http://kariera.mk

Buriq: Kroacia mbështet integrimin e Maqedonisë

më 3.2018 - Telegrafi

Ministrja e Jashtme e Kroacisë, Marija Pejçinoviç Buriq, e cila ndodhet për vizitë në Maqedoni sot ka thënë se Maqedonisë nuk do t’i mungojë mbështetja e Kroacisë në rrugën euroatlantike. “Maqedonia në...

Buriq: Kroacia mbështet integrimin e Maqedonisë, Dimitrov: Dasje europiane për gjetjen e zgjidhjes

më 3.2018 - Zhurnal

Shkup, 13 mars - Ato janë të rëndësishme për përparimin e çdo vendi, ndërsa Maqedonia është shembull i mirë në këtë drejtim, deklaroi ministrja e jashtme e Kroacisë, Marija Pejçinoviç Buriq, e cila ndodhet...

Zëvendëskryeministrja kroate viziton nesër Kosovën

më 3.2018 - Medial

Zëvendëskryeministrja e punëve të jashtme të Kroacisë, Marija Pejcinovic-Buric, do të vizitoj Kosovën ditën e mërkurë. Ajo do të pritet në takim nga homolgu i saj ministri i Punëve të Jashtme Behgjet Pacolli....

Buriq: Kroacia mbështet integrimin e Maqedonisë

më 3.2018 - Gazeta Express

Kroacia mbështet Maqedoninë në procesin e zbatimit të reformave... Ato janë të rëndësishme për përparimin e çdo vendi, ndërsa Maqedonia është shembull i mirë në këtë drejtim, deklaroi ministrja e jashtme...

Wess Mitchell: SHBA mbështet Maqedoninë

më 3.2018 - Vizion Plus

Ndihmës sekretari amerikan i shtetit për Evropën dhe Euroazinë, Ues Miçel, siguroi se SHBA do të vazhdojë të mbështesë Maqedoninë në rrugën e integrimeve euroatlantike. Kështu u shpreh ai gjatë një deklarate...

Marija Pejçinoviq Buriq për vizitë në Maqedoni, Buriq: Kroacia mbështet integrimin e Maqedonisë. Kontesti për emrin, Dimitrov: qasje europiane për gjetjen e zgjidhjes

më 3.2018 - MRT

Kroacia mbështet Maqedoninë në procesin e zbatimit të reformave... Ato janë të rëndësishme për përparimin e çdo vendi, ndërsa Maqedonia është shembull i mirë në këtë drejtim, deklaroi ministrja e jashtme...

Kontesti rreth emrit, Miçell: zgjidhja dypalëshe është zgjidhje afatgjate. Zaev: pres ndihmë nga miqtë në mënyrë parimore

më 3.2018 - MRT

ShBA-të janë të përfshira në zgjidhjen e kontestit rreth emrit dhe kanë gatishmërinë për të ndihmuar procesin... ShBA-të janë të përfshira në zgjidhjen e kontestit rreth emrit dhe kanë gatishmërinë për...

Zaev: Bisedimet për emrin në fazën finale

më 3.2018 - Lajmi.net

Bisedimet me Greqinë për zgjidhjen e kontestit rreth emrit kanë hyrë në fazën e fundit, ka njoftuar sot kryeministri Zoran Zaev, i cili tha se këtë përshtypje ja ka shprehur edhe ndihmës sekretarit shtetëror...

“NË ÇËSHTJE TË VËSHTIRA THIRREN MIQTË”, MIÇEL: MUNDËSI E MIRË PËR ZGJIDHJEN E ÇËSHTJES SË EMRIT

më 3.2018 - TV21

Kryeministri Zoran Zaev pret ndihmë nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës në procesin e bisedimeve për emrin. Ai pas takimit të sotshëm me ndihmës sekretarin shtetëror për Evropë dhe Euro-Azi, Ves Miçel,...

Zëvendëskryeministrja e Kroacisë viziton nesër Kosovën

më 3.2018 - Lajmi.net

Zëvendëskryeministrja e Kroacisë si dhe Ministre e Punëve të Jashtme të këtij shteti, Marija Pejcinovic-Buriq, do të vizitoj Kosovën ditën e mërkurë. Ajo do të pritet në takim nga homolgu i saj, ministri...

Zaev: Po Fillojmë Fazën Finale për Zgjidhjen e Kontestit të Emrit

më 3.2018 - Kallxo

Pas takimit me Ndihmës Sekretarin amerikan të Shtetit, Wess Mitchell, kryeministri i Republikës së Maqedonisë, Zoran Zaev tha se po e fillojnë fazën finale e cila do të sjellë zgjidhje të dinjitetshme...

Zaev: Bisedimet për emrin në fazën finale

më 3.2018 - Zhurnal

Shkup, 13 mars - Bisedimet me Greqinë për zgjidhjen e kontestit rreth emrit kanë hyrë në fazën e fundit, ka njoftuar sot kryeministri Zoran Zaev, i cili tha se këtë përshtypje ja ka shprehur edhe ndihmës...

Zaev: Bisedimet për emrin në fazën finale

më 3.2018 - Gazeta Express

Bisedimet me Greqinë për zgjidhjen e kontestit rreth emrit kanë hyrë në fazën e fundit, ka njoftuar sot kryeministri Zoran Zaev, i cili tha se këtë përshtypje ja ka shprehur edhe ndihmës sekretarit shtetëror...

Zëvendëskryeministrja kroate viziton nesër Kosovën

më 3.2018 - GazetaBlic

Zëvendëskryeministrja e punëve të jashtme të Kroacisë, Marija Pejcinovic-Buric, do të vizitoj Kosovën ditën e mërkurë. Ajo do të pritet në takim nga homolgu i saj ministri i Punëve të Jashtme Behgjet Pacolli....

Zaev: Bisedimet për emrin në fazën finale

më 3.2018 - Albeu

Bisedimet me Greqinë për zgjidhjen e kontestit rreth emrit kanë hyrë në fazën e fundit, ka njoftuar sot kryeministri Zoran Zaev , i cili tha se këtë përshtypje ja ka shprehur edhe ndihmës sekretarit shtetëror...

SHBA-të, mbështetje për Maqedoninë dhe Greqinë

më 3.2018 - Alsat-M

SHBA-të mbështesin negociatat midis Maqedonisë dhe Greqisë për zgjidhjen e emrit, janë të gatshme të ndihmojnë palët por s’mund të imponojnë një zgjidhje. Ndihmës sekretari amerikan i shtetit për Evropë...

SHBA-të, mbështetje për Maqedoninë dhe Greqinë

më 3.2018 - Gazeta Express

SHBA-të mbështesin negociatat midis Maqedonisë dhe Greqisë për zgjidhjen e emrit, janë të gatshme të ndihmojnë palët por s’mund të imponojnë një zgjidhje. Ndihmës sekretari amerikan i shtetit për Evropë...

SHBA-të, mbështetje për Maqedoninë dhe Greqinë

më 3.2018 - Albeu

SHBA-të mbështesin negociatat midis Maqedonisë dhe Greqisë për zgjidhjen e emrit, janë të gatshme të ndihmojnë palët por s’mund të imponojnë një zgjidhje. Ndihmës sekretari amerikan i shtetit për Evropë...

Mitchell-Zaev: Marrëveshja për emrin duhet të arrihet mes Shkupit dhe Athinës

më 3.2018 - Lajmi.net

Diplomati amerikan tha se administrata amerikane mbetet e angazhuar për zgjidhje të çështjes së emrit, mirëpo siç tha, marrëveshja duhet të arrihet mes Shkupit dhe Athinës Ndihmës sekretari amerikan i...

XHAFERI: Vëmendje të madhe proceseve aktuale reformuese

më 3.2018 - Medial

Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë, Talat Xhaferi, sot realizoi takim me Marija Pejçinoviq Buriq, nënkryetare e Qeverisë së Kroacisë dhe ministre e Punëve të Jashtme dhe Evropiane e cila qëndron në vizitë...

Mitchell përshëndet përparimet në negociatat rreth emrit të Maqedonisë

më 3.2018 - Evropa e Lirë

“Shtetet e Bashkuara të Amerikës do ta vazhdojnë mbështetjen për Maqedoninë në përmbushjen e reformave për të hyrë në Bashkimin Evropian dhe për t’u bërë pjesë e NATO-s”, ka thënë sot në Shkup ndihmëssekretari...

Takim i Xhaferit me zëvendëskryeministren kroate Buriq

më 3.2018 - Zhurnal

Shkup, 13 mars - Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë, z. Talat Xhaferi, sot realizoi takim me z-njën Marija Pejçinoviq Buriq, nënkryetare e Qeverisë së Republikës së Kroacisë dhe ministre e...

ZAEV: Çdo ndihmë rreth çështjes së emrit është e mirëseardhur

më 3.2018 - Medial

“Maqedonia mbetet e përkushtuar në partneritetin me SHBA-të. Informova zotin Miçel se ne vendet e Ballkanit Perëndimor kemi bërë hap për tejkalimin e problemeve dhe stereotipave, në këtë drejtim po punojmë...

Zëvendëskryeministrja kroate viziton nesër Kosovën

më 3.2018 - Infokusi

Zëvendëskryeministrja e punëve të jashtme të Kroacisë, Marija Pejcinovic-Buric, do të vizitoj Kosovën ditën e mërkurë. Ajo do të pritet në takim nga homolgu i saj ministri i Punëve të Jashtme Behgjet Pacolli....

Kroacia e përkrah anëtarësimin e Maqedonisë në NATO dhe BE

më 3.2018 - Portalb

Zëvendëskryeministrja dhe njëherësh ministrja e Jashtme e Kroacisë, Marija Pejçinoviq Buriq sot në Shkup deklaroi se vendi i saj do të angazhohet për anëtarësimin e shpejtë të Maqedonisë në NATO dhe nisjen...

Zaev gjatë takimit me Michel: Jemi në fazën e fundit të bisedimeve me Greqinë

më 3.2018 - Albinfo

Bisedimet mes Maqedonisë dhe Greqisë rreth kontestit të emrit janë në fazën e fundit, ka deklaruar kryeministri Zoran Zaev gjatë një takimi në Shkup me nd.sekretarin shtetëror amerikan për Europë dhe Euroazi,...

KRYEPARLAMENTARI XHAFERI REALIZOI TAKIM ME ZËVENDËSKRYEMINISTREN BURIQ

më 3.2018 - TV21

Kryeparlamentari Talat Xhaferi sot ka realizuar takim me zëvendëskryeministren dhe ministren për Punë të Jashtme dhe Evropiane, Marija Pejçinoviq-Buriq. Xhaferi e ka njoftuar Pejçinoviq-Buriq se si kryetar...

ANALIZA: Dialogu Greqi-Maqedoni, shqiptarët duan të jenë pjesë e vendimmarrjes për emrin e ri

më 3.2018 - Medial

Bisedimet për zgjidhjen e kontestit të emrit me Greqinë, kanë shtuar zërat në mesin e shqiptarëve se edhe ata duan të jenë pjesë e mbylljes së këtij problemi, apo që zgjidhja e mundshme të reflektojë karakterin...

Miçel: SHBA edhe më tej do të angazhohet për anëtarësimin e Maqedonisë në BE dhe NATO

më 3.2018 - Portalb

“Në takimin e sotëm me kryeministrin Zoran Zaev kemi biseduar për gjendjen e sigurisë së Ballkanit, problemin e emrit që e keni me Greqinë dhe integrimet euroatlantike të Maqedonisë. SHBA-ja edhe më tej...

Zaev: Po fillojmë fazën finale për zgjidhjen e kontestit të emrit

më 3.2018 - RTV 21

Zaev takoi zëvendës sekretarin-shtetëror amerikan Pas takimit me zëvendës sekretarin-shtetëror amerikan, Wess Mitchell kryeministri i Republikës së Maqedonisë, Zoran Zaev tha se po e fillojnë fazën finale...

Zaev: Po fillojmë fazën finale për zgjedhjen e kontestit të emrit

më 3.2018 - RTV 21

Zaev takoi zëvendës sekretarin-shtetëror amerikan Pas takimit me zëvendës sekretarin-shtetëror amerikan, Wess Mitchell kryeministri i Republikës së Maqedonisë, Zoran Zaev tha se po e fillojnë fazën finale...

KROACIA ËSHTË PËR PRANIMIN E MAQEDONISË SA MË SHPEJTË NË NATO DHE BE

më 3.2018 - TV Koha

Zëvendëskryeministrja dhe ministrja e Punëve të Jashtme e Kroacisë, Marija Pejçinoviq Buriq, pas takimit me ministrin e Punëve të Jashtme, Nikolla Dimitrov porositi se reformat janë kyçe për përparimin...

Miçel: SHBA-të mbështesin Maqedoninë dhe Greqinë për të gjetur një zgjidhje për emrin

më 3.2018 - Zhurnal

Shkup, 13 mars - Maqedonia ka bërë një hap të madh para drejt integrimit në BE, andaj edhe me të drejt pret që gjatë muajit prill të merr rekomandim të pakushtëzuar, derisa gjatë muajit korrik edhe ftesë...

Rikonfirmohet mbështetja amerikane për Maqedoninë

më 3.2018 - Telegrafi

Wess Mitchell, Ndihmës sekretari shtetëror amerikan ka arritur në Maqedoni, ku tashmë ka realizuar takim me Kryeministrin Zoran Zaev, me të cilin kanë mbajtur një konferencë të përbashkët shtypi. Sipas...

Mitchell përshëndet përparimet në negociatat rreth emrit të Maqedonisë

më 3.2018 - Illyria

Shkup, 13 mars 2018 – “Shtetet e Bashkuara të Amerikës do ta vazhdojnë mbështetjen për Maqedoninë në përmbushjen e reformave për të hyrë në Bashkimin Evropian dhe për t’u bërë pjesë e NATO-s”, ka thënë...

Uashingtoni ia bëri me dije Zaevit: Zgjidheni vetë emrin, SHBA vetëm përkrahje

më 3.2018 - TV Koha

Zyrtari i lartë amerikan Ves Mitçell sot në Shkup porositi se vetë Maqedonia me Greqinë duhet të gjejnë zgjidhjen sa i përket kontestit të emrit dhe se SHBA-të mundet vetëm të mbështesin ate. Ai këtë e...

Uashingtoni ia bëri me dije Zaevit: Zgjidheni vetë emrin, SHBA vetëm përkrahje

më 3.2018 - Ina

Zyrtari i lartë amerikan Ves Mitçell sot në Shkup porositi se vetë Maqedonia me Greqinë duhet të gjejnë zgjidhjen sa i përket kontestit të emrit dhe se SHBA-të mundet vetëm të mbështesin ate. Ai këtë e...

Kroacia përkrah anëtarësimin e Maqedonisë në NATO dhe BE

më 3.2018 - Lajmi.net

Maqedonia do e ketë mbështetjen e Kroacisë për integrim sa më të shpejtë në NATO dhe BE, por pas zgjidhjes së kontestit të emrit me Greqinë. Ishte ky qëndrimi i zv/kryeministres kroate, njëherazi edhe...

Zaev: Maqedonia ka bërë hap të madh drejt integrimit në BE

më 3.2018 - Alsat-M

“Maqedonia mbetet e përkushtuar në partneritetin me SHBA-të. Informova zotin Miçel se ne vendet e Ballkanit Perëndimor kemi bërë hap për tejkalimin e problemeve dhe stereotipave, në këtë drejtim po punojmë...

Miçel: SHBA-të mbështesin Maqedoninë dhe Greqinë për emrin

më 3.2018 - Aktuale

Maqedonia ka bërë një hap të madh para drejt integrimit në BE, andaj edhe me të drejt pret që gjatë muajit prill të merr rekomandim të pakushtëzuar, derisa gjatë muajit korrik edhe ftesë për tu bërë anëtare...

Zaev: Bisedimet për emrin në fazën finale

më 3.2018 - Fol

Bisedimet me Greqinë për zgjidhjen e kontestit rreth emrit kanë hyrë në fazën e fundit, ka njoftuar sot kryeministri Zoran Zaev, i cili tha se këtë përshtypje ja ka shprehur edhe ndihmës sekretarit shtetëror...

ZAEV:PO FILLOJMË FAZËN FINALE PËR ZGJIDHJEN E KONTESTIT TË EMRIT

më 3.2018 - TV21

Pas takimit me zëvendës sekretarin-shtetëror amerikan, Ves Miçell  kryeministri i Republikës së Maqedonisë, Zoran Zaev tha se po e fillojnë fazën finale e cila do të sjellë zgjidhje të dinjitetshme për...

ZAEV: Punojmë për dialog me gjithë aktorët politik

më 3.2018 - Medial

Kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev është takuar sot me zv/kryetaren e Qeverisë së Kroacisë dhe ministren e jashtme Marija Pejçinoviq Buriq. Ajo ka vlerësuar se Zaev ka sjell frymë pozitive në gjitha...

Kroacia garanton mbështetje për Maqedoninë në integrimet euro-atlantike

më 3.2018 - Alsat-M

Maqedonia do e ketë mbështetjen e Kroacisë për integrim sa më të shpejtë në NATO dhe BE, por pas zgjidhjes së kontestit të emrit me Greqinë. Ishte ky qëndrimi i zv/kryeministres kroate, njëherazi edhe...

Diplomati amerikan konfirmon përkrahjen për Maqedoninë

më 3.2018 - Shenja

Bisedimet me Greqinë për zgjidhjen e kontestit rreth emrit kanë hyrë në fazën e fundit, ka njoftuar sot kryeministri Zoran Zaev i cili tha se këtë përshtypje ja ka shprehur edhe ndihmës sekretarit shtetëror...

Kroacia ofron mbështetje për Maqedoninë

më 3.2018 - Gazeta Express

Maqedonia do e ketë mbështetjen e Kroacisë për integrim sa më të shpejtë në NATO dhe BE, por pas zgjidhjes së kontestit të emrit me Greqinë. Ishte ky qëndrimi i zv/kryeministres kroate, njëherazi edhe...

Kroacia premton ndihmë për rrugën euro-atlantike të Maqedonisë

më 3.2018 - Shenja

Fokusimi tek qëndrimet që dalin në opinion zvogëlon gjasat për zgjidhjen e kontestit bilateral me Greqinë. Kështu deklaroi sot ministri i jashtëm i vendit, Nikolla Dimitrov, gjatë pres konferencës së përbashkët...

Buriq: Kroacia mbështet Maqedoninë në rrugën drejt BE-së dhe NATO-s

më 3.2018 - Aktuale

Zëvendëskryeministrja dhe ministrja e Punëve të Jashtme e Kroacisë, Marija Pejçinoviq Buriq, pas takimit me ministrin e Punëve të Jashtme, Nikolla Dimitrov porositi se reformat janë kyçe për përparimin...

Zaev: Bisedimet me Greqinë në fazën e fundit

më 3.2018 - Lajm

Bisedimet me Greqinë për zgjidhjen e kontestit rreth emrit kanë hyrë në fazën e fundit, ka njoftuar sot kryeministri Zoran Zaev, i cili tha se këtë përshtypje ja ka shprehur edhe ndihmës sekretarit shtetëror...

Diplomati i lartë amerikan zbret në Shkup me një porosi: Maqedonia duhet të pres ende për ftesën e anëtarësimit në NATO

më 3.2018 - Almakos

Ndihmës sekretari për çështje evropiane i Stejt Departamentit në SHBA, Ves Miçel, sot gjatë takimit me kryeministrin, Zoran Zaev, ka njoftuar se ende nuk është caktuar data ose koha e saktë, se kur mund...

Pejçinoviq Buriq: Reformat kualitative do ta afrojnë Maqedoninë drejt BE-së

më 3.2018 - Zhurnal

Shkup, 13 mars - Zv/Kryeministrja e Kroacisë dhe ministrja e punëve të jashtme, Marija Pejçinoviq Buriq, në vizitën e sotme në Maqedoni theksoi se vetëm me reforma kualitative do të afrohemi drejtë antarësimit...

Ues Miçel sot në Shkup, të enjten në Athinë

më 3.2018 - MRT

Ndihmësi i sekretarit shtetëror amerikan për Europën dhe Euroazinë, Ues Miçel... Ndihmësi i sekretarit shtetëror amerikan për Europën dhe Euroazinë, Ues Miçel, vjen sot në Shkup me mesazhe të qarta: mbështetje...

DIMITROV: Me interes të flitet për qëllime se sa për pozicione

më 3.2018 - Medial

Nëse akcentohen pozicione përjashtuese në opinion, zvogëlohen gjasat e procesit për zgjidhjen e emrit mes Maqedonisë dhe Greqisë rreth emrit, ka thënë sot shefi i diplomacisë së Maqedonisë Nikolla Dimitrov...

Mitchell-Zaev: Marrëveshja për emrin duhet të arrihet mes Shkupit dhe Athinës

më 3.2018 - Gazeta e re

Diplomati amerikan tha se administrata amerikane mbetet e angazhuar për zgjidhje të çështjes së emrit, mirëpo siç tha, marrëveshja duhet të arrihet mes Shkupit dhe Athinës. Ndihmës sekretari amerikan i...

Zaev: Bisedimet për emrin në fazën finale

më 3.2018 - Sovrani

Bisedimet me Greqinë për zgjidhjen e kontestit rreth emrit kanë hyrë në fazën e fundit, ka njoftuar sot kryeministri Zoran Zaev, i cili tha se këtë përshtypje ja ka shprehur edhe ndihmës sekretarit shtetëror...

Takim i Xhaferit me zëvendëskryeministren kroate Buriq

më 3.2018 - Tetova Sot

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë, z. Talat Xhaferi, sot realizoi takim me z-njën Marija Pejçinoviq Buriq, nënkryetare e Qeverisë së Republikës së Kroacisë dhe ministre e Punëve të Jashtme...

Dimitrov: Theksimi i pozicioneve kyçe i zvogëlon shanset për zgjidhje

më 3.2018 - Zhurnal

Shkup, 13 mars - Nëse theksohen pozicione kyçe në opinion, zvogëlohen shanset e procesit për zgjidhjen e kontestit mes Maqedonisë dhe Greqisë rreth emrit, deklaroi sot shefi i diplomacisë së Maqedonisë,...

Kryediplomatja kroate: Integrimet përshpejtohen pas zgjidhjes së emrit

më 3.2018 - Medial

Zëvendëskryeministrja dhe ministrja e Punëve të Jashtme e Kroacisë, Marija Pejçinoviq Buriq, e cila po qëndron për vizitë në Shkup, ka porositur se reformat janë kyçe për përparimin e çdo vendi në rrugën...

Zaev: Bisedimet me Greqinë në fazën e fundit

më 3.2018 - Shenja

Bisedimet me Greqinë për zgjidhjen e kontestit rreth emrit kanë hyrë në fazën e fundit, ka njoftuar sot kryeministri Zoran Zaev, i cili tha se këtë përshtypje ja ka shprehur edhe ndihmës sekretarit shtetëror...

Ues Miçel në Shkup në bisedime për emrin dhe për NATO-n

më 3.2018 - Alsat-M

Ndihmës sekretari amerikan i shtetit për Evropë dhe Euroazi, Ues Miçel sot arrin në Shkup, si destinacioni i dytë në kuadër të turneut të tij nëpër vendet e Ballkanit Perëndimor. Mbështetja e SHBA-ve për...

DIMITROV: THEKSIMI I POZICIONEVE KYÇE I ZVOGËLON SHANSET PËR ZGJIDHJE

më 3.2018 - TV21

Sot shefi i diplomacisë së Maqedonisë, Nikolla Dimitrov ka deklaruar se nëse theksohen pozicionet kyçe në opinion, zvogëlohen shanset e procesit për zgjidhjen e kontestit mes Maqedonisë dhe Greqisë rreth...

Kroacia përkrah anëtarësimin e Maqedonisë në NATO dhe BE

më 3.2018 - Almakos

Maqedonia do e ketë mbështetjen e Kroacisë për integrim sa më të shpejtë në NATO dhe BE, por pas zgjidhjes së kontestit të emrit me Greqinë. Ishte ky qëndrimi i zv/kryeministres kroate, njëherazi edhe...

Miçel: SHBA-të mbështesin Maqedoninë dhe Greqinë për të gjetur një zgjidhje për emrin

më 3.2018 - Tetova Sot

Maqedonia ka bërë një hap të madh para drejt integrimit në BE, andaj edhe me të drejt pret që gjatë muajit prill të merr rekomandim të pakushtëzuar, derisa gjatë muajit korrik edhe ftesë për tu bërë anëtare...

Kroacia përkrah anëtarsimin e Maqedonisë në NATO dhe BE

më 3.2018 - Almakos

Maqedonia do e ketë mbështetjen e Kroacisë për integrim sa më të shpejtë në NATO dhe BE, por pas zgjidhjes së kontestit të emrit me Greqinë. Ishte ky qëndrimi i zv/kryeministres kroate, njëherazi edhe...

KROACIA ËSHTË PËR PRANIMIN E MAQEDONISË SA MË SHPEJTË NË NATO DHE BE

më 3.2018 - TV21

Zëvendëskryeministrja dhe ministrja e Punëve të Jashtme e Kroacisë, Marija Pejçinoviq Buriq, pas takimit me ministrin e Punëve të Jashtme, Nikolla Dimitrov porositi se reformat janë kyçe për përparimin...

Zaev: Maqedonia ka bërë hap të madh drejt integrimit në BE

më 3.2018 - Tetova Sot

“Maqedonia mbetet e përkushtuar në partneritetin me SHBA-të. Informova zotin Miçel se ne vendet e Ballkanit Perëndimor kemi bërë hap për tejkalimin e problemeve dhe stereotipave, në këtë drejtim po punojmë...

Zaev: Maqedonia ka bërë hap të madh drejt integrimit në BE

më 3.2018 - Almakos

13 March 2018 / 14:00 “Maqedonia mbetet e përkushtuar në partneritetin me SHBA-të. Informova zotin Miçel se ne vendet e Ballkanit Perëndimor kemi bërë hap për tejkalimin e problemeve dhe stereotipave,...

Takim i Xhaferit me zëvendëskryeministren kroate Buriq

më 3.2018 - Fakti Ditor

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë, z. Talat Xhaferi, sot realizoi takim me z-njën Marija Pejçinoviq Buriq, nënkryetare e Qeverisë së Republikës së Kroacisë dhe ministre e Punëve të Jashtme...

Miçel: SHBA-të mbështesin Maqedoninë dhe Greqinë për të gjetur një zgjidhje për emrin

më 3.2018 - 24 ore

Mbas vizitës në Prishtinë dje dhe para kalimit ne Beograd sot, po sot ndihmës sekretarin amerikan të shtetit për Evropë dhe Euroazi, Wess Mitchell është ndaluar në Maqedoni ku është takuar me kryeministrin...

Shefja e diplomacisë kroate Pejçinoviq Buriq në Maqedoni

më 3.2018 - Zhurnal

Shkup, 13 mars - Me ftesë të ministrit të Jashtëm të Maqedonisë, Nikolla Dimitrov, zëvendëskryeministrja dhe ministre e Punëve të Jashtme dhe Evropiane të Kroacisë, Marija Pejçinoviq Buric, do të qëndrojë...

Kroacia garanton mbështetje për Maqedoninë në integrimet euro-atlantike

më 3.2018 - Almakos

13 March 2018 / 13:14 Maqedonia do e ketë mbështetjen e Kroacisë për integrim sa më të shpejtë në NATO dhe BE, por pas zgjidhjes së kontestit të emrit me Greqinë. Ishte ky qëndrimi i zv/kryeministres kroate,...

Kroacia garanton mbështetje për Maqedoninë në integrimet euro-atlantike

më 3.2018 - Tetova Sot

Maqedonia do e ketë mbështetjen e Kroacisë për integrim sa më të shpejtë në NATO dhe BE, por pas zgjidhjes së kontestit të emrit me Greqinë. Ishte ky qëndrimi i zv/kryeministres kroate, njëherazi edhe...

Dimitrov: Pozicionimi i skajshëm vështirëson shansat për zgjidhjen e emrit

më 3.2018 - Shenja

Ministri i Jashtëm i Maqedonisë, Nikolla Dimitrov, ka deklaruar sot se nëse përqendrohemi tek qëndrimet në opinion zvogëlohen gjasat për zgjidhjen e kontestit bilateral me Greqinë. Duke u përgjigjur në...

Zyrtarja e lartë kroate viziton Shkupin

më 3.2018 - Alsat-M

Zëvendëskryeministrja dhe ministre e Punëve të Jashtme dhe Evropiane të Kroacisë, Marija Pejçinoviq-Buric, do të qëndrojë për vizitë zyrtare në Maqedoni. Kjo vizitë e saj realizohet me ftesë të ministrit...

Asistenti i Sekretarit Amerikan të Shtetit sot në Shkup

më 3.2018 - Ina

Asistenti i Sekretarit Amerikan, Wes Mitchel sot pritet të mbërrijë në Shkup ku pritet të përsërisë qëndrimin amerikan për aspiratat euroatlantike të Maqedonisë, për bisedimet me Greqinë në kontestin për...

Kryediplomatja kroate për vizitë në Maqedoni

më 3.2018 - Indeks.mk

Me ftesë të ministrit të Jashtëm të Maqedonisë, Nikolla Dimitrov, zëvendëskryeministrja dhe ministre e Punëve të Jashtme dhe Evropiane të Kroacisë, Marija Pejçinoviq Buric, do të qëndrojë në vizitë zyrtare...

Ues Miçel në Shkup në bisedime për emrin dhe për NATO-n

më 3.2018 - Indeks.mk

Ndihmës sekretari amerikan i shtetit për Evropë dhe Euroazi, Ues Miçel sot arrin në Shkup, si destinacioni i dytë në kuadër të turneut të tij nëpër vendet e Ballkanit Perëndimor. Mbështetja e SHBA-ve për...

Zyrtarja e lartë kroate viziton Shkupin, me ftesë të Dimitrovit

më 3.2018 - Telegrafi

Zëvendëskryeministrja dhe ministre e Punëve të Jashtme dhe Evropiane të Kroacisë, Marija Pejçinoviq-Buric, do të qëndrojë në vizitë zyrtare në Maqedoni. Kjo vizitë e saj realizohet me ftesë të ministrit...

Ministrja e Punëve të Jashtme të Kroacisë, Buriq sot për vizitë zyrtare në Shkup

më 3.2018 - Portalb

Zëvendëskryeministrja për Çështje Evropianedhe dhe ministrja e Punëve të Jashtme të Kroacisë, Marija Pejçinoviq Buriq sot do të qëndrojë për vizitë zyrtare në Maqedoni, në ftesë të shefit të diplomacisë...

Ues Miçel në Shkup në bisedime për emrin dhe për NATO-n

më 3.2018 - Zhurnal

Shkup, 13 mars - Ndihmës sekretari amerikan i shtetit për Evropë dhe Euroazi, Ues Miçel sot arrin në Shkup, si destinacioni i dytë në kuadër të turneut të tij nëpër vendet e Ballkanit Perëndimor. Mbështetja...

VES MIÇEL NË SHKUP NË BISEDIME PËR EMRIN DHE PËR NATO-N

më 3.2018 - TV21

Ndihmës sekretari-shtetëror amerikan për  Evropë dhe Euroazi, Ves Miçel, sot do të qëndroj në Shkup. Miçel do të dërgon porositë e mbështetjes së SHBA-ve për aspiratat Euroatlantike të Maqedonisë, për...

Kryediplomatja kroate për vizitë në Maqedoni

më 3.2018 - Aktuale

Me ftesë të ministrit të Jashtëm të Maqedonisë, Nikolla Dimitrov, zëvendëskryeministrja dhe ministre e Punëve të Jashtme dhe Evropiane të Kroacisë, Marija Pejçinoviq Buric, do të qëndrojë në vizitë zyrtare...

Kryediplomatja kroate për vizitë në Maqedoni

më 3.2018 - Gazeta Express

Me ftesë të ministrit të Jashtëm të Maqedonisë, Nikola Dimitrov, zëvendëskryeministrja dhe ministre e Punëve të Jashtme dhe Evropiane të Kroacisë, Marija Pejçinoviq Buric, do të qëndrojë në vizitë zyrtare...

Zyrtarja e lartë kroate viziton Shkupin

më 3.2018 - Medial

Zëvendëskryeministrja dhe ministre e Punëve të Jashtme dhe Evropiane të Kroacisë, Marija Pejçinoviq-Buric, do të qëndrojë për vizitë zyrtare në Maqedoni. Kjo vizitë e saj realizohet me ftesë të ministrit...

Miçell arrin në Shkup, bisedime për emrin dhe NATO-n

më 3.2018 - Gazeta Express

Ndihmës sekretari amerikan i shtetit për Evropë dhe Euroazi, Ues Miçel sot arrin në Shkup, si destinacioni i dytë në kuadër të turneut të tij nëpër vendet e Ballkanit Perëndimor. Mbështetja e SHBA-ve për...

Ues Miçel në Shkup në bisedime për emrin dhe për NATO-n

më 3.2018 - Aktuale

Ndihmës sekretari amerikan i shtetit për Evropë dhe Euroazi, Ues Miçel sot arrin në Shkup, si destinacioni i dytë në kuadër të turneut të tij nëpër vendet e Ballkanit Perëndimor. Mbështetja e SHBA-ve për...

Ues Miçel në Shkup në bisedime për emrin dhe për NATO-n

më 3.2018 - Almakos

13 March 2018 / 10:34 Ndihmës sekretari amerikan i shtetit për Evropë dhe Euroazi, Ues Miçel sot arrin në Shkup, si destinacioni i dytë në kuadër të turneut të tij nëpër vendet e Ballkanit Perëndimor....

Kryediplomatja kroate: Euro-integrimet përshpejtohen pas zgjidhjes së emrit

më 3.2018 - Shenja

Zëvendëskryeministrja dhe ministrja e Punëve të Jashtme e Kroacisë, Marija Pejçinoviq Buriq, e cila po qëndron për vizitë në Shkup, ka porositur se reformat janë kyçe për përparimin e çdo vendi në rrugën...

Diplomati amerikan Vess Mitchell sot në Shkup

më 3.2018 - Almakos

Diplomati amerikan Vess Mitchell do të qëndrojë sot në Shkup ku pritet të përsërisë qëndrimin amerikan për aspiratat euroatlantike të Maqedonisë, për bisedimet me Greqinë në kontestin për emrin. Ai pritet...

Zyrtarja e lartë kroate viziton Shkupin

më 3.2018 - Almakos

13 March 2018 / 9:39 Zëvendëskryeministrja dhe ministre e Punëve të Jashtme dhe Evropiane të Kroacisë, Marija Pejçinoviq-Buric, do të qëndrojë për vizitë zyrtare në Maqedoni. Kjo vizitë e saj realizohet...

Kryediplomatja kroate viziton Maqedoninë

më 3.2018 - Shenja

Me ftesë të ministrit të Jashtëm të Maqedonisë, Nikola Dimitrov, zëvendëskryeministrja dhe ministre e Punëve të Jashtme dhe Evropiane të Kroacisë, Marija Pejçinoviq Buric, do të qëndrojë në vizitë zyrtare...

Diplomati amerikan Vess Mitchell sot në Shkup

më 3.2018 - Shenja

Diplomati amerikan Vess Mitchell do të qëndrojë sot në Shkup ku pritet të përsërisë qëndrimin amerikan për aspiratat euroatlantike të Maqedonisë, për bisedimet me Greqinë në kontestin për emrin. Ai pritet...

Ues Miçel në Shkup në bisedime për emrin dhe për NATO-n

më 3.2018 - AlbPortali

Ndihmës sekretari amerikan i shtetit për Evropë dhe Euroazi, Ues Miçel sot arrin në Shkup, si destinacioni i dytë në kuadër të turneut të tij nëpër vendet e Ballkanit Perëndimor. Loading... Mbështetja...

Kryediplomatja kroate për vizitë në Maqedoni

më 3.2018 - Fol

Zëvendëskryeministrja dhe ministre e Punëve të Jashtme dhe Evropiane të Kroacisë, Marija Pejçinoviq-Buric, do të qëndrojë për vizitë zyrtare në Maqedoni. Kjo vizitë e saj realizohet me ftesë të ministrit...

Ues Miçel në Shkup në bisedime për emrin dhe për NATO-n

më 3.2018 - Fakti Ditor

Ndihmës sekretari amerikan i shtetit për Evropë dhe Euroazi, Ues Miçel sot arrin në Shkup, si destinacioni i dytë në kuadër të turneut të tij nëpër vendet e Ballkanit Perëndimor. Mbështetja e SHBA-ve për...

Kryediplomatja kroate për vizitë në Maqedoni

më 3.2018 - Republika

Me ftesë të ministrit të Jashtëm të Maqedonisë, Nikola Dimitrov, zëvendëskryeministrja dhe ministre e Punëve të Jashtme dhe Evropiane të Kroacisë, Marija Pejçinoviq Buric, do të qëndrojë në vizitë zyrtare...

Ues Miçel në Shkup në bisedime për emrin dhe për NATO-n

më 3.2018 - Republika

Ndihmës sekretari amerikan i shtetit për Evropë dhe Euroazi, Ues Miçel sot arrin në Shkup, si destinacioni i dytë në kuadër të turneut të tij nëpër vendet e Ballkanit Perëndimor. Mbështetja e SHBA-ve për...

Shkup: Wess Mitchell për vizitë zyrtare

më 3.2018 - Medial

Ditën e nesërme, Vess Mitchell, zëvendës ndihmës sekretari shtetëror i SHBA-së për Evropë dhe Euroazi pritet ta vizitojë Maqedoninë ku do të  takohet me kryeministrin e Maqedonisë, Zoran Zaev. Njohësi...

Zaev: Zgjidhje, që do ruajë identitetin dhe dinjitetin e dy vendeve

më 3.2018 - Aktuale

Kryeministri Zoran Zaev sot deklaroi se dëshiron që Maqedonia dhe Greqia në bisedimet për kontestin rreth emrit të gjejnë zgjidhje, e cila do t’i ruajë dinjitetin dhe identitetin e dy palëve. Duke u përgjigjur...

Vizita e Miçell mbështetje për NATO-n, por edhe për BE-në

më 3.2018 - Zhurnal

Shkup, 12 mars - Vizita e përfaqësuesit të lartë të Departamentit të Shtetit, Ves Miçell në Shkup është vetëm konfirmim i miqësisë, por edhe mbështetje për proceset euroatlantike integruese të Maqedonisë",...

Zaev: Miçell po vjen në kohë të duhur

më 3.2018 - Gazeta Express

Vizita e përfaqësuesit të lartë të Departamentit të Shtetit, Ves Miçell në Shkup është vetëm konfirmim i miqësisë, por edhe mbështetje për proceset euroatlantike integruese të Maqedonisë”, deklaroi kryeministri...

ZAEV: VIZITA E MIÇELL MBËSHTETJE PËR NATO-N, POR EDHE PËR BE-NË

më 3.2018 - TV21

Kryeministri Zoran Zaev sot pas takimit me kryesuesin e Këshillit të ministrave të Bosnje dhe Hercegovinës, Denis Zvizdiq deklaroi se vizita e përfaqësuesit të lartë të Departamentit të Shtetit, Ves Miçell...

ZAEV: Miçell vjen në kohë të duhur

më 3.2018 - Medial

Vizita e përfaqësuesit të lartë të Departamentit të Shtetit, Ves Miçell në Shkup është vetëm konfirmim i miqësisë, por edhe mbështetje për proceset euroatlantike integruese të Maqedonisë”, deklaroi kryeministri...

Ndryshimet kushtetuese për çështjen e emrit të Maqedonisë, Zaev i quan si “komente të detajuara”

më 3.2018 - Portalb

Në lidhje me lajmet që qarkullojnë në mediat greke, se faktori politik dhe diplomatik i Greqisë insiston në ndryshimet kushtetuese të Maqedonisë për zgjidhjen e kontestit 25-vjeçar, kryeministri i Maqedonisë,...

Zaev: Zgjidhje, që do ruajë identitetin dhe dinjitetin e dy vendeve

më 3.2018 - Zhurnal

Shkup, 12 mars - Kryeministri Zoran Zaev sot deklaroi se dëshiron që Maqedonia dhe Greqia në bisedimet për kontestin rreth emrit të gjejnë zgjidhje, e cila do t'i ruajë dinjitetin dhe identitetin e dy...

Ardhja e diplomatit amerikan, Veç Miçel: ja çfarë pritet t’i sjellë Maqedonisë

më 3.2018 - Portalb

Zëvendësndihmës-sekretari shtetëror i SHBA-së për Evropë dhe Euroazi, Ves Miçel, i cili në këtë funksion vjen pas Hojt Brajan Ji, nesër do të vijë për vizitë zyrtare në Maqedoni, njoftojnë nga Stejt Departamenti....

Wess Mitchell nesër në Shkup, të enjten në Athinë

më 3.2018 - RTV 21

Ai do të takohet me kryeministrin Zoran Zaev Ndihmësi i sekretarit shtetëror amerikan për Evropë dhe Euroazi, Wess Mitchell, i cili nesër vjen në Shkup do të përcjell mbështetje nga SHBA-ja për aspiratat...

Shefi i diplomacisë polake viziton Maqedoninë

më 3.2018 - Gazeta Express

Ministri i Punëve të Jashtme të Polonisë, Jacek Çaputoviç, sot do të qëndrojë për vizitë zyrtare në Maqedoni, ku do të ketë takim me homologun e tij, Nikolla Dimitrov. “Në takim, ministri Dimitrov do të...

Zëvendëskryeministrja kroate Buriq, viziton sot Shkupin

më 3.2018 - Alsat-M

Zëvendëskryeministrja dhe ministre e Punëve të Jashtme të Kroacisë Marija Pejnçinoviq Buriq sot dhe nesër (12 dhe 13 mars) do të qëndrojë për vizitë zyrtare në Maqedoni. Pejçinoviq Buriq sot do të ketë...

Ues Miçel nesër në Shkup, të enjten në Athinë

më 3.2018 - Aktuale

Mbështetje nga SHBA-ja për aspiratat euro-atlantike të Maqedonisë, për negociatat të cilat vendi i zhvillon me Greqinë për kontestin për emrin, por edhe apel deri te Qeveria e Maqedonisë për zbatimin e...

Ues Miçel nesër në Shkup, të enjten në Athinë

më 3.2018 - Zhurnal

Shkup, 12 mars - Mbështetje nga SHBA-ja për aspiratat euro-atlantike të Maqedonisë, për negociatat të cilat vendi i zhvillon me Greqinë për kontestin për emrin, por edhe apel deri te Qeveria e Maqedonisë...

SHEFI I DIPLOMACISË POLAKE PËR VIZITË NË MAQEDONI

më 3.2018 - TV21

Sot do të qëndrojë për vizitë zyrtare në Maqedoni, ministri i Punëve të Jashtme të Polonisë, Jacek Çaputoviç, ku do të ketë takim me homologun e tij, Nikolla Dimitrov. Në takim, ministri Dimitrov pritet...

Ues Miçel të martën në Shkup, të enjten në Athinë

më 3.2018 - Alsat-M

Ndihmës i sekretarit shtetëror amerikan për Evropën dhe Euroazinë, Ues Miçel, vjen në nesër në Shkup me mesazhe të qarta. Mbështetje të fuqishme nga SHBA-të për aspiratat euro-atlantike të Maqedonisë dhe...

ZAEV TAKON SENATORIN AMERIKAN MARFI

më 3.2018 - TV21

Kryeministri i Republikës së Maqedonisë, Zoran Zaev mbrëmë u takua me senatorin amerikan Kris Marfi, i cili ishte i shoqëruar nga ambasadori i SHBA-së në Republikën e Maqedonisë, Xhes Bejli. Në takim është...

UES MIÇEL NESËR NË SHKUP, TË ENJTEN NË ATHINË

më 3.2018 - TV21

Ndihmësi i sekretarit shtetëror amerikan për Evropë dhe Euroazi, Ues Miçel, i cili nesër vjen në Shkup do të përcjell mbështetje nga SHBA-ja për aspiratat Euro-Atlantike të Maqedonisë, për negociatat të...

Zaev takon senatorin amerikan Marfi, ja çfarë u diskutua

më 3.2018 - Gazeta Express

Kryetari i Qeverisë, Zoran Zaev mbrëmë u takua me senatorin amerikan Kris Marfi, i cili ishte i shoqëruar nga ambasadori i SHBA-së në Republikën e Maqedonisë, Xhes Bejli. Siç kumtoi pres shërbimi qeveritar,...

Zaev: Miçell po vjen në kohë të duhur

më 3.2018 - Fol

Vizita e përfaqësuesit të lartë të Departamentit të Shtetit, Ves Miçell në Shkup është vetëm konfirmim i miqësisë, por edhe mbështetje për proceset euroatlantike integruese të Maqedonisë”, deklaroi kryeministri...

Shefi i diplomacisë polake për vizitë në Maqedoni

më 3.2018 - Medial

Ministri i Punëve të Jashtme të Polonisë, Jacek Çaputoviç, sot do të qëndrojë për vizitë zyrtare në Maqedoni, ku do të ketë takim me homologun e tij, Nikolla Dimitrov. “Në takim, ministri Dimitrov do të...

Miçel nesër në Shkup, të enjten në Athinë

më 3.2018 - Medial

Mbështetje nga SHBA-ja për aspiratat euro-atlantike të Maqedonisë, për negociatat të cilat vendi i zhvillon me Greqinë për kontestin për emrin, por edhe apel deri te Qeveria e Maqedonisë për zbatimin e...

Takim i kryeministrit Zaev me senatorin amerikan Marfi

më 3.2018 - Zhurnal

Shkup, 12 mars - Kryetari i Qeverisë, Zoran Zaev mbrëmë u takua me senatorin amerikan Kris Marfi, i cili ishte i shoqëruar nga ambasadori i SHBA-së në Republikën e Maqedonisë, Xhes Bejli. Siç kumtoi pres...

Diplomati amerikan, Ves Miçell nesër do të vijë në Shkup ku do të ofrojë përkrahje për çështjen e emrit

më 3.2018 - Portalb

Zëvendës ndihmës sekretari shtetëror i SHBA-së për Evropë dhe Euroazi, Ves Miçell, i cili në këtë funksion vjen pas Hojt Brajan Ji,  nesër do të vijë për vizitë zyrtare në Maqedoni, njoftojnë nga Stejt...

Zaev takon senatorin amerikan Marfi, inkurajohen reformat

më 3.2018 - Medial

Kryetari i Qeverisë, Zoran Zaev mbrëmë u takua me senatorin amerikan Kris Marfi, i cili ishte i shoqëruar nga ambasadori i SHBA-së në Republikën e Maqedonisë, Xhes Bejli. Siç kumtoi pres shërbimi qeveritar,...

Shefi i diplomacisë polake për vizitë në Maqedoni

më 3.2018 - Zhurnal

Shkup, 12 mars - Ministri i Punëve të Jashtme të Polonisë, Jacek Çaputoviç, sot do të qëndrojë për vizitë zyrtare në Maqedoni, ku do të ketë takim me homologun e tij, Nikolla Dimitrov. "Në takim, ministri...

Zëvendëskryeministrja kroate për vizitë në Maqedoni

më 3.2018 - Medial

Zëvendëskryeministrja dhe ministre e Punëve të Jashtme dhe Çështje Evropiane e Kroacisë Marija Pejnçinoviq Buriq sot dhe nesër (12 dhe 13 mars) do të qëndrojë për vizitë zyrtare në Maqedoni. Pejçinoviq...

Zëvendëskryeministrja kroate Pejçinoviq Buriq për vizitë në Maqedoni

më 3.2018 - Zhurnal

Shkup, 12 mars - Zëvendëskryeministrja dhe ministre e Punëve të Jashtme dhe Çështje Evropiane e Kroacisë Marija Pejnçinoviq Buriq sot dhe nesër (12 dhe 13 mars) do të qëndrojë për vizitë zyrtare në Maqedoni....

Zëvendëskryeministrja kroate Pejçinoviq Buriq për vizitë në Maqedoni

më 3.2018 - Ina

Zëvendëskryeministrja dhe ministre e Punëve të Jashtme dhe Çështje Evropiane e Kroacisë Marija Pejnçinoviq Buriq sot dhe nesër (12 dhe 13 mars) do të qëndrojë për vizitë zyrtare në Maqedoni. Pejçinoviq...

Zëvendëskryeministrja kroate për vizitë në Maqedoni

më 3.2018 - Gazeta Express

Zëvendëskryeministrja dhe ministre e Punëve të Jashtme dhe Çështje Evropiane e Kroacisë Marija Pejnçinoviq Buriq sot dhe nesër (12 dhe 13 mars) do të qëndrojë për vizitë zyrtare në Maqedoni. Pejçinoviq...

Zaev: Zgjidhje, që do ruajë identitetin dhe dinjitetin e dy vendeve

më 3.2018 - Tetova Sot

Kryeministri Zoran Zaev sot deklaroi se dëshiron që Maqedonia dhe Greqia në bisedimet për kontestin rreth emrit të gjejnë zgjidhje, e cila do t’i ruajë dinjitetin dhe identitetin e dy palëve. Duke u përgjigjur...

Mesazhi i senatorit amerikan në Shkup

më 3.2018 - Ina

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev mbrëmë është takuar me senatorin amerikan, Kris Marfi i cili ishte i shoqëruar nga ambasadori i SHBA-së në Maqedoni, Xhes Bejli. Siç kumtuan nga qendra e informimit...

Zaev: Zgjidhje, që do ruajë identitetin dhe dinjitetin e dy vendeve

më 3.2018 - Shenja

Kryeministri Zoran Zaev sot deklaroi se dëshiron që Maqedonia dhe Greqia në bisedimet për kontestin rreth emrit të gjejnë zgjidhje, e cila do t’i ruajë dinjitetin dhe identitetin e dy palëve. Duke u përgjigjur...

Zaev dhe Mickoski janë takuar me senatorin amerikan, Kris Marfi

më 3.2018 - Portalb

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev mbrëmë është takuar me senatorin amerikan, Kris Marfi i cili ishte i shoqëruar nga ambasadori i SHBA-së në Maqedoni, Xhes Bejli, transmeton Portalb.mk. Siç kumtuan...

Zëvendëskryeministrja kroate Pejçinoviq Buriq për vizitë në Maqedoni

më 3.2018 - Aktuale

Zëvendëskryeministrja dhe ministre e Punëve të Jashtme dhe Çështje Evropiane e Kroacisë Marija Pejnçinoviq Buriq sot dhe nesër (12 dhe 13 mars) do të qëndrojë për vizitë zyrtare në Maqedoni. Pejçinoviq...

Zëvendëskryeministrja kroate Pejçinoviq Buriq për vizitë në Maqedoni

më 3.2018 - Indeks.mk

Zëvendëskryeministrja dhe ministre e Punëve të Jashtme dhe Çështje Evropiane e Kroacisë Marija Pejnçinoviq Buriq sot dhe nesër (12 dhe 13 mars) do të qëndrojë për vizitë zyrtare në Maqedoni. Pejçinoviq...

Ardhja e diplomatit amerikan, Veç Miçel: ja çfarë pritet t’i sjellë Maqedonisë

më 3.2018 - Almakos

Zëvendësndihmës-sekretari shtetëror i SHBA-së për Evropë dhe Euroazi, Ves Miçel, i cili në këtë funksion vjen pas Hojt Brajan Ji, nesër do të vijë për vizitë zyrtare në Maqedoni, njoftojnë nga Stejt Departamenti....

Takim i kryeministrit Zaev me senatorin amerikan Marfi

më 3.2018 - Tetova Sot

Kryetari i Qeverisë, Zoran Zaev mbrëmë u takua me senatorin amerikan Kris Marfi, i cili ishte i shoqëruar nga ambasadori i SHBA-së në Republikën e Maqedonisë, Xhes Bejli. Siç kumtoi pres shërbimi qeveritar,...

Ues Miçel nesër në Shkup, të enjten në Athinë

më 3.2018 - Tetova Sot

Mbështetje nga SHBA-ja për aspiratat euro-atlantike të Maqedonisë, për negociatat të cilat vendi i zhvillon me Greqinë për kontestin për emrin, por edhe apel deri te Qeveria e Maqedonisë për zbatimin e...

Ndihmëssekretari i SHBA-së për çështje evropiane Ues Miçel sot në Kosovë

më 3.2018 - Tetova Sot

Ndihmëssekretari i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Çështje Evropiane dhe Euroaziatike, Ues Miçel do të jetë sot për një vizitë në Kosovë. Siç citojnë mediat kosovare, Miçel do të takohet me presidentin...

Zaev: Zgjidhje, që do ruajë identitetin dhe dinjitetin e dy vendeve

më 3.2018 - Republika

Kryeministri Zoran Zaev sot deklaroi se dëshiron që Maqedonia dhe Greqia në bisedimet për kontestin rreth emrit të gjejnë zgjidhje, e cila do t’i ruajë dinjitetin dhe identitetin e dy palëve. Duke u përgjigjur...

Ues Miçel nesër në Shkup, të enjten në Athinë

më 3.2018 - KosovaPress

Mbështetje të fuqishme nga SHBA-të për aspiratat euro-atlantike të Maqedonisë dhe për negociatat të cilat Maqedonia po zhvillon me Greqinë për kontestin e emrit, por edhe një apel te Qeveria e Shkupit...

Senatori Chris Murphy në Shkup, interesohet për shqiptarët

më 3.2018 - AlbPress

Share This Tags Senatori amerikan, Chris Murphy ndodhet në Maqedoni, ku të dielën në mbrëmje u prit nga kryeministri Zoran Zaev. Sipas një njoftimi të kabinetit të kryeministrit maqedonas, në takim është...

Ues Miçel nesër në Shkup, të enjten në Athinë

më 3.2018 - Republika

Mbështetje nga SHBA-ja për aspiratat euro-atlantike të Maqedonisë, për negociatat të cilat vendi i zhvillon me Greqinë për kontestin për emrin, por edhe apel deri te Qeveria e Maqedonisë për zbatimin e...

Takim i kryeministrit Zaev me senatorin amerikan Marfi

më 3.2018 - Republika

Kryetari i Qeverisë, Zoran Zaev mbrëmë u takua me senatorin amerikan Kris Marfi, i cili ishte i shoqëruar nga ambasadori i SHBA-së në Republikën e Maqedonisë, Xhes Bejli. Siç kumtoi pres shërbimi qeveritar,...

Zëvendëskryeministrja kroate Pejçinoviq Buriq për vizitë në Maqedoni

më 3.2018 - Republika

Zëvendëskryeministrja dhe ministre e Punëve të Jashtme dhe Çështje Evropiane e Kroacisë Marija Pejnçinoviq Buriq sot dhe nesër (12 dhe 13 mars) do të qëndrojë për vizitë zyrtare në Maqedoni. Pejçinoviq...

Senatori amerikan Chris Murphy në Shkup, takohet me Zaev

më 3.2018 - BalkanWeb

Senatori amerikan, Chris Murphy ndodhet në Maqedoni, ku të dielën në mbrëmje u prit nga kryeministri Zoran Zaev. Sipas një njoftimi të kabinetit të kryeministrit maqedonas, në takim është vlerësuar se...

Kryeministri Zaev takoi senatorin Marfi

më 3.2018 - Zhurnal

Shkup, 11 mars - Kryeministri Zoran Zaev takoi senatorin amerikan Kris Marfi dhe ambasadorin e SHBA-ve në Shkup Xhes Bejli. Siç kumtojnë nga pres qendra e Qeverisë, në takim është konstatuar se Republika...

Senatori Chris Murphy në Shkup

më 3.2018 - Zëri i Amerikës

Senatori amerikan, Chris Murphy ndodhet në Maqedoni, ku të dielën në mbrëmje u prit nga kryeministri Zoran Zaev. Sipas një njoftimi të kabinetit të kryeministrit maqedonas, në takim është vlerësuar se...

Kryeministri Zaev takoi senatorin Marfi

më 3.2018 - Aktuale

Kryeministri Zoran Zaev takoi senatorin amerikan Kris Marfi dhe ambasadorin e SHBA-ve në Shkup Xhes Bejli. Siç kumtojnë nga pres qendra e Qeverisë, në takim është konstatuar se Republika e Maqedonisë po...

Kryeministri Zaev takoi senatorin Marfi

më 3.2018 - Almakos

Kryeministri Zoran Zaev takoi senatorin amerikan Kris Marfi dhe ambasadorin e SHBA-ve në Shkup Xhes Bejli. Siç kumtojnë nga pres qendra e Qeverisë, në takim është konstatuar se Republika e Maqedonisë po...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK