http://kariera.mk

Demarkacioni përmbyllet këtë javë, ja kur mund të votohet?

më 3.2018 - Medial

Ratifikimi i marrëveshjes së Demarkacionit me Malin e Zi që po e mban Kosovën pezull tash e tri vjet po shkon drejt përfundimit. Ashtu siç kanë thënë edhe liderët e koalicionit qeverisës, kjo është java...

Sherifi: Veç deputetët e VV-së dhe Listës Serbe kanë dielema për demarkacionin

më 3.2018 - Telegrafi

Shefi i grupit parlamentar të NISMA-s, Bilall Sherifi ka deklaruar se ende nuk i kanë votat për ratifikimin e demarkacionit. Ai ka bërë të ditur se dilemat aktualisht janë tek deputetët e Listës Serbe...

Seanca shtyhet për nesër, pozita si voton rekomandimet e opozitës

më 3.2018 - RTV 21

Opozita braktisë sallën, pozita s’kishte kuorum Edhe një seancë Kuvendi dështoi në mungesë kuorumi, pasi që opozita lëshoi sallën, meqë pozita nuk i votoi rekomandimet e LDK-së e Vetëvendosjes, pas debatit...

Haradinaj: Ende nuk ka të re asgjë rreth demarkacionit

më 3.2018 - RTV 21

Pacolli: Demarkacioni ratifikohet në javën e dytë të marsit Koalicioni qeverisës ende është në pritje për sigurimin e votave të nevojshme për ratifikimin e demarkacionit me Malin e Zi. Kryeministri Ramush...

Java e Demarkacionit

më 3.2018 - Evropa e Lirë

Rreth dy vjet e gjysmë pas nënshkrimit të Marrëveshjes për shënjimin e vijës kufitare ndërmjet Kosovës dhe Malit të Zi, Kuvendi i Kosovës pritet që këtë javë ta ratifikojë këtë marrëveshje. Të paktën kështu...

Sherifi: Dilema për të votuar demarkacionin kanë deputetët e VV-së dhe të Listes Serbe

më 3.2018 - Klan Kosova

Shefi i grupit parlamentar të NISMA-s, Bilall Sherifi ka deklaruar se ende nuk kanë votat për ratifikimn e demarkacionin. Ai ka bërë të ditur se dilemat aktualisht janë tek deputetët e Listës Serbe dhe...

Kronikë e KTV- së për zhvillimet e sotme në Kuvend

më 3.2018 - Koha.net

Së paku tridhjetë pika do të jenë në seancën e së mërkurës të Kuvendit të Kosovës, nëse ajo arrin të mbahet, raporton KTV. Katër pika të seancës së sotme do t’iu bashkohen 26 pikave të tjera të parapara...

Reçica: Jemi afër për t’i siguruar votat për demarkacionin

më 3.2018 - Telegrafi

Ratifikimi i vijës kufitare me Malin e Zi pritet të bëhet këtë javë, meqë koalicioni qeverisës tanimë është shumë afër për të siguruar votat e mjaftueshme. Deputeti nga radhët e Partisë Demokratike të...

Sherifi: Po ti kishim votat do thërrisnim seancën

më 3.2018 - GazetaBlic

Shefi i grupit parlamentar të NISMA-s, Bilall Sherifi ka deklaruar se ende nuk i  kanë votat për ratifikimin e demarkacionin. Ai ka bërë të ditur se dilemat aktualisht janë tek deputetët e Listës Serbe...

Sherifi: Dilema për demarkacionin ka VV-ja dhe Lista Serbe

më 3.2018 - Lajmi.net

Shefi i grupit parlamentar të NISMA-s, Bilall Sherifi ka deklaruar se ende nuk kanë votat për ratifikimn e demarkacionin. Ai ka bërë të ditur se dilemat aktualisht janë tek deputetët e Listës Serbe dhe...

Demarkacioni përmbyllet këtë javë, ja kur mund të votohet?

më 3.2018 - Lajmi.net

Ratifikimi i marrëveshjes së Demarkacionit me Malin e Zi që po e mban Kosovën pezull tash e tri vjet po shkon drejt përfundimit. Ashtu siç kanë thënë edhe liderët e koalicionit qeverisës, kjo është java...

Votat ende nuk janë siguruar, Reçica thotë se janë afër

më 3.2018 - GazetaBlic

Ratifikimi i vijës kufitare me Malin e Zi pritet të bëhet këtë javë, meqë koalicioni qeverisës tanimë është shumë afër për të siguruar votat e mjaftueshme. Deputeti nga radhët e Partisë Demokratike të...

LDK-ja kërkon të dijë kushtin e Listës Serbe për demarkacionin

më 3.2018 - Koha.net

Shefi i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti në “Express Intervistën” në KTV, ka thënë duhet të jetë transparente çdo marrëveshje që koalicioni qeverisës e bën me Listën...

Lista Serbe kërkon Trepçën për demarkacionin, Haradinaj i gatshëm t'u nënshtrohet

më 3.2018 - Albeu

Një burim brenda qeverisë thotë se Lista Srpska në këmbim të votës pro demarkacionit , po i kërkon tri vende në bordin drejtues të Trepçës dhe këtë kërkesë është duke a pranuar Qeveria e Kosovës. Votat...

Lista Srpska ka kushte për demarkacionin, i kërkon 3 ulëse në bordin e Trepçës

më 3.2018 - Gazeta Express

Një burim brenda qeverisë i ka thënë Expressit se Lista Srpska në këmbim të votës pro demarkacionit, po i kërkon tri vende në bordin drejtues të Trepçës dhe këtë kërkesë është duke a pranuar Qeveria e...

Rritja e pagave bllokon Kuvendin e Kosovës

më 3.2018 - Infokusi

Nga fillimi i shkurtit nuk po përfundon seanca e Kuvendit të Kosovës me 30 pikat e rendit të ditës në krye të së cilës është shqyrtimi i vendimit të kryeministrit Ramush Haradinaj për rritjen e pagës së...

Vetëvendosje: Vendi duhet të shkojë në zgjedhje, qeveria të japë dorëheqje

më 3.2018 - BalkanWeb

Lëvizja Vetëvendosje ka thënë se qeveria “Haradinaj” duhet të bjerë edhe formalisht, pasi sipas tyre kjo qeveri ka rënë edhe moralisht edhe me numra. Vetëvendosje përmes një njoftimi për media, ka theksuar...

Koalicioni qeverisës afër sigurimit të votave për demarkacion

më 3.2018 - Lajmi.net

Liderë partiakë e institucionalë janë duke punuar intensivisht që çështja e marrëveshjes së shënjimit të kufirit me Malin e Zi të ratifikohet këtë javë. Kështu tha për Radio Kosovën, deputeti i PDK-së...

Sherifi: Veç deputetët e VV-së dhe Listës Serbe kanë dielema për demarkacionin

më 3.2018 - Almakos

Shefi i grupit parlamentar të NISMA-s, Bilall Sherifi ka deklaruar se ende nuk i kanë votat për ratifikimin e demarkacionit. Ai ka bërë të ditur se dilemat aktualisht janë tek deputetët e Listës Serbe...

Javët e pambarimta të Demarkacionit: kur do përfundojë kjo sagë?

më 3.2018 - Te Sheshi

Nga Blendi Gashi Edhe pse u dërgua tre herë në Kuvendin e Kosovës, marrëveshja për Demarkacionin me Malin e Zi nuk doli në votim, e kjo për arsye të mungesës së votave. Ka muaj që partitë në pushtet, PDK-AAK-NISMA...

Reçica: Jemi afër për t’i siguruar votat për demarkacionin

më 3.2018 - Almakos

Ratifikimi i vijës kufitare me Malin e Zi pritet të bëhet këtë javë, meqë koalicioni qeverisës tanimë është shumë afër për të siguruar votat e mjaftueshme. Deputeti nga radhët e Partisë Demokratike të...

Kosovë, seanca për demarkacionin në “pikëpyetje”

më 3.2018 - Zhurnal

Prishtinë, 13 mars - Në Kosovë, ndonëse një ditë më parë mediat raportuan se është arritur një marrëveshje për votimin e demarkacionit, një gjë e tillë ende nuk është konfirmuar dhe ende nuk është caktuar...

VV: Vendi duhet të shkojë në zgjedhje, qeveria të japë dorëheqje

më 3.2018 - Zhurnal

Prishtinë, 13 mars - Lëvizja Vetëvendosje ka thënë se Qeveria Haradinaj duhet të bjerë edhe formalisht, pasi që sipas tyre kjo qeveri ka rënë edhe moralisht edhe me numra. Vetëvendosje përmes një njoftimi...

VV Kërkon Dorëheqjen e Qeverisë dhe Zgjedhjet të Reja

më 3.2018 - Kallxo

“Vendi duhet të shkojë në zgjedhje të parakohshme. Çdo vonesë në këtë drejtim e rëndon gjendjen politike, ekonomike dhe sociale të vendit. Demokracia është zgjidhja. Qeveria duhet ta japë dorëheqjen”,...

Alarmohet opozita serbe, ja çka i kërkojnë Listës Serbe

më 3.2018 - GazetaBlic

Deputetët e Serbisë, gjatë seancës së sotme parlamentare, kanë diskutuar për disa çështje të ndryshme, përfshirë edhe qëndrimin e Listës Srpska për demarkacionin e kufirit ndërmjet Kosovës dhe Malit të...

Alarmohet opozita në Beograd: Lista Serbe mos ta votojë Demarkacionin në Kosovë

më 3.2018 - Politiko

Deputetët e Serbisë, gjatë seancës së sotme parlamentare, kanë diskutuar për disa çështje të ndryshme, përfshirë edhe qëndrimin e Listës Srpska për demarkacionin e kufirit ndërmjet Kosovës dhe Malit të...

Alarmohet opozita në Beograd: Lista Srpska mos ta votojë Demarkacionin në Kosovë

më 3.2018 - Gazeta Express

Deputetët e Serbisë, gjatë seancës së sotme parlamentare, kanë diskutuar për disa çështje të ndryshme, përfshirë edhe qëndrimin e Listës Srpska për demarkacionin e kufirit ndërmjet Kosovës dhe Malit të...

Edhe Vetëvendosje kërkon zgjedhje të parakohshme

më 3.2018 - Gazeta Express

Lëvizja Vetëvendosje ka thënë se Kuvendi i Kosovës, institucioni më i lartë dhe i rëndësishëm i Republikës sonë parlamentare, tash e sa kohë është bllokuar nga deputetët e koalicionit qeverisës që nuk...

VV: Vendi duhet të shkojë në zgjedhje, qeveria të japë dorëheqje

më 3.2018 - Telegrafi

Lëvizja Vetëvendosje ka thënë se Qeveria Haradinaj duhet të bjerë edhe formalisht, pasi që sipas tyre kjo qeveri ka rënë edhe moralisht edhe me numra. Vetëvendosje përmes një njoftimi për media, ka theksuar...

Kosovë, edhe VV kërkon zgjedhje të parakohshme

më 3.2018 - Portalb

Lëvizja Vetëvendosje ka thënë se Kuvendi i Kosovës, institucioni më i lartë dhe i rëndësishëm i Republikës sonë parlamentare, tash e sa kohë është bllokuar nga deputetët e koalicionit qeverisës që nuk...

Vetëvendosje: Qeveria ka rënë edhe moralisht edhe me numra

më 3.2018 - Klan Kosova

Lëvizja Vetëvendosje ka reaguar lidhur me shtyrjen e seancës së sotme për të dytën herë, meqë deputetët e koalicionit qeverisës nuk i votonin rekomandimet e kësaj partie dhe të LDK-së. “Bllokimi i seancës...

Edhe Vetëvendosje kërkon rrëzimin e Qeverisë

më 3.2018 - RTV 21

“Qytetarët nuk mund të mbeten peng i një koalicioni të tillë” Pas dështimit të mbajtjes së seancës së Kuvendit të Kosovës, Lëvizja Vetëvendosje ka kërkuar dorëheqjen e Qeverisë duke thënë se janë deputetët...

Hoti kërkon zhbërjen e Kuvendit, por kjo është përgjigja që merr nga AAK

më 3.2018 - GazetaBlic

Deputetja e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Time Kardijaj ka folur për kërkesën e kryetarit të grupit parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti për shpërbërjen e Kuvendit të Kosovës. E kontaktuar nga...

Vetëvendosje kërkon rrëzimin e Qeverisë

më 3.2018 - RTV 21

“Qytetarët nuk mund të mbeten peng i një koalicioni të tillë” Pas dështimit të mbajtjes së seancës së Kuvendit të Kosovës, Lëvizja Vetëvendosje ka kërkuar dorëheqjen e Qeverisë duke thënë se janë deputetët...

Lista Srpska ka kushte për demarkacionin, i kërkon 3 ulëse në bordin e Trepçës

më 3.2018 - Tetova Sot

Një burim brenda qeverisë i ka thënë Expressit se Lista Serbe në këmbim të votës pro demarkacionit, po i kërkon tri vende në bordin drejtues të Trepçës dhe këtë kërkesë është duke a pranuar Qeveria e Kosovës....

Deputeti i AAK-së tregon për bisedimet me deputetët e VV-së

më 3.2018 - Sovrani

Shefi i Grupit Parlamentar të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ahmet Isufi, e ka quajtur si demokratike kërkesën e Lidhjes Demokratike të Kosovës për rrëzimin e Qeverisë Haradinaj. “LDK-ja ka kërkuar...

Garë në LDK për kreun e partisë? Avdullah Hoti: garë për klikime

më 3.2018 - Te Sheshi

Shefi i grupit parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti, ka mohuar zërat se brenda subjektit të tij politik ka garë për t’u bërë i pari i parties. Sipas tij, ka vetëm garë për klikime për portalet që e shpërndajnë...

Deputeti i AAK-së flet për bisedimet me VV-në rreth votimit të demarkacionit

më 3.2018 - Insajderi

Shefi i Grupit Parlamentar të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ahmet Isufi, e ka quajtur si demokratike kërkesën e Lidhjes Demokratike të Kosovës për rrëzimin e Qeverisë Haradinaj. “LDK-ja ka kërkuar...

Kështu si po sillet Kuvendi, s’ka as demarkacion, as ligje

më 3.2018 - Koha.net

Liderë partiakë e institucionalë janë duke punuar intensivisht që çështja e marrëveshjes së shënjimit të kufirit me Malin e Zi të ratifikohet këtë javë. Kështu tha për Radio Kosovën, deputeti i PDK-së...

Kosovë, seanca për demarkacionin në “pikëpyetje”

më 3.2018 - Alsat-M

Në Kosovë, ndonëse një ditë më parë mediat raportuan se është arritur një marrëveshje për votimin e demarkacionit, një gjë e tillë ende nuk është konfirmuar dhe ende nuk është caktuar seanca për demarkacionin....

Time Kadrijaj i kundërpërgjigjet Avdullah Hotit

më 3.2018 - Infokusi

Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e Alencës për Ardhmërinë e Kosovës, Time Kadriaj, i është kundërpërgjigjur shefit të Grupit Parlamentar të LDK-së,  Avdullah Hotit, për shpërbërjen e  Kuvendit....

LDK-ja kërkon të dijë kushtin e Listës Serbe për demarkacionin

më 3.2018 - Bota Press

Botapress, 13 Mars – Shefi i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti në “Express Intervistën” në KTV, ka thënë duhet të jetë transparente çdo marrëveshje që koalicioni qeverisës...

Isufi i kthen përgjigje LDK-së, tregon edhe nëse i kanë siguruar votat për Demarkacionin

më 3.2018 - Periskopi

Shefi i Grupit Parlamentar të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ahmet Isufi, e ka quajtur si demokratike kërkesën e Lidhjes Demokratike të Kosovës për rrëzimin e Qeverisë Haradinaj. “LDK-ja ka kërkuar...

Pas LDK-së, edhe VV-ja kërkon zgjedhje të parakohshme

më 3.2018 - Politiko

Lëvizja Vetëvendosje ka thënë se Kuvendi i Kosovës, institucioni më i lartë dhe i rëndësishëm i Republikës sonë parlamentare, tash e sa kohë është bllokuar nga deputetët e koalicionit qeverisës që nuk...

VV kërkon zgjedhje të parakohshme, harron krizën që e ka kapluar

më 3.2018 - Albeu

Lëvizja Vetëvendosje ka thënë se Kuvendi i Kosovës, institucioni më i lartë dhe i rëndësishëm i Republikës sonë parlamentare, tash e sa kohë është bllokuar nga deputetët e koalicionit qeverisës që nuk...

Pas LDK-së, edhe VV-ja kërkon zgjedhje të parakohshme

më 3.2018 - Lajmi.net

Lëvizja Vetëvendosje ka thënë se Kuvendi i Kosovës, institucioni më i lartë dhe i rëndësishëm i Republikës sonë parlamentare, tash e sa kohë është bllokuar nga deputetët e koalicionit qeverisës që nuk...

Sherifi tregon se ku janë dallimet mes partive për demarkacionin

më 3.2018 - Gazeta Monitor

Shefi i grupit parlamentar të NISMA-s, Bilall Sherifi ka deklaruar se ende nuk kanë votat për ratifikimn e demarkacionin. Ai ka bërë të ditur se dilemat aktualisht janë tek deputetët e Listës Serbe dhe...

‘Qeveria ka rënë moralisht, tash duhet të bjerë formalisht’

më 3.2018 - GazetaBlic

Lëvizja Vetëvendosje ka reaguar ndaj zhvillimeve të fundit politike në lidhje me Demarkacionin. Kjo parti konsideron se qeveria e drejtuar nga Ramush Haradinaj ka rënë moralisht edhe me numra, derisa sipas...

Hoxhaj: Edhe Lista Serbe do ta votojë demarkacionin, seanca këtë javë

më 3.2018 - Klan Kosova

Zëvendëskryeministri Enver Hoxhaj,është shprehur i bindur se seanca për demarkacionin do të mbahet këtë javë. Ai tha se janë afër arritjes së konsensusit mes partive dhe kjo do të jetë javë vendimtare...

Ministri i Kosovës, Pacolli tregon kur do votohet Demarkacioni

më 3.2018 - BalkanWeb

KOSOVE – Zëvendëskryeministri i Kosovës, Behgjet Pacolli, është shprehur i bindur se këtë javë kalon marrëveshja e demarkacionit, raporton zeri.info. “Java e dytë e marsit do të jetë java kur do të kalojë...

Deputeti i Nismës pranon se Qeveria Haradinaj po kushtëzohet nga Lista Serbe

më 3.2018 - Insajderi

Deputeti i Nismës Socialdemokrate, Bilall Sherifi, e ka pranuar që Lista Serbe po e kushtëzon Qeverinë Haradinaj, në këmbim të votave për votimin ‘pro’ ratifikimit të Demarkacionit me Malin e Zi. “Të thuash...

Sherifi: Dilema për të votuar demarkacionin kanë deputetët e VV-së dhe të Listes Serbe

më 3.2018 - Sovrani

Shefi i grupit parlamentar të NISMA-s, Bilall Sherifi ka deklaruar se ende nuk kanë votat për ratifikimn e demarkacionin. Ai ka bërë të ditur se dilemat aktualisht janë tek deputetët e Listës Serbe dhe...

Bilall Sherifi i kundërpërgjigjet Avdullah Hotit!

më 3.2018 - GazetaBlic

Shefi i Grupit Parlamentar të Nisma-s Social-Demokrate, Bilall Shefi në një prononcim për “Gazeta Blic”, ka komentuar kërkesën e Avdullah Hotit për shpërbërje të Kuvendit. Ai ka thënë se vetëm në momentin...

Edhe VV kërkon zgjedhje të parakohshme

më 3.2018 - Koha.net

Lëvizja Vetëvendosje ka thënë se Kuvendi i Kosovës, institucioni më i lartë dhe i rëndësishëm i Republikës sonë parlamentare, tash e sa kohë është bllokuar nga deputetët e koalicionit qeverisës që nuk...

Në kërkim të votave për demarkacion – bisedat fiktive me deputetët e VV-së

më 3.2018 - Insajderi

Qeveria e Haradinajt ka hyrë në një proces “Déjà vu” të Qeverisë së Isa Mustafës, sa i përket ratifikimit të demarkacionit me Malin e Zi. Qeveria Haradinaj është ende në kërkim të votave që do të ishin...

Deputeti i NISMA-s e pranon që Qeveria Haradinaj po kushtëzohet nga Lista Serbe

më 3.2018 - Periskopi

Deputeti i Nismës Socialdemokrate, Bilall Sherifi, e ka pranuar hapur që Lista Serbe po e kushtëzon Qeverinë Haradinaj, në këmbim të votave për votimin ‘pro’ ratifikimit të Demarkacionit me Malin e Zi....

Demarkacioni përmbyllet këtë javë, ja kur mund të votohet?

më 3.2018 - Sovrani

Ratifikimi i marrëveshjes së Demarkacionit me Malin e Zi që po e mban Kosovën pezull tash e tri vjet po shkon drejt përfundimit. Ashtu siç kanë thënë edhe liderët e koalicionit qeverisës, kjo është java...

Deputeti i PDK-së tregon nëse janë siguruar votat për Demarkacionin

më 3.2018 - Periskopi

Ratifikimi i vijës kufitare me Malin e Zi pritet të bëhet këtë javë, meqë koalicioni qeverisës tanimë është shumë afër për të siguruar votat e mjaftueshme. Deputeti nga radhët e Partisë Demokratike të...

Pacolli: Demarkacioni ratifikohet këtë javë

më 3.2018 - Gazeta Shqip

Marrëveshja për shënjimin e vijës kufitare me Malin e Zi do të ratifikohet gjatë kësaj jave, ka thënë zëvendëskryeministri i Kosovës, Behgjet Pacolli. “Jemi lodhur me deklaratat e politikanëve ‘sot, nesër’....

Deliu-Kodra Beson që Sot do të Caktohet Dita e Seancës për Demarkacion

më 3.2018 - Kallxo

Deputetja e PDK-së, Blerta Kadriu-Deliu ka thënë se Kryesia e Kuvendit pritet të caktojë shumë shpejt seancën për votimin e demarkacionit mes Kosovës dhe Malit të Zi. Ajo tha se shpreson që ky dakordim...

Grupet Parlamentare pa Konsensus, Seanca Shtyhet

më 3.2018 - Kallxo

Takimi mes kryetarit të Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli dhe shefave të grupeve parlamentare nuk ka sjellë konsensus për të vazhduar seanca parlamentare e cila u ndërpre për shkak të bojkotimit të opozitës...

Votimi për Rritjen e Pagave Bllokon Kuvendin

më 3.2018 - Kallxo

Kuvendi i Republikës së Kosovës shkoi në pauzë për shkak se pozita dhe opozita nuk ishin njëzëri për të votuar rekomandimet e dhëna nga LDK-ja dhe Vetëvendosje për vendimin e Qeverisë së Kosovës për rritjen...

Hoti: Po na shesin moral politik ata që gjuajtën gaz e përdorën metoda të dhunës

më 3.2018 - Telegrafi

Shefi i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti pas ndërprerjes së seancës së Kuvendit tha se kjo formë e funksionimit nuk duhet të vazhdojë më tutje. Seanca është ndërprerë...

Hoxhaj: Edhe Lista Serbe do ta votojë demarkacionin, seanca këtë javë

më 3.2018 - Politiko

Zëvendëskryeministri Enver Hoxhaj, në një prononcim për Ekonomia Online, është shprehur i bindur se seanca për demarkacionin do të mbahet këtë javë. Ai tha se janë afër arritjes së konsensusit mes partive...

Kosovë, seanca shtyhet për nesër: nuk ka kuorum

më 3.2018 - Portalb

Seanca e Kuvendit do të vazhdojë nesër pasi që sot nuk pati kuorum, njofton Klan Kosova. Pavarësisht takimit të kryeparlamentarit, Kadri Veseli, me shefet e grupeve parlamentare, nuk u arrit konsensus...

LDK-ja kërkon të dijë kushtin e Listës Serbe për demarkacionin

më 3.2018 - Sovrani

Shefi i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti në “Express Intervistën” në KTV, ka thënë duhet të jetë transparente çdo marrëveshje që koalicioni qeverisës e bën me Listën...

A ka garë të brendshme në LDK për kryetar të partisë? – përgjigja e Hotit

më 3.2018 - Insajderi

Shefi i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti, ka mohuar zërat se brenda subjektit të tij politik ka garë për tu bërë i pari i partisë. Ka mohuar këto zëra duke i quajtur...

Hoxhaj: Edhe Lista Serbe do ta votojë demarkacionin, seanca këtë javë

më 3.2018 - Lajmi.net

Zëvendëskryeministri Enver Hoxhaj, në një prononcim për Ekonomia Online, është shprehur i bindur se seanca për demarkacionin do të mbahet këtë javë. Ai tha se janë afër arritjes së konsensusit mes partive...

Hoxhaj e pranon që s’ka vota për demarkacionin: Por ja ku janë shpresat

më 3.2018 - GazetaBlic

Zëvendëskryeministri Enver Hoxhaj, në një prononcim për Ekonomia Online, është shprehur i bindur se seanca për demarkacionin do të mbahet këtë javë . Ai tha se janë afër arritjes së konsensusit mes partive...

Opozita e Serbisë mërzit Haradinajn, kërkon që Lista Serbe të mos e votojë demarkacionin

më 3.2018 - Albeu

Deputetët e Serbisë, gjatë seancës së sotme parlamentare, kanë diskutuar për disa çështje të ndryshme, përfshirë edhe qëndrimin e Listës Srpska për demarkacionin e kufirit ndërmjet Kosovës dhe Malit të...

“Boll mirë po na e bëjnë Lista Serbe, se politikanët shqiptarë nuk kanë guxim…”

më 3.2018 - RTV 21

Olluri kritikon skenën politike shqiptare Analisti dhe gazetari Parim Olluri ka komentuar deklaratat e fundit se Lista Serbe është peng i Trepçës, ashtu si edhe çështjen e demarkacionit. Sipas tij, lista...

Hoxhaj: Këtë javë bëhen numrat për demarkacionin, voton edhe Srpska

më 3.2018 - Gazeta Express

Zëvendëskryeministri Enver Hoxhaj, në një prononcim për Ekonomia Online, është shprehur i bindur se seanca për demarkacionin do të mbahet këtë javë. Ai tha se janë afër arritjes së konsensusit mes partive...

Vetëvendosje kërcënon pushtetin, ja për çfarë bëhet fjalë

më 3.2018 - Portalb

Vetëvendosje zotohet se do ta përdorë metodologjinë e njëjtë kundër pushtetit. Deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje e kanë lëshuar seancën e Kuvendit në shenjë pakënaqësie me trajtimin e tyre si grup parlamentar....

Mediat serbe: Kuvendi i Kosovës, rrëmujë

më 3.2018 - Klan Kosova

Ndërprerja e seancës së sotme te Kuvendit të Kosovës në mungesë të kuorumit, është në fokus të mediave serbe. “Parlamenti i Kosovës rrëmujë, seanca shtyhet për nesër”, është titulli me të cilin Tanjug,...

Hoxhaj: Edhe Lista Serbe do ta votojë demarkacionin, seanca këtë javë

më 3.2018 - Koha.net

Zëvendëskryeministri Enver Hoxhaj, në një prononcim për Ekonomia Online, është shprehur i bindur se seanca për demarkacionin do të mbahet këtë javë. Ai tha se janë afër arritjes së konsensusit mes partive...

Mediat serbe: Kuvendi i Kosovës, rrëmujë

më 3.2018 - Lajmi.net

Ndërprerja e seancës së sotme te Kuvendit të Kosovës në mungesë të kuorumit, është në fokus të mediave serbe. “Parlamenti i Kosovës rrëmujë, seanca shtyhet për nesër”, është titulli me të cilin Tanjug,...

Edhe Vetëvendosje kërkon zgjedhje të parakohshme

më 3.2018 - Tetova Sot

Lëvizja Vetëvendosje ka thënë se Kuvendi i Kosovës, institucioni më i lartë dhe i rëndësishëm i Republikës sonë parlamentare, tash e sa kohë është bllokuar nga deputetët e koalicionit qeverisës që nuk...

Hoti fton partitë shqiptare në Kuvend që ta votojnë Demarkacionin me Malin e Zi

më 3.2018 - Periskopi

Shefi i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti, ka ftuar të gjitha partitë politike shqiptare në Kuvendin e Kosovës për të votuar ratifikimin e Demarkacionit, në mënyrë që...

Javët e Demarkacionit, a do të jetë kjo vendimtarja?

më 3.2018 - Lajmi.net

Ratifikimi i demarkacionit me Malin e Zi po vazhdon të mbetet peng i Kuvendit të Kosovës. Edhe pse u dërgua tre herë në Kuvend marrëveshja nuk doli në votim, e kjo për arsye të mungesës së votave. Zyrtarë...

Asgjë konkrete rreth demarkacionit

më 3.2018 - GazetaBlic

Ndonëse një ditë më parë mediat raportuan se është arritur një marrëveshje për votimin e demarkacionit, një gjë e tillë ende nuk është konfirmuar dhe ende nuk është caktuar seanca për demarkacionin. Kryeministri...

Time Kadrijaj i kundërpërgjigjet Avdullah Hotit

më 3.2018 - Gazeta Fjala

Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e Alencës për Ardhmërinë e Kosovës, Time Kadriaj, i është kundërpërgjigjur shefit të Grupit Parlamentar të LDK-së,  Avdullah Hotit, për shpërbërjen e  Kuvendit....

Lista Srpska ka kushte për demarkacionin, i kërkon 3 ulëse në bordin e Trepçës

më 3.2018 - Bota Press

Botapress, 13 mars Një burim brenda qeverisë i ka thënë Expressit se Lista Serbe në këmbim të votës pro demarkacionit, po i kërkon tri vende në bordin drejtues të Trepçës dhe këtë kërkesë është duke a...

LDK: Zgjedhjet e reja, rruga e vetme për të vendosur normalitet në Kuvend

më 3.2018 - Politiko

Kryetari i Grupit Parlamentar të LDK-së z Avdullah Hoti është deklaruar sot pas shtyrjes së seancës në të cilën nuk arritën të votoheshin rekomandimet e opozitës lidhur vendimin e Qeverisë për rritjen...

LDK: Zgjedhjet e reja, rruga e vetme për të vendosur normalitet në Kuvend

më 3.2018 - Lajmi.net

Kryetari i Grupit Parlamentar të LDK-së z Avdullah Hoti është deklaruar sot pas shtyrjes së seancës në të cilën nuk arritën të votoheshin rekomandimet e opozitës lidhur vendimin e Qeverisë për rritjen...

Kosovë, seanca për demarkacionin në “pikëpyetje”

më 3.2018 - Tetova Sot

Në Kosovë, ndonëse një ditë më parë mediat raportuan se është arritur një marrëveshje për votimin e demarkacionit, një gjë e tillë ende nuk është konfirmuar dhe ende nuk është caktuar seanca për demarkacionin....

Kuvendi i Kosovës merr vëmendjen e mediave serbe, ja çfarë kanë shkruar ato

më 3.2018 - GazetaBlic

Ndërprerja e seancës së sotme te Kuvendit të Kosovës në mungesë të kuorumit, është në fokus të mediave serbe. “Parlamenti i Kosovës rrëmujë, seanca shtyhet për nesër”, është titulli me të cilin Tanjug,...

Pacolli: Demarkacioni ratifikohet këtë javë

më 3.2018 - Evropa e Lirë

Marrëveshja për shënjimin e vijës kufitare me Malin e Zi do të ratifikohet gjatë kësaj jave, ka thënë zëvendëskryeministri i Kosovës, Behgjet Pacolli. “Jemi lodhur me deklaratat e politikanëve ‘sot, nesër’....

Seanca shtyhet për nesër, nuk ka kuorum

më 3.2018 - Klan Kosova

Seanca e Kuvendit do të vazhdojë nesër pasi që sot nuk pati kuorum, njofton Klan Kosova. Pavarësisht takimit të kryeparlamentarit, Kadri Veseli, me shefet e grupeve parlamentare, nuk u arrit konsensus...

Hoti: Vendi duhet të shkojë në zgjedhje pasi të votohet Demarkacioni

më 3.2018 - Klan Kosova

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti, ka kërkuar që marrëveshja e Demarkacionit të votohet sa më parë në Kuvend. Pasi të kryhet kjo çështje, Hoti, ka thënë se vendi duhet të shkojë në zgjedhje,...

Të mërkurën vazhdon seanca plenare

më 3.2018 - Telegrafi

Mbajtja e seancës plenare e paraparë për sot është shtyrë për të mërkurën në ora 10:00 në mungesë të kuorumit. Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli sot menjëherë pas fillimit të seancës ndërpreu punimet në...

Prishtinë, Veseli takon deputetët e Listës Serbe

më 3.2018 - Alsat-M

Kryetari i Kuvendit të Kosovës Kadri Veseli zhvillom takim me deputetët e Listës Serbe. Këtë e konfirmojnë edhe nga kabineti i kryetarit Veseli të cilët bëjnë me dije se ka filluar takimi i Veselit me...

Hoti: Të votohet demarkacioni, pastaj të shpërbëhet Kuvendi

më 3.2018 - Koha.net

Kryetari i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti, ka deklaruar pas shtyrjes së seancës në të cilën nuk arritën të votoheshin rekomandimet e opozitës lidhur vendimin e Qeverisë për rritjen e pagave...

LDK kërkon shpërbërjen e Kuvendit pasi të ratifikohet demarkacioni

më 3.2018 - Gazeta Express

Lidhja Demokratike e Kosovës e cila në vazhdimësi po paralajmëron rrëzimin e Qeverisë Haradinaj, tash ka kërkuar shpërbërjen e Kuvendit menjëherë pasi të ratifikohet Demarkacioni me Malin e Zi. Ky qëndrim...

Këto janë kushtet e Listës Srpska për ta votuar Demarkacionin

më 3.2018 - Sovrani

Një burim brenda qeverisë i ka thënë Expressit se Lista Srpska në këmbim të votës pro demarkacionit, po i kërkon tri vende në bordin drejtues të Trepçës dhe këtë kërkesë është duke a pranuar Qeveria e...

Haxhiu: Hoti po e fut LDK-në në një rrugë qorre

më 3.2018 - Telegrafi

Gjatë seancës së Kuvendit të Republikës së Kosovës nuk u votuan rekomandimet e Interpelancës lidhur me Vendimin e Qeverisë së Kosovës për rritjen e pagave të anëtarëve të Kabinetit qeveritar si dhe vendimin...

VV: Vendi duhet të shkojë në zgjedhje, qeveria të japë dorëheqje

më 3.2018 - Almakos

Lëvizja Vetëvendosje ka thënë se Qeveria Haradinaj duhet të bjerë edhe formalisht, pasi që sipas tyre kjo qeveri ka rënë edhe moralisht edhe me numra. Vetëvendosje përmes një njoftimi për media, ka theksuar...

Metodologjia që Vetëvendosje do ta përdorë për ta bllokuar kuvendin

më 3.2018 - Gazeta Express

Vetëvendosje zotohet se do ta përdorë metodologjinë e njëjtë kundër pushtetit Deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje e kanë lëshuar seancën e Kuvendit në shenjë pakënaqësie me trajtimin e tyre si grup parlamentar....

Veseli takohet me deputetët e Listës Serbe

më 3.2018 - Klan Kosova

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli në këto momente është në një takim me deputetët e Listës Serbe. Këtë e konfirmojnë edhe nga kabineti i kryetarit Veseli të cilët bëjnë me dije se ka filluar...

Liderët politikë në Kosovë të bindur: Demarkacioni kalon këtë javë

më 3.2018 - Zhurnal

Shkup, 13 mars - Kur po bëhen tre vjet që tema për Demarkacionin ka dominuar skenën publike, duket se ka ardhur java vendimtare për përfundimin e saj raportojnë mediat në Kosovë. Kështu shprehen liderët...

Seancat e Kuvendit assesi të mbahen

më 3.2018 - Klan Kosova

Deputetët e Kuvendit të Kosovës duket se kanë harruar kur e kanë çuar një seancë deri në fund. Në asnjërën nga seancat e fundit nuk janë trajtuar pikat ose edhe nuk janë votuar ligjet që kanë qenë të parapara...

Ndërpritet seanca, shefat e Grupeve parlamentare në takim me Veselin

më 3.2018 - Zhurnal

Prishtinë, 13 mars - Në mungesë të marrjes së vendimeve dhe në mungesë të kuorumit, kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ndërpreu seancën. Veseli thirri në takim të menjëhershëm shefat e Grupeve...

Seanca e ndërprerë e Kuvendit vazhdon nesër

më 3.2018 - Lajmi.net

Në mungesë të kuorumit seanca parlamentare e paraparë të mbahet sot është shtyer për ditën e nesërme. Pas, takimit kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli tha se në këto rrethana seanca plenare nuk...

Avdyllah Hoti ka dy kërkesa!

më 3.2018 - GazetaBlic

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti, ka kërkuar që marrëveshja e Demarkacionit të votohet sa më parë në Kuvend. Pasi të kryhet kjo çështje, Hoti, ka thënë se vendi duhet të shkojë në zgjedhje....

Pacolli: Gjatë kësaj jave votohet Demarkacioni

më 3.2018 - Klan Kosova

Zëvendëskryeminstri njëherit Ministër i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli ka thënë se i mbetet besnik premtimit se gjatë kësaj jave do të votohet marrëveshja e Demarkacionit me Malin e Zi, njofton Klan...

Koalicioni qeverisës afër sigurimit të votave për demarkacion

më 3.2018 - Gazeta Monitor

Liderë partiakë e institucionalë janë duke punuar intensivisht që çështja e marrëveshjes së shënjimit të kufirit me Malin e Zi të ratifikohet këtë javë. Kështu tha për Radio Kosovën, deputeti i PDK-së...

Koalicioni qeverisës afër sigurimit të votave për demarkacion

më 3.2018 - Sovrani

Liderë partiakë e institucionalë janë duke punuar intensivisht që çështja e marrëveshjes së shënjimit të kufirit me Malin e Zi të ratifikohet këtë javë. Kështu tha për Radio Kosovën, deputeti i PDK-së...

Vetëvendosje: Vendi duhet të shkojë në zgjedhje, qeveria të japë dorëheqje

më 3.2018 - Gazeta Telegraf

Lëvizja Vetëvendosje ka thënë se qeveria “Haradinaj” duhet të bjerë edhe formalisht, pasi sipas tyre kjo qeveri ka rënë edhe moralisht edhe me numra. Vetëvendosje përmes një njoftimi për media, ka theksuar...

Pacolli: Jemi lodhur me deklaratat e politikanëve, demarkacioni kalon këtë muaj

më 3.2018 - Telegrafi

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet pacolli, është shprehur i bindur se marrëveshja për shënimin e kufirit me Malin e Zi do të kalojë në Kuvend në javën e dytë të këtij...

Edhe deputetët e Vetëvendosjes lëshuan seancën e Kuvendit

më 3.2018 - Telegrafi

Në mungesë të marrjes  së vendimeve në Kuvend, Lidhja Demokratike e Kosovës si dhe Vetëvendosje lëshuan seancën e Kuvendit. Fillimisht, ishte LDK ajo që lëshoi seancën, pasi shefi i GP-së të LDK-së, Avdullah...

S'ka kuorum, seanca shtyhet për nesër

më 3.2018 - Gazeta Express

Për shkak të bojkotimit të seancës plenare nga partitë opozitare, seanca do të vazhdojë nesër me të njëjtat pika të rendit të ditës. Konsensusi për të vazhduar seanca sot nuk është arritur as pas takimit...

Në këtë ditë vazhdon seanca plenare

më 3.2018 - GazetaBlic

Mbajtja e seancës plenare e paraparë për sot është shtyrë për të mërkurën në ora 10:00 në mungesë të kuorumit. Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli sot menjëherë pas fillimit të seancës ndërpreu punimet në...

Haxhiu: Hoti po e fut LDK-në në një rrugë qorre

më 3.2018 - Politiko

Gjatë seancës së Kuvendit të Republikës së Kosovës nuk u votuan rekomandimet e Interpelancës lidhur me Vendimin e Qeverisë së Kosovës për rritjen e pagave të anëtarëve të Kabinetit qeveritar si dhe vendimin...

Pacolli thotë të vërtetën, u lodhëm nga deklaratat për Demarkacionin

më 3.2018 - Albeu

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet pacolli , është shprehur i bindur se marrëveshja për shënimin e kufirit me Malin e Zi do të kalojë në Kuvend në javën e dytë të këtij...

Shtyhet seanca e Kuvendit

më 3.2018 - RTV 21

Nuk arrihet konsensusi që seanca të vazhdojë sot Për shkak të bojkotimit të seancës plenare nga partitë opozitare, seanca do të vazhdojë nesër me të njëjtat pika të rendit të ditës. Konsensusi për të vazhduar...

Veseli ka takuar gjithë shefat e grupeve parlamentare dhe jo vetëm deputetët e Listës Serbe

më 3.2018 - Koha.net

11:40 - Disa media raportuan gabimisht se kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, pas shpalljes së pauzës, ka takuar deputetët e Listës Serbe në lidhje me votimin e demarkacionit. Por këshilltari i Veselit,...

Ndërpritet seanca, shefat e Grupeve parlamentare në takim me Veselin

më 3.2018 - Telegrafi

Në mungesë të marrjes së vendimeve dhe në mungesë të kuorumit, kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ndërpreu seancën. Veseli thirri në takim të menjëhershëm shefat e Grupeve parlamentare për t’u...

Haxhiu: Hoti po e fut LDK-në në një rrugë qorre

më 3.2018 - Lajmi.net

Gjatë seancës së Kuvendit të Republikës së Kosovës nuk u votuan rekomandimet e Interpelancës lidhur me Vendimin e Qeverisë së Kosovës për rritjen e pagave të anëtarëve të Kabinetit qeveritar si dhe vendimin...

Alarmohet opozita në Beograd: Lista Serbe të mos e votojë Demarkacionin në Kosovë

më 3.2018 - Gazeta Monitor

Deputetët e Serbisë, gjatë seancës së sotme parlamentare, kanë diskutuar për disa çështje të ndryshme, përfshirë edhe qëndrimin e Listës Srpska për demarkacionin e kufirit ndërmjet Kosovës dhe Malit të...

Vetëvendosje dhe LDK e lëshojnë seancën

më 3.2018 - Klan Kosova

Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës, dy partitë opozitare në vend e kanë lëshuar sallën e Kuvendit. Kjo pasi deputetët e pozitës nuk kanë votuar rekomandimet lidhur me vendimin e Qeverisë...

Haradinaj: Opozita nuk po na e bën kuorumin

më 3.2018 - Klan Kosova

Kryeministri, Ramush Haradinaj, ka komentuar mospjesëmarrjen në votim të partive opozitare për rekomandimet lidhur me vendimin e Qeverisë për rritjen e pagave. “Kam pa opozitën duke prit për të mos në...

Pacolli: Jemi lodhur nga deklaratat për Demarkacionin, por këtë javë ratifikohet

më 3.2018 - Gazeta Express

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet pacolli, është shprehur i bindur se marrëveshja për shënimin e kufirit me Malin e Zi do të kalojë në Kuvend në javën e dytë të këtij...

Nuk ka kuorum - seanca shtyhet për nesër

më 3.2018 - Koha.net

Për shkak të bojkotimit të seancës plenare nga partitë opozitare, seanca do të vazhdojë nesër me të njëjtat pika të rendit të ditës. Konsensusi për të vazhduar seanca sot nuk është arritur as pas takimit...

Haradinaj, Opozitës: Po na Sillni Tema të Parëndësishme në Kuvend

më 3.2018 - Kallxo

Kryeministri i Kosovës, Ramush Hardainaj, kritikoi deputetët opozitarë të LDK-së dhe Vetëvendosjes për bllokim votimit të ligjeve në Kuvend. Ai madje tha se opozita e ka bërë praktikë për prishje të kuorumit...

Haradinaj ia ka nevojën deputetëve të opozitës, ka një thirrje për ta

më 3.2018 - Albeu

Kryeministri Ramush Haradinaj , ka kritikuar partitë opozitare në Kuvend për mungesë të vullnetit për punë dhe bllokim të panevojshëm të kuvendit. Sipas Haradinajt, partitë opozitare me qëllim disa herë...

Erjavec: Kuvendi ta kalojë ngërçin, liberalizimi i vizave është i rëndësishëm

më 3.2018 - RTV 21

Erjavec takoi Pacollin Ministri i Jashtëm i Sllovenisë, Karl Erjavec, tha sot se shpreson që Kosova “sa më parë” ta marrë liberalizimin e vizave. Në vizitën e tij në Kosovë, Erjavec tha se pret që me një...

LDK kërkon shpërbërjen e Kuvendit, lëshon seancën

më 3.2018 - Telegrafi

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti ka thënë se Kuvendi duhet të shpërbëhet pasi që sipas tij shumica parlamentare nuk po i ka votat për të proceduar asnjë ligj. Hoti ka thënë se në rast...

KOALICIONI QEVERISËS AFËR SIGURIMIT TË VOTAVE PËR DEMARKACION

më 3.2018 - Fakti Ditor

Liderë partiakë e institucionalë janë duke punuar intensivisht që çështja e marrëveshjes së shënjimit të kufirit me Malin e Zi të ratifikohet këtë javë. Kështu tha për Radio Kosovën, deputeti i PDK-së...

Hoti i LDK-së kërkon shpërbërjen e kuvendit

më 3.2018 - Klan Kosova

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti, ka kërkuar shpërbërjen legjislaturës aktuale të kuvendit, njofton Klan Kosova. Kjo kërkesë e tij ka ardhur, pasi që deputetët nuk po marrin pjesë në...

Nis seanca e Kuvendit

më 3.2018 - Klan Kosova

Ka nisur seanca plenare e Kuvendit të Kosovës. RENDI I DITËS: Pikat e papërfunduara nga Seanca plenare, mbajtur më 8, 9 shkurt dhe 1 mars 2018: Votimi i rekomandimeve të Interpelancës lidhur me Vendimin...

Fillon seanca e Kuvendit

më 3.2018 - Telegrafi

Ka filluar të mbahet seanca e Kuvendit të Kosovës, ku në rend dite janë pikat e mbetura nga seancat e kaluara. Këto janë pikat e papërfunduara nga seancat e kaluara plenare: Votimi i rekomandimeve të Interpelancës...

Lëvizje të reja të Kadri Veselit për ta zgjidhur çështjen e demarkacionit, ja me kë është takuar

më 3.2018 - GazetaBlic

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli në këto momente është në një takim me deputetët e Listës Serbe. Këtë e konfirmojnë edhe nga kabineti i kryetarit Veseli të cilët bëjnë me dije se ka filluar...

Hoti kërkon shpërbërjen e Kuvendit

më 3.2018 - Medial

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti, ka kërkuar shpërbërjen legjislaturës aktuale të Kuvendit. Kërkesa e tij ka ardhur, pasi që deputetët nuk morrën pjesë në votim, edhe pse janë në sallë,...

Veseli në takim me deputetët e Listës Serbe

më 3.2018 - RTV 21

Takimi po bëhet për t’i bindur deputetët ta votojnë demarkacionin Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli në këto momente është në një takim me deputetët e Listës Serbe. Këtë e konfirmojnë edhe nga...

Veseli i takon deputetët serbë, kërkon votën e tyre për demarkacionin

më 3.2018 - Koha.net

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, në këto momente është në një takim me deputetët e Listës Serbe. Këtë e konfirmojnë edhe nga kabineti i kryetarit Veseli të cilët bëjnë me dije se ka filluar...

Haradinaj thotë se praktikën e bojkotimit të seancave e solli opozita

më 3.2018 - Politiko

Kryeministri i Kosovës ,Ramush Haradinaj në debatin në Kuvend ka akuzuar partitë opozitare se po bëjnë opozitarizëm të pakuptimtë. Madje ai  ka thënë se praktiken e bojkotimit të seancave dhe pamundësinë ...

Edhe Vetëvendosje kërkon zgjedhje të parakohshme

më 3.2018 - Illyria

Prishtinë, 13 mars 2018 – Lëvizja Vetëvendosje kërkon zgjedhje të parakohshme parlamentare në Kosovë. Kjo parti vlerëson se Qeveria Haradinaj, e cila tani nuk ka as fuqi politike për vendimarrje,  “duhet...

Fillon dhe del në pauzë seanca e kuvendit

më 3.2018 - Albeu

Kuvendi i Kosovës ka filluar seancën plenare, ku do të diskutohen pikat e papërfunduara nga seanca plenare, mbajtur më 8, 9 shkurt dhe 1 mars 2018 "> 2018 . E megjithatë për shkak të mungesës së korumit...

Hoti kërkon shpërbërjen e Kuvendit

më 3.2018 - Politiko

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti, ka kërkuar shpërbërjen legjislaturës aktuale të Kuvendit. Kërkesa e tij ka ardhur, pasi që deputetët nuk morën pjesë në votim, edhe pse janë në sallë,...

Hoti drithëron Haradinajn, kërkon shpërbërjen e kuvendit

më 3.2018 - Albeu

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti , ka kërkuar shpërbërjen legjislaturës aktuale të kuvendit . Kjo kërkesë e tij ka ardhur, pasi që deputetët nuk po marrin pjesë në votim , edhe pse janë...

Haradinaj nervozohet me opozitën që nuk votoi rekomandimet e Qeverisë për pagat

më 3.2018 - Gazeta Express

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, gjatë fjalës së tij në seancën e Kuvendit të Kosovës ka kritikuar opozitën se të njëjtit nuk po ndihmojnë qytetarët e vendit duke mos marrë pjesë në votim. Ai...

LDK kërkon shpërbërjen e Kuvendit, Veseli fton kryesinë

më 3.2018 - Koha.net

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti, ka kërkuar votimin për shpërbërjen e Kuvendit, pasi sipas tij, pozita nuk po i ka numrat për të proceduar ndonjë ligj. Në shenjë proteste, Vetëvendosje...

S’ka kuorum, Kuvendi shkon në pauzë

më 3.2018 - Lajmi.net

Seanca e sotme e Kuvendit të Kosovës e cila ishte vazhdimësi e seancave të kaluara të papërfunduara, është ndërprerë për shkak të mungesës së kuorumit. Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, pas ndërprerjes...

Haradinaj thotë se praktikën e bojkotimit të seancave e solli opozita

më 3.2018 - Lajmi.net

Kryeministri i Kosovës ,Ramush Haradinaj në debatin në Kuvend ka akuzuar partitë opozitare se po bëjnë opozitarizëm të pakuptimtë. Madje ai  ka thënë se praktiken e bojkotimit të seancave dhe pamundësinë...

Opozita bojkoton seancën, nuk ka kuorum për vazhdim të saj

më 3.2018 - GazetaBlic

Kryetari i Kuvendit Kadri Veseli, ka dhënë pauzë meqë nuk ka kuorum për të vazhduar seancën, pas daljes së opozitës nga seanca. Ai tha se do t’i takoj kryetarët e grupeve parlamentare për të diskutuar...

Nuk votohen rekomandimet e opozitës, LDK dhe VV lëshojnë seancën

më 3.2018 - GazetaBlic

Për mungesë të votave nuk është arritur të votohen rekomandimet e partive opozitare të dala pas debatit të zhvilluar në interpelancën e kryeministrit Ramush Haradinaj rreth vendimit të tij për ngritjen...

LDK kërcënon me bojkotim të seancave

më 3.2018 - RTV 21

Kuvendi menjëherë në pauzë Në mungesë të kuorumit, Kuvendi i Kosovës shkoi në pauzë. Kryetari Kadri Veseli ftoi shefat e Grupeve Parlamentare që të takohen më të për të diskutuar këtë çështje. Ndërkaq,...

Hoti: Ky kuvend duhet të shpërbëhet

më 3.2018 - Gazeta Express

​Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti, ka kërkuar shpërbërjen legjislaturës aktuale të kuvendit. Kjo kërkesë e tij ka ardhur, pasi që deputetët nuk po marrin pjesë në votim, edhe pse janë...

Pacolli i sigurt që Demarkacioni ratifikohet këtë javë

më 3.2018 - Lajmi.net

Ministri i Jashtëm i Sllovenisë, Karl Erjavec, tha sot se shpreson që Kosova “sa më parë” ta marrë liberalizimin e vizave. Në vizitën e tij në Kosovë, Erjavec tha se pret që me një marrëveshje politike...

Pacolli jemi lodhur me deklaratat e politikanëve, ja kur kryhet demarkacioni përfundimisht

më 3.2018 - GazetaBlic

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet pacolli, është shprehur i bindur se marrëveshja për shënimin e kufirit me Malin e Zi do të kalojë në Kuvend në javën e dytë të këtij...

Alarmohet opozita në Beograd: Lista Srpska mos ta votojë Demarkacionin në Kosovë

më 3.2018 - Bota Press

Deputetët e Serbisë, gjatë seancës së sotme parlamentare, kanë diskutuar për disa çështje të ndryshme, përfshirë edhe qëndrimin e Listës Srpska për demarkacionin e kufirit ndërmjet Kosovës dhe Malit të...

Hoti kërkon shpërbërjen e Kuvendit

më 3.2018 - Lajmi.net

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti, ka kërkuar shpërbërjen legjislaturës aktuale të Kuvendit. Kërkesa e tij ka ardhur, pasi që deputetët nuk morrën pjesë në votim, edhe pse janë në sallë,...

Avdullah Hoti kërkon shpërbërjen e kuvendit

më 3.2018 - GazetaBlic

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti, ka kërkuar shpërbërjen legjislaturës aktuale të kuvendit, njofton Klan Kosova. Kjo kërkesë e tij ka ardhur, pasi që deputetët nuk po marrin pjesë në...

Avdullah Hoti Kërkon Shpërbërje të Kuvendit

më 3.2018 - Kallxo

Pasi pozita nuk votoi rekomandimet në lidhje me vendimin e Kryeministrit Ramush Haradinaj për rritje pagash dhe kjo çështje sipas Kadri Veselit mbeti e hapur, Avdullah Hoti kërkoi që Kuvendi të shpërbëhej....

Demarkacioni, sigurohen numrat

më 3.2018 - Portalb

Partnerët e koalicionit qeverisës thonë se i kanë siguruar numrat e nevojshëm për miratimin e Marrëveshjes së Demarkacionit me Malin e Zi. Sipas tyre, Lista Serbe do të votojë pro, përderisa seanca do...

Pacolli i Sigurt që Demarkacioni Ratifikohet Këtë Javë

më 3.2018 - Kallxo

Ministri i Jashtëm i Sllovenisë, Karl Erjavec, tha sot se shpreson që Kosova “sa më parë” ta marrë liberalizimin e vizave. Në vizitën e tij në Kosovë, Erjavec tha se pret që me një marrëveshje politike...

Fillon seanca e Kuvendit

më 3.2018 - Gazeta Express

Kuvendi i Kosovës ka filluar seancën plenare, ku do të diskutohen pikat e papërfunduara nga seanca plenare, mbajtur më 8, 9 shkurt dhe 1 mars 2018. Në këtë seancë do të votohen rekomandimet e Interpelancës...

Liderët politikë në Kosovë të bindur: Demarkacioni kalon këtë javë

më 3.2018 - Sot News

Kur po bëhen tre vjet që tema për Demarkacionin ka dominuar skenën publike, duket se ka ardhur java vendimtare për përfundimin e saj raportojnë mediat në Kosovë. Kështu shprehen liderët kryesorë politikë,...

Asgjë konkrete rreth demarkacionit

më 3.2018 - Infokusi

Ndonëse një ditë më parë mediat raportuan se është arritur një marrëveshje për votimin e demarkacionit, një gjë e tillë ende nuk është konfirmuar dhe ende nuk është caktuar seanca për demarkacionin. Kryeministri...

Vetëvendosje kërkon dorëheqjen e Qeverisë

më 3.2018 - Gazeta e re

Pas dështimit të sotëm të mbajtjes së seancës së Kuvendit të Kosovës, Lëvizja Vetëvendosje ka kërkuar dorëheqjen e Qeverisë duke thënë se kjo janë deputetët e partive në pushtet, ata që po bllokojnë vendimmarrjen...

Vetëvendosje: Qeveria duhet të bjerë, po e bllokon vendimmarrjen!

më 3.2018 - Bota Press

Botapress, 13 mars- Lëvizja Vetëvendosje ka reaguar lidhur me shtyrjen e seancës së sotme për të dytën herë, meqë deputetët e koalicionit qeverisës nuk i votonin rekomandimet e kësaj partie dhe të LDK-së....

Demarkacioni, sigurohen numrat

më 3.2018 - Zhurnal

Prishtinë, 13 mars - Marrëveshja e Demarkacionit pritet që këtë javë të marrë përfundimisht epilog. E nënshkruar para gati tre vjetësh (26 gusht 2015), Marrëveshja për Shënimin e Kufirit me Malin e Zi...

Hoxhaj thotë se Demakacioni votohet këtë javë, të tjerët janë skeptikë

më 3.2018 - Illyria

Prishtinë, 13 mars 2018 – Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj, ka shprehur bindjen se seanca për demarkacionin do të mbahet këtë javë. Në një prononcim për Ekonomia Online, ai ka thënë se arritja...

Vetëvendosje kërkon dorëheqjen e Qeverisë

më 3.2018 - KosovaPress

Sipas partisë së Albin Kurtit, kjo Qeveri ka rënë moralisht edhe me numra, kurse tani duhet vetëm të rrëzohet edhe formalisht. “Ky koalicion ka rënë tashmë edhe moralisht edhe me numra në Kuvend dhe mbahet...

LDK: Kuvendi është jofunksional, të shpërbëhet pasi të votohet Demarkacioni

më 3.2018 - Illyria

Prishtinë, 13 mars 2018 – Lidhja Demokratike e Kosovës ka kërkuar shpërbërjen e Kuvendit të Kosovës menjëherë pasi ratifikimit të Demarkacionit me Malin e Zi. Ky qëndrim i LDK-së u shpreh në seancën e...

Lëvizja Vetëvendosje: Qeveria duhet ta japë dorëheqjen, ja arsyeja

më 3.2018 - Sovrani

Lëvizja Vetëvendosje ka reaguar lidhur me shtyrjen e seancës së sotme për të dytën herë, meqë deputetët e koalicionit qeverisës nuk i votonin rekomandimet e kësaj partie dhe asaj të Lidhjes Demokratike...

Pacolli: Ratifikimi i demarkacionit bëhet në javën e dytë të këtij muaji

më 3.2018 - Albinfo

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Behgjet Pacolli, është shprehur i bindur se marrëveshja për shënimin e kufirit me Malin e Zi do të kalojë në Kuvend në javën e dytë të këtij muaji. Në konferencën e përbashkët...

Vetëvendosje kërkon zgjedhje: Puna është bllokuar nga deputetët e koalicionit

më 3.2018 - Periskopi

Lëvizja Vetëvendosje ka thënë se Kuvendi i Kosovës, institucioni më i lartë dhe i rëndësishëm i Republikës sonë parlamentare, tash e sa kohë është bllokuar nga deputetët e koalicionit qeverisës që nuk...

Limaj: Serbët nuk kanë kërkuar asgjë në këmbim të votës për demarkacion

më 3.2018 - BalkanWeb

PRISHTINE – Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, ka ndarë optimizmin me kryetarin e Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, për ratifikimin e Projektligjit për demarkacionin e kufirit ndërmjet Kosovës...

Demarkacioni, sigurohen numrat

më 3.2018 - Klan Kosova

Partnerët e koalicionit qeverisës thonë se i kanë siguruar numrat e nevojshëm për miratimin e Marrëveshjes së Demarkacionit me Malin e Zi. Sipas tyre, Lista Serbe do të votojë pro, përderisa seanca do...

Sot seanca plenare

më 3.2018 - Klan Kosova

Sot do të mbahet seanca e Kuvendit të Kosovës, me pika të rendit të ditës nga seancat e papërfunduar plenare të mbajtura më 8,9 dhe 1 mars. RENDI I DITËS: Pikat e papërfunduara nga Seanca plenare, mbajtur...

Të gjithë të bindur: Demarkacioni kalon këtë javë

më 3.2018 - Gazeta Express

Kur po bëhen gati tri vjet që tema për Demarkacionin ka dominuar skenën publike, duket se ka ardhur edhe java vendimtare për përfundimin e saj. Kështu të paktën shprehen akterët kryesorë politikë, pasi...

Pas LDK-së edhe VV kërkon zgjedhje të parakohshme

më 3.2018 - Insajderi

Lëvizja Vetëvendosje, ka reaguar për sic e quajnë ata bllokimin e Kuvendit nga partitë në pushtet. Sipas kësaj partie bllokimi i seancës së sotme të Kuvendit nuk ishte rasti i parë, por një praktikë e...

Haradinaj siguron votat për demarkacion, më në fund do ta kalojë

më 3.2018 - Albeu

Partnerët e koalicionit qeverisës thonë se i kanë siguruar numrat e nevojshëm për miratimin e Marrëveshjes së Demarkacionit me Malin e Zi. Sipas tyre, Lista Serbe do të votojë pro, përderisa seanca do...

Sot mbahet seancë plenare, s'ka demarkacion

më 3.2018 - Albeu

Kuvendi i Kosovës do të vazhdojë seancën plenare , ku do të diskutohen pikat e papërfunduara nga seanca plenare , mbajtur më 8, 9 shkurt dhe 1 mars 2018 "> 2018 . Në këtë seancë do të votohen rekomandimet...

Kuvendi vazhdon sot punimet

më 3.2018 - Koha.net

Kuvendi i Kosovës sot vazhdon seancën plenare, ku do të debatohet për pikat e seancave të 8 dhe 9 shkurtit dhe 1 marsit. Sipas rendit të ditës këto janë pikat: 1. Votimi i rekomandimeve të Interpelancës...

Demarkacioni, sigurohen numrat

më 3.2018 - Gazeta Express

Partnerët e koalicionit qeverisës thonë se i kanë siguruar numrat e nevojshëm për miratimin e Marrëveshjes së Demarkacionit me Malin e Zi. Sipas tyre, Lista Serbe do të votojë pro, përderisa seanca do...

Kuvendi mban senacë plenare

më 3.2018 - RTV 21

Një ndër pikat është shqyrtimi i vendimit të Qeverisë për ratifikimin e anëtarëve të Këshillit Shtetëror të Cilësisë të Agjencisë së Akreditimit Kuvendi i Kosovës sot vazhdon seancën plenare, ku do të...

Të mërkurën vazhdon seanca plenare

më 3.2018 - Almakos

Mbajtja e seancës plenare e paraparë për sot është shtyrë për të mërkurën në ora 10:00 në mungesë të kuorumit. Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli sot menjëherë pas fillimit të seancës ndërpreu punimet në...

Kuvendi Mbanë Seancë me Pikat e Papërfunduara

më 3.2018 - Kallxo

Kuvendi i Kosovës do të vazhdojë seancën plenare, ku do të diskutohen pikat e papërfunduara nga seanca plenare, mbajtur më 8, 9 shkurt dhe 1 mars 2018. Në këtë seancë do të votohen rekomandimet e Interpelancës...

Kuvendi mbanë seancë me pikat e papërfunduara

më 3.2018 - Medial

Kuvendi i Kosovës/ arkiv Kuvendi i Kosovës do të vazhdojë seancën plenare, ku do të diskutohen pikat e papërfunduara nga seanca plenare, mbajtur më 8, 9 shkurt dhe 1 mars 2018. Në këtë seancë do të votohen...

“Jemi lodhur me deklaratat e politikanëve – sot, nesër”

më 3.2018 - Insajderi

Çështja e marrëveshjes së Demarkacionit mes Kosovës dhe Malit të Zi po shtyhet java-javës tash e një kohë. Mbi këtë bazë, zëvendëskryeministri i Kosovës, Behgjet Pacolli, ka thënë se “jemi lodhur me deklaratat...

Nuk ka kuorum seanca shtyhet për nesër

më 3.2018 - Infokusi

Për shkak të bojkotimit të seancës plenare nga partitë opozitare, seanca do të vazhdojë nesër me të njëjtat pika të rendit të ditës. Konsensusi për të vazhduar seanca sot nuk është arritur as pas takimit...

LDK kërkon shpërbërjen e Kuvendit

më 3.2018 - Albinfo

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti ka thënë se Kuvendi duhet të shpërbëhet pasi që sipas tij shumica parlamentare nuk po i ka votat për të proceduar asnjë ligj. Hoti ka thënë se në rast...

Haxhiu: Hoti po e fut LDK-në në një rrugë qorre

më 3.2018 - Almakos

Gjatë seancës së Kuvendit të Republikës së Kosovës nuk u votuan rekomandimet e Interpelancës lidhur me Vendimin e Qeverisë së Kosovës për rritjen e pagave të anëtarëve të Kabinetit qeveritar si dhe vendimin...

Hoxhaj e pranon që s’ka vota për demarkacionin: Por ja ku janë shpresat

më 3.2018 - Bota Press

Zëvendëskryeministri Enver Hoxhaj, në një prononcim për Ekonomia Online, është shprehur i bindur se seanca për demarkacionin do të mbahet këtë javë.Ai tha se janë afër arritjes së konsensusit mes partive...

Hoxhaj tregon se kur do të votohet demarkacioni

më 3.2018 - Sovrani

Zëvendëskryeministri Enver Hoxhaj, në një prononcim për Ekonomia Online, është shprehur i bindur se seanca për demarkacionin do të mbahet këtë javë. Ai tha se janë afër arritjes së konsensusit mes partive...

Ministri i Kosovës, Pacolli tregon kur do votohet Demarkacioni

më 3.2018 - Gazeta Telegraf

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Behgjet Pacolli, është shprehur i bindur se këtë javë kalon marrëveshja e demarkacionit, raporton zeri.info. “Java e dytë e marsit do të jetë java kur do të kalojë marrëveshja...

Ndërpritet seanca, shefat e Grupeve parlamentare në takim me Veselin

më 3.2018 - Tetova Sot

Në mungesë të marrjes së vendimeve dhe në mungesë të kuorumit, kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ndërpreu seancën. Veseli thirri në takim të menjëhershëm shefat e Grupeve parlamentare për t’u...

Haradinaj thotë se praktikën e bojkotimit të seancave e solli opozita

më 3.2018 - Tetova Sot

Kryeministri i Kosovës ,Ramush Haradinaj në debatin në Kuvend ka akuzuar partitë opozitare se po bëjnë opozitarizëm të pakuptimtë. Madje ai  ka thënë se praktiken e bojkotimit të seancave dhe pamundësinë...

Pacolli: Ju thashë se javën e dytë të marsit votohet Demarkacioni

më 3.2018 - Insajderi

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Behgjet Pacolli, ka thënë se marrëveshja për shënjimin e vijës kufitare me Malin e Zi do të ratifikohet gjatë kësaj jave. “Jemi lodhur me deklaratat e politikanëve ‘sot,...

Hoxhaj: Edhe Lista Serbe do ta votojë demarkacionin, seanca këtë javë

më 3.2018 - Periskopi

Zëvendëskryeministri Enver Hoxhaj, në një prononcim për Ekonomia Online, është shprehur i bindur se seanca për demarkacionin do të mbahet këtë javë. Ai tha se janë afër arritjes së konsensusit mes partive...

Demarkacioni, Veseli takohet me deputetët e Listës Serbe

më 3.2018 - Infokusi

Kryetari i Kuvendit të Kosovës Kadri Veseli në këto momente është në një takim me deputetët e Listës Serbe. Këtë e konfirmojnë edhe nga kabineti i kryetarit Veseli të cilët bëjnë me dije se ka filluar...

Detajet e fundit rreth qëndrimit të Listës Serbe për Demarkacionin

më 3.2018 - Insajderi

Të gjitha partnerët që janë në qeveri, përfshirë edhe partitë politike që përfaqësojnë komunitetin serb, do ta votojnë Demarkacionin, ka thënë  zëvendëskryeministri Enver Hoxhaj “Të gjithë partnerët qe...

Hardainaj kritikon opozitën: Nuk dini të bëni as opozitë

më 3.2018 - Infokusi

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj në seancën e sotme të Kuvendit ka kritikuar partitë opozitare për temat që po sjellin në Kuvend me arsyetimin se nuk janë aktuale ndërsa ai dhe ministrat kanë...

Hoti drithëron Haradinajn, kërkon shpërbërjen e kuvendit

më 3.2018 - Tetova Sot

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti, ka kërkuar shpërbërjen legjislaturës aktuale të kuvendit. Kjo kërkesë e tij ka ardhur, pasi që deputetët nuk po marrin pjesë në votim, edhe pse janë...

Takohen Veseli e Lista Serbe për t’i bindur ata që ta votojnë Demarkacionin

më 3.2018 - Infokusi

Kryetari i Kuvendit të Kosovës Kadri Veseli në këto momente është në një takim me deputetët e Listës Serbe. Këtë e konfirmojnë edhe nga kabineti i kryetarit Veseli të cilët bëjnë me dije se ka filluar...

Deputetja e PDK’së beson se sot do ta caktohet dita e seancës për demarkacion

më 3.2018 - Bota Press

Deputetja e PDK-së, Blerta Kadriu-Deliu ka thënë se Kryesia e Kuvendit pritet të caktojë shumë shpejt seancën për votimin e demarkacionit mes Kosovës dhe Malit të Zi. Ajo tha se shpreson që ky dakordim...

LDK kërcënon me bojkotim të seancave, kërkon të shpërbëhet Kuvendi

më 3.2018 - Infokusi

Lidhja Demokratike e Kosovës ka kërcënuar me bojkot të Parlamentit të Republikës në rast se përsëritet e njëjta praktik siç ndodhi gjatë seancës së sotme me dështim të votimit lidhur me rekomandimet e...

Opozita bojkoton seancën, nuk ka kuorum për vazhdim të saj

më 3.2018 - Infokusi

Kryetari i Kuvendit Kadri Veseli, ka dhënë pauzë meqë nuk ka kuorum për të vazhduar seancën, pas daljes së opozitës nga seanca. Ai tha se do t’i takoj kryetarët e grupeve parlamentare për të diskutuar...

Hoxhaj: Këtë javë bëhen numrat për demarkacionin, voton edhe Srpska

më 3.2018 - Bota Press

Zëvendëskryeministri Enver Hoxhaj, në një prononcim për Ekonomia Online, është shprehur i bindur se seanca për demarkacionin do të mbahet këtë javë. Ai tha se janë afër arritjes së konsensusit mes partive...

Ndërpritet seanca, shefat e Grupeve parlamentare në takim me Veselin

më 3.2018 - Almakos

Në mungesë të marrjes së vendimeve dhe në mungesë të kuorumit, kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ndërpreu seancën. Veseli thirri në takim të menjëhershëm shefat e Grupeve parlamentare për t’u...

Asgjë konkrete rreth demarkacionit

më 3.2018 - Bota Press

Ndonëse një ditë më parë mediat raportuan se është arritur një marrëveshje për votimin e demarkacionit, një gjë e tillë ende nuk është konfirmuar dhe ende nuk është caktuar seanca për demarkacionin. Kryeministri...

Asgjë konkrete rreth demarkacionit

më 3.2018 - Gazeta e re

Ndonëse një ditë më parë mediat raportuan se është arritur një marrëveshje për votimin e demarkacionit, një gjë e tillë ende nuk është konfirmuar dhe ende nuk është caktuar seanca për demarkacionin. Kryeministri...

Deputetët ndalin rritjen e pagave

më 3.2018 - Infokusi

Pas dy tentativa ka dështuar të votohet pika e e parë e rendit të ditës lidhur shfuqizimin e me vendimit të Qeverisë së Kosovës për rritjen e pagave të anëtarëve të Kabinetit qeveritar, shkruan Infokusi.com....

Deputetja e PDK’së beson se sot do ta caktohet dita e seancës për demarkacion

më 3.2018 - Periskopi

Deputetja e PDK-së, Blerta Kadriu-Deliu ka thënë se Kryesia e Kuvendit pritet të caktojë shumë shpejt seancën për votimin e demarkacionit mes Kosovës dhe Malit të Zi. Ajo tha se shpreson që ky dakordim...

Deputetë ndalin rritjen e pagave

më 3.2018 - Infokusi

Pas dy tentativa ka dështuar të votohet pika e e parë e rendit të ditës lidhur me Vendimin e Qeverisë së Kosovës për rritjen e pagave të anëtarëve të Kabinetit qeveritar, shkruan Infokusi.com. Kryetari...

LDK kërkon shpërbërjen e Kuvendit, lëshon seancën

më 3.2018 - Almakos

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti ka thënë se Kuvendi duhet të shpërbëhet pasi që sipas tij shumica parlamentare nuk po i ka votat për të proceduar asnjë ligj. Hoti ka thënë se në rast...

Asgjë konkrete rreth demarkacionit

më 3.2018 - KosovaPress

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, tha se ende s’kanë çfarë të thonë në lidhje me këtë dhe se në momentin që do të ketë diçka të re, do të informojnë. Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së Ahmet...

Hoti: Po na shesin moral politik, ata që gjuajtën gaz e përdorën metoda të dhunës

më 3.2018 - Gazeta e re

Shefi i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës pas ndërprerjes së seancës së Kuvendit tha se kjo formë e funksionimit nuk duhet të vazhdojë më tutje. Seanca është ndërprerë pasi që në mungesë...

Pacolli: Demarkacioni ratifikohet këtë javë

më 3.2018 - Periskopi

Marrëveshja për shënjimin e vijës kufitare me Malin e Zi do të ratifikohet gjatë kësaj jave, ka thënë zëvendëskryeministri i Kosovës, Behgjet Pacolli. “Jemi lodhur me deklaratat e politikanëve ‘sot, nesër’....

Hoti: Po na shesin moral politik, ata që gjuajtën gaz e përdorën metoda të dhunës

më 3.2018 - KosovaPress

Seanca është ndërprerë pasi që në mungesë të votave nuk është arritur të miratohen rekomandimet e partive opozitare të dala pas debatit të zhvilluar në interpelancën e kryeministrit Ramush Haradinaj rreth...

LDK kërcënon me bojkot të seancave: pse mund të mos kthehet në Kuvend pas votimit të Demarkacionit

më 3.2018 - Te Sheshi

Nga Blendi Gashi LDK-ja e Isa Mustafës ka kërcënuar me bojkot të Parlamentit në rast se përsëritet e njëjta praktikw siç ndodhi gjatë seancës së të martës me dështim të votimit lidhur me rekomandimet e...

Pacolli: Jemi lodhur me deklaratat e politikanëve, demarkacioni kalon këtë muaj

më 3.2018 - Gazeta e re

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet pacolli, është shprehur i bindur se marrëveshja për shënimin e kufirit me Malin e Zi do të kalojë në Kuvend në javën e dytë të këtij...

LDK kërkon shpërbërjen e Kuvendit pasi të ratifikohet demarkacioni

më 3.2018 - Gazeta Monitor

Lidhja Demokratike e Kosovës e cila në vazhdimësi po paralajmëron rrëzimin e Qeverisë Haradinaj, tash ka kërkuar shpërbërjen e Kuvendit menjëherë pasi të ratifikohet Demarkacioni me Malin e Zi. Ky qëndrim...

LDK: Kuvendi jo funksional për arsye të pozitës së pa qëndrueshme

më 3.2018 - KosovaLive360

Kryetari i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti është deklaruar sot pas shtyrjes së seancës në të cilën nuk arritën të votoheshin rekomandimet e opozitës lidhur vendimin e Qeverisë për rritjen e...

Opozita detyron Veselin që ta ndërpresë seancën

më 3.2018 - Periskopi

Për shkak të bojkotimit të seancës plenare nga partitë opozitare, seanca do të vazhdojë nesër me të njëjtat pika të rendit të ditës. Konsensusi për të vazhduar seanca sot nuk është arritur as pas takimit...

Vetëvendosje kërcënon pushtetin, ja për çfarë bëhet fjalë

më 3.2018 - Sovrani

Vetëvendosje zotohet se do ta përdorë metodologjinë e njëjtë kundër pushtetit. Deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje e kanë lëshuar seancën e Kuvendit në shenjë pakënaqësie me trajtimin e tyre si grup parlamentar....

Demarkacioni, sigurohen numrat

më 3.2018 - Almakos

Partnerët e koalicionit qeverisës thonë se i kanë siguruar numrat e nevojshëm për miratimin e Marrëveshjes së Demarkacionit me Malin e Zi. Sipas tyre, Lista Serbe do të votojë pro, përderisa seanca do...

“Avdullah Hoti e ka futur LDK-së në rrugë qorre”

më 3.2018 - Insajderi

Gjatë seancës së Kuvendit të Republikës së Kosovës nuk u votuan rekomandimet e Interpelancës lidhur me Vendimin e Qeverisë së Kosovës për rritjen e pagave të anëtarëve të Kabinetit qeveritar si dhe vendimin...

Avdullah Hoti ka dy kërkesa!

më 3.2018 - Bota Press

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti, ka kërkuar që marrëveshja e Demarkacionit të votohet sa më parë në Kuvend. Pasi të kryhet kjo çështje, Hoti, ka thënë se vendi duhet të shkojë në zgjedhje....

Metodologjia që Vetëvendosje do ta përdorë për ta bllokuar kuvendin

më 3.2018 - Bota Press

Vetëvendosje zotohet se do ta përdorë metodologjinë e njëjtë kundër pushtetit Deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje e kanë lëshuar seancën e Kuvendit në shenjë pakënaqësie me trajtimin e tyre si grup parlamentar....

Hoti i LDK-së kërcënon qeverinë, kërkon shpërbërje të Kuvendit

më 3.2018 - Gazeta e re

Për mungesë të votave nuk është arritur të votohen rekomandimet e partive opozitare të dala pas debatit të zhvilluar në interpelancën e kryeministrit Ramush Haradinaj rreth vendimit të tij për ngritjen...

Nuk ka kuorum seanca shtyhet për nesër

më 3.2018 - Gazeta e re

Për shkak të bojkotimit të seancës plenare nga partitë opozitare, seanca do të vazhdojë nesër me të njëjtat pika të rendit të ditës. Konsensusi për të vazhduar seanca sot nuk është arritur as pas takimit...

Çka i bashkoi të dorëhequrit e VV-së me deputetët tjerë të kësaj partie

më 3.2018 - Insajderi

Ndonëse disa deputetë të Lëvizjes Vetëvendosje kanë dhënë dorëheqje nga kjo parti, megjithatë ata sot ishin në linjë me qëndrimet e kësaj partie në Kuvend. Gjatë fjalës së shefit të grupit parlamentar...

Në mungesë kuorumi, seanca shtyhet për nesër

më 3.2018 - Sovrani

Për shkak të bojkotimit të seancës plenare nga partitë opozitare, seanca do të vazhdojë nesër me të njëjtat pika të rendit të ditës. Konsensusi për të vazhduar seanca sot nuk është arritur as pas takimit...

S’ka kuorum, seanca shtyhet për nesër

më 3.2018 - Gazeta Monitor

Për shkak të bojkotimit të seancës plenare nga partitë opozitare, seanca do të vazhdojë nesër me të njëjtat pika të rendit të ditës. Konsensusi për të vazhduar seanca sot nuk është arritur as pas takimit...

Avdyllah Hoti ka dy kërkesa!

më 3.2018 - Bota Press

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti, ka kërkuar që marrëveshja e Demarkacionit të votohet sa më parë në Kuvend. Pasi të kryhet kjo çështje, Hoti, ka thënë se vendi duhet të shkojë në zgjedhje....

Shtyhet seanca për nesër

më 3.2018 - Insajderi

Për shkak të bojkotimit të seancës plenare nga partitë opozitare, seanca do të vazhdojë nesër me të njëjtat pika të rendit të ditës. Shtyrja është bërë pas takimit që ka zhvilluar kryetari i Kuvendit,...

Nuk ka kuorum, seanca shtyhet për nesër

më 3.2018 - Bota Press

Për shkak të bojkotimit të seancës plenare nga partitë opozitare, seanca do të vazhdojë nesër me të njëjtat pika të rendit të ditës. Konsensusi për të vazhduar seanca sot nuk është arritur as pas takimit...

Nuk ka kuorum seanca shtyhet për nesër

më 3.2018 - KosovaPress

Konsensusi për të vazhduar seanca sot nuk është arritur as pas takimit disa minutash mes kryetarit të Kuvendit Kadri Veseli dhe shefave të grupeve parlamentare. Pas takimit, Veseli tha se në rrethanat...

Ndërpritet seanca, shefat e Grupeve parlamentare në takim me Veselin

më 3.2018 - Fakti Ditor

Në mungesë të marrjes së vendimeve dhe në mungesë të kuorumit, kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ndërpreu seancën. Veseli thirri në takim të menjëhershëm shefat e Grupeve parlamentare për t’u...

Lëvizje të reja të Kadri Veselit për ta zgjidhur çështjen e demarkacionit, ja me kë është takuar

më 3.2018 - Bota Press

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli në këto momente është në një takim me deputetët e Listës Serbe. Këtë e konfirmojnë edhe nga kabineti i kryetarit Veseli të cilët bëjnë me dije se ka filluar...

Veseli i takon deputetët serbë, kërkon votën e tyre për demarkacionin

më 3.2018 - Bota Press

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, në këto momente është në një takim me deputetët e Listës Serbe. Këtë e konfirmojnë edhe nga kabineti i kryetarit Veseli të cilët bëjnë me dije se ka filluar...

Shefat e Grupeve parlamentare në takim me Veselin

më 3.2018 - Gazeta Monitor

Në mungesë të marrjes së vendimeve dhe në mungesë të kuorumit, kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ndërpreu seancën. Veseli thirri në takim të menjëhershëm shefat e Grupeve parlamentare për t’u...

Hoti kërkon shpërbërjen e Kuvendit

më 3.2018 - Fol

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti, ka kërkuar shpërbërjen legjislaturës aktuale të Kuvendit. Kërkesa e tij ka ardhur, pasi që deputetët nuk morrën pjesë në votim, edhe pse janë në sallë,...

Sigurohen votat për Demarkacionin, edhe Lista Serbe voton pro

më 3.2018 - Java News

Partnerët e koalicionit qeverisës thonë se i kanë siguruar numrat e nevojshëm për miratimin e Marrëveshjes së Demarkacionit me Malin e Zi. Sipas tyre, Lista Serbe do të votojë pro, përderisa seanca do...

LDK kërkon shpërbërjen e Kuvendit, lëshon seancën

më 3.2018 - Fakti Ditor

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti, ka kërkuar shpërbërjen legjislaturës aktuale të Kuvendit. Kjo kërkesë e tij ka ardhur, pasi që deputetët nuk po marrin pjesë në votim, edhe pse janë...

Seanca e Kuvendit ndërpritet për mungesë kuorumi

më 3.2018 - Illyria

Prishtinë, 13 mars 2018 – Seanca e Kuvendit të Kosovës është ndërprerë për shkak të mungesës së kuorumit. Mungesën e kuorumit e kanë shkaktuar partitë opozitare, deputetët e së cilës janë larguar nga salla,...

Hoti i LDK-së kërkon shpërbërje të Kuvendit

më 3.2018 - KosovaPress

Deputetja e Vetëvendosjes Albulena Haxhiu, ka paraqitur rekomandimet pas interpelancës së mbajtur javë më parë rreth ngritjes së pagave nga kryeministri. Deputeti i AAK-së, Shkumbin Demaliaj, tha se duhet...

Haradinaj-Opozitës: Temat e kërkuara s’janë adekuate dhe po i humbin kohën ekzekutivit

më 3.2018 - Sovrani

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj gjatë seancës së sotme në Kuvend ka folur rreth mungesës së deputetëve të opozitës, të cilët vendosën të lëshojnë sallën. “Unë kam qenë në seancë si i pari i  qeverisë...

Opozita bojkoton seancën, nuk ka kuorum për vazhdim të saj

më 3.2018 - Periskopi

Kryetari i Kuvendit Kadri Veseli, ka dhënë pauzë meqë nuk ka kuorum për të vazhduar seancën, pas daljes së opozitës nga seanca. Ai tha se do t’i takoj kryetarët e grupeve parlamentare për të diskutuar...

Veseli takohet me deputetët e Listës Serbe

më 3.2018 - KosovaPress

Këtë e konfirmojnë edhe nga kabineti i kryetarit Veseli të cilët bëjnë me dije se ka filluar takimi i Veselit me deputetët e Listës Serbe. Takimi mes Veselit dhe deputetëve serbë po bëhet për t’i bindur...

Haradinaj nervozohet me opozitën që nuk votoi rekomandimet e Qeverisë për pagat

më 3.2018 - Gazeta Monitor

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, gjatë fjalës së tij në seancën e Kuvendit të Kosovës ka kritikuar opozitën se të njëjtit nuk po ndihmojnë qytetarët e vendit duke mos marrë pjesë në votim. Ai...

LDK kërkon shpërbërjen e Kuvendit

më 3.2018 - Insajderi

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti, ka kërkuar shpërbërjen legjislaturës aktuale të Kuvendit. Kërkesa e tij ka ardhur, pasi që deputetët nuk morrën pjesë në votim, edhe pse janë në sallë,...

Metodologjia që Vetëvendosje do ta përdorë për ta bllokuar Kuvendin

më 3.2018 - Insajderi

Vetëvendosje zotohet se do ta përdorë metodologjinë e njëjtë kundër pushtetit Deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje e kanë lëshuar seancën e Kuvendit në shenjë pakënaqësie me trajtimin e tyre si grup parlamentar....

Glauk Konjufca kërcënon pozitën me bllokadë në Kuvend

më 3.2018 - Periskopi

Pas Lidhjes Demokratike të Kosovës, sallën e Kuvendit e kanë lëshuar edhe deputetët e VV’së, raporton Periskopi. Kjo pasi dështoi votimi i rekomandimeve të Interpelancës lidhur me Vendimin e Qeverisë së...

Haradinaj: Opozita nuk zgjedhë temat adekuate për diskutim

më 3.2018 - Insajderi

Kryeministri Ramush Haradinaj, ka kritikuar partitë opozitare në Kuvend për mungesë të vullnetit për punë dhe bllokim të panevojshëm të kuvendit. Sipas Haradinajt, partitë opozitare me qëllim disa herë...

Sigurohen votat për ratifikimin e Demarkacionit

më 3.2018 - Illyria

Partnerët e koalicionit qeverisës thonë se i kanë siguruar votat e nevojshme për miratimin e Marrëveshjes së Demarkacionit me Malin e Zi. Sipas tyre, Lista Serbe do të votojë pro. Prishtinë, 13 mars 2018...

Pacolli jemi lodhur me deklaratat e politikanëve, ja kur kryhet demarkacioni përfundimisht

më 3.2018 - Bota Press

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet pacolli, është shprehur i bindur se marrëveshja për shënimin e kufirit me Malin e Zi do të kalojë në Kuvend në javën e dytë të këtij...

Opozita bojkoton seancën, nuk ka kuorum për vazhdim të saj

më 3.2018 - Bota Press

Kryetari i Kuvendit Kadri Veseli, ka dhënë pauzë meqë nuk ka kuorum për të vazhduar seancën, pas daljes së opozitës nga seanca. Ai tha se do t’i takoj kryetarët e grupeve parlamentare për të diskutuar...

Prapë nervozohet Haradinaj: Na keni lodh me seanca për tema të kota!

më 3.2018 - Bota Press

Botapress, 13 Mars – Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj gjatë seancës së sotme në Kuvend ka folur rreth mungesës së deputetëve të opozitës, të cilët vendosën të lëshojnë sallën. “Më vjen keq që opozita...

Pacolli tregon se kur do të miratohet marrëveshja për kufirin me Malin e Zi

më 3.2018 - Sovrani

Ministri i Jashtëm i Sllovenisë, Karl Erjavec, tha sot se shpreson që Kosova “sa më parë” ta marrë liberalizimin e vizave. Në vizitën e tij në Kosovë, Erjavec tha se pret që me një marrëveshje politike...

Haradinaj-Opozitës: Na keni lodh me seanca për tema të kota

më 3.2018 - Bota Press

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj gjatë seancës së sotme në Kuvend ka folur rreth mungesës së deputetëve të opozitës, të cilët vendosën të lëshojnë sallën. “Më vjen keq që opozita nuk është këtu.Kush...

Veseli fton në takim kryetarët e grupeve parlamentare

më 3.2018 - Insajderi

Kuvendi i Kosovës i cili është duke vazhduar sot seancën plenare, ku do të debatohet për pikat e seancave të 8 dhe 9 shkurtit dhe 1 marsit është shtyrë për më vonë. Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli ka...

LDK bojkoton seancën, kërkoi shpërbërjen e Kuvendit

më 3.2018 - Sovrani

Lidhja Demokratike e Kosovës ka kërcënuar me bojkot të Parlamentit të Republikës në rast se përsëritet e njëjta praktik siç ndodhi gjatë seancës së sotme me dështim të votimit lidhur me rekomandimet e...

Nuk votohen rekomandimet e LVV-së dhe LDK-së

më 3.2018 - Sovrani

Votimi i rekomandimeve të interpelancës për kryeministrin, Ramush Haradinaj, sipas kërkesës së LDK e VV lidhur me vendimin e Qeverisë për rritjen e pagave nuk ka marrë dritën jeshile nga deputetët e Kuvendit...

Hoti: Ky kuvend duhet të shpërbëhet

më 3.2018 - Bota Press

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti, ka kërkuar shpërbërjen legjislaturës aktuale të kuvendit. Kjo kërkesë e tij ka ardhur, pasi që deputetët nuk po marrin pjesë në votim, edhe pse janë...

Opozita bojkoton seancën, nuk ka kuorum për vazhdim të saj

më 3.2018 - KosovaPress

Ai tha se do t’i takoj kryetarët e grupeve parlamentare për të diskutuar dhe për të gjetur një konsensus dhe për të shikuar pastaj nëse do ta vazhdojnë seancën apo jo. Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj,...

Nuk votohen rekomandimet e opozitës, LDK dhe VV lëshojnë seancën

më 3.2018 - KosovaPress

Deputetja e Albulena Haxhiu, ka paraqitur rekomandimet pas interpelancës së mbajtur javë më parë rreth ngritjes së pagave nga kryeministri. Deputeti i AAK-së, Shkumbin Demaliaj, tha se duhet ta presin...

Hoti kërkon shpërbërjen e Kuvendit

më 3.2018 - Gazeta Monitor

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti, ka kërkuar shpërbërjen legjislaturës aktuale të kuvendit. Kjo kërkesë e tij ka ardhur, pasi që deputetët nuk po marrin pjesë në votim, edhe pse janë...

Pacolli: Jemi lodhur me deklaratat e politikanëve, demarkacioni kalon këtë muaj

më 3.2018 - KosovaPress

Ai këto komente i bëri duke iu përgjigjur pyetjeve të gazetarëve në një konferencë për media të përbashkët me homologun e tij slloven Karl Erjavec./KosovaPress/ Temat: Pacolli demarkacioni kalon Kjo web...

LDK kërkon shpërbërjen e Kuvendit, pastaj lëshon sallën

më 3.2018 - Periskopi

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti, ka kërkuar shpërbërjen e Kuvendit. Kjo pasi dështoi votimi i rekomandimeve të Interpelancës lidhur me Vendimin e Qeverisë së Kosovës për rritjen e pagave...

Fillon seanca e Kuvendit

më 3.2018 - Bota Press

Kuvendi i Kosovës ka filluar seancën plenare, ku do të diskutohen pikat e papërfunduara nga seanca plenare, mbajtur më 8, 9 shkurt dhe 1 mars 2018. Në këtë seancë do të votohen rekomandimet e Interpelancës...

“Demarkacioni, sigurohen numrat. Lista Serbe do votojë pro”

më 3.2018 - 24 ore

Partnerët e koalicionit qeverisës thonë se i kanë siguruar numrat e nevojshëm për miratimin e Marrëveshjes së Demarkacionit me Malin e Zi. Sipas tyre, Lista Serbe do të votojë pro, përderisa seanca do...

Të gjithë të bindur: Demarkacioni kalon këtë javë

më 3.2018 - Bota Press

Botapress, 13 mars- Kur po bëhen gati tri vjet që tema për Demarkacionin ka dominuar skenën publike, duket se ka ardhur edhe java vendimtare për përfundimin e saj. Kështu të paktën shprehen akterët kryesorë...

Limaj: Serbët nuk kanë kërkuar asgjë në këmbim të votës për demarkacion

më 3.2018 - Gazeta Telegraf

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, ka ndarë optimizmin me kryetarin e Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, për ratifikimin e Projektligjit për demarkacionin e kufirit ndërmjet Kosovës dhe Malit...

Sot seanca e Kuvendit

më 3.2018 - KosovaPress

Sipas rendit të ditës  këto janë pikat: 1. Votimi i rekomandimeve të Interpelancës lidhur me Vendimin e Qeverisë së Kosovës nr.04/20 të datës 20.12.2017 për rritjen e pagave të anëtarëve të Kabinetit qeveritar,...

Demarkacioni, sigurohen numrat

më 3.2018 - Gazeta Monitor

Partnerët e koalicionit qeverisës thonë se i kanë siguruar numrat e nevojshëm për miratimin e Marrëveshjes së Demarkacionit me Malin e Zi. Sipas tyre, Lista Serbe do të votojë pro, përderisa seanca do...

Partnerët e koalicionit thonë se kanë siguruar votat e Listës Serbe për Demarkacion

më 3.2018 - Periskopi

Partnerët e koalicionit qeverisës thonë se i kanë siguruar numrat e nevojshëm për miratimin e Marrëveshjes së Demarkacionit me Malin e Zi. Sipas tyre, Lista Serbe do të votojë pro, përderisa seanca do...

​Sot mbahet seanca e Kuvendit, këto janë pikat e rendit të ditës

më 3.2018 - Periskopi

Kuvendi i Kosovës sot vazhdon seancën plenare, ku do të debatohet për pikat e seancave të 8 dhe 9 shkurtit dhe 1 marsit. Sipas rendit të ditës  këto janë pikat: 1. Votimi i rekomandimeve të Interpelancës...

Sot mbahet seanca e Kuvendit, këto janë pikat e rendit të ditës

më 3.2018 - Insajderi

Kuvendi i Kosovës sot vazhdon seancën plenare, ku do të debatohet për pikat e seancave të 8 dhe 9 shkurtit dhe 1 marsit. Sipas rendit të ditës  këto janë pikat: Votimi i rekomandimeve të Interpelancës...

Limaj: Tetë vjet më kanë linçuar e persekutuar pa asnjë provë

më 3.2018 - Telegrafi

Zëvendëskryeministri i Kosovës, njëherësh kryetar i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka thënë se është ndjekur politikisht për shumë vite, pa prova. “Janë mbi 30 gjyqtarë të cilët e kanë shikuar jetën...

Veseli: Këtë javë ratifikohet demarkacioni

më 3.2018 - Alsat-M

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, është shprehur i bindur se këtë javë do të ratifikohet demarkacioni me Malin e Zi. “Jemi duke zhvilluar kontakte intensive me partnerët nga pozita dhe opozita”,...

Limaj: Lista Serbe nuk ka kërkuar asgjë në këmbim të votës për demarkacionin

më 3.2018 - Portalb

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, ka ndarë optimizmin me kryetarin e Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, për ratifikimin e Projektligjit për demarkacionin e kufirit ndërmjet Kosovës dhe Malit...

LDK mund të mos e votojë demarkacionin

më 3.2018 - Medial

Marrëveshja e kryeministrit Ramush Haradinaj me Listën Serbe për demarkacionin, mund të lëkundë votën e Lidhjes Demokratike të Kosovës. Deputetja e kësaj partie, Valentina Bunjaku Rexhepi kërkon transparencë...

LDK mund të mos e votojë demarkacionin

më 3.2018 - Lajmi.net

Marrëveshja e kryeministrit Ramush Haradinaj me Listën Serbe për demarkacionin, mund të lëkundë votën e Lidhjes Demokratike të Kosovës. Deputetja e kësaj partie, Valentina Bunjaku Rexhepi kërkon transparencë...

Limaj optimist për Demarkacionin: Pres që këtë javë kjo çështje të mbyllet

më 3.2018 - Klan Kosova

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, ka deklaruar se këtë javë pritet të mbyllet çështja e Demarkacionit. “Unë pres që këtë javë kjo çështje të mbyllet. Do të doja që këtë javë të mbyllet”, ka...

Limaj: Serbët s’kanë kërkuar asgjë në këmbim të votës për demarkacion

më 3.2018 - Koha.net

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, ka ndarë optimizmin me kryetarin e Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, për ratifikimin e Projektligjit për demarkacionin e kufirit ndërmjet Kosovës dhe Malit...

Limaj: Demarkacioni ratifikohet këtë javë

më 3.2018 - Politiko

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, ka ndarë optimizmin me kryetarin e Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, për ratifikimin e Projektligjit për demarkacionin e kufirit ndërmjet Kosovës dhe Malit...

LDK mund të mos e votojë ratifikimin e demarkacionit me Malin e Zi

më 3.2018 - Portalb

Një marrëveshje e mundshme e kryeministrit Ramush Haradinaj me Listën Serbe për demarkacionin, mund të lëkundë votën e Lidhjes Demokratike të Kosovës për këtë çështje. Deputetja e kësaj partie, Valentina...

Limaj: Lista Serbe nuk ka kërkuar asgjë në këmbim të votës për demarkacionin

më 3.2018 - Telegrafi

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, ka ndarë optimizmin me kryetarin e Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, për ratifikimin e Projektligjit për demarkacionin e kufirit ndërmjet Kosovës dhe Malit...

LDK mund të mos e votojë ratifikimin e demarkacionit

më 3.2018 - Albeu

Një marrëveshje e mundshme e kryeministrit Ramush Haradinaj me Listën Serbe për demarkacionin , mund të lëkundë votën e Lidhjes Demokratike të Kosovës për këtë çështje. Deputetja e kësaj partie, Valentina...

Limaj: Tetë vjet më kanë linçuar e persekutuar pa asnjë provë

më 3.2018 - Almakos

Zëvendëskryeministri i Kosovës, njëherësh kryetar i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka thënë se është ndjekur politikisht për shumë vite, pa prova. “Janë mbi 30 gjyqtarë të cilët e kanë shikuar jetën...

Limaj: Rastet e mia le të shërbejnë për t'u pjekur drejtësia në Kosovë

më 3.2018 - Gazeta Express

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, ka thënë se është ndjekur politikisht për shumë vite, pa prova. “Janë mbi 30 gjyqtarë të cilët e kanë shikuar jetën time të luftës dhe të pasluftës. Nuk ka...

Limaj: Kush ka mendu që e uli kokën prej presioneve ka gabuar

më 3.2018 - GazetaBlic

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj ka thënë se nuk mund të gjendet në Kosovë dhe as rajon sikur rasti i tij kur për vite është skanuar nga drejtësia kosovare dhe ndërkombëtarë. Krejt kjo ndodhë,...

Limaj: Ka gabuar kushdo që e ka menduar dorëzimin tim

më 3.2018 - Lajmi.net

(I plotësuar) - Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj ka thënë se nuk mund të gjendet në Kosovë dhe as rajon sikur rasti i tij kur për vite është skanuar nga drejtësia kosovare dhe ndërkombëtarë....

Zhvillime të reja për Demarkacionin: LDK mund të mos e votoj!

më 3.2018 - GazetaBlic

Një marrëveshje e mundshme e kryeministrit Ramush Haradinaj me Listën Serbe për demarkacionin, mund të lëkundë votën e Lidhjes Demokratike të Kosovës për këtë çështje. Deputetja e kësaj partie, Valentina...

LDK mund të mos e votojë ratifikimin e demarkacionit me Malin e Zi

më 3.2018 - Gazeta Express

Një marrëveshje e mundshme e kryeministrit Ramush Haradinaj me Listën Serbe për demarkacionin, mund të lëkundë votën e Lidhjes Demokratike të Kosovës për këtë çështje. Deputetja e kësaj partie, Valentina...

​​Veseli: Demarkacionin do të miratohet këtë javë

më 3.2018 - Albeu

Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli ka theksuar se gjatë kësaj java do të ratifikohet demarkacioni i kufirit me Malin e Zi. Në një intervistë për RTK, ai ka thënë janë duke zhvilluar kontakte intensive në...

Limaj tregon kujt i takojnë meritat për demarkacionin, përmend edhe LDK

më 3.2018 - Albeu

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj ka thënë se Lista Serbe nuk ka votuar asgjë në këmbim për ta votuar marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi. Numri dy i Qeverisë Haradinaj ka thënë se deputetët...

Limaj tregon kujt i takojnë meritat për demarkacionin, përmend edhe LDK-në

më 3.2018 - Medial

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj ka thënë se Lista Serbe nuk ka votuar asgjë në këmbim për ta votuar marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi. Numri dy i Qeverisë Haradinaj ka thënë se deputetët...

Veseli: Jemi në kontakte intensive, demarkacioni votohet gjatë kësaj jave

më 3.2018 - BalkanWeb

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli është shprehur i bindur se këtë javë do të ratifikohet Marrëveshja e demarkacionit me Malin e Zi. “Jemi duke zhvilluar kontakte intensive me partnerët...

Veseli: Demarkacioni votohet gjatë kësaj jave

më 3.2018 - Telegrafi

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli është shprehur i bindur se këtë javë do të ratifikohet Marrëveshja e demarkacionit me Malin e Zi. “Jemi duke zhvilluar kontakte intensive me partneret...

Veseli: Demarkacioni do të miratohet këtë javë

më 3.2018 - Portalb

Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli ka theksuar se gjatë kësaj java do të ratifikohet demarkacioni i kufirit me Malin e Zi. Në një intervistë për televizionin publik, ai ka thënë janë duke zhvilluar kontakte...

Limaj: Demarkacioni ratifikohet këtë javë, Lista Serbe s'ka kërkuar asgjë

më 3.2018 - Gazeta Express

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, ka ndarë optimizmin me kryetarin e Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, për ratifikimin e Projektligjit për demarkacionin e kufirit ndërmjet Kosovës dhe Malit...

Limaj: Pres që këtë javë të mbyllet çështja e demarkacionit

më 3.2018 - Lajmi.net

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj ka thënë se Lista Serbe nuk ka votuar asgjë në këmbim për ta votuar marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi. Numri dy i Qeverisë Haradinaj ka thënë se deputetët...

Komisionet e Kosovës e Malit të Zi do të ballafaqohen për kufirin

më 3.2018 - GazetaBlic

Zëvendëskryeministri i Kosovës Fatmir Limaj ka thënë se Lista Serbe nuk ka kërkuar asgjë në këmbim të votës për demarkacionin me Malin e Zi. Ai ka thënë se po punojnë shumë që të sigurojnë sa më shumë...

Limaj tregon kujt i takojnë meritat për demarkacionin, përmend edhe LDK-në

më 3.2018 - GazetaBlic

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj ka thënë se Lista Serbe nuk ka kërkuar  asgjë në këmbim për ta votuar marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi. Numri dy i Qeverisë Haradinaj ka thënë se...

Veseli: Demarkacioni Ratifikohet Këtë Javë

më 3.2018 - Kallxo

Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli ka theksuar se gjatë kësaj jave do të ratifikohet demarkacioni i kufirit me Malin e Zi. Në një intervistë për televizionin publik të Kosovës, ai ka thënë janë duke zhvilluar...

Limaj tregon hapat që do bëhen në kufi, pas ratifikimit

më 3.2018 - GazetaBlic

Zëvendëskryeministri i Kosovës Fatmir Limaj ka thënë se kjo javë do i jap fund procesit të ratifikimit të marrëveshjes me Malin e Zi. Ai në emisionin Debat në Televizionin Publik të Kosovës ka thënë se...

Veseli: Gjatë kësaj jave do ta kemi përfundimin e dramës së demarkacionit

më 3.2018 - Medial

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka thënë se brenda kësaj jave do të votohet demarkacioni me Malin e Zi, në Kuvend. Ai ka thënë se janë duke punuar intensivisht që gjatë kësaj jave kjo temë...

​Veseli: Demarkacionin do të miratohet këtë javë

më 3.2018 - RTV 21

Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli ka theksuar se gjatë kësaj java do të ratifikohet demarkacioni i kufirit me Malin e Zi Në një intervistë për televizionin publik të Kosovës, ai ka thënë janë duke zhvilluar...

​Veseli i sigurt: Demarkacionin do të miratohet këtë javë

më 3.2018 - GazetaBlic

Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli ka theksuar se gjatë kësaj java do të ratifikohet demarkacioni i kufirit me Malin e Zi. Në një intervistë për RTK, ai ka thënë janë duke zhvilluar kontakte intensive në...

Veseli: Demarkacioni do të miratohet këtë javë

më 3.2018 - Koha.net

Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli ka theksuar se gjatë kësaj java do të ratifikohet demarkacioni i kufirit me Malin e Zi. Në një intervistë për televizionin publik, ai ka thënë janë duke zhvilluar kontakte...

Veseli: Gjatë kësaj jave do ta kemi përfundimin e dramës së demarkacionit

më 3.2018 - Lajmi.net

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka thënë se brenda kësaj jave do të votohet demarkacioni me Malin e Zi, në Kuvend. Ai ka thënë se janë duke punuar intensivisht që gjatë kësaj jave kjo temë...

Veseli: Këtë javë ratifikohet demarkacioni

më 3.2018 - Gazeta Express

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, është shprehur i bindur se këtë javë do të ratifikohet demarkacioni me Malin e Zi. "Jemi duke zhvilluar kontakte intensive me partnerët nga pozita dhe opozita",...

Limaj optimist për Demarkacionin: Pres që këtë javë kjo çështje të mbyllet

më 3.2018 - Infokusi

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, ka deklaruar se këtë javë pritet të mbyllet çështja e Demarkacionit. “Unë pres që këtë javë kjo çështje të mbyllet. Do të doja që këtë javë të mbyllet”, ka...

Limaj: Kush ka mendu që e uli kokën prej presioneve të gabuara

më 3.2018 - Infokusi

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj ka thënë se nuk mund të gjendet në Kosovë dhe as rajon sikur rasti i tij kur për vite është skanuar nga drejtësia kosovare dhe ndërkombëtarë. Krejt kjo ndodhë,...

Aida Durguti e ‘tradhton’ Kadri Veselin, nuk e voton Demarkacionin

më 3.2018 - Infokusi

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka dështuar ti siguroi dy vota nga deputetët e Vetëvendosjes për ta kaluar demarkacionin, siç premtoi ditë më parë. Infokusi mëson se njëra nda votat e premtuara...

Limaj: Rastet e mia le të shërbejnë për t’u pjekur drejtësia në Kosovë

më 3.2018 - Tetova Sot

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, ka thënë se është ndjekur politikisht për shumë vite, pa prova. “Janë mbi 30 gjyqtarë të cilët e kanë shikuar jetën time të luftës dhe të pasluftës. Nuk ka...

Limaj: Lista Serbe nuk ka kërkuar asgjë në këmbim të votës për demarkacionin

më 3.2018 - Almakos

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, ka ndarë optimizmin me kryetarin e Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, për ratifikimin e Projektligjit për demarkacionin e kufirit ndërmjet Kosovës dhe Malit...

Limaj: Kush ka mendu që e uli kokën prej presioneve ka gabuar

më 3.2018 - Infokusi

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj ka thënë se nuk mund të gjendet në Kosovë dhe as rajon sikur rasti i tij kur për vite është skanuar nga drejtësia kosovare dhe ndërkombëtarë. Krejt kjo ndodhë,...

Limaj tregon kujt i takojnë meritat për demarkacionin, përmend edhe LDK-në

më 3.2018 - Tetova Sot

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj ka thënë se Lista Serbe nuk ka votuar asgjë në këmbim për ta votuar marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi. Numri dy i Qeverisë Haradinaj ka thënë se deputetët...

Limaj: Serbët s’kanë kërkuar asgjë në këmbim të votës për demarkacion

më 3.2018 - Insajderi

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, ka ndarë optimizmin me kryetarin e Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, për ratifikimin e Projektligjit për demarkacionin e kufirit ndërmjet Kosovës dhe Malit...

LDK mund të mos e votojë ratifikimin e demarkacionit me Malin e Zi

më 3.2018 - Infokusi

Një marrëveshje e mundshme e kryeministrit Ramush Haradinaj me Listën Serbe për demarkacionin, mund të lëkundë votën e Lidhjes Demokratike të Kosovës për këtë çështje. Deputetja e kësaj partie, Valentina...

Komisionet e Kosovës e Malit të Zi do të ballafaqohen për kufirin

më 3.2018 - Infokusi

Zëvendëskryeministri i Kosovës Fatmir Limaj ka thënë se Lista Serbe nuk ka kërkuar asgjë në këmbim të votës për demarkacionin me Malin e Zi. Ai ka thënë se po punojnë shumë që të sigurojnë sa më shumë...

Limaj tregon kujt i takojnë meritat për demarkacionin, përmend edhe LDK-në

më 3.2018 - Infokusi

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj ka thënë se Lista Serbe nuk ka kërkuar  asgjë në këmbim për ta votuar marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi. Numri dy i Qeverisë Haradinaj ka thënë se...

Limaj tregon hapat që do bëhen në kufi, pas ratifikimit

më 3.2018 - Infokusi

Zëvendëskryeministri i Kosovës Fatmir Limaj ka thënë se kjo javë do i jap fund procesit të ratifikimit të marrëveshjes me Malin e Zi. Ai në emisionin Debat në Televizionin Publik të Kosovës ka thënë se...

Veseli: Këtë javë ratifikohet demarkacioni

më 3.2018 - Tetova Sot

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, është shprehur i bindur se këtë javë do të ratifikohet demarkacioni me Malin e Zi. Kryetari i PDK’së Kadri Veseli ka paralajmëruar se këtë javë do të ratifikohet...

Veseli: Demarkacioni votohet gjatë kësaj jave

më 3.2018 - Almakos

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli është shprehur i bindur se këtë javë do të ratifikohet Marrëveshja e demarkacionit me Malin e Zi. “Jemi duke zhvilluar kontakte intensive me partneret...

Aida Durguti e ‘tradhton’ Kadri Veselin, nuk e voton Demarkacionin

më 3.2018 - Gazeta Fjala

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka dështuar ti siguroi dy vota nga deputetët e Vetëvendosjes për ta kaluar demarkacionin, siç premtoi ditë më parë. Infokusi mëson se njëra nda votat e premtuara...

Veseli: Këtë javë ratifikohet demarkacioni

më 3.2018 - Infokusi

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, është shprehur i bindur se këtë javë do të ratifikohet demarkacioni me Malin e Zi. “Jemi duke zhvilluar kontakte intensive me partnerët nga pozita dhe opozita”,...

Hoti: LDK nuk pranon asnjë koncesion të koalicionit qeverisës me Listën Serbe për demarkacionin

më 3.2018 - Klan Kosova

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti, Ndihmës sekretari i Shtetit të SHBA-së për Çështje Evropiane dhe Euroaziatike, Wess Mitchell, më vizitën e tij sot, konfirmoi edhe një herë qëndrimin...

Deputetja e LDK-së: Mund të mos e votojmë ratifikimin e demarkacionit

më 3.2018 - Sovrani

Një marrëveshje e mundshme e kryeministrit Ramush Haradinaj me Listën Serbe për demarkacionin, mund të lëkundë votën e Lidhjes Demokratike të Kosovës për këtë çështje. Deputetja e kësaj partie, Valentina...

Limaj krenar për të kaluarën, thotë se kanë gabuar kushdo që ka menduar se do të dorëzohet

më 3.2018 - Gazeta Monitor

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj ka thënë se nuk mund të gjendet në Kosovë dhe as rajon sikur rasti i tij kur për vite është skanuar nga drejtësia kosovare dhe ndërkombëtarë. Krejt kjo ndodhë,...

Hoti: LDK-ja nuk do ta pranojë asnjë koncesion me Listën Serbe për votimin e Demarkacionit

më 3.2018 - Lajmi.net

Shefi i grupit parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti, duke komentuar vizitën e Ndihmës Sekretarit të Shtetit të SHBA-së për Çështje Evropiane dhe Euroaziatike, Wess Mitchell, në Kosovë, u shpreh se kjo...

LDK-ja kërkon transparencë rreth bisedimeve të Haradinajt me Listën Serbe

më 3.2018 - Periskopi

Një marrëveshje e mundshme e kryeministrit Ramush Haradinaj me Listën Serbe për demarkacionin, mund të lëkundë votën e Lidhjes Demokratike të Kosovës për këtë çështje. Deputetja e kësaj partie, Valentina...

LDK vjen me një deklaratë të papritur për demarkacionin, paralajmëron koalicionin qeverisës

më 3.2018 - GazetaBlic

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti, Ndihmës sekretari i Shtetit të SHBA-së për Çështje Evropiane dhe Euroaziatike, Wess Mitchell, më vizitën e tij sot, konfirmoi edhe një herë qëndrimin...

Limaj: LDK ka kontribut për arritjen e konsensusit për demarkacionit.

më 3.2018 - Bota Press

Botapress, 12 Mars  – Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj ka thënë se Lista Serbe nuk ka votuar asgjë në këmbim për ta votuar marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi. Numri dy i Qeverisë Haradinaj...

Limaj: Lista Serbe nuk ka kërkuar asgjë, demarkacioni kalon këtë javë

më 3.2018 - Sovrani

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, ka ndarë optimizmin me kryetarin e Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, për ratifikimin e Projektligjit për demarkacionin e kufirit ndërmjet Kosovës dhe Malit...

Limaj tregon kujt i takojnë meritat për demarkacionin, përmend edhe LDK-në

më 3.2018 - Gazeta Monitor

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj ka thënë se Lista Serbe nuk ka votuar asgjë në këmbim për ta votuar marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi. Numri dy i Qeverisë Haradinaj ka thënë se deputetët...

Në Qeveri thonë se Lista Serbe nuk po e kushtëzon Haradinajn

më 3.2018 - Gazeta Express

Qeveria e Kosovës mohon që Lista Srpska t’i ketë vënë kushte në këmbim të votës së deputetëve serbë pro Demarkacionit. As komunë e as më tepër hise në Trepçë për serbët, siç është raportuar. Në Qeverinë...

Limaj në linjë me Veselin: Këtë javë çështja e Demarkacionit merr fund

më 3.2018 - Periskopi

Kreu i Nismës Socialdemokrate,Fatmir Limaj, ka thënë se gjatë kësaj jave pritet që çështja e Demarkacionit të marr fund.Sipas tij, si ekzekutiv janë duke bërë përpjekje për të siguruar votat e mjaftueshme...

Veseli: Demarkacioni do të miratohet këtë javë

më 3.2018 - Illyria

Prishtinë, 12 mars 2018 – Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka deklaruar se Demarkacioni  me Malin e Zi do të ratifikohet gjatë kësaj jave. Në një intervistë për televizionin publik të Kosovës,...

Të martën vazhdimi i seancës, këto janë pikat e rendit të ditës

më 3.2018 - Telegrafi

Të martën do të mbahet vazhdimi i seancës plenare të Kuvendit të Republikës së Kosovës, ndërsa në rend dite do të jenë pikat e papërfunduara nga seanca plenare e mbajtur më 8, 9 shkurt dhe 1 mars 2018....

Nesër vazhdon seanca plenare

më 3.2018 - Klan Kosova

Nesër do mbahet seanca e Kuvendit të Kosovës, me pika të rendit të ditës nga seancat e papërfunduar plenare të mbajtura më 8,9 dhe 1 mars. RENDI I DITËS: Pikat e papërfunduara nga Seanca plenare, mbajtur...

Veseli: Këtë javë ratifikohet demarkacioni

më 3.2018 - Gazeta Monitor

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, është shprehur i bindur se këtë javë do të ratifikohet demarkacioni me Malin e Zi. Kryetari i PDK’së Kadri Veseli ka paralajmëruar se këtë javë do të ratifikohet...

Veseli: Demarkacioni do të miratohet këtë javë, a thua është e vërtetë?!

më 3.2018 - Bota Press

Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli ka theksuar se gjatë kësaj java do të ratifikohet demarkacioni i kufirit me Malin e Zi. Në një intervistë për televizionin publik, ai ka thënë janë duke zhvilluar kontakte...

Është siguruar numri i nevojshëm i votave, demarkacioni do të votohet të mërkurën

më 3.2018 - TV Koha

Pas tre dështimeve të njëpasnjëshme të Parlamentit të Kosovës për ta kaluar marrëveshjen e demarkacionit, kjo javë përbën mundësinë e fundit për ta përmbyllur këtë çështje, në mënyrë që të mos humbet afati...

“Këtë javë ratifikohet demarkacioni”

më 3.2018 - Insajderi

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, është shprehur i bindur se këtë javë do të ratifikohet demarkacioni me Malin e Zi. “Jemi duke zhvilluar kontakte intensive me partnerët nga pozita dhe opozita”,...

Veseli: Demarkacionin do të miratohet këtë javë

më 3.2018 - Gazeta e re

Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli ka theksuar se gjatë kësaj java do të ratifikohet demarkacioni i kufirit me Malin e Zi. Në një intervistë për RTK, ai ka thënë janë duke zhvilluar kontakte intensive në...

Veseli optimist për ratifikimin e Demarkacionit

më 3.2018 - Periskopi

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, është shprehur i bindur se këtë javë do të ratifikohet demarkacioni me Malin e Zi. Kryetari i PDK’së Kadri Veseli ka paralajmëruar se këtë javë do të ratifikohet...

​Veseli: Demarkacionin do të miratohet këtë javë

më 3.2018 - KosovaPress

Në një intervistë për RTK, ai ka thënë janë duke zhvilluar kontakte intensive në çdo orë me pozitën dhe opozitën, dhe u shpreh i bindur se gjatë kësaj jave do të  zgjidhet kjo çështje. Veseli nuk tregoi...

Në Qeveri thonë se Lista Serbe nuk po e kushtëzon Haradinajn

më 3.2018 - Tetova Sot

Qeveria e Kosovës mohon që Lista Srpska t’i ketë vënë kushte në këmbim të votës së deputetëve serbë pro Demarkacionit. As komunë e as më tepër hise në Trepçë për serbët, siç është raportuar. Në Qeverinë...

Kryeparlamentari Veseli i bindur në ratifikimin e Demarkacionit

më 3.2018 - Sovrani

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, është shprehur i bindur se këtë javë do të ratifikohet demarkacioni me Malin e Zi. “Jemi duke zhvilluar kontakte intensive me partneret nga pozita dhe opozita’,...

Nesër mbahet seanca e Kuvendit

më 3.2018 - Lajmi.net

Zyra për media e Kuvendit të Kosovës ka bërë të ditur se nesër do të mbajë seancën plenare me pikat e rendit të ditës. Ndër katër pikat e paraqitura për seancën e nesërme, në asnjërën nuk është e paraparë...

Kuvendi njofton për seancë, nuk paralajmërohet demarkacioni

më 3.2018 - Albeu

Kryesia e Kuvendit ka njoftuar se nesër do mbahet seanca e Kuvendit të Kosovës , me pika të rendit të ditës nga seancat e papërfunduar plenare të mbajtura më 8,9 dhe 1 mars 2018 "> 2018 . Senaca do të...

Nesër Kuvendi i Kosovës mbanë seancë

më 3.2018 - RTV 21

Në rend dite pikat e papërfunduara nga Seanca plenare Kuvendi i Kosovës të martën do të vazhdojë seancën plenare për t’i shqyrtuar pikat e papërfunduara gjatë seancave të mbajtura më 8, 9 shkurt dhe 1...

Nesër seancë plenare, a do të votohet demarkacioni

më 3.2018 - Gazeta Express

Kryesia e Kuvendit ka njoftuar se nesër do mbahet seanca e Kuvendit të Kosovës, me pika të rendit të ditës nga seancat e papërfunduar plenare të mbajtura më 8,9 dhe 1 mars 2018. Senaca do të mbahet duke...

Nesër mbahet Seanca e Kuvendit, ky është rendi i ditës

më 3.2018 - GazetaBlic

Vazhdimi i Seancës plenare në Kuvendin e Republikës së Kosovës, do të mbahet nesër në ora 10:00 ditë e martë (13 mars), raporton Gazeta Blic. Në Seancën që pritet të mbahet nesër pikë e rendit të ditës...

Nesër vazhdimi i Seancës plenare

më 3.2018 - Koha.net

Nesër në orën 10, në Kuvendin e Republikës së Kosovës, do të mbahet vazhdimi i Seancës plenare. Përmes një komunikate për media u bënë të ditura edhe pikat e rendit të ditës, por Koha.net ka mësuar sot...

Nesër pritet të ketë seancë për demarkacionin

më 3.2018 - Zhurnal

Prishtinë, 12 mars - Nesër pritet të mbahet seancë për demarkacionin, çështje kjo e cila mbeti pezull tash e sa kohë. Kuvendi i Kosovës nuk ka arritur t’i sigurojë votat e nevojshme për ratifikimin e Marrëveshjes...

Hoti: Nuk pranojmë asnjë lloj koncesioni me Listën Serbe për Demarkacion

më 3.2018 - Infokusi

Koalicioni qeverisës në krye me Ramush Haradinaj nuk po mundet që të gjejë një zgjidhje për Demarkacionin të cilën do ta votonin të gjitha partitë. Tani kur u bind Lista Serbe që ta votojë këtë marrëveshje...

As nesër s’ka seancë për Demarkacion

më 3.2018 - Infokusi

Të martën do të mbahet seanca e Kuvendit të Kosovës, mirëpo gjatë kësaj seance nuk do të votohet marrëveshja për ratifikimin e Demarkacionit me Malin e Zi. Së paku në pikat e rendit të ditës nuk përmendet...

Në Qeveri thonë se Lista Serbe nuk po e kushtëzon Haradinajn

më 3.2018 - Tetova Sot

Qeveria e Kosovës mohon që Lista Srpska t’i ketë vënë kushte në këmbim të votës së deputetëve serbë pro Demarkacionit. As komunë e as më tepër hise në Trepçë për serbët, siç është raportuar. Në Qeverinë...

Hoti: LDK-ja nuk do ta pranojë asnjë koncesion me Listën Serbe për votimin e Demarkacionit

më 3.2018 - Gazeta Liria

Shefi i grupit parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti, duke komentuar vizitën e Ndihmës Sekretarit të Shtetit të SHBA-së për Çështje Evropiane dhe Euroaziatike, Wess Mitchell, në Kosovë, u shpreh se kjo...

LDK: Ende nuk ka njoftim zyrtar për mbajtjen e seancës për demarkacion

më 3.2018 - Telegrafi

Çështja e ratifikimit të demarkacionit me Malin e Zi ende po vazhdon të mbetet pezull e kjo për shkak të mungesës së numrave nga koalicioni qeverisës. Mu për këtë gjë, tashmë e dy javë është duke u shtyrë...

Të martën vazhdimi i seancës, këto janë pikat e rendit të ditës

më 3.2018 - Tetova Sot

Të martën do të mbahet vazhdimi i seancës plenare të Kuvendit të Republikës së Kosovës, ndërsa në rend dite do të jenë pikat e papërfunduara nga seanca plenare e mbajtur më 8, 9 shkurt dhe 1 mars 2018....

Të martën vazhdimi i seancës, këto janë pikat e rendit të ditës

më 3.2018 - Almakos

Të martën do të mbahet vazhdimi i seancës plenare të Kuvendit të Republikës së Kosovës, ndërsa në rend dite do të jenë pikat e papërfunduara nga seanca plenare e mbajtur më 8, 9 shkurt dhe 1 mars 2018....

Kuvendi mblidhet të martën

më 3.2018 - Infokusi

Kuvendi i Kosovës të martën në orën 10:00 do të vazhdojë seancën plenare, shkruan Infokusi.com. Në këtë seancë do të diskutohen katër pika të rendit të ditës. Rritja e pagave për kryeministrin dhe kabinetin...

Nesër pritet të ketë seancë për demarkacionin

më 3.2018 - Koha.net

Nesër pritet të mbahet seancë për demarkacionin, çështje kjo e cila mbeti pezull tash e sa kohë. Kuvendi i Kosovës nuk ka arritur t’i sigurojë votat e nevojshme për ratifikimin e Marrëveshjes për shënimin...

LDK paralajmëron koalicionin qeverisës për demarkacionin

më 3.2018 - Periskopi

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti, Ndihmës sekretari i Shtetit të SHBA-së për Çështje Evropiane dhe Euroaziatike, Wess Mitchell, më vizitën e tij sot, konfirmoi edhe një herë qëndrimin...

Në Qeveri thonë se Lista Serbe nuk po e kushtëzon Haradinajn

më 3.2018 - Gazeta Monitor

Qeveria e Kosovës mohon që Lista Srpska t’i ketë vënë kushte në këmbim të votës së deputetëve serbë pro Demarkacionit. As komunë e as më tepër hise në Trepçë për serbët, siç është raportuar. Në Qeverinë...

A është kushtëzuar vota e Listës Serbe për Demarkacionin? Ja çfarë thonë në Qeveri

më 3.2018 - Sovrani

Qeveria e Kosovës mohon që Lista Srpska t’i ketë vënë kushte në këmbim të votës së deputetëve serbë pro Demarkacionit. As komunë e as më tepër hise në Trepçë për serbët, siç është raportuar. Në Qeverinë...

Qeveria tregon nëse Lista Serbe po e kushtëzon Ramush Haradinajn

më 3.2018 - Periskopi

Qeveria e Kosovës mohon që Lista Srpska t’i ketë vënë kushte në këmbim të votës së deputetëve serbë pro Demarkacionit. As komunë e as më tepër hise në Trepçë për serbët, siç është raportuar. Në Qeverinë...

Në Qeveri thonë se Lista Serbe nuk po e kushtëzon Haradinajn

më 3.2018 - Bota Press

Qeveria e Kosovës mohon që Lista Srpska t’i ketë vënë kushte në këmbim të votës së deputetëve serbë pro Demarkacionit. As komunë e as më tepër hise në Trepçë për serbët, siç është raportuar. Në Qeverinë...

Nesër seanca për Demarkacionin, a do t'i plotësohet dëshira Haradinajt?

më 3.2018 - Albeu

Pas disa javëve e disa seancave të dështuara, pritet që nesër të mbahet seanca për Demarkacion .Demarkacioni deri tani ka mbetur peng i pak votave, të cilat nuk po arrin t’i mbledhë koalicioni qeverisës....

Kosovë, shansi i fundit për Demarkacionin

më 3.2018 - Aktuale

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Behgjet Pacolli, është shprehur i bindur se Demarkacioni do të marrë epilog kah mesi i kësaj jave. Edhe nënkryetari i Kuvendit të Kosovës, Xhavit Haliti, është shprehur...

Mësohet data e seancës, këto janë pikat e rendit të ditës

më 3.2018 - Bota Press

Botapress, 12 mars Të martën do të mbahet vazhdimi i seancës plenare të Kuvendit të Republikës së Kosovës, ndërsa në rend dite do të jenë pikat e papërfunduara nga seanca plenare e mbajtur më 8, 9 shkurt...

Demarkacioni, Thaçi kthen sytë nga Listës Serbe

më 3.2018 - Te Sheshi

Nd ë rsa kryekuvendari Kadri Veseli shpresat p ë r kalimin e Demarkacionit i ka tek Vet ëvendosje, konkretisht tek deputetët anti-Kurti, p residenti Hashim Thaçi syt ë i ka tek votat e List ë s Serbe,...

Mësohet data e seancës së demarkacionit, këto janë pikat e rendit të ditës

më 3.2018 - Bota Press

Të martën do të mbahet vazhdimi i seancës plenare të Kuvendit të Republikës së Kosovës, ndërsa në rend dite do të jenë pikat e papërfunduara nga seanca plenare e mbajtur më 8, 9 shkurt dhe 1 mars 2018....

Nesër seancë plenare, këto janë pikat e rendit të ditës

më 3.2018 - Sovrani

Kryesia e Kuvendit ka njoftuar se nesër do mbahet seanca e Kuvendit të Kosovës, me pika të rendit të ditës nga seancat e papërfunduar plenare të mbajtura më 8,9 dhe 1 mars 2018. Senaca do të mbahet duke...

Nesër seanca për Demarkacion

më 3.2018 - Gazeta Express

Gazeta Express merr vesh nga burimet e saj se seanca për Demarkacion do të mbahet nesër. Pas disa javëve e disa seancave të dështuara, pritet që nesër të mbahet seanca për Demarkacion.Demarkacioni deri...

Nesër vazhdimi i seancës, këto janë pikat e rendit të ditës

më 3.2018 - Periskopi

Të martën do të mbahet vazhdimi i seancës plenare të Kuvendit të Republikës së Kosovës, ndërsa në rend dite do të jenë pikat e papërfunduara nga seanca plenare e mbajtur më 8, 9 shkurt dhe 1 mars 2018....

Zyrtare: Nesër nuk ka seancë për demarkacionin

më 3.2018 - Gazeta Monitor

Pas shumë raportimeve që nesër do të ketë seancë për ratifikimin e marrëveshjes së demarkacionit në mes të Kosovës dhe Malit të Zi, Kuvendi i Kosovës e ka dematuar këtë përmes një njoftimi për medie në...

Nesër mbahet seanca e Kuvendit

më 3.2018 - Insajderi

Zyra për media e Kuvendit të Kosovës ka bërë të ditur se nesër do të mbajë seancën plenare me pikat e rendit të ditës. Ndër katër pikat e paraqitura për seancën e nesërme, në asnjërën nuk është e paraparë...

LDK: Ende nuk ka njoftim zyrtar për mbajtjen e seancës për demarkacion

më 3.2018 - Almakos

Çështja e ratifikimit të demarkacionit me Malin e Zi ende po vazhdon të mbetet pezull e kjo për shkak të mungesës së numrave nga koalicioni qeverisës. Mu për këtë gjë, tashmë e dy javë është duke u shtyrë...

Shansi i fundit për Demarkacionin

më 3.2018 - Medial

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Behgjet Pacolli, është shprehur i bindur se Demarkacioni do të marrë epilog kah mesi i kësaj jave. Edhe nënkryetari i Kuvendit të Kosovës, Xhavit Haliti, është shprehur...

Zbulohen dy ditët kur mund të mbahet seanca për demarkacionin

më 3.2018 - Bota Press

Marrëveshja për demarkacionin me Malin e Zi, pritet të ratifikohet në Kuvendin e Kosovës gjatë kësaj jave. Burime të Periskopit brenda Kryesisë së Kuvendit, kanë thënë se seanca për demarkacionin mund...

Java e liberalizimit apo e izolimit, vendoset këto ditë

më 3.2018 - Gazeta Express

Nëse votimi i Demarkacionit dështon edhe gjatë kësaj jave, atëherë Kosova përfundimisht do t’i humbasë afatet për liberalizimin e vizave. Zëvendëskryeministri i Kosovës, Behgjet Pacolli, është shprehur...

Deputetët e pa informuar për seancën e demarkacionit

më 3.2018 - Infokusi

Seanca e Kuvendit të Kosovës në të cilën do të votohet për ratifikimin e demarkacionit mes Kosovës dhe Malit të Zi mund të mbahet nesër. Por deputetët e Kuvendit ende nuk kanë pranuar ftesë për këtë seancë....

Këto janë dy ditët kur mund të mbahet seanca për demarkacionin

më 3.2018 - Periskopi

Marrëveshja për demarkacionin me Malin e Zi, pritet të ratifikohet në Kuvendin e Kosovës gjatë kësaj jave. Burime të Periskopit brenda Kryesisë së Kuvendit, kanë thënë se seanca për demarkacionin mund...

Shansi i fundit për Demarkacionin

më 3.2018 - Klan Kosova

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Behgjet Pacolli, është shprehur i bindur se Demarkacioni do të marrë epilog kah mesi i kësaj jave. Edhe nënkryetari i Kuvendit të Kosovës, Xhavit Haliti, është shprehur...

Demarkacioni shansi i fundit për ta kaluar tek liberalizimi i vizave

më 3.2018 - Sot News

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Behgjet Pacolli, është shprehur i bindur se Demarkacioni do të marrë epilog kah mesi i kësaj jave. Edhe nënkryetari i Kuvendit të Kosovës, Xhavit Haliti, është shprehur...

Nesër seanca për Demarkacionin

më 3.2018 - Infokusi

Gazeta Express merr vesh nga burimet e saj se seanca për Demarkacion do të mbahet nesër. Pas disa javëve e disa seancave të dështuara, pritet që nesër të mbahet seanca për Demarkacion. Demarkacioni deri...

Pacolli: Me në fund këtë javë do ta votojmë demarkacionin

më 3.2018 - Albeu

Zëvendëskryeministri i Kosovës , Behgjet Pacolli , është shprehur i bindur se Demarkacioni do të marrë epilog kah mesi i kësaj jave. Edhe nënkryetari i Kuvendit të Kosovës , Xhavit Haliti, është shprehur...

Shansi i fundit për Demarkacionin, javë vendimtare në Kosovë

më 3.2018 - Shqiptarja

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Behgjet Pacolli, është shprehur i bindur se Demarkacioni do të marrë epilog nga mesi i kësaj jave. Edhe nënkryetari i Kuvendit të Kosovës, Xhavit Haliti, është shprehur...

Shansi i fundit për Demarkacionin

më 3.2018 - Politiko

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Behgjet Pacolli, është shprehur i bindur se Demarkacioni do të marrë epilog kah mesi i kësaj jave. Edhe nënkryetari i Kuvendit të Kosovës, Xhavit Haliti, është shprehur...

Shansi i fundit për Demarkacionin

më 3.2018 - GazetaBlic

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Behgjet Pacolli, është shprehur i bindur se Demarkacioni do të marrë epilog kah mesi i kësaj jave. Edhe nënkryetari i Kuvendit të Kosovës, Xhavit Haliti, është shprehur...

Shansi i fundit për Demarkacionin

më 3.2018 - Lajmi.net

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Behgjet Pacolli, është shprehur i bindur se Demarkacioni do të marrë epilog kah mesi i kësaj jave. Edhe nënkryetari i Kuvendit të Kosovës, Xhavit Haliti, është shprehur...

Nesër seanca për demarkacionin?

më 3.2018 - Periskopi

Nesër pritet të mbahet seancë për demarkacionin, çështje kjo e cila mbeti pezull tash e sa kohë. Kuvendi i Kosovës nuk ka arritur t’i sigurojë votat e nevojshme për ratifikimin e Marrëveshjes për shënimin...

Shansi i fundit për Demarkacionin

më 3.2018 - Gazeta Express

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Behgjet Pacolli, është shprehur i bindur se Demarkacioni do të marrë epilog kah mesi i kësaj jave. Edhe nënkryetari i Kuvendit të Kosovës, Xhavit Haliti, është shprehur...

Nesër mbahet seanca e Kuvendit për Demarkacionin

më 3.2018 - Illyria

Prishtinë, 12 mars 2018 – Nesër (e martë) do të mbahet seanca e Kuvendit të Kosovës për ratifikimin e Marrëveshjes së Demarkaciot me Malin e Zi, raporton Gazeta “Express”, duke iu referuar burimeve të...

Demarkacion ose zgjedhje

më 3.2018 - Gazeta Express

Ratifikimi i Marrëveshjes së demarkacionit të kufirit me Malin e Zi nga analistë të çështjeve politike vlerësohet të jetë jetik për Qeverinë Haradinaj. Kjo çështje, thonë ata, duhet të përmbyllet sa më...

Shansi i fundit për Demarkacionin

më 3.2018 - Infokusi

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Behgjet Pacolli, është shprehur i bindur se Demarkacioni do të marrë epilog kah mesi i kësaj jave. Edhe nënkryetari i Kuvendit të Kosovës, Xhavit Haliti, është shprehur...

Pritet që seanca e demarkacionit të mbahet nesër

më 3.2018 - Sovrani

Pas disa javëve e disa seancave të dështuara, pritet që nesër të mbahet seanca për Demarkacion. Demarkacioni deri tani ka mbetur peng i pak votave, të cilat nuk po arrin t’i mbledhë koalicioni qeverisës....

Nesër seanca për Demarkacion

më 3.2018 - Gazeta Monitor

Pas disa javëve e disa seancave të dështuara, pritet që nesër të mbahet seanca për Demarkacion.Demarkacioni deri tani ka mbetur peng i pak votave, të cilat nuk po arrin t’i mbledhë koalicioni qeverisës....

Lajmi i fundit: Nesër mbahet seanca për Demarkacionin

më 3.2018 - Bota Press

Botapress, 12 Mars – Pas disa javëve e disa seancave të dështuara, pritet që nesër të mbahet seanca për Demarkacion.Demarkacioni deri tani ka mbetur peng i pak votave, të cilat nuk po arrin t’i mbledhë...

Seanca e demarkacionit të mbahet nesër

më 3.2018 - Sovrani

Pas disa javëve e disa seancave të dështuara, pritet që nesër të mbahet seanca për Demarkacion. Demarkacioni deri tani ka mbetur peng i pak votave, të cilat nuk po arrin t’i mbledhë koalicioni qeverisës....

Shansi i fundit për Demarkacionin

më 3.2018 - Infokusi

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Behgjet Pacolli, është shprehur i bindur se Demarkacioni do të marrë epilog kah mesi i kësaj jave. Edhe nënkryetari i Kuvendit të Kosovës, Xhavit Haliti, është shprehur...

Java e liberalizimit apo e izolimit, vendoset këto ditë

më 3.2018 - Bota Press

Botapress, 12 mars- Nëse votimi i Demarkacionit dështon edhe gjatë kësaj jave, atëherë Kosova përfundimisht do t’i humbasë afatet për liberalizimin e vizave. Zëvendëskryeministri i Kosovës, Behgjet Pacolli,...

Bajrush Morina: Me këtë Koalicion, nuk ka Demarkacion!

më 3.2018 - Bota Press

Kjo puna e Demarkacioni u bë përrallë, përrallë me tuban! U bë si ajo “pushka e Lilës…” e cila, “…prit me muaj e prit me vjet, pushka e Lilës s’po kërcet!” Demarkacioni nuk kalon as me këtë koalicion....

Demarkacioni – java e liberalizimit apo izolimit

më 3.2018 - Insajderi

Nëse votimi i Demarkacionit dështon edhe gjatë kësaj jave, atëherë Kosova përfundimisht do t’i humbasë afatet për liberalizimin e vizave. Zëvendëskryeministri i Kosovës, Behgjet Pacolli, është shprehur...

Kjo javë, mundësia e fundit për demarkacionin

më 3.2018 - Periskopi

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Behgjet Pacolli, është shprehur i bindur se Demarkacioni do të marrë epilog kah mesi i kësaj jave. Edhe nënkryetari i Kuvendit të Kosovës, Xhavit Haliti, është shprehur...

Epilogu i demarkacionit, mesi i javës?

më 3.2018 - Sovrani

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Behgjet Pacolli, është shprehur i bindur se Demarkacioni do të marrë epilog kah mesi i kësaj jave. Edhe nënkryetari i Kuvendit të Kosovës, Xhavit Haliti, është shprehur...

Shansi i fundit për Demarkacionin

më 3.2018 - Bota Press

Botapress, 12 mars- Zëvendëskryeministri i Kosovës, Behgjet Pacolli, është shprehur i bindur se Demarkacioni do të marrë epilog kah mesi i kësaj jave. Edhe nënkryetari i Kuvendit të Kosovës, Xhavit Haliti,...

Demarkacion ose zgjedhje

më 3.2018 - Gazeta Monitor

Ratifikimi i Marrëveshjes së demarkacionit të kufirit me Malin e Zi nga analistë të çështjeve politike vlerësohet të jetë jetik për Qeverinë Haradinaj. Kjo çështje, thonë ata, duhet të përmbyllet sa më...

Demarkacioni apo zgjedhje të reja?

më 3.2018 - Politiko

Ratifikimi i Marrëveshjes së demarkacionit të kufirit me Malin e Zi nga analistë të çështjeve politike vlerësohet të jetë jetik për Qeverinë Haradinaj. Kjo çështje, thonë ata, duhet të përmbyllet sa më...

Demarkacioni apo zgjedhje të reja?

më 3.2018 - Portalb

Ratifikimi i Marrëveshjes së demarkacionit të kufirit me Malin e Zi nga analistë të çështjeve politike vlerësohet të jetë jetik për Qeverinë Haradinaj. Kjo çështje, thonë ata, duhet të përmbyllet sa më...

ANALIZA/ Kriza e Demarkacionit mund të sjellë zgjedhje të reja në Kosovë?!

më 3.2018 - Java News

Ratifikimi i Marrëveshjes së demarkacionit të kufirit me Malin e Zi nga analistë të çështjeve politike vlerësohet të jetë jetik për Qeverinë Haradinaj. Kjo çështje, thonë ata, duhet të përmbyllet sa më...

Kosova në mes të ratifikimit të demarkacionit dhe zgjedhjeve të reja

më 3.2018 - Illyria

Prishtinë, 11 mars 2018 – Ratifikimi i Marrëveshjes së demarkacionit të kufirit me Malin e Zi nga analistë të çështjeve politike vlerësohet të jetë jetik për Qeverinë Haradinaj. Kjo çështje, thonë ata,...

Demarkacion ose zgjedhje

më 3.2018 - Albinfo

Zgjedhje të reja ka paralajmëruara edhe Lidhja Demokratike e Kosovës Ratifikimi i Marrëveshjes së demarkacionit të kufirit me Malin e Zi nga analistë të çështjeve politike vlerësohet të jetë jetik për...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK