http://kariera.mk

Erdogan bën thirrje për vendosjen e një “themeli të ri për paqen në botë”

para 8 muajve - Telegrafi

Presidenti i Republikës së Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, deklaroi se Turqia nuk ka aspirata territoriale në Siri, as në ndonjë vend tjetër në botë. Ai bëri thirrje për vendosjen e një “themeli të ri për...

Putin telefonon presidentin iranian, paralajmëron “kaos” global

para 8 muajve - Mapo

Presidenti rus Vladimir Putin paralajmëroi për “kaos” global gjatë një bisede telefonike me presidentin e Iranit, të fokusuar tek sulmi i së premtes mbrëma mbi Sirinë. Një deklaratë e lëshuar nga Moska...

Rusia: Nuk do të ndërhyjë në misionin faktik në Douma

para 8 muajve - Zëri i Amerikës

Rusia tha të hënën se nuk do të ndërhyjë në punën e një misioni faktik që po heton një sulm të dyshuar kimik të javës së kaluar pranë kryeqytetit të Sirisë. Organizata për Ndalimin e Armëve Kimike ka dërguar...

Evolucioni i rrezikshëm i luftës në Siri

para 8 muajve - Gazeta Express

​Kriza siriane është jashtëzakonisht komplekse, aq shumë saqë është e vështirë të gjesh një shpjegim të arsyeshëm. Sot, konflikti që mund të provokojë një konfrontim midis perëndimorëve dhe Rusisë, është...

Erdoğan bën thirrje për vendosjen e një “themeli të ri për paqen në botë”

para 8 muajve - Medial

STAMBOLL (AA) – Presidenti i Republikës së Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, deklaroi se Turqia nuk ka aspirata territoriale në Siri, as në ndonjë vend tjetër në botë, raporton Anadolu Agency (AA). “Operacionet...

Erdogan bën thirrje për vendosjen e një “themeli të ri për paqen në botë”

para 8 muajve - Alsat-M

Presidenti i Republikës së Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, deklaroi se Turqia nuk ka aspirata territoriale në Siri, as në ndonjë vend tjetër në botë.Ai bëri thirrje për vendosjen e një “themeli të ri për...

Thirrja e Erdogan: Të vendosim themel të ri për paqen në botë

para 8 muajve - BalkanWeb

TURQI-Presidenti i Republikës së Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, deklaroi se Turqia nuk ka aspirata territoriale në Siri, as në ndonjë vend tjetër në botë, raporton Anadolu Agency (AA). “Operacionet të...

May pritet t’i drejtohet Parlamentit lidhur me sulmet në Siri

para 8 muajve - Aktuale

Kryeministrja britanike, Theresa May sot pritet të përballet me ligjvënësit britanikë. Ajo do t’ju shpjegojë atyre vendimin për të kryer sulme ajrore në Siri, pa miratimin e Parlamentit. Britania, Shtetet...

Erdogan bën thirrje për vendosjen e një “themeli të ri për paqen në botë”

para 8 muajve - GazetaBlic

Presidenti i Republikës së Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, deklaroi se Turqia nuk ka aspirata territoriale në Siri, as në ndonjë vend tjetër në botë. Ai bëri thirrje për vendosjen e një “themeli të ri për...

Putin do marrë hak? Britania në alarm, Inteligjenca jep detaje për kërcënimet

para 8 muajve - Zhurnal

Frika e hakmarrjes nga Putini per sulmet kunder Sirisë ka ‘pushtuar’ Britanine. Britania ne panik nga nje sulm kibernetik rus, pasi zyrtarët paralajmëruan për hakmarrje të shpejtë për sulmet ushtarake...

MAY PRITET TË PËRBALLET ME LIGJVËNËSIT BRITANIKË

para 8 muajve - TV21

Për sulmet në Siri Kryeministrja britanike, Theresa May sot pritet të përballet me ligjvënësit britanikë. Ajo do t’u shpjegojë atyre vendimin për të kryer sulme ajrore në Siri, pa miratimin e Parlamentit...

Erdoğan: Në Turqi janë sjellë nga jashtë 80 pjesëtarë të FETO-s

para 8 muajve - Medial

STAMBOLL (AA) – Turqia ka arritur të sjellë në vend 80 pjesëtarë të organizatës terroriste FETO, të cilët kanë qëndruar jashtë vendit, deklaroi presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, raporton Anadolu...

Thirrja e Erdogan: Të vendosim themel të ri për paqen në botë

para 8 muajve - Medial

TURQI-Presidenti i Republikës së Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, deklaroi se Turqia nuk ka aspirata territoriale në Siri, as në ndonjë vend tjetër në botë, raporton Anadolu Agency (AA). “Operacionet të...

May pritet të përballet me ligjvënësit britanikë

para 8 muajve - RTV 21

Për sulmet në Siri Kryeministrja britanike, Theresa May sot pritet të përballet me ligjvënësit britanikë. Ajo do t’u shpjegojë atyre vendimin për të kryer sulme ajrore në Siri, pa miratimin e Parlamentit...

“Nuk do të dalim nga Siria pa arritur tri qëllime”

para 8 muajve - Fakti Ditor

Përfaqësuesja e Përhershme e SHBA-ve në Organizatën e Kombeve të Bashkuara (OKB), Nikki Haley, tha se vendi i saj nuk do të tërhiqet nga Siria pa arritur tri qëllime, transmeton Anadolu Agency (AA). “Fillimisht...

May përballet me deputetët për sulmet në Siri

para 8 muajve - Klan Kosova

Kryeministrja britanike Theresa May duhet t’i shpjegojë parlamentit sot vendimin e saj për sulmet ajrore në Siri pa miratimin e parlamentit. Sipas Associated Press, shefja e ekzekutivit britanik e ka të...

Ariu rus ulërin por nuk kafshon

para 8 muajve - Insajderi

Pas sulmit në Siri mund t'i nxjerrim këto shtatë mësime, shkruan Welt gjerman. Frika nga përshkallëzimi pas goditjeve ajrore në Siri nuk doli e vërtetë. Franca, Britania e Madhe dhe SHBA kanë gjuajtur...

Erdoğan bën thirrje për vendosjen e një “themeli të ri për paqen në botë”

para 8 muajve - Tetova Sot

Presidenti i Republikës së Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, deklaroi se Turqia nuk ka aspirata territoriale në Siri, as në ndonjë vend tjetër në botë, raporton Anadolu Agency (AA). “Operacionet të cilat...

Trump do tërheqjen e trupave nga Siria: “Sa më shpejt që të jetë e mundur”

para 8 muajve - Medial

Shtëpia e Bardhë ka thënë se misioni i Shteteve të Bashkuara në Siri nuk ka ndryshuar, duke përsëritur qëndrimin e presidentit Donald Trump se dëshiron që trupat amerikane të kthehen në shtëpi “sa më shpejt...

May pritet t’i drejtohet Parlamentit lidhur me sulmet në Siri

para 8 muajve - Lajmi.net

Kryeministrja britanike, Theresa May sot pritet të përballet me ligjvënësit britanikë. Ajo do t’ju shpjegojë atyre vendimin për të kryer sulme ajrore në Siri, pa miratimin e Parlamentit. Britania, Shtetet...

Në Krime u ‘vënë flakën’, Macron: E binda Trump për bombardimet

para 8 muajve - Mapo

Presidenti francez Emmanuel Macron deklaron se ishte ai qe e bindi presidentin e SHBA-ve Donald Turmp të bombardonte Sirinë. “10 ditë më parë presidenti Trump tha që vullneti i SHBA-ve është të heqë dorë...

May i jep sot llogari Parlamentit për sulmet në Siri

para 8 muajve - Gazeta Express

Kryeministrja britanike, Theresa May sot pritet të përballet me ligjvënësit britanikë. Ajo do t’ju shpjegojë atyre vendimin për të kryer sulme ajrore në Siri, pa miratimin e Parlamentit. Britania, Shtetet...

Trump do tërheqjen e trupave nga Siria: “Sa më shpejt që të jetë e mundur”

para 8 muajve - BalkanWeb

Shtëpia e Bardhë ka thënë se misioni i Shteteve të Bashkuara në Siri nuk ka ndryshuar, duke përsëritur qëndrimin e presidentit Donald Trump se dëshiron që trupat amerikane të kthehen në shtëpi “sa më shpejt...

Presidenti francez, Macron: Franca ka bindur SHBA-të të qëndrojnë në Siri

para 8 muajve - Portalb

Presidenti francez, Emmanuel Macron, ka deklaruar se Franca ka bindur presidentin e SHBA-ve, Donald Trump, të “qëndrojë në Siri në afat të gjatë” dhe të kufizojë sulmet e kësaj fundjave në pjesët e armëve...

Macron: Franca ka bindur SHBA-të të qëndrojnë në Siri

para 8 muajve - Portalb

Presidenti francez, Emmanuel Macron, ka deklaruar se Franca ka bindur presidentin e SHBA-ve, Donald Trump, të “qëndrojë në Siri në afat të gjatë” dhe të kufizojë sulmet e kësaj fundjave në pjesët e armëve...

May pritet t’i drejtohet Parlamentit lidhur me sulmet në Siri

para 8 muajve - Gazeta Express

Kryeministrja britanike, Theresa May sot pritet të përballet me ligjvënësit britanikë. Ajo do t’ju shpjegojë atyre vendimin për të kryer sulme ajrore në Siri, pa miratimin e Parlamentit. Britania, Shtetet...

ANALIZA/ Evolucioni i rrezikshëm i luftës në Siri: Një përpjekje për të parë qartë, një konflikt të padeshifrueshëm

para 8 muajve - Gazeta Tema

Nga Bernard Guetta Kriza siriane është jashtëzakonisht komplekse, aq shumë saqë është e vështirë të gjesh një shpjegim të arsyeshëm. Sot, konflikti që mund të provokojë një konfrontim midis perëndimorëve...

Macron: Binda Trump të qëndrojë në Siri

para 8 muajve - MRT

Presidenti francez, Emmanuel Macron ka thënë se ai ka bindur presidentin amerikan Donald Trump të mos tërheqë trupat nga Siria dhe të angazhohet në plan afatgjatë..... Më herët këtë muaj, Trump deklaroi...

Ja çfarë kanë folur Putin dhe Rouhani për sulmet ndaj Sirisë

para 8 muajve - Portalb

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin dhe homologu i tij iranian, Hasan Rouhani, në një bisedë telefonike kanë disktutuar për sulmet ajrore të udhëhequra nga SHBA-të mbi Sirinë , transmeton Anadolu Agency...

Macron: E binda Trump për bombardimet

para 8 muajve - Vizion Plus

Presidenti francez Emmanuel Macron deklaron se ishte ai qe e bindi presidentin e SHBA-ve Donald Turmp të bombardonte Sirinë. “10 ditë më parë presidenti Trump tha që vullneti i SHBA-ve është të heqë dorë...

Steinmeier: Përplasja SHBA-Rusi në Siri, rrezik serioz

para 8 muajve - Alsat-M

Presidenti gjerman, Frank-Walter Steinmeier, në lidhje me operacionin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Britanisë dhe Francës kundër regjimit të Asadit, është shprehur se ekziston një rrezik serioz...

May pritet t’i drejtohet Parlamentit lidhur me sulmet në Siri

para 8 muajve - Evropa e Lirë

Kryeministrja britanike, Theresa May sot pritet të përballet me ligjvënësit britanikë. Ajo do t’ju shpjegojë atyre vendimin për të kryer sulme ajrore në Siri, pa miratimin e Parlamentit. Britania, Shtetet...

Haley: Nuk do të dalim nga Siria pa arritur tri qëllime

para 8 muajve - Portalb

Përfaqësuesja e Përhershme e SHBA-ve në Organizatën e Kombeve të Bashkuara (OKB), Nikki Haley, tha se vendi i saj nuk do të tërhiqet nga Siria pa arritur tri qëllime, transmeton Anadolu Agency (AA). “Fillimisht...

Trump do tërheqjen e trupave nga Siria

para 8 muajve - Medial

Shtëpia e Bardhë ka thënë se misioni i Shteteve të Bashkuara në Siri nuk ka ndryshuar, duke përsëritur qëndrimin e presidentit Donald Trump se dëshiron që trupat amerikane të kthehen në shtëpi “sa më shpejt...

Assad pretendon se raketat amerikane nuk i kanë shkaktuar dëme, por imazhet satelitore dëshmojnë të kundërtën (Foto/Video)

para 8 muajve - Telegrafi

Imazhet e reja satelitore tregojnë se si sulmet ajrore të SHBA-ve, Britanisë dhe Francës kanë shkatërruar qendrat kërkimore ku zhvilloheshin dhe prodhoheshin armët kimike – duke mos pësuar as edhe më të...

Shefi i NATO-s: Bombardimi i Sirisë është sinjal i qartë për Rusinë dhe Iranin

para 8 muajve - Insajderi

Bombardimi i Sirisë të cilin e kanë kryer SHBA, Franca dhe Britania e Madhe ishte sinjal për Sirinë, Rusinë dhe Iranin, ka thënë sot Jens Stoltenberg. “Operacioni ishte drejtuar në atë që të zvogëlohet...

Trump do tërheqjen e trupave nga Siria

para 8 muajve - Koha.net

Shtëpia e Bardhë ka thënë se misioni i Shteteve të Bashkuara në Siri nuk ka ndryshuar, duke përsëritur qëndrimin e presidentit Donald Trump se dëshiron që trupat amerikane të kthehen në shtëpi “sa më shpejt...

“Rrezik serioz nga përballja e sistemeve të armëve amerikane dhe ruse në Siri”

para 8 muajve - Gazeta Tema

Presidenti gjerman, Frank-Walter Steinmeier, në lidhje me operacionin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA), Britanisë dhe Francës kundër regjimit të Asadit, është shprehur se ekziston një rrezik...

“Nuk do të dalim nga Siria pa arritur tri qëllime”

para 8 muajve - Tetova Sot

Përfaqësuesja e Përhershme e SHBA-ve në Organizatën e Kombeve të Bashkuara (OKB), Nikki Haley, tha se vendi i saj nuk do të tërhiqet nga Siria pa arritur tri qëllime, transmeton Anadolu Agency (AA). “Fillimisht...

Erdogan: Kur ne bënim thirrje botës që të rrezohet Asadi, bota shikonte pazarin e vet

para 8 muajve - Gazeta e re

Presidenti i Republikës së Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, deklaroi se Turqia nuk ka aspirata territoriale në Siri, as në ndonjë vend tjetër në botë. “Operacionet të cilat i zbatojmë në Siri kanë dy objektiva....

Gjermania: Përplasja SHBA-Rusi në Siri, rrezik serioz

para 8 muajve - MRT

Presidenti gjerman, Frank-Walter Steinmeier, në lidhje me operacionin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës... Presidenti gjerman, Frank-Walter Steinmeier, në lidhje me operacionin e Shteteve të Bashkuara...

Steinmeier: Përplasja SHBA-Rusi në Siri, rrezik serioz

para 8 muajve - Tetova Sot

Presidenti gjerman, Frank-Walter Steinmeier, në lidhje me operacionin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Britanisë dhe Francës kundër regjimit të Asadit, është shprehur se ekziston një rrezik serioz...

Trump do tërheqjen e trupave nga Siria

para 8 muajve - GazetaBlic

Shtëpia e Bardhë ka thënë se misioni i Shteteve të Bashkuara në Siri nuk ka ndryshuar, duke përsëritur qëndrimin e presidentit Donald Trump se dëshiron që trupat amerikane të kthehen në shtëpi “sa më shpejt...

Erdogan bën thirrje për vendosjen e një “themeli të ri për paqen në botë”

para 8 muajve - KosovaPress

Ai bëri thirrje për vendosjen e një “themeli të ri për paqen në botë”, ku vendet nuk do të bombardohen në mënyrë të rastësishme. “Operacionet të cilat i zbatojmë në Siri kanë dy objektiva. I pari, të heqim...

Macron: Binda Trump të qëndrojë në Siri

para 8 muajve - Telegrafi

Presidenti francez, Emmanuel Macron ka thënë se ai ka bindur presidentin amerikan Donald Trump të mos tërheqë trupat nga Siria dhe të angazhohet në plan afatgjatë. Më herët këtë muaj, Trump deklaroi se...

Trump do tërheqjen e trupave nga Siria

para 8 muajve - Evropa e Lirë

Shtëpia e Bardhë ka thënë se misioni i Shteteve të Bashkuara në Siri nuk ka ndryshuar, duke përsëritur qëndrimin e presidentit Donald Trump se dëshiron që trupat amerikane të kthehen në shtëpi “sa më shpejt...

Cila është loja e fundit e Perëndimit në Siri?

para 8 muajve - TV Koha

Më shumë se gjysmë milionë sirianë janë vrarë gjatë luftës së vazhdueshme të Sirisë sipas Kombeve të Bashkuara, por vetëm një pjesë e këtyre vdekjeve kanë ndodhur si rezultat i 34 sulmeve kimike të konfirmuara...

Trump përplaset me Macron për koston e Sirisë: s’paguaj asnjë cent, situatën ta zgjidhin sauditët dhe aleatët

para 8 muajve - Te Sheshi

Donald Trump është përplasur me presidentin francez Emannuel Macron për Sirinë. Kreu i Elysee-së i ka deklaruar në një intervistë se e ka bindur presidentin e SHBA-së që të qëndrojnë trupat amerikane në...

Ja pse Gjermania nuk do jetë në sulmet në Siri!

para 8 muajve - Java News

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump ka kërcënuar të sulmojë Sirinë përsëri në hakmarrje ndaj sulmit të dyshuar kimik, për të cilin ai e fajësoi qeverinë siriane. Damasku në mënyrë të përsëritur ka mohuar...

Macron: Binda Trump të mos tërhiqet nga Siria; reagon Shtëpia e Bardhë

para 8 muajve - Gazeta Shqip

Presidenti francez Emmanuel Macron deklaroi se ai ka bindur Donald Trump që të mos tërheqë trupat nga Siria, por të angazhohet për një sulm afatgjatë. Gjithashtu Macron u shpreh se i ka sugjeruar presidentit...

SHBA: Rusët mund të kenë qenë në vendin e sulmit në Douma

para 8 muajve - KosovaPress

“Që një kohë të gjatë është dashur që bota të dënojë qeverinë siriane për shkak të terrorit të saj kimik dhe të kërkojë përgjegjësi ndërkombëtare për të gjithë ata që janë përgjegjës për këtë vepër të...

Britania ‘frikë’ nga hakmarrja pas sulmeve në Siri, ja çfarë mund të bëjë Rusia

para 8 muajve - Medial

BRITANI- Pak ditë pas sulmit që SHBA dhe aleatët ndërmorën ndaj regjimit të Asad në Siri, frika e hakmarrjes nga Rusia ka ‘pushtuar’ Britaninë e madhe, e cila është një nga vendet që mori pjesë në sulmet...

Sulmet ajrore në Siri, Macron deklaron se e ka bindur Trump të mos tërheqë trupat

para 8 muajve - TV Koha

Presidenti francez Emmanuel Macron ka deklaruar se e ka bindur homologun e tij të SHBA-së, Donald Trump, që të mos tërheqë trupat nga Siria dhe në vend të kësaj të angazhohen “për një kohë të gjatë”. Më...

Macron thotë se ishte ai që e bindi Trump-in që të mos i largojë trupat amerikanë nga Siria

para 8 muajve - Klan Kosova

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, ka thënë se ishte ai që e bindi presidentin amerikan, Donald Trump, që të mos i tërheqë trupat nga Siria, por të përkushtohet në këtë pjesë në terme afatgjata, njofton...

Macron thotë se ishte ai që e bindi Trump-in që të mos i largojë trupat amerikanë nga Siria

para 8 muajve - GazetaBlic

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, ka thënë se ishte ai që e bindi presidentin amerikan, Donald Trump, që të mos i tërheqë trupat nga Siria, por të përkushtohet në këtë pjesë në terme afatgjata, njofton...

Britania ‘frikë’ nga hakmarrja pas sulmeve në Siri, ja çfarë mund të bëjë Rusia

para 8 muajve - BalkanWeb

BRITANI- Pak ditë pas sulmit që SHBA dhe aleatët ndërmorën ndaj regjimit të Asad në Siri frika e hakmarrjes nga Rusia ka ‘pushtuar’ Britaninë e madhe, e cila është një nga vendet që mori pjesë në sulmet...

Evolucioni i rrezikshëm i luftës në Siri. Një përpjekje për të parë qartë, një konflikt të padeshifrueshëm

para 8 muajve - Bota.al

Nga Bernard Guetta Kriza siriane është jashtëzakonisht komplekse, aq shumë saqë është e vështirë të gjesh një shpjegim të arsyeshëm. Sot, konflikti që mund të provokojë një konfrontim midis perëndimorëve...

Kryeministrja britanike i jep llogari Parlamentit për sulmet në Siri

para 8 muajve - Periskopi

Kryeministrja britanike, Theresa May, sot pritet të përballet me ligjvënësit britanikë. Ajo do t’u shpjegojë atyre vendimin për të kryer sulme ajrore në Siri, pa miratimin e Parlamentit. Britania, Shtetet...

Theresa May sot i jep përgjegjësi Parlamentit për sulmin në Siri

para 8 muajve - Sovrani

Kryeministrja britanike, Theresa May sot pritet të përballet me ligjvënësit britanikë. Ajo do t’ju shpjegojë atyre vendimin për të kryer sulme ajrore në Siri, pa miratimin e Parlamentit. Britania, Shtetet...

Trump do tërheqjen e trupave nga Siria: “Sa më shpejt që të jetë e mundur”

para 8 muajve - Gazeta Telegraf

Shtëpia e Bardhë ka thënë se misioni i Shteteve të Bashkuara në Siri nuk ka ndryshuar, duke përsëritur qëndrimin e presidentit Donald Trump se dëshiron që trupat amerikane të kthehen në shtëpi “sa më shpejt...

Steinmeier: Trump dhe Putin të hedhin hapin e parë drejt përfundimit të konfliktit në Siri

para 8 muajve - BalkanWeb

Presidenti gjerman, Frank-Walter Steinmeieri i bëri thirrje presidentit amerikan, Donald Trump dhe atij rus Vladimir Putin për të ndërmarrë hapin e parë në përpjekje për të negociuar një zgjidhje, që do...

Evolucioni i rrezikshëm i luftës në Siri

para 8 muajve - Insajderi

Kriza siriane është jashtëzakonisht komplekse, aq shumë saqë është e vështirë të gjesh një shpjegim të arsyeshëm. Sot, konflikti që mund të provokojë një konfrontim midis perëndimorëve dhe Rusisë, është...

Steinmeier: Trump dhe Putin të hedhin hapin e parë drejt përfundimit të konfliktit në Siri

para 8 muajve - Medial

Presidenti gjerman, Frank-Walter Steinmeieri i bëri thirrje presidentit amerikan, Donald Trump dhe atij rus Vladimir Putin për të ndërmarrë hapin e parë në përpjekje për të negociuar një zgjidhje, që do...

Ambasadorja amerikane ia tregon vendin Assad’it, i dërgon dy fjalë

para 8 muajve - Gazeta Express

Nikki Haley, ambasadorja amerikane në Kombet e Bashkuara paralajmëroi Presidentin sirian Bashar al-Assad se Shtetet e Bashkuara do të ndërmarrin sulme të reja me raketa kundër regjimit të tij, nëse ai...

Amerika dhe Rusia do të ndeshen mes veti në Siri

para 8 muajve - Gazeta Express

Operacioni i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Britanisë dhe Francës në Siri, po shihet si një rrezik i madh që dy superfuqitë botërore, ajo amerikane dhe ruse të përballen mes veti. Sipas Presidentit...

Para bombardimit mbi Siri, momentet dramatike të pilotëve…

para 8 muajve - Gazeta Express

Një ditë pas operacionit të bombadimeve në Siri nga SHBA, Britania dhe Franca, janë publikuar foto nga momentet dramatike të pilotëve britanikë përpara se të nisen për misionin bombardues në Siri. Katër...

Erdogan kërcënon Gylenin: Do të sjellim dhe ty në Turqi!

para 8 muajve - Gazeta Express

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan bëri me dije se 80 pjesëtarë të organizatës FETO u sollën në Turqi. Në një fjalim në mbledhjen e zakonshme të Partisë për Drejtësi dhe Zhvillim (AK) në Stamboll, Erdogan...

Gjermania: Përplasja SHBA-Rusi në Siri, rrezik serioz

para 8 muajve - Infokusi

Presidenti gjerman, Frank-Walter Steinmeier, në lidhje me operacionin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Britanisë dhe Francës kundër regjimit të Asadit, është shprehur se ekziston një rrezik serioz...

Ky njeri e bindi presidentin amerikan që ta sulmojë Sirinë

para 8 muajve - Gazeta Express

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, është bindur për të mos tërhequr ushtrinë amerikane nga Siria, gjatë një bisede telefonike nga presidenti francez, Emmanuel Macron. Macron tha se ishte ai që bindi Trump...

Pse Gjermania nuk po merr pjesë në sulmet në Siri?

para 8 muajve - GazetaBlic

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump ka kërcënuar të sulmojë Sirinë përsëri në hakmarrje ndaj sulmit të dyshuar kimik, për të cilin ai e fajësoi qeverinë siriane. Damasku në mënyrë të përsëritur ka mohuar...

Pse Gjermania nuk po merr pjesë në sulmet në Siri?

para 8 muajve - Gazeta Express

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump ka kërcënuar të sulmojë Sirinë përsëri në hakmarrje ndaj sulmit të dyshuar kimik, për të cilin ai e fajësoi qeverinë siriane. Damasku në mënyrë të përsëritur ka mohuar...

Vladimir Putin: Sulmet e reja në Siri do të shkaktojnë kaos

para 8 muajve - Gazeta Express

Presidenti rus Vladimir Putin i ka thënë Hassan Rouhanit, presidentit të Iranit, se goditjet e mëtejshme nga aleatët perëndimorë në Siri në mënyrë të pashmangshme do të çojnë në kaos në marrëdhëniet ndërkombëtare....

Presidenti Macron: Trumpin e binda vetë

para 8 muajve - Java News

Presidenti francez, Emmanuel Macron, deklaroi se ishte ai që e bindi presidentin amerikan Donald Trump për të mos tërhequr trupat nga Siria. Ai në një intervistë për televizionin francez BFM tha se në...

Amerika dhe Rusia do të ndeshen mes veti në Siri

para 8 muajve - Gazeta Monitor

Operacioni i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Britanisë dhe Francës në Siri, po shihet si një rrezik i madh që dy superfuqitë botërore, ajo amerikane dhe ruse të përballen mes veti. Sipas Presidentit...

Pse Gjermania nuk po merr pjesë në sulmet në Siri?

para 8 muajve - Gazeta Monitor

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump ka kërcënuar të sulmojë Sirinë përsëri në hakmarrje ndaj sulmit të dyshuar kimik, për të cilin ai e fajësoi qeverinë siriane. Damasku në mënyrë të përsëritur ka mohuar...

Johnson: Britania do të shqyrtojë mundësitë nëse Assadi kryen sërish sulm kimik

para 8 muajve - BalkanWeb

Britania do të shqyrtojë “mundësitë” me aleatët nëse presidenti sirian, Bashar al-Assad përdor sërish armë kimike kundër popullatës në Siri, mirëpo deri më tash nuk është planifikuar asgjë, ka thënë ministri...

Johnson: Britania do të shqyrtojë mundësitë nëse Assadi kryen sërish sulm kimik

para 8 muajve - Medial

Britania do të shqyrtojë “mundësitë” me aleatët nëse presidenti sirian, Bashar al-Assad përdor sërish armë kimike kundër popullatës në Siri, mirëpo deri më tash nuk është planifikuar asgjë, ka thënë ministri...

Pse Gjermania nuk po merr pjesë në sulmet në Siri?

para 8 muajve - TV Koha

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump ka kërcënuar të sulmojë Sirinë përsëri në hakmarrje ndaj sulmit të dyshuar kimik, për të cilin ai e fajësoi qeverinë siriane. Damasku në mënyrë të përsëritur ka mohuar...

A do të bisedojë SHBA direkt me Assadin? Përgjigjet ambasadorja amerikane në OKB

para 8 muajve - Medial

Ambasadorja amerikane në Kombet e Bashkuara, Nikki Haley, deklaroi sot se SHBA-ja nuk do të bisedojë “një në një” me presidentin sirian Bashar al-Assad. Ajo në një intervistë për televizionin CBS tha se...

Pse Gjermania nuk po merr pjesë në sulmet në Siri?

para 8 muajve - Medial

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump ka kërcënuar të sulmojë Sirinë përsëri në hakmarrje ndaj sulmit të dyshuar kimik, për të cilin ai e fajësoi qeverinë siriane. Damasku në mënyrë të përsëritur ka mohuar...

Macron: Sulmet ndaj Sirisë nuk janë një akt lufte, e kam bindur Trumpin

para 8 muajve - BalkanWeb

Presidenti francez, Emmanuel Macron, deklaroi se ishte ai që e bindi presidentin amerikan Donald Trump për të mos tërhequr trupat nga Siria. Ai në një intervistë për televizionin francez BFM tha se në...

A do të bisedojë SHBA direkt me Assadin? Përgjigjet ambasadorja amerikane në OKB

para 8 muajve - BalkanWeb

Ambasadorja amerikane në Kombet e Bashkuara, Nikki Haley, deklaroi sot se SHBA-ja nuk do të bisedojë “një në një” me presidentin sirian Bashar al-Assad. Ajo në një intervistë për televizionin CBS tha se...

Ambasadorja amerikane Haley: Assadi do të goditet përsëri nëse përdor armë kimike

para 8 muajve - BalkanWeb

Nikki Haley, ambasadorja amerikane në Kombet e Bashkuara paralajmëroi Presidentin sirian Bashar al-Assad se Shtetet e Bashkuara do të ndërmarrin sulme të reja me raketa kundër regjimit të tij, nëse ai...

Amerika i tërheq vërejtje Assadit, e ndëshkon Rusinë

para 8 muajve - Telegrafi

Nikki Haley, ambasadorja amerikane në Kombet e Bashkuara paralajmëroi Presidentin sirian Bashar al-Assad se Shtetet e Bashkuara do të ndërmarrin sulme të reja me raketa kundër regjimit të tij, nëse ai...

Pse Gjermania nuk po merr pjesë në sulmet në Siri?

para 8 muajve - Lajmi.net

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump ka kërcënuar të sulmojë Sirinë përsëri në hakmarrje ndaj sulmit të dyshuar kimik, për të cilin ai e fajësoi qeverinë siriane. Damasku në mënyrë të përsëritur ka mohuar...

Macron tregon se për çfarë iu desh ta bindë Trumpin

para 8 muajve - Koha.net

Presidenti francez, Emmanuel Macron, deklaroi se ishte ai që e bindi presidentin amerikan Donald Trump për të mos tërhequr trupat nga Siria. Ai në një intervistë për televizionin francez BFM tha se në...

Siria, Putin: Sulme të tjera në Siri shkaktojnë “kaos”

para 8 muajve - Gazeta Shqip

Presidenti rus, Vladimir Putin ka deklaruar se çdo sulm tjetër nga fuqitë Perëndimore kundër Sirisë do të “dërgojë pashmangshëm drejt një kaosi në marrëdhëniet ndërkombëtare”. Putin ka bërë këtë paralajmërim...

Media izraelite kundër Merkel: Preferon pacifizmin përpara mbrojtjes së sirianëve nga armët kimike

para 8 muajve - Mapo

Të mbrosh civilët përmes ndërhyrjeve ushtarake gjithashtu mbron vlerat universale, diçka që  Joachim Gauck e kuptoi ku ishte president i Gjermanisë Ofer Aderet/Haaretz Angela Merkel, liderja e botës demokratike...

Pse Gjermania nuk po merr pjesë në sulmet në Siri?

para 8 muajve - Fol

Kancelarja gjermane Angela Merkel tha më 12 prill se një sërë masash duhet të merren parasysh për të trajtuar krizën në Siri, por forcat gjermane nuk do të sulmojnë ushtrinë siriane apo forcat e tjera...

Analiza/ Merkel preferon pacifizmin përpara mbrojtjes së sirianëve nga armët kimike

para 8 muajve - Mapo

Të mbrosh civilët përmes ndërhyrjeve ushtarake gjithashtu mbron vlerat universale, diçka që  Joachim Gauck e kuptoi ku ishte president i Gjermanisë Ofer Aderet/Haaretz Angela Merkel, liderja e botës demokratike...

“Sulmet ndaj Sirisë nuk janë një akt lufte, e kam bindur Trumpin”

para 8 muajve - Tetova Sot

Presidenti francez, Emmanuel Macron, deklaroi se ishte ai që e bindi presidentin amerikan Donald Trump për të mos tërhequr trupat nga Siria. Ai në një intervistë për televizionin francez BFM tha se në...

Amerika i tërheq vërejtje Assadit, e ndëshkon Rusinë

para 8 muajve - Lajmi.net

Nikki Haley, ambasadorja amerikane në Kombet e Bashkuara paralajmëroi Presidentin sirian Bashar al-Assad se Shtetet e Bashkuara do të ndërmarrin sulme të reja me raketa kundër regjimit të tij, nëse ai...

Erdogan: Në Turqi janë sjellë nga jashtë 80 pjesëtarë të FETO-s

para 8 muajve - Shenja

Turqia ka arritur të sjellë në vend 80 pjesëtarë të organizatës terroriste FETO, të cilët kanë qëndruar jashtë vendit, deklaroi presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, raporton Anadolu Agency (AA)....

Amerika i tërheq vërejtje Assadit, e ndëshkon Rusinë

para 8 muajve - Gazeta Express

Nikki Haley, ambasadorja amerikane në Kombet e Bashkuara paralajmëroi Presidentin sirian Bashar al-Assad se Shtetet e Bashkuara do të ndërmarrin sulme të reja me raketa kundër regjimit të tij, nëse ai...

Amerika i tërheq vërejtje Assadit, e ndëshkon Rusinë

para 8 muajve - Tetova Sot

Nikki Haley, ambasadorja amerikane në Kombet e Bashkuara paralajmëroi Presidentin sirian Bashar al-Assad se Shtetet e Bashkuara do të ndërmarrin sulme të reja me raketa kundër regjimit të tij, nëse ai...

Erdogan: Gylen, edhe ti do të vish sikur gjithë të tjerët

para 8 muajve - Telegrafi

Turqia ka arritur të sjellë në vend 80 pjesëtarë të organizatës terroriste FETO, të cilët kanë qëndruar jashtë vendit, deklaroi presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan. Në një fjalim në mbledhjen e...

Putin: Sulmet tjera në Siri dërgojnë drejt “kaosit”

para 8 muajve - Aktuale

Presidenti rus, Vladimir Putin ka deklaruar se çdo sulm tjetër nga fuqitë Perëndimore kundër Sirisë do të “dërgojë pashmangshëm drejt një kaosi në marrëdhëniet ndërkombëtare”. Putin ka bërë këtë paralajmërim...

“Sulmet ndaj Sirisë nuk janë një akt lufte, e kam bindur Trumpin"

para 8 muajve - KosovaPress

Ai në një intervistë për televizionin francez BFM tha se në një bisedë telefonike e kishte bindur Trump që mos ta tërheqë ushtrinë nga Siria. "Ne e bindëm atë se ishte e nevojshme për të qëndruar atje....

Putin: Sulmet tjera në Siri dërgojnë drejt “kaosit”

para 8 muajve - Shenja

Presidenti rus, Vladimir Putin ka deklaruar se çdo sulm tjetër nga fuqitë Perëndimore kundër Sirisë do të “dërgojë pashmangshëm drejt një kaosi në marrëdhëniet ndërkombëtare”. Putin ka bërë këtë paralajmërim...

SHBA gati sanksionet e reja për Rusinë, ambasadorja amerikane: Zyrtarizohen nesër

para 8 muajve - Tetova Sot

SHBA do të vendosë sanksione të reja për Rusinë. Ambasadorja e SHBA në OKB Nikky Haley, deklaron se ato do të publikohen të hënën. Sanksionet për Rusinë vijnë pas pozicionimit dhe deklaratave të presidentit...

Amerika i tërheq vërejtje Assadit, e ndëshkon Rusinë

para 8 muajve - Fol

Zonja Haley tha për rrjetin Fox News: “Nëse Assadi nuk e ka dëgjuar mesazhin” pas goditjes me 105 raketa të shtunën në sulmin e ndërmarrë nga Shtetet e Bashkuara, Britania dhe Franca, “do ta pësojë. Do...

Ambasadorja Haley: Assadi do të goditet përsëri nëse përdor armë kimike

para 8 muajve - Periskopi

Nikki Haley, ambasadorja amerikane në Kombet e Bashkuara paralajmëroi Presidentin sirian Bashar al-Assad se Shtetet e Bashkuara do të ndërmarrin sulme të reja me raketa kundër regjimit të tij, nëse ai...

Amerika kërcënon sërish Assadin, thotë se do e sulmojnë përsëri

para 8 muajve - GazetaBlic

Nikki Haley, ambasadorja amerikane në Kombet e Bashkuara paralajmëroi Presidentin sirian Bashar al-Assad se Shtetet e Bashkuara do të ndërmarrin sulme të reja me raketa kundër regjimit të tij, nëse ai...

Raketat mbi Siri dëshmojnë forcën apo dobësinë e Perëndimit?

para 8 muajve - Gazeta Tema

Vendet e Perëndimit kanë përshëndetur dhe mbështetur sulmin ajror mbi Siri të rakorduar mes SHBA-Britani-Francës. Janë tre vende që përbëjnë zemrën e aleancës atlantike të pas Luftës së Dytë Botërore,...

Ambasadorja Haley: Assadi do të goditet përsëri nëse përdor armë kimike

para 8 muajve - Zëri i Amerikës

Nikki Haley, ambasadorja amerikane në Kombet e Bashkuara paralajmëroi Presidentin sirian Bashar al-Assad se Shtetet e Bashkuara do të ndërmarrin sulme të reja me raketa kundër regjimit të tij, nëse ai...

Amerika i tërheq vërejtje Assadit, e ndëshkon Rusinë

para 8 muajve - Sovrani

Nikki Haley, ambasadorja amerikane në Kombet e Bashkuara paralajmëroi Presidentin sirian Bashar al-Assad se Shtetet e Bashkuara do të ndërmarrin sulme të reja me raketa kundër regjimit të tij, nëse ai...

Kërcënim i frikshëm i Erdogan: Së shpejti, edhe ti do vish në Turqi

para 8 muajve - NOA

“Turqia ka bërë të mundur futjen në vend të 80 anëtarëve të Organizatës “Fetullah Terrorist” (FETO) nga jashtë”. Kështu ka deklaruar këtë të diel Presidenti Rexhep Tajip Erdogan. Në një fjalim të mbajtur...

Steinmeier i Shqetësuar për ‘Armiqësinë’ mes Rusisë dhe Perëndimit

para 8 muajve - Kallxo

Presidenti gjerman, Frank-Walter Steinmeier ka shprehur shqetësimin e tij për rritje të “armiqësisë” në mes të Rusisë dhe Perëndimit dhe ka bërë thirrje për shtim të përpjekjeve diplomatike për të përmirësuar...

SHBA-ja dhe aleatët, hetim për armët kimike në Siri

para 8 muajve - MRT

Franca, SHBA-të dhe Britania e madhe ia kanë shpalosur draft rezolutën e re për Sirinë... Franca, SHBA-të dhe Britania e madhe ia kanë shpalosur draft rezolutën e re për Sirinë 12 partnerëve në Këshillin...

Erdogan bën kërcënimin e frikshëm: Do të vish edhe ti në Turqi sikurse 80 të tjerët

para 8 muajve - Gazeta Tema

“Turqia ka bërë të mundur futjen në vend të  80 anëtarëve të Organizatës “Fetullah Terrorist” (FETO) nga jashtë”, kështu ka deklaruar këtë të diel Presidenti Rexhep Tajip Erdogan. Në një fjalim të mbajtur...

Erdogan i çon një selam të drejtpërdrejt Fetullah Gylenit: Ti që ndodhesh në SHBA…

para 8 muajve - Ina

Turqia ka arritur të sjellë në vend 80 pjesëtarë të organizatës terroriste FETO, të cilët kanë qëndruar jashtë vendit, deklaroi presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, raporton Anadolu Agency (AA).Në...

SHBA-të do të vendosin sanksione të reja ndaj Rusisë për mbështetjen e Asadit

para 8 muajve - Lajmi.net

Pas një sulmi masiv të SHBA ndaj synimeve siriane më 17 prill, ambasadorja e SHBA në OKB Nikki Haley tha gjatë takimit të Këshillit të Sigurimit të OKB-së se Uashingtoni ishte i vendosur për të kryer sulme...

"Raketa që provojnë dobësinë, jo forcën e Perëndimit"

para 8 muajve - Respublica

Vendet e Perëndimit kanë përshëndetur dhe mbëshetur sulmin ajror mbi Siri të rakorduar mes SHBA-Britani-Francës. Janë tre vende që përbëjnë zemrën e aleancës atlantike të pas Luftës së Dytë Botërore, tre...

Putin mesazh bashkëpunimi Lidhjes Arabe

para 8 muajve - Portalb

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, tha se pas disfatës së DEASH-it në Siri dhe Irak, me Lidhjen Arabe mund të ndihmojnë për procesin e zgjidhjes politike dhe të ristrukturimit në rajon, transmeton Anadolu...

Gjermania po sheh rrezik real që armët e SHBA-së dhe Rusisë të ndeshen në tokën siriane

para 8 muajve - Tetova Sot

Presidenti gjerman, Frank-Walter Steinmeier, në lidhje me operacionin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA), Britanisë dhe Francës kundër regjimit të Assadit, është shprehur se ekziston një rrezik...

Ambasadorja amerikane në OKB: SHBA nuk do të bisedojë direkt me Assadin

para 8 muajve - Tetova Sot

Ambasadorja amerikane në Kombet e Bashkuara, Nikki Haley, deklaroi sot se SHBA-ja nuk do të bisedojë “një në një” me presidentin sirian Bashar al-Assad. Ajo në një intervistë për televizionin CBS tha se...

Sulmet e reja në Siri do të shkaktojnë kaos, thotë lideri kontravers rus

para 8 muajve - Tetova Sot

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, paralajmëroi sot sulmet e reja eventuale në Siri do të sjellin kaos në marrëdhëniet ndërkombëtare. Ai këtë e tha në bisedë me presidentin iranian Hassan Rouhani, njoftoi...

Presidenti gjerman paralajmëron për “fuqinë” e Putini

para 8 muajve - GazetaBlic

Presidenti i Gjermanisë, Frank-Walter Steinmeier ka paralajmëruar sot se nuk duhet “demonizuar” Rusinë dhe se zhvillimet aktuale po tregojnë për një gjë të tillë në mesin e tensioneve ndërmjet Perëndimit...

Aleatët: Sulmi ndaj Sirisë i ligjshëm dhe i justifikuar

para 8 muajve - Gazeta Tema

Shtetet e Bashkuara, Britania dhe Franca thonë se sulmi i tyre ajror ndaj objekteve të programit të armëve kimike të Sirisë ishte i bazuar në ligjin ndërkombëtar. Duke folur gjatë takimit të jashtëzakonshëm...

Erdogan: Në Turqi janë sjellë nga jashtë 80 pjesëtarë të FETO-s, do t’i ndjekim edhe të tjerët

para 8 muajve - Lajmi.net

Presidenti i Turqisë, Tayip Erdogan, në një fjalim në mbledhjen e zakonshme të Partisë për Drejtësi dhe Zhvillim (AK) në Stamboll, ka folur përsëri për ekstradimin për në Turqi të ‘gylenistëve’. Erdogan...

Putin: Sulmet tjera në Siri dërgojnë drejt kaosit

para 8 muajve - Klan Kosova

Presidenti rus, Vladimir Putin, ka deklaruar se çdo sulm tjetër nga fuqitë Perëndimore kundër Sirisë do të “dërgojë pashmangshëm drejt një kaosi në marrëdhëniet ndërkombëtare”. Putin ka bërë këtë paralajmërim...

Nuk është Rusia! Një tjetër shtet i shpall luftë të hapur SHBA

para 8 muajve - Fakti Ditor

Një tjetër shtet i hap luftë SHBA dhe ai nuk është Rusia. Sipas shkrimit, shteti i Iranit mund të përgjigjet në “më pak se një javë” ndaj sulmeve ajrore amerikane, britanike dhe ajrore franceze. Presidenti...

SHBA vendos sanksione të reja kundër Rusisë

para 8 muajve - GazetaBlic

Shtetet e Bashkuara të Amerikës po përgatisin sanksione të reja kundër Rusisë për shkak të mbështetjes së vazhdueshme të presidentit sirian Bashar al-Assad, tha sot ambasadorja amerikane në OKB, Nikki...

SHBA vendos sanksione të reja kundër Rusisë

para 8 muajve - RTV 21

Haley: Nesër vendosen sanksionet kundër Rusisë Shtetet e Bashkuara të Amerikës po përgatisin sanksione të reja kundër Rusisë për shkak të mbështetjes së vazhdueshme të presidentit sirian Bashar al-Assad,...

Kjo është paga e një deputeti në Kosovë

para 8 muajve - Gazeta Liria

Deputetët e Kuvendit të Kosovës, kanë paga të larta dhe gati pesë herë më të mëdha se sa mesatarja e rrogave në Kosovë e cila sillet nga 130 deri në mbi 400 euro. Të 120 deputetët e Kuvendit të Republikës...

Gjermania po sheh rrezik real që armët e SHBA-së dhe Rusisë të ndeshen në tokën siriane

para 8 muajve - Gazeta Express

Presidenti gjerman, Frank-Walter Steinmeier, në lidhje me operacionin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA), Britanisë dhe Francës kundër regjimit të Assadit, është shprehur se ekziston një rrezik...

Putin: Sulmet tjera në Siri dërgojnë drejt “kaosit”

para 8 muajve - Lajmi.net

Presidenti rus, Vladimir Putin ka deklaruar se çdo sulm tjetër nga fuqitë Perëndimore kundër Sirisë do të “dërgojë pashmangshëm drejt një kaosi në marrëdhëniet ndërkombëtare”. Putin ka bërë këtë paralajmërim...

Steinmeier: Rusia nuk duhet të shpallet armike

para 8 muajve - Infokusi

Presidenti i Gjermanisë, Frank-Walter Steinmeier ka paralajmëruar sot se nuk duhet “demonizuar” Rusinë dhe se zhvillimet aktuale po tregojnë për një gjë të tillë në mesin e tensioneve ndërmjet Perëndimit...

Erdogan: Gylen, edhe ti do të vish sikur gjithë të tjerët

para 8 muajve - Infokusi

Turqia ka arritur të sjellë në vend 80 pjesëtarë të organizatës terroriste FETO, të cilët kanë qëndruar jashtë vendit, deklaroi presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan. Në një fjalim në mbledhjen e...

Presidenti gjerman paralajmëron për “fuqinë” e Putini

para 8 muajve - Infokusi

Presidenti i Gjermanisë, Frank-Walter Steinmeier ka paralajmëruar sot se nuk duhet “demonizuar” Rusinë dhe se zhvillimet aktuale po tregojnë për një gjë të tillë në mesin e tensioneve ndërmjet Perëndimit...

Gjermania po sheh rrezik real që armët e SHBA-së dhe Rusisë të ndeshen në tokën siriane

para 8 muajve - Koha.net

Presidenti gjerman, Frank-Walter Steinmeier, në lidhje me operacionin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA), Britanisë dhe Francës kundër regjimit të Assadit, është shprehur se ekziston një rrezik...

Putin: Sulmet e Reja në Siri do të Shkaktojnë Kaos

para 8 muajve - Kallxo

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, paralajmëroi sot sulmet e reja eventuale në Siri do të sjellin kaos në marrëdhëniet ndërkombëtare. Ai këtë e tha në bisedë me presidentin iranian Hassan Rouhani, njoftoi...

Putin: Sulmet tjera në Siri dërgojnë drejt "kaosit"

para 8 muajve - Evropa e Lirë

Presidenti rus, Vladimir Putin ka deklaruar se çdo sulm tjetër nga fuqitë Perëndimore kundër Sirisë do të “dërgojë pashmangshëm drejt një kaosi në marrëdhëniet ndërkombëtare”. Putin ka bërë këtë paralajmërim...

Reagon Vladimir Putin: Sulmet e reja në Siri çojnë në kaos ndërkombëtar

para 8 muajve - BalkanWeb

MOSKE- Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, ka thënë se sulmet e reja eventuale në Siri, do të sjellin kaos në marrëdhëniet ndërkombëtare. Ai këtë e tha në bisedë me presidentin iranian Hassan Rouhani,...

Amerika po përgatit sanksione ndaj Rusisë për shkak të përkrahjes për Assadin

para 8 muajve - Koha.net

Shtetet e Bashkuara të Amerikës po përgatisin sanksione të reja ndaj Rusisë për shkak të përkrahjes së vazhdueshme për presidentin e Sirisë, Bashar-al Assad, ka thënë ambasadorja e SHBA-së në Kombet e...

Erdogan vjen me një tjetër kërcënim

para 8 muajve - GazetaBlic

Turqia ka arritur të sjellë në vend 80 pjesëtarë të organizatës FETO, të cilët kanë qëndruar jashtë vendit, deklaroi presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, raporton AA Në një fjalim në mbledhjen e...

ANALIZA: Lufta e re e ftohtë po gatuhet në Siri

para 8 muajve - Gazeta Tema

Nga Dmitri Trenin António Guterres, Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, së fundmi tha se Lufta e Ftohtë ishte kthyer me një hakmarrje, por edhe me një ndryshim. Kjo është e saktë, por e vonuar...

Putin për Sirinë: sulmet të tjera perëndimore do të çojnë në kaos

para 8 muajve - Te Sheshi

Presidenti rus Vladimir Putin, tha pas një bisede me homologun e tij iranian, Hassan Rouhani se sulme të tjera të mundshme perëndimore mbi Sirinë mund të rezultonin në kaos në marrëdhëniet ndërkombëtare....

Vladimir Putin: Sulmet e reja në Siri do të shkaktojnë kaos

para 8 muajve - Telegrafi

Presidenti rus Vladimir Putin i ka thënë Hassan Rouhanit, presidentit të Iranit, se goditjet e mëtejshme nga aleatët perëndimorë në Siri në mënyrë të pashmangshme do të çojnë në kaos në marrëdhëniet ndërkombëtare....

Ambasadorja amerikane në OKB: SHBA nuk do të bisedojë direkt me Assadin

para 8 muajve - Gazeta Express

Ambasadorja amerikane në Kombet e Bashkuara, Nikki Haley, deklaroi sot se SHBA-ja nuk do të bisedojë "një në një" me presidentin sirian Bashar al-Assad. Ajo në një intervistë për televizionin CBS tha se...

ShBA ndërprenë kontaktin direkt me Assadin

para 8 muajve - GazetaBlic

Ambasadorja amerikane në Kombet e Bashkuara, Nikki Haley, deklaroi sot se SHBA-ja nuk do të bisedojë “një në një” me presidentin sirian Bashar al-Assad. Ajo në një intervistë për televizionin CBS tha se...

Reagon Vladimir Putin: Sulmet e reja në Siri çojnë në kaos ndërkombëtar

para 8 muajve - Medial

MOSKE- Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, ka thënë se sulmet e reja eventuale në Siri, do të sjellin kaos në marrëdhëniet ndërkombëtare. Ai këtë e tha në bisedë me presidentin iranian Hassan Rouhani,...

Erdogan kërcënon Gulenin: Do të vish edhe ti në Turqi sikurse 80 të tjerët

para 8 muajve - Gazeta Express

Turqia ka arritur të sjellë në vend 80 pjesëtarë të organizatës terroriste FETO, të cilët kanë qëndruar jashtë vendit, deklaroi presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, raporton AA Në një fjalim në...

Eshtë Irani që mund të kërcënojë SHBA dhe jo Rusia!

para 8 muajve - Java News

SHBA mund ta marrë goditjen e parë jo nga Rusia, me të cilën tashmë e ka të hapur luftën, por nga një tjetër shtet dhe paralajmërimi vjen këtë të dielë, në një artikull publikuar nga media britanike “Express.co.uk”....

Sulmet e reja në Siri do të shkaktojnë kaos, thotë lideri kontravers rus

para 8 muajve - Gazeta Express

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, paralajmëroi sot sulmet e reja eventuale në Siri do të sjellin kaos në marrëdhëniet ndërkombëtare. Ai këtë e tha në bisedë me presidentin iranian Hassan Rouhani, njoftoi...

Presidenti gjerman i shqetësuar për “armiqësinë” mes Rusisë dhe Perëndimit

para 8 muajve - BalkanWeb

BERLIN- Presidenti gjerman, Frank-Walter Steinmeier ka shprehur shqetësimin e tij për rritje të “armiqësisë” në mes të Rusisë dhe Perëndimit dhe ka bërë thirrje për shtim të përpjekjeve diplomatike për...

Putin: Sulmet e reja në Siri çojnë në kaos ndërkombëtar

para 8 muajve - Koha.net

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, ka thënë se sulmet e reja eventuale në Siri, do të sjellin kaos në marrëdhëniet ndërkombëtare. Ai këtë e tha në bisedë me presidentin iranian Hassan Rouhani, njoftoi...

Putin thotë se sulmet e reja në Siri do të sjellin kaos ndërkombëtar

para 8 muajve - Koha.net

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, ka thënë se sulmet e reja eventuale në Siri, do të sjellin kaos në marrëdhëniet ndërkombëtare. Ai këtë e tha në bisedë me presidentin iranian Hassan Rouhani, njoftoi...

Lufta e re e ftohtë po gatuhet në Siri

para 8 muajve - Telegrafi

Dmitri Trenin António Guterres, Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, së fundmi tha se Lufta e Ftohtë ishte kthyer me një hakmarrje, por edhe me një ndryshim. Kjo është e saktë, por e vonuar...

Putin: Sulmet e reja në Siri do të shkaktojnë kaos

para 8 muajve - RTV 21

Putin bisedon me Rouhanin Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, paralajmëroi sot sulmet e reja eventuale në Siri do të sjellin kaos në marrëdhëniet ndërkombëtare. Ai këtë e tha në bisedë me presidentin...

Presidenti gjerman i shqetësuar për ‘armiqësinë’ mes Rusisë dhe Perëndimit

para 8 muajve - Telegrafi

Presidenti gjerman, Frank-Walter Steinmeier, ka shprehur shqetësimin e tij për rritje të “armiqësisë” në mes të Rusisë dhe Perëndimit dhe ka bërë thirrje për shtim të përpjekjeve diplomatike për të përmirësuar...

Putin flet për sulmet në Siri, paralajmëron kaos

para 8 muajve - GazetaBlic

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, paralajmëroi sot sulmet e reja eventuale në Siri do të sjellin kaos në marrëdhëniet ndërkombëtare. Ai këtë e tha në bisedë me presidentin iranian Hassan Rouhani, njoftoi...

Gjermania e shqetësuar për "armiqësinë" mes Rusisë dhe Perëndimit

para 8 muajve - Gazeta Express

Presidenti gjerman, Frank-Walter Steinmeier ka shprehur shqetësimin e tij për rritje të “armiqësisë” në mes të Rusisë dhe Perëndimit dhe ka bërë thirrje për shtim të përpjekjeve diplomatike për të përmirësuar...

Erdogan thotë se Turqia ka kapur 80 “gylenistë”, i çon porosi Gylenit

para 8 muajve - Koha.net

Turqia ka arritur të rikthejë 80 pjesëtarë të asaj që e konsideron organizatë terroriste FETO, të cilët kanë qëndruar jashtë vendit. Kështu ka deklaruar presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, në një...

Presidenti gjerman: Konflikti mes Rusisë dhe Perëndimit mund të shtohet

para 8 muajve - Java News

BERLIN- Presidenti gjerman, Frank-Walter Steinmeier ka shprehur shqetësimin e tij për rritje të “armiqësisë” në mes të Rusisë dhe Perëndimit dhe ka bërë thirrje për shtim të përpjekjeve diplomatike për...

Steinmeier i shqetësuar për “armiqësinë” mes Rusisë dhe Perëndimit

para 8 muajve - Lajmi.net

Presidenti gjerman, Frank-Walter Steinmeier ka shprehur shqetësimin e tij për rritje të “armiqësisë” në mes të Rusisë dhe Perëndimit dhe ka bërë thirrje për shtim të përpjekjeve diplomatike për të përmirësuar...

Erdogan: Në Turqi janë sjellë nga jashtë 80 pjesëtarë të FETO-s

para 8 muajve - Klan Kosova

Turqia ka arritur të sjellë në vend 80 pjesëtarë të organizatës terroriste FETO, të cilët kanë qëndruar jashtë vendit, deklaroi presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, raporton AA, përcjell Klan Kosova....

Erdogan: Kemi sjellë në Turqi 80 pjesëtarë të FETO-s, do t’i ndjekim edhe të tjerët

para 8 muajve - Medial

Turqia ka arritur të sjellë në vend 80 pjesëtarë të organizatës terroriste FETO, të cilët kanë qëndruar jashtë vendit, deklaroi presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, raporton Anadolu Agency (AA)....

Gjermania e shqetësuar për përballjen e SHBA-së dhe Rusisë në tokën siriane

para 8 muajve - Bota Press

Presidenti gjerman, Frank-Ëalter Steinmeier, në lidhje me operacionin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA), Britanisë dhe Francës kundër regjimit të Assadit, është shprehur se ekziston një rrezik...

Vladimir Putin: Sulmet e reja në Siri do të shkaktojnë kaos

para 8 muajve - Almakos

Presidenti rus Vladimir Putin i ka thënë Hassan Rouhanit, presidentit të Iranit, se goditjet e mëtejshme nga aleatët perëndimorë në Siri në mënyrë të pashmangshme do të çojnë në kaos në marrëdhëniet ndërkombëtare....

SHBA-ja paralajmëron Sirinë

para 8 muajve - RTV 21

Tramp: “Do të sulmojmë sërish nëse nuk heq dorë nga sulmet kimike” Presidenti amerikan Donald Trump e ka parlajmëruar qeverinë e Sirisë se Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë të gatshme ta sulmojnë sërish...

Steinmeier: Rusia nuk duhet të shpallet armike

para 8 muajve - KosovaPress

"Pavarësisht nga Putini, ne nuk mundemi që Rusinë në tërësi dhe njerëzit e saj t'i shpallim armiq. Historia jonë flet kundër kësaj, dhe shumë nga kjo është në lojë", tha shefi i shtetit gjerman për Bild...

Putin mesazh bashkëpunimi Lidhjes Arabe

para 8 muajve - Shenja

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, tha se pas disfatës së DEASH-it në Siri dhe Irak, me Lidhjen Arabe mund të ndihmojnë për procesin e zgjidhjes politike dhe të ristrukturimit në rajon, transmeton Anadolu...

Presidenti gjerman: Rrezik serioz nga përballja e sistemeve të armëve amerikane dhe ruse në Siri

para 8 muajve - Shenja

Presidenti gjerman, Frank-Walter Steinmeier, në lidhje me operacionin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA), Britanisë dhe Francës kundër regjimit të Asadit, është shprehur se ekziston një rrezik...

Steinmeier i shqetësuar për "armiqësinë" mes Rusisë dhe Perëndimit

para 8 muajve - Evropa e Lirë

Presidenti gjerman, Frank-Walter Steinmeier ka shprehur shqetësimin e tij për rritje të “armiqësisë” në mes të Rusisë dhe Perëndimit dhe ka bërë thirrje për shtim të përpjekjeve diplomatike për të përmirësuar...

Siria, Trump: Bombardime perfekte! Asad: Jemi edhe më të bashkuar

para 8 muajve - Gazeta Shqip

“Sulmet në Siri janë kryer në mënyrë aq të përkryer, me një saktësi të tillë, sa që mënyra e vetme ku mjetet e informacionit që shpërndajnë lajme false nuk i kanë reduktuar dot, por kanë përdorur shprehjen...

SHBA-ja dhe aleatët, hetim për armët kimike në Siri

para 8 muajve - Alsat-M

Franca, SHBA-të dhe Britania e madhe ia kanë shpalosur draft rezolutën e re për Sirinë 12 partnerëve në Këshillin e Sigurisë së Kombeve të Bashkuara në të cilin është përfshirë mekanizëm i ri për hetimin...

Erdogan: Gylen, edhe ti do të vish sikur gjithë të tjerët

para 8 muajve - KosovaPress

Në një fjalim në mbledhjen e zakonshme të Partisë për Drejtësi dhe Zhvillim (AK) në Stamboll, Erdogan tha se deri më sot, në Turqi janë sjellë 80 terroristë të FETO-s. “Do t'i ndjekim edhe tjerët”, tha...

Erdogan i çon një selam të drejtpërdrejt Fetullah Gylenit: Ti që ndodhesh në SHBA…

para 8 muajve - Tetova Sot

Turqia ka arritur të sjellë në vend 80 pjesëtarë të organizatës terroriste FETO, të cilët kanë qëndruar jashtë vendit, deklaroi presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, raporton Anadolu Agency (AA)....

SIRIA/SHBA dhe Rusia i interpretuan sipas mënyrës së tyre bombardimet

para 8 muajve - Java News

Shtetet e Bashkuara dhe Rusia kanë përmendur shifra krejtësisht të ndryshme lidhur me sulmet e udhëhequra nga Shtetet e Bashkuara në baza siriane, të cilat Uashingtoni i ka cilësuar si “zemra” e programit...

Erdogan: Në Turqi janë sjellë nga jashtë 80 pjesëtarë të FETO-së

para 8 muajve - Telegrafi

Turqia ka arritur të sjellë në vend 80 pjesëtarë të organizatës terroriste FETO, të cilët kanë qëndruar jashtë vendit, deklaroi presidenti i Turqisë, Rexhep Tajip Erdogan. Në një fjalim në mbledhjen e...

Putin: Sulmet e reja në Siri do të shkaktojnë kaos

para 8 muajve - Almakos

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, paralajmëroi sot sulmet e reja eventuale në Siri do të sjellin kaos në marrëdhëniet ndërkombëtare. Ai këtë e tha në bisedë me presidentin iranian Hassan Rouhani, njoftoi...

Putin: Sulmet e reja në Siri do të shkaktojnë kaos

para 8 muajve - Sovrani

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, paralajmëroi sot sulmet e reja eventuale në Siri do të sjellin kaos në marrëdhëniet ndërkombëtare. Ai këtë e tha në bisedë me presidentin iranian Hassan Rouhani, njoftoi...

Erdogan: Kemi sjellë në Turqi 80 pjesëtarë të FETO-s, do t’i ndjekim edhe të tjerët

para 8 muajve - BalkanWeb

Turqia ka arritur të sjellë në vend 80 pjesëtarë të organizatës terroriste FETO, të cilët kanë qëndruar jashtë vendit, deklaroi presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, raporton Anadolu Agency (AA)....

Putin flet për sulmet në Siri, paralajmëron kaos

para 8 muajve - Infokusi

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, paralajmëroi sot sulmet e reja eventuale në Siri do të sjellin kaos në marrëdhëniet ndërkombëtare. Ai këtë e tha në bisedë me presidentin iranian Hassan Rouhani, njoftoi...

Ambasadorja amerikane në OKB: SHBA nuk do të bisedojë direkt me Assadin

para 8 muajve - Gazeta Monitor

Ambasadorja amerikane në Kombet e Bashkuara, Nikki Haley, deklaroi sot se SHBA-ja nuk do të bisedojë “një në një” me presidentin sirian Bashar al-Assad. Ajo në një intervistë për televizionin CBS tha se...

SHBA dhe Rusia interpretojnë ndryshe sulmet në Siri

para 8 muajve - Gazeta Tema

Shtetet e Bashkuara dhe Rusia kanë përmendur shifra krejtësisht të ndryshme lidhur me sulmet e udhëhequra nga Shtetet e Bashkuara në baza siriane, të cilat Uashingtoni i ka cilësuar si “zemra” e programit...

Putin mesazh bashkëpunimi Lidhjes Arabe

para 8 muajve - Medial

MOSKË (AA) – Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, tha se pas disfatës së DEASH-it në Siri dhe Irak, me Lidhjen Arabe mund të ndihmojnë për procesin e zgjidhjes politike dhe të ristrukturimit në rajon,...

Erdogan i qon fjalë Gulenit: Do të vish edhe ti në Turqi sikurse 80 të tjerët

para 8 muajve - Bota Press

Turqia ka arritur të sjellë në vend 80 pjesëtarë të organizatës FETO, të cilët kanë qëndruar jashtë vendit, deklaroi presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, raporton AA Në një fjalim në mbledhjen e...

Ambasadorja amerikane në OKB: SHBA nuk do të bisedojë direkt me Assadin

para 8 muajve - Sovrani

Ambasadorja amerikane në Kombet e Bashkuara, Nikki Haley, deklaroi sot se SHBA-ja nuk do të bisedojë “një në një” me presidentin sirian Bashar al-Assad. Ajo në një intervistë për televizionin CBS tha se...

Aleatët: sulmi ndaj Sirisë i ligjshëm dhe i justifikuar

para 8 muajve - Zëri i Amerikës

Shtetet e Bashkuara, Britania dhe Franca thonë se sulmi i tyre ajror ndaj objekteve të programit të armëve kimike të Sirisë ishte i bazuar në ligjin ndërkombëtar. Duke folur gjatë takimit të jashtëzakonshëm...

Opinione mbi sulmet në Siri

para 8 muajve - Zëri i Amerikës

Shtetet e Bashkuara, Britania dhe Franca të shtunën kryen sulme ushtarake kundër qeverisë së presidentit Asad për shkak të përdormit të armëve kimike nga Siria kundër banorëve të saj. Sulmet kishin objektiv...

A do të bisedojë SHBA direkt me Assadin – përgjigjet ambasadorja amerikane në OKB

para 8 muajve - Insajderi

Ambasadorja amerikane në Kombet e Bashkuara, Nikki Haley, deklaroi sot se SHBA-ja nuk do të bisedojë “një në një” me presidentin sirian Bashar al-Assad. Ajo në një intervistë për televizionin CBS tha se...

SHBA godet rëndë Rusinë, pas sulmit në Siri: Ky është vendimi i fundit

para 8 muajve - Periskopi

Shtetet e Bashkuara të Amerikës do t’i vënë sanksione edhe më shumë Rusisë, si pjesë e presionit për atë që po ndodh në Siri. Mediat e huaja raportojnë se SHBA do të imponojë edhe më shumë sanksione ekonomike...

Erdogan nuk mbahet: Arrestuam 80 pjesëtarë të FETO-s dhe i sollëm në vend

para 8 muajve - Java News

Turqia ka arritur të sjellë në vend 80 pjesëtarë të organizatës terroriste FETO, të cilët kanë qëndruar jashtë vendit, deklaroi presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, raporton Anadolu Agency (AA)....

Erdogan kërcënon Gulenin: Do të vish edhe ti në Turqi sikurse 80 të tjerët

para 8 muajve - Gazeta Monitor

Turqia ka arritur të sjellë në vend 80 pjesëtarë të organizatës terroriste FETO, të cilët kanë qëndruar jashtë vendit, deklaroi presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, raporton AA Në një fjalim në...

Rriten tensionet, SHBA: Jemi gati për sulme të tjera në Siri, reagon ashpër Rusia

para 8 muajve - Ina

Tensionet në Siri sa vijnë dhe rriten edhe më shumë. Kjo pasi Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Anglia dhe Franca janë gati për të ndërmarrë një sulm të ri me raketa në Siri. Ka qenë presidenti Donald Trump...

Haley: SHBA nuk do të bisedojë direkt me Assadin

para 8 muajve - KosovaPress

Ajo në një intervistë për televizionin CBS tha se Siria deri tani ka refuzuar të marrë pjesë në negociatat multilaterale si pjesë e procesit politik në të cilin ndërmjetësojnë OKB-në, dhe shtoi se Rusia...

Johnson: Shqyrtojmë mundësitë nëse Assadi kryen sërish sulm kimik

para 8 muajve - MRT

Britania do të shqyrtojë “mundësitë” me aleatët nëse presidenti sirian, Bashar al-Assad... Britania do të shqyrtojë “mundësitë” me aleatët nëse presidenti sirian, Bashar al-Assad përdor sërish armë kimike...

SHBA dhe Rusia interpretojnë ndryshe sulmet Perëndimore në Siri

para 8 muajve - Telegrafi

Shtetet e Bashkuara dhe Rusia kanë përmendur shifra krejtësisht të ndryshme lidhur me sulmet e udhëhequra nga Shtetet e Bashkuara në baza siriane, të cilat Uashingtoni i ka cilësuar si “zemra” e programit...

SHBA dhe Rusia interpretojnë ndryshe sulmet Perëndimore në Siri

para 8 muajve - Lajmi.net

Shtetet e Bashkuara dhe Rusia kanë përmendur shifra krejtësisht të ndryshme lidhur me sulmet e udhëhequra nga Shtetet e Bashkuara në baza siriane, të cilat Uashingtoni i ka cilësuar si “zemra” e programit...

“Sulmet e reja në Siri do të shkaktojnë kaos”

para 8 muajve - Insajderi

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, paralajmëroi sot sulmet e reja eventuale në Siri do të sjellin kaos në marrëdhëniet ndërkombëtare. Ai këtë e tha në bisedë me presidentin iranian Hassan Rouhani, njoftoi...

Gjermania e shqetësuar për “armiqësinë” mes Rusisë dhe Perëndimit

para 8 muajve - Sovrani

Presidenti gjerman, Frank-Walter Steinmeier ka shprehur shqetësimin e tij për rritje të “armiqësisë” në mes të Rusisë dhe Perëndimit dhe ka bërë thirrje për shtim të përpjekjeve diplomatike për të përmirësuar...

Momentet dramatike të pilotëve britanikë përpara bombardimit të Sirisë

para 8 muajve - BalkanWeb

Një ditë pas operacionit të bombadimeve në Siri nga aeropanët e SHBA-ve, Britanisë dhe Francës, janë publikuar foto nga momentet dramatike të pilotëve britanikë përpara se të nisen për misionin bombardues...

SHBA dhe Rusia interpretojnë ndryshe sulmet Perëndimore në Siri

para 8 muajve - Medial

Shtetet e Bashkuara dhe Rusia kanë përmendur shifra krejtësisht të ndryshme lidhur me sulmet e udhëhequra nga Shtetet e Bashkuara në baza siriane, të cilat Uashingtoni i ka cilësuar si “zemra” e programit...

Momentet dramatike të pilotëve britanikë përpara bombardimit të Sirisë

para 8 muajve - Medial

Një ditë pas operacionit të bombadimeve në Siri nga aeropanët e SHBA-ve, Britanisë dhe Francës, janë publikuar foto nga momentet dramatike të pilotëve britanikë përpara se të nisen për misionin bombardues...

Momentet dramatike të pilotëve britanikë përpara bombardimit të Sirisë

para 8 muajve - Mapo

Një ditë pas operacionit të bombadimeve në Siri nga aeropanët e SHBA-ve, Britanisë dhe Francës, janë publikuar foto nga momentet dramatike të pilotëve britanikë përpara se të nisen për misionin bombardues...

Erdogan i çon një porosi të drejtpërdrejt Fetullah Gylenit: Ti që ndodhesh në SHBA…

para 8 muajve - Periskopi

Turqia ka arritur të sjellë në vend 80 pjesëtarë të organizatës terroriste FETO, të cilët kanë qëndruar jashtë vendit, deklaroi presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, raporton Anadolu Agency (AA)....

Gjermania e shqetësuar për “armiqësinë” mes Rusisë dhe Perëndimit

para 8 muajve - Gazeta Monitor

Presidenti gjerman, Frank-Walter Steinmeier ka shprehur shqetësimin e tij për rritje të “armiqësisë” në mes të Rusisë dhe Perëndimit dhe ka bërë thirrje për shtim të përpjekjeve diplomatike për të përmirësuar...

Bombardimet në Siri/ Rusia do të përfshijë arabët

para 8 muajve - Java News

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, tha se pas disfatës së DEASH-it në Siri dhe Irak, me Lidhjen Arabe mund të ndihmojnë për procesin e zgjidhjes politike dhe të ristrukturimit në rajon. Presidenti i...

Putin: Sulmet e reja në Siri do të shkaktojnë kaos

para 8 muajve - KosovaPress

Ai këtë e tha në bisedë me presidentin iranian Hassan Rouhani, njoftoi Kremlini. Siç thuhet, Putini dhe Rouhani kanë shkëmbyer qëndrimet rreth situatës pas sulmit të fundit me raketa në Siri nga ana e...

Erdogan me mesazh të fortë drejt Gulen, ja çfarë i thotë

para 8 muajve - Sovrani

Turqia ka arritur të sjellë në vend 80 pjesëtarë të organizatës terroriste FETO, të cilët kanë qëndruar jashtë vendit, deklaroi presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, raporton Anadolu Agency (AA)....

SHBA dhe Rusia interpretojnë ndryshe sulmet Perëndimore në Siri

para 8 muajve - Infokusi

Shtetet e Bashkuara dhe Rusia kanë përmendur shifra krejtësisht të ndryshme lidhur me sulmet e udhëhequra nga Shtetet e Bashkuara në baza siriane, të cilat Uashingtoni i ka cilësuar si “zemra” e programit...

SHBA dhe Rusia interpretojnë ndryshe sulmet Perëndimore në Siri

para 8 muajve - Gazeta Express

Shtetet e Bashkuara dhe Rusia kanë përmendur shifra krejtësisht të ndryshme lidhur me sulmet e udhëhequra nga Shtetet e Bashkuara në baza siriane, të cilat Uashingtoni i ka cilësuar si “zemra” e programit...

Pamje nga pak para bombardimit mbi Siri, si u bënë gati pilotët (FOTO LAJM))

para 8 muajve - Albeu

Janë publikuar fotot nga momentet dramatike të pilotëve britanikë përpara se të nisen për misionin bombardues në Siri . Katër avionë ushtarakë GR4 Tornado lanë bazën e tyre në Akrotiri të Qipros në orën...

Imazhe të momenteve para bombardimit të Sirisë

para 8 muajve - RTV 21

Trump ka paralajmëruar se Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë gati për të goditur sërish Sirinë SHBA, Britania e Madhe dhe Franca dje kanë bombarduar objektiva të shumta qeveritare në Siri në një operacion...

Erdogan i dërgon mesazh Gylenit

para 8 muajve - Insajderi

Turqia ka arritur të sjellë në vend 80 pjesëtarë të organizatës terroriste FETO, të cilët kanë qëndruar jashtë vendit, deklaroi presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, raporton Anadolu Agency (AA)....

SHBA dhe Rusia interpretojnë ndryshe sulmet Perëndimore në Siri

para 8 muajve - Evropa e Lirë

Shtetet e Bashkuara dhe Rusia kanë përmendur shifra krejtësisht të ndryshme lidhur me sulmet e udhëhequra nga Shtetet e Bashkuara në baza siriane, të cilat Uashingtoni i ka cilësuar si “zemra” e programit...

Putin paralajmëron SHBA-në nëse vazhdon të sulmojë Assadin në Siri

para 8 muajve - Periskopi

Presidenti i Rusisë Vladimir Putin ka zhvilluar një bisedë telefonike me presidentin Iranian Hassan Rouhani, me të cilin ka biseduar për sulmet ajrore të SHBA-së, Britanisë dhe Francës kundër regjimit...

Siri, raportohet për shpërthim të fuqishëm

para 8 muajve - MRT

Një shpërthim ka ndodhur në veri të Sirisë, lokacion ku gjenden luftëtarët iranianë pro-qeveritarë dhe milicia shiite... Një shpërthim ka ndodhur në veri të Sirisë, lokacion ku gjenden luftëtarët iranianë...

Johnson: Ende nuk kemi vendosur për sulmin tjetër në Siri

para 8 muajve - Zhurnal

Britania do të shqyrtojë “mundësitë” me aleatët nëse presidenti sirian, Bashar al-Assad përdor sërish armë kimike kundër popullatës në Siri, mirëpo deri më tash nuk është planifikuar asgjë, ka thënë ministri...

Publikohen pamjet satelitore: Çfarë ka ndodhur në Siri pas sulmit të djeshëm

para 8 muajve - Zhurnal

Publikohen imazhet e reja satelitore, që tregojnë dëmet e mëdha ndaj objektivave të goditura nga sulmet ajrore të shtunën në Siri. Tre zona janë shndërruar në rrënoja, pasi Donald Trump, Theresa May dhe...

Siri, pas raketave shtrihet dora e bisedimeve për paqe

para 8 muajve - Portalb

Franca po përpiqet të bindë Rusinë t’i bashkohet nismës për një zgjidhje politike në Siri, vetëm pak pas sulmit të përbashkët mes Shteteve të Bashkuara, Francës dhe Britanisë ndaj vendndodhjeve të armëve...

Edhe një shpërthim i fuqishëm në veri të Sirisë

para 8 muajve - GazetaBlic

Një shpërthim ka ndodhur në veri të Sirisë, lokacion ku gjenden luftëtarët iranianë pro-qeveritarë dhe milicia shiite, ka thënë Vëzhguesi Sirian për të Drejtat e Njeriut. Ky grup ka thënë se burimi i shpërthimit...

Kryeopozitari britanik del pak në krah të Asaadit, thotë se sulmi duhej autorizuar nga Këshilli i Sigurimit

para 8 muajve - Gazeta Express

Lideri i Parisë opozitare Laburiste në Britani të Madhe, Jeremy Corbyn, ka thënë të dielën se baza ligjore e përdorur për t’i përkrahur sulmet ajrore të Britanisë së Madhe në Siri është e diskutueshme,...

Johnson: Ende nuk kemi vendosur për sulmin tjetër në Siri

para 8 muajve - Klan Kosova

Britania do të shqyrtojë “mundësitë” me aleatët nëse presidenti sirian, Bashar al-Assad përdor sërish armë kimike kundër popullatës në Siri, mirëpo deri më tash nuk është planifikuar asgjë, ka thënë ministri...

Përkrahësit dhe kundërshtarët e bombardimeve në Siri

para 8 muajve - Telegrafi

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, kishte miratuar sulme ushtarake kundër Sirisë, në bashkëpunim me Britaninë e Madhe dhe Francën. Sulmet janë në përgjigje të incidentit të dyshuar kimik,...

Pentagoni: Me sukses u goditën të gjitha objektivat në Siri

para 8 muajve - GazetaBlic

Pentagoni thotë se të gjitha objektivat janë goditur me sukses nga sulmet ajrore nën udhëheqjen e Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Dana White, ndihmës sekretarja e Mbrojtjes për marrëdhënie me publikun...

Paralajmërimi i Britanisë: Pas sulmit ndaj Sirisë, duhet të mbrohemi nga hakmarrja ruse

para 8 muajve - Tetova Sot

Boris Johnson ka paralajmëruar se Mbretëria e Bashkuar duhet të marrë “çdo masë paraprake të mundshme” për të mbrojtur veten nga hakmarrja ruse pas sulmeve ajrore të koalicionit në Siri. Sekretari i Jashtëm...

Erdoğan: Në Turqi janë sjellë nga jashtë 80 pjesëtarë të FETO-s

para 8 muajve - Gazeta e re

“Do ti ndjekim edhe tjerët”, tha Erdogan, duke shprehur bindjen për sjelljen në Turqi edhe të liderit të FETO-s, Fetullah Gylen Turqia ka arritur të sjellë në vend 80 pjesëtarë të organizatës terroriste...

Momentet dramatike të pilotëve britanikë përpara bombardimit të Sirisë

para 8 muajve - GazetaBlic

Një ditë pas operacionit të bombadimeve në Siri nga aeropanët e SHBA-ve, Britanisë dhe Francës, janë publikuar foto nga momentet dramatike të pilotëve britanikë përpara se të nisen për misionin bombardues...

Pentagoni: Me sukses u goditën të gjitha objektivat në Siri

para 8 muajve - Telegrafi

Pentagoni thotë se të gjitha objektivat janë goditur me sukses nga sulmet ajrore nën udhëheqjen e Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Dana White, ndihmës sekretarja e Mbrojtjes për marrëdhënie me publikun...

Britania do të shqyrtojë mundësitë nëse Assadi kryen sërish sulm kimik

para 8 muajve - Gazeta Liria

Britania do të shqyrtojë “mundësitë” me aleatët nëse presidenti sirian, Bashar al-Assad përdor sërish armë kimike kundër popullatës në Siri, mirëpo deri më tash nuk është planifikuar asgjë, ka thënë ministri...

Paralajmërimi i Britanisë: Pas sulmit ndaj Sirisë, duhet të mbrohemi nga hakmarrja ruse

para 8 muajve - Gazeta Express

Boris Johnson ka paralajmëruar se Mbretëria e Bashkuar duhet të marrë "çdo masë paraprake të mundshme" për të mbrojtur veten nga hakmarrja ruse pas sulmeve ajrore të koalicionit në Siri. Sekretari i Jashtëm...

Britania do të shqyrtojë mundësitë nëse Assadi kryen sërish sulm kimik

para 8 muajve - GazetaBlic

Britania do të shqyrtojë “mundësitë” me aleatët nëse presidenti sirian, Bashar al-Assad përdor sërish armë kimike kundër popullatës në Siri, mirëpo deri më tash nuk është planifikuar asgjë, ka thënë ministri...

​ Publikohen pamjet satelitore: Çfarë ka ndodhur në Siri pas sulmit të djeshëm

para 8 muajve - Gazeta Express

Publikohen imazhet e reja satelitore, që tregojnë dëmet e mëdha ndaj objektivave të goditura nga sulmet ajrore të shtunën në Siri. Tre zona janë shndërruar në rrënoja, pasi Donald Trump, Theresa May dhe...

Momentet dramatike të pilotëve britanikë përpara bombardimit të Sirisë

para 8 muajve - Telegrafi

Një ditë pas operacionit të bombadimeve në Siri nga aeropanët e SHBA-ve, Britanisë dhe Francës, janë publikuar foto nga momentet dramatike të pilotëve britanikë përpara se të nisen për misionin bombardues...

​ Publikohen pamjet satelitore: Çfarë ka ndodhur në Siri pas sulmit të djeshëm

para 8 muajve - Tetova Sot

Publikohen imazhet e reja satelitore, që tregojnë dëmet e mëdha ndaj objektivave të goditura nga sulmet ajrore të shtunën në Siri. Tre zona janë shndërruar në rrënoja, pasi Donald Trump, Theresa May dhe...

Pas sulmit me raketa, Franca kërkon paqe në Siri

para 8 muajve - Java News

Pas raketave mbi vendndodhjen e laboratorëve sirianë të armëve kimike, i vjen radha bisedimeve. Këtë po mundohet ta bëjë Franca e cila ka shprehur gatishmërinë të bindë Rusinë të përfshihet në bisedime...

Britania do të shqyrtojë mundësitë nëse Assadi kryen sërish sulm kimik

para 8 muajve - Gazeta Express

Britania do të shqyrtojë “mundësitë” me aleatët nëse presidenti sirian, Bashar al-Assad përdor sërish armë kimike kundër popullatës në Siri, mirëpo deri më tash nuk është planifikuar asgjë, ka thënë ministri...

Johnson: Britania do të shqyrtojë mundësitë nëse Assadi kryen sërish sulm kimik

para 8 muajve - Koha.net

Britania do të shqyrtojë “mundësitë” me aleatët nëse presidenti sirian, Bashar al-Assad përdor sërish armë kimike kundër popullatës në Siri, mirëpo deri më tash nuk është planifikuar asgjë, ka thënë ministri...

Momentet dramatike të pilotëve britanikë përpara bombardimit të Sirisë

para 8 muajve - Gazeta Express

Një ditë pas operacionit të bombadimeve në Siri nga aeropanët e SHBA-ve, Britanisë dhe Francës, janë publikuar foto nga momentet dramatike të pilotëve britanikë përpara se të nisen për misionin bombardues...

Johnson: Britania do të shqyrtojë mundësitë nëse Assadi kryen sërish sulm kimik

para 8 muajve - Lajmi.net

Britania do të shqyrtojë “mundësitë” me aleatët nëse presidenti sirian, Bashar al-Assad përdor sërish armë kimike kundër popullatës në Siri, mirëpo deri më tash nuk është planifikuar asgjë, ka thënë ministri...

Pas raketave shtrihet dora e bisedimeve për paqe

para 8 muajve - Alsat-M

Franca po përpiqet të bindë Rusinë t’i bashkohet nismës për një zgjidhje politike në Siri, vetëm pak pas sulmit të përbashkët mes Shteteve të Bashkuara, Francës dhe Britanisë ndaj vendndodhjeve të armëve...

SHBA dhe Rusia interpretojnë ndryshe sulmet Perëndimore në Siri

para 8 muajve - Illyria

Uashington / Moskë, 15 prill 2018 – Shtetet e Bashkuara dhe Rusia kanë përmendur shifra krejtësisht të ndryshme lidhur me sulmet e udhëhequra nga Shtetet e Bashkuara në baza siriane, të cilat Uashingtoni...

SHBA dhe Rusia interpretojnë ndryshe sulmet Perëndimore në Siri

para 8 muajve - Sovrani

Shtetet e Bashkuara dhe Rusia kanë përmendur shifra krejtësisht të ndryshme lidhur me sulmet e udhëhequra nga Shtetet e Bashkuara në baza siriane, të cilat Uashingtoni i ka cilësuar si “zemra” e programit...

Johnson: Britania do të shqyrtojë mundësitë nëse Assadi kryen sërish sulm kimik

para 8 muajve - Evropa e Lirë

Britania do të shqyrtojë “mundësitë” me aleatët nëse presidenti sirian, Bashar al-Assad përdor sërish armë kimike kundër popullatës në Siri, mirëpo deri më tash nuk është planifikuar asgjë, ka thënë ministri...

Çfarë po ndodh në Siri? Raportohet për një shpërthim të fuqishëm në veri të vendit

para 8 muajve - Gazeta Tema

Një shpërthim ka ndodhur në veri të Sirisë, lokacion ku gjenden luftëtarët iranianë pro-qeveritarë dhe milicia shiite, ka thënë Vëzhguesi Sirian për të Drejtat e Njeriut, raporton rel. Ky grup ka thënë...

Pas bombardimeve në Siri shtrihet dora e bisedimeve për paqe

para 8 muajve - Telegrafi

Franca po përpiqet të bindë Rusinë t’i bashkohet nismës për një zgjidhje politike në Siri, vetëm pak pas sulmit të përbashkët mes Shteteve të Bashkuara, Francës dhe Britanisë ndaj vendndodhjeve të armëve...

Shpërthim i fuqishëm në veri të Sirisë

para 8 muajve - Albeu

Një shpërthim ka ndodhur në veri të Sirisë, lokacion ku gjenden luftëtarët iranianë pro-qeveritarë dhe milicia shiite, ka thënë Vëzhguesi Sirian për të Drejtat e Njeriut. Ky grup ka thënë se burimi i shpërthimit...

Rriten tensionet, SHBA: Jemi gati për sulme të tjera në Siri, reagon ashpër Rusia

para 8 muajve - Fol

Tensionet në Siri sa vijnë dhe rriten edhe më shumë. Kjo pasi Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Anglia dhe Franca janë gati për të ndërmarrë një sulm të ri me raketa në Siri. Ka qenë presidenti Donald Trump...

Tension në Siri, Erdogan telefonon Putinin e më pas Macron. Për çfarë biseduan

para 8 muajve - BalkanWeb

Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan, ka zhvilluar një bisedë telefonike me presidentin rus Vladimir Putin dhe atë francez Emmanuel Macron. Siç raporton Reuters, Erdogani ka zhvilluar bisedë një herë me...

Britania e frikësuar nga hakmarrja ruse pas raketave në Siri: Duhet të jemi gati…

para 8 muajve - Mapo

Boris Johnson ka paralajmëruar se Mbretëria e Bashkuar duhet të marrë “çdo masë paraprake të mundshme” për të mbrojtur veten nga hakmarrja ruse pas sulmeve ajrore të koalicionit me Francën dhe SHBA-në...

Lufta në Siri, Erdogan telefonon Putin: Duhet t’i japim zgjidhje krizës siriane

para 8 muajve - Gazeta Tema

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan dhe homologu i tij rus, Vladimir Putin, të shtunën në mbrëmje kanë zhvilluar një bisedë telefonike në të cilën kanë shkëmbyer pikëpamjet e tyre mbi sulmet kundër...

Raportohet për shpërthim të fuqishëm në veri të Sirisë

para 8 muajve - Portalb

Një shpërthim ka ndodhur në veri të Sirisë, lokacion ku gjenden luftëtarët iranianë pro-qeveritarë dhe milicia shiite, ka thënë Vëzhguesi Sirian për të Drejtat e Njeriut, shkruan REL. Ky grup ka thënë...

Momentet dramatike të pilotëve britanikë përpara bombardimit të Sirisë

para 8 muajve - Tetova Sot

Një ditë pas operacionit të bombadimeve në Siri nga aeropanët e SHBA-ve, Britanisë dhe Francës, janë publikuar foto nga momentet dramatike të pilotëve britanikë përpara se të nisen për misionin bombardues...

SHBA kërcënon me sulme të reja

para 8 muajve - Vizion Plus

Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Britania e Madhe dhe Franca po këmbëngulin për një fund të pakthyeshëm të programit të armëve kimike të Sirisë. Me një rezolutë të re, të udhëhequr nga Franca, diplomatët...

Erdogani, bisedë telefonike me Putinin dhe Macronin

para 8 muajve - GazetaBlic

Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan, ka zhvilluar një bisedë telefonike me presidentin rus Vladimir Putin dhe atë francez Emmanuel Macron. Siç raporton Reuters, Erdogani ka zhvilluar bisedë një herë me...

Kryeopozitari britanik thotë se sulmi duhej autorizuar nga Këshilli i Sigurimit

para 8 muajve - Sovrani

Lideri i Parisë opozitare Laburiste në Britani të Madhe, Jeremy Corbyn, ka thënë të dielën se baza ligjore e përdorur për t’i përkrahur sulmet ajrore të Britanisë së Madhe në Siri është e diskutueshme,...

Erdogani, bisedë telefonike me Putinin dhe Macronin

para 8 muajve - Koha.net

Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan, ka zhvilluar një bisedë telefonike me presidentin rus Vladimir Putin dhe atë francez Emmanuel Macron. Siç raporton Reuters, Erdogani ka zhvilluar bisedë një herë me...

Rriten tensionet, SHBA: Jemi gati për sulme të tjera në Siri, reagon ashpër Rusia

para 8 muajve - Gazeta Tema

Tensionet në Siri sa vijnë dhe rriten edhe më shumë. Kjo pasi Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Anglia dhe Franca janë gati për të ndërmarrë një sulm të ri me raketa në Siri. Ka qenë presidenti Donald Trump...

SHBA: Jemi gati për sulme të tjera në Siri

para 8 muajve - Aktuale

Presidenti Donald Trump ka paralajmëruar se Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë gati për të goditur sërish Sirinë nëse përsëriten sulme të tjera kimike. Ky paralajmërim vjen pasi SHBA, Mbretëria e Bashkuar...

Ja çfarë biseduan Erdogan dhe Putin për sulmet në Siri

para 8 muajve - Portalb

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan dhe homologu i tij rus, Vladimir Putin, të shtunën në mbrëmje kanë zhvilluar një bisedë telefonike në të cilën kanë shkëmbyer pikëpamjet e tyre mbi sulmet kundër...

Ky shtet kërcënon hapur SHBA-në, nuk bëhet fjalë për Rusinë

para 8 muajve - GazetaBlic

SHBA mund ta marrë goditjen e parë jo nga Rusia, me të cilën tashmë e ka të hapur luftën, por nga një tjetër shtet dhe paralajmërimi vjen këtë të dielë, në një artikull publikuar nga media britanike “Express.co.uk”....

Raportohet për shpërthim të fuqishëm në veri të Sirisë

para 8 muajve - Zhurnal

Një shpërthim ka ndodhur në veri të Sirisë, lokacion ku gjenden luftëtarët iranianë pro-qeveritarë dhe milicia shiite, ka thënë Vëzhguesi Sirian për të Drejtat e Njeriut. Ky grup ka thënë se burimi i shpërthimit...

Pasi sulmuan Sirinë, treshja perëndimore bën kthesën e madhe

para 8 muajve - Fakti Ditor

Në atë që mund të jetë një kthesë e habitshme e rrjedhës së ngjarjeve, treshja e aleatëve perëndimorë, të cilët kërcënuan Rusinë me sulmet e kryera mbi Sirinë, tani duan të ndjekin rrugën diplomatike dhe...

Erdoğan bisedë telefonike me May, në fokus zhvillimet në Siri

para 8 muajve - Zhurnal

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, ka zhvilluar një bisedë telefonike me kryeministren e Britanisë së Madhe, Theresa May, transmeton Anadolu Agency (AA). Sipas informacioneve nga burimet presidenciale,...

Momentet dramatike përpara bombardimit të Sirisë

para 8 muajve - KosovaPress

Katër avionë ushtarakë GR4 Tornado lanë bazën e tyre në Akrotiri të Qipros në orën 03:00 të mëngjesit të ditës së shtunë për të bombarduar plantacionet me armë kimike pranë qytetit të Homsit. “Ne nuk duam...

Erdogan telefonon Putin dhe kërkon paqe në Siri: Të zgjidhet kriza!

para 8 muajve - Java News

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan dhe homologu i tij rus, Vladimir Putin, të shtunën në mbrëmje kanë zhvilluar një bisedë telefonike në të cilën kanë shkëmbyer pikëpamjet e tyre mbi sulmet kundër...

​Publikohen pamje pas sulmit të djeshëm në Siri [FOTO]

para 8 muajve - Insajderi

Publikohen imazhet e reja satelitore, që tregojnë dëmet e mëdha ndaj objektivave të goditura nga sulmet ajrore të shtunën në Siri. Tre zona janë shndërruar në rrënoja, pasi Donald Trump, Theresa May dhe...

Lufta vjen andej nga s’e prisnim, kërcënon hapur SHBA-në edhe…

para 8 muajve - Standard

SHBA mund ta marrë goditjen e parë jo nga Rusia, me të cilën tashmë e ka të hapur luftën, por nga një tjetër shtet dhe paralajmërimi vjen këtë të dielë, në një artukull publikuar nga media britanike “Express.co.uk”....

Pentagoni: Me sukses u goditën të gjitha objektivat në Siri

para 8 muajve - Bota Press

Pentagoni thotë se të gjitha objektivat janë goditur me sukses nga sulmet ajrore nën udhëheqjen e Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Dana White, ndihmës sekretarja e Mbrojtjes për marrëdhënie me publikun...

Paralajmërimi i Britanisë: Pas sulmit ndaj Sirisë, duhet të mbrohemi nga hakmarrja ruse

para 8 muajve - Gazeta Monitor

Boris Johnson ka paralajmëruar se Mbretëria e Bashkuar duhet të marrë “çdo masë paraprake të mundshme” për të mbrojtur veten nga hakmarrja ruse pas sulmeve ajrore të koalicionit në Siri. Sekretari i Jashtëm...

Britania: Pas sulmit ndaj Sirisë, duhet të mbrohemi nga hakmarrja ruse

para 8 muajve - Sovrani

Boris Johnson ka paralajmëruar se Mbretëria e Bashkuar duhet të marrë “çdo masë paraprake të mundshme” për të mbrojtur veten nga hakmarrja ruse pas sulmeve ajrore të koalicionit në Siri. Sekretari i Jashtëm...

Momentet dramatike të pilotëve britanikë përpara bombardimit të Sirisë

para 8 muajve - Bota Press

Një ditë pas operacionit të bombadimeve në Siri nga aeropanët e SHBA-ve, Britanisë dhe Francës, janë publikuar foto nga momentet dramatike të pilotëve britanikë përpara se të nisen për misionin bombardues...

Raportohet për shpërthim të fuqishëm në veri të Sirisë

para 8 muajve - Lajmi.net

Një shpërthim ka ndodhur në veri të Sirisë, lokacion ku gjenden luftëtarët iranianë pro-qeveritarë dhe milicia shiite, ka thënë Vëzhguesi Sirian për të Drejtat e Njeriut. Ky grup ka thënë se burimi i shpërthimit...

Pas SHBA-ve, Britania me paralajmërim pas sulmeve në Siri

para 8 muajve - Insajderi

Boris Johnson ka paralajmëruar se Mbretëria e Bashkuar duhet të marrë “çdo masë paraprake të mundshme” për të mbrojtur veten nga hakmarrja ruse pas sulmeve ajrore të koalicionit në Siri. Sekretari i Jashtëm...

Publikohen pamjet satelitore: Çfarë ka ndodhur në Siri pas sulmit të djeshëm?

para 8 muajve - Sovrani

Publikohen imazhet e reja satelitore, që tregojnë dëmet e mëdha ndaj objektivave të goditura nga sulmet ajrore të shtunën në Siri. Tre zona janë shndërruar në rrënoja, pasi Donald Trump, Theresa May dhe...

Raportohet për shpërthim të fuqishëm në veri të Sirisë

para 8 muajve - Gazeta Express

Një shpërthim ka ndodhur në veri të Sirisë, lokacion ku gjenden luftëtarët iranianë pro-qeveritarë dhe milicia shiite, ka thënë Vëzhguesi Sirian për të Drejtat e Njeriut. Ky grup ka thënë se burimi i shpërthimit...

​Pamjet e reja satelitore tregojnë çfarë ka ndodhur në Siri pas sulmit të djeshëm

para 8 muajve - Periskopi

Publikohen imazhet e reja satelitore, që tregojnë dëmet e mëdha ndaj objektivave të goditura nga sulmet ajrore të shtunën në Siri. Tre zona janë shndërruar në rrënoja, pasi Donald Trump, Theresa May dhe...

Erdoğan bisedë telefonike me May, në fokus zhvillimet në Siri

para 8 muajve - Medial

STAMBOLL (AA) – Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, ka zhvilluar një bisedë telefonike me kryeministren e Britanisë së Madhe, Theresa May, transmeton Anadolu Agency (AA). Sipas informacioneve nga...

​ Publikohen pamjet satelitore: Çfarë ka ndodhur në Siri pas sulmit të djeshëm

para 8 muajve - Gazeta Monitor

Publikohen imazhet e reja satelitore, që tregojnë dëmet e mëdha ndaj objektivave të goditura nga sulmet ajrore të shtunën në Siri. Tre zona janë shndërruar në rrënoja, pasi Donald Trump, Theresa May dhe...

Siri, pas sulmit laboratori i armëve kimike shndërrohet në gërmadhë

para 8 muajve - Alsat-M

Televizioni shtetëror sirian ka transmetuar pamjet e rrënojave të një qendre kërkimore për armët kimike pranë Damaskut pas sulmit ajror të ndërmarrë nga SHBA, Anglia dhe Franca. Zyrtarët e Pentagonit thanë...

Raportohet për shpërthim të fuqishëm në veri të Sirisë

para 8 muajve - Evropa e Lirë

Një shpërthim ka ndodhur në veri të Sirisë, lokacion ku gjenden luftëtarët iranianë pro-qeveritarë dhe milicia shiite, ka thënë Vëzhguesi Sirian për të Drejtat e Njeriut. Ky grup ka thënë se burimi i shpërthimit...

Raportohet për shpërthim të fuqishëm në veri të Sirisë

para 8 muajve - Koha.net

Një shpërthim ka ndodhur në veri të Sirisë, lokacion ku gjenden luftëtarët iranianë pro-qeveritarë dhe milicia shiite, ka thënë Vëzhguesi Sirian për të Drejtat e Njeriut. Ky grup ka thënë se burimi i shpërthimit...

Pentagoni konfirmon efektivitetin e sulmit mbi Siri

para 8 muajve - Aktuale

Ndërsa vazhdon përballja e fortë diplomatike mes lindjes dhe perëndimin për sulmet ajrore ndaj Sirisë, Pentagoni nxitoi të paraqiste suksesin e operacionit dhe saktësinë e tij. Ushtarakët amerikanë raportuan...

SHBA e gatshme të godasë sërish Sirinë

para 8 muajve - Albinfo

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump ka paralajmëruar se Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë gati për të goditur sërish Sirinë, nëse përsëriten sulme të tjera kimike. Ky paralajmërim...

Britania do të shqyrtojë mundësitë nëse Assadi kryen sërish sulm kimik

para 8 muajve - Bota Press

Britania do të shqyrtojë “mundësitë” me aleatët nëse presidenti sirian, Bashar al-Assad përdor sërish armë kimike kundër popullatës në Siri, mirëpo deri më tash nuk është planifikuar asgjë, ka thënë ministri...

Pas sulmit kundër Sirisë/ Irani kërcënon: Prisni përgjigjen për 1 javë…

para 8 muajve - Ina

Irani mund të përgjigjet në “më pak se një javë” ndaj sulmeve ajrore amerikane, britanike dhe franceze në Siri, pasi presidenti Hassan Rouhani tha se nuk kishte frikë të thërriste “me zë të lartë dhe të...

Britania do të shqyrtojë mundësitë nëse Assadi kryen sërish sulm kimik

para 8 muajve - Sovrani

Britania do të shqyrtojë “mundësitë” me aleatët nëse presidenti sirian, Bashar al-Assad përdor sërish armë kimike kundër popullatës në Siri, mirëpo deri më tash nuk është planifikuar asgjë, ka thënë ministri...

Britania e Madhe paralajmëron përsëri Assadin

para 8 muajve - Periskopi

Britania do të shqyrtojë “mundësitë” me aleatët nëse presidenti sirian, Bashar al-Assad përdor sërish armë kimike kundër popullatës në Siri, mirëpo deri më tash nuk është planifikuar asgjë, ka thënë ministri...

Pentagoni: Sulmet në Siri goditën të gjitha objektivat

para 8 muajve - Ina

Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara po zhvillon një takim urgjent të thirrur nga Rusia, e cila ka propozuar një rezolutë ku dënohen goditjet e ndërmarra sot në mëngjes nga tre aleatë perëndimorë...

Momentet dramatike të pilotëve britanikë përpara bombardimit të Sirisë

para 8 muajve - Sovrani

Një ditë pas operacionit të bombadimeve në Siri nga aeropanët e SHBA-ve, Britanisë dhe Francës, janë publikuar foto nga momentet dramatike të pilotëve britanikë përpara se të nisen për misionin bombardues...

Pentagoni konfirmon efektivitetin e sulmit mbi Siri

para 8 muajve - Fakti Ditor

Ndërsa vazhdon përballja e fortë diplomatike mes lindjes dhe perëndimin për sulmet ajrore ndaj Sirisë, Pentagoni nxitoi të paraqiste suksesin e operacionit dhe saktësinë e tij. Ushtarakët amerikanë raportuan...

Pasi sulmuan Sirinë, treshja perëndimore bën kthesën e madhe

para 8 muajve - GazetaBlic

Në atë që mund të jetë një kthesë e habitshme e rrjedhës së ngjarjeve, treshja e aleatëve perëndimorë, të cilët kërcënuan Rusinë me sulmet e kryera mbi Sirinë, tani duan të ndjekin rrugën diplomatike dhe...

Johnson: Britania do të shqyrtojë mundësitë nëse Assadi kryen sërish sulm kimik

para 8 muajve - Nezavisen

Britania do të shqyrtojë “mundësitë” me aleatët nëse presidenti sirian, Bashar al-Assad përdor sërish armë kimike kundër popullatës në Siri, mirëpo deri më tash nuk është planifikuar asgjë, ka thënë ministri...

Nuk është Rusia! Një tjetër shtet i shpall luftë të hapur SHBA

para 8 muajve - Albeu

Një tjetër shtet i hap luftë SHBA dhe ai nuk është Rusia. Sipas shkrimit, shteti i Iranit mund të përgjigjet në "më pak se një javë" ndaj sulmeve ajrore amerikane, britanike dhe ajrore franceze. Presidenti...

SHBA e gatshme për të goditur përsëri Sirinë

para 8 muajve - RTV 21

Vala e sulmeve është më e madhja ndonjëherë ndaj qeverisë së Presidentit sirian Presidenti i SHBA-së, Donald Trump ka paralajmëruar se Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë gati për të goditur sërish Sirinë...

Momentet dramatike përpara bombardimit të Sirisë

para 8 muajve - Gazeta Monitor

Në fotot e mëposhtme mund të shikoni momentet dramatike të pilotëve britanikë përpara se të nisen për misionin bombardues në Siri. Katër avionë ushtarakë GR4 Tornado lanë bazën e tyre në Akrotiri të Qipros...

“Kërcënimi” i radhës nga Trump për Sirinë

para 8 muajve - Lajmi.net

Presidenti amerikan Donald Trump ka paralajmëruar qeverinë e Sirisë se SHBA është e gatshme të godasë përsëri në rast se kryen sulme të reja me armë kimike. Paralajmërimi erdhi pasi SHBA, Britania dhe...

SHBA paralajmëron: Jemi gati për sulme të tjera në Siri

para 8 muajve - GazetaBlic

Presidenti Donald Trump ka paralajmëruar se Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë gati për të goditur sërish Sirinë nëse përsëriten sulme të tjera kimike. Ky paralajmërim vjen pasi SHBA, Mbretëria e Bashkuar...

SHBA: Jemi gati për sulme të tjera në Siri

para 8 muajve - Telegrafi

Presidenti amerikan, Donald Trump ka paralajmëruar se Shtetet e Bashkuara (SHBA) janë gati për të goditur sërish Sirinë nëse përsëriten sulme të tjera kimike. Ky paralajmërim vjen pasi SHBA, Mbretëria...

Momentet dramatike përpara bombardimit të Sirisë [Foto]

para 8 muajve - Insajderi

Në fotot e mëposhtme mund të shikoni momentet dramatike të pilotëve britanikë përpara se të nisen për misionin bombardues në Siri. Katër avionë ushtarakë GR4 Tornado lanë bazën e tyre në Akrotiri të Qipros...

Pas raketave në Siri shtrihet dora e bisedimeve për paqe

para 8 muajve - Insajderi

Franca po përpiqet të bindë Rusinë t’i bashkohet nismës për një zgjidhje politike në Siri, vetëm pak pas sulmit të përbashkët mes Shteteve të Bashkuara, Francës dhe Britanisë ndaj vendndodhjeve të armëve...

Pentagoni: Sulmet në Siri goditën të gjitha objektivat

para 8 muajve - Gazeta Tema

Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara po zhvillon një takim urgjent të thirrur nga Rusia, e cila ka propozuar një rezolutë ku dënohen goditjet e ndërmarra sot në mëngjes nga tre aleatë perëndimorë...

SHBA: Jemi gati për sulme të tjera në Siri!

para 8 muajve - Gazeta Shqip

Presidenti Donald Trump ka paralajmëruar se Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë gati për të goditur sërish Sirinë nëse përsëriten sulme të tjera kimike. Ky paralajmërim vjen pasi SHBA, Mbretëria e Bashkuar...

Erdogani telefonon Putinin dhe Macronin

para 8 muajve - Periskopi

Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan, ka zhvilluar një bisedë telefonike me presidentin rus Vladimir Putin dhe atë francez Emmanuel Macron. Siç raporton Reuters, Erdogani ka zhvilluar bisedë një herë me...

FOTOT: Sulmet nxjerron blof sistemin raketor të Rusisë, SHBA dhe aleatët hodhën mbi Siri 100 raketa

para 8 muajve - Gazeta Tema

Pas sulmit të natës së mbrëmshëm, ku SHBA dhe aleatët vendosën që të godasin regjim e presidentit Bashar al-Asad, mediat kanë zbuluar detaje të reja nga kjo ofensivë mbi Siri. Më shumë se 100 raketa u...

Pasi sulmuan Sirinë, treshja perëndimore bën kthesën e madhe

para 8 muajve - Gazeta Express

Në atë që mund të jetë një kthesë e habitshme e rrjedhës së ngjarjeve, treshja e aleatëve perëndimorë, të cilët kërcënuan Rusinë me sulmet e kryera mbi Sirinë, tani duan të ndjekin rrugën diplomatike dhe...

Trump Sirisë: Do t’ju godasë sërish nëse përdorni armë kimike

para 8 muajve - Tetova Sot

Presidenti amerikan Donald Trump ka paralajmëruar qeverinë e Sirisë se SHBA është e gatshme të godasë përsëri në rast se kryen sulme të reja me armë kimike. Paralajmërimi erdhi pasi SHBA, Britania dhe...

Pasi sulmuan Sirinë, treshja perëndimore bën kthesën e madhe

para 8 muajve - Tetova Sot

Në atë që mund të jetë një kthesë e habitshme e rrjedhës së ngjarjeve, treshja e aleatëve perëndimorë, të cilët kërcënuan Rusinë me sulmet e kryera mbi Sirinë, tani duan të ndjekin rrugën diplomatike dhe...

Ky është arsenali i armëve të cilin Putin mund ta vë në funksion, në hakmarrje të një sulmi të Perëndimit mbi Sirinë

para 8 muajve - Tetova Sot

Rusia ka paralajmëruar se do të rrëzojë raketat amerikane të lansuara në Siri dhe do të synojë anijet dhe avionët që kërcënojnë jetën e trupave të veta. Aleati më i fuqishëm i Sirisë ka ndezur frikën e...

Erdogani bisedë telefonike me Putinin

para 8 muajve - Insajderi

Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan, ka zhvilluar një bisedë telefonike me presidentin rus Vladimir Putin dhe atë francez Emmanuel Macron. Siç raporton Reuters, Erdogani ka zhvilluar bisedë një herë me...

Trump Sirisë: Do t'ju godasë sërish nëse përdorni armë kimike

para 8 muajve - Gazeta Express

Presidenti amerikan Donald Trump ka paralajmëruar qeverinë e Sirisë se SHBA është e gatshme të godasë përsëri në rast se kryen sulme të reja me armë kimike. Paralajmërimi erdhi pasi SHBA, Britania dhe...

Franca, SHBA dhe Britania me projekt rezolutë të re për Sirinë

para 8 muajve - Aktuale

Bisedimet për tekstin, të redaktuar nga Franca fillojnë gjatë ditës së nesërme. Data e votimit nuk është nënvizuar me qëllim që “Parisi të jep kohë për bisedime thelbësore”, thonë burimet. Për herë të...

SHBA paralajmëron: Jemi gati për sulme të tjera në Siri

para 8 muajve - Infokusi

Presidenti Donald Trump ka paralajmëruar se Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë gati për të goditur sërish Sirinë nëse përsëriten sulme të tjera kimike. Ky paralajmërim vjen pasi SHBA, Mbretëria e Bashkuar...

Shpërthim i fuqishëm në veri të Sirisë

para 8 muajve - Periskopi

Një shpërthim ka ndodhur në veri të Sirisë, lokacion ku gjenden luftëtarët iranianë pro-qeveritarë dhe milicia shiite, ka thënë Vëzhguesi Sirian për të Drejtat e Njeriut. Ky grup ka thënë se burimi i shpërthimit...

Tramp: Nëse përsëriten sulmet kimike e godasim sërish Sirinë

para 8 muajve - Shenja

Presidenti amerikan, Donald Trump ka paralajmëruar se Shtetet e Bashkuara janë gati për të goditur sërish Sirinë nëse përsëriten sulme të tjera kimike. Ky paralajmërim vjen pasi SHBA, Mbretëria e Bashkuar...

Pasi sulmuan Sirinë, treshja perëndimore bën kthesën e madhe

para 8 muajve - Albeu

Në atë që mund të jetë një kthesë e habitshme e rrjedhës së ngjarjeve, treshja e aleatëve perëndimorë, të cilët kërcënuan Rusinë me sulmet e kryera mbi Sirinë, tani duan të ndjekin rrugën diplomatike dhe...

Nuk është fillimi i Luftës së Tretë Botërore. Por ka një rrezik të madh nga raketat në Siri

para 8 muajve - BalkanWeb

Jo, nuk është fillimi i Luftës së Dytë Botërore. Sulmi i raketave në Siri dhe kryeqytetin Damask ka përfunduar dhe tashmë shihet ajo që ishte kuptuar prej ditësh, që kur në mënyrë impulsive, Donald Trump...

Zbulohet blofi i Putin në Siri: Ushtria ruse nuk guxoi të “ngrinte as gishtin” ndaj SHBA-së

para 8 muajve - Gazeta Express

SHBA, Franca dhe Britania e Madhe bombarduan tre impiante të programit të armëve kimike siriane si përgjigje ndaj sulmit të dyshuar me armë kimike ndaj qyteti sirian Duma javën e shkuar. “Faleminderit...

Ky është arsenali i armëve që Putini mund ta shfrytëzojë për hakmarrje pas sulmeve në Siri

para 8 muajve - Lajmi.net

Rusia ka paralajmëruar se do të rrëzojë raketat amerikane të lansuara në Siri dhe do të synojë anijet dhe avionët që kërcënojnë jetën e trupave të veta. Aleati më i fuqishëm i Sirisë ka ndezur frikën e...

Nuk është fillimi i Luftës së Tretë Botërore. Por ka një rrezik të madh nga raketat në Siri

para 8 muajve - Mapo

Jo, nuk është fillimi i Luftës së Dytë Botërore. Sulmi i raketave në Siri dhe kryeqytetin Damask ka përfunduar dhe tashmë shihet ajo që ishte kuptuar prej ditësh, që kur në mënyrë impulsive, Donald Trump...

Armët kimike/ Pentagoni: Sulmet në Siri goditën të gjitha objektivat e synuara

para 8 muajve - BalkanWeb

Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara ka zhvilluar një takim urgjent të thirrur nga Rusia, e cila ka propozuar një rezolutë ku dënohen goditjet e ndërmarra dje në mëngjes nga tre aleatë perëndimorë...

SHBA: Godasim sërish regjimin sirian nëse përdorin armë kimike

para 8 muajve - Java News

Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara po zhvillon një takim urgjent të thirrur nga Rusia, e cila ka propozuar një rezolutë ku dënohen goditjet e ndërmarra sot në mëngjes nga tre aleatë perëndimorë...

Raportohet për shpërthim të fuqishëm në veri të Sirisë

para 8 muajve - Sovrani

Një shpërthim ka ndodhur në veri të Sirisë, lokacion ku gjenden luftëtarët iranianë pro-qeveritarë dhe milicia shiite, ka thënë Vëzhguesi Sirian për të Drejtat e Njeriut. Ky grup ka thënë se burimi i shpërthimit...

Pasi sulmuan Sirinë, treshja perëndimore bën kthesën e madhe

para 8 muajve - Bota Press

Në atë që mund të jetë një kthesë e habitshme e rrjedhës së ngjarjeve, treshja e aleatëve perëndimorë, të cilët kërcënuan Rusinë me sulmet e kryera mbi Sirinë, tani duan të ndjekin rrugën diplomatike dhe...

Pasi sulmuan Sirinë, treshja perëndimore bën kthesën e madhe

para 8 muajve - Nezavisen

Në atë që mund të jetë një kthesë e habitshme e rrjedhës së ngjarjeve, treshja e aleatëve perëndimorë, të cilët kërcënuan Rusinë me sulmet e kryera mbi Sirinë, tani duan të ndjekin rrugën diplomatike dhe...

Zbulohet blofi i Putin në Siri: Ushtria ruse nuk guxoi të “ngrinte as gishtin” ndaj SHBA-së

para 8 muajve - Infokusi

SHBA, Franca dhe Britania e Madhe bombarduan tre impiante të programit të armëve kimike siriane si përgjigje ndaj sulmit të dyshuar me armë kimike ndaj qyteti sirian Duma javën e shkuar. “Faleminderit...

Trump Sirisë: Do t’ju godasë sërish nëse përdorni armë kimike

para 8 muajve - Infokusi

Presidenti amerikan Donald Trump ka paralajmëruar qeverinë e Sirisë se SHBA është e gatshme të godasë përsëri në rast se kryen sulme të reja me armë kimike. Paralajmërimi erdhi pasi SHBA, Britania dhe...

Trump kërcënon Sirinë: Do të godasim prapë, nëse përdorni armë kimike

para 8 muajve - Illyria

Uashington, 15 prill 2018 – Presidenti amerikan Donald Trump e ka paralajmëruar Qeverinë e Sirisë se SHBA është e gatshme të godasë përsëri, në rast se atje kryhen sërish sulme me armë kimike. Paralajmërimi...

Ky është arsenali i armëve që Putini mund ta shfrytëzojë për hakmarrje pas sulmeve në Siri

para 8 muajve - Gazeta Liria

Rusia ka paralajmëruar se do të rrëzojë raketat amerikane të lansuara në Siri dhe do të synojë anijet dhe avionët që kërcënojnë jetën e trupave të veta. Aleati më i fuqishëm i Sirisë ka ndezur frikën e...

Ky është arsenali i armëve të cilin Putin mund ta vë në funksion, në hakmarrje të një sulmi të Perëndimit mbi Sirinë

para 8 muajve - Gazeta Express

Rusia ka paralajmëruar se do të rrëzojë raketat amerikane të lansuara në Siri dhe do të synojë anijet dhe avionët që kërcënojnë jetën e trupave të veta. Aleati më i fuqishëm i Sirisë ka ndezur frikën e...

Siria u godit me raketat e njëjta si Serbia

para 8 muajve - Gazeta Express

SHBA-të dhe aleatët e saj, Britania e Madhe dhe Franca ndërmorën sulme ajrore kundër bazave ushtarake siriane, duke hedhur më shumë se 100 raketa. Këto sulme pasuan përdorimin e armëve kimike nga regjimi...

Trump: SHBA gati për sulme të tjera në Siri

para 8 muajve - KosovaPress

Ky paralajmërim vjen pasi SHBA, Mbretëria e Bashkuar dhe Franca goditën me raketa 3 qytete siriane në përgjigje të sulmit të dyshuar kimik në Douma, rreth një javë më parë. Siria ka mohuar përdorimin e...

SHBA paralajmëron: Jemi gati për sulme të tjera në Siri

para 8 muajve - Gazeta Monitor

Presidenti Donald Trump ka paralajmëruar se Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë gati për të goditur sërish Sirinë nëse përsëriten sulme të tjera kimike. Ky paralajmërim vjen pasi SHBA, Mbretëria e Bashkuar...

Paralajmërimi i Trumpit: Jemi gati për sulme të tjera në Siri

para 8 muajve - Periskopi

Presidenti Donald Trump ka paralajmëruar se Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë gati për të goditur sërish Sirinë nëse përsëriten sulme të tjera kimike. Ky paralajmërim vjen pasi SHBA, Mbretëria e Bashkuar...

Nuk është fillimi i Luftës së Tretë Botërore, por ka një rrezik të madh…

para 8 muajve - Gazeta Express

Jo, nuk është fillimi i Luftës së Tretë Botërore. Sulmi i raketave në Siri dhe kryeqytetin Damask ka përfunduar dhe tashmë shihet ajo që ishte kuptuar prej ditësh, që kur në mënyrë impulsive, Donald Trump...

SHBA paralajmëron: Jemi gati për sulme të tjera në Siri

para 8 muajve - Bota Press

Presidenti Donald Trump ka paralajmëruar se Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë gati për të goditur sërish Sirinë nëse përsëriten sulme të tjera kimike. Ky paralajmërim vjen pasi SHBA, Mbretëria e Bashkuar...

Sulmet në Siri, tre lëvizjet kyçe të presidentit Trump kundër Assadit

para 8 muajve - Gazeta Telegraf

Tre objektiva janë goditur në periferi të Damaskut dhe Homsit, të treja ngushtësisht të lidhura me përdorimin e armëve kimike. SHBA, Franca dhe Mbretëria e Bashkuar janë hedhur në veprim natën e djeshme....

Rusia ‘mposhtet’ në OKB, nuk kalon rezoluta që dënon sulmin në Siri

para 8 muajve - Gazeta Telegraf

Këshilli i Sigurimit i OKB-së e ka hedhur poshtë rezolutën e propozuar nga Rusia me të cilën do të dënohej “agresioni” i SHBA-ve dhe aleatëve të saj kundër Sirisë. Pro rezolutëa kanë votuar Rusia, Kina...

Armët kimike/ Pentagoni: Sulmet në Siri goditën të gjitha objektivat e synuara

para 8 muajve - Gazeta Telegraf

Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara ka zhvilluar një takim urgjent të thirrur nga Rusia, e cila ka propozuar një rezolutë ku dënohen goditjet e ndërmarra dje në mëngjes nga tre aleatë perëndimorë...

Sulmi në Siri, Rusia: 71 raketa janë parandaluar nga sistemi i mbrojtjes ajrore

para 8 muajve - Gazeta Telegraf

Shefi i Drejtorisë së Operacioneve Kryesore të Shtabit të Përgjithshëm të Rusisë, Sergey Rudskoy, pohoi se nga 103 raketa kryqëzuese të leshuara nga SHBA-të, Britania e Madhe dhe Franca, kundër regjimit...

Sulmet në Siri, tre lëvizjet kyçe të presidentit Trump kundër Assadit

para 8 muajve - Medial

Tre objektiva janë goditur në periferi të Damaskut dhe Homsit, të treja ngushtësisht të lidhura me përdorimin e armëve kimike. SHBA, Franca dhe Mbretëria e Bashkuar janë hedhur në veprim natën e djeshme....

Pas sulmit ndaj Sirisë, treshja perëndimore tani ka këtë synim

para 8 muajve - Periskopi

Në atë që mund të jetë një kthesë e habitshme e rrjedhës së ngjarjeve, treshja e aleatëve perëndimorë, të cilët kërcënuan Rusinë me sulmet e kryera mbi Sirinë, tani duan të ndjekin rrugën diplomatike dhe...

Pasi sulmuan Sirinë, treshja perëndimore bën kthesën e madhe

para 8 muajve - Sovrani

Në atë që mund të jetë një kthesë e habitshme e rrjedhës së ngjarjeve, treshja e aleatëve perëndimorë, të cilët kërcënuan Rusinë me sulmet e kryera mbi Sirinë, tani duan të ndjekin rrugën diplomatike dhe...

Sulmet në Siri, tre lëvizjet kyçe të presidentit Trump kundër Assadit

para 8 muajve - BalkanWeb

Tre objektiva janë goditur në periferi të Damaskut dhe Homsit, të treja ngushtësisht të lidhura me përdorimin e armëve kimike. SHBA, Franca dhe Mbretëria e Bashkuar janë hedhur në veprim natën e djeshme....

Trump Sirisë: Do t’ju godasë sërish nëse përdorni armë kimike

para 8 muajve - Bota Press

Presidenti amerikan Donald Trump ka paralajmëruar qeverinë e Sirisë se SHBA është e gatshme të godasë përsëri në rast se kryen sulme të reja me armë kimike. Paralajmërimi erdhi pasi SHBA, Britania dhe...

Paralajmërimi radhës nga presidenti i SHBA-ve për Sirinë

para 8 muajve - Insajderi

Presidenti amerikan Donald Trump ka paralajmëruar qeverinë e Sirisë se SHBA është e gatshme të godasë përsëri në rast se kryen sulme të reja me armë kimike. Paralajmërimi erdhi pasi SHBA, Britania dhe...

Trump Sirisë: Do t’ju godasë sërish nëse përdorni armë kimike

para 8 muajve - Sovrani

Presidenti amerikan Donald Trump ka paralajmëruar qeverinë e Sirisë se SHBA është e gatshme të godasë përsëri në rast se kryen sulme të reja me armë kimike. Paralajmërimi erdhi pasi SHBA, Britania dhe...

Sirianët në protestë kundër sulmeve të ShBA-së

para 8 muajve - Gazeta Monitor

Qindra sirianë mbushën rrugët e Damaskut si shenjë mbështetje për kreun e qeverisë së tyre Bashar al-Assad pas sulmeve ajrore të SHBA’së, Britanisë së Madhe dhe Francës. Sulmet me raketa zhdukën një qendër...

Ky është arsenali i armëve ruse të cilin Putin mund ta përdorë kundër Perëndimit në Siri

para 8 muajve - Bota Press

Rusia ka paralajmëruar se do të rrëzojë raketat amerikane të lansuara në Siri dhe do të synojë anijet dhe avionët që kërcënojnë jetën e trupave të veta. Aleati më i fuqishëm i Sirisë ka ndezur frikën e...

Ky është arsenali i armëve ruase të cilin Putin mund ta përdorë kundër Perëndimit në Siri

para 8 muajve - Bota Press

Rusia ka paralajmëruar se do të rrëzojë raketat amerikane të lansuara në Siri dhe do të synojë anijet dhe avionët që kërcënojnë jetën e trupave të veta. Aleati më i fuqishëm i Sirisë ka ndezur frikën e...

Rusia ‘mposhtet’ në OKB, nuk kalon rezoluta që dënon sulmin në Siri

para 8 muajve - BalkanWeb

Këshilli i Sigurimit i OKB-së e ka hedhur poshtë rezolutën e propozuar nga Rusia me të cilën do të dënohej “agresioni” i SHBA-ve dhe aleatëve të saj kundër Sirisë. Pro rezolutëa kanë votuar Rusia, Kina...

Rusia ‘mposhtet’ në OKB, nuk kalon rezoluta që dënon sulmin në Siri

para 8 muajve - Medial

Këshilli i Sigurimit i OKB-së e ka hedhur poshtë rezolutën e propozuar nga Rusia me të cilën do të dënohej “agresioni” i SHBA-ve dhe aleatëve të saj kundër Sirisë. Pro rezolutëa kanë votuar Rusia, Kina...

Arsenali i armëve të cilin Putin mund ta vë në funksion, në hakmarrje për sulmet në Siri

para 8 muajve - Periskopi

Rusia ka paralajmëruar se do të rrëzojë raketat amerikane të lansuara në Siri dhe do të synojë anijet dhe avionët që kërcënojnë jetën e trupave të veta. Aleati më i fuqishëm i Sirisë ka ndezur frikën e...

Siria u godit me raketat e njëjta që përdori NATO ndaj Serbisë

para 8 muajve - Periskopi

SHBA-të dhe aleatët e saj, Britania e Madhe dhe Franca ndërmorën sulme ajrore kundër bazave ushtarake siriane, duke hedhur më shumë se 100 raketa. Këto sulme pasuan përdorimin e armëve kimike nga regjimi...

Sulmi në Siri, Rusia: 71 raketa janë parandaluar nga sistemi i mbrojtjes ajrore

para 8 muajve - BalkanWeb

Shefi i Drejtorisë së Operacioneve Kryesore të Shtabit të Përgjithshëm të Rusisë, Sergey Rudskoy, pohoi se nga 103 raketa kryqëzuese të leshuara nga SHBA-të, Britania e Madhe dhe Franca, kundër regjimit...

Sulmi në Siri, Rusia: 71 raketa janë parandaluar nga sistemi i mbrojtjes ajrore

para 8 muajve - Medial

Shefi i Drejtorisë së Operacioneve Kryesore të Shtabit të Përgjithshëm të Rusisë, Sergey Rudskoy, pohoi se nga 103 raketa kryqëzuese të leshuara nga SHBA-të, Britania e Madhe dhe Franca, kundër regjimit...

KS i OKB-së hedhë poshtë rezolutën e Rusisë

para 8 muajve - RTV 21

Rusia kërkonte të dënohet sulmi i SHBA-së dhe aleateve ndaj Sirisë Me kërkesë të Rusisë u mbajt mbledhje urgjente e Këshillit të Sigurimit. Anëtarët e këtij këshilli nuk e kanë përkrahur propozimin e Rusisë...

Këto shtete janë pro dhe kundër sulmit ajror në Siri. Në cilën anë janë Kosova, Shqipëria dhe Serbia?

para 8 muajve - Medial

Ja shtetet që mbështesin sulmin ajror në Siri janë: – Shtetet e Bashkuara – Mbretëria e Bashkuar – Franca – Gjermana – Turqia – Arabia Saudite – Katari – Kanadaja – Japonia – Australia – Izraeli – Kroacia...

Shtetet që ishin pro dhe kundër sulmit ajror në Siri

para 8 muajve - Telegrafi

SHBA, Franca dhe Britania e Madhe kanë realizuar një sulm ajror në Siri si hakmarrje ndaj dyshimeve për përdorimin e armëve kimike kundër popullsisë civile në Douma javën e kaluar. Por shtetet në arenën...

A është fillimi i Luftës së Tretë Botërore? Ka një rrezik të madh…

para 8 muajve - Portalb

Jo, nuk është fillimi i Luftës së Dytë Botërore. Sulmi i raketave në Siri dhe kryeqytetin Damask ka përfunduar dhe tashmë shihet ajo që ishte kuptuar prej ditësh, që kur në mënyrë impulsive, Donald Trump...

Sirianët protestojnë kundër bombardimeve

para 8 muajve - GazetaBlic

Qindra sirianë mbushën rrugët e Damaskut si shenjë mbështetje për kreun e qeverisë së tyre Bashar al-Assad pas sulmeve ajrore të SHBA’së, Britanisë së Madhe dhe Francës. Sulmet me raketa zhdukën një qendër...

Këto shtete janë pro dhe kundër sulmit ajror në Siri. Në cilën anë janë Kosova, Shqipëria dhe Serbia?

para 8 muajve - Lajmi.net

Por shtetet në arenën ndërkombëtare janë ndarë në mendimet e tyre nëse sulmi ishte i drejtë apo jo. Por shtetet në arenën ndërkombëtare janë ndarë në mendimet e tyre nëse sulmi ishte i drejtë apo jo. Ja...

Pentagoni: Kemi goditur me sukses të gjithë objektivat në Siri

para 8 muajve - BalkanWeb

SHBA-ja konfirmoi sot se ka goditur me sukses të gjithë objektivat siriane të planifikuara nga SHBA-ja, Franca dhe Britania e Madhe në formë kundërpërgjigjeje ndaj përdorimit të dyshuar të armëve kimike...

Putin-Erdogan flasin në telefon pas sulmit amerikan në Siri

para 8 muajve - Lajmi.net

Presidenti rus Vladimir Putin dhe homologu i tij turk Rexhep Tajip Erdogan kanë zhvilluar një bisedë telefonike të shtunën, gjatë së cilës ata diskutuan sulmet raketore të Shteteve të Bashkuara dhe aleatëve...

Sirianët protestojnë kundër sulmeve të Perëndimit

para 8 muajve - Gazeta e re

Qindra sirianë mbushën rrugët e Damaskut si shenjë mbështetje për kreun e qeverisë së tyre Bashar al-Assad pas sulmeve ajrore të SHBA’së, Britanisë së Madhe dhe Francës. Sulmet me raketa zhdukën një qendër...

Mediat ruse: Çështja e Asadit mund të acaroj marrëdhëniet e Turqisë me Rusinë

para 8 muajve - Gazeta e re

Pas sulmeve të ShBA-së bashkë me aleatët si Franca dhe Britania e Madhe kundër regjimit Asad, Presidenti Turk, Tayyip Erdogan për herë të parë ka biseduar në telefon me homologun e tij rus, Vladimir Putin....

Kjo është fuqia e mbrojtjes kundër – ajrore siriane. Gjithçka ruse!

para 8 muajve - Medial

Kjo është fuqia e mbrojtjes kundër – ajrore siriane. Gjithçka ruse! Lajmi i rremë i lëshuar nga regjimi i Assadit se sulmi amerikan, britanik dhe francez në Siri të shtunën në mëngjes pësoi goditje të...

Pentagoni: Kemi goditur me sukses të gjithë objektivat në Siri

para 8 muajve - Medial

SHBA-ja konfirmoi sot se ka goditur me sukses të gjithë objektivat siriane të planifikuara nga SHBA-ja, Franca dhe Britania e Madhe në formë kundërpërgjigjeje ndaj përdorimit të dyshuar të armëve kimike...

Rusia “mposhtet” në OKB, nuk kalon rezoluta që dënon sulmin në Siri

para 8 muajve - Lajmi.net

Këshilli i Sigurimit i OKB-së e ka hedhur poshtë rezolutën e propozuar nga Rusia me të cilën do të dënohej “agresioni” i SHBA-ve dhe aleatëve të saj kundër Sirisë. Për rezolutë kanë votuar Rusia, Kina...

Sirianët protestojnë kundër sulmeve të Perëndimit

para 8 muajve - Gazeta Express

Qindra sirianë mbushën rrugët e Damaskut si shenjë mbështetje për kreun e qeverisë së tyre Bashar al-Assad pas sulmeve ajrore të SHBA’së, Britanisë së Madhe dhe Francës. Sulmet me raketa zhdukën një qendër...

Kjo është fuqia e mbrojtjes kundër – ajrore siriane. Gjithçka ruse!

para 8 muajve - Lajmi.net

Lajmi i rremë i lëshuar nga regjimi i Assadit se sulmi amerikan, britanik dhe francez në Siri të shtunën në mëngjes pësoi goditje të madhe duke "arritur të shfaroste 70% të raketave perëndimore", shpejt...

Dëshmia rrëqethëse e një siriani për sulmet ajrore, akuzon rëndë Trumpin

para 8 muajve - Gazeta e re

Hussam Youis 27 vjeçar ka treguar se në orët e mëngjesit, predhat e raketave iu binin mbi shtëpi. “Ne menduam se kërcënimet e Trumpit ishin fjalë. Por papritur u zgjuam nën tingujt e shpërthimeve. Shikova...

Qeveria Siriane: Nga 103 raketa të lëshuara nga Trumpi arritëm të asgjësojmë 71

para 8 muajve - Gazeta e re

Shtetet e Bashkuara dje zhvilluan një sulm kundër disa objektivave në Siri pas pretendimeve se regjimi i Bashar Asadit ka përdorur armë kimike kundër civilëve. Përmasat e sulmit ishin dy herë më të mëdha...

Sirianët marrin në mbrojtje Assad pas sulmeve të Perëndimit: Jemi bijtë e tu!

para 8 muajve - TV Koha

Qindra sirianë mbushën rrugët e Damaskut si shenjë mbështetje për kreun e qeverisë së tyre Bashar al-Assad pas sulmeve ajrore  të SHBA-së, Britanisë së Madhe dhe Francës. Sulmet me raketa zhdukën një qendër...

Këto shtete janë pro dhe kundër sulmit ajror në Siri

para 8 muajve - Fakti Ditor

SHBA, Franca dhe Britania e Madhe kanë realizuar një sulm ajror në Siri si hakmarrje ndaj dyshimeve për përdorimin e armëve kimike kundër popullsisë civile në Douma javën e kaluar. Por shtetet në arenën...

Ky është qëndrimi i Turqisë, pas bombardimeve në Siri

para 8 muajve - Ina

Pas mbështetjes që morën sulmet e SHBA-së, Britanisë së Madhe dhe Francës nga Kanadaja, edhe Turqia ka përshëndetur veprimin e tyre. Kështu ka thënë një burim i ministrisë së Jashtme për Reuters. “Ne e...

Këto shtete janë pro dhe kundër sulmit ajror në Siri

para 8 muajve - GazetaBlic

SHBA, Franca dhe Britania e Madhe kanë realizuar një sulm ajror në Siri si hakmarrje ndaj dyshimeve për përdorimin e armëve kimike kundër popullsisë civile në Douma javën e kaluar. Por shtetet në arenën...

Përplasje SHBA-Rusi në OKB: Mbaroi koha e fjalëve! Huliganë!

para 8 muajve - Mapo

Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara po zhvillon një takim urgjent të thirrur nga Rusia, e cila ka propozuar një rezolutë ku dënohen goditjet e ndërmarra sot në mëngjes nga tre aleatë perëndimorë...

Këto shtete janë pro dhe kundër sulmit ajror në Siri

para 8 muajve - Gazeta Express

SHBA, Franca dhe Britania e Madhe kanë realizuar një sulm ajror në Siri si hakmarrje ndaj dyshimeve për përdorimin e armëve kimike kundër popullsisë civile në Douma javën e kaluar. Por shtetet në arenën...

Ky është qëndrimi i Turqisë, pas bombardimeve në Siri

para 8 muajve - Fol

Pas mbështetjes që morën sulmet e SHBA-së, Britanisë së Madhe dhe Francës nga Kanadaja, edhe Turqia ka përshëndetur veprimin e tyre. Kështu ka thënë një burim i ministrisë së Jashtme për Reuters. “Ne e...

Zbulohet blofi i Putin në Siri: Ushtria ruse nuk guxoi të “ngrinte as gishtin” ndaj SHBA-së

para 8 muajve - Tetova Sot

SHBA, Franca dhe Britania e Madhe bombarduan tre impiante të programit të armëve kimike siriane si përgjigje ndaj sulmit të dyshuar me armë kimike ndaj qyteti sirian Duma javën e shkuar. “Faleminderit...

Këto shtete janë pro dhe kundër sulmit ajror në Siri

para 8 muajve - Tetova Sot

SHBA, Franca dhe Britania e Madhe kanë realizuar një sulm ajror në Siri si hakmarrje ndaj dyshimeve për përdorimin e armëve kimike kundër popullsisë civile në Douma javën e kaluar. Por shtetet në arenën...

Sirianët protestojnë kundër sulmeve të SHBA-së e aleatëve

para 8 muajve - Illyria

Damask, 14 prill 2018 – Qindra sirianë mbushën rrugët e Damaskut në shenjë mbështetje për kreun e shtetit të tyre, Bashar al-Assad, pas sulmeve ajrore të SHBA-së, Britanisë së Madhe dhe Francës. Sulmet...

Irani dhe Siria pyesin Rusinë pse nuk i’u kundërpergjigj sulmit amerikan?

para 8 muajve - Zhurnal

Damasku ishte i bindur se Uashingtoni po përgatitet për sulme ushtarake dhe për këtë çështje sirianët u larguan nga bazat ushtarake, ndërtesat qeveritare dhe administrative dhe kjo bëri të mundur fillimin...

Ish-gjenerali rus paralajmëron se Rusia mund të bombardojë Qipron

para 8 muajve - Zhurnal

Një ish-gjeneral rus ka paralajmëruar se çdo ndërhyrje nga SHBA, Britania dhe Franca mund të jetë një “rrugë e drejtpërdrejtë për konfrontimin ushtarak me Rusinë”. Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi,...

Pamjet pas sulmit të SHBA, Britanisë dhe Francës në Siri

para 8 muajve - Tetova Sot

Televizioni shtetëror sirian ka transmetuar pamjet e rrënojave të një qendre kërkimore për armët kimike pranë Damaskut pas sulmit ajror të ndërmarrë nga SHBA, Anglia dhe Franca. Zyrtarët e Pentagonit thanë...

Sirianët protestojnë kundër sulmeve të Perëndimit

para 8 muajve - Gazeta Monitor

Qindra sirianë mbushën rrugët e Damaskut si shenjë mbështetje për kreun e qeverisë së tyre Bashar al-Assad pas sulmeve ajrore të SHBA’së, Britanisë së Madhe dhe Francës. Sulmet me raketa zhdukën një qendër...

Ambasadori i Sirisë në OKB: Sulmet s’do të na ndalin

para 8 muajve - Telegrafi

Ambasadori i Sirisë në Organizatën e Kombeve të Bashkuara, Bashar al-Jaafari, ka thënë se aksioni ushtarak nuk do ta ndalë Sirinë në arritjen e qëllimeve të saj në mposhtjen e terrorizimit në Siri. Ai,...

Rusia “mposhtet” në OKB, nuk kalon rezoluta që dënon sulmin në Siri

para 8 muajve - Sovrani

Këshilli i Sigurimit i OKB-së e ka hedhur poshtë rezolutën e propozuar nga Rusia me të cilën do të dënohej “agresioni” i SHBA-ve dhe aleatëve të saj kundër Sirisë. Për rezolutë kanë votuar Rusia, Kina...

SHBA goditi Sirinë me raketa të njëjta që e sulmoi Serbinë, ja sa kushton një

para 8 muajve - Aktuale

SHBA-të dhe aleatët e saj, Britania e Madhe dhe Franca ndërmorën sulme ajrore kundër bazave ushtarake siriane, duke hedhur më shumë se 100 raketa. Këto sulme pasuan përdorimin e armëve kimike nga regjimi...

Si rrallëherë, Alketa pozon e zhveshur në shtrat

para 8 muajve - Gazeta Liria

Alketa Vejsiu është një nga emrat më të suksesshëm të ekranit shqiptar. Prej vitesh, ajo merret me moderim, por ka treguar sukses edhe në bizneset personale që drejton, shkruan lajmi.net. Në llogarinë...

SHBA goditi Sirinë me raketa të njëjta që e sulmoi Serbinë

para 8 muajve - Tetova Sot

SHBA-të dhe aleatët e saj, Britania e Madhe dhe Franca ndërmorën sulme ajrore kundër bazave ushtarake siriane, duke hedhur më shumë se 100 raketa. Këto sulme pasuan përdorimin e armëve kimike nga regjimi...

Pentagoni: Kemi goditur me sukses të gjithë objektivat

para 8 muajve - Alsat-M

SHBA-ja konfirmoi sot se ka goditur me sukses të gjithë objektivat siriane të planifikuara nga SHBA-ja, Franca dhe Britania e Madhe në formë kundërpërgjigjeje ndaj përdorimit të dyshuar të armëve kimike...

SHBA në OKB: Ne do godasim sërish nëse Assadi përdor armë kimike

para 8 muajve - Gazeta Shqip

Sulmi i përbashkët i SHBA-ve, Britanisë dhe Francë ndaj bazave të armëve Kimike në Siri, goditi “strehimet” ushtarake të Bashar Al Assad në Damask dhe Homs, ndërsa Pentagoni  thekson se janë lëshuar rreth...

Këshilli i Sigurimit nuk miraton rezolutën ruse për Sirinë

para 8 muajve - Tetova Sot

​Një rezolutë e propozuar nga Rusia në Këshillin e Sigurimit të Kombeve të Bashkuara ku dënohen goditjet e ndërmarra sot në mëngjes nga tre aleatë perëndimorë ndaj objektivave siriane nuk ka marrë mjaftueshëm...

Deklarohet Arabia Saudite – tregon a përkrah sulmet në Siri

para 8 muajve - Tetova Sot

Ministria e Punëve të Jashtme të Arabisë Saudite ka lëshuar një komunikatë për media ku ka mbështetur Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Britaninë e Madhe dhe Francën në sulmet e tyre ajrore kundër regjimit...

Sirianët protestojnë kundër sulmeve të Perëndimit

para 8 muajve - Periskopi

Qindra sirianë mbushën rrugët e Damaskut si shenjë mbështetje për kreun e qeverisë së tyre Bashar al-Assad pas sulmeve ajrore të SHBA’së, Britanisë së Madhe dhe Francës. Sulmet me raketa zhdukën një qendër...

Këshilli i Sigurimit nuk miraton rezolutën e propozuar nga Rusia për Sirinë

para 8 muajve - Portalb

Një rezolutë e propozuar nga Rusia në Këshillin e Sigurimit të Kombeve të Bashkuara ku dënohen goditjet e ndërmarra sot në mëngjes nga tre aleatë perëndimorë ndaj objektivave siriane nuk ka marrë mjaftueshëm...

Fillojnë protestat e sirianëve në kundërshtim të sulmeve nga SHBA

para 8 muajve - Insajderi

Qindra sirianë mbushën rrugët e Damaskut si shenjë mbështetje për kreun e qeverisë së tyre Bashar al-Assad pas sulmeve ajrore të SHBA’së, Britanisë së Madhe dhe Francës. Sulmet me raketa zhdukën një qendër...

Sirianët protestojnë kundër sulmeve të Perëndimit

para 8 muajve - Sovrani

Qindra sirianë mbushën rrugët e Damaskut si shenjë mbështetje për kreun e qeverisë së tyre Bashar al-Assad pas sulmeve ajrore të SHBA’së, Britanisë së Madhe dhe Francës. Sulmet me raketa zhdukën një qendër...

Pentagoni: Kemi goditur me sukses të gjithë objektivat

para 8 muajve - Tetova Sot

SHBA-ja konfirmoi sot se ka goditur me sukses të gjithë objektivat siriane të planifikuara nga SHBA-ja, Franca dhe Britania e Madhe në formë kundërpërgjigjeje ndaj përdorimit të dyshuar të armëve kimike...

Kjo është fuqia e mbrojtjes kundër – ajrore siriane. Gjithçka ruse!

para 8 muajve - Sovrani

Lajmi i rremë i lëshuar nga regjimi i Assadit se sulmi amerikan, britanik dhe francez në Siri të shtunën në mëngjes pësoi goditje të madhe duke “arritur të shfaroste 70% të raketave perëndimore”, shpejt...

SHBA e Rusia përplasen në OKB, pas bombardimeve në Siri

para 8 muajve - Gazeta Tema

Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara po zhvillon një takim urgjent të thirrur nga Rusia, e cila ka propozuar një rezolutë ku dënohen goditjet e ndërmarra sot në mëngjes nga tre aleatë perëndimorë...

Sulmet në Siri: Tre lëvizjet kyçe të Trumpit kundër Assadit

para 8 muajve - Portalb

Tre objektiva janë goditur në periferi të Damaskut dhe Homsit, të treja ngushtësisht të lidhura me përdorimin e armëve kimike . SHBA, Franca dhe Mbretëria e Bashkuar janë hedhur në veprim natën e djeshme....

Haley: SHBA-ja e gatshme të reagojë sërish, kemi paralizuar programin e armëve kimike të Sirisë

para 8 muajve - Portalb

Ambasadorja amerikane në Kombet e Bashkuara, Nikki Haley, ka thënë se sulmet e bëra sot janë planifikuar me kujdes për të minimizuar viktimat civile. Sipas Haley, SHBA-ja do të ndjek secilin vend që mund...

Këshilli i Sigurimit nuk miraton rezolutën ruse për Sirinë

para 8 muajve - RTV 21

Vetëm tri shtete e votuan rezolutën Një rezolutë e propozuar nga Rusia në Këshillin e Sigurimit të Kombeve të Bashkuara ku dënohen goditjet e ndërmarra sot në mëngjes nga tre aleatë perëndimorë ndaj objektivave...

Këshilli i Sigurimit nuk miraton rezolutën ruse për Sirinë

para 8 muajve - Zhurnal

Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara ka dështuar të adaptojë një draft rezolutë të iniciuar nga Rusia e cila kuronte të dënohej “agresioni i SHBA-ve dhe aleatëve të saj kundër Republikës Arabe të...

Njësitë policore të Sirinë hyjnë në Douma

para 8 muajve - Zhurnal

Televizioni shtetëror sirian ka deklaruar se njësitë e policisë sirianë janë duke hyrë në qytetin e Doumës, vendi që dyshohet se u krye një sulm kimik dhe qyteti i fundit rebel në rajonin e Ghoutas lindore....

Erdogan e Putin flasin në telefon për situatën në Siri

para 8 muajve - Sovrani

Pas sulmeve të Shteteve të Bashkuara bashkë me aleatët Franca dhe Britania e Madhe, Presidenti Turk, Tayyip Erdogan ka biseduar në telefon me homologun e tij rus, Vladimir Putin rreth Sirisë. Nga biseda...

Këshilli i Sigurimit nuk miraton rezolutën ruse për Sirinë

para 8 muajve - Klan Kosova

Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara ka dështuar të adaptojë një draft rezolutë të iniciuar nga Rusia e cila kuronte të dënohej “agresioni i SHBA-ve dhe aleatëve të saj kundër Republikës Arabe të...

SHBA goditi Sirinë me raketa të njëjta që e sulmoi Serbinë

para 8 muajve - Gazeta Express

SHBA-të dhe aleatët e saj, Britania e Madhe dhe Franca ndërmorën sulme ajrore kundër bazave ushtarake siriane, duke hedhur më shumë se 100 raketa. Këto sulme pasuan përdorimin e armëve kimike nga regjimi...

Cilat janë shtetet që janë pro dhe kundër sulmit të SHBA-ve ndaj Sirisë

para 8 muajve - Insajderi

SHBA, Franca dhe Britania e Madhe kanë realizuar një sulm ajror në Siri mëngjesin e së shtunës për shkak të përdorimit të armëve kimike nga Qeveria siriane kundër popullit të saj në Douma javën e kaluar....

Deklarohet Arabia Saudite – tregon a përkrah sulmet në Siri

para 8 muajve - Zhurnal

Ministria e Punëve të Jashtme të Arabisë Saudite ka lëshuar një komunikatë për media ku ka mbështetur Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Britaninë e Madhe dhe Francën në sulmet e tyre ajrore kundër regjimit...

Shtetet pro dhe kundër sulmit ajror në Siri

para 8 muajve - Periskopi

SHBA, Franca dhe Britania e Madhe kanë realizuar një sulm ajror në Siri si hakmarrje ndaj dyshimeve për përdorimin e armëve kimike kundër popullsisë civile në Douma javën e kaluar. Por shtetet në arenën...

Ambasadori i Sirisë në OKB: Sulmet s’do të na ndalin

para 8 muajve - Klan Kosova

Ambasadori i Sirisë në Organizatën e Kombeve të Bashkuara, Bashar al-Jaafari, ka thënë se aksioni ushtarak nuk do ta ndalë Sirinë në arritjen e qëllimeve të saj në mposhtjen e terrorizimit në Siri, njofton...

Pentagoni: Kemi goditur me sukses të gjithë objektivat

para 8 muajve - Almakos

14 April 2018 / 20:54 SHBA-ja konfirmoi sot se ka goditur me sukses të gjithë objektivat siriane të planifikuara nga SHBA-ja, Franca dhe Britania e Madhe në formë kundërpërgjigjeje ndaj përdorimit të dyshuar...

SHBA goditi Sirinë me raketa të njëjta që e sulmoi Serbinë, një kushton 1.4 milion dollarë

para 8 muajve - Gazeta Liria

SHBA-të dhe aleatët e saj, Britania e Madhe dhe Franca ndërmorën sulme ajrore kundër bazave ushtarake siriane, duke hedhur më shumë se 100 raketa. Këto sulme pasuan përdorimin e armëve kimike nga regjimi...

Këto shtete janë pro dhe kundër sulmit ajror në Siri

para 8 muajve - Sovrani

SHBA, Franca dhe Britania e Madhe kanë realizuar një sulm ajror në Siri si hakmarrje ndaj dyshimeve për përdorimin e armëve kimike kundër popullsisë civile në Douma javën e kaluar. Por shtetet në arenën...

Çfarë mbeti pas bombardimit të laboratorit të armëve kimike në Siri

para 8 muajve - NOA

SHBA, Britania dhe Franca bombarduan sot tre objektiva në Siri për të minimizuar sipas tyre kapacitetet e armëve kimike të regjimit të Bashar Al Assad. Bombardimi erdhi pas sulmit të javës së shkuar në...

Këshilli i Sigurimit nuk miraton rezolutën ruse për Sirinë

para 8 muajve - Gazeta Express

​Një rezolutë e propozuar nga Rusia në Këshillin e Sigurimit të Kombeve të Bashkuara ku dënohen goditjet e ndërmarra sot në mëngjes nga tre aleatë perëndimorë ndaj objektivave siriane nuk ka marrë mjaftueshëm...

Këshilli i Sigurimit nuk miraton rezolutën ruse për Sirinë

para 8 muajve - GazetaBlic

Një rezolutë e propozuar nga Rusia në Këshillin e Sigurimit të Kombeve të Bashkuara ku dënohen goditjet e ndërmarra sot në mëngjes nga tre aleatë perëndimorë ndaj objektivave siriane nuk ka marrë mjaftueshëm...

SHBA goditi Sirinë me raketa të njëjta që e sulmoi Serbinë. Kaq kushtuan ato

para 8 muajve - GazetaBlic

SHBA-të dhe aleatët e saj, Britania e Madhe dhe Franca ndërmorën sulme ajrore kundër bazave ushtarake siriane, duke hedhur më shumë se 100 raketa. Këto sulme pasuan përdorimin e armëve kimike nga regjimi...

Pamjet në Siri pas sulmit të SHBA-ve dhe aleatëve

para 8 muajve - Portalb

Televizioni shtetëror sirian ka transmetuar pamjet e rrënojave të një qendre kërkimore për armët kimike pranë Damaskut pas sulmit ajror të ndërmarrë nga SHBA, Anglia dhe Franca. Zyrtarët e Pentagonit thanë...

KS i OKB-së nuk e miraton Rezolutën ruse për Sirinë

para 8 muajve - Koha.net

Këshilli i Sigurimit të OKB-së ka dështuar të miratojë një rezolutë të hartuar nga Rusia të shtunën që do të dënonte “agresionin kundër Republikës Arabe të Sirisë nga SHBA-ja dhe aleatët e saj në kundërshtim...

SHBA goditi Sirinë me raketa të njëjta që e sulmoi Serbinë, një kushton 1.4 milion dollarë

para 8 muajve - Lajmi.net

SHBA-të dhe aleatët e saj, Britania e Madhe dhe Franca ndërmorën sulme ajrore kundër bazave ushtarake siriane, duke hedhur më shumë se 100 raketa. Këto sulme pasuan përdorimin e armëve kimike nga regjimi...

Nga Vittorio ZUCCONI*: Rreziku i bombardimeve “demonstrative” të Trump në Siri

para 8 muajve - Te Sheshi

Jo, nuk është fillimi i Luftës së II Botërore. Sulmi me raketa Cruise e të tjera bomba të telekomanduar në Damask, nuk ishte një gjë tjetër pos asaj që parashikohej prej ditësh. Gjithçka u kuptua menjëherë...

Çfarë mbeti pas sulmit me raketa? Laboratori i armëve kimike shndërrohet në gërmadhë

para 8 muajve - BalkanWeb

SIRI – Pamjet e rrënojave të një qendre kërkimore për armët kimike pranë Damaskut pas sulmit ajror të ndërmarrë nga SHBA, Anglia dhe Franca, janë transmetuar në televizionin shtetëror sirian. Zyrtarët...

Mbledhja e OKB, SHBA: “Nëse Assadi përdor sërish armë kimike, ne do godasim”

para 8 muajve - Gazeta Shqip

Sulmi i përbashkët i SHBA-ve, Britanisë dhe Francë ndaj bazave të armëve Kimike në Siri, goditi “strehimet” ushtarake të Bashar Al Asaad në Damask dhe Homs, ndërsa Pentagoni  thekson se janë lëshuar rreth...

SHBA paralajmëron sërish Asadin: Mos e testo gatishmërinë tonë

para 8 muajve - Gazeta Liria

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në mbledhjen e Organizatës së Kombeve të Bashkuara, Nikki Haley, ka paralajmëruar se regjimi i Assadit mund të sulmohet përsëri nëse vazhdon t’i përdorë...

Arabia Saudite mbështet SHBA-në, Francën e Britaninë: Ndërhyrja ishte përgjigje për krimet e regjimit

para 8 muajve - GazetaBlic

Ministria e Punëve të Jashtme të Arabisë Saudite ka lëshuar një komunikatë për media ku ka mbështetur Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Britaninë e Madhe dhe Francën në sulmet e tyre ajrore kundër regjimit...

Çfarë mbeti pas sulmit me raketa? Laboratori i armëve kimike shndërrohet në gërmadhë

para 8 muajve - Medial

SIRI – Pamjet e rrënojave të një qendre kërkimore për armët kimike pranë Damaskut pas sulmit ajror të ndërmarrë nga SHBA, Anglia dhe Franca, janë transmetuar në televizionin shtetëror sirian. Zyrtarët...

Arabia Saudite mbështet SHBA-në, Francën e Britaninë: Ndërhyrja ishte përgjigje për krimet e regjimit

para 8 muajve - Klan Kosova

Ministria e Punëve të Jashtme të Arabisë Saudite ka lëshuar një komunikatë për media ku ka mbështetur Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Britaninë e Madhe dhe Francën në sulmet e tyre ajrore kundër regjimit...

Deklarohet Arabia Saudite – tregon a përkrah sulmet në Siri

para 8 muajve - Gazeta Express

Ministria e Punëve të Jashtme të Arabisë Saudite ka lëshuar një komunikatë për media ku ka mbështetur Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Britaninë e Madhe dhe Francën në sulmet e tyre ajrore kundër regjimit...

Ambasadori rus në OKB: Vepruat njëjtë sikur në sulmin ndaj Jugosllavisë

para 8 muajve - Portalb

Ambasadori rus në Këshillin e Sigurimit në Kombet e Bashkuara, Vassily Nebenzya, ka thënë se sulmet e Shteteve të Bashkuara dhe aleatëve të saj janë qenë “akt i agresionit” kundër shtetit sovran të Sirisë....

Ambasadori rus: Sulmet kanë qenë akti i agresionit

para 8 muajve - RTV 21

Rusia e ‘nervozuar’ Ambasadori rus në Këshillin e Sigurimit në Kombet e Bashkuara, Vassily Nebenzya, ka thënë se sulmet e Shteteve të Bashkuara dhe aleatëve të saj ka qenë akt i agresionit kundër shtetit...

Pentagoni: Sulmi në Siri nuk kishte për qëllim rrëzimin e Assadit

para 8 muajve - Gazeta Liria

Zëdhënësja e Pentagonit, Dana W White, ka folur pas sulmit së bashku me gjeneralin Gen Kenneth McKenzie, drejtorin e Shtabit të Përbashkët (DJS), dhe një këshilltar të lartë ushtarak. White tha se sulmet...

Haley: SHBA do të vazhdojë presionin nëse Siria teston gatishmërinë tonë

para 8 muajve - Zhurnal

Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Antonio Guterres u ka bërë thirrje të gjitha shteteve të “tregojnë durim në këto situatë të rrezikshme dhe të mënjanjojnë ndonjë akt që mund të përshkallëzojë...

Çfarë mbeti pas sulmit në Siri?

para 8 muajve - Lajmi.net

Televizioni shtetëror sirian ka transmetuar pamjet e rrënojave të një qendre kërkimore për armët kimike pranë Damaskut pas sulmit ajror të ndërmarrë nga SHBA, Anglia dhe Franca. Zyrtarët e Pentagonit thanë...

Këshilli i Sigurimit nuk miraton rezolutën ruse për Sirinë

para 8 muajve - Infokusi

Një rezolutë e propozuar nga Rusia në Këshillin e Sigurimit të Kombeve të Bashkuara ku dënohen goditjet e ndërmarra sot në mëngjes nga tre aleatë perëndimorë ndaj objektivave siriane nuk ka marrë mjaftueshëm...

Publikohen pamjet: Përpjekja e dëshpëruar siriane për të përballuar raketat ajrore

para 8 muajve - Fakti Ditor

Sulmi i ndodhur mbrëmë gjatë natës në Siri ishe një kërkesë e Donald Trump, i cili mori mbështetjen e aleatëve europianë, Britani dhe Francë. Trump ndërhyri në Siri pas sulmit me gaz vdekjeprurës, i dyshuar...

Reagimi i ambasadorit rus në OKB, pas sulmit në Siri

para 8 muajve - Zhurnal

Ambasadori rus në Këshillin e Sigurimit në Kombet e Bashkuara, Vassily Nebenzya, ka thënë se sulmet e Shteteve të Bashkuara dhe aleatëve të saj ka qenë “akt i agresionit” kundër shtetit sovran. Ai ka thënë...

Vazhdojnë përgatitjet për takimin Trump-Kim Jong un

para 8 muajve - Gazeta Liria

Zyrtarët amerikanë konfirmuan dje se mbeten në fuqi planet për një takim mes Presidentit Trump dhe udhëheqësit koreano-verior Kim Jong Un. Një zyrtar i lartë i administratës bëri të ditur se përfaqësues...

Sulmi mbi Siri: Dalin pamjet e shkatërrimit të një qendre shkencore për teknologji kimike

para 8 muajve - Fakti Ditor

Televizioni i regjimit në Siri, Al Akhbaria TV, ka publikuar video nga rrënojat e një qendre shkencore – kërkimore, e cila ka qenë një prej objektivave të sulmit të treshes SHBA-Britani-Francë. Bëhet fjalë...

Sirianët në Damask, me emocione të përziera pas sulmeve

para 8 muajve - Koha.net

Damasku ishte një ndër vendet që u sulmuan nga raketat amerikane, franceze dhe britanike, në kuadër të ofensivës ajrore kundër armëve kimike. Banorët në kryeqytetin sirian kanë emocione të përziera për...

Ambasadori rus reagon fuqishëm për sulmet në Siri

para 8 muajve - GazetaBlic

Ambasadori rus në Këshillin e Sigurimit në Kombet e Bashkuara, Vassily Nebenzya, ka thënë se sulmet e Shteteve të Bashkuara dhe aleatëve të saj ka qenë “akt i agresionit” kundër shtetit sovran të Sirisë....

Haley: SHBA-ja e gatshme të reagojë sërish

para 8 muajve - RTV 21

Haley: Jemi të bindur se kemi paralizuar programin e armëve kimike të Sirisë Ambasadorja amerikane në Kombet e Bashkuara, Nikki Haley, ka thënë se sulmet e bëra sot janë planifikuar me kujdes për të minimizuar...

Përmbledhje e KTV-së për ndërhyrjen ushtarake në Siri

para 8 muajve - Koha.net

Donald Trump përsëri u ka dalë në ndihmë sirianëve të pafajshëm. Së bashku me Britaninë dhe Francën, Shtetet e Bashkuara kanë kryer sulme ajrore në disa baza ku mendohet se prodhohen armë kimike, raporton...

Ambasadori rus në OKB: Vepruat njëjtë sikur në sulmin ndaj Jugosllavisë

para 8 muajve - Gazeta Express

Ambasadori rus në Këshillin e Sigurimit në Kombet e Bashkuara, Vassily Nebenzya, ka thënë se sulmet e Shteteve të Bashkuara dhe aleatëve të saj ka qenë “akt i agresionit” kundër shtetit sovran të Sirisë....

Çfarë mbeti pas sulmit në Siri?

para 8 muajve - Gazeta Liria

Televizioni shtetëror sirian ka transmetuar pamjet e rrënojave të një qendre kërkimore për armët kimike pranë Damaskut pas sulmit ajror të ndërmarrë nga SHBA, Anglia dhe Franca. Zyrtarët e Pentagonit thanë...

SHBA, Britania dhe Franca sulmuan Sirinë, Trump: Përdorëm fuqinë kundër barbarizmit

para 8 muajve - MRT

Presidenti amerikan Donald Trump së bashku me atë francez dhe kryeministren britanike... Presidenti amerikan Donald Trump së bashku me atë francez dhe kryeministren britanike, kanë urdhëruar sulme precize...

​OKB kundërshtoi rezolutën e Rusisë për Sirinë

para 8 muajve - KosovaPress

Rezoluta u votua nga Rusia, Kina dhe Bolivia, kurse tetë vende e kundërshtuan, ndërsa abstenuan Peruja, Etiopia, Kazakistani dhe Guineja Ekuatoriale./KosovaPress/ Temat: OKB Siri SHBA Kjo web faqe mirëmbahet...

Çfarë mbeti pas sulmit në Siri?

para 8 muajve - GazetaBlic

Televizioni shtetëror sirian ka transmetuar pamjet e rrënojave të një qendre kërkimore për armët kimike pranë Damaskut pas sulmit ajror të ndërmarrë nga SHBA, Anglia dhe Franca. Zyrtarët e Pentagonit thanë...

Pentagoni: Me sukses u goditën të gjitha objektivat në Siri

para 8 muajve - Portalb

Pentagoni thotë se të gjitha objektivat janë goditur me sukses nga sulmet ajrore nën udhëheqjen e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, raporton Anadolu Agency (AA). Dana White, ndihmës sekretarja e mbrojtjes...

Çfarë mbeti pas sulmit në Siri?

para 8 muajve - Gazeta Express

Televizioni shtetëror sirian ka transmetuar pamjet e rrënojave të një qendre kërkimore për armët kimike pranë Damaskut pas sulmit ajror të ndërmarrë nga SHBA, Anglia dhe Franca. Zyrtarët e Pentagonit thanë...

Çfarë mbeti pas sulmit në Siri?

para 8 muajve - Infokusi

Televizioni shtetëror sirian ka transmetuar pamjet e rrënojave të një qendre kërkimore për armët kimike pranë Damaskut pas sulmit ajror të ndërmarrë nga SHBA, Anglia dhe Franca. Zyrtarët e Pentagonit thanë...

Donald Trump – Misioni u krye

para 8 muajve - Telegrafi

Presidenti amerikan Donald Trump përshëndeti ekzekutimin perfekt të sulmeve ajrore ndaj Sirisë, ndërsa shtoi në mesazhin e tij në “Twitter” se misioni u krye. SHBA, Franca dhe Britania e Madhe bombarduan...

Pamje nga sulmet e Francës në Siri

para 8 muajve - Periskopi

Ministrja e Punëve të Brendshme e Francës Florence Parly ka publikuar në Twitter pamje nga momenti i lansimit të raketave kundër Sirisë. Ajo tha se kanë goditur bazat e prodhimit të armëve kimike në vend....

Ambasadori rus në OKB: Vepruat njëjtë sikur në sulmin ndaj Jugosllavisë

para 8 muajve - Albeu

Ambasadori rus në Këshillin e Sigurimit në Kombet e Bashkuara , Vassily Nebenzya, ka thënë se sulmet e Shteteve të Bashkuara dhe aleatëve të saj ka qenë “akt i agresionit” kundër shtetit sovran të Sirisë....

Haley: SHBA do të vazhdojë presionin nëse Siria teston gatishmërinë tonë

para 8 muajve - Medial

Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Antonio Guterres u ka bërë thirrje të gjitha shteteve të “tregojnë durim në këto situatë të rrezikshme dhe të mënjanjojnë ndonjë akt që mund të përshkallëzojë...

Erdogan bisedë telefonike me May, në fokus zhvillimet në Siri

para 8 muajve - Shenja

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, ka zhvilluar një bisedë telefonike me kryeministren e Britanisë së Madhe, Theresa May, transmeton Anadolu Agency (AA). Sipas informacioneve nga burimet presidenciale,...

Ambasadorja amerikane në OKB: SHBA vazhdon të qëndrojë gati

para 8 muajve - Telegrafi

Ambasadorja e shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kombet e Bashkuara, Nikki Haley, ka thënë në Këshillin e Sigurimit se lajmet për sulmet kimike dhe viktimat në Douma nuk ishin “fake news”, lajme false....

Ambasadori rus në OKB: Vepruat njëjtë sikur në sulmin ndaj Jugosllavisë

para 8 muajve - Lajmi.net

Ambasadori rus në Këshillin e Sigurimit në Kombet e Bashkuara, Vassily Nebenzya, ka thënë se sulmet e Shteteve të Bashkuara dhe aleatëve të saj ka qenë “akt i agresionit” kundër shtetit sovran të Sirisë....

FOTOT+ VIDEO/ Çfarë mbeti pas sulmit të koalicionit në Siri

para 8 muajve - Java News

Televizioni shtetëror sirian ka transmetuar pamjet e rrënojave të një qendre kërkimore për armët kimike pranë Damaskut pas sulmit ajror të ndërmarrë nga SHBA, Anglia dhe Franca. Zyrtarët e Pentagonit thanë...

Britania e Madhe: Sulmet me armë kimike ishin “krim kundër njerëzimit”

para 8 muajve - GazetaBlic

Ambasadorja e Britanisë së Madhe në Organizatën e Kombeve të Bashkuara, Karen Pierce, ka thënë se përfshirja e Britanisë në sulmet ajrore në Siri ishin “një ndërhyrje humanitare”, dhe ishte ligjërisht...

Amerika Mund ta Sulmojë Sërish Sirinë

para 8 muajve - Kallxo

Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Antonio Guterres u ka bërë thirrje të gjitha shteteve të “tregojnë durim në këto situatë të rrezikshme dhe të mënjanjojnë ndonjë akt që mund të përshkallëzojë...

Britania e Madhe: Sulmet me armë kimike ishin “krim kundër njerëzimit”

para 8 muajve - Klan Kosova

Ambasadorja e Britanisë së Madhe në Organizatën e Kombeve të Bashkuara, Karen Pierce, ka thënë se përfshirja e Britanisë në sulmet ajrore në Siri ishin “një ndërhyrje humanitare”, dhe ishte ligjërisht...

Haley: SHBA do të vazhdojë presionin nëse Siria teston gatishmërinë tonë

para 8 muajve - Koha.net

Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Antonio Guterres u ka bërë thirrje të gjitha shteteve të “tregojnë durim në këto situatë të rrezikshme dhe të mënjanojnë ndonjë akt që mund të përshkallëzojë...

Zbulohet blofi i Putin në Siri: Ushtria ruse nuk guxoi të “ngrinte as gishtin” ndaj SHBA-së

para 8 muajve - Gazeta Tema

SHBA, Franca dhe Britania e Madhe bombarduan tre impiante të programit të armëve kimike siriane si përgjigje ndaj sulmit të dyshuar me armë kimike ndaj qyteti sirian Duma javën e shkuar. “Faleminderit...

New York Times: A po rrezikohet e gjithë bota pas sulmit të sotëm të SHBA-së në Siri?

para 8 muajve - Aktuale

Shtetet e Bashkuara të Amerikës për herë të dytë brenda këtij viti lëshuan raketat që përplasën objektivat ushtarake të shteti sirian. SHBA, Britania e Madhe dhe Franca mëngjesin e sotëm i nisën sulmet...

Mësoni se a kaloi rezoluta e Rusisë në Këshillin e Sigurimit rreth sulmeve në Siri

para 8 muajve - Insajderi

Këshilli i Sigurimit të Kombeve të Bashkuara dështoi të miratojë një rezolutë të hartuar nga Rusia, me anë të së cilës dënonte sulmin e SHBA-së dhe aleatëve të saj ndaj Republikës Arabe të Sirisë. Vetëm...

Haley: SHBA do të vazhdojë presionin nëse Siria teston gatishmërinë tonë

para 8 muajve - Gazeta Express

Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Antonio Guterres u ka bërë thirrje të gjitha shteteve të “tregojnë durim në këto situatë të rrezikshme dhe të mënjanjojnë ndonjë akt që mund të përshkallëzojë...

Këshilli i Sigurimit të OKB-së nuk arrin të miratojë rezolutën ruse për Sirinë

para 8 muajve - Sovrani

Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara dështoi të miratojë një rezolutë të hartuar nga Rusia të shtunën, me anë të së cilës denonte sulmin e SHBA-së dhe aleatëve të saj kundër Republikës Arabe të...

Ambasadorja amerikane në OKB: SHBA vazhdon të qëndrojë gati

para 8 muajve - Klan Kosova

Ambasadorja e shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kombet e Bashkuara, Nikki Haley, ka thënë në Këshillin e Sigurimit se lajmet për sulmet kimike dhe viktimat në Douma nuk ishin “fake news”, lajme false,...

Ambasadorja amerikane në OKB: SHBA vazhdon të qëndrojë gati

para 8 muajve - GazetaBlic

Ambasadorja e shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kombet e Bashkuara, Nikki Haley, ka thënë në Këshillin e Sigurimit se lajmet për sulmet kimike dhe viktimat në Douma nuk ishin “fake news”, lajme false,...

Shefi i OKB’së thirrje për përmbajtje në Siri, dalin në terren inspektorët e armëve kimike

para 8 muajve - Gazeta Liria

Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së Antonio Guterres, ka folur në fillim të mbledhjes për situatën e krijuar në Siri, ku SHBA-të, Britania e Madhe dhe Franca sulmuan regjimin e Assadit. Ai u bëri thirrje...

SHBA paralajmëron Asadin për sulme të reja

para 8 muajve - Lajmi.net

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në mbledhjen e Organizatës së Kombeve të Bashkuara, Nikki Haley, ka paralajmëruar se regjimi i Assadit mund të sulmohet përsëri nëse vazhdon t’i përdorë...

Aleatët i zbulojnë blofin Rusisë, Trump: Misioni u krye!

para 8 muajve - Politiko

SHBA, Franca dhe Britania e Madhe bombarduan tre impiante të programit të armëve kimike siriane si raprezalje ndaj sulmit të dyshuar me armë kimike ndaj qyteti sirian Duma javën e shkuar. “Faleminderit...

SHBA goditi Sirinë me raketa të njëjta që e sulmoi Serbinë

para 8 muajve - Sovrani

SHBA-të dhe aleatët e saj, Britania e Madhe dhe Franca ndërmorën sulme ajrore kundër bazave ushtarake siriane, duke hedhur më shumë se 100 raketa. Këto sulme pasuan përdorimin e armëve kimike nga regjimi...

Shefi i OKB’së: Të shmanget përshkallëzimi në Siri, dalin në terren inspektorët e armëve kimike

para 8 muajve - Gazeta Express

Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së Antonio Guterres, ka folur në fillim të mbledhjes për situatën e krijuar në Siri, ku SHBA-të, Britania e Madhe dhe Franca sulmuan regjimin e Assadit. Ai u bëri thirrje...

Shefi i OKB-së: Të shmangen përshkallëzimi në Siri, dalin në terren inspektorët e armëve kimike

para 8 muajve - GazetaBlic

Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së Antonio Guterres, ka folur në fillim të mbledhjes për situatën e krijuar në Siri, ku SHBA-të, Britania e Madhe dhe Franca sulmuan regjimin e Assadit. Ai u bëri thirrje...

Rusia dënon ndërhyrjen në Siri, e quan “akt agresioni”

para 8 muajve - GazetaBlic

I dërguari i Rusisë në Organizatën e Kombeve të Bashkuara, Vasily Nebenzya, ka folur në Këshillin e Sigurimit të OKB-së. Ai e ka quajtur intervenimin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Mbretërisë së...

Pas raketave luftë fjalësh

para 8 muajve - Politiko

Sulmet ajrore të SHBA-së, Francës dhe Britanisë së Madhe ndaj Sirisë u shoqëruan me një jehonë deklaratash të ndryshme. Ndërsa aleatët e Sirisë po protestojnë, NATO-ja, Turqia dhe Izraeli i përshëndetën...

Pentagon: Kemi goditur me sukses të gjithë objektivat

para 8 muajve - Gazeta Liria

SHBA-ja konfirmoi sot se ka goditur me sukses të gjithë objektivat siriane të planifikuara nga SHBA-ja, Franca dhe Britania e Madhe në formë kundërpërgjigjeje ndaj përdorimit të dyshuar të armëve kimike...

Këshilli i Sigurimit nuk miraton rezolutën e propozuar nga Rusia për Sirinë

para 8 muajve - Periskopi

Një rezolutë e propozuar nga Rusia në Këshillin e Sigurimit të Kombeve të Bashkuara ku dënohen goditjet e ndërmarra sot në mëngjes nga tre aleatë perëndimorë ndaj objektivave siriane nuk ka marrë mjaftueshëm...

Rusia dënon ndërhyrjen në Siri, e quan “akt agresioni”

para 8 muajve - Klan Kosova

I dërguari i Rusisë në Organizatën e Kombeve të Bashkuara, Vasily Nebenzya, ka folur në Këshillin e Sigurimit të OKB-së. Ai e ka quajtur intervenimin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Mbretërisë së...

Fillon mbledhja urgjente e Këshillit të Sigurimit, pas kërkesës së Rusisë

para 8 muajve - GazetaBlic

Këshilli i Sigurimit i OKB-së është takuar sot në orën 17:00 sipas kohës evropiane me kërkesë të Rusisë, pasi që forcat amerikane, britanike dhe franceze kryen sulme ajrore ndaj Sirisë ku u përdorën më...

Ambasadori rus në OKB: Vepruat njejtë sikur në sulmin ndaj Jugosllavisë

para 8 muajve - Fakti Ditor

Ambasadori rus në Këshillin e Sigurimit në Kombet e Bashkuara, Vassily Nebenzya, ka thënë se sulmet e Shteteve të Bashkuara dhe aleatëve të saj ka qenë “akt i agresionit” kundër shtetit sovran të Sirisë....

Aleatët i zbulojnë blofin Rusisë, Trumpi thotë se misioni u krye

para 8 muajve - Koha.net

Presidenti amerikan Donald Trump përshëndeti “ekzekutimin perfekt” të sulmeve ajrore ndaj Sirisë, ndërsa shtoi në mesazhin e tij në “Twitter” se misioni u krye. SHBA, Franca dhe Britania e Madhe bombarduan...

Maas: Gjermania i bashkohet përpjekjes për paqe të përhershme në Siri

para 8 muajve - Gazeta Liria

Gjermania do të bashkohet me Francën në një përpjekje të re ndërkombëtare për të arritur një armëpushim të përhershëm në Siri, tha ministri i Punëve të Jashtme të Gjermanisë, Heiko Maas. “Gjermania, Franca,...

Ushtria ruse nuk guxoi të “ngrinte as gishtin” ndaj SHBA-së, Anglisë e Francës

para 8 muajve - Java News

SHBA, Franca dhe Britania e Madhe bombarduan tre impiante të programit të armëve kimike siriane si përgjigje ndaj sulmit të dyshuar me armë kimike ndaj qyteti sirian Duma javën e shkuar. “Faleminderit...

Këshilli i Sigurimit nuk miraton rezolutën ruse për Sirinë

para 8 muajve - Sovrani

Një rezolutë e propozuar nga Rusia në Këshillin e Sigurimit të Kombeve të Bashkuara ku dënohen goditjet e ndërmarra sot në mëngjes nga tre aleatë perëndimorë ndaj objektivave siriane nuk ka marrë mjaftueshëm...

Këshilli i Sigurimit nuk miraton rezolutën ruse për Sirinë

para 8 muajve - Gazeta Monitor

​Një rezolutë e propozuar nga Rusia në Këshillin e Sigurimit të Kombeve të Bashkuara ku dënohen goditjet e ndërmarra sot në mëngjes nga tre aleatë perëndimorë ndaj objektivave siriane nuk ka marrë mjaftueshëm...

SHBA, Britania dhe Franca sulmuan Sirinë, Trump: Përdorëm fuqinë kundër barbarizmit

para 8 muajve - Fakti Ditor

Presidenti amerikan Donald Trump së bashku me atë francez dhe kryeministren britanike… Presidenti amerikan Donald Trump së bashku me atë francez dhe kryeministren britanike, kanë urdhëruar sulme precize...

Fillon mbedhja urgjente e Këshillit të Sigurimit me kërkesë të Rusisë

para 8 muajve - Lajmi.net

Këshilli i Sigurimit i OKB-së është takuar sot në orën 17:00 sipas kohës evropiane me kërkesë të Rusisë, pasi që forcat amerikane, britanike dhe franceze kryen sulme ajrore ndaj Sirisë ku u përdorën më...

New York Times: A po rrezikohet e gjithë bota pas sulmit të sotëm të SHBA-së në Siri?

para 8 muajve - GazetaBlic

Shtetet e Bashkuara të Amerikës për herë të dytë brenda këtij viti lëshuan raketat që përplasën objektivat ushtarake të shteti sirian. SHBA, Britania e Madhe dhe Franca mëngjesin e sotëm i nisën sulmet...

Deklarohet Arabia Saudite – tregon a përkrah sulmet në Siri

para 8 muajve - Gazeta Monitor

Ministria e Punëve të Jashtme të Arabisë Saudite ka lëshuar një komunikatë për media ku ka mbështetur Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Britaninë e Madhe dhe Francën në sulmet e tyre ajrore kundër regjimit...

ANALIZA: 6 pyetjet bazike për luftën në Siri, si filloi dhe pse u bë kaq e komplikuar

para 8 muajve - Gazeta Tema

Nga Amanda Erickson, Washington Post Lufta siriane ka qenë një katastrofë që është zhvilluar ngadalë, e ka përfshirë pothuajse tërë botën. Më poshtë është një analizë e Washington Post, se si filloi, pse...

A po rrezikohet e gjithë bota pas sulmit të SHBA-së në Siri?

para 8 muajve - GazetaBlic

Shtetet e Bashkuara të Amerikës për herë të dytë brenda këtij viti lëshuan raketat që përplasën objektivat ushtarake të shteti sirian. SHBA, Britania e Madhe dhe Franca mëngjesin e sotëm i nisën sulmet...

Sulmi mbi Siri: Dalin pamjet e shkatërrimit të një qendre shkencore për teknologji kimike

para 8 muajve - Tetova Sot

Televizioni i regjimit në Siri, Al Akhbaria TV, ka publikuar video nga rrënojat e një qendre shkencore – kërkimore, e cila ka qenë një prej objektivave të sulmit të treshes SHBA-Britani-Francë. Bëhet fjalë...

Arabia Saudite përkrah sulmet në Siri

para 8 muajve - Periskopi

Ministria e Punëve të Jashtme të Arabisë Saudite ka lëshuar një komunikatë për media ku ka mbështetur Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Britaninë e Madhe dhe Francën në sulmet e tyre ajrore kundër regjimit...

Pentagoni jep detaje për sulmin në Siri

para 8 muajve - Gazeta Liria

Pentagoni thotë se të gjitha objektivat janë goditur me sukses nga sulmet ajrore nën udhëheqjen e Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Dana White, ndihmës sekretarja e mbrojtjes për marrëdhënie me publikun...

New York Times: A po rrezikohet e gjithë bota pas sulmit të sotëm të SHBA-ve në Siri?

para 8 muajve - Gazeta Express

​Shtetet e Bashkuara të Amerikës për herë të dytë brenda këtij viti lëshuan raketat që përplasën objektivat ushtarake të shteti sirian. SHBA, Britania e Madhe dhe Franca mëngjesin e sotëm i nisën sulmet...

Sulmi i SHBA-ve në Siri, Mediu: Kundër Asad dhe atyre që e mbështesin

para 8 muajve - Mapo

Kreu i Partisë Republikane, Fatmir Mediu, ka reaguar pas sulmit të SHBA-së, Francës dhe Britanisë, kundër Sirisë. Me një shënim në Facebook, Mediu shpreh mbështetjen për këtë sulm, por bën edhe thirrje...

Deklarohet Arabia Saudite – tregon a e përkrah SHBA-në në Siri

para 8 muajve - Insajderi

Ministria e Punëve të Jashtme të Arabisë Saudite ka lëshuar një komunikatë për media ku ka mbështetur Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Britaninë e Madhe dhe Francën në sulmet e tyre ajrore kundër regjimit...

Amerika publikon videon e sulmit: Si ra “shiu i raketave” mbi bazat e Assadit në siri

para 8 muajve - Almakos

+ VIDEO/ Amerika publikon videon e sulmit: Si ra “shiu i raketave” mbi bazat e Assadit në siri + VIDEO/ Amerika publikon videon e sulmit: Si ra “shiu i raketave” mbi bazat e Assadit në siri

Erdoğan bisedë telefonike me May, në fokus zhvillimet në Siri

para 8 muajve - Almakos

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, ka zhvilluar një bisedë telefonike me kryeministren e Britanisë së Madhe, Theresa May, transmeton Anadolu Agency (AA). Sipas informacioneve nga burimet presidenciale,...

Ambasadori rus: E drejta ndërkombëtare u shkel në Siri si në Jugosllavi

para 8 muajve - KosovaPress

Ai gjatë seancës së sotme të Këshillit të Sigurimit, ka thënë se veprimi i këtyre shteteve ka demonstruar një shpërfillje të ligjit ndërkombëtar. Përveç kësaj, ai ka thënë se SHBA po krijojnë situatë katastrofike...

Shkatërrohet laboratori i armëve kimike në Siri

para 8 muajve - GazetaBlic

Televizioni shtetëror i Sirisë ka transmetuar pamje të gërmadhave të laboratorit në të cilin u prodhuan armët kimike afër Damaskut. Zyrtarët e Pentagonit kanë thënë se sulmi me raketa nga anijet dhe aeroplanët...

Sulmi mbi Siri: Dalin pamjet e shkatërrimit të një qendre shkencore për teknologji kimike

para 8 muajve - Telegrafi

Televizioni i regjimit në Siri, Al Akhbaria TV, ka publikuar video nga rrënojat e një qendre shkencore – kërkimore, e cila ka qenë një prej objektivave të sulmit të treshes SHBA-Britani-Francë. Bëhet fjalë...

TRUMP: SULMET JANË KRYER NË “MËNYRË TË PËRKRYER”

para 8 muajve - TV21

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, ka përshëndetur sulmet ushtarake në Siri, duke thënë se ato janë kryer në “mënyrë të përkryer” dhe se “misioni ka përfunduar”. Trump ka falënderuar...

Pentagoni jep detaje për sulmin në Siri

para 8 muajve - Lajmi.net

Pentagoni thotë se të gjitha objektivat janë goditur me sukses nga sulmet ajrore nën udhëheqjen e Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Dana White, ndihmës sekretarja e mbrojtjes për marrëdhënie me publikun...

Donald Trump – Mission is over! Misioni u krye!

para 8 muajve - Bota Press

Botapress, 14 Prill – Presidenti amerikan Donald Trump përshëndeti ekzekutimin perfekt të sulmeve ajrore ndaj Sirisë, ndërsa shtoi në mesazhin e tij në “Twitter” se misioni u krye. SHBA, Franca dhe Britania...

Trump: Një sulm i ekzekutuar në mënyrë të përsosur

para 8 muajve - Medial

WASHINGTON/ANKARA (AA) – Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA), Donald Trump, në mesazhin e tij në lidhje me operacionin e forcave të armatosura amerikane së bashku me Britaninë e Madhe...

Shkatërrohet laboratori i armëve kimike në Siri

para 8 muajve - Klan Kosova

Televizioni shtetëror i Sirisë ka transmetuar pamje të gërmadhave të laboratorit në të cilin u prodhuan armët kimike afër Damaskut. Zyrtarët e Pentagonit kanë thënë se sulmi me raketa nga anijet dhe aeroplanët...

Goditja e Sirisë, Trump: Misioni u krye, i përsosur!

para 8 muajve - Gazeta Shqip

Presidenti i SHBA Donald Trump ka përshëndetur sulmin ushtarak të Perëndimit në Siri, teksa ka shkruar se gjithçka është “ekzekutuar në mënyrë të përsosur”. “Misioni u krye”, thekson Trump në “cicërimën”...

Haley: SHBA do të vazhdojë presionin nëse Siria teston gatishmërinë tonë

para 8 muajve - Gazeta Telegraf

Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Antonio Guterres u ka bërë thirrje të gjitha shteteve të “tregojnë durim në këto situatë të rrezikshme dhe të mënjanojnë ndonjë akt që mund të përshkallëzojë...

Çfarë mbeti pas sulmit? Laboratori i armëve kimike shndërrohet në gërmadhë

para 8 muajve - Gazeta Telegraf

Televizioni shtetëror sirian ka transmetuar pamjet e rrënojave të një qendre kërkimore për armët kimike pranë Damaskut pas sulmit ajror të ndërmarrë nga SHBA, Anglia dhe Franca. Zyrtarët e Pentagonit thanë...

Theresa May: Sulmi në Siri i suksesshëm, nuk kishim alternativë tjetër

para 8 muajve - Gazeta Telegraf

Kryeministrja britanike,Theresa May, vendi i së cilës ishte i angazhuar në sulmin e fundit në Siri, tha se goditjet ishin të nevojshme pasi përpjekjet diplomatike për të ndalur përdorimin e armëve kimike...

Si filloi lufta në Siri dhe çfarë po bën Rusia

para 8 muajve - Java News

Nga Amanda Erickson, Washington Post/ Lufta siriane ka qenë një katastrofë që është zhvilluar ngadalë, e ka përfshirë pothuajse tërë botën. Më poshtë është një analizë e Washington Post, se si filloi,...

Ambasadori rus në OKB: Vepruat njëjtë sikur në sulmin ndaj Jugosllavisë

para 8 muajve - Gazeta Monitor

Ambasadori rus në Këshillin e Sigurimit në Kombet e Bashkuara, Vassily Nebenzya, ka thënë se sulmet e Shteteve të Bashkuara dhe aleatëve të saj ka qenë “akt i agresionit” kundër shtetit sovran të Sirisë....

Publikohen pamje nga Siria pas sulmit nga SHBA-të

para 8 muajve - Insajderi

Televizioni shtetëror sirian ka transmetuar pamjet e rrënojave të një qendre kërkimore për armët kimike pranë Damaskut pas sulmit ajror të ndërmarrë nga SHBA, Anglia dhe Franca. Zyrtarët e Pentagonit thanë...

New York Times: A po rrezikohet e gjithë bota pas sulmit të sotëm të SHBA-së në Siri?

para 8 muajve - Almakos

Shtetet e Bashkuara të Amerikës për herë të dytë brenda këtij viti lëshuan raketat që përplasën objektivat ushtarake të shteti sirian. SHBA, Britania e Madhe dhe Franca mëngjesin e sotëm i nisën sulmet...

Trump pasi bombardoi Assadin: Sulmi në Siri, aksion i përkyer

para 8 muajve - Almakos

Donald Trump, presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, ka thënë se sulmet ajrore në Siri u ekzekutuan në mënyrë të përsosur. Ai përmes një postimi në Twitter, nuk ka harruar t’i falënderojë edhe...

Flet Assad: Sulmet e SHBA-së, na forcojnë më tepër

para 8 muajve - Almakos

Presidenti i Sirisë Bashar Al Assad ka reaguar për herë të parë pasi vendi i tij u sulmua me raketa nga SHBA, Britania dhe Franca. Në njoftimin zyrtar të qeverisë siriane, thuhet se këto sulme e bëjnë...

Mbretërit vdekjeprurës të ajrit, njihuni me avionët që lëshuan 100 raketa ndaj regjimit të Assadit

para 8 muajve - Java News

Mbi 100 raketa u lëshuan kundër laboratorëve të armëve kimike në Siri gjatë natës, ku SHBA-të, Britania dhe Franca përdorën disa prej armëve më të fuqishme të arsenaleve të tyre.Bombardimet goditën dy...

Ja çfarë mbeti pas sulmit në Siri?

para 8 muajve - Bota Press

Televizioni shtetëror sirian ka transmetuar pamjet e rrënojave të një qendre kërkimore për armët kimike pranë Damaskut pas sulmit ajror të ndërmarrë nga SHBA, Anglia dhe Franca. Zyrtarët e Pentagonit thanë...

Pentagoni: Sulmi në Siri nuk kishte për qëllim rrëzimin e Assadit

para 8 muajve - Klan Kosova

Zëdhënësja e Pentagonit, Dana W White, ka folur pas sulmit së bashku me gjeneralin Gen Kenneth McKenzie, drejtorin e Shtabit të Përbashkët (DJS), dhe një këshilltar të lartë ushtarak. White tha se sulmet...

Reagimi i ambasadorit rus në OKB, pas sulmit në Siri

para 8 muajve - Insajderi

Ambasadori rus në Këshillin e Sigurimit në Kombet e Bashkuara, Vassily Nebenzya, ka thënë se sulmet e Shteteve të Bashkuara dhe aleatëve të saj ka qenë “akt i agresionit” kundër shtetit sovran. Ai ka thënë...

Ambasadorja amerikane: SHBA e gatshme ta sulmojë sërish Sirinë

para 8 muajve - KosovaPress

"Ne jemi të bindur se kemi shkëputur programin e Sirisë për armët kimike. Ne jemi të gatshëm të vazhdojmë me presion, në qoftë se ata janë aq të çmendur sa të na provojnë", tha ajo, transmeton KosovaPress....

Pamjet që tregojnë shkatërrimin e Sirisë nga raketat amerikane

para 8 muajve - Aktuale

Televizioni shtetëror i Sirisë ka transmetuar pamje të gërmadhave të laboratorit në të cilin u prodhuan armët kimike afër Damaskut. Zyrtarët e Pentagonit kanë thënë se sulmi me raketa nga anijet dhe aeroplanët...

Ambasadorja amerikane: SHBA e gatshme ta sulmojë sërish Sirinë

para 8 muajve - Gazeta e re

Shtetet e Bashkuara janë gati për ta sulmuar përsëri Sirinë, nëse qeveria e presidentit Bashar al-Assad vendos të përdorë armët kimike, tha sot ambasadorja e SHBA-së në Kombet e Bashkuara, Nick Haley,...

Trump: Sulmet janë kryer në “mënyrë të përkryer”

para 8 muajve - RTV 21

Presidenti falënderon aleatët Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, ka përshëndetur sulmet ushtarake në Siri, duke thënë se ato janë kryer në “mënyrë të përkryer” dhe se “misioni...

Haley: SHBA do të vazhdojë presionin nëse Siria teston gatishmërinë tonë

para 8 muajve - Gazeta Monitor

Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Antonio Guterres u ka bërë thirrje të gjitha shteteve të “tregojnë durim në këto situatë të rrezikshme dhe të mënjanjojnë ndonjë akt që mund të përshkallëzojë...

Ambasadori rus në OKB: Vepruat njëjtë sikur në sulmin ndaj Jugosllavisë

para 8 muajve - Sovrani

Ambasadori rus në Këshillin e Sigurimit në Kombet e Bashkuara, Vassily Nebenzya, ka thënë se sulmet e Shteteve të Bashkuara dhe aleatëve të saj ka qenë “akt i agresionit” kundër shtetit sovran të Sirisë....

Pentagoni mesazh të qartë regjimit sirian

para 8 muajve - Koha.net

Gjenerali Kenneth McKenzie, drejtor i Shtabit të Përbashkët, ka thënë se sulmet e mbrëmshme në Siri nga SHBA-ja dhe aleatët e saj “ishin shfaqje e fuqishme nga bashkimi i aleatëve”. “Kemi vendosur 105...

PENTAGONI: SULMI NË SIRI NUK KA PËR QËLLIM RRËZIMIN E ASSADIT

para 8 muajve - TV21

Zëdhënësja e Pentagonit, Dana W. White, së bashku me gjeneralin Gen Kenneth McKenzie, drejtorin e Shtabit të Përbashkët (DJS), dhe një këshilltar të lartë ushtarak të presidentit amerikan kanë mbajtur...

Pentagon: Kemi goditur me sukses të gjithë objektivat

para 8 muajve - KosovaPress

”Ne nuk kërkojmë të ndërhyjmë në konfliktin në Siri, por nuk mund të lejojmë shkelje të tilla të ligjeve ndërkombëtare”, deklaroi një zëdhënëse e Pentagonit, Dana White, gjatë një konference shtypi. ”Ne...

Haley: SHBA do të vazhdojë presionin, nëse Siria teston gatishmërinë tonë

para 8 muajve - Illyria

Nju Jork, 14 prill 2018 – Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Antonio Guterres u ka bërë thirrje të gjitha shteteve të “tregojnë durim në këto situatë të rrezikshme dhe të mënjanjojnë ndonjë...

FOTOT: 100 raketa drejt Sirisë, ja gjendja pas bombardimeve

para 8 muajve - Gazeta Tema

Televizioni publik sirian, ka përcjellë gjendjen e krijuar në Damask pas bombardimeve nga SHBA, Britania e Madhe dhe Franca. Teksa bën të ditur se nga sulmi mbetën të plagosur tre civilë, kjo media ka...

Shkatërrohet laboratori i armëve kimike në Siri

para 8 muajve - Infokusi

Televizioni shtetëror i Sirisë ka transmetuar pamje të gërmadhave të laboratorit në të cilin u prodhuan armët kimike afër Damaskut. Zyrtarët e Pentagonit kanë thënë se sulmi me raketa nga anijet dhe aeroplanët...

Pentagoni: Sulmi në Siri nuk ka për qëllim rrëzimin e Assadit

para 8 muajve - RTV 21

Sulm për pengimin e armëve kimike në të ardhmen Zëdhënësja e Pentagonit, Dana W. White, së bashku me gjeneralin Gen Kenneth McKenzie, drejtorin e Shtabit të Përbashkët (DJS), dhe një këshilltar të lartë...

Trump: Misioni në Siri u realizua

para 8 muajve - Aktuale

Sulmet ajrore në Siri presidenti amerikan, Donald Trump po i cilëson të realizuara në mënyrë të përkryer. Për herë të parë pas përfundimit të bombardimeve, presidenti Trump ka shkruar në Tëitter duke përgëzuar...

Rusët dhe Assad ironizojnë "raketat e mençura" të Trump

para 8 muajve - Respublica

Ndonëse me pasoja, sulmet ajrore të SHBA, Francës dhe Britanisë mund të konsiderohen si ... një sukses i madh për Bashar al-Assad dhe ushtrinë e tij. Presidenca siriane ka postuar në Twitter një video...

Britania e Madhe: Përdorimi i armëve kimike ishte krim kundër njerëzimit

para 8 muajve - Periskopi

Ambasadorja e Britanisë së Madhe në Organizatën e Kombeve të Bashkuara, Karen Pierce, ka thënë se përfshirja e Britanisë në sulmet ajrore në Siri ishin “një ndërhyrje humanitare”, dhe ishte ligjërisht...

Haley: SHBA do të vazhdojë presionin nëse Siria teston gatishmërinë tonë

para 8 muajve - Sovrani

Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Antonio Guterres u ka bërë thirrje të gjitha shteteve të “tregojnë durim në këto situatë të rrezikshme dhe të mënjanjojnë ndonjë akt që mund të përshkallëzojë...

Trump reagon për herë të parë pas sulmit me raketa në Siri: Misioni i përsosur!

para 8 muajve - Medial

SHBA- Presidenti i SHBA Donald Trump ka reaguar për herë të parë pas sulmit me raketa të koalicionit të udhëhequr nga Shtetet e Bashkuara mbi Sirinë ka theksuar se “sulmet ajrore u ekzekutuan në mënyrë...

Trump: Sulmet në Siri kanë qenë “të përkryera”

para 8 muajve - Medial

Presidenti amerikan, Donald Trump ka përshëndetur sulmet ushtarake në Siri, duke thënë se ato janë kryer në “mënyrë të përkryer” dhe se “misioni ka përfunduar”. Shtetet e Bashkuara, Mbretëria e Bashkuar...

Rrëzimi i Assadit apo armët kimike – Cili ishte qëllimi i sulmeve në Siri?

para 8 muajve - Medial

Sulmet e sotme ajrore në Siri kanë nxitur reagime të ashpra. Kina, Rusia dhe Irani në njërën anë, kurse Amerika, Franca, Britania, Turqia e shtete tjera të fuqishme në anën tjetër. Shteti rus ka akuzuar...

Bozdağ: Qëndrimi ynë është i qartë, Turqia është kundër regjimit të Asadit

para 8 muajve - Medial

ANKARA (AA) – Zëvendëskryeministri dhe zëdhënës i Qeverisë së Republikës së Turqisë, Bekir Bozdağ, deklaroi se Turqia është kundër regjimit të Asadit, raporton Anadolu Agency (AA). “Qëndrimi i Turqisë...

Rusia: 71 raketa janë parandaluar nga gjithsej 103

para 8 muajve - Medial

MOSKË (AA) – Shefi i Drejtorisë së Operacioneve Kryesore të Shtabit të Përgjithshëm të Rusisë, Sergey Rudskoy, pohoi se nga 103 raketa kryqëzuese të shkrepura nga SHBA-të, Britania e Madhe dhe Franca,...

Trump: Sulmet në Siri kanë qenë "të përkryera"

para 8 muajve - MRT

Presidenti amerikan, Donald Trump ka përshëndetur sulmet ushtarake në Siri... Presidenti amerikan, Donald Trump ka përshëndetur sulmet ushtarake në Siri, duke thënë se ato janë kryer në “mënyrë të përkryer”...

Zëdhënësja e Pentagonit tregon se ka pasur për qëllim rrëzimin e Assadit, sulmi në Siri

para 8 muajve - GazetaBlic

Zëdhënësja e Pentagonit, Dana W White, po jep një deklaratë së bashku me gjeneralin Gen Kenneth McKenzie, drejtorin e Shtabit të Përbashkët (DJS), dhe një këshilltar i lartë ushtarak i presidentit amerikan....

Trump: Sulmet në Siri kanë qenë “të përkryera”

para 8 muajve - Illyria

Uashington / Stamboll / Moskë, 14 prill 2018 – Presidenti amerikan, Donald Trump i ka lavdëruar sulmet ushtarake në Siri, duke thënë se ato janë kryer në “mënyrë të përkryer” dhe se “misioni ka përfunduar”....

Trump për sulmet në Siri: Sulm i kryer në mënyrë të përsosur

para 8 muajve - Portalb

Presidenti i SHBA-ve, Trump, në lidhje me operacionin kundër regjimit të Asadit tha se sulmi është i kryer në mënyrë të përsosur. Sipas tij, misioni u përmbush. SHBA-të, Franca dhe Britania filluan me...

”Misioni u krye”, Donald Trump reagon sërish për sulmin në Siri. Kë falenderon

para 8 muajve - Mapo

Presidenti Donald Trump ka reaguar sërish në lidhje me sulmin me raketa nga ana e SHBA-së mëngjesin e sotëm në Siri. Trump shkruan se goditja u ekzekutua në mënyrë të përkryer, ndërsa falenderon Francën...

Paralajmëron ambasadorja amerikane në OKB: SHBA vazhdon të qëndrojë gati për sulm

para 8 muajve - Periskopi

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kombet e Bashkuara, Nikki Haley, ka thënë në Këshillin e Sigurimit se lajmet për sulmet kimike dhe viktimat në Douma nuk ishin “fake news”, lajme false....

SHBA paralajmëron Asadin për sulme të reja

para 8 muajve - Sovrani

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në mbledhjen e Organizatës së Kombeve të Bashkuara, Nikki Haley, ka paralajmëruar se regjimi i Assadit mund të sulmohet përsëri nëse vazhdon t’i përdorë...

Shtetet që mbështesin sulmet me raketa në Siri dhe kush i kundërshton

para 8 muajve - Mapo

Sulmet ajrore me raketa në Siri kundër regjimit të Bashar Al Assad janë përshëndetur nga pjesa më e madhe e fuqive botërore. Janë 11 shtete që mbështesin sulmet në Siri. Përveç 3 vendeve sulmuese, në krah...

Sulmet në Siri, reagon Trump: Misioni u përmbush

para 8 muajve - Sot News

Presidenti i SHBA Donald Trump ka përshëndetur sulmin ushtarak të bërë gjatë natës mbi Sirinë duke e komentuar si të "ekzekutuar në mënyrë të përsosur", duke shtuar se ishte "Misioni i Përfunduar". SHBA,...

Rrëzimi i Assadit apo armët kimike – Cili ishte qëllimi i sulmeve në Siri?

para 8 muajve - Lajmi.net

Sulmet e sotme ajrore në Siri kanë nxitur reagime të ashpra. Kina, Rusia dhe Irani në njërën anë, kurse Amerika, Franca, Britania, Turqia e shtete tjera të fuqishme në anën tjetër. Shteti rus ka akuzuar...

Tramp: Jemi të përgatitur të vazhdojmë sulmet

para 8 muajve - Alsat-M

Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Franca dhe Britania e Madhe realizuan sulme ajrore në Siri, duke goditur me raketa më shumë pika me qëllim të dënimit të regjimit të presidentit sirian Bashar Al Asad për...

Shefi i OKB’së: Të shmanget përshkallëzimi në Siri, dalin në terren inspektorët e armëve kimike

para 8 muajve - Sovrani

Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së Antonio Guterres, ka folur në fillim të mbledhjes për situatën e krijuar në Siri, ku SHBA-të, Britania e Madhe dhe Franca sulmuan regjimin e Assadit. Ai u bëri thirrje...

Trump reagon për herë të parë pas sulmit me raketa në Siri: Misioni i përsosur!

para 8 muajve - BalkanWeb

SHBA- Presidenti i SHBA Donald Trump ka reaguar për herë të parë pas sulmit me raketa të koalicionit të udhëhequr nga Shtetet e Bashkuara mbi Sirinë ka theksuar se “sulmet ajrore u ekzekutuan në mënyrë...

Pentagoni: Sulmi në Siri nuk ka për qëllim rrëzimin e Assadit

para 8 muajve - Gazeta Express

Zëdhënësja e Pentagonit, Dana W White, po jep një deklaratë së bashku me gjeneralin Gen Kenneth McKenzie, drejtorin e Shtabit të Përbashkët (DJS), dhe një këshilltar i lartë ushtarak i presidentit amerikan....

Trump: Sulmet në Siri Kanë Qenë ‘Të Përkryera’

para 8 muajve - Kallxo

Presidenti amerikan, Donald Trump ka përshëndetur sulmet ushtarake në Siri, duke thënë se ato janë kryer në “mënyrë të përkryer” dhe se “misioni ka përfunduar”. Shtetet e Bashkuara, Mbretëria e Bashkuar...

SHBA paralajmëron përsëri sulme në Siri

para 8 muajve - Insajderi

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në mbledhjen e Organizatës së Kombeve të Bashkuara, Nikki Haley, ka paralajmëruar se regjimi i Assadit mund të sulmohet përsëri nëse vazhdon t’i përdorë...

Shkatërrohen laboratorët që prodhonin armë kimike në Siri

para 8 muajve - GazetaBlic

Televizioni shtetëror i Sirisë ka transmetuar pamje të gërmadhave të laboratorit në të cilin u prodhuan armët kimike afër Damaskut. Zyrtarët e Pentagonit kanë thënë se sulmi me raketa nga anijet dhe aeroplanët...

Trump: Misioni në Siri u realizua

para 8 muajve - Fakti Ditor

Sulmet ajrore në Siri presidenti amerikan, Donald Trump po i cilëson të realizuara në mënyrë të përkryer. Për herë të parë pas përfundimit të bombardimeve, presidenti Trump ka shkruar në Tëitter duke përgëzuar...

“Misioni u krye!”/ Donald Trump reagon pas sulmeve në Siri: Kanë qenë të “përkryera”

para 8 muajve - Gazeta Tema

Presidenti amerikan, Donald Trump ka përshëndetur sulmet ushtarake në Siri, duke thënë se ato janë kryer në “mënyrë të përkryer” dhe se “misioni ka përfunduar”. Shtetet e Bashkuara, Mbretëria e Bashkuar...

Shkatërrohet laboratori i armëve kimike në Siri

para 8 muajve - Gazeta Express

Televizioni shtetëror i Sirisë ka transmetuar pamje të gërmadhave të laboratorit në të cilin u prodhuan armët kimike afër Damaskut. Zyrtarët e Pentagonit kanë thënë se sulmi me raketa nga anijet dhe aeroplanët...

Pamjet që tregojnë shkatërrimin e Sirisë nga raketat amerikane

para 8 muajve - Lajmi.net

Televizioni shtetëror i Sirisë ka transmetuar pamje të gërmadhave të laboratorit në të cilin u prodhuan armët kimike afër Damaskut. Zyrtarët e Pentagonit kanë thënë se sulmi me raketa nga anijet dhe aeroplanët...

NYT: A po rrezikohet e gjithë bota pas sulmit të sotëm ndaj Sirisë?

para 8 muajve - Periskopi

Shtetet e Bashkuara të Amerikës për herë të dytë brenda këtij viti lëshuan raketat që përplasën objektivat ushtarake të shteti sirian. SHBA, Britania e Madhe dhe Franca mëngjesin e sotëm i nisën sulmet...

Aleatët i zbulojnë blofin Rusisë, Trump: Misioni u krye!

para 8 muajve - Fol

Presidenti amerikan Donald Trump përshëndeti ekzekutimin perfekt të sulmeve ajrore ndaj Sirisë, ndërsa shtoi në mesazhin e tij në “Twitter” se misioni u krye. SHBA, Franca dhe Britania e Madhe bombarduan...

Trump: Sulmet në Siri kanë qenë "të përkryera"

para 8 muajve - Evropa e Lirë

Presidenti amerikan, Donald Trump ka përshëndetur sulmet ushtarake në Siri, duke thënë se ato janë kryer në “mënyrë të përkryer” dhe se “misioni ka përfunduar”. Shtetet e Bashkuara, Mbretëria e Bashkuar...

Edhe Franca e kërcënon Sirinë, ja çfarë mesazhi ka për ta

para 8 muajve - GazetaBlic

Për Francën, ndërmarrja e veprimeve të reja ushtarake në Siri mbetet opsion, në rast se kalohen vijat e kuqe. Kështu është shprehur të shtunën ministri i Jashtëm francez, Jean-Yves Le Drian. Në një intervistë...

Franca e kërcënon Sirinë: Do t’ju sulmojmë sërish, nëse kaloni vijat e kuqe

para 8 muajve - Gazeta Express

Për Francën, ndërmarrja e veprimeve të reja ushtarake në Siri mbetet opsion, në rast se kalohen vijat e kuqe. Kështu është shprehur të shtunën ministri i Jashtëm francez, Jean-Yves Le Drian. Në një intervistë...

Nuk është fillimi i Luftës së Tretë Botërore, por ka një rrezik të madh…

para 8 muajve - Fakti Ditor

Jo, nuk është fillimi i Luftës së Tretë Botërore. Sulmi i raketave në Siri dhe kryeqytetin Damask ka përfunduar dhe tashmë shihet ajo që ishte kuptuar prej ditësh, që kur në mënyrë impulsive, Donald Trump...

Trump: Sulmet në Siri kanë qenë “të përkryera”

para 8 muajve - Sovrani

Presidenti amerikan, Donald Trump ka përshëndetur sulmet ushtarake në Siri, duke thënë se ato janë kryer në “mënyrë të përkryer” dhe se “misioni ka përfunduar”. Shtetet e Bashkuara, Mbretëria e Bashkuar...

“Presidenti i Amerikës, presidenti i Francës dhe kryeministrja britanike janë kriminelë”

para 8 muajve - Insajderi

Udhëheqësi suprem i Iranit Ajatollah Ali Khamenei tha se sulmet ajrore të koordinuara ndaj Sirisë nga Shtetet e Bashkuara, Franca dhe Britania të shtunën ishin një krim që nuk do të sjellë dobi. “Sulmi...

Trump: Misioni u krye

para 8 muajve - KosovaPress

SHBA, Franca dhe Britania e Madhe bombarduan tre impiante të programit të armëve kimike siriane si raprezalje ndaj sulmit të dyshuar me armë kimike ndaj qyteti sirian Duma javën e shkuar. “Faleminderit...

Fillon mbedhja urgjente e Këshillit të Sigurimit me kërkesë të Rusisë

para 8 muajve - Bota Press

Botapress- 14 Prill- Këshilli i Sigurimit i OKB-së është takuar sot në orën 17:00 sipas kohës evropiane me kërkesë të Rusisë, pasi që forcat amerikane, britanike dhe franceze kryen sulme ajrore ndaj Sirisë...

Fillon mbedhja urgjente e Këshillit të Sigurimit me kërkesë të Rusisë

para 8 muajve - Sovrani

Këshilli i Sigurimit i OKB-së është takuar sot në orën 17:00 sipas kohës evropiane me kërkesë të Rusisë, pasi që forcat amerikane, britanike dhe franceze kryen sulme ajrore ndaj Sirisë ku u përdorën më...

FOTOT/ Bombardimet në Siri, shkatërrohet laboratori i armëve kimike

para 8 muajve - Java News

Televizioni shtetëror i Sirisë ka transmetuar pamje të gërmadhave të laboratorit në të cilin u prodhuan armët kimike afër Damaskut. Zyrtarët e Pentagonit kanë thënë se sulmi me raketa nga anijet dhe aeroplanët...

Trump: Misioni u përmbush

para 8 muajve - Koha.net

Presidenti amerikan Donald Trump, ka përshëndetur sulmet që u kryen mbi Siri gjatë mbrëmjes së djeshme, nga vetë SHBA-ja, me Francën dhe Britaninë e Madhe. Trump, e ka cilësuar këtë si ‘triumf’. “Një sulm...

New York Times: A po rrezikohet e gjithë bota pas sulmit të sotëm të SHBA-së në Siri?

para 8 muajve - Gazeta Monitor

​Shtetet e Bashkuara të Amerikës për herë të dytë brenda këtij viti lëshuan raketat që përplasën objektivat ushtarake të shteti sirian. SHBA, Britania e Madhe dhe Franca mëngjesin e sotëm i nisën sulmet...

Trump: Misioni u realizua – faleminderit Francës dhe Mbretërisë së Bashkuar

para 8 muajve - Klan Kosova

Donald Trump, presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, ka thënë se sulmet ajrore në Siri u ekzekutuan në mënyrë të përsosur. Ai përmes një postimi në Twitter, nuk ka harruar t’i falënderojë edhe...

Trump: Sulmet në Siri Kanë Qenë ‘Të Përkryera’

para 8 muajve - Gazeta Liria

Presidenti amerikan, Donald Trump ka përshëndetur sulmet ushtarake në Siri, duke thënë se ato janë kryer në “mënyrë të përkryer” dhe se “misioni ka përfunduar”. Shtetet e Bashkuara, Mbretëria e Bashkuar...

Franca mban opsion rikthimin e sulmeve, nëse Siria kalon “vijat e kuqe”

para 8 muajve - Koha.net

Për Francën, ndërmarrja e veprimeve të reja ushtarake në Siri mbetet opsion, në rast se kalohen vijat e kuqe. Kështu është shprehur të shtunën ministri i Jashtëm francez, Jean-Yves Le Drian. Në një intervistë...

Sulmi në Siri, Meta: Jemi në krah të aleatëve tanë, mbështesim ndërhyrjen ushtarake

para 8 muajve - NOA

Presidenti Ilir Meta ka reaguar lidhur me sulmin e SHBA-ve, Francës dhe Britanisë në Siri. Meta ka shprehur mbështetjen e ndërhyrjes ushtarake ndaj arsenalit kimik të regjimit kriminal të Bashar Al Assad....

Sulmet ajrore në Siri, Putin: Shkelje e së drejtës ndërkombëtare, akt agresioni

para 8 muajve - NOA

Presidenti i Rusisë Vladimir Putin ka reaguar lidhur me sulmin e SHBA-ve, Francës dhe Britanisë në Siri. Putin e dënoi sulmin, ndërsa e cilësoi atë si shkelje të të drejtave ndërkombëtare. Përmes një deklarate...

Trump: Misioni u realizua

para 8 muajve - GazetaBlic

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump ka folur pas sulmeve ajrore për në Siri që i urdhëroi mëngjesin e sotëm. Ai ka thënë se sulmet u ekzekutuan në mënyrë perfektë, duke mos harruar t’i falënderojë edhe...

Çfarë la pas sulmi në Siri

para 8 muajve - Infokusi

Pamjet vijnë nga televizioni sirian, i cili ka bërë të ditur se nga sulmi i SHBA, Britanisë dhe Francës në Damask dhe Homs mbetën të plagosur tre civilë. Zyrtarë të pentagonit thanë se u sulmuan bazat...

Assad dhe Putin dënojnë sulmin e SHBA-së dhe aleatëve në Siri

para 8 muajve - Gazeta Shqip

Presidenti sirian, Bashar al- Assad ka thënë se sulmet e Shteteve të Bashkuara, Britanisë dhe Francës kundër Sirisë, do të rrisin vendosmërinë e Sirisë për të luftuar terrorizmin në çdo cep të shtetit....

Trump falënderon ushtrinë për sulmet në Siri

para 8 muajve - Gazeta Express

Presidenti i SHBA’së, Donald Trump ka falënderuar Mbretërinë e Bashkuar dhe Francën për sulmet që i kryen në mëngjesin e së shtunës në Siri. Fillimisht ai tha se misioni ka përfunduar me sukses, dhe tani...

Erdoğan telefonatë urgjente me Theresa May për Sirinë, çfarë e paralajmëroi presidenti turk…

para 8 muajve - Mapo

Anadolu Agency  ka bërë me dije se paraditen e sotme presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, ka zhvilluar një bisedë telefonike me kryeministren e Britanisë së Madhe, Theresa May. Sipas Agjensisë Turke...

Assad dhe Putin dënojnë sulmin e SHBA-së dhe aleatëve në Siri

para 8 muajve - Medial

Presidenti sirian, Bashar al- Assad, ka thënë se sulmet e Shteteve të Bashkuara, Britanisë dhe Francës kundër Sirisë, do të rrisin vendosshmërinë e Sirisë për “të luftuar terrorizmin në çdo inç” të shtetit....

Trump: Misioni në Siri u realizua

para 8 muajve - Medial

Sulmet ajrore në Siri presidenti amerikan, Donald Trump po i cilëson të realizuara në mënyrë të përkryer. Për herë të parë pas përfundimit të bombardimeve, presidenti Trump ka shkruar në Tëitter duke përgëzuar...

Putin reagon për operacionin ndaj regjimit të Asadit

para 8 muajve - Medial

MOSKË (AA) – Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, njoftoi se ashpër dënon operacionin e SHBA-ve, Britanisë së Madhe dhe Francës ndaj regjimit të Asadit, transmeton Anadolu Agency (AA). Në një deklaratë...

Franca e kërcënon Sirinë: Do t’ju sulmojmë sërish, nëse kaloni vijat e kuqe

para 8 muajve - Tetova Sot

Për Francën, ndërmarrja e veprimeve të reja ushtarake në Siri mbetet opsion, në rast se kalohen vijat e kuqe. Kështu është shprehur të shtunën ministri i Jashtëm francez, Jean-Yves Le Drian. Në një intervistë...

New York Times: A po rrezikohet e gjithë bota pas sulmit të sotëm të SHBA-ve në Siri?

para 8 muajve - Sovrani

Shtetet e Bashkuara të Amerikës për herë të dytë brenda këtij viti lëshuan raketat që përplasën objektivat ushtarake të shteti sirian. SHBA, Britania e Madhe dhe Franca mëngjesin e sotëm i nisën sulmet...

Pamjet e shkatërrimit të laboratorit të armëve kimike në Siri

para 8 muajve - Koha.net

Televizioni shtetëror i Sirisë ka transmetuar pamje të gërmadhave të laboratorit në të cilin u prodhuan armët kimike afër Damaskut. Zyrtarët e Pentagonit kanë thënë se sulmi me raketa nga anijet dhe aeroplanët...

Pasojat e sulmit me raketa në Siri përmes fotografive

para 8 muajve - Periskopi

Shtetet e bashkuara të Amerikës kanë sulmuar Sirinë mbrëmë, kjo si shenjë kundërshtimi ndaj sundimit të Bashar Al Assadit i cili gjatë sulmeve ndaj popullatës civile përdori edhe armë kimike. Zyrtarët...

New York Times: A po rrezikohet e gjithë bota pas sulmit të sotëm të SHBA-ve në Siri?

para 8 muajve - Insajderi

Shtetet e Bashkuara të Amerikës për herë të dytë brenda këtij viti lëshuan raketat që përplasën objektivat ushtarake të shteti sirian. SHBA, Britania e Madhe dhe Franca mëngjesin e sotëm i nisën sulmet...

CNN publikon pamjet pas sulmeve, Siria e shkatërruar

para 8 muajve - Bota Press

Botapress, 14 Prill – Televizioni i njohur botëror, CNN ka publikuar pamjet e para pas sulmeve të mbrëmshme të SHBA-së dhe aletarëve të saj mbi Sirinë. Një pjesë e qyteteve duket qartë të jenë shkatërruar,...

Çfarë la pas sulmi në Siri

para 8 muajve - Gazeta e re

Pamjet vijnë nga televizioni sirian, i cili ka bërë të ditur se nga sulmi i SHBA, Britanisë dhe Francës në Damask dhe Homs mbetën të plagosur tre civilë. Zyrtarë të pentagonit thanë se u sulmuan bazat...

Trump: Misioni në Siri u realizua

para 8 muajve - Gazeta Liria

Sulmet ajrore në Siri presidenti amerikan, Donald Trump po i cilëson të realizuara në mënyrë të përkryer. Për herë të parë pas përfundimit të bombardimeve, presidenti Trump ka shkruar në Tëitter duke përgëzuar...

A do të ketë mundësi Siria të prodhojë përsëri armë kimike? – përgjigjet gjenerali amerikan

para 8 muajve - Insajderi

Disa orë më parë SHBA së bashku me Francën dhe Britaninë e Madhe, kanë marrur një aksion për goditjen me raketa të vendeve ku është dyshuar që regjimi i Asadit në Siri, po prodhon armë kimike. Operacioni...

A ishte sulmi vërtetë i suksesshëm në Siri? – polemikat mes dy vendeve

para 8 muajve - Insajderi

Shtetet e Bashkuara të Amerikës, së bashku me Britaninë e Madhe dhe Francën kanë sulmuar mëngjesin e sotëm, Sirinë. Për sulmet e bëra Siria dhe Rusia po pretendojnë se ato kanë qenë të pa sukseshme. Gjeneral...

May: Nuk kemi pasur alternativë tjetër përveç sulmit në Siri

para 8 muajve - Fakti Ditor

Kryeministrja britanike, Theresa May ka thënë se “nuk ka pasur aleternativë tjetër përveç përdorimit të forcës”, kundër Qeverisë siriane. (AP)

Pentagoni: Mbrojtja ajrore e Sirisë dështoi plotësisht, të 105 raketat goditën objektivat e zgjedhur

para 8 muajve - Sovrani

Zëdhënësja e Pentagonit Dana White tha se SHBA dhe aleatët e saj goditën me sukses çdo objektiv në sulmet ajrore në Siri që ndodhën brenda natës. Sulmet ishin në përgjigje të përdorimit të dyshuar të regjimit...

Pentagoni ka një mesazh për regjimin e Assadit, pas sulmeve të mbrëmshëm

para 8 muajve - Insajderi

Gjenerali Kenneth McKenzie, drejtor i Shtabit të Përbashkët, ka thënë se sulmet e mbrëmshme në Siri nga SHBA-ja dhe aleatët e saj “ishin shfaqje e fuqishme nga bashkimi i aleatëve”. Ka bërë të ditur se...

Shkatërrohet laboratori i armëve kimike nga sulmi i aleatëve në Siri

para 8 muajve - Insajderi

Televizioni shtetëror i Sirisë ka transmetuar pamje të gërmadhave të laboratorit në të cilin u prodhuan armët kimike afër Damaskut. Zyrtarët e Pentagonit kanë thënë se sulmi me raketa nga anijet dhe aeroplanët...

Pentagoni: Sulmi në Siri nuk ka për qëllim rrëzimin e Assadit

para 8 muajve - Gazeta Liria

Zëdhënësja e Pentagonit, Dana W White, po jep një deklaratë së bashku me gjeneralin Gen Kenneth McKenzie, drejtorin e Shtabit të Përbashkët (DJS), dhe një këshilltar i lartë ushtarak i presidentit amerikan....

Trump: Misioni në Siri u realizua

para 8 muajve - Tetova Sot

Sulmet ajrore në Siri presidenti amerikan, Donald Trump po i cilëson të realizuara në mënyrë të përkryer. Për herë të parë pas përfundimit të bombardimeve, presidenti Trump ka shkruar në Tëitter duke përgëzuar...

"Raketa që provojnë dobësinë, jo forcën e Perëndimit"

para 8 muajve - Respublica

Vendet e Perëndimit kanë përshëndetur dhe mbëshetur sulmin ajror mbi Siri të rakorduar mes SHBA-Britani-Francës. Janë tre vende që përbëjnë zemrën e aleancës atlantike të pas Luftës së Dytë Botërore, tre...

Rrëzimi i Assadit apo armët kimike – Cili ishte qëllimi i sulmeve në Siri?

para 8 muajve - Sovrani

Sulmet e sotme ajrore në Siri kanë nxitur reagime të ashpra. Kina, Rusia dhe Irani në njërën anë, kurse Amerika, Franca, Britania, Turqia e shtete tjera të fuqishme në anën tjetër. Shteti rus ka akuzuar...

Sulmi në Siri, Trump: Përdorëm fuqinë kundër barbarizmit

para 8 muajve - Almakos

14 April 2018 / 14:19 Ndryshe nga sa ndodhi me Kim Jong un-in, Donald Trump këtë herë nuk u mjaftua vetëm me retorikë: Presidenti amerikan, së bashku me atë francez dhe shefen e ekzekutiv britanik i dhanë...

Çfarë la pas sulmi në Siri

para 8 muajve - KosovaPress

Zyrtarë të pentagonit thanë se u sulmuan bazat e prodhimit të armëve kimike të presidentin Bashar Al Assad. Ndërsa ushtria siriane tha se janë hedhur mbi 100 raketa ndaj bazës ushtarake në Homs dhe në...

Trump: Sulmet në Siri kanë qenë “të përkryera”

para 8 muajve - Insajderi

Presidenti amerikan, Donald Trump ka përshëndetur sulmet ushtarake në Siri, duke thënë se ato janë kryer në “mënyrë të përkryer” dhe se “misioni ka përfunduar”. Shtetet e Bashkuara, Mbretëria e Bashkuar...

Mogherini: BE mbështet çdo përpjeke për t’i ndaluar armët kimike

para 8 muajve - Gazeta Liria

Përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme, Federica Mogherini ka shprehur përkrahjen e plotë të BE-së ndaj sulmeve ushtarake të tri vendeve perëndimore (SHBA, Britani, Francë),...

Si rrallëherë, Alketa pozon e zhveshur në shtrat

para 8 muajve - Lajmi.net

Alketa Vejsiu është një nga emrat më të suksesshëm të ekranit shqiptar. Prej vitesh, ajo merret me moderim, por ka treguar sukses edhe në bizneset personale që drejton, shkruan lajmi.net. Në llogarinë...

Trump për sulmin mbi Sirinë: Misioni u realizua!

para 8 muajve - Te Sheshi

“Një sulmi ekzekutuar në mënyrë të përsosur mbrëmë. Falenderoj Francën dhe Mbretërinë e Bashkuar mençurinë dhe fuqinë e ushtrisë së tyre të shkëlqyer. Nuk mund të kishte pasur një rezultat më të mirë....

Shkatërrohen laboratorët, prodhues të armëve kimike në Damask

para 8 muajve - Sovrani

Televizioni shtetëror i Sirisë ka transmetuar pamje të gërmadhave të laboratorit në të cilin u prodhuan armët kimike afër Damaskut. Zyrtarët e Pentagonit kanë thënë se sulmi me raketa nga anijet dhe aeroplanët...

Franca mban opsion rikthimin e sulmeve, nëse Siria kalon “vijat e kuqe”

para 8 muajve - Insajderi

Për Francën, ndërmarrja e veprimeve të reja ushtarake në Siri mbetet opsion, në rast se kalohen vijat e kuqe. Kështu është shprehur të shtunën ministri i Jashtëm francez, Jean-Yves Le Drian. Në një intervistë...

Trump i ngazëllyer, falënderon ushtrinë për sulmet në Siri

para 8 muajve - Periskopi

Presidenti i SHBA’së, Donald Trump ka falënderuar Mbretërinë e Bashkuar dhe Francën për sulmet që i kryen në mëngjesin e së shtunës në Siri. Fillimisht ai tha se misioni ka përfunduar me sukses, dhe tani...

Franca e kërcënon Sirinë: Do t’ju sulmojmë sërish, nëse kaloni vijat e kuqe

para 8 muajve - Bota Press

Për Francën, ndërmarrja e veprimeve të reja ushtarake në Siri mbetet opsion, në rast se kalohen vijat e kuqe. Kështu është shprehur të shtunën ministri i Jashtëm francez, Jean-Yves Le Drian. Në një intervistë...

Franca e kërcënon Sirinë: Do t’ju sulmojmë sërish, nëse kaloni vijat e kuqe

para 8 muajve - Periskopi

Për Francën, ndërmarrja e veprimeve të reja ushtarake në Siri mbetet opsion, në rast se kalohen vijat e kuqe. Kështu është shprehur të shtunën ministri i Jashtëm francez, Jean-Yves Le Drian. Në një intervistë...

Trump: Misioni u realizua

para 8 muajve - Bota Press

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump ka folur pas sulmeve ajrore për në Siri që i urdhëroi mëngjesin e sotëm. Ai ka thënë se sulmet u ekzekutuan në mënyrë perfektë, duke mos harruar t’i falënderojë edhe...

Sulmet ajrore në Siri: Ja çfarë thotë Trump...

para 8 muajve - Gazeta Telegraf

Presidenti i SHBA Donald Trump ka përshëndetur sulmin ushtarak të bërë gjatë natës mbi Sirinë duke e komentuar si të "ekzekutuar në mënyrë të përsosur", duke shtuar se ishte "Misioni i Përfunduar". SHBA,...

Pamjet e fundit nga pasojat e raketave amerikane në Siri

para 8 muajve - Gazeta Liria

Televizioni sirian ka publikuar disa pamje që tregojnë pasojat e raketave në Siri. Në pamje shihen njerëzit që ecin rreth një grope që është shkaktuar nga sulmet e mëngjesit të sotmë, transmeton lajmi.net...

Shkatërrohet laboratori i armëve kimike në Siri

para 8 muajve - Periskopi

Televizioni shtetëror i Sirisë ka transmetuar pamje të gërmadhave të laboratorit në të cilin u prodhuan armët kimike afër Damaskut. Zyrtarët e Pentagonit kanë thënë se sulmi me raketa nga anijet dhe aeroplanët...

Rebelët sirianë: Perëndimorët nuk sulmuan mjaftueshëm

para 8 muajve - Sovrani

Opozita siriane ka reaguar pas sulmeve mbi Siri nga SHBA-ja, që i dolën në ndihmë edhe Britania e Madhe dhe Franca. Ata thonë se sulmet e tyre nuk do të ndryshojnë rrjedhën e luftës shtatëvjeçare në Siri,...

Pas bombardimeve në Siri, vjen reagimi i radhës nga Donald Trump

para 8 muajve - Periskopi

Presidenti i SHBA’së, Donald Trump ka folur pas sulmeve ajrore për në Siri që i urdhëroi mëngjesin e sotëm. Ai ka thënë se sulmet u ekzekutuan në mënyrë perfektë, duke mos harruar t’i falënderojë edhe...

Deklarohet Trump: Misioni u realizua me sukses

para 8 muajve - Sovrani

Presidenti i SHBA’së, Donald Trump ka folur pas sulmeve ajrore për në Siri që i urdhëroi mëngjesin e sotëm. Ai ka thënë se sulmet u ekzekutuan në mënyrë perfektë, duke mos harruar t’i falënderojë edhe...

May e bindur se raketat kanë degraduar armët kimike të Assadit

para 8 muajve - Koha.net

SHBA, Britania e Madhe dhe Franca kanë kryer sulme ajrore ndaj caqeve ku dyshohet për armë kimike të regjimit të presidentit sirian, Bashar al-Assad. Kryeministrja britanike, Theresa May është e bindur...

Luftë fjalësh pas sulmeve ajrore në Siri

para 8 muajve - BalkanWeb

Sulmet ajrore të SHBA-së, Francës dhe Britanisë së Madhe ndaj Sirisë u shoqëruan me një jehonë deklaratash të ndryshme. Ndërsa aleatët e Sirisë po protestojnë, NATO-ja, Turqia dhe Izraeli i përshëndetën...

Ushtrimi më i mirë fizik për largimin e stresit dhe ankthit

para 8 muajve - Gazeta Liria

Simptomat e stresit dhe shqetësimit i prekin një përqindje të madhe të njerëzve, ku vetëm në Mbretërinë e Bashkuar, sipas të dhënave zyrtare, i prekin 80% të popullatës. Por, këto simptoma mund të largohen...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK