http://kariera.mk

“Në mëshirë” të Edi Ramës!

më 3.2018 - Gazeta Tema

Mero Baze Lulzim Basha ka zgjedhur mënyrën më vetvrasëse për tu mbrojtur, duke u përpjekur të thotë, që ato që kam bërë unë, I ka bërë edhe kundërshtari im. Për këtë ka mobilizuar shtypin dhe figurinat...

Edi Rama: Lobimi i PD në SHBA, do dalin materiale të tjera

më 3.2018 - Shqiptarja

Kryeministri Edi Rama në një intervistë për gazetaren Eni Vasili deklaroi se do të mësohen të dhëna të reja se përse i është dashur financimi “rus” PD-së dhe qëllimi lobimit në Ushington. “ Na duhet medoemos...

“Lidhja e Saimir Tahirit me drogën e Maminasit”

më 3.2018 - Gazeta Express

Ish- kryeministri Sali Berisha shkruan sërish për 613 kg kokainë të kapur në Durrës. Sipas mesazhit të dërguar në adresë të tij, Berisha zbulon edhe emrin e ish- ministrit Saimir Tahiri si të përfshirë...

Përralla për Lulzim Bashën dhe spiunët e Kremlinit

më 3.2018 - Lajmi.net

Lulzim Basha dhe Partia Demokratike janë vënë nën syrin e ciklonit që pas investigimit të revistës amerikane “Mother Jones” lidhur me origjinën e dyshimtë të plot 675 mijë eurove që ata kanë paguar për...

Lobimi i PD-së, PS: Basha të përgjigjet para ligjit

më 3.2018 - Zhurnal

Tiranë, 13 mars - Deputetja socialiste, Elisa Spiropali, i ka bërë thirrje kreut të PD, Lulzim Basha, të japë llogari para drejtësisë për skandalin e lobimeve ruso-amerikane. Spiropali tha se s’ka më asnjë...

“Lidhja mes Tahirit dhe kokainës”, Berisha këmbëngul: Ja çfarë i premtoi Rama në spital

më 3.2018 - BalkanWeb

TIRANË- Ish-kryeministri Sali Berisha këmbëngul që kryeministri Edi Rama është takuar në spital me ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri. Pavarësisht se Rama e mohoi dje në emisionin “Studio e Hapur”...

Halli i Lulzim Bashës “këmbehet” në lek, jo në dollarë apo rubla

më 3.2018 - Java News

Kur Berisha caktonte de facto Lulzim Bashën si pasardhësin e tij në verën e vitit 2013, vështirë se e kishte imagjinuar se brenda një katërvjeçari delfini i tij politik do të krijonte një situatë të tillë...

Spiropali: Basha s’mund t’i shmanget më drejtësisë duke e përdorur mandatin e deputetit

më 3.2018 - BalkanWeb

TIRANE – Nënkryetarja e grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Elisa Spiropali, thotë se kreu i PD-së Lulzim Basha “nuk mund t’i shmanget më drejtësisë, duke e përdorur mandatin e deputetit opozitar,...

Lobimi i PD-së, PS: Basha të përgjigjet para ligjit

më 3.2018 - Gazeta Shqip

Deputetja socialiste, Elisa Spiropali, i ka bërë thirrje kreut të PD, Lulzim Basha, të japë llogari para drejtësisë për skandalin e lobimeve ruso-amerikane. Spiropali tha se s’ka më asnjë dyshim që Basha...

“Lobimi”, Spiropali akuza Bashës: Nuk i shpëton drejtësisë, përgjigju për krimin financiar!

më 3.2018 - Sot News

Deputetja socialiste, Elisa Spiropali, ka akuzuar përsëri kreun e opzitës  Lulzim  Bashën se ai s’mund ti shmanget më drejtësisë për skandalin lidhur me financimin rus, duke e përdorur mandatin e deputetit,...

Basha agjent rus, apo PS i bashkohet koreve kundër Trump

më 3.2018 - BalkanWeb

Nga: Fitim ZEKTHI Sa më e rëndë të jetë gjend ja e një subjekti politik aq më e madhe është nevoja e tij për një armik. Armiku është shpëtimi i vetëm në raste të tilla dhe sulmet ndaj tij kthehen në aktivitetin...

Lobimi rus, PS: Basha s’mund t'i shmanget drejtësisë duke përdorur mandatin e deputetit

më 3.2018 - NOA

Partia Socialiste ka vijuar edhe sot akuzat ndaj Lulzim Basha në lidhje me lobimin rus për PD. Në një dalje për mediat, nga selia rozë, deputetja Elisa Spiropli tha se Basha nuk arrin dot të japë as edhe...

Lobimi rus i PD, Spiropali: Basha duhet të përgjigjet përpara ligjit, s’mund t’i shmanget më drejtësisë

më 3.2018 - Gazeta Tema

Deputeja e Partisë Socialiste, Elisa Spiropali, deklaroi se Lulzim Basha nuk mund t’i shmanget më drejtësisë për skandalin lidhur me financimin rus, duke e përdorur mandatin e deputetit opozitar, siç përdori...

“Lidhja e Saimir Tahirit me drogën e Maminasit”

më 3.2018 - Sovrani

Ish- kryeministri Sali Berisha shkruan sërish për 613 kg kokainë të kapur në Durrës. Sipas mesazhit të dërguar në adresë të tij, Berisha zbulon edhe emrin e ish- ministrit Saimir Tahiri si të përfshirë...

Spiropali-Bashës:Nëse je trim dil, s'mund t'i shmangesh drejtësisë

më 3.2018 - Shqiptarja

Deputetja socialiste, Elisa Spiropali, i ka bërë thirrje kreut të PD, Lulzim Basha, të japë llogari para drejtësisë për skandalin e lobimeve ruso-amerikane. Spiropali tha se s’ka më asnjë dyshim që Basha...

Ambasadori Lu takon Bashën

më 3.2018 - Vizion Plus

Ambasadori amerikan ne Tiranë Donald Lu ka zhvilluar nje takim me liderin e opozitës Lulzim Basha ne selinë e Partisë Demokratike. Takimi ka zgjatur rreth 70 minuta dhe mësohet se pjese e bisedës kane...

ANALIZA/ Ku ngjan foto e Bashës me Trump, me atë të Ramës me Obamën

më 3.2018 - BalkanWeb

TIRANE- Analisti Andi Bushati ka komentuar sot intervistën e dhënë mbrëmë nga kryeministri Edi Rama në “Studio e Hapur” në News 24, veçanërisht pjesën kur ai foli për kompani ruse që lobuan për PD-në në...

DETAJET: Ja çfarë diskutoi Basha me Donald Lu

më 3.2018 - Gazeta Tema

Ambasadori amerikan në Tiranë, Donald Lu zhvilloi paraditen e sotme një takim me kryetarit e PD, Lulzim Basha. Nga burime pranë PD mësohet se kreu i PD Basha dhe ambasadori Lu folën rreth zbatimit të reformës...

Detaje, çfarë diskutoi sot Donald Lu me Bashën në selinë blu

më 3.2018 - Albeu

Pak minuta nga takimi, janë zbardhur detaje nga takimi i mesditës mes ambasadorit të SHBA-së, Donald Lu dhe kreut të PD-së Lulzim Basha . Mësohet se takimi që ka zgjatur rreth 60 minuta, është zhvilluar...

LAJM I FUNDIT/ Pas akuzave për lobimin rus, ambasadori Lu takon kreun e PD-së

më 3.2018 - BalkanWeb

TIRANE – Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në vendin tonë, Donald Lu, i është drejtuar selisë blu paraditen e sotme për të zhvilluar një takim me kryetarin e Partisë Demokratike Lulzim Basha....

"Ku ngjan foto e Bashës me Trump, me atë të Ramës me Obamën?"

më 3.2018 - Gazeta Express

​Nga Andi Bushati Po t’a dëgjoje Edi Ramën të hënën në mbëmje në “Studio e hapur”, nuk e kishte të vështirë të bindeshe. Duke folur për skandalin e financimeve të panjohura të PD të rihapur së fundi nga...

Lobimi rus i PD, Spiropali: Krim financiar, Basha nuk mund t’i shmanget drejtësisë

më 3.2018 - Java News

PS ka vijuar edhe sot akuzat ndaj Lulzim Basha në lidhje me lobimin rus për PD. Në një dalje për mediat, nga selia rozë, deputetja Elisa Spiropali tha se Basha tashmë nuk mund ti shmanget drejtësisë, duke...

Financimet ruse në PD, Kryemadhi: Rama veshi fustan për foto me Obamën

më 3.2018 - BalkanWeb

TIRANE – Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi, në një deklaratë për shtyp ditën e sotme u përgjigj në lidhje me akuzat e qeverisë për financimet ruse të PD për lobim në SHBA....

Akuzat për lobimin, Lu takon Bashën në selinë e PD-së

më 3.2018 - Gazeta Shqip

Kryetari demokrat Lulzim Basha dhe ambasadori amerikan Donald Lu kanë zhvilluar një takim rreth 30 minuta në ambientet e selisë së Partisë Demokratike. Nuk dihet ende arsyeja e takimit, por burime të pakonfirmuara...

Lu dhe Basha takohen në selinë e PD-së

më 3.2018 - Gazeta Shqip

Kryetari demokrat Lulzim Basha dhe ambasadori amerikan Donald Lu kanë zhvilluar një takim rreth 30 minuta në ambientet e selisë së Partisë Demokratike. Nuk dihet ende arsyeja e takimit, por burime të pakonfirmuara...

Përralla për Lulzim Bashën dhe spiunët e Kremlinit

më 3.2018 - Infokusi

Lulzim Basha dhe Partia Demokratike janë vënë nën syrin e ciklonit që pas investigimit të revistës amerikane “Mother Jones” lidhur me origjinën e dyshimtë të plot 675 mijë eurove që ata kanë paguar për...

Ambasadori amerikan i shkon në zyrë Bashës

më 3.2018 - Albeu

Ambasadori amerikan Donald Lu ka nisur sot një takim me kryetarin e Partisë Demokratike Lulzim Basha , në selinë e PD. Ambasadori Amerikan Donald Lu ka udhëtuar me makinë drejt zyrës së kryedemokratit...

Pas skandalit të lobimit në SHBA Donald Lu takim me Bashën

më 3.2018 - Shqiptarja

Ambasadori amerikan në Tiranë, Donald Lu ka zhvilluar një takim me kryetarit të PD, Lulzim Basha. Takimi Basha-Lu ka zgjatur rreth 1 orë e 20 minuta në selinë blu. Ky takim vjen pas pikëpyetjeve të ngritura...

Andi Bushati: Rama-Obama dhe Basha-Trump, janë e njëjta histori

më 3.2018 - Gazeta Tema

Andi Bushati shkruan sot, se historia e lobimit të Lulzim Bashës për një foto me Donald Trump, është njësoj si ajo e fotos së Ramës me Obamën. Ndaj, sipas tij, Rama nuk ka gojë të akuzojë Bashën. Shkrimi...

Çfarë po "gatuhet", ambasadori Lu në zyrën e Bashës

më 3.2018 - NOA

Mesditën e sotme, ambasadori amerikan në Tiranë, Donald Lu ka zhvilluar një takim me kreun e PD-së, Lulzim Basha. Takimi mes tyre po mbahet në zyrën e Lulzim Bashës në ambientet e selisë blu. Kjo bisedë...

Ambasadori Lu shkon në selinë e PD, takim me Bashën

më 3.2018 - NOA

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në vendin tonë, Donald Lu, ka shkuar mesditën e sotme në selinë e Partisë Demokratike. Gjatë kësaj vizite, ambasadori Lu zhvilloi një takim me kryedemokratin...

Donald Lu “troket” në zyrën e Bashës

më 3.2018 - Gazeta Express

Ambasadori amerikan Donald Lu është parë ditën e sotme të futet në selinë e PD-së, ku po zhvillon një takim me kreun e saj, Lulzim Bashën. Takim vjen në një situatë mjaft të komplikuar për PD-në, ku prej...

Financimi rus i PD, ambasadori Donald Lu takon Bashën

më 3.2018 - Gazeta Tema

Ambasadori amerikan në Tiranë Donal Lu po zhvillon një takim me kryetarin e Partisë Demokratike Lulzim Bashan në ambjentet e selisë blu. Ky takim vjen fill pas investigimit të revistës prestigjoze amerikane...

Pas akuzave për lobimin rus, ambasadori Donald Lu takon Lulzim Bashën

më 3.2018 - Sot News

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në vendin tonë, Donald Lu, i është drejtuar selisë blu paraditen e sotme për të zhvilluar një takim me kryetarin e Partisë Demokratike Lulzim Basha.Takimi...

PD nën influencën ruse, Kryemadhi: Akuzat qesharake!

më 3.2018 - Gazeta Express

Qesharake i ka cilësuar kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi akuzat e ditëve të fundit se PD-ja ka lobuar në SHBA me financime që mund të kenë ardhur nga biznesmenë rusë. Në një dalje për mediat, ku më...

“Lidhja mes Tahirit dhe kokainës”, Berisha këmbëngul: Ja çfarë i premtoi Rama në spital

më 3.2018 - Gazeta Telegraf

Ish-kryeministri Sali Berisha këmbëngul që kryeministri Edi Rama është takuar në spital me ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri. Pavarësisht se Rama e mohoi dje në emisionin “Studio e Hapur” në News24...

"Kërcënon" Paloka: Droga në Shqipëri, Rama s`ka parë gjë akoma

më 3.2018 - Zhurnal

Tiranë, 13 mars - Nënkryetari demokrat i Kuvendit, Edi Paloka reagoi sot pas fjalëve të kryeministrit Edi Rama se në asnjë vend të botës kur kapet drogë nuk akuzohen kryetarët e Ekzekutivit. Paloka shkruan...

Lulzim Basha dhe Ambasadori Lu takohen në selinë e PD-së, ja çfarë u diskutua…

më 3.2018 - Blitz

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha dhe Donald Lu janë takuar sot në mesditë në selinë blu. Takimi ka zgjatur rreth 60 minuta dhe është zhvilluar me kërkesë të ambasadorit të SHBA-ve. Sipas “Syri.net”,...

Kalinka e propagandës qeveritare dhe gabimet e Bashës

më 3.2018 - Medial

AGRON GJEKMARKAJ Prej disa ditësh Lulzim Basha me mendjelehtësinë  që e karakterizon në veprime kinse të mirëllogaritura si “politikan race” ka shtënë tagji të bollshme në grazhdin e propagandës qeveritare....

Basha agjent rus, apo PS i bashkohet koreve kundër Trump

më 3.2018 - Medial

FITIM ZEKTHI Sa më e rëndë të jetë gjend ja e një subjekti politik  aq më e madhe është nevoja e tij për një armik. Armiku është shpëtimi i vetëm në raste të tilla dhe sulmet ndaj tij kthehen në aktivitetin...

Lobimi i PD-së, PS: Basha të përgjigjet para ligjit

më 3.2018 - Gazeta e re

Deputetja socialiste, Elisa Spiropali, i ka bërë thirrje kreut të PD, Lulzim Basha, të japë llogari para drejtësisë për skandalin e lobimeve ruso-amerikane. Spiropali tha se s’ka më asnjë dyshim që Basha...

Akuzat për lobimin, Lu takon Bashën në selinë e PD-së

më 3.2018 - Gazeta e re

Kryetari demokrat Lulzim Basha dhe ambasadori amerikan Donald Lu kanë zhvilluar një takim rreth 30 minuta në ambientet e selisë së Partisë Demokratike. Burime pranë PD bëjnë të ditur se Lulzim Basha dhe...

Burimet: Ja tre çështjet e diskutuara mes Bashës dhe Donald Lu

më 3.2018 - Java News

Zbardhen detaje nga takimi i sotem mes ambasadorit amerikan Donald Lu dhe kreut te PD-se, Lulzim Basha. Ambasadori ka takuar paraditen e sotme kryetarin e Partisë Demokratike Lulzim Basha, në selinë e...

Akuzat për lidhje me drogën, deputeti i PD paralajmëron Ramën: S’ke parë gjë akoma

më 3.2018 - BalkanWeb

TIRANE – Deputeti i Partisë Demokratike, Edi Paloka i është përgjigjur deklaratave të kryeministrit Edi Rama për mbrëmë në emisionin ‘Studio e Hapur’ në News24 teksa u shpreh se PD është ekspertiza e gënjeshtrës....

PD në vorbullën e akuzave për lobimin, Donald Lu i shkon në zyrë Bashës

më 3.2018 - 24 ore

Ambasadori amerikan, Donald Lu ka hyrë sot paradite në selinë e Partisë Demokratike, për të zhvilluar një takim me kryetarin e PD-së, Lulzim Basha. Burime pranë PD bëjnë të ditur se Lulzim Basha dhe ambasadori...

Paloka – Ramës: Kryeministrat e Evropës nuk kanë lidhje me trafikantët si vëllai dhe ministri yt

më 3.2018 - Ina

Nënkryetari i PD, Edi Paloka, personi që e pagëzoi kryeministrin si “gruaja e Bilalit”, ka hedhur poshtë, paralelet e paraqitura prej Ramës për kapje kokaine me raste të ngjashme në Evropë, të cilat i...

"KËRCËNON" PALOKA: DROGA NË SHQIPËRI, RAMA S'KA PARË GJË AKOMA

më 3.2018 - NOA

Nënkryetari demokrat i Kuvendit, Edi Paloka reagoi sot pas fjalëve të kryeministrit Edi Rama se në asnjë vend të botës kur kapet drogë nuk akuzohen kryetarët e Ekzekutivit. Paloka shkruan se në ndryshim...

Në kulmin e debateve për lobistët rusë, Lu në zyrën e Bashës

më 3.2018 - Java News

Ambasadori amerikan Donald Lu ishte sot në selinë e PD-së, ku mësohet se ka zhvilluar një takim me kreun e kësaj force Lulzim Basha. Ky takim vjen në kulmin e debateve lidhur me akuzat për lobimin e biznesmenëve...

Lobimi në SHBA, pas Ristanit  në Prokurori dhe financieri i PD

më 3.2018 - Shqiptarja

Prokuroria thërret dhe financierin e PD lidhur me kontratat e lobimit në SHBA, pas dëshmisë së Arben Ristanit. Bëhet fjalë për shefin e financës, Ilir Dervishi, i thirrur nga organi i akuzës në kryeqytet,...

Donald Lu “troket” në zyrën e Bashës

më 3.2018 - AlbPress

Share This Tags Ambasadori amerikan Donald Lu është parë ditën e sotme të futet në selinë e PD-së, ku po zhvillon një takim me kreun e saj, Lulzim Bashën. Takim vjen në një situatë mjaft të komplikuar...

Financimet ruse në PD, Kryemadhi: Rama veshi fustan për foto me Obamën

më 3.2018 - Gazeta Telegraf

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi, në një deklaratë për shtyp ditën e sotme u përgjigj në lidhje me akuzat e qeverisë për financimet ruse të PD për lobim në SHBA. Kryemadhi...

Pas akuzave për lobimin rus, ambasadori Lu takon Bashën për 20 minuta në selinë e PD

më 3.2018 - Gazeta Telegraf

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në vendin tonë, Donald Lu, i është drejtuar selisë blu paraditen e sotme për të zhvilluar një takim me kryetarin e Partisë Demokratike Lulzim Basha. Takimi...

Basha: Po përgatitet mbyllja e hetimeve për çështjen Tahiri dhe kokainën e Durrësit

më 3.2018 - Gazeta 55

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka folur për takimin e fshehtë mes Saimir Tahirit dhe Edi Ramës në një spital privat. Në reagimin për mediat, Basha ka thënë se takimi është bërë për të mbyllur...

Ish kryeministri Berisha: Tymnajë e Noriegës për të mbuluar të vërtetat që do të shënojnë fundin e tij

më 3.2018 - Gazeta 55

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i ka bërë thirrje Ramës të presë me qetësi rezultatet e Prokurorisë, për çështjen e kontratave të lobimit. Basha tha se Partia Demokratike i ka bërë të qarta...

Berisha-Olsi Ramës: Pagove garancinë 4.2 milion euro për kokainën në Maminas

më 3.2018 - Gazeta 55

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar pas deklaratës së dhënë nga Olsi Rama, i cili iu përgjigj akuzave të opozitës për lidhjet e tij me kokainën e kapur në Durrës, duke i cilësuar sajesa. Me një shënim...

Basha refuzon të japë sqarime për lidhjet me rusët,

më 3.2018 - Shenja

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha edhe dje nuk ka dhënë sqarime sa i takon lidhjeve me rusët. Ndonëse kjo çështje prej disa ditësh ka ndezur klimën politike në Shqipëri pas dyshimeve të ngritura...

Akuzat për lidhje me drogën, deputeti i PD paralajmëron Ramën: S’ke parë gjë akoma

më 3.2018 - Gazeta Telegraf

Deputeti i Partisë Demokratike, Edi Paloka i është përgjigjur deklaratave të kryeministrit Edi Rama për mbrëmë në emisionin ‘Studio e Hapur’ në News24 teksa u shpreh se PD është ekspertiza e gënjeshtrës....

Taktikat e duelit Qeveri-opozitë/ "Lobimi rus" dhe strategjia për të shpërngulur vëmendjen nga droga

më 3.2018 - Gazeta Telegraf

Jakup B. GJOÇA Akuzat për lobing, strategji për të shpërngulur vëmendjen nga kokaina Shërbimet Informative Shtetërore në Shqipëri nuk gjejnë dot porositësit dhe garantuesit e 613 kg kokaine Po bëhen seriale...

Basha refuzon të japë sqarime për lidhjet me rusët,

më 3.2018 - AlbPortali

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha edhe dje nuk ka dhënë sqarime sa i takon lidhjeve me rusët. Ndonëse kjo çështje prej disa ditësh ka ndezur klimën politike në Shqipëri pas dyshimeve të ngritura...

Edi Rama rrëfehet për marrëdhënien me Metën, financimet e PD, paktin me Greqinë dhe bllokimin e kokainë

më 3.2018 - Gazeta Telegraf

E vërteta e lobingut të PD dhe e PS, takimi me Tahirin dhe “peshqit” e mëdhenj INTERVISTA. Edi Rama flet për të rolin e Presidentit Meta, për marrëdhëniet me Greqinë, Çështjen Çame, kokainën Rusë me xhepa...

Çfarë firmosi Basha; Paratë e PD dhe lidhja me Biniatta. Kush thotë të vërtetën?

më 3.2018 - Gazeta Shqip

Çfarë firmosi Lulzim Basha 1 vit më parë në kulmin e protestës së opozitës në bulevard me Nick Muzin për lobim në Shtetet e Bashkuara të Amerikës? Top Channel ka siguruar kontratën, por ende nuk është...

Akuzat e opozitës, ironizon Rama: Drogën e kishte porositur im vëlla, unë i thashë jepi…

më 3.2018 - Sot News

Ironia e kryeministri Edi Rama nuk ka munguar në emisionin e sotëm “Studio e Hapur” në News24. Ndërsa gazetarja Eni Vasili e ka pyetur për të disatën herë për akuzat e opozitës për kokainën e kapur në...

Sekuestrimi i 613 kg kokainë, Rama nuk tërhiqet: Krenar për aksionin, PD ekspertiza e gënjeshtrës

më 3.2018 - BalkanWeb

TIRANE- Kryeministri Edi Rama ka rikonfirmuar edhe njëherë qëndrimin e tij lidhur me operacionin ku u sekuestruan 613 kg kokainë pak ditë më parë në Durrës, ndërsa theksoi se kjo ishte vepër e Policisë...

Habit Rama: Drogën e kishte porositur im vëlla, unë i thashë jepi. (Sugjeron një titull filmi)

më 3.2018 - BalkanWeb

TIRANË- Ironia e kryeministri Edi Rama nuk ka munguar në emisionin e sotëm “Studio e Hapur” në News24. Ndërsa gazetarja Eni Vasili e ka pyetur për të disatën herë për akuzat e opozitës për kokainën e kapur...

Kokaina në Durrës i “nxit” fantazinë Ramës: A mund t’ju them unë një titull?!

më 3.2018 - Gazeta Express

Ironia e kryeministri Edi Rama nuk ka munguar në emisionin e sotëm “Studio e Hapur” në News24. Ndërsa gazetarja Eni Vasili e ka pyetur për të disatën herë për akuzat e opozitës për kokainën e kapur në...

“Kalo në publicitet të marrësh veten”, Rama vë në siklet gazetaren, ja përgjigjja e saj

më 3.2018 - BalkanWeb

TIRANË- Nuk kanë munguar si gjithmonë edhe replikat jashtë diskursit politik por të nxitura nga çështje të aktualitetit në emisionin “Studio e Hapur” në News24. Kryeministri Edi Rama duke iu referuar çështjes...

“KALO NË PUBLICITET TË MARRËSH VETEN”, RAMA VË NË SIKLET GAZETAREN

më 3.2018 - NOA

Nuk kanë munguar si gjithmonë edhe replikat jashtë diskursit politik por të nxitura nga çështje të aktualitetit në emisionin “Studio e Hapur” në News24. Kryeministri Edi Rama duke iu referuar çështjes...

‘80 mijë dollarë për një foto me Obamën’, Rama: S’ka qenë financimi im, çështje e përfunduar

më 3.2018 - BalkanWeb

TIRANE- Teksa akuzoi rivalin e tij politik Lulzim Basha për mënyrën e financimit të kontratave lobuese në Shtetet e Bashkuara të Amerikës nga Rusia, kryeministri Edi Rama ka kujtuar edhe episodin e pak...

Rama: PD të sqarojë si u financua nga burime të huaja

më 3.2018 - Klan Kosova

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka kërkuar edhe një herë nga Partia Demokratike e Shqipërisë, që të sqarojë se si është financuar nga burime të huaja, njofton Klan Kosova. Rama, në një intervistë...

Rama i frikësuar nga rusët, kujton grushtin e shtetit në Mal të Zi

më 3.2018 - Albeu

Kryeministri i vendit, Edi Rama i ftuar në News24 teksa ka folur për akuzat ndaj Bashës së është finnacuar nga rusët , ka treguar tërthorazi se është i frikësuar nga këta të fundit. Rama tha nuk do ishte...

Lobimi rus dhe PD, çfarë di Edi Rama (?!): Do të dalin dokumenta të tjera...

më 3.2018 - Gazeta Express

Duke sikur kryeministri Edi Rama di diçka më shumë në lidhje me lobimin rus në SHBA në interes të PD-së, një çështje e hapur nga një investigim i revistës amerikane “Mother Jones”. I ftuar në emisionin...

LOBIMI I PD-SË, RAMA: INSISTOJMË DERI KUR KJO TË MOS JETE E VËRTETË

më 3.2018 - NOA

Kryeministri Rama, i ftuar në “Studio e hapur”, nga gazetarja Eni Vasili, u shpreh për lobimin e PD-së, se duhet medoemos e vërteta për një histori te tillë. “PD të shpejgojë faktet kokëforta, si ka mundësi...

Lobimet e dyshimta, po 80 mijë dollarëshi me Obamën?! Rama i përgjigjet ngacmimit!

më 3.2018 - Gazeta Express

Teksa akuzoi rivalin e tij politik Lulzim Basha për mënyrën e financimit të kontratave lobuese në Shtetet e Bashkuara të Amerikës nga Rusia, kryeministri Edi Rama ka kujtuar edhe episodin e pak viteve...

80 mijë $ për foton me Obamën? Rama: Rasti është i hetuar, i gjykuar dhe i përfunduar

më 3.2018 - Sot News

Teksa akuzoi rivalin e tij politik Lulzim Basha për mënyrën e financimit të kontratave lobuese në Shtetet e Bashkuara të Amerikës nga Rusia, kryeministri Edi Rama ka kujtuar edhe episodin e pak viteve...

‘80 mijë dollarë për një foto me Obamën’, Rama: S’ka qenë financimi im, çështje e përfunduar

më 3.2018 - Medial

TIRANE- Teksa akuzoi rivalin e tij politik Lulzim Basha për mënyrën e financimit të kontratave lobuese në Shtetet e Bashkuara të Amerikës nga Rusia, kryeministri Edi Rama ka kujtuar edhe episodin e pak...

Gazetarja i kujton foton me Obamën, Rama: PS ka bërë kontrata lobimi

më 3.2018 - Albeu

I ftuar në Neës 24, Kryeministri Rama është ballafaquar nga gazetarja se edhe kohë më parë, Rama bëri të njëjtën gjë si Basha me foton e tij me Obamën. Për këtë foto u tha se kushtoi 80 mijë dollarë, por...

Teksa çadra bllokonte bulevardin, Basha do të firmoste kontratën... gënjen ai apo “Biniatta”?!

më 3.2018 - Gazeta Express

Çfarë firmosi Lulzim Basha 1 vit më parë në kulmin e protestës së opozitës në bulevard me Nick Muzin për lobim në Shtetet e Bashkuara të Amerikës? Top Channel ka siguruar kontratën, por ende nuk është...

Nga kokaina te kontrata e lobimit të PD në Uashington, Rama i thotë sot të gjitha në “Studio e Hapur”

më 3.2018 - BalkanWeb

Sonte në “Studio e hapur”, në News24 gazetarja Eni Vasili ka të ftuar Kryeministrin Edi Rama. Aktualiteti ka qenë i pasur me ngjarje këto kohë dhe shpjegimi i Kryeministrit, padyshim që do ishte i rëndësishëm,...

Basha u financua nga rusët? Rama tregon ka apo s?ka dorë Kremlini

më 3.2018 - Albeu

Kryeministri Edi Rama mbrëmjen e sotme është i ftuar në News24 ku ka pranuar që t'i përgjigjet të gjitha pyetjeve. I pyetur në lidhje me investigimin e medias MotherJones, se në fakt Basha është financuar...

Edi Rama, pyetje publike Bashës: Ka apo s’ka dorë Kremlini, se mund të na ndodhte hataja se me fqinjët tanë

më 3.2018 - Gazeta Tema

Kryeministri Edi Rama ka folur sot në lidhje me dokumentet e publikuara nga revista amerikane “Mother Jones, e cila tregon se kompania Biniata Trade me lidhje ruse, ka paguar lobistin që punonte për Partinë...

Lobimi rus, Rama: Basha nuk është në gjendje të japë përgjigje

më 3.2018 - Sot News

Kryeministri Edi Rama ka bërë një deklarët në lidhje me çështjen e financimeve Ruse në Shqipëri. Në fjalën e  tij Kryeministri  Rama ka thënë: Së pari duhet të bëjmë një dallim të qartë nga pikëpamja e...

Nga kokaina te kontrata e lobimit të PD në Uashington, Rama i thotë sot të gjitha në “Studio e Hapur”

më 3.2018 - Medial

Sonte në “Studio e hapur”, në News24 gazetarja Eni Vasili ka të ftuar Kryeministrin Edi Rama. Aktualiteti ka qenë i pasur me ngjarje këto kohë dhe shpjegimi i Kryeministrit, padyshim që do ishte i rëndësishëm,...

Ironia me akuzat e opozitës, Rama: Drogën e kishte porositur im vëlla, unë i thashë jepi…

më 3.2018 - Java News

Ironia e kryeministri Edi Rama nuk ka munguar në emisionin e sotëm “Studio e Hapur” në News24. Ndërsa gazetarja Eni Vasili e ka pyetur për të disatën herë për akuzat e opozitës për kokainën e kapur në...

Çfarë firmosi Basha; Paratë që pagoi PD dhe lidhja me Biniatta. Kush thotë të vërtetën?

më 3.2018 - Gazeta Shqip

Çfarë firmosi Lulzim Basha 1 vit më parë në kulmin e protestës së opozitës në bulevard me Nick Muzin për lobim në Shtetet e Bashkuara të Amerikës? Top Channel ka siguruar kontratën, por ende nuk është...

De facto, Lulzim Basha është i shkarkuar si kryetar

më 3.2018 - Gazeta Tema

Nga Artur Ajazi Në çdo vend demokratik, publikimi qoftë edhe i një skandali për politikanin, qeveritarin apo edhe kreun e shtetit, përbën hapin e parë të dorëheqjes së pakthyeshme nga detyra dhe posti....

A u paguan 80 mijë $ për foton me Obamën? Ja si përgjigjet Rama

më 3.2018 - Java News

Teksa akuzoi rivalin e tij politik Lulzim Basha për mënyrën e financimit të kontratave lobuese në Shtetet e Bashkuara të Amerikës nga Rusia, kryeministri Edi Rama ka kujtuar edhe episodin e pak viteve...

A u paguan 80 mijë $ për fototn me Obamën? Ja si përgjigjet Rama

më 3.2018 - Java News

Teksa akuzoi rivalin e tij politik Lulzim Basha për mënyrën e financimit të kontratave lobuese në Shtetet e Bashkuara të Amerikës nga Rusia, kryeministri Edi Rama ka kujtuar edhe episodin e pak viteve...

Lobistët rusë, Rama: Partnerët e Shqipërisë të shqetësuar, u derdhën para të zeza për financimin e Bashës

më 3.2018 - Java News

Kryeministri Edi Rama ka komentuar sërish çështjen e lobimit në favor të Partisë Demokratike në SHBA nga biznesmenë rusë. Nga studioja e emisionit “Studio e Hapur” në News 24 kryeministri Rama deklaroi...

De facto, Lulzim Basha është i shkarkuar si kryetar

më 3.2018 - Java News

Nga Artur Ajazi Në çdo vend demokratik, publikimi qoftë edhe i një skandali për politikanin, qeveritarin apo edhe kreun e shtetit, përbën hapin e parë të dorëheqjes së pakthyeshme nga detyra dhe posti....

KOKAINA, BERISHA: RAMA PENG I XHAFAJT, PO PËRDOR OLSIN SI MBUROJË

më 3.2018 - NOA

Ish-kryeministri Sali Berisha i është rithyer sërish çështjes së sekuestrimit të 613 kilogramëve kokainë. Në një prononcim për mediat para selisë së PD, Berisha ka deklaruar se kryeminisitri Rama po përpiqet...

Hetimet për kontratat e lobimit të PD, Prokuroria kërkon dëshminë e Ilir Dervishit

më 3.2018 - BalkanWeb

NGA: Klodiana Lala TIRANE- Pas Arben Ristanit një tjetër zyrtar i Partisë Demokratike, pritet të mbërrijë në dyert e prokurorisë së Tiranës, për të dhënë shpjegime për mënyrën e financimit të kontratave...

Berisha: Si po e mbron Rama vëllain e vet nga droga e Maminasit

më 3.2018 - Gazeta Express

Në një prononcim për mediat para selisë së PD-së, ish- kryeministri Sali Berisha u shpreh se Rama po mbron veten dhe vëllain e vet Olsin nga lidhja me 613 kg kokainë të kapur në Durrës. Berisha u shpreh...

Lobimi rus për PD, Prokuroria kërkon dëshminë e financierit Ilir Dervishi

më 3.2018 - Sot News

Pas Arben Ristanit një tjetër zyrtar i Partisë Demokratike, pritet të mbërrijë në dyert e prokurorisë së Tiranës, për të dhënë shpjegime për mënyrën e financimit të kontratave lobuese në Shtetet e Bashkuara...

HETIMET/ “Furtunë” në PD, Prokuroria kërkon dëshminë e Ilir Dervishit për kontratat e lobimit

më 3.2018 - Gazeta Tema

Pas Arben Ristanit një tjetër zyrtar i Partisë Demokratike, pritet të mbërrijë në dyert e prokurorisë së Tiranës, për të dhënë shpjegime për mënyrën e financimit të kontratave lobuese në Shtetet e Bashkuara...

613 kg e kokainës në Maminas detyrojnë Ramën të thyejë premtimin

më 3.2018 - Albeu

Tashmë prej disa kohësh, kryeministri i vendit Rama në një farë mënyrë vendosi të bojkonte daljet e tij në televizionet e rëndësishme të vendit. Ai premtoi se nuk do të shfaqej në asnjë televizion , por...

Akuzat mbi financimet ruse, Basha mbledh grupin e PD: Duan të mbyllin dy dosje

më 3.2018 - Zhurnal

Tiranë, 12 mars - U mblodh sot grupi parlamentar i Partisë Demokratik ku u diskutua mbi akuzat e qeverisë për financimet ruse në PD. Burime nga mbledhja bëjnë me dije se Basha i ka quajtur mjegullnajë...

A ka përçarje në PD për çështjen e lobimit? Berisha komenton për herë të parë

më 3.2018 - Ina

Ditët e fundit ka pasur spekulime nga mediat se në PD ka një krisje sa i përket çështjes së lobimit në SHBA. Spekulimet u shtuan ndjeshëm pas një mesazhi dhe një interviste të biznesmenit Damir Fazlliç....

Lobimi rus, Basha: PS kërkon të mbrojë Tahirin dhe Olsi Ramën

më 3.2018 - Ina

Kreu i PD, Lulzim Basha në një dalje për mediat, ka folur në lidhje me akuzat e lobimit rus në SHBA. Basha tha se akuzat ndaj tij janë të pa vërteta dhe se lobimet janë bërë transparente ashtu si dhe paratë...

“Financimi rus”, Basha: Rama të presë hetimin e Prokurorisë

më 3.2018 - Gazeta Shqip

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka deklaruar se Partia Socialiste po përpiqet të ngrejë mjegullnajë me çështjen e “financimit rus” të PD, për të zhvendosur vëmendjen nga korrupsioni dhe trafiku...

Financimet ruse në PD, Basha: Dy faktet që kërkon të mbulojë qeveria me këtë mjegullnajë

më 3.2018 - NOA

Grupi parlamentar i Partisë Demokratik u mblodh gjatë ditës së sotme ku u diskutua mbi akuzat e qeverisë për financimet ruse në PD. Burime nga mbledhja bëjnë me dije se Basha i ka quajtur mjegullnajë këto...

Financimet ruse në PD, Basha: Dy faktet që kërkon të mbulojë qeveria me këtë mjegullnajë

më 3.2018 - BalkanWeb

TIRANE – Partia Demokratike mblodhi grupin parlamentar ditën e sotme ku u diskutua për akuzat nga ana e qeverisë për financimet ruse në PD. Gazetarja Elda Menga bën me dije për BalkanWeb nga burime nga...

Berisha heq vëmendjen nga “lobimi rus”: Pas Tahirit, Ramën e merr peng një tjetër ministër

më 3.2018 - Zhurnal

Tiranë, 12 mars - Ish-kryeministri Sali Berisha në një prononcim për gazetarët pas mbledhjes së grupit parlamentar të PD-së, e cilësoi tymnajë të gjithë historinë mbi lobimin rus për PD-në në SHBA. Duke...

Lobimi rus, Basha thirrje Ramës: Prit hetimin e FBI-së dhe prokurorisë

më 3.2018 - Gazeta Tema

Kryetari i PD, Lulzim Basha i ka kërkuar kryeministrit Edi Rama që të presë rezultatet e hetimti të prokurorisë dhe FBI për kontratat lidhur me lobimin rus të PD. Sipas Bashës, e gjitha kjo është një tymnajë...

Lobimi rus, Basha: PS kërkon të mbrojë Tahirin dhe Olsi Ramën

më 3.2018 - Gazeta Express

Kreu i PD, Lulzim Basha në një dalje për mediat, ka folur në lidhje me akuzat e lobimit rus në SHBA. Basha tha se akuzat ndaj tij janë të pa vërteta dhe se lobimet janë bërë transparente ashtu si dhe paratë...

Financimet ruse, Basha: Mjegullnajë e PS-së, të presim hetimin

më 3.2018 - Sot News

Kryetari i PD, Lulzim Basha i ka kërkuar kryeministrit Edi Rama që të presë rezultatet e hetimti të prokurorisë dhe FBI për akuzat lidhur me lobimin rus të PD. Sipas Bashës, e gjitha kjo është një mjegullnajë...

Kalinka e propagandës qeveritare dhe gabimet e Bashës

më 3.2018 - Gazeta Tema

Nga Agron Gjekmarkaj Prej disa ditësh Lulzim Basha me mendjelehtësinë  që e karakterizon në veprime kinse të mirëllogaritura si “politikan race” ka shtënë tagji të bollshme në grazhdin e propagandës qeveritare....

Basha komenton financimet ruse: Kemi bërë trasparencë të plotë, jemi në përputhje me ligjin

më 3.2018 - Gazeta Tema

Kryedemokrati Lulzim Basha ka folur pas mblodhjes së grupit parlamentar ditën e sotme ku u diskutuan akuzat për financimet ruse në PD. “Po përgatiten të mbyllin dosjen e Saimir Tahiri dhe të fshehin Olsi...

Berisha heq vëmendjen nga “lobimi rus për PD”: Pas Tahirit, Ramën e merr peng një tjetër ministër

më 3.2018 - BalkanWeb

TIRANE- Ish-kryeministri Sali Berisha në një prononcim për gazetarët pas mbledhjes së grupit parlamentar të PD-së, e cilësoi tymnajë të gjithë historinë mbi lobimin rus për PD-në në SHBA. Duke dashur të...

Lobimi, Basha: Rama të presë hetimin e prokurorisë e FBI-së

më 3.2018 - Shqiptarja

Kryetari i PD, Lulzim Basha i është përgjigjur kryeministrit Edi Rama pas akuzave për lobimin rus. Rama i kërkoi Bashës dje që të shkonte në prokurori dhe të jepte shpjegime për lobimin dhe rusët. Nga...

Berisha heq vëmendjen nga “lobimi rus”: Pas Tahirit, Ramën e merr peng një tjetër ministër

më 3.2018 - Medial

TIRANE- Ish-kryeministri Sali Berisha në një prononcim për gazetarët pas mbledhjes së grupit parlamentar të PD-së, e cilësoi tymnajë të gjithë historinë mbi lobimin rus për PD-në në SHBA. Duke dashur të...

Lobimi rus, Berisha: Tymnajë për të mbuluar të vërtetën

më 3.2018 - Gazeta Shqip

Ish-kryeministri Sali Berisha, në një prononcim për mediat pas mbledhjes së grupit të Partisë Demokratike, i cilësoi tymnajë të gjitha akuzat për lobimin rus të PD-në. Veç kësaj, ai nuk kurseu akuzat ndaj...

Lobimi rus për PD, Prokuroria kërkon dëshminë e financierit Ilir Dervishi

më 3.2018 - Java News

Pas Arben Ristanit një tjetër zyrtar i Partisë Demokratike, pritet të mbërrijë në dyert e prokurorisë së Tiranës, për të dhënë shpjegime për mënyrën e financimit të kontratave lobuese në Shtetet e Bashkuara...

Lobimi rus për Bashën, flet Berisha: Noriega i krimit do të mbulojë të vërtetat

më 3.2018 - Gazeta Tema

Sali Berisha është pyetur për skandalin e investiguar nga mediat amerikane lidhur me lobimin rus në Uashington për kryedemokratin Lulzim Basha. Ish-kryeministri është përpjekur t’i shmanget pyetjes së...

Asistenca dhe lobimi,pritet betejë e ashpër PD-PS të enjten në Kuvend

më 3.2018 - Shqiptarja

Seanca plenare e kësaj të enjteje pritet të jetë një seancë maratonë, ku mazhoranca dhe opozita do të zhvillojnë një betejë të ashpër. Dy çështjet kryesore që do të përplasin palët janë ndihma ekonomike...

Zbulohet kapari në miliona euro për kokainën e Maminasit, ja roli i Olsi Ramës

më 3.2018 - Standard

“Olsi Rama, jo vetëm garant, por ai është ndërmjetësi për çmimin e drogës për të cilën u paguan kapar 4.2 milionë euro! Olsi dhe vëllai i tij Edi janë të skeduar për lidhje të vjetra bogotiane!” – Ky është...

Basha mund të arrestohet për financime nga krimi rus

më 3.2018 - Zhurnal

Tiranë, 12 mars - Hetimi ndaj PD dhe Lulzim Bashës po merr ritme të paparashikuara. Një burim nga brenda prokurorisë thotë se mundet që t’i kërkohet Kuvendit leja për arrestimin e kryetarit të PD, deputetit...

Zbulohet kapari në miliona euro për kokainën e Maminasit, ja roli i Olsi Ramës dhe Çelës së OSHEE

më 3.2018 - Ina

“Olsi Rama, jo vetëm garant, por ai është ndërmjetësi për çmimin e drogës për të cilën u paguan kapar 4.2 milionë euro! Olsi dhe vëllai i tij Edi janë të skeduar për lidhje të vjetra bogotiane!” – Ky është...

‘Lobistët rusë’, Berisha: Kontratat, mburojë e Ramës për kokainën kolumbiane

më 3.2018 - Java News

Sali Berisha është pyetur për skandalin e investiguar nga mediat amerikane lidhur me lobimin rus në Uashington për kryedemokratin Lulzim Basha. Ish-kryeministri është përpjekur t’i shmanget pyetjes së...

Basha mund të arrestohet për financime nga krimi rus

më 3.2018 - Koha.net

Hetimi ndaj PD dhe Lulzim Bashës po merr ritme të paparashikuara. Një burim nga brenda prokurorisë thotë se mundet që t’i kërkohet Kuvendit leja për arrestimin e kryetarit të PD, deputetit Lulzim Basha....

Kalinka e propagandës qeveritare dhe gabimet e Bashës

më 3.2018 - Java News

Nga AGRON GJEKMARKAJ/ Prej disa ditësh Lulzim Basha me mendjelehtësinë  që e karakterizon në veprime kinse të mirëllogaritura si “politikan race” ka shtënë tagji të bollshme në grazhdin e propagandës qeveritare....

Lobimi rus i PD, Basha thirrje Ramës: Prit hetimin e FBI-së dhe prokurorisë

më 3.2018 - Java News

Kryetari i PD, Lulzim Basha i ka kërkuar kryeministrit Edi Rama që të presë rezultatet e hetimti të prokurorisë dhe FBI për kontratat lidhur me lobimin rus të PD. Sipas Bashës, e gjitha kjo është një tymnajë...

Zbulohet EMRAT e zyrtarëve të lartë që fshihen pas kokainës rekord mes babaneve!

më 3.2018 - Gazeta Express

Ish-kryeministrit Sali Berisha i ka mbërritur një denoncim në Facebook, nga një person që i prezantohet si zyrtar i lartë i shtetit. Përmes një mesazhi privat dërguar berishës, dhe në ruajtje të plotë...

“Financimi rus”, Basha: Rama të presë hetimin e Prokurorisë

më 3.2018 - Gazeta e re

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka deklaruar se Partia Socialiste po përpiqet të ngrejë mjegullnajë me çështjen e “financimit rus” të PD, për të zhvendosur vëmendjen nga korrupsioni dhe trafiku...

Berisha vijon akuzat për kokainën në Durrës: Sa kapar u dha për drogën

më 3.2018 - BalkanWeb

TIRANE- Ish-kryeministri ka vijuar akuzat ndaj kryeministrit Rama dhe vëllait të tij, Olsi Rama, lidhur me sasinë e drogës të sekuestruar disa ditë më parë në Maminas. Duke iu referuar denoncimit të qytetarit...

ZBULOHEN DETAJE NGA DROGA KOLUMBIANE, U PAGUAN 4.2 MILIONË EURO KAPAR

më 3.2018 - NOA

"Lidhjet e ngushta të Olsi Ramës me 613 kg kokainë që u kap në Durrës" Akuza të forta për lidhje me drogën vijnë sërish ndaj vëllait të kryeministrit Rama, Olsi Ramës. Ish- kryeministri Sali Berisha shkruan...

Balla zbulon se si Basha realizoi foton me Trump dhe sa pagoi

më 3.2018 - Zhurnal

Tiranë, 12 mars - Taulant Balla drejtoi paraditen e sotme mbledhjen e grupit parlamentar të Partisë Socialiste, ku u ndal gjatë në lobimet që Partia Demokratike ka bërë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës,...

Tahiri e kokaina, Basha mbrohet me akuza për lobimin rus

më 3.2018 - Te Sheshi

Akuzave për lobim rus, PD i është kundëpërgjigjur sërish me kundërpeshim duke u potencuar në faktin se sipas saj, Rama është takuar këto ditë privatisht me Saimir Tahirin, apo se kokaina e Maminasit ka...

PS thellon akuzat ndaj PD: Rusët financuan "çadrën"

më 3.2018 - Albeu

Kryetari i grupit parlamentar socialist Taulant Balla ngre dyshime të financimin e protestës tremujore të opozitës , para zgjedhjeve politike, që sipas tij kishin për qëllim bllokimin e refomës në drejtësi...

Balla tregon skemën: Si arriti Basha të dalë në foto me Donald Trump

më 3.2018 - Gazeta Express

Lobimi i PD-së në SHBA për zgjedhjet e 2017 është diskutuar ditën e sotme në mbledhjen e grupit të PS-së. Duke folur para deputetëve, kreu i grupit të PS-së Taulant Balla, ka hedhur dyshime të forta se...

Balla akuzon PD nga mbledhja e grupit: Dyshime mbi financimin e protestës së opozitës

më 3.2018 - BalkanWeb

TIRANE- Kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ka vijuar akuzat ndaj Partisë Demokratike. Nga mbledhja e sotme e grupit të PS, deputeti Balla ka hedhur dyshime mbi burimin e financimit...

PS: Rusët financuan “çadrën”

më 3.2018 - Vizion Plus

Kryetari i grupit parlamentar socialist Taulant Balla ngre dyshime të financimin e protëstës tremujore të opozitës, para zgjedhjeve politike, që sipas tij kishin për qëllim bllokimin e refomës në drejtësi....

Balla zbulon se si Basha realizoi foton me Trump dhe sa pagoi

më 3.2018 - NOA

Taulant Balla drejtoi paraditen e sotme mbledhjen e grupit parlamentar të Partisë Socialiste, ku u ndal gjatë në lobimet që Partia Demokratike ka bërë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, kundrejt shumave...

Lobimi i PD,Balla:Dyshime si u financua protesta 3-mujore në çadër

më 3.2018 - Shqiptarja

Grupi parlamentar i Partisë Socialiste ka diskutuar sot mbi lobimin e Partisë Demokratike në SHBA. Kreu i grupit të PS, Taulant Balla, ka dhënë informacion të detajuar mbi lobimin e PD, duke theksuar se...

Fotografia e “kripur” me Donald Trump, PS zbëthen skemën e Bashës: Ja kontakti me rusët, kontrata dhe pagesat e larta

më 3.2018 - Gazeta Tema

Partia Socialiste ka diskutuar në mbledhjen e grupit lidhur me lobimet ruse që Partia Demokratike ka bërë në Uashington duke përdorur shuma të mëdha parash të pa deklaruara. Taulan Balla ka zbardhur  skemën...

Taulant Balla tregon skemën sesi Basha realizoi foton me Donald Trump

më 3.2018 - Sot News

Në mbledhjen e grupit parlamentar të PS është diskutuar për debatin e fundit në lidhje me lobimet që PD ka barë në SHBA kundërjt shumave të mëdha, të cilat nuk i ka deklaruar.Kryetari i grupit parlamentar...

Hetim për lobimin e PD në SHBA, PS mbledh Grupin parlamentar

më 3.2018 - Sot News

Partia Socialiste ka mbledhur sot Grupin e saj parlamentar. Mbledhja është drejtuar nga kryetari i Grupit, Taulant Balla, i cili e ka nisur mbledhjen duke njoftuar se PS ka kërkuar hetime për kontratat...

Lobimi “rus”, Rama: Çështje e Bashës janë me drejtësinë

më 3.2018 - 24 ore

“Është koha që Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha t’i deklarojë të gjitha përballë prokurorëve, sepse këtë herë është në mes interesi i Shqipërisë dhe rruga e saj drejt Bashkimit Europian”, deklaroi...

Akuzat për kokainën në Durrës, vëllai i Edi Ramës i përgjigjet opozitës

më 3.2018 - Zhurnal

Tiranë, 12 mars - Drejtori i Përgjithshësm i klubit të Partizanit, Olsi Rama ishte i ftuar në emisionin “Rubrika Sportive”, ku foli ndër të tjera edhe për akuzat e opozitës,si trafikant droge. Vëllai i...

Olsi Rama rrëfen raportin me kryeministrin dhe i përgjigjet akuzave për kokainën

më 3.2018 - Medial

TIRANE- Drejtori i Përgjithshëm i Partizanit dhe vëllai i kryeministrit, Olsi Rama ishte i ftuar ne emisionin ‘Rubrika sportive’, ku ka folur për akuzat e opozitës se ai ka lidhje me kokainën e kapur në...

Firmat më të shtrenjta të veshjeve në botë

më 3.2018 - Indeks.mk

10. VALENTINO Dihet qe veshja eshte dobesia e femrave, vecanerisht kur behet fjale per Valentinon. Dizenjatoret e tij jane te mrekullueshem, vecanerisht nese behet fjale per veshjet e mbremjes me linja...

Lobimet e PD, Balla: Të hetohet financimi i protestës së opozitës

më 3.2018 - Gazeta e re

Kreu i Grupit Parlamentar taulant Balla i ka bërë thirrje Prokurorisë që të nisë hetimet në lidhje me lobimet e mundshme që Partia Demokratike ka bërë në SHBA kundrejt shumave të mëdha financiare, sipas...

Olsi Rama rrëfen raportin me kryeministrin dhe i përgjigjet akuzave për kokainën

më 3.2018 - BalkanWeb

TIRANE- Drejtori i Përgjithshëm i Partizanit dhe vëllai i kryeministrit, Olsi Rama ishte i ftuar emisionin ‘Rubrika sportive’ ku ka folur për akuzat e opozitës se ai ka lidhje me kokainën e kapur në Durrës...

Firmat më të shtrenjta të veshjeve në botë

më 3.2018 - GazetaBlic

10. VALENTINO Dihet qe veshja eshte dobesia e femrave, vecanerisht kur behet fjale per Valentinon. Dizenjatoret e tij jane te mrekullueshem, vecanerisht nese behet fjale per veshjet e mbremjes me linja...

“Peshku i madh i kokainës”, Olsi Rama i përgjigjet opozitës

më 3.2018 - NOA

Vëllai i Kryeministrit Edi Rama, Olsi Rama, i cili mban pozicionin e drejtorit të Përgjithshëm të ekipit të futbollit “Partizani” u përgjigjet akuzave të Partisë Demokratike, e cila e cilëson si “peshkun...

Akuzat për kokainën në Durrës, vëllai i Edi Ramës i përgjigjet opozitës

më 3.2018 - Sot News

Drejtori i Përgjithshësm i klubit të Partizanit, Olsi Rama ishte i ftuar në emisionin “Rubrika Sportive”, ku foli ndër të tjera edhe për akuzat e opozitës,si trafikant droge. Vëllai i kryeminstrit, Edi...

Akuzat nga PD për kokainën, Olsi Rama: Janë sajesa absurde

më 3.2018 - Shqiptarja

Drejtori i ekipit të Partizanit, Olsi Rama, që është edhe vëllai i kryeministrit të vendit ka reaguar për herë të parë pas akuzave të opozitës se fshihet pas sasisë rekord të kokainës që u bllokua në Durrës...

PD: Akuzat qesharake për konspiracion rus nuk fshehin narko-trafikun e  Olsi Ramës e Tahirin

më 3.2018 - Gazeta 55

Deputeti i Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj thotë se akuzat për konspiracion rus nuk e ndihmojnë kryeministrin Rama për të fshehur dy të vërteta të mëdha. Sipas tij, Rama po bën gjithçka për të shpëtuar...

Kokaina në Durrës, vëllai i Edi Ramës i përgjigjet Sali Berishës

më 3.2018 - Albeu

Prej disa kohësh është në qendër të vëmendjes pasi akuzohet nga opozita si trafikant droge. Bëhet fjalë për as më pak e as më shumë se vëllain e kryeministrit Edi Rama , Olsi Ramën, i cili tashmë është...

Balla tregon skemën: Si arriti Basha të dalë në foto me Donald Trump

më 3.2018 - Sovrani

Lobimi i PD-së në SHBA për zgjedhjet e 2017 është diskutuar ditën e sotme në mbledhjen e grupit të PS-së. Duke folur para deputetëve, kreu i grupit të PS-së Taulant Balla, ka hedhur dyshime të forta se...

Thika mbas shpine e Fatmir Xhafës për Edi dhe Olsi Ramën

më 3.2018 - Gazeta 55

Të dashur miq, më 27 shkurt, apo siç po e quajnë tani rendomë ‘ditën e drogës madhe’, përveç dështimit të policisë për të fshehur dhe grabitur ngarkesën e drogës për llogari të Edi dhe Olsi Ramës dhe zbulimit...

Lobistët rusë të PD, Balla: I dyshimtë edhe financimi i çadrës anti-reformë

më 3.2018 - Java News

Çështja e lobimit të Partisë Demokratike në SHBA përmes disa burimeve ruse ka zënë një prej çështjeve kryesore edhe në grupin parlamentar të PS. Kjo forcë politike ka theksuar se nuk do t’i ndahet kësaj...

613 kg kokainë e Olsi Ramës? Flet për herë të parë vëllai i kryeministrit

më 3.2018 - Gazeta Express

Prej disa kohësh është në qendër të vëmendjes pasi akuzohet nga opozita si trafikant droge. Bëhet fjalë për as më pak e as më shumë se vëllain e kryeministrit Edi Rama, Olsi Ramën, i cili tashmë është...

Lobimi “rus” i PD-së, dyshime edhe për financimin e protestës kundër reformës në drejtësi

më 3.2018 - 24 ore

Prokuroria duhet të nisë një hetim të plotë e të pavarur mbi dyshimet për përfshirjen e Partisë Demokratike në një skemë të dyshimtë financimi, nga kompani lobuese që zotërohen nga shtetas rusë. Kryetari...

“Lobimi rus” i PD-së: a e nxiti PS-ja investigimin e Mother Johns dhe precedent i vitit 2012 me foton Rama – Obama

më 3.2018 - Te Sheshi

Ishte viti 2012. Edi Rama kishte lënë strategjinë e përplasjes me qeverinë dhe po bëhej gati të paraqitej në zgjedhjet e vitit 2013 si alternativë qeverisëse. Por ende nuk kishte mbyllur marrëveshjen me...

Dyshimet e reja të PS: Ku i gjeti PD lekët për të financuar 3 muaj protestën në Çadër?

më 3.2018 - AlbPress

Share This Tags Partia Socialiste e ka përqendruar mbledhjen e sotme të grupit parlamentar në investigimin e pak ditëve më parë të revistës amerikane “Mother Jones” lidhur me pagesën e lobimit që ka paguar...

Olsi Rama: Nuk e pyes kurrë Edin për punët e tij, akuzat për kokainën sajesa

më 3.2018 - Java News

Drejtoi i pergjithshem i klubit te Partizanit ka reaguar per here te pare ne lidhje me akuzat qe i jane bere nga Partia Demokratike si personi qe qendron pas kokaines se kapur. Ne emisionin “Rubrika Sportive”,...

Olsi Rama, vëllai i kryeministrit i përgjigjet opozitës

më 3.2018 - Periskopi

Drejtori i Përgjithshëm i Partizanit dhe vëllai i kryeministrit, Olsi Rama ishte i ftuar emisionin ‘Rubrika sportive’ ka folur mes te tjerash edhe për akuzat e opozitës se ai ka lidhje me kokainën e kapur...

Akuzat e Berishës dhe mbrojtja e Ramës: Pse Fatmir Xhafaj rrezikoi largimin nga Ministria e Brendshme

më 3.2018 - Gazeta Telegraf

Kokaina, si Xhafaj rrezikoi largimin nga Ministria e Brendshme Ish-kryeministri Sali Berisha zbulon përplasjen mes kryeministrit dhe ministrit të policisë për aksionin e kapjes së drogës në Durrës Ish-kryeministri...

613 kg kokainë e Olsi Ramës? Flet për herë të parë vëllai i kryeministrit

më 3.2018 - AlbPress

Share This Tags Prej disa kohësh është në qendër të vëmendjes pasi akuzohet nga opozita si trafikant droge. Bëhet fjalë për as më pak e as më shumë se vëllain e kryeministrit Edi Rama, Olsi Ramën, i cili...

Flet edhe Edi Rama për çështjen e 613 kilogramë drogë

më 3.2018 - Sovrani

Prej disa kohësh është në qendër të vëmendjes pasi akuzohet nga opozita si trafikant droge. Bëhet fjalë për as më pak e as më shumë se vëllain e kryeministrit Edi Rama, Olsi Ramën, i cili tashmë është...

Akuzat për kokainën, Olsi Rama: Emrin tim e dëgjoj shpesh, nuk kam lidhje as me kokainën dhe as me punë tenderash

më 3.2018 - Gazeta Tema

Drejtoi i pergjithshem i klubit te Partizanit ka reaguar per here te pare ne lidhje me akuzat qe i jane bere nga Partia Demokratike si personi qe qendron pas kokaines se kapur. Ne emisionin “Rubrika Sportive”,...

LAJMI I FUNDIT/ Olsi Rama tregon marrëdhëniet me vëllain kryeministër: As më pyet fare…

më 3.2018 - Newsport

Drejtori i Partizanit, Olsi Rama është i ftuar në emisionin “Rubrika Sportive” në RTSH. Gjatë emisionit, Rama ka folur dhe për marrëdhënien me të vëllain, ku tha se ai nuk e pyet fare për Partizanin. Marrëdhëniet...

LAJMI I FUNDIT/ Akuzat për KOKAINË, reagon OLSI RAMA: S’kam punë me tenderat, në këtë fshatin tonë…

më 3.2018 - Newsport

Drejtori i Partizanit, Olsi Rama është i ftuar në emisionin “Rubrika Sportive” në RTSH. Gjatë emisionit, Rama ka folur dhe për akuzat që i janë bërë ditët e fundit nga politika shqiptare, se ai merret...

FBI heton lobistin e PD. Prokuroria shqiptare, letërporosi SHBA për plotësimin e dosjes

më 3.2018 - 24 ore

Byroja Federale e Hetimit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ka nisur një hetim për lobistin e Partisë Demokratike, Nikolas David Muzin, i njohur si Nik Muzin. Burime të sigurta i thanë Top Channel se...

25 pyetje Berishës për Bashën

më 3.2018 - Gazeta Tema

Nga Përparim Halili Për Lulzim Bashën, “yllin” që u shfaq befasisht si “asteroid” në kupolën PD në marsin e vitit 2005, dihet shumë pak. Veprimtaria e mëhershme e personit që u bë trashëgimtari i postit...

Për trekëndëshin e supozuar Uashington – Tiranë – Moskë

më 3.2018 - Gazeta Tema

Nga Lorenc Vangjeli Ka një debat që e majta synon ta mbajë të hapur, kurse e djathta kërkon ta largojë një orë e më parë si patate të nxehtë prej prehërit të saj. PS e PD janë shndërruar në dy skajet që...

SI PO SHET ZYRTARËT E PD-SË LULZIM BASHA, PËR TË MBROJTUR VETEN!

më 3.2018 - NOA

Nga Mero Baze Qysh prej fillimit të skandalit me financimet e dyshimta të Lulzim Bashës në fushatën elektorale të vitit të shkuar, Lulzim Basha po përsërit sa herë pyetet, të njëjtën frazë: PD ka vepruar...

Si po shet zyrtarët e PD-së Lulzim Basha, për të mbrojtur veten!

më 3.2018 - Gazeta Tema

Nga Mero Baze Qysh prej fillimit të skandalit me financimet e dyshimta të Lulzim Bashës në fushatën elektorale të vitit të shkuar, Lulzim Basha po përsërit sa herë pyetet, të njëjtën frazë: PD ka vepruar...

Mund ta shpëtojmë Bashën nga Rusia, po jo PD-në nga Basha

më 3.2018 - BalkanWeb

Nga: Mero BAZE Alarmi që shumë mbështetës të Lulzim Bashës në shtyp, apo shoqëri civile, kanë nga akuzat e bëra nga shtypi më serioz amerikan për lidhjet e tij me rusët, është pa shpjegim. Të gjithë po...

Si po shet zyrtarët e PD-së Lulzim Basha, për të mbrojtur veten!

më 3.2018 - Java News

Nga Mero Baze/ Qysh prej fillimit të skandalit me financimet e dyshimta të Lulzim Bashës në fushatën elektorale të vitit të shkuar, Lulzim Basha po përsërit sa herë pyetet, të njëjtën frazë: PD ka vepruar...

Pse duhet kjo përrallë me spiunë të Kremlinit?

më 3.2018 - Medial

Lulzim Basha dhe Partia Demokratike janë vënë nën syrin e ciklonit që pas investigimit të revistës amerikane “Mother Jones” lidhur me origjinën e dyshimtë të plot 675 mijë eurove që ata kanë paguar për...

Mund ta shpëtojmë Bashën nga Rusia, po jo PD-në nga Basha

më 3.2018 - Medial

Alarmi që shumë mbështetës të Lulzim Bashës në shtyp, apo shoqëri civile, kanë nga akuzat e bëra nga shtypi më serioz amerikan për lidhjet e tij me rusët, është pa shpjegim. Të gjithë po nxitojnë ta quajnë...

“PESHKU I MADH” NUK ËSHTË TREGTARI I BANANEVE

më 3.2018 - Gazeta Shqip

Edi Paloka Perpjekjet e Rames per te larguar artificialisht vemendjen nga 620 kg kokaine, PROVA se ai ose familjare te tij jane te lidhur direkt me kete afere. Te gjitha provat e deritanishme jane me se...

Lobizmi dhe rreziku rus për Shqipërinë!

më 3.2018 - Java News

Nga Alfred Peza Në kapërcyell të shekullit XIX dhe fillimit të shekullit të XX, Presidentët e SHBA e kishin bërë zakon që ta pinin kafenë e pasdites, tek lobby i një hoteli historik tashmë, që ndodhet...

Lobizmi dhe rreziku rus për Shqipërinë!

më 3.2018 - Gazeta Tema

Nga Alfred Peza Në kapërcyell të shekullit XIX dhe fillimit të shekullit të XX, Presidentët e SHBA e kishin bërë zakon që ta pinin kafenë e pasdites, tek lobby i një hoteli historik tashmë, që ndodhet...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK