http://kariera.mk

KE i kërkon Facebookut të bashkëpunojë me hetuesit evropianë

para 11 muajve - Zhurnal

Komisioni Evropian (KE) i kërkoi të enjten rrjetit social Facebook të bashkëpunonte plotësisht me hetuesit evropianë për skandalin Cambridge Analytica, në emër të kompanisë që ka shfrytëzuar pa qëllim...

Facebook ka të dhënat tuaja edhe nëse nuk keni pasur asnjëherë llogari

para 11 muajve - Ina

Drejtori i Facebook, Mark Zuckerberg, ka zbuluar një fakt që me siguri mund të shqetësojë ata që nuk e përdorin fare këtë rrjet social. Sipas tij, Facebook mbledh të dhëna nga ata që nuk e përdorin rrjetin...

Facebook që nga viti 2015 ka shpenzuar 20 milionë dollarë për sigurinë e Mark Zuckerbergut

para 11 muajve - Telegrafi

Shefi ekzekutiv i Facebook, Mark Zuckerberg, me pagën e tij vjetore, vitin e kaluar bleu një shtëpi për një milion euro, por kompania i ndau gati 9 milionë dollarë shtesë për sigurinë dhe aeroplanët e...

DeleteFacebook? Amerikanët nuk janë gati

para 11 muajve - Tetova Sot

A janë njerëzit me të vërtetë gati të largohen nga Facebook për shkak të skandalit të Cambridge Analytica? Jo me të vërtetë, sugjeron një studim i ri. Firma këshilluese Creative Strategies realizoi një...

DeleteFacebook? Amerikanët nuk janë gati

para 11 muajve - Republika

A janë njerëzit me të vërtetë gati të largohen nga Facebook për shkak të skandalit të Cambridge Analytica? Jo me të vërtetë, sugjeron një studim i ri. Firma këshilluese Creative Strategies realizoi një...

Facebook që nga viti 2015 ka shpenzuar 20 milionë dollarë për sigurinë e Mark Zuckerbergut

para 11 muajve - Almakos

Shefi ekzekutiv i Facebook, Mark Zuckerberg, me pagën e tij vjetore, vitin e kaluar bleu një shtëpi për një milion euro, por kompania i ndau gati 9 milionë dollarë shtesë për sigurinë dhe aeroplanët e...

#DeleteFacebook? Amerikanët nuk janë gati

para 11 muajve - Shenja

A janë njerëzit me të vërtetë gati të largohen nga Facebook për shkak të skandalit të Cambridge Analytica? Jo me të vërtetë, sugjeron një studim i ri. Firma këshilluese Creative Strategies realizoi një...

A janë gati njerëzit të ikin nga Facebook pas skandalit të ‘Cambridge Analytica’?

para 11 muajve - BalkanWeb

A janë njerëzit me të vërtetë gati të largohen nga Facebook për shkak të skandalit të Cambridge Analytica? Jo me të vërtetë, sugjeron një studim i ri. Firma këshilluese Creative Strategies realizoi një...

#DeleteFacebook? Amerikanët nuk janë gati

para 11 muajve - Medial

A janë njerëzit me të vërtetë gati të largohen nga Facebook për shkak të skandalit të Cambridge Analytica? Jo me të vërtetë, sugjeron një studim i ri. Firma këshilluese Creative Strategies realizoi një...

Facebook ka të dhënat tuaja edhe nëse nuk keni pasur asnjëherë llogari

para 11 muajve - Medial

Drejtori i Facebook, Mark Zuckerberg, ka zbuluar një fakt që me siguri mund të shqetësojë ata që nuk e përdorin fare këtë rrjet social. Sipas tij, Facebook mbledh të dhëna nga ata që nuk e përdorin rrjetin...

Facebook ka të dhënat tuaja edhe nëse nuk keni pasur asnjëherë llogari

para 11 muajve - Gazeta Express

Facebook mbledh të dhëna nga ata që nuk e përdorin rrjetin social. Drejtori i Facebook, Mark Zuckerberg, ka zbuluar një fakt që me siguri mund të shqetësojë ata që nuk e përdorin fare këtë rrjet social....

Facebook ka të dhënat tuaja edhe nëse nuk keni pasur asnjëherë llogari

para 11 muajve - Lajmi.net

Facebook mbledh të dhëna nga ata që nuk e përdorin rrjetin social. Drejtori i Facebook, Mark Zuckerberg, ka zbuluar një fakt që me siguri mund të shqetësojë ata që nuk e përdorin fare këtë rrjet social....

Facebook ka të dhënat tuaja edhe nëse nuk keni pasur asnjëherë llogari

para 11 muajve - Tetova Sot

Facebook mbledh të dhëna nga ata që nuk e përdorin rrjetin social. Drejtori i Facebook, Mark Zuckerberg, ka zbuluar një fakt që me siguri mund të shqetësojë ata që nuk e përdorin fare këtë rrjet social....

Facebook ka të dhënat tuaja edhe nëse nuk keni pasur asnjëherë llogari

para 11 muajve - Infokusi

Facebook mbledh të dhëna nga ata që nuk e përdorin rrjetin social. Drejtori i Facebook, Mark Zuckerberg, ka zbuluar një fakt që me siguri mund të shqetësojë ata që nuk e përdorin fare këtë rrjet social....

Mark Zuckerberg: Ne mbledhim edhe të dhënat e atyre që nuk janë në Facebook

para 11 muajve - Periskopi

Facebook mbledh të dhëna nga ata që nuk e përdorin rrjetin social. Drejtori i Facebook, Mark Zuckerberg, ka zbuluar një fakt që me siguri mund të shqetësojë ata që nuk e përdorin fare këtë rrjet social....

Facebook ka të dhënat tuaja edhe nëse nuk keni pasur asnjëherë llogari

para 11 muajve - RTV 21

Facebook mbledh të dhëna nga ata që nuk e përdorin rrjetin social Drejtori i Facebook, Mark Zuckerberg, ka zbuluar një fakt që me siguri mund të shqetësojë ata që nuk e përdorin fare këtë rrjet social....

Facebook ka të dhënat tuaja edhe nëse nuk keni pasur asnjëherë llogari

para 11 muajve - Tetova Sot

Drejtori i Facebook, Mark Zuckerberg, ka zbuluar një fakt që me siguri mund të shqetësojë ata që nuk e përdorin fare këtë rrjet social. Sipas tij, Facebook mbledh të dhëna nga ata që nuk e përdorin rrjetin...

Facebook ka të dhënat tuaja edhe nëse nuk keni pasur asnjëherë llogari

para 11 muajve - KosovaPress

Sipas tij, Facebook mbledh të dhëna nga ata që nuk e përdorin rrjetin social ose nuk kanë llogari të përdoruesit të regjistruar. "Në përgjithësi ne mbledhim informacion për njerëzit që nuk janë të regjistruar...

“Facebook” ka edhe të dhënat e atyre që nuk kanë llogari në të

para 12 muajve - Gazeta Tema

Shqetësimet në lidhje me të dhënat e përdoruesve të “Facebook”-ut janë rritur pasi themeluesi i tij, Mark Zuckerberg, tha në Senatin amerikan se rrjeti social i gjurmon edhe ata që nuk kanë llogari në...

KE i kërkon Facebookut të bashkëpunojë me hetuesit evropianë

para 12 muajve - Medial

Komisioni Evropian (KE) i kërkoi të enjten rrjetit social Facebook të bashkëpunonte plotësisht me hetuesit evropianë për skandalin Cambridge Analytica, në emër të kompanisë që ka shfrytëzuar pa qëllim...

KE i kërkon Facebookut të bashkëpunojë me hetuesit evropianë

para 12 muajve - Telegrafi

Komisioni Evropian (KE) i kërkoi të enjten rrjetit social Facebook të bashkëpunonte plotësisht me hetuesit evropianë për skandalin Cambridge Analytica, në emër të kompanisë që ka shfrytëzuar pa qëllim...

KE i kërkon Facebookut të bashkëpunojë me hetuesit evropianë

para 12 muajve - Almakos

Komisioni Evropian (KE) i kërkoi të enjten rrjetit social Facebook të bashkëpunonte plotësisht me hetuesit evropianë për skandalin Cambridge Analytica, në emër të kompanisë që ka shfrytëzuar pa qëllim...

KE i kërkon Facebookut të bashkëpunojë me hetuesit evropianë

para 12 muajve - Sovrani

Komisioni Evropian (KE) i kërkoi të enjten rrjetit social Facebook të bashkëpunonte plotësisht me hetuesit evropianë për skandalin Cambridge Analytica, në emër të kompanisë që ka shfrytëzuar pa qëllim...

Filipinet hapin hetime mbi praktikat e Facebookut për privatësinë

para 12 muajve - Tetova Sot

Facebookun e presin kokëçarje të reja pasi qeveria filipinase ka thënë se po heton gjigantin e medias sociale lidhur me njoftimet se informatat personale të më shumë se 1 milion përdoruesve në Filipine...

Filipinet hapin hetime mbi praktikat e Facebookut për privatësinë

para 12 muajve - Gazeta Express

Facebookun e presin kokëçarje të reja pasi qeveria filipinase ka thënë se po heton gjigantin e medias sociale lidhur me njoftimet se informatat personale të më shumë se 1 milion përdoruesve në Filipine...

Shteti që po e heton Facebook-un për informacionet private

para 12 muajve - Insajderi

Facebook-un e presin kokëçarje të reja pasi qeveria filipinase ka thënë se po heton gjigantin e medias sociale lidhur me njoftimet se informatat personale të më shumë se 1 milion përdoruesve në Filipine...

Filipinet hapin hetime mbi praktikat e Facebook-ut për privatësinë

para 12 muajve - Zëri i Amerikës

Facebook-un e presin kokëçarje të reja pasi qeveria filipinase ka thënë se po heton gjigandin e medias sociale lidhur me njoftimet se informatat personale të më shumë se 1 milion përdoruesve në Filipine...

Filipinet hapin hetime mbi praktikat e Facebookut për privatësinë

para 12 muajve - Periskopi

Facebookun e presin kokëçarje të reja pasi qeveria filipinase ka thënë se po heton gjigantin e medias sociale lidhur me njoftimet se informatat personale të më shumë se 1 milion përdoruesve në Filipine...

Zuckerberg në Kongres, rasti si fitohen krizat përmes komunikimit

para 12 muajve - Java News

Nga Alket Braho/ Facebook po kalon krizën më të madhe që prej themelimit e deri më sot kur është në majat e klasifikimit si një prej kompanive gjigante në botë dhe praktikisht rrjeti social më i përdorur...

Punonjësit largohen nga Facebook për shkak të shqetësimeve etike

para 12 muajve - Lajmi.net

Skandali i të dhënave dhe kritikat e vazhdueshme nuk i lënë punonjësit e Facebook të qetë. Disa programues në Facebook aktualisht po përpiqen të ndryshojnë departamentet. Ata duan të punojnë në Instagram...

Punonjësit largohen nga Facebook për shkak të shqetësimeve etike

para 12 muajve - Tetova Sot

Skandali i të dhënave dhe kritikat e vazhdueshme nuk i lënë punonjësit e Facebook të qetë. Disa programues në Facebook aktualisht po përpiqen të ndryshojnë departamentet. Ata duan të punojnë në Instagram...

Doli: Kosova nuk ka mbetur e paprekur nga skandali i Facebook-ut më të dhënat personale

para 12 muajve - Gazeta Monitor

Eksperti i sigurisë kibernetike, Hekuran Doli ka theksuar se edhe Kosova nuk ka mbetur pa u prekur nga skandali i cenimit të privatësisë nga rrjetet sociale, me theks të veçantë Facebook. Ai në emisionin...

Punonjësit largohen nga Facebook për shkak të shqetësimeve etike

para 12 muajve - Sovrani

Skandali i të dhënave dhe kritikat e vazhdueshme nuk i lënë punonjësit e Facebook të qetë. Disa programues në Facebook aktualisht po përpiqen të ndryshojnë departamentet. Ata duan të punojnë në Instagram...

Mark Zuckerberg

para 12 muajve - Gazeta Liria

Shkruan: Flurim Arifi Jashtë asaj që këtyre ditëve të fundit jemi duke u ballafaquar me luftën e tretë botërorë (virtuale, SHBA, Rusi, Iran, Siri. Izrael) një ngjarje tjetër që zgjoi një interesim të madhë...

Komisioni Evropian: Facebook duhet të bashkëpunojë me hetuesit evropianë

para 12 muajve - Sovrani

Komisioni Evropian i kërkoi sot rrjetit social “Facebook” të bashkëpunonte plotësisht me hetuesit evropianë për skandalin “Cambridge Analytica”, në emër të kompanisë që ka shfrytëzuar pa qëllim të dhënat...

Shefi i Cambridge Analytica hedh peshqirin pas tre javësh

para 12 muajve - Lajmi.net

Kryetari i ngarkuar i përkohshëm i kompanisë së diskutueshme të analizës së të dhënave jep dorëheqjen. Pas vetëm tre javësh, shefi i përkohshëm i Cambridge Analytica , Alexander Tayler , jep dorëheqjen...

Zuckerberg para senatit amerikan: Facebook do jetë gjithmonë falas

para 12 muajve - BalkanWeb

Gjatë dëshmisë së Mark Zuckerberg para Senatit, CEO i Facebook përsëriti se “gjithmonë do të ketë një version të Facebook që është falas”. Në mes të skandalit të Cambridge Analytica, në të cilin të dhënat...

Ekspertët analizojnë rrjedhjen e të dhënave nga Facebook

para 12 muajve - Sovrani

Një rrjedhje e të dhënave që mundësoi firmën politike të konsulencës, Cambridge Analytica të ketë qasje në informatat personale të rreth 87 milionë përdoruesve të Facebook-ut ka krijuar shqetësime rreth...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK