http://kariera.mk

LSDM: Do të votojmë ligjin për gjuhët, mënyra e votimit përgjegjësi e Xhaferit

më 3.2018 - Ina

Shumica parlamentare nesër do të bëjë tentimin e rradhës për të votuar Ligjin për përdorimin e gjuhëve në leximin e tretë. Në bazë të kordinimit që kanë pasur partnerët e koalicionit qeveritarë, seanca...

Nesër mund votohet ligji i gjuhës shqipe, Ali Ahmeti do të shkruhet në histori

më 3.2018 - Aktuale

TetovaSot mëson nga burime brenda BDI-së, se nesër në seancën kuvendore për amandamentet e Ligjit për përdorimin e gjuhëve mund të votohet Ligji i gjuhës shqipe. “Nesër pritet të votohet ligji i gjuhës...

TetovaSot: Ali Ahmeti do të shkruhet në histori

më 3.2018 - Ina

Portali TetovaSot mëson nga burime brenda BDI-së, se nesër në seancën kuvendore për amandamentet e Ligjit për përdorimin e gjuhëve mund të votohet Ligji i gjuhës shqipe. “Nesër pritet të votohet ligji...

Nesër në Kuvend ligji i gjuhëve, Memedi: VMRO të jetë konstruktive

më 3.2018 - Ina

Pas përfundimit të afatit një javor kryetari i Kuvendit dhe koordinatorët e grupeve parlamentare, vendosën që nesër të caktohet seanca e Kuvendit për ligjin për përdorimin e gjuhëve.  Nënkryetari i Kuvendit...

Ligji për gjuhët, të mërkurën sërish para deputetëve, Mickovski: të shqyrtohen amendamentet; Osmani: bllokada për qëllime partiake, ligji fillimisht ishte harmonizuar me VMRO-në

më 3.2018 - MRT

Të mërkurën Kuvendi do të përpiqet edhe një herë të kalojë Ligjin për gjuhët... Në koordinimin e fundit me kreun e Parlamentit, Talat Xhaferin, të cilin VMRO e bojkotoi, koordinatorët e grupeve të tjera...

LSDM: Do të votojmë ligjin për gjuhët, mënyra e votimit përgjegjësi e Xhaferit

më 3.2018 - Gazeta Express

Shumica parlamentare nesër do të bëjë tentimin e rradhës për të votuar Ligjin për përdorimin e gjuhëve në leximin e tretë. Në bazë të kordinimit që kanë pasur partnerët e koalicionit qeveritarë, seanca...

Vesel Memedi: VMRO të jetë konstruktive

më 3.2018 - Gazeta Express

Pas përfundimit të afatit një javor kryetari i Kuvendit dhe koordinatorët e grupeve parlamentare, vendosën që nesër të caktohet seanca e Kuvendit për ligjin për përdorimin e gjuhëve. Nënkryetari i Kuvendit...

NESËR NË KUVEND LIGJI I GJUHËVE, MEMEDI: VMRO TË JETË KONSTRUKTIVE

më 3.2018 - TV21

Pas përfundimit të afatit një javor kryetari i Kuvendit dhe koordinatorët e grupeve parlamentare, vendosën që nesër të caktohet seanca e Kuvendit për ligjin për përdorimin e gjuhëve.  Nënkryetari i Kuvendit...

Vesel Memedi: VMRO të jetë konstruktive

më 3.2018 - Almakos

Pas përfundimit të afatit një javor kryetari i Kuvendit dhe koordinatorët e grupeve parlamentare, vendosën që nesër të caktohet seanca e Kuvendit për ligjin për përdorimin e gjuhëve. Nënkryetari i Kuvendit...

Osmani: Ligjin për gjuhët do ta dërgojmë në Komisionin e Venedikut

më 3.2018 - Gazeta Express

Zëvendëskryeministri për Çështje Evropiane, Bujar Osmani, pas takimeve në Komisionin evropian deklaroi se nuk dyshon në kushtetutshmërinë e Ligjit për gjuhët dhe se Qeveria me vetëiniciativë do ta dërgojë...

VMRO kthehet në kuvend, kërkon debat për amendamentet kundër shqipes

më 3.2018 - Ina

Deputetët e VMRO-DPMNE-së nesër do të marrin pjesë në seancën e kuvendit ku do të duhet të miratohet ligji për gjuhët. Por lideri i partisë kërkon shqyrtimin e amendamenteve. “Ofruam zgjidhje e cila bazohet...

Osmani: Ligjin për gjuhët do ta dërgojmë në Komisionin e Venecies

më 3.2018 - Zhurnal

Shkup, 13 mars - Zëvendëskryeministri për Çështje Evropiane, Bujar Osmani, pas takimeve në Komisionin evropian deklaroi se nuk dyshon në kushtetutshmëri9në e Ligjit për gjuhët dhe se Qeveria me vetëiniciativë...

Deputetët e OBRM-PDUKM-së do të marrin pjesë në seancën për Ligjin e gjuhëve

më 3.2018 - Telegrafi

Deputetët e opozitës maqedonase do të marrin pjesë në seancën për Ligjin e gjuhëve, e cila sipas paralajmërimeve duhet të mbahet nesër. Këtë e konfirmoi sot kryetari i OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickoski,...

VMRO kthehet në kuvend, kërkon debat për amendamentet kundër shqipes

më 3.2018 - Tetova Sot

Deputetët e VMRO-DPMNE-së nesër do të marrin pjesë në seancën e kuvendit ku do të duhet të miratohet ligji për gjuhët. Por lideri i partisë kërkon shqyrtimin e amendamenteve. “Ofruam zgjidhje e cila bazohet...

Nesër në sprovë koalicioni Zaev – Ahmeti, a do të kalojë Ligji për gjuhët?!

më 3.2018 - Ina

Vazhdimi i seancës së 32-të në Kuvendin e Maqedonisë, në të cilin në rend dite janë amendamentet për ligjin për përdorimin e gjuhëve do të caktohet nesër. Kështu është marrë vesh kryetari i Kuvendit, Talat...

OSMANI:LIGJIN PËR GJUHËT DO TA DËRGOJMË NË KOMISIONIN E VENECIAS

më 3.2018 - TV21

Zëvendës kryeministri për Çështje Evropiane, Bujar Osmani pas takimeve në Komisionin Evropian ka deklaruar se nuk dyshon në kushtetueshmërinë e Ligjit për gjuhët, dhe me vetë iniciativë do ta dërgon në...

VMRO kthehet në kuvend, kërkon debat për amendamentet kundër shqipes

më 3.2018 - Aktuale

Deputetët e VMRO-DPMNE-së nesër do të marrin pjesë në seancën e kuvendit ku do të duhet të miratohet ligji për gjuhët. Por lideri i partisë kërkon shqyrtimin e amendamenteve, përcjell Aktuale.mk. “Ofruam...

Maqedoni, nesër përpjekje e re për votimin e ligjit për gjuhët

më 3.2018 - Lajmi.net

Vazhdimi i seancës së 32-të në Kuvendin e Maqedonisë, në të cilin në rend dite janë amendamentet për ligjin për përdorimin e gjuhëve do të caktohet nesër. Nga kabineti i Xhaferit ende nuk ka informacion...

Mickoski: VMRO-DPMNE do të marrë pjesë në seancën për Ligjin e Gjuhëve

më 3.2018 - Gazeta Express

Deputetët e VMRO-DPMNE-së do të marrin pjesë në seancën e nesërme të Parlamentit, në të cilën duhet që të sjellët Ligji për gjuhët, por lideri kërkon shikimin e amendamenteve të tyre dhe hapjen e debatit...

Shumica do ta përkrahë ligjin e gjuhëve

më 3.2018 - Gazeta Express

Pas koordinimit mes partive politike, ligji për gjuhët pritet që nesër të jetë në rend ditë në seancën e 32 plenare. Burime brenda Kuvendit thonë se ligji do të përkrahet nga shumica parlamentare. Të pranishëm...

Nesër në Kuvend ligji i gjuhëve, Memedi: VMRO të jetë konstruktive

më 3.2018 - Tetova Sot

Pas përfundimit të afatit një javor kryetari i Kuvendit dhe koordinatorët e grupeve parlamentare, vendosën që nesër të caktohet seanca e Kuvendit për ligjin për përdorimin e gjuhëve.  Nënkryetari i Kuvendit...

Kuvend, nesër tentim i ri për Ligjin për përdorimin e gjuhëve

më 3.2018 - Alsat-M

Kuvendi nesër do të votojë leximin e tretë të Ligjit për përdorimin e gjuhëve. Në koordinimin e sotëm, partnerët e koalicionit bashkë me opozitën shqiptare dhe me kryetarin e Kuvendit, Talat Xhaferi kanë...

Kuvend, nesër tentim i ri për Ligjin për përdorimin e gjuhëve

më 3.2018 - TV Koha

Kuvendi nesër do të votojë leximin e tretë të Ligjit për përdorimin e gjuhëve. Në koordinimin e sotëm, partnerët e koalicionit bashkë me opozitën shqiptare dhe me kryetarin e Kuvendit, Talat Xhaferi kanë...

LSDM: Do të votojmë ligjin për gjuhët, mënyra e votimit përgjegjësi e Xhaferit

më 3.2018 - Fol

Shumica parlamentare nesër do të bëjë tentimin e rradhës për të votuar Ligjin për përdorimin e gjuhëve në leximin e tretë. Në bazë të kordinimit që kanë pasur partnerët e koalicionit qeveritarë, seanca...

Vesel Memedi: VMRO të jetë konstruktive

më 3.2018 - Fol

Pas përfundimit të afatit një javor kryetari i Kuvendit dhe koordinatorët e grupeve parlamentare, vendosën që nesër të caktohet seanca e Kuvendit për ligjin për përdorimin e gjuhëve. Nënkryetari i Kuvendit...

LSDM: Do të votojmë ligjin për gjuhët, mënyra e votimit përgjegjësi e Xhaferit

më 3.2018 - Almakos

Shumica parlamentare nesër do të bëjë tentimin e rradhës për të votuar Ligjin për përdorimin e gjuhëve në leximin e tretë. Në bazë të kordinimit që kanë pasur partnerët e koalicionit qeveritarë, seanca...

MICKOVSKI:VMRO-DPMNE DO TË MERR PJESË NË SEANCËN PËR LIGJIN E GJUHËVE

më 3.2018 - TV21

Deputetët e VMRO-DPMNE-së do të marrin pjesë në seancën e nesërme të Parlamentit, në të cilën duhet që të sjellët Ligji për gjuhët, por lideri kërkon shikimin e amendamenteve të tyre dhe hapjen e debatit...

Nesër mund votohet ligji i gjuhës shqipe, Ali Ahmeti do te shkruhet në histori

më 3.2018 - Tetova Sot

Portali TetovaSot mëson nga burime brenda BDI-së, se nesër në seancën kuvendore për amandamentet e Ligjit për përdorimin e gjuhëve mund të votohet Ligji i gjuhës shqipe. “Nesër pritet të votohet ligji...

LSDM: Do të votojmë ligjin për gjuhët, mënyra e votimit përgjegjësi e Xhaferit

më 3.2018 - Sovrani

Shumica parlamentare nesër do të bëjë tentimin e rradhës për të votuar Ligjin për përdorimin e gjuhëve në leximin e tretë. Në bazë të kordinimit që kanë pasur partnerët e koalicionit qeveritarë, seanca...

Nesër përpjekje e re për votimin e ligjit për gjuhët

më 3.2018 - Gazeta Express

Vazhdimi i seancës së 32-të në Kuvendin e Maqedonisë, në të cilin në rend dite janë amendamentet për ligjin për përdorimin e gjuhëve do të caktohet nesër. Nga kabineti i Xhaferit ende nuk ka informacion...

Ligji për gjuhët, nesër përpjekje e re për votim

më 3.2018 - Portalb

Vazhdimi i seancës së 32-të në Kuvendin e Maqedonisë, në të cilin në rend dite janë a mendamentet për ligjin për përdorimin e gjuhëve do të caktohet nesër. Kështu është marrë vesh kryetari i Kuvendit,...

Osmani: Ligjin për gjuhët do ta dërgojmë në Komisionin e Venedikut

më 3.2018 - Tetova Sot

Zëvendëskryeministri për Çështje Evropiane, Bujar Osmani, pas takimeve në Komisionin evropian deklaroi se nuk dyshon në kushtetutshmëri9në e Ligjit për gjuhët dhe se Qeveria me vetëiniciativë do ta dërgojë...

VMRO-DPMNE nuk e përjashton mundësinë e bllokimit të seancës për gjuhët

më 3.2018 - Zhurnal

Shkup, 13 mars - Koordinatori i grupit parlamentar të VMRO-DPMNE-së, Dragan Danev, në paralajmërimin e Kryeministrit Zoran Zaev se Ligji për përdorimin e gjuhëve do të votohet pa shqyrtim të amandamenteve,...

Ligji për gjuhët sërish në kuvend

më 3.2018 - Aktuale

Ligji për Përdorimin e Gjuhëve, nesër do të ballafaqohet edhe me një tentativë për t’u votuar në lexim të tretë. Këtë për gazetarët sot e konfirmojnë përfaqësues të grupeve parlamentare të cilët kanë marrë...

Ligji për gjuhët, nesër përpjekje e re për votim

më 3.2018 - Albeu

Vazhdimi i seancës së 32-të në Kuvendin e Maqedonisë, në të cilin në rend dite janë amendamentet për ligjin për përdorimin e gjuhëve do të caktohet nesër . Nga kabineti i Xhaferit ende nuk ka informacion...

Deputetët e OBRM-PDUKM-së do të marrin pjesë në seancën për Ligjin e gjuhëve

më 3.2018 - Tetova Sot

Deputetët e opozitës maqedonase do të marrin pjesë në seancën për Ligjin e gjuhëve, e cila sipas paralajmërimeve duhet të mbahet nesër. Këtë e konfirmoi sot kryetari i OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickoski,...

Nesër tentativa e tretë për Ligjin e Gjuhëve

më 3.2018 - Shenja

Ligji për Përdorimin e Gjuhëve nesër do të ballafaqohet edhe me një tentativë për t’u votuar në lexim të tretë. Këtë për gazetarët sot e konfirmojnë përfaqësues të grupeve parlamentare të cilët kanë marrë...

Ligji për gjuhët nesër në seancë plenare

më 3.2018 - Zhurnal

Shkup, 13 mars - Koordinatorët e grupeve parlamentare, në koordinim me kryparlamentarin Talat Xhaferi u dakorduan se Ligji për përdorimin e gjuhëve nesër të jetë në rend dite në seancë plenare që është...

Ligji për përdorimin e gjuhëve del nesër në Kuvendin e Maqedonisë

më 3.2018 - Telegrafi

Ligji për përdorimin e gjuhëve, me të cilin më shumë përfiton gjuha shqipe, pritet që nesër të jetë në rend dite në seancën e radhës të Kuvendit të Maqedonisë. Vendimi erdhi pas takimit bashkërendues të...

Nesër testi i radhës i Kuvendit për ligjin e përdorimit të gjuhëve

më 3.2018 - Lajm

Vazhdimi i seancës së 32-të në Kuvendin e Maqedonisë, në të cilin në rend dite janë amendamentet për ligjin për përdorimin e gjuhëve do të caktohet nesër. Kështu është marrë vesh kryetari i Kuvendit, Talat...

Osmani: Ligjin për gjuhët do ta dërgojmë në Komisionin e Venedikut

më 3.2018 - Fakti Ditor

Zëvendëskryeministri për Çështje Evropiane, Bujar Osmani, pas takimeve në Komisionin evropian deklaroi se nuk dyshon në kushtetutshmëri9në e Ligjit për gjuhët dhe se Qeveria me vetëiniciativë do ta dërgojë...

Kuvend, nesër tentim i ri për Ligjin për përdorimin e gjuhëve

më 3.2018 - Almakos

13 March 2018 / 15:00 Kuvendi nesër do të votojë leximin e tretë të Ligjit për përdorimin e gjuhëve. Në koordinimin e sotëm, partnerët e koalicionit bashkë me opozitën shqiptare dhe me kryetarin e Kuvendit,...

LSDM: VMRO-DPMNE 11 vite e ka ngulfatur lirinë e të shprehurit

më 3.2018 - Zhurnal

Shkup, 13 mars - VMRO-DPMNE parti, për qeverisjen e së cilës janë arrestuar gazetarë, janë kryer sulme dhe mbyllje të mediave, propaganda e kishte kryefjalën, ndërsa liria e të shprehurit ka qenë sistematikisht...

LSDM: VMRO-DPMNE 11 vite e ka ngulfatur lirinë e të shprehurit

më 3.2018 - TV Koha

VMRO-DPMNE parti, për qeverisjen e së cilës janë arrestuar gazetarë, janë kryer sulme dhe mbyllje të mediave, propaganda e kishte kryefjalën, ndërsa liria e të shprehurit ka qenë sistematikisht e ngulfatur,...

Shumica në Maqedoni do ta përkrahë ligjin e gjuhëve

më 3.2018 - Sovrani

Pas koordinimit mes partive politike, ligji për gjuhët pritet që nesër të jetë në rend ditë në seancën e 32 plenare. Burime brenda Kuvendit thonë se ligji do të përkrahet nga shumica parlamentare. Të pranishëm...

VMRO-DPMNE nuk e përjashton mundësinë e bllokimit të seancës për gjuhët

më 3.2018 - Tetova Sot

Koordinatori i grupit parlamentar të VMRO-DPMNE-së, Dragan Danev, në paralajmërimin e Kryeministrit Zoran Zaev se Ligji për përdorimin e gjuhëve do të votohet pa shqyrtim të amandamenteve, thotë se kjo...

Maqedoni, nesër përpjekje e re për votimin e ligjit për gjuhët

më 3.2018 - Sovrani

Vazhdimi i seancës së 32-të në Kuvendin e Maqedonisë, në të cilin në rend dite janë amendamentet për ligjin për përdorimin e gjuhëve do të caktohet nesër. Nga kabineti i Xhaferit ende nuk ka informacion...

Ligji për gjuhët, nesër përpjekje e re për votim

më 3.2018 - Tetova Sot

Vazhdimi i seancës së 32-të në Kuvendin e Maqedonisë, në të cilin në rend dite janë amendamentet për ligjin për përdorimin e gjuhëve do të caktohet nesër. Kështu është marrë vesh kryetari i Kuvendit, Talat...

Nesër edhe një herë provohet të kalojë Ligji për Përdorimin e Gjuhëve

më 3.2018 - Shenja

Ligji për Përdorimin e Gjuhëve, nesër do të ballafaqohet edhe me një tentativë për t’u votuar në lexim të tretë. Këtë për gazetarët sot e konfirmojnë përfaqësues të grupeve parlamentare të cilët kanë marrë...

Nesër përpjekje e re për votimin e ligjit për gjuhët

më 3.2018 - Sovrani

Vazhdimi i seancës së 32-të në Kuvendin e Maqedonisë, në të cilin në rend dite janë amendamentet për ligjin për përdorimin e gjuhëve do të caktohet nesër. Nga kabineti i Xhaferit ende nuk ka informacion...

VMRO: Me LSDM-në në pushtet nuk mund të ketë shtet të së drejtës

më 3.2018 - Gazeta Express

Nga partia opozitare VMRO-DPMNE thonë se në Maqedoni nuk ka shtet të së drejtës, dhe se LSDM-ja e ngufat lirinë mediale, ndërsa opinioni është dëshmitar i censurës së përditshme, kërcënimeve dhe trysnive...

VMRO-DPMNE: Në Maqedoni nuk ka shtet të së drejtës

më 3.2018 - TV Koha

VMRO-DPMNE-ja opozitare konsideron se në Maqedoni nuk ka shtet të së drejtës, dhe se LSDM-ja e ngufat lirinë mediale, ndërsa opinioni është dëshmitar i cenzurës së përditshme, kërcënimeve dhe trysnive...

OBRM-PDUKM: Në Maqedoni nuk ka drejtësi me LSDM-në në pushtet

më 3.2018 - Klan Kosova

OBRM-PDUKM-ja opozitare konsideron se në Maqedoni nuk ka shtet të së drejtës, dhe se LSDM-ja e ngufat lirinë mediale, ndërsa opinioni është dëshmitar i cenzurës së përditshme, kërcënimeve dhe trysnive...

Nesër përpjekje e re për votimin e ligjit për gjuhët

më 3.2018 - Republika

Vazhdimi i seancës së 32-të në Kuvendin e Maqedonisë, në të cilin në rend dite janë amendamentet për ligjin për përdorimin e gjuhëve do të caktohet nesër. Nga kabineti i Xhaferit ende nuk ka informacion...

VMRO: Me LSDM-në nuk ka shtet të së drejtës

më 3.2018 - Alsat-M

Nga partia opozitare VMRO-DPMNE thonë se në Maqedoni nuk ka shtet të së drejtës, dhe se LSDM-ja e ngufat lirinë mediale, ndërsa opinioni është dëshmitar i censurës së përditshme, kërcënimeve dhe trysnive...

VMRO-DPMNE: LSDM-JA PO E NGULFATË LIRINË MEDIATIKE

më 3.2018 - TV21

Nga partia më e madhe opozitare VMRO-DPMNE reagojnë sot duke thënë se drejtësia dhe demokracia janë larguar nga Maqedonia, kurse LSDM-ja po e ngulfatë lirinë mediatike. “LSDM-ja premtonte liri, por sjelli...

VMRO-DPMNE: Në Maqedoni nuk ka shtet të së drejtës

më 3.2018 - Zhurnal

Shkup, 13 mars - VMRO-DPMNE-ja opozitare konsideron se në Maqedoni nuk ka shtet të së drejtës, dhe se LSDM-ja e ngufat lirinë mediale, ndërsa opinioni është dëshmitar i cenzurës së përditshme, kërcënimeve...

Ligji i gjuhëve këtë javë shkon për votim në Kuvendin e Maqedonisë

më 3.2018 - Koha.net

Pas dështimit të tentativës për miratimin e ligjit për gjuhët, dhe akuzave të kryeparlamentarit Xhaferi në adresë të deputetëve të LSDM-së, kryeministri Zoran Zaev garantoi se Ligji për gjuhët do të miratohet...

Shumica do ta përkrahë ligjin për përdorimin e gjuhëve

më 3.2018 - Almakos

Pas koordinimit mes partive politike, ligji për gjuhët pritet që nesër të jetë në rend ditë në seancën e 32 plenare. Burime brenda Kuvendit thonë se ligji do të përkrahet nga shumica parlamentare. Të pranishëm...

OBRM-PDUKM: Në Maqedoni nuk ka drejtësi me LSDM-në në pushtet

më 3.2018 - Telegrafi

OBRM-PDUKM-ja opozitare konsideron se në Maqedoni nuk ka shtet të së drejtës, dhe se LSDM-ja e ngufat lirinë mediale, ndërsa opinioni është dëshmitar i cenzurës së përditshme, kërcënimeve dhe trysnive...

Ligji për gjuhët, nesër përpjekje e re për votim

më 3.2018 - Fol

Vazhdimi i seancës së 32-të në Kuvendin e Maqedonisë, në të cilin në rend dite janë amendamentet për ligjin për përdorimin e gjuhëve do të caktohet nesër. Kështu është marrë vesh kryetari i Kuvendit, Talat...

Militantët partiak dështojnë realizimin e reformave në Maqedoni

më 3.2018 - Ina

Zgjedhjet e gabuara kadrovike, që drejtojnë institucione të caktuara shtetërore, ka bërë që realizimi i reformave të paralajmëruara nga Qeveria, i njohur si plani 3 – 6 – 9, të ecë me një ritëm të ngadalësuar,...

LSDM: VMRO-DPMNE 11 vite e ka ngulfatur lirinë e të shprehurit

më 3.2018 - Tetova Sot

VMRO-DPMNE parti, për qeverisjen e së cilës janë arrestuar gazetarë, janë kryer sulme dhe mbyllje të mediave, propaganda e kishte kryefjalën, ndërsa liria e të shprehurit ka qenë sistematikisht e ngulfatur,...

Ja për çfarë u dakorduan LSDM dhe VMRO

më 3.2018 - Gazeta Express

Drejtori i Agjencisë Teknike Operative do të zgjidhet me 2/3 e votave në Kuvend. Alsat M nga burime brenda grupeve të punës mes LSDM-së dhe VMRO-DPMNE-së, mëson se me propozim të opozitës, palët kanë arritur...

VMRO: Me LSDM-në nuk ka shtet të së drejtës

më 3.2018 - Almakos

13 March 2018 / 10:01 Nga partia opozitare VMRO-DPMNE thonë se në Maqedoni nuk ka shtet të së drejtës, dhe se LSDM-ja e ngufat lirinë mediale, ndërsa opinioni është dëshmitar i censurës së përditshme,...

Ja për çfarë u dakorduan LSDM dhe VMRO

më 3.2018 - Fol

Drejtori i Agjencisë Teknike Operative do të zgjidhet me 2/3 e votave në Kuvend. Alsat M nga burime brenda grupeve të punës mes LSDM-së dhe VMRO-DPMNE-së, mëson se me propozim të opozitës, palët kanë arritur...

VMRO-DPMNE:Maqedonia ngulfat lirinë mediale, nuk ka shtet të së drejtës

më 3.2018 - Fol

Nga partia opozitare VMRO-DPMNE thonë se në Maqedoni nuk ka shtet të së drejtës, dhe se LSDM-ja e ngulfat lirinë mediale, ndërsa opinioni është dëshmitar i censurës së përditshme, kërcënimeve dhe trysnive...

Ligji për Gjuhët do të Votohet Këtë Javë

më 3.2018 - Kallxo

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev, pret që këtë javë të mbyllet çështja për Ligjin për përdorimin e gjuhëve. Sipas tij, debati është hapur më shumë se 9 muaj ndërsa të gjithë aktorët relevantë në shoqëri...

Mickoski edhe për reforma, edhe me 35 mijë amendamente

më 3.2018 - Portalb

Lideri i VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski dha deklarata në lidhje me Ligjin për gjuhët që është kthyer në Kuvendin e RM-së, të cilat i vlerësojmë si jokonsekunete: … Qëndrimi jonë është i qartë, decid,...

Nikollov: Ligji i Gjuhëve nuk do të votohet me forcë

më 3.2018 - Gazeta Express

Kryeministri Zaev, pret që këtë javë të mbyllet çështja për Ligjin për përdorimin e gjuhëve. Sipas tij, debati është hapur më shumë se 9 muaj ndërsa të gjithë aktorët relevant në shoqëri e kanë treguan...

Zaev reagon për ligjin e gjuhëve

më 3.2018 - Vizion Plus

Kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev, pret që Ligji për Gjuhët të miratohet deri në fund të javës. Kështu është shprehur ai gjatë një deklarate për media pas dështimit të tentativës për kalimin e ligjit...

Ligji për Gjuhët do të votohet këtë javë në Maqedoni

më 3.2018 - RTV 21

Nikollov: Ligji nuk do të votohet me presion Kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev, pret që këtë javë të mbyllet çështja për Ligjin për përdorimin e gjuhëve. Sipas tij, debati është hapur më shumë se 9...

Zaev: Porosia e Mickovskit “Copy Paste” nga Gruevski

më 3.2018 - Medial

Ligji për Gjuhët duhet të miratohet këtë javë. Nëntë muaj kanë qenë të mjaftueshëm për t’u debatuar lidhur me përmbajtjen e Ligjit, andaj tani është koha që i njëjti të miratohet. Kështu ka deklaruar kryeministri...

Bisedimet, përafrohen qëndrimet LSDM-VMRO

më 3.2018 - TV Koha

Drejtori i Agjencisë Teknike Operative do të zgjidhet me 2/3 e votave në Kuvend. Alsat M nga burime brenda grupeve të punës mes LSDM-së dhe VMRO-DPMNE-së, mëson se me propozim të opozitës, palët kanë arritur...

Bisedimet, përafrohen qëndrimet LSDM-VMRO

më 3.2018 - Aktuale

Drejtori i Agjencisë Teknike Operative do të zgjidhet me 2/3 e votave në Kuvend. Alsat M nga burime brenda grupeve të punës mes LSDM-së dhe VMRO-DPMNE-së, mëson se me propozim të opozitës, palët kanë arritur...

LIGJI PËR GJUHËT DO TË VOTOHET KËTË JAVË, NIKOLLOV: LIGJI NUK DO TË VOTOHET ME FORCË

më 3.2018 - TV21

Kryeministri Zaev, pret që këtë javë të mbyllet çështja për Ligjin për përdorimin e gjuhëve. Sipas tij,  debati është hapur më shumë se 9 muaj ndërsa të gjithë aktorët relevant në shoqëri e kanë treguan...

Osmani: VMRO po përdor të njëjtën 'lëndë djegëse', lëndë që i çoi në opozitë

më 3.2018 - Gazeta Express

“VMRO DPMNE vazhdon të përdorë të njëjtën lëndë djegëse, e cila në të kaluarën u plasi në dorë dhe i çoi ata në opozitë”, kështu shprehet Zëvendëskryeministri për çështje Evropiane, Bujar Osmani. Ai i...

Zaev: Porosia e Mickovskit “Copy Paste” nga Gruevski

më 3.2018 - Lajm

Ligji për Gjuhët duhet të miratohet këtë javë. Nëntë muaj kanë qenë të mjaftueshëm për t’u debatuar lidhur me përmbajtjen e Ligjit, andaj tani është koha që i njëjti të miratohet. Kështu ka deklaruar kryeministri...

ZAEV: “MICKOVSKI ‘COPY-PASTE’ I GRUEVSKIT”, OSMANI: VMRO PËRDOR LËNDËN DJEGËSE, QË E ÇOI NË OPOZITË

më 3.2018 - TV21

“VMRO DPMNE vazhdon të përdorë të njëjtën lëndë djegëse, e cila në të kaluarën u plasi në dorë dhe i çoi ata në opozitë”, kështu shprehet Zëvendëskryeministri për çështje Evropiane, Bujar Osmani. Ai i...

Mickovski: S’heqim dorë nga amendamentet për shqipen

më 3.2018 - Gazeta Express

Kryetari i VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickovski ka deklaruar se nuk do të heq dorë nga amendamentet kundër ligjit të gjuhëve. ‘Nuk është e mundur që ligji të miratohet në rrugë demokratike pa u shkelur rregullorja...

FRODEM DHE REFORMATORËT FORMOJË FRAKSION, KUVENDI TË DEBATOJË PËR AMANDAMENTET MBI LIGJIN E GJUHËVE

më 3.2018 - TV21

Lupço Aleksovski nga partia FRODEM kërkon debat mbi amendamentet për ligjin e përdorimit të gjuhëve. Ai thotë se nuk do të lejojnë që BDI dhe LSDM ta devalvojnë Kuvendin pasi që deputetët kanë të drejtë...

Nikollov: Ligji i Gjuhëve nuk do të votohet me forcë

më 3.2018 - Fol

Kryeministri Zaev, pret që këtë javë të mbyllet çështja për Ligjin për përdorimin e gjuhëve. Sipas tij, debati është hapur më shumë se 9 muaj ndërsa të gjithë aktorët relevant në shoqëri e kanë treguan...

Gruevizmi nuk "vdiq" ai jeton edhe me Zaevin, por pa zaevizmin

më 3.2018 - Zhurnal

Shkup, 12 mars - Karakteristik e Qeverisë së ish-kryeministrit Nikolla Gruevski ishte se asaj ju dha epiteti i një Qeverie regjimi, ndërsa qeverisja e saj shquhej me termin Gruevizëm. Pas zgjedhjeve parlamentare...

Bisedimet, përafrohen qëndrimet LSDM-VMRO

më 3.2018 - Zhurnal

Shkup, 12 mars - Drejtori i Agjencisë Teknike Operative do të zgjidhet me 2/3 e votave në Kuvend. Alsat M nga burime brenda grupeve të punës mes LSDM-së dhe VMRO-DPMNE-së, mëson se me propozim të opozitës,...

Mickovski: S’heqim dorë nga amendamentet për shqipen

më 3.2018 - Aktuale

Kryetari i VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickovski ka deklaruar se nuk do të heq dorë nga amendamentet kundër ligjit të gjuhëve, përcjell Aktuale.mk. ‘Nuk është e mundur që ligji të miratohet në rrugë demokratike...

LSDM-VMRO/Përafrohen qëndrimet

më 3.2018 - Gazeta Express

Drejtori i Agjencisë Teknike Operative do të zgjidhet me 2/3 e votave në Kuvend. Alsat M nga burime brenda grupeve të punës mes LSDM-së dhe VMRO-DPMNE-së, mëson se me propozim të opozitës, palët kanë arritur...

35 mijë “pengesat” e shqipes, Mickoski nuk tërhiqet nga amendimet

më 3.2018 - Zhurnal

Shkup, 12 mars - Opozita maqedonase nuk tërhiqet nga moria e amendamenteve të paraqitur për shqyrtim në Parlament, si strategji për të mos kaluar ligji i gjuhëve, ku ndër të tjera parashikohet ngritja...

Bisedimet, përafrohen qëndrimet LSDM-VMRO

më 3.2018 - Alsat-M

Drejtori i Agjencisë Teknike Operative do të zgjidhet me 2/3 e votave në Kuvend. Alsat M nga burime brenda grupeve të punës mes LSDM-së dhe VMRO-DPMNE-së, mëson se me propozim të opozitës, palët kanë arritur...

OSMANI: Qëndrimi i VMRO-së, kulmi i papërgjegjësisë

më 3.2018 - Medial

Zëvendëskryeministri për çështje evropiane, Bujar Osmani e ka cilësuar qëndrimin e VMRO-DPMNE-së lidhur me ligjin e gjuhëve si papërgjegjësi politike dhe retorikë e vjetruar nga e cila ka pësuar vetë VMRO....

Bisedimet, përafrohen qëndrimet midis LSDM-së dhe VMRO-së

më 3.2018 - Medial

Drejtori i Agjencisë Teknike Operative do të zgjidhet me 2/3 e votave në Kuvend. Alsat M nga burime brenda grupeve të punës mes LSDM-së dhe VMRO-DPMNE-së, mëson se me propozim të opozitës, palët kanë arritur...

Zyrtare: Formohet fraksioni i parë i VMRO-së

më 3.2018 - Aktuale

FRODEM dhe nisma e brendshme e VMRO-DPMNE-së për reformimin e kësaj partie politike kanë marrë vendim që nga sot të veprojnë së bashku dhe si fraksion i VMRO-DPMNE-së. Ata thonë se qëllimi i tyre ishte...

Bisedimet, përafrohen qëndrimet midis LSDM-së dhe VMRO-së

më 3.2018 - Fakti Ditor

Drejtori i Agjencisë Teknike Operative do të zgjidhet me 2/3 e votave në Kuvend. Alsat M nga burime brenda grupeve të punës mes LSDM-së dhe VMRO-DPMNE-së, mëson se me propozim të opozitës, palët kanë arritur...

VMRO-DPMNE drejt ndarjes

më 3.2018 - Albeu

Anëtar të inciativës për reforma në VMRO-DPMNE dhe FRODEM, paralajmërojnë se do të veprojnë si fraksion në partinëVMRO-DPMNE. Qëllimi i veprimit të tillë është siç thonë, të i ndihmohet partisë që të jetë...

Bisedimet, përafrohen qëndrimet LSDM-VMRO

më 3.2018 - Albeu

Drejtori i Agjencisë Teknike Operative do të zgjidhet me 2/3 e votave në Kuvend. Alsat M nga burime brenda grupeve të punës mes LSDM-së dhe VMRO-DPMNE-së, mëson se me propozim të opozitës, palët kanë arritur...

VMRO-DPMNE drejt ndarjes, paralajmërohen fraksione të reja

më 3.2018 - Ina

Anëtar të inciativës për reforma në VMRO-DPMNE dhe FRODEM, paralajmërojnë se do të veprojnë si fraksion në partinëVMRO-DPMNE. Qëllimi i veprimit të tillë është siç thonë, të i ndihmohet partisë që të jetë...

Edhe VMRO-ja bëhet "pik e pesë", paralajmërohet fraksion !

më 3.2018 - Zhurnal

Shkup, 12 mars - FRODEM dhe anëtar të incijativës brendapartiake për reforma në VMRO-DPMNE, paralajmërojnë se do të veprojnë si fraksion në VMRO-DPMNE, transmeton Zhurnal. Qëllimi i veprimit të tillë është...

Ligji për përdorimin e gjuhëve, Zaev: ligji të miratohet gjatë javës; VMRO: tërhiqni ligjin, do t’i mbështesim reformat; Osmani: qëndrimi i VMRO-së, kulmi i papërgjegjësisë

më 3.2018 - MRT

Ligji për përdorimin e gjuhëve do të miratohet gjatë kësaj jave... Kryeministri, Zoran Zaev, thotë se nëntë muaj debat rreth këtij ligji ka qenë i mjaftueshëm dhe se deputetët, posaçërisht ata të shumicës,...

Ligji i gjuhëve këtë javë shkon për votim në Kuvend

më 3.2018 - Alsat-M

Pas dështimit të tentativës për miratimin e ligjit për gjuhët, dhe akuzave të kryeparlamentarit Xhaferi në adresë të deputetëve të LSDM-së, kryeministri Zoran Zaev garantoi se ligji për gjuhët do të miratohet...

VMRO-DPMNE drejt ndarjes, paralajmërohen fraksione të reja

më 3.2018 - Gazeta Express

Anëtar të inciativës për reforma në VMRO-DPMNE dhe FRODEM, paralajmërojnë se do të veprojnë si fraksion në partinëVMRO-DPMNE. Qëllimi i veprimit të tillë është siç thonë, të i ndihmohet partisë që të jetë...

Të pakënaqurit e OBRM-PDUKM-së formojnë fraksion zyrtar

më 3.2018 - Telegrafi

FRODEM dhe nisma e brendshme e OBRM-PDUKM-së për reformimin e kësaj partie politike kanë marrë vendim që nga sot të veprojnë së bashku dhe si fraksion i OBRM-PDUKM-së. Ata thonë se qëllimi i tyre ishte...

Zaev: Porosia e Mickovskit “copy paste” nga Gruevski

më 3.2018 - Shenja

Ligji për Gjuhët duhet të miratohet këtë javë. Nëntë muaj kanë qenë të mjaftueshëm për t’u debatuar lidhur me përmbajtjen e Ligjit, andaj tani është koha që i njëjti të miratohet. Kështu ka deklaruar kryeministri...

‘Vlon’ në VMRO-DPMNE, dalin fraksione

më 3.2018 - Ina

FRODEM dhe nisma e brendshme e VMRO-DPMNE-së për reformimin e kësaj partie politike kanë marrë vendim që nga sot të veprojnë së bashku dhe si fraksion i VMRO-DPMNE-së. Ata thonë se qëllimi i tyre ishte...

Reformat në Maqedoni, peng i kuadrit të vjetër dhe partiak

më 3.2018 - Telegrafi

Zgjedhjet e gabuara kadrovike, që drejtojnë institucione të caktuara shtetërore, ka bërë që realizimi i reformave të paralajmëruara nga Qeveria, i njohur si plani 3 – 6 – 9, të ecë me një ritëm të ngadalësuar,...

VMRO-DPMNE drejt ndarjes

më 3.2018 - Lajm

Anëtar të inciativës për reforma në VMRO-DPMNE dhe FRODEM, paralajmërojnë se do të veprojnë si fraksion në partinëVMRO-DPMNE. Qëllimi i veprimit të tillë është siç thonë, të i ndihmohet partisë që të jetë...

LSDM: MICKOVSKI I MBËSHTET POLITIKAT E PARAARDHËSIT TË TIJ, NIKOLLA GRUEVSKIT

më 3.2018 - TV21

Nga Lidhja Social Demokrate sot kanë reaguar duke thënë se është e qartë hipokrizia dhe përpjekja e partisë opozitare, ku shtojnë se si duket, Hristijan Mickovski i mbështet politikat e paraardhësit të...

LSDM: Ligji për gjuhët VMRO-DPMNE-së ju shërben vetëm si alibi për bllokimin e reformave

më 3.2018 - Zhurnal

Shkup, 12 mars - "Është e qartë hipokrizia dhe përpjekja e partisë opozitare. Qytetarët e dinë mirë se VMRO-DPMNE-ja ka pranuar propozim ligjin për përdorimin e gjuhëve, me shpresë se do të formojnë Qeveri....

Osmani: VMRO po përdor të njëjtën ‘lëndë djegëse’, lëndë që i çoi në opozitë

më 3.2018 - Fol

“VMRO DPMNE vazhdon të përdorë të njëjtën lëndë djegëse, e cila në të kaluarën u plasi në dorë dhe i çoi ata në opozitë”, kështu shprehet Zëvendëskryeministri për çështje Evropiane, Bujar Osmani. Ai i...

Mickovski: S’heqim dorë nga amendamentet për shqipen

më 3.2018 - Fol

Kryetari i VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickovski ka deklaruar se nuk do të heq dorë nga amendamentet kundër ligjit të gjuhëve. ‘Nuk është e mundur që ligji të miratohet në rrugë demokratike pa u shkelur rregullorja...

35 mijë “pengesat” e shqipes, VMRO nuk tërhiqet nga amendimet

më 3.2018 - Koha.net

Opozita maqedonase nuk tërhiqet nga moria e amendamenteve të paraqitur për shqyrtim në Parlament, si strategji për të mos kaluar ligji i gjuhëve, ku ndër të tjera parashikohet ngritja e shqipes në një...

Osmani me akuza të ashpra ndaj Mickovskit

më 3.2018 - Albeu

Ne kemi paralajmërime se opozita do të pengojë reformat në gjyqësor dhe në administratën publike nëse miratohet ligji për gjuhët, tha zëvendëskryeministri Bujar Osmani duke iu përgjigjur një pyetjeje të...

LSDM-VMRO/Përafrohen qëndrimet

më 3.2018 - Fol

Drejtori i Agjencisë Teknike Operative do të zgjidhet me 2/3 e votave në Kuvend. Alsat M nga burime brenda grupeve të punës mes LSDM-së dhe VMRO-DPMNE-së, mëson se me propozim të opozitës, palët kanë arritur...

Bisedimet, përafrohen qëndrimet LSDM-VMRO

më 3.2018 - Tetova Sot

Drejtori i Agjencisë Teknike Operative do të zgjidhet me 2/3 e votave në Kuvend. Alsat M nga burime brenda grupeve të punës mes LSDM-së dhe VMRO-DPMNE-së, mëson se me propozim të opozitës, palët kanë arritur...

Bisedimet, përafrohen qëndrimet LSDM-VMRO

më 3.2018 - Almakos

12 March 2018 / 16:00 Drejtori i Agjencisë Teknike Operative do të zgjidhet me 2/3 e votave në Kuvend. Alsat M nga burime brenda grupeve të punës mes LSDM-së dhe VMRO-DPMNE-së, mëson se me propozim të...

ZAEV: “MICKOVSKI ‘COPY-PASTE’ I GRUEVSKIT”, OSMANI: VMRO PËRDOR LËNDËN DJEGËSE, QË E ÇOI NË OPOZITË

më 3.2018 - Fakti Ditor

VMRO DPMNE vazhdon të përdorë të njëjtën lëndë djegëse, e cila në të kaluarën u plasi në dorë dhe i çoi ata në opozitë”, kështu shprehet Zëvendëskryeministri për çështje Evropiane, Bujar Osmani. Ai i referohet...

LSDM për ligjin e gjuhëve: VMRO po bllokon procesin e reformave

më 3.2018 - Gazeta Express

LSDM ka reaguar ndaj VMRO-së, sa i takon ligjit të gjuhëve. “Qytetarët mirë e dinë se VMRO-DPMNE ka pranuar propozim ligjin për gjuhët me shpresë se do të formojnë qeveri. Sot ligji për përdorimin e gjuhëve...

‘Vlon’ në VMRO-DPMNE, dalin fraksione

më 3.2018 - Almakos

FRODEM dhe nisma e brendshme e VMRO-DPMNE-së për reformimin e kësaj partie politike kanë marrë vendim që nga sot të veprojnë së bashku dhe si fraksion i VMRO-DPMNE-së. Ata thonë se qëllimi i tyre ishte...

VMRO-DPMNE: Ligji për gjuhët nuk sjell përfitime për qytetarët

më 3.2018 - Gazeta Express

Sipas VMRO-DPMNE-së, LSDM-ja i bënë dëm të përhershëm dhe të pariparueshëm Republikës së Maqedonisë duke zbatuar me dhunë “ligjin antikushtetues mbi gjuhët”. “Miratimi i dhunshëm i ligjit për gjuhët mund...

Osmani me akuza të ashpra ndaj Mickovskit

më 3.2018 - Gazeta Express

Ne kemi paralajmërime se opozita do të pengojë reformat në gjyqësor dhe në administratën publike nëse miratohet ligji për gjuhët, tha zëvendëskryeministri Bujar Osmani duke iu përgjigjur një pyetjeje të...

Shqipja, VMRO i ofron sërish pakt Zaevit: të mbështesim nëse nuk e mbështet

më 3.2018 - Te Sheshi

VMRO ka vepruar njëjtë si muaj më parë, kur ende ishte në pushtet dhe i thoshte Zaevit: merr qeverinë, vetëm mos pranon Platformën e Tiranës. Zaev erdhi në fakt në pushtet në një mënyrë krejt tjetër, edhe...

Përçahet VMRO-ja

më 3.2018 - Tetova Sot

FRODEM dhe nisma e brendshme e VMRO-së për reformimin e kësaj partie politike kanë marrë vendim që nga sot të veprojnë së bashku dhe si fraksion i partisë. Ata thonë se qëllimi i tyre ishte që të ndihmojnë...

Zaev: Brenda kësaj jave duhet të mbyllim ligjin e gjuhëve

më 3.2018 - Politiko

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev,pret që këtë javë të mbyllet çështja për ligjin e përdorimit të gjuhëve. Në konferencën e përbashkët për shtyp në Qeveri me kryesuesin e Këshillit të Ministrave të...

Ligji i gjuhëve, LSDM-ja rikujton VMRO-në

më 3.2018 - Medial

LSDM ka reaguar ndaj VMRO-së, sa i takon ligjit të gjuhëve. “Qytetarët mirë e dinë se VMRO-DPMNE ka pranuar propozim ligjin për gjuhët me shpresë se do të formojnë qeveri. Sot ligji për përdorimin e gjuhëve...

Zaev: Brenda kësaj jave duhet të mbyllim ligjin e gjuhëve

më 3.2018 - Alsat-M

Kryeministri Zoran Zaev pret që këtë javë të mbyllet çështja për ligjin për përdorimin e gjuhëve. Në konferencën e përbashkët për shtyp në Qeveri me kryesuesin e Këshillit të Ministrave të BeH-së Denis...

Ligji i gjuhëve këtë javë shkon për votim në Kuvend

më 3.2018 - Almakos

12 March 2018 / 15:09 Pas dështimit të tentativës për miratimin e ligjit për gjuhët, dhe akuzave të kryeparlamentarit Xhaferi në adresë të deputetëve të LSDM-së, kryeministri Zoran Zaev garantoi se ligji...

Zyrtarizohet fraksioni i VMRO-së

më 3.2018 - Shenja

FRODEM dhe nisma e brendshme e VMRO-së për reformimin e kësaj partie politike kanë marrë vendim që nga sot të veprojnë së bashku dhe si fraksion i partisë. Ata thonë se qëllimi i tyre ishte që të ndihmojnë...

Të pakënaqurit e OBRM-PDUKM-së formojnë fraksion zyrtar

më 3.2018 - Tetova Sot

FRODEM dhe nisma e brendshme e OBRM-PDUKM-së për reformimin e kësaj partie politike kanë marrë vendim që nga sot të veprojnë së bashku dhe si fraksion i OBRM-PDUKM-së. Ata thonë se qëllimi i tyre ishte...

Kulmi i joseriozitetit është që opozita t`i pengon reformat, thotë Osmani

më 3.2018 - Zhurnal

Shkup, 12 mars - Zëvendëskryeministri i Republikës së Maqedonisë, Bujar Osmani ka deklaruar se reformat nuk kanë ngecur, por kanë ngecur vetëm disa ligje në pjesën e gjyqësorit, transmeton Zhurnal. Sipas...

Zaev pret që këtë javë të mbyllet çështja për ligjin e gjuhëve

më 3.2018 - GazetaBlic

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev pret që këtë javë të mbyllet çështja për ligjin për përdorimin e gjuhëve. Në konferencën e përbashkët për shtyp në Qeveri me kryesuesin e Këshillit të Ministrave të...

Maqedoni, Zaev: Brenda kësaj jave duhet të mbyllim ligjin e gjuhëve

më 3.2018 - Lajmi.net

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev,pret që këtë javë të mbyllet çështja për ligjin e përdorimit të gjuhëve. Në konferencën e përbashkët për shtyp në Qeveri me kryesuesin e Këshillit të Ministrave të...

Zaev jep lajmin e madh për shqiptarët

më 3.2018 - Albeu

Kryeministri Zoran Zaev ka thënë sot se pret që këtë javë të miratohet ligji për përdorimin e gjuhëve dhe se pas nëntë muajsh debati duhet të përfundojë. “Çështja duhet të mbyllet sa më parë. Më herët...

Osmani: Oferta e Mickoskit, kulm i papërgjegjësisë së një partie politike

më 3.2018 - Aktuale

Zëvendëskryetari i Qeverisë përgjegjës për Çështje Evropiane, Bujar Osmani ka komentuar deklaratën e liderit të VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski se do të mbështesë reformat nëse tërhiqet Ligji për gjuhët....

Reformat në Maqedoni, peng i kuadrit të vjetër dhe partiak

më 3.2018 - Tetova Sot

Zgjedhjet e gabuara kadrovike, që drejtojnë institucione të caktuara shtetërore, ka bërë që realizimi i reformave të paralajmëruara nga Qeveria, i njohur si plani 3 – 6 – 9, të ecë me një ritëm të ngadalësuar,...

Zyrtare: Formohet fraksioni i parë i VMRO-së

më 3.2018 - AlbPortali

FRODEM dhe nisma e brendshme e VMRO-DPMNE-së për reformimin e kësaj partie politike kanë marrë vendim që nga sot të veprojnë së bashku dhe si fraksion i VMRO-DPMNE-së. Loading... Ata thonë se qëllimi i...

Zyrtare: Formohet fraksioni i parë i VMRO-së

më 3.2018 - Fakti Ditor

FRODEM dhe nisma e brendshme e VMRO-DPMNE-së për reformimin e kësaj partie politike kanë marrë vendim që nga sot të veprojnë së bashku dhe si fraksion i VMRO-DPMNE-së. Ata thonë se qëllimi i tyre ishte...

OBRM-PDUKM: Gazetarët e Maqedonisë përballen me censurë

më 3.2018 - Telegrafi

OBRM-PDUKM-ja opozitare ka reaguar në lidhje me gjendjen e punës së gazetarëve në vend që prej ndryshimit të pushtetit, shkruan Telegrafi Maqedoni. ”Me ardhjen e LSDM-së në pushtet, ne kemi parë se dikush...

LSDM: Ligji për gjuhët të cilin VMRO-DPMNE njëherë e pranoi, sot ju shërben vetëm si alibi për bllokimin e reformave

më 3.2018 - Tetova Sot

Është e qartë hipokrizia dhe përpjekja e partisë opozitare. Qytetarët e dinë mirë se VMRO-DPMNE-ja ka pranuar propozim ligjin për përdorimin e gjuhëve, me shpresë se do të formojnë Qeveri. Sot, Ligjin...

Zgjidhje për mbi 35.000 amendamentet e Ligjit për gjuhët këtë javë

më 3.2018 - Gazeta Express

Zyrtarisht në faqen e internetit të Kuvendit janë caktuar seanca vetëm për sot, ndërsa për shkak të aktiviteteve lidhur me shënimin e 75-vjetorit nga dëbimi, takimi i rregullt javor i kryetarit të Kuvendit...

VMRO-DPMNE: LIGJI PËR GJUHËT NUK SJELL PËRFITIME PËR QYTETARËT, POR VETËM PROBLEME

më 3.2018 - TV21

Sot kanë reaguar nga partia më e madhe opozitare  VMRO-DPMNE, ku pohojnë se LSDM-ja i bënë dëm të përhershëm dhe të pariparueshëm Republikës së Maqedonisë duke zbatuar me dhunë “Ligjin antikushtetues mbi...

VMRO-DPMNE: Ligji për gjuhët nuk sjell përfitime për qytetarët, por vetëm probleme

më 3.2018 - Zhurnal

Shkup, 12 mars - Sipas VMRO-DPMNE-së, LSDM-ja  i bënë dëm të përhershëm dhe të pariparueshëm Republikës së Maqedonisë duke zbatuar me dhunë "ligjin antikushtetues mbi gjuhët". "Miratimi i dhunshëm i ligjit...

Zaev pret që këtë javë të mbyllet çështja për ligjin e gjuhëve

më 3.2018 - Zhurnal

Shkup, 12 mars - Kryeministri Zoran Zaev pret që këtë javë të mbyllet çështja për ligjin për përdorimin e gjuhëve. Në konferencën e përbashkët për shtyp në Qeveri me kryesuesin e Këshillit të Ministrave...

Zaev: Ligji i gjuhëve do të mbyllet këtë javë

më 3.2018 - RTV 21

Sipas kryeministrit të Maqedonisë kjo çështje duhet sa më shpejt të mbyllet Kryeministri Zoran Zaev pret që këtë javë të mbyllet çështja për Ligjin për përdorimin e gjuhëve. Në konferencën e përbashkët...

VMRO-DPMNE: Ligji për gjuhët sjell vetëm probleme

më 3.2018 - Ina

Sipas VMRO-DPMNE-së, LSDM-ja  i bënë dëm të përhershëm dhe të pariparueshëm Republikës së Maqedonisë duke zbatuar me dhunë “ligjin antikushtetues mbi gjuhët”. “Miratimi i dhunshëm i ligjit për gjuhët mund...

ZAEV: LIGJI I GJUHËVE DO TË MBYLLET KËTË JAVË

më 3.2018 - TV21

Kryeministri Zoran Zaev pret që këtë javë të mbyllet çështja për Ligjin për përdorimin e gjuhëve. Në konferencën e përbashkët  në Qeveri me kryesuesin e Këshillit të Ministrave të Bosnje Hercegovinës Denis...

Zaev: Ligji për Gjuhët duhet të miratohet këtë javë

më 3.2018 - Shenja

Kryeministri Zoran Zaev ka deklaruar se për nëntë muaj ka është i hapur debati për një çështje të  ligjore rreth Ligjit për Përdorimin e Gjuhëve, ndërsa sipas tij çështja duhet të mbyllet një orë e më...

Zaev pret që këtë javë të mbyllet çështja për ligjin e gjuhëve

më 3.2018 - Ina

Kryeministri Zoran Zaev pret që këtë javë të mbyllet çështja për ligjin për përdorimin e gjuhëve. Në konferencën e përbashkët për shtyp në Qeveri me kryesuesin e Këshillit të Ministrave të BeH-së Denis...

Zaev: Ligji i gjuhëve do të mbyllet këtë javë

më 3.2018 - Gazeta Express

Kryeministri Zoran Zaev ka thënë sot se pret që këtë javë të miratohet ligji për përdorimin e gjuhëve dhe se pas nëntë muajsh debati duhet të përfundojë. “Çështja duhet të mbyllet sa më parë. Më herët...

VMRO-DPMNE: Ligji për gjuhët nuk sjell përfitime për qytetarët

më 3.2018 - Medial

Sipas VMRO-DPMNE-së, LSDM-ja  i bënë dëm të përhershëm dhe të pariparueshëm Republikës së Maqedonisë duke zbatuar me dhunë “ligjin antikushtetues mbi gjuhët”. “Miratimi i dhunshëm i ligjit për gjuhët mund...

Zaev pret që këtë javë të mbyllet çështja për ligjin e gjuhëve

më 3.2018 - Aktuale

Kryeministri Zoran Zaev pret që këtë javë të mbyllet çështja për ligjin për përdorimin e gjuhëve. Në konferencën e përbashkët për shtyp në Qeveri me kryesuesin e Këshillit të Ministrave të BeH-së Denis...

Zaev i përgjigjet Mickoskit: deklaratat e tua janë “copy-paste” e Gruevskit

më 3.2018 - Portalb

Deklaratën e liderit të opozitës maqedonase, Hristijan Mickoski kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev e quajti si “copy-paste” të ish liderit të VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski. I pyetur se kur pritet...

Ligji për gjuhët do të mbyllet gjatë javës, thotë Zaev

më 3.2018 - Albinfo

"Të lëmë le të realizohet, le të ketë implementim të vetin dhe do të shohim se nuk është diçka e dhimbshme, e vështirë apo tragjike, por është diçka që do të mundësojë të kuptohemi më lehtë me njëri-tjetrin”,...

Java vendimtare për ligjin e gjuhëve

më 3.2018 - Albeu

Kuvendi sërish pret një javë të pasigurt duke pasur parasysh paralajmërimet jozyrtare se nga mesi i javës do të mund sërish të caktohet seanca e 32-të ku në rend dite janë mbi 35.000 amendamente të opozitës...

Zaev i përgjigjet Mickoskit: deklaratat e tua janë “copy-paste ” Gruevskit

më 3.2018 - Portalb

Deklaratën e liderit të opozitës maqedonase, Hristijan Mickoski kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev e quajti si “copy-paste” të ish liderit të VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski. I pyetur se kur pritet...

Java vendimtare për ligjin e gjuhëve

më 3.2018 - Gazeta Express

Kuvendi sërish pret një javë të pasigurt duke pasur parasysh paralajmërimet jozyrtare se nga mesi i javës do të mund sërish të caktohet seanca e 32-të ku në rend dite janë mbi 35.000 amendamente të opozitës...

ZAEV: Ligji i gjuhëve patjetër miratohet këtë javë

më 3.2018 - Medial

Kryeministri Zoran Zaev ka thënë sot se pret që këtë javë të miratohet ligji për përdorimin e gjuhëve dhe se pas nëntë muajsh debati duhet të përfundojë, transmeton Medial.mk. “Çështja duhet të mbyllet...

Reformat, peng i kuadrit të vjetër dhe partiak

më 3.2018 - Zhurnal

Shkup, 12 mars - Zgjedhjet e gabuara kadrovike, që drejtojnë institucione të caktuara shtetërore, ka bërë që realizimi i reformave të paralajmëruara nga Qeveria, i njohur si plani 3 - 6 – 9, të ecë me...

Osmani: Oferta e Mickoskit është kulmi i papërgjegjshmërisë të një partie politike

më 3.2018 - Tetova Sot

Ne kemi paralajmërime se opozita do të pengojë reformat në gjyqësor dhe në administratën publike nëse miratohet ligji për gjuhët, tha zëvendëskryeministri Bujar Osmani duke iu përgjigjur një pyetjeje të...

Këtë javë pritet zgjidhje për amendamentet e Ligjit për gjuhët

më 3.2018 - Aktuale

Kuvendi sërish pret një javë të pasigurt duke pasur parasysh paralajmërimet jozyrtare se nga mesi i javës do të mund sërish të caktohet seanca e 32-të ku në rend dite janë mbi 35.000 amendamente të opozitës...

Këtë javë zgjidhje për mbi 35 mijë amendamentet e Ligjit për gjuhët

më 3.2018 - Zhurnal

Shkup, 12 mars - Kuvendi sërish pret një javë të pasigurt duke pasur parasysh paralajmërimet jozyrtare se nga mesi i javës do të mund sërish të caktohet seanca e 32-të ku në rend dite janë mbi 35.000 amendamente...

LSDM për ligjin e gjuhëve: VMRO po bllokon procesin e reformave

më 3.2018 - Fol

LSDM ka reaguar ndaj VMRO-së, sa i takon ligjit të gjuhëve. “Qytetarët mirë e dinë se VMRO-DPMNE ka pranuar propozim ligjin për gjuhët me shpresë se do të formojnë qeveri. Sot ligji për përdorimin e gjuhëve...

Kuvend, java vendimtare për ligjin e gjuhëve

më 3.2018 - Medial

Kuvendi sërish pret një javë të pasigurt duke pasur parasysh paralajmërimet jozyrtare se nga mesi i javës do të mund sërish të caktohet seanca e 32-të ku në rend dite janë mbi 35.000 amendamente të opozitës...

Sfida për Ligjin e gjuhëve këtë javë në Kuvendin e Maqedonisë

më 3.2018 - Telegrafi

Ligji për gjuhët në Maqedoni duhet të kalojë edhe episodin e tretë, të votohet edhe një herë në Kuvend nga shumica parlamentare, pasi më herët u hodh poshtë nga kryetari Gjorge Ivanov, shkruan Telegrafi...

Zaev: Brenda kësaj jave duhet të mbyllim ligjin e gjuhëve

më 3.2018 - Almakos

12 March 2018 / 12:00 Kryeministri Zoran Zaev pret që këtë javë të mbyllet çështja për ligjin për përdorimin e gjuhëve. Në konferencën e përbashkët për shtyp në Qeveri me kryesuesin e Këshillit të Ministrave...

VMRO-DPMNE: Ligji për Gjuhët nuk sjell përfitime për qytetarët

më 3.2018 - Shenja

Sipas VMRO-DPMNE-së, LSDM-ja  i bënë dëm të përhershëm dhe të pariparueshëm Republikës së Maqedonisë duke zbatuar me dhunë “ligjin antikushtetues mbi gjuhët”. “Miratimi i dhunshëm i ligjit për gjuhët mund...

Osmani me akuza të ashpra ndaj Mickovskit

më 3.2018 - Fol

Ne kemi paralajmërime se opozita do të pengojë reformat në gjyqësor dhe në administratën publike nëse miratohet ligji për gjuhët, tha zëvendëskryeministri Bujar Osmani duke iu përgjigjur një pyetjeje të...

VMRO-DPMNE: Ligji për gjuhët nuk sjell përfitime për qytetarët, por vetëm probleme

më 3.2018 - Almakos

Sipas VMRO-DPMNE-së, LSDM-ja i bënë dëm të përhershëm dhe të pariparueshëm Republikës së Maqedonisë duke zbatuar me dhunë “ligjin antikushtetues mbi gjuhët”. “Miratimi i dhunshëm i ligjit për gjuhët mund...

Zaev i përgjigjet Mickoskit: Deklaratat e juaja janë “copy-paste” e Gruevskit

më 3.2018 - Lajm

Deklaratën e liderit të opozitës maqedonase, Hristijan Mickoski kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev e quajti si “copy-paste” të ish liderit të VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski. I pyetur se kur pritet...

VMRO-DPMNE: Ligji për gjuhët nuk sjell përfitime për qytetarët

më 3.2018 - Fol

Sipas VMRO-DPMNE-së, LSDM-ja i bënë dëm të përhershëm dhe të pariparueshëm Republikës së Maqedonisë duke zbatuar me dhunë “ligjin antikushtetues mbi gjuhët”. “Miratimi i dhunshëm i ligjit për gjuhët mund...

VMRO-DPMNE: Ligji për gjuhët nuk sjell përfitime për qytetarët, por vetëm probleme

më 3.2018 - Lajm

Sipas VMRO-DPMNE-së, LSDM-ja i bënë dëm të përhershëm dhe të pariparueshëm Republikës së Maqedonisë duke zbatuar me dhunë “ligjin antikushtetues mbi gjuhët”. “Miratimi i dhunshëm i ligjit për gjuhët mund...

Zaev: Ligji i gjuhëve do të mbyllet këtë javë

më 3.2018 - Fol

Kryeministri Zoran Zaev ka thënë sot se pret që këtë javë të miratohet ligji për përdorimin e gjuhëve dhe se pas nëntë muajsh debati duhet të përfundojë. “Çështja duhet të mbyllet sa më parë. Më herët...

Zoran Zaev pret që ligji i gjuhëve të votohet gjatë kësaj jave

më 3.2018 - Almakos

Zaev ka akuzuar liderin e opozitës Hristian Mickovski se deklaratat i ka “copy- past” si ish lideri i partisë Nikolla Gruevski Kryeministri Zoran Zaev pret që këtë javë të mbyllet çështja për Ligjin për...

Zaev: Ligji i gjuhëve do të mbyllet këtë javë

më 3.2018 - Tetova Sot

Kryeministri Zoran Zaev pret që këtë javë të mbyllet çështja për ligjin për përdorimin e gjuhëve. Në konferencën e përbashkët për shtyp në Qeveri me kryesuesin e Këshillit të Ministrave të BeH-së Denis...

VMRO-DPMNE: Ligji për gjuhët nuk sjell përfitime për qytetarët, por vetëm probleme

më 3.2018 - Tetova Sot

Sipas VMRO-DPMNE-së, LSDM-ja  i bënë dëm të përhershëm dhe të pariparueshëm Republikës së Maqedonisë duke zbatuar me dhunë “ligjin antikushtetues mbi gjuhët”. “Miratimi i dhunshëm i ligjit për gjuhët mund...

Zaev: Brenda kësaj jave duhet të mbyllim ligjin e gjuhëve

më 3.2018 - Sovrani

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev,pret që këtë javë të mbyllet çështja për ligjin e përdorimit të gjuhëve. Në konferencën e përbashkët për shtyp në Qeveri me kryesuesin e Këshillit të Ministrave të...

Zaev pret që këtë javë të mbyllet çështja për ligjin e gjuhëve

më 3.2018 - Gazeta e re

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev pret që këtë javë të mbyllet çështja për ligjin për përdorimin e gjuhëve. Në konferencën e përbashkët për shtyp në Qeveri me kryesuesin e Këshillit të Ministrave të...

Këtë javë zgjidhje për mbi 35.000 amendamentet e Ligjit për gjuhët

më 3.2018 - Tetova Sot

Kuvendi sërish pret një javë të pasigurt duke pasur parasysh paralajmërimet jozyrtare se nga mesi i javës do të mund sërish të caktohet seanca e 32-të ku në rend dite janë mbi 35.000 amendamente të opozitës...

Zaev pret që këtë javë të mbyllet çështja për ligjin e gjuhëve

më 3.2018 - KosovaPress

Në konferencën e përbashkët për shtyp në Qeveri me kryesuesin e Këshillit të Ministrave të BeH-së Denis Zvizdiq, Zaev tha se debati për këtë çështje është i hapur tashmë nëntë muaj dhe duhet që sa më shpejt...

Zaev: Ligji i gjuhëve do të mbyllet këtë javë

më 3.2018 - Fakti Ditor

Kryeministri Zoran Zaev pret që këtë javë të mbyllet çështja për ligjin për përdorimin e gjuhëve. Në konferencën e përbashkët për shtyp në Qeveri me kryesuesin e Këshillit të Ministrave të BeH-së Denis...

Këtë javë zgjidhje për mbi 35.000 amendamentet e Ligjit për gjuhët

më 3.2018 - AlbPortali

Kuvendi sërish pret një javë të pasigurt duke pasur parasysh paralajmërimet jozyrtare se nga mesi i javës do të mund sërish të caktohet seanca e 32-të ku në rend dite janë mbi 35.000 amendamente të opozitës...

VMRO-DPMNE: Ligji për gjuhët nuk sjell përfitime për qytetarët, por vetëm probleme

më 3.2018 - Republika

Sipas VMRO-DPMNE-së, LSDM-ja  i bënë dëm të përhershëm dhe të pariparueshëm Republikës së Maqedonisë duke zbatuar me dhunë “ligjin antikushtetues mbi gjuhët”. “Miratimi i dhunshëm i ligjit për gjuhët mund...

Këtë javë zgjidhje për mbi 35.000 amendamentet e Ligjit për gjuhët

më 3.2018 - Fakti Ditor

Kuvendi sërish pret një javë të pasigurt duke pasur parasysh paralajmërimet jozyrtare se nga mesi i javës do të mund sërish të caktohet seanca e 32-të ku në rend dite janë mbi 35.000 amendamente të opozitës...

Java vendimtare për ligjin e gjuhëve

më 3.2018 - Fol

Kuvendi sërish pret një javë të pasigurt duke pasur parasysh paralajmërimet jozyrtare se nga mesi i javës do të mund sërish të caktohet seanca e 32-të ku në rend dite janë mbi 35.000 amendamente të opozitës...

Këtë javë zgjidhje për mbi 35.000 amendamentet e Ligjit për gjuhët

më 3.2018 - Republika

Kuvendi sërish pret një javë të pasigurt duke pasur parasysh paralajmërimet jozyrtare se nga mesi i javës do të mund sërish të caktohet seanca e 32-të ku në rend dite janë mbi 35.000 amendamente të opozitës...

Mickoski: Mbështesim qeverinë, nëse tërheq ligjin e gjuhëve

më 3.2018 - Ina

Kryetari i VMRO-DPMNE, Hristijan Mickoski, i ka ofruar mbështetje kryeministrit Zoran Zaev nëse ai dhe LSDM-ja vendosin ta tërheqin nga procedurat kuvendore Ligjin për përdorimin e gjuhëve. “Së pari, nëse...

MICKOSKI: Mbështesim qeverinë, nëse tërheq ligjin e gjuhëve

më 3.2018 - Medial

Kryetari i VMRO-DPMNE, Hristijan Mickoski, i ka ofruar mbështetje kryeministrit Zoran Zaev nëse ai dhe LSDM-ja vendosin ta tërheqin nga procedurat kuvendore Ligjin për përdorimin e gjuhëve. “Së pari, nëse...

MICKOSKI: Mbështesim qeverinë, nëse tërheq ligjin e gjuhëve

më 3.2018 - AlbPortali

Kryetari i VMRO-DPMNE, Hristijan Mickoski, i ka ofruar mbështetje kryeministrit Zoran Zaev nëse ai dhe LSDM-ja vendosin ta tërheqin nga procedurat kuvendore Ligjin për përdorimin e gjuhëve. Loading......

MICKOSKI: Mbështesim qeverinë, nëse tërheq ligjin e gjuhëve

më 3.2018 - Fakti Ditor

Kryetari i VMRO-DPMNE, Hristijan Mickoski, i ka ofruar mbështetje kryeministrit Zoran Zaev nëse ai dhe LSDM-ja vendosin ta tërheqin nga procedurat kuvendore Ligjin për përdorimin e gjuhëve. “Së pari, nëse...

Ligji për gjuhët, mes ultimatumeve dhe rrezikut për rrëzimin e Qeverisë

më 3.2018 - Almakos

Partitë politike ende pa një marrëveshje konkrete për miratimin e ligjit për përdorimin e gjuhëve, me të cilin avancohet përdorimi zyrtar i gjuhës shqipe në Maqedoni. Shkas për këtë janë 35 mijë amendamentet...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK