http://kariera.mk

Ndërhyrja në Siri, Rusia mohon akuzat: Nuk kemi fshirë provat në vendin ku u krye sulmi

para 11 muajve - BalkanWeb

Rusia ka mohuar kompromentimin e provave në vendin ku u krye sulmi i dyshuar kimik që çoi në ndërhyrjen ushtarake të fuqive perëndimore në Siri. Në një intervistë për BBC, ministri i jashtëm rus Sergei...

Shtëpia e Bardhë: Presidenti Trump i vendosur për tërheqjen nga Siria

para 11 muajve - Zëri i Amerikës

Shtëpia e Bardhë thotë se Presidenti Donald Trump vazhdon të jetë i vendosur për tërheqjen e forcave amerikane që ndodhen në Siri. Dje, Presidenti francez Emmanuel Macron tha se e pati bindur Presidentin...

Qëndrimi i ashpër i Merkelit ndaj Rusisë përballet me rezistencë në Gjermani

para 11 muajve - Evropa e Lirë

Ministri për Çështje Evropiane i Gjermanisë, Michael Roth, ka bërë thirrje të hënën për një politikë të re për ulje të tensioneve me Rusinë, duke shtuar një reagim më shumë drejt kancelares gjermane, Angela...

Donald Trump me një vendim të ri për Sirinë

para 11 muajve - GazetaBlic

Shtëpia e Bardhë ka thënë se misioni i Shteteve të Bashkuara në Siri nuk ka ndryshuar, duke përsëritur qëndrimin e presidentit Donald Trump se dëshiron që trupat amerikane të kthehen në shtëpi “sa më shpejt...

“Mes SHBA-ve dhe Francës nuk ka pikëpamje të ndara”

para 11 muajve - Medial

PARIS (AA) – Presidenti francez, Emmanuel Macron, tha se nuk ka pikëpamje të ndara mes vendit të tij dhe SHBA-ve në çështjen e objektivave dhe mbrojtjes së pranisë ushtarake në Siri, transmeton Anadolu...

Trump dëshiron tërheqjen e trupave nga Siria

para 11 muajve - Gazeta Express

Shtëpia e Bardhë ka thënë se misioni i Shteteve të Bashkuara në Siri nuk ka ndryshuar, duke përsëritur qëndrimin e presidentit Donald Trump se dëshiron që trupat amerikane të kthehen në shtëpi “sa më shpejt...

Presidenti rus Putin telefonon Rouhanin, paralajmëron “kaos” global

para 11 muajve - Zhurnal

Presidenti rus Vladimir Putin paralajmëroi për “kaos” global gjatë një bisede telefonike me presidentin e Iranit, të fokusuar tek sulmi i së premtes mbrëma mbi Sirinë. Një deklaratë e lëshuar nga Moska...

SULMET AJRORE NË SIRI, LAVROV: “RUSIA NUK KA NDËRHYRË NË ZONËN E SULMIT KIMIK”

para 11 muajve - TV21

Në një intervistë për BBC-në, ministri i jashtëm rus Sergej Lavrov tha se “garanton se Rusia nuk është ngatërruar në këtë çështje”. Ai i bëri këto komente ndëkohë që mbikëqyrësit e armëve kimike mbajtën...

Raketat e Perëndimit në Siri, Rusia dhe Irani paralajmërojnë “kaos” global

para 11 muajve - Java News

Presidenti rus Vladimir Putin paralajmëroi për “kaos” global, gjatë një bisede telefonike me presidentin e Iranit, të fokusuar te sulmi i së premtes mbrëma mbi Sirinë. Një deklaratë e lëshuar nga Moska...

BE nuk planifikon sanksione të reja ndaj Rusisë pas sulmeve në Siri

para 11 muajve - Alsat-M

Ministrat e Jashtëm të Bashkimit Evropian nuk iu bashkuan Shteteve të Bashkuara të hënën për vendosjen e sanksioneve të reja ekonomike ndaj Rusisë apo Sirisë për sulmet me armë kimike, të cilat nxitën...

PUTIN TELEFONON ROUHANIN, PARALAJMËRON “KAOS” GLOBAL

para 11 muajve - TV21

Presidenti rus Vladimir Putin paralajmëroi për “kaos” global gjatë një bisede telefonike me presidentin e Iranit, të fokusuar tek sulmi i së premtes mbrëma mbi Sirinë. Një deklaratë e lëshuar nga Moska...

BE nuk planifikon sanksione të reja ndaj Rusisë pas sulmeve në Siri

para 11 muajve - BalkanWeb

Ministrat e Jashtëm të Bashkimit Evropian nuk iu bashkuan Shteteve të Bashkuara të hënën për vendosjen e sanksioneve të reja ekonomike ndaj Rusisë apo Sirisë për sulmet me armë kimike, të cilat nxitën...

Putin telefonon Rouhanin, paralajmëron “kaos” global

para 11 muajve - MRT

Presidenti rus Vladimir Putin paralajmëroi për “kaos” global... Presidenti rus Vladimir Putin paralajmëroi për “kaos” global gjatë një bisede telefonike me presidentin e Iranit, të fokusuar tek sulmi i...

Erdogan bën thirrje për vendosjen e një “themeli të ri për paqen në botë”

para 11 muajve - Telegrafi

Presidenti i Republikës së Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, deklaroi se Turqia nuk ka aspirata territoriale në Siri, as në ndonjë vend tjetër në botë. Ai bëri thirrje për vendosjen e një “themeli të ri për...

Rusia: Nuk do të ndërhyjë në misionin faktik në Douma

para 11 muajve - Gazeta Tema

Rusia tha të hënën se nuk do të ndërhyjë në punën e një misioni faktik që po heton një sulm të dyshuar kimik të javës së kaluar pranë kryeqytetit të Sirisë. Organizata për Ndalimin e Armëve Kimike ka dërguar...

Rusia mohon ndërhyrjen në Siri: Nuk kemi fshirë provat në vendin ku u krye sulmi

para 11 muajve - Mapo

Ministri i Jashtëm rus Sergei Lavrov ka deklaruar se Rusia nuk ka ndërhyrë në Siri për të fshirë provat në vendin ku dyshohet të ketë ndodhur një sulm kimik. Lavrov vendosi në pikëpyetje vendimin e fuqive...

Erdoğan kërkon “themel të ri për paqen në botë”

para 11 muajve - Medial

ANKARA (AA) – Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, ka kërkuar një “themel të ri për paqen në botë”, ku vendet nuk do të bombardohen me justifikime të rastësishme, raporton Anadolu Agency (AA). “Le...

Evolucioni i rrezikshëm i luftës në Siri

para 11 muajve - GazetaBlic

Kriza siriane është jashtëzakonisht komplekse, aq shumë saqë është e vështirë të gjesh një shpjegim të arsyeshëm. Sot, konflikti që mund të provokojë një konfrontim midis perëndimorëve dhe Rusisë, është...

Putin telefonon presidentin iranian, paralajmëron “kaos” global

para 11 muajve - Mapo

Presidenti rus Vladimir Putin paralajmëroi për “kaos” global gjatë një bisede telefonike me presidentin e Iranit, të fokusuar tek sulmi i së premtes mbrëma mbi Sirinë. Një deklaratë e lëshuar nga Moska...

Rusia: Nuk do të ndërhyjë në misionin faktik në Douma

para 11 muajve - Zëri i Amerikës

Rusia tha të hënën se nuk do të ndërhyjë në punën e një misioni faktik që po heton një sulm të dyshuar kimik të javës së kaluar pranë kryeqytetit të Sirisë. Organizata për Ndalimin e Armëve Kimike ka dërguar...

BE nuk planifikon sanksione të reja ndaj Rusisë pas sulmeve në Siri

para 11 muajve - GazetaBlic

Ministrat e Jashtëm të Bashkimit Evropian nuk iu bashkuan Shteteve të Bashkuara të hënën për vendosjen e sanksioneve të reja ekonomike ndaj Rusisë apo Sirisë për sulmet me armë kimike, të cilat nxitën...

Evolucioni i rrezikshëm i luftës në Siri

para 11 muajve - Gazeta Express

​Kriza siriane është jashtëzakonisht komplekse, aq shumë saqë është e vështirë të gjesh një shpjegim të arsyeshëm. Sot, konflikti që mund të provokojë një konfrontim midis perëndimorëve dhe Rusisë, është...

BE nuk planifikon sanksionet të reja ndaj Rusisë pas sulmeve në Siri

para 11 muajve - Lajmi.net

Ministrat e Jashtëm të Bashkimit Evropian nuk iu bashkuan Shteteve të Bashkuara të hënën për vendosjen e sanksioneve të reja ekonomike ndaj Rusisë apo Sirisë për sulmet me armë kimike, të cilat nxitën...

BE nuk planifikon sanksione të reja ndaj Rusisë pas sulmeve në Siri

para 11 muajve - Gazeta Express

Ministrat e Jashtëm të Bashkimit Evropian nuk iu bashkuan Shteteve të Bashkuara të hënën për vendosjen e sanksioneve të reja ekonomike ndaj Rusisë apo Sirisë për sulmet me armë kimike, të cilat nxitën...

Bashkimi Evropian nuk planifikon sanksionet të reja ndaj Rusisë pas sulmeve në Siri

para 11 muajve - Evropa e Lirë

Ministrat e Jashtëm të Bashkimit Evropian nuk iu bashkuan Shteteve të Bashkuara të hënën për vendosjen e sanksioneve të reja ekonomike ndaj Rusisë apo Sirisë për sulmet me armë kimike, të cilat nxitën...

Trump dëshiron tërheqjen e trupave nga Siria

para 11 muajve - Sovrani

Shtëpia e Bardhë ka thënë se misioni i Shteteve të Bashkuara në Siri nuk ka ndryshuar, duke përsëritur qëndrimin e presidentit Donald Trump se dëshiron që trupat amerikane të kthehen në shtëpi “sa më shpejt...

Trump dëshiron tërheqjen e trupave nga Siria

para 11 muajve - Bota Press

Shtëpia e Bardhë ka thënë se misioni i Shteteve të Bashkuara në Siri nuk ka ndryshuar, duke përsëritur qëndrimin e presidentit Donald Trump se dëshiron që trupat amerikane të kthehen në shtëpi “sa më shpejt...

Erdoğan bën thirrje për vendosjen e një “themeli të ri për paqen në botë”

para 11 muajve - Medial

STAMBOLL (AA) – Presidenti i Republikës së Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, deklaroi se Turqia nuk ka aspirata territoriale në Siri, as në ndonjë vend tjetër në botë, raporton Anadolu Agency (AA). “Operacionet...

BE nuk planifikon sanksione të reja ndaj Rusisë pas sulmeve në Siri

para 11 muajve - Infokusi

Ministrat e Jashtëm të Bashkimit Evropian nuk iu bashkuan Shteteve të Bashkuara të hënën për vendosjen e sanksioneve të reja ekonomike ndaj Rusisë apo Sirisë për sulmet me armë kimike, të cilat nxitën...

Erdogan bën thirrje për vendosjen e një “themeli të ri për paqen në botë”

para 11 muajve - Alsat-M

Presidenti i Republikës së Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, deklaroi se Turqia nuk ka aspirata territoriale në Siri, as në ndonjë vend tjetër në botë.Ai bëri thirrje për vendosjen e një “themeli të ri për...

Thirrja e Erdogan: Të vendosim themel të ri për paqen në botë

para 11 muajve - BalkanWeb

TURQI-Presidenti i Republikës së Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, deklaroi se Turqia nuk ka aspirata territoriale në Siri, as në ndonjë vend tjetër në botë, raporton Anadolu Agency (AA). “Operacionet të...

Erdogan bën thirrje për vendosjen e një “themeli të ri për paqen në botë”

para 11 muajve - GazetaBlic

Presidenti i Republikës së Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, deklaroi se Turqia nuk ka aspirata territoriale në Siri, as në ndonjë vend tjetër në botë. Ai bëri thirrje për vendosjen e një “themeli të ri për...

Macron: Nëse duam të jemi në unitet, duhet të pranojmë lirinë e fesë

para 11 muajve - Zhurnal

Presidenti francez, Emmanuel Macron, është shprehur se “nëse duam të jemi në unitet, duhet të pranojmë lirinë e fesë dhe besimit”, transmeton Anadolu Agency (AA). Macron i është përgjigjur pyetjeve të...

Putin do marrë hak? Britania në alarm, Inteligjenca jep detaje për kërcënimet

para 11 muajve - Zhurnal

Frika e hakmarrjes nga Putini per sulmet kunder Sirisë ka ‘pushtuar’ Britanine. Britania ne panik nga nje sulm kibernetik rus, pasi zyrtarët paralajmëruan për hakmarrje të shpejtë për sulmet ushtarake...

Thirrja e Erdogan: Të vendosim themel të ri për paqen në botë

para 11 muajve - Medial

TURQI-Presidenti i Republikës së Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, deklaroi se Turqia nuk ka aspirata territoriale në Siri, as në ndonjë vend tjetër në botë, raporton Anadolu Agency (AA). “Operacionet të...

Evolucioni i rrezikshëm i luftës në Siri

para 11 muajve - Sovrani

Kriza siriane është jashtëzakonisht komplekse, aq shumë saqë është e vështirë të gjesh një shpjegim të arsyeshëm. Sot, konflikti që mund të provokojë një konfrontim midis perëndimorëve dhe Rusisë, është...

Putin telefonon Rouhanin, paralajmëron “kaos” global

para 11 muajve - Insajderi

Presidenti rus Vladimir Putin paralajmëroi për “kaos” global gjatë një bisede telefonike me presidentin e Iranit, të fokusuar tek sulmi i së premtes mbrëma mbi Sirinë. Një deklaratë e lëshuar nga Moska...

Evolucioni i rrezikshëm i luftës në Siri

para 11 muajve - Periskopi

Kriza siriane është jashtëzakonisht komplekse, aq shumë saqë është e vështirë të gjesh një shpjegim të arsyeshëm. Sot, konflikti që mund të provokojë një konfrontim midis perëndimorëve dhe Rusisë, është...

Siri, shpërthim në bazën iraniane në Damask

para 11 muajve - MRT

Një shpërthim I fuqishëm ka ndodhur në bazën iraniane në Siri... Ende nuk dihet nëse ka qene incident apo mund te ketë ndodhur nje sulm ajror. Pentagoni ka njoftuar se per momentin nuk do të ketë sulme...

Evolucioni i rrezikshëm i luftës në Siri

para 11 muajve - Gazeta Monitor

​Kriza siriane është jashtëzakonisht komplekse, aq shumë saqë është e vështirë të gjesh një shpjegim të arsyeshëm. Sot, konflikti që mund të provokojë një konfrontim midis perëndimorëve dhe Rusisë, është...

BE nuk ka në plan sanksione të reja ndaj Rusisë apo Sirisë pas sulmeve kimike në Douma

para 11 muajve - Periskopi

Ministrat e Jashtëm të Bashkimit Evropian nuk iu bashkuan Shteteve të Bashkuara të hënën për vendosjen e sanksioneve të reja ekonomike ndaj Rusisë apo Sirisë për sulmet me armë kimike, të cilat nxitën...

BE nuk planifikon sanksione të reja ndaj Rusisë pas sulmeve në Siri

para 11 muajve - Sovrani

Ministrat e Jashtëm të Bashkimit Evropian nuk iu bashkuan Shteteve të Bashkuara të hënën për vendosjen e sanksioneve të reja ekonomike ndaj Rusisë apo Sirisë për sulmet me armë kimike, të cilat nxitën...

“Nuk do të dalim nga Siria pa arritur tri qëllime”

para 11 muajve - Fakti Ditor

Përfaqësuesja e Përhershme e SHBA-ve në Organizatën e Kombeve të Bashkuara (OKB), Nikki Haley, tha se vendi i saj nuk do të tërhiqet nga Siria pa arritur tri qëllime, transmeton Anadolu Agency (AA). “Fillimisht...

Jeremiq: Edhe pa Kosovën, Serbia vështirë të hyjë në BE

para 11 muajve - Gazeta Liria

Kryetari i Partisë Popullore Serbe, Vuk Jeremiq, deklaroi se Serbia nuk duhet të bëjë zgjedhjen në mes të Kosovës dhe BE-së, sepse, siç vlerësoi ai, anëtarësimi në BE edhe ashtu nuk parashihet në një të...

Jeremiç nuk ngopet duke i bërë keq Kosovës

para 11 muajve - Albeu

Kryetari i Partisë Popullore Serbe, Vuk Jeremiq , deklaroi se Serbia nuk duhet të bëjë zgjedhjen në mes të Kosovës dhe BE-së, sepse, siç vlerësoi ai, anëtarësimi në BE edhe ashtu nuk parashihet në një...

Kriza e Sirisë: rreziku ka zënë pritë në një fushëbetejë influencash me shumë lojtarë

para 11 muajve - Te Sheshi

Nuk është pa vend debati se kur bota ka qenë për herë të fundit në një situatë të tillë kaq të rrezikshme – dhe me jehona shqetësuese të Luftës së Parë Botërore. Si sekretar i Përgjithshëm i OKB-së, António...

Ariu rus ulërin por nuk kafshon

para 11 muajve - Insajderi

Pas sulmit në Siri mund t'i nxjerrim këto shtatë mësime, shkruan Welt gjerman. Frika nga përshkallëzimi pas goditjeve ajrore në Siri nuk doli e vërtetë. Franca, Britania e Madhe dhe SHBA kanë gjuajtur...

Erdoğan bën thirrje për vendosjen e një “themeli të ri për paqen në botë”

para 11 muajve - Tetova Sot

Presidenti i Republikës së Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, deklaroi se Turqia nuk ka aspirata territoriale në Siri, as në ndonjë vend tjetër në botë, raporton Anadolu Agency (AA). “Operacionet të cilat...

Trump do tërheqjen e trupave nga Siria: “Sa më shpejt që të jetë e mundur”

para 11 muajve - Medial

Shtëpia e Bardhë ka thënë se misioni i Shteteve të Bashkuara në Siri nuk ka ndryshuar, duke përsëritur qëndrimin e presidentit Donald Trump se dëshiron që trupat amerikane të kthehen në shtëpi “sa më shpejt...

Macron: Nëse duam të jemi në unitet, duhet të pranojmë lirinë e fesë

para 11 muajve - Medial

PARIS (AA) – Presidenti francez, Emmanuel Macron, është shprehur se “nëse duam të jemi në unitet, duhet të pranojmë lirinë e fesë dhe besimit”, transmeton Anadolu Agency (AA). Macron i është përgjigjur...

Jeremiç me deklarata të papritura për hyrjen e Serbisë në BE

para 11 muajve - Gazeta Express

Kryetari i Partisë Popullore Serbe, Vuk Jeremiq, deklaroi se Serbia nuk duhet të bëjë zgjedhjen në mes të Kosovës dhe BE-së, sepse, siç vlerësoi ai, anëtarësimi në BE edhe ashtu nuk parashihet në një të...

Në Krime u ‘vënë flakën’, Macron: E binda Trump për bombardimet

para 11 muajve - Mapo

Presidenti francez Emmanuel Macron deklaron se ishte ai qe e bindi presidentin e SHBA-ve Donald Turmp të bombardonte Sirinë. “10 ditë më parë presidenti Trump tha që vullneti i SHBA-ve është të heqë dorë...

Trump do tërheqjen e trupave nga Siria: “Sa më shpejt që të jetë e mundur”

para 11 muajve - BalkanWeb

Shtëpia e Bardhë ka thënë se misioni i Shteteve të Bashkuara në Siri nuk ka ndryshuar, duke përsëritur qëndrimin e presidentit Donald Trump se dëshiron që trupat amerikane të kthehen në shtëpi “sa më shpejt...

Presidenti francez, Macron: Franca ka bindur SHBA-të të qëndrojnë në Siri

para 11 muajve - Portalb

Presidenti francez, Emmanuel Macron, ka deklaruar se Franca ka bindur presidentin e SHBA-ve, Donald Trump, të “qëndrojë në Siri në afat të gjatë” dhe të kufizojë sulmet e kësaj fundjave në pjesët e armëve...

Jeremiq: Edhe pa Kosovën, Serbia vështirë të hyjë në BE

para 11 muajve - Koha.net

Kryetari i Partisë Popullore Serbe, Vuk Jeremiq, deklaroi se Serbia nuk duhet të bëjë zgjedhjen në mes të Kosovës dhe BE-së, sepse, siç vlerësoi ai, anëtarësimi në BE edhe ashtu nuk parashihet në një të...

Macron: Franca ka bindur SHBA-të të qëndrojnë në Siri

para 11 muajve - Portalb

Presidenti francez, Emmanuel Macron, ka deklaruar se Franca ka bindur presidentin e SHBA-ve, Donald Trump, të “qëndrojë në Siri në afat të gjatë” dhe të kufizojë sulmet e kësaj fundjave në pjesët e armëve...

ANALIZA/ Evolucioni i rrezikshëm i luftës në Siri: Një përpjekje për të parë qartë, një konflikt të padeshifrueshëm

para 11 muajve - Gazeta Tema

Nga Bernard Guetta Kriza siriane është jashtëzakonisht komplekse, aq shumë saqë është e vështirë të gjesh një shpjegim të arsyeshëm. Sot, konflikti që mund të provokojë një konfrontim midis perëndimorëve...

Macron: Binda Trump të qëndrojë në Siri

para 11 muajve - MRT

Presidenti francez, Emmanuel Macron ka thënë se ai ka bindur presidentin amerikan Donald Trump të mos tërheqë trupat nga Siria dhe të angazhohet në plan afatgjatë..... Më herët këtë muaj, Trump deklaroi...

Ja çfarë kanë folur Putin dhe Rouhani për sulmet ndaj Sirisë

para 11 muajve - Portalb

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin dhe homologu i tij iranian, Hasan Rouhani, në një bisedë telefonike kanë disktutuar për sulmet ajrore të udhëhequra nga SHBA-të mbi Sirinë , transmeton Anadolu Agency...

Macron: E binda Trump për bombardimet

para 11 muajve - Vizion Plus

Presidenti francez Emmanuel Macron deklaron se ishte ai qe e bindi presidentin e SHBA-ve Donald Turmp të bombardonte Sirinë. “10 ditë më parë presidenti Trump tha që vullneti i SHBA-ve është të heqë dorë...

Sanders: Trump qartë ka thënë se dëshiron tërheqjen e ushtrisë nga Siria

para 11 muajve - Portalb

Zëdhënësja e Shtëpisë së Bardhë, Sarah Sanders, deklaroi se presidenti i SHBA-ve, Donald Trump, është i vendosur sa më parë të tërheq forcat amerikane nga Siria, raporton Anadolu Agency (AA). Presidenti...

Trump do tërheqjen e trupave nga Siria

para 11 muajve - Medial

Shtëpia e Bardhë ka thënë se misioni i Shteteve të Bashkuara në Siri nuk ka ndryshuar, duke përsëritur qëndrimin e presidentit Donald Trump se dëshiron që trupat amerikane të kthehen në shtëpi “sa më shpejt...

Haley: Nuk do të dalim nga Siria pa arritur tri qëllime

para 11 muajve - Portalb

Përfaqësuesja e Përhershme e SHBA-ve në Organizatën e Kombeve të Bashkuara (OKB), Nikki Haley, tha se vendi i saj nuk do të tërhiqet nga Siria pa arritur tri qëllime, transmeton Anadolu Agency (AA). “Fillimisht...

Jeremiq: Serbia nuk duhet të zgjedhë mes Kosovës dje BE-së

para 11 muajve - GazetaBlic

Presidenti i Partisë Popullore në Serbi, Vuk Jeremiq tha se Serbia nuk duhet të zgjedhë midis Kosovës dhe Bashkimit Evropian sepse, siç tha ai, anëtarësimi në BE nuk është e arritshme në të ardhmen e parashikueshme,...

Jeremiq: Serbia nuk duhet të zgjedhë mes Kosovës dje BE-së

para 11 muajve - Klan Kosova

Presidenti i Partisë Popullore në Serbi, Vuk Jeremiq tha se Serbia nuk duhet të zgjedhë midis Kosovës dhe Bashkimit Evropian sepse, siç tha ai, anëtarësimi në BE nuk është e arritshme në të ardhmen e parashikueshme,...

Assad pretendon se raketat amerikane nuk i kanë shkaktuar dëme, por imazhet satelitore dëshmojnë të kundërtën (Foto/Video)

para 11 muajve - Telegrafi

Imazhet e reja satelitore tregojnë se si sulmet ajrore të SHBA-ve, Britanisë dhe Francës kanë shkatërruar qendrat kërkimore ku zhvilloheshin dhe prodhoheshin armët kimike – duke mos pësuar as edhe më të...

Trump do tërheqjen e trupave nga Siria

para 11 muajve - Koha.net

Shtëpia e Bardhë ka thënë se misioni i Shteteve të Bashkuara në Siri nuk ka ndryshuar, duke përsëritur qëndrimin e presidentit Donald Trump se dëshiron që trupat amerikane të kthehen në shtëpi “sa më shpejt...

“Nuk do të dalim nga Siria pa arritur tri qëllime”

para 11 muajve - Tetova Sot

Përfaqësuesja e Përhershme e SHBA-ve në Organizatën e Kombeve të Bashkuara (OKB), Nikki Haley, tha se vendi i saj nuk do të tërhiqet nga Siria pa arritur tri qëllime, transmeton Anadolu Agency (AA). “Fillimisht...

Erdogan: Kur ne bënim thirrje botës që të rrezohet Asadi, bota shikonte pazarin e vet

para 11 muajve - Gazeta e re

Presidenti i Republikës së Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, deklaroi se Turqia nuk ka aspirata territoriale në Siri, as në ndonjë vend tjetër në botë. “Operacionet të cilat i zbatojmë në Siri kanë dy objektiva....

Trump do tërheqjen e trupave nga Siria

para 11 muajve - GazetaBlic

Shtëpia e Bardhë ka thënë se misioni i Shteteve të Bashkuara në Siri nuk ka ndryshuar, duke përsëritur qëndrimin e presidentit Donald Trump se dëshiron që trupat amerikane të kthehen në shtëpi “sa më shpejt...

Erdogan bën thirrje për vendosjen e një “themeli të ri për paqen në botë”

para 11 muajve - KosovaPress

Ai bëri thirrje për vendosjen e një “themeli të ri për paqen në botë”, ku vendet nuk do të bombardohen në mënyrë të rastësishme. “Operacionet të cilat i zbatojmë në Siri kanë dy objektiva. I pari, të heqim...

Macron: Binda Trump të qëndrojë në Siri

para 11 muajve - Telegrafi

Presidenti francez, Emmanuel Macron ka thënë se ai ka bindur presidentin amerikan Donald Trump të mos tërheqë trupat nga Siria dhe të angazhohet në plan afatgjatë. Më herët këtë muaj, Trump deklaroi se...

Trump do tërheqjen e trupave nga Siria

para 11 muajve - Evropa e Lirë

Shtëpia e Bardhë ka thënë se misioni i Shteteve të Bashkuara në Siri nuk ka ndryshuar, duke përsëritur qëndrimin e presidentit Donald Trump se dëshiron që trupat amerikane të kthehen në shtëpi “sa më shpejt...

Trump përplaset me Macron për koston e Sirisë: s’paguaj asnjë cent, situatën ta zgjidhin sauditët dhe aleatët

para 11 muajve - Te Sheshi

Donald Trump është përplasur me presidentin francez Emannuel Macron për Sirinë. Kreu i Elysee-së i ka deklaruar në një intervistë se e ka bindur presidentin e SHBA-së që të qëndrojnë trupat amerikane në...

Ja pse Gjermania nuk do jetë në sulmet në Siri!

para 11 muajve - Java News

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump ka kërcënuar të sulmojë Sirinë përsëri në hakmarrje ndaj sulmit të dyshuar kimik, për të cilin ai e fajësoi qeverinë siriane. Damasku në mënyrë të përsëritur ka mohuar...

Macron: Binda Trump të mos tërhiqet nga Siria; reagon Shtëpia e Bardhë

para 11 muajve - Gazeta Shqip

Presidenti francez Emmanuel Macron deklaroi se ai ka bindur Donald Trump që të mos tërheqë trupat nga Siria, por të angazhohet për një sulm afatgjatë. Gjithashtu Macron u shpreh se i ka sugjeruar presidentit...

Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Mattis: Varet nga Asadi nëse sulmet në Siri do të vazhdojnë

para 11 muajve - Indeks.mk

Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Jim Mattis, tha se ky ishte një “sulm i vetëm” ndaj regjimit të Asadit, dhe se varet nga Asadi nëse sulmet do të vazhdojnë, raporton Anadolu Agency (AA). Në kuadër të sulmit...

Britania ‘frikë’ nga hakmarrja pas sulmeve në Siri, ja çfarë mund të bëjë Rusia

para 11 muajve - Medial

BRITANI- Pak ditë pas sulmit që SHBA dhe aleatët ndërmorën ndaj regjimit të Asad në Siri, frika e hakmarrjes nga Rusia ka ‘pushtuar’ Britaninë e madhe, e cila është një nga vendet që mori pjesë në sulmet...

Sulmet ajrore në Siri, Macron deklaron se e ka bindur Trump të mos tërheqë trupat

para 11 muajve - TV Koha

Presidenti francez Emmanuel Macron ka deklaruar se e ka bindur homologun e tij të SHBA-së, Donald Trump, që të mos tërheqë trupat nga Siria dhe në vend të kësaj të angazhohen “për një kohë të gjatë”. Më...

Trump serish godet mediat

para 11 muajve - Gazeta e re

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, ka mbrojtur përdorimin e termit të tij “misioni ka përfunduar” në mesin e kritikave që kanë përcjellë goditjet e SHBA-së, Britanisë së Madhe dhe Francës mbi caqet e...

“Trump qartë ka thënë se dëshiron tërheqjen e ushtrisë nga Siria”

para 11 muajve - Shenja

Zëdhënësja e Shtëpisë së Bardhë, Sarah Sanders, deklaroi se presidenti i SHBA-ve, Donald Trump, është i vendosur sa më parë të tërheq forcat amerikane nga Siria, raporton Anadolu Agency (AA). Presidenti...

Macron thotë se ishte ai që e bindi Trump-in që të mos i largojë trupat amerikanë nga Siria

para 11 muajve - Klan Kosova

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, ka thënë se ishte ai që e bindi presidentin amerikan, Donald Trump, që të mos i tërheqë trupat nga Siria, por të përkushtohet në këtë pjesë në terme afatgjata, njofton...

Macron thotë se ishte ai që e bindi Trump-in që të mos i largojë trupat amerikanë nga Siria

para 11 muajve - GazetaBlic

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, ka thënë se ishte ai që e bindi presidentin amerikan, Donald Trump, që të mos i tërheqë trupat nga Siria, por të përkushtohet në këtë pjesë në terme afatgjata, njofton...

Britania ‘frikë’ nga hakmarrja pas sulmeve në Siri, ja çfarë mund të bëjë Rusia

para 11 muajve - BalkanWeb

BRITANI- Pak ditë pas sulmit që SHBA dhe aleatët ndërmorën ndaj regjimit të Asad në Siri frika e hakmarrjes nga Rusia ka ‘pushtuar’ Britaninë e madhe, e cila është një nga vendet që mori pjesë në sulmet...

Jeremiç me deklarata të papritura për hyrjen e Serbisë në BE

para 11 muajve - Bota Press

Kryetari i Partisë Popullore Serbe, Vuk Jeremiq, deklaroi se Serbia nuk duhet të bëjë zgjedhjen në mes të Kosovës dhe BE-së, sepse, siç vlerësoi ai, anëtarësimi në BE edhe ashtu nuk parashihet në një të...

Evolucioni i rrezikshëm i luftës në Siri. Një përpjekje për të parë qartë, një konflikt të padeshifrueshëm

para 11 muajve - Bota.al

Nga Bernard Guetta Kriza siriane është jashtëzakonisht komplekse, aq shumë saqë është e vështirë të gjesh një shpjegim të arsyeshëm. Sot, konflikti që mund të provokojë një konfrontim midis perëndimorëve...

Trump do tërheqjen e trupave nga Siria: “Sa më shpejt që të jetë e mundur”

para 11 muajve - Gazeta Telegraf

Shtëpia e Bardhë ka thënë se misioni i Shteteve të Bashkuara në Siri nuk ka ndryshuar, duke përsëritur qëndrimin e presidentit Donald Trump se dëshiron që trupat amerikane të kthehen në shtëpi “sa më shpejt...

Trump sërish godet mediat

para 11 muajve - Gazeta Express

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, ka mbrojtur përdorimin e termit të tij “misioni ka përfunduar” në mesin e kritikave që kanë përcjellë goditjet e SHBA-së, Britanisë së Madhe dhe Francës mbi caqet e...

Evolucioni i rrezikshëm i luftës në Siri

para 11 muajve - Insajderi

Kriza siriane është jashtëzakonisht komplekse, aq shumë saqë është e vështirë të gjesh një shpjegim të arsyeshëm. Sot, konflikti që mund të provokojë një konfrontim midis perëndimorëve dhe Rusisë, është...

Ambasadorja amerikane ia tregon vendin Assad’it, i dërgon dy fjalë

para 11 muajve - Gazeta Express

Nikki Haley, ambasadorja amerikane në Kombet e Bashkuara paralajmëroi Presidentin sirian Bashar al-Assad se Shtetet e Bashkuara do të ndërmarrin sulme të reja me raketa kundër regjimit të tij, nëse ai...

Para bombardimit mbi Siri, momentet dramatike të pilotëve…

para 11 muajve - Gazeta Express

Një ditë pas operacionit të bombadimeve në Siri nga SHBA, Britania dhe Franca, janë publikuar foto nga momentet dramatike të pilotëve britanikë përpara se të nisen për misionin bombardues në Siri. Katër...

Ky njeri e bindi presidentin amerikan që ta sulmojë Sirinë

para 11 muajve - Gazeta Express

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, është bindur për të mos tërhequr ushtrinë amerikane nga Siria, gjatë një bisede telefonike nga presidenti francez, Emmanuel Macron. Macron tha se ishte ai që bindi Trump...

Pse Gjermania nuk po merr pjesë në sulmet në Siri?

para 11 muajve - GazetaBlic

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump ka kërcënuar të sulmojë Sirinë përsëri në hakmarrje ndaj sulmit të dyshuar kimik, për të cilin ai e fajësoi qeverinë siriane. Damasku në mënyrë të përsëritur ka mohuar...

Pse Gjermania nuk po merr pjesë në sulmet në Siri?

para 11 muajve - Gazeta Express

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump ka kërcënuar të sulmojë Sirinë përsëri në hakmarrje ndaj sulmit të dyshuar kimik, për të cilin ai e fajësoi qeverinë siriane. Damasku në mënyrë të përsëritur ka mohuar...

Vladimir Putin: Sulmet e reja në Siri do të shkaktojnë kaos

para 11 muajve - Gazeta Express

Presidenti rus Vladimir Putin i ka thënë Hassan Rouhanit, presidentit të Iranit, se goditjet e mëtejshme nga aleatët perëndimorë në Siri në mënyrë të pashmangshme do të çojnë në kaos në marrëdhëniet ndërkombëtare....

Presidenti Macron: Trumpin e binda vetë

para 11 muajve - Java News

Presidenti francez, Emmanuel Macron, deklaroi se ishte ai që e bindi presidentin amerikan Donald Trump për të mos tërhequr trupat nga Siria. Ai në një intervistë për televizionin francez BFM tha se në...

SHBA e përgatitur për të goditur sërish regjimin e Asadit

para 11 muajve - Klan

Uashingtoni paralajmëron regjimin e Asadit se do ta godasë sërish, nëse armët kimike përdoren kundër civilëve. Paralajmërimi vjen nga ambasadorja amerikane në Kombet e Bashkuara, Niki Hallej e cila tha...

Trump sërish akuzon mediet

para 11 muajve - Insajderi

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, ka mbrojtur përdorimin e termit të tij “misioni ka përfunduar” në mesin e kritikave që kanë përcjellë goditjet e SHBA-së, Britanisë së Madhe dhe Francës mbi caqet e...

Pse Gjermania nuk po merr pjesë në sulmet në Siri?

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump ka kërcënuar të sulmojë Sirinë përsëri në hakmarrje ndaj sulmit të dyshuar kimik, për të cilin ai e fajësoi qeverinë siriane. Damasku në mënyrë të përsëritur ka mohuar...

Johnson: Britania do të shqyrtojë mundësitë nëse Assadi kryen sërish sulm kimik

para 11 muajve - BalkanWeb

Britania do të shqyrtojë “mundësitë” me aleatët nëse presidenti sirian, Bashar al-Assad përdor sërish armë kimike kundër popullatës në Siri, mirëpo deri më tash nuk është planifikuar asgjë, ka thënë ministri...

Johnson: Britania do të shqyrtojë mundësitë nëse Assadi kryen sërish sulm kimik

para 11 muajve - Medial

Britania do të shqyrtojë “mundësitë” me aleatët nëse presidenti sirian, Bashar al-Assad përdor sërish armë kimike kundër popullatës në Siri, mirëpo deri më tash nuk është planifikuar asgjë, ka thënë ministri...

SHBA, Trump “godet” sërish mediat: Donin të poshtëronin sulmin ndaj Sirisë

para 11 muajve - BalkanWeb

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, ka mbrojtur përdorimin e termit të tij “misioni ka përfunduar” në mesin e kritikave që kanë përcjellë goditjet e SHBA-së, Britanisë së Madhe dhe Francës mbi regjimin...

SHBA, Trump “godet” sërish mediat: Donin të poshtëronin sulmin ndaj Sirisë

para 11 muajve - Medial

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, ka mbrojtur përdorimin e termit të tij “misioni ka përfunduar” në mesin e kritikave që kanë përcjellë goditjet e SHBA-së, Britanisë së Madhe dhe Francës mbi regjimin...

Pse Gjermania nuk po merr pjesë në sulmet në Siri?

para 11 muajve - TV Koha

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump ka kërcënuar të sulmojë Sirinë përsëri në hakmarrje ndaj sulmit të dyshuar kimik, për të cilin ai e fajësoi qeverinë siriane. Damasku në mënyrë të përsëritur ka mohuar...

A do të bisedojë SHBA direkt me Assadin? Përgjigjet ambasadorja amerikane në OKB

para 11 muajve - Medial

Ambasadorja amerikane në Kombet e Bashkuara, Nikki Haley, deklaroi sot se SHBA-ja nuk do të bisedojë “një në një” me presidentin sirian Bashar al-Assad. Ajo në një intervistë për televizionin CBS tha se...

Pse Gjermania nuk po merr pjesë në sulmet në Siri?

para 11 muajve - Medial

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump ka kërcënuar të sulmojë Sirinë përsëri në hakmarrje ndaj sulmit të dyshuar kimik, për të cilin ai e fajësoi qeverinë siriane. Damasku në mënyrë të përsëritur ka mohuar...

Macron: Sulmet ndaj Sirisë nuk janë një akt lufte, e kam bindur Trumpin

para 11 muajve - BalkanWeb

Presidenti francez, Emmanuel Macron, deklaroi se ishte ai që e bindi presidentin amerikan Donald Trump për të mos tërhequr trupat nga Siria. Ai në një intervistë për televizionin francez BFM tha se në...

A do të bisedojë SHBA direkt me Assadin? Përgjigjet ambasadorja amerikane në OKB

para 11 muajve - BalkanWeb

Ambasadorja amerikane në Kombet e Bashkuara, Nikki Haley, deklaroi sot se SHBA-ja nuk do të bisedojë “një në një” me presidentin sirian Bashar al-Assad. Ajo në një intervistë për televizionin CBS tha se...

Ambasadorja amerikane Haley: Assadi do të goditet përsëri nëse përdor armë kimike

para 11 muajve - BalkanWeb

Nikki Haley, ambasadorja amerikane në Kombet e Bashkuara paralajmëroi Presidentin sirian Bashar al-Assad se Shtetet e Bashkuara do të ndërmarrin sulme të reja me raketa kundër regjimit të tij, nëse ai...

Trump serish godet mediat

para 11 muajve - RTV 21

Ai ka akuzuar “mediat e lajmeve të rreme” Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, ka mbrojtur përdorimin e termit të tij “misioni ka përfunduar” në mesin e kritikave që kanë përcjellë goditjet e SHBA-së, Britanisë...

Amerika i tërheq vërejtje Assadit, e ndëshkon Rusinë

para 11 muajve - Telegrafi

Nikki Haley, ambasadorja amerikane në Kombet e Bashkuara paralajmëroi Presidentin sirian Bashar al-Assad se Shtetet e Bashkuara do të ndërmarrin sulme të reja me raketa kundër regjimit të tij, nëse ai...

Pse Gjermania nuk po merr pjesë në sulmet në Siri?

para 11 muajve - Lajmi.net

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump ka kërcënuar të sulmojë Sirinë përsëri në hakmarrje ndaj sulmit të dyshuar kimik, për të cilin ai e fajësoi qeverinë siriane. Damasku në mënyrë të përsëritur ka mohuar...

Macron tregon se për çfarë iu desh ta bindë Trumpin

para 11 muajve - Koha.net

Presidenti francez, Emmanuel Macron, deklaroi se ishte ai që e bindi presidentin amerikan Donald Trump për të mos tërhequr trupat nga Siria. Ai në një intervistë për televizionin francez BFM tha se në...

Siria, Putin: Sulme të tjera në Siri shkaktojnë “kaos”

para 11 muajve - Gazeta Shqip

Presidenti rus, Vladimir Putin ka deklaruar se çdo sulm tjetër nga fuqitë Perëndimore kundër Sirisë do të “dërgojë pashmangshëm drejt një kaosi në marrëdhëniet ndërkombëtare”. Putin ka bërë këtë paralajmërim...

Pse Gjermania nuk po merr pjesë në sulmet në Siri?

para 11 muajve - Fol

Kancelarja gjermane Angela Merkel tha më 12 prill se një sërë masash duhet të merren parasysh për të trajtuar krizën në Siri, por forcat gjermane nuk do të sulmojnë ushtrinë siriane apo forcat e tjera...

“Sulmet ndaj Sirisë nuk janë një akt lufte, e kam bindur Trumpin”

para 11 muajve - Tetova Sot

Presidenti francez, Emmanuel Macron, deklaroi se ishte ai që e bindi presidentin amerikan Donald Trump për të mos tërhequr trupat nga Siria. Ai në një intervistë për televizionin francez BFM tha se në...

Amerika i tërheq vërejtje Assadit, e ndëshkon Rusinë

para 11 muajve - Lajmi.net

Nikki Haley, ambasadorja amerikane në Kombet e Bashkuara paralajmëroi Presidentin sirian Bashar al-Assad se Shtetet e Bashkuara do të ndërmarrin sulme të reja me raketa kundër regjimit të tij, nëse ai...

Amerika i tërheq vërejtje Assadit, e ndëshkon Rusinë

para 11 muajve - Gazeta Express

Nikki Haley, ambasadorja amerikane në Kombet e Bashkuara paralajmëroi Presidentin sirian Bashar al-Assad se Shtetet e Bashkuara do të ndërmarrin sulme të reja me raketa kundër regjimit të tij, nëse ai...

Amerika i tërheq vërejtje Assadit, e ndëshkon Rusinë

para 11 muajve - Tetova Sot

Nikki Haley, ambasadorja amerikane në Kombet e Bashkuara paralajmëroi Presidentin sirian Bashar al-Assad se Shtetet e Bashkuara do të ndërmarrin sulme të reja me raketa kundër regjimit të tij, nëse ai...

Trump serish godet mediat

para 11 muajve - KosovaPress

Ai ka akuzuar “mediat e lajmeve të rreme” për “kapjen” e termit me qëllim të poshtërimit të sulmeve të ndërmarra si përgjigje ndaj sulmit me armë kimike në Siri. Rusia dhe Siria insistojnë se nuk ka pasur...

Putin: Sulmet tjera në Siri dërgojnë drejt “kaosit”

para 11 muajve - Aktuale

Presidenti rus, Vladimir Putin ka deklaruar se çdo sulm tjetër nga fuqitë Perëndimore kundër Sirisë do të “dërgojë pashmangshëm drejt një kaosi në marrëdhëniet ndërkombëtare”. Putin ka bërë këtë paralajmërim...

“Sulmet ndaj Sirisë nuk janë një akt lufte, e kam bindur Trumpin"

para 11 muajve - KosovaPress

Ai në një intervistë për televizionin francez BFM tha se në një bisedë telefonike e kishte bindur Trump që mos ta tërheqë ushtrinë nga Siria. "Ne e bindëm atë se ishte e nevojshme për të qëndruar atje....

Britania: Nuk ka propozime për sulme të reja ndaj regjimit të Asad në Siri

para 11 muajve - BalkanWeb

Shefi i diplomacisë britanike, Boris Johnson, deklaroi se forcat perëndimore do të shqyrtojnë opsionet nëse pushteti i Sirisë sërish do të përdorë armët kimike të ndaluara, por se aktualisht nuk ka plane...

Putin: Sulmet tjera në Siri dërgojnë drejt “kaosit”

para 11 muajve - Shenja

Presidenti rus, Vladimir Putin ka deklaruar se çdo sulm tjetër nga fuqitë Perëndimore kundër Sirisë do të “dërgojë pashmangshëm drejt një kaosi në marrëdhëniet ndërkombëtare”. Putin ka bërë këtë paralajmërim...

SHBA gati sanksionet e reja për Rusinë, ambasadorja amerikane: Zyrtarizohen nesër

para 11 muajve - Tetova Sot

SHBA do të vendosë sanksione të reja për Rusinë. Ambasadorja e SHBA në OKB Nikky Haley, deklaron se ato do të publikohen të hënën. Sanksionet për Rusinë vijnë pas pozicionimit dhe deklaratave të presidentit...

Amerika i tërheq vërejtje Assadit, e ndëshkon Rusinë

para 11 muajve - Fol

Zonja Haley tha për rrjetin Fox News: “Nëse Assadi nuk e ka dëgjuar mesazhin” pas goditjes me 105 raketa të shtunën në sulmin e ndërmarrë nga Shtetet e Bashkuara, Britania dhe Franca, “do ta pësojë. Do...

“Serbia nuk do të anëtarësohet në BE edhe nëse e zgjidh problemin me Kosovën”

para 11 muajve - Medial

“Serbia nuk do të anëtarësohet në BE edhe nëse e zgjidh problemin me Kosovën” Ish Ministri i Jashtëm serb, tani kryetar i Partisë Nacionale, Vuk Jeremiq, deklaroi sot se anëtarësimi i Serbisë në Bashkimin...

Britania: Nuk ka propozime për sulme të reja ndaj regjimit të Asad në Siri

para 11 muajve - Medial

Shefi i diplomacisë britanike, Boris Johnson, deklaroi se forcat perëndimore do të shqyrtojnë opsionet nëse pushteti i Sirisë sërish do të përdorë armët kimike të ndaluara, por se aktualisht nuk ka plane...

Ambasadorja Haley: Assadi do të goditet përsëri nëse përdor armë kimike

para 11 muajve - Periskopi

Nikki Haley, ambasadorja amerikane në Kombet e Bashkuara paralajmëroi Presidentin sirian Bashar al-Assad se Shtetet e Bashkuara do të ndërmarrin sulme të reja me raketa kundër regjimit të tij, nëse ai...

Amerika kërcënon sërish Assadin, thotë se do e sulmojnë përsëri

para 11 muajve - GazetaBlic

Nikki Haley, ambasadorja amerikane në Kombet e Bashkuara paralajmëroi Presidentin sirian Bashar al-Assad se Shtetet e Bashkuara do të ndërmarrin sulme të reja me raketa kundër regjimit të tij, nëse ai...

Raketat mbi Siri dëshmojnë forcën apo dobësinë e Perëndimit?

para 11 muajve - Gazeta Tema

Vendet e Perëndimit kanë përshëndetur dhe mbështetur sulmin ajror mbi Siri të rakorduar mes SHBA-Britani-Francës. Janë tre vende që përbëjnë zemrën e aleancës atlantike të pas Luftës së Dytë Botërore,...

“Serbia nuk do të anëtarësohet në BE edhe nëse e zgjidh problemin me Kosovën”

para 11 muajve - Lajmi.net

Ish Ministri i Jashtëm serb, tani kryetar i Partisë Nacionale, Vuk Jeremiq, deklaroi sot se anëtarësimi i Serbisë në Bashkimin Evropian nuk varet nga zgjidhja e problemit me Kosovën. “Është e vërtetë që...

Ambasadorja Haley: Assadi do të goditet përsëri nëse përdor armë kimike

para 11 muajve - Zëri i Amerikës

Nikki Haley, ambasadorja amerikane në Kombet e Bashkuara paralajmëroi Presidentin sirian Bashar al-Assad se Shtetet e Bashkuara do të ndërmarrin sulme të reja me raketa kundër regjimit të tij, nëse ai...

Amerika i tërheq vërejtje Assadit, e ndëshkon Rusinë

para 11 muajve - Sovrani

Nikki Haley, ambasadorja amerikane në Kombet e Bashkuara paralajmëroi Presidentin sirian Bashar al-Assad se Shtetet e Bashkuara do të ndërmarrin sulme të reja me raketa kundër regjimit të tij, nëse ai...

“Serbia nuk do të anëtarësohet në BE edhe nëse e zgjidh problemin me Kosovën”

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Ish Ministri i Jashtëm serb, tani kryetar i Partisë Nacionale, Vuk Jeremiq, deklaroi sot se anëtarësimi i Serbisë në Bashkimin Evropian nuk varet nga zgjidhja e problemit me Kosovën. “Është e vërtetë që...

SHBA-ja dhe aleatët, hetim për armët kimike në Siri

para 11 muajve - MRT

Franca, SHBA-të dhe Britania e madhe ia kanë shpalosur draft rezolutën e re për Sirinë... Franca, SHBA-të dhe Britania e madhe ia kanë shpalosur draft rezolutën e re për Sirinë 12 partnerëve në Këshillin...

Putin: Sulmet tjera në Siri dërgojnë drejt “kaosit”

para 11 muajve - Gazeta Liria

Presidenti rus, Vladimir Putin ka deklaruar se çdo sulm tjetër nga fuqitë Perëndimore kundër Sirisë do të “dërgojë pashmangshëm drejt një kaosi në marrëdhëniet ndërkombëtare”. Putin ka bërë këtë paralajmërim...

SHBA-të do të vendosin sanksione të reja ndaj Rusisë për mbështetjen e Asadit

para 11 muajve - Lajmi.net

Pas një sulmi masiv të SHBA ndaj synimeve siriane më 17 prill, ambasadorja e SHBA në OKB Nikki Haley tha gjatë takimit të Këshillit të Sigurimit të OKB-së se Uashingtoni ishte i vendosur për të kryer sulme...

"Raketa që provojnë dobësinë, jo forcën e Perëndimit"

para 11 muajve - Respublica

Vendet e Perëndimit kanë përshëndetur dhe mbëshetur sulmin ajror mbi Siri të rakorduar mes SHBA-Britani-Francës. Janë tre vende që përbëjnë zemrën e aleancës atlantike të pas Luftës së Dytë Botërore, tre...

Ambasadorja amerikane në OKB: SHBA nuk do të bisedojë direkt me Assadin

para 11 muajve - Tetova Sot

Ambasadorja amerikane në Kombet e Bashkuara, Nikki Haley, deklaroi sot se SHBA-ja nuk do të bisedojë “një në një” me presidentin sirian Bashar al-Assad. Ajo në një intervistë për televizionin CBS tha se...

Sulmet e reja në Siri do të shkaktojnë kaos, thotë lideri kontravers rus

para 11 muajve - Tetova Sot

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, paralajmëroi sot sulmet e reja eventuale në Siri do të sjellin kaos në marrëdhëniet ndërkombëtare. Ai këtë e tha në bisedë me presidentin iranian Hassan Rouhani, njoftoi...

Aleatët: Sulmi ndaj Sirisë i ligjshëm dhe i justifikuar

para 11 muajve - Gazeta Tema

Shtetet e Bashkuara, Britania dhe Franca thonë se sulmi i tyre ajror ndaj objekteve të programit të armëve kimike të Sirisë ishte i bazuar në ligjin ndërkombëtar. Duke folur gjatë takimit të jashtëzakonshëm...

Putin: Sulmet tjera në Siri dërgojnë drejt kaosit

para 11 muajve - Klan Kosova

Presidenti rus, Vladimir Putin, ka deklaruar se çdo sulm tjetër nga fuqitë Perëndimore kundër Sirisë do të “dërgojë pashmangshëm drejt një kaosi në marrëdhëniet ndërkombëtare”. Putin ka bërë këtë paralajmërim...

Nuk është Rusia! Një tjetër shtet i shpall luftë të hapur SHBA

para 11 muajve - Fakti Ditor

Një tjetër shtet i hap luftë SHBA dhe ai nuk është Rusia. Sipas shkrimit, shteti i Iranit mund të përgjigjet në “më pak se një javë” ndaj sulmeve ajrore amerikane, britanike dhe ajrore franceze. Presidenti...

Jeremiç: Serbia nuk do pranohet në BE, edhe nëse e zgjidh problemin me Kosovën

para 11 muajve - BalkanWeb

BEOGRAD – Presidenti i Partisë Nacionale, Vuk Jeremiç, ka thënë se Serbia s’ka përse të zgjedh mes Kosovës dhe Bashkimit Europian, pasi, sipas tij, anëtarësimi në BE nuk është i arritshëm për Serbinë edhe...

Mediat amerikane/Bombardimet e Trump po ndajnë Erdoganin me Rusinë

para 11 muajve - Java News

Donald Trump ka ndjekur fjalë për fjalë udhëzimet e Kreut të Pentagonit, James Mattis në lidhje me sulmet mbi Siri. Siç bën të ditur Uashinton Post, me këtë sulm presidenti i SHBA ka arritur një sukses...

Ndarja e Kosovës s’do të ndodhë derisa të mos ketë pajtim nga ndërkombëtarët

para 11 muajve - Gazeta e re

Lideri i Partisë Popullore, Vuk Jeremiq, tha se Serbia nuk duhet të zgjedhë midis Kosovës dhe Bashkimit Evropian, pasi anëtarësimi në BE nuk është i realizueshëm në të ardhmen. Ai tha për televizionin...

SHBA vendos sanksione të reja kundër Rusisë

para 11 muajve - RTV 21

Haley: Nesër vendosen sanksionet kundër Rusisë Shtetet e Bashkuara të Amerikës po përgatisin sanksione të reja kundër Rusisë për shkak të mbështetjes së vazhdueshme të presidentit sirian Bashar al-Assad,...

SHBA vendos sanksione të reja kundër Rusisë

para 11 muajve - GazetaBlic

Shtetet e Bashkuara të Amerikës po përgatisin sanksione të reja kundër Rusisë për shkak të mbështetjes së vazhdueshme të presidentit sirian Bashar al-Assad, tha sot ambasadorja amerikane në OKB, Nikki...

Kjo është paga e një deputeti në Kosovë

para 11 muajve - Gazeta Liria

Deputetët e Kuvendit të Kosovës, kanë paga të larta dhe gati pesë herë më të mëdha se sa mesatarja e rrogave në Kosovë e cila sillet nga 130 deri në mbi 400 euro. Të 120 deputetët e Kuvendit të Republikës...

Mediat amerikane: Trump po rifiton Erdogan pas sulmit në Siri

para 11 muajve - Gazeta Tema

Donald Trump ka ndjekur fjalë për fjalë udhëzimet e Kreut të Pentagonit, James Mattis në lidhje me sulmet mbi Siri. Siç bën të ditur Uashinton Post , me këtë sulm presidenti i SHBA ka arritur një sukses...

Jeremiq: Dikush në Beograd dhe Prishtinë ka disponim për ndarje të Kosovës, por këtë nuk po e lejojnë ndërkombëtarët

para 11 muajve - Gazeta Liria

Kryetari i Partisë Popullore të Serbisë, Vuk Jeremiq, ka thënë se Serbia nuk ka nevojë të zgjedhë mes Kosovës dhe Bashkimit Evropian, sepse anëtarësimi në BE nuk është i mundur në të ardhmen e afërt. Ai...

Putin: Sulmet tjera në Siri dërgojnë drejt “kaosit”

para 11 muajve - Lajmi.net

Presidenti rus, Vladimir Putin ka deklaruar se çdo sulm tjetër nga fuqitë Perëndimore kundër Sirisë do të “dërgojë pashmangshëm drejt një kaosi në marrëdhëniet ndërkombëtare”. Putin ka bërë këtë paralajmërim...

“Serbia nuk do pranohet në BE, edhe nëse e zgjidh problemin me Kosovën”

para 12 muajve - Klan Kosova

Presidenti i Partisë Nacionale, Vuk Jeremiq, ka thënë se Serbia s’ka përse të zgjedh mes Kosovës dhe Bashkimit Europian, pasi, sipas tij, anëtarësimi në BE nuk është i arritshëm për Serbinë edhe nëse e...

“Serbia nuk do pranohet në BE, edhe nëse e zgjidh problemin me Kosovën”

para 12 muajve - GazetaBlic

Presidenti i Partisë Nacionale, Vuk Jeremiq, ka thënë se Serbia s’ka përse të zgjedh mes Kosovës dhe Bashkimit Europian, pasi, sipas tij, anëtarësimi në BE nuk është i arritshëm për Serbinë edhe nëse e...

Putin: Sulmet e Reja në Siri do të Shkaktojnë Kaos

para 12 muajve - Kallxo

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, paralajmëroi sot sulmet e reja eventuale në Siri do të sjellin kaos në marrëdhëniet ndërkombëtare. Ai këtë e tha në bisedë me presidentin iranian Hassan Rouhani, njoftoi...

Putin: Sulmet tjera në Siri dërgojnë drejt "kaosit"

para 12 muajve - Evropa e Lirë

Presidenti rus, Vladimir Putin ka deklaruar se çdo sulm tjetër nga fuqitë Perëndimore kundër Sirisë do të “dërgojë pashmangshëm drejt një kaosi në marrëdhëniet ndërkombëtare”. Putin ka bërë këtë paralajmërim...

Reagon Vladimir Putin: Sulmet e reja në Siri çojnë në kaos ndërkombëtar

para 12 muajve - BalkanWeb

MOSKE- Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, ka thënë se sulmet e reja eventuale në Siri, do të sjellin kaos në marrëdhëniet ndërkombëtare. Ai këtë e tha në bisedë me presidentin iranian Hassan Rouhani,...

Amerika po përgatit sanksione ndaj Rusisë për shkak të përkrahjes për Assadin

para 12 muajve - Koha.net

Shtetet e Bashkuara të Amerikës po përgatisin sanksione të reja ndaj Rusisë për shkak të përkrahjes së vazhdueshme për presidentin e Sirisë, Bashar-al Assad, ka thënë ambasadorja e SHBA-së në Kombet e...

ANALIZA: Lufta e re e ftohtë po gatuhet në Siri

para 12 muajve - Gazeta Tema

Nga Dmitri Trenin António Guterres, Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, së fundmi tha se Lufta e Ftohtë ishte kthyer me një hakmarrje, por edhe me një ndryshim. Kjo është e saktë, por e vonuar...

Putin për Sirinë: sulmet të tjera perëndimore do të çojnë në kaos

para 11 muajve - Te Sheshi

Presidenti rus Vladimir Putin, tha pas një bisede me homologun e tij iranian, Hassan Rouhani se sulme të tjera të mundshme perëndimore mbi Sirinë mund të rezultonin në kaos në marrëdhëniet ndërkombëtare....

Vladimir Putin: Sulmet e reja në Siri do të shkaktojnë kaos

para 12 muajve - Telegrafi

Presidenti rus Vladimir Putin i ka thënë Hassan Rouhanit, presidentit të Iranit, se goditjet e mëtejshme nga aleatët perëndimorë në Siri në mënyrë të pashmangshme do të çojnë në kaos në marrëdhëniet ndërkombëtare....

Ambasadorja amerikane në OKB: SHBA nuk do të bisedojë direkt me Assadin

para 12 muajve - Gazeta Express

Ambasadorja amerikane në Kombet e Bashkuara, Nikki Haley, deklaroi sot se SHBA-ja nuk do të bisedojë "një në një" me presidentin sirian Bashar al-Assad. Ajo në një intervistë për televizionin CBS tha se...

ShBA ndërprenë kontaktin direkt me Assadin

para 12 muajve - GazetaBlic

Ambasadorja amerikane në Kombet e Bashkuara, Nikki Haley, deklaroi sot se SHBA-ja nuk do të bisedojë “një në një” me presidentin sirian Bashar al-Assad. Ajo në një intervistë për televizionin CBS tha se...

Reagon Vladimir Putin: Sulmet e reja në Siri çojnë në kaos ndërkombëtar

para 12 muajve - Medial

MOSKE- Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, ka thënë se sulmet e reja eventuale në Siri, do të sjellin kaos në marrëdhëniet ndërkombëtare. Ai këtë e tha në bisedë me presidentin iranian Hassan Rouhani,...

Formacionet zyrtare: Malaga – Real Madrid

para 11 muajve - Gazeta Liria

Sfida fillon prej orës 20:45 në “Rosaleda”. Real Madridi është sonte mysafir i Malagas. Sfida fillon prej orës 20:45 në “Rosaleda”, përcjellë “Lajmi.net”. Më poshtë i keni formacionet zyrtare të sfidës....

Eshtë Irani që mund të kërcënojë SHBA dhe jo Rusia!

para 11 muajve - Java News

SHBA mund ta marrë goditjen e parë jo nga Rusia, me të cilën tashmë e ka të hapur luftën, por nga një tjetër shtet dhe paralajmërimi vjen këtë të dielë, në një artikull publikuar nga media britanike “Express.co.uk”....

Sulmet e reja në Siri do të shkaktojnë kaos, thotë lideri kontravers rus

para 12 muajve - Gazeta Express

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, paralajmëroi sot sulmet e reja eventuale në Siri do të sjellin kaos në marrëdhëniet ndërkombëtare. Ai këtë e tha në bisedë me presidentin iranian Hassan Rouhani, njoftoi...

“Ndarja e Kosovës s’do të ndodhë derisa të mos ketë pajtim nga ndërkombëtarët”

para 11 muajve - Gazeta Liria

Lideri i Partisë Popullore, Vuk Jeremiq, tha se Serbia nuk duhet të zgjedhë midis Kosovës dhe Bashkimit Evropian, pasi anëtarësimi në BE nuk është i realizueshëm në të ardhmen. Ai tha për televizionin...

Putin: Sulmet e reja në Siri çojnë në kaos ndërkombëtar

para 12 muajve - Koha.net

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, ka thënë se sulmet e reja eventuale në Siri, do të sjellin kaos në marrëdhëniet ndërkombëtare. Ai këtë e tha në bisedë me presidentin iranian Hassan Rouhani, njoftoi...

Putin thotë se sulmet e reja në Siri do të sjellin kaos ndërkombëtar

para 12 muajve - Koha.net

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, ka thënë se sulmet e reja eventuale në Siri, do të sjellin kaos në marrëdhëniet ndërkombëtare. Ai këtë e tha në bisedë me presidentin iranian Hassan Rouhani, njoftoi...

Lufta e re e ftohtë po gatuhet në Siri

para 12 muajve - Telegrafi

Dmitri Trenin António Guterres, Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, së fundmi tha se Lufta e Ftohtë ishte kthyer me një hakmarrje, por edhe me një ndryshim. Kjo është e saktë, por e vonuar...

Putin: Sulmet e reja në Siri do të shkaktojnë kaos

para 12 muajve - RTV 21

Putin bisedon me Rouhanin Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, paralajmëroi sot sulmet e reja eventuale në Siri do të sjellin kaos në marrëdhëniet ndërkombëtare. Ai këtë e tha në bisedë me presidentin...

“Serbia nuk do pranohet në BE, edhe nëse e zgjidh problemin me Kosovën”

para 11 muajve - Fakti Ditor

Presidenti i Partisë Nacionale, Vuk Jeremiq, ka thënë se Serbia s’ka përse të zgjedh mes Kosovës dhe Bashkimit Europian, pasi, sipas tij, anëtarësimi në BE nuk është i arritshëm për Serbinë edhe nëse e...

Putin flet për sulmet në Siri, paralajmëron kaos

para 12 muajve - GazetaBlic

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, paralajmëroi sot sulmet e reja eventuale në Siri do të sjellin kaos në marrëdhëniet ndërkombëtare. Ai këtë e tha në bisedë me presidentin iranian Hassan Rouhani, njoftoi...

Jermiq pranon se dhe Prishtina ka disponim për ndarje të Kosovës

para 12 muajve - Portalb

Kryetari i Partisë Popullore të Serbisë, Vuk Jeremiq, ka thënë se Serbia nuk ka nevojë të zgjedhë mes Kosovës dhe Bashkimit Evropian, sepse anëtarësimi në BE nuk është i mundur në të ardhmen e afërt. Ai...

Vladimir Putin: Sulmet e reja në Siri do të shkaktojnë kaos

para 12 muajve - Almakos

Presidenti rus Vladimir Putin i ka thënë Hassan Rouhanit, presidentit të Iranit, se goditjet e mëtejshme nga aleatët perëndimorë në Siri në mënyrë të pashmangshme do të çojnë në kaos në marrëdhëniet ndërkombëtare....

Siria, Trump: Bombardime perfekte! Asad: Jemi edhe më të bashkuar

para 12 muajve - Gazeta Shqip

“Sulmet në Siri janë kryer në mënyrë aq të përkryer, me një saktësi të tillë, sa që mënyra e vetme ku mjetet e informacionit që shpërndajnë lajme false nuk i kanë reduktuar dot, por kanë përdorur shprehjen...

Politikani serb: E kemi të vështirë të hyjmë në BE, edhe nëse e zgjidhim problemin me Kosovën

para 11 muajve - Periskopi

Kryetari i Partisë Popullore të Serbisë, Vuk Jeremiq ka thënë se Serbia nuk ka pse të zgjedh mes Kosovës dhe Bashkimit Evropian. Sipas tij, anëtarësimi i Serbisë në BE nuk ndodh edhe nëse zgjidhet çështja...

Boris Johnson: Nuk ka propozime për sulme të reja në Siri

para 12 muajve - Shenja

Shefi i diplomacisë britanike, Boris Johnson, deklaroi se forcat perëndimore do të shqyrtojnë opsionet nëse pushteti i Sirisë sërish do të përdorë armët kimike të ndaluara, por se aktualisht nuk ka plane...

SHBA-ja dhe aleatët, hetim për armët kimike në Siri

para 12 muajve - Alsat-M

Franca, SHBA-të dhe Britania e madhe ia kanë shpalosur draft rezolutën e re për Sirinë 12 partnerëve në Këshillin e Sigurisë së Kombeve të Bashkuara në të cilin është përfshirë mekanizëm i ri për hetimin...

Politikani serb: Serbia nuk do pranohet në BE edhe nëse e zgjidh problemin me Kosovën

para 11 muajve - Sovrani

Presidenti i Partisë Nacionale, Vuk Jeremiq, ka thënë se Serbia s’ka përse të zgjedh mes Kosovës dhe Bashkimit Europian, pasi, sipas tij, anëtarësimi në BE nuk është i arritshëm për Serbinë edhe nëse e...

SIRIA/SHBA dhe Rusia i interpretuan sipas mënyrës së tyre bombardimet

para 12 muajve - Java News

Shtetet e Bashkuara dhe Rusia kanë përmendur shifra krejtësisht të ndryshme lidhur me sulmet e udhëhequra nga Shtetet e Bashkuara në baza siriane, të cilat Uashingtoni i ka cilësuar si “zemra” e programit...

Putin: Sulmet e reja në Siri do të shkaktojnë kaos

para 12 muajve - Almakos

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, paralajmëroi sot sulmet e reja eventuale në Siri do të sjellin kaos në marrëdhëniet ndërkombëtare. Ai këtë e tha në bisedë me presidentin iranian Hassan Rouhani, njoftoi...

Putin: Sulmet e reja në Siri do të shkaktojnë kaos

para 11 muajve - Sovrani

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, paralajmëroi sot sulmet e reja eventuale në Siri do të sjellin kaos në marrëdhëniet ndërkombëtare. Ai këtë e tha në bisedë me presidentin iranian Hassan Rouhani, njoftoi...

Jermiq pranon se dhe Prishtina ka disponim për ndarje të Kosovës

para 12 muajve - GazetaBlic

Kryetari i Partisë Popullore të Serbisë, Vuk Jeremiq, ka thënë se Serbia nuk ka nevojë të zgjedhë mes Kosovës dhe Bashkimit Evropian, sepse anëtarësimi në BE nuk është i mundur në të ardhmen e afërt. Ai...

Putin flet për sulmet në Siri, paralajmëron kaos

para 12 muajve - Infokusi

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, paralajmëroi sot sulmet e reja eventuale në Siri do të sjellin kaos në marrëdhëniet ndërkombëtare. Ai këtë e tha në bisedë me presidentin iranian Hassan Rouhani, njoftoi...

Jeremiq: Dikush në Beograd dhe Prishtinë ka disponim për ndarje të Kosovës, por këtë nuk po e lejojnë ndërkombëtarët

para 12 muajve - Telegrafi

Kryetari i Partisë Popullore të Serbisë, Vuk Jeremiq, ka thënë se Serbia nuk ka nevojë të zgjedhë mes Kosovës dhe Bashkimit Evropian, sepse anëtarësimi në BE nuk është i mundur në të ardhmen e afërt. Ai...

Deputetë rusë vizitojnë Assadin një ditë pas sulmeve: është mirë!

para 11 muajve - Te Sheshi

Një ditë pas sulmeve ajrore mbi Siri, ndërrmarrë nga treshja SHBA-Britani-Francë, presidenti Bashar al-Assad u takua me një grup parlamentarësh rusë të cilëve u tha se sulmet ajrore nga vendet perëndimore...

Ambasadorja amerikane në OKB: SHBA nuk do të bisedojë direkt me Assadin

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Ambasadorja amerikane në Kombet e Bashkuara, Nikki Haley, deklaroi sot se SHBA-ja nuk do të bisedojë “një në një” me presidentin sirian Bashar al-Assad. Ajo në një intervistë për televizionin CBS tha se...

SHBA dhe Rusia interpretojnë ndryshe sulmet në Siri

para 12 muajve - Gazeta Tema

Shtetet e Bashkuara dhe Rusia kanë përmendur shifra krejtësisht të ndryshme lidhur me sulmet e udhëhequra nga Shtetet e Bashkuara në baza siriane, të cilat Uashingtoni i ka cilësuar si “zemra” e programit...

Agjencitë ruse tregojnë se çfarë disponimi ka Assadi pas sulmeve që pranoi

para 11 muajve - Gazeta Liria

Presidenti sirian, Bashar al-Assad ka thënë para një grupi të ligjvënësve rusë të dielën, se sulmet Perëndimore në shtetin e tij kanë qenë akt i agresionit, kanë raportuar agjencitë e lajmeve ruse. Reuters...

Ambasadorja amerikane në OKB: SHBA nuk do të bisedojë direkt me Assadin

para 12 muajve - Sovrani

Ambasadorja amerikane në Kombet e Bashkuara, Nikki Haley, deklaroi sot se SHBA-ja nuk do të bisedojë “një në një” me presidentin sirian Bashar al-Assad. Ajo në një intervistë për televizionin CBS tha se...

Opinione mbi sulmet në Siri

para 12 muajve - Zëri i Amerikës

Shtetet e Bashkuara, Britania dhe Franca të shtunën kryen sulme ushtarake kundër qeverisë së presidentit Asad për shkak të përdormit të armëve kimike nga Siria kundër banorëve të saj. Sulmet kishin objektiv...

Aleatët: sulmi ndaj Sirisë i ligjshëm dhe i justifikuar

para 12 muajve - Zëri i Amerikës

Shtetet e Bashkuara, Britania dhe Franca thonë se sulmi i tyre ajror ndaj objekteve të programit të armëve kimike të Sirisë ishte i bazuar në ligjin ndërkombëtar. Duke folur gjatë takimit të jashtëzakonshëm...

Politikani i lartë serb: Serbia nuk do pranohet në BE, edhe nëse e zgjidh problemin me Kosovën

para 12 muajve - Insajderi

Presidenti i Partisë Nacionale, Vuk Jeremiq, ka thënë se Serbia s’ka përse të zgjedh mes Kosovës dhe Bashkimit Europian, pasi, sipas tij, anëtarësimi në BE nuk është i arritshëm për Serbinë edhe nëse e...

A do të bisedojë SHBA direkt me Assadin – përgjigjet ambasadorja amerikane në OKB

para 12 muajve - Insajderi

Ambasadorja amerikane në Kombet e Bashkuara, Nikki Haley, deklaroi sot se SHBA-ja nuk do të bisedojë “një në një” me presidentin sirian Bashar al-Assad. Ajo në një intervistë për televizionin CBS tha se...

SHBA godet rëndë Rusinë, pas sulmit në Siri: Ky është vendimi i fundit

para 12 muajve - Periskopi

Shtetet e Bashkuara të Amerikës do t’i vënë sanksione edhe më shumë Rusisë, si pjesë e presionit për atë që po ndodh në Siri. Mediat e huaja raportojnë se SHBA do të imponojë edhe më shumë sanksione ekonomike...

Jermiq pranon se dhe Prishtina ka disponim për ndarje të Kosovës

para 12 muajve - Infokusi

Kryetari i Partisë Popullore të Serbisë, Vuk Jeremiq, ka thënë se Serbia nuk ka nevojë të zgjedhë mes Kosovës dhe Bashkimit Evropian, sepse anëtarësimi në BE nuk është i mundur në të ardhmen e afërt. Ai...

Rriten tensionet, SHBA: Jemi gati për sulme të tjera në Siri, reagon ashpër Rusia

para 12 muajve - Ina

Tensionet në Siri sa vijnë dhe rriten edhe më shumë. Kjo pasi Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Anglia dhe Franca janë gati për të ndërmarrë një sulm të ri me raketa në Siri. Ka qenë presidenti Donald Trump...

Haley: SHBA nuk do të bisedojë direkt me Assadin

para 12 muajve - KosovaPress

Ajo në një intervistë për televizionin CBS tha se Siria deri tani ka refuzuar të marrë pjesë në negociatat multilaterale si pjesë e procesit politik në të cilin ndërmjetësojnë OKB-në, dhe shtoi se Rusia...

Johnson: Shqyrtojmë mundësitë nëse Assadi kryen sërish sulm kimik

para 12 muajve - MRT

Britania do të shqyrtojë “mundësitë” me aleatët nëse presidenti sirian, Bashar al-Assad... Britania do të shqyrtojë “mundësitë” me aleatët nëse presidenti sirian, Bashar al-Assad përdor sërish armë kimike...

Ndarja e Kosovës s’do të ndodhë derisa të mos ketë pajtim nga ndërkombëtarët

para 12 muajve - KosovaPress

Ai tha për televizionin shtetëror kinez CGTN se "është e vështirë të imagjinohet që Serbia të pranohet në BE me problemin e pazgjidhur të Kosovës, por është gjithashtu e vështirë të imagjinohet që Serbia...

SHBA dhe Rusia interpretojnë ndryshe sulmet Perëndimore në Siri

para 12 muajve - Telegrafi

Shtetet e Bashkuara dhe Rusia kanë përmendur shifra krejtësisht të ndryshme lidhur me sulmet e udhëhequra nga Shtetet e Bashkuara në baza siriane, të cilat Uashingtoni i ka cilësuar si “zemra” e programit...

SHBA dhe Rusia interpretojnë ndryshe sulmet Perëndimore në Siri

para 12 muajve - Lajmi.net

Shtetet e Bashkuara dhe Rusia kanë përmendur shifra krejtësisht të ndryshme lidhur me sulmet e udhëhequra nga Shtetet e Bashkuara në baza siriane, të cilat Uashingtoni i ka cilësuar si “zemra” e programit...

“Sulmet e reja në Siri do të shkaktojnë kaos”

para 12 muajve - Insajderi

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, paralajmëroi sot sulmet e reja eventuale në Siri do të sjellin kaos në marrëdhëniet ndërkombëtare. Ai këtë e tha në bisedë me presidentin iranian Hassan Rouhani, njoftoi...

Momentet dramatike të pilotëve britanikë përpara bombardimit të Sirisë

para 12 muajve - BalkanWeb

Një ditë pas operacionit të bombadimeve në Siri nga aeropanët e SHBA-ve, Britanisë dhe Francës, janë publikuar foto nga momentet dramatike të pilotëve britanikë përpara se të nisen për misionin bombardues...

Jeremiq: Dikush në Beograd dhe Prishtinë ka disponim për ndarje të Kosovës, por këtë nuk po e lejojnë ndërkombëtarët

para 12 muajve - Almakos

Kryetari i Partisë Popullore të Serbisë, Vuk Jeremiq, ka thënë se Serbia nuk ka nevojë të zgjedhë mes Kosovës dhe Bashkimit Evropian, sepse anëtarësimi në BE nuk është i mundur në të ardhmen e afërt. Ai...

Momentet dramatike të pilotëve britanikë përpara bombardimit të Sirisë

para 12 muajve - Medial

Një ditë pas operacionit të bombadimeve në Siri nga aeropanët e SHBA-ve, Britanisë dhe Francës, janë publikuar foto nga momentet dramatike të pilotëve britanikë përpara se të nisen për misionin bombardues...

SHBA dhe Rusia interpretojnë ndryshe sulmet Perëndimore në Siri

para 12 muajve - Medial

Shtetet e Bashkuara dhe Rusia kanë përmendur shifra krejtësisht të ndryshme lidhur me sulmet e udhëhequra nga Shtetet e Bashkuara në baza siriane, të cilat Uashingtoni i ka cilësuar si “zemra” e programit...

Momentet dramatike të pilotëve britanikë përpara bombardimit të Sirisë

para 12 muajve - Mapo

Një ditë pas operacionit të bombadimeve në Siri nga aeropanët e SHBA-ve, Britanisë dhe Francës, janë publikuar foto nga momentet dramatike të pilotëve britanikë përpara se të nisen për misionin bombardues...

Putin: Sulmet e reja në Siri do të shkaktojnë kaos

para 12 muajve - KosovaPress

Ai këtë e tha në bisedë me presidentin iranian Hassan Rouhani, njoftoi Kremlini. Siç thuhet, Putini dhe Rouhani kanë shkëmbyer qëndrimet rreth situatës pas sulmit të fundit me raketa në Siri nga ana e...

SHBA dhe Rusia interpretojnë ndryshe sulmet Perëndimore në Siri

para 12 muajve - Infokusi

Shtetet e Bashkuara dhe Rusia kanë përmendur shifra krejtësisht të ndryshme lidhur me sulmet e udhëhequra nga Shtetet e Bashkuara në baza siriane, të cilat Uashingtoni i ka cilësuar si “zemra” e programit...

SHBA dhe Rusia interpretojnë ndryshe sulmet Perëndimore në Siri

para 12 muajve - Gazeta Express

Shtetet e Bashkuara dhe Rusia kanë përmendur shifra krejtësisht të ndryshme lidhur me sulmet e udhëhequra nga Shtetet e Bashkuara në baza siriane, të cilat Uashingtoni i ka cilësuar si “zemra” e programit...

Putin dërgon njerëzit e tij për ta vizituar Assadin, një ditë pas sulmit nga SHBA

para 12 muajve - Periskopi

Presidenti i Sirisë Bashar al-Assad ka pritur disa deputetë rusë në Damask, të cilët kanë shkuar për të vizituar Sirinë, vetëm një ditë pas sulmit ajror në kundër bazave ushtarake dhe fabrikave të regjimit...

Pamje nga pak para bombardimit mbi Siri, si u bënë gati pilotët (FOTO LAJM))

para 12 muajve - Albeu

Janë publikuar fotot nga momentet dramatike të pilotëve britanikë përpara se të nisen për misionin bombardues në Siri . Katër avionë ushtarakë GR4 Tornado lanë bazën e tyre në Akrotiri të Qipros në orën...

Imazhe të momenteve para bombardimit të Sirisë

para 12 muajve - RTV 21

Trump ka paralajmëruar se Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë gati për të goditur sërish Sirinë SHBA, Britania e Madhe dhe Franca dje kanë bombarduar objektiva të shumta qeveritare në Siri në një operacion...

SHBA dhe Rusia interpretojnë ndryshe sulmet Perëndimore në Siri

para 12 muajve - Evropa e Lirë

Shtetet e Bashkuara dhe Rusia kanë përmendur shifra krejtësisht të ndryshme lidhur me sulmet e udhëhequra nga Shtetet e Bashkuara në baza siriane, të cilat Uashingtoni i ka cilësuar si “zemra” e programit...

Putin paralajmëron SHBA-në nëse vazhdon të sulmojë Assadin në Siri

para 12 muajve - Periskopi

Presidenti i Rusisë Vladimir Putin ka zhvilluar një bisedë telefonike me presidentin Iranian Hassan Rouhani, me të cilin ka biseduar për sulmet ajrore të SHBA-së, Britanisë dhe Francës kundër regjimit...

Agjencitë ruse: Assadi është në disponim të mirë

para 12 muajve - Portalb

Presidenti sirian, Bashar al-Assad ka thënë para një grupi të ligjvënësve rusë të dielën, se sulmet Perëndimore në shtetin e tij kanë qenë akt i agresionit, kanë raportuar agjencitë e lajmeve ruse, shkruan...

Siri, raportohet për shpërthim të fuqishëm

para 12 muajve - MRT

Një shpërthim ka ndodhur në veri të Sirisë, lokacion ku gjenden luftëtarët iranianë pro-qeveritarë dhe milicia shiite... Një shpërthim ka ndodhur në veri të Sirisë, lokacion ku gjenden luftëtarët iranianë...

Johnson: Ende nuk kemi vendosur për sulmin tjetër në Siri

para 12 muajve - Zhurnal

Britania do të shqyrtojë “mundësitë” me aleatët nëse presidenti sirian, Bashar al-Assad përdor sërish armë kimike kundër popullatës në Siri, mirëpo deri më tash nuk është planifikuar asgjë, ka thënë ministri...

Publikohen pamjet satelitore: Çfarë ka ndodhur në Siri pas sulmit të djeshëm

para 12 muajve - Zhurnal

Publikohen imazhet e reja satelitore, që tregojnë dëmet e mëdha ndaj objektivave të goditura nga sulmet ajrore të shtunën në Siri. Tre zona janë shndërruar në rrënoja, pasi Donald Trump, Theresa May dhe...

Agjencitë ruse: Assadi është në disponim të mirë

para 12 muajve - Zhurnal

Presidenti sirian, Bashar al-Assad ka thënë para një grupi të ligjvënësve rusë të dielën, se sulmet Perëndimore në shtetin e tij kanë qenë akt i agresionit, kanë raportuar agjencitë e lajmeve ruse. Reuters...

Agjencitë ruse: Assadi është në disponim të mirë

para 12 muajve - Telegrafi

Presidenti sirian, Bashar al-Assad ka thënë para një grupi të ligjvënësve rusë të dielën, se sulmet Perëndimore në shtetin e tij kanë qenë akt i agresionit, kanë raportuar agjencitë e lajmeve ruse. Reuters...

Siri, pas raketave shtrihet dora e bisedimeve për paqe

para 12 muajve - Portalb

Franca po përpiqet të bindë Rusinë t’i bashkohet nismës për një zgjidhje politike në Siri, vetëm pak pas sulmit të përbashkët mes Shteteve të Bashkuara, Francës dhe Britanisë ndaj vendndodhjeve të armëve...

Edhe një shpërthim i fuqishëm në veri të Sirisë

para 12 muajve - GazetaBlic

Një shpërthim ka ndodhur në veri të Sirisë, lokacion ku gjenden luftëtarët iranianë pro-qeveritarë dhe milicia shiite, ka thënë Vëzhguesi Sirian për të Drejtat e Njeriut. Ky grup ka thënë se burimi i shpërthimit...

Agjencitë ruse: Assadi është në disponim të mirë

para 12 muajve - GazetaBlic

Presidenti sirian, Bashar al-Assad ka thënë para një grupi të ligjvënësve rusë të dielën, se sulmet Perëndimore në shtetin e tij kanë qenë akt i agresionit, kanë raportuar agjencitë e lajmeve ruse. Reuters...

Jeremiq: Dikush në Beograd dhe Prishtinë ka disponim për ndarje të Kosovës, por këtë nuk po e lejojnë ndërkombëtarët

para 12 muajve - Gazeta e re

Kryetari i Partisë Popullore të Serbisë, Vuk Jeremiq, ka thënë se Serbia nuk ka nevojë të zgjedhë mes Kosovës dhe Bashkimit Evropian, sepse anëtarësimi në BE nuk është i mundur në të ardhmen e afërt. Ai...

Agjencitë Ruse: Assadi Është në Disponim të Mirë

para 12 muajve - Kallxo

Presidenti sirian, Bashar al-Assad ka thënë para një grupi të ligjvënësve rusë sot se sulmet perëndimore në shtetin e tij kanë qenë akt i agresionit, kanë raportuar agjencitë e lajmeve ruse. Reuters ka...

Jeremiq: Ka disponim për ndarjen e Kosovës, por ndërkombëtarët janë kundër

para 12 muajve - Periskopi

Kryetari i Partisë Popullore të Serbisë, Vuk Jeremiq, ka thënë se Serbia nuk ka nevojë të zgjedhë mes Kosovës dhe Bashkimit Evropian, sepse anëtarësimi në BE nuk është i mundur në të ardhmen e afërt. Ai...

Johnson: Ende nuk kemi vendosur për sulmin tjetër në Siri

para 12 muajve - Klan Kosova

Britania do të shqyrtojë “mundësitë” me aleatët nëse presidenti sirian, Bashar al-Assad përdor sërish armë kimike kundër popullatës në Siri, mirëpo deri më tash nuk është planifikuar asgjë, ka thënë ministri...

Përkrahësit dhe kundërshtarët e bombardimeve në Siri

para 12 muajve - Telegrafi

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, kishte miratuar sulme ushtarake kundër Sirisë, në bashkëpunim me Britaninë e Madhe dhe Francën. Sulmet janë në përgjigje të incidentit të dyshuar kimik,...

Formacionet zyrtare: Milan – Napoli

para 12 muajve - Gazeta Liria

Milan – Napoli është kryendeshja e kësaj xhiro në Serie A. ‘Rossonerët’ në ‘San Siro’ presin skuadrën e Napolit, për të cilët kjo ndeshje ka një rëndësi jetike për garën për titull. Ndeshja mes Milanit...

Agjencitë ruse: Assadi është në disponim të mirë

para 12 muajve - Gazeta Express

Presidenti sirian, Bashar al-Assad ka thënë para një grupi të ligjvënësve rusë të dielën, se sulmet Perëndimore në shtetin e tij kanë qenë akt i agresionit, kanë raportuar agjencitë e lajmeve ruse. Reuters...

Pentagoni: Me sukses u goditën të gjitha objektivat në Siri

para 12 muajve - GazetaBlic

Pentagoni thotë se të gjitha objektivat janë goditur me sukses nga sulmet ajrore nën udhëheqjen e Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Dana White, ndihmës sekretarja e Mbrojtjes për marrëdhënie me publikun...

Agjencitë ruse: Assadi është në disponim të mirë

para 12 muajve - Lajmi.net

Presidenti sirian, Bashar al-Assad ka thënë para një grupi të ligjvënësve rusë të dielën, se sulmet Perëndimore në shtetin e tij kanë qenë akt i agresionit, kanë raportuar agjencitë e lajmeve ruse. Reuters...

Agjencitë ruse: Assadi është në disponim të mirë

para 12 muajve - Koha.net

Presidenti sirian, Bashar al-Assad ka thënë para një grupi të ligjvënësve rusë të dielën, se sulmet Perëndimore në shtetin e tij kanë qenë akt i agresionit, kanë raportuar agjencitë e lajmeve ruse. Reuters...

Paralajmërimi i Britanisë: Pas sulmit ndaj Sirisë, duhet të mbrohemi nga hakmarrja ruse

para 12 muajve - Tetova Sot

Boris Johnson ka paralajmëruar se Mbretëria e Bashkuar duhet të marrë “çdo masë paraprake të mundshme” për të mbrojtur veten nga hakmarrja ruse pas sulmeve ajrore të koalicionit në Siri. Sekretari i Jashtëm...

Momentet dramatike të pilotëve britanikë përpara bombardimit të Sirisë

para 12 muajve - GazetaBlic

Një ditë pas operacionit të bombadimeve në Siri nga aeropanët e SHBA-ve, Britanisë dhe Francës, janë publikuar foto nga momentet dramatike të pilotëve britanikë përpara se të nisen për misionin bombardues...

Agjencitë ruse: Assadi është në disponim të mirë

para 12 muajve - Evropa e Lirë

Presidenti sirian, Bashar al-Assad ka thënë para një grupi të ligjvënësve rusë të dielën, se sulmet Perëndimore në shtetin e tij kanë qenë akt i agresionit, kanë raportuar agjencitë e lajmeve ruse. Reuters...

Pentagoni: Me sukses u goditën të gjitha objektivat në Siri

para 12 muajve - Telegrafi

Pentagoni thotë se të gjitha objektivat janë goditur me sukses nga sulmet ajrore nën udhëheqjen e Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Dana White, ndihmës sekretarja e Mbrojtjes për marrëdhënie me publikun...

Britania do të shqyrtojë mundësitë nëse Assadi kryen sërish sulm kimik

para 12 muajve - Gazeta Liria

Britania do të shqyrtojë “mundësitë” me aleatët nëse presidenti sirian, Bashar al-Assad përdor sërish armë kimike kundër popullatës në Siri, mirëpo deri më tash nuk është planifikuar asgjë, ka thënë ministri...

Paralajmërimi i Britanisë: Pas sulmit ndaj Sirisë, duhet të mbrohemi nga hakmarrja ruse

para 12 muajve - Gazeta Express

Boris Johnson ka paralajmëruar se Mbretëria e Bashkuar duhet të marrë "çdo masë paraprake të mundshme" për të mbrojtur veten nga hakmarrja ruse pas sulmeve ajrore të koalicionit në Siri. Sekretari i Jashtëm...

Johnson: Sulmet ajrore dërguan mesazhin ‘mjaft është mjaft’

para 12 muajve - GazetaBlic

Sulmet ajrore në Siri kanë dërguar mesazhin se “mjaft është mjaft” – lejimi i përdorimit të armëve kimike. Kështu ka thënë Sekretari i Jashtëm i Britanisë së Madhe, Boris Jonson. Johnson ka thënë se aksioni...

Britania do të shqyrtojë mundësitë nëse Assadi kryen sërish sulm kimik

para 12 muajve - GazetaBlic

Britania do të shqyrtojë “mundësitë” me aleatët nëse presidenti sirian, Bashar al-Assad përdor sërish armë kimike kundër popullatës në Siri, mirëpo deri më tash nuk është planifikuar asgjë, ka thënë ministri...

​ Publikohen pamjet satelitore: Çfarë ka ndodhur në Siri pas sulmit të djeshëm

para 12 muajve - Gazeta Express

Publikohen imazhet e reja satelitore, që tregojnë dëmet e mëdha ndaj objektivave të goditura nga sulmet ajrore të shtunën në Siri. Tre zona janë shndërruar në rrënoja, pasi Donald Trump, Theresa May dhe...

Momentet dramatike të pilotëve britanikë përpara bombardimit të Sirisë

para 12 muajve - Telegrafi

Një ditë pas operacionit të bombadimeve në Siri nga aeropanët e SHBA-ve, Britanisë dhe Francës, janë publikuar foto nga momentet dramatike të pilotëve britanikë përpara se të nisen për misionin bombardues...

​ Publikohen pamjet satelitore: Çfarë ka ndodhur në Siri pas sulmit të djeshëm

para 12 muajve - Tetova Sot

Publikohen imazhet e reja satelitore, që tregojnë dëmet e mëdha ndaj objektivave të goditura nga sulmet ajrore të shtunën në Siri. Tre zona janë shndërruar në rrënoja, pasi Donald Trump, Theresa May dhe...

Pas sulmit me raketa, Franca kërkon paqe në Siri

para 12 muajve - Java News

Pas raketave mbi vendndodhjen e laboratorëve sirianë të armëve kimike, i vjen radha bisedimeve. Këtë po mundohet ta bëjë Franca e cila ka shprehur gatishmërinë të bindë Rusinë të përfshihet në bisedime...

Britania do të shqyrtojë mundësitë nëse Assadi kryen sërish sulm kimik

para 12 muajve - Gazeta Express

Britania do të shqyrtojë “mundësitë” me aleatët nëse presidenti sirian, Bashar al-Assad përdor sërish armë kimike kundër popullatës në Siri, mirëpo deri më tash nuk është planifikuar asgjë, ka thënë ministri...

Johnson: Britania do të shqyrtojë mundësitë nëse Assadi kryen sërish sulm kimik

para 12 muajve - Koha.net

Britania do të shqyrtojë “mundësitë” me aleatët nëse presidenti sirian, Bashar al-Assad përdor sërish armë kimike kundër popullatës në Siri, mirëpo deri më tash nuk është planifikuar asgjë, ka thënë ministri...

Momentet dramatike të pilotëve britanikë përpara bombardimit të Sirisë

para 12 muajve - Gazeta Express

Një ditë pas operacionit të bombadimeve në Siri nga aeropanët e SHBA-ve, Britanisë dhe Francës, janë publikuar foto nga momentet dramatike të pilotëve britanikë përpara se të nisen për misionin bombardues...

Johnson: Britania do të shqyrtojë mundësitë nëse Assadi kryen sërish sulm kimik

para 12 muajve - Lajmi.net

Britania do të shqyrtojë “mundësitë” me aleatët nëse presidenti sirian, Bashar al-Assad përdor sërish armë kimike kundër popullatës në Siri, mirëpo deri më tash nuk është planifikuar asgjë, ka thënë ministri...

Pas raketave shtrihet dora e bisedimeve për paqe

para 12 muajve - Alsat-M

Franca po përpiqet të bindë Rusinë t’i bashkohet nismës për një zgjidhje politike në Siri, vetëm pak pas sulmit të përbashkët mes Shteteve të Bashkuara, Francës dhe Britanisë ndaj vendndodhjeve të armëve...

SHBA dhe Rusia interpretojnë ndryshe sulmet Perëndimore në Siri

para 12 muajve - Illyria

Uashington / Moskë, 15 prill 2018 – Shtetet e Bashkuara dhe Rusia kanë përmendur shifra krejtësisht të ndryshme lidhur me sulmet e udhëhequra nga Shtetet e Bashkuara në baza siriane, të cilat Uashingtoni...

Agjencitë ruse: Assadi është në disponim të mirë

para 12 muajve - Tetova Sot

Presidenti sirian, Bashar al-Assad ka thënë para një grupi të ligjvënësve rusë të dielën, se sulmet Perëndimore në shtetin e tij kanë qenë akt i agresionit, kanë raportuar agjencitë e lajmeve ruse. Reuters...

SHBA dhe Rusia interpretojnë ndryshe sulmet Perëndimore në Siri

para 12 muajve - Sovrani

Shtetet e Bashkuara dhe Rusia kanë përmendur shifra krejtësisht të ndryshme lidhur me sulmet e udhëhequra nga Shtetet e Bashkuara në baza siriane, të cilat Uashingtoni i ka cilësuar si “zemra” e programit...

Johnson: Britania do të shqyrtojë mundësitë nëse Assadi kryen sërish sulm kimik

para 12 muajve - Evropa e Lirë

Britania do të shqyrtojë “mundësitë” me aleatët nëse presidenti sirian, Bashar al-Assad përdor sërish armë kimike kundër popullatës në Siri, mirëpo deri më tash nuk është planifikuar asgjë, ka thënë ministri...

Çfarë po ndodh në Siri? Raportohet për një shpërthim të fuqishëm në veri të vendit

para 12 muajve - Gazeta Tema

Një shpërthim ka ndodhur në veri të Sirisë, lokacion ku gjenden luftëtarët iranianë pro-qeveritarë dhe milicia shiite, ka thënë Vëzhguesi Sirian për të Drejtat e Njeriut, raporton rel. Ky grup ka thënë...

Shpërthim i fuqishëm në veri të Sirisë

para 12 muajve - Albeu

Një shpërthim ka ndodhur në veri të Sirisë, lokacion ku gjenden luftëtarët iranianë pro-qeveritarë dhe milicia shiite, ka thënë Vëzhguesi Sirian për të Drejtat e Njeriut. Ky grup ka thënë se burimi i shpërthimit...

Pas bombardimeve në Siri shtrihet dora e bisedimeve për paqe

para 12 muajve - Telegrafi

Franca po përpiqet të bindë Rusinë t’i bashkohet nismës për një zgjidhje politike në Siri, vetëm pak pas sulmit të përbashkët mes Shteteve të Bashkuara, Francës dhe Britanisë ndaj vendndodhjeve të armëve...

Rriten tensionet, SHBA: Jemi gati për sulme të tjera në Siri, reagon ashpër Rusia

para 12 muajve - Fol

Tensionet në Siri sa vijnë dhe rriten edhe më shumë. Kjo pasi Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Anglia dhe Franca janë gati për të ndërmarrë një sulm të ri me raketa në Siri. Ka qenë presidenti Donald Trump...

Publikohen pamjet satelitore: Çfarë ka ndodhur në Siri pas sulmit të djeshëm

para 12 muajve - Gazeta Liria

Publikohen imazhet e reja satelitore, që tregojnë dëmet e mëdha ndaj objektivave të goditura nga sulmet ajrore të shtunën në Siri. Tre zona janë shndërruar në rrënoja, pasi Donald Trump, Theresa May dhe...

Tension në Siri, Erdogan telefonon Putinin e më pas Macron. Për çfarë biseduan

para 12 muajve - BalkanWeb

Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan, ka zhvilluar një bisedë telefonike me presidentin rus Vladimir Putin dhe atë francez Emmanuel Macron. Siç raporton Reuters, Erdogani ka zhvilluar bisedë një herë me...

Agjencitë ruse tregojnë se çfarë disponimi ka Assadi pas sulmeve që pranoi

para 12 muajve - Bota Press

Presidenti sirian, Bashar al-Assad ka thënë para një grupi të ligjvënësve rusë të dielën, se sulmet Perëndimore në shtetin e tij kanë qenë akt i agresionit, kanë raportuar agjencitë e lajmeve ruse. Reuters...

Britania e frikësuar nga hakmarrja ruse pas raketave në Siri: Duhet të jemi gati…

para 12 muajve - Mapo

Boris Johnson ka paralajmëruar se Mbretëria e Bashkuar duhet të marrë “çdo masë paraprake të mundshme” për të mbrojtur veten nga hakmarrja ruse pas sulmeve ajrore të koalicionit me Francën dhe SHBA-në...

Shpërthim në bazën iraniane në Siri

para 12 muajve - Vizion Plus

Vëzhguesi sirian për të drejtat e njeriut ka raportuar se ka ndodhur nje shpërthim në veri të Sirisë, një vend ku gjenden luftëtarët iranianë pro-qeveritarë dhe milicia shiite. Ende nuk dihet nëse ka qene...

Lufta në Siri, Erdogan telefonon Putin: Duhet t’i japim zgjidhje krizës siriane

para 12 muajve - Gazeta Tema

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan dhe homologu i tij rus, Vladimir Putin, të shtunën në mbrëmje kanë zhvilluar një bisedë telefonike në të cilën kanë shkëmbyer pikëpamjet e tyre mbi sulmet kundër...

Raportohet për shpërthim të fuqishëm në veri të Sirisë

para 12 muajve - Portalb

Një shpërthim ka ndodhur në veri të Sirisë, lokacion ku gjenden luftëtarët iranianë pro-qeveritarë dhe milicia shiite, ka thënë Vëzhguesi Sirian për të Drejtat e Njeriut, shkruan REL. Ky grup ka thënë...

Momentet dramatike të pilotëve britanikë përpara bombardimit të Sirisë

para 12 muajve - Tetova Sot

Një ditë pas operacionit të bombadimeve në Siri nga aeropanët e SHBA-ve, Britanisë dhe Francës, janë publikuar foto nga momentet dramatike të pilotëve britanikë përpara se të nisen për misionin bombardues...

SHBA kërcënon me sulme të reja

para 12 muajve - Vizion Plus

Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Britania e Madhe dhe Franca po këmbëngulin për një fund të pakthyeshëm të programit të armëve kimike të Sirisë. Me një rezolutë të re, të udhëhequr nga Franca, diplomatët...

Erdogani, bisedë telefonike me Putinin dhe Macronin

para 12 muajve - GazetaBlic

Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan, ka zhvilluar një bisedë telefonike me presidentin rus Vladimir Putin dhe atë francez Emmanuel Macron. Siç raporton Reuters, Erdogani ka zhvilluar bisedë një herë me...

Agjencitë ruse tregojnë se çfarë disponimi ka Assadi pas sulmeve që pranoi

para 12 muajve - Periskopi

Presidenti sirian, Bashar al-Assad ka thënë para një grupi të ligjvënësve rusë të dielën, se sulmet Perëndimore në shtetin e tij kanë qenë akt i agresionit, kanë raportuar agjencitë e lajmeve ruse. Reuters...

Erdogani, bisedë telefonike me Putinin dhe Macronin

para 12 muajve - Koha.net

Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan, ka zhvilluar një bisedë telefonike me presidentin rus Vladimir Putin dhe atë francez Emmanuel Macron. Siç raporton Reuters, Erdogani ka zhvilluar bisedë një herë me...

Rriten tensionet, SHBA: Jemi gati për sulme të tjera në Siri, reagon ashpër Rusia

para 12 muajve - Gazeta Tema

Tensionet në Siri sa vijnë dhe rriten edhe më shumë. Kjo pasi Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Anglia dhe Franca janë gati për të ndërmarrë një sulm të ri me raketa në Siri. Ka qenë presidenti Donald Trump...

SHBA: Jemi gati për sulme të tjera në Siri

para 12 muajve - Aktuale

Presidenti Donald Trump ka paralajmëruar se Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë gati për të goditur sërish Sirinë nëse përsëriten sulme të tjera kimike. Ky paralajmërim vjen pasi SHBA, Mbretëria e Bashkuar...

Agjencitë ruse tregojnë se çfarë disponimi ka Assad-i pas sulmeve që pranoi

para 12 muajve - Periskopi

Presidenti sirian, Bashar al-Assad ka thënë para një grupi të ligjvënësve rusë të dielën, se sulmet Perëndimore në shtetin e tij kanë qenë akt i agresionit, kanë raportuar agjencitë e lajmeve ruse. Reuters...

Agjencitë ruse: Assadi është në disponim të mirë

para 12 muajve - Gazeta Monitor

Presidenti sirian, Bashar al-Assad ka thënë para një grupi të ligjvënësve rusë të dielën, se sulmet Perëndimore në shtetin e tij kanë qenë akt i agresionit, kanë raportuar agjencitë e lajmeve ruse. Reuters...

Ja çfarë biseduan Erdogan dhe Putin për sulmet në Siri

para 12 muajve - Portalb

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan dhe homologu i tij rus, Vladimir Putin, të shtunën në mbrëmje kanë zhvilluar një bisedë telefonike në të cilën kanë shkëmbyer pikëpamjet e tyre mbi sulmet kundër...

Ky shtet kërcënon hapur SHBA-në, nuk bëhet fjalë për Rusinë

para 12 muajve - GazetaBlic

SHBA mund ta marrë goditjen e parë jo nga Rusia, me të cilën tashmë e ka të hapur luftën, por nga një tjetër shtet dhe paralajmërimi vjen këtë të dielë, në një artikull publikuar nga media britanike “Express.co.uk”....

Raportohet për shpërthim të fuqishëm në veri të Sirisë

para 12 muajve - Zhurnal

Një shpërthim ka ndodhur në veri të Sirisë, lokacion ku gjenden luftëtarët iranianë pro-qeveritarë dhe milicia shiite, ka thënë Vëzhguesi Sirian për të Drejtat e Njeriut. Ky grup ka thënë se burimi i shpërthimit...

Pasi sulmuan Sirinë, treshja perëndimore bën kthesën e madhe

para 12 muajve - Fakti Ditor

Në atë që mund të jetë një kthesë e habitshme e rrjedhës së ngjarjeve, treshja e aleatëve perëndimorë, të cilët kërcënuan Rusinë me sulmet e kryera mbi Sirinë, tani duan të ndjekin rrugën diplomatike dhe...

Erdoğan bisedë telefonike me May, në fokus zhvillimet në Siri

para 12 muajve - Zhurnal

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, ka zhvilluar një bisedë telefonike me kryeministren e Britanisë së Madhe, Theresa May, transmeton Anadolu Agency (AA). Sipas informacioneve nga burimet presidenciale,...

Trump po rifiton Erdogan pas sulmit në Siri

para 12 muajve - Zhurnal

Donald Trump ka ndjekur fjalë për fjalë udhëzimet e Kreut të Pentagonit, James Mattis në lidhje me sulmet mbi Siri. Siç bën të ditur Uashinton Post , me këtë sulm presidenti i SHBA ka arritur një sukses...

Momentet dramatike përpara bombardimit të Sirisë

para 12 muajve - KosovaPress

Katër avionë ushtarakë GR4 Tornado lanë bazën e tyre në Akrotiri të Qipros në orën 03:00 të mëngjesit të ditës së shtunë për të bombarduar plantacionet me armë kimike pranë qytetit të Homsit. “Ne nuk duam...

Erdogan telefonon Putin dhe kërkon paqe në Siri: Të zgjidhet kriza!

para 12 muajve - Java News

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan dhe homologu i tij rus, Vladimir Putin, të shtunën në mbrëmje kanë zhvilluar një bisedë telefonike në të cilën kanë shkëmbyer pikëpamjet e tyre mbi sulmet kundër...

​Publikohen pamje pas sulmit të djeshëm në Siri [FOTO]

para 12 muajve - Insajderi

Publikohen imazhet e reja satelitore, që tregojnë dëmet e mëdha ndaj objektivave të goditura nga sulmet ajrore të shtunën në Siri. Tre zona janë shndërruar në rrënoja, pasi Donald Trump, Theresa May dhe...

Agjencitë ruse: Assadi është në disponim të mirë

para 12 muajve - Sovrani

Presidenti sirian, Bashar al-Assad ka thënë para një grupi të ligjvënësve rusë të dielën, se sulmet Perëndimore në shtetin e tij kanë qenë akt i agresionit, kanë raportuar agjencitë e lajmeve ruse. Reuters...

Lufta vjen andej nga s’e prisnim, kërcënon hapur SHBA-në edhe…

para 12 muajve - Standard

SHBA mund ta marrë goditjen e parë jo nga Rusia, me të cilën tashmë e ka të hapur luftën, por nga një tjetër shtet dhe paralajmërimi vjen këtë të dielë, në një artukull publikuar nga media britanike “Express.co.uk”....

Pentagoni: Me sukses u goditën të gjitha objektivat në Siri

para 12 muajve - Bota Press

Pentagoni thotë se të gjitha objektivat janë goditur me sukses nga sulmet ajrore nën udhëheqjen e Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Dana White, ndihmës sekretarja e Mbrojtjes për marrëdhënie me publikun...

Paralajmërimi i Britanisë: Pas sulmit ndaj Sirisë, duhet të mbrohemi nga hakmarrja ruse

para 12 muajve - Gazeta Monitor

Boris Johnson ka paralajmëruar se Mbretëria e Bashkuar duhet të marrë “çdo masë paraprake të mundshme” për të mbrojtur veten nga hakmarrja ruse pas sulmeve ajrore të koalicionit në Siri. Sekretari i Jashtëm...

Britania: Pas sulmit ndaj Sirisë, duhet të mbrohemi nga hakmarrja ruse

para 12 muajve - Sovrani

Boris Johnson ka paralajmëruar se Mbretëria e Bashkuar duhet të marrë “çdo masë paraprake të mundshme” për të mbrojtur veten nga hakmarrja ruse pas sulmeve ajrore të koalicionit në Siri. Sekretari i Jashtëm...

Momentet dramatike të pilotëve britanikë përpara bombardimit të Sirisë

para 12 muajve - Bota Press

Një ditë pas operacionit të bombadimeve në Siri nga aeropanët e SHBA-ve, Britanisë dhe Francës, janë publikuar foto nga momentet dramatike të pilotëve britanikë përpara se të nisen për misionin bombardues...

Raportohet për shpërthim të fuqishëm në veri të Sirisë

para 12 muajve - Lajmi.net

Një shpërthim ka ndodhur në veri të Sirisë, lokacion ku gjenden luftëtarët iranianë pro-qeveritarë dhe milicia shiite, ka thënë Vëzhguesi Sirian për të Drejtat e Njeriut. Ky grup ka thënë se burimi i shpërthimit...

Pas SHBA-ve, Britania me paralajmërim pas sulmeve në Siri

para 12 muajve - Insajderi

Boris Johnson ka paralajmëruar se Mbretëria e Bashkuar duhet të marrë “çdo masë paraprake të mundshme” për të mbrojtur veten nga hakmarrja ruse pas sulmeve ajrore të koalicionit në Siri. Sekretari i Jashtëm...

Reagime pas sulmeve në Siri

para 12 muajve - Klan

Gjëmimet e sulmeve të Shteteve të Bashkuara dhe aleatëve në Siri janë ndjerë në të gjithë botën dhe janë përcjellë me reagime të ndryshme. Rusia reagoi me revoltim të hapur. Në një deklaratë të presidentit...

Publikohen pamjet satelitore: Çfarë ka ndodhur në Siri pas sulmit të djeshëm?

para 12 muajve - Sovrani

Publikohen imazhet e reja satelitore, që tregojnë dëmet e mëdha ndaj objektivave të goditura nga sulmet ajrore të shtunën në Siri. Tre zona janë shndërruar në rrënoja, pasi Donald Trump, Theresa May dhe...

Raportohet për shpërthim të fuqishëm në veri të Sirisë

para 12 muajve - Gazeta Express

Një shpërthim ka ndodhur në veri të Sirisë, lokacion ku gjenden luftëtarët iranianë pro-qeveritarë dhe milicia shiite, ka thënë Vëzhguesi Sirian për të Drejtat e Njeriut. Ky grup ka thënë se burimi i shpërthimit...

​Pamjet e reja satelitore tregojnë çfarë ka ndodhur në Siri pas sulmit të djeshëm

para 12 muajve - Periskopi

Publikohen imazhet e reja satelitore, që tregojnë dëmet e mëdha ndaj objektivave të goditura nga sulmet ajrore të shtunën në Siri. Tre zona janë shndërruar në rrënoja, pasi Donald Trump, Theresa May dhe...

Erdoğan bisedë telefonike me May, në fokus zhvillimet në Siri

para 12 muajve - Medial

STAMBOLL (AA) – Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, ka zhvilluar një bisedë telefonike me kryeministren e Britanisë së Madhe, Theresa May, transmeton Anadolu Agency (AA). Sipas informacioneve nga...

​ Publikohen pamjet satelitore: Çfarë ka ndodhur në Siri pas sulmit të djeshëm

para 12 muajve - Gazeta Monitor

Publikohen imazhet e reja satelitore, që tregojnë dëmet e mëdha ndaj objektivave të goditura nga sulmet ajrore të shtunën në Siri. Tre zona janë shndërruar në rrënoja, pasi Donald Trump, Theresa May dhe...

Siri, pas sulmit laboratori i armëve kimike shndërrohet në gërmadhë

para 12 muajve - Alsat-M

Televizioni shtetëror sirian ka transmetuar pamjet e rrënojave të një qendre kërkimore për armët kimike pranë Damaskut pas sulmit ajror të ndërmarrë nga SHBA, Anglia dhe Franca. Zyrtarët e Pentagonit thanë...

Raportohet për shpërthim të fuqishëm në veri të Sirisë

para 12 muajve - Evropa e Lirë

Një shpërthim ka ndodhur në veri të Sirisë, lokacion ku gjenden luftëtarët iranianë pro-qeveritarë dhe milicia shiite, ka thënë Vëzhguesi Sirian për të Drejtat e Njeriut. Ky grup ka thënë se burimi i shpërthimit...

Raportohet për shpërthim të fuqishëm në veri të Sirisë

para 12 muajve - Koha.net

Një shpërthim ka ndodhur në veri të Sirisë, lokacion ku gjenden luftëtarët iranianë pro-qeveritarë dhe milicia shiite, ka thënë Vëzhguesi Sirian për të Drejtat e Njeriut. Ky grup ka thënë se burimi i shpërthimit...

SHBA e gatshme të godasë sërish Sirinë

para 12 muajve - Albinfo

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump ka paralajmëruar se Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë gati për të goditur sërish Sirinë, nëse përsëriten sulme të tjera kimike. Ky paralajmërim...

Pentagoni konfirmon efektivitetin e sulmit mbi Siri

para 12 muajve - Aktuale

Ndërsa vazhdon përballja e fortë diplomatike mes lindjes dhe perëndimin për sulmet ajrore ndaj Sirisë, Pentagoni nxitoi të paraqiste suksesin e operacionit dhe saktësinë e tij. Ushtarakët amerikanë raportuan...

Britania do të shqyrtojë mundësitë nëse Assadi kryen sërish sulm kimik

para 12 muajve - Bota Press

Britania do të shqyrtojë “mundësitë” me aleatët nëse presidenti sirian, Bashar al-Assad përdor sërish armë kimike kundër popullatës në Siri, mirëpo deri më tash nuk është planifikuar asgjë, ka thënë ministri...

Pas sulmit kundër Sirisë/ Irani kërcënon: Prisni përgjigjen për 1 javë…

para 12 muajve - Ina

Irani mund të përgjigjet në “më pak se një javë” ndaj sulmeve ajrore amerikane, britanike dhe franceze në Siri, pasi presidenti Hassan Rouhani tha se nuk kishte frikë të thërriste “me zë të lartë dhe të...

Britania do të shqyrtojë mundësitë nëse Assadi kryen sërish sulm kimik

para 12 muajve - Sovrani

Britania do të shqyrtojë “mundësitë” me aleatët nëse presidenti sirian, Bashar al-Assad përdor sërish armë kimike kundër popullatës në Siri, mirëpo deri më tash nuk është planifikuar asgjë, ka thënë ministri...

Britania e Madhe paralajmëron përsëri Assadin

para 12 muajve - Periskopi

Britania do të shqyrtojë “mundësitë” me aleatët nëse presidenti sirian, Bashar al-Assad përdor sërish armë kimike kundër popullatës në Siri, mirëpo deri më tash nuk është planifikuar asgjë, ka thënë ministri...

Pentagoni: Sulmet në Siri goditën të gjitha objektivat

para 12 muajve - Ina

Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara po zhvillon një takim urgjent të thirrur nga Rusia, e cila ka propozuar një rezolutë ku dënohen goditjet e ndërmarra sot në mëngjes nga tre aleatë perëndimorë...

Momentet dramatike të pilotëve britanikë përpara bombardimit të Sirisë

para 12 muajve - Sovrani

Një ditë pas operacionit të bombadimeve në Siri nga aeropanët e SHBA-ve, Britanisë dhe Francës, janë publikuar foto nga momentet dramatike të pilotëve britanikë përpara se të nisen për misionin bombardues...

Pentagoni konfirmon efektivitetin e sulmit mbi Siri

para 12 muajve - Fakti Ditor

Ndërsa vazhdon përballja e fortë diplomatike mes lindjes dhe perëndimin për sulmet ajrore ndaj Sirisë, Pentagoni nxitoi të paraqiste suksesin e operacionit dhe saktësinë e tij. Ushtarakët amerikanë raportuan...

Pasi sulmuan Sirinë, treshja perëndimore bën kthesën e madhe

para 12 muajve - GazetaBlic

Në atë që mund të jetë një kthesë e habitshme e rrjedhës së ngjarjeve, treshja e aleatëve perëndimorë, të cilët kërcënuan Rusinë me sulmet e kryera mbi Sirinë, tani duan të ndjekin rrugën diplomatike dhe...

Johnson: Britania do të shqyrtojë mundësitë nëse Assadi kryen sërish sulm kimik

para 12 muajve - Nezavisen

Britania do të shqyrtojë “mundësitë” me aleatët nëse presidenti sirian, Bashar al-Assad përdor sërish armë kimike kundër popullatës në Siri, mirëpo deri më tash nuk është planifikuar asgjë, ka thënë ministri...

Nuk është Rusia! Një tjetër shtet i shpall luftë të hapur SHBA

para 12 muajve - Albeu

Një tjetër shtet i hap luftë SHBA dhe ai nuk është Rusia. Sipas shkrimit, shteti i Iranit mund të përgjigjet në "më pak se një javë" ndaj sulmeve ajrore amerikane, britanike dhe ajrore franceze. Presidenti...

Trumpi dhe armët kimike që duhet të shkatërroheshin në Shqipëri

para 12 muajve - Periskopi

Pavarësisht kërcënimeve të Rusisë se bota mund të hyjë në luftën e tretë botërore Siria u gdhi nën raketat e tre fuqive më të mëdha perëndimore. Shkaku i bombardimeve ishte përdorimi i armëve kimike nga...

SHBA e gatshme për të goditur përsëri Sirinë

para 12 muajve - RTV 21

Vala e sulmeve është më e madhja ndonjëherë ndaj qeverisë së Presidentit sirian Presidenti i SHBA-së, Donald Trump ka paralajmëruar se Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë gati për të goditur sërish Sirinë...

Momentet dramatike përpara bombardimit të Sirisë

para 12 muajve - Gazeta Monitor

Në fotot e mëposhtme mund të shikoni momentet dramatike të pilotëve britanikë përpara se të nisen për misionin bombardues në Siri. Katër avionë ushtarakë GR4 Tornado lanë bazën e tyre në Akrotiri të Qipros...

“Kërcënimi” i radhës nga Trump për Sirinë

para 12 muajve - Lajmi.net

Presidenti amerikan Donald Trump ka paralajmëruar qeverinë e Sirisë se SHBA është e gatshme të godasë përsëri në rast se kryen sulme të reja me armë kimike. Paralajmërimi erdhi pasi SHBA, Britania dhe...

SHBA paralajmëron: Jemi gati për sulme të tjera në Siri

para 12 muajve - GazetaBlic

Presidenti Donald Trump ka paralajmëruar se Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë gati për të goditur sërish Sirinë nëse përsëriten sulme të tjera kimike. Ky paralajmërim vjen pasi SHBA, Mbretëria e Bashkuar...

SHBA: Jemi gati për sulme të tjera në Siri

para 12 muajve - Telegrafi

Presidenti amerikan, Donald Trump ka paralajmëruar se Shtetet e Bashkuara (SHBA) janë gati për të goditur sërish Sirinë nëse përsëriten sulme të tjera kimike. Ky paralajmërim vjen pasi SHBA, Mbretëria...

Momentet dramatike përpara bombardimit të Sirisë [Foto]

para 12 muajve - Insajderi

Në fotot e mëposhtme mund të shikoni momentet dramatike të pilotëve britanikë përpara se të nisen për misionin bombardues në Siri. Katër avionë ushtarakë GR4 Tornado lanë bazën e tyre në Akrotiri të Qipros...

Pas raketave në Siri shtrihet dora e bisedimeve për paqe

para 12 muajve - Insajderi

Franca po përpiqet të bindë Rusinë t’i bashkohet nismës për një zgjidhje politike në Siri, vetëm pak pas sulmit të përbashkët mes Shteteve të Bashkuara, Francës dhe Britanisë ndaj vendndodhjeve të armëve...

Pentagoni: Sulmet në Siri goditën të gjitha objektivat

para 12 muajve - Gazeta Tema

Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara po zhvillon një takim urgjent të thirrur nga Rusia, e cila ka propozuar një rezolutë ku dënohen goditjet e ndërmarra sot në mëngjes nga tre aleatë perëndimorë...

SHBA: Jemi gati për sulme të tjera në Siri!

para 12 muajve - Gazeta Shqip

Presidenti Donald Trump ka paralajmëruar se Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë gati për të goditur sërish Sirinë nëse përsëriten sulme të tjera kimike. Ky paralajmërim vjen pasi SHBA, Mbretëria e Bashkuar...

Erdogani telefonon Putinin dhe Macronin

para 12 muajve - Periskopi

Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan, ka zhvilluar një bisedë telefonike me presidentin rus Vladimir Putin dhe atë francez Emmanuel Macron. Siç raporton Reuters, Erdogani ka zhvilluar bisedë një herë me...

FOTOT: Sulmet nxjerron blof sistemin raketor të Rusisë, SHBA dhe aleatët hodhën mbi Siri 100 raketa

para 12 muajve - Gazeta Tema

Pas sulmit të natës së mbrëmshëm, ku SHBA dhe aleatët vendosën që të godasin regjim e presidentit Bashar al-Asad, mediat kanë zbuluar detaje të reja nga kjo ofensivë mbi Siri. Më shumë se 100 raketa u...

Pasi sulmuan Sirinë, treshja perëndimore bën kthesën e madhe

para 12 muajve - Gazeta Express

Në atë që mund të jetë një kthesë e habitshme e rrjedhës së ngjarjeve, treshja e aleatëve perëndimorë, të cilët kërcënuan Rusinë me sulmet e kryera mbi Sirinë, tani duan të ndjekin rrugën diplomatike dhe...

Trump Sirisë: Do t’ju godasë sërish nëse përdorni armë kimike

para 12 muajve - Tetova Sot

Presidenti amerikan Donald Trump ka paralajmëruar qeverinë e Sirisë se SHBA është e gatshme të godasë përsëri në rast se kryen sulme të reja me armë kimike. Paralajmërimi erdhi pasi SHBA, Britania dhe...

Pasi sulmuan Sirinë, treshja perëndimore bën kthesën e madhe

para 12 muajve - Tetova Sot

Në atë që mund të jetë një kthesë e habitshme e rrjedhës së ngjarjeve, treshja e aleatëve perëndimorë, të cilët kërcënuan Rusinë me sulmet e kryera mbi Sirinë, tani duan të ndjekin rrugën diplomatike dhe...

Erdogani bisedë telefonike me Putinin

para 12 muajve - Insajderi

Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan, ka zhvilluar një bisedë telefonike me presidentin rus Vladimir Putin dhe atë francez Emmanuel Macron. Siç raporton Reuters, Erdogani ka zhvilluar bisedë një herë me...

Trump Sirisë: Do t'ju godasë sërish nëse përdorni armë kimike

para 12 muajve - Gazeta Express

Presidenti amerikan Donald Trump ka paralajmëruar qeverinë e Sirisë se SHBA është e gatshme të godasë përsëri në rast se kryen sulme të reja me armë kimike. Paralajmërimi erdhi pasi SHBA, Britania dhe...

Franca, SHBA dhe Britania me projekt rezolutë të re për Sirinë

para 12 muajve - Aktuale

Bisedimet për tekstin, të redaktuar nga Franca fillojnë gjatë ditës së nesërme. Data e votimit nuk është nënvizuar me qëllim që “Parisi të jep kohë për bisedime thelbësore”, thonë burimet. Për herë të...

SHBA paralajmëron: Jemi gati për sulme të tjera në Siri

para 12 muajve - Infokusi

Presidenti Donald Trump ka paralajmëruar se Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë gati për të goditur sërish Sirinë nëse përsëriten sulme të tjera kimike. Ky paralajmërim vjen pasi SHBA, Mbretëria e Bashkuar...

Shpërthim i fuqishëm në veri të Sirisë

para 12 muajve - Periskopi

Një shpërthim ka ndodhur në veri të Sirisë, lokacion ku gjenden luftëtarët iranianë pro-qeveritarë dhe milicia shiite, ka thënë Vëzhguesi Sirian për të Drejtat e Njeriut. Ky grup ka thënë se burimi i shpërthimit...

Tramp: Nëse përsëriten sulmet kimike e godasim sërish Sirinë

para 12 muajve - Shenja

Presidenti amerikan, Donald Trump ka paralajmëruar se Shtetet e Bashkuara janë gati për të goditur sërish Sirinë nëse përsëriten sulme të tjera kimike. Ky paralajmërim vjen pasi SHBA, Mbretëria e Bashkuar...

Pasi sulmuan Sirinë, treshja perëndimore bën kthesën e madhe

para 12 muajve - Albeu

Në atë që mund të jetë një kthesë e habitshme e rrjedhës së ngjarjeve, treshja e aleatëve perëndimorë, të cilët kërcënuan Rusinë me sulmet e kryera mbi Sirinë, tani duan të ndjekin rrugën diplomatike dhe...

Zbulohet blofi i Putin në Siri: Ushtria ruse nuk guxoi të “ngrinte as gishtin” ndaj SHBA-së

para 12 muajve - Gazeta Express

SHBA, Franca dhe Britania e Madhe bombarduan tre impiante të programit të armëve kimike siriane si përgjigje ndaj sulmit të dyshuar me armë kimike ndaj qyteti sirian Duma javën e shkuar. “Faleminderit...

Armët kimike/ Pentagoni: Sulmet në Siri goditën të gjitha objektivat e synuara

para 12 muajve - BalkanWeb

Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara ka zhvilluar një takim urgjent të thirrur nga Rusia, e cila ka propozuar një rezolutë ku dënohen goditjet e ndërmarra dje në mëngjes nga tre aleatë perëndimorë...

SHBA: Godasim sërish regjimin sirian nëse përdorin armë kimike

para 12 muajve - Java News

Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara po zhvillon një takim urgjent të thirrur nga Rusia, e cila ka propozuar një rezolutë ku dënohen goditjet e ndërmarra sot në mëngjes nga tre aleatë perëndimorë...

Raportohet për shpërthim të fuqishëm në veri të Sirisë

para 12 muajve - Sovrani

Një shpërthim ka ndodhur në veri të Sirisë, lokacion ku gjenden luftëtarët iranianë pro-qeveritarë dhe milicia shiite, ka thënë Vëzhguesi Sirian për të Drejtat e Njeriut. Ky grup ka thënë se burimi i shpërthimit...

Pasi sulmuan Sirinë, treshja perëndimore bën kthesën e madhe

para 12 muajve - Bota Press

Në atë që mund të jetë një kthesë e habitshme e rrjedhës së ngjarjeve, treshja e aleatëve perëndimorë, të cilët kërcënuan Rusinë me sulmet e kryera mbi Sirinë, tani duan të ndjekin rrugën diplomatike dhe...

Pasi sulmuan Sirinë, treshja perëndimore bën kthesën e madhe

para 12 muajve - Nezavisen

Në atë që mund të jetë një kthesë e habitshme e rrjedhës së ngjarjeve, treshja e aleatëve perëndimorë, të cilët kërcënuan Rusinë me sulmet e kryera mbi Sirinë, tani duan të ndjekin rrugën diplomatike dhe...

Trump Sirisë: Do t’ju godasë sërish nëse përdorni armë kimike

para 12 muajve - Infokusi

Presidenti amerikan Donald Trump ka paralajmëruar qeverinë e Sirisë se SHBA është e gatshme të godasë përsëri në rast se kryen sulme të reja me armë kimike. Paralajmërimi erdhi pasi SHBA, Britania dhe...

Zbulohet blofi i Putin në Siri: Ushtria ruse nuk guxoi të “ngrinte as gishtin” ndaj SHBA-së

para 12 muajve - Infokusi

SHBA, Franca dhe Britania e Madhe bombarduan tre impiante të programit të armëve kimike siriane si përgjigje ndaj sulmit të dyshuar me armë kimike ndaj qyteti sirian Duma javën e shkuar. “Faleminderit...

Shpërthim i fotë në një bazë iraniane pranë Alepos

para 12 muajve - Te Sheshi

Një shpërthim i fortë ka ndodhur në një bazë iraniane armësh në Jabal Azzan, pranë Alepos, qytetit bgregdetar të Sirisë. Lajmin e bën të ditur agjencia italiane Ansa, duke iu referuar burimeve siriane....

Mediat amerikane: Trump po rifiton Erdogan pas sulmit në Siri

para 12 muajve - Te Sheshi

Donald Trump ka ndjekur fjalë për fjalë udhëzimet e Kreut të Pentagonit, James Mattis në lidhje me sulmet mbi Siri. Siç bën të ditur Uashinton Post , me këtë sulm presidenti i SHBA ka arritur një sukses...

Trump kërcënon Sirinë: Do të godasim prapë, nëse përdorni armë kimike

para 12 muajve - Illyria

Uashington, 15 prill 2018 – Presidenti amerikan Donald Trump e ka paralajmëruar Qeverinë e Sirisë se SHBA është e gatshme të godasë përsëri, në rast se atje kryhen sërish sulme me armë kimike. Paralajmërimi...

Siria u godit me raketat e njëjta si Serbia

para 12 muajve - Gazeta Express

SHBA-të dhe aleatët e saj, Britania e Madhe dhe Franca ndërmorën sulme ajrore kundër bazave ushtarake siriane, duke hedhur më shumë se 100 raketa. Këto sulme pasuan përdorimin e armëve kimike nga regjimi...

Trump: SHBA gati për sulme të tjera në Siri

para 12 muajve - KosovaPress

Ky paralajmërim vjen pasi SHBA, Mbretëria e Bashkuar dhe Franca goditën me raketa 3 qytete siriane në përgjigje të sulmit të dyshuar kimik në Douma, rreth një javë më parë. Siria ka mohuar përdorimin e...

SHBA paralajmëron: Jemi gati për sulme të tjera në Siri

para 12 muajve - Gazeta Monitor

Presidenti Donald Trump ka paralajmëruar se Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë gati për të goditur sërish Sirinë nëse përsëriten sulme të tjera kimike. Ky paralajmërim vjen pasi SHBA, Mbretëria e Bashkuar...

Avionë dhe raketa, këto janë vrasëset e pamëshirshme që ranë mbi regjimin e Asadit

para 12 muajve - Gazeta Express

Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Franda dhe Britania e Madhe sulmuan sot bazat ushtarake të diktatorit sirian Bashar al Asad, i cili nuk kursen as gazin helmues ndaj popullsisë civile. Amerikanët dhe britanikët...

Paralajmërimi i Trumpit: Jemi gati për sulme të tjera në Siri

para 12 muajve - Periskopi

Presidenti Donald Trump ka paralajmëruar se Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë gati për të goditur sërish Sirinë nëse përsëriten sulme të tjera kimike. Ky paralajmërim vjen pasi SHBA, Mbretëria e Bashkuar...

SHBA paralajmëron: Jemi gati për sulme të tjera në Siri

para 12 muajve - Bota Press

Presidenti Donald Trump ka paralajmëruar se Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë gati për të goditur sërish Sirinë nëse përsëriten sulme të tjera kimike. Ky paralajmërim vjen pasi SHBA, Mbretëria e Bashkuar...

Rusia ‘mposhtet’ në OKB, nuk kalon rezoluta që dënon sulmin në Siri

para 12 muajve - Gazeta Telegraf

Këshilli i Sigurimit i OKB-së e ka hedhur poshtë rezolutën e propozuar nga Rusia me të cilën do të dënohej “agresioni” i SHBA-ve dhe aleatëve të saj kundër Sirisë. Pro rezolutëa kanë votuar Rusia, Kina...

Sulmet në Siri, tre lëvizjet kyçe të presidentit Trump kundër Assadit

para 12 muajve - Gazeta Telegraf

Tre objektiva janë goditur në periferi të Damaskut dhe Homsit, të treja ngushtësisht të lidhura me përdorimin e armëve kimike. SHBA, Franca dhe Mbretëria e Bashkuar janë hedhur në veprim natën e djeshme....

Armët kimike/ Pentagoni: Sulmet në Siri goditën të gjitha objektivat e synuara

para 12 muajve - Gazeta Telegraf

Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara ka zhvilluar një takim urgjent të thirrur nga Rusia, e cila ka propozuar një rezolutë ku dënohen goditjet e ndërmarra dje në mëngjes nga tre aleatë perëndimorë...

Sulmet në Siri, tre lëvizjet kyçe të presidentit Trump kundër Assadit

para 12 muajve - Medial

Tre objektiva janë goditur në periferi të Damaskut dhe Homsit, të treja ngushtësisht të lidhura me përdorimin e armëve kimike. SHBA, Franca dhe Mbretëria e Bashkuar janë hedhur në veprim natën e djeshme....

Pas sulmit ndaj Sirisë, treshja perëndimore tani ka këtë synim

para 12 muajve - Periskopi

Në atë që mund të jetë një kthesë e habitshme e rrjedhës së ngjarjeve, treshja e aleatëve perëndimorë, të cilët kërcënuan Rusinë me sulmet e kryera mbi Sirinë, tani duan të ndjekin rrugën diplomatike dhe...

Pasi sulmuan Sirinë, treshja perëndimore bën kthesën e madhe

para 12 muajve - Sovrani

Në atë që mund të jetë një kthesë e habitshme e rrjedhës së ngjarjeve, treshja e aleatëve perëndimorë, të cilët kërcënuan Rusinë me sulmet e kryera mbi Sirinë, tani duan të ndjekin rrugën diplomatike dhe...

Sulmet në Siri, tre lëvizjet kyçe të presidentit Trump kundër Assadit

para 12 muajve - BalkanWeb

Tre objektiva janë goditur në periferi të Damaskut dhe Homsit, të treja ngushtësisht të lidhura me përdorimin e armëve kimike. SHBA, Franca dhe Mbretëria e Bashkuar janë hedhur në veprim natën e djeshme....

Trump Sirisë: Do t’ju godasë sërish nëse përdorni armë kimike

para 12 muajve - Bota Press

Presidenti amerikan Donald Trump ka paralajmëruar qeverinë e Sirisë se SHBA është e gatshme të godasë përsëri në rast se kryen sulme të reja me armë kimike. Paralajmërimi erdhi pasi SHBA, Britania dhe...

Paralajmërimi radhës nga presidenti i SHBA-ve për Sirinë

para 12 muajve - Insajderi

Presidenti amerikan Donald Trump ka paralajmëruar qeverinë e Sirisë se SHBA është e gatshme të godasë përsëri në rast se kryen sulme të reja me armë kimike. Paralajmërimi erdhi pasi SHBA, Britania dhe...

Trump Sirisë: Do t’ju godasë sërish nëse përdorni armë kimike

para 12 muajve - Sovrani

Presidenti amerikan Donald Trump ka paralajmëruar qeverinë e Sirisë se SHBA është e gatshme të godasë përsëri në rast se kryen sulme të reja me armë kimike. Paralajmërimi erdhi pasi SHBA, Britania dhe...

Sirianët në protestë kundër sulmeve të ShBA-së

para 12 muajve - Gazeta Monitor

Qindra sirianë mbushën rrugët e Damaskut si shenjë mbështetje për kreun e qeverisë së tyre Bashar al-Assad pas sulmeve ajrore të SHBA’së, Britanisë së Madhe dhe Francës. Sulmet me raketa zhdukën një qendër...

Rusia ‘mposhtet’ në OKB, nuk kalon rezoluta që dënon sulmin në Siri

para 12 muajve - BalkanWeb

Këshilli i Sigurimit i OKB-së e ka hedhur poshtë rezolutën e propozuar nga Rusia me të cilën do të dënohej “agresioni” i SHBA-ve dhe aleatëve të saj kundër Sirisë. Pro rezolutëa kanë votuar Rusia, Kina...

Rusia ‘mposhtet’ në OKB, nuk kalon rezoluta që dënon sulmin në Siri

para 12 muajve - Medial

Këshilli i Sigurimit i OKB-së e ka hedhur poshtë rezolutën e propozuar nga Rusia me të cilën do të dënohej “agresioni” i SHBA-ve dhe aleatëve të saj kundër Sirisë. Pro rezolutëa kanë votuar Rusia, Kina...

Siria u godit me raketat e njëjta që përdori NATO ndaj Serbisë

para 12 muajve - Periskopi

SHBA-të dhe aleatët e saj, Britania e Madhe dhe Franca ndërmorën sulme ajrore kundër bazave ushtarake siriane, duke hedhur më shumë se 100 raketa. Këto sulme pasuan përdorimin e armëve kimike nga regjimi...

KS i OKB-së hedhë poshtë rezolutën e Rusisë

para 12 muajve - RTV 21

Rusia kërkonte të dënohet sulmi i SHBA-së dhe aleateve ndaj Sirisë Me kërkesë të Rusisë u mbajt mbledhje urgjente e Këshillit të Sigurimit. Anëtarët e këtij këshilli nuk e kanë përkrahur propozimin e Rusisë...

Këto shtete janë pro dhe kundër sulmit ajror në Siri. Në cilën anë janë Kosova, Shqipëria dhe Serbia?

para 12 muajve - Medial

Ja shtetet që mbështesin sulmin ajror në Siri janë: – Shtetet e Bashkuara – Mbretëria e Bashkuar – Franca – Gjermana – Turqia – Arabia Saudite – Katari – Kanadaja – Japonia – Australia – Izraeli – Kroacia...

Shtetet që ishin pro dhe kundër sulmit ajror në Siri

para 12 muajve - Telegrafi

SHBA, Franca dhe Britania e Madhe kanë realizuar një sulm ajror në Siri si hakmarrje ndaj dyshimeve për përdorimin e armëve kimike kundër popullsisë civile në Douma javën e kaluar. Por shtetet në arenën...

Sirianët protestojnë kundër bombardimeve

para 12 muajve - GazetaBlic

Qindra sirianë mbushën rrugët e Damaskut si shenjë mbështetje për kreun e qeverisë së tyre Bashar al-Assad pas sulmeve ajrore të SHBA’së, Britanisë së Madhe dhe Francës. Sulmet me raketa zhdukën një qendër...

Këto shtete janë pro dhe kundër sulmit ajror në Siri. Në cilën anë janë Kosova, Shqipëria dhe Serbia?

para 12 muajve - Lajmi.net

Por shtetet në arenën ndërkombëtare janë ndarë në mendimet e tyre nëse sulmi ishte i drejtë apo jo. Por shtetet në arenën ndërkombëtare janë ndarë në mendimet e tyre nëse sulmi ishte i drejtë apo jo. Ja...

Pentagoni: Kemi goditur me sukses të gjithë objektivat në Siri

para 12 muajve - BalkanWeb

SHBA-ja konfirmoi sot se ka goditur me sukses të gjithë objektivat siriane të planifikuara nga SHBA-ja, Franca dhe Britania e Madhe në formë kundërpërgjigjeje ndaj përdorimit të dyshuar të armëve kimike...

Sirianët protestojnë kundër sulmeve të Perëndimit

para 12 muajve - Gazeta e re

Qindra sirianë mbushën rrugët e Damaskut si shenjë mbështetje për kreun e qeverisë së tyre Bashar al-Assad pas sulmeve ajrore të SHBA’së, Britanisë së Madhe dhe Francës. Sulmet me raketa zhdukën një qendër...

Mediat ruse: Çështja e Asadit mund të acaroj marrëdhëniet e Turqisë me Rusinë

para 12 muajve - Gazeta e re

Pas sulmeve të ShBA-së bashkë me aleatët si Franca dhe Britania e Madhe kundër regjimit Asad, Presidenti Turk, Tayyip Erdogan për herë të parë ka biseduar në telefon me homologun e tij rus, Vladimir Putin....

Rusia “mposhtet” në OKB, nuk kalon rezoluta që dënon sulmin në Siri

para 12 muajve - Lajmi.net

Këshilli i Sigurimit i OKB-së e ka hedhur poshtë rezolutën e propozuar nga Rusia me të cilën do të dënohej “agresioni” i SHBA-ve dhe aleatëve të saj kundër Sirisë. Për rezolutë kanë votuar Rusia, Kina...

Pentagoni: Kemi goditur me sukses të gjithë objektivat në Siri

para 12 muajve - Medial

SHBA-ja konfirmoi sot se ka goditur me sukses të gjithë objektivat siriane të planifikuara nga SHBA-ja, Franca dhe Britania e Madhe në formë kundërpërgjigjeje ndaj përdorimit të dyshuar të armëve kimike...

Kjo është fuqia e mbrojtjes kundër – ajrore siriane. Gjithçka ruse!

para 12 muajve - Medial

Kjo është fuqia e mbrojtjes kundër – ajrore siriane. Gjithçka ruse! Lajmi i rremë i lëshuar nga regjimi i Assadit se sulmi amerikan, britanik dhe francez në Siri të shtunën në mëngjes pësoi goditje të...

Sirianët protestojnë kundër sulmeve të Perëndimit

para 12 muajve - Gazeta Express

Qindra sirianë mbushën rrugët e Damaskut si shenjë mbështetje për kreun e qeverisë së tyre Bashar al-Assad pas sulmeve ajrore të SHBA’së, Britanisë së Madhe dhe Francës. Sulmet me raketa zhdukën një qendër...

Kjo është fuqia e mbrojtjes kundër – ajrore siriane. Gjithçka ruse!

para 12 muajve - Lajmi.net

Lajmi i rremë i lëshuar nga regjimi i Assadit se sulmi amerikan, britanik dhe francez në Siri të shtunën në mëngjes pësoi goditje të madhe duke "arritur të shfaroste 70% të raketave perëndimore", shpejt...

Sirianët marrin në mbrojtje Assad pas sulmeve të Perëndimit: Jemi bijtë e tu!

para 12 muajve - TV Koha

Qindra sirianë mbushën rrugët e Damaskut si shenjë mbështetje për kreun e qeverisë së tyre Bashar al-Assad pas sulmeve ajrore  të SHBA-së, Britanisë së Madhe dhe Francës. Sulmet me raketa zhdukën një qendër...

Këto shtete janë pro dhe kundër sulmit ajror në Siri

para 12 muajve - Fakti Ditor

SHBA, Franca dhe Britania e Madhe kanë realizuar një sulm ajror në Siri si hakmarrje ndaj dyshimeve për përdorimin e armëve kimike kundër popullsisë civile në Douma javën e kaluar. Por shtetet në arenën...

Ky është qëndrimi i Turqisë, pas bombardimeve në Siri

para 12 muajve - Ina

Pas mbështetjes që morën sulmet e SHBA-së, Britanisë së Madhe dhe Francës nga Kanadaja, edhe Turqia ka përshëndetur veprimin e tyre. Kështu ka thënë një burim i ministrisë së Jashtme për Reuters. “Ne e...

Këto shtete janë pro dhe kundër sulmit ajror në Siri

para 12 muajve - GazetaBlic

SHBA, Franca dhe Britania e Madhe kanë realizuar një sulm ajror në Siri si hakmarrje ndaj dyshimeve për përdorimin e armëve kimike kundër popullsisë civile në Douma javën e kaluar. Por shtetet në arenën...

Këto shtete janë pro dhe kundër sulmit ajror në Siri

para 12 muajve - Gazeta Express

SHBA, Franca dhe Britania e Madhe kanë realizuar një sulm ajror në Siri si hakmarrje ndaj dyshimeve për përdorimin e armëve kimike kundër popullsisë civile në Douma javën e kaluar. Por shtetet në arenën...

Përplasje SHBA-Rusi në OKB: Mbaroi koha e fjalëve! Huliganë!

para 12 muajve - Mapo

Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara po zhvillon një takim urgjent të thirrur nga Rusia, e cila ka propozuar një rezolutë ku dënohen goditjet e ndërmarra sot në mëngjes nga tre aleatë perëndimorë...

Ky është qëndrimi i Turqisë, pas bombardimeve në Siri

para 12 muajve - Fol

Pas mbështetjes që morën sulmet e SHBA-së, Britanisë së Madhe dhe Francës nga Kanadaja, edhe Turqia ka përshëndetur veprimin e tyre. Kështu ka thënë një burim i ministrisë së Jashtme për Reuters. “Ne e...

Ish-oficeri sirian: Sulmet nuk shkatërruan zemrën e armëve kimike

para 12 muajve - Tetova Sot

Një ish-oficer i përfshirë në programin e armëve kimike siriane, pohoi se sulmet e Shteteve të Bashkuara, Britanisë dhe Francës në Siri “kanë goditur pjesët, por jo zemrën e programit kimik”. Ish-kapiteni,...

Zbulohet blofi i Putin në Siri: Ushtria ruse nuk guxoi të “ngrinte as gishtin” ndaj SHBA-së

para 12 muajve - Tetova Sot

SHBA, Franca dhe Britania e Madhe bombarduan tre impiante të programit të armëve kimike siriane si përgjigje ndaj sulmit të dyshuar me armë kimike ndaj qyteti sirian Duma javën e shkuar. “Faleminderit...

Këto shtete janë pro dhe kundër sulmit ajror në Siri

para 12 muajve - Tetova Sot

SHBA, Franca dhe Britania e Madhe kanë realizuar një sulm ajror në Siri si hakmarrje ndaj dyshimeve për përdorimin e armëve kimike kundër popullsisë civile në Douma javën e kaluar. Por shtetet në arenën...

Sirianët protestojnë kundër sulmeve të SHBA-së e aleatëve

para 12 muajve - Illyria

Damask, 14 prill 2018 – Qindra sirianë mbushën rrugët e Damaskut në shenjë mbështetje për kreun e shtetit të tyre, Bashar al-Assad, pas sulmeve ajrore të SHBA-së, Britanisë së Madhe dhe Francës. Sulmet...

Irani dhe Siria pyesin Rusinë pse nuk i’u kundërpergjigj sulmit amerikan?

para 12 muajve - Zhurnal

Damasku ishte i bindur se Uashingtoni po përgatitet për sulme ushtarake dhe për këtë çështje sirianët u larguan nga bazat ushtarake, ndërtesat qeveritare dhe administrative dhe kjo bëri të mundur fillimin...

Ish-gjenerali rus paralajmëron se Rusia mund të bombardojë Qipron

para 12 muajve - Zhurnal

Një ish-gjeneral rus ka paralajmëruar se çdo ndërhyrje nga SHBA, Britania dhe Franca mund të jetë një “rrugë e drejtpërdrejtë për konfrontimin ushtarak me Rusinë”. Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi,...

Pamjet pas sulmit të SHBA, Britanisë dhe Francës në Siri

para 12 muajve - Tetova Sot

Televizioni shtetëror sirian ka transmetuar pamjet e rrënojave të një qendre kërkimore për armët kimike pranë Damaskut pas sulmit ajror të ndërmarrë nga SHBA, Anglia dhe Franca. Zyrtarët e Pentagonit thanë...

Sirianët protestojnë kundër sulmeve të Perëndimit

para 12 muajve - Gazeta Monitor

Qindra sirianë mbushën rrugët e Damaskut si shenjë mbështetje për kreun e qeverisë së tyre Bashar al-Assad pas sulmeve ajrore të SHBA’së, Britanisë së Madhe dhe Francës. Sulmet me raketa zhdukën një qendër...

Ambasadori i Sirisë në OKB: Sulmet s’do të na ndalin

para 12 muajve - Telegrafi

Ambasadori i Sirisë në Organizatën e Kombeve të Bashkuara, Bashar al-Jaafari, ka thënë se aksioni ushtarak nuk do ta ndalë Sirinë në arritjen e qëllimeve të saj në mposhtjen e terrorizimit në Siri. Ai,...

Rusia “mposhtet” në OKB, nuk kalon rezoluta që dënon sulmin në Siri

para 12 muajve - Sovrani

Këshilli i Sigurimit i OKB-së e ka hedhur poshtë rezolutën e propozuar nga Rusia me të cilën do të dënohej “agresioni” i SHBA-ve dhe aleatëve të saj kundër Sirisë. Për rezolutë kanë votuar Rusia, Kina...

SHBA goditi Sirinë me raketa të njëjta që e sulmoi Serbinë, ja sa kushton një

para 12 muajve - Aktuale

SHBA-të dhe aleatët e saj, Britania e Madhe dhe Franca ndërmorën sulme ajrore kundër bazave ushtarake siriane, duke hedhur më shumë se 100 raketa. Këto sulme pasuan përdorimin e armëve kimike nga regjimi...

​Ish-oficeri sirian: Sulmet nuk shkatërruan zemrën e armëve kimike

para 12 muajve - GazetaBlic

Një ish-oficer i përfshirë në programin e armëve kimike siriane, pohoi se sulmet e Shteteve të Bashkuara, Britanisë dhe Francës në Siri “kanë goditur pjesët, por jo zemrën e programit kimik”. Ish-kapiteni,...

SHBA goditi Sirinë me raketa të njëjta që e sulmoi Serbinë

para 12 muajve - Tetova Sot

SHBA-të dhe aleatët e saj, Britania e Madhe dhe Franca ndërmorën sulme ajrore kundër bazave ushtarake siriane, duke hedhur më shumë se 100 raketa. Këto sulme pasuan përdorimin e armëve kimike nga regjimi...

Pentagoni: Kemi goditur me sukses të gjithë objektivat

para 12 muajve - Alsat-M

SHBA-ja konfirmoi sot se ka goditur me sukses të gjithë objektivat siriane të planifikuara nga SHBA-ja, Franca dhe Britania e Madhe në formë kundërpërgjigjeje ndaj përdorimit të dyshuar të armëve kimike...

Këshilli i Sigurimit nuk miraton rezolutën ruse për Sirinë

para 12 muajve - Tetova Sot

​Një rezolutë e propozuar nga Rusia në Këshillin e Sigurimit të Kombeve të Bashkuara ku dënohen goditjet e ndërmarra sot në mëngjes nga tre aleatë perëndimorë ndaj objektivave siriane nuk ka marrë mjaftueshëm...

Deklarohet Arabia Saudite – tregon a përkrah sulmet në Siri

para 12 muajve - Tetova Sot

Ministria e Punëve të Jashtme të Arabisë Saudite ka lëshuar një komunikatë për media ku ka mbështetur Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Britaninë e Madhe dhe Francën në sulmet e tyre ajrore kundër regjimit...

SHBA në OKB: Ne do godasim sërish nëse Assadi përdor armë kimike

para 12 muajve - Gazeta Shqip

Sulmi i përbashkët i SHBA-ve, Britanisë dhe Francë ndaj bazave të armëve Kimike në Siri, goditi “strehimet” ushtarake të Bashar Al Assad në Damask dhe Homs, ndërsa Pentagoni  thekson se janë lëshuar rreth...

Sirianët protestojnë kundër sulmeve të Perëndimit

para 12 muajve - Periskopi

Qindra sirianë mbushën rrugët e Damaskut si shenjë mbështetje për kreun e qeverisë së tyre Bashar al-Assad pas sulmeve ajrore të SHBA’së, Britanisë së Madhe dhe Francës. Sulmet me raketa zhdukën një qendër...

Këshilli i Sigurimit nuk miraton rezolutën e propozuar nga Rusia për Sirinë

para 12 muajve - Portalb

Një rezolutë e propozuar nga Rusia në Këshillin e Sigurimit të Kombeve të Bashkuara ku dënohen goditjet e ndërmarra sot në mëngjes nga tre aleatë perëndimorë ndaj objektivave siriane nuk ka marrë mjaftueshëm...

Fillojnë protestat e sirianëve në kundërshtim të sulmeve nga SHBA

para 12 muajve - Insajderi

Qindra sirianë mbushën rrugët e Damaskut si shenjë mbështetje për kreun e qeverisë së tyre Bashar al-Assad pas sulmeve ajrore të SHBA’së, Britanisë së Madhe dhe Francës. Sulmet me raketa zhdukën një qendër...

Sirianët protestojnë kundër sulmeve të Perëndimit

para 12 muajve - Sovrani

Qindra sirianë mbushën rrugët e Damaskut si shenjë mbështetje për kreun e qeverisë së tyre Bashar al-Assad pas sulmeve ajrore të SHBA’së, Britanisë së Madhe dhe Francës. Sulmet me raketa zhdukën një qendër...

Anxhelina pothuajse e zhveshur në festival, nuk i lë vend imagjinatës

para 12 muajve - Gazeta Liria

E ka vendosur t’i habisë të gjithë. Këngëtarja Anxhelina Hadërgjonaj ka mahnitur të gjithë me paraqitjen e saj në festivalin ‘Coachella’ që është mbajtur në LA, shkruan lajmi.net Ajo kishte zgjedhur një...

Pentagoni: Kemi goditur me sukses të gjithë objektivat

para 12 muajve - Tetova Sot

SHBA-ja konfirmoi sot se ka goditur me sukses të gjithë objektivat siriane të planifikuara nga SHBA-ja, Franca dhe Britania e Madhe në formë kundërpërgjigjeje ndaj përdorimit të dyshuar të armëve kimike...

Kjo është fuqia e mbrojtjes kundër – ajrore siriane. Gjithçka ruse!

para 12 muajve - Sovrani

Lajmi i rremë i lëshuar nga regjimi i Assadit se sulmi amerikan, britanik dhe francez në Siri të shtunën në mëngjes pësoi goditje të madhe duke “arritur të shfaroste 70% të raketave perëndimore”, shpejt...

SHBA e Rusia përplasen në OKB, pas bombardimeve në Siri

para 12 muajve - Gazeta Tema

Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara po zhvillon një takim urgjent të thirrur nga Rusia, e cila ka propozuar një rezolutë ku dënohen goditjet e ndërmarra sot në mëngjes nga tre aleatë perëndimorë...

Sulmet në Siri: Tre lëvizjet kyçe të Trumpit kundër Assadit

para 12 muajve - Portalb

Tre objektiva janë goditur në periferi të Damaskut dhe Homsit, të treja ngushtësisht të lidhura me përdorimin e armëve kimike . SHBA, Franca dhe Mbretëria e Bashkuar janë hedhur në veprim natën e djeshme....

Haley: SHBA-ja e gatshme të reagojë sërish, kemi paralizuar programin e armëve kimike të Sirisë

para 12 muajve - Portalb

Ambasadorja amerikane në Kombet e Bashkuara, Nikki Haley, ka thënë se sulmet e bëra sot janë planifikuar me kujdes për të minimizuar viktimat civile. Sipas Haley, SHBA-ja do të ndjek secilin vend që mund...

Këshilli i Sigurimit nuk miraton rezolutën ruse për Sirinë

para 12 muajve - RTV 21

Vetëm tri shtete e votuan rezolutën Një rezolutë e propozuar nga Rusia në Këshillin e Sigurimit të Kombeve të Bashkuara ku dënohen goditjet e ndërmarra sot në mëngjes nga tre aleatë perëndimorë ndaj objektivave...

Këshilli i Sigurimit nuk miraton rezolutën ruse për Sirinë

para 12 muajve - Zhurnal

Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara ka dështuar të adaptojë një draft rezolutë të iniciuar nga Rusia e cila kuronte të dënohej “agresioni i SHBA-ve dhe aleatëve të saj kundër Republikës Arabe të...

Erdogan e Putin flasin në telefon për situatën në Siri

para 12 muajve - Sovrani

Pas sulmeve të Shteteve të Bashkuara bashkë me aleatët Franca dhe Britania e Madhe, Presidenti Turk, Tayyip Erdogan ka biseduar në telefon me homologun e tij rus, Vladimir Putin rreth Sirisë. Nga biseda...

Këshilli i Sigurimit nuk miraton rezolutën ruse për Sirinë

para 12 muajve - Klan Kosova

Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara ka dështuar të adaptojë një draft rezolutë të iniciuar nga Rusia e cila kuronte të dënohej “agresioni i SHBA-ve dhe aleatëve të saj kundër Republikës Arabe të...

SHBA goditi Sirinë me raketa të njëjta që e sulmoi Serbinë

para 12 muajve - Gazeta Express

SHBA-të dhe aleatët e saj, Britania e Madhe dhe Franca ndërmorën sulme ajrore kundër bazave ushtarake siriane, duke hedhur më shumë se 100 raketa. Këto sulme pasuan përdorimin e armëve kimike nga regjimi...

Cilat janë shtetet që janë pro dhe kundër sulmit të SHBA-ve ndaj Sirisë

para 12 muajve - Insajderi

SHBA, Franca dhe Britania e Madhe kanë realizuar një sulm ajror në Siri mëngjesin e së shtunës për shkak të përdorimit të armëve kimike nga Qeveria siriane kundër popullit të saj në Douma javën e kaluar....

Deklarohet Arabia Saudite – tregon a përkrah sulmet në Siri

para 12 muajve - Zhurnal

Ministria e Punëve të Jashtme të Arabisë Saudite ka lëshuar një komunikatë për media ku ka mbështetur Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Britaninë e Madhe dhe Francën në sulmet e tyre ajrore kundër regjimit...

Sekretari i OKB-së: Tregoni durim

para 12 muajve - Gazeta Liria

Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Antonio Guterres në mbledhjen urgjente të Këshillit të Sigurimit u ka bërë thirrje të gjitha shteteve të “tregojnë durim në këto situatë të rrezikshme dhe...

Shtetet pro dhe kundër sulmit ajror në Siri

para 12 muajve - Periskopi

SHBA, Franca dhe Britania e Madhe kanë realizuar një sulm ajror në Siri si hakmarrje ndaj dyshimeve për përdorimin e armëve kimike kundër popullsisë civile në Douma javën e kaluar. Por shtetet në arenën...

Ambasadori i Sirisë në OKB: Sulmet s’do të na ndalin

para 12 muajve - Klan Kosova

Ambasadori i Sirisë në Organizatën e Kombeve të Bashkuara, Bashar al-Jaafari, ka thënë se aksioni ushtarak nuk do ta ndalë Sirinë në arritjen e qëllimeve të saj në mposhtjen e terrorizimit në Siri, njofton...

Pentagoni: Kemi goditur me sukses të gjithë objektivat

para 12 muajve - Almakos

14 April 2018 / 20:54 SHBA-ja konfirmoi sot se ka goditur me sukses të gjithë objektivat siriane të planifikuara nga SHBA-ja, Franca dhe Britania e Madhe në formë kundërpërgjigjeje ndaj përdorimit të dyshuar...

Këto shtete janë pro dhe kundër sulmit ajror në Siri

para 12 muajve - Sovrani

SHBA, Franca dhe Britania e Madhe kanë realizuar një sulm ajror në Siri si hakmarrje ndaj dyshimeve për përdorimin e armëve kimike kundër popullsisë civile në Douma javën e kaluar. Por shtetet në arenën...

SHBA goditi Sirinë me raketa të njëjta që e sulmoi Serbinë, një kushton 1.4 milion dollarë

para 12 muajve - Gazeta Liria

SHBA-të dhe aleatët e saj, Britania e Madhe dhe Franca ndërmorën sulme ajrore kundër bazave ushtarake siriane, duke hedhur më shumë se 100 raketa. Këto sulme pasuan përdorimin e armëve kimike nga regjimi...

Çfarë mbeti pas bombardimit të laboratorit të armëve kimike në Siri

para 12 muajve - NOA

SHBA, Britania dhe Franca bombarduan sot tre objektiva në Siri për të minimizuar sipas tyre kapacitetet e armëve kimike të regjimit të Bashar Al Assad. Bombardimi erdhi pas sulmit të javës së shkuar në...

Këshilli i Sigurimit nuk miraton rezolutën ruse për Sirinë

para 12 muajve - Gazeta Express

​Një rezolutë e propozuar nga Rusia në Këshillin e Sigurimit të Kombeve të Bashkuara ku dënohen goditjet e ndërmarra sot në mëngjes nga tre aleatë perëndimorë ndaj objektivave siriane nuk ka marrë mjaftueshëm...

Këshilli i Sigurimit nuk miraton rezolutën ruse për Sirinë

para 12 muajve - GazetaBlic

Një rezolutë e propozuar nga Rusia në Këshillin e Sigurimit të Kombeve të Bashkuara ku dënohen goditjet e ndërmarra sot në mëngjes nga tre aleatë perëndimorë ndaj objektivave siriane nuk ka marrë mjaftueshëm...

SHBA goditi Sirinë me raketa të njëjta që e sulmoi Serbinë. Kaq kushtuan ato

para 12 muajve - GazetaBlic

SHBA-të dhe aleatët e saj, Britania e Madhe dhe Franca ndërmorën sulme ajrore kundër bazave ushtarake siriane, duke hedhur më shumë se 100 raketa. Këto sulme pasuan përdorimin e armëve kimike nga regjimi...

Pamjet në Siri pas sulmit të SHBA-ve dhe aleatëve

para 12 muajve - Portalb

Televizioni shtetëror sirian ka transmetuar pamjet e rrënojave të një qendre kërkimore për armët kimike pranë Damaskut pas sulmit ajror të ndërmarrë nga SHBA, Anglia dhe Franca. Zyrtarët e Pentagonit thanë...

KS i OKB-së nuk e miraton Rezolutën ruse për Sirinë

para 12 muajve - Koha.net

Këshilli i Sigurimit të OKB-së ka dështuar të miratojë një rezolutë të hartuar nga Rusia të shtunën që do të dënonte “agresionin kundër Republikës Arabe të Sirisë nga SHBA-ja dhe aleatët e saj në kundërshtim...

SHBA goditi Sirinë me raketa të njëjta që e sulmoi Serbinë, një kushton 1.4 milion dollarë

para 12 muajve - Lajmi.net

SHBA-të dhe aleatët e saj, Britania e Madhe dhe Franca ndërmorën sulme ajrore kundër bazave ushtarake siriane, duke hedhur më shumë se 100 raketa. Këto sulme pasuan përdorimin e armëve kimike nga regjimi...

Çfarë mbeti pas sulmit me raketa? Laboratori i armëve kimike shndërrohet në gërmadhë

para 12 muajve - BalkanWeb

SIRI – Pamjet e rrënojave të një qendre kërkimore për armët kimike pranë Damaskut pas sulmit ajror të ndërmarrë nga SHBA, Anglia dhe Franca, janë transmetuar në televizionin shtetëror sirian. Zyrtarët...

SHBA paralajmëron sërish Asadin: Mos e testo gatishmërinë tonë

para 12 muajve - Gazeta Liria

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në mbledhjen e Organizatës së Kombeve të Bashkuara, Nikki Haley, ka paralajmëruar se regjimi i Assadit mund të sulmohet përsëri nëse vazhdon t’i përdorë...

Mbledhja e OKB, SHBA: “Nëse Assadi përdor sërish armë kimike, ne do godasim”

para 12 muajve - Gazeta Shqip

Sulmi i përbashkët i SHBA-ve, Britanisë dhe Francë ndaj bazave të armëve Kimike në Siri, goditi “strehimet” ushtarake të Bashar Al Asaad në Damask dhe Homs, ndërsa Pentagoni  thekson se janë lëshuar rreth...

Arabia Saudite mbështet SHBA-në, Francën e Britaninë: Ndërhyrja ishte përgjigje për krimet e regjimit

para 12 muajve - GazetaBlic

Ministria e Punëve të Jashtme të Arabisë Saudite ka lëshuar një komunikatë për media ku ka mbështetur Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Britaninë e Madhe dhe Francën në sulmet e tyre ajrore kundër regjimit...

Çfarë mbeti pas sulmit me raketa? Laboratori i armëve kimike shndërrohet në gërmadhë

para 12 muajve - Medial

SIRI – Pamjet e rrënojave të një qendre kërkimore për armët kimike pranë Damaskut pas sulmit ajror të ndërmarrë nga SHBA, Anglia dhe Franca, janë transmetuar në televizionin shtetëror sirian. Zyrtarët...

Arabia Saudite mbështet SHBA-në, Francën e Britaninë: Ndërhyrja ishte përgjigje për krimet e regjimit

para 12 muajve - Klan Kosova

Ministria e Punëve të Jashtme të Arabisë Saudite ka lëshuar një komunikatë për media ku ka mbështetur Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Britaninë e Madhe dhe Francën në sulmet e tyre ajrore kundër regjimit...

Deklarohet Arabia Saudite – tregon a përkrah sulmet në Siri

para 12 muajve - Gazeta Express

Ministria e Punëve të Jashtme të Arabisë Saudite ka lëshuar një komunikatë për media ku ka mbështetur Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Britaninë e Madhe dhe Francën në sulmet e tyre ajrore kundër regjimit...

Ambasadori rus në OKB: Vepruat njëjtë sikur në sulmin ndaj Jugosllavisë

para 12 muajve - Portalb

Ambasadori rus në Këshillin e Sigurimit në Kombet e Bashkuara, Vassily Nebenzya, ka thënë se sulmet e Shteteve të Bashkuara dhe aleatëve të saj janë qenë “akt i agresionit” kundër shtetit sovran të Sirisë....

Ambasadori rus: Sulmet kanë qenë akti i agresionit

para 12 muajve - RTV 21

Rusia e ‘nervozuar’ Ambasadori rus në Këshillin e Sigurimit në Kombet e Bashkuara, Vassily Nebenzya, ka thënë se sulmet e Shteteve të Bashkuara dhe aleatëve të saj ka qenë akt i agresionit kundër shtetit...

Edhe ky shtet i fuqishëm do t’i bashkohet përpjekjes për paqe të përhershme në Siri

para 12 muajve - GazetaBlic

Gjermania do të bashkohet me Francën në një përpjekje të re ndërkombëtare për të arritur një armëpushim të përhershëm në Siri, tha ministri i Punëve të Jashtme të Gjermanisë, Heiko Maas. “Gjermania, Franca,...

Haley: SHBA do të vazhdojë presionin nëse Siria teston gatishmërinë tonë

para 12 muajve - Zhurnal

Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Antonio Guterres u ka bërë thirrje të gjitha shteteve të “tregojnë durim në këto situatë të rrezikshme dhe të mënjanjojnë ndonjë akt që mund të përshkallëzojë...

Çfarë mbeti pas sulmit në Siri?

para 12 muajve - Lajmi.net

Televizioni shtetëror sirian ka transmetuar pamjet e rrënojave të një qendre kërkimore për armët kimike pranë Damaskut pas sulmit ajror të ndërmarrë nga SHBA, Anglia dhe Franca. Zyrtarët e Pentagonit thanë...

Këshilli i Sigurimit nuk miraton rezolutën ruse për Sirinë

para 12 muajve - Infokusi

Një rezolutë e propozuar nga Rusia në Këshillin e Sigurimit të Kombeve të Bashkuara ku dënohen goditjet e ndërmarra sot në mëngjes nga tre aleatë perëndimorë ndaj objektivave siriane nuk ka marrë mjaftueshëm...

Publikohen pamjet: Përpjekja e dëshpëruar siriane për të përballuar raketat ajrore

para 12 muajve - Fakti Ditor

Sulmi i ndodhur mbrëmë gjatë natës në Siri ishe një kërkesë e Donald Trump, i cili mori mbështetjen e aleatëve europianë, Britani dhe Francë. Trump ndërhyri në Siri pas sulmit me gaz vdekjeprurës, i dyshuar...

Sulmi në Siri, si reaguan disa prej krerëve të shteteve të botës

para 12 muajve - Zhurnal

Qeveria siriane është përpjekur të përcjellë një mesazh sfidues pas sulmeve, duke postuar një video në median sociale ku shihet Presidenti Bashar Al Assad duke ardhur sot në mëngjes në zyrë, shoqëruar...

Reagimi i ambasadorit rus në OKB, pas sulmit në Siri

para 12 muajve - Zhurnal

Ambasadori rus në Këshillin e Sigurimit në Kombet e Bashkuara, Vassily Nebenzya, ka thënë se sulmet e Shteteve të Bashkuara dhe aleatëve të saj ka qenë “akt i agresionit” kundër shtetit sovran. Ai ka thënë...

Sulmi mbi Siri: Dalin pamjet e shkatërrimit të një qendre shkencore për teknologji kimike

para 12 muajve - Fakti Ditor

Televizioni i regjimit në Siri, Al Akhbaria TV, ka publikuar video nga rrënojat e një qendre shkencore – kërkimore, e cila ka qenë një prej objektivave të sulmit të treshes SHBA-Britani-Francë. Bëhet fjalë...

Sirianët në Damask, me emocione të përziera pas sulmeve

para 12 muajve - Koha.net

Damasku ishte një ndër vendet që u sulmuan nga raketat amerikane, franceze dhe britanike, në kuadër të ofensivës ajrore kundër armëve kimike. Banorët në kryeqytetin sirian kanë emocione të përziera për...

Ambasadori rus reagon fuqishëm për sulmet në Siri

para 12 muajve - GazetaBlic

Ambasadori rus në Këshillin e Sigurimit në Kombet e Bashkuara, Vassily Nebenzya, ka thënë se sulmet e Shteteve të Bashkuara dhe aleatëve të saj ka qenë “akt i agresionit” kundër shtetit sovran të Sirisë....

Haley: SHBA-ja e gatshme të reagojë sërish

para 12 muajve - RTV 21

Haley: Jemi të bindur se kemi paralizuar programin e armëve kimike të Sirisë Ambasadorja amerikane në Kombet e Bashkuara, Nikki Haley, ka thënë se sulmet e bëra sot janë planifikuar me kujdes për të minimizuar...

Përmbledhje e KTV-së për ndërhyrjen ushtarake në Siri

para 12 muajve - Koha.net

Donald Trump përsëri u ka dalë në ndihmë sirianëve të pafajshëm. Së bashku me Britaninë dhe Francën, Shtetet e Bashkuara kanë kryer sulme ajrore në disa baza ku mendohet se prodhohen armë kimike, raporton...

Ambasadori rus në OKB: Vepruat njëjtë sikur në sulmin ndaj Jugosllavisë

para 12 muajve - Gazeta Express

Ambasadori rus në Këshillin e Sigurimit në Kombet e Bashkuara, Vassily Nebenzya, ka thënë se sulmet e Shteteve të Bashkuara dhe aleatëve të saj ka qenë “akt i agresionit” kundër shtetit sovran të Sirisë....

Çfarë mbeti pas sulmit në Siri?

para 12 muajve - Gazeta Liria

Televizioni shtetëror sirian ka transmetuar pamjet e rrënojave të një qendre kërkimore për armët kimike pranë Damaskut pas sulmit ajror të ndërmarrë nga SHBA, Anglia dhe Franca. Zyrtarët e Pentagonit thanë...

SHBA, Britania dhe Franca sulmuan Sirinë, Trump: Përdorëm fuqinë kundër barbarizmit

para 12 muajve - MRT

Presidenti amerikan Donald Trump së bashku me atë francez dhe kryeministren britanike... Presidenti amerikan Donald Trump së bashku me atë francez dhe kryeministren britanike, kanë urdhëruar sulme precize...

​OKB kundërshtoi rezolutën e Rusisë për Sirinë

para 12 muajve - KosovaPress

Rezoluta u votua nga Rusia, Kina dhe Bolivia, kurse tetë vende e kundërshtuan, ndërsa abstenuan Peruja, Etiopia, Kazakistani dhe Guineja Ekuatoriale./KosovaPress/ Temat: OKB Siri SHBA Kjo web faqe mirëmbahet...

Çfarë mbeti pas sulmit në Siri?

para 12 muajve - GazetaBlic

Televizioni shtetëror sirian ka transmetuar pamjet e rrënojave të një qendre kërkimore për armët kimike pranë Damaskut pas sulmit ajror të ndërmarrë nga SHBA, Anglia dhe Franca. Zyrtarët e Pentagonit thanë...

Pentagoni: Me sukses u goditën të gjitha objektivat në Siri

para 12 muajve - Portalb

Pentagoni thotë se të gjitha objektivat janë goditur me sukses nga sulmet ajrore nën udhëheqjen e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, raporton Anadolu Agency (AA). Dana White, ndihmës sekretarja e mbrojtjes...

Çfarë mbeti pas sulmit në Siri?

para 12 muajve - Gazeta Express

Televizioni shtetëror sirian ka transmetuar pamjet e rrënojave të një qendre kërkimore për armët kimike pranë Damaskut pas sulmit ajror të ndërmarrë nga SHBA, Anglia dhe Franca. Zyrtarët e Pentagonit thanë...

Çfarë mbeti pas sulmit në Siri?

para 12 muajve - Infokusi

Televizioni shtetëror sirian ka transmetuar pamjet e rrënojave të një qendre kërkimore për armët kimike pranë Damaskut pas sulmit ajror të ndërmarrë nga SHBA, Anglia dhe Franca. Zyrtarët e Pentagonit thanë...

Donald Trump – Misioni u krye

para 12 muajve - Telegrafi

Presidenti amerikan Donald Trump përshëndeti ekzekutimin perfekt të sulmeve ajrore ndaj Sirisë, ndërsa shtoi në mesazhin e tij në “Twitter” se misioni u krye. SHBA, Franca dhe Britania e Madhe bombarduan...

Pamje nga sulmet e Francës në Siri

para 12 muajve - Periskopi

Ministrja e Punëve të Brendshme e Francës Florence Parly ka publikuar në Twitter pamje nga momenti i lansimit të raketave kundër Sirisë. Ajo tha se kanë goditur bazat e prodhimit të armëve kimike në vend....

Ambasadori rus në OKB: Vepruat njëjtë sikur në sulmin ndaj Jugosllavisë

para 12 muajve - Albeu

Ambasadori rus në Këshillin e Sigurimit në Kombet e Bashkuara , Vassily Nebenzya, ka thënë se sulmet e Shteteve të Bashkuara dhe aleatëve të saj ka qenë “akt i agresionit” kundër shtetit sovran të Sirisë....

Haley: SHBA do të vazhdojë presionin nëse Siria teston gatishmërinë tonë

para 12 muajve - Medial

Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Antonio Guterres u ka bërë thirrje të gjitha shteteve të “tregojnë durim në këto situatë të rrezikshme dhe të mënjanjojnë ndonjë akt që mund të përshkallëzojë...

Erdogan bisedë telefonike me May, në fokus zhvillimet në Siri

para 12 muajve - Shenja

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, ka zhvilluar një bisedë telefonike me kryeministren e Britanisë së Madhe, Theresa May, transmeton Anadolu Agency (AA). Sipas informacioneve nga burimet presidenciale,...

Ambasadorja amerikane në OKB: SHBA vazhdon të qëndrojë gati

para 12 muajve - Telegrafi

Ambasadorja e shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kombet e Bashkuara, Nikki Haley, ka thënë në Këshillin e Sigurimit se lajmet për sulmet kimike dhe viktimat në Douma nuk ishin “fake news”, lajme false....

​Ish-oficeri sirian: Sulmet nuk shkatërruan zemrën e armëve kimike

para 12 muajve - KosovaPress

Ish-kapiteni, Abdulzalam Abdulrazek, i vendosur tani në krahun e rebelëve në veri të Sirisë, beson se sulmet ajrore nuk do të dëmtojnë aftësinë e Sirisë për të prodhuar armë kimike dhe për të nisur sulme...

FOTOT+ VIDEO/ Çfarë mbeti pas sulmit të koalicionit në Siri

para 12 muajve - Java News

Televizioni shtetëror sirian ka transmetuar pamjet e rrënojave të një qendre kërkimore për armët kimike pranë Damaskut pas sulmit ajror të ndërmarrë nga SHBA, Anglia dhe Franca. Zyrtarët e Pentagonit thanë...

Ambasadori rus në OKB: Vepruat njëjtë sikur në sulmin ndaj Jugosllavisë

para 12 muajve - Lajmi.net

Ambasadori rus në Këshillin e Sigurimit në Kombet e Bashkuara, Vassily Nebenzya, ka thënë se sulmet e Shteteve të Bashkuara dhe aleatëve të saj ka qenë “akt i agresionit” kundër shtetit sovran të Sirisë....

Amerika Mund ta Sulmojë Sërish Sirinë

para 12 muajve - Kallxo

Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Antonio Guterres u ka bërë thirrje të gjitha shteteve të “tregojnë durim në këto situatë të rrezikshme dhe të mënjanjojnë ndonjë akt që mund të përshkallëzojë...

Zbulohet blofi i Putin në Siri: Ushtria ruse nuk guxoi të “ngrinte as gishtin” ndaj SHBA-së

para 12 muajve - Gazeta Tema

SHBA, Franca dhe Britania e Madhe bombarduan tre impiante të programit të armëve kimike siriane si përgjigje ndaj sulmit të dyshuar me armë kimike ndaj qyteti sirian Duma javën e shkuar. “Faleminderit...

Haley: SHBA do të vazhdojë presionin nëse Siria teston gatishmërinë tonë

para 12 muajve - Koha.net

Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Antonio Guterres u ka bërë thirrje të gjitha shteteve të “tregojnë durim në këto situatë të rrezikshme dhe të mënjanojnë ndonjë akt që mund të përshkallëzojë...

New York Times: A po rrezikohet e gjithë bota pas sulmit të sotëm të SHBA-së në Siri?

para 12 muajve - Aktuale

Shtetet e Bashkuara të Amerikës për herë të dytë brenda këtij viti lëshuan raketat që përplasën objektivat ushtarake të shteti sirian. SHBA, Britania e Madhe dhe Franca mëngjesin e sotëm i nisën sulmet...

Mësoni se a kaloi rezoluta e Rusisë në Këshillin e Sigurimit rreth sulmeve në Siri

para 12 muajve - Insajderi

Këshilli i Sigurimit të Kombeve të Bashkuara dështoi të miratojë një rezolutë të hartuar nga Rusia, me anë të së cilës dënonte sulmin e SHBA-së dhe aleatëve të saj ndaj Republikës Arabe të Sirisë. Vetëm...

Haley: SHBA do të vazhdojë presionin nëse Siria teston gatishmërinë tonë

para 12 muajve - Gazeta Express

Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Antonio Guterres u ka bërë thirrje të gjitha shteteve të “tregojnë durim në këto situatë të rrezikshme dhe të mënjanjojnë ndonjë akt që mund të përshkallëzojë...

Rusia: Sulmet në Siri janë të papranueshme

para 12 muajve - Gazeta Liria

Ministri i Jashtëm rus, Sergej Lavrov ka thënë se sulmet e SHBA’ve me aleatë në Siri janë “të papranueshëm dhe të paligjshme”. Këto komente Lavrov i ka bërë gjatë një konference shtypi ku komentoi veprimet...

Këshilli i Sigurimit të OKB-së nuk arrin të miratojë rezolutën ruse për Sirinë

para 12 muajve - Sovrani

Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara dështoi të miratojë një rezolutë të hartuar nga Rusia të shtunën, me anë të së cilës denonte sulmin e SHBA-së dhe aleatëve të saj kundër Republikës Arabe të...

Ambasadorja amerikane në OKB: SHBA vazhdon të qëndrojë gati

para 12 muajve - Klan Kosova

Ambasadorja e shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kombet e Bashkuara, Nikki Haley, ka thënë në Këshillin e Sigurimit se lajmet për sulmet kimike dhe viktimat në Douma nuk ishin “fake news”, lajme false,...

Ambasadorja amerikane në OKB: SHBA vazhdon të qëndrojë gati

para 12 muajve - GazetaBlic

Ambasadorja e shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kombet e Bashkuara, Nikki Haley, ka thënë në Këshillin e Sigurimit se lajmet për sulmet kimike dhe viktimat në Douma nuk ishin “fake news”, lajme false,...

Shefi i OKB’së thirrje për përmbajtje në Siri, dalin në terren inspektorët e armëve kimike

para 12 muajve - Gazeta Liria

Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së Antonio Guterres, ka folur në fillim të mbledhjes për situatën e krijuar në Siri, ku SHBA-të, Britania e Madhe dhe Franca sulmuan regjimin e Assadit. Ai u bëri thirrje...

SHBA paralajmëron Asadin për sulme të reja

para 12 muajve - Lajmi.net

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në mbledhjen e Organizatës së Kombeve të Bashkuara, Nikki Haley, ka paralajmëruar se regjimi i Assadit mund të sulmohet përsëri nëse vazhdon t’i përdorë...

Aleatët i zbulojnë blofin Rusisë, Trump: Misioni u krye!

para 12 muajve - Politiko

SHBA, Franca dhe Britania e Madhe bombarduan tre impiante të programit të armëve kimike siriane si raprezalje ndaj sulmit të dyshuar me armë kimike ndaj qyteti sirian Duma javën e shkuar. “Faleminderit...

SHBA goditi Sirinë me raketa të njëjta që e sulmoi Serbinë

para 12 muajve - Sovrani

SHBA-të dhe aleatët e saj, Britania e Madhe dhe Franca ndërmorën sulme ajrore kundër bazave ushtarake siriane, duke hedhur më shumë se 100 raketa. Këto sulme pasuan përdorimin e armëve kimike nga regjimi...

“Mirëmëngjes Qëndresë”: Ja reagimet e plota pas sulmeve në Siri

para 12 muajve - Gazeta Tema

Qeveria siriane është përpjekur të përcjellë një mesazh sfidues pas sulmeve, duke postuar një video në median sociale ku shihet Presidenti Bashar Al Assad duke ardhur sot në mëngjes në zyrë, shoqëruar...

Shefi i OKB’së: Të shmanget përshkallëzimi në Siri, dalin në terren inspektorët e armëve kimike

para 12 muajve - Gazeta Express

Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së Antonio Guterres, ka folur në fillim të mbledhjes për situatën e krijuar në Siri, ku SHBA-të, Britania e Madhe dhe Franca sulmuan regjimin e Assadit. Ai u bëri thirrje...

Rusia dënon ndërhyrjen në Siri, e quan “akt agresioni”

para 12 muajve - GazetaBlic

I dërguari i Rusisë në Organizatën e Kombeve të Bashkuara, Vasily Nebenzya, ka folur në Këshillin e Sigurimit të OKB-së. Ai e ka quajtur intervenimin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Mbretërisë së...

Pas raketave luftë fjalësh

para 12 muajve - Politiko

Sulmet ajrore të SHBA-së, Francës dhe Britanisë së Madhe ndaj Sirisë u shoqëruan me një jehonë deklaratash të ndryshme. Ndërsa aleatët e Sirisë po protestojnë, NATO-ja, Turqia dhe Izraeli i përshëndetën...

Shefi i OKB-së: Të shmangen përshkallëzimi në Siri, dalin në terren inspektorët e armëve kimike

para 12 muajve - GazetaBlic

Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së Antonio Guterres, ka folur në fillim të mbledhjes për situatën e krijuar në Siri, ku SHBA-të, Britania e Madhe dhe Franca sulmuan regjimin e Assadit. Ai u bëri thirrje...

Sulmi në Siri, si reaguan disa prej krerëve të shteteve të botës

para 12 muajve - Java News

Qeveria siriane është përpjekur të përcjellë një mesazh sfidues pas sulmeve, duke postuar një video në median sociale ku shihet Presidenti Bashar Al Assad duke ardhur sot në mëngjes në zyrë, shoqëruar...

Këshilli i Sigurimit nuk miraton rezolutën e propozuar nga Rusia për Sirinë

para 12 muajve - Periskopi

Një rezolutë e propozuar nga Rusia në Këshillin e Sigurimit të Kombeve të Bashkuara ku dënohen goditjet e ndërmarra sot në mëngjes nga tre aleatë perëndimorë ndaj objektivave siriane nuk ka marrë mjaftueshëm...

Rusia dënon ndërhyrjen në Siri, e quan “akt agresioni”

para 12 muajve - Klan Kosova

I dërguari i Rusisë në Organizatën e Kombeve të Bashkuara, Vasily Nebenzya, ka folur në Këshillin e Sigurimit të OKB-së. Ai e ka quajtur intervenimin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Mbretërisë së...

Fillon mbledhja urgjente e Këshillit të Sigurimit, pas kërkesës së Rusisë

para 12 muajve - GazetaBlic

Këshilli i Sigurimit i OKB-së është takuar sot në orën 17:00 sipas kohës evropiane me kërkesë të Rusisë, pasi që forcat amerikane, britanike dhe franceze kryen sulme ajrore ndaj Sirisë ku u përdorën më...

Ambasadori rus në OKB: Vepruat njejtë sikur në sulmin ndaj Jugosllavisë

para 12 muajve - Fakti Ditor

Ambasadori rus në Këshillin e Sigurimit në Kombet e Bashkuara, Vassily Nebenzya, ka thënë se sulmet e Shteteve të Bashkuara dhe aleatëve të saj ka qenë “akt i agresionit” kundër shtetit sovran të Sirisë....

Aleatët i zbulojnë blofin Rusisë, Trumpi thotë se misioni u krye

para 12 muajve - Koha.net

Presidenti amerikan Donald Trump përshëndeti “ekzekutimin perfekt” të sulmeve ajrore ndaj Sirisë, ndërsa shtoi në mesazhin e tij në “Twitter” se misioni u krye. SHBA, Franca dhe Britania e Madhe bombarduan...

Maas: Gjermania i bashkohet përpjekjes për paqe të përhershme në Siri

para 12 muajve - Gazeta Liria

Gjermania do të bashkohet me Francën në një përpjekje të re ndërkombëtare për të arritur një armëpushim të përhershëm në Siri, tha ministri i Punëve të Jashtme të Gjermanisë, Heiko Maas. “Gjermania, Franca,...

Ushtria ruse nuk guxoi të “ngrinte as gishtin” ndaj SHBA-së, Anglisë e Francës

para 12 muajve - Java News

SHBA, Franca dhe Britania e Madhe bombarduan tre impiante të programit të armëve kimike siriane si përgjigje ndaj sulmit të dyshuar me armë kimike ndaj qyteti sirian Duma javën e shkuar. “Faleminderit...

Këshilli i Sigurimit nuk miraton rezolutën ruse për Sirinë

para 12 muajve - Sovrani

Një rezolutë e propozuar nga Rusia në Këshillin e Sigurimit të Kombeve të Bashkuara ku dënohen goditjet e ndërmarra sot në mëngjes nga tre aleatë perëndimorë ndaj objektivave siriane nuk ka marrë mjaftueshëm...

Këshilli i Sigurimit nuk miraton rezolutën ruse për Sirinë

para 12 muajve - Gazeta Monitor

​Një rezolutë e propozuar nga Rusia në Këshillin e Sigurimit të Kombeve të Bashkuara ku dënohen goditjet e ndërmarra sot në mëngjes nga tre aleatë perëndimorë ndaj objektivave siriane nuk ka marrë mjaftueshëm...

Të gjithë anëtarët e NATO-s mbështetën sulmet në Siri

para 12 muajve - Periskopi

NATO njoftoi sot se 29 anëtarë të Aleancës mbështesin sulmet ajrore në Siri, pas një sulmi kimik javën e kaluar në Duma. SHBA, Britania dhe Franca sot i njoftuan ambasadorët e NATO-s në një sesion të posaçëm...

SHBA, Britania dhe Franca sulmuan Sirinë, Trump: Përdorëm fuqinë kundër barbarizmit

para 12 muajve - Fakti Ditor

Presidenti amerikan Donald Trump së bashku me atë francez dhe kryeministren britanike… Presidenti amerikan Donald Trump së bashku me atë francez dhe kryeministren britanike, kanë urdhëruar sulme precize...

Fillon mbedhja urgjente e Këshillit të Sigurimit me kërkesë të Rusisë

para 12 muajve - Lajmi.net

Këshilli i Sigurimit i OKB-së është takuar sot në orën 17:00 sipas kohës evropiane me kërkesë të Rusisë, pasi që forcat amerikane, britanike dhe franceze kryen sulme ajrore ndaj Sirisë ku u përdorën më...

Të gjithë anëtarët e NATO-s mbështetën sulmet në Siri

para 12 muajve - KosovaPress

SHBA, Britania dhe Franca sot i njoftuan ambasadorët e NATO-s në një sesion të posaçëm në selinë e Aleancës në Bruksel, për sulmin e tyre të fundit në Siri dhe morën mbështetje nga aleatët, transmeton...

New York Times: A po rrezikohet e gjithë bota pas sulmit të sotëm të SHBA-së në Siri?

para 12 muajve - GazetaBlic

Shtetet e Bashkuara të Amerikës për herë të dytë brenda këtij viti lëshuan raketat që përplasën objektivat ushtarake të shteti sirian. SHBA, Britania e Madhe dhe Franca mëngjesin e sotëm i nisën sulmet...

Deklarohet Arabia Saudite – tregon a përkrah sulmet në Siri

para 12 muajve - Gazeta Monitor

Ministria e Punëve të Jashtme të Arabisë Saudite ka lëshuar një komunikatë për media ku ka mbështetur Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Britaninë e Madhe dhe Francën në sulmet e tyre ajrore kundër regjimit...

Zyrtarja franceze tregon për dobësimin e regjimit të Assadit pas sulmit në Siri

para 12 muajve - Insajderi

Ministrja e Mbrojtjes e Francës, Florence Parly, ka thënë se kapacitetet e regjimit sirian për prodhimin e armëve kimike është dobësuar konsiderueshëm pas sulmeve të sotme. “Misioni kishte sukses. Caqet...

ANALIZA: 6 pyetjet bazike për luftën në Siri, si filloi dhe pse u bë kaq e komplikuar

para 12 muajve - Gazeta Tema

Nga Amanda Erickson, Washington Post Lufta siriane ka qenë një katastrofë që është zhvilluar ngadalë, e ka përfshirë pothuajse tërë botën. Më poshtë është një analizë e Washington Post, se si filloi, pse...

A po rrezikohet e gjithë bota pas sulmit të SHBA-së në Siri?

para 12 muajve - GazetaBlic

Shtetet e Bashkuara të Amerikës për herë të dytë brenda këtij viti lëshuan raketat që përplasën objektivat ushtarake të shteti sirian. SHBA, Britania e Madhe dhe Franca mëngjesin e sotëm i nisën sulmet...

NATO: Dialogu mes Prishtinës dhe Beogradit vendimtar për stabilitetin në Ballkan

para 12 muajve - Gazeta Liria

Aleanca e Atlantikut të Veriut vlerësoi se vazhdimi i dialogut midis Prishtinës dhe Beogradit është vendimtar për paqen dhe stabilitetin e Ballkanit Perëndimor. “NATO mbetet plotësisht e angazhuar për...

Sulmi mbi Siri: Dalin pamjet e shkatërrimit të një qendre shkencore për teknologji kimike

para 12 muajve - Tetova Sot

Televizioni i regjimit në Siri, Al Akhbaria TV, ka publikuar video nga rrënojat e një qendre shkencore – kërkimore, e cila ka qenë një prej objektivave të sulmit të treshes SHBA-Britani-Francë. Bëhet fjalë...

Arabia Saudite përkrah sulmet në Siri

para 12 muajve - Periskopi

Ministria e Punëve të Jashtme të Arabisë Saudite ka lëshuar një komunikatë për media ku ka mbështetur Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Britaninë e Madhe dhe Francën në sulmet e tyre ajrore kundër regjimit...

Fillon mbedhja urgjente e Këshillit të Sigurimit me kërkesë të Rusisë

para 12 muajve - Gazeta Liria

Këshilli i Sigurimit i OKB-së është takuar sot në orën 17:00 sipas kohës evropiane me kërkesë të Rusisë, pasi që forcat amerikane, britanike dhe franceze kryen sulme ajrore ndaj Sirisë ku u përdorën më...

Pentagoni jep detaje për sulmin në Siri

para 12 muajve - Gazeta Liria

Pentagoni thotë se të gjitha objektivat janë goditur me sukses nga sulmet ajrore nën udhëheqjen e Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Dana White, ndihmës sekretarja e mbrojtjes për marrëdhënie me publikun...

Deklarohet Arabia Saudite – tregon a e përkrah SHBA-në në Siri

para 12 muajve - Insajderi

Ministria e Punëve të Jashtme të Arabisë Saudite ka lëshuar një komunikatë për media ku ka mbështetur Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Britaninë e Madhe dhe Francën në sulmet e tyre ajrore kundër regjimit...

Erdoğan bisedë telefonike me May, në fokus zhvillimet në Siri

para 12 muajve - Almakos

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, ka zhvilluar një bisedë telefonike me kryeministren e Britanisë së Madhe, Theresa May, transmeton Anadolu Agency (AA). Sipas informacioneve nga burimet presidenciale,...

Ambasadori rus: E drejta ndërkombëtare u shkel në Siri si në Jugosllavi

para 12 muajve - KosovaPress

Ai gjatë seancës së sotme të Këshillit të Sigurimit, ka thënë se veprimi i këtyre shteteve ka demonstruar një shpërfillje të ligjit ndërkombëtar. Përveç kësaj, ai ka thënë se SHBA po krijojnë situatë katastrofike...

Donald Trump – Mission is over! Misioni u krye!

para 12 muajve - Bota Press

Botapress, 14 Prill – Presidenti amerikan Donald Trump përshëndeti ekzekutimin perfekt të sulmeve ajrore ndaj Sirisë, ndërsa shtoi në mesazhin e tij në “Twitter” se misioni u krye. SHBA, Franca dhe Britania...

​ Gjermania i bashkohet përpjekjes për paqe të përhershme në Siri

para 12 muajve - Periskopi

Gjermania do të bashkohet me Francën në një përpjekje të re ndërkombëtare për të arritur një armëpushim të përhershëm në Siri, tha ministri i Punëve të Jashtme të Gjermanisë, Heiko Maas. “Gjermania, Franca,...

​Maas: Gjermania i bashkohet përpjekjes për paqe të përhershme në Siri

para 12 muajve - KosovaPress

“Gjermania, Franca, Mbretëria e Bashkuar dhe Shtetet e Bashkuara do të takohen nesër në Londër për të diskutuar hapat e ardhshëm pas sulmit të sotëm në Siri”, tha Maas. Temat: Gjermania Franca SHBA Siri...

Çfarë mbeti pas sulmit? Laboratori i armëve kimike shndërrohet në gërmadhë

para 12 muajve - Gazeta Telegraf

Televizioni shtetëror sirian ka transmetuar pamjet e rrënojave të një qendre kërkimore për armët kimike pranë Damaskut pas sulmit ajror të ndërmarrë nga SHBA, Anglia dhe Franca. Zyrtarët e Pentagonit thanë...

Haley: SHBA do të vazhdojë presionin nëse Siria teston gatishmërinë tonë

para 12 muajve - Gazeta Telegraf

Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Antonio Guterres u ka bërë thirrje të gjitha shteteve të “tregojnë durim në këto situatë të rrezikshme dhe të mënjanojnë ndonjë akt që mund të përshkallëzojë...

Si filloi lufta në Siri dhe çfarë po bën Rusia

para 12 muajve - Java News

Nga Amanda Erickson, Washington Post/ Lufta siriane ka qenë një katastrofë që është zhvilluar ngadalë, e ka përfshirë pothuajse tërë botën. Më poshtë është një analizë e Washington Post, se si filloi,...

Publikohen pamje nga Siria pas sulmit nga SHBA-të

para 12 muajve - Insajderi

Televizioni shtetëror sirian ka transmetuar pamjet e rrënojave të një qendre kërkimore për armët kimike pranë Damaskut pas sulmit ajror të ndërmarrë nga SHBA, Anglia dhe Franca. Zyrtarët e Pentagonit thanë...

Ambasadori rus në OKB: Vepruat njëjtë sikur në sulmin ndaj Jugosllavisë

para 12 muajve - Gazeta Monitor

Ambasadori rus në Këshillin e Sigurimit në Kombet e Bashkuara, Vassily Nebenzya, ka thënë se sulmet e Shteteve të Bashkuara dhe aleatëve të saj ka qenë “akt i agresionit” kundër shtetit sovran të Sirisë....

New York Times: A po rrezikohet e gjithë bota pas sulmit të sotëm të SHBA-së në Siri?

para 12 muajve - Almakos

Shtetet e Bashkuara të Amerikës për herë të dytë brenda këtij viti lëshuan raketat që përplasën objektivat ushtarake të shteti sirian. SHBA, Britania e Madhe dhe Franca mëngjesin e sotëm i nisën sulmet...

Flet Assad: Sulmet e SHBA-së, na forcojnë më tepër

para 12 muajve - Almakos

Presidenti i Sirisë Bashar Al Assad ka reaguar për herë të parë pasi vendi i tij u sulmua me raketa nga SHBA, Britania dhe Franca. Në njoftimin zyrtar të qeverisë siriane, thuhet se këto sulme e bëjnë...

Ja çfarë mbeti pas sulmit në Siri?

para 12 muajve - Bota Press

Televizioni shtetëror sirian ka transmetuar pamjet e rrënojave të një qendre kërkimore për armët kimike pranë Damaskut pas sulmit ajror të ndërmarrë nga SHBA, Anglia dhe Franca. Zyrtarët e Pentagonit thanë...

Reagimi i ambasadorit rus në OKB, pas sulmit në Siri

para 12 muajve - Insajderi

Ambasadori rus në Këshillin e Sigurimit në Kombet e Bashkuara, Vassily Nebenzya, ka thënë se sulmet e Shteteve të Bashkuara dhe aleatëve të saj ka qenë “akt i agresionit” kundër shtetit sovran. Ai ka thënë...

Ambasadorja amerikane: SHBA e gatshme ta sulmojë sërish Sirinë

para 12 muajve - KosovaPress

"Ne jemi të bindur se kemi shkëputur programin e Sirisë për armët kimike. Ne jemi të gatshëm të vazhdojmë me presion, në qoftë se ata janë aq të çmendur sa të na provojnë", tha ajo, transmeton KosovaPress....

Ambasadorja amerikane: SHBA e gatshme ta sulmojë sërish Sirinë

para 12 muajve - Gazeta e re

Shtetet e Bashkuara janë gati për ta sulmuar përsëri Sirinë, nëse qeveria e presidentit Bashar al-Assad vendos të përdorë armët kimike, tha sot ambasadorja e SHBA-së në Kombet e Bashkuara, Nick Haley,...

Haley: SHBA do të vazhdojë presionin nëse Siria teston gatishmërinë tonë

para 12 muajve - Gazeta Monitor

Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Antonio Guterres u ka bërë thirrje të gjitha shteteve të “tregojnë durim në këto situatë të rrezikshme dhe të mënjanjojnë ndonjë akt që mund të përshkallëzojë...

Ambasadori rus në OKB: Vepruat njëjtë sikur në sulmin ndaj Jugosllavisë

para 12 muajve - Sovrani

Ambasadori rus në Këshillin e Sigurimit në Kombet e Bashkuara, Vassily Nebenzya, ka thënë se sulmet e Shteteve të Bashkuara dhe aleatëve të saj ka qenë “akt i agresionit” kundër shtetit sovran të Sirisë....

Pentagon: Kemi goditur me sukses të gjithë objektivat

para 12 muajve - KosovaPress

”Ne nuk kërkojmë të ndërhyjmë në konfliktin në Siri, por nuk mund të lejojmë shkelje të tilla të ligjeve ndërkombëtare”, deklaroi një zëdhënëse e Pentagonit, Dana White, gjatë një konference shtypi. ”Ne...

Haley: SHBA do të vazhdojë presionin, nëse Siria teston gatishmërinë tonë

para 12 muajve - Illyria

Nju Jork, 14 prill 2018 – Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Antonio Guterres u ka bërë thirrje të gjitha shteteve të “tregojnë durim në këto situatë të rrezikshme dhe të mënjanjojnë ndonjë...

FOTOT: 100 raketa drejt Sirisë, ja gjendja pas bombardimeve

para 12 muajve - Gazeta Tema

Televizioni publik sirian, ka përcjellë gjendjen e krijuar në Damask pas bombardimeve nga SHBA, Britania e Madhe dhe Franca. Teksa bën të ditur se nga sulmi mbetën të plagosur tre civilë, kjo media ka...

Rusët dhe Assad ironizojnë "raketat e mençura" të Trump

para 12 muajve - Respublica

Ndonëse me pasoja, sulmet ajrore të SHBA, Francës dhe Britanisë mund të konsiderohen si ... një sukses i madh për Bashar al-Assad dhe ushtrinë e tij. Presidenca siriane ka postuar në Twitter një video...

Haley: SHBA do të vazhdojë presionin nëse Siria teston gatishmërinë tonë

para 12 muajve - Sovrani

Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Antonio Guterres u ka bërë thirrje të gjitha shteteve të “tregojnë durim në këto situatë të rrezikshme dhe të mënjanjojnë ndonjë akt që mund të përshkallëzojë...

Trump: Sulmet në Siri kanë qenë “të përkryera”

para 12 muajve - Illyria

Uashington / Stamboll / Moskë, 14 prill 2018 – Presidenti amerikan, Donald Trump i ka lavdëruar sulmet ushtarake në Siri, duke thënë se ato janë kryer në “mënyrë të përkryer” dhe se “misioni ka përfunduar”....

Paralajmëron ambasadorja amerikane në OKB: SHBA vazhdon të qëndrojë gati për sulm

para 12 muajve - Periskopi

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kombet e Bashkuara, Nikki Haley, ka thënë në Këshillin e Sigurimit se lajmet për sulmet kimike dhe viktimat në Douma nuk ishin “fake news”, lajme false....

SHBA paralajmëron Asadin për sulme të reja

para 12 muajve - Sovrani

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në mbledhjen e Organizatës së Kombeve të Bashkuara, Nikki Haley, ka paralajmëruar se regjimi i Assadit mund të sulmohet përsëri nëse vazhdon t’i përdorë...

Shefi i OKB’së: Të shmanget përshkallëzimi në Siri, dalin në terren inspektorët e armëve kimike

para 12 muajve - Sovrani

Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së Antonio Guterres, ka folur në fillim të mbledhjes për situatën e krijuar në Siri, ku SHBA-të, Britania e Madhe dhe Franca sulmuan regjimin e Assadit. Ai u bëri thirrje...

SHBA paralajmëron përsëri sulme në Siri

para 12 muajve - Insajderi

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në mbledhjen e Organizatës së Kombeve të Bashkuara, Nikki Haley, ka paralajmëruar se regjimi i Assadit mund të sulmohet përsëri nëse vazhdon t’i përdorë...

Trump: Misioni në Siri u realizua

para 12 muajve - Fakti Ditor

Sulmet ajrore në Siri presidenti amerikan, Donald Trump po i cilëson të realizuara në mënyrë të përkryer. Për herë të parë pas përfundimit të bombardimeve, presidenti Trump ka shkruar në Tëitter duke përgëzuar...

NYT: A po rrezikohet e gjithë bota pas sulmit të sotëm ndaj Sirisë?

para 12 muajve - Periskopi

Shtetet e Bashkuara të Amerikës për herë të dytë brenda këtij viti lëshuan raketat që përplasën objektivat ushtarake të shteti sirian. SHBA, Britania e Madhe dhe Franca mëngjesin e sotëm i nisën sulmet...

Aleatët i zbulojnë blofin Rusisë, Trump: Misioni u krye!

para 12 muajve - Fol

Presidenti amerikan Donald Trump përshëndeti ekzekutimin perfekt të sulmeve ajrore ndaj Sirisë, ndërsa shtoi në mesazhin e tij në “Twitter” se misioni u krye. SHBA, Franca dhe Britania e Madhe bombarduan...

Trump: Sulmet në Siri kanë qenë “të përkryera”

para 12 muajve - Sovrani

Presidenti amerikan, Donald Trump ka përshëndetur sulmet ushtarake në Siri, duke thënë se ato janë kryer në “mënyrë të përkryer” dhe se “misioni ka përfunduar”. Shtetet e Bashkuara, Mbretëria e Bashkuar...

“Presidenti i Amerikës, presidenti i Francës dhe kryeministrja britanike janë kriminelë”

para 12 muajve - Insajderi

Udhëheqësi suprem i Iranit Ajatollah Ali Khamenei tha se sulmet ajrore të koordinuara ndaj Sirisë nga Shtetet e Bashkuara, Franca dhe Britania të shtunën ishin një krim që nuk do të sjellë dobi. “Sulmi...

Trump: Misioni u krye

para 12 muajve - KosovaPress

SHBA, Franca dhe Britania e Madhe bombarduan tre impiante të programit të armëve kimike siriane si raprezalje ndaj sulmit të dyshuar me armë kimike ndaj qyteti sirian Duma javën e shkuar. “Faleminderit...

Fillon mbedhja urgjente e Këshillit të Sigurimit me kërkesë të Rusisë

para 12 muajve - Bota Press

Botapress- 14 Prill- Këshilli i Sigurimit i OKB-së është takuar sot në orën 17:00 sipas kohës evropiane me kërkesë të Rusisë, pasi që forcat amerikane, britanike dhe franceze kryen sulme ajrore ndaj Sirisë...

Fillon mbedhja urgjente e Këshillit të Sigurimit me kërkesë të Rusisë

para 12 muajve - Sovrani

Këshilli i Sigurimit i OKB-së është takuar sot në orën 17:00 sipas kohës evropiane me kërkesë të Rusisë, pasi që forcat amerikane, britanike dhe franceze kryen sulme ajrore ndaj Sirisë ku u përdorën më...

New York Times: A po rrezikohet e gjithë bota pas sulmit të sotëm të SHBA-së në Siri?

para 12 muajve - Gazeta Monitor

​Shtetet e Bashkuara të Amerikës për herë të dytë brenda këtij viti lëshuan raketat që përplasën objektivat ushtarake të shteti sirian. SHBA, Britania e Madhe dhe Franca mëngjesin e sotëm i nisën sulmet...

Trump: Sulmet në Siri Kanë Qenë ‘Të Përkryera’

para 12 muajve - Gazeta Liria

Presidenti amerikan, Donald Trump ka përshëndetur sulmet ushtarake në Siri, duke thënë se ato janë kryer në “mënyrë të përkryer” dhe se “misioni ka përfunduar”. Shtetet e Bashkuara, Mbretëria e Bashkuar...

Pamjet e shkatërrimit të laboratorit të armëve kimike në Siri

para 12 muajve - Koha.net

Televizioni shtetëror i Sirisë ka transmetuar pamje të gërmadhave të laboratorit në të cilin u prodhuan armët kimike afër Damaskut. Zyrtarët e Pentagonit kanë thënë se sulmi me raketa nga anijet dhe aeroplanët...

May e bindur se raketat kanë degraduar armët kimike të Assadit

para 12 muajve - Koha.net

SHBA, Britania e Madhe dhe Franca kanë kryer sulme ajrore ndaj caqeve ku dyshohet për armë kimike të regjimit të presidentit sirian, Bashar al-Assad. Kryeministrja britanike, Theresa May është e bindur...

Luftë fjalësh pas sulmeve ajrore në Siri

para 12 muajve - BalkanWeb

Sulmet ajrore të SHBA-së, Francës dhe Britanisë së Madhe ndaj Sirisë u shoqëruan me një jehonë deklaratash të ndryshme. Ndërsa aleatët e Sirisë po protestojnë, NATO-ja, Turqia dhe Izraeli i përshëndetën...

Ushtrimi më i mirë fizik për largimin e stresit dhe ankthit

para 12 muajve - Gazeta Liria

Simptomat e stresit dhe shqetësimit i prekin një përqindje të madhe të njerëzve, ku vetëm në Mbretërinë e Bashkuar, sipas të dhënave zyrtare, i prekin 80% të popullatës. Por, këto simptoma mund të largohen...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK