http://kariera.mk

Pacolli: Sllovenia do të na mbështesë në Interpol dhe UNESCO

më 3.2018 - RTV 21

Erjavec: Është në interesin e biznesit slloven që të bëhet liberalizimi Ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli, tha se ka marrë mbështetjen e Sllovenisë në anëtarësimin e Kosovës në organizatat...

Në Prishtinë u mbajt Forumi më i madh ekonomik në mes të Kosovës dhe Sllovenisë

më 3.2018 - Telegrafi

Sot në Prishtinë u mbajt Forumi më i madh ekonomik në mes të Kosovës dhe Sllovenisë. Drejtori ekzekutiv i Klubit Slloven të Bizneseve, Bajram Fusha tregoi se Forumi i Bizneseve Slloveno-Kosovare, ka mbledhur...

Haradinaj: Krijimi i ushtrisë nuk e ndryshon balancën e sigurisë në rajon

më 3.2018 - Zhurnal

Prishtinë, 13 mars - Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, priti të martën në takim zëvendëskryeministrin dhe ministrin e Jashtëm të Sllovenisë, Karl Erjavec. Sipas njoftimit të Zyrës së Kryeministrit...

Haradinaj: Krijimi i ushtrisë nuk e ndryshon balancën e sigurisë në rajon

më 3.2018 - Portalb

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, priti të martën në takim zëvendëskryeministrin dhe ministrin e Jashtëm të Sllovenisë, Karl Erjavec. Sipas njoftimit të Zyrës së Kryeministrit të Kosovës, Haradinaj...

Haradinaj: Krijimi i Ushtrisë nuk e Ndryshon Balancën e Sigurisë në Rajon

më 3.2018 - Kallxo

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, priti të martën në takim zëvendëskryeministrin dhe ministrin e Jashtëm të Sllovenisë, Karl Erjavec. Sipas njoftimit të Zyrës së Kryeministrit të Kosovës, Haradinaj...

Haradinaj: Krijimi i ushtrisë nuk e ndryshon balancën e sigurisë në rajon

më 3.2018 - Gazeta Tema

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, zhvilloi një takim sot me zëvendëskryeministrin dhe ministrin e Jashtëm të Sllovenisë, Karl Erjavec. Sipas njoftimit të Zyrës së Kryeministrit të Kosovës, Haradinaj...

Pacolli propozon zonë të veçantë ekonomike sllovene në Kosovë

më 3.2018 - Klan Kosova

Në praninë e Ministrit të Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, dhe homologut të tij slloven, Zëvendëskryeministrit dhe Ministrit të Punëve të Jashtme, Karl Erjavec, është nënshkruar sot në Prishtinë,  Protokolli...

Pacolli propozon zonë të veçantë ekonomike sllovene në Kosovë

më 3.2018 - Politiko

Në praninë e Zëvendëskryeministrit të Parë dhe Ministrit të Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, dhe homologut të tij slloven, Zëvendëskryeministrit dhe Ministrit të Punëve të Jashtme, Karl Erjavec, është...

Haradinaj: Kosova ruan miqësi të mirë me popullin slloven dhe kjo duhet të vazhdojë

më 3.2018 - Telegrafi

Kosova ruan një miqësi të mirë me popullin slloven dhe kjo miqësi duhet të vazhdoj. Kështu tha kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, pas pritjes që i bëri zëvendëskryeministrit dhe ministrit...

Haradinaj kërkon përkrahjen e Sllovenisë në planin ndërkombëtar

më 3.2018 - Klan Kosova

Kosova ruan një miqësi të mirë me popullin slloven dhe kjo miqësi duhet të vazhdojë. Ky është mesazhi i Kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, pas pritjes që i bëri zëvendëskryeministrit dhe ministrit...

Haradinaj: Krijimi i ushtrisë nuk e ndryshon balancën e sigurisë në rajon

më 3.2018 - Evropa e Lirë

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, priti të martën në takim zëvendëskryeministrin dhe ministrin e Jashtëm të Sllovenisë, Karl Erjavec. Sipas njoftimit të Zyrës së Kryeministrit të Kosovës, Haradinaj...

Sllovenia premton mbështetje për Kosovën

më 3.2018 - Telegrafi

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka pritur sot në takim ministrin e Punëve të Jashtme të Sllovenisë, Karl Erjavec, i cili po qëndron për vizitë në Kosovë. Në takim u diskutua...

Pacolli propozon zonë të veçantë ekonomike sllovene në Kosovë

më 3.2018 - Lajmi.net

Në praninë e Zëvendëskryeministrit të Parë dhe Ministrit të Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, dhe homologut të tij slloven, Zëvendëskryeministrit dhe Ministrit të Punëve të Jashtme, Karl Erjavec, është...

Ministri slloven në takim me Veselin, premton mbështetje në proceset integruese për Kosovën

më 3.2018 - Lajmi.net

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka pritur sot në takim ministrin e Punëve të Jashtme të Sllovenisë, Karl Erjavec, i cili po qëndron për vizitë në Kosovë. Në takim u diskutua për raportet...

Erjavec: Mbështetja e Sllovenisë për Kosovën nuk do të mungojë

më 3.2018 - Klan Kosova

Kryekuvendari, Kadri Veseli, ka pritur sot në takim ministrin e Punëve të Jashtme të Sllovenisë, Karl Erjavec, i cili po qëndron për vizitë në vendin tonë. Në takim u diskutua për raportet e shkëlqyera...

Haradinaj: Krijimi i ushtrisë së Kosovës kontribuon në sigurinë e Rajonit

më 3.2018 - Java News

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, zhvilloi një takim sot me zëvendëskryeministrin dhe ministrin e Jashtëm të Sllovenisë, Karl Erjavec. Sipas njoftimit të Zyrës së Kryeministrit të Kosovës, Haradinaj...

Haradinaj: Kosova ruan miqësi të mirë me popullin slloven dhe kjo duhet të vazhdojë

më 3.2018 - GazetaBlic

Kosova ruan një miqësi të mirë me popullin slloven dhe kjo miqësi duhet të vazhdojë. Ky është mesazhi i kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, pas pritjes që i bëri zëvendëskryeministrit dhe ministrit...

Haradinaj: Krijimi i ushtrisë vetëm sa kontribuon në sigurinë në rajon

më 3.2018 - Koha.net

Kosova ruan një miqësi të mirë me popullin slloven dhe kjo miqësi duhet të vazhdoj. Ky është mesazhi i Kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, pas pritjes që i bëri zëvendëskryeministrit dhe ministrit...

Sllovenia vazhdon mbështetjen ekonomike e euro-integruese për Kosovën

më 3.2018 - Koha.net

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka pritur në takim ministrin e Punëve të Jashtme të Sllovenisë, Karl Erjavec, i cili po qëndron për vizitë në vendin tonë. Në takim u diskutua për raportet...

Haradinaj: Kosova ruan miqësi të mirë me popullin slloven dhe kjo duhet të vazhdojë

më 3.2018 - Lajmi.net

Kryeministri Haradinaj tha se “ekziston një klimë e mirë mes Kosovës dhe Sllovenisë për bashkëpunim në shumë fusha. Sllovenia është një ndër investitorët më të mëdhenj në vend dhe Kosova është e interesuar...

Veseli takon kryediplomatin slloven, Erjavec

më 3.2018 - GazetaBlic

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka pritur sot në takim ministrin e Punëve të Jashtme të Sllovenisë, Karl Erjavec, i cili po qëndron për vizitë në Kosovë. Në takim u diskutua...

Sllovenia jep lajmin e keq, nuk ndërhyjmë në shtetet e BE-së që nuk e njohin Kosovën

më 3.2018 - Zhurnal

Prishtinë, 13 mars - Ministri i Jashtëm slloven, Karl Erjavec tha se Sllovenia është e interesuar të investojë në Kosovë. Por kur u pyet specifikisht për anëtarësimin e Kosovës në Bashkimin Evropian, ai...

Veseli shtron nevojën e përkrahjes së Lubjanës zyrtare

më 3.2018 - RTV 21

Veseli takoi ministrin slloven Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka pritur sot në takim ministrin e Punëve të Jashtme të Sllovenisë, Karl Erjavec, i cili po qëndron për vizitë...

Sllovenia, partner i fuqishëm ekonomik i Kosovës

më 3.2018 - Telegrafi

Sllovenia është një partner strategjik i Kosovës në dimensione dhe në forcimin e partneritetit ekonomik me këtë vend do të ndikojë në qëndrueshmërinë ekonomike për Kosovën, përshpejtim të proceseve integruese...

Sllovenia jep lajmin e keq, nuk ndërhyjmë në shtetet e BE-së që nuk e njohin Kosovën

më 3.2018 - Albeu

Ministri i Jashtëm slloven , Karl Erjavec tha se Sllovenia është e interesuar të investojë në Kosovë. Por kur u pyet specifikisht për anëtarësimin e Kosovë s në Bashkimin Evropian, ai tha se Sllovenia...

Ministri slloven: S’mund të ndërhyjmë të pesë vendet që nuk e kanë njohur Kosovën

më 3.2018 - Gazeta Express

Ministri i Jashtëm slloven, Karl Erjavec tha se Sllovenia është e interesuar të investojë në Kosovë. Por kur u pyet specifikisht për anëtarësimin e Kosovës në Bashkimin Evropian, ai tha se Sllovenia nuk...

Sllovenia, partner i fuqishëm ekonomik i Kosovës

më 3.2018 - RTV 21

U mbajt Forumin Ekonomik Kosovë-Slloveni Sllovenia është një partner strategjik i Kosovës në dimensione, dhe në forcimin e partneritetit ekonomik me këtë vend do të ndikojë në qëndrueshmërinë ekonomike...

Sllovenia, partner i fuqishëm ekonomik i Kosovës

më 3.2018 - Koha.net

Sllovenia është një partner strategjik i Kosovës në dimensione dhe në forcimin e partneritetit ekonomik me këtë vend do të ndikojë në qëndrueshmërinë ekonomike për Kosovën, përshpejtim të proceseve integruese...

Ministri slloven: S’mund të ndërhyjmë të pesë vendet që se kanë njohur Kosovën

më 3.2018 - Medial

Ministri slloven: S’mund të ndërhyjmë të pesë vendet që se kanë njohur Kosovën Ministri i Jashtëm slloven, Karl Erjavec tha se Sllovenia është e interesuar të investojë në Kosovë. Por kur u pyet specifikisht...

A do të ndërhyjë Sllovenia te vendet e BE-së që nuk e kanë njohur Kosovën?

më 3.2018 - Klan Kosova

Kryediplomati slloven, Karl Erjavec ka thënë se Sllovenia  mbështet fuqishëm heqjen e vizave për kosovarët në mënyrë që të udhëtojnë lirshëm në vendet e Bashkimit Evropian, njofton Klan Kosova. Ndërkaq,...

Pacolli: Sllovenia do të na mbështesë në Interpol dhe UNESCO

më 3.2018 - Zhurnal

Prishtinë, 13 mars - Ministri i Jashtëm, Behgjet Pacolli, deklaroi sot se Sllovenia mbetet partner i rëndësishëm dhe i fuqishëm i Kosovës, dhe se ky vend do të ndihmojë në anëtarësimin e Kosovës në organizatat...

Haradinaj: Kosova ruan miqësi të mirë me popullin slloven dhe kjo duhet të vazhdojë

më 3.2018 - Almakos

Kosova ruan një miqësi të mirë me popullin slloven dhe kjo miqësi duhet të vazhdoj. Kështu tha kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, pas pritjes që i bëri zëvendëskryeministrit dhe ministrit...

Ministri slloven: S’mund të ndërhyjmë të pesë vendet që se kanë njohur Kosovën

më 3.2018 - Lajmi.net

Ministri i Jashtëm slloven, Karl Erjavec tha se Sllovenia është e interesuar të investojë në Kosovë. Por kur u pyet specifikisht për anëtarësimin e Kosovës në Bashkimin Evropian, ai tha se Sllovenia nuk...

Haradinaj: Krijimi i ushtrisë së Kosovës nuk e ndryshon balancën e sigurisë në rajon

më 3.2018 - Illyria

Prishtinë, 13 mars 2018 – Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, priti të martën në takim zëvendëskryeministrin dhe ministrin e Jashtëm të Sllovenisë, Karl Erjavec. Sipas njoftimit të Zyrës së Kryeministrit...

Sllovenia premton mbështetje për Kosovën

më 3.2018 - Almakos

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka pritur sot në takim ministrin e Punëve të Jashtme të Sllovenisë, Karl Erjavec, i cili po qëndron për vizitë në Kosovë. Në takim u diskutua...

Sllovenia do të mbështes Kosovën në Interpol dhe UNESCO

më 3.2018 - Aktuale

Kryediplomati slloven, Karl Erjavec ka thënë se Sllovenia mbështet fuqishëm heqjen e vizave për kosovarët në mënyrë që të udhëtojnë lirshëm në vendet e Bashkimit Evropian. Ndërkaq, sa i përket pesë vendeve...

Sllovenia premton mbështetje për Kosovën

më 3.2018 - Tetova Sot

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka pritur sot në takim ministrin e Punëve të Jashtme të Sllovenisë, Karl Erjavec, i cili po qëndron për vizitë në Kosovë. Në takim u diskutua...

Haradinaj: Kosova ruan miqësi të mirë me popullin slloven dhe kjo duhet të vazhdojë

më 3.2018 - Infokusi

Kosova ruan një miqësi të mirë me popullin slloven dhe kjo miqësi duhet të vazhdoj. Ky është mesazhi i Kryeministrit të Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, pas pritjes që i bëri zëvendëskryeministrit...

Sllovenia premton mbështetje për Kosovën

më 3.2018 - Infokusi

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka pritur sot në takim ministrin e Punëve të Jashtme të Sllovenisë, Karl Erjavec, i cili po qëndron për vizitë në Kosovë. Në takim u diskutua...

Pacolli: Sllovenia do të na mbështesë në Interpol dhe UNESCO

më 3.2018 - Medial

Ministri i Jashtëm Behgjet Pacolli deklaroi sot se Sllovenia mbetet partner i rëndësishëm dhe i fuqishëm i Kosovës, dhe se ky vend do të ndihmojë në anëtarësimin e Kosovës në organizatat ndërkombëtare...

Behgjet Pacolli i bën një ofertë ‘tunduese’ Sllovenisë

më 3.2018 - Periskopi

Zonë të veçantë ekonomike ka propozuar Behgjet Pacolli për Slloveninë në Kosovë. Në praninë e zëvendëskryeministrit të Parë dhe Ministrit të Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, dhe homologut të tij slloven,...

HARADINAJ: KRIJIMI I USHTRISË ME NDRYSHIME KUSHTETUESE

më 3.2018 - Fakti Ditor

Kosova ruan një miqësi të mirë me popullin slloven dhe kjo miqësi duhet të vazhdoj. Ky është mesazhi i Kryeministrit të Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, pas pritjes që i bëri zëvendëskryeministrit...

Pacolli: Sllovenia do të na mbështesë në Interpol dhe UNESCO

më 3.2018 - Koha.net

Ministri i Jashtëm, Behgjet Pacolli, deklaroi sot se Sllovenia mbetet partner i rëndësishëm dhe i fuqishëm i Kosovës, dhe se ky vend do të ndihmojë në anëtarësimin e Kosovës në organizatat ndërkombëtare...

Pacolli takon homologun slloven

më 3.2018 - Klan Kosova

Ministri i jashtëm, Behgjet Pacolli ka pritur në takim homologun e tij slloven, Karl Erjavec. Pas takimit, të dy kryediplomatët pritet të mbajnë një konferencë të përbashkët për media. Erjavec gjatë vizitës...

Pacolli: Sllovenia ka qenë dhe mbetet një partner i rëndësishëm i Kosovës

më 3.2018 - RTV 21

Pacolli takoi ministrin e Jashtëm slloven Ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli pas takimit me homologun e tij slloven, Karl Erjavec, tha se Kosova ka shumë arsye të marr si shembull mënyrën e...

Pacolli: Sllovenia do të na mbështesë në Interpol dhe UNESCO

më 3.2018 - GazetaBlic

Ministri i Jashtëm Behgjet Pacolli deklaroi sot se Sllovenia mbetet partner i rëndësishëm dhe i fuqishëm i Kosovës, dhe se ky vend do të ndihmojë në anëtarësimin e Kosovës në organizatat ndërkombëtare...

Kryediplomati slloven viziton Kosovën

më 3.2018 - Zhurnal

Prishtinë, 13 mars - Ministri i Jashtëm i Sllovenisë, Karl Erjavec do të qëndrojë sot për vizitë në Kosovë. Gjatë kësaj vizite, kryediplomati slloven do të takohet me kryeministrin, Ramush Haradinaj dhe...

Pacolli takon homologun slloven

më 3.2018 - GazetaBlic

Ministri i jashtëm, Behgjet Pacolli ka pritur në takim homologun e tij slloven, Karl Erjavec. Pas takimit, të dy kryediplomatët pritet të mbajnë një konferencë të përbashkët për media. Erjavec gjatë vizitës...

Sllovenia jep lajmin e keq, nuk ndërhyjmë në shtetet e BE-së që nuk e njohin Kosovën

më 3.2018 - Tetova Sot

Ministri i Jashtëm slloven , Karl Erjavec tha se Sllovenia është e interesuar të investojë në Kosovë. Por kur u pyet specifikisht për anëtarësimin e Kosovë s në Bashkimin Evropian, ai tha se Sllovenia...

Mbahet forumi ekonomik Kosovë-Slloveni

më 3.2018 - KosovaLive360

Në praninë e zëvendëskryeministrit të parë dhe ministrit të punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, dhe homologut të tij slloven, zëvendëskryeministrit dhe ministrit të Punëve të Jashtme, Karl Erjavec, është...

Kryediplomati slloven viziton Kosovën

më 3.2018 - Klan Kosova

Ministri i Jashtëm i Sllovenisë, Karl Erjavec do të qëndrojë sot për vizitë në Kosovë. Gjatë kësaj vizite, kryediplomati slloven do të takohet me kryeministrin, Ramush Haradinaj dhe homolgun e tij, Behgjet...

Veseli takon kryediplomatin slloven, Erjavec

më 3.2018 - Gazeta e re

​Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka pritur sot në takim ministrin e Punëve të Jashtme të Sllovenisë, Karl Erjavec, i cili po qëndron për vizitë në Kosovë. Në takim u diskutua...

Kryeministri Haradinaj: Kosova ruan miqësi të mirë me popullin slloven dhe kjo duhet të vazhdojë

më 3.2018 - Bota Press

Kosova ruan një miqësi të mirë me popullin slloven dhe kjo miqësi duhet të vazhdoj. Ky është mesazhi i Kryeministrit të Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, pas pritjes që i bëri zëvendëskryeministrit...

Haradinaj: Krijimi i ushtrisë vetëm sa kontribuon në sigurinë në rajon

më 3.2018 - Periskopi

Kosova ruan një miqësi të mirë me popullin slloven dhe kjo miqësi duhet të vazhdoj. Ky është mesazhi i Kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, pas pritjes që i bëri zëvendëskryeministrit dhe ministrit...

Erjavec: Sllovenia e gatshme për bashkëpunim bilateral në fushën e ekonomisë dhe përkrahjen e Kosovës në rrugën e saj integruese

më 3.2018 - KosovaLive360

Kosova ruan një miqësi të mirë me popullin slloven dhe kjo miqësi duhet të vazhdoj. Ky është mesazhi i Kryeministrit të Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, pas pritjes që i bëri zëvendëskryeministrit...

Sllovenia, partner i fuqishëm ekonomik i Kosovës

më 3.2018 - Infokusi

Sllovenia është një partner strategjik i Kosovës në dimensione dhe në forcimin e partneritetit ekonomik me këtë vend do të ndikojë në qëndrueshmërinë ekonomike për Kosovën, përshpejtim të proceseve integruese...

Erjavec: Mbështetja e Sllovenisë për Kosovën nuk do të mungojë, anëtarësim në organizatat ndërkombëtare

më 3.2018 - KosovaLive360

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka pritur sot në takim ministrin e Punëve të Jashtme të Sllovenisë, Karl Erjavec, i cili po qëndron për vizitë në vendin tonë. Në takim u diskutua...

Mbahet Forumi Ekonomik Kosovë-Slloveni, marrin pjesë 40 kompani sllovene

më 3.2018 - Lajmi.net

Oda Ekonomike e Kosovës (OEK) me rastin e vizitës se ministrit të Punëve të Jashtme të Sllovenisë Karl Erjavec i cili do të pritet nga zëvendëskryeministri i parë dhe ministri i Punëve të Jashtme Behgjet...

Haradinaj: Kosova ruan miqësi të mirë me popullin slloven dhe kjo duhet të vazhdojë

më 3.2018 - KosovaPress

Kryeministri Haradinaj tha se “ekziston një klimë e mirë mes Kosovës dhe Sllovenisë për bashkëpunim në shumë fusha. Sllovenia është një ndër investitorët më të mëdhenj në vend dhe Kosova është e interesuar...

Ministri i Jashtëm slloven sot në Kosovë

më 3.2018 - RTV 21

Zëvendëskryeministri slloven do të takohet me Pacollin dhe Haradinajn Ministri i Jashtëm slloven, Karl Erjavec sot do të qëndrojë për vizitë zyrtare në Kosovë. Gjatë vizitës në Prishtinë, Erjavec do të...

Ministri i Jashtëm slloven viziton Kosovën - mbahet panairi Ekonomik Kosovë-Slloveni

më 3.2018 - Koha.net

Ministri i Jashtëm slloven, Karl Erjavec, sot qëndron për vizitë zyrtare në Kosovë. Gjatë vizitës në Prishtinë, Erjavec do të pritet nga kryeministri Ramush Haradinaj si dhe nga homologu i tij, Behgjet...

Sot mbahet Forumi Ekonomik Kosovë-Slloveni

më 3.2018 - RTV 21

Forumi do të mbledh shumë biznese nga të dy vendet Me rastin e vizitës së ministrit të Punëve të Jashtme të Sllovenisë, Karl Erjavec, sot do të organizohet Forumi Ekonomik Kosovë – Slloveni, ku do të jenë...

Kosova dhe Sllovenia synojnë bashkëpunimin reciprok ekonomik

më 3.2018 - Indeks.mk

Është zhvilluar në Prishtinë Sesioni i parë i Komisionit të Përbashkët Ekonomik Kosovë – Slloveni. Në Komisionin e bashkudhëhequr nga përfaqësuesi i palës kosovare, Guner Ureya dhe përfaqësuesja e palës...

Veseli takon kryediplomatin slloven, Erjavec

më 3.2018 - KosovaPress

Në takim u diskutua për raportet e shkëlqyera në mes të dyja vendeve dhe mundësitë e avancimit të tyre në shumë fusha, veçanërisht në sferën ekonomike. Pasi e njohu kryediplomatin slloven për zhvillimet...

Ngjarjet e Ditës së Martë, 13.03.2018

më 3.2018 - Kallxo

Dorëzohet seti i fundit i pajisjeve bazike për kujdesin parësor shëndetësor për Komunën e Lipjanit. (Qendra kryesore të Mjekësisë Familjare në Lipjan, ora 09:00) Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli...

Kryeparlamentari Veseli takon kryediplomatin slloven, Erjavec

më 3.2018 - Insajderi

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka pritur sot në takim ministrin e Punëve të Jashtme të Sllovenisë, Karl Erjavec, i cili po qëndron për vizitë në vendin tonë. Në takim u diskutua...

Haradinaj: Sllovenia mbështetëse e madhe në të gjitha proceset e rëndësishme të Kosovës

më 3.2018 - Sovrani

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj është takuar me ministrin e Punëve të Jashtme të Sllovenisë, Karl Erjavec i cili po qëndron në një vizitë në Kosovë. Pas takimit të tij, Haradinaj tha se Sllovenia...

Nënshkruhet protokolli i sesionit të parë të komisionit të përbashkët për bashkëpunim ekonomik Kosovë–Slloveni

më 3.2018 - KosovaLive360

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Behgjet Pacolli, ka takuar zëvendëskryeministrin dhe ministrin e Punëve të Jashtme të Republikës së Sllovenisë, Karl...

Pacolli fton bizneset sllovene për investime në Kosovë

më 3.2018 - KosovaPress

Kështu u tha në Forumin Ekonomik Kosovë-Slloveni, ku i pranishëm ishte ministri i Punëve të Jashtme të Sllovenisë Karl Erjavec në Prishtinë dhe rreth 40 biznesmenë sllovenë të sektorëve të ndryshëm. Zëvendëskryeministri...

Ministri slloven shuan shpresat e kosovarëve për njohje nga 5 shtetet

më 3.2018 - Insajderi

Ministri i Jashtëm slloven, Karl Erjavec tha se Sllovenia është e interesuar të investojë në Kosovë. Por kur u pyet specifikisht për anëtarësimin e Kosovës në Bashkimin Evropian, ai tha se Sllovenia nuk...

Pacolli: Sllovenia do të na mbështesë në Interpol dhe UNESCO

më 3.2018 - Infokusi

Ministri i Jashtëm Behgjet Pacolli deklaroi sot se Sllovenia mbetet partner i rëndësishëm dhe i fuqishëm i Kosovës, dhe se ky vend do të ndihmojë në anëtarësimin e Kosovës në organizatat ndërkombëtare...

Ministri slloven: S’mund të ndërhyjmë te pesë vendet që nuk e kanë njohur Kosovën

më 3.2018 - Sovrani

Ministri i Jashtëm slloven, Karl Erjavec tha se Sllovenia është e interesuar të investojë në Kosovë. Por kur u pyet specifikisht për anëtarësimin e Kosovës në Bashkimin Evropian, ai tha se Sllovenia nuk...

Pacolli: Sllovenia do të na mbështesë në Interpol dhe UNESCO

më 3.2018 - Gazeta e re

Ministri i Jashtëm Behgjet Pacolli deklaroi sot se Sllovenia mbetet partner i rëndësishëm dhe i fuqishëm i Kosovës, dhe se ky vend do të ndihmojë në anëtarësimin e Kosovës në organizatat ndërkombëtare...

Pacolli: Sllovenia do të na mbështesë në Interpol dhe UNESCO

më 3.2018 - KosovaPress

Ai këto komente i bëri në një konferencë të përbashkët me homologun e tij slloven Karl Erjavec me të cilin kanë biseduar për mbështetjen e fuqishme që Sllovenia është duke i dhënë Kosovës, bashkëpunimin...

Forumi Ekonomik Slloveni-Kosovë

më 3.2018 - Gazeta e re

Sllovenia është një partner strategjik i Kosovës në dimensione dhe në forcimin e partneritetit ekonomik me këtë vend do të ndikojë në qëndrueshmërinë ekonomike për Kosovën, përshpejtim të proceseve integruese...

Sllovenia, partner i fuqishëm ekonomik i Kosovës

më 3.2018 - KosovaPress

Kështu u tha në Forumin Ekonomik Kosovë-Slloveni, ku i pranishëm ishte ministri i Punëve të Jashtme të Sllovenisë Karl Erjavec në Prishtinë dhe rreth 40 biznesmenë sllovenë të sektorëve të ndryshëm. Zëvendëskryeministri...

Ministri i Jashtëm i Sllovenisë viziton Kosovën

më 3.2018 - Almakos

Ministri i Jashtëm slloven, Karl Erjavec, sot qëndron për vizitë zyrtare në Kosovë. Gjatë vizitës në Prishtinë, Erjavec do të pritet nga kryeministri Ramush Haradinaj si dhe nga homologu i tij, Behgjet...

Sllovenia do të na mbështesë në Interpol dhe UNESCO

më 3.2018 - Periskopi

Ministri i Jashtëm Behgjet Pacolli deklaroi sot se Sllovenia mbetet partner i rëndësishëm dhe i fuqishëm i Kosovës, dhe se ky vend do të ndihmojë në anëtarësimin e Kosovës në organizatat ndërkombëtare...

Pacolli: Sllovenia do të na mbështesë në Interpol dhe UNESCO

më 3.2018 - Bota Press

Ministri i Jashtëm Behgjet Pacolli deklaroi sot se Sllovenia mbetet partner i rëndësishëm dhe i fuqishëm i Kosovës, dhe se ky vend do të ndihmojë në anëtarësimin e Kosovës në organizatat ndërkombëtare...

Pacolli: Sllovenia do të na mbështesë në Interpol dhe UNESCO

më 3.2018 - KosovaPress

Ai këto komente i bëri në një konferencë të përbashkët me homologun e tij slloven Karl Erjavec me të cilin kanë biseduar për mbështetjen e fuqishme që Sllovenia është duke i dhënë Kosovës, bashkëpunimin...

Mbahet Forumi Ekonomik Kosovë-Slloveni

më 3.2018 - KosovaPress

Forumi i Bizneseve Slloveno-Kosovare, do të mbledh shumë biznese nga të dy vendet. Në delegacionin e Sllovenisë të jenë me dhjetëra përfaqësues të ndërmarrjeve të sektorëve të ndryshme duke filluar nga...

Ministri i Jashtëm slloven viziton Kosovën

më 3.2018 - KosovaPress

Gjatë vizitës në Prishtinë, Erjavec do të pritet nga kryeministri Ramush Haradinaj si dhe nga homologu i tij, Behgjet Pacolli. Po ashtu Erjavec do të marrë pjesë edhe në Forumin Ekonomik Kosovë-Slloveni,...

Ministri i Jashtëm slloven viziton Kosovën

më 3.2018 - Gazeta Monitor

Ministri i Jashtëm slloven, Karl Erjavec, sot qëndron për vizitë zyrtare në Kosovë. Gjatë vizitës në Prishtinë, Erjavec do të pritet nga kryeministri Ramush Haradinaj si dhe nga homologu i tij, Behgjet...

Ministri i Jashtëm slloven viziton Kosovën

më 3.2018 - Insajderi

Ministri i Jashtëm slloven, Karl Erjavec, sot qëndron për vizitë zyrtare në Kosovë. Gjatë vizitës në Prishtinë, Erjavec do të pritet nga kryeministri Ramush Haradinaj si dhe nga homologu i tij, Behgjet...

Ngjarjet e datës 13 mars

më 3.2018 - RTV 21

Ngjarjet qē shënojnë ditën e sotme në vendin tonë Dorëzohet seti i fundit i pajisjeve bazike për kujdesin parësor shëndetësor për Komunën e Lipjanit. (Qendra kryesore të Mjekësisë Familjare në Lipjan,...

Ngjarjet e datës 13 mars

më 3.2018 - KosovaPress

Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli pret në takim homologun e tij slloven, Karl Erjavec. (Ndërtesa e MPJ-së, ora 09:30, vetëm pamje) Oda Ekonomike Amerikane prezanton studimin mbi perceptimin...

Kosova dhe Sllovenia synojnë bashkëpunimin reciprok ekonomik

më 3.2018 - Telegrafi

Është zhvilluar në Prishtinë Sesioni i parë i Komisionit të Përbashkët Ekonomik Kosovë – Slloveni. Në Komisionin e bashkudhëhequr nga përfaqësuesi i palës kosovare, Guner Ureya dhe përfaqësuesja e palës...

Kosovë - Slloveni, synohet bashkëpunimi i gjithanshëm i të dyja shteteve

më 3.2018 - Koha.net

Është zhvilluar në Prishtinë Sesioni i parë i Komisionit të Përbashkët Ekonomik Kosovë - Slloveni. Në Komisionin e bashkëudhëhequr nga përfaqësuesi i palës kosovare, Guner Ureya dhe përfaqësuesja e palës...

Kosova dhe Sllovenia synojnë bashkëpunimin reciprok ekonomik

më 3.2018 - GazetaBlic

Është zhvilluar në Prishtinë Sesioni i parë i Komisionit të Përbashkët Ekonomik Kosovë – Slloveni. Në Komisionin e bashkudhëhequr nga përfaqësuesi i palës kosovare, Guner Ureya dhe përfaqësuesja e palës...

Kosova dhe Sllovenia synojnë bashkëpunimin reciprok ekonomik

më 3.2018 - RTV 21

Është zhvilluar në Prishtinë Sesioni i parë i Komisionit të Përbashkët Ekonomik Kosovë – Slloveni Në Komisionin e bashkudhëhequr nga përfaqësuesi i palës kosovare, Guner Ureya dhe përfaqësuesja e palës...

Kosova dhe Sllovenia synojnë bashkëpunimin reciprok ekonomik

më 3.2018 - Infokusi

Është zhvilluar në Prishtinë Sesioni i parë i Komisionit të Përbashkët Ekonomik Kosovë – Slloveni. Në Komisionin e bashkudhëhequr nga përfaqësuesi i palës kosovare, Guner Ureya dhe përfaqësuesja e palës...

Kosova dhe Sllovenia synojnë bashkëpunimin reciprok ekonomik

më 3.2018 - Gazeta Fjala

Është zhvilluar në Prishtinë Sesioni i parë i Komisionit të Përbashkët Ekonomik Kosovë – Slloveni. Në Komisionin e bashkudhëhequr nga përfaqësuesi i palës kosovare, Guner Ureya dhe përfaqësuesja e palës...

Kosova dhe Sllovenia synojnë bashkëpunimin reciprok ekonomik

më 3.2018 - KosovaPress

Në Komisionin e bashkudhëhequr nga përfaqësuesi i palës kosovare, Guner Ureya dhe përfaqësuesja e palës sllovene, ambasadorja Alenka Suhadolnik, janë trajtuar temat si: bashkëpunimi në fushën e tregtisë,...

Zhvillohet sesioni i parë i komisionit të përbashkët ekonomik Kosovë – Slloveni

më 3.2018 - KosovaLive360

Është zhvilluar në Prishtinë Sesioni i parë i Komisionit të Përbashkët Ekonomik Kosovë – Slloveni. Në Komisionin e bashkë udhëhequr nga përfaqësuesi i palës kosovare, Guner Ureya dhe përfaqësuesja e palës...

Ngjarjet e Paralajmëruara për Ditën e Hënë, 12.03.2018

më 3.2018 - Kallxo

Qendra për Arsim e Kosovës (KEC) prezanton raportin “Zbatimi i Planit Strategjik të Arsimit në Kosovë në 2017”, ku merr pjesë shefja e BE-së në Kosovë Nataliya Apostolova, Shyqiri Bytyqi, ministër i Arsimit,...

Ngjarjet e datës 12 mars 2018

më 3.2018 - RTV 21

Ngjarjet qē shënojnë ditën e sotme në vend: Qendra për Arsim e Kosovës (KEC) prezanton raportin “Zbatimi i Planit Strategjik të Arsimit në Kosovë në 2017”, ku merr pjesë shefja e BE-së në Kosovë Nataliya...

Ngjarjet e datës 12 mars

më 3.2018 - KosovaPress

Nisin aktivitetet e Bankës Qëndrore të Republikës së Kosovës me  rastin e Javës Ndërkombetare të Parasë. ( BQK, ora 10.00) Komisioni për Administratë Publike, Qeverisje Lokale dhe Media mban mbledhjen...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK