http://kariera.mk

Deklarata e kryeministrit bullgar zë në befasi Serbinë: Kosova pjesë e Samitit të Sofjes

para 8 muajve - BalkanWeb

PRISHTINE- Kryeministri bullgar, Boyko Borissov gjatë vizitës së sotme në Prishtinë konfirmoi se Kosova do të marrë pjesë në Samitin e Sofjes. Në një konferencë të përbashkët me presidentin Hashim Thaçi,...

Deklarata e kryeministrit bullgar befason Serbinë

para 8 muajve - GazetaBlic

Kryeministri bullgar, Boyko Borissov gjatë vizitës së sotme në Prishtinë konfirmoi se Kosova do të marrë pjesë në Samitin e Sofjes. Madje ai tha se Kosova do të paraqitet ashtu siç e kanë njohur mbi 100...

Daçiçit i merret goja kur pyetet për deklaratën e kryeministrit bullgar në Prishtinë

para 8 muajve - Albeu

Kryeministri bullgar, Boyko Borissov. gjatë vizitës së sotme në Prishtinë konfirmoi se Kosova do të marrë pjesë në Samitin e Sofjes . Madje ai tha se Kosova do të paraqitet ashtu siç e kanë njohur mbi...

Deklarata e Borissovit për pjesëmarrjen e Kosovës në Samitin e Sofjes, e zë në befasi Serbinë

para 8 muajve - Medial

Deklarata e Borissovit për pjesëmarrjen e Kosovës në Samitin e Sofjes, e zë në befasi Serbinë Kryeministri bullgar, Boyko Borissov gjatë vizitës së sotme në Kosovë konfirmoi se Kosova do të marrë pjesë...

Stefanoviq: Serbia nuk do t’i vë kurrë sanksione Rusisë

para 8 muajve - Alsat-M

Ministri i Brendshëm i Serbisë, Nebojsha Stefanoviq tha se vendi i tij nuk do t’i vendosë kurrë sanksione Rusisë dhe as nuk do ta njohë kurrë pavarësinë e Kosovës. Ai i bëri këto komente gjatë shqyrtimit...

Deklarata e kryeministrit bullgar zë në befasi Serbinë

para 8 muajve - Gazeta Express

Kryeministri bullgar, Boyko Borissov. gjatë vizitës së sotme në Prishtinë konfirmoi se Kosova do të marrë pjesë në Samitin e Sofjes. Madje ai tha se Kosova do të paraqitet ashtu siç e kanë njohur mbi 100...

Borisov: Kosova pjesë e Samitit të BE-së që mbahet në Sofje

para 8 muajve - Portalb

Kryeministri i Bullgarisë, vendi i të cilit kryeson presidencën e BE-së, tha në Prishtinë se “nëse Kosova dhe Serbia nuk nënshkruajnë marrëveshje normalizimi, atëherë asnjëra nuk mund të aderojnë në BE”,...

Deklarata e Borissovit për pjesëmarrjen e Kosovës në Samitin e Sofjes, e zë në befasi Serbinë

para 8 muajve - Lajmi.net

Kryeministri bullgar, Boyko Borissov gjatë vizitës së sotme në Kosovë konfirmoi se Kosova do të marrë pjesë në Samitin e Sofjes. Madje ai tha se Kosova do të paraqitet ashtu siç e kanë njohur mbi 100 shtete....

Integrimi, Borisov në Kosovë: Zgjidhni mosmarrëveshjet me Serbinë

para 8 muajve - Zhurnal

Prishtinë, 16 prill - Kryeministri i Bullgarisë Boyko Borissov tha sot në Prishtinë se Kosova dhe Serbia duhet t’i zgjidhin mosmarrëveshjet që kanë ndërmjet vete. Në një konferencë të përbashkët me presidentin...

Deklarata e kryeministrit bullgar zë në befasi Serbinë

para 8 muajve - Infokusi

Kryeministri bullgar, Boyko Borissov. gjatë vizitës së sotme në Prishtinë konfirmoi se Kosova do të marrë pjesë në Samitin e Sofjes. Madje ai tha se Kosova do të paraqitet ashtu siç e kanë njohur mbi 100...

Deklarata e kryeministrit bullgar zë në befasi Serbinë

para 8 muajve - Infokusi

Kryeministri bullgar, Boyko Borissov. gjatë vizitës së sotme në Prishtinë konfirmoi se Kosova do të marrë pjesë në Samitin e Sofjes. Madje ai tha se Kosova do të paraqitet ashtu siç e kanë njohur mbi 100...

Integrimi, Borisov në Kosovë: Zgjidhni mosmarrëveshjet me Serbinë

para 8 muajve - Gazeta Shqip

Kryeministri i Bullgarisë Boyko Borissov tha sot në Prishtinë se Kosova dhe Serbia duhet t’i zgjidhin mosmarrëveshjet që kanë ndërmjet vete. Në një konferencë të përbashkët me presidentin e Kosovës, Borissov...

Stefanoviq: Serbia Nuk do t’i Vërë Kurrë Sanksione Rusisë

para 8 muajve - Kallxo

Ministri i Brendshëm i Serbisë, Nebojsha Stefanoviq tha se vendi i tij nuk do t’i vendosë kurrë sanksione Rusisë dhe as nuk do ta njohë kurrë pavarësinë e Kosovës. Ai i bëri këto komente gjatë shqyrtimit...

Kryeministri i Bullgarisë: Pa marrëveshje, Kosova e Serbia nuk hyjnë në BE

para 8 muajve - BalkanWeb

Kryeministri i Bullgarisë, Boyko Borissov, tha të hënën që nëse Kosova e Serbia nuk nënshkruajnë marrëveshje normalizimi ndërmjet tyre, asnjëra palë nuk do të integrohet në Bashkimin Evropian. Ai i bëri...

Ministri i brendshëm serb: Nuk do t'i vëmë kurrë sanksione Rusisë

para 8 muajve - Gazeta Express

​Ministri i Brendshëm i Serbisë, Nebojsha Stefanoviq tha se vendi i tij nuk do t’i vendosë kurrë sanksione Rusisë dhe as nuk do ta njohë kurrë pavarësinë e Kosovës. Ai i bëri këto komente gjatë shqyrtimit...

Thaçi përsëri nënshtron Haradinajn, mund ta zëvendësojë në Samitin e Sofies

para 8 muajve - Albeu

Samiti i Bashkimit Evropian për Ballkanin Perëndimor që do të mbahet më 16-17 maj në Sofje, sot i dha dritë të gjelbër edhe Kosovës . Kryeministri i Bullgarisë, Boyko Borisov, sot zyrtarisht e ftoi presidentin...

Haradinaj, kolegut bullgar: Na ndihmoni të anëtarësohemi

para 8 muajve - Java News

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, kërkoi nga homologu i tij bullgar Boyko Borissov mbështetjen e Bullgarisë për rrugën evropiane të Kosovës, si dhe për anëtarësim në organizatat ndërkombëtare dhe...

Kush do të jetë nga Kosova në Samitin e Sofjes, Thaçi apo Haradinaj

para 8 muajve - Gazeta Express

Samiti i Bashkimit Evropian për Ballkanin Perëndimor që do të mbahet më 16-17 maj në Sofje, sot i dha dritë të gjelbër edhe Kosovës. Kryeministri i Bullgarisë, Boyko Borisov, sot zyrtarisht e ftoi presidentin...

Kush do të jetë nga Kosova në Samitin e Sofjes, Thaçi apo Haradinaj

para 8 muajve - Koha.net

Samiti i Bashkimit Evropian për Ballkanin Perëndimor që do të mbahet më 16-17 maj në Sofje, sot i dha dritë të gjelbër edhe Kosovës. Kryeministri i Bullgarisë, Boyko Borisov, sot zyrtarisht e ftoi presidentin...

Stefanoviq: Serbia nuk do t'i vë kurrë sanksione Rusisë

para 8 muajve - Evropa e Lirë

Ministri i Brendshëm i Serbisë, Nebojsha Stefanoviq tha se vendi i tij nuk do t’i vendosë kurrë sanksione Rusisë dhe as nuk do ta njohë kurrë pavarësinë e Kosovës. Ai i bëri këto komente gjatë shqyrtimit...

Stefanoviq: Serbia nuk do t’i vë kurrë sanksione Rusisë

para 8 muajve - GazetaBlic

Ministri i Brendshëm i Serbisë, Nebojsha Stefanoviq tha se vendi i tij nuk do t’i vendosë kurrë sanksione Rusisë dhe as nuk do ta njohë kurrë pavarësinë e Kosovës. Ai i bëri këto komente gjatë shqyrtimit...

Të fitosh dashuri evropiane duke mbrojtur Rusinë

para 8 muajve - Telegrafi

Asnjë nga udhëheqësit e vendeve anëtare të aleancës ushtarake CSTO, që udhëhiqet nga Rusia dhe të njohur për servilizmin ndaj Moskës nuk doli këto ditë në rolin e avokatit ndërkombëtar të Rusisë si presidenti...

Kryeministri bullgar-Thaçit: Sa herë takohem me presidentin serb të përmend ty

para 8 muajve - BalkanWeb

Boyko Borissov, Kryeministri i Bullgarisë gjatë konferencës së përbashkët me Presidentin Hashim Thaçi ka thënë se mosmarrëveshjet me Beogradin duhet zgjidhur. Ai ka thënë se Hashim Thaçin e përmend gjithmonë...

Borisov: Kosova pjesë e Samitit të BE-së që mbahet në Sofje

para 8 muajve - DW

Kryeministri i Bullgarisë, vendi i të cilit kryeson presidencën e BE-së, tha në Prishtinë se “nëse Kosova dhe Serbia nuk nënshkruajnë marrëveshje normalizimi, atëherë asnjëra nuk mund të aderojnë në BE”....

Deklarata e kryeministrit bullgar zë në befasi Serbinë

para 8 muajve - Sovrani

Kryeministri bullgar, Boyko Borissov. gjatë vizitës së sotme në Prishtinë konfirmoi se Kosova do të marrë pjesë në Samitin e Sofjes. Madje ai tha se Kosova do të paraqitet ashtu siç e kanë njohur mbi 100...

Borissov: Pa marrëveshje, Kosova e Serbia nuk hyjnë në BE

para 8 muajve - Mapo

Kryeministri i Bullgarisë, Boyko Borissov, tha të hënën që nëse Kosova e Serbia nuk nënshkruajnë marrëveshje normalizimi ndërmjet tyre, asnjëra palë nuk do të integrohet në Bashkimin Evropian. Ai i bëri...

Haradinaj pas takimit me Borissov: Integrimi i Kosovës në BE, zgjidhja e pashmangshme

para 8 muajve - Klan Kosova

Është e pashmangshme që Kosova dhe vendet tjera të Ballkanit Perëndimor të anëtarësohen në Bashimin Europian. Kështu ka thënë kryeministri Ramush Haradinaj, pas takimit me homologun bullgar, Boyko Borissov,...

Haradinaj: Kosovën dhe Bullgarinë nuk e ndanë asnjë temë

para 8 muajve - Gazeta Express

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, kërkoi nga homologu i tij bullgar Boyko Borissov mbështetjen e Bullgarisë për rrugën evropiane të Kosovës, si dhe për anëtarësim në organizatat ndërkombëtare dhe...

Bullgaria: Pa marrëveshje, Serbia dhe Kosova ta harrojnë BE-në

para 8 muajve - Java News

Kryeministri bullgar Boyko Borissov, deklaroi se nëse Kosova e Serbia nuk do të nënshkruajnë një marrëveshje normalizimi ndërmjet tyre, asnjëra palë nuk do të integrohet në Bashkimin Europian. Ai i bëri...

Borissov: Pa marrëveshje, Kosova e Serbia nuk hyjnë në BE

para 8 muajve - Zëri i Amerikës

Kryeministri i Bullgarisë, Boyko Borissov, tha të hënën që nëse Kosova e Serbia nuk nënshkruajnë marrëveshje normalizimi ndërmjet tyre, asnjëra palë nuk do të integrohet në Bashkimin Evropian. Ai i bëri...

Kush do ta përfaqësojë Kosovën në Samitin e Sofjes?

para 8 muajve - Illyria

Prishtinë, 16 prill 2018 – Samiti i Bashkimit Evropian për Ballkanin Perëndimor që do të mbahet më 16-17 maj në Sofje, sot i dha dritë të gjelbër edhe Kosovës. Kryeministri i Bullgarisë, Boyko Borisov,...

Thaçi e Haradinaj në “garë” për pjesëmarrje në Samitin e Sofjes, cili do të shkojë?

para 8 muajve - Medial

Thaçi e Haradinaj në “garë” për pjesëmarrje në Samitin e Sofjes, cili do të shkojë? Kryeministrit bullgar, Boyko Borissov, gjatë takimit me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi e ka ftuar publikisht të...

Thaçi e Haradinaj në “garë” për pjesëmarrje në Samitin e Sofjes, cili do të shkojë?

para 8 muajve - Politiko

Kryeministrit bullgar, Boyko Borissov, gjatë takimit me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi e ka ftuar publikisht të marrë pjesë në Samitin e Sofjes, që mbahet në Sofje më 16-17 maj. Një gjë të tillë e...

Haradinaj: Kosovën dhe Bullgarinë nuk e ndanë asnjë temë!

para 8 muajve - Telegrafi

Bullgaria ka një rol tejet të rëndësishëm në rajonin tonë dhe Kosova është e përkushtuar për marrëdhënie të ngushta dhe bashkëpunim ekonomik dhe politik me këtë vend evropian. Ky ishte qëndrimi i Kryeministrit...

Thaçi: BE do të Jetë i Plotë Vetëm kur Ballkani Perëndimor të Jetë Pjesë e Tij

para 8 muajve - Kallxo

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka pritur  sot në takim Kryeministrin e Republikës së Bullgarisë, Boyko Borissov, me të cilin ka biseduar për thellimin e marrëdhënieve ndërmjet dy...

Thaçi: BE e plotë veç me Ballkanin Perëndimor brenda

para 8 muajve - Klan Kosova

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka pritur Kryeministrin e Republikës së Bullgarisë, Boyko Borissov, me të cilin ka biseduar për thellimin e marrëdhënieve ndërmjet dy shteteve dhe për...

Haradinaj kërkoi nga Borissov mbështetje për rrugën evropiane

para 8 muajve - RTV 21

Sipas Haradinajt, Kosovën dhe Bullgarinë nuk e ndanë asnjë temë! Bullgaria ka një rol tejet të rëndësishëm në rajonin tonë dhe Kosova është e përkushtuar për marrëdhënie të ngushta dhe bashkëpunim ekonomik...

NATO: Asociacioni nuk mund të jetë qeveri paralele në Kosovë

para 8 muajve - Politiko

Asociacioni i Komunave serbe në Kosovë nuk mund të jetë qeveri paralele dhe as përsëritje e strukturave paralele, pasi në Kosovë Qeveria është në Prishtinë. Ai po ashtu nuk duhet të themelohet si një organizatë...

Haradinaj kërkoi nga homologu i tij bullgar mbështetje në proceset integruese për Kosovën

para 8 muajve - GazetaBlic

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, kërkoi nga homologu i tij bullgar Boyko Borissov mbështetjen e Bullgarisë për rrugën evropiane të Kosovës si dhe për anëtarësim në organizatat ndërkombëtare dhe...

Haradinaj pret në takim homologun bullgar Borisov

para 8 muajve - Koha.net

Kryeministri Ramush Haradinaj ka pritur në takim homologun e tij, kryeministrin e Bullgarisë, Boyko Borisov. Në fillim të takimit mediat janë lejuar të marrin vetëm pamje. Borisov fillimisht është takuar...

Haradinaj-Borisovit: Presim nga Bullgaria mbështetje në procesin e liberalizimit dhe anëtarësimit në BE

para 8 muajve - Koha.net

Bullgaria ka një rol tejet të rëndësishëm në rajonin tonë dhe Kosova është e përkushtuar për marrëdhënie të ngushta dhe bashkëpunim ekonomik dhe politik me këtë vend evropian. Kështu tha Kryeministri i...

Haradinaj-Borissov: Kemi nevojë për miq në procesin e liberalizimit dhe anëtarësimit në BE

para 8 muajve - Lajmi.net

Bullgaria ka një rol tejet të rëndësishëm në rajonin tonë dhe Kosova është e përkushtuar për marrëdhënie të ngushta dhe bashkëpunim ekonomik dhe politik me këtë vend evropian. Ky ishte qëndrimi i Kryeministrit...

Borisov: Duhet të ndryshojë Ballkani praktikat e jo BE-ja

para 8 muajve - Koha.net

Kryeministri i Bullgarisë, Boyko Borisov i cili sot ka arritur në Kosovë, ka nisur takimin me presidentin e Kosovës Hashim Thaçi, e shpejt pritet të takohet edhe me kryeministrin Ramush Haradinaj. Thaçi...

Borisovi fton Thaçin në Samitin e Sofjes

para 8 muajve - Koha.net

Përfaqësimi i Kosovës në Samitin e Bashkimit Evropian në Sofje më 16 dhe 17 maj, ishte një nga temat kryesore të takimeve të kryeministrit të Bullgarisë Boyko Borisov me udhëheqësit më të lartë të institucioneve...

Thaçi e Haradinaj në “garë” për pjesëmarrje në Samitin e Sofjes, cili do të shkojë?

para 8 muajve - Lajmi.net

Kryeministrit bullgar, Boyko Borissov, gjatë takimit me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi e ka ftuar publikisht të marrë pjesë në Samitin e Sofjes, që mbahet në Sofje më 16-17 maj. Një gjë të tillë...

Stefanoviq: S’e njohim Kosovën, s’ka sanksione ndaj Rusisë

para 8 muajve - Politiko

Ministri i Brendshëm serb, Nebojsha Stefanoviq, ka thënë se Serbia nuk ka vendosur sanksione ndaj Rusisë. Ai ka bërë të ditur se Serbia nuk është aspak e shqetësuar ta njoh pavarësinë e Kosovës, transmeton...

Haradinaj pret në takim homologun bullgar

para 8 muajve - Klan Kosova

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka pritur në takim homologun e tij, kryeministrin e Bullgarisë, Boyko Borissov. Borissov fillimisht është takuar me presidentin Hashim Thaçi. Pas takimit, Borissov,...

Haradinaj-Borissov: Kemi nevojë për miq në procesin e liberalizimit dhe anëtarësimit në BE

para 8 muajve - Gazeta Liria

Bullgaria ka një rol tejet të rëndësishëm në rajonin tonë dhe Kosova është e përkushtuar për marrëdhënie të ngushta dhe bashkëpunim ekonomik dhe politik me këtë vend evropian. Ky ishte qëndrimi i Kryeministrit...

Thaçi: BE do të bëhet i plotë me vendet e Ballkanit Perëndimor

para 8 muajve - Illyria

Prishtinë, 16 prill 2018 – Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, sot e ka pritur Kryeministrin e Bullgarisë, Boyko Borissov, me të cilin ka biseduar për thellimin e marrëdhënieve ndërmjet dy shteteve dhe...

Borissov nuk e di nëse Kosova mund të marrë liberalizimin brenda 6 muajve

para 8 muajve - Albinfo

Kryeministri i Bullgarisë, vendit që mban kryesimin 6 mujor të BE-së nuk ka thënë se Kosova do të mund të fitojë liberalizmin e vizave gjatë kësaj kohe Kryeministri i Bullgarisë, Boyko Borissov ka thënë...

Haradinaj kërkon nga Borissov mbështetjen e Bullgarisë për rrugën evropiane të Kosovës

para 8 muajve - Tetova Sot

Bullgaria ka një rol tejet të rëndësishëm në rajonin tonë dhe Kosova është e përkushtuar për marrëdhënie të ngushta dhe bashkëpunim ekonomik dhe politik me këtë vend evropian. Ky ishte qëndrimi i kryeministrit...

Haradinaj pret në takim homologun bullgar Borissov

para 8 muajve - Koha.net

Kryeministri Ramush Haradinaj ka pritur në takim homologun e tij, kryeministrin e Bullgarisë, Boyko Borissov. Në fillim të takimit mediat janë lejuar të marrin vetëm pamje. Borissov fillimisht është takuar...

Thaçi e Haradinaj në “garë” për pjesëmarrje në Samitin e Sofjes, cili do të shkojë?

para 8 muajve - Gazeta Liria

Kryeministrit bullgar, Boyko Borissov, gjatë takimit me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi e ka ftuar publikisht të marrë pjesë në Samitin e Sofjes, që mbahet në Sofje më 16-17 maj. Një gjë të tillë e...

Stefanoviq: Nuk do ta njohim Kosovën, nuk ka sanksione kundër Rusisë

para 8 muajve - Alsat-M

Serbia nuk do të vendosë sanksione kundër Rusisë dhe nuk na bie ndërmend që të pranojmë pavarësinë e Kosovës. Kështu ka deklaruar sot ministri i Punëve të Brendshme të Serbisë, Nebojsha Stefanoviq. “Duke...

Thaçi: Rusia duke e njohur Kosovën do ta ndihmojë Serbinë, do e lirojë nga një mik i rrejshëm

para 8 muajve - Medial

Thaçi: Rusia duke e njohur Kosovën do ta ndihmojë Serbinë, do e lirojë nga një mik i rrejshëm Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë se samiti i Sofjes është mundësi e jashtëzakonshme dhe është mundësi...

Samiti i Sofjes, përveç Haradinajt edhe Thaçi thotë se është i ftuar

para 8 muajve - Zhurnal

Prishtinë, 16 prill - Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, gjatë konferencës për media me shefin e Qeverisë bullgare, Boyko Borissov, ka bërë me dije se ai ka marrë ftesë që të shkojë në Samitin BE –Ballkani...

Borisov porositë Kosovën dhe Serbinë: Zgjidhni mosmarrëveshjet që i keni në mes vete

para 8 muajve - Telegrafi

Kryeministri i Bullgarisë, Boyko Borissov ka theksuar se Kosovës dhe Serbia duhet ta vazhdojë dialogun me Serbinë. Ai këto komente i ka bërë pas takimit me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi. Duke thënë...

Ministri serb: Jemi prorusë dhe kurrë nuk e njohim Kosovën

para 8 muajve - Albeu

Ministri për Punë të Brendshme i Serbisë, Nebojsha Stefanoviq ka thënë se Serbia nuk do të imponojë sanksione mbi Rusinë siç po kërkon Perëndimi pas ngjarjeve në Siri, e as nuk do ta njoh pavarësinë e...

Haradinaj: Kosovën dhe Bullgarinë nuk e ndanë asnjë temë!

para 8 muajve - Almakos

Bullgaria ka një rol tejet të rëndësishëm në rajonin tonë dhe Kosova është e përkushtuar për marrëdhënie të ngushta dhe bashkëpunim ekonomik dhe politik me këtë vend evropian. Ky ishte qëndrimi i Kryeministrit...

Thaçi kërkon nga Rusia që ta njoh pavarësinë e Kosovës

para 8 muajve - Shenja

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka kërkuar që Rusia ta njohë Kosovën si shtet të pavarur dhe të mos e përdorë veton e saj për anëtarësim në OKB. Thaçi këto komente i ka bërë pas takimit me kryeministrin...

Kush do të përfaqësojë Kosovën në Samitin e Sofjes, Thaçi apo Haradinaj?

para 8 muajve - Bota Press

Botapress, 16 Prill – Samiti i Bashkimit Evropian për Ballkanin Perëndimor që do të mbahet më 16-17 maj në Sofje, sot i dha dritë të gjelbër edhe Kosovës. Kryeministri i Bullgarisë, Boyko Borisov, sot...

Ministri i brendshëm serb: Nuk do t’i vëmë kurrë sanksione Rusisë

para 8 muajve - Gazeta Monitor

Ministri i Brendshëm i Serbisë, Nebojsha Stefanoviq tha se vendi i tij nuk do t’i vendosë kurrë sanksione Rusisë dhe as nuk do ta njohë kurrë pavarësinë e Kosovës. Ai i bëri këto komente gjatë shqyrtimit...

Borissov: S’ka BE për Kosovën e Serbinë pa i zgjidhur problemet mes vete

para 8 muajve - Klan Kosova

Kryeministri i Bullgarisë, Boyko Borissov, ka deklaruar në konferencë për media, bashkë me presidentin, Hashim Thaçi, se Bashkimi Europian s’mund të ketë në mesin e vet anëtarë që kanë probleme njëri me...

Thaçi e sheh lidhjen e Kosovës me Evropën përmes autostradës Prishtinë – Nish

para 8 muajve - Tetova Sot

Në një konferencë të përbashkët me presidentin e Kosovës Borissov tha se këto dy shtete duhet njëherë e mirë që të gjitha mosmarrëveshjet që kanë pasur të kaluarën ndërmjet vete t’i zgjedhin nëpërmjet...

Stefanoviq: S’e njohim Kosovën, s’ka sanksione ndaj Rusisë

para 8 muajve - Lajmi.net

Ministri i Brendshëm serb, Nebojsha Stefanoviq, ka thënë se Serbia nuk ka vendosur sanksione ndaj Rusisë. Ai ka bërë të ditur se Serbia nuk është aspak e shqetësuar ta njoh pavarësinë e Kosovës, transmeton...

Stefanoviq: Nuk e njohim Kosovën, s`ka sanksione për Rusinë

para 8 muajve - Klan Kosova

Serbia nuk vendos sanksione ndaj Rusisë dhe nuk na bie ndërmend që ta njohim pavarësinë e Kosovës. kështu ka deklaruar ministri i Brendshëm i Serbisë, Nebojsha Stefanoviq. “Falë Aleksandër Vuçiqit, shteti...

Borissov: Kosova përfaqësohet në Samitin e BE-së në Sofje

para 8 muajve - Evropa e Lirë

Përfaqësimi i Kosovës në Samitin e Bashkimit Evropian në Sofje më 16 dhe 17 maj, ishte një nga temat kryesore të takimeve të kryeministrit të Bullgarisë Boyko Borissov me udhëheqësit më të lartë të institucioneve...

Haradinaj: Kosovën dhe Bullgarinë nuk e ndanë asnjë temë!

para 8 muajve - Tetova Sot

Bullgaria ka një rol tejet të rëndësishëm në rajonin tonë dhe Kosova është e përkushtuar për marrëdhënie të ngushta dhe bashkëpunim ekonomik dhe politik me këtë vend evropian. Ky ishte qëndrimi i Kryeministrit...

Stefanoviq: Nuk do ta njohim Kosovën, nuk ka sanksione kundër Rusisë

para 8 muajve - Koha.net

Serbia nuk do të vendosë sanksione kundër Rusisë dhe nuk na bie ndërmend që të pranojmë pavarësinë e Kosovës. Kështu ka deklaruar sot ministri i Punëve të Brendshme të Serbisë, Nebojsha Stefanoviq. “Duke...

Thaçi: Rusia duke e njohur Kosovën do ta ndihmojë Serbinë, do e lirojë nga një mik i rrejshëm

para 8 muajve - Politiko

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë se samiti i Sofjes është mundësi e jashtëzakonshme dhe është mundësi unike për Kosovën. Sipas presidentit Thaçi, kryeministri bullgar Boyko Borissov, ka sjellë...

Thaçi: Kosova i ka plotësuar të gjitha kriteret për liberalizimin e vizave

para 8 muajve - Telegrafi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka theksuar se Kosova i ka plotësuar të gjitha kushtet e kërkuar për liberalizimin e vizave. Këto komente ai ka bërë në një konferencë të përbashkët me kryeministrin...

Kryeministri bullgar Thaçit: Sa herë rri me Vuçiqin të përmendi

para 8 muajve - Gazeta Express

Boyko Borissov, Kryeministri i Bullgarisë, gjatë konferencës së përbashkët me Presidentin Thaçi ka thënë se mosmarrëveshjet me Beogradin duhet zgjidhur. Ai ka thënë se Hashim Thacin e përmend gjithmonë...

Haradinaj pas takimit me Borissov: Integrimi i Kosovës në BE, zgjidhja e pashmangshme

para 8 muajve - Gazeta Liria

Është e pashmangshme që Kosova dhe vendet tjera të Ballkanit Perëndimor të anëtarësohen në Bashimin Europian. Kështu ka thënë kryeministri Ramush Haradinaj, pas takimit me homologun bullgar, Boyko Borissov,...

Kush do të jetë nga Kosova në Samitin e Sofjes, Thaçi apo Haradinaj

para 8 muajve - Bota Press

Samiti i Bashkimit Evropian për Ballkanin Perëndimor që do të mbahet më 16-17 maj në Sofje, sot i dha dritë të gjelbër edhe Kosovës. Kryeministri i Bullgarisë, Boyko Borisov, sot zyrtarisht e ftoi presidentin...

Borissov: S’ka BE për Kosovën e Serbinë pa i zgjidhur problemet mes vete

para 8 muajve - GazetaBlic

Kryeministri i Bullgarisë, Boyko Borissov, ka deklaruar në konferencë për media, bashkë me presidentin, Hashim Thaçi, se Bashkimi Europian s’mund të ketë në mesin e vet anëtarë që kanë probleme njëri me...

Ministri serb: As nuk do ta njohim Kosovën, as nuk do të vëmë sanksione mbi Rusinë

para 8 muajve - Gazeta Express

Ministri për Punë të Brendshme i Serbisë, Nebojsha Stefanoviq ka thënë se Serbia nuk do të imponojë sanksione mbi Rusinë siç po kërkon Perëndimi pas ngjarjeve në Siri, e as nuk do ta njoh pavarësinë e...

Haradinaj takon homologun bullgar

para 8 muajve - Lajmi.net

Pas përfundimit të takimit me presidentin, Hashim Thaçi, kryeministri bullgar, Boyko Borissov është takuar me homologun kosovar, Ramush Haradinaj. Gjatë këtij takimi do të diskutohet për raportet në mes...

Haradinaj takohet me kryeministrin bullgar

para 8 muajve - GazetaBlic

Ka filluar takim i kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj me kryeministrin e Bullgarisë, Boyko Borissov. Borissov është duke zhvilluar takimin me Haradinajn pas përfundimit të konferencës që patën...

Thaçi: Nuk na pengon raporti Serbi-Rusi

para 8 muajve - Albeu

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka kërkuar që Rusia ta njohë Kosovën si shtet të pavarur dhe të mos e përdorë veton e saj për anëtarësim në OKB. Thaçi këto komente i ka bërë pas takimit me Kryeministrin...

Samiti i Sofjes, përveç Haradinajt edhe Thaçi thotë se është i ftuar

para 8 muajve - Gazeta Express

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi gjatë konferencës për media me shefin e qeverisë bullgare Boyko Borissov, ka bërë me dije se ai ka marrë ftesë që të shkojë në Samitin BE –Ballkani Perëndimor që mbahet...

Stefanoviq: Nuk do ta njohim Kosovën, nuk ka sanksione kundër Rusisë

para 8 muajve - GazetaBlic

Serbia nuk do të vendosë sanksione kundër Rusisë dhe nuk na bie ndërmend që të pranojmë pavarësinë e Kosovës. Kështu ka deklaruar sot ministri i Punëve të Brendshme të Serbisë, Nebojsha Stefanoviq. “Duke...

Thaçi në Sofje, Haradinaj në shtëpi

para 8 muajve - Periskopi

Samiti i Bashkimit Evropian për Ballkanin Perëndimor që do të mbahet më 16-17 maj në Sofje, sot i dha dritë të gjelbër edhe Kosovës. Kryeministri i Bullgarisë, Boyko Borisov, sot zyrtarisht e ftoi presidentin...

Borissov: Dialogu duhet të vazhdojë, jeni të obliguar të zgjidhni problemet me Serbinë

para 8 muajve - RTV 21

Thaçi u shpreh se liberalizimi do të ndodhë këtë vit Kryeministri i Bullgarisë, Boyko Borissov dhe presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi mbajtën konferencë për media, me ç’rast presidenti e dekoroi Borissovin...

Kryeministri bullgar: Kosova do të përfaqësohet në Sofje ashtu siç e kanë njohur mbi 100 vende të botës

para 8 muajve - Lajmi.net

Kryeministri bullgar, Boyko Borissov ka thënë se një pjesë e madhe e Ballkanit ka regjimin e vizave me të gjitha masat ku përfshihen lufta kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar. Ai ka deklaruar...

Thaçi dekoron me medalje presidenciale kryeministrin bullgar

para 8 muajve - Klan Kosova

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka dekoruar me medalje presidenciale, kryeministrin e Bullgarisë, Boyko Borissov, njofton njofton Klan Kosova. Borissov është dekoruar me medalje për kontributin e tij...

Thaçi: Me kryeministrin bullgar diskutuam për mundësinë e investimeve

para 8 muajve - GazetaBlic

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi pasi takimit me kryeministrin e Bullgarisë, Boyko Borissov është deklaruar se ardhja e tij është nder i dyfishtë për vendin. “Ardhja juaj është nder i dyfishtë për ne...

Borissovi fton Thaçin në Samitin e Sofjes

para 8 muajve - Koha.net

Në fund të takimit në mes presidentit të Kosovës Hashim Thaçi dhe kryeministrit bullgar Boyko Borissov, ky i fundit i tha presidentit të Kosovës Hashim Thaçi se është i ftuar të marrë pjesë në Samitin...

Thaçi: Rusia duke e njohur Kosovën do ta ndihmojë Serbinë, do e lirojë nga një mik i rrejshëm

para 8 muajve - Lajmi.net

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë se samiti i Sofjes është mundësi e jashtëzakonshme dhe është mundësi unike për Kosovën. Sipas presidentit Thaçi, presidenti bullgar Boyko Borissov, ka sjellë...

Borissov: S’ka BE për Kosovën e Serbinë pa i zgjidhur problemet mes vete

para 8 muajve - Shenja

Kryeministri i Bullgarisë, Boyko Borissov, ka deklaruar në konferencë për media, bashkë me presidentin, Hashim Thaçi, se Bashkimi Europian s’mund të ketë në mesin e vet anëtarë që kanë probleme njëri me...

Borissov: Duhet të ndryshojë Ballkani praktikat e jo BE-ja

para 8 muajve - Koha.net

Kryeministri i Bullgarisë, Boyko Borissov i cili sot ka arritur në Kosovë, ka nisur takimin me presidentin e Kosovës Hashim Thaçi, e shpejt pritet të takohet edhe me kryeministrin Ramush Haradinaj. Thaçi...

Kryeministri bullgar: Kosova dhe Serbia janë të detyruar të zgjidhin mosmarrëveshjet

para 8 muajve - Gazeta Express

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka pritur në takim sot kryeministrin e Bullgarisë, Boyko Borissov, me ç'rast të dy ripërsëritën miqësinë mes dy shteteve Me këtë rast presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi...

Thaçi i drejtohet Rusisë, na njihni, nuk jemi armiq

para 8 muajve - Gazeta Express

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka kërkuar që Rusia ta njohë Kosovën si shtet të pavarur dhe të mos e përdorë veton e saj për anëtarësim në OKB. Thaçi këto komente i ka bërë pas takimit me Kryeministrin...

Haradinaj pret mbështetjen e Bullgarisë për liberalizimin dhe integrimin në BE

para 8 muajve - Illyria

Prishtinë, 16 prill 2018 – “Bullgaria ka një rol tejet të rëndësishëm në rajonin tonë dhe Kosova është e përkushtuar për marrëdhënie të ngushta dhe bashkëpunim ekonomik dhe politik me këtë vend evropian”....

Agjencia serbe e lajmeve: NATO nuk e lejon Asociacionin si Qeveri paralele në Kosovë

para 8 muajve - Gazeta Express

Asociacioni i Komunave serbe në Kosovë nuk mund të jetë qeveri paralele dhe as përsëritje e strukturave paralele, pasi në Kosovë Qeveria është në Prishtinë. Ai po ashtu nuk duhet të themelohet si një organizatë...

Thaçi: BE do të jetë e plotë vetëm me integrimin e Kosovës dhe Ballkanit

para 8 muajve - Gazeta Liria

Pas takimit me kryeministrin bullgar, Boyko Borissov, presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka thënë se ardhja e tij është një nder i dyfishtë, sepse ai prezanton edhe presidencën bullgare të Bashkimit Evropian....

Haradinaj kërkon ndihmë nga kryeministri bullgar: Na ndihmoni në rrugën evropiane

para 8 muajve - Insajderi

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, kërkoi nga homologu i tij bullgar Boyko Borissov mbështetjen e Bullgarisë për rrugën evropiane të Kosovës, si dhe për anëtarësim në organizatat ndërkombëtare dhe...

Borissov-Thaçit: Jeni të detyruar t’i zgjidhni mosmarrëveshjet me serbët

para 8 muajve - Lajmi.net

Kryeministri bullgar, Boyko Borissov gjatë konferencës së përbashkët me presidentin Thaçi ka thënë se mosmarrëveshjet me palën serbe duhet zgjidhur. “Para disa vitesh kam ardhur këtu dhe kanë kaluar shume...

Thaçi pas takimit me kryeministrin bullgar: Duam fqinjësi të mirë me Serbinë

para 8 muajve - Gazeta Express

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi pasi takimit me kryeministrin e Bullgarisë, Boyko Borissov është deklaruar se ardhja e tij është nder i dyfishtë për vendin. “Ardhja juaj është nder i dyfishtë për ne...

NATO: AKS nuk mund të jetë qeveri paralele në Kosovë

para 8 muajve - Gazeta Liria

Asociacioni i Komunave serbe në Kosovë nuk mund të jetë qeveri paralele dhe as përsëritje e strukturave paralele, pasi në Kosovë Qeveria është në Prishtinë. Ai po ashtu nuk duhet të themelohet si një organizatë...

Thaçi: BE do të jetë e plotë vetëm me integrimin e Kosovës dhe Ballkanit

para 8 muajve - Lajmi.net

Pas takimit me kryeministrin bullgar, Boyko Borissov, presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka thënë se ardhja e tij është një nder i dyfishtë, sepse ai prezanton edhe presidencën bullgare të Bashkimit Evropian....

Haradinaj: Kosovën dhe Bullgarinë nuk e ndanë asnjë temë

para 8 muajve - Gazeta e re

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, kërkoi nga homologu i tij bullgar Boyko Borissov mbështetjen e Bullgarisë për rrugën evropiane të Kosovës, si dhe për anëtarësim në organizatat ndërkombëtare dhe...

Përshëndetje e ngrohtë në mes Pacollit dhe Borissov

para 8 muajve - Gazeta e re

Përderisa kryeministri i Bullgarisë, Boyko Borissov është duke qëndruar në Kosovë, tashmë po zhvillon edhe disa takime zyrtare. Tani për tani, Borissov është në takim me kryeministrin Ramush Haradinaj...

Borisov porositë Kosovën dhe Serbinë: Zgjidhni mosmarrëveshjet që i keni në mes vete

para 8 muajve - Almakos

Kryeministri i Bullgarisë, Boyko Borissov ka theksuar se Kosovës dhe Serbia duhet ta vazhdojë dialogun me Serbinë. Ai këto komente i ka bërë pas takimit me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi. Duke thënë...

Borisov porositë Kosovën dhe Serbinë: Zgjidhni mosmarrëveshjet që i keni në mes vete

para 8 muajve - Fakti Ditor

Kryeministri i Bullgarisë, Boyko Borissov ka theksuar se Kosovës dhe Serbia duhet ta vazhdojë dialogun me Serbinë. Ai këto komente i ka bërë pas takimit me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi. Duke thënë...

Borissov: Kosova dhe Serbia janë të detyruar të zgjidhin mosmarrëveshjet

para 8 muajve - Gazeta Liria

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka pritur në takim sot kryeministrin e Bullgarisë, Boyko Borissov, me ç’rast të dy ripërsëritën miqësinë mes dy shteteve raporton “Zeri.info”. Me këtë rast presidenti...

Borisov porositë Kosovën dhe Serbinë: Zgjidhni mosmarrëveshjet që i keni në mes vete

para 8 muajve - Tetova Sot

Kryeministri i Bullgarisë, Boyko Borissov ka theksuar se Kosovës dhe Serbia duhet ta vazhdojë dialogun me Serbinë. Ai këto komente i ka bërë pas takimit me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi. Duke thënë...

Kryeministri bullgar arrin në Kosovë, nis takimi me presidentin Thaçi

para 8 muajve - Koha.net

Kryeministri i Bullgarisë, Boyko Borissov tashmë ka arritur në Kosovë. Tashmë ka nisur takimi me të i presidenti i vendit, Hashim Thaçi. Pritet që të dy të mbajnë një konferencën për media. Borissov gjatë...

Agjencia serbe e lajmeve: NATO nuk e lejon Asociacionin si Qeveri paralele në Kosovë

para 8 muajve - Gazeta Liria

Asociacioni i Komunave serbe në Kosovë nuk mund të jetë qeveri paralele dhe as përsëritje e strukturave paralele, pasi në Kosovë Qeveria është në Prishtinë. Ai po ashtu nuk duhet të themelohet si një organizatë...

Thaçi: BE e plotë veç me Ballkanin Perëndimor brenda

para 8 muajve - Sovrani

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka pritur  sot në takim Kryeministrin e Republikës së Bullgarisë, Boyko Borissov, me të cilin ka biseduar për thellimin e marrëdhënieve ndërmjet dy...

Haradinaj: Bullgaria e ka aleat Kosovën, vendet tona nuk i ndanë asnjë temë

para 8 muajve - Sovrani

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, kërkoi nga homologu i tij bullgar Boyko Borissov mbështetjen e Bullgarisë për rrugën evropiane të Kosovës, si dhe për anëtarësim në organizatat ndërkombëtare dhe...

Bajram Gecaj: Asociacioni dhe dialogu përfundimtar si rruga e “pulës pa krye”

para 8 muajve - Bota Press

Protagonistët e Qeverisë Haradinaj kishin ardhur në pushtet përmes metodave krejtësisht jodemokratike, e me premtimin se do të kenë vullnet dhe guxim për  të marrë  vendime të mëdha. Koha e kaluar deri...

NATO: AKS nuk mund të jetë qeveri paralele në Kosovë

para 8 muajve - Koha.net

Asociacioni i Komunave serbe në Kosovë nuk mund të jetë qeveri paralele dhe as përsëritje e strukturave paralele, pasi në Kosovë Qeveria është në Prishtinë. Ai po ashtu nuk duhet të themelohet si një organizatë...

Thaçi i drejtohet Rusisë, na njihni, nuk jemi armiq

para 8 muajve - Gazeta Liria

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka kërkuar që Rusia ta njohë Kosovën si shtet të pavarur dhe të mos e përdorë veton e saj për anëtarësim në OKB. Thaçi këto komente i ka bërë pas takimit me Kryeministrin...

Haradinaj:Kosovën dhe Bullgarinë nuk e ndanë asnjë temë

para 8 muajve - Gazeta Monitor

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, kërkoi nga homologu i tij bullgar Boyko Borissov mbështetjen e Bullgarisë për rrugën evropiane të Kosovës, si dhe për anëtarësim në organizatat ndërkombëtare dhe...

Haradinaj takon Borisovin: Bullgaria do të jetë zë i fuqishëm i Kosovës në skenën ndërkombëtare

para 8 muajve - Periskopi

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka takuar sot kryeministrin bullgar, Boyko Borisov i cili po qëndron në një vizitë zyrtare në Kosovë. Haradinaj thotë se me homolgun janë pajtuar se integrimi i...

Thaçi dekoron me medalje presidenciale kryeministrin bullgar

para 8 muajve - Tetova Sot

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka dekoruar me medalje presidenciale, kryeministrin e Bullgarisë, Boyko Borissov, njofton njofton Klan Kosova. Borissov është dekoruar me medalje për kontributin e tij...

Haradinaj kërkon nga Borissov mbështetjen e Bullgarisë për rrugën evropiane të Kosovës

para 8 muajve - KosovaLive360

Bullgaria ka një rol tejet të rëndësishëm në rajonin tonë dhe Kosova është e përkushtuar për marrëdhënie të ngushta dhe bashkëpunim ekonomik dhe politik me këtë vend evropian. Ky ishte qëndrimi i kryeministrit...

Borissov: Duhet të ndryshojë Ballkani praktikat e jo BE-ja

para 8 muajve - Tetova Sot

Kryeministri i Bullgarisë, Boyko Borissov i cili sot ka arritur në Kosovë, ka nisur takimin me presidentin e Kosovës Hashim Thaçi, e shpejt pritet të takohet edhe me kryeministrin Ramush Haradinaj. Thaçi...

Borissov nuk përgjigjet pyetjes: “A duhet të njeh Serbia Kosovën?”

para 8 muajve - Gazeta e re

Kryeministri i Bullgarisë Boyko Borissov tha sot në Prishtinë se Kosova dhe Serbia duhet t’i zgjidhin mosmarrëveshjet që kanë ndërmjet vete. Në një konferencë të përbashkët me presidentin e Kosovës Borissov...

Thaçi: BE do të jetë i plotë vetëm kur Ballkani Perëndimor të jetë pjesë e tij

para 8 muajve - KosovaLive360

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka pritur kryeministrin e Republikës së Bullgarisë, Boyko Borissov, me të cilin ka biseduar për thellimin e marrëdhënieve ndërmjet dy shteteve dhe për...

Haradinaj: Kosovën dhe Bullgarinë nuk e ndanë asnjë temë

para 8 muajve - KosovaPress

Ai gjatë një takimi tha se për të dyja vendet është i rëndësishëm thellimi i bashkëpunimit ekonomik dhe rruga e përbashkët evropiane. “Kosova ka nevojë për miqtë e saj në procesin e liberalizimit dhe anëtarësimit...

Borissov: BE-ja iu shikon me sy tjetër nëse Kosova i zgjedh mosmarrëveshjet me Serbinë

para 8 muajve - KosovaPress

Në një konferencë të përbashkët me presidentin e Kosovës Borissov tha se këto dy shtete duhet njëherë e mirë që të gjitha mosmarrëveshjet që kanë pasur të kaluarën ndërmjet vete t’i zgjedhin nëpërmjet...

Kryeministri bullgar: Kosova do të përfaqësohet në Sofje ashtu siç e kanë njohur mbi 100 vende të botës

para 8 muajve - Gazeta Liria

Kryeministri bullgar, Boyko Borissov ka thënë se një pjesë e madhe e Ballkanit ka regjimin e vizave me të gjitha masat ku përfshihen lufta kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar. Ai ka deklaruar...

Kryeministri i Bullgarisë arrin në Kosovë

para 8 muajve - Klan Kosova

Kryeministri i Bullgarisë, Boyko Borissov ka arritur në Kosovë për të realizuar vizitën e tij zyrtare të paralajmëruar. Gjatë qëndrimit në vendin tonë ai do të takohet me presidentin, Hashim Thaçi, transmeton...

Nis takimi mes Thaçit dhe kryeministrit të Bullgarisë

para 8 muajve - Gazeta Express

Kryeministri i Bullgarisë, Boyko Borissov është duke zhvilluar takim me presidentin e vendit, Hashim Thaçi. Menjëherë pas arritjes në Kosovë, Borissov është pritur nga presidenti Thaçi përderisa pritet...

Kryeministri bullgar – Thaçit: Sa herë rri me Vuçiqin të përmend

para 8 muajve - 24 ore

B oyko Borissov, Kryeministri i Bullgarisë, gjatë konferencës së përbashkët me Presidentin Thaçi ka thënë se mosmarrëveshjet me Beogradin duhet zgjidhur. Ai ka thënë se Hashim Thaçin e përmend gjithmonë...

Thaçi: Kosova i ka plotësuar të gjitha kriteret për liberalizimin e vizave

para 8 muajve - Fakti Ditor

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka theksuar se Kosova i ka plotësuar të gjitha kushtet e kërkuar për liberalizimin e vizave. Këto komente ai ka bërë në një konferencë të përbashkët me kryeministrin...

Deklarata e Thaçit pas takimit me kryeministrin bullgar Boyko Borissov

para 8 muajve - Gazeta e re

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi pasi takimit me kryeministrin e Bullgarisë, Boyko Borissov është deklaruar para mediave se ardhja e tij është nder i dyfishtë për vendin. “Ardhja juaj është nder i dyfishtë...

Kryeministri bullgar – Thaçit: Të përmendi çdo herë kur jam me Vuçiqin

para 8 muajve - Insajderi

Boyko Borissov, Kryeministri i Bullgarisë, gjatë konferencës së përbashkët me Presidentin Thaçi ka thënë se mosmarrëveshjet me Beogradin duhet zgjidhur. Ai ka thënë se Hashim Thaçin e përmend gjithmonë...

Kryeministri bullgar: Sa herë rri me Vuçiqin, flasim për Hashim Thaçin

para 8 muajve - Periskopi

Boyko Borissov, Kryeministri i Bullgarisë, gjatë konferencës së përbashkët me Presidentin Thaçi ka thënë se mosmarrëveshjet me Beogradin duhet zgjidhur. Ai ka thënë se Hashim Thacin e përmend gjithmonë...

Kryeministri bullgar arriti në Kosovë

para 8 muajve - RTV 21

Borissov do të takohet me kryeparlamentarin dhe kryeministrin e Kosovës Kryeministri i Bullgarisë, Boyko Borissov ka arritur në Kosovë. Borissov do të takohet me presidentin e vendit, Hashim Thaçi me fillim...

Thaçi takohet me kryeministrin e Bullgarisë

para 8 muajve - Lajmi.net

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka pritur sot në takim kryeministrin e Bullgarisë, Boyko Borissov. Gjatë këtij takimi pritet të diskutohet edhe për Samitin e Sofjes, raporton lajmi.net. Pas takimit Thaçi...

Haradinaj takohet me kryeministrin bullgar

para 8 muajve - Gazeta Monitor

Ka filluar takim i kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj me kryeministrin e Bullgarisë, Boyko Borissov. Borissov është duke zhvilluar takimin me Haradinajn pas përfundimit të konferencës që patën...

Kryeministri bullgar, Thaçit: Sa herë rri me Vuçiqin të përmendi

para 8 muajve - Sovrani

Boyko Borissov, Kryeministri i Bullgarisë, gjatë konferencës së përbashkët me Presidentin Thaçi ka thënë se mosmarrëveshjet me Beogradin duhet zgjidhur. Ai ka thënë se Hashim Thacin e përmend gjithmonë...

Haradinaj nuk merr pjesë në interpelancat e sotme

para 8 muajve - Ina

Kuvendi i Kosovës do të mblidhet sot në seancë plenare, ku janë caktuar pesë interpelanca, katër prej të cilave, është thirrur të raportojë kryeministri Ramush Haradinaj. Zëdhënësja e Qeverisë, Donjeta...

Përveç kryeministrit edhe presidenti thotë se është i ftuar në Samitin e Sofjes

para 8 muajve - Sovrani

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, gjatë konferencës për media me shefin e Qeverisë bullgare, Boyko Borissov, ka bërë me dije se ai ka marrë ftesë që të shkojë në Samitin BE –Ballkani Perëndimor, që mbahet...

Kryeministri bullgar Thaçit: Sa herë rri me Vuçiqin të përmendi

para 8 muajve - Bota Press

Boyko Borissov, Kryeministri i Bullgarisë, gjatë konferencës së përbashkët me Presidentin Thaçi ka thënë se mosmarrëveshjet me Beogradin duhet zgjidhur. Ai ka thënë se Hashim Thacin e përmend gjithmonë...

Kryeministri bullgar vizitë zyrtare në Kosovë

para 8 muajve - Alsat-M

Kryeministri i Bullgarisë, Boyko Borissov, shtet ky që aktualisht kryeson Presidencën e Bashkimit Evropian, viziton sot Kosovën. Ardhja e tij është bërë me ftesë të presidentit të kosovar, Hashim Thaçi,...

Kryeministri i Bullgarisë arrin në Kosovë

para 8 muajve - Tetova Sot

Kryeministri i Bullgarisë, Boyko Borissov ka arritur në Kosovë për të realizuar vizitën e tij zyrtare të paralajmëruar. Gjatë qëndrimit në vendin tonë ai do të takohet me presidentin, Hashim Thaçi, transmeton...

Ministri serb: Nuk do ta njohim Kosovën, nuk ka sanksione kundër Rusisë

para 8 muajve - Gazeta Monitor

Serbia nuk do të vendosë sanksione kundër Rusisë dhe nuk na bie ndërmend që të pranojmë pavarësinë e Kosovës. Kështu ka deklaruar sot ministri i Punëve të Brendshme të Serbisë, Nebojsha Stefanoviq. “Duke...

Thaçi kërkon nga Rusia që ta njoh pavarësinë e Kosovës: Nuk jemi armiq

para 8 muajve - Insajderi

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka kërkuar që Rusia ta njohë Kosovën si shtet të pavarur dhe të mos e përdorë veton e saj për anëtarësim në OKB. Thaçi këto komente i ka bërë pas takimit me Kryeministrin...

Kryeministri bullgar: Ballkani duhet t’i ndryshoj praktikat jo BE

para 8 muajve - Insajderi

Kryeministri i Bullgarisë, Boyko Borissov i cili është duke qëndruar për vizitë në Kosovë, ka mbajtur takim me presidentin e Kosovës Hashim Thaçi, ndërsa pas takimit të dy mbajtën një konferencë për media....

Haradinaj nuk merr pjesë në interpelancat e sotme

para 8 muajve - GazetaBlic

Kuvendi i Kosovës do të mblidhet sot në seancë plenare, ku janë caktuar pesë interpelanca, katër prej të cilave, është thirrur të raportojë kryeministri Ramush Haradinaj. Zëdhënësja e Qeverisë, Donjeta...

Haradinaj nuk merr pjesë në seancë për t’iu përgjigjur interpelancave, ka plane të tjera në agjendë

para 8 muajve - Gazeta Express

Kuvendi i Kosovës do të mblidhet sot në seancë plenare, ku janë caktuar pesë interpelanca, katër prej të cilave, është thirrur të raportojë kryeministri Ramush Haradinaj. Zëdhënësja e Qeverisë, Donjeta...

Kryeministri bullgar jep ‘‘ultimatumin’’ Kosovës dhe Serbisë

para 8 muajve - Gazeta Liria

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi i pyetur nga gazetarë bullgar, se deri ku ka mbërri Kosova drejtë rrugës së BE-së, Thaçi tha se të gjitha kushtet për Kosovën janë plotësuar raporton “Zeri.info”. “Sa...

Thaçi i drejtohet Rusisë, na njihni, nuk jemi armiq

para 8 muajve - Sovrani

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka kërkuar që Rusia ta njohë Kosovën si shtet të pavarur dhe të mos e përdorë veton e saj për anëtarësim në OKB. Thaçi këto komente i ka bërë pas takimit me Kryeministrin...

Kryeministri i Bullgarisë viziton sot Kosovën

para 8 muajve - Gazeta Shqip

Kryeministri i Bullgarisë, Boyko Borissov sot do të jetë për vizitë në Kosovë, ndërsa do të takohet me presidentin e vendit, Hashim Thaçi dhe me kryeministrin Ramush Haradinaj. Presidenti i Republikës...

Thaçi Rusisë: Na njihni, ne s’jemi armiq me askënd në botë

para 8 muajve - Periskopi

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka kërkuar që Rusia ta njohë Kosovën si shtet të pavarur dhe të mos e përdorë veton e saj për anëtarësim në OKB. Thaçi këto komente i ka bërë pas takimit me Kryeministrin...

Haradinaj nuk merr pjesë në interpelancat e sotme

para 8 muajve - Medial

Ardhja e tij është bërë me ftesë të presidentit të vendit, Hashim Thaçi, i cili ditë më parë kishte zhvilluar një bisedë telefonike me të, ku ndër të tjera kishin folur edhe për Samitin e Sofjes, që vlerësohet...

Thaçi pas takimit me kryeministrin bullgar: Duam fqinjësi të mirë me Serbinë

para 8 muajve - Gazeta Liria

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi pasi takimit me kryeministrin e Bullgarisë, Boyko Borissov është deklaruar se ardhja e tij është nder i dyfishtë për vendin. “Ardhja juaj është nder i dyfishtë për ne...

Stefanoviq: Nuk do ta njohim Kosovën, nuk ka sanksione kundër Rusisë

para 8 muajve - KosovaPress

Kështu ka deklaruar sot ministri i Punëve të Brendshme të Serbisë, Nebojsha Stefanoviq. “Duke iu falënderuar Aleksandar Vuçiqit, shteti nuk vendos sanksione kundër Rusisë, pasi ka fuqi politike për të...

Stefanoviq: Nuk do ta njohim Kosovën, nuk ka sanksione kundër Rusisë

para 8 muajve - Gazeta e re

Serbia nuk do të vendosë sanksione kundër Rusisë dhe nuk na bie ndërmend që të pranojmë pavarësinë e Kosovës. Kështu ka deklaruar sot ministri i Punëve të Brendshme të Serbisë, Nebojsha Stefanoviq. “Duke...

Haradinaj nuk merr pjesë në interpelancat e sotme

para 8 muajve - Lajmi.net

Kuvendi i Kosovës do të mblidhet sot në seancë plenare, ku janë caktuar pesë interpelanca, katër prej të cilave, është thirrur të raportojë kryeministri Ramush Haradinaj. Zëdhënësja e Qeverisë, Donjeta...

Ministri serb: As nuk do ta njohim Kosovën, as nuk do të vëmë sanksione mbi Rusinë

para 8 muajve - Periskopi

Ministri për Punë të Brendshme i Serbisë, Nebojsha Stefanoviq ka thënë se Serbia nuk do të imponojë sanksione mbi Rusinë siç po kërkon Perëndimi pas ngjarjeve në Siri, e as nuk do ta njoh pavarësinë e...

Kryeministri i Bullgarisë, Borissov: Kosova dhe Serbia janë të detyruara të zgjidhin mosmarrëveshjet

para 8 muajve - Sovrani

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka pritur në takim sot kryeministrin e Bullgarisë, Boyko Borissov, me ç’rast të dy ripërsëritën miqësinë mes dy shteteve Me këtë rast presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi...

Thaçi i drejtohet Rusisë, na njihni, nuk jemi armiq

para 8 muajve - Bota Press

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka kërkuar që Rusia ta njohë Kosovën si shtet të pavarur dhe të mos e përdorë veton e saj për anëtarësim në OKB. Thaçi këto komente i ka bërë pas takimit me Kryeministrin...

Haradinaj nuk merr pjesë në interpelancat e parapara

para 8 muajve - RTV 21

Sot mblidhet Kuvendi i Kosovës Kuvendi i Kosovës do të mblidhet sot në seancë plenare, ku janë caktuar pesë interpelanca, katër prej të cilave, është thirrur të raportojë kryeministri Ramush Haradinaj....

Haradinaj Nuk Merr Pjesë në Interpelancat e Sotme

para 8 muajve - Kallxo

Kuvendi i Kosovës do të mblidhet sot në seancë plenare, ku janë caktuar pesë interpelanca, katër prej të cilave, është thirrur të raportojë kryeministri Ramush Haradinaj. Zëdhënësja e Qeverisë, Donjeta...

Të fitosh dashuri europiane duke mbrojtur Rusinë

para 8 muajve - BalkanWeb

Nga Shaban Murati Asnjë nga udhëheqësit e vendeve anëtare të aleancës ushtarake CSTO, që udhëhiqet nga Rusia dhe të njohur për servilizmin ndaj Moskës nuk doli këto ditë në rolin e avokatit ndërkombëtar...

Haradinaj nuk merr pjesë në interpelancat e sotme

para 8 muajve - Tetova Sot

Kuvendi i Kosovës do të mblidhet sot në seancë plenare, ku janë caktuar pesë interpelanca, katër prej të cilave, është thirrur të raportojë kryeministri Ramush Haradinaj. Zëdhënësja e Qeverisë, Donjeta...

Thaçi pas takimit me kryeministrin bullgar: Duam fqinjësi të mirë me Serbinë

para 8 muajve - Bota Press

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi pasi takimit me kryeministrin e Bullgarisë, Boyko Borissov është deklaruar se ardhja e tij është nder i dyfishtë për vendin. “Ardhja juaj është nder i dyfishtë për ne...

Thaçi: Me kryeministrin bullgar diskutuam për mundësinë e investimeve

para 8 muajve - Sovrani

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi pasi takimit me kryeministrin e Bullgarisë,   Boyko Borissov është deklaruar se ardhja e tij është nder i dyfishtë për vendin. “Ardhja juaj është nder i dyfishtë për ne...

NATO: Asociacioni nuk mund të jetë qeveri paralele në Kosovë

para 8 muajve - Insajderi

Asociacioni i Komunave serbe në Kosovë nuk mund të jetë qeveri paralele dhe as përsëritje e strukturave paralele, pasi në Kosovë Qeveria është në Prishtinë. Ai po ashtu nuk duhet të themelohet si një organizatë...

Presidenti Thaçi dekoron Kryeministrin bullgar me medaljen e “10 Vjetorit të Pavarësisë”

para 8 muajve - Sovrani

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka dekoruar me medalje kryeministrin bullgar, Boyko Borissov  me medaljen presidenciale të “10 Vjetorit të Pavarësisë”. Kryeministri bullgar i cili po qëndron sot në...

Me ftesë të presidentit Thaçi, Kryeministri i Bullgarisë viziton sot Kosovën

para 8 muajve - BalkanWeb

KOSOVE – Kryeministri i Bullgarisë, Boyko Borissov sot do të vijë në Kosovë. Ardhja e tij është bërë me ftesë të presidentit të vendit, Hashim Thaçi, i cili ditë më parë kishte zhvilluar një bisedë telefonike...

Nis takimi mes Thaçit dhe kryeministrit të Bullgarisë

para 8 muajve - Gazeta Liria

Kryeministri i Bullgarisë, Boyko Borissov, është duke zhvilluar takim me presidentin e vendit, Hashim Thaçi Menjëherë pas arritjes në Kosovë, Borissov është pritur nga presidenti Thaçi përderisa pritet...

Agjencia serbe e lajmeve: NATO nuk e lejon Asociacionin si Qeveri paralele në Kosovë

para 8 muajve - Periskopi

Asociacioni i Komunave serbe në Kosovë nuk mund të jetë qeveri paralele dhe as përsëritje e strukturave paralele, pasi në Kosovë Qeveria është në Prishtinë. Ai po ashtu nuk duhet të themelohet si një organizatë...

Me ndihmën e Rusisë, Serbia po e pengon anëtarësimin e Kosovës në Interpol

para 8 muajve - Gazeta Liria

Takimi i Asamblesë së Përgjithshme të Interpolit do të mbahet në Emiratet e Bashkuara Arabe gjatë muajit nëntor, ndërsa Serbia tashmë ka filluar aktivitetet diplomatike për të parandaluar pranimin e Kosovës...

Kryeministri i Bullgarisë viziton Kosovën

para 8 muajve - Klan Kosova

Kryeministri i Bullgarisë, Boyko Borissov do të vizitojë sot Kosovën. Gjatë qëndrimit në vendin tonë ai do të takohet me presidentin, Hashim Thaçi. Pas takimit të përbashkët ata do ta kenë edhe një konferencë...

Ka nisur takimi i Thaçit me kryeministrin e Bullgarisë

para 8 muajve - Periskopi

Kryeministri i Bullgarisë, Boyko Borissov është duke zhvilluar takim me presidentin e vendit, Hashim Thaçi. Menjëherë pas arritjes në Kosovë, Borissov është pritur nga presidenti Thaçi përderisa pritet...

Sot kryeministri bullgar viziton Kosovën

para 8 muajve - Koha.net

Kryeministri i Bullgarisë, Boyko Borissov, shtet që aktualisht kryeson Presidencën e Bashkimit Evropian, viziton sot Kosovën. Ardhja e tij është bërë me ftesë të presidentit të vendit, Hashim Thaçi, vlerësohet...

Kryeministri bullgar mbërrin në Kosovë

para 8 muajve - Sovrani

Kryeministri i Bullgarisë, Boyko Borissov tashmë ka arritur në Kosovë. Në pamjet e më poshtme, shihet se Borissov sapo ka ateruar në aeroportin e Prishtinës “Adem Jashari”, për të qëndruar në një vizitë...

Nis takimi, Thaçi-Borissov

para 8 muajve - Sovrani

Kryeministri i Bullgarisë, Boyko Borissov është duke zhvilluar takim me presidentin e vendit, Hashim Thaçi. Menjëherë pas arritjes në Kosovë, Borissov është pritur nga presidenti Thaçi përderisa pritet...

Kryeministri i Bullgarisë vjen në Kosovë

para 8 muajve - GazetaBlic

Kryeministri i Bullgarisë, Boyko Borissov sot do të vijë në Kosovë. Ardhja e tij është bërë me ftesë të presidentit të vendit, Hashim Thaçi, i cili ditë më parë kishte zhvilluar një bisedë telefonike me...

Kryeministri bullgar arrin në Prishtinë – tregon çfarë do të diskutojë me Thaçin dhe Haradinaj

para 8 muajve - Insajderi

Kryeministri i Bullgarisë, Boyko Borissov sapo ka arritur në Kosovë për një vizitë zyrtare me ftesë të presidentit të vendit, Hashim Thaçi. Borissov ka postuar në rrjetin e tij social në Twitter disa foto...

Kryeministri i Bullgarisë në Kosovë, pritet të takojë krerët e vendit

para 8 muajve - Gazeta Monitor

Gjatë ditës së sotme në Kosovë pritet të arrijë Kryeministri i Bullgarisë, Boyko Borissov. Borissov do të takohet me presidentin e vendit, Hashim Thaçi, me fillim nga ora 10:00, shkruan Indeksonline. Pas...

Kryeministri i Bullgarisë Vjen në Kosovë

para 8 muajve - Kallxo

Kryeministri i Bullgarisë, Boyko Borissov sot do të vijë në Kosovë. Ardhja e tij është bërë me ftesë të presidentit të vendit, Hashim Thaçi, i cili ditë më parë kishte zhvilluar një bisedë telefonike me...

Kryeministri i Bullgarisë sot në Kosovë

para 8 muajve - Lajmi.net

Kryeministri i Bullgarisë, Boyko Borissov sot do të vijë në Kosovë. Ardhja e tij është bërë me ftesë të presidentit të vendit, Hashim Thaçi, i cili ditë më parë kishte zhvilluar një bisedë telefonike me...

Kryeministri i Bullgarisë në Kosovë

para 8 muajve - RTV 21

Borissov do të takohet me kryeparlamentarin dhe kryeministrin e Kosovës Kryeministri i Bullgarisë, Boyko Borissov sot do të vijë në Kosovë. Ardhja e tij është bërë me ftesë të presidentit të vendit, Hashim...

Kryeministri i Bullgarisë, Boyko Borissov sot viziton Kosovën

para 8 muajve - Telegrafi

Kryeministri i Bullgarisë, Boyko Borissov sot do të jetë për vizitë në Kosovë, ndërsa do të takohet me presidentin e vendit, Hashim Thaçi dhe me kryeministrin Ramush Haradinaj. Presidenti i Republikës...

Haradinaj nuk do të marr sot pjesë në interpelanc ka plane tjera

para 8 muajve - Insajderi

Kuvendi i Kosovës do të mblidhet sot në seancë plenare, ku janë caktuar pesë interpelanca, katër prej të cilave, është thirrur të raportojë kryeministri Ramush Haradinaj. Zëdhënësja e Qeverisë, Donjeta...

Janë planifikuar pesë interpelanca, por kryeministri nuk do të jetë prezent sot në Kuvend

para 8 muajve - Periskopi

Kuvendi i Kosovës do të mblidhet sot në seancë plenare, ku janë caktuar pesë interpelanca, katër prej të cilave, është thirrur të raportojë kryeministri Ramush Haradinaj. Zëdhënësja e Qeverisë, Donjeta...

Kryeministri i Bullgarisë sot viziton Kosovën

para 8 muajve - Gazeta Express

Kryeministri i Bullgarisë, Boyko Borissov sot do të jetë për vizitë në Kosovë, ndërsa do të takohet me presidentin e vendit, Hashim Thaçi dhe me kryeministrin Ramush Haradinaj. Presidenti i Republikës...

Ndalimi i Gjuriçit, përplasje Kosovë-Serbi

para 8 muajve - Gazeta Express

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli dhe kryetarja e Kuvendit të Serbisë, Maja Gojkoviç janë përplasur me deklarata në Lubjanë të Sllovenisë për rastin e ndalimit dhe më pas deportimit të Marko...

Haradinaj nuk merr pjesë në seancë për t’iu përgjigjur interpelancave, ka plane të tjera në agjendë

para 8 muajve - Sovrani

Kuvendi i Kosovës do të mblidhet sot në seancë plenare, ku janë caktuar pesë interpelanca, katër prej të cilave, është thirrur të raportojë kryeministri Ramush Haradinaj. Zëdhënësja e Qeverisë, Donjeta...

Kryeministri i Bullgarisë viziton Kosovën

para 8 muajve - Gazeta Liria

Kryeministri i Bullgarisë, Boyko Borissov do të vizitojë sot Kosovën. Gjatë qëndrimit në vendin tonë ai do të takohet me presidentin, Hashim Thaçi. Pas takimit të përbashkët ata do ta kenë edhe një konferencë...

Kryeministri i Bullgarisë sot viziton Kosovën

para 8 muajve - Infokusi

Kryeministri i Bullgarisë, Boyko Borissov sot do të jetë për vizitë në Kosovë, ndërsa do të takohet me presidentin e vendit, Hashim Thaçi dhe me kryeministrin Ramush Haradinaj. Presidenti i Republikës...

Kryeministri i Bullgarisë sot viziton Kosovën

para 8 muajve - Sovrani

Kryeministri i Bullgarisë, Boyko Borissov sot do të jetë për vizitë në Kosovë, ndërsa do të takohet me presidentin e vendit, Hashim Thaçi dhe me kryeministrin Ramush Haradinaj. Presidenti i Republikës...

Kryeministrit bullgar sot në Kosovë

para 8 muajve - Insajderi

Kryeministri i Bullgarisë, Boyko Borissov sot do të jetë për vizitë në Kosovë, ndërsa do të takohet me presidentin e vendit, Hashim Thaçi dhe me kryeministrin Ramush Haradinaj. Presidenti i Republikës...

Kryeministri i Bullgarisë sot në Kosovë

para 8 muajve - Periskopi

Kryeministri i Bullgarisë, Boyko Borissov sot do të jetë për vizitë në Kosovë, ndërsa do të takohet me presidentin e vendit, Hashim Thaçi dhe me kryeministrin Ramush Haradinaj. Presidenti i Republikës...

Kryeministri bullgar vizitë zyrtare në Kosovë

para 8 muajve - KosovaPress

Ardhja e tij është bërë me ftesë të presidentit të vendit, Hashim Thaçi, i cili ditë më parë kishte zhvilluar një bisedë telefonike me të, ku ndër të tjera kishin folur edhe për Samitin e Sofjes, që vlerësohet...

NATO: Asociacioni nuk mund të ketë fuqi ekzekutive

para 8 muajve - Illyria

Bruksel, 15 prill 2018 – NATO vlerëson se Asociacioni i Komunave me shumicë serbe në Kosovë nuk mund të ketë kompetenca ekzekutive. Zyrtarë të NATO-s, në Bruksel, kanë thënë për agjencinë serbe të lajmeve...

Edhe partitë në pushtet kërkojnë që të rritet roli i Kuvendit në dialogun me Serbinë

para 8 muajve - Gazeta Liria

Në kohën kur dialogu ndërmjet Kosovës dhe Serbisë ka hyrë në fazën finale, partitë opozitare ishin më të zëshme duke kërkuar që Kuvendi të ketë një rol më të madh në fazën e fundit të diskutimeve. Por,...

Edhe partitë në pushtet kërkojnë që të rritet roli i Kuvendit në dialogun me Serbinë

para 8 muajve - Medial

Edhe partitë në pushtet kërkojnë që të rritet roli i Kuvendit në dialogun me Serbinë Në kohën kur dialogu ndërmjet Kosovës dhe Serbisë ka hyrë në fazën finale, partitë opozitare ishin më të zëshme duke...

Arrestimi i Gjuriqit përplas Veselin me homologen serbe në Slloveni

para 8 muajve - Koha.net

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli dhe kryetarja e Kuvendit të Serbisë, Maja Gojkoviq janë përplasur me deklarata në Lublanë të Sllovenisë për rastin e arrestimit dhe deportimit të Marko Gjuriqit...

Kryeministri i Bullgarisë, Borissov nesër në Prishtinë do të pritet nga Thaçi

para 8 muajve - Klan Kosova

Thaçi pret nesër në Prishtinë kryeministrin e Bullgarisë, Borissov Nesër për vizitë zyrtare në Kosovë do të qëndrojë kryeministri i Bullgarisë, Boyko Borissov. Ai do të pritet nga presidenti, Hashim Thaçi,...

Edhe partitë në pushtet kërkojnë që të rritet roli i Kuvendit në dialogun me Serbinë

para 8 muajve - Lajmi.net

Në kohën kur dialogu ndërmjet Kosovës dhe Serbisë ka hyrë në fazën finale, partitë opozitare ishin më të zëshme duke kërkuar që Kuvendi të ketë një rol më të madh në fazën e fundit të diskutimeve. Por,...

Presidenti i Bullgarisë, Borisov nesër viziton Kosovën

para 8 muajve - Aktuale

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi pret nesër në Prishtinë presidentin e Bullgarisë, Borissov Nesër për vizitë zyrtare në Kosovë do të qëndrojë presidenti i Bullgarisë, Boyko Borissov. Ai do të pritet nga...

Veseli përplasje me homologen serbe për arrestimin e Gjuriqit

para 8 muajve - Gazeta Liria

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli dhe kryetarja e Kuvendit të Serbisë, Maja Gojkoviq janë përplasur me deklarata në Lublanë të Sllovenisë për rastin e arrestimit dhe deportimit të Marko Gjuriqit...

Veseli përplaset me homologen serbe për ndalimin e Gjuriçit: Neve na vjen keq, por…

para 8 muajve - Gazeta Tema

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli dhe kryetarja e Kuvendit të Serbisë, Maja Gojkovic janë përplasur me deklarata në Lubjanë të Sllovenisë për rastin e arrestimit dhe deportimit të Marko Gjuricit...

Veseli përplaset me homologen serbe për arrestimin e Gjuriçit në Kosovë

para 8 muajve - BalkanWeb

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli dhe kryetarja e Kuvendit të Serbisë, Maja Gojkovic janë përplasur me deklarata në Lubjanë të Sllovenisë për rastin e arrestimit dhe deportimit të Marko Gjuricit...

Thaçi pret nesër në takim kryeministrin e Bullgarisë

para 8 muajve - Lajmi.net

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, do të takohet nesër me kryeministrin e Republikës së Bullgarisë, Boyko Borissov. Takimi i paraparë për në orën 10:00, do të zhvillohet në kabinetin e Presidentit, ndërkaq...

Sejdiu paralajmëron debat të nxehtë rreth marrëveshjes për Kosova e Re

para 8 muajve - Gazeta Liria

Deputeti i Grupit të Pavarur të Deputetëve, Dardan Sejdiu ka folur lidhur e seancën e nesërme ku njëra ndër interpelancat e parapara për rendin e ditën është edhe ajo për termocentralin Kosova e Re. Ai...

Veseli përplaset me homologen serbe për arrestimin e Djuricit

para 8 muajve - Telegrafi

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli  dhe kryetarja e Kuvendit të Serbisë, Maja Gojkovic janë përplasur me deklarata në Lubjanë të Sllovenisë për rastin e arrestimit dhe deportimit të Marko Djuricit...

Veseli përplasje me homologen serbe për arrestimin e Gjuriqit

para 8 muajve - Medial

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli  dhe kryetarja e Kuvendit të Serbisë, Maja Gojkoviq janë përplasur me deklarata në Lublanë të Sllovenisë për rastin e arrestimit dhe deportimit të Marko Gjuriqit...

Thaçi pret nesër në takim kryeministrin e Bullgarisë

para 8 muajve - GazetaBlic

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi  do ta mirëpres nesër në presidencë, kryeministrin e Bullgarisë, Boyko Borissov. Takim fillon në ora 10:00 në kabinetin e Presidentit, përderisa Thaçi dhe Borissov pritet...

Presidenti i Bullgarisë, Borissov nesër në Prishtinë do të pritet nga Thaçi

para 8 muajve - Klan Kosova

Thaçi pret nesër në Prishtinë presidentin e Bullgarisë, Borissov Nesër për vizitë zyrtare në Kosovë do të qëndrojë presidenti i Bullgarisë, Boyko Borissov. Ai do të pritet nga presidenti, Hashim Thaçi,...

Kryetari i Kuvendit kosovar përplaset me homologen serbe për Gjuriç

para 8 muajve - Java News

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli dhe kryetarja e Kuvendit të Serbisë, Maja Gojkovic janë përplasur me deklarata në Lubjanë të Sllovenisë për rastin e arrestimit dhe deportimit të Marko Gjuricit...

Edhe partitë në pushtet kërkojnë që të rritet roli i Kuvendit në dialogun me Serbinë

para 8 muajve - Gazeta Monitor

Në kohën kur dialogu ndërmjet Kosovës dhe Serbisë ka hyrë në fazën finale, partitë opozitare ishin më të zëshme duke kërkuar që Kuvendi të ketë një rol më të madh në fazën e fundit të diskutimeve. Por,...

Përplasen Veseli dhe homologia e tij serbe, shkak Marko Gjuriq

para 8 muajve - GazetaBlic

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli dhe kryetarja e Kuvendit të Serbisë, Maja Gojkoviq janë përplasur me deklarata në Lublanë të Sllovenisë për rastin e arrestimit dhe deportimit të Marko Gjuriqit...

Flet Vuçiq, tregon a është me Rusinë apo me Amerikën

para 8 muajve - Gazeta Liria

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq sot është takuar me ambasadorin e SHBA-ve në Beograd, Kyle Skot, ku ka shprehur qëndrim neutral sa i përket zhvillimeve të fundit në Siri Sipas tij, Serbia dëshiron...

SHBA vendos sanksione të reja kundër Rusisë

para 8 muajve - KosovaPress

Ajo tha për CBS se ministri amerikan për Financa Steven Mnuchin do të shpallë sanksionet të hënën, transmeton Reuters. Temat: Nikki Haley SHBA Rusia Siria sanksione Kjo web faqe mirëmbahet dhe menaxhohet...

Veseli përplaset me homologen serbe për arrestimin e Gjuriqit

para 8 muajve - Almakos

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli  dhe kryetarja e Kuvendit të Serbisë, Maja Gojkoviq janë përplasur me deklarata në Lubjanë të Sllovenisë për rastin e arrestimit dhe deportimit të Marko Gjuriqit...

Veseli përplasje me homologen serbe për arrestimin e Gjuriqit

para 8 muajve - Lajmi.net

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli  dhe kryetarja e Kuvendit të Serbisë, Maja Gojkoviq janë përplasur me deklarata në Lublanë të Sllovenisë për rastin e arrestimit dhe deportimit të Marko Gjuriqit...

Veseli përplasje me homologen serbe për arrestimin e Gjuriqit

para 8 muajve - Gazeta Express

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli dhe kryetarja e Kuvendit të Serbisë, Maja Gojkoviq janë përplasur me deklarata në Lublanë të Sllovenisë për rastin e arrestimit dhe deportimit të Marko Gjuriqit...

Kryeministri bullgar nesër në Kosovë

para 8 muajve - Portalb

Kryeministri i Bullgarisë, Boyko Borissov, shtet ky që aktualisht kryeson Presidencën e Bashkimit Evropian, nesër vjen në Kosovë. Ardhja e tij është bërë me ftesë të presidentit të vendit, Hashim Thaçi,...

Veseli përplasje me homologen serbe për arrestimin e Gjuriqit

para 8 muajve - Infokusi

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli dhe kryetarja e Kuvendit të Serbisë, Maja Gojkoviq janë përplasur me deklarata në Lublanë të Sllovenisë për rastin e arrestimit dhe deportimit të Marko Gjuriqit...

Vuçiq për zhvillimet në Siri: Edhe me Rusinë edhe me Amerikën

para 8 muajve - Gazeta Liria

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq sot është takuar me ambasadorin e SHBA-ve në Beograd, Kyle Skot, ku ka shprehur qëndrim neutral sa i përket zhvillimeve të fundit në Siri Sipas tij, Serbia dëshiron...

Burjani:Gjithkush u bë politikan e gjithkush profesor

para 8 muajve - Gazeta Liria

Sipas njohësit të kësaj fushe, Blerim Burjani, këto ndryshimet e fundit janë pozitive vetëm në aspektin e politikave sanksionuese ndaj të korruptuarve, por e keqja qëndron se partitë si organizata private...

Kryeministri bullgar nesër në Kosovë

para 8 muajve - GazetaBlic

​Kryeministri i Bullgarisë, Boyko Borissov, shtet ky që aktualisht kryeson Presidencën e Bashkimit Evropian, nesër vjen në Kosovë. Ardhja e tij është bërë me ftesë të presidentit të vendit, Hashim Thaçi,...

Kryeministri bullgar nesër vjen në Kosovë

para 8 muajve - Telegrafi

Kryeministri i Bullgarisë, Boyko Borissov, shtet ky që aktualisht kryeson Presidencën e Bashkimit Evropian, nesër vjen për vizitë në Kosovë. Ardhja e tij është bërë me ftesë të presidentit të vendit, Hashim...

Vuçiq për zhvillimet në Siri: Edhe me Rusinë edhe me Amerikën

para 8 muajve - Gazeta Express

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq sot është takuar me ambasadorin e SHBA-ve në Beograd, Kyle Skot, ku ka shprehur qëndrim neutral sa i përket zhvillimeve të fundit në Siri Sipas tij, Serbia dëshiron...

Presidenti Thaçi do e presë nesër homologun e tij, Boyko Borissov

para 8 muajve - Sovrani

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi  do ta mirëpres nesër në presidencë, kryeministrin e Bullgarisë, Boyko Borissov. Takim fillon në ora 10:00 në kabinetin e Presidentit, përderisa Thaçi dhe Borissov pritet...

Arrestimi i Marko Gjuriçit në Kosovë, reagon për herë të parë NATO. Ja çfarë thotë

para 8 muajve - BalkanWeb

Burime nga NATO-ja kanë thënë se zyrtari serb, Marko Gjuriç, më 26 mars ka hyrë ilegalisht në Kosovë dhe si rrjedhojë është arrestuar, kurse presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka dërguar në veri të vendit...

Arrestimi i Marko Gjuriçit në Kosovë, reagon për herë të parë NATO. Ja çfarë thotë

para 8 muajve - Mapo

Burime nga NATO-ja kanë thënë se zyrtari serb, Marko Gjuriç, më 26 mars ka hyrë ilegalisht në Kosovë dhe si rrjedhojë është arrestuar, kurse presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka dërguar në veri të vendit...

Kryeministri bullgar nesër vjen në Kosovë

para 8 muajve - Gazeta Express

Kryeministri i Bullgarisë, Boyko Borissov, shtet ky që aktualisht kryeson Presidencën e Bashkimit Evropian, nesër vjen në Kosovë. Ardhja e tij është bërë me ftesë të presidentit të vendit, Hashim Thaçi,...

Kryeministri bullgar vjen në Kosovë

para 8 muajve - RTV 21

​Borissov do të takohet me kryeparlamentarin dhe kryeministrin e Kosovës Kryeministri i Bullgarisë, Boyko Borissov, shtet ky që aktualisht kryeson Presidencën e Bashkimit Evropian, nesër do të vijë në...

Kryeministri bullgar nesër në Kosovë

para 8 muajve - Koha.net

​Kryeministri i Bullgarisë, Boyko Borissov, shtet ky që aktualisht kryeson Presidencën e Bashkimit Evropian, nesër vjen në Kosovë. Ardhja e tij është bërë me ftesë të presidentit të vendit, Hashim Thaçi,...

Thaçi nesër pret në takim presidentin e këtij shteti

para 8 muajve - Insajderi

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi pret në takim kryeministrin e Bullgarisë, Boyko Borissov. Takim fillon në ora 10:00 në kabinetin e Presidentit përderisa Thaçi dhe Borissov pritet që pas takimit të mbajnë...

Kryeministri bullgar nesër në Kosovë

para 8 muajve - Tetova Sot

Kryeministri i Bullgarisë, Boyko Borissov, shtet ky që aktualisht kryeson Presidencën e Bashkimit Evropian, nesër vjen në Kosovë. Ardhja e tij është bërë me ftesë të presidentit të vendit, Hashim Thaçi,...

Kryeministri bullgar nesër vjen në Kosovë

para 8 muajve - Infokusi

Kryeministri i Bullgarisë, Boyko Borissov, shtet ky që aktualisht kryeson Presidencën e Bashkimit Evropian, nesër vjen në Kosovë. Ardhja e tij është bërë me ftesë të presidentit të vendit, Hashim Thaçi,...

NATO: Vizita e Gjuriqit ishte ilegale, Policia e Kosovës ishte profesionale

para 8 muajve - Illyria

Bruksel, 15 prill 2018 – NATO thotë se drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, nuk i kishte respektuar procedurat për vizitën e tij në Kosovë, më 26 mars, prandaj ishte arrestuar...

Veseli përplasje me homologen serbe për arrestimin e Gjuriqit – Nuk e arrestuam por e dëbuam

para 8 muajve - Sovrani

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli dhe kryetarja e Kuvendit të Serbisë, Maja Gojkoviq janë përplasur me deklarata në Lublanë të Sllovenisë për rastin e arrestimit dhe deportimit të Marko Gjuriqit...

Kryeministri bullgar nesë vjen në Kosovë

para 8 muajve - Infokusi

Kryeministri i Bullgarisë, Boyko Borissov, shtet ky që aktualisht kryeson Presidencën e Bashkimit Evropian, nesër vjen në Kosovë. Ardhja e tij është bërë me ftesë të presidentit të vendit, Hashim Thaçi,...

Përplasja mes Veselit dhe homologes serbe për arrestimin e Gjuriqit

para 8 muajve - Insajderi

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli dhe kryetarja e Kuvendit të Serbisë, Maja Gojkoviq janë përplasur me deklarata në Lublanë të Sllovenisë për rastin e arrestimit dhe deportimit të Marko Gjuriqit...

Veseli përplasje me homologen serbe për arrestimin e Gjuriqit

para 8 muajve - Gazeta e re

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli dhe kryetarja e Kuvendit të Serbisë, Maja Gojkoviq janë përplasur me deklarata në Lublanë të Sllovenisë për rastin e arrestimit dhe deportimit të Marko Gjuriqit...

Veseli përplasje me homologen serbe për arrestimin e Gjuriqit

para 8 muajve - Gazeta Monitor

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli dhe kryetarja e Kuvendit të Serbisë, Maja Gojkoviq janë përplasur me deklarata në Lublanë të Sllovenisë për rastin e arrestimit dhe deportimit të Marko Gjuriqit...

Arrestimi i Gjuriqit, Veseli përplaset me homologen serbe në Slloveni

para 8 muajve - Periskopi

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli dhe kryetarja e Kuvendit të Serbisë, Maja Gojkoviq janë përplasur me deklarata në Lublanë të Sllovenisë për rastin e arrestimit dhe deportimit të Marko Gjuriqit...

Veseli përplasje me homologen serbe për arrestimin e Gjuriqit

para 8 muajve - Bota Press

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli dhe kryetarja e Kuvendit të Serbisë, Maja Gojkoviq janë përplasur me deklarata në Lublanë të Sllovenisë për rastin e arrestimit dhe deportimit të Marko Gjuriqit...

Arrestimi i Gjuriçit në Kosovë, NATO: Vendimi i duhur! Serbia ‘provokoi’

para 8 muajve - Java News

Burime nga NATO-ja kanë thënë se zyrtari serb, Marko Gjuriç, më 26 mars ka hyrë ilegalisht në Kosovë dhe si rrjedhojë është arrestuar, kurse presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka dërguar në veri të vendit...

Kryeministri bullgar nesër vjen në Kosovë

para 8 muajve - Almakos

Kryeministri i Bullgarisë, Boyko Borissov, shtet ky që aktualisht kryeson Presidencën e Bashkimit Evropian, nesër vjen për vizitë në Kosovë. Ardhja e tij është bërë me ftesë të presidentit të vendit, Hashim...

Kryeministri bullgar nesër në Kosovë

para 8 muajve - Gazeta Liria

Kryeministri i Bullgarisë, Boyko Borissov, shtet ky që aktualisht kryeson Presidencën e Bashkimit Evropian, nesër vjen në Kosovë. Ardhja e tij është bërë me ftesë të presidentit të vendit, Hashim Thaçi,...

Nato thotë që Thaçi nuk ka pasur aprovimin e KFOR-it për Gjuriqin | Rusia thotë që do të jetë me Serbinë, nëse ajo hyn në Kosovë

para 8 muajve - Periskopi

Burimet e NATO-s besojnë që zyrtari serb Marko Gjuriq ka dështuar të jetë në përshtatje me rregullat kur hyri në Kosovë më 26 mars dhe më pas u arrestua. Siç u tha, presidenti kosovar Hashim Thaçi e kishte...

Kryeministri bullgar nesër në Kosovë

para 8 muajve - Gazeta e re

Kryeministri i Bullgarisë, Boyko Borissov, shtet ky që aktualisht kryeson Presidencën e Bashkimit Evropian, nesër vjen në Kosovë. Ardhja e tij është bërë me ftesë të presidentit të vendit, Hashim Thaçi,...

Vuçiq për zhvillimet në Siri: Edhe me Rusinë edhe me Amerikën

para 8 muajve - Gazeta Monitor

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq sot është takuar me ambasadorin e SHBA-ve në Beograd, Kyle Skot, ku ka shprehur qëndrim neutral sa i përket zhvillimeve të fundit në Siri Sipas tij, Serbia dëshiron...

Kryeministri bullgar nesër në Kosovë

para 8 muajve - Fakti Ditor

Kryeministri i Bullgarisë, Boyko Borissov, shtet ky që aktualisht kryeson Presidencën e Bashkimit Evropian, nesër vjen në Kosovë. Ardhja e tij është bërë me ftesë të presidentit të vendit, Hashim Thaçi,...

Kryeministri bullgar nesër vjen në Kosovë

para 8 muajve - Insajderi

Kryeministri i Bullgarisë, Boyko Borissov, shtet ky që aktualisht kryeson Presidencën e Bashkimit Evropian, nesër vjen në Kosovë. Ardhja e tij është bërë me ftesë të presidentit të vendit, Hashim Thaçi,...

NATO thur lavde për Policinë e Kosovës pse e arrestoi Gjuriqin

para 8 muajve - GazetaBlic

Burime nga NATO-ja kanë thënë se zyrtari serb, Marko Gjuriq, më 26 mars ka hyrë ilegalisht në Kosovë dhe si rrjedhojë është arrestuar, kurse presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka dërguar në veri të vendit...

Kryeministri i Bullgarisë nesër viziton Kosovën

para 8 muajve - Sovrani

Kryeministri i Bullgarisë, Boyko Borissov, shtet ky që aktualisht kryeson Presidencën e Bashkimit Evropian, nesër vjen në Kosovë. Ardhja e tij është bërë me ftesë të presidentit të vendit, Hashim Thaçi,...

NATO lavdëron Policinë e Kosovës për rastin e arrestimit të Gjuriqit

para 8 muajve - Medial

Përkundër se po bëhen më shumë se 15 ditë që kur Marko Gjuriq u arrestua në Mitrovicën e Veriut, mediat serbe po vazhdojnë të merren me këtë rast. Së fundi agjencia e lajmeve serbe Beta i ka kushtuar një...

Vuçiq për zhvillimet në Siri: Edhe me Rusinë edhe me Amerikën

para 8 muajve - Periskopi

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq sot është takuar me ambasadorin e SHBA-ve në Beograd, Kyle Skot, ku ka shprehur qëndrim neutral sa i përket zhvillimeve të fundit në Siri, shkruan Periskopi. Sipas...

NATO thur lavde për Policinë e Kosovës kur e arrestoi Gjuriqin

para 8 muajve - Gazeta Express

Burime nga NATO-ja kanë thënë se zyrtari serb, Marko Gjuriq, më 26 mars ka hyrë ilegalisht në Kosovë dhe si rrjedhojë është arrestuar, kurse presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka dërguar në veri të vendit...

Kryeministri bullgar nesër vjen në Kosovë

para 8 muajve - Periskopi

Kryeministri i Bullgarisë, Boyko Borissov, shtet ky që aktualisht kryeson Presidencën e Bashkimit Evropian, nesër vjen në Kosovë. Ardhja e tij është bërë me ftesë të presidentit të vendit, Hashim Thaçi,...

Kryeministri bullgar nesër në Kosovë

para 8 muajve - KosovaPress

Ardhja e tij është bërë me ftesë të presidentit të vendit, Hashim Thaçi, i cili ditë më parë kishte zhvilluar një bisedë telefonike me të, ku ndër të tjera kishin folur edhe për Samitin e Sofjes, që vlerësohet...

NATO thur lavde për Policinë e Kosovës pse e arrestoi Gjuriqin

para 8 muajve - Fakti Ditor

Burime nga NATO-ja kanë thënë se zyrtari serb, Marko Gjuriq, më 26 mars ka hyrë ilegalisht në Kosovë dhe si rrjedhojë është arrestuar. Ndërkohë, presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka dërguar në veri të...

Serbia provon sërish të arrestojë shtetas të Kosovës përmes INTERPOL-it

para 8 muajve - Lajmi.net

Qeveria e Kosovës nuk kanë ende një qëndrim zyrtar rreth paralajmërimeve ngaBeogradi për kthimin emrave të shumë qytetarëve të Kosovës në listën e personave të kërkuar nga INTERPOL-i (Policia Ndërkombëtare)....

NATO lavdëron Policinë e Kosovës në rastin e arrestimit të Gjuriqit

para 8 muajve - Koha.net

Burime nga NATO-ja kanë thënë se zyrtari serb, Marko Gjuriq, më 26 mars ka hyrë ilegalisht në Kosovë dhe si rrjedhojë është arrestuar, kurse presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka dërguar në veri të vendit...

Serbia provon sërish të arrestojë shtetas të Kosovës përmes INTERPOL-it

para 8 muajve - Fakti Ditor

Qeveria e Kosovës nuk kanë ende një qëndrim zyrtar rreth paralajmërimeve nga Beogradi për kthimin emrave të shumë qytetarëve të Kosovës në listën e personave të kërkuar nga INTERPOL-i (Policia Ndërkombëtare)....

NATO lavdëron Policinë e Kosovës për rastin e arrestimit të Gjuriqit

para 8 muajve - Gazeta Liria

Përkundër se po bëhen më shumë se 15 ditë që kur Marko Gjuriq u arrestua në Mitrovicën e Veriut, mediat serbe po vazhdojnë të merren me këtë rast. Së fundi agjencia e lajmeve serbe Beta i ka kushtuar një...

Serbia provon sërish të arrestojë shtetas të Kosovës përmes INTERPOL-it

para 8 muajve - GazetaBlic

Qeveria e Kosovës nuk kanë ende një qëndrim zyrtar rreth paralajmërimeve nga Beogradi për kthimin emrave të shumë qytetarëve të Kosovës në listën e personave të kërkuar nga INTERPOL-i (Policia Ndërkombëtare)....

Serbia provon sërish të arrestojë kosovarët përmes INTERPOL. Në listë dhe Thaçi e Haradinaj?

para 8 muajve - Mapo

Qeveria e Kosovës nuk kanë ende një qëndrim zyrtar rreth paralajmërimeve nga Beogradi për kthimin emrave të shumë qytetarëve të Kosovës në listën e personave të kërkuar nga INTERPOL-i (Policia Ndërkombëtare)....

Serbia provon sërish të arrestojë kosovarër përmes INTERPOL. Në listë dhe Thaçi e Haradinaj?

para 8 muajve - BalkanWeb

Qeveria e Kosovës nuk kanë ende një qëndrim zyrtar rreth paralajmërimeve nga Beogradi për kthimin emrave të shumë qytetarëve të Kosovës në listën e personave të kërkuar nga INTERPOL-i (Policia Ndërkombëtare)....

Serbia provon sërish të arrestojë shtetas të Kosovës përmes INTERPOL-it

para 8 muajve - Infokusi

Qeveria e Kosovës nuk kanë ende një qëndrim zyrtar rreth paralajmërimeve nga Beogradi për kthimin emrave të shumë qytetarëve të Kosovës në listën e personave të kërkuar nga INTERPOL-i (Policia Ndërkombëtare)....

Serbia provon sërish të arrestojë shtetas të Kosovës përmes INTERPOL-it

para 8 muajve - Bota Press

Qeveria e Kosovës nuk kanë ende një qëndrim zyrtar rreth paralajmërimeve nga Beogradi për kthimin emrave të shumë qytetarëve të Kosovës në listën e personave të kërkuar nga INTERPOL-i (Policia Ndërkombëtare)....

Serbia provokon nëpërmjet INTERPOLI-t: Të arrestohen Thaçi dhe Haradinaj!

para 8 muajve - Blitz

Qeveria e Kosovës nuk kanë ende një qëndrim zyrtar rreth paralajmërimeve nga Beogradi për kthimin emrave të shumë qytetarëve të Kosovës në listën e personave të kërkuar nga INTERPOL-i (Policia Ndërkombëtare)....

NATO lavdëron Policinë e Kosovës në rastin e arrestimit të Gjuriqit

para 8 muajve - Shenja

Burime nga NATO-ja kanë thënë se zyrtari serb, Marko Gjuriq, më 26 mars ka hyrë ilegalisht në Kosovë dhe si rrjedhojë është arrestuar, kurse presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka dërguar në veri të vendit...

Nato lavdëron policinë e Kosovës për rastin e arrestimit të Gjuriqit

para 8 muajve - Bota Press

Burime nga NATO-ja kanë thënë se zyrtari serb, Marko Gjuriq, më 26 mars ka hyrë ilegalisht në Kosovë dhe si rrjedhojë është arrestuar, kurse presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka dërguar në veri të vendit...

A ju kujtohet ky djali nga sulmet në Alepo, shihni si është ai sot

para 8 muajve - Gazeta Liria

Sulmet në Alepo, ishin konsideruar sulmet më të egra, ku përveç militantëve vdiqën e u lënduar shumë civilë. Ndër të lënduarit ka pasur edhe shumë fëmijë, por fotoja që e theu internetin është ajo e këtij...

NATO lavdëron Policinë e Kosovës për rastin e arrestimit të Gjuriqit

para 8 muajve - Sovrani

Përkundër se po bëhen më shumë se 15 ditë që kur Marko Gjuriq u arrestua në Mitrovicën e Veriut, mediat serbe po vazhdojnë të merren me këtë rast. Së fundi agjencia e lajmeve serbe Beta i ka kushtuar një...

NATO lavdëron Policinë e Kosovës për arrestimit e Marko Gjuriqit

para 8 muajve - Periskopi

Burime nga NATO-ja kanë thënë se zyrtari serb, Marko Gjuriq, më 26 mars ka hyrë ilegalisht në Kosovë dhe si rrjedhojë është arrestuar, kurse presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka dërguar në veri të vendit...

NATO lavdëron Policinë e Kosovës në rastin e arrestimit të Gjuriqit

para 8 muajve - Insajderi

Burime nga NATO-ja kanë thënë se zyrtari serb, Marko Gjuriq, më 26 mars ka hyrë ilegalisht në Kosovë dhe si rrjedhojë është arrestuar, kurse presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka dërguar në veri të vendit...

Serbia provon sërish të arrestojë shtetas të Kosovës përmes INTERPOL-it

para 8 muajve - Gazeta Monitor

Qeveria e Kosovës nuk kanë ende një qëndrim zyrtar rreth paralajmërimeve nga Beogradi për kthimin emrave të shumë qytetarëve të Kosovës në listën e personave të kërkuar nga INTERPOL-i (Policia Ndërkombëtare)....

Serbia rikthen Thaçin e Haradinajn në listën e të kërkuarve në INTERPOL

para 8 muajve - Aktuale

Qeveria e Kosovës nuk kanë ende një qëndrim zyrtar rreth paralajmërimeve nga Beogradi për kthimin emrave të shumë qytetarëve të Kosovës në listën e personave të kërkuar nga INTERPOL-i (Policia Ndërkombëtare)....

NATO: Dialogu mes Prishtinës dhe Beogradit, vendimtar për stabilitetin në Ballkan

para 8 muajve - Shenja

Aleanca e Atlantikut të Veriut vlerësoi se vazhdimi i dialogut midis Prishtinës dhe Beogradit është vendimtar për paqen dhe stabilitetin e Ballkanit Perëndimor. “NATO mbetet plotësisht e angazhuar për...

Serbia provon sërish të arrestojë shtetas të Kosovës përmes INTERPOL-it

para 8 muajve - Portalb

Qeveria e Kosovës nuk kanë ende një qëndrim zyrtar rreth paralajmërimeve nga Beogradi për kthimin emrave të shumë qytetarëve të Kosovës në listën e personave të kërkuar nga INTERPOL-i (Policia Ndërkombëtare),...

Serbia rikthen Thaçin e Haradinajn në listën e të kërkuarve në INTERPOL

para 8 muajve - Medial

Në mesin e atyre që u janë kthyer emrat në këto lista, janë edhe presidenti Hashim Thaçi dhe kryeministri Ramush Haradinaj. Këtë e ka bërë të ditur ministri i Punëve të Brendshme në Qeverinë e Serbisë,...

NATO: Dialogu Prishtinë-Beograd, vendimtar për stabilitetin në Ballkan

para 8 muajve - Zhurnal

Aleanca e Atlantikut të Veriut vlerësoi se vazhdimi i dialogut midis Prishtinës dhe Beogradit është vendimtar për paqen dhe stabilitetin e Ballkanit Perëndimor. “NATO mbetet plotësisht e angazhuar për...

Serbia rikthen Thaçin e Haradinajn në listën e të kërkuarve në INTERPOL

para 8 muajve - Lajmi.net

Qeveria e Kosovës nuk kanë ende një qëndrim zyrtar rreth paralajmërimeve nga Beogradi për kthimin emrave të shumë qytetarëve të Kosovës në listën e personave të kërkuar nga INTERPOL-i (Policia Ndërkombëtare)....

Serbia rikthen Thaçin e Haradinajn në listën e të kërkuarve në INTERPOL

para 8 muajve - Fakti Ditor

Qeveria e Kosovës nuk kanë ende një qëndrim zyrtar rreth paralajmërimeve nga Beogradi për kthimin emrave të shumë qytetarëve të Kosovës në listën e personave të kërkuar nga INTERPOL-i (Policia Ndërkombëtare)....

Serbia rikthen Thaçin e Haradinajn në listën e të kërkuarve në INTERPOL

para 8 muajve - Bota Press

Qeveria e Kosovës nuk kanë ende një qëndrim zyrtar rreth paralajmërimeve nga Beogradi për kthimin emrave të shumë qytetarëve të Kosovës në listën e personave të kërkuar nga INTERPOL-i (Policia Ndërkombëtare)....

NATO: Dialogu mes Prishtinës dhe Beogradit, vendimtar për stabilitetin në Ballkan

para 8 muajve - Koha.net

Aleanca e Atlantikut të Veriut vlerësoi se vazhdimi i dialogut midis Prishtinës dhe Beogradit është vendimtar për paqen dhe stabilitetin e Ballkanit Perëndimor. “NATO mbetet plotësisht e angazhuar për...

Serbia rikthen Thaçin e Haradinajn në listën e të kërkuarve në INTERPOL

para 8 muajve - RTV 21

Serbia provon sërish të arrestojë shtetas të Kosovës përmes INTERPOL-it Qeveria e Kosovës nuk kanë ende një qëndrim zyrtar rreth paralajmërimeve nga Beogradi për kthimin emrave të shumë qytetarëve të Kosovës...

Thaçi e Haradinaj në listën e të kërkuarve në INTERPOL

para 8 muajve - RTV 21

Serbia rikthen Thaçi e Haradinaj në listë Qeveria e Kosovës nuk kanë ende një qëndrim zyrtar rreth paralajmërimeve nga Beogradi për kthimin emrave të shumë qytetarëve të Kosovës në listën e personave të...

Thaçi e Haradinaj sërish në listën e të kërkuarve në INTERPOL

para 8 muajve - RTV 21

Serbia rikthen Thaçi e Haradinaj në listë Qeveria e Kosovës nuk kanë ende një qëndrim zyrtar rreth paralajmërimeve nga Beogradi për kthimin emrave të shumë qytetarëve të Kosovës në listën e personave të...

Serbia rikthen Thaçin e Haradinajn në listën e të kërkuarve në INTERPOL

para 8 muajve - Telegrafi

Qeveria e Kosovës nuk kanë ende një qëndrim zyrtar rreth paralajmërimeve nga Beogradi për kthimin emrave të shumë qytetarëve të Kosovës në listën e personave të kërkuar nga INTERPOL-i (Policia Ndërkombëtare)....

Serbia rikthen Thaçin e Haradinajn në listën e të kërkuarve në INTERPOL

para 8 muajve - Albeu

Qeveria e Kosovës nuk kanë ende një qëndrim zyrtar rreth paralajmërimeve nga Beogradi për kthimin emrave të shumë qytetarëve të Kosovës në listën e personave të kërkuar nga INTERPOL-i (Policia Ndërkombëtare)....

Serbia rikthen Thaçin e Haradinajn në listën e të kërkuarve në INTERPOL

para 8 muajve - GazetaBlic

Qeveria e Kosovës nuk kanë ende një qëndrim zyrtar rreth paralajmërimeve nga Beogradi për kthimin emrave të shumë qytetarëve të Kosovës në listën e personave të kërkuar nga INTERPOL-i (Policia Ndërkombëtare)....

Serbia rikthen Thaçin e Haradinajn në listën e të kërkuarve në INTERPOL

para 8 muajve - Gazeta Express

Qeveria e Kosovës nuk kanë ende një qëndrim zyrtar rreth paralajmërimeve nga Beogradi për kthimin emrave të shumë qytetarëve të Kosovës në listën e personave të kërkuar nga INTERPOL-i (Policia Ndërkombëtare)....

Serbia Thotë se Kosovarët e Kërkuar janë Kthyer në Listat e INTERPOL-it

para 8 muajve - Kallxo

Qeveria e Kosovës nuk ka ende një qëndrim zyrtar rreth paralajmërimeve nga Beogradi për kthimin e emrave të shumë qytetarëve të Kosovës në listën e personave të kërkuar nga INTERPOL-i (Policia Ndërkombëtare)....

Serbia provon sërish të arrestojë shtetas të Kosovës përmes INTERPOL-it

para 8 muajve - Politiko

Pamundësia e Kosovës që të bëhet anëtare e INTERPOL-it, po shihet si pengesë për spastrimin e listës së personave të kërkuar mbi bazën e urdhër-arresteve të Serbisë. Në mesin e atyre që u janë kthyer emrat...

Serbia rikthen Thaçin e Haradinajn në listën e të kërkuarve në INTERPOL

para 8 muajve - Koha.net

Qeveria e Kosovës nuk kanë ende një qëndrim zyrtar rreth paralajmërimeve nga Beogradi për kthimin emrave të shumë qytetarëve të Kosovës në listën e personave të kërkuar nga INTERPOL-i (Policia Ndërkombëtare)....

Serbia rikthen Thaçin e Haradinajn në listën e të kërkuarve në INTERPOL

para 8 muajve - Infokusi

Qeveria e Kosovës nuk kanë ende një qëndrim zyrtar rreth paralajmërimeve nga Beogradi për kthimin emrave të shumë qytetarëve të Kosovës në listën e personave të kërkuar nga INTERPOL-i (Policia Ndërkombëtare)....

Serbia rikthen Thaçin e Haradinajn në listën e të kërkuarve në INTERPOL

para 8 muajve - Almakos

Qeveria e Kosovës nuk kanë ende një qëndrim zyrtar rreth paralajmërimeve nga Beogradi për kthimin emrave të shumë qytetarëve të Kosovës në listën e personave të kërkuar nga INTERPOL-i (Policia Ndërkombëtare)....

Serbia provon sërish të arrestojë shtetas të Kosovës përmes INTERPOL-it

para 8 muajve - Evropa e Lirë

Qeveria e Kosovës nuk kanë ende një qëndrim zyrtar rreth paralajmërimeve nga Beogradi për kthimin emrave të shumë qytetarëve të Kosovës në listën e personave të kërkuar nga INTERPOL-i (Policia Ndërkombëtare)....

Serbia provon sërish të arrestojë shtetas të Kosovës përmes INTERPOL-it

para 8 muajve - Gazeta Liria

Qeveria e Kosovës nuk kanë ende një qëndrim zyrtar rreth paralajmërimeve ngaBeogradi për kthimin emrave të shumë qytetarëve të Kosovës në listën e personave të kërkuar nga INTERPOL-i (Policia Ndërkombëtare)....

Serbia rikthen Thaçin e Haradinajn në listën e të kërkuarve në INTERPOL

para 8 muajve - Gazeta e re

Qeveria e Kosovës nuk kanë ende një qëndrim zyrtar rreth paralajmërimeve nga Beogradi për kthimin emrave të shumë qytetarëve të Kosovës në listën e personave të kërkuar nga INTERPOL-i (Policia Ndërkombëtare)....

Serbia rikthen Thaçin e Haradinajn në listën e të kërkuarve në INTERPOL

para 8 muajve - Sovrani

Qeveria e Kosovës nuk kanë ende një qëndrim zyrtar rreth paralajmërimeve nga Beogradi për kthimin emrave të shumë qytetarëve të Kosovës në listën e personave të kërkuar nga INTERPOL-i (Policia Ndërkombëtare)....

Vuçiq nuk përgjigjet nëse është me Rusinë apo Amerikën, kujton sulmet mbi Serbinë

para 8 muajve - Gazeta Liria

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq është përgjigjur me diplomaci kur u pyet për sulmet ajrore në Siri. Ai tha se veprimet e tilla janë kujtime të dhimbshme për Serbinë. “Për të gjithë ne që jemi më të vjetër...

​NATO: Dialogu mes Prishtinës dhe Beogradit vendimtar për stabilitetin në Ballkan

para 8 muajve - Gazeta e re

Aleanca e Atlantikut të Veriut vlerësoi se vazhdimi i dialogut midis Prishtinës dhe Beogradit është vendimtar për paqen dhe stabilitetin e Ballkanit Perëndimor. “NATO mbetet plotësisht e angazhuar për...

​NATO: Dialogu Prishtinë-Beograd, vendimtar për stabilitetin në Ballkan

para 8 muajve - Sovrani

Aleanca e Atlantikut të Veriut vlerësoi se vazhdimi i dialogut midis Prishtinës dhe Beogradit është vendimtar për paqen dhe stabilitetin e Ballkanit Perëndimor. “NATO mbetet plotësisht e angazhuar për...

Edhe ky zëvendëskryeministër i Kosovës pajiset me pasaportë shqiptare

para 8 muajve - Gazeta Liria

Ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli ka marrë pasaportën shqiptare. faktor.al raporton se politikani kosovar, i njohur po ashtu për bizneset e tij të shumta, ka kërkuar shtetësinë shqiptare. Kështu...

​NATO: Dialogu mes Prishtinës dhe Beogradit vendimtar për stabilitetin në Ballkan

para 8 muajve - KosovaPress

“NATO mbetet plotësisht e angazhuar për stabilitetin dhe sigurinë e Ballkanit Perëndimor dhe ka një partneritet aktiv me Serbinë”, kanë thënë për Tanjug zyrtar të Aleancës në Bruksel. Temat: NATO Kosova...

Serbia rikthen Thaçin e Haradinajn në listën e të kërkuarve në INTERPOL

para 8 muajve - Gazeta Monitor

Qeveria e Kosovës nuk kanë ende një qëndrim zyrtar rreth paralajmërimeve nga Beogradi për kthimin emrave të shumë qytetarëve të Kosovës në listën e personave të kërkuar nga INTERPOL-i (Policia Ndërkombëtare)....

Serbia provon sërish të arrestojë shtetas të Kosovës përmes INTERPOL-it

para 8 muajve - Illyria

Prishtinë, 14 prill 2018 – Qeveria e Kosovës nuk ka ende një qëndrim zyrtar për paralajmërimet e Beogradit për kthimin emrave të shumë qytetarëve të Kosovës në listën e personave të kërkuar nga INTERPOL-i...

Serbia rikthen Thaçin e Haradinajn në listën e të kërkuarve në INTERPOL

para 8 muajve - Bota Press

Botapress 14 Prill- Qeveria e Kosovës nuk kanë ende një qëndrim zyrtar rreth paralajmërimeve nga Beogradi për kthimin emrave të shumë qytetarëve të Kosovës në listën e personave të kërkuar nga INTERPOL-i...

NATO: Nuk ka kërcënim për sigurinë në Kosovë

para 8 muajve - Gazeta Liria

NATO nuk sheh ndonjë kërcënim real për stabilitetin dhe sigurinë e Kosovës dhe të rajonit, por situata vlerësohet “e brishtë” për shkak të ngecjes në dialogun mes Kosovës dhe Serbisë dhe për këtë arsye...

Serbia rikthen Thaçin e Haradinajn në listën e të kërkuarve në INTERPOL

para 8 muajve - Periskopi

Qeveria e Kosovës nuk kanë ende një qëndrim zyrtar rreth paralajmërimeve nga Beogradi për kthimin emrave të shumë qytetarëve të Kosovës në listën e personave të kërkuar nga INTERPOL-i (Policia Ndërkombëtare)....

Serbia kërkon arrestimin e Thaçit dhe Haradinajt nga Interpoli

para 8 muajve - Insajderi

Qeveria e Kosovës nuk kanë ende një qëndrim zyrtar rreth paralajmërimeve nga Beogradi për kthimin emrave të shumë qytetarëve të Kosovës në listën e personave të kërkuar nga INTERPOL-i (Policia Ndërkombëtare)....

Nis vera për Encën, vjen “hot” me një imazh nga deti

para 8 muajve - Gazeta Liria

Enca Haxhia është një prej artisteve më të përfolura shqiptare. Paraqitjet e saj publike bëjnë që këngëtarja të komentohet shumë, kjo për shkak të veshjes provokuese, shkruan lajmi.net. Megjithatë, Enca...

Alkooli po ua shkurton jetën disa konsumuesve

para 8 muajve - Gazeta Liria

Pijet e tepërta alkoolike mund të marrin vite të jetës suaj, këtë e ka treguar studimi shkencorë i bërë në Mbretërinë e Bashkuar. Studimi i bërë me mbi 60 mijë persona tregoi se ata që pinë çdo javë 10...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK