http://kariera.mk

Marrëdhëniet greko – shqiptare me vështrim në të ardhmen

më 3.2018 - Gazeta Tema

* Nga Aleksandros Mallias, Ambasador Nderi i Republikës Greke Alexandros Mallias, To Potami ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΜΑΛΛΙΑΣ, ΤΟ ΠΟΤΑΜΙ Jam i bindur për rëndësinë parësore dhe peshën e veçantë të marrëdhënieve greko-shqiptare....

Pavlopulos: Nuk ka marrëveshje për zgjidhjen e emrit, pa ndryshim paraprak të Kushtetutës së Maqedonisë

më 3.2018 - Zhurnal

Shkup, 13 mars - Presidenti i Greqisë, Prokopis Pavlopulos, nuk pranon marrëveshje për zgjidhjen e emrit, pa ndryshim paraprak të Kushtetutës së Maqedonisë. Ai gjatë takimit me homologun e tij nga Portugalia,...

PAVLOPULOS: NDËRRIM I EMRIT DHE KUSHTETUTËS, QË MË PAS NËNSHKRIMIN E MARRËVESHJES

më 3.2018 - TV21

Presidenti i Greqisë, Prokopis Pavlopulos ka thënë se njëherë duhet që të ndërrohet Kushtetuta, kurse më pas të nënshkruhet marrëveshje ndërmjet të dy shteteve, kështu ka deklaruar Pavlopulos pas takimit...

Në Athinë optimizëm i matur, në Shkup i përmbajtur

më 3.2018 - Telegrafi

Çështja për emrin do të jetë një prej temave kryesore të takimit të shefit të diplomacisë së Maqedonisë Nikolla Dimitrov me ndihmës sekretarin amerikan të shtetit për Evropë dhe Euroazi, Wess Mitchell,...

Pavlopoulos rithekson ndryshimet kushtetuese për zgjidhje të çështjes së emrit të Maqedonisë

më 3.2018 - Telegrafi

Kryetari i Greqisë, Prokopis Pavlopoulos e ka ritheksuar qëndrimin e tij se çështja e emrit duhet të zgjidhet edhe me ndryshimin e Kushtetutës, e pastaj të nënshkruhet marrëveshje dypalëshe. Në takimin...

Kontesti i emrit, Pavlopoulos rithekson nevojën për ndryshime kushtetuese

më 3.2018 - Gazeta Express

Kryetari i Greqisë, Prokopis Pavlopoulos e ka ritheksuar qëndrimin e tij se çështja e emrit duhet të zgjidhet edhe me ndryshimin e Kushtetutës, e pastaj të nënshkruhet marrëveshje dypalëshe. Në takimin...

Pavlopulos: Të ndryshohet kushtetuta dhe më pas marrëveshje për emrin

më 3.2018 - Aktuale

Fillimisht do të duhet të ndryshohet kushtetuta dhe më pas të nënshkruhet marrëveshje midis dyja palëve, ka deklaruar presidenti i Greqisë Prokopis Pavlopulos, përcjell Aktuale.mk. Deklarata e tillë e...

Javën tjetër Koxias viziton Shkupin

më 3.2018 - Gazeta Express

Shefi i diplomacisë greke Nikos Koxias më 22 mars, do të arrijë në Shkup për vizitë dyditore, njoftoi gazeta greke “Ta nea”. Siç lajmëroi korrespondenti i MIA-s nga Athina, në tekstin me titull “Me një...

Kotzias viziton Shkupin më 22-23 mars?

më 3.2018 - Telegrafi

Gazeta greke “Ta Nea” shkruan se shefi i diplomacisë greke, Nikos Kotzias pritet që ta vizitojë Shkupin më 22 dhe 23 mars. Sipas gazetës, vizita konsiderohet mjaft e rëndësishme pasi që bisedimet do të...

Koxias më 22 mars do të vijë në Shkup

më 3.2018 - Portalb

Shefi i diplomacisë greme, Nikos Koxias, do të arrijë në vizitë dyditore në Maqedoni më 22 mars, shkruan gazeta greke “Ta Nea”, njofton Portalb.mk . Në tekstin me titull “Me vonim të vogël Koxias në Shkup”,...

Dimitrov: Me linja të kuqe nuk shkohet në tavolinën e bisedimeve

më 3.2018 - Gazeta e re

Ministri i jashtëm i Maqedonisë Nikolla Dimitrov nuk ka informacione për draft- marrëveshjen greke për emrin. Me linja të kuqe nuk shkohet në tavolinën e bisedimeve, thotë ai mbi ndodhitë e fundit në relacion...

Në Athinë optimizëm i matur, në Shkup i përmbajtur

më 3.2018 - Zhurnal

Shkup, 13 mars  – Çështja për emrin do të jetë një prej temave kryesore të takimit të shefit të diplomacisë së Maqedonisë Nikolla Dimitrov me ndihmës sekretarin amerikan të shtetit për Evropë dhe Euroazi,...

Kontesti i emrit, në Athinë optimizëm i matur, në Shkup i përmbajtur

më 3.2018 - Gazeta Express

Çështja për emrin do të jetë një prej temave kryesore të takimit të shefit të diplomacisë së Maqedonisë Nikolla Dimitrov me ndihmës sekretarin amerikan të shtetit për Evropë dhe Euroazi, Ues Miçel, i cili...

Dimitrov: Maqedonia dhe Greqia duhet të garojnë se kush do të tregojë qasje më evropiane në kontestin e emrit

më 3.2018 - Portalb

Në insistimin e palës greke për ndryshimin e kushtetutës së Maqedonisë, ministri Punëve të Jashtme, Nikolla Dimitrov tha se është më e dobishme që të flitet për qëllime, në vend të pozicioneve ekskluzive....

​Mediat greke: Javën tjetër Kocias viziton Shkupin

më 3.2018 - Alsat-M

Shefi i diplomacisë greke Nikos Kocias më 22 mars, do të arrijë në Shkup për vizitë dyditore, njoftoi gazeta greke “Ta Nea”. Siç lajmëroi korrespondenti i MIA-s nga Athina, në tekstin me titull “Me një...

Pavlopulos: Nuk ka marrëveshje për zgjidhjen e emrit, pa ndryshim paraprak të Kushtetutës së Maqedonisë

më 3.2018 - Tetova Sot

Presidenti i Greqisë, Prokopis Pavlopulos, nuk pranon marrëveshje për zgjidhjen e emrit, pa ndryshim paraprak të Kushtetutës së Maqedonisë. Ai gjatë takimit me homologun e tij nga Portugalia, ka thënë...

Shtypi grek: Është ngadalësuar dinamika e bisedimeve të emrit

më 3.2018 - MRT

Gazeta greke “Katimerini” shkruan ritmi i shpejtë i bisedimeve ndërmjet Maqedonisë dhe Greqisë për çështjen e emrit tani ka filluar të ngadalësohet... “Dinamika e ngadalësuar ndoshta e shpjegon zgjatjen...

Mediat greke: Javën tjetër Koxias viziton Shkupin

më 3.2018 - Indeks.mk

Shefi i diplomacisë greke Nikos Koxias më 22 mars, do të arrijë në Shkup për vizitë dyditore, njoftoi gazeta greke “Ta nea”. Siç lajmëroi korrespondenti i MIA-s nga Athina, në tekstin me titull “Me një...

"Ta nea": Koxias vjen në Shkup më 22 dhe 23 mars

më 3.2018 - Zhurnal

Athinë, 13 mars - Shefi i diplomacisë greke Nikos Koxias më 22 mars, do të arrijë në Shkup për vizitë dyditore, njoftoi gazeta greke "Ta nea". Në tekstin me titull "Me një vonesë të vogël Koxias në Shkup",...

Presidenti grek këmbëngul për ndryshimin e Kushtetutës së Maqedonisë

më 3.2018 - Shenja

Presidenti i Greqisë, Prokopis Pavlopulos, nuk pranon marrëveshje për zgjidhjen e emrit, pa ndryshim paraprak të Kushtetutës së Maqedonisë. Ai gjatë takimit me homologun e tij nga Portugalia, ka thënë...

Pavlopoulos rithekson ndryshimet kushtetuese për zgjidhje të çështjes së emrit të Maqedonisë

më 3.2018 - Tetova Sot

Kryetari i Greqisë, Prokopis Pavlopoulos e ka ritheksuar qëndrimin e tij se çështja e emrit duhet të zgjidhet edhe me ndryshimin e Kushtetutës, e pastaj të nënshkruhet marrëveshje dypalëshe. Në takimin...

Greqia në pritje, ngadalësohen bisedimet mes Athinës dhe Shkupit

më 3.2018 - Sot News

Pas një nisje të fuqishme, bisedimet mes Greqisë dhe Maqedonisë në lidhje me emrin janë ngadalësuar, kjo për faktin se Athina pret lëshime nga ana e Shkupit mbi kërkesën kryesore të autoriteteve greke...

Mediat greke: Javën tjetër Koxias viziton Shkupin

më 3.2018 - Aktuale

Shefi i diplomacisë greke Nikos Koxias më 22 mars, do të arrijë në Shkup për vizitë dyditore, njoftoi gazeta greke “Ta nea”. Siç lajmëroi korrespondenti i MIA-s nga Athina, në tekstin me titull “Me një...

Pavlopoulos rithekson ndryshimet kushtetuese për zgjidhje të çështjes së emrit të Maqedonisë

më 3.2018 - Almakos

Kryetari i Greqisë, Prokopis Pavlopoulos e ka ritheksuar qëndrimin e tij se çështja e emrit duhet të zgjidhet edhe me ndryshimin e Kushtetutës, e pastaj të nënshkruhet marrëveshje dypalëshe. Në takimin...

LAJM I FUNDIT: Koxias në Shkup më 22 dhe 23 mars

më 3.2018 - Medial

Shefi i diplomacisë greke Nikos Koxias më 22 mars do të arrijë në Shkup në vizitë dyditore, njofton gazeta greke “Ta nea”. Kjo vizitë konsiderohet me mjaft rëndësi, pasi bisedimet do të koncentrohen në...

“TE NEA”: KOXIAS VJEN NË SHKUP MË 22 DHE 23 MARS

më 3.2018 - TV21

Gazeta greke “Te nea” shkruan se shefi i diplomacisë greke, Nikos Koxias më 22 mars do të arrijë në Shkup në vizitë dy ditore. Ndërsa Koxias do të realizojë takim me ministrin e Punëve të Jashtme të Republikës...

Ngadalësohet dinamika e negociatave për emrin

më 3.2018 - Gazeta Express

Gazeta greke “Katimerini” shkruan se me dinamikë të ngadalësuar, pas fillimit shumë të shpejtë, rrjedhin bisedimet për zgjidhjen e emrit të Maqedonisë mes Athinës dhe Shkupit. “Dinamika e ngadalësuar ndoshta...

“Kathimeri”: Bisedimet për çështjen e emrit janë ngadalësuar

më 3.2018 - Telegrafi

Sipas gazetës greke “Kathimerini”, pas një ritmi të shpejtë, bisedimet ndërmjet Maqedonisë dhe Greqisë, për çështjen e emrit janë ngadalësuar shumë. Mbase kjo mund të jetë edhe arsyeja e shtyrjes së vizitës...

"Katimerini": Është ngadalësuar dinamika e bisedimeve rreth emrit

më 3.2018 - Zhurnal

Shkup, 13 mars - Me dinamikë të ngadalësuar po vijojnë bisedimet për zgjidhjen e dallimeve rreth emrit mes Athinës dhe Shkupit, shkruan gazeta greke “Katimerini”, transmeton Zhurnal. “Dinamika e ngadalësuar...

“Katimerini”: Është ngadalësuar dinamika e negociatave të emrit, kur pritet që Koxias të vijë në Shkup?

më 3.2018 - Portalb

Me dinamikë të ngadalësuar, pas fillimit shumë të shpejtë, rrjedhin bisedimet për zgjidhjen e emrit të Maqedonisë mes Athinës dhe Shkupit, shkruan gazeta greke “Katimerini”, transmeton Portalb.mk. “Dinamika...

“Kathimeri”: Bisedimet për çështjen e emrit janë ngadalësuar

më 3.2018 - TV Koha

Sipas gazetës greke “Kathimerini”, pas një ritmi të shpejtë, bisedimet ndërmjet Maqedonisë dhe Greqisë, për çështjen e emrit janë ngadalësuar shumë. Mbase kjo mund të jetë edhe arsyeja e shtyrjes së vizitës...

“KATIMERINI”: ËSHTË NGADALËSUAR DINAMIKA E NEGOCIATAVE TË EMRIT

më 3.2018 - TV21

Gazeta greke “Katimerini” shkruan se me dinamikë të ngadalësuar, pas fillimit shumë të shpejtë, rrjedhin bisedimet për zgjidhjen e emrit të Maqedonisë mes Athinës dhe Shkupit. “Dinamika e ngadalësuar ndoshta...

Në Athinë optimizëm i matur, në Shkup i përmbajtur

më 3.2018 - Tetova Sot

Çështja për emrin do të jetë një prej temave kryesore të takimit të shefit të diplomacisë së Maqedonisë Nikolla Dimitrov me ndihmës sekretarin amerikan të shtetit për Evropë dhe Euroazi, Ues Miçel, i cili...

Miçell sot në Shkup, emri në fokus

më 3.2018 - Medial

Çështja për emrin do të jetë një prej temave kryesore të takimit të shefit të diplomacisë së Maqedonisë Nikolla Dimitrov me ndihmës sekretarin amerikan për Evropë dhe Euroazi, ves Miçell që sot është në...

​Mediat greke: Javën tjetër Kocias viziton Shkupin

më 3.2018 - Almakos

13 March 2018 / 12:22 Shefi i diplomacisë greke Nikos Kocias më 22 mars, do të arrijë në Shkup për vizitë dyditore, njoftoi gazeta greke “Ta Nea”. Siç lajmëroi korrespondenti i MIA-s nga Athina, në tekstin...

Dimitrov: Duam zgjidhje për emrin, por nuk varet gjithçka nga ne

më 3.2018 - Infokusi

Ministri maqedonas i Punëve të Jashtme, Nikolla Dimitrov thotë se situata me negociatat me Greqinë po ndryshon çdo ditë dhe nga kjo varet optimizmi për një zgjidhje të mundshme. “Maqedonia po bën gjithçka...

“Ta nea”: Koxias vjen në Shkup më 22 dhe 23 mars

më 3.2018 - Tetova Sot

Shefi i diplomacisë greke Nikos Koxias më 22 mars, do të arrijë në Shkup për vizitë dyditore, njoftoi gazeta greke “Ta nea”. Në tekstin me titull “Me një vonesë të vogël Koxias në Shkup”, gazetari shkruan...

Është ngadalësuar dinamika e negociatave të emrit, nis faza kritike?

më 3.2018 - Tetova Sot

Me dinamikë të ngadalësuar, pas fillimit shumë të shpejtë, rrjedhin bisedimet për zgjidhjen e emrit të Maqedonisë mes Athinës dhe Shkupit, shkruan gazeta greke “Katimerini”. “Dinamika e ngadalësuar ndoshta...

Është ngadalësuar dinamika e negociatave të emrit, nis faza kritike?

më 3.2018 - Lajm

Me dinamikë të ngadalësuar, pas fillimit shumë të shpejtë, rrjedhin bisedimet për zgjidhjen e emrit të Maqedonisë mes Athinës dhe Shkupit, shkruan gazeta greke “Katimerini”, transmeton Portalb.mk. “Dinamika...

Ngadalësohet dinamika e negociatave për emrin

më 3.2018 - Fol

Gazeta greke “Katimerini” shkruan se me dinamikë të ngadalësuar, pas fillimit shumë të shpejtë, rrjedhin bisedimet për zgjidhjen e emrit të Maqedonisë mes Athinës dhe Shkupit. “Dinamika e ngadalësuar ndoshta...

“Ta nea”: Koxias vjen në Shkup më 22 dhe 23 mars

më 3.2018 - Republika

Shefi i diplomacisë greke Nikos Koxias më 22 mars, do të arrijë në Shkup për vizitë dyditore, njoftoi gazeta greke “Ta nea”. Në tekstin me titull “Me një vonesë të vogël Koxias në Shkup”, gazetari shkruan...

Dimitrov: Duam zgjidhje për emrin, por nuk varet gjithçka nga ne

më 3.2018 - Gazeta e re

Ministri maqedonas i Punëve të Jashtme, Nikolla Dimitrov thotë se situata me negociatat me Greqinë po ndryshon çdo ditë dhe nga kjo varet optimizmi për një zgjidhje të mundshme. “Maqedonia po bën gjithçka...

Dimitrov: Duam zgjidhje për emrin, por nuk varet gjithçka nga ne

më 3.2018 - KosovaPress

"Maqedonia po bën gjithçka për arritjen e një kompromisi dinjitoz. Ne nuk frikësohemi t’i shikojmë problemet në sy, por nuk varet gjithçka nga ne”, deklaroi ai. “Nuk është gjithçka në duart tona. Po përpiqemi...

“Katimerini”: Është ngadalësuar dinamika e negociatave të emrit, kur pritet që Koxias të vijë në Shkup?

më 3.2018 - Fol

Me dinamikë të ngadalësuar, pas fillimit shumë të shpejtë, rrjedhin bisedimet për zgjidhjen e emrit të Maqedonisë mes Athinës dhe Shkupit, shkruan gazeta greke “Katimerini”. “Dinamika e ngadalësuar ndoshta...

Dimitrov: Duam zgjidhje, nuk varet vetëm nga ne; Çaputoviq: Me rëndësi është ruajtja e identitetit

më 3.2018 - Aktuale

Ministri i Jashtëm i Maqedonisë, Nikolla Dimitrov, deklaroi se bisedimet për emrin me palën greke po ndryshojnë çdo ditë dhe varësisht nga situata e krijuar varet edhe optimizmi për gjetjen e një zgjidhjeje...

Greqia kërkon përdorim ‘erga omnes’ të emrit

më 3.2018 - Lajmi.net

Një takim mes tre ministrave të jashtëm ballkanik do ndodh këtë të hënë në Bukuresht. Në kryeqytetin rumun do takohen kolegët nga Greqia, Bullgaria dhe Rumania. Qendër e bisedimeve mes tre shteteve anëtarë...

Dimitrov: Duam zgjidhje, nuk varet vetëm nga ne; Çaputoviq: Me rëndësi është ruajtja e identitetit

më 3.2018 - Zhurnal

Shkup, 12 mars - Ministri i Jashtëm i Maqedonisë, Nikolla Dimitrov, deklaroi se bisedimet për emrin me palën greke po ndryshojnë çdo ditë dhe varësisht nga situata e krijuar varet edhe optimizmi për gjetjen...

Dimitrov: Nuk varet gjithçka nga ne për zgjidhjen e çështjes së emrit

më 3.2018 - Telegrafi

Ministri i Punëve të Jashtme, Nikolla Dimitrov thotë se situata me negociatat me Greqinë po ndryshon çdo ditë dhe nga kjo varet optimizmi për zgjidhje eventuale. Maqedonia, theksoi ai, bën gjithçka që...

Kryediplomati grek insiston për ndryshimin e Kushtetutës

më 3.2018 - Gazeta Express

Pala greke vazhdon të shprehet optimiste për zgjidhjen e kontrestit të emrit të Maqedonisë, por se insiston në ndryshime kushtetuese. Në intervistë për gazetën greke “Dokumento”, ministri i Jashtëm i Greqisë,...

DIMITROV: “ME LINJA TË KUQE NUK SHKOHET NË TAVOLINËN E BISEDIMEVE”

më 3.2018 - TV21

Me linja të kuqe nuk shkohet në tavolinën e bisedimeve, thotë shefi i diplomacisë së Maqedonisë, Nikolla Dimitrov lidhur me ngjarjet e fundit mes Shkupit dhe Athinës. Ai akoma nuk e ka marrë draft-marrëveshjen...

Zgjidhja e emrit, Dimitrov: Duam zgjidhje, nuk varet vetëm nga ne; Çaputoviq: Me rëndësi është ruajtja e identitetit

më 3.2018 - Gazeta Express

Ministri i Jashtëm i Maqedonisë, Nikolla Dimitrov, deklaroi se bisedimet për emrin me palën greke po ndryshojnë çdo ditë dhe varësisht nga situata e krijuar varet edhe optimizmi për gjetjen e një zgjidhjeje...

Zgjidhja e emrit, Dimitrov: Duam zgjidhje, nuk varet vetëm nga ne; Çaputoviq: Me rëndësi është ruajtja e identitetit

më 3.2018 - MRT

Ministri i Jashtëm i Maqedonisë, Nikolla Dimitrov, deklaroi se bisedimet për emrin me palën greke po ndryshojnë... Ministri i Jashtëm i Maqedonisë, Nikolla Dimitrov, deklaroi se bisedimet për emrin me...

Maqedonia pret inkurajim nga SHBA-ve për emrin

më 3.2018 - Albeu

Shefi i diplomacisë Dimitrov e vlerëson si teje të rëndësishme vizitën e zyrtarit të lartë amerikan Ves Miçel në këtë periudhë të intensifikimit të bisedimeve për emrin. Maqedonia, nga zyrtari amerikan...

Emri, Maqedonia pret inkurajim nga SHBA-të

më 3.2018 - Alsat-M

Shefi i diplomacisë Dimitrov e vlerëson si teje të rëndësishme vizitën e zyrtarit të lartë amerikan Ves Miçel në këtë periudhë të intensifikimit të bisedimeve për emrin. Maqedonia, nga zyrtari amerikan...

Kryediplomati grek insiston për ndryshimin e Kushtetutës

më 3.2018 - Lajm

Pala greke vazhdon të shprehet optimiste për zgjidhjen e kontrestit të emrit të Maqedonisë, por se insiston në ndryshime kushtetuese. Në intervistë për gazetën greke “Dokumento”, ministri i Jashtëm i Greqisë,...

Maqedonia pret inkurajim nga SHBA-të

më 3.2018 - Gazeta Express

Shefi i diplomacisë Dimitrov e vlerëson si teje të rëndësishme vizitën e zyrtarit të lartë amerikan Ves Miçel në këtë periudhë të intensifikimit të bisedimeve për emrin. Maqedonia, nga zyrtari amerikan...

Dimitrov: Duam zgjidhje për emrin, por nuk varet gjithçka nga ne

më 3.2018 - Klan Kosova

Ministri i Punëve të Jashtme, Nikolla Dimitrov thotë se situata rreth negociatave me Greqinë po ndryshon çdo ditë dhe kjo varet nga optimizmi për zgjidhje eventuale. Maqedonia, siç shton ai, bën çmos që...

Kotzias: Marrëveshje dhe ndryshim të Kushtetutës, zgjidhja më e mirë e çështjes së emrit

më 3.2018 - Sot News

Shefi i diplomacisë greke, Nikos Kotzias, edhe një herë i është qasur çështjes së bisedimeve për emrin e Maqedonisë, duke thënë se është i nevojshëm një marrëveshje, ku përfshihet edhe ndryshimi i Kushtetutës....

Dimitrov: Me linja të kuqe nuk shkohet në tavolinën e bisedimeve

më 3.2018 - Gazeta Express

Ministri i jashtëm i Maqedonisë Nikolla Dimitrov nuk ka informacione për draft- marrëveshjen greke për emrin. Me linja të kuqe nuk shkohet në tavolinën e bisedimeve, thotë ai mbi ndodhitë e fundit në relacion...

DIMITROV: DËSHIROJMË ZGJIDHJE PËR EMRIN, POR NUK VARET VETËM NGA NE

më 3.2018 - TV21

Ministri i Punëve të Jashtme, Nikolla Dimitrov deklaroi sot se situata me bisedimet me Greqinë po ndërrohet çdo ditë dhe nga kjo varet optimizmi për zgjidhje eventuale. ”Nuk është gjithçka në duart tona....

Dimitrov: Duam zgjidhje për emrin, por nuk varet gjithçka nga ne

më 3.2018 - GazetaBlic

Ministri i Punëve të Jashtme, Nikolla Dimitrov thotë se situata rreth negociatave me Greqinë po ndryshon çdo ditë dhe kjo varet nga optimizmi për zgjidhje eventuale. Maqedonia, siç shton ai, bën çmos që...

Zgjidhja e emrit, Dimitrov: Duam zgjidhje, nuk varet vetëm nga ne; Çaputoviq: Me rëndësi është ruajtja e identitetit

më 3.2018 - Tetova Sot

Ministri i Jashtëm i Maqedonisë, Nikolla Dimitrov, deklaroi se bisedimet për emrin me palën greke po ndryshojnë çdo ditë dhe varësisht nga situata e krijuar varet edhe optimizmi për gjetjen e një zgjidhjeje...

DIMITROV: Me linja të kuqe nuk shkohet në tavolinën e bisedimeve

më 3.2018 - Medial

Ministri i jashtëm i Maqedonisë Nikolla Dimitrov nuk ka informacione për draft- marrëveshjen greke për emrin. Me linja të kuqe nuk shkohet në tavolinën e bisedimeve, thotë ai mbi ndodhitë e fundit në relacion...

Kryediplomati grek insiston për ndryshimin e Kushtetutës

më 3.2018 - Shenja

Pala greke vazhdon të shprehet optimiste për zgjidhjen e kontrestit të emrit të Maqedonisë, por se insiston në ndryshime kushtetuese. Në intervistë për gazetën greke “Dokumento”, ministri i Jashtëm i Greqisë,...

Dimitrov: Duam kompromis, por kjo nuk varet vetëm prej nesh

më 3.2018 - Shenja

Maqedonia bën gjithçka që të gjejë kompromis dinjitoz sa i përket çështjes së emrit, i cili do të përjetohet si i tillë nga të dyja palët. Kështu ka deklaruar sot ministri i Jashtëm i Maqedonisë, Nikolla...

Dimitrov: Duam zgjidhje për emrin, por nuk varet gjithçka nga ne

më 3.2018 - Zhurnal

Shkup, 12 mars - Ministri i Punëve të Jashtme, Nikolla Dimitrov thotë se situata rreth negociatave me Greqinë po ndryshon çdo ditë dhe kjo varet nga optimizmi për zgjidhje eventuale, transmeton Zhurnal....

Dimitrov: Duam zgjidhje për emrin por s’varet prej neve

më 3.2018 - Aktuale

Ministri i punëe të jashtme Nikolla Dimitrov thotë se situata me bisedimet me Greqinë po ndryshon për cdo ditë dhe nga kjo varet edhe optimizmi për zgjidhje. Maqedonia thotë ai po bën cmos që të bëj të...

Kryediplomati grek insiston për ndryshimin e Kushtetutës

më 3.2018 - Fol

Pala greke vazhdon të shprehet optimiste për zgjidhjen e kontrestit të emrit të Maqedonisë, por se insiston në ndryshime kushtetuese. Në intervistë për gazetën greke “Dokumento”, ministri i Jashtëm i Greqisë,...

Dimitrov: Me linja të kuqe nuk shkohet në tavolinën e bisedimeve

më 3.2018 - Fol

Ministri i jashtëm i Maqedonisë Nikolla Dimitrov nuk ka informacione për draft- marrëveshjen greke për emrin. Me linja të kuqe nuk shkohet në tavolinën e bisedimeve, thotë ai mbi ndodhitë e fundit në relacion...

Maqedonia pret inkurajim nga SHBA-të

më 3.2018 - Fol

Shefi i diplomacisë Dimitrov e vlerëson si teje të rëndësishme vizitën e zyrtarit të lartë amerikan Ves Miçel në këtë periudhë të intensifikimit të bisedimeve për emrin. Maqedonia, nga zyrtari amerikan...

Kotzias: Marrëveshje dhe ndryshim të Kushtetutës, zgjidhja më e mirë e çështjes së emrit të Maqedonisë

më 3.2018 - Telegrafi

Shefi i diplomacisë greke, Nikos Kotzias, edhe një herë i është qasur çështjes së bisedimeve për emrin e Maqedonisë, duke thënë se është i nevojshëm një marrëveshje, ku përfshihet edhe ndryshimi i Kushtetutës,...

Greqia kërkon përdorim ‘erga omnes’ të emrit

më 3.2018 - Albinfo

Një takim mes tre ministrave të jashtëm ballkanik do ndodh këtë të hënë në Bukuresht. Në kryeqytetin rumun do takohen kolegët nga Greqia, Bullgaria dhe Rumania. Qendër e bisedimeve mes tre shteteve anëtarë...

Koxias optimist i matur për zgjidhje, kërkon pako marrëveshje dhe ndryshim të Kushtetutës

më 3.2018 - TV Koha

Nevojitet ndryshim i Kushtetutës, që emri të jetë edhe për përdorim të brendshëm dhe të jashtëm, por edhe të evitohen akuza të ardhshme se janë shkulur dispozitat kushtetuese, thotë ministri i Punëve të...

Koxias optimist i matur për zgjidhje, kërkon pako marrëveshje dhe ndryshim të Kushtetutës

më 3.2018 - Zhurnal

Athinë, 12 mars - Nevojitet ndryshim i Kushtetutës, që emri të jetë edhe për përdorim të brendshëm dhe të jashtëm, por edhe të evitohen akuza të ardhshme se janë shkulur dispozitat kushtetuese, thotë ministri...

Çështja e emrit, Kocias kërkon ndryshim të kushtetutës

më 3.2018 - Ina

Nevojitet ndryshim i Kushtetutës, që emri të jetë edhe për përdorim të brendshëm dhe të jashtëm, por edhe të evitohen akuza të ardhshme se janë shkulur dispozitat kushtetuese, thotë ministri i Punëve të...

KOXIAS OPTIMIST, KËRKON MARRËVESHJE DHE NDRYSHIM TË KUSHTETUTËS

më 3.2018 - TV21

Ministri i Punëve të Jashtme të Greqisë në intervistën e dhënë për gazetën greke “Dokumento” ka thënë se nevojitet ndryshim i Kushtetutës, që emri të jetë edhe për përdorim të brendshëm dhe të jashtëm....

KOXIAS: Emri, ende ka shumë punë

më 3.2018 - Medial

Nevojitet ndryshim i Kushtetutës, që emri të jetë edhe për përdorim të brendshëm dhe të jashtëm, por edhe të evitohen akuza të ardhshme se janë shkulur dispozitat kushtetuese, thotë ministri i Punëve të...

Kocias kërkon që Maqedonia të ndryshojë kushtetutën

më 3.2018 - Albeu

Nevojitet ndryshim i Kushtetutës, që emri të jetë edhe për përdorim të brendshëm dhe të jashtëm, por edhe të evitohen akuza të ardhshme se janë shkulur dispozitat kushtetuese, thotë ministri i Punëve të...

Çështja e emrit, Kocias kërkon ndryshim të kushtetutës

më 3.2018 - Gazeta Express

Nevojitet ndryshim i Kushtetutës, që emri të jetë edhe për përdorim të brendshëm dhe të jashtëm, por edhe të evitohen akuza të ardhshme se janë shkulur dispozitat kushtetuese, thotë ministri i Punëve të...

Kotzias: Jemi pranë zgjidhjes

më 3.2018 - Vizion Plus

Ministri i jashtëm i Greqisë Nikos Kotzias, gjatë një interviste për gazetën “Documento” është shprehur se tashmë janë pjekur kushtet per zgjidhjen e çështjeve me Shqipërinë. “Që nga dita e parë e qeverisë...

Kotzias për bisedimet: Koha për zgjidhjen e çështjeve me Shqipërinë

më 3.2018 - Gazeta Express

Edhe pse në Shqipëri ende Presidenti Ilir Meta nuk ka dhënë autorizimin për grupin e negociatorëve që do të ulen me palën greke për të gjetur një marrëveshje midis dy vendeve, ministri i Jashtëm i Greqisë,...

Kotzias: Koha për zgjidhjen e çështjeve me Shqipërinë

më 3.2018 - Zhurnal

Tiranë, 12 mars - Ministri i Jashtëm grek, Nikos Kotzias, është shprehur optimist në lidhje me negociatat e zhvilluara së fundmi me palën shqiptare për kufirin detar duke thënë se tashmë pas dy vitesh...

Kotzias: Janë pjekur kushtet për zgjidhjen e çështjeve me Shqipërinë

më 3.2018 - Shqiptarja

Ministri i Jashtëm i Greqisë, Nikos Kotzias në një intervistë për mediat në Athinë është shprehur optimist se marrëveshja me Shqipërinë do të finalizohet me sukses pas dy viteve bisedime. Ai thotë se kushtet...

Kotzias: Koha për zgjidhjen e çështjeve me Shqipërinë

më 3.2018 - Klan Kosova

Ministri i Jashtëm grek, Nikos Kotzias, është shprehur optimist në lidhje me negociatat e zhvilluara së fundmi me palën shqiptare për kufirin detar duke thënë se tashmë pas dy vitesh bisedime janë pjekur...

Kotzias: Koha për zgjidhjen e çështjeve me Shqipërinë e Maqedoninë

më 3.2018 - Albinfo

Ministri i Jashtëm grek, Nikos Kotzias, është shprehur optimist në lidhje me negociatat e zhvilluara së fundmi me palën shqiptare për kufirin detar, duke thënë se tashmë pas dy vjetësh bisedime janë pjekur...

Greqia insiston që të ndryshohet Kushtetuta e Maqedonisë

më 3.2018 - Lajm

Nevojitet ndryshim i Kushtetutës, që emri të jetë edhe për përdorim të brendshëm dhe të jashtëm, por edhe të evitohen akuza të ardhshme se janë shkulur dispozitat kushtetuese, thotë ministri i Punëve të...

Çështja e emrit, Kocias kërkon ndryshim të kushtetutës

më 3.2018 - Almakos

Nevojitet ndryshim i Kushtetutës, që emri të jetë edhe për përdorim të brendshëm dhe të jashtëm, por edhe të evitohen akuza të ardhshme se janë shkulur dispozitat kushtetuese, thotë ministri i Punëve të...

Kocias kërkon pako marrëveshje dhe ndryshim të Kushtetutës

më 3.2018 - Shenja

Nevojitet ndryshim i Kushtetutës, që emri të jetë edhe për përdorim të brendshëm dhe të jashtëm, por edhe të evitohen akuza të ardhshme se janë shkulur dispozitat kushtetuese, thotë ministri i Punëve të...

Koxias optimist i matur për zgjidhje, kërkon pako marrëveshje dhe ndryshim të Kushtetutës

më 3.2018 - Tetova Sot

Nevojitet ndryshim i Kushtetutës, që emri të jetë edhe për përdorim të brendshëm dhe të jashtëm, por edhe të evitohen akuza të ardhshme se janë shkulur dispozitat kushtetuese, thotë ministri i Punëve të...

Kotzias: Janë pjekur kushtet për marrëveshje me Shqipërinë

më 3.2018 - Java News

Ministri i Jashtëm i Greqisë, Nikos Kotzias është shumë optimist për finalizimin me marrëveshje të negociatave mes Shqipërisë e Greqisë për çështjet e mbetura pezull, mes tyre edhe ajo e Detit. Në një...

Koxias optimist i matur për zgjidhje, kërkon pako marrëveshje dhe ndryshim të Kushtetutës

më 3.2018 - Republika

Nevojitet ndryshim i Kushtetutës, që emri të jetë edhe për përdorim të brendshëm dhe të jashtëm, por edhe të evitohen akuza të ardhshme se janë shkulur dispozitat kushtetuese, thotë ministri i Punëve të...

Ministri i Jashtëm i Greqisë: Është koha e normalizimit të marrëdhënieve me Shqipërinë

më 3.2018 - Sovrani

Edhe pse në Shqipëri ende Presidenti Ilir Meta nuk ka dhënë autorizimin për grupin e negociatorëve që do të ulen me palën greke për të gjetur një marrëveshje midis dy vendeve, ministri i Jashtëm i Greqisë,...

Kotzias për bisedimet: Koha për zgjidhjen e çështjeve me Shqipërinë

më 3.2018 - AlbPress

Share This Tags Edhe pse në Shqipëri ende Presidenti Ilir Meta nuk ka dhënë autorizimin për grupin e negociatorëve që do të ulen me palën greke për të gjetur një marrëveshje midis dy vendeve, ministri...

Kocijas: Është koha për zgjidhjen e çështjes së emrit

më 3.2018 - TV Koha

Ai në një intervistë për gazetën greke, Documento ka thënë se është koha për zgjidhjen e çështjes së emrit, por ka përsëritur se ndryshimet kushtetuese janë parakusht për një zgjidhje erga omnes. Ndryshimi...

Kotzias: Është koha për zgjidhjen e çështjes së emrit

më 3.2018 - Tetova Sot

Shefi i diplomacisë greke, Nikos Kocijas, shprehet optimist për zgjidhjen e kontestit me emrin e Maqedonisë. Ai në një intervistë për gazetën greke, Documento ka thënë se është koha për zgjidhjen e çështjes...

Kocijas: Është koha për zgjidhjen e çështjes së emrit

më 3.2018 - Almakos

Ai në një intervistë për gazetën greke, Documento ka thënë se është koha për zgjidhjen e çështjes së emrit, por ka përsëritur se ndryshimet kushtetuese janë parakusht për një zgjidhje erga omnes. Ndryshimi...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK