeo. Kreu i Shtëpisë së Bardhë e ka njoftuar përmes...

Trump shkarkon Sekretarin e Shtetit Rex Tillerson

më 3.2018 - Klan

Presidenti i SHBA Donald Trump ka shkarkuar nga detyra Sekretarin e Shtetit Rex Tillerson. Në vend të Tillerson, kreu i Shtëpisë së Bardhë ka emëruar shefin e CIA-s Mike Pompeo në postin e Sekretarit amerikan...

Kush është në të vërtet Mike Pompeo, Sekretari i ri i Amerikës

më 3.2018 - Gazeta e re

Sekretari i ri i Departamentit Amerikan të Shtetit, Mike Pompeo, ishte një kongresmen i pa kompromis republikan para se presidenti Donald Trump ta emëronte në krye të CIA-s, dhe më pas edhe ta vinte në krye të Departamentit të...

Lëvizja e papritur: Donald Trump shkarkon sekretarin e Shtetit Rex Tillerson, ja kush e zëvendëson

më 3.2018 - Gazeta Tema

Presidenti i SHBA Donald Trump ka shkakruar nga detyra sekretarin e përgjithshëm të shtetit Rex Tillerson. Në vend të tij Trump ka emëruar shefin i CIA-s, Mike Pompeo. Lajmin e ka bërë të ditur vetë presidenti...

TRUMP SHKARKON NGA DETYRA SEKRETARIN E SHTETIT REX TILLERSON

më 3.2018 - TV21

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump ka shkarkuar nga detyra sekretarin e Shtetit Rex Tillerson. Vendin e tij do ta zë drejtori i CIA-s, Mike Pompeo. Trump e ka bërë publik lajmin...

Kush është në të vërtet Mike Pompeo, Sekretari i ri i Amerikan

më 3.2018 - Gazeta e re

Sekretari i ri i Departamentit Amerikan të Shtetit, Mike Pompeo, ishte një kongresmen i pa kompromis republikan para se presidenti Donald Trump ta emëronte në krye të CIA-s, dhe më pas edhe ta vinte në krye të Departamentit të...

Shefi i CIA-s emërohet Sekretar Shteti, e zëvendëson për herë të parë një femër

më 3.2018 - BalkanWeb

Për herë të parë drejtimin e CIA-s do ta marrë një femër. Ajo është Gina Haspel dhe ka punuar tek CIA-s që prej vitit 1985. Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump ka shkarkuar nga...

CIA në duart e një gruaje

më 3.2018 - Gazeta Express

Gina Haspel është bërë femra e parë në historinë amerikanë që do të jetë në krye të CIA-s. Vendimi sapo është marrë nga presidenti amerikan, Donald Trump. Pak minuta pasi Trump e emëroi ish drejtorin e...

Donald Trump shkarkon sekretarin e shtetit Rex Tillerson, ja kush e zëvendëson

më 3.2018 - Gazeta Tema

Presidenti i SHBA Donald Trump ka shkakruar nga detyra sekretarin e përgjithshëm të shtetit Rex Tillerson. Në vend të tij Trump ka emëruar shefin i CIA-s Mike Pompeo. Lajmin e ka bërë të ditur vetë presidenti...

Trump shkarkon Tillersonin, e zëvendëson me Pompeon

më 3.2018 - Portalb

Presidenti amerikan Donald Trump ka shkarkuar nga posti i kryediplomatit Rex Tillerson, duke e zëvendësuar atë me drejtorin aktual të CIA-s, Mike Pompeo, transmeton TCH. Kreu i Shtëpisë së Bardhë e ka...

Shkarkim me një “cicërimë”, Trump zëvendëson Tillersonin me Pompeon

më 3.2018 - MRT

Presidenti amerikan Donald Trump ka shkarkuar nga posti i kryediplomatit Rex Tillerson, duke e zëvendësuar atë me drejtorin aktual të CIA-s, Mike Pompeo.... Kreu i Shtëpisë së Bardhë e ka njoftuar përmes...

Presidenti Trump shkarkon Sekretarin e Shtetit Tillerson

më 3.2018 - Telegrafi

Sektretari i Shtetit, Rex Tillerson, nga një sërë mosmarrëveshjesh me Presidentin Donald Trump është shkarkuar nga pozita. Trump planifikon të emërojë drejtorin e CIA-së, Mike Pompeo, për të zëvendësuar...

Trump shkarkon Rex Tillersonin nga posti i sekretarit shtetëror

më 3.2018 - Klan Kosova

Presidenti amerikan, Donald Trump ka shkarkuar Sekretarin e Shtetit Rex Tillerson, duke e zëvendësuar atë me drejtorin e CIA-s, Mike Pompeo. Duke falënderuar  Tillerson për shërbimin e tij Trump në Twitter...

LAJM I FUNDIT/ Lëvizja e papritur e Donald Trump, shkarkon Sekretarin e Shtetit Rex Tillerson

më 3.2018 - BalkanWeb

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump ka shkarkuar nga puna Sekretarin e Shtetit, Rex Tillerson. Vendin e tij do ta zërë shefi i shërbimeve inteligjente të CIA-s, Mike Pompeo, raporton...

Trump shkarkon Rex Tillerson

më 3.2018 - Vizion Plus

Një vendim i bujshëm që ngre skema të reja dyshimi mbi politikën amerikane është marrë sot nga presidenti i SHBA. Donald Trump ka njoftuar në twitter shkarkimin e sekretarit të shtetit Rex Tillerson. Ai...

Donald Trump zëvendëson Rex Tillersonin me Mike Pompeon

më 3.2018 - DW

Trumpi e bëri deklaratën sapo Tillersoni u kthye nga një udhëtim diplomatik në Afrikë. Postin Tillersoni e mbante që prej shkurtit 2017. Presidenti i SHBA, Donald Trump shkarkon ministrin e Jashtëm të...

PROFILI: Trump emëron një grua në krye të CIA-s, njihet si eksperte e torturës

më 3.2018 - Gazeta Tema

Presidenti i SHBA Donald Trump ka shkakruar nga detyra sekretarin e përgjithshëm të shtetit Rex Tillerson dhe në vend të tij ka emëruar shefin i CIA-s Mike Pompeo. Ndërkohë në vendin e mbetur vakant në...

Trump shkarkon Tillersonin nga detyra

më 3.2018 - Politiko

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, e shkarkoi nga pozita sekretarin e Shtetit, Rex Tillerson, duke e zëvendësuar atë me drejtorin e CIA-s, Mike Pompeo. Duke e falënderuar Tillersonin për...

Trump Shkarkon Sekretarin e Shtetit, Rex Tillerson

më 3.2018 - Kallxo

Presidenti i ShBA-së, Donald Trump ka shkarkuar Sekretarin e Shtetit, Rex Tillerson, duke e zëvendësuar atë me drejtorin e CIA-s, Mike Pompeo. Duke falënderuar Tillersonin për shërbimin e tij në Twitter,...

Shefja e re CIA’s, kush është ‘zonja e torturës me ujë’?

më 3.2018 - Gazeta Monitor

Gina Haspel, do të jetë drejtoresha e parë femër e Agjencisë Qendrore të Inteligjencës (CIA). Ajo është një oficere karriere e inteligjencës me një përvojë prej më shumë se 30 vjet. Kontroversisht, ajo...

Trump shkarkon Tillersonin nga detyra

më 3.2018 - Evropa e Lirë

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, e shkarkoi nga pozita sekretarin e Shtetit, Rex Tillerson, duke e zëvendësuar atë me drejtorin e CIA-s, Mike Pompeo. Duke e falënderuar Tillersonin për...

Ndodh për herë të parë, një grua në krye të CIA-s në SHBA

më 3.2018 - Albeu

Pasi emëroi Mike Pompeon si Sekretar Shteti, Presidenti i SHBA-ve Donald Trump ka vendosur që CIA-n, ku shërbente Pompeo, t'a drejtojë pikërisht një grua. Bëhet fjalë për Gina Haspel, e cila nga sot do...

Trump shkarkon Tillersonin nga detyra

më 3.2018 - Lajmi.net

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, e shkarkoi nga pozita sekretarin e Shtetit, Rex Tillerson, duke e zëvendësuar atë me drejtorin e CIA-s, Mike Pompeo. Duke e falënderuar Tillersonin për...

Trump shkarkon nga detyra Sekretarin e Shtetit Tillerson

më 3.2018 - Zëri i Amerikës

Presidenti Trump ka pushuar nga detyra Sekretarin e Shtetit Rex Tillerson dhe e ka zëvendësuar atë me drejtorin e CIA-s Mike Pompeo, duke vënë bërë një lëvizje madhore në ekipin e sigurisë kombëtare ndërkohë...

Trump shkarkon nga detyra sekretarin e Shtetit Rex Tillerson

më 3.2018 - RTV 21

Trump falënderoi Tillerson për shërbimin e tij Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump ka shkarkuar nga detyra sekretarin e Shtetit Rex Tillerson. Vendin e tij do ta zë drejtori i...

Donald Trump shkarkon nga detyra Sekretarin e Shtetit, Rex Tillerson

më 3.2018 - NOA

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump ka shkaruar nga detyra e sekretarit të shtetit, Rex Tillerson. Vendin e Tillerson do ta zerë drejtori i CIA-s Mike Pompeo. Kreu i Shtëpisë së...

Trump shkarkon Tillersonin, e zëvendëson me Pompeon

më 3.2018 - Standard

Presidenti amerikan Donald Trump ka shkarkuar nga posti i kryediplomatit Rex Tillerson, duke e zëvendësuar atë me drejtorin aktual të CIA-s, Mike Pompeo. Kreu i Shtëpisë së Bardhë e ka njoftuar përmes...

Trump shkarkon Rex Tillersonin nga posti i sekretarit shtetëror

më 3.2018 - TV Koha

Presidenti amerikan, Donald Trump ka shkarkuar Sekretarin e Shtetit Rex Tillerson, duke e zëvendësuar atë me drejtorin e CIA-s, Mike Pompeo. Duke falënderuar  Tillerson për shërbimin e tij Trump në Twitter...

Trump shkarkon Tillersonin nga detyra

më 3.2018 - Evropa e Lirë

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, e shkarkoi nga pozita sekretarin e Shtetit, Rex Tillerson, duke e zëvendësuar atë me drejtorin e CIA-s, Mike Pompeo. Duke e falënderuar Tillersonin për...

Trump shkarkon Rex Tillersonin nga posti i sekretarit shtetëror

më 3.2018 - GazetaBlic

Presidenti amerikan, Donald Trump ka shkarkuar Sekretarin e Shtetit Rex Tillerson, duke e zëvendësuar atë me drejtorin e CIA-s, Mike Pompeo. Duke falënderuar Tillerson për shërbimin e tij Trump në Twitter...

Trump shkarkon Tillersonin, e zëvendëson me shefin e CIA-s

më 3.2018 - Koha.net

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, ka shkarkuar Sekretarin e Shtetit, Rex Tillerson, nga detyra e tij dhe e ka zëvendësuar me drejtorin e CIA-s, Mike Pompeo. Kjo lëvizje pritej që nga tetori i vitit të...

Trump e shkarkon Sekretarin Tillerson, në krye të Departamentit të Shtetit vjen shefi i CIA‘s

më 3.2018 - Gazeta Express

Presidenti i ShBA’ve Donald Trump e ka shkarkuar nga posti i Sekretarit të Shtetit Rex Tillersonin duke bërë me dije se në vend të tij e ka emëruar drejtorin e CIA’s mike Pompeo. Për këtë shkarkim, Trump...

Trump shkarkon Sekretarin e Shtetit, e zëvendëson me shefin e FBI-së

më 3.2018 - Gazeta Shqip

Presidenti Donald Trump ka shkarkuar sekretarin e Shtetit Rex Tillerson. Mediat e huaja raportojnë se në vend të tij Trump ka emëruar shefin  e CIA-s, Mike Pompeo. Në një postim në Tëitter shefi I Shtëpisë...

Trump tregon arsyen e shkarkimit të Tillerson: Une dhe Pompeo mendojmë njësoj

më 3.2018 - Java News

Presidenti i SHBA, Donald Trump ka reaguar për mediat pas vendimit për shkarkimin e Sekretarit amerikan të Shtetit Rex Tillerson dhe emërimit në vend të tij të shefit të CIA-s Mike Pompeo, shkruan javanews....

Donald Trump shkarkon sekretarin e shtetit Rex Tillerson

më 3.2018 - Gazeta Tema

Presidenti i SHBA Donald Trump ka shkakruar nga detyra sekretarin e përgjithshëm të shtetit Rex Tillerson. Në vend të tij Trump ka emëruar shesi i CIA-s Mike Pompeo. VIJON…

Trump shkarkon Rex Tillerson, e zëvendëson me shefin e CIA-s

më 3.2018 - Shqiptarja

Presidenti i SHBA, Donald Trump, ka shkarkuar sot nga detyra Sekretarin e Shtetit Amerikan, Rex Tillerson. Trump e ka zëvendësuar Tillerson me shefin e CIA-s, Mike Pompeo. Ndalohet riprodhimi i shkrimit!

Tillerson nuk i di arsyet e shkarkimit

më 3.2018 - Tetova Sot

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, ka njoftuar këtë të martë se ka shkarkuar nga detyra e Sekretarit të Shtetit, Rex Tillerson. Një largim prej kësaj pozite i Tillerson është përfolur tash e sa muaj,...

Lum kritikash ndaj Trumpit, pas shkarkimit të Rex Tillerson

më 3.2018 - Gazeta e re

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump ka reaguar për mediat pas vendimit për shkarkimin e Sekretarit amerikan të Shtetit Rex Tillerson dhe emërimit në vend të tij të shefit të CIA-s Mike Pompeo, shkruan javanews....

Trump e shkarkon sekretarin Tillerson, në krye të Departamentit të Shtetit vjen shefi i CIA-s

më 3.2018 - Fol

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump, e ka shkarkuar nga posti i Sekretarit të Shtetit Rex Tillersonin duke bërë me dije se në vend të tij e ka emëruar drejtorin e CIA-s, Mike Pompeo Për këtë shkarkim, Trump...

Kush është Majk Pompeo, Sekretari i ri i Shtetit Amerikan

më 3.2018 - Sovrani

Emërimi i Majk Pompeo, si sekretari i ri amerikan i shtetit përflitej prej kohësh, pasi drejtori i CIA-s është konsideruar gjithnjë, si një nga njerëzit më besnikë të presidentit amerikan Trump. Presidenti...

Dritëhijet e një shkarkimi të paralajmëruar

më 3.2018 - Respublica

Përmes Twitter-it lajmëroi shkarkimin e Sekretarit të Shtetit,  Reks Tillerson, Presidenti amerikan Donald Trump. Timonin e Departamentit të Shtetit do ta marrë shefi i CIA-s Majk Pompeo, për të cilin...

Një grua në krye të CIA-s, për herë të parë

më 3.2018 - Lajm

Presidenti amerikan Donald Trump ka emëruar një femër në krye të CIA-s, Gina Haspel. Lajmi u bë publik para pak minutash nga vetë Donald Trump në Twitter. Më 3 shkurt 2017, Gina Haspel u zgjodh gruaja...

Trump shkarkon Sekretarin e Shtetit Rex Tillerson, ja kush e zëvendëson

më 3.2018 - Tetova Sot

Presidenti i SHBA Donald Trump shkarkon Sekretaren e Shtetit Rex Tillerson, duke e zëvendësuar atë me shefin e CIA-s Mike Pompeo Kjo është levizja më e funidt në administratën Trump. Presidenti amerikan...

Shkarkimet e Trump, Edi Rama i shkruan Rex Tillerson: E pashë në ëndërr largimin tuaj nga detyra

më 3.2018 - Respublica

Pas lajmit të shkarkimit të Rex Tillerson nga presidenti amerikan Donald Trump, kryeministri shqiptar i ka dërgua një letër ish-sekretarit të DASH. Në letrën që disponohet nga redaksia e “Të Kripura”,...

Kush është Sekretari i ri i Shtetit në SHBA? Ish-drejtori i CIA-s dhe takimet me Thaçin e Haradinajn

më 3.2018 - Insajderi

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, ka shkarkuar Sekretarin e Shtetit, Rex Tillerson, nga detyra e tij dhe e ka zëvendësuar me drejtorin e CIA-s, Mike Pompeo. Trump, përmes një shkrimi në Facebook, ka...

PROFILI/ Eksperte e torturës, njihuni me shefen e re të CIA-s, detajet në burgun “Syri i Maces”

më 3.2018 - Java News

Gina Haspel do të bëhet drejtorja e re e CIA-s dhe është gruaja e parë që është zgjedhur ndonjëherë në këtë detyrë. Vendimin e ka marrë Presidenti Donald Trump i cili shkarkoi sot Sekretarin e Shtetit...

Trump shkarkon sekretarin e shtetit

më 3.2018 - Infokusi

Presidenti amerikan Donald Trump ka shkarkuar sekretarin të shtetit Rex Tillerson, duke e zëvendësuar atë me drejtorin e CIA-s, Mike Pompeo. Duke e falënderuar Tillerson për kontributin e dhënë, Trump...

Trump shkarkon Tillersonin, e zëvendëson me shefin e CIA-s

më 3.2018 - Shenja

Presidenti amerikan Donald Trump ka shkarkuar nga posti i kryediplomatit Rex Tillerson, duke e zëvendësuar atë me drejtorin aktual të CIA-s, Mike Pompeo, transmeton TCH. Kreu i Shtëpisë së Bardhë e ka...

Gina Haspel – 5 gjërat që duhet t’i dini për gruan e parë të CIA-së

më 3.2018 - Insajderi

Presidenti amerikan, Donald Trump ka tronditur publikun me shkarkimin e sekretarit të Shtetit, Rex Tillerson ku njoftoi se drejtorja e re e CIA-së është një grua e quajtur, Gina Haspel. Ja gjithçka çka...

Trump largon Sekretarin e Shtetit dhe vendos një grua në krye të CIA-s

më 3.2018 - Bota.al

Presidenti i SHBA, Donald Trump, largoi dje Rex Tillersonin si Sekretar Shteti dhe tha se do ta zëvendësojë me kreun e CIA-s, Mike Pompeo. “Mike Pompeo, Drejtor i CIA-s, do të jetë Sekretari ynë i Shtetit”,...

Pas shkarkimit, flet Tillerson

më 3.2018 - Periskopi

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, ka njoftuar këtë të martë se ka shkarkuar nga detyra e Sekretarit të Shtetit, Rex Tillerson. Një largim prej kësaj pozite i Tillerson është përfolur tash e sa muaj,...

Presidenti Trump shkarkon Sekretarin e Shtetit Rex Tillerson

më 3.2018 - Java News

Vetem pak minuta me pare eshte bere publik lajmi se Presidenti i SHBA Donald Trump ka shkarkuar nga puna Sekretarin e Shtetit Rex Tillerson. Ne vend te Tillerson behet e ditur se eshte emruar shefi i CIA-s Mike Pompeo vijon

Gina Haspel, CIA për herë të parë histori në duart e një gruaje

më 3.2018 - 24 ore

Gina Haspel është bërë femra e parë në historinë amerikane që do të jetë në krye të CIA-s. Vendimi sapo është marrë nga presidenti amerikan, Donald Trump. Pak minuta pasi Trump e emëroi ish-drejtorin e...

Rex Tillerson kurban për “njeriun raketë”, prapaskenat e shkarkimit të sekretarit të Shtetit

më 3.2018 - Gazeta Telegraf

Kim Jong Un, i ashtuquajtur “Njeriu raketë” mendohet të jetë shkaku i shkarkimit të Sekretarit amerikan të Shtetit, Rex Tillerson nga Donald Trump. Kjo pasi sipas mediave amerikane, Rex Tillerson është...

CIA në duart e një gruaje

më 3.2018 - Republika

Gina Haspel është bërë femra e parë në historinë amerikane që do të jetë në krye të CIA-s. Vendimi sapo është marrë nga presidenti amerikan, Donald Trump. Pak minuta pasi Trump e emëroi ish-drejtorin e...

Shkarkim me një “cicërimë”, Trump zëvendëson Tillersonin me Pompeon

më 3.2018 - 24 ore

Presidenti amerikan Donald Trump ka shkarkuar nga posti i kryediplomatit Rex Tillerson, duke e zëvendësuar atë me drejtorin aktual të CIA-s, Mike Pompeo. Kreu i Shtëpisë së Bardhë e ka njoftuar përmes...

CIA për herë të parë nën udhëheqjen e një gruaje

më 3.2018 - Sovrani

Gina Haspel është bërë femra e parë në historinë amerikanë që do të jetë në krye të CIA-s. Vendimi sapo është marrë nga presidenti amerikan, Donald Trump. Pak minuta pasi Trump e emëroi ish drejtorin e...

Trump e shkarkoi Tillersonin një ditë pasi ky i fundit e akuzoi Rusinë të përfshirë në helmimin në Salisbury

më 3.2018 - Periskopi

Sot presidenti i Shteteve të Bashkuara njoftoi se e kishte shkarkuar sekretarin e shtetit Rex Tillersonin, duke e zëvendësuar me kreun e deritashëm të CIA-s Mike Pompeon. Ky lajm dramatik vjen vetëm një...

Per herë të parë në histori të SHBA’së, një grua në krye të CIA-s

më 3.2018 - Bota Press

Gina Haspel është bërë femra e parë në historinë amerikane që do të jetë në krye të CIA-s. Vendimi sapo është marrë nga presidenti amerikan, Donald Trump. Pak minuta pasi Trump e emëroi ish drejtorin e...

Trump poshtëron Tillersonin duke deklaruar shkarkimin e tij nga Twitteri

më 3.2018 - Gazeta e re

Presidenti i ShBA-së, Donald Trump ka shkarkuar sekretarin të shtetit Rex Tillerson, duke e zëvendësuar atë me drejtorin e CIA-s, Mike Pompeo. Ai shkarkimin ka deklaruar përmes llogarisë së tij në Twitter,...

Ndryshimi i radhës në Shtëpinë e Bardhë – largohet Sekretari i Shtetit, Rex Tillerson

më 3.2018 - Illyria

Në vend të tij, Trump emëron Mike Pompeo drejtorin e CIA-s WASHINGTON — President Trump njoftoi me anë të rrjetit shoqëror Tuitër se Mike Pompeo, drejtor i CIA-s ishte caktuar Sekretar Shteti duke zëvendësuar...

Tillersoni ‘donte të mbante punën’ dhe Trumpi ‘kurrë s’i tha pse e shkarkoi’

më 3.2018 - Periskopi

Donald Trump ka njoftuar përmes Twitterit se e ka shkarkuar sekretarin e deritashëm të shtetit, Rex Tillersonin duke e zëvendësuar me Mike Pompeon – ish drejtues i CIA-s. Burime të ndryshme thanë se Rex...

Trump shkarkon sekretarin e shtetit

më 3.2018 - KosovaPress

Duke e falënderuar Tillerson për kontributin e dhënë, Trump ka thënë se sekretari i ri i shtetit do të bëjë një punë fantastike. “Mike Pompeo, drejtor i CIA-s, do të bëhet sekretar i ri i shtetit. Ai do...

Trump e shkarkon Sekretarin Tillerson, në krye të Departamentit të Shtetit vjen shefi i CIA‘s

më 3.2018 - Sovrani

Presidenti i ShBA’ve Donald Trump e ka shkarkuar nga posti i Sekretarit të Shtetit Rex Tillersonin duke bërë me dije se në vend të tij e ka emëruar drejtorin e CIA’s mike Pompeo. Për këtë shkarkim, Trump...

Tjetër akt “shokues” i Trump: shkarkon Sekretarin Tillerson, e zëvëndëson me Mike Pompeo

më 3.2018 - Te Sheshi

Tronditja e radhës në Administratën Trump ështrë shkarkimi prej këtij të fundit të vetë Sekretarin Tillerson duke duke e zëvendësuar atë me drejtorin aktual të CIA-s, Mike Pompeo. “Jam krenar të nominoj...

Per herë të parë në histori të SHBA’së, një grua në krye të CIA-s

më 3.2018 - Periskopi

Gina Haspel është bërë femra e parë në historinë amerikane që do të jetë në krye të CIA-s. Vendimi sapo është marrë nga presidenti amerikan, Donald Trump. Pak minuta pasi Trump e emëroi ish drejtorin e...

Trump shkarkon Tillersonin, e zëvendëson me shefin e CIA-s

më 3.2018 - AlbPortali

Presidenti amerikan Donald Trump ka shkarkuar nga posti i kryediplomatit Rex Tillerson, duke e zëvendësuar atë me drejtorin aktual të CIA-s, Mike Pompeo, transmeton TCH. Loading... Kreu i Shtëpisë së Bardhë...

Shefi i CIA-s emërohet Sekretar Shteti, e zëvendëson për herë të parë një femër

më 3.2018 - Gazeta Telegraf

Për herë të parë drejtimin e CIA-s do ta marrë një femër. Ajo është Gina Haspel dhe ka punuar tek CIA-s që prej vitit 1985. Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump ka shkarkuar nga...

Tronditëse, Trump shkarkon nga detyra Sekretarin e Shtetit Rex Tillerson

më 3.2018 - Gazeta e re

Presidenti amerikan Donald Trump shkarkon nga detyra Sekretarin e Shtetit Rex Tillerson dhe në vend të tij emëron shefin e CIA-s Mike Pompeo. Për këtë shkarkim, Trump ka njoftuar nëpërmjet Twitter ku e...

Rex Tillerson largohet nga detyra e Sekretarit te Shtetit, e zevendeson Mike Pompeo

më 3.2018 - AlbPress

Share This Tags Sekretari i Shtetit Rex Tillerson do të zëvendësohet nga Mike Pompeo, drejtori i CIA-s, njoftoi sot Presidenti Trump. Por ndryshimi i Sekretarit te Shtetit kerkon konfirmim nga Senati....

Trump shkarkon Tillersonin, e zëvendëson me shefin e CIA’s

më 3.2018 - Gazeta Monitor

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, ka shkarkuar Sekretarin e Shtetit, Rex Tillerson, nga detyra e tij dhe e ka zëvendësuar me drejtorin e CIA-s, Mike Pompeo. Kjo lëvizje pritej që nga tetori i vitit të...

Trump e shkarkon Tillersonin

më 3.2018 - Insajderi

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, ka shkarkuar Sekretarin e Shtetit, Rex Tillerson, nga detyra e tij dhe e ka zëvendësuar me drejtorin e CIA-s, Mike Pompeo. Kjo lëvizje pritej që nga tetori i vitit të...

LAJM I FUNDIT/ Lëvizja e papritur e Donald Trump, shkarkon Sekretarin e Shtetit Rex Tillerson

më 3.2018 - Gazeta Telegraf

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump ka shkarkuar nga puna Sekretarin e Shtetit, Rex Tillerson. Vendin e tij do ta zërë shefi i shërbimeve inteligjente të CIA-s, Mike Pompeo, raporton...

Trump emërton sekretarin e ri të jashtëm ish drejtorin e CIA-s, Pompeo

më 3.2018 - Albinfo

Presidenti amerikan Donald Trump, përmes një njoftimi të shkurtër në rrjetin social Twitter, ka bërë me dije zëvendësimin e sekretarit të jashtëm Rex Tillerson me drejtorin e CIA, Mike Pompeo, shkruan...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK